REGIONÁLNÍ PŘÍLEŽITOSTI V CESTOVNÍM RUCHU. Charakteristika TR Okolí Prahy a jednotlivých TO

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "REGIONÁLNÍ PŘÍLEŽITOSTI V CESTOVNÍM RUCHU. Charakteristika TR Okolí Prahy a jednotlivých TO"

Transkript

1 REGIÁLÍ ŘÍLEŽITTI V CETVÍM RUCHU Charakteristika TR kolí rahy a jednotlivých T

2 TR: kolí rahy očet respondentů: 583 Charakteristika kolí rahy a rozdíly od ostatních TR: ro tento region jsou typické ve srovnání s ostatními regiony především kulturní památky roblém dopravy je hodnocen oproti jiným TR pozitivně Tento region se ve srovnání s ostatními TR více orientuje na rodiny s dětmi V tomto regionu je nižší dostupnost a kvalita ubytovacích služeb ve srovnání s jinými TR B Č Jezdí se kvůli: poznání (26 %), turistice a sportu (21 %), relaxaci (15%) Lákat bychom je měli: na kulturní památky (65 %), cykloturistiku (12 %), kulturní akce (11 %) Co musí vidět a ochutnat: Kulturní památky (36 %), pivo (22 %), přírodu a její zajímavosti (10 %), místní kuchyni (10 %) aleziště trilobitů ve kryjích a kryjské muzeum, ochutnat Bakaláře - rakovnické pivo. Dalším tipem pro zájemce o historii je potom návštěva Lidic a Terezína. aby přijeli a zůstali déle: Dostupnost a kvalita ubytování (32 %), kulturní akce (14 %) a sportovní příležitosti (13 %) Jedním ze zajímavých nápadů je: Komplexní nabídka zážitků, např. denní cykloturistika + večerní akce + kulturní prohlídky (zámky atd.) + možnost utratit peníze za dárky pro známé/na památky.

3 TR: kolí rahy V čem je nabídka regionu nedostačující: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (29 %), propagace služeb a zajímavostí v regionu (15 %), kulturní akce (15 %) Zlepšení služeb v oblasti kulturních akcí. Málo ubytovacích kapacit hlavně v okrajových částech regionu. B Č Kam investovat: Do propagace služeb a zajímavostí v regionu (29 %), ubytovacích služeb (21 %), cykloturistiky (18 %), koupališť (10 %) Co se týče propagace regionu, jeden z respondentů přišel s návrhem: Vytvořit ZČKU regionu. Tedy něco co si každý turista či návštěvník s destinací spojí. apříklad Říčany=ragby nebo Říčany=neta Langerová nebo Ladův kraj=nejlepší cyklotrasy ve středních Čechách, případně něco jiného. I z toho důvodu, aby zde turisté zůstali déle jsou zde návrhy podporující další rozvoj sportovních a kulturních příležitostí: quapark, opravit silnice, vybudovat parkoviště. portovní areál, kurty, nové kino, stojany na kola, cyklostezky.

4 TR: kolí rahy očet respondentů: 213 D I K T E L Charakteristika a rozdíly od ostatních TR: ro tento region jsou typické především kulturní památky. Konkurencí v oblasti CR jsou především jiná stravovací zařízení. odnikatelé by ve srovnání s jinými TR prostředky získané úvěrem investovali buď do kulturních zařízení a aktivit, nebo současného podnikání. Ve srovnání s dalšími TR by podnikatelé z výhry z podnikatelské soutěže investovali do propagace regionu. Co musí vidět a ochutnat: Kulturní památky (44 %), pivo (18 %), přírodu a její zajímavosti (17 %) Co všechno podle jednoho z respondentů region nabízí: ostřižinské pivo a hrabalovské "pábení", poznání Labyrintária jako jedinečné atrakce v rámci celých Čech (Loučeň), polabské cyklostezky. Kromě piva můžete okusit i jiné pochutiny: Máme mnoho gastronomických tradičních výrobků - medovina, pivo, domácí kozí sýry, klasická kuchyně. V čem je nabídka regionu nedostačující: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (32 %), propagace služeb a regionu (18 %) Jeden ze zajímavých postřehů: Chybí nabídka v jiném jazyce.

5 TR: kolí rahy Kam investovat podnikatelský úvěr: Do ubytovacího zařízení (31 %), do svého současného podnikání (28 %) Kam investovat výhra v podnikatelské soutěži: Do ubytovacího zařízení (28 %), do svého podnikání (13 %), do stravovacích zařízení (11 %) D I K T E L ěkteré zajímavé nápady, které by mohly osvěžit nabídku regionu: Jachta pro povltavskou plavbu pro 20 osob. Výstavba přístavu na Labi. Kam investovat neomezené finanční prostředky: Do ubytovacího zařízení (29 %), do kulturních zařízení a aktivit (18 %), do sportovišť (13 %) Kam by někteří z respondentů investovali: Kvalitní ubytovací zařízení s krásnou restaurací - celoroční provoz - kvalitní služby. Rozhodně rozšíření hotelu o ozdravovací pobyty a ostatní sportovní aktivity (bazény, lázně, kurty a sportovní plac).

6 TR: kolí rahy očet respondentů: 71 M R Á V Charakteristika a rozdíly od ostatních TR: Cestovní ruch je ve srovnání s ostatními TR nejméně limitován nedostatečnou infrastrukturou. Ve srovnání s ostatními TR je v okolí rahy nižší dostupnost a kvalita stravovacích služeb. Ze získaných finančních prostředků by se nejméně investovalo do koupališť, bazénů a aquaparků. Jezdí se kvůli: poznání (27 %), turistice a sportu (27 %) a relaxaci (18 %) Lákat bychom je měli: na kulturní památky (45 %), přírodu (34 %), cykloturistiku (10 %) aby přijeli a zůstali déle: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (35 %), kvalita služeb obecně (14 %), kulturní akce a sportovní příležitosti (11 %) Vybudování koupaliště a sportovní vyžití, výše vstupného na hrad, jiné akce pořádané v okolí. Dalším nápadem, jak zaujmout turisty by mohl být také: Bohatší program, který by zaujal například celou rodinu - cyklostezky, pěší túry, jízda na koních, kvalitní ubytování, možnost rybaření apod.

7 TR: kolí rahy V čem je nabídka regionu nedostačující: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (48 %), dostupnost a kvalita stravovacích služeb (30 %) řestože ve srovnání s jinými TR je CR limitován nedostatečnou infrastrukturou nejméně, samospráva hodnotí dostupnost a kvalitu ubytovacích i stravovacích služeb jako nedostačující. M R Á V To potvrzuje i tato poznámka: Ubytování, vyšší komfort stravování, vyšší komfort veřejné dopravy (zastávky, čekárny, WC) lepší sportovní vyžití (možnosti). ěkteří poukazují i na to, že lidé v tomto regionu nejsou ochotní podnikat z finančních důvodů: V tomto regionu nejsou lidé ochotni podnikat v cestovním ruchu. ejspíše proto, že by se tím neuživili. Zhodnocení dosavadního vývoje CR: čkoliv je vývoj CR limitován financemi (39 %) a nedostatkem ubytovacích kapacit (20 %), CR se rozvíjí (28 %) Kam investovat: Dopravní spojení a dostupnost (20 %), rekonstrukce a zpřístupnění památek (16 %), cykloturistika (16 %), ubytovací zařízení (13%) čkoliv je dostupnost a kvalita ubytovacích a stravovacích služeb hodnocena jako nedostačující, samospráva by v prvé řadě investovala jinam: Zcela určitě by část šla na další rozvoj cyklotras a tras pro inline brusle. Část by směřovala do propagace a kult. - spol. akcí, které by využívaly místní lákadla a zajímavosti. Dále by se prostředky daly použít na vylepšení MTZ informačních center a další.

8 T: třední Čechy - západ očet respondentů: 221 Charakteristika a rozdíly od ostatních T: Ve srovnání s ostatními T je propagace služeb a regionu poměrně dostatečná. Turistům by ve srovnání s ostatními T měly být nabídnuty kulturní akce, aby zde turisté zůstali déle. Ve srovnání s dalšími T by občané této oblasti více investovali do sportovních příležitostí. B Č Jezdí se kvůli: poznání (27 %), turistice a sportu (23 %), relaxaci (17 %) Lákat bychom je měli: na kulturní památky (72 %), kulturní akce (11 %), cykloturistiku (11 %) Jaké mají v této oblasti taháky : CHK Křivoklátsko, Křivoklát, Žebrák, Točník, Husovo n. Rakovník, Krakovec, Krušovice, koncerty. Cyklostezky, křivoklátské lesy, hrad Křivoklát a Krakovec, Berounka. Co musí vidět a ochutnat: Kulturní památky (35 %), pivo (31 %), přírodu a její zajímavosti (10 %) Co všechno se na západě středních Čech dá vidět: Určitě Křivoklát, ale i jiné památky na Rakovnicku. Myslím, že by zde mělo být pořádné koupání (bazén, koupaliště). Koupit si pražský groš, navštívit památky, ochutnat místní pivo. Místní památky, muzea, lesy - naučné stezky.

9 T: třední Čechy - západ aby přijeli a zůstali déle: Dostupnost a kvalita ubytování (27 %), kulturní akce (22 %), sportovní příležitosti (14 %) Jak turistům připravit program: Tzv. zážitková dovolená - středisko se zajímavým programem, jízdy na koni, vodní sporty, noční výpravy za historií. Letní festival folkové hudby, lidové slavnosti na způsob jízdy králů s bohatým doprovodným programem. abídnout specifickou pravidelnou akci, hrnčířské trhy. B Č V čem je nabídka T nedostačující: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (29 %), kulturní akce (17 %), dostupnost a kvalita stravovacích služeb (17 %) čkoliv jsou v této oblasti kulturní akce, které jsou lákadlem pro turisty, jejich nabídka je vnímána jako nedostačující. jejím rozšířením by přilákala T více turistů. Jaké jsou další nedostatky nabídky: edostatečně rozmístěné informační tabule, chybí program a místa pro děti. dpočívadla, lavičky, přístřešky, dodělání cyklostezek, možnost výpůjček kol s propojením na ČD, atd. Kam investovat: portovní příležitosti (38 %), propagace služeb a zajímavostí v regionu (24 %), do kulturních zařízení a aktivit (17 %) Rozšíření a vybavení sítě cyklostezek a cyklotras, zařízení pro aktivně trávenou dovolenou (lan. centra, okruhy pro bruslení, skate stadion, atd.). bjemná reklamní kampaň, tisk, rozhlas, internet, pozvání mediálně známých osobností, pořádání sportovních akcí. prava silnic a cest, lepší značení kulturních památek, výstavba sportovního centra, vyčištění a úprava rybníka, organizace hudebních festivalů.

