KNÍŽKA PLNÁ TVOŘENÍ DŘEVO, KOV A JÁ III., IV.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "KNÍŽKA PLNÁ TVOŘENÍ DŘEVO, KOV A JÁ III., IV."

Transkript

1 KNÍŽKA PLNÁ TVOŘENÍ DŘEVO, KOV A JÁ III., IV. Vytvořil: kolektiv mistrů odborného výcviku SOU Hluboš Grantový projekt OPVK - Už vím,čím budu? Aneb co se v mládí naučíš, CZ.1. 07/1.1.32/ SOU Hluboš

2 Název výrobku: STOLIČKA Obtížnost: více pokročilá Časová náročnost: 34 vyučovacích hodin Pomůcky, materiál: smrková prkna, lepidlo, mořidlo, lak, brusný papír, šablony ze sololitu,metr,tužka,úhelnice. Stroje a nářadí: truhlářské stroje a truhlářské nářadí. Popis: 1. Ze smrkových prken nejdříve vyrobíme spárovky o rozměru 100x30x2cm. 2. Podle připravených šablon a výkresu nakreslíme a vyřízneme sedák a boky. Poté sedák a boky vybrousíme na oscilační brusce. 3. Zhotovíme konstrukční spoje svlaky. 4. Vyrobíme a osadíme trnož a klínky.

3 5. Sedák, boky i trnož ofrézujeme a obrousíme. 6. Výrobek si sesadíme na sucho a poté slepíme. 7. Vyrobíme a zalepíme zátky a poté celý výrobek obrousíme a nalakujeme 8. Ukázka výkresu, který jsme použily k výrobě stoličky Název výrobku: POLIČKA

4 Obtížnost: pokročilá Časová náročnost: 18 vyučovacích hodin Pomůcky, materiál: smrková prkna, lepidlo,kolíčky, lak, brusný papír, šablony ze sololitu,metr,tužka,úhelnice. Stroje a nářadí: truhlářské stroje a truhlářské nářadí. Popis: 1. Po seznámení s plánkem vybereme materiál smrková prkna, které na hrubo rozřežeme a vyhoblujeme. 2. Boky poličky vyřízneme přímočarou pilou a vybrousíme na oscilační brusce. 3. Police zaformátujeme a společně s bokama vykolíkujeme.

5 4. Boky i police ofrézujeme a obrousíme. 5. Sesadíme na sucho a slepíme. 6.Nakonec celou poličku nalakujeme. Název výrobku: KRMÍTKO

6 Obtížnost: pokročilá Časová náročnost: 16 vyučovací hodin Pomůcky, materiál, nářadí: dřevěné laťky,dřevotřískové desky, pokosová pila, kompresor, sponkovací pistole, sponky, brusný papír, lepidlo, tužka, pravítko, aku vrtačka, vrták, záhlubník, vruty, čelní bruska. Popis: 1. Připravíme si materiál na přesný rozměr.: DTD-30x20x1cm 1ks dno DTD-35x18x0,8cm 1ks střecha DTD-35x17,2x0,8 1ks střecha SM-18x2x2 4ks sloupek SM-30x4x0,6 2ks lišty na dno SM-21,2x4x0,6 2ks lišty na dno SM-35x4x0,6 12ks lišty na střechu SM-21x4x0,6 4ks lišty na štít

7 2. Na dno přilepíme a přisponkujeme lišty. 3.Slepíme a sesponkujeme korpus střechy. 4. Předvrtáme a přivrutujeme sloupky ke dnu a ke střeše.

8 5. Přisponkujeme lišty na střechu, hřeben zhoblujeme do úhlu a slepíme. Na čelní brusce zabrousíme čela lišt, aby byly zároveň s korpusem. 6. Přisponkujeme lišty na štít. 7. Celé krmítko přebrousíme brusným papírem.

9 Název výrobku: CÍVKA NA PLETENÍ Obtížnost: pokročilá Časová náročnost: 6 vyučovací hodin Pomůcky, materiál, nářadí: hranolek z buku, kancelářské sponky, brusný papír, tužka, pravítko, aku vrtačka, vrtáček, soustruh, soustružnická dláta, barvy, lak. Popis: 1. Z připraveného hranolku vysoustružíme požadovaný tvar.

