KRONIKA Městské části BRNO-KRÁLOVO POLE. Zaznamenal kronikář Doc. Václav Peša. Tento svazek má celkem listů, slovy jednostočtyřicet listů.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "KRONIKA 1999. Městské části BRNO-KRÁLOVO POLE. Zaznamenal kronikář Doc. Václav Peša. Tento svazek má celkem -140- listů, slovy jednostočtyřicet listů."

Transkript

1 KRONIKA 1999 Městské části BRNO-KRÁLOVO POLE Zaznamenal kronikář Doc. Václav Peša. Tento svazek má celkem listů, slovy jednostočtyřicet listů.

2 OBSAH Úvod... 3 Přehled událostí roku Samospráva a státní správa Problematika bydlení Doprava a komunikace Bezpečnost a pořádek Odpad a životní prostředí Zdravotnictví a sociální péče Školství, věda a výzkum Ples, Erbovní slavnosti a výstava Kultura, umění, osobnosti Tělovýchova a sport, spolky aj Ulice a skládačka Závěr

3 ÚVOD Také tento můj poslední ročník KRONIKY 1999 vychází především z materiálů, jak se objevovaly na stránkách jednotlivých čísel časopisu Královo Pole. Bylo v nich zaznamenáno mnoho zajímavých faktů i událostí z činnosti naší MČ. Vzhledem k tomu, že letos neprobíhaly žádné volby, bylo možno se hlouběji zaměřit na činnost samosprávy i státní správy. Přetrvával mimořádný zájem o řešení problematiky bydlení a hlavně zásluhou 1. zástupce starosty MČ, pana Ing. Rostislava Slavotínka, byla značná pozornost soustředěna na řádné placení nájemného. V oblasti komunikací se stává aktuální dokončení Velkého městského okruhu a v té souvislosti čeká naši MČ stavba tunelu Dobrovského. Zde připadla významná úloha 2. zástupci starosty, panu Ing.arch. Tomáši Kopeckému. Pozoruhodné jsou rovněž perspektivy městské hromadné dopravy na území Králova Pole. Stranou nezůstaly ani otázky bezpečnosti a pořádku, jakož i péče o domovní a komunální odpad vzhledem k životnímu prostředí. Dalších úspěchů bylo dosaženo na úseku sociální péče a obdobně i v celé oblasti školství. Zde se ovšem již několikaletý pokles natality začíná projevovat postupným snižováním počtu žáků, což nutně vede ke snižování počtu tříd i škol. V oblasti kultury a umění stojí za zmínku cílevědomé snahy obohacovat život občanů naší MČ rozšiřováním počtu zábavných i uměleckých programů, zejména v oblasti vážné hudby. Uskutečnil se rovněž další Reprezentační ples, byly už 9. Erbovní slavnosti a konala se také výstava Od minulosti k dnešku, tentokrát na téma: Legionáři a samostatné Československo. Zde zaslouží ocenění pomoc několika desítek spoluobčanů z řad příbuzných královopolských legionářů, kteří poskytli cenné a někdy přímo unikátní fotografické i další dokumenty a exponáty. Na slavnostní vernisáži, kterou zahajoval pan starosta MČ Ing. Ivan Kopečný, bylo také přítomno šest mládenců v dobových legionářských uniformách a ozbrojených tehdejšími zbraněmi. Ani tentokrát nezůstala opomenuta tělovýchova a sport a v poslední kapitole KRONIKY jsem se zaměřil hlavně na ulice a náměstí naší MČ, jakož i na novou v pořadí už třetí skládačku - zatím s nejdokonalejším plánem Brna-Králova Pole v jeho současném rozsahu a se všemi 113 uliceni a náměstími.

4 PŘEHLED UDÁLOSTÍ ROKU 1999 (Zpracováno podle mimořádné přílohy Magazínu DNES+TV "Rok 1999", dále dle časopisu TÝDEN č. 2/2000 a dalších zdrojů.) 1. ledna - Euro V jedenácti zemích Evropské unie byla zavedena jednotná evropská měna Euro, jejíž příchod oslavila EU 4. ledna. Zavedení jednotné měny proběhlo bez problémů. 7. ledna - odvolání Senát amerického Kongresu zahájil jednání o ústavní obžalobě prezidenta Billa Clintona. Ten byl obviněn, že se dopustil křivé přísahy a maření spravedlnosti v aféře kolem stážistky Moniky Lewinské, s níž měl intimní styky. 12. února byl Clinton obvinění zproštěn. 14. ledna - volba Parlament Slovenské republiky schválil novelu ústavy o přímé volbě prezidenta. 14. ledna - prokurátorka Nejvyšší státní zástupkyní České republiky se stala paní Marie Benešová. 15. ledna - rozpočet Poslanecká sněmovna schválila státní rozpočet na rok Rozpočet je deficitní se schodkem 31 miliard Kč, když jeho příjmy činí 574 miliard korun a výdaje 605 miliard korun. Hospodaření státního rozpočtu za rok 1998 skončilo schodkem ve výši 29,3 miliard Kč. Celkové příjmy činily 537,4 a celkové výdaje 566,7 miliard Kč. 23. ledna - úmrtí Zemřel Jaroslav Foglar, slavný skautský vůdce a spisovatel, ve věku 92 let. 27. ledna - odvolání Vláda ČR odvolala s okamžitou platností z funkce ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Karla Vulterina. Podle kabinetu se Vulterin dopustil vážných profesionálních pochybení. 29. ledna - úmrtí Zemřel Oldřich Placar, dirigent a varhaník ve věku 78 let. Žil v Králově Poli, narodil se v Pozořicích 1921, okres Brno-venkov. 30. ledna - mandát Rada Severoatlantické aliance dala svému generálnímu tajemníku Javieru Solanovi mandát nařídit letecké údery proti Jugoslávské svazové republice. 2. února - srážka K tragické srážce linkového autobusu se stojícím nákladním vozem došlo u Středokluk v okrese Praha-západ. Vyžádala si 10 obětí. 10. února - zákony Poslanecká sněmovna ČR schválila senátní novelu zákona o nemocenském pojištění zaměstnanců. Tím se od 1. října zvýšily vyplácené nemocenské dávky. 17. února - bezpečnost Naše vláda schválila bezpečnostní strategii a koncepci zahraniční politiky ČR; základní dokument bezpečnostní politiky státu. 18. února - senátorka Ústavní soud ČR rozhodl o tom, že kandidátka ODS Dagmar Lastovecká byla v listopadových volbách 1998 do senátu v obvodě č. 58 Brno-město zvolena platně senátorkou.

5 února - sjezd US První rok existence hodnotilo v Nymburce republikové shromáždění Unie svobody (US). Předsedou strany byl opět zvolen Jan Ruml, prvním místopředsedou Karel Kühnl. 22. února - odvolání Dozorčí rada Škody Plzeň odvolala z představenstva společnosti generálníko ředitele Lubomíra Soudka a navrhla jeho odvolání i z funkce generálního ředitele. Novým generálním ředitelem se stal Jiří Hlavica. 23. února - dohoda Mezinárodní konference, která měla přispět k řešení situace v jugoslávské provincii Kosovo, skončila na zámku Rambouillet u Paříže dohodou o podstatné autonomii Kosova. Konference o realizaci smlouvy byla naplánována na 15. březen. 26. února - NATO Prezident ČR Václav Havel podepsal listiny o přístupu České republiky k Severoatlantické smlouvě. Ze strany ČR tak ukončil proces vstupu země do aliance. Projev prezidenta po podpisu listin narušil pískáním ekologický aktivista Jan Křeček. 26. února - sportovkyně Nejlepší sportovkyní Českého svazu plaveckých sportů za uplynulý rok byla zvolena Hana Černá. 28. února - bombardování Izraelská letadla svrhla pumy na postavení hnutí Hitballáh v Libanonu. Šlo o odvetu za vraždu izraelského generála a tří vojáků. 4. března - rozhovor Monica Lewinská, bývalá stážistka v Bílém domě, poskytla americké televizi ABC exkluzivní dvouhodinový rozhovor, v němž se omluvila za to, že byla příčinou skandálu, který otřásl křeslem prezidenta USA. 10. března - výbuch Podomácku vyrobená nálož vybuchla v čekárně chirurgické ambulance v budově polikliniky s nemocnicí v Praze 9-Vysočanech. Výbuch nikoho vážně nezranil. 11. března - zlato Bylo oznámeno, že ministrr životního prostředí Kužvart odňal těžařské společnosti TVX Bohemia důlní povolení ke geologickým pracím pro vyhledávání a průzkum zlatonosných ložisek na území Kašperských Hor. Proti jeho rozhonutí se již nelze odvolat. 12. března - NATO Česká republika, Maďarsko a Polsko se v americkém Indenpedence staly oficiálně členy Severoatlantické aliance = NATO. 15. března - dálnice První etapa výstavby dálnice D-47, která bude spojnicí Brna a Ostravy, byla slavnostně zahájena v Ostravě. 16. března - demise Po obvinění z korupce a dalších nepořádků odstoupila Evropská komise. 22. března - úmrtí Zemřel Václav Halíř, operní pěvec-basista, ve věku 72 let. 23. března - rozkaz Generální tajemník NATO Solana vydal rozkaz k bombardování Jugoslávie. 24. března - válka Letouny NATO zahájily ve večeních hodinách letecký útok proti Jugoslávii, která vyhlásila válečný stav. 24. března - požár V tunelu pod Mont Blankem v Alpách začal hořet nákladní automobil. Při požáru zahynulo 35 lidí března - schůzka V Berlíně jednali představitelé 16 členských států Evropské unie (EU). Nominovali Romana Prodiho na funkci prezidenta Komise EU. Byl schválen plán na reformu unie a tím položen základ pro rozšíření EU. 31. března - záchrana Vláda ČR rozhodla, že při Konsolidační bance vznikne a.s. Revita-

6 lizační, která má v programu revitalizace postavit na nohy vybrané české firmy dubna - návštěva Při oficiální návštěvě čínského premiéra Ču Žung-ťi ve Spojených státech amerických jednal též s prezidentem USA Billem Clintonem o vstupu Číny do světové obchodní organizace. 7. dubna - nemocnice Vláda ČR schválila, že vybavení polní nemocnice pro Albánii bude předáno jako humanitární dar (zemi zahltily statisíce uprchlíků z Kosova). Podpořila také vyslání vojenské nemocnice pro potřeby NATO. 8. dubna - ostuda Bylo oznámeno, že kvůli trestnímu stíhání novináře Zdeňka Zukala, který referoval o takzvané Olomoucké aféře, se ČR ocitla poprvé na černé listině států, v nichž je podle Výboru na ochranu novinářů (CPJ) porušována svoboda slova a projevu dubna - sjezd V Praze byl konán dvoudenní 29. sjezd ČSSD. Miloš Zeman byl opět zvolen předsedou. Ve svém projevu se vyslovil pro další prohloubení opoziční smlouvy. 14. dubna - polní nemocnice Bylo schváleno vyslání polní vojenské nemocnice do Kosova. 16. dubna - útok Dva ozbrojení muži v soudní síni Městského soudu v Praze osvobodili cizince, o jehož vydání do Německa pro závažnou trestnou činnost se právě rozhodovalo. 19. dubna - odvolání Vladimír Železný byl odvolán z postu generálního ředitele ČNTS (České nezávislé televizní stanice) - NOVA. 21. dubna - NATO Schválení pobytu letounů NATO na českých letištích. 28. dubna - přílet Prvních 115 uprchlíků z jugoslávského Kosova přistálo na letišti Ostrava-Mošnov. 30. dubna - ropák Ropákem roku 1998 se stal ministr průmyslu a obchodu vlády ČR Miroslav Grégr - za prosazování dostavby Temelína, plánování jaderných elektráren a zpochybňování útlumu těžby uranu v ČR. 1. května - demonstrace Snahy policie v Praze zabránit kontaktu mezi skinheady a anarchisty přerostly v ostrý střet policistů s anarchisty. Došlo i na zápalné lahve a dlažební kostky. 5. května - zaměstnanost Vláda ČR schválila národní plán zaměstnanosti, který má zastavit a zvrátit růst nezaměstnanopsti a sladit postup opatření se zeměmi Evropské unie. 7. května - nálety Při náletech NATO na Jugoslávii bylo též zasaženo čínské velvyslanectví v Bělehradě. 11. května - informace Sněmovna ČR schválila zákon o svobodném přístupu k informacím. Nový zákon, který má platit od roku 2000, předpokládá, že každý občan má právo na to, aby mu státní orgány a územněsprávní orgány i některé další instituce poskytly informace, jimiž disponují. 12. května - odvolání Ruský prezident Boris Jelcin odvolal premiéra Jevgenije Primakova a jmenoval předsedou vlády 1. vicepremiéra Sergeje Stěpašina, který byl potvrzen 19. května. 12. května - Temelín Vláda ČR po mnohaměsíční veřejné diskusi rozhodla ve prospěch dostavby JE (Jaderné elektrárny) Temelín s tím, že náklady nesmějí převýšit dosud stanovených 96,6 miliard korun.