10 T: třední Čechy - západ očet respondentů: 68 D I K T E L Charakteristika a rozdíly od ostatních T: Ve srovnání s ostatními T by podnikatelé více investovali do svého podnikání z úvěru. Ve srovnání s ostatními T v TR kolí rahy by se investovalo z výhry v podnikatelské soutěži spíše do stravovacího zařízení. Ve srovnání s ostatními T v TR kolí rahy je považována nabídka a kvalita stravovacích služeb za více nedostačující. Co musí vidět a ochutnat: Kulturní památky (44 %), pivo (27 %), přírodu a její zajímavosti (16 %) Co je k vidění v T a co ochutnat: enomatská keramika, zmrzlina, Burianův likér. Krušovické pivo s prohlídkou pivovaru, místní cyklotrasy hlavně na Křivoklát. Křivoklát, Krakovec, - návštěva, pivo - ochutnávka, jízda parním vlakem zážitek. V čem je nabídka T nedostačující: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (25 %), propagace služeb a regionu (25 %), dostupnost a kvalita stravovacích služeb (20 %) edostatečná jazyková vybavenost a informační systém v turistických lokalitách, nedostatečná propagace a pomalé reakce jednotlivých subjektů na případné poptávky či podněty. Rozšíření nabídky v regionu orientované na zážitek: Kulturní akce (51 %), sport (33 %) a gastronomie (10 %)

11 T: třední Čechy - západ Kam investovat podnikatelský úvěr: Ubytovací zařízení (33 %), vlastní podnikání (33 %), stravovací zařízení (13 %) D I K T E L ápady na investice: Do rozšíření v oblasti rozvozů jídel a propagace naší restaurace, dále do rozšíření sortimentu pro naše zákazníky. Do modernizace /obnovy/ vybavení ubytovacích zařízení, protože už to je potřeba. Zrekonstruoval bych restauraci, vylepšil služby infocentra (i-web koutek). Kam investovat výhra v podnikatelské soutěži: Vylepšení ubytovacích zařízení (22 %), vlastní podnikání (21 %), sportovní příležitosti (19 %) Vybudování cyklostezek a posezení kolem nich + lavičky, altánky, tábořiště a odpadkové koše. Výstavba dráhy pro kolečkové brusle, zlepšení ubytovacích služeb. Rozšířila bych sortiment pro turisty, především sezónní nabídku a zlepšila ubytovací zařízení a spojila s půjčovnou lodí. Kam investovat neomezené finanční prostředky: Do kulturních zařízení a aktivit (23 %), vylepšení ubytovacích zařízení (21 %), sportovní příležitosti (15 %) ěkteré další zajímavé nápady: Vytvoření destinačního managementu, marketingové aktivity, turistická infrastruktura, průvodcovská služba. Možná bych se pokusil zařídit nějakou cest. agenturu, pořádal výlety do okolí, snažil se přivézt turisty sem

12 T: třední Čechy - západ očet respondentů: 24 Charakteristika a rozdíly od ostatních T: Ve srovnání s ostatními T v TR kolí rahy je hodnocen rozvoj CR nejpozitivněji. Ve srovnání s ostatními T v TR kolí rahy by byla financována cykloturistika ve větší míře. M R Á V Jezdí se kvůli: poznání (31 %), turistice a sportu (24 %) a relaxaci (15 %) Lákat bychom je měli: na kulturní památky (68 %), kulturní akce (21 %), cykloturistiku (11 %) Další lákadla: Železniční trať Krupá - Kolešovice tzv. Kolešovka. Military show - plánovaná v r (předchozí ročníky 2005 a 2007). Zámek Lány, CCHK Křivoklátsko, Křivoklát. aby přijeli a zůstali déle: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (32 %), kulturní akce (18 %), sportovní příležitosti (18 %). Určitě lepší služby - hlavně ubytování, vytvořit tradiční velké akce, které přilákají turisty i z větších dálek a dále velké spektrum možností zábavy a sportu a to i ve špatném počasí. Kvalitnější služby v ubytování a restauracích, nabídka produktů pro aktivní odpočinek. V čem je nabídka T nedostačující: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (50 %), dostupnost a kvalita stravovacích služeb (50 %) čkoliv se v této oblasti CR rozvíjí, objevují se názory poukazující na fakt, že některé služby nejsou dostačující: Ve zdejším regionu lidé podnikají v jiných oblastech. V oblasti cestovního ruchu není zaručena celoroční výdělečnost.

13 T: třední Čechy - západ Zhodnocení dosavadního vývoje CR: Limitován financemi (37 %), rozvíjí se (37 %), limitován nedostatkem ubytovacích kapacit (15 %) ěkteré názory na vývoj CR: M R Á V Rozvoj cest. ruchu v naší obci limituje nedostatek výrazných tur. atraktivit, nízká úroveň ubytovacích služeb. Lokalita je vybavena dostatkem turistických cílů - limituje nás pouze finanční oblast. Kam investovat: Dopravní spojení a dostupnost (22 %), rekonstrukce a zpřístupnění památek (19 %), cykloturistika (19 %) ávrhy investic: a revitalizaci obecního (zámeckého ) lesoparku. Rekonstrukci polních cest, na vybudování infrastruktury - vodovod, kanalizace - problémem jsou stávající zdroje pitné vody. a realizaci cyklostezky Kněževes - Rakovník, rekonstrukci památkového objektu na muzeum chmele a českého venkova, na společenské akce - Kněževeská dechparáda, Chmelová šiška. řestože je cykloturistika jedním z lákadel, měla by být dál rozvíjena, aby nalákala více turistů.

14 T: třední Čechy - jihovýchod očet respondentů: 197 Charakteristika a rozdíly od ostatních T: Ve srovnání s ostatními T je pociťována nabídka a kvalita ubytovacích služeb jako spíše nedostačující. ro tuto T jsou typické památky a také jsou tahákem pro turisty. Jezdí se kvůli: poznání (28 %), turistice a sportu (20 %), relaxaci (15 %) B Č Lákat bychom je měli: na kulturní památky (77 %), cykloturistiku (10 %) a kulturní akce (7 %) Co všechno může turisty nalákat: Zámek Konopiště, hora Blaník a její okolí. Ladova stezka, příroda, kulturní akce - pouť + hudební produkce, gastronomie. Ringhofferova hrobka,letní kino Kamenice, zámek Štiřín, Ladova krajina-mikešova cesta, velkopopovický pivovar. Co musí vidět a ochutnat: Kulturní památky (50 %), přírodu a její zajímavosti (19 %), pivo (11 %) Tipy: Chrám sv. Barbory, Vlašský dvůr, mince. Zámek Konopiště, Jemniště, hrad Č. Šternberk, okolí řeky ázavy, Vlašimský park, h. Blaník. Vidět Konopiště,navštívit městskou památkovou rezervaci Kutná Hora, vodácky atraktivní řeka ázava a její nezapomenutelná přírodní scenérie.

15 T: třední Čechy - jihovýchod aby přijeli a zůstali déle: Dostupnost a kvalita ubytování (38 %), sportovní příležitosti (13 %), dostupnost a kvalita stravování (11 %) B Č ápady na to, co nabídnout: V Benešově chybí kvalitní plavecký bazén (aquapark), dobře vybavené kempy u lapské přehrady. Kemp s možností koupání, pro rodiny dětská hřiště u penzionů, hotelů a třeba i u restaurací, když se po cestě chtějí zastavit na chutném jídle. Lepší služby (otvírací doba) apod., málo kultury, málo kin. Vybudování základní infrastruktury v obci, zlepšení jejího vzhledu (neopravené usedlosti). V čem je nabídka T nedostačující: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (35 %), propagace služeb a regionu (20 %), kulturní akce (14 %) Málo ubytovacích zařízení, nedostatečný doprovodný program (divadlo, koncerty, večerní programy v památkách). Další postřehy: Málo příležitostí ke sportu a kultuře, nedostatečná informovanost o málo známých památkách, nízká propagace. Rozšíření nabídky kulturních akcí jako lákadla pro turisty. Kam investovat: portovní příležitosti (36 %), propagace služeb a regionu (29 %), do ubytovacích služeb (21 %) a co přišli: Zpřístupnění vodní nádrže Želivka. 1. zlepšit propagaci, činnost infocenter, orientace na obyvatele rahy 2.rozšíření služeb, např. půjčovny kol 3.cykloturistika - zlepšit spolupráci s ČD - využít souběh železnice a Labe. ořádání zájezdů do tředočeského kraje.