10 2.Předvrtáme otvory na sponky, které zastřihneme a ohneme. 3.Cívku nabarvíme barvami a nalakujeme. 4. Spony narazíme do předvrtaných otvorů.

11 Název výrobku: DĚTSKÁ ŽIDLIČKA Obtížnost: více pokročilá Časová náročnost: 34 vyučovacích hodin Pomůcky, materiál: smrková prkna, smrkové fošny, lepidlo, lak, brusný papír, metr,tužka,úhelnice, vruty. Stroje a nářadí: truhlářské stroje a truhlářské nářadí. Popis: 1. Seznámíme žáky s výkresem a výrobním postupem. 2. Podle výkresu si připravíme materiál na požadovaný rozměr. 3. Zhotovíme dlaby a čepy, poté dílce ofrézujeme.

12 4. Dílce obrousíme a postupně slepíme. 5. Vyrobíme sedák a lišty a pomocí vrutů je přiděláme ke korpusu. 6. Židličku přebrousíme a nalakujeme.

13 Název výrobku: ŠTOKRLE Obtížnost: více pokročilá Časová náročnost: 24 vyučovacích hodin Pomůcky, materiál: smrková prkna, smrkové fošny, lepidlo, lak, brusný papír, metr,tužka,úhelnice, vruty. Stroje a nářadí: truhlářské stroje a truhlářské nářadí. Popis: 1. Seznámíme žáky s výkresem a výrobním postupem. 2. Podle výkresu si připravíme materiál na požadovaný rozměr.

14 3. Zhotovíme dlaby a čepy, poté dílce ofrézujeme. 4. Dílce obrousíme a postupně slepíme. 5. Vyrobíme sedák a lišty a pomocí vrutů je přiděláme ke korpusu.

15 6. Štokrle přebrousíme a nalakujeme.

16 Název výrobku: KUCHYŇSKÉ PRKÉNKO Obtížnost: méňe pokročilá Časová náročnost: 13 vyučovacích hodin Pomůcky, materiál: buková prkna, lepidlo, brusný papír, metr,tužka, šablony. Stroje a nářadí: truhlářské stroje a truhlářské nářadí. Popis: 1. Seznámíme žáky s výrobním postupem a vyrobíme si šablony.

17 2. Vybereme materiál a slepíme spárovky. 3. Spárovky protáhneme, obkreslíme dle šablon a vyřežeme na pásové pile. 4. Prkénka vybrousíme na oscilační brusce.

18 5. Ručně dobrousíme a natřeme stolním olejem. Název výrobku: PODSTAVEC POD KVĚTINÁČ Obtížnost: více pokročilá Časová náročnost: 38 vyučovacích hodin Pomůcky, materiál: smrková prkna, smrkové fošny, lepidlo, lak, brusný papír, metr,tužka,úhelnice, vruty. Stroje a nářadí: truhlářské stroje a truhlářské nářadí. Popis: 1. Seznámíme žáky s výkresem a výrobním postupem. 2. Podle výkresu si vybereme a připravíme materiál na požadovaný rozměr. 3. Zhotovíme dlaby a čepy, poté dílce ofrézujeme.

19 4. Dílce obrousíme a postupně slepíme. 5. Vyrobíme sedák a lišty a pomocí vrutů je přiděláme ke korpusu. 6. Podstavec přebrousíme a nalakujeme.

20 Název výrobku: ROHOVÁ ČTVRTKRUHOVÁ POLIČKA Obtížnost: pokročilá Časová náročnost: 27 vyučovacích hodin Pomůcky, materiál: smrková fošna, lepidlo,kolíčky, vruty, vrták, záhlubník, lak, brusný papír, šablona ze sololitu,metr,tužka,úhelnice. Stroje a nářadí: truhlářské stroje a truhlářské nářadí. Popis:

21 1. Seznámíme žáky s obrázkem a výrobním postupem, vyrobíme si šablonu. 2. Vyrobíme si spárovku a luby. 3. Obkreslíme čtvrtkruhy dle šablony, vyřežeme na pásové pile a zabrousíme hrany na čelní brusce. 4. Vykolíkujeme, předvrtáme, ofrézujeme a obrousíme. 5. Sesadíme na sucho, slepíme a svrutujeme. 6. Nakonec poličku nalakujeme.

