KRONIKA Městské části BRNO-KRÁLOVO POLE. Zaznamenal kronikář Doc. Václav Peša. Tento svazek má celkem listů, slovy jednostočtyřicet listů.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "KRONIKA 1999. Městské části BRNO-KRÁLOVO POLE. Zaznamenal kronikář Doc. Václav Peša. Tento svazek má celkem -140- listů, slovy jednostočtyřicet listů."

Transkript

1 KRONIKA 1999 Městské části BRNO-KRÁLOVO POLE Zaznamenal kronikář Doc. Václav Peša. Tento svazek má celkem listů, slovy jednostočtyřicet listů.

2 OBSAH Úvod... 3 Přehled událostí roku Samospráva a státní správa Problematika bydlení Doprava a komunikace Bezpečnost a pořádek Odpad a životní prostředí Zdravotnictví a sociální péče Školství, věda a výzkum Ples, Erbovní slavnosti a výstava Kultura, umění, osobnosti Tělovýchova a sport, spolky aj Ulice a skládačka Závěr

3 ÚVOD Také tento můj poslední ročník KRONIKY 1999 vychází především z materiálů, jak se objevovaly na stránkách jednotlivých čísel časopisu Královo Pole. Bylo v nich zaznamenáno mnoho zajímavých faktů i událostí z činnosti naší MČ. Vzhledem k tomu, že letos neprobíhaly žádné volby, bylo možno se hlouběji zaměřit na činnost samosprávy i státní správy. Přetrvával mimořádný zájem o řešení problematiky bydlení a hlavně zásluhou 1. zástupce starosty MČ, pana Ing. Rostislava Slavotínka, byla značná pozornost soustředěna na řádné placení nájemného. V oblasti komunikací se stává aktuální dokončení Velkého městského okruhu a v té souvislosti čeká naši MČ stavba tunelu Dobrovského. Zde připadla významná úloha 2. zástupci starosty, panu Ing.arch. Tomáši Kopeckému. Pozoruhodné jsou rovněž perspektivy městské hromadné dopravy na území Králova Pole. Stranou nezůstaly ani otázky bezpečnosti a pořádku, jakož i péče o domovní a komunální odpad vzhledem k životnímu prostředí. Dalších úspěchů bylo dosaženo na úseku sociální péče a obdobně i v celé oblasti školství. Zde se ovšem již několikaletý pokles natality začíná projevovat postupným snižováním počtu žáků, což nutně vede ke snižování počtu tříd i škol. V oblasti kultury a umění stojí za zmínku cílevědomé snahy obohacovat život občanů naší MČ rozšiřováním počtu zábavných i uměleckých programů, zejména v oblasti vážné hudby. Uskutečnil se rovněž další Reprezentační ples, byly už 9. Erbovní slavnosti a konala se také výstava Od minulosti k dnešku, tentokrát na téma: Legionáři a samostatné Československo. Zde zaslouží ocenění pomoc několika desítek spoluobčanů z řad příbuzných královopolských legionářů, kteří poskytli cenné a někdy přímo unikátní fotografické i další dokumenty a exponáty. Na slavnostní vernisáži, kterou zahajoval pan starosta MČ Ing. Ivan Kopečný, bylo také přítomno šest mládenců v dobových legionářských uniformách a ozbrojených tehdejšími zbraněmi. Ani tentokrát nezůstala opomenuta tělovýchova a sport a v poslední kapitole KRONIKY jsem se zaměřil hlavně na ulice a náměstí naší MČ, jakož i na novou v pořadí už třetí skládačku - zatím s nejdokonalejším plánem Brna-Králova Pole v jeho současném rozsahu a se všemi 113 uliceni a náměstími.

4 PŘEHLED UDÁLOSTÍ ROKU 1999 (Zpracováno podle mimořádné přílohy Magazínu DNES+TV "Rok 1999", dále dle časopisu TÝDEN č. 2/2000 a dalších zdrojů.) 1. ledna - Euro V jedenácti zemích Evropské unie byla zavedena jednotná evropská měna Euro, jejíž příchod oslavila EU 4. ledna. Zavedení jednotné měny proběhlo bez problémů. 7. ledna - odvolání Senát amerického Kongresu zahájil jednání o ústavní obžalobě prezidenta Billa Clintona. Ten byl obviněn, že se dopustil křivé přísahy a maření spravedlnosti v aféře kolem stážistky Moniky Lewinské, s níž měl intimní styky. 12. února byl Clinton obvinění zproštěn. 14. ledna - volba Parlament Slovenské republiky schválil novelu ústavy o přímé volbě prezidenta. 14. ledna - prokurátorka Nejvyšší státní zástupkyní České republiky se stala paní Marie Benešová. 15. ledna - rozpočet Poslanecká sněmovna schválila státní rozpočet na rok Rozpočet je deficitní se schodkem 31 miliard Kč, když jeho příjmy činí 574 miliard korun a výdaje 605 miliard korun. Hospodaření státního rozpočtu za rok 1998 skončilo schodkem ve výši 29,3 miliard Kč. Celkové příjmy činily 537,4 a celkové výdaje 566,7 miliard Kč. 23. ledna - úmrtí Zemřel Jaroslav Foglar, slavný skautský vůdce a spisovatel, ve věku 92 let. 27. ledna - odvolání Vláda ČR odvolala s okamžitou platností z funkce ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Karla Vulterina. Podle kabinetu se Vulterin dopustil vážných profesionálních pochybení. 29. ledna - úmrtí Zemřel Oldřich Placar, dirigent a varhaník ve věku 78 let. Žil v Králově Poli, narodil se v Pozořicích 1921, okres Brno-venkov. 30. ledna - mandát Rada Severoatlantické aliance dala svému generálnímu tajemníku Javieru Solanovi mandát nařídit letecké údery proti Jugoslávské svazové republice. 2. února - srážka K tragické srážce linkového autobusu se stojícím nákladním vozem došlo u Středokluk v okrese Praha-západ. Vyžádala si 10 obětí. 10. února - zákony Poslanecká sněmovna ČR schválila senátní novelu zákona o nemocenském pojištění zaměstnanců. Tím se od 1. října zvýšily vyplácené nemocenské dávky. 17. února - bezpečnost Naše vláda schválila bezpečnostní strategii a koncepci zahraniční politiky ČR; základní dokument bezpečnostní politiky státu. 18. února - senátorka Ústavní soud ČR rozhodl o tom, že kandidátka ODS Dagmar Lastovecká byla v listopadových volbách 1998 do senátu v obvodě č. 58 Brno-město zvolena platně senátorkou.

5 února - sjezd US První rok existence hodnotilo v Nymburce republikové shromáždění Unie svobody (US). Předsedou strany byl opět zvolen Jan Ruml, prvním místopředsedou Karel Kühnl. 22. února - odvolání Dozorčí rada Škody Plzeň odvolala z představenstva společnosti generálníko ředitele Lubomíra Soudka a navrhla jeho odvolání i z funkce generálního ředitele. Novým generálním ředitelem se stal Jiří Hlavica. 23. února - dohoda Mezinárodní konference, která měla přispět k řešení situace v jugoslávské provincii Kosovo, skončila na zámku Rambouillet u Paříže dohodou o podstatné autonomii Kosova. Konference o realizaci smlouvy byla naplánována na 15. březen. 26. února - NATO Prezident ČR Václav Havel podepsal listiny o přístupu České republiky k Severoatlantické smlouvě. Ze strany ČR tak ukončil proces vstupu země do aliance. Projev prezidenta po podpisu listin narušil pískáním ekologický aktivista Jan Křeček. 26. února - sportovkyně Nejlepší sportovkyní Českého svazu plaveckých sportů za uplynulý rok byla zvolena Hana Černá. 28. února - bombardování Izraelská letadla svrhla pumy na postavení hnutí Hitballáh v Libanonu. Šlo o odvetu za vraždu izraelského generála a tří vojáků. 4. března - rozhovor Monica Lewinská, bývalá stážistka v Bílém domě, poskytla americké televizi ABC exkluzivní dvouhodinový rozhovor, v němž se omluvila za to, že byla příčinou skandálu, který otřásl křeslem prezidenta USA. 10. března - výbuch Podomácku vyrobená nálož vybuchla v čekárně chirurgické ambulance v budově polikliniky s nemocnicí v Praze 9-Vysočanech. Výbuch nikoho vážně nezranil. 11. března - zlato Bylo oznámeno, že ministrr životního prostředí Kužvart odňal těžařské společnosti TVX Bohemia důlní povolení ke geologickým pracím pro vyhledávání a průzkum zlatonosných ložisek na území Kašperských Hor. Proti jeho rozhonutí se již nelze odvolat. 12. března - NATO Česká republika, Maďarsko a Polsko se v americkém Indenpedence staly oficiálně členy Severoatlantické aliance = NATO. 15. března - dálnice První etapa výstavby dálnice D-47, která bude spojnicí Brna a Ostravy, byla slavnostně zahájena v Ostravě. 16. března - demise Po obvinění z korupce a dalších nepořádků odstoupila Evropská komise. 22. března - úmrtí Zemřel Václav Halíř, operní pěvec-basista, ve věku 72 let. 23. března - rozkaz Generální tajemník NATO Solana vydal rozkaz k bombardování Jugoslávie. 24. března - válka Letouny NATO zahájily ve večeních hodinách letecký útok proti Jugoslávii, která vyhlásila válečný stav. 24. března - požár V tunelu pod Mont Blankem v Alpách začal hořet nákladní automobil. Při požáru zahynulo 35 lidí března - schůzka V Berlíně jednali představitelé 16 členských států Evropské unie (EU). Nominovali Romana Prodiho na funkci prezidenta Komise EU. Byl schválen plán na reformu unie a tím položen základ pro rozšíření EU. 31. března - záchrana Vláda ČR rozhodla, že při Konsolidační bance vznikne a.s. Revita-

6 lizační, která má v programu revitalizace postavit na nohy vybrané české firmy dubna - návštěva Při oficiální návštěvě čínského premiéra Ču Žung-ťi ve Spojených státech amerických jednal též s prezidentem USA Billem Clintonem o vstupu Číny do světové obchodní organizace. 7. dubna - nemocnice Vláda ČR schválila, že vybavení polní nemocnice pro Albánii bude předáno jako humanitární dar (zemi zahltily statisíce uprchlíků z Kosova). Podpořila také vyslání vojenské nemocnice pro potřeby NATO. 8. dubna - ostuda Bylo oznámeno, že kvůli trestnímu stíhání novináře Zdeňka Zukala, který referoval o takzvané Olomoucké aféře, se ČR ocitla poprvé na černé listině států, v nichž je podle Výboru na ochranu novinářů (CPJ) porušována svoboda slova a projevu dubna - sjezd V Praze byl konán dvoudenní 29. sjezd ČSSD. Miloš Zeman byl opět zvolen předsedou. Ve svém projevu se vyslovil pro další prohloubení opoziční smlouvy. 14. dubna - polní nemocnice Bylo schváleno vyslání polní vojenské nemocnice do Kosova. 16. dubna - útok Dva ozbrojení muži v soudní síni Městského soudu v Praze osvobodili cizince, o jehož vydání do Německa pro závažnou trestnou činnost se právě rozhodovalo. 19. dubna - odvolání Vladimír Železný byl odvolán z postu generálního ředitele ČNTS (České nezávislé televizní stanice) - NOVA. 21. dubna - NATO Schválení pobytu letounů NATO na českých letištích. 28. dubna - přílet Prvních 115 uprchlíků z jugoslávského Kosova přistálo na letišti Ostrava-Mošnov. 30. dubna - ropák Ropákem roku 1998 se stal ministr průmyslu a obchodu vlády ČR Miroslav Grégr - za prosazování dostavby Temelína, plánování jaderných elektráren a zpochybňování útlumu těžby uranu v ČR. 1. května - demonstrace Snahy policie v Praze zabránit kontaktu mezi skinheady a anarchisty přerostly v ostrý střet policistů s anarchisty. Došlo i na zápalné lahve a dlažební kostky. 5. května - zaměstnanost Vláda ČR schválila národní plán zaměstnanosti, který má zastavit a zvrátit růst nezaměstnanopsti a sladit postup opatření se zeměmi Evropské unie. 7. května - nálety Při náletech NATO na Jugoslávii bylo též zasaženo čínské velvyslanectví v Bělehradě. 11. května - informace Sněmovna ČR schválila zákon o svobodném přístupu k informacím. Nový zákon, který má platit od roku 2000, předpokládá, že každý občan má právo na to, aby mu státní orgány a územněsprávní orgány i některé další instituce poskytly informace, jimiž disponují. 12. května - odvolání Ruský prezident Boris Jelcin odvolal premiéra Jevgenije Primakova a jmenoval předsedou vlády 1. vicepremiéra Sergeje Stěpašina, který byl potvrzen 19. května. 12. května - Temelín Vláda ČR po mnohaměsíční veřejné diskusi rozhodla ve prospěch dostavby JE (Jaderné elektrárny) Temelín s tím, že náklady nesmějí převýšit dosud stanovených 96,6 miliard korun.

