REGIONÁLNÍ PŘÍLEŽITOSTI V CESTOVNÍM RUCHU. Charakteristika TR Okolí Prahy a jednotlivých TO

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "REGIONÁLNÍ PŘÍLEŽITOSTI V CESTOVNÍM RUCHU. Charakteristika TR Okolí Prahy a jednotlivých TO"

Transkript

1 REGIÁLÍ ŘÍLEŽITTI V CETVÍM RUCHU Charakteristika TR kolí rahy a jednotlivých T

2 TR: kolí rahy očet respondentů: 583 Charakteristika kolí rahy a rozdíly od ostatních TR: ro tento region jsou typické ve srovnání s ostatními regiony především kulturní památky roblém dopravy je hodnocen oproti jiným TR pozitivně Tento region se ve srovnání s ostatními TR více orientuje na rodiny s dětmi V tomto regionu je nižší dostupnost a kvalita ubytovacích služeb ve srovnání s jinými TR B Č Jezdí se kvůli: poznání (26 %), turistice a sportu (21 %), relaxaci (15%) Lákat bychom je měli: na kulturní památky (65 %), cykloturistiku (12 %), kulturní akce (11 %) Co musí vidět a ochutnat: Kulturní památky (36 %), pivo (22 %), přírodu a její zajímavosti (10 %), místní kuchyni (10 %) aleziště trilobitů ve kryjích a kryjské muzeum, ochutnat Bakaláře - rakovnické pivo. Dalším tipem pro zájemce o historii je potom návštěva Lidic a Terezína. aby přijeli a zůstali déle: Dostupnost a kvalita ubytování (32 %), kulturní akce (14 %) a sportovní příležitosti (13 %) Jedním ze zajímavých nápadů je: Komplexní nabídka zážitků, např. denní cykloturistika + večerní akce + kulturní prohlídky (zámky atd.) + možnost utratit peníze za dárky pro známé/na památky.

3 TR: kolí rahy V čem je nabídka regionu nedostačující: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (29 %), propagace služeb a zajímavostí v regionu (15 %), kulturní akce (15 %) Zlepšení služeb v oblasti kulturních akcí. Málo ubytovacích kapacit hlavně v okrajových částech regionu. B Č Kam investovat: Do propagace služeb a zajímavostí v regionu (29 %), ubytovacích služeb (21 %), cykloturistiky (18 %), koupališť (10 %) Co se týče propagace regionu, jeden z respondentů přišel s návrhem: Vytvořit ZČKU regionu. Tedy něco co si každý turista či návštěvník s destinací spojí. apříklad Říčany=ragby nebo Říčany=neta Langerová nebo Ladův kraj=nejlepší cyklotrasy ve středních Čechách, případně něco jiného. I z toho důvodu, aby zde turisté zůstali déle jsou zde návrhy podporující další rozvoj sportovních a kulturních příležitostí: quapark, opravit silnice, vybudovat parkoviště. portovní areál, kurty, nové kino, stojany na kola, cyklostezky.

4 TR: kolí rahy očet respondentů: 213 D I K T E L Charakteristika a rozdíly od ostatních TR: ro tento region jsou typické především kulturní památky. Konkurencí v oblasti CR jsou především jiná stravovací zařízení. odnikatelé by ve srovnání s jinými TR prostředky získané úvěrem investovali buď do kulturních zařízení a aktivit, nebo současného podnikání. Ve srovnání s dalšími TR by podnikatelé z výhry z podnikatelské soutěže investovali do propagace regionu. Co musí vidět a ochutnat: Kulturní památky (44 %), pivo (18 %), přírodu a její zajímavosti (17 %) Co všechno podle jednoho z respondentů region nabízí: ostřižinské pivo a hrabalovské "pábení", poznání Labyrintária jako jedinečné atrakce v rámci celých Čech (Loučeň), polabské cyklostezky. Kromě piva můžete okusit i jiné pochutiny: Máme mnoho gastronomických tradičních výrobků - medovina, pivo, domácí kozí sýry, klasická kuchyně. V čem je nabídka regionu nedostačující: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (32 %), propagace služeb a regionu (18 %) Jeden ze zajímavých postřehů: Chybí nabídka v jiném jazyce.

5 TR: kolí rahy Kam investovat podnikatelský úvěr: Do ubytovacího zařízení (31 %), do svého současného podnikání (28 %) Kam investovat výhra v podnikatelské soutěži: Do ubytovacího zařízení (28 %), do svého podnikání (13 %), do stravovacích zařízení (11 %) D I K T E L ěkteré zajímavé nápady, které by mohly osvěžit nabídku regionu: Jachta pro povltavskou plavbu pro 20 osob. Výstavba přístavu na Labi. Kam investovat neomezené finanční prostředky: Do ubytovacího zařízení (29 %), do kulturních zařízení a aktivit (18 %), do sportovišť (13 %) Kam by někteří z respondentů investovali: Kvalitní ubytovací zařízení s krásnou restaurací - celoroční provoz - kvalitní služby. Rozhodně rozšíření hotelu o ozdravovací pobyty a ostatní sportovní aktivity (bazény, lázně, kurty a sportovní plac).

6 TR: kolí rahy očet respondentů: 71 M R Á V Charakteristika a rozdíly od ostatních TR: Cestovní ruch je ve srovnání s ostatními TR nejméně limitován nedostatečnou infrastrukturou. Ve srovnání s ostatními TR je v okolí rahy nižší dostupnost a kvalita stravovacích služeb. Ze získaných finančních prostředků by se nejméně investovalo do koupališť, bazénů a aquaparků. Jezdí se kvůli: poznání (27 %), turistice a sportu (27 %) a relaxaci (18 %) Lákat bychom je měli: na kulturní památky (45 %), přírodu (34 %), cykloturistiku (10 %) aby přijeli a zůstali déle: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (35 %), kvalita služeb obecně (14 %), kulturní akce a sportovní příležitosti (11 %) Vybudování koupaliště a sportovní vyžití, výše vstupného na hrad, jiné akce pořádané v okolí. Dalším nápadem, jak zaujmout turisty by mohl být také: Bohatší program, který by zaujal například celou rodinu - cyklostezky, pěší túry, jízda na koních, kvalitní ubytování, možnost rybaření apod.