7 15. května - hlasování Ruská Duma hlasovala neúspěšně o sesazení prezidenta Borise Jelcina. 16. května - hokej Čeští hokejisté se v Norsku stali poosmé mistry světa. V rozhodujícím finále porazili Finsko Hlaváčovým gólem v prodloužení. 25. května - iniciativa Česká republika a Řecko předaly vedení Severoatlantické aliance (NATO) a zástupcům členských států text společné iniciativy koncipované jako příspěvek k politickému řešení kosovské krize. 26. května - zákon Vláda ČR schválila návrh nového tiskového zákona, který vzbudil bouři kritiky, především u novinářů, neboť by podle některých názorů mohl omezit svobodu projevu. 29. května - volba Slovenským prezidentem se stal bývalý košický primátor Rudolf Schuster, který porazil ve druhém kole přímých prezidentských voleb Vladimíra Mečiara května - sjezd V Českých Budějovicích se konasl volební sjezd KDU-ČSL. Novým předsedou strany byl zvolen Jan Kasal. 1. června - protest Tisíce zemědělců nespokojených s vládní politikou se sjely ze všech koutů země do Prahy na Letenskou pláň. 2. června - úmrtí Zemřel Václav Benda, senátor za ODS, politik, který patřil mezi nejvýraznější osobnosti po listopadu 1989, ve věku 52 let. 3. června - Kosovo Srbský parlament schválil mírové podmínky, předložené vyjednavači Evropské unie. 3. června - zákon Poslanecká sněmovna ČR schválila vládní návrh zákona o penzijním připojištění a o rozšíření takzvaného povinného ručení i na další pojišťovací ústavy mimo Českou pojišťovnu. 9. června - dohoda Vojenská delegace NATO a zástupci Jugoslávie podepsali dohodu o stahování srbských ozbrojených sil - jednotek jugoslávsklé armády a srbské policie. 10. června - Kosovo NATO zastavilo letecké útoky proti Jugoslávii. Rada bezpečnosti schválila vyslání mezinárodních mírových sil do Kosova. Jediná Čína se z 15 členských států zdržela hlasování. Kosovo bude rozděleno do sektorů. Srbsklo začne se stahováním vojsk. 12. června - síly KFOR Zahájen vstup mezinárodních sil KFOR do Kosova Makedonie. 16. června - jmenování Vláda ČR jmenovala novým ředitelem BIS současného šéfa Vojenského obranného zpravodajství Jiřího Růžka. 20. června - Jugoslávie Dokončeno stahování jugoslávské armády a srbských policejních sil z Kosova. Oficiální ukončení leteckých úderů proti Jugoslávii. 26. června - Olympionik Atletická legenda, Emil Zátopek, čtyřnásobný olympijský vítěz, byl slavnostně vyhlášen Olympionikem století. 27. června - návštěva Prezident ČR Václav Havel navštívil Albánii a Kosovo. 29. června - trest smrti Na ostrově Imrali v Marmarském moři byl k trestu smrti odsouzen vůdce Strany kurdských pracujících (PKK) Abdulláh Ocalan. 2. července - usnesení Sněmovna ČR přijala usnesení, že vláda ČSSD neprospívá zemi. 5. července - rekord

8 Tomáš Dvořák dosáhl světového rekordu v desetiboji výkonem bodů. 9. července - vláda Desighnovaný prezident Evropské komise Romano Prodi představil novou evropskou vládu - Evropskou komisi. Komisařem odpovědným za rozšíření unie se stal Němec Günter Verheugen. 9. července - shoda Václav Klaus a Miloš Zeman se shodli, že takzvaná opoziční smlouva plní svůj účel. 13. července - narozeniny Za přítomnosti téměř fanoušků se v pražské Sportovní hale konal narozeninový galakoncert Karla Gotta. 15. července - vyšetřování Bylo oznámeno, že ministra financí Iva Svobodu hodlá v souvislosti s kauzou mělnického podniku Liberta vyšetřovatel stíhat pro poškozování věřitele. 20. července - odvolání Prezident Václav Havel na žádost premiéra Miloše Zemana ministra Iva Svobodu odvolal. Svobodovým nástupcem v úřadu se stal dosavadní místopředseda vlády Pavel Mertlík. V listopadu pak byli Svoboda i jeho spolupracovnice Barbora Snopková zatčeni a umístěni do vazby. 23. července - Impuls K diskusi o směřování české společnosti deset let po listopadu 1989 vyzvali v iniciativě Impuls 99 její signatáři, převážně osobnosti kulturního a veřejného života. 28. července - pomoc Vláda ČR rozhodla, že pomůže Komerční bance tím, že stát převezme 23,1 miliard korun nesplácených úvěrů. 30. července - konference Za přítomnosti padesáti šéfů států a vlád i vedoucích představitelů mezinárodních organizací se konala v hlavním městě Bosny Sarajevu konference o Paktu stability na Balkáně. Zúčastnil se jí též prezident Václav Havel. V závěrečné deklaraci účastníci potvrdili závazek podporovat v regionu politický a hospodářský rozvoj a upevňovat bezpečnost. 2. srpna - raketa Čína vyzkoušela novou raketu dlouhého doletu Východní vítr 31, která může nést atomovou hlavici. 3. srpna - rozpočet Ministr financí Pavel Mertlík podepsal zadání státního rozpočtu pro příští rok, kde se počítalo s deficitem ve výši 39,8 miliard korun. 4. srpna - havárie Policejní vrtulník BO 105 se zřítil do oblasti autokempu Radava u vodní nádrže Orlík na Příbramsku. Nehoda se stala při výcviku policejní zásahové jednotky a dvě osoby při ní zahynuly. 7. srpna - útoky Ruské letectvo podniklo v Dagestánu letecké útoky na postavení islamských ozbrojených teroristů v horách blízko hranic Čečenska. 9. srpna - nová vláda Ruský prezident Boris Jelcin odvolal premiéra Sergeje Stěpašina a novým předsedou vlády jmenoval šéfa Bezpečnostní rady a ředitele Federální bezpečnostní služby Vladimíra Putina; vypsal volby. 11. srpna - zatmění Po 293 letech mohli na území České republiky lidé pozorovat téměř úplné zatmění slunce. Z české kotliny bude jev znovu viditelný až v roce srpna - fanoušci Těžké zranění způsobili ostravští fotbaloví fanoušci 32-leté ženě, když házeli na Ostravsku na projíždějící rychlík dlažební kostky. 17. srpna - zemětřesení Západní Anatolii v Turecku zpustošilo jedno z největších zemětřesení na světě za posledních dvacet let. Pod troskami zahynulo na lidí.

9 srpna - volby V historicky prvních doplňovacích volbách do Senátu zvítězil v prvním kole s převahou 71,24 procent nezávislý kandidát Václav Fischer. Volby se konaly v Praze. 30. srpna - exploze Exploze pravděpodobně úmyslně nastražené výbušniny otřásla po 10. hodině večer pražským obchodním domem Kotva. Výbuch zničil kancelář představenstva v 6. patře obchodního domu a prostoru pro zákazníky se nedotkl. 1. září - Fabia Mladoboleslavská Škoda Auto uvolnila první informace o novém modelu Fabia, který by se měl stát nástupcem Škody Felicie. 3. září - krach Všehny své pobočky uzavřela Moravia banka. Více než klientů dostalo vyplaceno 90 % vkladů do výše korun. 7. září - kariéra Jana Novotná oznámila po třinácti letech konec své profesionální tenisové kariéry. Za tuto dobu vyhrála 24 turnajů dvouhry včetně Wimbledonu (1998) a Turnaje mistryň (1996). 9. září - výbuch V Moskvě rozmetala nálož panelový dům na sídlišti Pečatniky; zahynulo přes 70 osob. 11. září - kajak Na Mistrovství světa ve vodním slalomu ve španělském Seu d Urgellu získala česká výprava 3 zlaté a 1 bronzovou medaili. 14. září - dálnice Ministerstvo pro místní rozvoj se rozhodlo pro výstavbu dálničního obchvatu Plzně podle takzvané vládní varianty SUK 2, která vede spornou komunikaci dále od města. 18. září - loupež Vilu předsedy Poslanecké sněmovny ČR Václava Klause vykradl v noci neznámý pachatel. Zloději odnesli věci za 4 milióny korun, mezi ukradenými předměty byly zejména šperky Klausovy manželky Lívie. 21. září - zemětřesení Při ničivém zemětřesení o síle 7,6 stupňů Richterovy škály na Tchaj-wanu zahynulo kolem lidí. 24. září - operace Bývalý předseda KDU-ČSL Josef Lux se mezi 9. a 11. hod. dopoledne SELČ (středoevropského letního času) podrobil transplantaci kostní dřeně na klinice Freda Hutchinsona v americkém Seattlu. I když se operace zdařila a kostní štěp se ujal, onemocněl Josef Lux posléze zápalem plic a 29. listopadu zemřel. 27. září - útoky Masivní ruské letecké útoky na rafinerie a zásobárny paliva v čečenském hlavním městě Groznyj měly postihnout islámské rebely. Ruský ministr obrany Sergejev chce pokračovat v útocích, "dokud nebude zničen poslední bandita". 28. září - dohoda DEU, KDU-ČSL, ODA a US podepsaly Svatováclavskou čtyřkoaliční dohodu. 1. října - oslavy V Pekingu začaly oslavy 50. výročí založení Čínské lidové republiky velkou vojenskou přehlídkou. 3. října - volby Nacionalistická Strana svobodných (FPÖ) pravicového populisty Jörga Haidera získala v rakouském parlamentu 27,2 % hlasů a byla druhá po Sociálně demokratické straně (SPÖ) Spolkového kancléře Viktora Klimy, která s 33,4 % hlasů dosáhla nejhoršího výsledku v poválečné historii Rakouska. 4. října - záložna Všechny své pobočky uzavřela Družstevní stavební záložna Praha, na kterou byla uvalena nucená správa. Podobný osud potkal i další

10 družstevní záložny. 6. října - protest Hanbu vládě provolávali v Praze lékaři, sestry, ale i občané, kteří se sešli před Úřadem vlády, aby vyjádřili nespokojenost se současným stavem zdravotnictví. 7. října - aféra Kvůli odhalení, že volební lídři ČSSD používali benzinové karty společnosti Chemapol, rezignoval na funkce člena ÚV ČSSD a místopředsedy středočeské organizace sociálních demokratů Karel Machovec. 7. října - pivo Jihoafrická pivovarnická společnost South African Breweries Plc (SAB) uzavřela s Nomurou smlouvu o koupi českých pivovarů Plzeňský Prazdroj a Radegast. 8. října - výzva ODS vyzvala k jednání o nové vládě 8. října - mobil Licenci na budování a provoz sítě mobilních telefonů v pásmu 1800 MHz vydal ministr dopravy a spojů Antonín Peltrám firmě Český mobil. Vlastníky firmy jsou kanadská TIW, Investiční a Poštovní banka a Priority Telecom. 9. října - rekord Česká republika porazila na Strahově v kopané Faerské ostrovy 2 : 0 a postoupila tak na Mistrovství Evropy 2000 s rekordním počtem vítězství a bez ztráty bodu, což si vysloužilo zápis do Guinessovy knihy rekordů. 13. října - plot V ústecké Matiční ulici byl za asistence policie během 14 hodin postaven 65 metrů dlouhy plot mezi rodinnými domky a obecními domy města Ústí nad Labem pro neplatiče nájemného, obývanými převážně Romy. 13. října - hodnocení Zpráva Evropské komise o pokroku České republiky při přibližování k Evropské unii za uplynulý rok, která byla touto komisí oficiálně zveřejněna, vyzněla pro ČR převážně kriticky, a to zejména ve srovnání s dalšími pěti státy, jež jednají s EU o vstupu. 15. října - superkoalice Grémium ODS přišlo se závěrem, že jediným řešením současné kritické politické situace u nás je supervelká koalice všech parlamentních stran bez komunistů. 19. října - odmítnutí Čtyřkoalice - DEU, KDU-ČSL, ODA a US - omítla jednat s ODS a s ČSSD o většinové vládě. 21. října - komunisté Poprvé po pádu komunistického režimu v listopadu 1989 se KSČM dostala na 1. místo v žebříčku volebních preferencí. Komunisty by volilo 23 % občanů, ODS by získala 21 % a ČSSD 17,5 %. Vyplývá to z výzkumu IVVM (Institutu výzkumu veřejného mínění). 27. října - útok Během jednání arménského parlamentu vtrhla do sálu skupina ozbrojených teroristů a zahájili střelbu. Zabili premiéra Vazgena Sarkisjana, předsedu parlamentu Karena Demirčjana a dalších 5 předních arménských politiků. 28. října - demise Byla oznámena demise místopředsedy vlády Egona Lánského. 4. listopadu - ombudsman Přes odpor poslanců ODS a Unie svobody schválila poslanecká sněmovna ČR návrh zákona o veřejném ochránci práv - ombudsmanovi, kterým se v minulých letech již několikrát neúspěšně zabývala. 6. listopadu - referendum Voliči v Austrálii v referendu odmítli ustavení republiky, když se jich 54,22 procent vyslovilo pro to, aby hlavou státu byla i nadále britská královna.