16 T: třední Čechy - jihovýchod očet respondentů: 71 D I K T E L Charakteristika a rozdíly od ostatních T: Ve srovnání s ostatními T v TR kolí rahy by podnikatelé investovali z úvěru více do kulturních aktivit. Ve srovnání s dalšími T by podnikatelé investovali více do kulturních aktivit z financí z podnikatelské soutěže. odnikatelé by ve srovnání s ostatními T nejvíce investovali do zprostředkovatelských služeb CR v případě neomezených finančních zdrojů. Co musí vidět a ochutnat: Kulturní památky (65 %), přírodu a její zajímavosti (25 %), místní kuchyni (6 %) Kam se vydat: Řeka ázava, hora Blaník, hrady Č. Šternberk, Konopiště, klášter v ázavě, Jemniště. Hezká místa podél Vltavy, výlety po řece, soutok Vltavy a ázavy. V čem je nabídka T nedostačující: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (33 %), bazény, koupaliště a aquaparky (28 %), propagace služeb a regionu (22 %) edostatek kempů, koupališť apod. nedostatečná propagace regionu. edostatek levného ubytování, nedostatek památek a zajímavých míst. Rozšíření nabídky v regionu orientované na zážitek: port (70 %), kulturní akce (23 %) a gastronomie (7 %)

17 T: třední Čechy - jihovýchod Kam investovat podnikatelský úvěr: Ubytovací zařízení (20 %), vlastní podnikání (15 %), kulturní zařízení a aktivity (15 %), propagace svého podnikání (15 %) D I K T E L ávrhy investic některých podnikatelů: Zřízení expozice (multimediální) v kapli Božího těla, téma - Jak se stavěly katedrály. Rozvoj zázemí, centra, obnova vybavení, nové technologie, nástupní a výstupní místo na řece, značení řeky. Kam investovat výhra v podnikatelské soutěži: portovní příležitosti (25 %), kulturní zařízení a aktivity (18 %), zprostředkovatelské služby v cestovním ruchu (15 %) K vybudování koupaliště protože v Benešově žádné pořádné není. Investoval bych je do vývoje regionu po turistické stránce (cyklostezky, oprava památek...). Kam investovat neomezené finanční prostředky: portovní příležitosti (35 %), kulturní zařízení a aktivity (21 %), zprostředkovatelské služby v cestovním ruchu (17 %) Zajímavé nápady: Kolem řeky ázavy, velký potenciál v rozvoji cestovního ruchu. Vybudování velkého areálu s restaurací, sportovním zařízením aby přilákal turisty a návštěvníky kraje.

18 T: třední Čechy - jihovýchod očet respondentů: 28 Charakteristika a rozdíly od ostatních T: Ve srovnání s ostatními T v TR kolí rahy rozvoj CR nejvíce limitují finance. Ve srovnání s ostatními T v TR kolí rahy by byly nejvíce financovány ubytovací zařízení. M R Á V Jezdí se kvůli: turistice a sportu (32 %), poznání (25 %) a relaxaci (23 %) Lákat bychom je měli: na kulturní památky (84 %), cykloturistiku (11 %) Český Šternberk - památky, dobrá dostupnost z rahy - dálnice, příroda, klid. Hora Blaník, zámek a zámecký park ve Vlašimi, celkem příroda, velké zastoupení lesů o které se majitelé starají. aby přijeli a zůstali déle: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (40 %) ávrhy nabídek pro turisty: Možnost ubytování, která v Kolovratech citelně chybí. Vybudování koupaliště a sportovní vyžití, výše vstupného na hrad, jiné akce pořádané v okolí. V čem je nabídka T nedostačující: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (45 %), dostupnost a kvalita stravovacích služeb (27 %), bazény, koupaliště a aquaparky (18 %) dstavná plocha, vodní plocha ke koupání, sportovní areál.

19 T: třední Čechy - jihovýchod Zhodnocení dosavadního vývoje CR: Limitován financemi (50 %), limitován nedostatkem ubytovacích kapacit (27 %), rozvíjí se (15 %) M R Á V ázory na úroveň CR: bec je známa převážně vodáky a cyklisty. bezpečné cesty pro pěší a cyklisty, přístup je pouze po velice frekventované komunikaci - silnice II: tř.. V obci Chocerady se jedná především o využití cyklotrasy podél ázavy a vodáckou turistiku, omezení nepociťujeme. Kam investovat: Dopravní spojení a dostupnost (23 %), propagace regionu (17 %), ubytovací zařízení (17 %) Vybudování chodníků a komunikací, propagaci obce, vybudování odstavných ploch a sportovišť. Vybudování dalších ubytovacích kapacit.

20 T: třední Čechy - severovýchod očet respondentů: 158 Charakteristika a rozdíly od ostatních T: Ve srovnání s dalšími T podle respondentů navštěvují turisté region kvůli příbuzným. Turistům by měla být nabídnuta více cykloturistika, aby zde zůstali déle. Jezdí se kvůli: turistice (21 %), poznání (20 %), návštěvě příbuzných a známých (14 %) B Č Lákat bychom je měli: na kulturní památky (46 %), cykloturistiku (17 %), kulturní akce (14 %) ěkteré návrhy turistických lákadel: Z Chleby, zámek Loučeň, Mladá Boleslav, skanzen řerov, Jabkenice, Botanicus. oděbrady, řerov nad Labem, strá, Lysá nad Labem. Co musí vidět a ochutnat: Tradiční produkt (25 %), kulturní památky (25 %), pivo (19 %) ěkteré nápady respondentů: Určitě vidět kanzen v řerově nad Labem, Lázně oděbrady, ochutnat lázeňské oplatky nebo polabské vepř. špalky. Výlet parníkem po Labi.

21 T: třední Čechy - severovýchod aby přijeli a zůstali déle: Dostupnost a kvalita ubytování (28 %), propagace služeb a regionu (16 %), sportovní příležitosti (12 %) ávrhy na sportovní a kulturní vyžití: Záruku zdravotně nezávadného koupání (i v létě bez sinic), udržované cyklostezky a půjčovnu kol a kolečkových bruslích v blízkosti cyklostezky. Zajímavý bývalý vojenský prostor Milovice. Lepší nabídka služeb CR, více kulturních a jiných akcí, vybudování koupaliště, popř. umělý svah v zimě na sáňkování, obnova místního kina - vybudovat multikino atd., dokončení obchvatu města ymburk - větší klid a čistější ovzduší pro turisty. B Č V čem je nabídka T nedostačující: ropagace služeb a regionu (19 %), dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (19 %), dostupnost a kvalita stravovacích služeb (16 %) edostatečná propagace: Myslím, že památek je dost jen se o nich neví - tedy pořádná propagace + dopravní značení. Turistické balíčky na celý týden. Další postřehy: Špatné dopravní propojení - např. na Kokořínsko jezdí jeden bus denně na jednu zastávku a jediný bus odtud odjíždí zase z jiné zastávky - kdo to tam nezná, musí dost bloudit. V naší obci nefunguje jediný hotel, jen ubytovna spíše pro pracovníky z východu. Kam investovat: portovní příležitosti (38 %), propagace služeb a regionu (24 %), ubytovací služby (24 %) Lanové centrum, aquapark, interaktivní muzea pro děti. Wellness víkendy, turistika, chata s občerstvením v polabských lesích.

22 T: třední Čechy - severovýchod očet respondentů: 74 D I K T E L Charakteristika a rozdíly od ostatních T: Ve srovnání s ostatními T v TR kolí rahy by podnikatelé investovali více do ubytovacích zařízení v případě neomezeného finančního zdroje. a rozdíl od ostatních T hodnotí podnikatelé nabídku koupání jako dostatečnou. Co musí vidět a ochutnat: Kulturní památky (24 %), pivo (23 %), místní kuchyni (18 %) a co nezapomenout: UTK - bez výletu parníkem na soutok ( neexistuje ) VÍ - bez lahvinky Ludmily a jemného pobolívání hlavy. ZÁMEK - bez návštěvy zámku, kostnice a vinných sklepů v Mělníku RH - bez návštěvy rahy. oděbrady- zámek, historie, lázeňství, nákup suvenýru se vztahem k výše uvedenému - např. kalendáře, tužky, pítko oděbrady atp. V čem je nabídka T nedostačující: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (35 %), kulturní akce (16 %), dostupnost a kvalita stravovacích služeb (14 %) Co vše v nabídce chybí: Chybí wellness služby, chybí ucelený přehled kulturních akcí v regionu na internetu. Všechno chybí, zábavní centra, špatná infrastruktura, nedostatek kulturních akcí pro všechny věkové kategorie. Rozšíření nabídky v regionu orientované na zážitek: Kulturní akce (44 %), sporty (33 %) a gastronomie (24 %)

23 T: třední Čechy - severovýchod čkoliv je tato turistická oblast do určité míry typická svou místní kuchyní, podnikatelé navrhují investovat do stravovacích zařízení a služeb a více tyto služby zdostupnit turistům a rozšířit jejich nabídku. Kam investovat podnikatelský úvěr: Ubytovací zařízení (28 %), vlastní podnikání (26 %), stravovací zařízení (13 %) D I K T E L Rekonstrukce ubytovacího a stravovacího zařízení pro zlepšení kvality ubytování a na případné zateplení objektů pro úsporu energie a tím zkvalitnění životního prostředí. a nákup chatiček pro rozšíření ubytovací kapacity. Další nápad: Zlepšení ubytovacích kapacit, rozšíření lázeňských, balneo, wellness služeb, zvýšení standardu nabízených služeb v hotelnictví. Kam investovat výhra v podnikatelské soutěži: Vylepšení ubytovacích zařízení(27 %), sportovnípříležitosti (22 %), vlastní podnikání (18 %) Rozšířil bych cyklostezky v regionu a s nimi spojené půjčovny, servisy, atp. Cyklotrasy, značenícest, lodnídoprava, půjčovny lodí. Kam investovat neomezené finanční prostředky: Vylepšení ubytovacích zařízení(30 %), sportovnípříležitosti (25 %), stravovací zařízení (19 %) ěkteré zajímavé návrhy: Vylepšil bych infrastrukturu v regionu. nedostatek tras pro inline, málo udržované hypostezky, vylepšení odpočívadel a parkovišť v lese. vzhledem k obrovskému potenciálu ruských klientů (viz. K. Vary) bych prosadil projekt znovuotevření letiště v Milovicích a navázal bych na historii, kdy sem jezdilo tisíce Rusů. Máme co nabídnout. Lázně oděbrady, blízko rahy a náš tankodrom.

