Dům na Rohu. Rodinný Dům na Vesnici

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Dům na Rohu. Rodinný Dům na Vesnici"

Transkript

1 Rodinný Dům na Vesnici 70 Dům na Rohu 71 Sobín Ján Stempel Zdiby Ján Stempel spolupráce Aleš Herold Majitel stavební firmy, která realizovala rodinný dům ve Vraném nad Vltavou, mě požádal o návrh vlastního rodinného domu. Samotná realizace se paradoxně prodloužila na trojnásobek délky výstavby běžného rodinného domu. Práce na vlastním domě vyplňovaly časové prodlevy u jiných staveb. Zahrady u staré zástavby byly na vesnici s takovou dostupností do Prahy příliš velké, a tak se postupně zastavěly. Náš dům vyplnil poslední proluku. Stabilizovaná okolní zástavba usnadnila postup při návrhu. Nebylo třeba se obávat, co a jak si postaví sousedi. Jako u všech návrhů rodinných domů byl pro mě nejdůležitější názor klienta. Tradiční, až konzervativní přístup manželů se promítl od objemu domu, přes fasádu až po dispozici. I v tomto návrhu byla použita archetypální forma. Sendvičová konstrukce pláště splňuje nízkoenergetický standard. Lícové zdivo umocňuje tradiční pojetí domu, je bezúdržbové a vysoce odolné povětrnostním podmínkám. Rohová svažitá parcela, na kterou je úzký přístup ze severovýchodního, nejníže položeného cípu, definovala umístění a koncepci prostor. Dům je svou podélnou osou rovnoběžný s úhlopříčkou pozemku a situovaný co nejblíže k vjezdu. Vstup do domu je ze suterénu, částečně zapuštěného do svahu. V suterénu objektu na úrovni příjezdové komunikace se nachází garáž, vstup a technické zázemí se strojovnou vytápění - tepelným čerpadlem. Jihovýchodní fasády do obytných částí přízemí - obývacího pokoje, jídelny a kuchyně jsou celodenně otevřeny slunci a je z nich přímý vstup na zahradu, která je z rohu parcely vnímána v celé své velikosti. Přímý vstup na zahradu umožnila na první pohled nevhodná svažitost pozemku. Před prudkým osluněním je objekt chráněn stínicími prvky - žaluziemi. Jihozápadní okno obývacího pokoje je navíc stíněno pergolou. Prosklené plochy s kvalitními okny a otevřenost dispozice přízemí umožní intenzivnější prosvětlení objektu při zachování vysokého tepelně technického standardu.

2 Úsporný Dům 72 Vila v Horském Parku 73 Malešice, Praha 2008 Bratislava Ján Stempel 2008 Manželé se rozhodli pro rekonstrukci rodinného domečku po svých rodičích, nicméně technický stav domu neumožnil toto řešení. Domeček se zastavěnou plochou 80 m 2 se zbořil a na jeho místě jsme navrhli stejně veliký dům. Dispozice je sice primárně řešena pro stárnoucí pár s občasným přespáním dětí, ale svým uspořádáním plně uspokojí čtyřčlennou rodinu. V této stabilizované zástavbě individuálního bydlení by bylo prosazení většího domu komplikované a klienti vzhledem ke svému věku nechtěli projednávání dokumentace prodlužovat. Sám klient provozuje malou stavební firmu zaměřenou zejména na rekonstrukci historických bytů. Dům si tedy stavěl sám pro sebe. Pečlivost provádění je zde cítit z jednotlivých detailů. Dům má zvýšené obytné podkroví. Jižní fasádě, která je jediná pozorovatelná s náležitým odstupem, dominuje velká prosklená plocha s dělením v poměru zlatého řezu. Hlavní obytný prostor se rozprostírá přes dvě podlaží. Svým převýšením působí i na minimálních metrech čtverečních vzdušně. Ložnice je umístěna v přízemí, přičemž v patře jsou dva pokoje s koupelnou. Velkou úsporou bylo přestropení objektu, které je z lepených dřevěných nosníků uložených do ocelového profilu po vnitřním obvodu věnce. Na nosnících už jsou pouze vrstvy OSB desek. Toto skoro průmyslové řešení je dominantním prvkem v interiéru. Dům patří mezi naše nejúspornější návrhy vůbec. Jedná se o jednopodlažní, částečně podsklepený rodinný dům v Bratislavě. Dům má pravidelný pravoúhlý půdorys s vnitřním atriem a plochou střechou s intenzivní zelení. Dům je součástí zástavby volně stojících rodinných domů při Horském parku. Objekt je dopravně napojen na stávající komunikaci ze severovýchodní strany. Ústí sem rampa z podzemní garáže, kde jsou čtyři parkovací stání. Objekt je dispozičně rozdělen do čtyř křídel, které jsou orientovány kolem vnitřního atria. V severním křídle se nachází denní část domu s kuchyní, obývacím pokojem a pracovnou. V jižním křídle se nachází krytý bazén, ve východním noční část s hernou, ložnicemi a koupelnou dětí. Západní křídlo tvoří rodičovská ložnice s dělenou šatnou a velikou koupelnou. Hlavním principem uspořádání místností v přízemí je kontakt s exteriérem a přímý vstup do vnitřního atria. Atrium je přístupné i z podzemní garáže, přes překryté vnější schodiště. Dům je hmotově a materiálově řešený tak, aby maximálně splynul s prostředím a doplňoval okolní přírodní prvky. Na vnějších fasádách je v převážné míře použitý přírodní kámen, který doplňují malé okenní otvory. V kontrastu s vnější fasádou je řešené vnitřní atrium s velkoryse prosklenými otvory. Důležitým kompozičním prvkem je vegetace, která roste na plochých zelených střechách: trávník, křoví a popínavá zeleň.

