KRONIKA Městské části BRNO-KRÁLOVO POLE. Zaznamenal kronikář Doc. Václav Peša. Tento svazek má celkem listů, slovy jednostočtyřicet listů.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "KRONIKA 1999. Městské části BRNO-KRÁLOVO POLE. Zaznamenal kronikář Doc. Václav Peša. Tento svazek má celkem -140- listů, slovy jednostočtyřicet listů."

Transkript

1 KRONIKA 1999 Městské části BRNO-KRÁLOVO POLE Zaznamenal kronikář Doc. Václav Peša. Tento svazek má celkem listů, slovy jednostočtyřicet listů.

2 OBSAH Úvod... 3 Přehled událostí roku Samospráva a státní správa Problematika bydlení Doprava a komunikace Bezpečnost a pořádek Odpad a životní prostředí Zdravotnictví a sociální péče Školství, věda a výzkum Ples, Erbovní slavnosti a výstava Kultura, umění, osobnosti Tělovýchova a sport, spolky aj Ulice a skládačka Závěr

3 ÚVOD Také tento můj poslední ročník KRONIKY 1999 vychází především z materiálů, jak se objevovaly na stránkách jednotlivých čísel časopisu Královo Pole. Bylo v nich zaznamenáno mnoho zajímavých faktů i událostí z činnosti naší MČ. Vzhledem k tomu, že letos neprobíhaly žádné volby, bylo možno se hlouběji zaměřit na činnost samosprávy i státní správy. Přetrvával mimořádný zájem o řešení problematiky bydlení a hlavně zásluhou 1. zástupce starosty MČ, pana Ing. Rostislava Slavotínka, byla značná pozornost soustředěna na řádné placení nájemného. V oblasti komunikací se stává aktuální dokončení Velkého městského okruhu a v té souvislosti čeká naši MČ stavba tunelu Dobrovského. Zde připadla významná úloha 2. zástupci starosty, panu Ing.arch. Tomáši Kopeckému. Pozoruhodné jsou rovněž perspektivy městské hromadné dopravy na území Králova Pole. Stranou nezůstaly ani otázky bezpečnosti a pořádku, jakož i péče o domovní a komunální odpad vzhledem k životnímu prostředí. Dalších úspěchů bylo dosaženo na úseku sociální péče a obdobně i v celé oblasti školství. Zde se ovšem již několikaletý pokles natality začíná projevovat postupným snižováním počtu žáků, což nutně vede ke snižování počtu tříd i škol. V oblasti kultury a umění stojí za zmínku cílevědomé snahy obohacovat život občanů naší MČ rozšiřováním počtu zábavných i uměleckých programů, zejména v oblasti vážné hudby. Uskutečnil se rovněž další Reprezentační ples, byly už 9. Erbovní slavnosti a konala se také výstava Od minulosti k dnešku, tentokrát na téma: Legionáři a samostatné Československo. Zde zaslouží ocenění pomoc několika desítek spoluobčanů z řad příbuzných královopolských legionářů, kteří poskytli cenné a někdy přímo unikátní fotografické i další dokumenty a exponáty. Na slavnostní vernisáži, kterou zahajoval pan starosta MČ Ing. Ivan Kopečný, bylo také přítomno šest mládenců v dobových legionářských uniformách a ozbrojených tehdejšími zbraněmi. Ani tentokrát nezůstala opomenuta tělovýchova a sport a v poslední kapitole KRONIKY jsem se zaměřil hlavně na ulice a náměstí naší MČ, jakož i na novou v pořadí už třetí skládačku - zatím s nejdokonalejším plánem Brna-Králova Pole v jeho současném rozsahu a se všemi 113 uliceni a náměstími.

4 PŘEHLED UDÁLOSTÍ ROKU 1999 (Zpracováno podle mimořádné přílohy Magazínu DNES+TV "Rok 1999", dále dle časopisu TÝDEN č. 2/2000 a dalších zdrojů.) 1. ledna - Euro V jedenácti zemích Evropské unie byla zavedena jednotná evropská měna Euro, jejíž příchod oslavila EU 4. ledna. Zavedení jednotné měny proběhlo bez problémů. 7. ledna - odvolání Senát amerického Kongresu zahájil jednání o ústavní obžalobě prezidenta Billa Clintona. Ten byl obviněn, že se dopustil křivé přísahy a maření spravedlnosti v aféře kolem stážistky Moniky Lewinské, s níž měl intimní styky. 12. února byl Clinton obvinění zproštěn. 14. ledna - volba Parlament Slovenské republiky schválil novelu ústavy o přímé volbě prezidenta. 14. ledna - prokurátorka Nejvyšší státní zástupkyní České republiky se stala paní Marie Benešová. 15. ledna - rozpočet Poslanecká sněmovna schválila státní rozpočet na rok Rozpočet je deficitní se schodkem 31 miliard Kč, když jeho příjmy činí 574 miliard korun a výdaje 605 miliard korun. Hospodaření státního rozpočtu za rok 1998 skončilo schodkem ve výši 29,3 miliard Kč. Celkové příjmy činily 537,4 a celkové výdaje 566,7 miliard Kč. 23. ledna - úmrtí Zemřel Jaroslav Foglar, slavný skautský vůdce a spisovatel, ve věku 92 let. 27. ledna - odvolání Vláda ČR odvolala s okamžitou platností z funkce ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Karla Vulterina. Podle kabinetu se Vulterin dopustil vážných profesionálních pochybení. 29. ledna - úmrtí Zemřel Oldřich Placar, dirigent a varhaník ve věku 78 let. Žil v Králově Poli, narodil se v Pozořicích 1921, okres Brno-venkov. 30. ledna - mandát Rada Severoatlantické aliance dala svému generálnímu tajemníku Javieru Solanovi mandát nařídit letecké údery proti Jugoslávské svazové republice. 2. února - srážka K tragické srážce linkového autobusu se stojícím nákladním vozem došlo u Středokluk v okrese Praha-západ. Vyžádala si 10 obětí. 10. února - zákony Poslanecká sněmovna ČR schválila senátní novelu zákona o nemocenském pojištění zaměstnanců. Tím se od 1. října zvýšily vyplácené nemocenské dávky. 17. února - bezpečnost Naše vláda schválila bezpečnostní strategii a koncepci zahraniční politiky ČR; základní dokument bezpečnostní politiky státu. 18. února - senátorka Ústavní soud ČR rozhodl o tom, že kandidátka ODS Dagmar Lastovecká byla v listopadových volbách 1998 do senátu v obvodě č. 58 Brno-město zvolena platně senátorkou.