24 T: třední Čechy - severovýchod očet respondentů: 19 Charakteristika a rozdíly od ostatních T: Ve srovnání s ostatními T v TR kolí rahy je rozvoj CR nejslabší. M R Á V Jezdí se kvůli: poznání (28 %), turistice a sportu (21 %) a návštěvě příbuzných (19 %) Lákat bychom je měli: na kulturní památky (53 %), cykloturistiku (26 %), koupání (21 %) Jaká jsou lákadla: Renesanční radnice na náměstí, kostel sv. Václava v ýčině, kostel sv. Bartoloměje, areál koupaliště, nový lesopark (4ha ) se skateparkem, dětským hřištěm, osvětlením, automatickým zavlažováním, stezkami pro sport. Cyklistické stezky po březích Labe. aby přijeli a zůstali déle: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (29 %), kvalita služeb obecně (29 %) ěkteré nápady na tvorbu nabídky pro turisty: Větší počet ubytovacích kapacit, doplňkový program - např. relax, sport. vyžití. Kulturní a společenské dění ve večerních hodinách. V čem je nabídka T nedostačující: Dostupnost a kvalita ubytovacích služeb (45 %), propagace služeb a zajímavostí v regionu (25 %), dopravní spojení a dostupnost (25 %)

25 T: třední Čechy - severovýchod Zhodnocení dosavadního vývoje CR: Rozvíjí se (31 %), je limitován financemi (25 %), někteří poukazují na to, že se CR rozvíjí velmi pomalu nebo vůbec (19 %) M R Á V Kam investovat: Rekonstrukce a zpřístupnění památek (23 %), propagace regionu (15 %), cykloturistika (15 %) Jeden z návrhů: 1) vybudování cyklostezek mezi obcemi se zpevněným povrchem 2) řádné informační panely, přístup na internet bezplatný.

26 rovnání turistických oblastí Do všech tří turistických oblastíse jezdípředevším kvůli poznání, turistice a sportu a relaxaci Kulturní památky jsou největším lákadlem v jihovýchodní T V severovýchodní T jsou největším lákadlem cykloturistika, kulturní akce B Č Kulturní památky jsou nejvíce typické pro jihovýchodní a západní T říroda a její zajímavosti jsou nejvíce typické pro jihovýchodní T ivo je nejvíce typické pro západní turistickou oblast Tradiční produkt je charakteristický pro severovýchodní T edostatečná nabídka z hlediska propagace, dostupnosti a kvality ubytovacích služeb je typická pro jihovýchod T edostatečná nabídka z hlediska dostupnosti a kvality stravovacích služeb je charakteristická pro západní T Do ubytovacích služeb by nejvíce investovali v severovýchodní T

27 rovnání turistických oblastí Místní kuchyně je nejvíce charakteristická pro severovýchodní T Kulturní památky jsou nejvíce typické pro jihovýchodní a západní T D I K T E L říroda a zajímavosti jsou typické pro jihovýchodní T edostatečná nabídka z hlediska dostupnosti a kvality stravovacích služeb je typická pro západní T Do ubytovacího zařízení a do svého současného podnikání by nejvíce investovali z úvěru podnikatelé v západním T Do kulturních zařízení a aktivit by nejvíce investovali z úvěru podnikatelé v jihovýchodní T ejvíce by podnikatelé investovali do svého podnikání v západním T z peněz z podnikatelské soutěže Do kulturních zařízení a aktivit by nejvíce investovali z peněz ze soutěže podnikatelé v jihovýchodní T Do ubytovacích zařízení by v případě neomezeného finančního zdroje investovali podnikatelé v severovýchodní T

28 rovnání turistických oblastí Za relaxací, turistikou a sportem se jezdí především do jihovýchodní T M R Á V Kulturní akce jsou největším lákadlem v západním T Cykloturistika je největším lákadlem v severovýchodní T abídka je nejvíce nedostačující z hlediska dostupnosti a kvality stravovacích služeb v západní T Finance nejvíce limitují rozvoj CR v jihovýchodní T CR se nejvíce rozvíjí v západní T Do ubytovacího zařízení by nejvíce investovali v jihovýchodním T

Strategické dokumenty a Marketingová koncepce rozvoje cestovního ruchu v Kutné Hoře

Strategické dokumenty a Marketingová koncepce rozvoje cestovního ruchu v Kutné Hoře Strategické dokumenty a Marketingová koncepce rozvoje cestovního ruchu v Kutné Hoře Konference o cestovním ruchu a památkách ve městech, obcích a regionech; duben 2013 Ivo Šanc, starosta Kutné Hory Úloha

Více

Ohře spojuje atraktivity pro děti i dospělé. 3G, marketing CR města Louny Komise cestovního ruchu Louny. Jan Vaic, člen komise

Ohře spojuje atraktivity pro děti i dospělé. 3G, marketing CR města Louny Komise cestovního ruchu Louny. Jan Vaic, člen komise Ohře spojuje atraktivity pro děti i dospělé 3G, marketing CR města Louny Komise cestovního ruchu Louny Jan Vaic, člen komise Komise CR v Lounech Poradní orgán Rady Města Loun 6 členů, odborníků se zkušenostmi

Více

Regionální operační program Střední Morava. Přehled priorit a opatření. Duben 2007. Prioritní osy programu

Regionální operační program Střední Morava. Přehled priorit a opatření. Duben 2007. Prioritní osy programu Regionální operační program Střední Morava Přehled priorit a opatření Duben 2007 Prioritní osy programu Prioritní osa 1 Doprava... 2 Prioritní osa 2 - Integrovaný rozvoj a obnova regionu... 3 Prioritní

Více

Tabulkové vyhodnocení vlivů. na životní prostředí

Tabulkové vyhodnocení vlivů. na životní prostředí Tabulkové vyhodnocení vlivů opatření prioritních os 1, 2 a 3 na životní prostředí Tabulka se vztahuje ke kapitole 7.3. textu vyhodnocení, v němž jsou také podrobně popsány metody hodnocení. V rámci legendy

Více

Regionální operační program Severozápad

Regionální operační program Severozápad Regionální operační program Severozápad Přehled priorit a opatření Duben 2007 Prioritní osy programu Prioritní osa 1 - Regenerace a rozvoj měst... 2 Prioritní osa 2 - Integrovaná podpora místního rozvoje...

Více

Území podél toku řek Ohře a Rolavy nebylo možné před územním vyjasněním a před realizací páteřních dopravních staveb nadmístního významu využívat pro

Území podél toku řek Ohře a Rolavy nebylo možné před územním vyjasněním a před realizací páteřních dopravních staveb nadmístního významu využívat pro Karlovy Vary 12.11.2009 Území podél toku řek Ohře a Rolavy nebylo možné před územním vyjasněním a před realizací páteřních dopravních staveb nadmístního významu využívat pro další odpovídající investice

Více

Výsledky dotazníkového šetření k Integrované strategii 2014 2020 pro území MAS Valašsko Horní Vsacko Počet obcí: 8 Celkový počet odpovědí: 420

Výsledky dotazníkového šetření k Integrované strategii 2014 2020 pro území MAS Valašsko Horní Vsacko Počet obcí: 8 Celkový počet odpovědí: 420 Výsledky dotazníkového šetření k Integrované strategii 2014 2020 pro území MAS Valašsko Horní Vsacko Počet obcí: 8 Celkový počet odpovědí: 420 1. Název obce Vašeho bydliště: Velké Karlovice 65 15% Karolinka

Více

HOTEL ZÁMEK. Vysoký Újezd. Investiční Memorandum

HOTEL ZÁMEK. Vysoký Újezd. Investiční Memorandum Investiční Memorandum HOTEL ZÁMEK Vysoký Újezd 362/2 - Staré Město, 110 00 Praha 1 tel: +420 257 328 281 e-mail: info@svoboda-williams.com www.svoboda-williams.com Obsah Údaje o projektu 1 Investiční příležitost

Více

Nový Wellness & Sport Hotel v CHKO Železné Hory, Pardubický kraj

Nový Wellness & Sport Hotel v CHKO Železné Hory, Pardubický kraj ZÁKLADNÍ INFORMAČNÍ MEMORANDUM Nový Wellness & Sport Hotel v CHKO Železné Hory, Pardubický kraj Management Contract Smlouva o řízení Česká republika Zpracoval Labartt Hospitality s.r.o. (Pouze pro určené

Více

Vinařská turistika na kole

Vinařská turistika na kole Vinařská turistika na kole Mgr. Eva Kvapilová www.vinarske.stezky.cz Moravské vinařské stezky www.vinarske.stezky.cz CHARAKTERISTIKA MVS Komplexní produkt pro: Cykloturisty (kteří si možná dají i sklenku

Více

SWOT Analýza. BM region o.p.s. 1

SWOT Analýza. BM region o.p.s. 1 SWOT ANALÝZA BM region o.p.s. 1 OBSAH OBSAH... 2 ÚVOD... 2 1. OBYVATELSTVO A OBČANSKÁ VYBAVENOST... 3 2. TECHNICKÁ A DOPRAVNÍ INFRASTRUKTURA... 4 3. PODNIKÁNÍ... 5 4. CESTOVNÍ RUCH... 6 ÚVOD SWOT analýza

Více

SWOT Analýza. BM region o.p.s. 1

SWOT Analýza. BM region o.p.s. 1 SWOT ANALÝZA BM region o.p.s. 1 OBSAH OBSAH... 2 ÚVOD... 2 1. OBYVATELSTVO A OBČANSKÁ VYBAVENOST... 3 2. TECHNICKÁ A DOPRAVNÍ INFRASTRUKTURA... 4 3. PODNIKÁNÍ... 5 4. CESTOVNÍ RUCH... 6 ÚVOD SWOT analýza

Více

HLAVNÍ SCHÉMA ROZVOJOVÝCH OPATŘENÍ A AKTIVIT K JEJICH NAPLNĚNÍ

HLAVNÍ SCHÉMA ROZVOJOVÝCH OPATŘENÍ A AKTIVIT K JEJICH NAPLNĚNÍ HLAVNÍ SCHÉMA ROZVOJOVÝCH OPATŘENÍ A AKTIVIT K JEJICH NAPLNĚNÍ Strategická vize Turistická oblast Ostravsko moderní centrum živé kultury, zábavy a sportu s unikátními industriálními atraktivitami nabízející

Více

Jak na peníze z Evropské unie?