3 74 75

4 76 Rodinný Dům Popovičky I. 77 Popovičky Ján Stempel spolupráce Aleš Herold Rodinný dům v Popovičkách navázal na koncept započatý u rodinného domu ve Vraném nad Vltavou. V poměrně minimalizovaném jednoduchém archetypálním objemu je navržena komfortní dispozice pro čtyřčlennou rodinu. Z exteriéru dům zaujme svou příjemnou dřevěnou fasádou, která je v záměrném kontrastu s interiérem, kde neomítáné betonové tvárnice působí jako lego pro dospělé. Odráží se zde až hravý přístup klientů, kteří se zapojili do návrhu velmi aktivně. Vzájemně obohacující diskuze jistě ovlivnila jejich přístup k bydlení a se svým novým domovem se velmi rychle sžili. Velký obytný prostor v přízemí je otevřen slunci a do zahrady, kde tráví majitelé většinu času. Terasa s pergolou by tak měla být započítána do obytné plochy domu. Zahradní úpravy nebyly rozhodně podceněny a dům se tak neřadí mezi masu domů s okolím, na které nezbyly peníze. Přitom je toto okolí každodenním obrazem při výhledu z okna. Tuto skutečnost si majitel uvědomil a doslova si vybral i souseda, kdy pozemek i s referencí na mě doporučil kolegovi.

5 78 Rodinný Dům Popovičky II. 79 Popovičky Ján Stempel spolupráce Aleš Herold Majitelé prvního domu v Popovičkách se začali obávat, že sousední pozemek bude zastavěn stavbou, která nebude odpovídat jejich představám krásného domova a bude jim tak narušovat harmonii bydlení. Doporučili proto pozemek i architekta svému kolegovi. A tak byl dřevěnému domku navržen cihelný bráška. Oba domy společně působí jako archetypální manifest proti masové zástavbě typizovaných domů devastující české vesnice. Na třetí slámový dům, jak je v pohádce O třech prasátkách, nezbylo v našem případě místo. Příběh tak zachraňuje kolega Suske svým slámovým domem, bohužel ale mimo Popovičky. Těžištěm návrhu je prostup domu v příčné ose, kde vznikají dva prostory pro sezení kolem kulatého stolu - převýšený vnitřní a krytý ven- kovní. Oba prostory jsou uzavíratelné vraty. Princip je inspirován průjezdnými stodolami. Obývací část je již mimo toto centrum a navozuje spíše intimnější náladu. Ve zvýšeném podkroví je klidná noční zóna s ložnicemi a sociálním zázemím. Cihelná obezdívka pláště a břidlicová střešní krytina podporují společně s formou tradiční výraz. Celá kompozice obou domů působí vyrovnaně, přičemž rozdílný materiál na fasádách je příjemným rozptýlením. Obě zahrady se sjednotily v jednu, čímž se odbourala zbytečná bariéra plotu a zahrada velkoryse podtrhuje prostotu domů.

6 Přístavba Činžovního Domu 80 Přestavba Vily 81 Nusle, Praha 2 Ján Stempel Hlubočepy, Praha spolupráce Stano Bachleda Na první pohled triviální dostavba byla ve skutečnosti nelehkým architektonicko-urbanistickým úkolem. Cílem bylo navrhnout přístavbu dvojdomu z 30. let 20. století tak, aby nebyla narušena jeho kompozice a vyváženost, a současně se vypořádat s obtížnou urbanistickou situací na ostrém nároží starého nuselského bloku, kde se setkává souvislá a polotevřená zástavba z doby první republiky. Proporce přístavby respektují objem dvojdomu a vytváří tak z původní i navrhované části nový esteticky působivý celek. Členěním fasády přístavba přiznává odlišnou dobu vzniku od původní části a snaží se poskytnout uživatelům bytu příjemné zpestření balkony. Neutrální šedá omítka působí odlehčeně a objem zbytečně neupoutává pozornost od celého kompozičního výrazu. Trubkové zábradlí u balkonů je tvarově i barevně totožné se zábradlím na původní části a působí jako jednotící detail. Z hlediska dispozice obohacuje přístavba dvojdům o 3 garsoniéry a garáž. Garáž pro dvě vozidla se nachází v suterénu a v následujících třech patrech jsou umístěné nájemní byty o dispozici 1+kk, které jsou přístupné z původního schodiště. Vstup do přístavby je společný s původním domem. Malometrážní byty byly ihned po kolaudaci obsazeny mladými lidmi. Potvrdilo se tak, že v současné situaci se jednalo o velmi zdařilou investici. Okolní zástavba se stala inspirací jak v negativním, tak i pozitivním slova smyslu. Chtěli jsme co nejvíce zachovat původního ducha stavby, který spočíval v dokonale řemeslně provedených detailech předválečné klasické architektury. Úkoly, jež vyplývaly během realizace, se musely řešit pružně a několikrát pomohlo otevřít oči a podívat se třeba k sousedovi. Nové prvky a části domu jsme striktně pojali soudobým výrazem. Mravenčí práce se vyplatila a kompozici doplnil příjemný kontrast s nově minimalisticky pojatou přístavbou a novou garáží. Studené schodiště původně propojující jednotlivé byty se proměnilo v dřevem obložený teplý vertikální pokoj, který se stal pro rodinu spojujícím prvkem. Nový důstojný vstup se vybudoval ze suterénních prostor obnažením krásného železobetonového stropu. Podlaha z teraca navozuje atmosféru původních prvorepublikových staveb. V patře je vytvořen velkolepý prostor obývacího pokoje, který je propojen s jídelnou a kuchyní, a umožňuje propojení s jižní terasou a zelení, která hraje významnou roli v celkové koncepci stavby.