22 Název výrobku: PŮLKRUHOVÁ POLIČKA Obtížnost: pokročilá Časová náročnost: 25 vyučovacích hodin Pomůcky, materiál: smrkové prkno, lepidlo,kolíčky, mořidlo, lak, brusný papír, šablony ze sololitu,metr,tužka,úhelnice. Stroje a nářadí: truhlářské stroje a truhlářské nářadí. Popis:

23 1. Seznámíme žáky s obrázkem a výrobním postupem, vyrobíme si šablony. 2. Vyrobíme si spárovky. 3. Obkreslíme šablony, vyřežeme na pásové pile a zabrousíme hrany na čelní a oscilační brusce. 4. Vyvrtáme otvory na kolíky, ofrézujeme a obrousíme. 5. Sesadíme na sucho a slepíme. 6. Na závěr poličku namoříme a nalakujeme.

24 Název výrobku: TROJÚHELNÍKOVÝ KVĚTINÁČ Obtížnost: velmi pokročilá Časová náročnost: 43 vyučovacích hodin Pomůcky, materiál: smrkové prkno, smrkové fošny, vruty, kolíky, lepidlo, brusný papír, metr, tužka, úhelnice,pokosnice. Stroje a nářadí: truhlářské stroje a truhlářské nářadí. Popis:

25 1. Seznámíme žáky s obrázkem a výrobním postupem. 2. Vyrobíme si hranolky a rozkreslíme na výrobu trojúhelníků. 3. Zhotovíme konstrukční spoje-čep a rozpor. 4. Sesadíme hotové trojúhelníky na sebe. 5. Vyrobíme si dno a nožičky a připevníme na dno květináče.

26 6. Přebrousíme a ošetříme přípravkem proti vlhkosti. Název výrobku: STOJÁNEK NA JEDNU LÁHEV Obtížnost: méně pokročilá Časová náročnost: 6 vyučovacích hodin Pomůcky, materiál: dubová fošna, vrták o průměru 62mm, brusný papír, mořidlo, lak, metr, tužka.

27 Stroje a nářadí: truhlářské stroje a truhlářské nářadí. Popis: 1. Seznámíme žáky se vzorkem a výrobním postupem. 2. Vyrobíme si přířezy a seřízneme na pokos.

28 3. Vyvrtáme a vybrousíme otvor a ofrézujeme. 4. Stojánek přebrousíme, namoříme a nalakujeme.

29 Název výrobku: DĚTSKÁ ŽIDLIČKA SE ZAOBLENÝM SEDÁKEM Obtížnost: více pokročilá Časová náročnost: 33 vyučovacích hodin Pomůcky, materiál: smrková prkna, smrkové fošny, lepidlo, lak, brusný papír, metr, tužka, úhelnice, vruty. Stroje a nářadí: truhlářské stroje a truhlářské nářadí. Popis: 1. Seznámíme žáky s výkresem a výrobním postupem. 2. Podle výkresu si připravíme materiál na požadovaný rozměr. 3. Zhotovíme dlaby a čepy, poté dílce ofrézujeme.

30 4. Dílce obrousíme a postupně slepíme. 5. Vyrobíme sedák podle šablony a lišty pomocí vrutů přiděláme ke korpusu. 6. Židličku přebrousíme a nalakujeme.

31 Název výrobku: STOJÁNEK NA ŠEST LAHVÍ VÍNA Obtížnost: více pokročilá Časová náročnost: 28 vyučovacích hodin Pomůcky, materiál: smrková prkna, lepidlo, lak, brusný papír, metr, tužka, úhelnice. Stroje a nářadí: truhlářské stroje a truhlářské nářadí. 1. Seznámíme žáky s výkresem a výrobním postupem. 2. Podle výkresu si připravíme materiál na požadovaný rozměr.