Jak na peníze z Evropské unie? Regionální operacní program pro Strední Cechy 2007-2013 Jak na peníze z Evropské unie? V období 2007-2013 je pro Českou republiku připraven z Evropské unie balíček peněz v objemu asi 750 mld. Kč. Česká

Více

ROP Severozápad 2007-13 ve zkratce. Bc. Petr Achs, 24. dubna 2008, KÚÚK

ROP Severozápad 2007-13 ve zkratce. Bc. Petr Achs, 24. dubna 2008, KÚÚK ROP Severozápad 2007-13 ve zkratce Bc. Petr Achs, 24. dubna 2008, KÚÚK ROP Severozápad Hlavní programový dokument určující priority regionu pro čerpání strukturálních fondů v programovém období 2007 2013

Více

PŘÍLOHA: AKČNÍ PLÁN 2014-2018 Koordinátor aktivit: Mgr. Tomáš Černý, Manažer cestovního ruchu

PŘÍLOHA: AKČNÍ PLÁN 2014-2018 Koordinátor aktivit: Mgr. Tomáš Černý, Manažer cestovního ruchu PŘÍLOHA: AKČNÍ PLÁN 2014-2018 Koordinátor aktivit: Mgr. Tomáš Černý, 1. MARKETINGOVÁ ZNAČKA A PROPAGACE Marketingová značka Kvalitní a reprezentativní materiál o městě Turistické informace Cizojazyčné

Více

w w w.h usto p e ce - cit y. cz sport senioři

w w w.h usto p e ce - cit y. cz sport senioři w w w.h usto p e ce - cit y. cz rodina sport senioři víno PRO SENIORY Seniorský věk už dnes nemusí být obdobím stráveným v ústraní aktivního společenského života. Stále více institucí myslí na lidi seniorského

Více

Strategický rozvojový plán obce Strážkovice a místních částí Lomec a Řevňovice

Strategický rozvojový plán obce Strážkovice a místních částí Lomec a Řevňovice Strategický rozvojový plán obce Strážkovice a místních částí Lomec a Řevňovice Strategický plán rozvoje je jedním ze základních dokumentů územního celku obce Strážkovice, vyjadřující předpokládaný vývoj

Více

Integrovaný plán rozvoje území

Integrovaný plán rozvoje území Integrovaný plán rozvoje území regionu soudržnosti Jihozápad SEMINÁŘ PRO ŽADATELE Plzeň a České Budějovice Základní informace o dokumentu Název: Integrovaný plán rozvoje území NUTS II Jihozápad (IPRÚ)

Více

Záměry obcí na období 2014-2020

Záměry obcí na období 2014-2020 Pořadové číslo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Žadatel Obec Hamry (CHR) Záměry obcí na období 2014-2020 Projekt Oprava místních komunikací Oprava veřejného osvětlení Zateplení ZŠ Rekonstrukce dětského hřiště Rekonstrukce

Více

Rekreační potenciál našich řek

Rekreační potenciál našich řek Rekreační potenciál našich řek Marina Týnec nad Labem APL - Asociace lodního průmyslu Ing. Vladimír Žák 724 371 294 Slovo úvodem Turistika je v posledních letech bez hranic a se stoupající mobilitou roste

Více

NÁRODNÍ DOTAČNÍ PROGRAMY MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ. Ing. Klára Dostálová, 1. náměstkyně ministryně

NÁRODNÍ DOTAČNÍ PROGRAMY MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ. Ing. Klára Dostálová, 1. náměstkyně ministryně NÁRODNÍ DOTAČNÍ PROGRAMY MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ Ing. Klára Dostálová, 1. náměstkyně ministryně Národní dotační programy Regionální politika Podpora obnovy a rozvoje venkova Obnova obecního a krajského

Více

Komunitní plán zdraví a kvality života Desná ( 2007 )

Komunitní plán zdraví a kvality života Desná ( 2007 ) Komunitní plán zdraví a kvality života Desná ( 2007 ) Stránka 1 z 6 Komunitní plán zdraví a kvality života Desná ( 2007 ) A. VEŘEJNÁ SPRÁVA, INFORMOVANOST, STRATEGICKÝ ROZVOJ B. ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL, SOCIÁLNÍ

Více

Integrovaný plán rozvoje Statutárního města Opavy na léta 2008-2015 - Příloha č. 3. Příloha č. 3 - Komunikace s veřejností

Integrovaný plán rozvoje Statutárního města Opavy na léta 2008-2015 - Příloha č. 3. Příloha č. 3 - Komunikace s veřejností Příloha č. 3 - Komunikace s veřejností 1 OBSAH 1. Výzva k předkládání návrhů projektů... 3 2. Informace o přípravě IPRM... 6 3. Veřejné projednání IPRM - pozvánka... 11 4. Veřejné projednání IPRM - prezentace...

Více

PROJEDNÁNÍ STRATEGIE KOMUNITNĚ VEDENÉHO ROZVOJE ÚZEMÍ MAS UNIČOVSKO, O.P.S. 2014-2020

PROJEDNÁNÍ STRATEGIE KOMUNITNĚ VEDENÉHO ROZVOJE ÚZEMÍ MAS UNIČOVSKO, O.P.S. 2014-2020 PROJEDNÁNÍ STRATEGIE KOMUNITNĚ VEDENÉHO ROZVOJE ÚZEMÍ MAS UNIČOVSKO, OPS 2014-2020 Ing Iveta Kopcová MAS Uničovsko ops projektový manažer Medlov, 1282014 Obsah prezentace 1 Zdroje informací ke strategické

Více

Novobydžovsko v Královéhradeckém kraji

Novobydžovsko v Královéhradeckém kraji Novobydžovsko v Královéhradeckém kraji Poloha mikroregionu v rámci ČR a HK kraje Novobydžovsko Mikroregion Novobydžovsko Novobydžovsko a Program rozvoje Královéhradeckého kraje 2008-2010 (PRK) Strategie

Více

Vyhodnocení dotazníků pro občany regionu MAS Střední Vsetínsko

Vyhodnocení dotazníků pro občany regionu MAS Střední Vsetínsko Vyhodnocení dotazníků pro občany regionu MAS Střední Vsetínsko 1. Cílem dotazníkového šetření Dotazníkové šetření je jedním ze způsobů, jak lze zjistit názory, přání a potřeby obyvatel. Cílem šetření,

Více

Program rozvoje obce Holetín na období 2013-2018 OBEC HOLETÍN. Schváleno usnesením obce č. 6/2012

Program rozvoje obce Holetín na období 2013-2018 OBEC HOLETÍN. Schváleno usnesením obce č. 6/2012 OBEC HOLETÍN Schváleno usnesením obce č. 6/2012 Obec Holetín je tvořena třemi místními částmi Horní Holetín, Dolní Holetín, Horní Babákov. Středem obce Holetín prochází silnice II. třídy č. 355 o délce

Více

ČESKY. Osvěžení ve vodě NEJLEPŠÍ RYBNÍKY A KOUPALIŠTĚ

ČESKY. Osvěžení ve vodě NEJLEPŠÍ RYBNÍKY A KOUPALIŠTĚ ČESKY 17 Osvěžení ve vodě NEJLEPŠÍ RYBNÍKY A KOUPALIŠTĚ 1 Panenské koupání V letních měsících se můžeme osvěžit v rozmanitém množství Komáří rybníky přírodních 2 se nachází a umělých na žluté koupališť.

Více

TURISTICKÝ INFORMAČNÍ MAGAZÍN O ČESKÉ REPUBLICE A SLOVENSKU WWW.CZECH-TIM.CZ MEDIAINFO

TURISTICKÝ INFORMAČNÍ MAGAZÍN O ČESKÉ REPUBLICE A SLOVENSKU WWW.CZECH-TIM.CZ MEDIAINFO TURISTICKÝ INFORMAČNÍ MAGAZÍN O ČESKÉ REPUBLICE A SLOVENSKU WWW.CZECH-TIM.CZ MEDIAINFO 2015 Náklad max. 20 000 ks Nulová remitenda jdeme na dračku Nově distribuce v PNS Informace o předplatném na www.czech-tim.cz

Více

Priority MAS Královská stezka

Priority MAS Královská stezka Priority MAS Královská stezka Priority MAS Královská stezka Zlepšování kvality života v obcích MAS Podpora občanské společnosti Podpora podnikání a trhu práce Zemědělství, lesnictví a rybářství Cestovní

Více

Profil domácího turisty (zima 2009/2010)

Profil domácího turisty (zima 2009/2010) Profil domácího turisty (zima 2009/2010) Bc. Petra Paduchová CzechTourism EDEN Cíl: Zjistit profil domácích návštěvníků / turistů v krajích / regionech České republiky Termín projektu: 2009 2014 Způsob

Více

Zápis ze setkání zástupců MAS Orlicko a veřejnosti

Zápis ze setkání zástupců MAS Orlicko a veřejnosti Zápis ze setkání zástupců MAS Orlicko a veřejnosti Místo konání: Ústí nad Orlicí, Dolní Čermná, Žamberk Dne: 22. 4., 23. 4., 25. 4. 2014 Účastníci: zástupci MAS Orlicko a veřejnost Ve dnech 22. 4., 23.