5 února - sjezd US První rok existence hodnotilo v Nymburce republikové shromáždění Unie svobody (US). Předsedou strany byl opět zvolen Jan Ruml, prvním místopředsedou Karel Kühnl. 22. února - odvolání Dozorčí rada Škody Plzeň odvolala z představenstva společnosti generálníko ředitele Lubomíra Soudka a navrhla jeho odvolání i z funkce generálního ředitele. Novým generálním ředitelem se stal Jiří Hlavica. 23. února - dohoda Mezinárodní konference, která měla přispět k řešení situace v jugoslávské provincii Kosovo, skončila na zámku Rambouillet u Paříže dohodou o podstatné autonomii Kosova. Konference o realizaci smlouvy byla naplánována na 15. březen. 26. února - NATO Prezident ČR Václav Havel podepsal listiny o přístupu České republiky k Severoatlantické smlouvě. Ze strany ČR tak ukončil proces vstupu země do aliance. Projev prezidenta po podpisu listin narušil pískáním ekologický aktivista Jan Křeček. 26. února - sportovkyně Nejlepší sportovkyní Českého svazu plaveckých sportů za uplynulý rok byla zvolena Hana Černá. 28. února - bombardování Izraelská letadla svrhla pumy na postavení hnutí Hitballáh v Libanonu. Šlo o odvetu za vraždu izraelského generála a tří vojáků. 4. března - rozhovor Monica Lewinská, bývalá stážistka v Bílém domě, poskytla americké televizi ABC exkluzivní dvouhodinový rozhovor, v němž se omluvila za to, že byla příčinou skandálu, který otřásl křeslem prezidenta USA. 10. března - výbuch Podomácku vyrobená nálož vybuchla v čekárně chirurgické ambulance v budově polikliniky s nemocnicí v Praze 9-Vysočanech. Výbuch nikoho vážně nezranil. 11. března - zlato Bylo oznámeno, že ministrr životního prostředí Kužvart odňal těžařské společnosti TVX Bohemia důlní povolení ke geologickým pracím pro vyhledávání a průzkum zlatonosných ložisek na území Kašperských Hor. Proti jeho rozhonutí se již nelze odvolat. 12. března - NATO Česká republika, Maďarsko a Polsko se v americkém Indenpedence staly oficiálně členy Severoatlantické aliance = NATO. 15. března - dálnice První etapa výstavby dálnice D-47, která bude spojnicí Brna a Ostravy, byla slavnostně zahájena v Ostravě. 16. března - demise Po obvinění z korupce a dalších nepořádků odstoupila Evropská komise. 22. března - úmrtí Zemřel Václav Halíř, operní pěvec-basista, ve věku 72 let. 23. března - rozkaz Generální tajemník NATO Solana vydal rozkaz k bombardování Jugoslávie. 24. března - válka Letouny NATO zahájily ve večeních hodinách letecký útok proti Jugoslávii, která vyhlásila válečný stav. 24. března - požár V tunelu pod Mont Blankem v Alpách začal hořet nákladní automobil. Při požáru zahynulo 35 lidí března - schůzka V Berlíně jednali představitelé 16 členských států Evropské unie (EU). Nominovali Romana Prodiho na funkci prezidenta Komise EU. Byl schválen plán na reformu unie a tím položen základ pro rozšíření EU. 31. března - záchrana Vláda ČR rozhodla, že při Konsolidační bance vznikne a.s. Revita-

6 lizační, která má v programu revitalizace postavit na nohy vybrané české firmy dubna - návštěva Při oficiální návštěvě čínského premiéra Ču Žung-ťi ve Spojených státech amerických jednal též s prezidentem USA Billem Clintonem o vstupu Číny do světové obchodní organizace. 7. dubna - nemocnice Vláda ČR schválila, že vybavení polní nemocnice pro Albánii bude předáno jako humanitární dar (zemi zahltily statisíce uprchlíků z Kosova). Podpořila také vyslání vojenské nemocnice pro potřeby NATO. 8. dubna - ostuda Bylo oznámeno, že kvůli trestnímu stíhání novináře Zdeňka Zukala, který referoval o takzvané Olomoucké aféře, se ČR ocitla poprvé na černé listině států, v nichž je podle Výboru na ochranu novinářů (CPJ) porušována svoboda slova a projevu dubna - sjezd V Praze byl konán dvoudenní 29. sjezd ČSSD. Miloš Zeman byl opět zvolen předsedou. Ve svém projevu se vyslovil pro další prohloubení opoziční smlouvy. 14. dubna - polní nemocnice Bylo schváleno vyslání polní vojenské nemocnice do Kosova. 16. dubna - útok Dva ozbrojení muži v soudní síni Městského soudu v Praze osvobodili cizince, o jehož vydání do Německa pro závažnou trestnou činnost se právě rozhodovalo. 19. dubna - odvolání Vladimír Železný byl odvolán z postu generálního ředitele ČNTS (České nezávislé televizní stanice) - NOVA. 21. dubna - NATO Schválení pobytu letounů NATO na českých letištích. 28. dubna - přílet Prvních 115 uprchlíků z jugoslávského Kosova přistálo na letišti Ostrava-Mošnov. 30. dubna - ropák Ropákem roku 1998 se stal ministr průmyslu a obchodu vlády ČR Miroslav Grégr - za prosazování dostavby Temelína, plánování jaderných elektráren a zpochybňování útlumu těžby uranu v ČR. 1. května - demonstrace Snahy policie v Praze zabránit kontaktu mezi skinheady a anarchisty přerostly v ostrý střet policistů s anarchisty. Došlo i na zápalné lahve a dlažební kostky. 5. května - zaměstnanost Vláda ČR schválila národní plán zaměstnanosti, který má zastavit a zvrátit růst nezaměstnanopsti a sladit postup opatření se zeměmi Evropské unie. 7. května - nálety Při náletech NATO na Jugoslávii bylo též zasaženo čínské velvyslanectví v Bělehradě. 11. května - informace Sněmovna ČR schválila zákon o svobodném přístupu k informacím. Nový zákon, který má platit od roku 2000, předpokládá, že každý občan má právo na to, aby mu státní orgány a územněsprávní orgány i některé další instituce poskytly informace, jimiž disponují. 12. května - odvolání Ruský prezident Boris Jelcin odvolal premiéra Jevgenije Primakova a jmenoval předsedou vlády 1. vicepremiéra Sergeje Stěpašina, který byl potvrzen 19. května. 12. května - Temelín Vláda ČR po mnohaměsíční veřejné diskusi rozhodla ve prospěch dostavby JE (Jaderné elektrárny) Temelín s tím, že náklady nesmějí převýšit dosud stanovených 96,6 miliard korun.