32 3. Podle připravených šablon a výkresu nakreslíme a vyřízneme boky a rukojeť. Poté vybrousíme na oscilační brusce. 4. Zhotovíme konstrukční spoje-čep a dlab. 5. Dílce ofrézujeme a obrousíme. 6. Výrobek si sesadíme na sucho a poté slepíme. 7. Nakonec stojánek přebrousíme a nalakujeme.

33 Název výrobku: RÁMEČEK NA OBRÁZEK Obtížnost: středně pokročilá Časová náročnost: 12 vyučovacích hodin Pomůcky, materiál: smrková prkna, lepidlo, lak, brusný papír, metr, tužka, úhelnice. Stroje a nářadí: truhlářské stroje a truhlářské nářadí. 1. Seznámíme žáky se vzorkem a výrobním postupem. 2. Vyrobíme si lišty, které ofrézujeme a obrousíme.

34 3. Pomocí pokosové pily si lišty pod úhlem vykrátíme. 4. Vykrácené lišty slepíme do rámečku. 5. Slepený rámeček obrousíme a nalakujeme.

35 Název výrobku: KRABIČKA NA OZUBY Obtížnost: mírně pokročilá Časová náročnost: 18 vyučovacích hodin Pomůcky, materiál: smrková prkna, lepidlo, lak, brusný papír, metr, tužka, úhelnice, šablonka na ozuby Stroje a nářadí: truhlářské stroje a truhlářské nářadí. 1. Seznámíme žáky s výrobkem a výrobním postupem 2. Protáhneme prkna na požadovanou tloušťku a šířku a zaformátujeme. 3. Pomocí šablonky si nakreslíme ozuby a poté je zhotovíme.

36 4. Vyřízneme drážku na dno, dno si uřízneme ze sololitu a přebrousíme a slepíme. 5. Zabrousíme na čelní brusce a nalakujeme.

37 Název výrobku: Skládací schůdky Obtížnost: pokročilá Časová náročnost: 21 vyučovacích hodin Pomůcky, materiál: smrková prkna, lepidlo, lak, brusný papír, metr, tužka, úhelnice, spojovací kování Stroje a nářadí: truhlářské stroje, truhlářské nářadí. 1. Seznámíme žáky s výkresem a výrobním postupem, vybereme a rozřežeme materiál 2. Vyhoblujeme a protáhneme na přesný rozměr 3. Jednotlivé dílce zaformátujeme na přesný rozměr

38 4. Rozkreslíme a vyrobíme čepy a dlaby, poté slepíme 5. Rozkreslíme a vyřežeme drážky pro stupně, sesadíme a smontujeme schůdky 6. Ofrézujeme, sesadíme a svrutujeme sedák, všechny díly přebrousíme a smontujeme 7. Výrobek přebrousíme a nalakujeme

39 Název výrobku: Křeslo na opalování

40 Obtížnost: pokročilá Časová náročnost: 22 vyučovacích hodin Pomůcky, materiál: buková prkna, lepidlo, lak, brusný papír, metr, tužka, úhelnice, spojovací kování Stroje a nářadí: truhlářské stroje, truhlářské nářadí. 1. Seznámíme žáky s výkresem a výrobním postupem, vybereme a rozřežeme materiál

41 2. Vyhoblujeme a protáhneme na přesný rozměr 3. Jednotlivé dílce zaformátujeme na přesný rozměr 4. Rozkreslíme a vyrobíme čepy a dlaby,přebrousíme a poté slepíme 5. Vyřežeme područky a spodní zarážky dle šablon z HDF 6. Rozměříme, rozkreslíme a vyvrtáme otvory na šroubové spoje

42 7. Přebrousíme a nalakujeme s mezibrusem 8. Na závěr výrobek smontujeme Název výrobku: DĚTSKÁ STOLIČKA Obtížnost: více pokročilá

43 Časová náročnost: 15 vyučovacích hodin Pomůcky, materiál: borová prkna, lepidlo, lak, brusný papír, šablony z HDF, BK kolík metr,tužka,úhelnice. Stroje a nářadí: truhlářské stroje a truhlářské nářadí. 1. Z borových prken nejdříve vyrobíme spárovky o rozměru 100x30x2cm. 2. Podle připravených šablon a výkresu nakreslíme a vyřízneme sedák a boky. Poté sedák a boky vybrousíme na oscilační brusce.