11 13. listopadu - král úsměvu Komik Vlasta Burian se stal na základě ankety Týdeníku Televize králem českého filmového úsměvu století. 14. listopadu - volby Ve druhém kole prezidentských voleb na Ukrajině zvítězil dosavadní prezident Leonid Kučma. 15. listopadu - přijetí Čína byla přijata do Světové obchodní organizace (WTO) na základě dohody podepsané zástupci USA a Číny. Předcházela tomu jednání a diskuse, jež trvaly 13 let. 17. listopadu - výzva Šest někdejších studentských vůdců sametové revoluce vyzvalo dopisem "Děkujeme, odejděte!" Miloše Zemana a Václava Klause, aby odešli z politiky. Petici podepsalo přes lidí a výzvu přišlo podpořit více než Pražanů. 19. listopadu - schůzka Na vrcholné schůzce OBSE Rusko poprvé uznalo úlohu zprostředkovatele této organizace pro politické řešení v čečenské krizi. Ruský ministr zahraničí však zprostředkování odmítl. 23. listopadu - zatčení Došlo k zatčení bývalého ministra financí Iva Svobody. 24. listopadu - dohoda Byla podepsána dohoda mezi Českou republikou a Slovenskou republikou o ukončení sporů o majetek. 29. listopadu - rezignace Místopředseda vlády ČR Egon Kánský rezignoval na svou funkci. 29. listopadu - úmrtí Zemřel Josef Lux v Seattlu v USA ve věku 43 let, bývalý předseda KDU-ČSL, jeden z nejvýraznějších politiků 90-tých let. 1. prosince - odstoupení Jan Ruml rezignoval na funkci předsedy Unie svobody a opustil tak nejvyšší politiku. Připustil, že jeho rozhodnutí urychlila výzva "Děkujeme, odejděte!" 5. prosince - odpovědnost Helmut Kohl, bývalý kancléř a předseda německé Křesťanskodemokratické unie (CDU) sklidil ostrou kritiku z řad této strany poté, co přiznal existenci černých kont a převzal za ně politickou odpovědnost. 5. prosince - kongres Václav Klaus byl na Kongresu ODS opět zvolen předsedou této strany. Kongres rovněž potvrdil další existenci opoziční smlouvy. 5. prosince - sjezd Miroslav Grebeníček byl opět zvolen předsedou Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM). Na sjezdu této strany vyzval k její modernizaci a ke skončení s nostalgií po předlistopadových časech. 7. prosince - úspěch Česká republika uzavřela složitou část jednání s Evropskou unií o volném pohybu zboží. 8. prosince - rozpočet Vláda ČR neuspěla ani s druhým návrhem státního rozpočtu na rok Poslanci ODS, KDU-ČSL a Unie svobody jej těsnou většinou jednoho hlasu zamítli. 9. prosince - návštěva Ruský prezident Boris Jelcin pohrozil při návštěvě Číny západním kritikům války proti Čečensku, že Rusko má jaderné zbraně. Čínský prezident Ťiang Ce-min postup Ruska na Kavkaze podpořil. 9. prosince - referendum Sněmovna ČR schválila po letech dohadování ústavní zákon o referendu. Poprvé se v něm bude rozhodovat o vstupu do Evropské unie. 9. prosince - demise Ministr zdravotnictví vlády ČR Ivan David podal demisi. 10. prosince - dopis

12 Otevřený dopis Václava Klause Miloši Zemanovi, v němž znovu navrhl jednání o vytvoření většinové vlády, představoval další akt "hrátek" kolem možnosti sestavení nové vlády. 11. prosince - summit Vrcholná schůzka Evropské unie v Helsinkách otevřela dveře EU dalším šesti zemím - Slovensku, Litvě, Lotyšsku, Bulharsku, Rumunsku a Maltě. EU bude jednat také s Tureckem. 11. prosince - úmrtí Zemřel Ladislav Kozderka, hudební skladatel a sbormistr, ve věku 88 let; narodil se 2. března 1913 v Králově Poli. 14. a 17. prosince - odškodnění Po vleklém vyjednávání bylo v Berlíně dosaženo dohody o finančním odškodnění osob nasazených na nucené práce v nacistickém Německu. Kromě omluvy má jít o celkovou částku 10 miliard marek. 17. prosince - banka Komerční banka v Praze přiznala, že jí tuneláři ukradli 8 miliard korun. V případu figuruje rakouská firma B.C.L. 18. prosince - výzva Česká strana sociálně demokratická vyzvala Občanskou demokratickou stranu ke smírčímu řízení o opoziční smlouvě. 18. prosince - strom Vánoční smrk z beskydské obce Morávka dominoval vatikánskému Svatopetrskému náměstí. Dar z České republiky pomohl rozsvítit prezident Václav Havel. Ten tam také poobědval s papežem Janem Pavlem II., který kromě jiného též vyjádřil lítost nad krutou smrtí českého kazatele Jana Husa, prohlášeného 1415 tehdejšími představiteli církve za kacíře a upáleného. 18. prosince - anketa Nejlepším sportovcem České republiky za rok 1999 byl vyhlášen desetibojař Tomáš Dvořák. Zvítězil i v divácké anketě o sportovní hvězdu roku. 19. prosince - volby V ruských parlamentních volbách zvítězili komunisté, těsně následovaní prokremelským hnutím Jednota (Medvěd). Do Dumy se dostalo celkem šest stran včetně proreformního Svazu pravicových sil. 20. prosince - katastrofa Venezuelské úřady oznámily, že při katastrofálních záplavách, které daly do pohybu tuny bahna a kamení, zahynulo na lidí. 24. prosince - únos Skupina šesti teroristů unesla letadlo společnosti Indian Airlines se 174 osobami na palubě při letu z nepálského Káthmándú do Dillí.

13 SAMOSPRÁVA A STÁTNÍ SPRÁVA Autorem úvodní stati lednového čísla časopisu Královo Pole byl první zástupce starosty pan Ing. Rostislav Slavotínek, který v ní napsal: Vážení spoluobčané, pomalu u nás doznívá slavnostní nálada, spojená s Vánocemi a ukončením roku minulého. Rok 1999 před námi leží jako nepopsaný list papíru. Jak bude vypadat o 12 měsíců později? Mnozí z nás očekávají události spíše radostné, ale určitě je mezi námi dost těch, kteří hledí do budoucnosti s nejistotou a obavami. Nikdo dnes není schopen říci, co v hodnocení tohoto roku - posledního s jedničkou na začátku - nakonec převládne. V životě každého mohou nastat situace, které řadíme k těm méně příjemným a jen některé můžeme ovlivnit svou vůli a svými činy. Pokusme se společně, aby tento rok, trochu výjimečný číslovkou, která jej označuje, byl výjimečný i něčím jiným. Například tím, že se všichni pokusíme věci kolem sebe ovlivnit správným směrem. Možná jenom tím, že k sobě budeme vnímavější, trpělivější, ohleduplnější, že se na sebe občas usmějeme. Když to budeme dělat dobře, určitě nám to potvrdí naše svědomí. Za nově zvolené Zastupitelstvo MČ (Brna-)Králova Pole Vás ujišťujeme, že se o to budeme ze všech sil snažit. Přejeme Vám, aby se to nám všem podařilo. Spolu s autorem textu se pod toto prohlášení a ujištění rovněž podepsali: starosta MČ pan Ing. Ivan Kopečný, druhý zástupce starosty pan Ing.arch. Tomáš Kopecký a tajemník Úřadu MČ pan Ing. Jiří Gajdarus. O průběhu zasedání Zastupitelstva naší MČ v lednu 1999 přineslo březnové číslo časopisu následující zprávu organizačního a správního oddělení Úřadu MČ: 3. zasedání ZMČ Zastupitelstvo městské části Brno-Královo Pole se sešlo na svém 3. zasedání dne 25. ledna 1999 a dle programu zasedání: - vzalo na vědomí zprávu mandátové komise o ověření mandátu nových členů Zastupitelstva městské části Brno-Královo Pole Jiřiny Škodové a Miloše Kunzfelda a vyslechlo zákonem předepsaný slib obou členů, - schválilo zprávu o činnosti Rady městské části Brno-Královo Pole za období od 2. do 3. zasedání Zastupitelstva MČ, - nesouhlasilo s prodejem pozemku v katastrálním území Sadová z důvodu, že v tomto území dosud není schválen Územní plán zóny, - odložilo projednání otázky dalšího využití středního pásu na ulici Husitské, dosud užívaného k provozování tržiště, - vyslechlo interpelace a připomínky Klubu členů Zastupitelstva MČ (Brno-)Královo Pole za KSČM, týkající se zřízení komisí, jednacího řádu a náplně jejich činnosti. Člence zastupitelstva MČ paní Jiřině Škodové, pedagožce, bylo 73 roků a byla na 11. místě kandidátky ODS. Člen Zastupitelstva 58-letý Miloš Kunzfeld, povoláním dělník, byl uveden na 8. místě kandidátky ČSSD do komunálních voleb. Pro stejné březnové číslo časopisu napsal pan starosta MČ Ing. Ivan Kopečný tento poměrně stručný "Úvodník":

14 V prvních měsících tohoto roku byly ustaveny na úrovni města Brna i městské části (Brno-)Královo Pole všechny odborné a poradní komise. Tyto komise jsou důležitým článkem v rámci rozhodovacího procesu samosprávy obce. Tím také začala v plném rozsahu pracovat samospráva v novém volebním období a skončilo určité zpomalení práce a přerušení plynulé kontinuity v rámci komunálních voleb. Omlouvám se proto těm občanům a organizacím, kteří museli při vyřizování svých žádostí a potřeb počkat. Naší snahou na Úřadu MČ (Brno-)Královo Pole je vyřídit a odpovědět na všechny podněty do 30 dnů od podání. Doufám, že se nám to bude dařit. Dále je v této KRONICE uveden přehled o složení všech zmíněných odborných a poradních komisí, jakož i pracovních skupin a redakční rady. Podle materiálu, který jsem měl jako kronikář k dispozici, jde o zachycení stavu ke 30. listopadu 1999: 1) Komise finanční garant a člen: Ing. Jiří Slavík, CSc., Hlaváčkova 9 předseda: Vladimír Kadlec, Purkyňova 27 tajemnice: Ing. Vlasta Veselá, Kuřim, Vališova 668 členka: Ing. Hana Crhová, Vodova 82 člen: Ing. Jiří Zapletal, Střední 1 členka: Ing. Věra Rácková, Malátova 16 členka: Ing. Martina Sochorcová, Havlišova 11 členka: Olga Klvačová, Těšínská 10 2) Komise kontrolní garant a předseda: Ing. Jiří Petr, Božetěchova 103 tajemnice: Zdenka Bučková, Tábor 46b člen: Miloslav Humpolíček, Galandauerova 4 člen: Ing. Václav Keprt, CSc., Skřivanova 12 člen: Ing. Robert Hanzl, Kostelní zmola 1008 člen: Ing. Michal Kopečný, Bystřinova 13 člen: Vladimír Staněk, Hutařova 20 člen: Jiří Habrda, Skácelova 27 3) Komise výstavby a územního plánování garant a předseda: Vojtěch Dymáček, Bulharská 43 tajemnice: Ing. Markéta Hánová, Božetěchova 91 člen: Ing. Jiří Petr, Božetěchova 103 člen: Ing. Jiří Zapletal, Střední 1 člen: Ing. Mojmír Kopecký, Vodova 53 člen: Anton Uríček, Bulharská 54 člen: Ing.arch. Petr Hlavatý, Srbská 66 člen: Ing. Lumír Sochorec, Havlišova 11 člen: Ing.arch. Antonín Havlíček, Palackého třída 61 člen: Ing. Vlastimil Ostrý, Jana Babáka 9 4) Komise životního prostředí garant a předseda: Ing. Miroslav Dvořák, CSc., Staňkova 8c tajemník: Ing. Zdeněk Klvač, Těšínská 10 člen: René Pelán, Palackého třída 51 člen: Ing. Josef Nekvapil, Kabátníkova 4 členka: Ing. Marie Sedlaříková, CSc., Riegrova 30 členka: PaedDr. Alena Jůvová, Srbská 35 člen: Ing. Jiří Macháček, Volfova 21 člen: Dr. Josef Krejčí, Skácelova 36 člen: MUDr. Jiří Novák, Herčíkova 16 členka: Zdeňka Tesařová, Palackého třída 168 5) Komise sociální a zdravotní garant a předseda: Oldřich Staněk, Skácelova 35 tajemnice: Miluše Hardová, Brno, Voříškova 29 (KÚ Kohoutovice) člen: MUDr. Michal Pohanka, Tyršova 42

15 členka: Ing. Marie Fialová, Svatopluka Čecha 4 členka: Ing. Marie Slavíková, Hlaváčkova 9 členka: MUDr. Antonie Slavotínková, Tyršova 66 členka: Jana Kubištová, Chaloupeckého náměstí 1 6) Komise školství a kultury garant a předseda: PhDr. Richard Svoboda, Vackova 17 tajemnice: PhDr. Libuše Sedláčková, Brno, Švermova 1 (KÚ Bohunice) členka: RNDr. Dana Pohanková, Tyršova 42 člen: Karel Kratochvíl, Chodská 1 člen: Pavel Juránek, Boženy Němcové 59/60 členka: Ing. Marie Sedlaříková, Riegrova 30 členka: PaedDr. Alena Jůvová, Srbská 35 člen: Ing. Ladislav Procházka, Svatopluka Čecha 71a člen: René Pelán, Palackého třída 51 členka: RNDr. Danuše Provazníková, CSc., Palackého třída 145 7) Komise tělovýchovy garant a předseda: Ing. Stanislav Buchta, Boženy Němcové 43 tajemnice: Marie Trávníčková, Brno, Renčova 6 (KÚ Řečkovice) člen: Miloš Kunzfeld, Kamanova 12 člen: PaedDr. Vratislav Bartušek, Střední 45 členka: Anna Xaverová, Pešinova 2 člen: Tomáš Sáček, Poděbradova 5 člen: Ing. Milan Jindřich, Palackého třída 30 8) Komise pro projednávání přestupků předsedkyně: Jitka Němečková, Brno, Skryjova 25 (KÚ Husovice) předsedkyně: Ludmila Dvořáčková, Brno, Chytilova 6 (KÚ Komín) člen: Ing. Stanislav Buchta, Boženy Němcové 43 člen: Karel Kratochvíl, Chodská 1 člen: Jan Michálek, Riegrova 4 člen: MVDr. Miloš Cupák, Brno, Schodová 1 (KÚ Černá Pole) členka: Emilie Sedlářová, Svatopluka Čecha 62 člen: Jánošík Vašíček, Palackého třída 94 členka: Milena Richterová, Chaloupeckého náměstí 1 člen: Marek Kaman, Poděbradova 5/7 člen: Jaroslav Čech, Ramešova 4 členka: Zdena Palová, Brno, Kuršova 1 (KÚ) Bystrc člen: Ing. Jaroslav Prudík, Božetěchova 83 členka: Květoslava Hašková, Antonína Macka 3 9) Komise pro projednávání přestupků na úseku územního plánování a stavebního řádu předsedkyně: Ing. Jana Pillerová, Brno, Žižkova 52 (KÚ Veveří) předsedkyně: Ing. Jana Mutlová, Kounicova 52 člen: Ing. Jiří Sedlák, Brno, Slámova 6 (KÚ Černovice) člen: Stanislav Havlíček, Brno, Sibiřská 23 (KÚ Řečkovice) členka: Ing. Jana Hospodářská, Srbská 36 členka: Ing Alena Superátová, Brno, Foerstrova 6 (KÚ Žabovřesky) členka: Ing.arch. Milena Šerá, Brno, Skoumalova 24 (KÚ Mokrá Hora) 10) Pracovní skupina pro majetkové záležitosti člen: Ing. Ivan Kopečný, Bystřinova 13 člen: Ing. Rostislav Slavotínek, Tyršova 66 člen: Ing.arch. Tomáš Kopecký, Bulharská 35 člen: Ing. Svatopluk Kouřílek, Brno, Uprkova 1 (KÚ Řečkovice) (vedoucí oddělení správy majetku) 11) Pracovní skupina pro bytové záležitosti člen: Ing. Ivan Kopečný, Bystřinova 13 člen: Ing. Rostislav Slavotínek, Tyršova 66 člen: Ing.arch. Tomáš Kopecký, Bulharská 35 členka: PhDr. Libuše Sedláčková, Brno, Švermova 1 (KÚ Bohunice) (vedoucí oddělení školství, kultury a bytových záležitostí) 12) Redakční rada (časopisu Královo Pole) šéfredaktorka: Jana Novotná, Slovinská 4