7 82 Vila s Výhledem Na Hrad 83 Konopiště 2009 Rodinná vila je součástí developerského projektu Konopiště Resort, jehož cílem je v nádherné přírodě kolem zámku Konopiště nedaleko Prahy vybudovat lokalitu s luxusními vilami a řadovými apartmány uspokojujícími náročnou klientelu. Lokalita je v těsné blízkosti obce Jírovce, v docházkové vzdálenosti k zámku Konopiště a nedaleko golfového klubu, který zřejmě určí budoucí klientelu. Developer vsadil na kvalitu a osobitý výraz projektů a přizval ke spolupráci mnoho významných architektů. Námi navržená rodinná vila velikostně zapadá do kategorie nejluxusnějších vil v lokalitě, které nesou společný název Villa Majestic. Při studii stavby a projektu stavebního povolení nebyl přítomen konkrétní klient a ze strany developera byla ponechána téměř volná ruka. V zadání bylo vytvořit rodinné bydlení s bazeném o obytné ploše do 400 m 2. Mírný severní svah pozemku pomohl určit základní koncepci domu. Hmotu objektu jsme rozdělili kompozičně, materiálově i konstrukčně. Vstupní podlaží jsme pojali jako pevný podstavec, na němž je položena lehká celodřevěná konstrukce obytného patra. Konstrukce vstupního podlaží je z tvárnic ztraceného bednění. Zapuštění do svahu ponechalo divákovi pouze jednu fasádu, která je pojata z pohledového betonu. Z prostorné vstupní haly v přízemí se dostaneme pohodlným schodištěm do obývací haly, odkud je na sever výhled na zámek Konopiště a z atria dopadá jižní slunce. Atrium umožnilo vytvořit velmi intimní část zahrady, kterou je možné užívat ze všech ložnic a obytných místností. Atrium uzavírá z jihu bazén. Obytné podlaží je navrženo v pevné soustavě krychlí o rozměru strany 2,7 m, které jsou vzájemně vzdálené 0,6 m. Pevný konstrukční rastr je propsán do půdorysu i fasád. Fasády jsou rozděleny 0,6 m širokými pásy s velkoplošným obkladem. Mezi pásy se pak střídají plně prosklené plochy a plochy obložené velkoformátovými dřevěnými deskami.

8 Přestavba Domu 84 Přestavba Řadového Domu 85 Hostivice Praha Ve srovnání s novostavbou bývá pro architekta rekonstrukce mnohem náročnějším úkolem. Nejinak tomu bylo u rodinného domu v Hostivicích u Prahy, který byl stavěn svépomocí v 70. letech 20. stol. Dispoziční řešení vyžadovalo radikální zásahy a nevyhnuli jsme se ani přemístění schodiště. V rámci dispozice byly zachovány pouze nosné stěny. Stěžejním prvkem celé rekonstrukce bylo výtvarné oddělení hmoty garáže s novou nástavbou se dvěma pokoji. Tím se vymezil jednoznačný objem obytné části, kterou jsme zdůraznili ještě na fasádách cihelným obkladem. Původně nečleněný dům totiž působil robustně a postrádal příjemné měřítko individuálního bydlení. Protože stávající bydlení bylo pro pětičlennou rodinu malé, rozhodli se koupit řadový dům ve stejné městské části, kde doposud bývali. Jedním z požadavků mimo větší prostor pro celou rodinu bylo i to, aby v řadovém domě bylo možné vybudovat bezbariérové bydlení pro rodiče majitelů. Řadový dům byl vybudován v 70. letech minulého století. Dům je v rámci interiéru dělen do 4 pater. Při rekonstrukci došlo k největším změnám právě v nejspodnějším patře. Toto patro bylo prohloubeno a přestavěno na garsoniéru s vlastním vstupem. Z garsoniéry je taktéž přímý vstup na zahradu. Přebudování nabízí jednak dostatek vlastního soukromí a na druhou stranu taktéž možnost kdykoliv být v kontaktu s rodinou, která obývá horní část domu. Ve spodním patře se ještě nachází i technická místnost. Na druhé úrovni domu se nachází hlavní vstup do řadové vily. Zde najdeme i ložnici majitelů se spoustou nenápadných a funkčních úložných prostorů s vlastní koupelnou a rafinovaným shozem na prádlo, který vede skrz celý dům od nejhornějšího patra až k technické místnosti. Z ložnice je možné se dostat francouzským oknem na terasu. Třetí úroveň je tzv. společenská. Je zde situován obývací pokoj s kuchyní. Celému obývacímu prostoru dominuje vysoký krb obložený přerezlým plechem, vyrobeným na míru, který je obklopen velkou knihovnou. Toto patro je velmi prostorné a nabízí možnost vyjít na terasu, ze které vedou schody přímo do zahrady. Nejhornější patro domu je pouze pro děti, se dvěma dětskými pokoji, koupelnou a toaletou. Větší dětský pokoj je již předem navržen tak, aby ho bylo možné rozdělit v budoucnu příčkou, což poskytne dospívajícím dětem více soukromí. Převážná většina truhlářské práce je v řadové vile řešena na míru tak, aby co nejvíce odpovídala požadavkům majitelů a prostorovému řešení. Nový vzhled domu je dán kombinací bílé omítky a kovových prvků uplatněných při realizaci terasy a hlavního vstupu.