44 3. Zhotovíme konstrukční spoje kolíky buk, vrták 8mm 4. Vyrobíme a osadíme trnož a klínky. 5. Sedák, boky i trnož ofrézujeme a obrousíme. 6. Výrobek si sesadíme na sucho a poté slepíme. 7. Poté celý výrobek přebrousíme a nalakujeme.

45 8. Ukázka výkresu, který jsme použily k výrobě stoličky Název výrobku: DĚTSKÁ ŽIDLIČKA Obtížnost: více pokročilá Časová náročnost: 27 vyučovacích hodin Pomůcky, materiál: borová prkna, borové fošny, lepidlo, lak, brusný papír, metr,tužka,úhelnice, vruty, spojovací šrouby Stroje a nářadí: truhlářské stroje a truhlářské nářadí. Popis:

46 1. Seznámíme žáky s výkresem a výrobním postupem. 2. Podle výkresu si připravíme materiál na požadovaný rozměr. 3. Vyřezání dílců podle šablon. 4. Zhotovíme dlaby, čepy, přeplátování a poté dílce ofrézujeme. 5. Dílce obrousíme a postupně slepíme. 6. Vyrobíme sedák a lišty a pomocí vrutů přiděláme ke korpusu.

47 7. Židličku přebrousíme a nalakujeme.

Střední škola umělecká a řemeslná

Střední škola umělecká a řemeslná Střední škola umělecká a řemeslná TECHNOLOGIE 1 PRO OBORY ZPRACOVÁNÍ DŘEVA 1. ročník pracovní sešit vytvořený v rámci aktivit projektu PROFES, financovaného Operačním programem Praha - Adaptabilita Žák:...

Více

Přímá bruska s příslušenstvím

Přímá bruska s příslušenstvím Do tepelně lepicích pistolí je možné použít několik druhů tyčinek podle slepovaného materiálu: Univerzální (nažloutlé) jsou určeny k lepení všech běžných materiálů. Žluté určené k lepení dřeva, papíru

Více

CZ.1.07/1.1.16/02.0041 Technické školky Podpora vzdělávání žáků ZŠ v technických a přírodních vědách STAVBY - DOMY

CZ.1.07/1.1.16/02.0041 Technické školky Podpora vzdělávání žáků ZŠ v technických a přírodních vědách STAVBY - DOMY STAVBY - DOMY METODICKÝ MANUÁL VÝSTUP PROJEKTU CZ.1.07/1.1.16/02.0041 OBSAH 1. MŮJ DŮM 4 PŘÍPRAVA 5 MŮJ DŮM ÚVODNÍ TEXT 6 PODLAŽÍ NEBO PATRO? TEXT PRO UČITELE 7 PODLAŽÍ NEBO PATRO PRACOVNÍ LIST 8 OBRÁZEK

Více

lu, historický přehled o zpracování nástroje,

lu, historický přehled o zpracování nástroje, 10. Úvod do technologie zpracování materiálu lu, historický přehled o zpracování dřeva, teorie obrábění a obráběcího nástroje, přehled ručního nářadn adí pro práci se dřevem,elektrické ruční nářadí a stroje

Více

Rýmařovsk. ovská 15. (druhy dřevd 22.05. / 2012. Ing. Martin Greško

Rýmařovsk. ovská 15. (druhy dřevd 22.05. / 2012. Ing. Martin Greško Základní škola, Bruntál Rýmařovsk ovská 15 Spojování dřeva spojení rohů rámů (druhy dřevd evěných spojů,, využit ití, ) 22.05. / 2012 Ing. Martin Greško Spojování dřeva (spojení rohů rámů) Rámy jsou zpravidla