16 člen: Ing. Rostislav Slavotínek, Tyršova 66 členka: Jana Matoušková, Srbská 15a. V březnovém čísle časopisu byla rovněž uveřejněna tato stručná informace o dalším setkání zastupitelů s občany a o jejich 4. zasedání: Setkání zastupitelů MČ (Brno-)Královo Pole s občany - středa 24. března 1999 v hodin. 4. zasedání Zastupitelstva MČ (Brno-)Královo Pole - pondělí 29. března 1999 v hodin. Velká zasedací místnost Úřadu MČ (Brno-)Královo Pole, vchod z ulice Husitská č. 1. Dost obsáhlou zprávu o průběhu tohoto zasedání uveřejnilo organizační a správní oddělení Úřadu MČ v květnovém čísle časopisu. Bylo v ní uvedeno: 4. zasedání ZMČ Zastupitelstvo městské části Brno-Královo Pole se sešlo na svém 4. zasedání dne 29. března 1999 a dle schváleného programu: - schválilo zprávu o činnosti Rady městské části Brno-Královo Pole za období od 3. zasedání Zastupitelstva MČ Brno-Královo Pole, - schválilo výsledky hospodaření městské části Brno- Královo Pole za rok 1998, - vzalo na vědomí vyhodnocení plánu velkých oprav domů za rok 1998, - schválilo výsledek hospodaření VHČ (správa svěřených domů) za rok 1998, - vzalo na vědomí zprávu o činnosti Městské policie, revíru Brno-Královo Pole a Obvodního oddělení Policie České republiky Brno-Královo Pole za rok 1998, - neschválilo žádnou z navržených variant řešení stávajícího tržiště na ulici Husitské po 1. lednu 2000, - vzalo na vědomí zprávu o výsledku inventarizace za rok 1998, - vzalo na vědomí platnost některých usnesení Zastupitelstva MČ Brno-Královo Pole z předcházejících volebních období a revokovalo ta usnesení, která již nebudou realizována, - schválilo stanovisko městské části Brno - Královo Pole pro Zastupitelstvo města Brna k prodeji některých pozemků, - schválilo poskytnutí výtěžku z tomboly na plese Zastupitelstva MČ Brno-Královo Pole ve výši ,- Kč Nadačnímu fondu při Ústavu sociální péče pro děti a mládež Brno, Kociánka, - vzalo na vědomí zprávu o činnosti odboru sociálního Úřadu MČ Brno-Královo Pole za rok 1998, - schválilo zprávu o výsledcích činnosti a hospodaření KP Centra kultury a vzdělávání za rok 1998, - schválilo měsíční odměny za výkon funkce neuvolněného člena rady a předsedy komise Rady městské části Brno-Královo Pole, - projednalo územní záležitosti, jako například urbanistickou studii VMO (Velkého městského okruhu) Dobrovského a obchodního centra firmy Moravia Shop Invest, s.r.o., otázku ubytovacího zařízení na ulici Dobrovského a prodejny vzorkové kosmetiky na ulici Boženy Němcové, - souhlasilo s prominutím pokuty MČ (Brno-)Ivanovice za opožděnou platbu, - schválilo dodatek je zřizovací listině KP Centra, - vyslovilo zánik mandátu člena Zastupitelstva MČ Brno-Královo Pole Ing. Jiřího Zapletala z důvodu neslučitelnosti funkcí, - vzalo na vědomí interpelace členů Zastupitelstva MČ Brno-Královo Pole, které budou písemně zodpovězeny. Ve zprávě zmíněný zastupitel Ing. Jiří Zapletal byl 50-letý podnikatel, který byl v komunálních volbách zvolen na 3. místě kandidátky Unie svobody.

17 Už v dubnovém čísle časopisu si mohli občané přečíst též toto stručné oznámení data 5. zasedání Zastupitelstva MČ, kterému předcházelo obvyklé setkání zastupitelů s občany: Setkání zastupitelů MČ (Brno-)Královo Pole s občany - středa 21. dubna 1999 v hodin. 5. zasedání Zastupitelstva MČ (Brno-)Královo Pole - pondělí 26. dubna 1999 v hodin. Velká zasedací místnost Úřadu MČ (Brno-)Královo Pole, vchod z ulice Husitská č. 1. Také o tomto zasedání byla publikována v červnovém čísle časopisu následující informace příslušného oddělení Úřadu MČ: 5. zasedání ZMČ Zastupitelstvo městské části Brno-Královo Pole se sešlo na svém 5. zasedání dne 26. dubna 1999, na kterém: - vyslechlo slib nového člena Zastupitelstva MČ Brno-Královo Pole Ing. Vlastimila Ostrého, - schválilo aktualizaci rozpočtu MČ Brno-Královo Pole na rok 1999 o příjmech ve výši 138, ,- Kč a výdajích ve výši 145, ,- Kč s financováním z Fondu rezerv a rozvoje ve výši 7, Kč. - schválilo záměr výstavby malometrážních bytů pro starší generaci v lokalitě ulice Ramešova o celkových rozpočtových nákladech do 20 milionů Kč, včetně přijetí hypotečního úvěru, - schválilo rekonstrukci horkovodní předávací stanice Brno, Tábor č. 46 v roce 1999 s použitím přebytku rozpočtového hospodaření MČ Brno-Královo Pole za rok 1998, - schválilo dodatek k Pravidlům hospodaření s rozpočtovými prostředky MČ Brno-Královo Pole, - nesouhlasilo s povolením výjimky z regulativů Územního plánu města Brna pro povolení provozovny veřejného stravování na ulici Brno, Galandauerova, - schválilo zásady pro pronajímání vývěsních skříněk v podloubí budovy Úřadu MČ Brno-Královo Pole, platné od l. května 1999, - schválilo využití středního pásu na ulici Brno, Husitská od 1. ledna 2000 pouze pro příležitostný prodej, - vzalo na vědomí interpelace členů Zastupitelstva MČ Brno-Královo Pole Ivo Kučery ve věci kácení stromů ve dvoře ZŠ Staňkova č. 14 z důvodu jejich stáří s tím, že budou nahrazeny novou výsadbou stromů a PhDr. Aleše Franeka k činnosti redakční rady a obsahu časopisu Královo Pole. Nový člen Zastupitelstva naší MČ Ing. Vladimír Ostrý, 32-letý podnikatel, byl uveden na kandidátní listině US na 6. místě. Dva zastupitelé - Ivo Kučera a PhDr. Aleš Franek, zmiňovaní na konci zprávy v souvislosti s interpelacemi, byli v komunálních volbách zvoleni na 2. a 1. místě kandidátky KSČM. Totéž červnové číslo časopisu přineslo i tuto zprávu jak o besedě zastupitelů s občany, tak o příštím zasedání: Další zasedání (bylo v pořadí 6. - pozn. kronikáře) Zastupitelstva městské části Brno-Královo Pole se uskuteční v pondělí dne 21. června 1999 v hodin v zasedací místnosti Úřadu MČ Brno-Královo Pole, vchod z ulice Husitská č Zasedání je přístupné veřejnosti. Beseda s občany se uskuteční ve středu dne 16. června 1999 v hodin tamtéž. Dost obsáhlou informaci o tomto zasedání Zastupitelstva MČ připravila kancelář tajemníka Úřadu naší MČ a uveřejnila v srpnovém čísle časopisu. Uvádělo se v ní:

18 6. zasedání ZMČ Zastupitelstvo městské části Brno-Královo Pole se sešlo 21. června na svém 6. zasedání, na kterém: - vzalo na vědomí Zprávu o činnosti Rady městské části Brno-Královo Pole za období mezi 5. a 6. zasedáním Zastupitelstva MČ Brno-Královo Pole, - zrušilo realizaci veřejné zakázky na horkovodní výměníkovou stanici, včetně pěti předávacích stanic a (na) rekonstrukci topných kanálů v lokalitě Tábor s tím, že tato akce bude provedena v dalších letech, - schválilo mimořádné odměny pro neuvolněné členy Rady, předsedy a členy komisí Rady městské části Brno-Královo Pole, - schválilo poskytnutí příspěvků z rozpočtu městské části Brno- -Královo Pole na rok 1999, určených především na zájmovou činnost, - schválilo darovací smlouvu na poskytnutí technického vybavení pro Policii České republiky - Obvodní oddělení Brno-Královo Pole, - doporučilo Zastupitelstvu města Brna schválit pronájem části pozemku při ulici Křižíkova k využití na zřízení autobazaru, - doporučilo Zastupitelstvu města Brna nesouhlasit s odprodejem části pozemku na ulici Srbské č. 13, - doporučilo Zastupitelstvu města Brna nesouhlasit s odprodejem části pozemku při ulici Hradecké za účelem vybudování garáže, - doporučilo Zastupitelstvu města Brna nesouhlasit s odprodejem pozemků pod garážemi při ulici Slovinské, - nesouhlasilo s udělením výjimky z regulativů Územního plánu města Brna pro dočasné umístění autobazaru při ulici Sportovní, - nesouhlasilo s udělením výjimky z regulativů Územního plánu města Brna pro povolení monofunkční stavby tržnice při ulici Palackého třída č. 45, - souhlasilo s návrhem firmy Moravia Shop Invest, s.r.o., která žádá o zvýšení prodejní plochy na pozemcích ABB při prodloužené ulici Sportovní na stavební trh a skleník, - souhlasilo s návrhem využití území bývaké Královopolské cihelny podle studie z května 1997, - schválilo udělení pamětních medailí u příležitosti 9. ročníku Erbovních slavností, které se budou konat 4. září 1999, - schválilo dodatek ke zřizovací listině mateřských škol, kde součástí mateřské školy je školní jídelna, - vzalo na vědomí informaci šéfredaktorky časopisu Královo Pole o obsahu dopisu ke článku v časopisu, zaměřeném na veřejný pořádek a čistotu v obvodu MČ (Brno-)Královo Pole. Další zasedání Zastupitelstva městské části Brno-Královo Pole se bude konat v pondělí dne 13. září 1999 v hod. Ve stejném srpnovém čísle časopisu se rovněž objevila tato zajímavá zpráva organizačního a správního oddělení Úřadu MČ: Výjezdní zasedání zastupitelů MČ Brno-Královo Pole Představitelé městské části Brno-Královo Pole na svém 6. zasedání dne 21. června se rozhodli uspořádat prohlídku městské části Brno- -Královo Pole. Prohlídka obvodu se koná vždy na počátku volebního období, aby se zvláště nově zvolení zastupitelé seznámili s lokalitami, o kterých Zastupitelstvo MČ Brno-Královo Pole jedná. Dne 25. června 1999 se členové Zastupitelstva městské části Brno-Královo Pole a vedoucí pracovníci Úřadu městské části Brno-Královo Pole vydali na předem navržená místa. Prohlídka začala výstupem na střechu fakulty VUT (Vysokého učení technického) na ulici Technické. Poněvadž tento den nám přálo počasí a byl velmi dobrý výhled, jevila se městská část Brno-Královo Pole jako velice pěkná a čistá část Brna. Dále následovala prohlídka nové

19 výstavby v (Brně-)Králově Poli lokality Na kopcích, sběrného střediska na ulici Milíčova a prohlídka budoucího vyústění tunelu "Velkého městského okruhu" a pozemku budovaného hřiště ZŠ Staňkova. Jako poslední místo prohlídky zajímavých míst v městské části Brno-Královo Pole byl komplex pečovatelské služby, jídelny pro důchodce a střediska přechodného pobytu. Závěrem se konala beseda ke shlédnutým zajímavostem v městské části Brno-Královo Pole. Prohlídkou obvodu, ve kterém samospráva působí, byl naplněn stanovený cíl. Zastupitelé mohou objektivně se znalostí věci rozhodovat o projednávaných návrzích a nelze opomenout ani tu skutečnost, že se při neformálním setkání více poznávají členové Zastupitelstva městské části Brno-Královo Pole mezi sebou, ale také s vedoucími pracovníky Úřadu městské části Brno-Královo Pole. Na příští prohlídku obvodu budou navržena další zajímavá místa, ve kterých vyvíjí samospráva své aktivity. Pro první prázdninové červencové číslo časopisu napsal 1. zástupce starosty naší MČ pan Ing. Rostislav Slavotínek tento stručně nazvaný úvodník "Léto": Na začátku prázdnin se nabízí psát o sluncem rozpálených plážích a šumícím lese na kraji rybníka někde na Vysočině. Každý máme svou představu o tom, jak optimálně naložit s časem, který snad během následujících týdnů dokážeme ušetřit pro sebe. Každý z nás by se měl pokusit seskočit aspoň na pár dní z toho každodenního kolotoče. Opustit své pracoviště, vypustit z hlavy starosti, co musíme udělat ještě dnes a co by mohlo počkat do zítřka. Ponechat na pár dní starost o více či méně prosperující firmu nebo firmičku někomu jinému, anebo ji třeba na dva týdny zavřít. Možná se nám podaří ukrást chvilku, kdy se sami posadíme na břeh moře nebo na kraj lesa a zeptáme se sami sebe, zda to, co v tom běžném celoročním shonu děláme, má svůj dobrý smysl, anebo by to chtělo nějakou korekci. Abychom po letech nezjistili, že korekci to chtělo, ale už je na ni pozdě. Možná ta chvilka, kdy se zahledíme do korun stromů nebo do místa, kde se potkává moře s oblohou, přispěje k tomu, že až se za pár týdnů zase zaplní ulice a náš život znovu nabere ten "správný" rytmus, že budeme moudřejší. A že to poznají i ti, s kterými se potkáváme. Takže pěknou dovolenou! V zářijovém čísle časopisu byla otištěna v nápadné úpravě obvyklá zpráva o setkání s občany a o v pořadí již 7. zasedání Zastupitelstva naší MČ: Setkání zastupitelů MČ Brno-Královo Pole s občany - středa 8. září 1999 v hodin, - 7. zasedání Zastupitelstva MČ Brno-Královo Pole - pondělí 13. září 1999 v hodin, - velká zasedací místnost Úřadu MČ (Brno-)Královo Pole, vchod z ulice Husitská č. 1. Dále byl v tomto zářijovém čísle časopisu uveřejněn velmi zajímavý materiál, jehož autorkou byla vedoucí finančního odboru Úřadu MČ paní Ing. Vlasta Veselá, která ho nadepsala: Příspěvky z rozpočtu MČ (Brno-)Královo Pole na rok 1999 V rozpočtu Městské části Brno-Královo Pole na rok 1999 byla vyčleněna částka ,- Kč na podporu činnosti občanů (Brna-)Králova Pole v oblasti sportu, kultury, zájmové činnosti dětí, mládeže i dospělých a péče o zdravotmě postižené občany. Zastupitelstvo městské části na svém červnovém zasedání projednalo celkem 92 žádostí. Příspěvky (jsou uváděny v Kč - pozn. kronikáře) byly přiznány takto:

20 VSK PS Brno, Technická ,- 2.TJ Sokol, Srbská 4 - jarní pohár-moderní gymnastika ,- 3.TJ Sokol, Srbská 4-8.roč. mezin.pohár-moderní gymnastika ,- 4.TJ Sokol, Srbská 4 - akrobatický rokenrol ,- 5.TJ Sokol, Srbská ,- 6.Lazio Brno - malý fotbal, Kubešova ,- 7.Jednota Orel, Poděbradova 5/ ,- 8.SK Soft Královo Pole, Pešinova ,- 9.Akademický atletický klub Brno, Sportovní Sportovní kroužek kopané děvčat, ZŠ Slovanské nám , PS "Woodcraft" Brno, Košinova ,- 12.Školní tělovýchovná jednota "Mládí", Herčíkova , FC Tipsies, klub malé a sálové kopané, Kamanova ,- 14.Házenkářský klub Kr. Pole - sportovní klub, Vodova ,- 15.Římsko-katol.farnost u kostela Nejsv.Trojice,Metodějova 2a , PS Mír, Chlupova ,- 17.Junák "2", R. Dvořák, Slovinská ,- 18.Junák "13", J. Navrátil (asi Lužánky, KÚ Veveří) 5.000,- 19.Chrámový sbor Nejsv.Trojice v Kr.Poli, Metodějova 2a ,- 20.VIVO-společnost přátel školy, ZUŠ, Palackého třída ,- 21.Junák "12", K. Pospíšil, Slovinská ,- 22.Náboženská obec CČSH, Brno-Kr. Pole, Svatopluka Čecha 35a ,- 23.Divadlo v 7 a půl, Svatopluka čecha 35a ,- 24.Soukromá taneč.a dram.škola R+P, v.o.s., Herčíkova ,- 25.Česká numismatická společnost, Vnitřní ,- 26.Svaz čs. filatelistů, klub č , Malátova ,- 27.Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Kobližná 4 (KÚ Brno město) ,- 28.Iskerka, Kroužek KPC, Palackého třída ,- 29.Vlastivědný klub Pohádky máje, Kroužek KPC ,- 30.Mandolínový orchestr Moravan, Kroužek KPC ,- 31.Kabrňáci, Kroužek KPC ,- 32.Helfertovo orchestrální sdružení, Kroužek KPC ,- 33.Královopolka, Kroužek KPC ,- 34.Lumír, Kroužek KPC ,- 35.Semilassanka, Kroužek KPC ,- 36.Estét, Kroužek KPS ,- 37.Šachový klub Duras, Kr. Pole, Škárova ,- 38.Dětský folklorní soubor Jánošíček, Šumavská ,- 39.Folklor.sdruž.Jánošík Brno,tř.Kpt.Jaroše 12(KÚ Černá Pole) ,- 40.Moravská genealog. a herald. společnost, Střední ,- 41.Umělecké sdružení Parnas, Klimešova 40 (KÚ Ořešín) 5.000,- 42.Nadace stř.škol pro tělesně postiženou mládež, Kociánka ,- 43.Slepecké muzeum SONS, Chaloupkova ,- 44.Sjednocená org. nevidomých a slabozrakých, Chaloupkova ,- 45.Svaz postiž.civ.chor.- Klub dětí, Lidická 81 (KÚ Veveří) 2.000,- 46.Svaz postiž.civ.chor.- ZO Kardia, Lidická 8l (KÚ Veveří) 2.000,- 47.Svaz post.civ.chor.- ZO diab.,helfertova (KÚ Černá Pole) 2.000,- 48.Svaz post.civ.chor.- ZO astmatiků, Lidická 81(KÚ Veveří) 2.000,- 49.Místní skup. 59, Českého červeného kříže, Husitská ,- 50.SORDOS-sdruž. pro kulturu neslyšících, Božetěchova ,- 51.Klub laryngektomovaných v ČR, Palackého třída ,- 52.SANUSSO, r.r.o., Staňkova ,- 53.Brněnský spolek neslyšících, Vodova ,- 54.Unie neslyšících Brno, Božetěchova ,- 55.Český klub nedoslýchavých "HELP", Štefánikova ,- 56.Klub mladých neslyšících "B.Y.D.", Štefánikova ,- 57.Občanské sdružení "Domov pro mne", Bulharská ,- 58.Smíšená ZO zdrav.postiž.v/1,2, Kounicova 15 (KÚ Veveří) 3.000,- 59.Svaz těles.postiž. ZO TEP, Lidická 81 (KÚ Veveří) 3.000,- 60.Středisko Diakonie ČCE, Hrnčířská 27 (KÚ Veveří) ,-

Historie české správy. Správní vývoj v letech 1945 1989 1. část

Historie české správy. Správní vývoj v letech 1945 1989 1. část Historie české správy Správní vývoj v letech 1945 1989 1. část Název školy Autor Název šablony Číslo projektu Předmět Tematický celek Téma Druh učebního materiálu Metodický pokyn SOŠ InterDact s.r.o. Most

Více

ZKOUŠKA PRO ÚČELY UDĚLOVÁNÍ STÁTNÍHO OBČANSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY

ZKOUŠKA PRO ÚČELY UDĚLOVÁNÍ STÁTNÍHO OBČANSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY ZKOUŠKA PRO ÚČELY UDĚLOVÁNÍ STÁTNÍHO OBČANSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY MODELOVÝ TEST Z ČESKÝCH REÁLIÍ Tato část zkoušky má 30 úloh. Maximální počet bodů je 30. Vyberte u testových úloh 1 30 jedno správné řešení

Více

Parlamentní republika

Parlamentní republika Parlamentní republika Parlament - z fr. parler = mluvit, hovořit -ústřední orgán s celostátní působností - zástupci voleni lidem - v USA kongres, v Německu Bundestag Republika - z lat. res publica = věc

Více

Omluveni: MUDr. Martin Lukeš. Hosté: tajemník Úřadu MČ Praha - Ďáblice Vlastimil Fouček

Omluveni: MUDr. Martin Lukeš. Hosté: tajemník Úřadu MČ Praha - Ďáblice Vlastimil Fouček Městská část Praha Ďáblice ZÁPIS z 09. veřejného zasedání zastupitelstva MČ Praha Ďáblice konaného dne 19. 9. 2012 od 18.00 hod v ZŠ U Parkánu 17, Praha 8 Přítomni: Mgr. Markéta Bouzková, Tatjana Dohnalová,

Více

Zápis č. 4/2015 ze zasedání zastupitelstva obce Hlízov konaného dne 2. 3. 2015 od 19.00 hodin

Zápis č. 4/2015 ze zasedání zastupitelstva obce Hlízov konaného dne 2. 3. 2015 od 19.00 hodin Obec Hlízov Zastupitelstvo obce Hlízov Zápis č. 4/2015 ze zasedání zastupitelstva obce Hlízov konaného dne 2. 3. 2015 od 19.00 hodin Zahájení zasedání zastupitelstva Zasedání zastupitelstva obce Hlízov

Více

z 1. zasedání Zastupitelstva města Nový Bydžov konaného dne 25. 2.2002 od 16.00 hodin ve Velké zasedací síni Městského úřadu Nový Bydžov

z 1. zasedání Zastupitelstva města Nový Bydžov konaného dne 25. 2.2002 od 16.00 hodin ve Velké zasedací síni Městského úřadu Nový Bydžov U S N E S E N Í z 1. zasedání Zastupitelstva města Nový Bydžov konaného dne 25. 2.2002 od 16.00 hodin ve Velké zasedací síni Městského úřadu Nový Bydžov Přítomni: Hons, Hruška, Doležal, Kruliš, PhMr. Kubánková,

Více

víceúčelový sál chropyňského zámku Začátek a konec jednání: 15:00 15:40 Počet přítomných členů: 15 (dle prezenční listiny) Počet omluvených členů: 2

víceúčelový sál chropyňského zámku Začátek a konec jednání: 15:00 15:40 Počet přítomných členů: 15 (dle prezenční listiny) Počet omluvených členů: 2 ZASTUPITELSTVO MĚSTA CHROPYNĚ ZÁPIS Č. 14 z mimořádného veřejného plenárního zasedání konaného dne 25. května 2009 Místo zasedání: víceúčelový sál chropyňského zámku Začátek a konec jednání: 15:00 15:40

Více

Vypracoval: Josef Froněk (OV-TE)

Vypracoval: Josef Froněk (OV-TE) Vypracoval: Josef Froněk (OV-TE) 1960 schválen zákon o III. pětiletém plánu Nesplnitelné úkoly Vypínání elektrické energie Selhání zásobování uhlím Ochromení železniční dopravy uhelné prázdniny Pomoc jiným

Více

Usnesení. Předložený program zasedání zastupitelstva města. Rozpočet města na rok 2012 v následující podobě (s provedenou změnou):

Usnesení. Předložený program zasedání zastupitelstva města. Rozpočet města na rok 2012 v následující podobě (s provedenou změnou): Město Moravská Třebová 1 Usnesení ze 13. zasedání Zastupitelstva města Moravská Třebová, které se konalo dne 12.03.2012 od 15:00 hod. v zasedací místnosti městského úřadu na ul. Olomoucké za účasti 19

Více

Zápis z 1. ustavujícího zasedání nově zvoleného Zastupitelstva MČ Praha 22, které se konalo dne 10. 11. 2014 v zasedací místnosti radnice ve 3.

Zápis z 1. ustavujícího zasedání nově zvoleného Zastupitelstva MČ Praha 22, které se konalo dne 10. 11. 2014 v zasedací místnosti radnice ve 3. Zápis z 1. ustavujícího zasedání nově zvoleného Zastupitelstva MČ Praha 22, které se konalo dne 10. 11. 2014 v zasedací místnosti radnice ve 3. patře Přítomni: Návrhový výbor: Mandátový výbor: Ověřovatelé

Více

23.1. 2013 Na základě došlé žádosti souhlasí Moravské zemské muzeum s pojmenováním prostranství jako Ulička Václava Havla.

23.1. 2013 Na základě došlé žádosti souhlasí Moravské zemské muzeum s pojmenováním prostranství jako Ulička Václava Havla. 18. 12. 2012 Na vzpomínkovém setkání při prvním výročí úmrtí Václava Havla v Divadle Husa na provázku vyslovil Vladimír Morávek poprvé myšlenku o Uličce Václava Havla. Navedl ho přitom architekt Tomáš

Více

o průběhu 1. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice,

o průběhu 1. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice, Z Á P I S o průběhu 1. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice, konaného dne 14. 01. 2013 v Těšeticích Starosta obce zahájil 1. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice (dále jen zastupitelstvo ) v 18,00 hod.