9 86 87

10 88 Dům na Úzké Parcele 89 Lety u Dobřichovic U rodinného domu v Letech u Dobřichovic jsem byl již ve fázi výběru pozemku. Investora oslovila cena, která byla ale vykoupena velmi komplikovanými zastavovacími podmínkami. Parcela byla výzvou a atmosféra údolí Berounky působila kouzelně. To mě motivovalo investorovi, už v této době mému kamarádovi, nákup odsouhlasit. Pozemek je úzký pouhých devět metrů a ještě se nachází v pásmu protipovodňové ochrany. To znamenalo dát všechny obytné místnosti do patra. O to krásnější je ale nakonec výhled na Berounku z obývacího pokoje. Při výběru parcely jsem ale ještě netušil, že komplikovanější než pozemek budou požadavky investora. Ty se každou konzultací proměňovaly, což bylo zčásti způsobeno i měnící se situací v rodině. Po odsouhlaseném projektu přišly zásadní změny a ve finále i druhá nová studie. První návrh počítal s kompletně otevřeným přízemím, dům byl pojat jako vznášející se dřevěný vagón na ocelové konstrukci. Druhý návrh již počítal s využitím přízemí pro technické místnosti, garáž a prostory pro občasné bydlení. Konstrukce byla nakonec navržena z betonových tvárnic, které na rozdíl od projektu, kde se měl plášť zateplovat a obkládat silbonitovými deskami, byly z vnější strany omítnuty. Interiér nedoznal žádných změn, takže pohledové betonové zdivo v kontrastu s barevnými plochami dveří a vestavěného nábytku i přes svou syrovost povrchů vytváří velice příjemné a intimní prostředí pro bydlení.

11 Rodinný Dům na Svahu 90 Rodinný Dům na Rovině 91 Záhořany Rovina spolupráce Aleš Herold Jedinečné výhledy z parcely na okolní berounskou krajinu silně ovlivnily návrh v dispozici i výrazu. Dalším prvkem majícím vliv na konečnou podobu stavby byla svažitost pozemku. Té bylo využito při návrhu suterénu, jehož součástí je garáž, vstup a technická místnost. Suterén je částečně zapuštěn do svahu, a tak je možné mít na jednu stranu pohodlný vjezd do garáže a přímý vstup na zahradu v přízemí stavby. V podkroví se pak nachází ložnicové patro, přesto však majitelé mysleli na budoucnost a ložnice rodičů je umístěna v přízemí, aby byl dům pohodlně obyvatelný i ve stáří. Výraz domu je inspirován okolními lesy, kam deskový modřínový obklad příjemně zapadá. Černá neutrální sedlová střecha pak s určitou samozřejmostí dřevěný obklad doplňuje. Rodinný dům v Rovině se zdál po prvním setkání s investorem jako naprosto nezajímavé zadání. Pozemek vznikl novou parcelací bez urbanistické úvahy na okraji obce Rovina u Hlásné Třebaně, obklopený z větší části typizovanou zástavbou a s morfologií dělající čest jménu obce. Investor působil jako velmi nepřístupný se striktně strukturovaným zadáním. Šetrnost, se kterou k projektu přistupoval, hraničila s askezí, ale nakonec se stala hlavním motivem stavby. Každý čtvereční centimetr byl pečlivě zvážen, každý kubický centimetr si přepočítával investor na finální náklady. Vznikl tak dokonale úsporný dům, kdy na zastavěné ploše 190 m 2 je navržena jednopodlažní dispozice 4+kk i s garáží. To vše při zachování komfortu pro stárnoucí pár a časté návštěvy dětí s vnoučaty. U všech investic na domě byla spočítána návratnost, zvažoval se i nárůst cen energií a náklady na údržbu. Situování prosklených ploch, venkovní žaluzie a kvalitní cihelné obvodové zdivo včetně zatepleného pláště z černých silbonitových desek odpovídají nízkoenergetickému standardu.