7 TR: kolí rahy V čem je nabídka regionu nedostačující: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (48 %), dostupnost a kvalita stravovacích služeb (30 %) řestože ve srovnání s jinými TR je CR limitován nedostatečnou infrastrukturou nejméně, samospráva hodnotí dostupnost a kvalitu ubytovacích i stravovacích služeb jako nedostačující. M R Á V To potvrzuje i tato poznámka: Ubytování, vyšší komfort stravování, vyšší komfort veřejné dopravy (zastávky, čekárny, WC) lepší sportovní vyžití (možnosti). ěkteří poukazují i na to, že lidé v tomto regionu nejsou ochotní podnikat z finančních důvodů: V tomto regionu nejsou lidé ochotni podnikat v cestovním ruchu. ejspíše proto, že by se tím neuživili. Zhodnocení dosavadního vývoje CR: čkoliv je vývoj CR limitován financemi (39 %) a nedostatkem ubytovacích kapacit (20 %), CR se rozvíjí (28 %) Kam investovat: Dopravní spojení a dostupnost (20 %), rekonstrukce a zpřístupnění památek (16 %), cykloturistika (16 %), ubytovací zařízení (13%) čkoliv je dostupnost a kvalita ubytovacích a stravovacích služeb hodnocena jako nedostačující, samospráva by v prvé řadě investovala jinam: Zcela určitě by část šla na další rozvoj cyklotras a tras pro inline brusle. Část by směřovala do propagace a kult. - spol. akcí, které by využívaly místní lákadla a zajímavosti. Dále by se prostředky daly použít na vylepšení MTZ informačních center a další.

8 T: třední Čechy - západ očet respondentů: 221 Charakteristika a rozdíly od ostatních T: Ve srovnání s ostatními T je propagace služeb a regionu poměrně dostatečná. Turistům by ve srovnání s ostatními T měly být nabídnuty kulturní akce, aby zde turisté zůstali déle. Ve srovnání s dalšími T by občané této oblasti více investovali do sportovních příležitostí. B Č Jezdí se kvůli: poznání (27 %), turistice a sportu (23 %), relaxaci (17 %) Lákat bychom je měli: na kulturní památky (72 %), kulturní akce (11 %), cykloturistiku (11 %) Jaké mají v této oblasti taháky : CHK Křivoklátsko, Křivoklát, Žebrák, Točník, Husovo n. Rakovník, Krakovec, Krušovice, koncerty. Cyklostezky, křivoklátské lesy, hrad Křivoklát a Krakovec, Berounka. Co musí vidět a ochutnat: Kulturní památky (35 %), pivo (31 %), přírodu a její zajímavosti (10 %) Co všechno se na západě středních Čech dá vidět: Určitě Křivoklát, ale i jiné památky na Rakovnicku. Myslím, že by zde mělo být pořádné koupání (bazén, koupaliště). Koupit si pražský groš, navštívit památky, ochutnat místní pivo. Místní památky, muzea, lesy - naučné stezky.

9 T: třední Čechy - západ aby přijeli a zůstali déle: Dostupnost a kvalita ubytování (27 %), kulturní akce (22 %), sportovní příležitosti (14 %) Jak turistům připravit program: Tzv. zážitková dovolená - středisko se zajímavým programem, jízdy na koni, vodní sporty, noční výpravy za historií. Letní festival folkové hudby, lidové slavnosti na způsob jízdy králů s bohatým doprovodným programem. abídnout specifickou pravidelnou akci, hrnčířské trhy. B Č V čem je nabídka T nedostačující: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (29 %), kulturní akce (17 %), dostupnost a kvalita stravovacích služeb (17 %) čkoliv jsou v této oblasti kulturní akce, které jsou lákadlem pro turisty, jejich nabídka je vnímána jako nedostačující. jejím rozšířením by přilákala T více turistů. Jaké jsou další nedostatky nabídky: edostatečně rozmístěné informační tabule, chybí program a místa pro děti. dpočívadla, lavičky, přístřešky, dodělání cyklostezek, možnost výpůjček kol s propojením na ČD, atd. Kam investovat: portovní příležitosti (38 %), propagace služeb a zajímavostí v regionu (24 %), do kulturních zařízení a aktivit (17 %) Rozšíření a vybavení sítě cyklostezek a cyklotras, zařízení pro aktivně trávenou dovolenou (lan. centra, okruhy pro bruslení, skate stadion, atd.). bjemná reklamní kampaň, tisk, rozhlas, internet, pozvání mediálně známých osobností, pořádání sportovních akcí. prava silnic a cest, lepší značení kulturních památek, výstavba sportovního centra, vyčištění a úprava rybníka, organizace hudebních festivalů.

10 T: třední Čechy - západ očet respondentů: 68 D I K T E L Charakteristika a rozdíly od ostatních T: Ve srovnání s ostatními T by podnikatelé více investovali do svého podnikání z úvěru. Ve srovnání s ostatními T v TR kolí rahy by se investovalo z výhry v podnikatelské soutěži spíše do stravovacího zařízení. Ve srovnání s ostatními T v TR kolí rahy je považována nabídka a kvalita stravovacích služeb za více nedostačující. Co musí vidět a ochutnat: Kulturní památky (44 %), pivo (27 %), přírodu a její zajímavosti (16 %) Co je k vidění v T a co ochutnat: enomatská keramika, zmrzlina, Burianův likér. Krušovické pivo s prohlídkou pivovaru, místní cyklotrasy hlavně na Křivoklát. Křivoklát, Krakovec, - návštěva, pivo - ochutnávka, jízda parním vlakem zážitek. V čem je nabídka T nedostačující: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (25 %), propagace služeb a regionu (25 %), dostupnost a kvalita stravovacích služeb (20 %) edostatečná jazyková vybavenost a informační systém v turistických lokalitách, nedostatečná propagace a pomalé reakce jednotlivých subjektů na případné poptávky či podněty. Rozšíření nabídky v regionu orientované na zážitek: Kulturní akce (51 %), sport (33 %) a gastronomie (10 %)