7 15. května - hlasování Ruská Duma hlasovala neúspěšně o sesazení prezidenta Borise Jelcina. 16. května - hokej Čeští hokejisté se v Norsku stali poosmé mistry světa. V rozhodujícím finále porazili Finsko Hlaváčovým gólem v prodloužení. 25. května - iniciativa Česká republika a Řecko předaly vedení Severoatlantické aliance (NATO) a zástupcům členských států text společné iniciativy koncipované jako příspěvek k politickému řešení kosovské krize. 26. května - zákon Vláda ČR schválila návrh nového tiskového zákona, který vzbudil bouři kritiky, především u novinářů, neboť by podle některých názorů mohl omezit svobodu projevu. 29. května - volba Slovenským prezidentem se stal bývalý košický primátor Rudolf Schuster, který porazil ve druhém kole přímých prezidentských voleb Vladimíra Mečiara května - sjezd V Českých Budějovicích se konasl volební sjezd KDU-ČSL. Novým předsedou strany byl zvolen Jan Kasal. 1. června - protest Tisíce zemědělců nespokojených s vládní politikou se sjely ze všech koutů země do Prahy na Letenskou pláň. 2. června - úmrtí Zemřel Václav Benda, senátor za ODS, politik, který patřil mezi nejvýraznější osobnosti po listopadu 1989, ve věku 52 let. 3. června - Kosovo Srbský parlament schválil mírové podmínky, předložené vyjednavači Evropské unie. 3. června - zákon Poslanecká sněmovna ČR schválila vládní návrh zákona o penzijním připojištění a o rozšíření takzvaného povinného ručení i na další pojišťovací ústavy mimo Českou pojišťovnu. 9. června - dohoda Vojenská delegace NATO a zástupci Jugoslávie podepsali dohodu o stahování srbských ozbrojených sil - jednotek jugoslávsklé armády a srbské policie. 10. června - Kosovo NATO zastavilo letecké útoky proti Jugoslávii. Rada bezpečnosti schválila vyslání mezinárodních mírových sil do Kosova. Jediná Čína se z 15 členských států zdržela hlasování. Kosovo bude rozděleno do sektorů. Srbsklo začne se stahováním vojsk. 12. června - síly KFOR Zahájen vstup mezinárodních sil KFOR do Kosova Makedonie. 16. června - jmenování Vláda ČR jmenovala novým ředitelem BIS současného šéfa Vojenského obranného zpravodajství Jiřího Růžka. 20. června - Jugoslávie Dokončeno stahování jugoslávské armády a srbských policejních sil z Kosova. Oficiální ukončení leteckých úderů proti Jugoslávii. 26. června - Olympionik Atletická legenda, Emil Zátopek, čtyřnásobný olympijský vítěz, byl slavnostně vyhlášen Olympionikem století. 27. června - návštěva Prezident ČR Václav Havel navštívil Albánii a Kosovo. 29. června - trest smrti Na ostrově Imrali v Marmarském moři byl k trestu smrti odsouzen vůdce Strany kurdských pracujících (PKK) Abdulláh Ocalan. 2. července - usnesení Sněmovna ČR přijala usnesení, že vláda ČSSD neprospívá zemi. 5. července - rekord

8 Tomáš Dvořák dosáhl světového rekordu v desetiboji výkonem bodů. 9. července - vláda Desighnovaný prezident Evropské komise Romano Prodi představil novou evropskou vládu - Evropskou komisi. Komisařem odpovědným za rozšíření unie se stal Němec Günter Verheugen. 9. července - shoda Václav Klaus a Miloš Zeman se shodli, že takzvaná opoziční smlouva plní svůj účel. 13. července - narozeniny Za přítomnosti téměř fanoušků se v pražské Sportovní hale konal narozeninový galakoncert Karla Gotta. 15. července - vyšetřování Bylo oznámeno, že ministra financí Iva Svobodu hodlá v souvislosti s kauzou mělnického podniku Liberta vyšetřovatel stíhat pro poškozování věřitele. 20. července - odvolání Prezident Václav Havel na žádost premiéra Miloše Zemana ministra Iva Svobodu odvolal. Svobodovým nástupcem v úřadu se stal dosavadní místopředseda vlády Pavel Mertlík. V listopadu pak byli Svoboda i jeho spolupracovnice Barbora Snopková zatčeni a umístěni do vazby. 23. července - Impuls K diskusi o směřování české společnosti deset let po listopadu 1989 vyzvali v iniciativě Impuls 99 její signatáři, převážně osobnosti kulturního a veřejného života. 28. července - pomoc Vláda ČR rozhodla, že pomůže Komerční bance tím, že stát převezme 23,1 miliard korun nesplácených úvěrů. 30. července - konference Za přítomnosti padesáti šéfů států a vlád i vedoucích představitelů mezinárodních organizací se konala v hlavním městě Bosny Sarajevu konference o Paktu stability na Balkáně. Zúčastnil se jí též prezident Václav Havel. V závěrečné deklaraci účastníci potvrdili závazek podporovat v regionu politický a hospodářský rozvoj a upevňovat bezpečnost. 2. srpna - raketa Čína vyzkoušela novou raketu dlouhého doletu Východní vítr 31, která může nést atomovou hlavici. 3. srpna - rozpočet Ministr financí Pavel Mertlík podepsal zadání státního rozpočtu pro příští rok, kde se počítalo s deficitem ve výši 39,8 miliard korun. 4. srpna - havárie Policejní vrtulník BO 105 se zřítil do oblasti autokempu Radava u vodní nádrže Orlík na Příbramsku. Nehoda se stala při výcviku policejní zásahové jednotky a dvě osoby při ní zahynuly. 7. srpna - útoky Ruské letectvo podniklo v Dagestánu letecké útoky na postavení islamských ozbrojených teroristů v horách blízko hranic Čečenska. 9. srpna - nová vláda Ruský prezident Boris Jelcin odvolal premiéra Sergeje Stěpašina a novým předsedou vlády jmenoval šéfa Bezpečnostní rady a ředitele Federální bezpečnostní služby Vladimíra Putina; vypsal volby. 11. srpna - zatmění Po 293 letech mohli na území České republiky lidé pozorovat téměř úplné zatmění slunce. Z české kotliny bude jev znovu viditelný až v roce srpna - fanoušci Těžké zranění způsobili ostravští fotbaloví fanoušci 32-leté ženě, když házeli na Ostravsku na projíždějící rychlík dlažební kostky. 17. srpna - zemětřesení Západní Anatolii v Turecku zpustošilo jedno z největších zemětřesení na světě za posledních dvacet let. Pod troskami zahynulo na lidí.

9 srpna - volby V historicky prvních doplňovacích volbách do Senátu zvítězil v prvním kole s převahou 71,24 procent nezávislý kandidát Václav Fischer. Volby se konaly v Praze. 30. srpna - exploze Exploze pravděpodobně úmyslně nastražené výbušniny otřásla po 10. hodině večer pražským obchodním domem Kotva. Výbuch zničil kancelář představenstva v 6. patře obchodního domu a prostoru pro zákazníky se nedotkl. 1. září - Fabia Mladoboleslavská Škoda Auto uvolnila první informace o novém modelu Fabia, který by se měl stát nástupcem Škody Felicie. 3. září - krach Všehny své pobočky uzavřela Moravia banka. Více než klientů dostalo vyplaceno 90 % vkladů do výše korun. 7. září - kariéra Jana Novotná oznámila po třinácti letech konec své profesionální tenisové kariéry. Za tuto dobu vyhrála 24 turnajů dvouhry včetně Wimbledonu (1998) a Turnaje mistryň (1996). 9. září - výbuch V Moskvě rozmetala nálož panelový dům na sídlišti Pečatniky; zahynulo přes 70 osob. 11. září - kajak Na Mistrovství světa ve vodním slalomu ve španělském Seu d Urgellu získala česká výprava 3 zlaté a 1 bronzovou medaili. 14. září - dálnice Ministerstvo pro místní rozvoj se rozhodlo pro výstavbu dálničního obchvatu Plzně podle takzvané vládní varianty SUK 2, která vede spornou komunikaci dále od města. 18. září - loupež Vilu předsedy Poslanecké sněmovny ČR Václava Klause vykradl v noci neznámý pachatel. Zloději odnesli věci za 4 milióny korun, mezi ukradenými předměty byly zejména šperky Klausovy manželky Lívie. 21. září - zemětřesení Při ničivém zemětřesení o síle 7,6 stupňů Richterovy škály na Tchaj-wanu zahynulo kolem lidí. 24. září - operace Bývalý předseda KDU-ČSL Josef Lux se mezi 9. a 11. hod. dopoledne SELČ (středoevropského letního času) podrobil transplantaci kostní dřeně na klinice Freda Hutchinsona v americkém Seattlu. I když se operace zdařila a kostní štěp se ujal, onemocněl Josef Lux posléze zápalem plic a 29. listopadu zemřel. 27. září - útoky Masivní ruské letecké útoky na rafinerie a zásobárny paliva v čečenském hlavním městě Groznyj měly postihnout islámské rebely. Ruský ministr obrany Sergejev chce pokračovat v útocích, "dokud nebude zničen poslední bandita". 28. září - dohoda DEU, KDU-ČSL, ODA a US podepsaly Svatováclavskou čtyřkoaliční dohodu. 1. října - oslavy V Pekingu začaly oslavy 50. výročí založení Čínské lidové republiky velkou vojenskou přehlídkou. 3. října - volby Nacionalistická Strana svobodných (FPÖ) pravicového populisty Jörga Haidera získala v rakouském parlamentu 27,2 % hlasů a byla druhá po Sociálně demokratické straně (SPÖ) Spolkového kancléře Viktora Klimy, která s 33,4 % hlasů dosáhla nejhoršího výsledku v poválečné historii Rakouska. 4. října - záložna Všechny své pobočky uzavřela Družstevní stavební záložna Praha, na kterou byla uvalena nucená správa. Podobný osud potkal i další

10 družstevní záložny. 6. října - protest Hanbu vládě provolávali v Praze lékaři, sestry, ale i občané, kteří se sešli před Úřadem vlády, aby vyjádřili nespokojenost se současným stavem zdravotnictví. 7. října - aféra Kvůli odhalení, že volební lídři ČSSD používali benzinové karty společnosti Chemapol, rezignoval na funkce člena ÚV ČSSD a místopředsedy středočeské organizace sociálních demokratů Karel Machovec. 7. října - pivo Jihoafrická pivovarnická společnost South African Breweries Plc (SAB) uzavřela s Nomurou smlouvu o koupi českých pivovarů Plzeňský Prazdroj a Radegast. 8. října - výzva ODS vyzvala k jednání o nové vládě 8. října - mobil Licenci na budování a provoz sítě mobilních telefonů v pásmu 1800 MHz vydal ministr dopravy a spojů Antonín Peltrám firmě Český mobil. Vlastníky firmy jsou kanadská TIW, Investiční a Poštovní banka a Priority Telecom. 9. října - rekord Česká republika porazila na Strahově v kopané Faerské ostrovy 2 : 0 a postoupila tak na Mistrovství Evropy 2000 s rekordním počtem vítězství a bez ztráty bodu, což si vysloužilo zápis do Guinessovy knihy rekordů. 13. října - plot V ústecké Matiční ulici byl za asistence policie během 14 hodin postaven 65 metrů dlouhy plot mezi rodinnými domky a obecními domy města Ústí nad Labem pro neplatiče nájemného, obývanými převážně Romy. 13. října - hodnocení Zpráva Evropské komise o pokroku České republiky při přibližování k Evropské unii za uplynulý rok, která byla touto komisí oficiálně zveřejněna, vyzněla pro ČR převážně kriticky, a to zejména ve srovnání s dalšími pěti státy, jež jednají s EU o vstupu. 15. října - superkoalice Grémium ODS přišlo se závěrem, že jediným řešením současné kritické politické situace u nás je supervelká koalice všech parlamentních stran bez komunistů. 19. října - odmítnutí Čtyřkoalice - DEU, KDU-ČSL, ODA a US - omítla jednat s ODS a s ČSSD o většinové vládě. 21. října - komunisté Poprvé po pádu komunistického režimu v listopadu 1989 se KSČM dostala na 1. místo v žebříčku volebních preferencí. Komunisty by volilo 23 % občanů, ODS by získala 21 % a ČSSD 17,5 %. Vyplývá to z výzkumu IVVM (Institutu výzkumu veřejného mínění). 27. října - útok Během jednání arménského parlamentu vtrhla do sálu skupina ozbrojených teroristů a zahájili střelbu. Zabili premiéra Vazgena Sarkisjana, předsedu parlamentu Karena Demirčjana a dalších 5 předních arménských politiků. 28. října - demise Byla oznámena demise místopředsedy vlády Egona Lánského. 4. listopadu - ombudsman Přes odpor poslanců ODS a Unie svobody schválila poslanecká sněmovna ČR návrh zákona o veřejném ochránci práv - ombudsmanovi, kterým se v minulých letech již několikrát neúspěšně zabývala. 6. listopadu - referendum Voliči v Austrálii v referendu odmítli ustavení republiky, když se jich 54,22 procent vyslovilo pro to, aby hlavou státu byla i nadále britská královna.