12 Hotel Zahrada 92 Smuteční Síň 93 Nusle, Praha Roudnice nad Labem 2010 Poklad ukrytý v zahradě pod Nuselským mostem jsme mohli poznat díky zakázce na návrh hotelu. Zahrada původně přiléhala k částečně zachovalému sochařskému atelieru ak. soch. Karla Nováka autora sochy boha Radegasta na Radhošti. Mravenčí prací nového majitele se podařilo zahradu obnovit a umístila se do ní řada soch z Novákovy dílny. Zahrada je ukončena nevyužitým prostorem, kde dle dobových kreseb byla zamýšlena sochařova vila. Přestože bylo vydáno na tuto část zahrady stavební povolení na garáže, územní plán neumožňoval návrh pětipatrového hotelu realizovat. Práce na hotelu musely začít studií pro změnu územního plánu. Zahrada nás tak očarovala, že pracovní název projektu se vtiskl i do konceptu návrhu. Rozhodli jsme se zahradu vertikálně vygradovat, k čemuž dobře posloužila fasáda hotelu. Pororoštové lávky a předstěna slouží k pěstování popínavých rostlin a vystavování sochařských skvostů. Alejí lemovaná cesta, která končí u smuteční síně, jako by nám chtěla připomenout náš život na zemi. Sama smuteční síň však tuto cestu neukončuje, stojí jen tak opodál, za porostem stromů, zatímco se cesta rozprostírá do širokých lánů zahrady Čech. Smuteční síň je pouze poslední zástávkou na naší pozemské pouti. Parkovací plochy jsou mezi stromy, jejichž osázení směrem ke smuteční síni plynule řídne. Stejně tak ustupují dlážděné plochy a nahrazují je zatravňovací rohože, až se postupně zpevněné plochy promění na volný travnatý předprostor síně. Kolem smuteční síně porost opět houstne a vytváří tak intimitu bezprostředního okolí. Rozmístění stromů i parkování vychází z rastru smuteční síně, čtverce 2,7 x 2,7 m, a je zvýrazněno čtverci 0,6 x 0,6 (rozměr sloupů). Smuteční síň není kostelem, mešitou, synagogou. Neslouží žádnému náboženství nebo sektě. Svým výrazem vychází z místa. Patří do Roudnice, na břeh řeky Labe, do zahrady Čech. Lidé se nechtějí loučit v místě bez identity. Síň, bez okázalosti a ve vší střídmosti, vítá pozůstalé cihelným - zemitým povrchem. Přírodní materiály, měřítko i jednoduchá čitelnost provozu stavby navozují pocity klidu a bezpečí. Svým převýšeným smutečním sálem si však stále uchovává důstojnost, kterou by nemělo poslední rozloučení postrádat. Smuteční host není rozptylován průhledy do okolí, přesto horními okny dopadá dovnitř dostatek denního světla. Smuteční sál je obklopen a chráněn prstencem přiléhajících místností. Samotný obřad tak probíhá ničím nerušen. Po obřadu je možnost rakev pietně vynést smutečním pochodem na hřbitov nebo se rakev skryje před zraky pozůstalých do katafalku. Mezi sálem a krytým předprostorem je vyosen vestibul. Toto řešení tak v případě potřeby umožní bezkolizní vystřídání po sobě následujících obřadů a zejména ulehčuje provoz při smutečním průvodu. Příjezd pohřebních vozidel je zcela skryt před zraky pozůstalých a také vozidla jsou při vykládání a nakládání krytá před nepřízní počasí. Místnost pro nejbližší pozůstalé nabízí nejvyšší možné soukromí. Pozůstalí tu mají možnost i pobytu venku, na krytém patiu, zcela skryti před zraky nevítaných diváků. Samozřejmostí je přímá vazba na smuteční sál. Smuteční síň je navržena bez zbytečných okras a snahy upoutat, ale s úctou a pokorou.