7 15. května - hlasování Ruská Duma hlasovala neúspěšně o sesazení prezidenta Borise Jelcina. 16. května - hokej Čeští hokejisté se v Norsku stali poosmé mistry světa. V rozhodujícím finále porazili Finsko Hlaváčovým gólem v prodloužení. 25. května - iniciativa Česká republika a Řecko předaly vedení Severoatlantické aliance (NATO) a zástupcům členských států text společné iniciativy koncipované jako příspěvek k politickému řešení kosovské krize. 26. května - zákon Vláda ČR schválila návrh nového tiskového zákona, který vzbudil bouři kritiky, především u novinářů, neboť by podle některých názorů mohl omezit svobodu projevu. 29. května - volba Slovenským prezidentem se stal bývalý košický primátor Rudolf Schuster, který porazil ve druhém kole přímých prezidentských voleb Vladimíra Mečiara května - sjezd V Českých Budějovicích se konasl volební sjezd KDU-ČSL. Novým předsedou strany byl zvolen Jan Kasal. 1. června - protest Tisíce zemědělců nespokojených s vládní politikou se sjely ze všech koutů země do Prahy na Letenskou pláň. 2. června - úmrtí Zemřel Václav Benda, senátor za ODS, politik, který patřil mezi nejvýraznější osobnosti po listopadu 1989, ve věku 52 let. 3. června - Kosovo Srbský parlament schválil mírové podmínky, předložené vyjednavači Evropské unie. 3. června - zákon Poslanecká sněmovna ČR schválila vládní návrh zákona o penzijním připojištění a o rozšíření takzvaného povinného ručení i na další pojišťovací ústavy mimo Českou pojišťovnu. 9. června - dohoda Vojenská delegace NATO a zástupci Jugoslávie podepsali dohodu o stahování srbských ozbrojených sil - jednotek jugoslávsklé armády a srbské policie. 10. června - Kosovo NATO zastavilo letecké útoky proti Jugoslávii. Rada bezpečnosti schválila vyslání mezinárodních mírových sil do Kosova. Jediná Čína se z 15 členských států zdržela hlasování. Kosovo bude rozděleno do sektorů. Srbsklo začne se stahováním vojsk. 12. června - síly KFOR Zahájen vstup mezinárodních sil KFOR do Kosova Makedonie. 16. června - jmenování Vláda ČR jmenovala novým ředitelem BIS současného šéfa Vojenského obranného zpravodajství Jiřího Růžka. 20. června - Jugoslávie Dokončeno stahování jugoslávské armády a srbských policejních sil z Kosova. Oficiální ukončení leteckých úderů proti Jugoslávii. 26. června - Olympionik Atletická legenda, Emil Zátopek, čtyřnásobný olympijský vítěz, byl slavnostně vyhlášen Olympionikem století. 27. června - návštěva Prezident ČR Václav Havel navštívil Albánii a Kosovo. 29. června - trest smrti Na ostrově Imrali v Marmarském moři byl k trestu smrti odsouzen vůdce Strany kurdských pracujících (PKK) Abdulláh Ocalan. 2. července - usnesení Sněmovna ČR přijala usnesení, že vláda ČSSD neprospívá zemi. 5. července - rekord

8 Tomáš Dvořák dosáhl světového rekordu v desetiboji výkonem bodů. 9. července - vláda Desighnovaný prezident Evropské komise Romano Prodi představil novou evropskou vládu - Evropskou komisi. Komisařem odpovědným za rozšíření unie se stal Němec Günter Verheugen. 9. července - shoda Václav Klaus a Miloš Zeman se shodli, že takzvaná opoziční smlouva plní svůj účel. 13. července - narozeniny Za přítomnosti téměř fanoušků se v pražské Sportovní hale konal narozeninový galakoncert Karla Gotta. 15. července - vyšetřování Bylo oznámeno, že ministra financí Iva Svobodu hodlá v souvislosti s kauzou mělnického podniku Liberta vyšetřovatel stíhat pro poškozování věřitele. 20. července - odvolání Prezident Václav Havel na žádost premiéra Miloše Zemana ministra Iva Svobodu odvolal. Svobodovým nástupcem v úřadu se stal dosavadní místopředseda vlády Pavel Mertlík. V listopadu pak byli Svoboda i jeho spolupracovnice Barbora Snopková zatčeni a umístěni do vazby. 23. července - Impuls K diskusi o směřování české společnosti deset let po listopadu 1989 vyzvali v iniciativě Impuls 99 její signatáři, převážně osobnosti kulturního a veřejného života. 28. července - pomoc Vláda ČR rozhodla, že pomůže Komerční bance tím, že stát převezme 23,1 miliard korun nesplácených úvěrů. 30. července - konference Za přítomnosti padesáti šéfů států a vlád i vedoucích představitelů mezinárodních organizací se konala v hlavním městě Bosny Sarajevu konference o Paktu stability na Balkáně. Zúčastnil se jí též prezident Václav Havel. V závěrečné deklaraci účastníci potvrdili závazek podporovat v regionu politický a hospodářský rozvoj a upevňovat bezpečnost. 2. srpna - raketa Čína vyzkoušela novou raketu dlouhého doletu Východní vítr 31, která může nést atomovou hlavici. 3. srpna - rozpočet Ministr financí Pavel Mertlík podepsal zadání státního rozpočtu pro příští rok, kde se počítalo s deficitem ve výši 39,8 miliard korun. 4. srpna - havárie Policejní vrtulník BO 105 se zřítil do oblasti autokempu Radava u vodní nádrže Orlík na Příbramsku. Nehoda se stala při výcviku policejní zásahové jednotky a dvě osoby při ní zahynuly. 7. srpna - útoky Ruské letectvo podniklo v Dagestánu letecké útoky na postavení islamských ozbrojených teroristů v horách blízko hranic Čečenska. 9. srpna - nová vláda Ruský prezident Boris Jelcin odvolal premiéra Sergeje Stěpašina a novým předsedou vlády jmenoval šéfa Bezpečnostní rady a ředitele Federální bezpečnostní služby Vladimíra Putina; vypsal volby. 11. srpna - zatmění Po 293 letech mohli na území České republiky lidé pozorovat téměř úplné zatmění slunce. Z české kotliny bude jev znovu viditelný až v roce srpna - fanoušci Těžké zranění způsobili ostravští fotbaloví fanoušci 32-leté ženě, když házeli na Ostravsku na projíždějící rychlík dlažební kostky. 17. srpna - zemětřesení Západní Anatolii v Turecku zpustošilo jedno z největších zemětřesení na světě za posledních dvacet let. Pod troskami zahynulo na lidí.