11 T: třední Čechy - západ Kam investovat podnikatelský úvěr: Ubytovací zařízení (33 %), vlastní podnikání (33 %), stravovací zařízení (13 %) D I K T E L ápady na investice: Do rozšíření v oblasti rozvozů jídel a propagace naší restaurace, dále do rozšíření sortimentu pro naše zákazníky. Do modernizace /obnovy/ vybavení ubytovacích zařízení, protože už to je potřeba. Zrekonstruoval bych restauraci, vylepšil služby infocentra (i-web koutek). Kam investovat výhra v podnikatelské soutěži: Vylepšení ubytovacích zařízení (22 %), vlastní podnikání (21 %), sportovní příležitosti (19 %) Vybudování cyklostezek a posezení kolem nich + lavičky, altánky, tábořiště a odpadkové koše. Výstavba dráhy pro kolečkové brusle, zlepšení ubytovacích služeb. Rozšířila bych sortiment pro turisty, především sezónní nabídku a zlepšila ubytovací zařízení a spojila s půjčovnou lodí. Kam investovat neomezené finanční prostředky: Do kulturních zařízení a aktivit (23 %), vylepšení ubytovacích zařízení (21 %), sportovní příležitosti (15 %) ěkteré další zajímavé nápady: Vytvoření destinačního managementu, marketingové aktivity, turistická infrastruktura, průvodcovská služba. Možná bych se pokusil zařídit nějakou cest. agenturu, pořádal výlety do okolí, snažil se přivézt turisty sem

12 T: třední Čechy - západ očet respondentů: 24 Charakteristika a rozdíly od ostatních T: Ve srovnání s ostatními T v TR kolí rahy je hodnocen rozvoj CR nejpozitivněji. Ve srovnání s ostatními T v TR kolí rahy by byla financována cykloturistika ve větší míře. M R Á V Jezdí se kvůli: poznání (31 %), turistice a sportu (24 %) a relaxaci (15 %) Lákat bychom je měli: na kulturní památky (68 %), kulturní akce (21 %), cykloturistiku (11 %) Další lákadla: Železniční trať Krupá - Kolešovice tzv. Kolešovka. Military show - plánovaná v r (předchozí ročníky 2005 a 2007). Zámek Lány, CCHK Křivoklátsko, Křivoklát. aby přijeli a zůstali déle: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (32 %), kulturní akce (18 %), sportovní příležitosti (18 %). Určitě lepší služby - hlavně ubytování, vytvořit tradiční velké akce, které přilákají turisty i z větších dálek a dále velké spektrum možností zábavy a sportu a to i ve špatném počasí. Kvalitnější služby v ubytování a restauracích, nabídka produktů pro aktivní odpočinek. V čem je nabídka T nedostačující: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (50 %), dostupnost a kvalita stravovacích služeb (50 %) čkoliv se v této oblasti CR rozvíjí, objevují se názory poukazující na fakt, že některé služby nejsou dostačující: Ve zdejším regionu lidé podnikají v jiných oblastech. V oblasti cestovního ruchu není zaručena celoroční výdělečnost.

13 T: třední Čechy - západ Zhodnocení dosavadního vývoje CR: Limitován financemi (37 %), rozvíjí se (37 %), limitován nedostatkem ubytovacích kapacit (15 %) ěkteré názory na vývoj CR: M R Á V Rozvoj cest. ruchu v naší obci limituje nedostatek výrazných tur. atraktivit, nízká úroveň ubytovacích služeb. Lokalita je vybavena dostatkem turistických cílů - limituje nás pouze finanční oblast. Kam investovat: Dopravní spojení a dostupnost (22 %), rekonstrukce a zpřístupnění památek (19 %), cykloturistika (19 %) ávrhy investic: a revitalizaci obecního (zámeckého ) lesoparku. Rekonstrukci polních cest, na vybudování infrastruktury - vodovod, kanalizace - problémem jsou stávající zdroje pitné vody. a realizaci cyklostezky Kněževes - Rakovník, rekonstrukci památkového objektu na muzeum chmele a českého venkova, na společenské akce - Kněževeská dechparáda, Chmelová šiška. řestože je cykloturistika jedním z lákadel, měla by být dál rozvíjena, aby nalákala více turistů.

14 T: třední Čechy - jihovýchod očet respondentů: 197 Charakteristika a rozdíly od ostatních T: Ve srovnání s ostatními T je pociťována nabídka a kvalita ubytovacích služeb jako spíše nedostačující. ro tuto T jsou typické památky a také jsou tahákem pro turisty. Jezdí se kvůli: poznání (28 %), turistice a sportu (20 %), relaxaci (15 %) B Č Lákat bychom je měli: na kulturní památky (77 %), cykloturistiku (10 %) a kulturní akce (7 %) Co všechno může turisty nalákat: Zámek Konopiště, hora Blaník a její okolí. Ladova stezka, příroda, kulturní akce - pouť + hudební produkce, gastronomie. Ringhofferova hrobka,letní kino Kamenice, zámek Štiřín, Ladova krajina-mikešova cesta, velkopopovický pivovar. Co musí vidět a ochutnat: Kulturní památky (50 %), přírodu a její zajímavosti (19 %), pivo (11 %) Tipy: Chrám sv. Barbory, Vlašský dvůr, mince. Zámek Konopiště, Jemniště, hrad Č. Šternberk, okolí řeky ázavy, Vlašimský park, h. Blaník. Vidět Konopiště,navštívit městskou památkovou rezervaci Kutná Hora, vodácky atraktivní řeka ázava a její nezapomenutelná přírodní scenérie.

15 T: třední Čechy - jihovýchod aby přijeli a zůstali déle: Dostupnost a kvalita ubytování (38 %), sportovní příležitosti (13 %), dostupnost a kvalita stravování (11 %) B Č ápady na to, co nabídnout: V Benešově chybí kvalitní plavecký bazén (aquapark), dobře vybavené kempy u lapské přehrady. Kemp s možností koupání, pro rodiny dětská hřiště u penzionů, hotelů a třeba i u restaurací, když se po cestě chtějí zastavit na chutném jídle. Lepší služby (otvírací doba) apod., málo kultury, málo kin. Vybudování základní infrastruktury v obci, zlepšení jejího vzhledu (neopravené usedlosti). V čem je nabídka T nedostačující: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (35 %), propagace služeb a regionu (20 %), kulturní akce (14 %) Málo ubytovacích zařízení, nedostatečný doprovodný program (divadlo, koncerty, večerní programy v památkách). Další postřehy: Málo příležitostí ke sportu a kultuře, nedostatečná informovanost o málo známých památkách, nízká propagace. Rozšíření nabídky kulturních akcí jako lákadla pro turisty. Kam investovat: portovní příležitosti (36 %), propagace služeb a regionu (29 %), do ubytovacích služeb (21 %) a co přišli: Zpřístupnění vodní nádrže Želivka. 1. zlepšit propagaci, činnost infocenter, orientace na obyvatele rahy 2.rozšíření služeb, např. půjčovny kol 3.cykloturistika - zlepšit spolupráci s ČD - využít souběh železnice a Labe. ořádání zájezdů do tředočeského kraje.