Více

n í z k o e n e r g e t i c k é Montážní příručka

n í z k o e n e r g e t i c k é Montážní příručka s t a v e b n í s y s t é m p r o n í z k o e n e r g e t i c k é únor 2009 d o m y s t a v e b n í s y s t é m p r o n í z k o e n e r g e t i c k é Výrobce: Europanel s.r.o. U Kolory 302 Liberec 25 Vesec

Více

Excentrické spojovací kování Rastex 12 s osazením a bez osazení

Excentrické spojovací kování Rastex 12 s osazením a bez osazení Excentrické spojovací kování Rastex 12 s osazením a bez osazení Estetické spojovací kování o průměru 12 mm, zvláště vhodné pro malé korpusy, police a zásuvky. Vysoká bezpečnost díky vnitřnímu a vnějšímu

Více

TECHNICKÁ A MONTÁŽNÍ PŘÍRUČKA

TECHNICKÁ A MONTÁŽNÍ PŘÍRUČKA TECHNICKÁ A MONTÁŽNÍ PŘÍRUČKA Obsah Co je Ekopanel, jaké jsou jeho vlastnosti a jak ho použít? 2 Mechanicko-fyzikální vlastnosti 3 Manipulace s ekopanely a způsoby jejich opracování 4 Způsoby spojování

Více

2680 www.hettich.com

2680 www.hettich.com 2680 www.hettich.com Pomůcky pro konstrukci a zpracování Přehled sortimentu eservice nástroje a pomůcky pro konstrukci 2682-2683 Vrtací a lisovací stroje BlueMax Přehled 2698-2699 Montážní pomůcky a vrtací

Více

PRACOVNÍ A VÝTVARNÁ VÝCHOVA

PRACOVNÍ A VÝTVARNÁ VÝCHOVA PRACOVNÍ A VÝTVARNÁ VÝCHOVA Metodika pro učitele ZŠ speciální Čáslav ÚVOD Pracovní vyučování je na základní škole speciální jedním z nejvýznamnějších vyučovacích předmětů. Cílem tohoto předmětu na těchto

Více

13,- 699,- 498,- VELKÝ BAZAR V SOBOTU 14. ÚNORA VE VŠECH NAŠICH SPECIALIZOVANÝCH CENTRECH. www.bauhaus.cz. Únor 2015 (platí od 6. 2. do 5. 3.

13,- 699,- 498,- VELKÝ BAZAR V SOBOTU 14. ÚNORA VE VŠECH NAŠICH SPECIALIZOVANÝCH CENTRECH. www.bauhaus.cz. Únor 2015 (platí od 6. 2. do 5. 3. www.bauhaus.cz Únor 05 (platí 6.. do 5. 3. 05) Primule Primula acaulis různé barvy, ø kv. 9 cm Vinylová plaha Pinie Country 50 x 0 mm, dokonalá optika dřeva, tichá a teplá nohou, jen 4 mm konstrukční výška,

Více

BASIC PROČ BASIC? BASIC představení řady BASIC

BASIC PROČ BASIC? BASIC představení řady BASIC BASIC Stavebnicový, ekonomický kancelářský nábytek pro široké uplatnění, vyráběný z dřevotřískových desek laminovaných s odolnými ABS hranami. MATERIÁL / POPIS.. dřevotřísková deska laminovaná tl. 18 mm..

Více

FERMACELL Powerpanel H 2. O Plánování a zpracování

FERMACELL Powerpanel H 2. O Plánování a zpracování FERMACELL Plánování a zpracování 1. FERMACELL Powerpanel v přehledu Požadavky na moderní stavební materiály jsou čím dál vyšší, rostou požadavky na komfort, jsou poptávána rychlá a kvalitní řešení. FERMACELL

Více

katalog Vruty a spojovací materiál pro dřevo a třískové desky pro oblast truhlářství, tesařství, výrobu a konstrukci střech a dřevostaveb.