11 13. listopadu - král úsměvu Komik Vlasta Burian se stal na základě ankety Týdeníku Televize králem českého filmového úsměvu století. 14. listopadu - volby Ve druhém kole prezidentských voleb na Ukrajině zvítězil dosavadní prezident Leonid Kučma. 15. listopadu - přijetí Čína byla přijata do Světové obchodní organizace (WTO) na základě dohody podepsané zástupci USA a Číny. Předcházela tomu jednání a diskuse, jež trvaly 13 let. 17. listopadu - výzva Šest někdejších studentských vůdců sametové revoluce vyzvalo dopisem "Děkujeme, odejděte!" Miloše Zemana a Václava Klause, aby odešli z politiky. Petici podepsalo přes lidí a výzvu přišlo podpořit více než Pražanů. 19. listopadu - schůzka Na vrcholné schůzce OBSE Rusko poprvé uznalo úlohu zprostředkovatele této organizace pro politické řešení v čečenské krizi. Ruský ministr zahraničí však zprostředkování odmítl. 23. listopadu - zatčení Došlo k zatčení bývalého ministra financí Iva Svobody. 24. listopadu - dohoda Byla podepsána dohoda mezi Českou republikou a Slovenskou republikou o ukončení sporů o majetek. 29. listopadu - rezignace Místopředseda vlády ČR Egon Kánský rezignoval na svou funkci. 29. listopadu - úmrtí Zemřel Josef Lux v Seattlu v USA ve věku 43 let, bývalý předseda KDU-ČSL, jeden z nejvýraznějších politiků 90-tých let. 1. prosince - odstoupení Jan Ruml rezignoval na funkci předsedy Unie svobody a opustil tak nejvyšší politiku. Připustil, že jeho rozhodnutí urychlila výzva "Děkujeme, odejděte!" 5. prosince - odpovědnost Helmut Kohl, bývalý kancléř a předseda německé Křesťanskodemokratické unie (CDU) sklidil ostrou kritiku z řad této strany poté, co přiznal existenci černých kont a převzal za ně politickou odpovědnost. 5. prosince - kongres Václav Klaus byl na Kongresu ODS opět zvolen předsedou této strany. Kongres rovněž potvrdil další existenci opoziční smlouvy. 5. prosince - sjezd Miroslav Grebeníček byl opět zvolen předsedou Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM). Na sjezdu této strany vyzval k její modernizaci a ke skončení s nostalgií po předlistopadových časech. 7. prosince - úspěch Česká republika uzavřela složitou část jednání s Evropskou unií o volném pohybu zboží. 8. prosince - rozpočet Vláda ČR neuspěla ani s druhým návrhem státního rozpočtu na rok Poslanci ODS, KDU-ČSL a Unie svobody jej těsnou většinou jednoho hlasu zamítli. 9. prosince - návštěva Ruský prezident Boris Jelcin pohrozil při návštěvě Číny západním kritikům války proti Čečensku, že Rusko má jaderné zbraně. Čínský prezident Ťiang Ce-min postup Ruska na Kavkaze podpořil. 9. prosince - referendum Sněmovna ČR schválila po letech dohadování ústavní zákon o referendu. Poprvé se v něm bude rozhodovat o vstupu do Evropské unie. 9. prosince - demise Ministr zdravotnictví vlády ČR Ivan David podal demisi. 10. prosince - dopis

12 Otevřený dopis Václava Klause Miloši Zemanovi, v němž znovu navrhl jednání o vytvoření většinové vlády, představoval další akt "hrátek" kolem možnosti sestavení nové vlády. 11. prosince - summit Vrcholná schůzka Evropské unie v Helsinkách otevřela dveře EU dalším šesti zemím - Slovensku, Litvě, Lotyšsku, Bulharsku, Rumunsku a Maltě. EU bude jednat také s Tureckem. 11. prosince - úmrtí Zemřel Ladislav Kozderka, hudební skladatel a sbormistr, ve věku 88 let; narodil se 2. března 1913 v Králově Poli. 14. a 17. prosince - odškodnění Po vleklém vyjednávání bylo v Berlíně dosaženo dohody o finančním odškodnění osob nasazených na nucené práce v nacistickém Německu. Kromě omluvy má jít o celkovou částku 10 miliard marek. 17. prosince - banka Komerční banka v Praze přiznala, že jí tuneláři ukradli 8 miliard korun. V případu figuruje rakouská firma B.C.L. 18. prosince - výzva Česká strana sociálně demokratická vyzvala Občanskou demokratickou stranu ke smírčímu řízení o opoziční smlouvě. 18. prosince - strom Vánoční smrk z beskydské obce Morávka dominoval vatikánskému Svatopetrskému náměstí. Dar z České republiky pomohl rozsvítit prezident Václav Havel. Ten tam také poobědval s papežem Janem Pavlem II., který kromě jiného též vyjádřil lítost nad krutou smrtí českého kazatele Jana Husa, prohlášeného 1415 tehdejšími představiteli církve za kacíře a upáleného. 18. prosince - anketa Nejlepším sportovcem České republiky za rok 1999 byl vyhlášen desetibojař Tomáš Dvořák. Zvítězil i v divácké anketě o sportovní hvězdu roku. 19. prosince - volby V ruských parlamentních volbách zvítězili komunisté, těsně následovaní prokremelským hnutím Jednota (Medvěd). Do Dumy se dostalo celkem šest stran včetně proreformního Svazu pravicových sil. 20. prosince - katastrofa Venezuelské úřady oznámily, že při katastrofálních záplavách, které daly do pohybu tuny bahna a kamení, zahynulo na lidí. 24. prosince - únos Skupina šesti teroristů unesla letadlo společnosti Indian Airlines se 174 osobami na palubě při letu z nepálského Káthmándú do Dillí.

13 SAMOSPRÁVA A STÁTNÍ SPRÁVA Autorem úvodní stati lednového čísla časopisu Královo Pole byl první zástupce starosty pan Ing. Rostislav Slavotínek, který v ní napsal: Vážení spoluobčané, pomalu u nás doznívá slavnostní nálada, spojená s Vánocemi a ukončením roku minulého. Rok 1999 před námi leží jako nepopsaný list papíru. Jak bude vypadat o 12 měsíců později? Mnozí z nás očekávají události spíše radostné, ale určitě je mezi námi dost těch, kteří hledí do budoucnosti s nejistotou a obavami. Nikdo dnes není schopen říci, co v hodnocení tohoto roku - posledního s jedničkou na začátku - nakonec převládne. V životě každého mohou nastat situace, které řadíme k těm méně příjemným a jen některé můžeme ovlivnit svou vůli a svými činy. Pokusme se společně, aby tento rok, trochu výjimečný číslovkou, která jej označuje, byl výjimečný i něčím jiným. Například tím, že se všichni pokusíme věci kolem sebe ovlivnit správným směrem. Možná jenom tím, že k sobě budeme vnímavější, trpělivější, ohleduplnější, že se na sebe občas usmějeme. Když to budeme dělat dobře, určitě nám to potvrdí naše svědomí. Za nově zvolené Zastupitelstvo MČ (Brna-)Králova Pole Vás ujišťujeme, že se o to budeme ze všech sil snažit. Přejeme Vám, aby se to nám všem podařilo. Spolu s autorem textu se pod toto prohlášení a ujištění rovněž podepsali: starosta MČ pan Ing. Ivan Kopečný, druhý zástupce starosty pan Ing.arch. Tomáš Kopecký a tajemník Úřadu MČ pan Ing. Jiří Gajdarus. O průběhu zasedání Zastupitelstva naší MČ v lednu 1999 přineslo březnové číslo časopisu následující zprávu organizačního a správního oddělení Úřadu MČ: 3. zasedání ZMČ Zastupitelstvo městské části Brno-Královo Pole se sešlo na svém 3. zasedání dne 25. ledna 1999 a dle programu zasedání: - vzalo na vědomí zprávu mandátové komise o ověření mandátu nových členů Zastupitelstva městské části Brno-Královo Pole Jiřiny Škodové a Miloše Kunzfelda a vyslechlo zákonem předepsaný slib obou členů, - schválilo zprávu o činnosti Rady městské části Brno-Královo Pole za období od 2. do 3. zasedání Zastupitelstva MČ, - nesouhlasilo s prodejem pozemku v katastrálním území Sadová z důvodu, že v tomto území dosud není schválen Územní plán zóny, - odložilo projednání otázky dalšího využití středního pásu na ulici Husitské, dosud užívaného k provozování tržiště, - vyslechlo interpelace a připomínky Klubu členů Zastupitelstva MČ (Brno-)Královo Pole za KSČM, týkající se zřízení komisí, jednacího řádu a náplně jejich činnosti. Člence zastupitelstva MČ paní Jiřině Škodové, pedagožce, bylo 73 roků a byla na 11. místě kandidátky ODS. Člen Zastupitelstva 58-letý Miloš Kunzfeld, povoláním dělník, byl uveden na 8. místě kandidátky ČSSD do komunálních voleb. Pro stejné březnové číslo časopisu napsal pan starosta MČ Ing. Ivan Kopečný tento poměrně stručný "Úvodník":

14 V prvních měsících tohoto roku byly ustaveny na úrovni města Brna i městské části (Brno-)Královo Pole všechny odborné a poradní komise. Tyto komise jsou důležitým článkem v rámci rozhodovacího procesu samosprávy obce. Tím také začala v plném rozsahu pracovat samospráva v novém volebním období a skončilo určité zpomalení práce a přerušení plynulé kontinuity v rámci komunálních voleb. Omlouvám se proto těm občanům a organizacím, kteří museli při vyřizování svých žádostí a potřeb počkat. Naší snahou na Úřadu MČ (Brno-)Královo Pole je vyřídit a odpovědět na všechny podněty do 30 dnů od podání. Doufám, že se nám to bude dařit. Dále je v této KRONICE uveden přehled o složení všech zmíněných odborných a poradních komisí, jakož i pracovních skupin a redakční rady. Podle materiálu, který jsem měl jako kronikář k dispozici, jde o zachycení stavu ke 30. listopadu 1999: 1) Komise finanční garant a člen: Ing. Jiří Slavík, CSc., Hlaváčkova 9 předseda: Vladimír Kadlec, Purkyňova 27 tajemnice: Ing. Vlasta Veselá, Kuřim, Vališova 668 členka: Ing. Hana Crhová, Vodova 82 člen: Ing. Jiří Zapletal, Střední 1 členka: Ing. Věra Rácková, Malátova 16 členka: Ing. Martina Sochorcová, Havlišova 11 členka: Olga Klvačová, Těšínská 10 2) Komise kontrolní garant a předseda: Ing. Jiří Petr, Božetěchova 103 tajemnice: Zdenka Bučková, Tábor 46b člen: Miloslav Humpolíček, Galandauerova 4 člen: Ing. Václav Keprt, CSc., Skřivanova 12 člen: Ing. Robert Hanzl, Kostelní zmola 1008 člen: Ing. Michal Kopečný, Bystřinova 13 člen: Vladimír Staněk, Hutařova 20 člen: Jiří Habrda, Skácelova 27 3) Komise výstavby a územního plánování garant a předseda: Vojtěch Dymáček, Bulharská 43 tajemnice: Ing. Markéta Hánová, Božetěchova 91 člen: Ing. Jiří Petr, Božetěchova 103 člen: Ing. Jiří Zapletal, Střední 1 člen: Ing. Mojmír Kopecký, Vodova 53 člen: Anton Uríček, Bulharská 54 člen: Ing.arch. Petr Hlavatý, Srbská 66 člen: Ing. Lumír Sochorec, Havlišova 11 člen: Ing.arch. Antonín Havlíček, Palackého třída 61 člen: Ing. Vlastimil Ostrý, Jana Babáka 9 4) Komise životního prostředí garant a předseda: Ing. Miroslav Dvořák, CSc., Staňkova 8c tajemník: Ing. Zdeněk Klvač, Těšínská 10 člen: René Pelán, Palackého třída 51 člen: Ing. Josef Nekvapil, Kabátníkova 4 členka: Ing. Marie Sedlaříková, CSc., Riegrova 30 členka: PaedDr. Alena Jůvová, Srbská 35 člen: Ing. Jiří Macháček, Volfova 21 člen: Dr. Josef Krejčí, Skácelova 36 člen: MUDr. Jiří Novák, Herčíkova 16 členka: Zdeňka Tesařová, Palackého třída 168 5) Komise sociální a zdravotní garant a předseda: Oldřich Staněk, Skácelova 35 tajemnice: Miluše Hardová, Brno, Voříškova 29 (KÚ Kohoutovice) člen: MUDr. Michal Pohanka, Tyršova 42

15 členka: Ing. Marie Fialová, Svatopluka Čecha 4 členka: Ing. Marie Slavíková, Hlaváčkova 9 členka: MUDr. Antonie Slavotínková, Tyršova 66 členka: Jana Kubištová, Chaloupeckého náměstí 1 6) Komise školství a kultury garant a předseda: PhDr. Richard Svoboda, Vackova 17 tajemnice: PhDr. Libuše Sedláčková, Brno, Švermova 1 (KÚ Bohunice) členka: RNDr. Dana Pohanková, Tyršova 42 člen: Karel Kratochvíl, Chodská 1 člen: Pavel Juránek, Boženy Němcové 59/60 členka: Ing. Marie Sedlaříková, Riegrova 30 členka: PaedDr. Alena Jůvová, Srbská 35 člen: Ing. Ladislav Procházka, Svatopluka Čecha 71a člen: René Pelán, Palackého třída 51 členka: RNDr. Danuše Provazníková, CSc., Palackého třída 145 7) Komise tělovýchovy garant a předseda: Ing. Stanislav Buchta, Boženy Němcové 43 tajemnice: Marie Trávníčková, Brno, Renčova 6 (KÚ Řečkovice) člen: Miloš Kunzfeld, Kamanova 12 člen: PaedDr. Vratislav Bartušek, Střední 45 členka: Anna Xaverová, Pešinova 2 člen: Tomáš Sáček, Poděbradova 5 člen: Ing. Milan Jindřich, Palackého třída 30 8) Komise pro projednávání přestupků předsedkyně: Jitka Němečková, Brno, Skryjova 25 (KÚ Husovice) předsedkyně: Ludmila Dvořáčková, Brno, Chytilova 6 (KÚ Komín) člen: Ing. Stanislav Buchta, Boženy Němcové 43 člen: Karel Kratochvíl, Chodská 1 člen: Jan Michálek, Riegrova 4 člen: MVDr. Miloš Cupák, Brno, Schodová 1 (KÚ Černá Pole) členka: Emilie Sedlářová, Svatopluka Čecha 62 člen: Jánošík Vašíček, Palackého třída 94 členka: Milena Richterová, Chaloupeckého náměstí 1 člen: Marek Kaman, Poděbradova 5/7 člen: Jaroslav Čech, Ramešova 4 členka: Zdena Palová, Brno, Kuršova 1 (KÚ) Bystrc člen: Ing. Jaroslav Prudík, Božetěchova 83 členka: Květoslava Hašková, Antonína Macka 3 9) Komise pro projednávání přestupků na úseku územního plánování a stavebního řádu předsedkyně: Ing. Jana Pillerová, Brno, Žižkova 52 (KÚ Veveří) předsedkyně: Ing. Jana Mutlová, Kounicova 52 člen: Ing. Jiří Sedlák, Brno, Slámova 6 (KÚ Černovice) člen: Stanislav Havlíček, Brno, Sibiřská 23 (KÚ Řečkovice) členka: Ing. Jana Hospodářská, Srbská 36 členka: Ing Alena Superátová, Brno, Foerstrova 6 (KÚ Žabovřesky) členka: Ing.arch. Milena Šerá, Brno, Skoumalova 24 (KÚ Mokrá Hora) 10) Pracovní skupina pro majetkové záležitosti člen: Ing. Ivan Kopečný, Bystřinova 13 člen: Ing. Rostislav Slavotínek, Tyršova 66 člen: Ing.arch. Tomáš Kopecký, Bulharská 35 člen: Ing. Svatopluk Kouřílek, Brno, Uprkova 1 (KÚ Řečkovice) (vedoucí oddělení správy majetku) 11) Pracovní skupina pro bytové záležitosti člen: Ing. Ivan Kopečný, Bystřinova 13 člen: Ing. Rostislav Slavotínek, Tyršova 66 člen: Ing.arch. Tomáš Kopecký, Bulharská 35 členka: PhDr. Libuše Sedláčková, Brno, Švermova 1 (KÚ Bohunice) (vedoucí oddělení školství, kultury a bytových záležitostí) 12) Redakční rada (časopisu Královo Pole) šéfredaktorka: Jana Novotná, Slovinská 4