16 T: třední Čechy - jihovýchod očet respondentů: 71 D I K T E L Charakteristika a rozdíly od ostatních T: Ve srovnání s ostatními T v TR kolí rahy by podnikatelé investovali z úvěru více do kulturních aktivit. Ve srovnání s dalšími T by podnikatelé investovali více do kulturních aktivit z financí z podnikatelské soutěže. odnikatelé by ve srovnání s ostatními T nejvíce investovali do zprostředkovatelských služeb CR v případě neomezených finančních zdrojů. Co musí vidět a ochutnat: Kulturní památky (65 %), přírodu a její zajímavosti (25 %), místní kuchyni (6 %) Kam se vydat: Řeka ázava, hora Blaník, hrady Č. Šternberk, Konopiště, klášter v ázavě, Jemniště. Hezká místa podél Vltavy, výlety po řece, soutok Vltavy a ázavy. V čem je nabídka T nedostačující: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (33 %), bazény, koupaliště a aquaparky (28 %), propagace služeb a regionu (22 %) edostatek kempů, koupališť apod. nedostatečná propagace regionu. edostatek levného ubytování, nedostatek památek a zajímavých míst. Rozšíření nabídky v regionu orientované na zážitek: port (70 %), kulturní akce (23 %) a gastronomie (7 %)

17 T: třední Čechy - jihovýchod Kam investovat podnikatelský úvěr: Ubytovací zařízení (20 %), vlastní podnikání (15 %), kulturní zařízení a aktivity (15 %), propagace svého podnikání (15 %) D I K T E L ávrhy investic některých podnikatelů: Zřízení expozice (multimediální) v kapli Božího těla, téma - Jak se stavěly katedrály. Rozvoj zázemí, centra, obnova vybavení, nové technologie, nástupní a výstupní místo na řece, značení řeky. Kam investovat výhra v podnikatelské soutěži: portovní příležitosti (25 %), kulturní zařízení a aktivity (18 %), zprostředkovatelské služby v cestovním ruchu (15 %) K vybudování koupaliště protože v Benešově žádné pořádné není. Investoval bych je do vývoje regionu po turistické stránce (cyklostezky, oprava památek...). Kam investovat neomezené finanční prostředky: portovní příležitosti (35 %), kulturní zařízení a aktivity (21 %), zprostředkovatelské služby v cestovním ruchu (17 %) Zajímavé nápady: Kolem řeky ázavy, velký potenciál v rozvoji cestovního ruchu. Vybudování velkého areálu s restaurací, sportovním zařízením aby přilákal turisty a návštěvníky kraje.

18 T: třední Čechy - jihovýchod očet respondentů: 28 Charakteristika a rozdíly od ostatních T: Ve srovnání s ostatními T v TR kolí rahy rozvoj CR nejvíce limitují finance. Ve srovnání s ostatními T v TR kolí rahy by byly nejvíce financovány ubytovací zařízení. M R Á V Jezdí se kvůli: turistice a sportu (32 %), poznání (25 %) a relaxaci (23 %) Lákat bychom je měli: na kulturní památky (84 %), cykloturistiku (11 %) Český Šternberk - památky, dobrá dostupnost z rahy - dálnice, příroda, klid. Hora Blaník, zámek a zámecký park ve Vlašimi, celkem příroda, velké zastoupení lesů o které se majitelé starají. aby přijeli a zůstali déle: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (40 %) ávrhy nabídek pro turisty: Možnost ubytování, která v Kolovratech citelně chybí. Vybudování koupaliště a sportovní vyžití, výše vstupného na hrad, jiné akce pořádané v okolí. V čem je nabídka T nedostačující: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (45 %), dostupnost a kvalita stravovacích služeb (27 %), bazény, koupaliště a aquaparky (18 %) dstavná plocha, vodní plocha ke koupání, sportovní areál.

19 T: třední Čechy - jihovýchod Zhodnocení dosavadního vývoje CR: Limitován financemi (50 %), limitován nedostatkem ubytovacích kapacit (27 %), rozvíjí se (15 %) M R Á V ázory na úroveň CR: bec je známa převážně vodáky a cyklisty. bezpečné cesty pro pěší a cyklisty, přístup je pouze po velice frekventované komunikaci - silnice II: tř.. V obci Chocerady se jedná především o využití cyklotrasy podél ázavy a vodáckou turistiku, omezení nepociťujeme. Kam investovat: Dopravní spojení a dostupnost (23 %), propagace regionu (17 %), ubytovací zařízení (17 %) Vybudování chodníků a komunikací, propagaci obce, vybudování odstavných ploch a sportovišť. Vybudování dalších ubytovacích kapacit.

20 T: třední Čechy - severovýchod očet respondentů: 158 Charakteristika a rozdíly od ostatních T: Ve srovnání s dalšími T podle respondentů navštěvují turisté region kvůli příbuzným. Turistům by měla být nabídnuta více cykloturistika, aby zde zůstali déle. Jezdí se kvůli: turistice (21 %), poznání (20 %), návštěvě příbuzných a známých (14 %) B Č Lákat bychom je měli: na kulturní památky (46 %), cykloturistiku (17 %), kulturní akce (14 %) ěkteré návrhy turistických lákadel: Z Chleby, zámek Loučeň, Mladá Boleslav, skanzen řerov, Jabkenice, Botanicus. oděbrady, řerov nad Labem, strá, Lysá nad Labem. Co musí vidět a ochutnat: Tradiční produkt (25 %), kulturní památky (25 %), pivo (19 %) ěkteré nápady respondentů: Určitě vidět kanzen v řerově nad Labem, Lázně oděbrady, ochutnat lázeňské oplatky nebo polabské vepř. špalky. Výlet parníkem po Labi.