13 Rezidence Hanspaulka 94 Rodinný Dům v Lese 95 Dejvice, Praha Jevany 2010 Klidná rezidenční část v Praze, výhled na panorama Hradčan, vzrostlá zeleň, jižní svah. To je jen krátký výčet benefitů nádherného pozemku na Praze 6. Lukrativní adresa a velikost pozemku vedla investora k zadání rezidence, která by splňovala podmínky bydlení pro ambasadora. Již od první schůzky zdůrazňoval investor důležitost zahradních úprav, což nás ovlivnilo v konceptu návrhu. Velké nároky na dispozici znamenaly poměrně objemnější stavbu, proto jsme se rozhodli rezidenci plně zapustit do svahu. Terasovitým uskakováním jsme se drželi sklonu svahu, a proto dům dokonale splývá s terénem. Kombinace kamene, skla a předrezivělého plechu dává domu přírodní vzhled. Dům tak svojí kompozicí a pojednáním evokuje opěrné zdi. Původní parkové úpravy pozemku byly oživeny vodní plochou, kterou jsme sem svým návrhem vrátili. Do terénní vlny jsme zasadili přírodní jezírko. Lesní svažitý terén s poutavými výhledy do všech stran vnukl myšlenku atriového domu. Z něho jsou nabídnuty výhledy po celém pozemku, a tak se nespoutaný les dostává do kontrastu s uzavřenou zahradou v atriu, která naopak nabízí intimitu a útulný pocit bezpečí. Koncept je zdůrazněn i použitím materiálů. Dům je po svém obvodu obložen kamenem. Tento přírodní materiál dokonale splývá s okolními vzrostlými smrky. Dispozice těží z atriového řešení, kdy se vzdálenosti mezi pokoji zkracují a žádný z pokojů tak není na konci domu. Do přízemí, které je na úrovni příjezdové komunikace, se vstupuje přes prostornou halu. Od ní jsou řazeny na jednu stranu přísně soukromé prostory a na druhou místnosti pro širší rodinu, krátké návštěvy či jednání. Díky svahu se část suterénu otevírá na úroveň terénu a umožňuje zde situovat prostory pro přijímání a ubytování početnějších návštěv. Do těchto místností je přístup i mimo dům po venkovním schodišti. Atrium zastřešuje prostornou garáž osvětlenou rozptýleným světlem přes bazének. Galerijní osvětlení dává možnost se pokochat zaparkovanými automobily, přes skleněnou stěnu z obývací haly, třeba při cestě do golfového simulátoru.

PRAKTIK 1515. novinka. 103.9 m 2. 2 990 000 Kč 1 820 000 Kč 26 870 Kč EUROLINE 2015

PRAKTIK 1515. novinka. 103.9 m 2. 2 990 000 Kč 1 820 000 Kč 26 870 Kč EUROLINE 2015 PRAKTIK 11 2 990 000 Kč 1 820 000 Kč 4 66 m 2 4834 m 3 1020 m 2 686 m 2 27 kwh/m 2 7840 m 40 jednoduchý, kompaktní a cenově dostupný dům vhodný zejména pro mladé rodiny navzdory malé zastavěné ploše má

Více

PRAKTIK 1316 NOVINKA. 3 250 000 Kč 2 000 000 Kč -140 000 Kč PRAKTIK 1316 EUROLINE SLOVAKIA 2013 312 RODINNÉ DOMY EUROLINE

PRAKTIK 1316 NOVINKA. 3 250 000 Kč 2 000 000 Kč -140 000 Kč PRAKTIK 1316 EUROLINE SLOVAKIA 2013 312 RODINNÉ DOMY EUROLINE NOVINKA PRAKTIK 1316 s garáží předpokl spotřeba energie za rok malá, vhodný i na malé a užší parcely komfortní zádveří velkoprostor obývacího pokoje s krbem, jídelnou a kuchyní se skladem potravin pod

Více

EKOLINE 1237. 209.7 m 2. 4 500 000 Kč 2 720 000 Kč 26 870 Kč EUROLINE 2012. 5 151.4 m 2 768.6 m 3

EKOLINE 1237. 209.7 m 2. 4 500 000 Kč 2 720 000 Kč 26 870 Kč EUROLINE 2012. 5 151.4 m 2 768.6 m 3 EKOLINE 1237 4 00 000 Kč 2 720 000 Kč 114 m 2 7686 m 3 114 m 2 909 m 2

Více

Přitažlivost řešení bungalovu

Přitažlivost řešení bungalovu HAAS FERTIGBAU, S.R.O.: BASIC LINE 116 Přitažlivost řešení bungalovu TYP: Basic Line 116 POČET MÍSTNOSTÍ: 3+1 ZASTAVĚNÁ PLOCHA: 138,3 m 2 PODLAHOVÁ PLOCHA: 116,0 m 2 VHODNÝ POČET OSOB: 3-4 OBESTAVĚNÝ PROSTOR:

Více

Architektonická studie rezidenční vily Zadní Výtoň. Prodej stavebního pozemku

Architektonická studie rezidenční vily Zadní Výtoň. Prodej stavebního pozemku ARCHITEKTI Architektonická studie rezidenční vily Zadní Výtoň Na pozemek je navržen jednopodlažní objekt s podkrovím a jedním polosuterenem, který v maximální míře využívá jak svažitosti pozemku, tak jeho

Více

_10 TŘÍD PRO STUDENTY - z toho 6 tříd možné dodatečně rozdělit na dvě

_10 TŘÍD PRO STUDENTY - z toho 6 tříd možné dodatečně rozdělit na dvě BILANCE _10 TŘÍD PRO STUDENTY - z toho 6 tříd možné dodatečně rozdělit na dvě - jedna třída venkovní na terase pro experimentální výuku za optimálních klimatických podmínek _CENTRÁLNÍ HALA _PŘEDNÁŠKOVÁ