9 srpna - volby V historicky prvních doplňovacích volbách do Senátu zvítězil v prvním kole s převahou 71,24 procent nezávislý kandidát Václav Fischer. Volby se konaly v Praze. 30. srpna - exploze Exploze pravděpodobně úmyslně nastražené výbušniny otřásla po 10. hodině večer pražským obchodním domem Kotva. Výbuch zničil kancelář představenstva v 6. patře obchodního domu a prostoru pro zákazníky se nedotkl. 1. září - Fabia Mladoboleslavská Škoda Auto uvolnila první informace o novém modelu Fabia, který by se měl stát nástupcem Škody Felicie. 3. září - krach Všehny své pobočky uzavřela Moravia banka. Více než klientů dostalo vyplaceno 90 % vkladů do výše korun. 7. září - kariéra Jana Novotná oznámila po třinácti letech konec své profesionální tenisové kariéry. Za tuto dobu vyhrála 24 turnajů dvouhry včetně Wimbledonu (1998) a Turnaje mistryň (1996). 9. září - výbuch V Moskvě rozmetala nálož panelový dům na sídlišti Pečatniky; zahynulo přes 70 osob. 11. září - kajak Na Mistrovství světa ve vodním slalomu ve španělském Seu d Urgellu získala česká výprava 3 zlaté a 1 bronzovou medaili. 14. září - dálnice Ministerstvo pro místní rozvoj se rozhodlo pro výstavbu dálničního obchvatu Plzně podle takzvané vládní varianty SUK 2, která vede spornou komunikaci dále od města. 18. září - loupež Vilu předsedy Poslanecké sněmovny ČR Václava Klause vykradl v noci neznámý pachatel. Zloději odnesli věci za 4 milióny korun, mezi ukradenými předměty byly zejména šperky Klausovy manželky Lívie. 21. září - zemětřesení Při ničivém zemětřesení o síle 7,6 stupňů Richterovy škály na Tchaj-wanu zahynulo kolem lidí. 24. září - operace Bývalý předseda KDU-ČSL Josef Lux se mezi 9. a 11. hod. dopoledne SELČ (středoevropského letního času) podrobil transplantaci kostní dřeně na klinice Freda Hutchinsona v americkém Seattlu. I když se operace zdařila a kostní štěp se ujal, onemocněl Josef Lux posléze zápalem plic a 29. listopadu zemřel. 27. září - útoky Masivní ruské letecké útoky na rafinerie a zásobárny paliva v čečenském hlavním městě Groznyj měly postihnout islámské rebely. Ruský ministr obrany Sergejev chce pokračovat v útocích, "dokud nebude zničen poslední bandita". 28. září - dohoda DEU, KDU-ČSL, ODA a US podepsaly Svatováclavskou čtyřkoaliční dohodu. 1. října - oslavy V Pekingu začaly oslavy 50. výročí založení Čínské lidové republiky velkou vojenskou přehlídkou. 3. října - volby Nacionalistická Strana svobodných (FPÖ) pravicového populisty Jörga Haidera získala v rakouském parlamentu 27,2 % hlasů a byla druhá po Sociálně demokratické straně (SPÖ) Spolkového kancléře Viktora Klimy, která s 33,4 % hlasů dosáhla nejhoršího výsledku v poválečné historii Rakouska. 4. října - záložna Všechny své pobočky uzavřela Družstevní stavební záložna Praha, na kterou byla uvalena nucená správa. Podobný osud potkal i další

10 družstevní záložny. 6. října - protest Hanbu vládě provolávali v Praze lékaři, sestry, ale i občané, kteří se sešli před Úřadem vlády, aby vyjádřili nespokojenost se současným stavem zdravotnictví. 7. října - aféra Kvůli odhalení, že volební lídři ČSSD používali benzinové karty společnosti Chemapol, rezignoval na funkce člena ÚV ČSSD a místopředsedy středočeské organizace sociálních demokratů Karel Machovec. 7. října - pivo Jihoafrická pivovarnická společnost South African Breweries Plc (SAB) uzavřela s Nomurou smlouvu o koupi českých pivovarů Plzeňský Prazdroj a Radegast. 8. října - výzva ODS vyzvala k jednání o nové vládě 8. října - mobil Licenci na budování a provoz sítě mobilních telefonů v pásmu 1800 MHz vydal ministr dopravy a spojů Antonín Peltrám firmě Český mobil. Vlastníky firmy jsou kanadská TIW, Investiční a Poštovní banka a Priority Telecom. 9. října - rekord Česká republika porazila na Strahově v kopané Faerské ostrovy 2 : 0 a postoupila tak na Mistrovství Evropy 2000 s rekordním počtem vítězství a bez ztráty bodu, což si vysloužilo zápis do Guinessovy knihy rekordů. 13. října - plot V ústecké Matiční ulici byl za asistence policie během 14 hodin postaven 65 metrů dlouhy plot mezi rodinnými domky a obecními domy města Ústí nad Labem pro neplatiče nájemného, obývanými převážně Romy. 13. října - hodnocení Zpráva Evropské komise o pokroku České republiky při přibližování k Evropské unii za uplynulý rok, která byla touto komisí oficiálně zveřejněna, vyzněla pro ČR převážně kriticky, a to zejména ve srovnání s dalšími pěti státy, jež jednají s EU o vstupu. 15. října - superkoalice Grémium ODS přišlo se závěrem, že jediným řešením současné kritické politické situace u nás je supervelká koalice všech parlamentních stran bez komunistů. 19. října - odmítnutí Čtyřkoalice - DEU, KDU-ČSL, ODA a US - omítla jednat s ODS a s ČSSD o většinové vládě. 21. října - komunisté Poprvé po pádu komunistického režimu v listopadu 1989 se KSČM dostala na 1. místo v žebříčku volebních preferencí. Komunisty by volilo 23 % občanů, ODS by získala 21 % a ČSSD 17,5 %. Vyplývá to z výzkumu IVVM (Institutu výzkumu veřejného mínění). 27. října - útok Během jednání arménského parlamentu vtrhla do sálu skupina ozbrojených teroristů a zahájili střelbu. Zabili premiéra Vazgena Sarkisjana, předsedu parlamentu Karena Demirčjana a dalších 5 předních arménských politiků. 28. října - demise Byla oznámena demise místopředsedy vlády Egona Lánského. 4. listopadu - ombudsman Přes odpor poslanců ODS a Unie svobody schválila poslanecká sněmovna ČR návrh zákona o veřejném ochránci práv - ombudsmanovi, kterým se v minulých letech již několikrát neúspěšně zabývala. 6. listopadu - referendum Voliči v Austrálii v referendu odmítli ustavení republiky, když se jich 54,22 procent vyslovilo pro to, aby hlavou státu byla i nadále britská královna.