21 T: třední Čechy - severovýchod aby přijeli a zůstali déle: Dostupnost a kvalita ubytování (28 %), propagace služeb a regionu (16 %), sportovní příležitosti (12 %) ávrhy na sportovní a kulturní vyžití: Záruku zdravotně nezávadného koupání (i v létě bez sinic), udržované cyklostezky a půjčovnu kol a kolečkových bruslích v blízkosti cyklostezky. Zajímavý bývalý vojenský prostor Milovice. Lepší nabídka služeb CR, více kulturních a jiných akcí, vybudování koupaliště, popř. umělý svah v zimě na sáňkování, obnova místního kina - vybudovat multikino atd., dokončení obchvatu města ymburk - větší klid a čistější ovzduší pro turisty. B Č V čem je nabídka T nedostačující: ropagace služeb a regionu (19 %), dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (19 %), dostupnost a kvalita stravovacích služeb (16 %) edostatečná propagace: Myslím, že památek je dost jen se o nich neví - tedy pořádná propagace + dopravní značení. Turistické balíčky na celý týden. Další postřehy: Špatné dopravní propojení - např. na Kokořínsko jezdí jeden bus denně na jednu zastávku a jediný bus odtud odjíždí zase z jiné zastávky - kdo to tam nezná, musí dost bloudit. V naší obci nefunguje jediný hotel, jen ubytovna spíše pro pracovníky z východu. Kam investovat: portovní příležitosti (38 %), propagace služeb a regionu (24 %), ubytovací služby (24 %) Lanové centrum, aquapark, interaktivní muzea pro děti. Wellness víkendy, turistika, chata s občerstvením v polabských lesích.

22 T: třední Čechy - severovýchod očet respondentů: 74 D I K T E L Charakteristika a rozdíly od ostatních T: Ve srovnání s ostatními T v TR kolí rahy by podnikatelé investovali více do ubytovacích zařízení v případě neomezeného finančního zdroje. a rozdíl od ostatních T hodnotí podnikatelé nabídku koupání jako dostatečnou. Co musí vidět a ochutnat: Kulturní památky (24 %), pivo (23 %), místní kuchyni (18 %) a co nezapomenout: UTK - bez výletu parníkem na soutok ( neexistuje ) VÍ - bez lahvinky Ludmily a jemného pobolívání hlavy. ZÁMEK - bez návštěvy zámku, kostnice a vinných sklepů v Mělníku RH - bez návštěvy rahy. oděbrady- zámek, historie, lázeňství, nákup suvenýru se vztahem k výše uvedenému - např. kalendáře, tužky, pítko oděbrady atp. V čem je nabídka T nedostačující: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (35 %), kulturní akce (16 %), dostupnost a kvalita stravovacích služeb (14 %) Co vše v nabídce chybí: Chybí wellness služby, chybí ucelený přehled kulturních akcí v regionu na internetu. Všechno chybí, zábavní centra, špatná infrastruktura, nedostatek kulturních akcí pro všechny věkové kategorie. Rozšíření nabídky v regionu orientované na zážitek: Kulturní akce (44 %), sporty (33 %) a gastronomie (24 %)

23 T: třední Čechy - severovýchod čkoliv je tato turistická oblast do určité míry typická svou místní kuchyní, podnikatelé navrhují investovat do stravovacích zařízení a služeb a více tyto služby zdostupnit turistům a rozšířit jejich nabídku. Kam investovat podnikatelský úvěr: Ubytovací zařízení (28 %), vlastní podnikání (26 %), stravovací zařízení (13 %) D I K T E L Rekonstrukce ubytovacího a stravovacího zařízení pro zlepšení kvality ubytování a na případné zateplení objektů pro úsporu energie a tím zkvalitnění životního prostředí. a nákup chatiček pro rozšíření ubytovací kapacity. Další nápad: Zlepšení ubytovacích kapacit, rozšíření lázeňských, balneo, wellness služeb, zvýšení standardu nabízených služeb v hotelnictví. Kam investovat výhra v podnikatelské soutěži: Vylepšení ubytovacích zařízení(27 %), sportovnípříležitosti (22 %), vlastní podnikání (18 %) Rozšířil bych cyklostezky v regionu a s nimi spojené půjčovny, servisy, atp. Cyklotrasy, značenícest, lodnídoprava, půjčovny lodí. Kam investovat neomezené finanční prostředky: Vylepšení ubytovacích zařízení(30 %), sportovnípříležitosti (25 %), stravovací zařízení (19 %) ěkteré zajímavé návrhy: Vylepšil bych infrastrukturu v regionu. nedostatek tras pro inline, málo udržované hypostezky, vylepšení odpočívadel a parkovišť v lese. vzhledem k obrovskému potenciálu ruských klientů (viz. K. Vary) bych prosadil projekt znovuotevření letiště v Milovicích a navázal bych na historii, kdy sem jezdilo tisíce Rusů. Máme co nabídnout. Lázně oděbrady, blízko rahy a náš tankodrom.

24 T: třední Čechy - severovýchod očet respondentů: 19 Charakteristika a rozdíly od ostatních T: Ve srovnání s ostatními T v TR kolí rahy je rozvoj CR nejslabší. M R Á V Jezdí se kvůli: poznání (28 %), turistice a sportu (21 %) a návštěvě příbuzných (19 %) Lákat bychom je měli: na kulturní památky (53 %), cykloturistiku (26 %), koupání (21 %) Jaká jsou lákadla: Renesanční radnice na náměstí, kostel sv. Václava v ýčině, kostel sv. Bartoloměje, areál koupaliště, nový lesopark (4ha ) se skateparkem, dětským hřištěm, osvětlením, automatickým zavlažováním, stezkami pro sport. Cyklistické stezky po březích Labe. aby přijeli a zůstali déle: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (29 %), kvalita služeb obecně (29 %) ěkteré nápady na tvorbu nabídky pro turisty: Větší počet ubytovacích kapacit, doplňkový program - např. relax, sport. vyžití. Kulturní a společenské dění ve večerních hodinách. V čem je nabídka T nedostačující: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (45 %), propagace služeb a zajímavostí v regionu (25 %), dopravní spojení a dostupnost (25 %)

25 T: třední Čechy - severovýchod Zhodnocení dosavadního vývoje CR: Rozvíjí se (31 %), je limitován financemi (25 %), někteří poukazují na to, že se CR rozvíjí velmi pomalu nebo vůbec (19 %) M R Á V Kam investovat: Rekonstrukce a zpřístupnění památek (23 %), propagace regionu (15 %), cykloturistika (15 %) Jeden z návrhů: 1) vybudování cyklostezek mezi obcemi se zpevněným povrchem 2) řádné informační panely, přístup na internet bezplatný.