katalog Vruty a spojovací materiál pro dřevo a třískové desky pro oblast truhlářství, tesařství, výrobu a konstrukci střech a dřevostaveb. katalog ASSY Vruty a spojovací materiál pro dřevo a třískové desky pro oblast truhlářství, tesařství, výrobu a konstrukci střech a dřevostaveb. Obsah Obsah Obsah 2 Certifikáty 3 4 ASSY 5 6 Oblasti použití

Více

Střešní krytiny SATJAM Roof, SATJAM Grande, SATJAM Trend montážní návod

Střešní krytiny SATJAM Roof, SATJAM Grande, SATJAM Trend montážní návod Střešní krytiny SATJAM Roof, SATJAM Grande, SATJAM Trend montážní návod Rozšířeno o střešní krytinu SATJAM Trend www.satjam.cz SATJAM Roof, SATJAM Grande a SATJAM Trend lehké krytiny pro Vaši střechu jsou

Více

WINDEK PVC PLASTOVÁ OKNA A DVE

WINDEK PVC PLASTOVÁ OKNA A DVE WINDEK PVC PLASTOVÁ OKNA A DVEŘE VÝROBKOVÁ A MONTÁŽNÍ PŘÍRUČKA Kolektiv pracovníků Atelieru DEK, DEKPROJEKT s.r.o. Červenec 2009-1 - O B S A H 1 Úvod...4 2 Vymezení pojmů...4 3 Okna a balkonové dveře WINDEK

Více

NÁVOD NA MONTÁŽ, SEŘÍZENÍ A ÚDRŽBU PLASTOVÝCH OKEN A DVEŘÍ

NÁVOD NA MONTÁŽ, SEŘÍZENÍ A ÚDRŽBU PLASTOVÝCH OKEN A DVEŘÍ NÁVOD NA MONTÁŽ, SEŘÍZENÍ A ÚDRŽBU PLASTOVÝCH OKEN A DVEŘÍ Vážený zákazníku, dovolujeme si se na Vás tímto obrátit, abychom Vám poskytli alespoň základní množství důležitých infromací týkajících se montáže,

Více

Top Line 22. Konstrukční svoboda pro velké skříně

Top Line 22. Konstrukční svoboda pro velké skříně Konstrukční svoboda pro velké skříně Konstrukční svoboda pro velké skříně Kování pro posuvné dveře, zejména pro těžká křídla v ložnicových skříních. Speciální vozíky pro křídla s dřevěným nebo hliníkovým

Více

Cesta dřeva. Příklady dobré praxe

Cesta dřeva. Příklady dobré praxe Cesta dřeva Příklady dobré praxe Příklady dobré praxe ŠKOLNÍ MINIPROJEKTY EXKURZE ZAMĚŘENÉ NA DŘEVO CELOŠKOLNÍ AKCE TVOŘIVÉ DÍLNY SVČ Domeček Valašské Meziříčí 1. ZŠ Most ZŠ Sokolovská Svitavy ZŠ Kollárova

Více

Montážní předpis pro montáž výrobků

Montážní předpis pro montáž výrobků Montážní předpis pro montáž výrobků Tento dokument je duševním vlastnictvím společnosti Window Holding a.s. Jeho šíření nebo postupování třetím osobám je možné jen se souhlasem majitelů. Obsah Obsah...

Více

Montážní návod Technické oddělení DEKMETAL Leden 2009 1

Montážní návod Technické oddělení DEKMETAL Leden 2009 1 Montážní návod Technické oddělení DEKMETAL Leden 2009 1 2 Obsah strana 1. Krytina Maxidek...4 2. Materiálová a technická specifikace...5 2.1. Materiál...5 2.2. Technická specifikace...7 2.3. Sortiment

Více

EXPERIMENT A MATEMATICKÉ HRÁTKY

EXPERIMENT A MATEMATICKÉ HRÁTKY EXPERIMENT A MATEMATICKÉ HRÁTKY METODICKÝ MANUÁL VÝSTUP PROJEKTU CZ.1.07/1.1.16/02.0041 1800 1600 1400 Hmotnost zatížení m [g] 1200 1000 800 600 400 200 0 0 10 20 30 40 50 60 průhyb [mm] OBSAH 1. EXPERIMENT