11 13. listopadu - král úsměvu Komik Vlasta Burian se stal na základě ankety Týdeníku Televize králem českého filmového úsměvu století. 14. listopadu - volby Ve druhém kole prezidentských voleb na Ukrajině zvítězil dosavadní prezident Leonid Kučma. 15. listopadu - přijetí Čína byla přijata do Světové obchodní organizace (WTO) na základě dohody podepsané zástupci USA a Číny. Předcházela tomu jednání a diskuse, jež trvaly 13 let. 17. listopadu - výzva Šest někdejších studentských vůdců sametové revoluce vyzvalo dopisem "Děkujeme, odejděte!" Miloše Zemana a Václava Klause, aby odešli z politiky. Petici podepsalo přes lidí a výzvu přišlo podpořit více než Pražanů. 19. listopadu - schůzka Na vrcholné schůzce OBSE Rusko poprvé uznalo úlohu zprostředkovatele této organizace pro politické řešení v čečenské krizi. Ruský ministr zahraničí však zprostředkování odmítl. 23. listopadu - zatčení Došlo k zatčení bývalého ministra financí Iva Svobody. 24. listopadu - dohoda Byla podepsána dohoda mezi Českou republikou a Slovenskou republikou o ukončení sporů o majetek. 29. listopadu - rezignace Místopředseda vlády ČR Egon Kánský rezignoval na svou funkci. 29. listopadu - úmrtí Zemřel Josef Lux v Seattlu v USA ve věku 43 let, bývalý předseda KDU-ČSL, jeden z nejvýraznějších politiků 90-tých let. 1. prosince - odstoupení Jan Ruml rezignoval na funkci předsedy Unie svobody a opustil tak nejvyšší politiku. Připustil, že jeho rozhodnutí urychlila výzva "Děkujeme, odejděte!" 5. prosince - odpovědnost Helmut Kohl, bývalý kancléř a předseda německé Křesťanskodemokratické unie (CDU) sklidil ostrou kritiku z řad této strany poté, co přiznal existenci černých kont a převzal za ně politickou odpovědnost. 5. prosince - kongres Václav Klaus byl na Kongresu ODS opět zvolen předsedou této strany. Kongres rovněž potvrdil další existenci opoziční smlouvy. 5. prosince - sjezd Miroslav Grebeníček byl opět zvolen předsedou Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM). Na sjezdu této strany vyzval k její modernizaci a ke skončení s nostalgií po předlistopadových časech. 7. prosince - úspěch Česká republika uzavřela složitou část jednání s Evropskou unií o volném pohybu zboží. 8. prosince - rozpočet Vláda ČR neuspěla ani s druhým návrhem státního rozpočtu na rok Poslanci ODS, KDU-ČSL a Unie svobody jej těsnou většinou jednoho hlasu zamítli. 9. prosince - návštěva Ruský prezident Boris Jelcin pohrozil při návštěvě Číny západním kritikům války proti Čečensku, že Rusko má jaderné zbraně. Čínský prezident Ťiang Ce-min postup Ruska na Kavkaze podpořil. 9. prosince - referendum Sněmovna ČR schválila po letech dohadování ústavní zákon o referendu. Poprvé se v něm bude rozhodovat o vstupu do Evropské unie. 9. prosince - demise Ministr zdravotnictví vlády ČR Ivan David podal demisi. 10. prosince - dopis

12 Otevřený dopis Václava Klause Miloši Zemanovi, v němž znovu navrhl jednání o vytvoření většinové vlády, představoval další akt "hrátek" kolem možnosti sestavení nové vlády. 11. prosince - summit Vrcholná schůzka Evropské unie v Helsinkách otevřela dveře EU dalším šesti zemím - Slovensku, Litvě, Lotyšsku, Bulharsku, Rumunsku a Maltě. EU bude jednat také s Tureckem. 11. prosince - úmrtí Zemřel Ladislav Kozderka, hudební skladatel a sbormistr, ve věku 88 let; narodil se 2. března 1913 v Králově Poli. 14. a 17. prosince - odškodnění Po vleklém vyjednávání bylo v Berlíně dosaženo dohody o finančním odškodnění osob nasazených na nucené práce v nacistickém Německu. Kromě omluvy má jít o celkovou částku 10 miliard marek. 17. prosince - banka Komerční banka v Praze přiznala, že jí tuneláři ukradli 8 miliard korun. V případu figuruje rakouská firma B.C.L. 18. prosince - výzva Česká strana sociálně demokratická vyzvala Občanskou demokratickou stranu ke smírčímu řízení o opoziční smlouvě. 18. prosince - strom Vánoční smrk z beskydské obce Morávka dominoval vatikánskému Svatopetrskému náměstí. Dar z České republiky pomohl rozsvítit prezident Václav Havel. Ten tam také poobědval s papežem Janem Pavlem II., který kromě jiného též vyjádřil lítost nad krutou smrtí českého kazatele Jana Husa, prohlášeného 1415 tehdejšími představiteli církve za kacíře a upáleného. 18. prosince - anketa Nejlepším sportovcem České republiky za rok 1999 byl vyhlášen desetibojař Tomáš Dvořák. Zvítězil i v divácké anketě o sportovní hvězdu roku. 19. prosince - volby V ruských parlamentních volbách zvítězili komunisté, těsně následovaní prokremelským hnutím Jednota (Medvěd). Do Dumy se dostalo celkem šest stran včetně proreformního Svazu pravicových sil. 20. prosince - katastrofa Venezuelské úřady oznámily, že při katastrofálních záplavách, které daly do pohybu tuny bahna a kamení, zahynulo na lidí. 24. prosince - únos Skupina šesti teroristů unesla letadlo společnosti Indian Airlines se 174 osobami na palubě při letu z nepálského Káthmándú do Dillí.