Více

Turistická oblast - Ostravsko Závěrečná zpráva z výzkumu

Turistická oblast - Ostravsko Závěrečná zpráva z výzkumu Turistická oblast - Ostravsko Závěrečná zpráva z výzkumu Období: únor 2012 Zadavatel: Město Ostrava Obsah 1. Informace o projektu 2. Cílové skupiny 3. Návštěva Turistické oblasti Ostravsko 4. Image Turistické

Více

Cíle krajské samosprávy. Cíle a opatření

Cíle krajské samosprávy. Cíle a opatření Cíle krajské samosprávy Cíle a opatření - Definovány v : Programovém prohlášení rady kraje Bylo přijato Radou Karlovarského kraje dne 9. 6. 2005 usnesením č. RK 444/06/05 Regionální rozvoj Cíl 1.: Podpořit

Více

1. Úvod. 2. Seznam použitých zkratek

1. Úvod. 2. Seznam použitých zkratek STRATEGICKÝ PLÁN ROZVOJE MĚSTA TELČE (AKČNÍ PLÁN MĚSTA 2005-2006) Verze - červen 2005 1. Úvod Posláním akčního plánu je převedení Strategie města do běžného každodenního života. Jde o nástroj sloužící

Více

Oblast intervence 1.1 - Rozvoj regionální silniční dopravní infrastruktury

Oblast intervence 1.1 - Rozvoj regionální silniční dopravní infrastruktury Regionální operační program Moravskoslezsko REGIONÁLNÍ OPERAČNÍ PROGRAM MORAVSKOSLEZSKO Moravskoslezský kraj Na tento operační program je určeno 15% z celkové alokace pro všechny ROPy. Rozpočet na celkové

Více

PŘÍLOHA Č. 2 NÁVRHOVÉ ČÁSTI

PŘÍLOHA Č. 2 NÁVRHOVÉ ČÁSTI PŘÍLOHA Č. 2 NÁVRHOVÉ ČÁSTI MARKETINGOVÝ PLÁN NA LÉTA 2011-1014 Počet stran: 14 1 OBSAH 1 PLÁN ČINNOSTI PRO CÍLOVÉ TRHY A DLE JEDNOTLIVÝCH SPEC. CÍLŮ... 3 2 HODNOCENÍ A MĚŘENÍ ÚSPĚŠNOSTI MARKETINGOVÉHO

Více

MAS NAD ORLICÍ Kostelecká Lhota 40, 517 41 Kostelec nad Orlicí

MAS NAD ORLICÍ Kostelecká Lhota 40, 517 41 Kostelec nad Orlicí MAS NAD ORLICÍ Kostelecká Lhota 40, 517 41 Kostelec nad Orlicí Vážené starostky a starostové, pro zpracování Strategie rozvoje území pokrývající oblast svazků obcí Poorlicko a Orlice od Vás naše Místní

Více

Návštěvnické trasy Plzeňského Prazdroje Významné destinace cestovního ruchu v ČR

Návštěvnické trasy Plzeňského Prazdroje Významné destinace cestovního ruchu v ČR Návštěvnické trasy Plzeňského Prazdroje Významné destinace cestovního ruchu v ČR 15. 3. 2011 Hlásíme rekordní návštěvnost za rok 2010! V roce 2010 překročila poprvé návštěvnost všech turistických destinací

Více

Za obec: vyplnil: dne: podpis: Občanská vybavenost - sítě. veřejný vodovod i v části obce. veřejná kanalizace i v části obce. ČOV i pro část obce

Za obec: vyplnil: dne: podpis: Občanská vybavenost - sítě. veřejný vodovod i v části obce. veřejná kanalizace i v části obce. ČOV i pro část obce Za obec: vyplnil: dne: podpis: Občanská vybavenost - sítě ukazatel není veřejný vodovod i v části obce veřejná kanalizace i v části obce ČOV i pro část obce veřejná kanalizace dešťová i v části obce plynovod

Více

PROJEKTY ROP Střední Morava turistická destinace Moravská jantarová stezka

PROJEKTY ROP Střední Morava turistická destinace Moravská jantarová stezka Střední Morava Sdružení cestovního ruchu PROJEKTY ROP Střední Morava turistická destinace Moravská jantarová stezka Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí

Více

Zlín (nejenom) na víkend. Bc. Ľudmila Vašková Bc. David Klouda

Zlín (nejenom) na víkend. Bc. Ľudmila Vašková Bc. David Klouda Zlín (nejenom) na víkend Insight Zlín má mnoho atrakcí, a je zajímavý i pro několikadenní pobyty. Turisté však získají představu o tom, co se dá ve Zlíně dělat, až po návštěvě turistického centra Našim

Více

Rekreační možnosti a zatížení CHKO Pálava. Křtiny, 5. - 6. 5. 2010

Rekreační možnosti a zatížení CHKO Pálava. Křtiny, 5. - 6. 5. 2010 Křtiny, 5. - 6. 5. 2010 P - rozloha 83,3 km 2 - vyhlášena 19. 3. 1976 - na území CHKO je 10 obcí - zasahuje na 11 katastrálních území - sídlem Správy je Mikulov na Moravě - posláním je ochrana přírody

Více

Česko jede 2014 Brno, 6. 11. 2014

Česko jede 2014 Brno, 6. 11. 2014 Česko jede 2014 Brno, 6. 11. 2014 Řeka Jizera Největší pravostranný přítok Labe (cca 165 km). Propojuje státní hranice s Polskem, turistické regiony Jizerské hory, Krkonoše, Český ráj, Střední Čechy (Polabí)

Více

Jak se naučná stezka doplňuje s nabídkou pro turisty na české straně. Destinační agentura Krušné hory, o. p. s.

Jak se naučná stezka doplňuje s nabídkou pro turisty na české straně. Destinační agentura Krušné hory, o. p. s. Jak se naučná stezka doplňuje s nabídkou pro turisty na české straně Destinační agentura Krušné hory, o. p. s. Proč navštívit plavební kanál a jeho okolí? Přehrada Fláje Dřevěný kostel v Českém Jiřetíně

Více

nabídka konferenčních a hotelových služeb

nabídka konferenčních a hotelových služeb nabídka konferenčních a hotelových služeb Vážení hosté, dovolte, abychom Vám představili naše konferenční a hotelové služby. Čtyřhvězdičkový Hotel Michael se nachází v atraktivní lokalitě Prahy 4 Hodkovičky,uprostřed

Více

Statistika návštěvnosti za rok 2010 Ubytování roku 2010 nárůstu lůžkové kapacity 4 568 lůžek počet přenocování v roce 2010 vzrostl

Statistika návštěvnosti za rok 2010 Ubytování roku 2010 nárůstu lůžkové kapacity 4 568 lůžek počet přenocování v roce 2010 vzrostl Statistika návštěvnosti za rok 2010 Destinační management sleduje statistické ukazatele návštěvnosti již od roku 1994. Jedná se především o data týkající se počtu přenocování turistů, obsazenosti parkovišť,

Více

Kjaůldsfjalkjdfkajdkjafdlksa

Kjaůldsfjalkjdfkajdkjafdlksa Zámek a park Vlašim OBNOVA KULTURNÍ PAMÁTKY Společný regionální operační program 1. kolo výzvy červenec 2004 Priorita 4 Rozvoj cestovního ruchu Opatření 4.2 Rozvoj infrastruktury pro cestovní ruch Podopatření

Více

Mgr. Jiří Skalický, ředitel Revitalizace KUKS o.p.s.

Mgr. Jiří Skalický, ředitel Revitalizace KUKS o.p.s. Prezentace projektu Kuks - Braunův kraj financovaného z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod Mgr. Jiří Skalický, ředitel Revitalizace KUKS o.p.s. Revitalizace KUKS o.p.s. Kuks 12, 544

Více

Regionální operační program NUTS II Severozápad

Regionální operační program NUTS II Severozápad Regionální operační program NUTS II Severozápad CHRÁM CHMELE A PIVA 1 Chrám Chmele a Piva 2 3 Identifikace zdroje spolufinancování projektu Regionální operační program NUTS II Severozápad 2. výzva Priorita

Více

Cestovní ruch v Národním parku České. Švýcarsko. Riziko nebo příleţitost? Česko-saské Švýcarsko. www.npcs.cz. Cestovní ruch v NP České.

Cestovní ruch v Národním parku České. Švýcarsko. Riziko nebo příleţitost? Česko-saské Švýcarsko. www.npcs.cz. Cestovní ruch v NP České. Česko-saské Cestovní ruch Cestovní ruch v Národním parku České Riziko nebo příleţitost? Česko-saské Cestovní ruch Michaela Andělová České o.p.s. Mgr. Richard Nagel Správa NP České Česko-saské Cestovní

Více

Ing. Jitka Zikmundová, MBA Workshop Kašperské Hory, středa 20.6.2012

Ing. Jitka Zikmundová, MBA Workshop Kašperské Hory, středa 20.6.2012 Ing. Jitka Zikmundová, MBA Workshop Kašperské Hory, středa 20.6.2012 23.11.2011 prezentace záměru tvorby strategie cestovního ruchu pro město Kašperské Hory radě města 6.12.2011 rozhovor s paní starostkou

Více

Základní priority programu koaliční spolupráce v orgánech města Heřmanův Městec v období 2014 2018

Základní priority programu koaliční spolupráce v orgánech města Heřmanův Městec v období 2014 2018 Příloha č. 2 Základní priority programu koaliční spolupráce v orgánech města Heřmanův Městec v období 2014 2018 mezi sdružením Heřmani, spolkem Živé město a spolkem Herout (dále v textu nazývány jen jako

Více

SLEZSKO BEZ HRANIC - NOVÁ TURISTICKÁ DESTINACE. Návrh na doplnění navazující infrastruktury

SLEZSKO BEZ HRANIC - NOVÁ TURISTICKÁ DESTINACE. Návrh na doplnění navazující infrastruktury SLEZSKO BEZ HRANIC - NOVÁ TURISTICKÁ DESTINACE Zadavatel: Město Krnov Hlavní náměstí 1 794 01 Krnov telefon: 554 697 111 fax: 554 610 418 www.krnov.cz e-mail: epodatelna@mukrnov.cz Zpracovatel: Enterprise

Více

Příloha k zápisu z konference ke tvorbě Integrované strategie území MAS 21 na období 2014 2020 konané dne 29. 5. 2014 v Dolním Žandově

Příloha k zápisu z konference ke tvorbě Integrované strategie území MAS 21 na období 2014 2020 konané dne 29. 5. 2014 v Dolním Žandově Příloha k zápisu z konference ke tvorbě Integrované strategie území MAS 21 na období 2014 2020 konané dne 29. 5. 2014 v Dolním Žandově Přehled cílů a priorit strategické části za jednotlivé pracovní skupiny

Více

ZÁPIS Z AKCE. Veřejné fórum k celkovému rozvoji obce Křižánky

ZÁPIS Z AKCE. Veřejné fórum k celkovému rozvoji obce Křižánky Obec Křižánky Moravské Křižánky 116, 592 02 Svratka 561 202 238, obec.krizanky@wordonline.cz www.obeckrizanky.cz ZÁPIS Z AKCE Veřejné fórum k celkovému rozvoji obce Křižánky 10.září 2014 Základní údaje

Více

Obsah informačního systému cestovního ruchu Jihočeského kraje (ISCR) v 1. fázi vzniká sjednocením stávajících internetových informačních zdrojů