16 člen: Ing. Rostislav Slavotínek, Tyršova 66 členka: Jana Matoušková, Srbská 15a. V březnovém čísle časopisu byla rovněž uveřejněna tato stručná informace o dalším setkání zastupitelů s občany a o jejich 4. zasedání: Setkání zastupitelů MČ (Brno-)Královo Pole s občany - středa 24. března 1999 v hodin. 4. zasedání Zastupitelstva MČ (Brno-)Královo Pole - pondělí 29. března 1999 v hodin. Velká zasedací místnost Úřadu MČ (Brno-)Královo Pole, vchod z ulice Husitská č. 1. Dost obsáhlou zprávu o průběhu tohoto zasedání uveřejnilo organizační a správní oddělení Úřadu MČ v květnovém čísle časopisu. Bylo v ní uvedeno: 4. zasedání ZMČ Zastupitelstvo městské části Brno-Královo Pole se sešlo na svém 4. zasedání dne 29. března 1999 a dle schváleného programu: - schválilo zprávu o činnosti Rady městské části Brno-Královo Pole za období od 3. zasedání Zastupitelstva MČ Brno-Královo Pole, - schválilo výsledky hospodaření městské části Brno- Královo Pole za rok 1998, - vzalo na vědomí vyhodnocení plánu velkých oprav domů za rok 1998, - schválilo výsledek hospodaření VHČ (správa svěřených domů) za rok 1998, - vzalo na vědomí zprávu o činnosti Městské policie, revíru Brno-Královo Pole a Obvodního oddělení Policie České republiky Brno-Královo Pole za rok 1998, - neschválilo žádnou z navržených variant řešení stávajícího tržiště na ulici Husitské po 1. lednu 2000, - vzalo na vědomí zprávu o výsledku inventarizace za rok 1998, - vzalo na vědomí platnost některých usnesení Zastupitelstva MČ Brno-Královo Pole z předcházejících volebních období a revokovalo ta usnesení, která již nebudou realizována, - schválilo stanovisko městské části Brno - Královo Pole pro Zastupitelstvo města Brna k prodeji některých pozemků, - schválilo poskytnutí výtěžku z tomboly na plese Zastupitelstva MČ Brno-Královo Pole ve výši ,- Kč Nadačnímu fondu při Ústavu sociální péče pro děti a mládež Brno, Kociánka, - vzalo na vědomí zprávu o činnosti odboru sociálního Úřadu MČ Brno-Královo Pole za rok 1998, - schválilo zprávu o výsledcích činnosti a hospodaření KP Centra kultury a vzdělávání za rok 1998, - schválilo měsíční odměny za výkon funkce neuvolněného člena rady a předsedy komise Rady městské části Brno-Královo Pole, - projednalo územní záležitosti, jako například urbanistickou studii VMO (Velkého městského okruhu) Dobrovského a obchodního centra firmy Moravia Shop Invest, s.r.o., otázku ubytovacího zařízení na ulici Dobrovského a prodejny vzorkové kosmetiky na ulici Boženy Němcové, - souhlasilo s prominutím pokuty MČ (Brno-)Ivanovice za opožděnou platbu, - schválilo dodatek je zřizovací listině KP Centra, - vyslovilo zánik mandátu člena Zastupitelstva MČ Brno-Královo Pole Ing. Jiřího Zapletala z důvodu neslučitelnosti funkcí, - vzalo na vědomí interpelace členů Zastupitelstva MČ Brno-Královo Pole, které budou písemně zodpovězeny. Ve zprávě zmíněný zastupitel Ing. Jiří Zapletal byl 50-letý podnikatel, který byl v komunálních volbách zvolen na 3. místě kandidátky Unie svobody.

17 Už v dubnovém čísle časopisu si mohli občané přečíst též toto stručné oznámení data 5. zasedání Zastupitelstva MČ, kterému předcházelo obvyklé setkání zastupitelů s občany: Setkání zastupitelů MČ (Brno-)Královo Pole s občany - středa 21. dubna 1999 v hodin. 5. zasedání Zastupitelstva MČ (Brno-)Královo Pole - pondělí 26. dubna 1999 v hodin. Velká zasedací místnost Úřadu MČ (Brno-)Královo Pole, vchod z ulice Husitská č. 1. Také o tomto zasedání byla publikována v červnovém čísle časopisu následující informace příslušného oddělení Úřadu MČ: 5. zasedání ZMČ Zastupitelstvo městské části Brno-Královo Pole se sešlo na svém 5. zasedání dne 26. dubna 1999, na kterém: - vyslechlo slib nového člena Zastupitelstva MČ Brno-Královo Pole Ing. Vlastimila Ostrého, - schválilo aktualizaci rozpočtu MČ Brno-Královo Pole na rok 1999 o příjmech ve výši 138, ,- Kč a výdajích ve výši 145, ,- Kč s financováním z Fondu rezerv a rozvoje ve výši 7, Kč. - schválilo záměr výstavby malometrážních bytů pro starší generaci v lokalitě ulice Ramešova o celkových rozpočtových nákladech do 20 milionů Kč, včetně přijetí hypotečního úvěru, - schválilo rekonstrukci horkovodní předávací stanice Brno, Tábor č. 46 v roce 1999 s použitím přebytku rozpočtového hospodaření MČ Brno-Královo Pole za rok 1998, - schválilo dodatek k Pravidlům hospodaření s rozpočtovými prostředky MČ Brno-Královo Pole, - nesouhlasilo s povolením výjimky z regulativů Územního plánu města Brna pro povolení provozovny veřejného stravování na ulici Brno, Galandauerova, - schválilo zásady pro pronajímání vývěsních skříněk v podloubí budovy Úřadu MČ Brno-Královo Pole, platné od l. května 1999, - schválilo využití středního pásu na ulici Brno, Husitská od 1. ledna 2000 pouze pro příležitostný prodej, - vzalo na vědomí interpelace členů Zastupitelstva MČ Brno-Královo Pole Ivo Kučery ve věci kácení stromů ve dvoře ZŠ Staňkova č. 14 z důvodu jejich stáří s tím, že budou nahrazeny novou výsadbou stromů a PhDr. Aleše Franeka k činnosti redakční rady a obsahu časopisu Královo Pole. Nový člen Zastupitelstva naší MČ Ing. Vladimír Ostrý, 32-letý podnikatel, byl uveden na kandidátní listině US na 6. místě. Dva zastupitelé - Ivo Kučera a PhDr. Aleš Franek, zmiňovaní na konci zprávy v souvislosti s interpelacemi, byli v komunálních volbách zvoleni na 2. a 1. místě kandidátky KSČM. Totéž červnové číslo časopisu přineslo i tuto zprávu jak o besedě zastupitelů s občany, tak o příštím zasedání: Další zasedání (bylo v pořadí 6. - pozn. kronikáře) Zastupitelstva městské části Brno-Královo Pole se uskuteční v pondělí dne 21. června 1999 v hodin v zasedací místnosti Úřadu MČ Brno-Královo Pole, vchod z ulice Husitská č Zasedání je přístupné veřejnosti. Beseda s občany se uskuteční ve středu dne 16. června 1999 v hodin tamtéž. Dost obsáhlou informaci o tomto zasedání Zastupitelstva MČ připravila kancelář tajemníka Úřadu naší MČ a uveřejnila v srpnovém čísle časopisu. Uvádělo se v ní:

18 6. zasedání ZMČ Zastupitelstvo městské části Brno-Královo Pole se sešlo 21. června na svém 6. zasedání, na kterém: - vzalo na vědomí Zprávu o činnosti Rady městské části Brno-Královo Pole za období mezi 5. a 6. zasedáním Zastupitelstva MČ Brno-Královo Pole, - zrušilo realizaci veřejné zakázky na horkovodní výměníkovou stanici, včetně pěti předávacích stanic a (na) rekonstrukci topných kanálů v lokalitě Tábor s tím, že tato akce bude provedena v dalších letech, - schválilo mimořádné odměny pro neuvolněné členy Rady, předsedy a členy komisí Rady městské části Brno-Královo Pole, - schválilo poskytnutí příspěvků z rozpočtu městské části Brno- -Královo Pole na rok 1999, určených především na zájmovou činnost, - schválilo darovací smlouvu na poskytnutí technického vybavení pro Policii České republiky - Obvodní oddělení Brno-Královo Pole, - doporučilo Zastupitelstvu města Brna schválit pronájem části pozemku při ulici Křižíkova k využití na zřízení autobazaru, - doporučilo Zastupitelstvu města Brna nesouhlasit s odprodejem části pozemku na ulici Srbské č. 13, - doporučilo Zastupitelstvu města Brna nesouhlasit s odprodejem části pozemku při ulici Hradecké za účelem vybudování garáže, - doporučilo Zastupitelstvu města Brna nesouhlasit s odprodejem pozemků pod garážemi při ulici Slovinské, - nesouhlasilo s udělením výjimky z regulativů Územního plánu města Brna pro dočasné umístění autobazaru při ulici Sportovní, - nesouhlasilo s udělením výjimky z regulativů Územního plánu města Brna pro povolení monofunkční stavby tržnice při ulici Palackého třída č. 45, - souhlasilo s návrhem firmy Moravia Shop Invest, s.r.o., která žádá o zvýšení prodejní plochy na pozemcích ABB při prodloužené ulici Sportovní na stavební trh a skleník, - souhlasilo s návrhem využití území bývaké Královopolské cihelny podle studie z května 1997, - schválilo udělení pamětních medailí u příležitosti 9. ročníku Erbovních slavností, které se budou konat 4. září 1999, - schválilo dodatek ke zřizovací listině mateřských škol, kde součástí mateřské školy je školní jídelna, - vzalo na vědomí informaci šéfredaktorky časopisu Královo Pole o obsahu dopisu ke článku v časopisu, zaměřeném na veřejný pořádek a čistotu v obvodu MČ (Brno-)Královo Pole. Další zasedání Zastupitelstva městské části Brno-Královo Pole se bude konat v pondělí dne 13. září 1999 v hod. Ve stejném srpnovém čísle časopisu se rovněž objevila tato zajímavá zpráva organizačního a správního oddělení Úřadu MČ: Výjezdní zasedání zastupitelů MČ Brno-Královo Pole Představitelé městské části Brno-Královo Pole na svém 6. zasedání dne 21. června se rozhodli uspořádat prohlídku městské části Brno- -Královo Pole. Prohlídka obvodu se koná vždy na počátku volebního období, aby se zvláště nově zvolení zastupitelé seznámili s lokalitami, o kterých Zastupitelstvo MČ Brno-Královo Pole jedná. Dne 25. června 1999 se členové Zastupitelstva městské části Brno-Královo Pole a vedoucí pracovníci Úřadu městské části Brno-Královo Pole vydali na předem navržená místa. Prohlídka začala výstupem na střechu fakulty VUT (Vysokého učení technického) na ulici Technické. Poněvadž tento den nám přálo počasí a byl velmi dobrý výhled, jevila se městská část Brno-Královo Pole jako velice pěkná a čistá část Brna. Dále následovala prohlídka nové