13 SAMOSPRÁVA A STÁTNÍ SPRÁVA Autorem úvodní stati lednového čísla časopisu Královo Pole byl první zástupce starosty pan Ing. Rostislav Slavotínek, který v ní napsal: Vážení spoluobčané, pomalu u nás doznívá slavnostní nálada, spojená s Vánocemi a ukončením roku minulého. Rok 1999 před námi leží jako nepopsaný list papíru. Jak bude vypadat o 12 měsíců později? Mnozí z nás očekávají události spíše radostné, ale určitě je mezi námi dost těch, kteří hledí do budoucnosti s nejistotou a obavami. Nikdo dnes není schopen říci, co v hodnocení tohoto roku - posledního s jedničkou na začátku - nakonec převládne. V životě každého mohou nastat situace, které řadíme k těm méně příjemným a jen některé můžeme ovlivnit svou vůli a svými činy. Pokusme se společně, aby tento rok, trochu výjimečný číslovkou, která jej označuje, byl výjimečný i něčím jiným. Například tím, že se všichni pokusíme věci kolem sebe ovlivnit správným směrem. Možná jenom tím, že k sobě budeme vnímavější, trpělivější, ohleduplnější, že se na sebe občas usmějeme. Když to budeme dělat dobře, určitě nám to potvrdí naše svědomí. Za nově zvolené Zastupitelstvo MČ (Brna-)Králova Pole Vás ujišťujeme, že se o to budeme ze všech sil snažit. Přejeme Vám, aby se to nám všem podařilo. Spolu s autorem textu se pod toto prohlášení a ujištění rovněž podepsali: starosta MČ pan Ing. Ivan Kopečný, druhý zástupce starosty pan Ing.arch. Tomáš Kopecký a tajemník Úřadu MČ pan Ing. Jiří Gajdarus. O průběhu zasedání Zastupitelstva naší MČ v lednu 1999 přineslo březnové číslo časopisu následující zprávu organizačního a správního oddělení Úřadu MČ: 3. zasedání ZMČ Zastupitelstvo městské části Brno-Královo Pole se sešlo na svém 3. zasedání dne 25. ledna 1999 a dle programu zasedání: - vzalo na vědomí zprávu mandátové komise o ověření mandátu nových členů Zastupitelstva městské části Brno-Královo Pole Jiřiny Škodové a Miloše Kunzfelda a vyslechlo zákonem předepsaný slib obou členů, - schválilo zprávu o činnosti Rady městské části Brno-Královo Pole za období od 2. do 3. zasedání Zastupitelstva MČ, - nesouhlasilo s prodejem pozemku v katastrálním území Sadová z důvodu, že v tomto území dosud není schválen Územní plán zóny, - odložilo projednání otázky dalšího využití středního pásu na ulici Husitské, dosud užívaného k provozování tržiště, - vyslechlo interpelace a připomínky Klubu členů Zastupitelstva MČ (Brno-)Královo Pole za KSČM, týkající se zřízení komisí, jednacího řádu a náplně jejich činnosti. Člence zastupitelstva MČ paní Jiřině Škodové, pedagožce, bylo 73 roků a byla na 11. místě kandidátky ODS. Člen Zastupitelstva 58-letý Miloš Kunzfeld, povoláním dělník, byl uveden na 8. místě kandidátky ČSSD do komunálních voleb. Pro stejné březnové číslo časopisu napsal pan starosta MČ Ing. Ivan Kopečný tento poměrně stručný "Úvodník":

ZÁPIS DO KRONIKY MĚSTA KOPŘIVNICE

ZÁPIS DO KRONIKY MĚSTA KOPŘIVNICE ZÁPIS DO KRONIKY MĚSTA KOPŘIVNICE ZA ROK 1999 1. OBSAH I. ÚVOD 1. Obsah 2-3 2. Úvod 4 II. PRUBĚH ROKU 1. Kopřivnický kalendář 5-10 2. Počasí 10-13 III. OBYVATELSTVO 1. Všeobecné údaje 14 2. Demografické

Více

KRONIKA MĚSTA HOSTIVICE. Rok 2002. Antonín Štětka kronikář města

KRONIKA MĚSTA HOSTIVICE. Rok 2002. Antonín Štětka kronikář města KRONIKA MĚSTA HOSTIVICE Rok 2002 Antonín Štětka kronikář města Hostivice, listopad 2008 Rok 2002 2 Kronika města Hostivice zápis za rok 2002 Pro město Hostivice zpracoval Antonín Štětka Graficky upravil,

Více

NÁVRH ZÁPISU DO KRONIKY ZA ROK 2011. Kronika KRONIKA MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 9

NÁVRH ZÁPISU DO KRONIKY ZA ROK 2011. Kronika KRONIKA MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 9 NÁVRH ZÁPISU DO KRONIKY ZA ROK 211 Kronika 211 KRONIKA MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 9 Zápis do kroniky MČ Praha 9 za rok 211 byl zpracován na podkladě článků a informací v časopise Devítka, vybraných zpráv z monitoringu

Více

Kronika KRONIKA MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 9

Kronika KRONIKA MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 9 Kronika 2012 KRONIKA MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 9 Zápis do kroniky MČ Praha 9 za rok 2012 byl zpracován na podkladě článků a informací v časopise Devítka, vybraných zpráv z monitoringu českých novin firmy Newton,

Více

KRONIKA MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 9. Kronika

KRONIKA MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 9. Kronika KRONIKA MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 9 Kronika 2010 Zápis do kroniky MČ Praha 9 za rok 2010 byl zpracován na podkladě článků a informací v časopise Devítka, vybraných zpráv z monitoringu českých novin firmy Newton,

Více

III.4. Stravné v mateřských školách 34 III.5 Czech Point 35 III.5.1. Co je to Czech Point 35 III.5.2. Datové schránky: stanoveny ceny za odeslání