Více

Masarykovo náměstí 20, 752 01 Kojetín

Masarykovo náměstí 20, 752 01 Kojetín Město Kojetín Masarykovo náměstí 20, 752 01 Kojetín Usnesení z 56. zasedání Rady města Kojetín, konaného dne 15. ledna 2002 ve 13:00 hodin v kanceláři starosty na MěÚ Kojetín, Masarykovo nám. 20. 3. Kontrola

Více

Usnesení. rozp. 2006 po úpravě Rozpočtové zdroje: Rozpočtové příjmy CELKEM 229 795,40 17 040,46 246 835,86 Financování: rozpočet 2006 před úpravou

Usnesení. rozp. 2006 po úpravě Rozpočtové zdroje: Rozpočtové příjmy CELKEM 229 795,40 17 040,46 246 835,86 Financování: rozpočet 2006 před úpravou Město Moravská Třebová 1 Usnesení ze zasedání Zastupitelstva města Moravská Třebová, které se konalo dne 16.10.2006 od 15.00 hod. v zasedací místnosti Městského úřadu v Moravské Třebové na ul. Olomoucké

Více

VY_32_INOVACE_D5_20_10. Šablona III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

VY_32_INOVACE_D5_20_10. Šablona III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_32_INOVACE_D5_20_10 Šablona III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT I. SVĚTOV TOVÁ VÁLKA VY_32_INOVACE_D5_20_10 Anotace: materiál obsahuje 3 úvodní listy, 11 listů prezentace Šablona:

Více

23.1.1996 Premiér Václav Klaus podal oficiální žádost České republiky o členství v EU

23.1.1996 Premiér Václav Klaus podal oficiální žádost České republiky o členství v EU ČR v EU Základní přehled historie vstupu České republiky do Evropské unie 1988 ČSSR a Evropská společenství navázaly diplomatické styky 1990 ČSFR podepsala dohodu o obchodní a hospodářské spolupráci s

Více

ZÁPIS Č. 1/2015 Z JEDNÁNÍ KOMISE REDAKČNÍ RADA ZPRAVODAJE MĚSTA ČELÁKOVIC 20. 1. 2015

ZÁPIS Č. 1/2015 Z JEDNÁNÍ KOMISE REDAKČNÍ RADA ZPRAVODAJE MĚSTA ČELÁKOVIC 20. 1. 2015 ZÁPIS Č. 1/2015 Z JEDNÁNÍ KOMISE REDAKČNÍ RADA 20. 1. 2015 Přítomni: Ing. Petr Studnička předseda, PhDr. Radovan Havránek, pí Jana Poklopová, p. Martin Rych, p. Vladislav Švestka, Ing. arch. Ivan Vaňousek

Více

č. 9/13 Zápis z jednání Zastupitelstva obce Zbraslavice konaného dne 26. 8. 2013 Program jednání:

č. 9/13 Zápis z jednání Zastupitelstva obce Zbraslavice konaného dne 26. 8. 2013 Program jednání: č. 9/13 Zápis z jednání Zastupitelstva obce Zbraslavice konaného dne 26. 8. 2013 Přítomni: Havlovic Ondřej, Jursík Jiří, Havlín Jan, MUDr. Kmoch Jiří, Mgr. Vojnarová Jindřiška, Ing. Volencová Hana, Šafler

Více

U S N E S E N Í 11. zasedání Zastupitelstva města Hranice, konaného dne 8.11. 2007 od 16.OO hod. v zasedací místnosti MěÚ Hranice

U S N E S E N Í 11. zasedání Zastupitelstva města Hranice, konaného dne 8.11. 2007 od 16.OO hod. v zasedací místnosti MěÚ Hranice U S N E S E N Í 11. zasedání Zastupitelstva města Hranice, konaného dne 8.11. 2007 od 16.OO hod. v zasedací místnosti MěÚ Hranice Usnesení č. 136 165 Usnesení č. 136/07 Zastupitelstvo města Hranice schvaluje

Více

SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ PAMÁTNÍKU BUCHLOVICKÝM HRDINŮM

SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ PAMÁTNÍKU BUCHLOVICKÝM HRDINŮM SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ PAMÁTNÍKU BUCHLOVICKÝM HRDINŮM Odhalení památníku starostou Ing. Jiřím Černým a generálem Ing. Jiřím Kubalou V odpoledních hodinách 30. dubna 2013, v den 68. výročí osvobození Buchlovic

Více

Masarykovo nám. čp. 1, PSČ 281 26

Masarykovo nám. čp. 1, PSČ 281 26 Městský úřad Týnec nad Labem Masarykovo nám. čp. 1, PSČ 281 26 Z á p i s č. : 3-2008 z 3. zasedání Zastupitelstva města Týnce nad Labem, konaného dne 27.3. 2008 od 17.00 hodin v kanceláři starosty Města

Více

ČESKÁ REPUBLIKA. Do slepé mapy doplň názvy krajů a krajských měst: Vyznač do mapy sousedící státy: Vybarvi státní vlajku:

ČESKÁ REPUBLIKA. Do slepé mapy doplň názvy krajů a krajských měst: Vyznač do mapy sousedící státy: Vybarvi státní vlajku: ČESKÁ REPUBLIKA Do slepé mapy doplň názvy krajů a krajských měst: Vyznač do mapy sousedící státy: Vybarvi státní vlajku: Která historická území tvoří ČR? http://www.zemepis.com/images/slmapy/krajem.jpg

Více

Zápis z 1. zasedání ZM konaného dne 05.11.2014

Zápis z 1. zasedání ZM konaného dne 05.11.2014 Zápis z 1. zasedání ZM konaného dne 05.11.2014 Zasedání Zastupitelstva města Zábřeh bylo zahájeno v 16:07 hodin ve velkém sále Kulturního domu dosavadním starostou města RNDr. Mgr. Františkem Johnem, Ph.D..

Více

Z á p i s. z 31. jednání Rady hlavního města Prahy, které se konalo v úterý dne 25. září 2012 od 10.30 hodin v Nové zasedací síni Rady HMP

Z á p i s. z 31. jednání Rady hlavního města Prahy, které se konalo v úterý dne 25. září 2012 od 10.30 hodin v Nové zasedací síni Rady HMP Z á p i s z 31. jednání Rady hlavního města Prahy, které se konalo v úterý dne 25. září 2012 od 10.30 hodin v Nové zasedací síni Rady HMP Předsedající : Přítomni : Omluveni : Ověřovatelé : Zapisovatelka

Více

V Ý P I S U S N E S E N Í

V Ý P I S U S N E S E N Í Tento výpis má pouze informativní charakter. Některé údaje jsou vypuštěny s ohledem na zákon o ochraně osobních údajů V Ý P I S U S N E S E N Í ze 3. zasedání Zastupitelstva města Klobouky u Brna konaného

Více

o průběhu 09. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice,

o průběhu 09. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice, Z Á P I S o průběhu 09. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice, konaného dne 09. 09. 2013 v Těšeticích Starosta obce zahájil 09. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice (dále jen zastupitelstvo ) v 18,00

Více

KRAJSKÁ ORGANIZACE PRAHA NÁRODNÍ SOCIALISTÉ LEVICE 21. STOLETÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI KRAJSKÉ ORGANIZACE LEV 21 PRAHA V ROCE 2012

KRAJSKÁ ORGANIZACE PRAHA NÁRODNÍ SOCIALISTÉ LEVICE 21. STOLETÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI KRAJSKÉ ORGANIZACE LEV 21 PRAHA V ROCE 2012 KRAJSKÁ ORGANIZACE PRAHA NÁRODNÍ SOCIALISTÉ LEVICE 21. STOLETÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI KRAJSKÉ ORGANIZACE LEV 21 PRAHA V ROCE 2012 ZPRACOVALI: PŘEMYSL VOTAVA KATEŘINA PRŮDKOVÁ V PRAZE DNE 10. LEDNA 2013 Úvod

Více

ZÁPIS ZE SHROMÁŽDĚNÍ DELEGÁTŮ konaného dne 24. dubna 2004 v sále Městské knihovny v Děčíně IV

ZÁPIS ZE SHROMÁŽDĚNÍ DELEGÁTŮ konaného dne 24. dubna 2004 v sále Městské knihovny v Děčíně IV Oblastní stavební bytové družstvo Děčín se sídlem v Děčíně IV, Jeronýmova 425, PSČ 405 63 zapsáno v obchodním rejstříku Krajského soudu v Ústí nad Labem, oddíl Dr XXVI, vložka 302 ZÁPIS ZE SHROMÁŽDĚNÍ

Více

Zápis z Valné Hromady Mikroregionu Údolí Lidického Potoka, která se konala dne 20.4.2015 v Buštěhradě.

Zápis z Valné Hromady Mikroregionu Údolí Lidického Potoka, která se konala dne 20.4.2015 v Buštěhradě. Zápis z Valné Hromady Mikroregionu Údolí Lidického Potoka, která se konala dne 20.4.2015 v Buštěhradě. Program: 1) Zahájení a prezence. 2) Kontrola zápisu z minulé VH (9.3.2015) a volba ověřovatele zápisu.

Více

Svět po roce 1945. MODERNÍ A KONKURENCESCHOPNÁ ŠKOLA reg. č.: CZ.1.07/1.4.00/21.2389

Svět po roce 1945. MODERNÍ A KONKURENCESCHOPNÁ ŠKOLA reg. č.: CZ.1.07/1.4.00/21.2389 Základní škola, Šlapanice, okres Brno-venkov, příspěvková organizace Masarykovo nám. 1594/16, 664 51 Šlapanice www.zsslapanice.cz MODERNÍ A KONKURENCESCHOPNÁ ŠKOLA reg. č.: CZ.1.07/1.4.00/21.2389 Svět

Více

PŘEHLED JUDIKATURY ve věcech voleb, referend a politických stran

PŘEHLED JUDIKATURY ve věcech voleb, referend a politických stran PŘEHLED JUDIKATURY ve věcech voleb, referend a politických stran Úvod... 13 I. SOUDNÍ JUDIKATURA VE VĚCECH VOLEB 1.1 Základy volebního práva A. K některým pojmům a principům volebního práva 1. K pojmu

Více

Zápis [1/UZM/10.11.2014] https://ejednani.nmnm.cz/wgj/service?action=cz.vera.web.server.action.tisk.novy.tisk Z Á P I S

Zápis [1/UZM/10.11.2014] https://ejednani.nmnm.cz/wgj/service?action=cz.vera.web.server.action.tisk.novy.tisk Z Á P I S Page 1 of 12 ustavující Zastupitelstvo města Nové Město na Moravě Z Á P I S z 1. schůze ustavujícího Zastupitelstva města Nové Město na Moravě, která se konala dne 10.11.2014 od 16:30 hodin v Kulturním

Více

K O A L I Č N Í S M L O U V A 2014-2018

K O A L I Č N Í S M L O U V A 2014-2018 K O A L I Č N Í S M L O U V A 2014-2018 Volební strany: Politické hnutí ANO Semily (ANO) Volba pro město hnutí SPOLU Česká strana sociálně demokratická Semily (ČSSD) SEMILÁCI + KDU-ČSL (dále jen účastníci

Více

Zápis č.25. Omluveni: Ing. Jan Beran, Mgr. Pavel Fencl, RNDr. Jana Krejsová, Mgr. Václav Kuneš, Ing. Bohumil Ondřich, MUDr.

Zápis č.25. Omluveni: Ing. Jan Beran, Mgr. Pavel Fencl, RNDr. Jana Krejsová, Mgr. Václav Kuneš, Ing. Bohumil Ondřich, MUDr. Zápis č.25 z 25. zasedání Zastupitelstva města Prachatice ze dne 20.4.2004, konaného od 16.00 hodin v prostorách Radničního sálu Staré radnice v Prachaticích Přítomni: Ing. Jan Bauer, Ing. Miroslav Bojanovský,

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 4. řádné zasedání zastupitelstva městské části, konané dne 11. 5. 2015 v 17:00 hod. Přítomni: Dále přítomni: Hosté: Omluvení: Ověřovatelé: Zapsal: Ing. Zuzana Vejvodová;

Více

Zápis z ustavujícího zasedání Zastupitelstva obce Dlouhá Stráň, konaného dne 07.11. 2014, od 17:00 hodin.

Zápis z ustavujícího zasedání Zastupitelstva obce Dlouhá Stráň, konaného dne 07.11. 2014, od 17:00 hodin. Obec Dlouhá Stráň Zastupitelstvo obce Dlouhá Stráň Zápis z ustavujícího zasedání Zastupitelstva obce Dlouhá Stráň, konaného dne 07.11. 2014, od 17:00 hodin. Zahájení zasedání zastupitel tva Zasedání Zastupitelstva

Více

ZKOUŠKA PRO ÚČELY UDĚLOVÁNÍ STÁTNÍHO OBČANSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY MODELOVÝ TEST Z ČESKÝCH REÁLIÍ

ZKOUŠKA PRO ÚČELY UDĚLOVÁNÍ STÁTNÍHO OBČANSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY MODELOVÝ TEST Z ČESKÝCH REÁLIÍ ZKOUŠKA PRO ÚČELY UDĚLOVÁNÍ STÁTNÍHO OBČANSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY MODELOVÝ TEST Z ČESKÝCH REÁLIÍ 1 1. Který den se v Česku rozdávají vánoční dárky? A) 6. ledna. B) 24. prosince. C) 25. prosince. D) 26. prosince.

Více

Výdaje na financování programů

Výdaje na financování programů 121 Příloha č.5 k zákonu č.491/2000 Sb. financování programů Evidenční v tisících Kč 301 010 Obnova a dostavba areálu Pražského Hradu 95 000 301 020 Obnova a dostavba sídla prezidenta republiky v Lánech

Více

Usnesení z 9. zasedání Zastupitelstva obce Kyselka v roce 2014 konaného dne 1. 9. 2014, od 18:00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu v Kyselce

Usnesení z 9. zasedání Zastupitelstva obce Kyselka v roce 2014 konaného dne 1. 9. 2014, od 18:00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu v Kyselce Obec Kyselka tel., fax 353941127, 353941289 Zastupitelstvo obce Kyselka e-mail: starosta@obeckyselka.cz 362 72 Kyselka http://www.obeckyselka.cz IČO: 00254762 Č. j. 332/ 2014 Usnesení z 9. zasedání Zastupitelstva

Více

Koncernové pojistné poprvé přesáhlo 8 mld. EUR. Zisk (před zdaněním): 441,25 milionů EUR překonal vynikající výsledek roku 2007

Koncernové pojistné poprvé přesáhlo 8 mld. EUR. Zisk (před zdaněním): 441,25 milionů EUR překonal vynikající výsledek roku 2007 Č. 04/2010 31. března 2010 Vienna Insurance Group v roce 2009 podle IFRS: Koncernové pojistné poprvé přesáhlo 8 mld. EUR Zisk (před zdaněním): 441,25 milionů EUR překonal vynikající výsledek roku 2007

Více

Zápis ze 2. zasedání Zastupitelstva obce Vnorovy konaného dne 18.12.2006 v 19.00 hodin v obřadní síni Obecního úřadu Vnorovy

Zápis ze 2. zasedání Zastupitelstva obce Vnorovy konaného dne 18.12.2006 v 19.00 hodin v obřadní síni Obecního úřadu Vnorovy Zápis ze 2. zasedání Zastupitelstva obce Vnorovy konaného dne 18.12.2006 v 19.00 hodin v obřadní síni Obecního úřadu Vnorovy Dne 18.12.2006 se konalo 2. zasedání Zastupitelstva obce Vnorovy. Přítomno bylo

Více

Název školy: Střední odborná škola stavební Karlovy Vary Sabinovo náměstí 16, 360 09 Karlovy Vary

Název školy: Střední odborná škola stavební Karlovy Vary Sabinovo náměstí 16, 360 09 Karlovy Vary Název školy: Střední odborná škola stavební Karlovy Vary Sabinovo náměstí 16, 360 09 Karlovy Vary Autor: ING. HANA MOTYČKOVÁ Název materiálu: VY_32_INOVACE_03_ÚSTAVNÍ PRÁVO I_P1-2 Číslo projektu: CZ 1.07/1.5.00/34.1077

Více

Zápis a usnesení z 14. veřejného zasedání zastupitelstva obce Královské Poříčí konaného dne 13.2.2013 v 16.00 hodin na Obecním úřadě Královské Poříčí

Zápis a usnesení z 14. veřejného zasedání zastupitelstva obce Královské Poříčí konaného dne 13.2.2013 v 16.00 hodin na Obecním úřadě Královské Poříčí Zápis a usnesení z 14. veřejného zasedání zastupitelstva obce Královské Poříčí konaného dne 13.2.2013 v 16.00 hodin na Obecním úřadě Královské Poříčí Veřejné zasedání zastupitelstva obce (dále jen ZO)

Více

Zápis ze zasedání ZO č. 10 ze dne 10.8.2012 v Novém Kramolíně v 18:00 hodin

Zápis ze zasedání ZO č. 10 ze dne 10.8.2012 v Novém Kramolíně v 18:00 hodin Čj 00595/12/OÚ Zápis ze zasedání ZO č. 10 ze dne 10.8.2012 v Novém Kramolíně v 18:00 hodin Přítomni: Vlastimil F, Jaroslav B, Jan B, Pavel S, Petr B, Nepřítomni omluveni: Nepřítomni neomluveni: Pavel Ch,

Více

Usnesení z 1. zasedání v roce 2014, které se uskutečnilo 13. února 2014 Z A S T U P I T E L S T V O M Ě S T A. I. revokuje. II.