Více

Hodnoticí standard. Montér suchých staveb (kód: 36-021-H) Odborná způsobilost. Platnost standardu Standard je platný od: 29.1.2009

Hodnoticí standard. Montér suchých staveb (kód: 36-021-H) Odborná způsobilost. Platnost standardu Standard je platný od: 29.1.2009 Montér suchých staveb (kód: 36-021-H) Autorizující orgán: Ministerstvo průmyslu a obchodu Skupina oborů: Stavebnictví, geodézie a kartografie (kód: 36) Povolání: Montér suchých staveb Doklady potvrzující

Více

Výukový materiál zpracován v rámci projektu Posilování jazykových znalostí a praktických dovedností (CZ.1.07/1.1.02/03.0104)

Výukový materiál zpracován v rámci projektu Posilování jazykových znalostí a praktických dovedností (CZ.1.07/1.1.02/03.0104) Téma: Měření a orýsování (5.4.2.1) Cíl: přenesení rozměrů budoucího výrobku na materiál Pravidla měření a orýsování: - při obrábění kovů většinou pracujeme s menšími měřícími jednotkami a tedy větší přesností

Více

SPSKS. Úvod. Montáž výrobků z kamene

SPSKS. Úvod. Montáž výrobků z kamene 1 Úvod Technologie zpracování kamene popisuje výrobní postupy přípravy a zhotovení různých kamenných výrobků. Jsou to předměty z kamenů v širokém barevném spektru, bílé, žluté, šedé až černé barvy. Z pestré

Více

Přijďte si do OBI pro skvělou nabídku!

Přijďte si do OBI pro skvělou nabídku! 408/04 Přijďte si do OBI pro skvělou nabídku! Pusťte se s námi do nových projektů. dub Riva tloušťka 8 mm 9,- 39,- Chryzantéma řízená Chrysanthemum indicum prů. květináče cm. OBI č. 3808987 79,- % Laminátová

Více

SLANÉ TĚSTO SNADNO A RYCHLE

SLANÉ TĚSTO SNADNO A RYCHLE SLANÉ TĚSTO SNADNO A RYCHLE nápady na tvoření pro rodiče s dětmi napsala Jana Podzemná Návod na výrobu osvědčené domácí plastelíny. Bez zbytečných výdajů, snadno a rychle. Navíc zjistíte, co vše si můžete

Více

Vedět, jak na to STAVEBNÍ POSTUP YTONG

Vedět, jak na to STAVEBNÍ POSTUP YTONG Vedět, jak na to STAVEBNÍ POSTUP YTONG OBSAH Úvod 3 Výrobky stavebního systému Ytong 4 Zakládání rohů 6 Nosné zdivo 7 Napojení nosných stěn 9 Příčka 10 Nosný překlad 12 Plochý překlad 14 U-profil, UPA-profil

Více

Systémy otevíračů oken a nadsvětlíků GEZE GEZE SYSTÉMY OTEVÍRAČŮ OKEN A NADSVĚTLÍKŮ. Otevírače oken a nadsvětlíků OL90 N, OL95 a OL100

Systémy otevíračů oken a nadsvětlíků GEZE GEZE SYSTÉMY OTEVÍRAČŮ OKEN A NADSVĚTLÍKŮ. Otevírače oken a nadsvětlíků OL90 N, OL95 a OL100 GEZE SYSTÉMY OTEVÍRAČŮ OKEN A NADSVĚTLÍKŮ Ústav sociální péče řádu Johanitů, Berlín Systémy otevíračů oken a nadsvětlíků GEZE Otevírače oken a nadsvětlíků OL90 N, OL95 a OL100 BEWEGUNG MIT SYSTEM Přehled

Více

VÝUKOVÝ MATERIÁL PRO ŽÁKY

VÝUKOVÝ MATERIÁL PRO ŽÁKY PROJEKT Zlepšení podmínek výuky učebních oborů CZ.1.07./1.1.06/01.0079 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky VÝUKOVÝ MATERIÁL PRO ŽÁKY Vyučovací

Více