19 výstavby v (Brně-)Králově Poli lokality Na kopcích, sběrného střediska na ulici Milíčova a prohlídka budoucího vyústění tunelu "Velkého městského okruhu" a pozemku budovaného hřiště ZŠ Staňkova. Jako poslední místo prohlídky zajímavých míst v městské části Brno-Královo Pole byl komplex pečovatelské služby, jídelny pro důchodce a střediska přechodného pobytu. Závěrem se konala beseda ke shlédnutým zajímavostem v městské části Brno-Královo Pole. Prohlídkou obvodu, ve kterém samospráva působí, byl naplněn stanovený cíl. Zastupitelé mohou objektivně se znalostí věci rozhodovat o projednávaných návrzích a nelze opomenout ani tu skutečnost, že se při neformálním setkání více poznávají členové Zastupitelstva městské části Brno-Královo Pole mezi sebou, ale také s vedoucími pracovníky Úřadu městské části Brno-Královo Pole. Na příští prohlídku obvodu budou navržena další zajímavá místa, ve kterých vyvíjí samospráva své aktivity. Pro první prázdninové červencové číslo časopisu napsal 1. zástupce starosty naší MČ pan Ing. Rostislav Slavotínek tento stručně nazvaný úvodník "Léto": Na začátku prázdnin se nabízí psát o sluncem rozpálených plážích a šumícím lese na kraji rybníka někde na Vysočině. Každý máme svou představu o tom, jak optimálně naložit s časem, který snad během následujících týdnů dokážeme ušetřit pro sebe. Každý z nás by se měl pokusit seskočit aspoň na pár dní z toho každodenního kolotoče. Opustit své pracoviště, vypustit z hlavy starosti, co musíme udělat ještě dnes a co by mohlo počkat do zítřka. Ponechat na pár dní starost o více či méně prosperující firmu nebo firmičku někomu jinému, anebo ji třeba na dva týdny zavřít. Možná se nám podaří ukrást chvilku, kdy se sami posadíme na břeh moře nebo na kraj lesa a zeptáme se sami sebe, zda to, co v tom běžném celoročním shonu děláme, má svůj dobrý smysl, anebo by to chtělo nějakou korekci. Abychom po letech nezjistili, že korekci to chtělo, ale už je na ni pozdě. Možná ta chvilka, kdy se zahledíme do korun stromů nebo do místa, kde se potkává moře s oblohou, přispěje k tomu, že až se za pár týdnů zase zaplní ulice a náš život znovu nabere ten "správný" rytmus, že budeme moudřejší. A že to poznají i ti, s kterými se potkáváme. Takže pěknou dovolenou! V zářijovém čísle časopisu byla otištěna v nápadné úpravě obvyklá zpráva o setkání s občany a o v pořadí již 7. zasedání Zastupitelstva naší MČ: Setkání zastupitelů MČ Brno-Královo Pole s občany - středa 8. září 1999 v hodin, - 7. zasedání Zastupitelstva MČ Brno-Královo Pole - pondělí 13. září 1999 v hodin, - velká zasedací místnost Úřadu MČ (Brno-)Královo Pole, vchod z ulice Husitská č. 1. Dále byl v tomto zářijovém čísle časopisu uveřejněn velmi zajímavý materiál, jehož autorkou byla vedoucí finančního odboru Úřadu MČ paní Ing. Vlasta Veselá, která ho nadepsala: Příspěvky z rozpočtu MČ (Brno-)Královo Pole na rok 1999 V rozpočtu Městské části Brno-Královo Pole na rok 1999 byla vyčleněna částka ,- Kč na podporu činnosti občanů (Brna-)Králova Pole v oblasti sportu, kultury, zájmové činnosti dětí, mládeže i dospělých a péče o zdravotmě postižené občany. Zastupitelstvo městské části na svém červnovém zasedání projednalo celkem 92 žádostí. Příspěvky (jsou uváděny v Kč - pozn. kronikáře) byly přiznány takto:

20 VSK PS Brno, Technická ,- 2.TJ Sokol, Srbská 4 - jarní pohár-moderní gymnastika ,- 3.TJ Sokol, Srbská 4-8.roč. mezin.pohár-moderní gymnastika ,- 4.TJ Sokol, Srbská 4 - akrobatický rokenrol ,- 5.TJ Sokol, Srbská ,- 6.Lazio Brno - malý fotbal, Kubešova ,- 7.Jednota Orel, Poděbradova 5/ ,- 8.SK Soft Královo Pole, Pešinova ,- 9.Akademický atletický klub Brno, Sportovní Sportovní kroužek kopané děvčat, ZŠ Slovanské nám , PS "Woodcraft" Brno, Košinova ,- 12.Školní tělovýchovná jednota "Mládí", Herčíkova , FC Tipsies, klub malé a sálové kopané, Kamanova ,- 14.Házenkářský klub Kr. Pole - sportovní klub, Vodova ,- 15.Římsko-katol.farnost u kostela Nejsv.Trojice,Metodějova 2a , PS Mír, Chlupova ,- 17.Junák "2", R. Dvořák, Slovinská ,- 18.Junák "13", J. Navrátil (asi Lužánky, KÚ Veveří) 5.000,- 19.Chrámový sbor Nejsv.Trojice v Kr.Poli, Metodějova 2a ,- 20.VIVO-společnost přátel školy, ZUŠ, Palackého třída ,- 21.Junák "12", K. Pospíšil, Slovinská ,- 22.Náboženská obec CČSH, Brno-Kr. Pole, Svatopluka Čecha 35a ,- 23.Divadlo v 7 a půl, Svatopluka čecha 35a ,- 24.Soukromá taneč.a dram.škola R+P, v.o.s., Herčíkova ,- 25.Česká numismatická společnost, Vnitřní ,- 26.Svaz čs. filatelistů, klub č , Malátova ,- 27.Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Kobližná 4 (KÚ Brno město) ,- 28.Iskerka, Kroužek KPC, Palackého třída ,- 29.Vlastivědný klub Pohádky máje, Kroužek KPC ,- 30.Mandolínový orchestr Moravan, Kroužek KPC ,- 31.Kabrňáci, Kroužek KPC ,- 32.Helfertovo orchestrální sdružení, Kroužek KPC ,- 33.Královopolka, Kroužek KPC ,- 34.Lumír, Kroužek KPC ,- 35.Semilassanka, Kroužek KPC ,- 36.Estét, Kroužek KPS ,- 37.Šachový klub Duras, Kr. Pole, Škárova ,- 38.Dětský folklorní soubor Jánošíček, Šumavská ,- 39.Folklor.sdruž.Jánošík Brno,tř.Kpt.Jaroše 12(KÚ Černá Pole) ,- 40.Moravská genealog. a herald. společnost, Střední ,- 41.Umělecké sdružení Parnas, Klimešova 40 (KÚ Ořešín) 5.000,- 42.Nadace stř.škol pro tělesně postiženou mládež, Kociánka ,- 43.Slepecké muzeum SONS, Chaloupkova ,- 44.Sjednocená org. nevidomých a slabozrakých, Chaloupkova ,- 45.Svaz postiž.civ.chor.- Klub dětí, Lidická 81 (KÚ Veveří) 2.000,- 46.Svaz postiž.civ.chor.- ZO Kardia, Lidická 8l (KÚ Veveří) 2.000,- 47.Svaz post.civ.chor.- ZO diab.,helfertova (KÚ Černá Pole) 2.000,- 48.Svaz post.civ.chor.- ZO astmatiků, Lidická 81(KÚ Veveří) 2.000,- 49.Místní skup. 59, Českého červeného kříže, Husitská ,- 50.SORDOS-sdruž. pro kulturu neslyšících, Božetěchova ,- 51.Klub laryngektomovaných v ČR, Palackého třída ,- 52.SANUSSO, r.r.o., Staňkova ,- 53.Brněnský spolek neslyšících, Vodova ,- 54.Unie neslyšících Brno, Božetěchova ,- 55.Český klub nedoslýchavých "HELP", Štefánikova ,- 56.Klub mladých neslyšících "B.Y.D.", Štefánikova ,- 57.Občanské sdružení "Domov pro mne", Bulharská ,- 58.Smíšená ZO zdrav.postiž.v/1,2, Kounicova 15 (KÚ Veveří) 3.000,- 59.Svaz těles.postiž. ZO TEP, Lidická 81 (KÚ Veveří) 3.000,- 60.Středisko Diakonie ČCE, Hrnčířská 27 (KÚ Veveří) ,-

Za nakladatelství Libri PhDr. František Honzák, šéfredaktor V Praze 21. srpna 2006

Za nakladatelství Libri PhDr. František Honzák, šéfredaktor V Praze 21. srpna 2006 Vážení čtenáři, od poslední aktualizace Dějin zemí Koruny české v datech docenta Františka Čapky z Masarykovy univerzity v Brně v roce 1999 uběhla řada let. Autor a nakladatelství vyhovělo četným žádostem

Více

VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY. Č.j. 2224/04 V Praze dne 10. března 2004 PROGRAM SCHŮZE VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY

VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY. Č.j. 2224/04 V Praze dne 10. března 2004 PROGRAM SCHŮZE VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY Č.j. 2224/04 V Praze dne 10. března 2004 PROGRAM SCHŮZE VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY která se koná ve středu dne 17. března 2004 v 9.00 hod. v zasedací síni budovy Úřadu vlády České republiky,

Více

VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY PROGRAM SCHŮZE VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY

VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY PROGRAM SCHŮZE VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY Č.j. 2248/04 V Praze dne 19. května 2004 PROGRAM SCHŮZE VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY která se koná ve středu dne 26. května 2004 v 9.00 hod. v zasedací síni budovy Úřadu vlády České republiky,

Více

VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY. Č.j. 2234/04 V Praze dne 31. března 2004 PROGRAM SCHŮZE VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY

VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY. Č.j. 2234/04 V Praze dne 31. března 2004 PROGRAM SCHŮZE VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY Č.j. 2234/04 V Praze dne 31. března 2004 PROGRAM SCHŮZE VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY která se koná ve středu dne 7. dubna 2004 v 19.30 hod. v zasedací síni budovy Úřadu vlády České republiky,

Více

PŘEHLED NÁVRHŮ ÚSTAVNÍCH ZÁKONŮ OD ROKU 1993 DO SOUČASNOSTI. JUDr. Jindřiška Syllová, CSc. Ing. Soňa Šteigerová, Lucia Vaculová, Mgr.

PŘEHLED NÁVRHŮ ÚSTAVNÍCH ZÁKONŮ OD ROKU 1993 DO SOUČASNOSTI. JUDr. Jindřiška Syllová, CSc. Ing. Soňa Šteigerová, Lucia Vaculová, Mgr. PŘEHLED NÁVRHŮ ÚSTAVNÍCH ZÁKONŮ OD ROKU 1993 DO SOUČASNOSTI JUDr. Jindřiška Syllová, CSc. Ing. Soňa Šteigerová, Lucia Vaculová, Mgr. Robert Vyklický Studie č. 1.180 srpen 2013 PI 1.180 2 Obsah: 1. VOLEBNÍ

Více

Parlamentní republika

Parlamentní republika Parlamentní republika Parlament - z fr. parler = mluvit, hovořit -ústřední orgán s celostátní působností - zástupci voleni lidem - v USA kongres, v Německu Bundestag Republika - z lat. res publica = věc

Více

ZKOUŠKA PRO ÚČELY UDĚLOVÁNÍ STÁTNÍHO OBČANSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY

ZKOUŠKA PRO ÚČELY UDĚLOVÁNÍ STÁTNÍHO OBČANSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY ZKOUŠKA PRO ÚČELY UDĚLOVÁNÍ STÁTNÍHO OBČANSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY MODELOVÝ TEST Z ČESKÝCH REÁLIÍ Tato část zkoušky má 30 úloh. Maximální počet bodů je 30. Vyberte u testových úloh 1 30 jedno správné řešení

Více

VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY. Č.j. 2214/04 V Praze dne 18. února 2004 PROGRAM SCHŮZE VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY

VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY. Č.j. 2214/04 V Praze dne 18. února 2004 PROGRAM SCHŮZE VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY Č.j. 2214/04 V Praze dne 18. února 2004 PROGRAM SCHŮZE VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY která se koná ve středu dne 25. února 2004 v 19.30 hod. v zasedací síni budovy Úřadu vlády České republiky,

Více

ČESKÁ REPUBLIKA. Do slepé mapy doplň názvy krajů a krajských měst: Vyznač do mapy sousedící státy: Vybarvi státní vlajku:

ČESKÁ REPUBLIKA. Do slepé mapy doplň názvy krajů a krajských měst: Vyznač do mapy sousedící státy: Vybarvi státní vlajku: ČESKÁ REPUBLIKA Do slepé mapy doplň názvy krajů a krajských měst: Vyznač do mapy sousedící státy: Vybarvi státní vlajku: Která historická území tvoří ČR? http://www.zemepis.com/images/slmapy/krajem.jpg

Více

Zápis z 1. ustavujícího zasedání nově zvoleného Zastupitelstva MČ Praha 22, které se konalo dne 10. 11. 2014 v zasedací místnosti radnice ve 3.

Zápis z 1. ustavujícího zasedání nově zvoleného Zastupitelstva MČ Praha 22, které se konalo dne 10. 11. 2014 v zasedací místnosti radnice ve 3. Zápis z 1. ustavujícího zasedání nově zvoleného Zastupitelstva MČ Praha 22, které se konalo dne 10. 11. 2014 v zasedací místnosti radnice ve 3. patře Přítomni: Návrhový výbor: Mandátový výbor: Ověřovatelé

Více

OBEC KYSELKA Kyselka část Radošov 118, 362 72 Kyselka

OBEC KYSELKA Kyselka část Radošov 118, 362 72 Kyselka Obec Kyselka Zastupitelstvo obce Kyselka 362 72 Kyselka, IČ:00254762 Číslo jednací.: 347 / 2014 Zápis z ustavujícího zasedání Zastupitelstva obce Kyselka, konaného dne 5. 11. 2014, od 18:00 hodin v zasedací

Více

Seznamte se s historií

Seznamte se s historií Bylo Československo před rokem 1989 federací? Jedním z prvních signálů, že vztah Čechů a Slováků nebude v obnovené demokracii po listopadu 1989 bezproblémový, se stala tzv. pomlčková, která odkryla vzájemné

Více

VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY. Č.j. 2212/04 V Praze dne 11. února 2004 PROGRAM SCHŮZE VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY

VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY. Č.j. 2212/04 V Praze dne 11. února 2004 PROGRAM SCHŮZE VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY Č.j. 2212/04 V Praze dne 11. února 2004 PROGRAM SCHŮZE VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY která se koná ve středu dne 18. února 2004 v 19.30 hod. v zasedací síni budovy Úřadu vlády České republiky,

Více

MČ PRAHA - BŘEZINĚVES

MČ PRAHA - BŘEZINĚVES MČ PRAHA - BŘEZINĚVES U Parku 140/3, 182 00 Praha 8 Zápis ze zasedání Zastupitelstva MČ Praha Březiněves Zasedání bylo zahájeno v 17.00 hod. starostou Ing. Jiřím Haramulem. Přítomní zastupitelé: dle prezenční

Více

z 1. zasedání Zastupitelstva města Nový Bydžov konaného dne 25. 2.2002 od 16.00 hodin ve Velké zasedací síni Městského úřadu Nový Bydžov

z 1. zasedání Zastupitelstva města Nový Bydžov konaného dne 25. 2.2002 od 16.00 hodin ve Velké zasedací síni Městského úřadu Nový Bydžov U S N E S E N Í z 1. zasedání Zastupitelstva města Nový Bydžov konaného dne 25. 2.2002 od 16.00 hodin ve Velké zasedací síni Městského úřadu Nový Bydžov Přítomni: Hons, Hruška, Doležal, Kruliš, PhMr. Kubánková,

Více

Datum konání: 18.12.2013 Místo konání: Dům hasičů, Bílá Třemešná

Datum konání: 18.12.2013 Místo konání: Dům hasičů, Bílá Třemešná Zápis ze 17. veřejného zasedání zastupitelstva obce Bílá Třemešná Datum konání: 18.12.2013 Místo konání: Dům hasičů, Bílá Třemešná Přítomni: Š. Čeněk, RNDr. J Dobroruková, Z. Fiala, Bc. P. Holzhauserová,

Více

Přítomni: členové ZMČ... 43 (2 omluveni) hosté.. 75

Přítomni: členové ZMČ... 43 (2 omluveni) hosté.. 75 Z á z n a m z 12. (mimořádného) zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 8 konaného ve čtvrtek dne 15. listopadu 2012 od 15:00 hodin ve velkém sále "bílého domu" v Praze 8 Libni, U Meteoru 6 Přítomni:

Více

Zastupitelstvo městské části Brno Královo Pole Z Á P I S. z 10. zasedání, konaného v pondělí 13. února 2012 v 16:30 h

Zastupitelstvo městské části Brno Královo Pole Z Á P I S. z 10. zasedání, konaného v pondělí 13. února 2012 v 16:30 h Statutární město Brno Městská část Brno Královo Pole Zastupitelstvo městské části Brno Královo Pole Z Á P I S z 10. zasedání, konaného v pondělí 13. února 2012 v 16:30 h v zasedací místnosti Úřadu městské

Více

23.1. 2013 Na základě došlé žádosti souhlasí Moravské zemské muzeum s pojmenováním prostranství jako Ulička Václava Havla.