Usnesení z 1. zasedání v roce 2014, které se uskutečnilo 13. února 2014 Z A S T U P I T E L S T V O M Ě S T A. I. revokuje. II. Z A S T U P I T E L S T V O M Ě S T A B Í L I N Y Usnesení z 1. zasedání v roce 2014, které se uskutečnilo 13. února 2014 Z A S T U P I T E L S T V O M Ě S T A I. revokuje 1 Usnesení zastupitelstva města

Více

DĚJEPIS 9.ROČNÍK DŮSLEDKY DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY, NĚMECKÁ OTÁZKA2014.notebook

DĚJEPIS 9.ROČNÍK DŮSLEDKY DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY, NĚMECKÁ OTÁZKA2014.notebook POVÁLEČNÉ USPOŘÁDÁNÍ SVĚTA, DŮSLEDKY DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY, NĚMECKÁ OTÁZKA Jaltská konference (leden/únor 1945) Velká trojka (Stalin, Churchill, Roosevelt) jednala o uspořádání Německa po válce, Německo

Více

Kandidátní listina - kontroly

Kandidátní listina - kontroly Registrační úřad: 582158 Zastupitelstvo: 582158 Obvod: 1 Kandidátní strana: 0 1 Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 1 Ing. Pavel Adamec 54 učitel 2 Ing. Josef Kánský 43 projektant

Více

Finanční odbor. Zápis č. 2 z jednání finančního výboru

Finanční odbor. Zápis č. 2 z jednání finančního výboru nám. J. M. Marků 12 Lanškroun - Vnitřní Město 563 16 Lanškroun www.lanskroun.eu Čj.: MULA 6822/2013 Počet listů dokumentu: 5 Počet listů příloh: 1 Spisový znak: 101 2.3 V Lanškrouně dne 28. února 2013

Více

Zápis. z veřejného zasedání zastupitelstva obce Černčice, konaného dne 12.12.2014 od 19:00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu.

Zápis. z veřejného zasedání zastupitelstva obce Černčice, konaného dne 12.12.2014 od 19:00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu. Zápis z veřejného zasedání zastupitelstva obce Černčice, konaného dne 12.12.2014 od 19:00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu. Přítomni: Ladislav Tylš, Milena Skalická, Markéta Poláčková, Ondřej

Více

1867 prosincová ústava rakouskouherské vyrovnání (dualismus) konstituční monarchie

1867 prosincová ústava rakouskouherské vyrovnání (dualismus) konstituční monarchie Otázka: Ústavní vývoj v ČR Předmět: Základy společenských věd Přidal(a): Marťas charakteristika ústav v letech 1918 2014 1500 Vladislavské zemské zřízení 1627 obnovení zemského zřízení dědičná moc Habsburků

Více

OBEC KYSELKA Kyselka část Radošov 118, 362 72 Kyselka

OBEC KYSELKA Kyselka část Radošov 118, 362 72 Kyselka OBEC KYSELKA Kyselka část Radošov 118, 362 72 Kyselka Obec Kyselka Zastupitelstvo obce Kyselka 362 72 Kyselka, IČ:00254762 Č. j. : Kyselka/113/15/KY Usnesení z 3. zasedání Zastupitelstva obce Kyselka v

Více

Usnesení z 93. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 14. 5. 2014 na Úřadě MČ Praha-Zličín

Usnesení z 93. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 14. 5. 2014 na Úřadě MČ Praha-Zličín Usnesení z 93. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 14. 5. 2014 na Úřadě MČ Praha-Zličín K jednotlivým bodům programu: 1. Výměna rozbitého herního prvku na dětském hřišti v Sobíně a pořízení

Více

Z á p i s. K bodu 1 Zahájení a schválení závazného programu jednání, volba ověřovatele zápisu a schválení účasti hostů na jednání

Z á p i s. K bodu 1 Zahájení a schválení závazného programu jednání, volba ověřovatele zápisu a schválení účasti hostů na jednání Z á p i s z 5. jednání výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Královéhradeckého kraje, konaného dne 16. května 2013 od 14:00 hodin v zasedací místnosti Karla Čapka 9-N2.903 Krajského

Více

Způsobu použití výukového materiálu ve vyučování:

Způsobu použití výukového materiálu ve vyučování: Tento dokument vznikl v rámci projektu Zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Registrační číslo: CZ.1.07/1.5.00/34.0459 Název školy: Střední odborné učiliště Valašské Klobouky Autor : Ing. Jaroslava Pospíšilová

Více

U S N E S E N Í. 44. zasedání Rady MČ Brno Židenice

U S N E S E N Í. 44. zasedání Rady MČ Brno Židenice - 1 - Příloha k zápisu 44. zasedání Rady MČ Brno Židenice konaného dne 1.9.2008 U S N E S E N Í 44. zasedání Rady MČ Brno Židenice 1. Schválení programu 44/2008 zasedání Rady MČ Brno Židenice a jmenování

Více

MČ PRAHA - BŘEZINĚVES

MČ PRAHA - BŘEZINĚVES MČ PRAHA - BŘEZINĚVES U Parku 140/3, 182 00 Praha 8 Zápis ze zasedání Zastupitelstva MČ Praha Březiněves Zasedání bylo zahájeno v 17.00 hod. starostou Ing. Jiřím Haramulem. Přítomní zastupitelé: dle prezenční

Více

Z Á P I S. ad 1) Starosta městyse přivítal členy ZM a přítomné občany. ad 2) PROGRAM

Z Á P I S. ad 1) Starosta městyse přivítal členy ZM a přítomné občany. ad 2) PROGRAM Z Á P I S z 28. veřejného zasedání zastupitelstva městyse (ZM) Nepomyšl, konaného dne 29.3.2013 od 19.00 hodin do 19.43 hodin v zasedací místnosti úřadu městyse Přítomni: Josef Lněníček, Miloš August,

Více

Termín Místo konání a hostitelská vysoká škola Rektor-hostitel. Ivan Barančík

Termín Místo konání a hostitelská vysoká škola Rektor-hostitel. Ivan Barančík ČKR: SRK: KR: Zasedání rektorů přehled 1992-2015 (Stav k 4.6.2015) Česká konference rektorů Slovenská rektorská konference Klub rektorů českých a slovenských vysokých škol Termín Místo konání a hostitelská

Více

----------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------- Zápis z mimořádného veřejného zasedání Obecního zastupitelstva obce Petrovice, konaného dne 16.3. 2010 v zasedací místnosti Obecního úřadu, od 18.00 hod. ----------------------------------------------------------------------------------------------------

Více

Usnesení. 837/Z/010914 Doplnění chybějících kronik města v souladu s předloženým návrhem PhDr. Františka Matouška, variantou č. 2.

Usnesení. 837/Z/010914 Doplnění chybějících kronik města v souladu s předloženým návrhem PhDr. Františka Matouška, variantou č. 2. Město Moravská Třebová 1 Usnesení z 32. zasedání Zastupitelstva města Moravská Třebová, které se konalo dne 01.09.2014 od 15:00 hod. v zasedací místnosti městského úřadu na ul. Olomoucké za účasti 20 členů

Více

Výsledky voleb do zastupitelstev krajů a Senátu PČR 2012

Výsledky voleb do zastupitelstev krajů a Senátu PČR 2012 Výsledky voleb do zastupitelstev krajů a Senátu PČR 2012 Veronika Šprincová Rada vlády pro rovné příležitosti žen a mužů 8. ledna 2013 Hlavní výsledky z hlediska zastoupení Zastupitelstva krajů žen a mužů

Více

BEZPEČNOSTNÍ RADA STÁTU

BEZPEČNOSTNÍ RADA STÁTU BEZPEČNOSTNÍ RADA STÁTU USNESENÍ BEZPEČNOSTNÍ RADY STÁTU ze dne 19. prosince 2000 č. 154 k Plánu práce Bezpečnostní rady státu na 1. pololetí 2001 s výhledem na 2. pololetí 2001 B e z p e č n o s t n í

Více

Z Á P I S. z 3. zasedání zastupitelstva obce Radimovice, konaného dne 25.6.2012

Z Á P I S. z 3. zasedání zastupitelstva obce Radimovice, konaného dne 25.6.2012 Z Á P I S z 3. zasedání zastupitelstva obce Radimovice, konaného dne 25.6.2012 Přítomno : 7 zastupitelů, dle prezenční listiny, Ing. Lukáš Holeček účast od 18.10 hodin Dále přítomno: 4 občané, dle prezenční

Více

U s n e s e n í. zastupitelstvo obce Troubelice b e r e n a v ě d o m í :

U s n e s e n í. zastupitelstvo obce Troubelice b e r e n a v ě d o m í : Usnesení z 8. zasedání zastupitelstva obce Troubelice, str. č. 1 U s n e s e n í z 8. zasedání zastupitelstva obce Troubelice konaného dne 11. února 2008, v 17. 00 hodin, v zasedací síni Obecního úřadu

Více

Výpis ze zápisu č. 1/14

Výpis ze zápisu č. 1/14 Město VELKÉ PAVLOVICE Výpis ze zápisu č. 1/14 z ustavujícího zasedání Zastupitelstva města Velké Pavlovice, které se konalo ve čtvrtek dne 30. října 2014 v 18.00 hodin v zasedací místnosti MěÚ Tento výpis

Více

Zápis z 5. zasedání Zastupitelstva obce Vnorovy konaného dne 18.6.2007 v 19.00 hodin v obřadní síni Obecního úřadu Vnorovy

Zápis z 5. zasedání Zastupitelstva obce Vnorovy konaného dne 18.6.2007 v 19.00 hodin v obřadní síni Obecního úřadu Vnorovy Zápis z 5. zasedání Zastupitelstva obce Vnorovy konaného dne 18.6.2007 v 19.00 hodin v obřadní síni Obecního úřadu Vnorovy Dne 18.6.2007 se konalo 5. zasedání Zastupitelstva obce Vnorovy. Přítomno bylo

Více

Zápis 2/2011 ze zasedání zastupitelstva obce Okrouhlá Radouň konaného dne 28. 1. 2011 od 18.00 hod. na obecním úřadu

Zápis 2/2011 ze zasedání zastupitelstva obce Okrouhlá Radouň konaného dne 28. 1. 2011 od 18.00 hod. na obecním úřadu Zápis 2/2011 ze zasedání zastupitelstva obce Okrouhlá Radouň konaného dne 28. 1. 2011 od 18.00 hod. na obecním úřadu Přítomní: Michal Šimůnek, Jaroslav Holický, František Kolář, Jaroslav Urbánek, Zdeněk

Více

Usnesení 22. kongresu ODS

Usnesení 22. kongresu ODS Usnesení 22. kongresu ODS Praha 22. 10. 2010 I. Technická část usnesení 1. Vnitřní záležitosti 22. kongresu ODS 1.1. zapisovatelkami určuje Kateřinu Pokornou a Kateřinu Filipiovou 1.2. schvaluje Marka

Více

Zápis. O v ě ř o v a t e l é z á p i s u: (jmenováni řídícím schůze) ze 100. zasedání rady města, konaného dne 31. května 2010.

Zápis. O v ě ř o v a t e l é z á p i s u: (jmenováni řídícím schůze) ze 100. zasedání rady města, konaného dne 31. května 2010. Zápis ze 100. zasedání rady města, konaného dne 31. května 2010 P ř í t o m n i: Ing. Pavel Vaic PhDr. Jaroslav Hlína, CSc. Štefan Podhorec Ing. Miroslav Špička Lenka Stránská Zdeněk Šanda JUDr. Jiří Tláskal

Více

RADA VLÁDY PRO SENIORY A STÁRNUTÍ POPULACE. Z á z n a m

RADA VLÁDY PRO SENIORY A STÁRNUTÍ POPULACE. Z á z n a m RADA VLÁDY PRO SENIORY A STÁRNUTÍ POPULACE Z á z n a m z 3. zasedání Rady pro seniory a stárnutí populace konaného dne 27. června 2007 od 10,00 do 13,00 hod. v budově Ministerstva práce a sociálních věcí,

Více

Zápis č. 26 ze zastupitelstva obce Šitbořice, které se konalo dne 26.2.2014 v 19.00 hod. v obřadní síni OÚ Šitbořice

Zápis č. 26 ze zastupitelstva obce Šitbořice, které se konalo dne 26.2.2014 v 19.00 hod. v obřadní síni OÚ Šitbořice Zápis č. 26 ze zastupitelstva obce Šitbořice, které se konalo dne 26.2.2014 v 19.00 hod. v obřadní síni OÚ Šitbořice Přítomni: viz prezenční listina Omluveni: Roman Guráň, Marie Benýšková, Josef Zelinka

Více

Témata maturitních prací z dějepisu pro školní rok 2013 2014

Témata maturitních prací z dějepisu pro školní rok 2013 2014 Témata maturitních prací z dějepisu pro školní rok 2013 2014 1) Působení československých letců za 2. světové války v britské RAF. 2) Praktiky české policie a četnictva v době Metternichova a Bachova absolutismu.