III.4. Stravné v mateřských školách 34 III.5 Czech Point 35 III.5.1. Co je to Czech Point 35 III.5.2. Datové schránky: stanoveny ceny za odeslání HORNÍ SUCHÁ KRONIKA OBCE ROK 2009 Mgr. Josef Běhan kronikář Ing. Jan Lipner starosta 1 Obsah II. Co přinesl rok 2009 16 II.1. Česko předsedalo Evropské unii 16 II.2. Ekonomická krize 16 II.3. Zastavení

Více

Kronika městské části Praha 5

Kronika městské části Praha 5 Kronika městské části Praha 5 Zápisy za rok 2013 Mgr. Pavel Fabini 1 I. Společnost, politické dění a hospodaření radnice V první kapitole kroniky za rok 2013 se zaměříme na významné politické události

Více

K R O N I K A M Ě S T A Š T Í T Y

K R O N I K A M Ě S T A Š T Í T Y K R O N I K A M Ě S T A Š T Í T Y 2 0 1 3 1 I. Ú V O D Mezinárodní situace Po půlroční vládě Kypru se 1.ledna 2013 ujalo předsednictví EU Irsko. Francouzští vojáci zahájili intervenci v Mali, aby vládě

Více

KRONIKA MĚSTA HOSTIVICE. Rok 2004. Antonín Štětka kronikář města

KRONIKA MĚSTA HOSTIVICE. Rok 2004. Antonín Štětka kronikář města KRONIKA MĚSTA HOSTIVICE Rok 2004 Antonín Štětka kronikář města Hostivice, listopad 2008 Rok 2004 2 Kronika města Hostivice zápis za rok 2004 Pro město Hostivice zpracoval Antonín Štětka Graficky upravil,

Více

Str. 32 34 : 32 16. Veřejný pořádek Str. 34 17. Péče o životní prostředí - Památný strom

Str. 32 34 : 32 16. Veřejný pořádek Str. 34 17. Péče o životní prostředí - Památný strom ROK 2004 1. OBSAH: 2. Údaje o kronice a kronikáři Str. 2 3. Informace o vesnici Str. 2 4. Události A) ve světě 2004 B) v České republice a kraji - změny v DPH po vstupu do Evropské unie - konec povinné

Více

Roční zápis do kroniky

Roční zápis do kroniky Roční zápis do kroniky Rok 2010 1 Obsah Úvod... 2 Veřejné události... 2 Politický život ve městě Lanškroun... 3 Zprávy o činnosti některých odborů městského úřadu... 4 Partnerská města... 6 Chronologický

Více

Sociální služby v krajích možná čekají velké problémy

Sociální služby v krajích možná čekají velké problémy ROZHOVOR, STRANA 7 Nezávislý měsíčník pro kraje, města a obce ČR www.krajskenoviny.cz číslo 11 / listopad 2009 ročník 8 cena 15 Kč České hory Sport, zábava a relaxace Lepší pendrekem přes hlavu než ledviny

Více

KRONIKA KOPŘIVNICE ROK 2005

KRONIKA KOPŘIVNICE ROK 2005 KRONIKA KOPŘIVNICE ROK 2005 Zpracoval: Mgr.Zdeněk Babinec KRONIKA...1 Úvod...3 Kopřivnický kalendář...4 Leden... 4 Únor... 5 Březen... 5 Duben... 6 Květen... 7 Červen... 7 Červenec... 8 Srpen... 9 Září...

Více

www.prostejov.eu Radnièní listy Ročník 11/číslo 11 24. listopadu 2010 ZDARMA Kulturní měsíčník na stranách 13-24

www.prostejov.eu Radnièní listy Ročník 11/číslo 11 24. listopadu 2010 ZDARMA Kulturní měsíčník na stranách 13-24 www.prostejov.eu Radnièní listy Ročník 11/číslo 11 24. listopadu 2010 ZDARMA Kulturní měsíčník na stranách 13-24 Před půlstoletím přesídlili paragáni do Prostějova...... dnes elitní speciální síly Nově

Více

Kronika městské části Brno-Slatina

Kronika městské části Brno-Slatina Kronika městské části Brno-Slatina rok 2006 Obsah I. Hlavní události jubilejního roku 2006...4 1. Ve znamení 700. výročí od první autentické písemné zmínky o Slatině...4 2. Výstava Slatina kdysi a dnes...4

Více

esko v roce 2007 KVĚTEN V polovině května začala mánie v lezení na Mount Everest. Nejvyšší horu světa (8 848 m) pokořila první Češka Klára Poláčková.

esko v roce 2007 KVĚTEN V polovině května začala mánie v lezení na Mount Everest. Nejvyšší horu světa (8 848 m) pokořila první Češka Klára Poláčková. Obsah Česko v roce 2007... 2 Kopřivnický kalendář 2007... 4 Obyvatelstvo... 19 Zdravotnictví... 31 Život na radnici... 32 Hospodaření města... 38 Rozvoj a výstavba... 44 Životní prostředí... 59 Kultura...

Více

Listujeme: měsíčník :: číslo 5 / 2005, vychází 29. 4. 2005 květen 2005 neprodejné. Poslanec Evropského parlamentu navštíví Kutnou Horu

Listujeme: měsíčník :: číslo 5 / 2005, vychází 29. 4. 2005 květen 2005 neprodejné. Poslanec Evropského parlamentu navštíví Kutnou Horu měsíčník :: číslo 5 / 2005, vychází 29. 4. 2005 květen 2005 neprodejné Frankfurt (Oder) oder Crossing the Border Úspěšné vystoupení na Národní výběrové konferenci Evropského parlamentu mládeže v Mělníku

Více

V Moskvě panuje strach, další výbuch zabil desítky lidí

V Moskvě panuje strach, další výbuch zabil desítky lidí VÁCLAV KLAUS OBVINIL PREZIDENTA HAVLA, ŽE TOUŽÍ PO MOCI STRANA 2 SPOR O NOVU MŮŽE STÁT ČESKOU REPUBLIKU MILIARDY KORUN STRANA 4 RUSOVÉ A SRBOVÉ CHYSTALI VÁLEČNOU LEST PROTI NATO Zbigniew Brzezinski o Kosovu

Více

ZPRAVODAJ. iqlandia OTEVŘENa LIBERECKY`

ZPRAVODAJ. iqlandia OTEVŘENa LIBERECKY` LIBERECKY` IV. 2014 ZPRAVODAJ Noviny pro občany města Liberce iqlandia OTEVŘENa Moderní 3D planetárium, humanoidní robot a stovky dalších ohromujících exponátů v deseti jedinečně pojatých expozicích to