23.1. 2013 Na základě došlé žádosti souhlasí Moravské zemské muzeum s pojmenováním prostranství jako Ulička Václava Havla. 18. 12. 2012 Na vzpomínkovém setkání při prvním výročí úmrtí Václava Havla v Divadle Husa na provázku vyslovil Vladimír Morávek poprvé myšlenku o Uličce Václava Havla. Navedl ho přitom architekt Tomáš

Více

ZÁPIS ZE SHROMÁŽDĚNÍ DELEGÁTŮ konaného dne 24. dubna 2004 v sále Městské knihovny v Děčíně IV

ZÁPIS ZE SHROMÁŽDĚNÍ DELEGÁTŮ konaného dne 24. dubna 2004 v sále Městské knihovny v Děčíně IV Oblastní stavební bytové družstvo Děčín se sídlem v Děčíně IV, Jeronýmova 425, PSČ 405 63 zapsáno v obchodním rejstříku Krajského soudu v Ústí nad Labem, oddíl Dr XXVI, vložka 302 ZÁPIS ZE SHROMÁŽDĚNÍ

Více

ZKOUŠKA PRO ÚČELY UDĚLOVÁNÍ STÁTNÍHO OBČANSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY MODELOVÝ TEST Z ČESKÝCH REÁLIÍ

ZKOUŠKA PRO ÚČELY UDĚLOVÁNÍ STÁTNÍHO OBČANSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY MODELOVÝ TEST Z ČESKÝCH REÁLIÍ ZKOUŠKA PRO ÚČELY UDĚLOVÁNÍ STÁTNÍHO OBČANSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY MODELOVÝ TEST Z ČESKÝCH REÁLIÍ 1 1. Který den se v Česku rozdávají vánoční dárky? A) 6. ledna. B) 24. prosince. C) 25. prosince. D) 26. prosince.

Více

Zápis z ustavujícího zasedání ZO obce Lipec ze dne 10.11.2010, které se konalo od 19.00 hod v zasedací místnosti OÚ

Zápis z ustavujícího zasedání ZO obce Lipec ze dne 10.11.2010, které se konalo od 19.00 hod v zasedací místnosti OÚ Zápis z ustavujícího zasedání ZO obce Lipec ze dne 10.11.2010, které se konalo od 19.00 hod v zasedací místnosti OÚ Ustavující zasedání za zahájila a řídila paní Eva Jehličková. Přivítala nově zvolené

Více

Zápis z ustavujícího zasedání zastupitelstva obce Korouhev dne 12.11.2010

Zápis z ustavujícího zasedání zastupitelstva obce Korouhev dne 12.11.2010 - 1 - č.j. 6/2010 Zápis z ustavujícího zasedání zastupitelstva obce Korouhev dne 12.11.2010 Přítomni dle prezenční listiny Zahájení jednání: 12.11.2010 18:00 hodin Ukončení jednání: 12.11.2010 18:45 hodin

Více

Návrh rozpočtu 2004 - úpravy po zveřejnění 2141. Zpráva kontrol. výboru k připomínce člena ZM 2182. Návštěva partnerského města Pfinztal 2185

Návrh rozpočtu 2004 - úpravy po zveřejnění 2141. Zpráva kontrol. výboru k připomínce člena ZM 2182. Návštěva partnerského města Pfinztal 2185 Město ROKYCANY Usnesení z jednání zastupitelstva města číslo : 78 konaného dne: 20.1.2004 od 15:00:00 do 19:40:00 v budově MěÚ Rokycany. Zastupitelstvo města schválilo navržený program jednání. Zastupitelstvo

Více

Favoritem komunálních voleb je ČSSD, většinově však vítězí pravice

Favoritem komunálních voleb je ČSSD, většinově však vítězí pravice Favoritem komunálních voleb je ČSSD, většinově však vítězí pravice Z modelového exkluzivního průzkumu společnosti SANEP, který se zaměřil na politické nálady občanů ČR, Pražanů a obyvatel Brna a Ostravy

Více

Usnesení. a) závazné ukazatele stanovené radě města

Usnesení. a) závazné ukazatele stanovené radě města Město Moravská Třebová 1 Usnesení z 12. zasedání Zastupitelstva města Moravská Třebová, které se konalo dne 3.3.2008 od 15.00 hod. v zasedací místnosti městského úřadu na ul. Olomoucké za účasti 19 členů

Více

OBEC KŘEPICE, PSČ 691 65

OBEC KŘEPICE, PSČ 691 65 OBEC KŘEPICE, PSČ 691 65 Zápis z 9. zasedání zastupitelstva obce konaného dne 15. 11. 2007 Přítomni: p. Maťa, RNDr. Fiala, Mgr. Fialová, p. Hanák, Ing. Kovařík, Ing. Koždoň, p. Partyka, p. Příkazský, pí

Více

Usnesení z 1. zasedání Zastupitelstva městyse Chudenice konaného dne 23.1.2008 v zasedací místnosti městyse Chudenice

Usnesení z 1. zasedání Zastupitelstva městyse Chudenice konaného dne 23.1.2008 v zasedací místnosti městyse Chudenice Zastupitelé městyse schválili: Usnesení z 1. zasedání Zastupitelstva městyse Chudenice konaného dne 23.1.2008 Jmenování paní Dany Andrlové do funkce ředitelky MŠ Chudenice, okres Klatovy, příspěvkové organizace.

Více

Zápis ze 17. zasedání Zastupitelstva obce Švábov ze dne 23. 8. 2013.

Zápis ze 17. zasedání Zastupitelstva obce Švábov ze dne 23. 8. 2013. Zápis ze 17. zasedání Zastupitelstva obce Švábov ze dne 23. 8. 2013. Jednání se konalo v zasedací místnosti Obecního úřadu ve Švábově. Zasedání bylo zahájeno v 19:00 hodin a skončeno ve 21:00 hodin. Na

Více

Z á p i s. ze 6. zasedání Akademické rady AV ČR, konaného dne 14. července 2009

Z á p i s. ze 6. zasedání Akademické rady AV ČR, konaného dne 14. července 2009 Z á p i s ze 6. zasedání Akademické rady AV ČR, konaného dne 14. července 2009 Zasedání Akademické rady AV ČR zahájil a řídil předseda AV ČR Jiří Drahoš. I. Ověření zápisu z 5. zasedání Akademické rady

Více

Přehled usnesení 5. RMČ ze dne 6.1.2011

Přehled usnesení 5. RMČ ze dne 6.1.2011 Přehled usnesení 5. RMČ R-66 Žádost o prominutí poplatků z prodlení nebo uzavření Dohody o splátkách a uznání dluhu - byt č. 1, Hostišovská 731, Praha 10 R-67 Schválení smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení

Více

U S N E S E N Í číslo: 98 ze dne: 4. března 2014 Nominace zástupce Asociace krajů ve Výboru regionů náhradníka člena informaci ze zasedání Výboru regionů, které konalo v termínu 30. 31. ledna 2014 v Bruselu,

Více

Z á p i s č. 37/2014 ze zasedání zastupitelstva obce Mochov, konané dne 7.8.2014

Z á p i s č. 37/2014 ze zasedání zastupitelstva obce Mochov, konané dne 7.8.2014 Z á p i s č. 37/2014 ze zasedání zastupitelstva obce Mochov, konané dne 7.8.2014 Místo konání: Čas konání: Přítomni: zasedací místnost Obecního úřadu obce Mochov od: 19:00 do: 20:00 František Bouček, Jitka

Více

RO 4 29. 12. 2014. Strana 1 (celkem 4)

RO 4 29. 12. 2014. Strana 1 (celkem 4) VÝTAH z USNESENÍ ze 4. schůze Rady obce Ludgeřovice (dále RO), která se uskutečnila dne od 15:00 hod. v kanceláři starosty obce Ludgeřovice. Přítomní: Hosté: Omluven: Mgr. Daniel Havlík, Mgr. Pavel Lokaj,

Více

Z á p i s. K bodu 1 Zahájení a schválení závazného programu jednání, volba ověřovatele zápisu a schválení účasti hostů na jednání

Z á p i s. K bodu 1 Zahájení a schválení závazného programu jednání, volba ověřovatele zápisu a schválení účasti hostů na jednání Z á p i s z 1. jednání výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Královéhradeckého kraje, konaného dne 17. ledna 2013 od 14:00 hodin v zasedací místnosti Karla Čapka 9-N2.903 Krajského

Více

HLASOVÁNÍ : PRO 6, PROTI 0, ZDRŽEL SE HLASOVÁNÍ - 0

HLASOVÁNÍ : PRO 6, PROTI 0, ZDRŽEL SE HLASOVÁNÍ - 0 Zápis z veřejného mimořádného zasedání obecního zastupitelstva obce Petrovice, konaného dne 30.3.2004 v zasedací místnosti obecního úřadu, od 18.00 hod. ----------------------------------------------------------------------------------------------------

Více

VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY. Č.j. 2226/04 V Praze dne 17. března 2004 PROGRAM SCHŮZE VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY

VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY. Č.j. 2226/04 V Praze dne 17. března 2004 PROGRAM SCHŮZE VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY Č.j. 2226/04 V Praze dne 17. března 2004 PROGRAM SCHŮZE VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY která se koná ve středu dne 24. března 2004 v 19.30 hod. v zasedací síni budovy Úřadu vlády České republiky,

Více

Rozvoj stavební bytové družstvo správce a vlastník bytového fondu. U Cukrovaru 1282/9, Kateřinky, 747 05 Opava. Opava, září 2014

Rozvoj stavební bytové družstvo správce a vlastník bytového fondu. U Cukrovaru 1282/9, Kateřinky, 747 05 Opava. Opava, září 2014 Rozvoj stavební bytové družstvo správce a vlastník bytového fondu U Cukrovaru 1282/9, Kateřinky, 747 05 Opava 553 780 700 E-mail: epodatelna@rozvojsbd.cz FAX 553 732 965 http: www.rozvojsbd.cz Obsah: Úvodní

Více

Bezpečnostní systém státu. Ing. Vilém ADAMEC,Ph.D.

Bezpečnostní systém státu. Ing. Vilém ADAMEC,Ph.D. Bezpečnostní systém státu Ing. Vilém ADAMEC,Ph.D. Ústavní zákon č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky Ústavní zákon č. 110/1998 Sb. Čl.1 Zajištění svrchovanosti a územní celistvosti ČR, ochrana

Více

Koaliční smlouva o vytvoření koalice rozpočtové odpovědnosti, transparentnosti a boje proti korupci

Koaliční smlouva o vytvoření koalice rozpočtové odpovědnosti, transparentnosti a boje proti korupci Koaliční smlouva o vytvoření koalice rozpočtové odpovědnosti, transparentnosti a boje proti korupci Zastupitelé zvolení do Zastupitelstva hlavního města Prahy za Občanskou demokratickoustranu (dále také

Více

Vývoj strany 1989-2007

Vývoj strany 1989-2007 České parlamentní strany 2007 - křižovatky a cesty Strana zelených Vývoj strany 1989-2007 PhDr. Petr Sokol, CEVRO sokol@cevro.cz Strana zelených Složitý vývoj východoevropský osud Několik etap vývoje Dvakrát

Více

ZÁPIS. o průběhu 22/VI. zasedání Zastupitelstva městské části Brno-Chrlice, konaného dne 6. 11. 2013

ZÁPIS. o průběhu 22/VI. zasedání Zastupitelstva městské části Brno-Chrlice, konaného dne 6. 11. 2013 ZASTUPITELSTVO MĚSTSKÉ ČÁSTI, CHRLICKÉ NÁM. 4, 643 00 BRNO ZÁPIS o průběhu 22/VI. zasedání Zastupitelstva městské části Brno-Chrlice, konaného dne 6. 11. 2013 Zahájení zasedání: 17.00 hodin Místo konání

Více

Usnesení. přísp. 2007

Usnesení. přísp. 2007 Město Moravská Třebová 1 Usnesení z 8. zasedání Zastupitelstva města Moravská Třebová, které se konalo dne 29.10.2007 od 15.00 hod. v zasedací místnosti městského úřadu na ul. Olomoucké za účasti 21 členů

Více

Zápis z 16. zasedání Zastupitelstva obce Vnorovy konaného dne 28.6.2006 ve 20.00 hodin v obřadní síni Obecního úřadu Vnorovy

Zápis z 16. zasedání Zastupitelstva obce Vnorovy konaného dne 28.6.2006 ve 20.00 hodin v obřadní síni Obecního úřadu Vnorovy Zápis z 16. zasedání Zastupitelstva obce Vnorovy konaného dne 28.6.2006 ve 20.00 hodin v obřadní síni Obecního úřadu Vnorovy Dne 28.6.2006 se konalo 16. zasedání zastupitelstva obce. Přítomno bylo 12 zastupitelů

Více

Název školy: Střední odborná škola stavební Karlovy Vary Sabinovo náměstí 16, 360 09 Karlovy Vary

Název školy: Střední odborná škola stavební Karlovy Vary Sabinovo náměstí 16, 360 09 Karlovy Vary Název školy: Střední odborná škola stavební Karlovy Vary Sabinovo náměstí 16, 360 09 Karlovy Vary Autor: ING. HANA MOTYČKOVÁ Název materiálu: VY_32_INOVACE_03_ÚSTAVNÍ PRÁVO I_P1-2 Číslo projektu: CZ 1.07/1.5.00/34.1077

Více

ZÁPIS. o prubehu 3. zasedání Zastupitelstva obce Švábenice

ZÁPIS. o prubehu 3. zasedání Zastupitelstva obce Švábenice ZÁPIS o prubehu 3. zasedání Zastupitelstva obce Švábenice konaného dne 26.2. 2007 ve Švábenících Starosta (predsedající) Josef Kubík zahájil 3. zasedání Zastupitelstva obce Švábeníce (dále jen "zastupitelstvo

Více

Zápis ze 5. zasedání Zastupitelstva městyse Višňového zahájeného dne 25. února 2015 v 18.00 hod.