26 rovnání turistických oblastí Do všech tří turistických oblastíse jezdípředevším kvůli poznání, turistice a sportu a relaxaci Kulturní památky jsou největším lákadlem v jihovýchodní T V severovýchodní T jsou největším lákadlem cykloturistika, kulturní akce B Č Kulturní památky jsou nejvíce typické pro jihovýchodní a západní T říroda a její zajímavosti jsou nejvíce typické pro jihovýchodní T ivo je nejvíce typické pro západní turistickou oblast Tradiční produkt je charakteristický pro severovýchodní T edostatečná nabídka z hlediska propagace, dostupnosti a kvality ubytovacích služeb je typická pro jihovýchod T edostatečná nabídka z hlediska dostupnosti a kvality stravovacích služeb je charakteristická pro západní T Do ubytovacích služeb by nejvíce investovali v severovýchodní T

27 rovnání turistických oblastí Místní kuchyně je nejvíce charakteristická pro severovýchodní T Kulturní památky jsou nejvíce typické pro jihovýchodní a západní T D I K T E L říroda a zajímavosti jsou typické pro jihovýchodní T edostatečná nabídka z hlediska dostupnosti a kvality stravovacích služeb je typická pro západní T Do ubytovacího zařízení a do svého současného podnikání by nejvíce investovali z úvěru podnikatelé v západním T Do kulturních zařízení a aktivit by nejvíce investovali z úvěru podnikatelé v jihovýchodní T ejvíce by podnikatelé investovali do svého podnikání v západním T z peněz z podnikatelské soutěže Do kulturních zařízení a aktivit by nejvíce investovali z peněz ze soutěže podnikatelé v jihovýchodní T Do ubytovacích zařízení by v případě neomezeného finančního zdroje investovali podnikatelé v severovýchodní T

28 rovnání turistických oblastí Za relaxací, turistikou a sportem se jezdí především do jihovýchodní T M R Á V Kulturní akce jsou největším lákadlem v západním T Cykloturistika je největším lákadlem v severovýchodní T abídka je nejvíce nedostačující z hlediska dostupnosti a kvality stravovacích služeb v západní T Finance nejvíce limitují rozvoj CR v jihovýchodní T CR se nejvíce rozvíjí v západní T Do ubytovacího zařízení by nejvíce investovali v jihovýchodním T

C. NÁVRHOVÁ ČÁST PROGRAM ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU TURISTICKÉ OBLASTI KRKONOŠE

C. NÁVRHOVÁ ČÁST PROGRAM ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU TURISTICKÉ OBLASTI KRKONOŠE C. NÁVRHOVÁ ČÁST PROGRAM ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU TURISTICKÉ OBLASTI KRKONOŠE Priorita 1 Zvýšení nabídky programů a produktů cestovního ruchu 1.1 Programy letního cestovního ruchu 1.2 Programy zimního

Více

S TRATEGICKÝ PLÁN ROZVOJE M Ě STA B ECHYNĚ S TRATEGICKÁ Č ÁST STRATEGICKÉHO PLÁNU ROZVOJE MĚSTA BECHYNĚ 1/44 STRATEGICKÁ ČÁST

S TRATEGICKÝ PLÁN ROZVOJE M Ě STA B ECHYNĚ S TRATEGICKÁ Č ÁST STRATEGICKÉHO PLÁNU ROZVOJE MĚSTA BECHYNĚ 1/44 STRATEGICKÁ ČÁST STRATEGICKÁ ČÁST STRATEGICKÉHO PLÁNU ROZVOJE MĚSTA BECHYNĚ S TRATEGICKÁ Č ÁST 1/44 OBSAH S TRATEGICKÝ PLÁN ROZVOJE 1 VIZE MĚSTA BECHYNĚ...3 1.1 Infrastruktura, životní prostředí a bezpečnost obyvatel...

Více

PROGRAM ROZVOJE CESTOVNÍHO

PROGRAM ROZVOJE CESTOVNÍHO PROGRAM ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU A LÁZEŇSTVÍ V KARLOVARSKÉM KRAJI 2007 2013 Pramen: Zámecké lázně, K. Vary Program rozvoje cestovního ruchu a lázeňství v Karlovarském kraji Zpracovatel: Západočeská univerzita

Více

Další formulované problémy a potřeby nezahrnuté do výše uvedených opatření a aktivit

Další formulované problémy a potřeby nezahrnuté do výše uvedených opatření a aktivit Prioritní oblast 1: Priorita 1.1. Region atraktivní Životní prostředí a přírodní dědictví regionu Opatření 1.1.1. 1.1.1.1.Likvidace černých skládek Existence černých skládek Odpady 1.1.1.2.Osvěta a motivace

Více

MANUÁL ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU V JIHOČESKÉM KRAJI

MANUÁL ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU V JIHOČESKÉM KRAJI MANUÁL ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU V JIHOČESKÉM KRAJI pro zpracovala Jihočeskou centrálu cestovního ruchu INCOMA Research, s.r.o. květen 2007 OBSAH 1. ÚVOD 1.1. CÍLE PROJEKTU 1.2. METODIKA PROJEKTU 1.3. SEZNAM

Více

Marketingová strategie cestovního ruchu ve městech Zlín, Luhačovice a v turistické oblasti Zlínsko

Marketingová strategie cestovního ruchu ve městech Zlín, Luhačovice a v turistické oblasti Zlínsko Marketingová strategie cestovního ruchu ve městech Zlín, Luhačovice a v turistické oblasti Zlínsko Marketingový průzkum Cestovní kanceláře a agentury 26 TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM FONDEM

Více

Strategický plán rozvoje města Jílové u Prahy. Královské zlatohorní město Jílové u Prahy je tím pravým místem pro rodinnou turistiku, zábavu a sport.

Strategický plán rozvoje města Jílové u Prahy. Královské zlatohorní město Jílové u Prahy je tím pravým místem pro rodinnou turistiku, zábavu a sport. Strategický plán rozvoje města Jílové u Prahy Královské zlatohorní město Jílové u Prahy je tím pravým místem pro rodinnou turistiku, zábavu a sport. ÚVOD OBSAH 1. ÚVODNÍ SLOVO STAROSTY... 1 2. POTŘEBA

Více

Projekt MISTRAL Místní implementace strategického řízení v Litoměřicích Činnost 8: Zpracování Inovované strategie marketingu a cestovního ruchu

Projekt MISTRAL Místní implementace strategického řízení v Litoměřicích Činnost 8: Zpracování Inovované strategie marketingu a cestovního ruchu Projekt MISTRAL Místní implementace strategického řízení v Litoměřicích Činnost 8: Zpracování Inovované strategie marketingu a cestovního ruchu Inovovaná strategie marketingu a cestovního ruchu Obsah I.