Více

PŮDORYS 1.NP 1 : 100 LEGENDA MATERIÁLŮ

PŮDORYS 1.NP 1 : 100 LEGENDA MATERIÁLŮ SOUSEDNÍ DŮM p.č.2647 300 6780 300 3050 400 420 700 660 SPÍŽ ZBOURÁNÍ SPÍŽE, POROBETONOVÉ ZDIVO, PLECHOVÁ KRYTINA KUCHYNĚ 4060 300 VYBOURÁNÍ OTVORU DO NOSNÉ STĚNY, VTAŽENÍ OCELOVÝCH I PROFILŮ DO NADPRAŽÍ,

Více

rezidenční zóna 52 Domus Aurea

rezidenční zóna 52 Domus Aurea rezidenční zóna Elegantní stavba od studia JM Architecture je pojata jako dvoupodlažní. Nad zem vyčnívá skleněný pavilon ve tvaru písmene U, pod ním je do svahu zapuštěný betonový blok. 52 Domus Aurea

Více

26 rodinné domy. úsporný dům. Vstříc novým trendům

26 rodinné domy. úsporný dům. Vstříc novým trendům 26 rodinné domy Energeticky úsporný dům Vstříc novým trendům Rukopis architekta Jiřího Houši bývá v sousedství jiných rodinných domů na první pohled jasně čitelný. Hladce omítnutá stavba s plochou střechou,

Více

Rodinné domy typu A, varianty dispozic

Rodinné domy typu A, varianty dispozic Standardní dispozice 4+kk Domy typu A ve standardní variantě jsou přístupné ze severní strany. Jsou od obytné ulice odděleny pásem zeleně a jejich dominantním prvkem je na jih orientovaná rozlehlá krytá

Více

NG nová generace stavebního systému

NG nová generace stavebního systému NG nová generace stavebního systému pasivní dům heluz hit MATERIÁL HELUZ ZA 210 000,- Kč Víte, že můžete získat dotaci na projekt 40 000,- Kč a na stavbu cihelného pasivního domu až 490 000,- Kč v dotačním

Více

Středoškolská technika 2015 STUDIE POLYFUNKČNÍHO DOMU DO PROLUKY NA ROHU ULIC ANTONÍNA DVOŘÁKA A NA OKROUHLÍKU V HRADCI KRÁLOVÉ

Středoškolská technika 2015 STUDIE POLYFUNKČNÍHO DOMU DO PROLUKY NA ROHU ULIC ANTONÍNA DVOŘÁKA A NA OKROUHLÍKU V HRADCI KRÁLOVÉ Středoškolská technika 2015 Setkání a prezentace prací středoškolských studentů na ČVUT STUDIE POLYFUNKČNÍHO DOMU DO PROLUKY NA ROHU ULIC ANTONÍNA DVOŘÁKA A NA OKROUHLÍKU V HRADCI KRÁLOVÉ Ondřej Machač

Více

SNÍŽENÍ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOVY RESTAURACE S UBYTOVÁNÍM PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE PRO PROVÁDĚNÍ STAVBY

SNÍŽENÍ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOVY RESTAURACE S UBYTOVÁNÍM PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE PRO PROVÁDĚNÍ STAVBY INVESTOR: BŘETISLAV JIRMÁSEK, Luční 1370, 539 01 Hlinsko Počet stran: 10 STAVBA: SNÍŽENÍ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOVY RESTAURACE S UBYTOVÁNÍM, 271, 269, 270 PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE PRO PROVÁDĚNÍ STAVBY

Více

REZIDENCE PROSTĚJOV CITY

REZIDENCE PROSTĚJOV CITY REZIDENCE PROSTĚJOV CITY AD štúdio - 2013 SBC Czech Investment a.s. PRŮVODNÍ ZPRÁVA 2 REZIDENCE PROSTĚJOV CITY Rezidence Prostějov CITY - tak trochu jiné bydlení... Motto: Od nepaměti hledali obydlí lidé

Více

BEÁTA U HŘIŠTĚ. 3.490.000 Kč. Nízkoenergetický Rodinný dům DEVELOPERSKÝ PROJEKT PROSTĚJOV, VRAHOVICE

BEÁTA U HŘIŠTĚ. 3.490.000 Kč. Nízkoenergetický Rodinný dům DEVELOPERSKÝ PROJEKT PROSTĚJOV, VRAHOVICE Nízkoenergetický Rodinný dům BEÁTA DEVELOPERSKÝ PROJEKT U HŘIŠTĚ PROSTĚJOV, VRAHOVICE 3.490.000 Kč VČETNĚ DPH, POZEMKU, GARÁŽE A VENKOVNÍCH ÚPRAV VE STANDARDU GAMA JEDNÁ SE O DVOUPODLAŽNÍ RODINNÝ DŮM S

Více

Střední odborná škola stavební a Střední odborné učiliště stavební Kolín Pražská 112, Kolín 2

Střední odborná škola stavební a Střední odborné učiliště stavební Kolín Pražská 112, Kolín 2 Středoškolská technika 2012 Setkání a prezentace prací středoškolských studentů na ČVUT ARCHITEKTONICKÝ KONCEPT HOTELU V GOLFOVÉM AREÁLU ( DESIGN EXTERIÉRU, INTERIÉRU ) Martin Slánský Střední odborná škola