Více

8. Zpráva o činnosti rady MČ Praha Suchdol za 1. pololetí roku 2005. Diskuse:0 Hlasování o usnesení:

8. Zpráva o činnosti rady MČ Praha Suchdol za 1. pololetí roku 2005. Diskuse:0 Hlasování o usnesení: ZÁPIS Z 19. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MČ Praha - Suchdol dne 15.9. 2005 Účast při zahájení zasedání: 12 zastupitelů Omluveni: Mgr. Matula, Mgr. Halová, p. Ptáček st. Je přítomna nadpoloviční většina zastupitelů,

Více

Zápis z 21. zasedání Zastupitelstva obce Vnorovy konaného dne 18.12.2009 v 17.00 hodin v obřadní síni Obecního úřadu Vnorovy

Zápis z 21. zasedání Zastupitelstva obce Vnorovy konaného dne 18.12.2009 v 17.00 hodin v obřadní síni Obecního úřadu Vnorovy Zápis z 21. zasedání Zastupitelstva obce Vnorovy konaného dne 18.12.2009 v 17.00 hodin v obřadní síni Obecního úřadu Vnorovy Dne 18.12.2009 se konalo 21. zasedání Zastupitelstva obce Vnorovy. Přítomno

Více

Z Á P I S o průběhu II. zasedání Zastupitelstva obce Omice, konaného dne 12.května 2014 na Obecním úřadě v Omicích Bod č.

Z Á P I S o průběhu II. zasedání Zastupitelstva obce Omice, konaného dne 12.května 2014 na Obecním úřadě v Omicích Bod č. Z Á P I S o průběhu II. zasedání Zastupitelstva obce Omice, konaného dne 12.května 2014 na Obecním úřadě v Omicích Starostka Libuše Štěpánská zahájila II. zasedání zastupitelstva obce Omice (dále jen zastupitelstvo

Více

Z á p i s. o průběhu 3. zasedání Zastupitelstva obce Hrádek, konaného ve čtvrtek 13. ledna 2011 v 18:00 hodin v sále Kulturního domu Hrádek.

Z á p i s. o průběhu 3. zasedání Zastupitelstva obce Hrádek, konaného ve čtvrtek 13. ledna 2011 v 18:00 hodin v sále Kulturního domu Hrádek. Z á p i s o průběhu 3. zasedání Zastupitelstva obce Hrádek, konaného ve čtvrtek 13. ledna 2011 v 18:00 hodin v sále Kulturního domu Hrádek. Starosta zahájil 3. zasedání Zastupitelstva obce Hrádek v 18:00

Více

Obec Sibřina. zastupitelstva obce Sibřina, konaného dne 21.5.2008 od 19:00 do 21:30h v zasedací místnosti OÚ Sibřina

Obec Sibřina. zastupitelstva obce Sibřina, konaného dne 21.5.2008 od 19:00 do 21:30h v zasedací místnosti OÚ Sibřina Zápis z veřejného zasedání zastupitelstva obce Sibřina, konaného dne 21.5.2008 od 19:00 do 21:30h v zasedací místnosti OÚ Sibřina Přítomní: Omluveni: Hosté: Ing. Petr Vítek, Jiří Marčan, Ing. Lenka Stemberková,,

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 24. řádné jednání rady městské části, konané dne 11. 6. 2014 v 16:00 hod. Přítomni: Dále přítomni: Hosté: Omluvení: Ověřovatelé: Zapsal: A. Háněl, S. Hasenkopfová, F.

Více

1) Práva, povinnosti a odpovědnost občana v demokratické společnosti. občané se podílejí na politickém rozhodování

1) Práva, povinnosti a odpovědnost občana v demokratické společnosti. občané se podílejí na politickém rozhodování Otázka: Občan v demokratické společnosti Předmět: Základy společenských věd Přidal(a): LucieK 1) Práva, povinnosti a odpovědnost občana v demokratické společnosti občané se podílejí na politickém rozhodování

Více

INFORMAČNÍ STŘEDISKO PRO SPOLUPRÁCI S BOSNOU A HERCEGOVINOU A SRBSKEM - 2009

INFORMAČNÍ STŘEDISKO PRO SPOLUPRÁCI S BOSNOU A HERCEGOVINOU A SRBSKEM - 2009 INFORMAČNÍ STŘEDISKO PRO SPOLUPRÁCI S BOSNOU A HERCEGOVINOU A SRBSKEM - 2009 Projekt byl realizován v souladu s Rozhodnutím MZV č. 3/2009/12 o poskytnutí dotace ze státního rozpočtu ČR na rok 2009 v rámci

Více

Z Á P I S Z JEDNÁNÍ RADY MĚSTA SLANÉHO

Z Á P I S Z JEDNÁNÍ RADY MĚSTA SLANÉHO Místo konání: Z Á P I S Z JEDNÁNÍ RADY MĚSTA SLANÉHO Městský úřad Slaný číslo jednání: 28/2015/RM Den konání: 03. 6. 2015 Přítomní radní: Ing. Pavel Zlámal, Ing. Tomáš Drholec, pan Jiří Hůla, pan Jiří

Více

PLZEŇSKÝ KRAJ Zápis z Komise Rady Plzeňského kraje pro otevřený kraj

PLZEŇSKÝ KRAJ Zápis z Komise Rady Plzeňského kraje pro otevřený kraj Číslo zasedání 11 Datum konání 13. 11 2014 Místo konání KÚPK, Škroupova 18, zasedací místnost č.dv. 213 Zapisovatel Renata Flimelová Přítomni Milena Stárková, Jan Honomichl, Jan Šašek, Ctibor Fojtíček,

Více

I. Úplné znění Volebního a jednacího řádu Akademického senátu Vysoké školy technické a ekonomické v Ceských Budějovicích ze dne 27.

I. Úplné znění Volebního a jednacího řádu Akademického senátu Vysoké školy technické a ekonomické v Ceských Budějovicích ze dne 27. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy registrovalo podle 5Ss 36 odst. 2 zákona Č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), dne 19. března

Více

Z á p i s. z 1. veřejného zasedání zastupitelstva obce, konaného dne 13. prosince 2006 v zasedací místnosti obecního úřadu Stará Huť

Z á p i s. z 1. veřejného zasedání zastupitelstva obce, konaného dne 13. prosince 2006 v zasedací místnosti obecního úřadu Stará Huť Z á p i s z 1. veřejného zasedání zastupitelstva obce, konaného dne 13. prosince 2006 v zasedací místnosti obecního úřadu Stará Huť Přítomni: p.dragoun, Ing. Mencl, p.březina, p.černý, Ing. Hanus, Ing.

Více

SVOLÁNÍ ZASTUPITELSTVA JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

SVOLÁNÍ ZASTUPITELSTVA JIHOMORAVSKÉHO KRAJE PROGRAM: SVOLÁNÍ ZASTUPITELSTVA JIHOMORAVSKÉHO KRAJE k 22. zasedání, které se koná ve velké zasedací síni sídla Jihomoravského kraje, Žerotínovo nám. 3/5 Začátek jednání je 28. dubna 2011 v 8:30 1. Technický

Více

Z Á P I S. ad 2) PROGRAM

Z Á P I S. ad 2) PROGRAM Z Á P I S z 23. veřejného zasedání zastupitelstva městyse (ZM) Nepomyšl, konaného dne 26.10.2012 od 19.00 hodin do 20.51 hodin v zasedací místnosti úřadu městyse Přítomni: Josef Lněníček, Pavel Bartuška,

Více

U S N E S E N Í. ze zasedání městského zastupitelstva v Novém Bydžově konaného dne 13.12.1999 ve Velké zasedací síni Městského úřadu Nový Bydžov

U S N E S E N Í. ze zasedání městského zastupitelstva v Novém Bydžově konaného dne 13.12.1999 ve Velké zasedací síni Městského úřadu Nový Bydžov U S N E S E N Í ze zasedání městského zastupitelstva v Novém Bydžově konaného dne 13.12.1999 ve Velké zasedací síni Městského úřadu Nový Bydžov Přítomni: Havlík, Hruška, Jurička, Kruliš, Kunt, ing. Louda,

Více

Přítomni: Ing. Louda, Mgr. Orel, PaedDr. Štoček, Bc. Omastová, Hruška, Navrátil, Fišera

Přítomni: Ing. Louda, Mgr. Orel, PaedDr. Štoček, Bc. Omastová, Hruška, Navrátil, Fišera z 97. schůze Rady města Nový Bydžov konané dne 19. 6. 2006 od 15:30 hodin v malé zasedací místnosti Městského úřadu ----------- Přítomni: Ing. Louda, Mgr. Orel, PaedDr. Štoček, Bc. Omastová, Hruška, Navrátil,

Více

Příloha USNESENÍ. z 29. jednání Zastupitelstva města Prachatice, které se konalo dne 10.9.2001.

Příloha USNESENÍ. z 29. jednání Zastupitelstva města Prachatice, které se konalo dne 10.9.2001. Příloha USNESENÍ z 29. jednání Zastupitelstva města Prachatice, které se konalo dne 10.9.2001. Pořad jednání: 1. Zahájení, procedurální záležitosti 2. Majetkové a finanční otázky 3. Rozpočtová opatření

Více

Zápis 2/2015. ze zasedání Zastupitelstva obce Myslkovice konaného dne 24. 4. 2015, od 19.00 hodin. na OÚ

Zápis 2/2015. ze zasedání Zastupitelstva obce Myslkovice konaného dne 24. 4. 2015, od 19.00 hodin. na OÚ Obec Myslkovice Zastupitelstvo obce Myslkovice Zápis 2/2015 ze zasedání Zastupitelstva obce Myslkovice konaného dne 24. 4. 2015, od 19.00 hodin na OÚ Zasedání zastupitelstva obce Myslkovice bylo řádně

Více

Zápis č. 4/2011 z jednání představenstva družstva konaného dne 27. 4. 2011

Zápis č. 4/2011 z jednání představenstva družstva konaného dne 27. 4. 2011 Anonymizováno dle zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů -12- HODOŇAN, stavební bytové družstvo, Na Pískách 3275/3, Hodonín Zápis č. 4/2011 z jednání představenstva družstva konaného dne 27. 4.

Více

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Loučka č.1 / 2014, které se konalo dne 3. 12. 2014

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Loučka č.1 / 2014, které se konalo dne 3. 12. 2014 Obec Loučka, Loučka č.76, 783 22 Cholina IČO: 00576247 e-mail: obec.loucka@volny.cz Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Loučka č.1 / 2014, které se konalo dne 3. 12. 2014 Přítomni : Leo Kordas, Marcela

Více

Z á p i s. jednomyslně byl schválen program 7. jednání Výboru sociálního Zastupitelstva Královéhradeckého kraje

Z á p i s. jednomyslně byl schválen program 7. jednání Výboru sociálního Zastupitelstva Královéhradeckého kraje Z á p i s ze 7. jednání Výboru sociálního Zastupitelstva Královéhradeckého kraje, konaného dne 15. 09. 2009 od 14 hod. Domov sociálních služeb Skřivany, Tovární 1, Skřivany Přítomni: Omluveni: Dle prezenční

Více

Zapisovatelka: p. Šrámková Ověřovatelé zápisu: p.svoboda, p. Pelikán

Zapisovatelka: p. Šrámková Ověřovatelé zápisu: p.svoboda, p. Pelikán Z á p i s č. 1 z veřejného zasedání zastupitelstva Obce Rozsochatec, které se konalo v pondělí 28.února 2011 od 18.00 hod. ve velké zasedací síni obecního úřadu Přítomni: p. Havelka, p. Svoboda, p. Novák,

Více

REZOLUCE RADY BEZPEČNOSTI OSN č. 1244 ze dne 10. června 1999

REZOLUCE RADY BEZPEČNOSTI OSN č. 1244 ze dne 10. června 1999 REZOLUCE RADY BEZPEČNOSTI OSN č. 1244 ze dne 10. června 1999 Rada bezpečnosti s ohledem na zásady a cíle Charty OSN, včetně primární zodpovědnosti Rady bezpečnosti za udržení mezinárodního míru a bezpečnosti

Více

Masarykovo náměstí 20, 752 01 Kojetín

Masarykovo náměstí 20, 752 01 Kojetín Město Kojetín Masarykovo náměstí 20, 752 01 Kojetín Usnesení z 54. zasedání Rady města Kojetín, konaného dne 3. prosince 2001 ve 13:00 hodin v zasedací místnosti Městského úřadu Kojetín. 2. Kontrola plnění

Více

MĚSTO BLŠANY Z Á P I S

MĚSTO BLŠANY Z Á P I S -1- MĚSTO BLŠANY Z Á P I S ze zasedání Zastupitelstva města Blšany, které se uskutečnilo dne 18. 12. 2013 od 17:00 hod na Městském úřadě v Blšanech Přítomno: 9 členů zastupitelstva města Nepřítomno: 2

Více

Usnesení. a) závazné ukazatele stanovené radě města

Usnesení. a) závazné ukazatele stanovené radě města Město Moravská Třebová 1 Usnesení z 12. zasedání Zastupitelstva města Moravská Třebová, které se konalo dne 3.3.2008 od 15.00 hod. v zasedací místnosti městského úřadu na ul. Olomoucké za účasti 19 členů

Více

Z Á P I S z 24. zasedání Rady Asociace krajů České republiky v jejím 3. funkčním období, konaného dne 16. prosince 2011 v Praze

Z Á P I S z 24. zasedání Rady Asociace krajů České republiky v jejím 3. funkčním období, konaného dne 16. prosince 2011 v Praze Z Á P I S z 24. zasedání Rady Asociace krajů České republiky v jejím 3. funkčním období, konaného dne 16. prosince 2011 v Praze Přítomní členové Rady AKČR : 1., hejtman Jihomoravského kraje 2. MUDr. Jiří

Více