Obsah informačního systému cestovního ruchu Jihočeského kraje (ISCR) v 1. fázi vzniká sjednocením stávajících internetových informačních zdrojů Obsah informačního systému cestovního ruchu Jihočeského kraje (ISCR) v 1. fázi vzniká sjednocením stávajících internetových informačních zdrojů Realizujeme úzkou a vzájemně výhodnou spolupráci s vybranými

Více

Regionální operační program NUTS II Severovýchod 2007-2013. www.rada-severovychod.cz

Regionální operační program NUTS II Severovýchod 2007-2013. www.rada-severovychod.cz Regionální operační program NUTS II Severovýchod 2007-2013 Zveme Vás do severovýchodních Čech: mezi Krkonoše, Orlické a Jizerské hory do regionu s historickou a kulturní tradicí Chcete odpočívat a bavit

Více

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Ing. Miroslav Kalous

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Ing. Miroslav Kalous Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Ing. Miroslav Kalous Ing. Miroslav Kalous Náměstek ministra Obsah prezentace Význam cestovního ruchu pro ČR Základní statistická data cestovního ruchu Podpora cestovního

Více

Strategický plán rozvoje Svazku obcí Dobříšska a Novoknínska EVIDENCE ROZVOJOVÝCH PROJEKTŮ

Strategický plán rozvoje Svazku obcí Dobříšska a Novoknínska EVIDENCE ROZVOJOVÝCH PROJEKTŮ Strategický plán rozvoje Svazku obcí Dobříšska a Novoknínska EVIDENCE ROZVOJOVÝCH PROJEKTŮ Číslo projektu SRP- Obec / město Název projektu Oblast zásahu BOROTICE BOR-001 Borotice Kanalizace a ĆOV infrastruktura

Více

Klíčová oblast 1: PODNIKÁNÍ, ZAMĚSTNANOST, SLUŽBY, OBCHOD, PRŮMYSL, ZEMĚDĚLSTVÍ

Klíčová oblast 1: PODNIKÁNÍ, ZAMĚSTNANOST, SLUŽBY, OBCHOD, PRŮMYSL, ZEMĚDĚLSTVÍ Klíčová oblast 1: PODNIKÁNÍ, ZAMĚSTNANOST, SLUŽBY, OBCHOD, PRŮMYSL, ZEMĚDĚLSTVÍ Výstupy 2. kola jednání pracovní skupiny a 2. koordinační schůzky zástupců skupin VERZE K PŘIPOMÍNKOVÁNÍ, 30. 4. 2014 UPOZORNĚNÍ:

Více

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí 1) Úvod do oblasti dotací 2) Programy na podporu rozvoje cestovního ruchu I. Regionální operační program NUTS II SV

Více

Více možností. Přihlásit

Více možností. Přihlásit 1 z 7 10.7.2013 12:47 Více možností Přihlásit Kam pojedete? Praha Střední Čechy Jižní Čechy Šumava Plzeňsko a Český les Západočeské lázně Severozápadní Čechy Českolipsko a Jizerské hory Český ráj Krkonoše

Více

Přehled fichí. MAS Sedlčansko, o.p.s.

Přehled fichí. MAS Sedlčansko, o.p.s. Přehled fichí Fiche č. 1: Podpora a vznik mikropodniků (minimální výše ZV 100 000, maximální výše ZV 500 000) 1) rekonstrukce a modernizace objektu, případně nová výstavba budov a ploch pro zakládání a

Více

Magni Cesty s příběhem

Magni Cesty s příběhem Cesty s příběhem Magni Cesty s příběhem ROZVOJ POZNÁVACÍHO A KULTURNÍHO CESTOVNÍHO RUCHU MĚST A REGIONŮ PRO DOMÁCÍ A ZAHRANIČNÍ TURISTY HelpTour - Agentura pro rozvoj cestovního ruchu Ing. Marek Toušek

Více

r e g i o n á l n í p o r a d e n s k á

r e g i o n á l n í p o r a d e n s k á Národní program podpory cestovního ruchu pro rok 2015 Podprogram Cestování dostupné všem Správce programu: Příjem žádostí o dotaci: Ministerstvo pro místní rozvoj 5. 1. 2015 12. 2. 2015, elektronicky na

Více

Kampaň Česko země příběhů. Martin Šlajchrt _

Kampaň Česko země příběhů. Martin Šlajchrt _ Kampaň Česko země příběhů Martin Šlajchrt _ Domácí cestovní ruch - jaký je aktuální stav 9.12.2013 2 Základní charakteristiky pobytu Jaký je návštěvník turistických regionů v ČR? Kategorie Podíl návštěvníků

Více

CHARAKTERISTIKA ČINNOSTI VYSTAVOVATELŮ

CHARAKTERISTIKA ČINNOSTI VYSTAVOVATELŮ 1. CPI Hotels,a.s. - Hotel Gomel České Budějovice Ubytování (480 lůžek), stravování, konference, firemní akce, skupinové pobyty. 2. Plzeňský kraj Prezentace Plzeňského kraje a jeho programy v oblasti cestovního

Více

město Planá nad Lužnicí

město Planá nad Lužnicí STRATEGICKÝ PLÁN ROZVOJE MĚSTA PLANÁ NAD LUŽNICÍ SWOT ANALÝZA PRACOVNÍ VERZE URČENÁ K VEŘEJNÉMU PŘIPOMÍNKOVÁNÍ TATO VERZE NEPROŠLA JEŠTĚ KONEČNOU JAZYKOVOU KOREKTUROU. 1 OBSAH ZPRACOVATEL:... 3 SWOT ANALÝZA...

Více

UKÁZKA ÚSPĚŠNÝCH PROJEKTŮ. MAS Královská stezka o.p.s. Habry 66, 582 81 Habry www.kralovska-stezka.cz

UKÁZKA ÚSPĚŠNÝCH PROJEKTŮ. MAS Královská stezka o.p.s. Habry 66, 582 81 Habry www.kralovska-stezka.cz UKÁZKA ÚSPĚŠNÝCH PROJEKTŮ MAS Královská stezka o.p.s. Habry 66, 582 81 Habry www.kralovska-stezka.cz V roce 2008 MAS KS 10 200 obyvatel, nyní 34 100 obyvatel (65 obcí) MAS přináší do regionu ročně cca

Více

Gastronomické iniciativy Ochutnejte Jeseníky a Ochutnejte Hanou. Fórum cestovního ruchu 2014 30. října 2014, Olomouc

Gastronomické iniciativy Ochutnejte Jeseníky a Ochutnejte Hanou. Fórum cestovního ruchu 2014 30. října 2014, Olomouc Gastronomické iniciativy Ochutnejte Jeseníky a Ochutnejte Hanou Fórum cestovního ruchu 2014 30. října 2014, Olomouc Základní charakteristika gastronomie, gastro turistika, vaření a zdravá výživa patří

Více

Plán zdraví a kvality života 2012-2013

Plán zdraví a kvality života 2012-2013 lán zdraví a kvality života 2012-2013 rojekt Zdravé město a místní Agenda 21 Statutární město Karlovy Vary je od roku 2007 členem asociace Národní síť zdravých měst ČR (NSZM). Vstup do projektu Město Karlovy

Více

MAS NAD ORLICÍ Kostelecká Lhota 40, 517 41 Kostelec nad Orlicí

MAS NAD ORLICÍ Kostelecká Lhota 40, 517 41 Kostelec nad Orlicí MAS NAD ORLICÍ Kostelecká Lhota 40, 517 41 Kostelec nad Orlicí Vážené starostky a starostové, pro zpracování Strategie rozvoje území pokrývající oblast svazků obcí Poorlicko a Orlice od Vás naše Místní

Více

LIPENSKÉ LÉTO 2013 staňte se naším partnerem

LIPENSKÉ LÉTO 2013 staňte se naším partnerem LIPENSKÉ LÉTO 2013 staňte se naším partnerem LIPENSKÉ LÉTO 2013 je souhrnný název pro tři akce, které se budou konat během letních měsíců roku 2013: - Zahájení letní turistické sezóny LIPNO 2013 - LIPNO

Více

U S N E S E N Í. MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části. č.j.: 345/2014. č. 321 ze dne 07.05.2014

U S N E S E N Í. MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části. č.j.: 345/2014. č. 321 ze dne 07.05.2014 č.j.: 345/2014 MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í č. 321 ze dne 07.05.2014 Účast městské části Praha 3 na akci Pražské cyklozvonění 2014 Rada městské části I. s c h v a l u j e II.

Více

TERMÁLNÍ LÁZEŇSKÝ RESORT PASOHLÁVKY. tam, kde pramení Vaše zdraví a klid

TERMÁLNÍ LÁZEŇSKÝ RESORT PASOHLÁVKY. tam, kde pramení Vaše zdraví a klid TERMÁLNÍ LÁZEŇSKÝ RESORT PASOHLÁVKY tam, kde pramení Vaše zdraví a klid TERMÁLNÍ RESORT PASOHLÁVKY - - lázně nového typu 1. Činnost společnosti 2. Příležitost na trhu 3. Koncept termálního resortu 4. Přínosy

Více

Zimní stadion Ostrov

Zimní stadion Ostrov Zimní stadion Ostrov Tréninkové pobyty a soustředění v Ostrově Vážení manažeři sportovních klubů, sportovci a obchodní přátelé, Rádi bychom Vám představili možnosti Zimního stadionu v Ostrově u Karlových

Více

Šumavu milují čeští cykloturisté i bikeři

Šumavu milují čeští cykloturisté i bikeři Šumavu milují čeští cykloturisté i bikeři Brno, 12. ledna 2012 Na veletrhu Regiontour v Brně byly představeny další výsledky cyklo a inline průzkumu, který od poloviny srpna do konce září probíhal na stránkách

Více

KARLOVARSKÁ ASOCIACE KONGRESOVÉ TURISTIKY

KARLOVARSKÁ ASOCIACE KONGRESOVÉ TURISTIKY KARLOVARSKÁ ASOCIACE KONGRESOVÉ TURISTIKY Andrea Pfeffer-Ferklová GM GRANDHOTEL PUPP Karlovy Vary,a.s. Předsedkyně správní rady karlovarské KAKT DŮVODY VZNIKU Karlovy Vary jako známá a v poslední době