Více

8 SYNTÉZA... 3. 8.1 Formulace SWOT analýzy cestovního ruchu v TO Ostravsko... 3. 8.2 Diagnóza cestovního ruchu TO Ostravsko... 5

8 SYNTÉZA... 3. 8.1 Formulace SWOT analýzy cestovního ruchu v TO Ostravsko... 3. 8.2 Diagnóza cestovního ruchu TO Ostravsko... 5 Statutární město Ostrava MARKETINGOVÁ STRATEGIE ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU TURISTICKÉ OBLASTI OSTRAVSKO NÁVRHOVÁ ČÁST Ing. Lenka Hurtová Ing. Lucie Ligocká 08 11/2010 OBSAH 8 SYNTÉZA... 3 8.1 Formulace SWOT

Více

ZAPOJENÍ ZAMĚSTNANCŮ ČERPACÍCH STANIC DO INFORMAČNÍCH STRATEGIÍ NA PODPORU TURISMU V ČESKÉ REPUBLICE

ZAPOJENÍ ZAMĚSTNANCŮ ČERPACÍCH STANIC DO INFORMAČNÍCH STRATEGIÍ NA PODPORU TURISMU V ČESKÉ REPUBLICE - 2 - ZAPOJENÍ ZAMĚSTNANCŮ ČERPACÍCH STANIC DO INFORMAČNÍCH STRATEGIÍ NA PODPORU TURISMU V ČESKÉ REPUBLICE Pavel Voves, Pavel Kočiš, Magdalena Boukhemisová Madison Public Affairs s.r.o. Praha 2006-3 -

Více

ISÚ vzniklo v roce 2008, aktualizace ISÚ byla provedena v březnu 2010. ISÚ MAS Královská stezka o.p.s. na období 2008 2015 (druhá aktualizace 2011)

ISÚ vzniklo v roce 2008, aktualizace ISÚ byla provedena v březnu 2010. ISÚ MAS Královská stezka o.p.s. na období 2008 2015 (druhá aktualizace 2011) ISÚ vzniklo v roce 2008, aktualizace ISÚ byla provedena v březnu 2010 ISÚ MAS Královská stezka o.p.s. na období 2008 2015 (druhá aktualizace 2011) Obsah 1. Lidé a společnost... 7 1.1 Sociodemografické

Více

Zpráva o výsledcích veřejného setkání v Novém Městě nad Metují dne 6.října 2005

Zpráva o výsledcích veřejného setkání v Novém Městě nad Metují dne 6.října 2005 Příprava Strategického plánu rozvoje Nového Města nad Metují Zpráva o výsledcích veřejného setkání v Novém Městě nad Metují dne 6.října 2005 Vypracovala: Agora Central Europe Petra Rezka 12, 140 00 Praha

Více

3. Rozvojová část Místní akční skupina Veselsko Řečicko o.p.s.

3. Rozvojová část Místní akční skupina Veselsko Řečicko o.p.s. 3. Rozvojová část Místní akční skupina Veselsko Řečicko o.p.s. SPOLUFINANCOVÁNO EVROPSKOU UNIÍ EVROPSKÝM ZEMĚDĚLSKÝM ORIENTAČNÍM A ZÁRUČNÍM FONDEM ( EAGGF) 35 3.1. ÚVOD Rozvojová část obsahuje informace

Více

Strategie rozvoje Mikroregionu Šumava Západ

Strategie rozvoje Mikroregionu Šumava Západ SPOLUFINANCOVÁNO Z PROGRAMU INTERREG III A ČESKÁ REPUBLIKA SVOBODNÝ STÁT BAVORSKO EUREON, a.s. Rosmarin Business Center Dělnická 12 170 00 Praha 7 tel.: 246094080 fax: 246094090 email: jan.zavrel@eureon.cz

Více

města Luhačovice ve vazbě na rozvoj cestovního ruchu TO Zlínsko SOUHRN VÝSLEDKŮ

města Luhačovice ve vazbě na rozvoj cestovního ruchu TO Zlínsko SOUHRN VÝSLEDKŮ Marketingová strategie rozvoje cestovního ruchu města Luhačovice ve vazbě na rozvoj cestovního ruchu TO Zlínsko SOUHRN VÝSLEDKŮ 2006 TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM FONDEM PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ,

Více

Strategický plán rozvoje města Žďár nad Sázavou. 1. Úvod... 3. 2. Strategická vize města... 4. 3. Problémové okruhy strategie... 6

Strategický plán rozvoje města Žďár nad Sázavou. 1. Úvod... 3. 2. Strategická vize města... 4. 3. Problémové okruhy strategie... 6 STRATEGICKÝ PLÁN ROZVOJE MĚSTA ŽĎÁR NAD SÁZAVOU (STRATEGIE MĚSTA) říjen 2007 OBSAH: 1. Úvod... 3 2. Strategická vize města... 4 3. Problémové okruhy strategie... 6 3. Opatření a aktivity...11 PROBLÉMOVÝ

Více

Integrovaná strategie rozvoje území Místní akční skupiny Podřipsko 2014-2020

Integrovaná strategie rozvoje území Místní akční skupiny Podřipsko 2014-2020 Integrovaná strategie rozvoje území Místní akční skupiny Podřipsko 2014-2020 1 Obsah OBSAH... 2 1. ANALÝZA ÚZEMÍ MAS PODŘIPSKO... 4 1.1 GEOGRAFICKÉ VYMEZENÍ PODŘIPSKA... 4 1.2 HISTORICKÉ VYMEZENÍ PODŘIPSKA...

Více

ROZVOJ OBLASTI HRUBÉHO JESENÍKU A NAVAZUJÍCÍHO PODHŮŘÍ MIKROREGION,,SRDCE JESENICKÉHO PODHŮŘÍ BRUNTÁLSKO - RÝMAŘOVSKÝ REKREAČNÍ REGION

ROZVOJ OBLASTI HRUBÉHO JESENÍKU A NAVAZUJÍCÍHO PODHŮŘÍ MIKROREGION,,SRDCE JESENICKÉHO PODHŮŘÍ BRUNTÁLSKO - RÝMAŘOVSKÝ REKREAČNÍ REGION ROZVOJ OBLASTI HRUBÉHO JESENÍKU A NAVAZUJÍCÍHO PODHŮŘÍ MIKROREGION,,SRDCE JESENICKÉHO PODHŮŘÍ BRUNTÁLSKO - RÝMAŘOVSKÝ REKREAČNÍ REGION VÝVOJ CESTOVNÍHO RUCHU HRUBÉHO JESENÍKU A ROZVOJ DOPRAVNÍ INFRASTRUKTURY