Více

radnièní listy Statutární mìsto Prostìjov pøeje všechno nejlepší v roce 2015! FOTO: ARCHIV MMPV Prostìjovské

radnièní listy Statutární mìsto Prostìjov pøeje všechno nejlepší v roce 2015! FOTO: ARCHIV MMPV Prostìjovské Prostìjovské radnièní listy Èíslo 12/2014 www.prostejov.eu 29. prosince 2014 Informace Aktuality Oznámení Kultura Publicistika Sport www.prostejov.eu Statutární mìsto Prostìjov pøeje všechno nejlepší v

Více

Rozpočet a ano zimnímu stadionu

Rozpočet a ano zimnímu stadionu 1 leden 2015 ROČNÍK XXVI Cena: 6 Kč LIST MĚSTSKÉHO ÚŘADU PRO OBČANY TELČSKA 2. zasedání zastupitelstva města Rozpočet a ano zimnímu stadionu Ve středu 17. prosince se v Konírně zámku uskutečnilo druhé

Více

etřvaldské noviny VÝZVA POLICIE Vznik městské části KAMČATKA Slavnostní setkání policistů PČR Obvodního oddělení Petřvald se starostkou města

etřvaldské noviny VÝZVA POLICIE Vznik městské části KAMČATKA Slavnostní setkání policistů PČR Obvodního oddělení Petřvald se starostkou města etřvaldské noviny www.petrvald.info leden 2014 Informace pro občany Slavnostní setkání policistů PČR Obvodního oddělení Petřvald se starostkou města Za aktivní a obětavý přístup při výkonu služby, za přispění

Více

Kronika Městské části Praha 14 2013

Kronika Městské části Praha 14 2013 Kronika Městské části Praha 14 2013 Mgr. Tereza Střelbová Kronikářka Bc. Radek Vondra Starosta Obsah Úvod... 5 VÝZNAMNÁ VÝROČÍ 2013... 6 1. Události z České republiky... 18 2. Události ze světa... 36 3.

Více

Rok 2009 v Kopřivnici

Rok 2009 v Kopřivnici KRONIKA KOPŘIVNICE ROK 2009 1 Obsah Rok 2009 v Kopřivnici... 3 Městský úřad Kopřivnice... 12 Zastupitelstvo města... 12 Rada města... 14 Městská policie... 17 Činnost jednotky Sboru dobrovolných hasičů...

Více

Podzimní táboření. Odhalení pamětní desky Vavro Šrobára. ROČNÍK XXXV Prosinec 2013 Cena 9 Kč OBSAHOVĚ NEZÁVISLÝ MĚSÍČNÍK

Podzimní táboření. Odhalení pamětní desky Vavro Šrobára. ROČNÍK XXXV Prosinec 2013 Cena 9 Kč OBSAHOVĚ NEZÁVISLÝ MĚSÍČNÍK 12 ROČNÍK XXXV Prosinec 2013 Cena 9 Kč OBSAHOVĚ NEZÁVISLÝ MĚSÍČNÍK Odhalení pamětní desky Vavro Šrobára Představitelé Města Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur, starosta města a Jaromír Pařík, místostarosta

Více

Po projektu velkých změn začne realizace

Po projektu velkých změn začne realizace Kap 13-2003.qxd 10.1.2003 14:52 Page 239 239 Pražský summit NATO Po projektu velkých změn začne realizace Pozvání sedmi zemí střední a východní Evropy ke členství, zřízení sil rychlé reakce schopných rozmístění

Více

KRONIKA. Přerov nad Labem. Přerov nad Labem

KRONIKA. Přerov nad Labem. Přerov nad Labem KRONIKA Přerov nad Labem Přerov nad Labem KRONIKÁŘ PŘEROVA NAD LABEM Lucie Černá byla jmenována kronikářkou Přerova nad Labem v srpnu roku 2011 obecním zastupitelstvem. Kroniku roku 2008 zapsala zpětně

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 Ξ PLZEŇSKÝ KRAJ Ξ STŘEDOČESKÝ KRAJ Ξ JIHOČESKÝ KRAJ Ξ HLAVNÍ MĚSTO PRAHA Ξ KARLOVARSKÝ KRAJ Ξ ÚSTECKÝ KRAJ Ξ LIBERECKÝ KRAJ

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 Ξ PLZEŇSKÝ KRAJ Ξ STŘEDOČESKÝ KRAJ Ξ JIHOČESKÝ KRAJ Ξ HLAVNÍ MĚSTO PRAHA Ξ KARLOVARSKÝ KRAJ Ξ ÚSTECKÝ KRAJ Ξ LIBERECKÝ KRAJ VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 Ξ PLZEŇSKÝ KRAJ Ξ STŘEDOČESKÝ KRAJ Ξ JIHOČESKÝ KRAJ Ξ HLAVNÍ MĚSTO PRAHA Ξ KARLOVARSKÝ KRAJ Ξ ÚSTECKÝ KRAJ Ξ LIBERECKÝ KRAJ Ξ KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ Ξ PARDUBICKÝ KRAJ Ξ VYSOČINA Ξ JIHOMORAVSKÝ

Více

Z obsahu. Zasedání městské rady Rozpočet Informace z radnice Zprávy z kraje Květinový den Kriminalita Co to znamená být šťastný Domov důchodců Kultura

Z obsahu. Zasedání městské rady Rozpočet Informace z radnice Zprávy z kraje Květinový den Kriminalita Co to znamená být šťastný Domov důchodců Kultura duben 2003 SVĚTELSKÝ ZPRAVODAJ strana 1 Z obsahu Zasedání městské rady Rozpočet Informace z radnice Zprávy z kraje Květinový den Kriminalita Co to znamená být šťastný Domov důchodců Kultura Příroda se

Více

UDÁLOSTI VE SVĚTĚ - Leden str. 1 5 - Únor str. 6 15 - Březen str. 16 22 - Duben str. 23 33 - Květen str. 34 48 - Červen str.

UDÁLOSTI VE SVĚTĚ - Leden str. 1 5 - Únor str. 6 15 - Březen str. 16 22 - Duben str. 23 33 - Květen str. 34 48 - Červen str. UDÁLOSTI VE SVĚTĚ - Leden... str. 1 5 1)Sebevražedný atentát v Pákistánu, 2) v Dubaji byl otevřen nejvyšší mrakodrap světa, 3) Ivo Josipovič třetím chorvatským prezidentem od roku 1991, 4) Sněhové přívaly

Více