Více

BAVORSKO - 4 dny golfu a poznání v Alpách - FEE ZDARMA / č.8102

BAVORSKO - 4 dny golfu a poznání v Alpách - FEE ZDARMA / č.8102 CK TURISTA BAVORSKO - 4 dny golfu a poznání v Alpách - FEE ZDARMA / č.8102 5 - denní zájezd Již v úvodu naší golfové nabídky jsme uvedli, že golf již zdaleka není drahým sportem (i když tomu ceny v mnoha

Více

Činnost Odboru regionálního rozvoje v oblasti cestovního ruchu. Cestovní ruch 2008-2012 Cestovní ruch v roce 2013

Činnost Odboru regionálního rozvoje v oblasti cestovního ruchu. Cestovní ruch 2008-2012 Cestovní ruch v roce 2013 Činnost Odboru regionálního rozvoje v oblasti cestovního ruchu Cestovní ruch 2008-2012 Cestovní ruch v roce 2013 2 Podpora cestovního ruchu 2008-2012 v oblastech: 1) Projekty spolufinancované z Regionálního

Více

SOŠ a SOU SUŠICE. U Kapličky 761 342 01 Sušice tel.: 376 524 662 fax: 376 524 190

SOŠ a SOU SUŠICE. U Kapličky 761 342 01 Sušice tel.: 376 524 662 fax: 376 524 190 SOŠ a SOU SUŠICE U Kapličky 761 342 01 Sušice tel.: 376 524 662 fax: 376 524 190 CESTOVNÍ RUCH UPLATNĚNÍ V CESTOVNÍM RUCH 1)Ekonomická oblast 2)Cestovní ruch EKONOMICKÁ OBLAST Uplatnění jako středoškolsky

Více

rýmařovsko kouzlo přírody a historie

rýmařovsko kouzlo přírody a historie rýmařovsko kouzlo přírody a historie prezentace komplexní marketingové studie Tato studie je financována Evropskou unií a Moravskoslezským krajem v rámci opatření Společného regionálního operačního programu

Více

Strategie rozvoje cestovního ruchu pro město Šternberk a mikroregion Šternbersko na období 2008 2010 (výhled do roku 2013) R E S U M É

Strategie rozvoje cestovního ruchu pro město Šternberk a mikroregion Šternbersko na období 2008 2010 (výhled do roku 2013) R E S U M É Strategie rozvoje cestovního ruchu pro město Šternberk a mikroregion Šternbersko na období 2008 2010 (výhled do roku 2013) R E S U M É Cílem dokumentu je ve městě Šternberk a mikroregionu Šternbersko zhodnotit

Více

ANKETA ZAMĚŘENÁ NA PROBLEMATIKU VENKOVSKÉHO CESTOVNÍHO RUCHU

ANKETA ZAMĚŘENÁ NA PROBLEMATIKU VENKOVSKÉHO CESTOVNÍHO RUCHU ANKETA ZAMĚŘENÁ NA PROBLEMATIKU VENKOVSKÉHO CESTOVNÍHO RUCHU Záměrem tohoto průzkumu bylo zjistit, jaký je přístup místních obyvatel k problematice venkovského cestovního ruchu v mikroregionu Hlinecko.

Více

Strategický plán města Olomouce. Podrobné generové vyhodnocení cílů strategického plánu

Strategický plán města Olomouce. Podrobné generové vyhodnocení cílů strategického plánu Strategický plán města Olomouce Strategický plán města Olomouce byl schválen v prosinci 2007 zastupitelstvem města o počtu 45 členů, z toho bylo 10 žen tj. 22%. Podrobné generové vyhodnocení cílů strategického

Více

O čem svědčí svědecké vrchy?

O čem svědčí svědecké vrchy? O čem svědčí svědecké vrchy? Poznávejme Středočeský kraj Mgr. Jitka Šanderová (vedoucí skupiny) Ing. Daniela Drobná Anna Rafajová Adéla Exnerová Nikola Košnářová David Alltman Lukáš Teňak O CO SE JEDNÁ?

Více

Dotační oblasti podpory NA ČESKÉ STRANĚ BYLO SCHVÁLENO CELKEM 75 PROJEKTŮ S CELKOVOU PODPOROU Z ERDF VE VÝŠI 15 343 321 EUR

Dotační oblasti podpory NA ČESKÉ STRANĚ BYLO SCHVÁLENO CELKEM 75 PROJEKTŮ S CELKOVOU PODPOROU Z ERDF VE VÝŠI 15 343 321 EUR Dotační oblasti podpory NA ČESKÉ STRANĚ BYLO SCHVÁLENO CELKEM 75 PROJEKTŮ S CELKOVOU PODPOROU Z ERDF VE VÝŠI 15 343 321 EUR Priorita 1: Další rozvoj a modnizace infrastruktury na zlepšení konkurenceschopnosti

Více

Hospitality & Tourism Summit 13. 4. 2012. hotel Crowne Plaza

Hospitality & Tourism Summit 13. 4. 2012. hotel Crowne Plaza Hospitality & Tourism Summit 13. 4. 2012 hotel Crowne Plaza Nové logo Praha 18. 6. 2010 Brána do Čech = 4 destinace Potlačit maximálně Ústecký kraj Aktualizace Strategie rozvoje CR v roce 2010 Iniciace

Více

Kulturní informační turistická a cestovní agentura - www.kita.cz. OTROKOVICE Výrobce a provozovatel OLOMOUC HODONÍN LUHAČOVICE

Kulturní informační turistická a cestovní agentura - www.kita.cz. OTROKOVICE Výrobce a provozovatel OLOMOUC HODONÍN LUHAČOVICE Kulturní informační turistická a cestovní agentura - www.kita.cz OTROKOVICE Výrobce a provozovatel OLOMOUC HODONÍN LUHAČOVICE OLOMOUC - město s nejvíce památek na Moravě - Vláček v provozu květen-srpen

Více

ANALYTICKÁ ČÁST. SWOT analýza Integrované strategie rozvoje regionu Zábřežsko

ANALYTICKÁ ČÁST. SWOT analýza Integrované strategie rozvoje regionu Zábřežsko ANALYTICKÁ ČÁST SWOT analýza Integrované strategie rozvoje Zábřežsko na období 2007-2013 Centrum pro komunitní práci Střední Morava Regionální kancelář Šumperk Ing. Anna Bartošová Nemocniční 53 email:

Více

www.pecr.cz Pec pod Sněžkou

www.pecr.cz Pec pod Sněžkou www.pecr.cz Pec pod Sněžkou DOVOLENÁ V LÉTĚ I V ZIMĚ SPOLEČENSKÁ I FIREMNÍ SETKÁNÍ AKTIVNÍ ODPOČINEK PANORAMA WELLNESS V NEJVYŠŠÍM PATŘE OBJEKTU V SAMÉM SRDCI KRKONOŠ... PECR Apartments Hotel - ".. to

Více

Strategické dokumenty JMK

Strategické dokumenty JMK Strategické dokumenty JMK Koncepční dokumenty Jihomoravského kraje a jejich vzájemné vazby Dílčí koncepce Dlouhodobý záměr vzdělávání a vzdělávací soustavy Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb Koncepce

Více

Marketing venkovského cestovního ruchu. Eva Šimková

Marketing venkovského cestovního ruchu. Eva Šimková Marketing venkovského cestovního ruchu Eva Šimková Obsah přednášky 1. Specifika šetrné turistiky 2. Současné trendy a vliv na marketing VCR 3. Marketing a marketingový mix VCR 4. Balíčkování služeb VCR

Více

Panství Bechyně. Významnou součástí nabídky Panství Bechyně je ubytování v několika lokacích.

Panství Bechyně. Významnou součástí nabídky Panství Bechyně je ubytování v několika lokacích. Panství Bechyně Panství Bechyně Společnost Panství Bechyně s.r.o. Vám nabízí široké spektrum služeb, a to nejen pronájem konferenčních a školicích prostor, ale také zajištění programu, koordinace akcí,

Více

Vítáme Vás v rekreačním areálu Stříbrný rybník

Vítáme Vás v rekreačním areálu Stříbrný rybník Stříbrný rybník Vítáme Vás v rekreačním areálu Stříbrný rybník Na pomezí Přírodního parku řeky Orlice a Novohradeckých lesů U největšího z rybníků v okolí Hradce Králové Adrenalin park Vodní centrum Celoroční

Více

ŘECKO ostrov KOS LETOVISKO Marmari. LETOVISKO Lambi. ( polopenze ) Ubytování v tomto letovisku: Hotel BLUE JAY BEACH**+

ŘECKO ostrov KOS LETOVISKO Marmari. LETOVISKO Lambi. ( polopenze ) Ubytování v tomto letovisku: Hotel BLUE JAY BEACH**+ ŘECKO ostrov KOS LETOVISKO Marmari Oblíbené letovisko Marmari, vybudované v 80. letech 20. století, leží na severozápadním pobřeží ostrova cca 15 km od hlavního města Kos. Na rozdíl od toho Marmari poskytuje

Více

MORAVSKÉ VINAŘSKÉ STEZKY

MORAVSKÉ VINAŘSKÉ STEZKY MORAVSKÉ VINAŘSKÉ STEZKY Luboš Kala 19. 3. 2013 Nadace Partnerství Pomáháme lidem chránit a zlepšovat jejich životní prostředí. Jakou formou pomáháme? Udělováním grantů Inspirací dobrými příklady Poskytováním

Více

VALTICKÉ PODZEMÍ. Petr Krejčík 602 349 821 krejcik@chateau-lednice.cz

VALTICKÉ PODZEMÍ. Petr Krejčík 602 349 821 krejcik@chateau-lednice.cz VALTICKÉ PODZEMÍ Petr Krejčík 602 349 821 krejcik@chateau-lednice.cz Víno, radostná komodita, která letí Spotřeba vína v ČR již 20 let roste (5/l osobu za 10 let), to je cca 5 mil. hl. - trh má velikost

Více