Zápis ze 5. zasedání Zastupitelstva městyse Višňového zahájeného dne 25. února 2015 v 18.00 hod. Zápis ze 5. zasedání Zastupitelstva městyse Višňového zahájeného dne 25. února 2015 v 18.00 hod. Přítomni: Omluveni: Korek Vladimír, Illek František, Vališ Vladimír, David Josef, Šnábl Jan (příchod v 19.25

Více

Zápis z ustavujícího zasedání Zastupitelstva obce Plenkovice, konaného dne 11.11.2010 v 18.00 hod. v zasedací místnosti obecního úřadu.

Zápis z ustavujícího zasedání Zastupitelstva obce Plenkovice, konaného dne 11.11.2010 v 18.00 hod. v zasedací místnosti obecního úřadu. Zápis z ustavujícího zasedání Zastupitelstva obce Plenkovice, konaného dne 11.11.2010 v 18.00 hod. v zasedací místnosti obecního úřadu. Dosavadní starosta Václav Šefčík (dále jako předsedající ) zahájil

Více

III. zasedání Zastupitelstva m.č. Brno Vinohrady U S N E S E N Í

III. zasedání Zastupitelstva m.č. Brno Vinohrady U S N E S E N Í III. zasedání Zastupitelstva Členům Zastupitelstva m. č. Brno-Vinohrady Tajemnici ÚMČ Brno-Vinohrady Vedoucím odborů m. č. Brno-Vinohrady Magistrátu města Brna U S N E S E N Í v 18:00 hodin v zasedací

Více

ZÁPIS z 26. zasedání Rady MČ Brno - Židenice, konaného dne 27. 7. 1995 ve 14.00 hod. v místnosti starosty MČ, Šámalova 60, Brno

ZÁPIS z 26. zasedání Rady MČ Brno - Židenice, konaného dne 27. 7. 1995 ve 14.00 hod. v místnosti starosty MČ, Šámalova 60, Brno ZÁPIS z 26. zasedání Rady MČ Brno - Židenice, konaného dne 27. 7. 1995 ve 14.00 hod. v místnosti starosty MČ, Šámalova 60, Brno Přítomni : Ing. Jan Grůza, RNDr. Katarína Husárová, Ing. Petr Doležal, Ing

Více

Výpis ze zápisu č. 1/14

Výpis ze zápisu č. 1/14 Město VELKÉ PAVLOVICE Výpis ze zápisu č. 1/14 z ustavujícího zasedání Zastupitelstva města Velké Pavlovice, které se konalo ve čtvrtek dne 30. října 2014 v 18.00 hodin v zasedací místnosti MěÚ Tento výpis

Více

Obec Tetčice Palackého 177, 664 17 Tetčice Zastupitelstvo obce Tetčice

Obec Tetčice Palackého 177, 664 17 Tetčice Zastupitelstvo obce Tetčice Obec Tetčice Palackého 177, 664 17 Tetčice Zastupitelstvo obce Tetčice Zápis č. 6/2015 ze zasedání zastupitelstva obce Tetčice, konaného dne 29. 6. 2015, od 18:00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu,

Více

z řádného jednání zastupitelstva Obce Tuřany konaného dne 21. září 2011 od 16,00 hodin na obecním úřadě v knihovně.

z řádného jednání zastupitelstva Obce Tuřany konaného dne 21. září 2011 od 16,00 hodin na obecním úřadě v knihovně. Zápis 11/2011 z řádného jednání zastupitelstva Obce Tuřany konaného dne 21. září 2011 od 16,00 hodin na obecním úřadě v knihovně. Přítomni: dle prezenční listiny příloha č. 1 Zasedání zastupitelstva Obce

Více

K O A L I Č N Í S M L O U V A 2014-2018

K O A L I Č N Í S M L O U V A 2014-2018 K O A L I Č N Í S M L O U V A 2014-2018 Volební strany: Politické hnutí ANO Semily (ANO) Volba pro město hnutí SPOLU Česká strana sociálně demokratická Semily (ČSSD) SEMILÁCI + KDU-ČSL (dále jen účastníci

Více

ZÁPIS ZE ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE HEŘMANOV DNE 3. 2. 2014

ZÁPIS ZE ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE HEŘMANOV DNE 3. 2. 2014 ZÁPIS ZE ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE HEŘMANOV DNE 3. 2. 2014 Zasedání zahájeno: v 18:00 hodin Místo konání: kancelář obecního úřadu Počet zastupitelů: 9 Přítomni: 6 - Chadimová Pavla, Holánek Josef, Bajerová

Více

----------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------- Zápis z mimořádného veřejného zasedání Obecního zastupitelstva obce Petrovice, konaného dne 6.12.2002 a 12.12.2002 v zasedací místnosti Obecního úřadu, od 18.00 hod. ----------------------------------------------------------------------------------------------------

Více

Otázka: Stát a ústavní systém ČR. Předmět: Základy společenských věd. Přidal(a): anisim. Stát

Otázka: Stát a ústavní systém ČR. Předmět: Základy společenských věd. Přidal(a): anisim. Stát Otázka: Stát a ústavní systém ČR Předmět: Základy společenských věd Přidal(a): anisim Stát Území Obyvatelstvo Zákony Vláda Suverenita Historie Státní symboly Kultura Rozlišujeme Národní stát ČR, na území

Více

Výdaje státního rozpočtu na financování programů reprodukce majetku

Výdaje státního rozpočtu na financování programů reprodukce majetku státního rozpočtu na financování programů reprodukce majetku v tis. Kč 21 1 Reprodukce majetku Kanceláře prezidenta republiky 159 Kancelář prezidenta republiky 159 22 1 Rozvoj a obnova mat.tech.základny

Více

ZÁPIS č. 6 z veřejného zasedání zastupitelstva obce Hvozdce konaného na obecním úřadě od 18:00 hodin dne 14. dubna 2015

ZÁPIS č. 6 z veřejného zasedání zastupitelstva obce Hvozdce konaného na obecním úřadě od 18:00 hodin dne 14. dubna 2015 ZÁPIS č. 6 z veřejného zasedání zastupitelstva obce Hvozdce konaného na obecním úřadě od 18:00 hodin dne 14. dubna 2015 Přítomni: František Svátek, Marcela Vaňatová, Milan Dušek, Václav Hořejší, Martin

Více

SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ PAMÁTNÍKU BUCHLOVICKÝM HRDINŮM

SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ PAMÁTNÍKU BUCHLOVICKÝM HRDINŮM SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ PAMÁTNÍKU BUCHLOVICKÝM HRDINŮM Odhalení památníku starostou Ing. Jiřím Černým a generálem Ing. Jiřím Kubalou V odpoledních hodinách 30. dubna 2013, v den 68. výročí osvobození Buchlovic

Více

Z Á P I S. ad 1) Starosta městyse přivítal členy ZM a přítomné občany. ad 2) PROGRAM

Z Á P I S. ad 1) Starosta městyse přivítal členy ZM a přítomné občany. ad 2) PROGRAM Z Á P I S z 28. veřejného zasedání zastupitelstva městyse (ZM) Nepomyšl, konaného dne 29.3.2013 od 19.00 hodin do 19.43 hodin v zasedací místnosti úřadu městyse Přítomni: Josef Lněníček, Miloš August,

Více

o průběhu 12. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice,

o průběhu 12. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice, Z Á P I S o průběhu 12. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice, konaného dne 8. 12. 2014 v Těšeticích Starosta obce zahájil 12. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice (dále jen zastupitelstvo ) v 18,00 hod.

Více

Z á p i s č. 33/2014 ze zasedání zastupitelstva obce Mochov, konané dne 26.2.2014

Z á p i s č. 33/2014 ze zasedání zastupitelstva obce Mochov, konané dne 26.2.2014 Z á p i s č. 33/2014 Místo konání: Čas konání: Přítomni: zasedací místnost Obecního úřadu obce Mochov od: 19:00 do: 08:25 Rangl, Vlastimila Stará, Jan Turek Ze 7 členů zastupitelstva obce přítomno: 7 Zastupitelstvo

Více

o průběhu 1. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice,

o průběhu 1. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice, Z Á P I S o průběhu 1. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice, konaného dne 14. 01. 2013 v Těšeticích Starosta obce zahájil 1. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice (dále jen zastupitelstvo ) v 18,00 hod.

Více

P ř e h l e d u s n e s e n í. z 1. zasedání Zastupitelstva města Nymburk, které se konalo dne 10. 3. 2014 v Malém sále Obecního domu v Nymburce

P ř e h l e d u s n e s e n í. z 1. zasedání Zastupitelstva města Nymburk, které se konalo dne 10. 3. 2014 v Malém sále Obecního domu v Nymburce P ř e h l e d u s n e s e n í z 1. zasedání Zastupitelstva města Nymburk, které se konalo dne 10. 3. 2014 v Malém sále Obecního domu v Nymburce v z a l o n a v ě d o m í v souladu s ustanovením 84 odst.

Více

Parlament České republiky POSLANECKÁ SNĚMOVNA 2012 VI. volební období. Těsnopisecká zpráva o schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu

Parlament České republiky POSLANECKÁ SNĚMOVNA 2012 VI. volební období. Těsnopisecká zpráva o schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu Parlament České republiky POSLANECKÁ SNĚMOVNA 2012 VI. volební období Těsnopisecká zpráva o schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu Schválený pořad 40. schůze Poslanecké sněmovny 1. Rozhodnutí Poslanecké

Více

číslo: 110 ze dne 4. dubna 2014 Priority ministra školství, mládeže a tělovýchovy I. podporuje priority ministra školství, mládeže a tělovýchovy ve věci dofinancování rezortu MŠMT, v rozsahu 4 5 mld. Kč,

Více

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Běrunice č. 23 ze dne 20. 12.2012 od 19.00 hodin v zasedací místnosti OÚ Běrunice

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Běrunice č. 23 ze dne 20. 12.2012 od 19.00 hodin v zasedací místnosti OÚ Běrunice Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Běrunice č. 23 ze dne 20. 12.2012 od 19.00 hodin v zasedací místnosti OÚ Běrunice Přítomno: Omluveno: 9 členů zastupitelstva obce 2 členové zastupitelstva obce 4 občané

Více

S T A T U T Á R N Í M Ě S T O L I B E R E C I N F O R M A C E. pro jednání zastupitelstva města dne 28. 11. 2013

S T A T U T Á R N Í M Ě S T O L I B E R E C I N F O R M A C E. pro jednání zastupitelstva města dne 28. 11. 2013 S T A T U T Á R N Í M Ě S T O L I B E R E C I N F O R M A C E pro jednání zastupitelstva města dne 28. 11. 2013 Dopis od společnosti REAL SPACE s.r.o. ze dne 31.10.2013 ve věci odstoupení od Smlouvy o

Více

OBEC NESOVICE 683 33 Nesovice 305 okres Vyškov IČO 00292141

OBEC NESOVICE 683 33 Nesovice 305 okres Vyškov IČO 00292141 OBEC NESOVICE 683 33 Nesovice 305 okres Vyškov IČO 00292141 57. Z á p i s z veřejného zasedání Zastupitelstva obce Nesovice, konaného dne 18. 11. 2013 od 19. hod v zasedací místnosti OÚ Přítomni: Vítězslav

Více

Usnesení č. 8 přijaté na zasedání Zastupitelstva obce Vedrovice konaného dne 24. února 2015 v přednáškové místnosti Muzea

Usnesení č. 8 přijaté na zasedání Zastupitelstva obce Vedrovice konaného dne 24. února 2015 v přednáškové místnosti Muzea Usnesení č. 8 přijaté na zasedání Zastupitelstva obce Vedrovice konaného dne 24. února 2015 v přednáškové místnosti Muzea Přítomni: Omluveni: Bechová Ivana, Janderka Richard, Nováková Helena, Ing. Věra

Více

Zápis [1/UZM/10.11.2014] https://ejednani.nmnm.cz/wgj/service?action=cz.vera.web.server.action.tisk.novy.tisk Z Á P I S

Zápis [1/UZM/10.11.2014] https://ejednani.nmnm.cz/wgj/service?action=cz.vera.web.server.action.tisk.novy.tisk Z Á P I S Page 1 of 12 ustavující Zastupitelstvo města Nové Město na Moravě Z Á P I S z 1. schůze ustavujícího Zastupitelstva města Nové Město na Moravě, která se konala dne 10.11.2014 od 16:30 hodin v Kulturním

Více

Z Á P I S o průběhu 7. zasedání Zastupitelstva obce Svinošice, konaného dne 26. 7. 2010 ve Svinošicích

Z Á P I S o průběhu 7. zasedání Zastupitelstva obce Svinošice, konaného dne 26. 7. 2010 ve Svinošicích Z Á P I S o průběhu 7. zasedání Zastupitelstva obce Svinošice, konaného dne 26. 7. 2010 ve Svinošicích Starosta Josef Hemzal zahájil 7. zasedání Zastupitelstva obce Svinošice (dále jen zastupitelstvo obce

Více

Z á p i s. ze 4. zasedání Zastupitelstva města Český Brod konaného dne 22.1.2003 od 17.00 hodin v Penzionu Anna - kazetový sál

Z á p i s. ze 4. zasedání Zastupitelstva města Český Brod konaného dne 22.1.2003 od 17.00 hodin v Penzionu Anna - kazetový sál Z á p i s ze 4. zasedání Zastupitelstva města Český Brod konaného dne 22.1.2003 od 17.00 hodin v Penzionu Anna - kazetový sál Přítomni: p. Fischer, MUDr. Forstová, pí. Houžvičková, MUDr. Chaloupka, Mgr.