Více

Euroregion Glacensis. Strategický plán rozvoje cyklotras na území Euroregionu Glacensis. Phare

Euroregion Glacensis. Strategický plán rozvoje cyklotras na území Euroregionu Glacensis. Phare Euroregion Glacensis Strategický plán rozvoje cyklotras na území Euroregionu Glacensis Program: Phare CBC CZ 9909 Společný fond malých projektů Číslo projektu: CZ9909.02.01.02.04.22. Zadavatel projektu:

Více

STRATEGIE ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU MĚSTA ČESKÉ BUDĚJOVICE

STRATEGIE ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU MĚSTA ČESKÉ BUDĚJOVICE STRATEGIE ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU MĚSTA ČESKÉ BUDĚJOVICE OBSAH OBSAH... 1 ÚVOD... 5 ANALYTICKÁ ČÁST... 6 1 SITUAČNÍ ANALÝZA, POUŽITÁ METODOLOGIE A FAKTORY ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU... 7 2 SOUČASNÉ TRENDY

Více

Marketingová strategie cestovního ruchu a kultury města Tábor

Marketingová strategie cestovního ruchu a kultury města Tábor 1 Marketingová strategie cestovního ruchu a kultury města Tábor Listopad 2009 2 OBSAH A. ÚVOD... 4 1. Zadání marketingové koncepce... 4 2. Metodika a použité výzkumy... 4 B. Analytická část marketingové

Více

Program rozvoje města Luhačovice 2014-2022. Vyhodnocení dotazníků. 1. Dotazník pro obyvatele

Program rozvoje města Luhačovice 2014-2022. Vyhodnocení dotazníků. 1. Dotazník pro obyvatele Program rozvoje města Luhačovice 2014-2022 Vyhodnocení dotazníků V rámci zpracování Programu rozvoje města Luhačovice na období 2014 2022 bylo na podzim roku 2013 provedeno dotazníkové šetření zaměřené

Více

Strategie rozvoje ÚZEMÍ SPOLEČENSTVÍ OBCÍ PODKRKONOŠÍ pro období 2007-2013

Strategie rozvoje ÚZEMÍ SPOLEČENSTVÍ OBCÍ PODKRKONOŠÍ pro období 2007-2013 Strategie rozvoje ÚZEMÍ SPOLEČENSTVÍ OBCÍ PODKRKONOŠÍ pro období 2007-2013 1. pracovní verze 21. 8. 2008 Seznam použitých zkratek KJH SOJH SOP CEP SR SPL MAS Království Jestřebí hory Svazek obcí Jestřebí

Více

Analýza mikroregionu Střední Haná a představení jednotlivých obcí

Analýza mikroregionu Střední Haná a představení jednotlivých obcí ANALÝZA MIIKROREGIIONU STŘEDNÍÍ HANÁ A PŘEDSTAVENÍÍ JEDNOTLIIVÝCH OBCÍÍ BM region o.p.s. 1 OBSAH OBSAH... 2 1. ÚVOD... 3 2. MIKROREGION STŘEDNÍ HANÁ... 4 3. MÍSTNÍ AKČNÍ SKUPINA... 5 4. OBCE MIKROREGIONU...

Více

Hejtmanka Jana Vaňhová: Evropské dotace hrají nepostradatelnou roli při rozvoji Ústeckého kraje.

Hejtmanka Jana Vaňhová: Evropské dotace hrají nepostradatelnou roli při rozvoji Ústeckého kraje. Speciální vydání magazínu Ústeckého kraje k eurodotacím a zahájení turistické sezóny ZDARMA duben 2012 FONDY EVROPSKÉ UNIE: 26,7 miliard pro Českou republiku REGIONÁLNÍ OPERAČNÍ PROGRAM SEVEROZÁPAD: 746

Více

STRATEGIE ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU města Kašperské Hory

STRATEGIE ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU města Kašperské Hory STRATEGIE ROZVOJE CESTOVNÍHO RUCHU města Kašperské Hory Zadavatel Město Kašperské Hory Řešitelský tým Ing. Jitka Zikmundová, MBA Ing. Jitka Boháčová Ing. Jana Švejdová Odborné konzultace Ing. Veronika

Více

STRATEGICKÝ PLÁN ROZVOJE ÚZEMÍ MAS SLEZSKÁ BRÁNA V OBDOBÍ 2014-2020

STRATEGICKÝ PLÁN ROZVOJE ÚZEMÍ MAS SLEZSKÁ BRÁNA V OBDOBÍ 2014-2020 STRATEGICKÝ PLÁN ROZVOJE ÚZEMÍ MAS SLEZSKÁ BRÁNA V OBDOBÍ 2014-2020 1 2 OBSAH 1 ÚVOD... 6 1.1 Strategie rozvoje MAS Slezská BRána... 6 1.2 Způsob budoucích Aktualizací strategického plánu... 6 2 ZÁKLADNÍ

Více

TOWS. S - O Maxi - Maxi Stavět rozvoj na silných stránkách Maximalizace využití příležitostí

TOWS. S - O Maxi - Maxi Stavět rozvoj na silných stránkách Maximalizace využití příležitostí TOWS Matice TOWS je analytický nástroj používaný jako další krok po vytvořené SWOT analýze. Ve své podstatě kombinuje vliv slabých a silných stránek, příležitostí a hrozeb. Při vzájemném průniku témat

Více

Strategický plán rozvoje Města Bílina Průzkum názorů občanů

Strategický plán rozvoje Města Bílina Průzkum názorů občanů Regionální rozvojová agentura Ústeckého kraje, a.s. 1 Základní údaje o průzkumu Průzkum názorů občanů města Bíliny proběhl v rámci zpracovávaného Strategického plánu Města Bílina v období od 1.3.26 do

Více

STRATEGICKÝ PLÁN ROZVOJE SDRUŽENÍ OBCÍ TOULOVCOVY MAŠTALE 2012-2020

STRATEGICKÝ PLÁN ROZVOJE SDRUŽENÍ OBCÍ TOULOVCOVY MAŠTALE 2012-2020 STRATEGICKÝ PLÁN ROZVOJE SDRUŽENÍ OBCÍ TOULOVCOVY MAŠTALE 2012-2020 Schváleno Valnou hromadou SOTM 17. 12. 2012 Verze 10122012 Stránka 1 Realizační tým zpracovatele: Jan Macháček Jan Řebíček, DiS Lucie

Více