Více

U S N E S E N Í 11. zasedání Zastupitelstva města Hranice, konaného dne 8.11. 2007 od 16.OO hod. v zasedací místnosti MěÚ Hranice

U S N E S E N Í 11. zasedání Zastupitelstva města Hranice, konaného dne 8.11. 2007 od 16.OO hod. v zasedací místnosti MěÚ Hranice U S N E S E N Í 11. zasedání Zastupitelstva města Hranice, konaného dne 8.11. 2007 od 16.OO hod. v zasedací místnosti MěÚ Hranice Usnesení č. 136 165 Usnesení č. 136/07 Zastupitelstvo města Hranice schvaluje

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 36. řádné jednání rady městské části, konané dne 8. 12. 2010 v 15:30 hod. Přítomni: Dále přítomni: Hosté: Omluvení: Ověřovatelé: Zapsal: Háněl, Klímová, Hasenkopfová,

Více

Přítomni: Ing. Louda, Mgr. Orel, Hruška, Bc. Omastová, Mgr. Kunt, Navrátil

Přítomni: Ing. Louda, Mgr. Orel, Hruška, Bc. Omastová, Mgr. Kunt, Navrátil z 10. schůze Rady města Nový Bydžov konané dne 21.5.2003 od 14:30 hodin v kanceláři starosty Městského úřadu ---------- Přítomni: Ing. Louda, Mgr. Orel, Hruška, Bc. Omastová, Mgr. Kunt, Navrátil Rada po

Více

Usnesení. Město Kojetín Masarykovo náměstí 20, 752 01 Kojetín

Usnesení. Město Kojetín Masarykovo náměstí 20, 752 01 Kojetín Město Kojetín Masarykovo náměstí 20, 752 01 Kojetín Usnesení z 35. zasedání Rady města Kojetín, konaného dne 14. září 2004 ve 13:00 hodin v zasedací místnosti Městského úřadu Kojetín, Masarykovo náměstí

Více

Z Á P I S. ad 1) Starosta městyse přivítal členy ZM a přítomné občany. ad 2) PROGRAM

Z Á P I S. ad 1) Starosta městyse přivítal členy ZM a přítomné občany. ad 2) PROGRAM Z Á P I S z 26. veřejného zasedání zastupitelstva městyse (ZM) Nepomyšl, konaného dne 25.1.2013 od 19.00 hodin do 20.00 hodin v zasedací místnosti hasičské zbrojnice v Nepomyšli Přítomni: Josef Lněníček,

Více

Z á p i s. K bodu 1 Zahájení a schválení závazného programu jednání, volba ověřovatele zápisu a schválení účasti hostů na jednání

Z á p i s. K bodu 1 Zahájení a schválení závazného programu jednání, volba ověřovatele zápisu a schválení účasti hostů na jednání Z á p i s z 5. jednání výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Královéhradeckého kraje, konaného dne 16. května 2013 od 14:00 hodin v zasedací místnosti Karla Čapka 9-N2.903 Krajského

Více

Statutární město Brno Rada městské části Brno - Židenice

Statutární město Brno Rada městské části Brno - Židenice Statutární město Brno Příloha k zápisu 79. zasedání Rady MČ Brno - Židenice konaného dne 14.11.2005 U S N E S E N Í 79. zasedání Rady MČ Brno Židenice 1. Schválení programu 79/2005 zasedání Rady MČ Brno

Více

Masarykovo náměstí 20, 752 01 Kojetín

Masarykovo náměstí 20, 752 01 Kojetín Město Kojetín Masarykovo náměstí 20, 752 01 Kojetín Usnesení z 54. zasedání Rady města Kojetín, konaného dne 3. prosince 2001 ve 13:00 hodin v zasedací místnosti Městského úřadu Kojetín. 2. Kontrola plnění

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 24. řádné jednání rady městské části, konané dne 11. 6. 2014 v 16:00 hod. Přítomni: Dále přítomni: Hosté: Omluvení: Ověřovatelé: Zapsal: A. Háněl, S. Hasenkopfová, F.

Více

Výroční zpráva za rok 2010

Výroční zpráva za rok 2010 Výroční zpráva za rok 2010 Občanské sdružení Deštník Pražská 236 417 61 Bystřany Výroční zpráva za rok 2010 Obsah Cíle občanského sdružení Vývoj občanského sdružení Finanční podpora Členové Hospodaření

Více

Usnesení z 6. zasedání Zastupitelstva města Mikulášovice konaného dne 18.12.2014

Usnesení z 6. zasedání Zastupitelstva města Mikulášovice konaného dne 18.12.2014 Usnesení z 6. zasedání Zastupitelstva města Mikulášovice konaného dne 18.12.2014 176/6/14. ZMě bere na vědomí znění zápisu z 1. ustavujícího zasedání ZMě konaného dne 6.11.2014. 177/6/14. ZMě schvaluje

Více

Výpis usnesení z 26. zasedání Zastupitelstva obce konaného dne 22. 3. 2010 v 19:00hod. v zasedací místnosti Obecního úřadu

Výpis usnesení z 26. zasedání Zastupitelstva obce konaného dne 22. 3. 2010 v 19:00hod. v zasedací místnosti Obecního úřadu Výpis usnesení z 26. zasedání Zastupitelstva obce konaného dne 22. 3. 2010 v 19:00hod. v zasedací místnosti Obecního úřadu Bod č.1) Technický bod Usnesení č. 1 Topolany - schvaluje ověřovatele zápisu Valovou

Více

Zápis z 6. zasedání zastupitelstva obce Přílepy v roce 2014 konaného dne 16.5.2014 - zasedání veřejné ( jednání č. 53)

Zápis z 6. zasedání zastupitelstva obce Přílepy v roce 2014 konaného dne 16.5.2014 - zasedání veřejné ( jednání č. 53) Zápis z 6. zasedání zastupitelstva obce Přílepy v roce 2014 konaného dne 16.5.2014 - zasedání veřejné ( jednání č. 53) -Přítomni: L. Daenemarková, Z.Gregor,, H.Huňatová R.Svatoň, J.Žižka = členové zastupitelstva

Více

Příloha USNESENÍ. z 29. jednání Zastupitelstva města Prachatice, které se konalo dne 10.9.2001.

Příloha USNESENÍ. z 29. jednání Zastupitelstva města Prachatice, které se konalo dne 10.9.2001. Příloha USNESENÍ z 29. jednání Zastupitelstva města Prachatice, které se konalo dne 10.9.2001. Pořad jednání: 1. Zahájení, procedurální záležitosti 2. Majetkové a finanční otázky 3. Rozpočtová opatření

Více

Město Kravaře. usn. čís. 2. 8/2014 2. 15/2014. Mgr. Monika Brzesková starostka

Město Kravaře. usn. čís. 2. 8/2014 2. 15/2014. Mgr. Monika Brzesková starostka Město Kravaře U s n e s e n í z 2. zasedání Zastupitelstva města Kravaře konaného dne 15. 12. 2014 v zasedací místnosti Rady a Zastupitelstva města Kravaře. usn. čís. 2. 8/2014 2. 15/2014 Mgr. Monika Brzesková

Více

Obecní úřad Veliká Ves

Obecní úřad Veliká Ves Obecní úřad Veliká Ves Zasedání zastupitelstva obce Veliká Ves Číslo: 5/2011 Datum konání: 9. 11. 2011 od 18.30 hodin Přítomni: p.krčil, p.čuchal, p.hanykýř, p.pokorná, p.kučerová Omluveni: p.vorlová a

Více

ZÁPIS ze zasedání zastupitelstva obce Jabloňany konaného dne 23. 1. 2014

ZÁPIS ze zasedání zastupitelstva obce Jabloňany konaného dne 23. 1. 2014 ZÁPIS ze zasedání zastupitelstva obce Jabloňany konaného dne 23. 1. 2014 Starosta obce Hlaváček Pavel zahájil zasedání v 19:03 hod a všechny přivítal. Starosta obce konstatoval, že informace o konání zasedání

Více

program zasedání Zastupitelstva města Chropyně č. 13. Zprávu o činnosti Rady města Chropyně za období od 18. prosince 2008 do 25. března 2009.

program zasedání Zastupitelstva města Chropyně č. 13. Zprávu o činnosti Rady města Chropyně za období od 18. prosince 2008 do 25. března 2009. Z A S T U P I T E L S T V O M Ě S T A C H R O P Y N Ě Výpis usnesení ze 13. zasedání dne 25. března 2009 Z M 1 / 1 3 / 2 0 0 9 u r č u j e hlasováním jako zapisovatele 13. zasedání paní Janu Bajgarovou

Více

Zápis Ze 14. schůze Rady Města Dolní Kounice konané dne 25. 6. 2014 v budově Městského úřadu Dolní Kounice

Zápis Ze 14. schůze Rady Města Dolní Kounice konané dne 25. 6. 2014 v budově Městského úřadu Dolní Kounice Zápis Ze 14. schůze Rady Města Dolní Kounice konané dne 25. 6. 2014 v budově Městského úřadu Dolní Kounice Přítomní: Karel Zalaba starosta Bc. Martin Frei místostarosta Mgr. Oldřich Brabec radní Tomáš

Více

Zápis z Valné hromady, která se konala dne 24. 11. 2014 v obci Číčovice.

Zápis z Valné hromady, která se konala dne 24. 11. 2014 v obci Číčovice. Zápis z Valné hromady, která se konala dne 24. 11. 2014 v obci Číčovice. Program: 1) Zahájení a přivítání přítomných. 2) Volby orgánů mikroregionu. 3) Organizační a různé: - Návrh rozpočtu mikroregionu

Více

Zápis z 19. zasedání Zastupitelstva obce Libňatov, které se konalo dne 3. 12. 2013 od 19.00 hodin v místním pohostinství

Zápis z 19. zasedání Zastupitelstva obce Libňatov, které se konalo dne 3. 12. 2013 od 19.00 hodin v místním pohostinství Zápis z 19. zasedání Zastupitelstva obce Libňatov, které se konalo dne 3. 12. 2013 od 19.00 hodin v místním pohostinství Přítomni: Antoš Roman, Jindrová Milena, Kosina Aleš, Ing. Kubasa Jiří, Pich Jaroslav,

Více

1. ustavující zasedání zastupitelstva MČ Praha Čakovice konané dne 11. 11. 2010 (volby dne 15. a 16. října 2010)

1. ustavující zasedání zastupitelstva MČ Praha Čakovice konané dne 11. 11. 2010 (volby dne 15. a 16. října 2010) 1. ustavující zasedání zastupitelstva MČ Praha Čakovice konané dne 11. 11. 2010 (volby dne 15. a 16. října 2010) Program: Úvod určení zapisovatelky 1. Složení slibu členů zastupitelstva 2. Volba ověřovatelů

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 4. řádné zasedání zastupitelstva městské části, konané dne 11. 5. 2015 v 17:00 hod. Přítomni: Dále přítomni: Hosté: Omluvení: Ověřovatelé: Zapsal: Ing. Zuzana Vejvodová;

Více

Zápis z 14. zasedání zastupitelstva MČ Praha Čakovice konaného dne 22. dubna 2009

Zápis z 14. zasedání zastupitelstva MČ Praha Čakovice konaného dne 22. dubna 2009 Zápis z 14. zasedání zastupitelstva MČ Praha Čakovice konaného dne 22. dubna 2009 Přítomni: zastupitelé Danuška Bossanyiová Ivana Heřmánková Jiří Horáček ing. Jaroslav Jelínek František Jirout Tomáš Kopecký

Více

Zápis. z mimořádného jednání zastupitelstva městyse Svitávka ze dne 19. ledna 2009 v malém sále úřadu městyse

Zápis. z mimořádného jednání zastupitelstva městyse Svitávka ze dne 19. ledna 2009 v malém sále úřadu městyse Zápis z mimořádného jednání zastupitelstva městyse Svitávka ze dne 19. ledna 2009 v malém sále úřadu městyse Přítomni: Ing. M. Cetkovský, Mgr. M. Randula, P. Krejcar, Z. Zeman, R. Hruda, M. Dvořák, ing.

Více

Zápis č. 4/2011 z jednání představenstva družstva konaného dne 27. 4. 2011

Zápis č. 4/2011 z jednání představenstva družstva konaného dne 27. 4. 2011 Anonymizováno dle zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů -12- HODOŇAN, stavební bytové družstvo, Na Pískách 3275/3, Hodonín Zápis č. 4/2011 z jednání představenstva družstva konaného dne 27. 4.

Více