Více

KATALOGOVÝ LIST RD Fata Morgana, Praha Trója

KATALOGOVÝ LIST RD Fata Morgana, Praha Trója RODINNÝ DŮM K PRODEJI Dům je na výjimečném místě pod zahradami Fata Morgany s jedinečným výhledem do Pražské Zoo a na Vinice Sv. Kláry. Kupující si může zvolit dle svého vkusu povrchy podlah malby stěn

Více

Příloha č. 3. Specifikace rozsahu zateplení

Příloha č. 3. Specifikace rozsahu zateplení Veřejná zakázka malého rozsahu na zhotovení projektové dokumentace a energetického auditu stavby Realizace úspor energie - SŠ zemědělská a VOŠ Chrudim včetně výkonu autorského dozoru Příloha č. 3 Všechny

Více

Dům jako pro hvězdáře: sedlovou střechou se 24 okny vidí až do nebe

Dům jako pro hvězdáře: sedlovou střechou se 24 okny vidí až do nebe Dům jako pro hvězdáře: sedlovou střechou se 24 okny vidí až do nebe 11. ledna 2010 Opustil pražské sídliště a vrátil se do rodných severních Čech. Vedle odvahy k takovému "dobrodružství", které stavba

Více

2X9bytové domy v Polici nad Metují. David Chmelař

2X9bytové domy v Polici nad Metují. David Chmelař 1 2X9bytové domy v Polici nad Metují 2X9bytové domy v Polici nad Metují David Chmelař 2 2X9bytové domy v Polici nad Metují / Kontext okolní krajiny Zadání Dva totožné objekty s devíti malometrážními (startovními)

Více

STUDIE - DISPOZICE A FASÁDA - RD PRAHA - KUNRATICE

STUDIE - DISPOZICE A FASÁDA - RD PRAHA - KUNRATICE STUDIE - DISPOZICE A FASÁDA - RD PRAHA - KUNRATICE ZADAVATEL: Jiří Novotný Za Kovářským rybníkem, Praha AUTOR: Ing. arch. Naďa Richterová Zahořany 32, 411 48 Křešice DATUM: 14. 10. 2014 FORMÁT: 23 A4 1

Více

SVITAP J.H.J. spol. s r.o.

SVITAP J.H.J. spol. s r.o. NABÍDKA PRONÁJMU VOLNÝCH PROSTOR SVITAP J.H.J. spol. s r.o. Kijevská 8, 568 02 Svitavy tel.: 461 568 166 mob.: 605 700 601 e-mail: vinklerova@svitap.cz www.svitap.cz Budovy a provozy na ul. Dimitrovova

Více

Krytá terasa zvyšuje komfort

Krytá terasa zvyšuje komfort FUTUR, S.R.O.: JITKA Krytá terasa zvyšuje komfort podlahové plochy TYP: Jitka POČET MÍSTNOSTÍ: 4+1 ZASTAVĚNÁ PLOCHA: 146,6 m 2 PODLAHOVÁ PLOCHA: 126,7 m 2 Jeden zmenších domků nabízených společností Futur

Více

Na chatě jako doma. energeticky úsporný dům. 36 rodinné domy

Na chatě jako doma. energeticky úsporný dům. 36 rodinné domy 36 rodinné domy Pohled na hlavní vstup do domu. Majitel zvolil variantu bez parkovacího stání energeticky úsporný dům Na chatě jako doma Na parcelu na unikátním místě uprostřed přírody si majitel po řadě

Více

Dům s pečovatelskou službou pro seniory v Sezimově Ústí

Dům s pečovatelskou službou pro seniory v Sezimově Ústí Situace, M 1:500 1+kk a 2+kk, M 1:50 Pohled jihovýchodní, M 1:200 Dům s pečovatelskou službou pro seniory v Sezimově Ústí Pohled severovýchodní, M 1:200 VSTUP, ŠATNA ODPOČINEK Stacionář, M 1:50 Západ Jih

Více

bytových jednotek a společných prostor

bytových jednotek a společných prostor Technická specifikace bytových jednotek a společných prostor Budovy E1 a E2 Konstrukce budovy Kostra základy a základová deska železobeton obvodové a vnitřní nosné zdi železobeton zdi mezi byty železobeton

Více

Daniela Bošová-DANCON IČ: 68856849, Na Dlouhém lánu 430/26, 160 00 Praha 6

Daniela Bošová-DANCON IČ: 68856849, Na Dlouhém lánu 430/26, 160 00 Praha 6 Daniela Bošová-DANCON IČ: 68856849, Na Dlouhém lánu 430/26, 160 00 Praha 6 Rezidence AURUM Na pláni, Praha 5 - Smíchov STUDIE PROSLUNĚNÍ A DENNÍHO OSVĚTLENÍ Vypracovala: Ing. Daniela Bošová, Ph.D. Spolupráce:

Více

CIHLOVÝ PASIVNÍ DŮM PRO BUDOUCNOST HELUZ

CIHLOVÝ PASIVNÍ DŮM PRO BUDOUCNOST HELUZ CIHLOVÝ PASIVNÍ DŮM PRO BUDOUCNOST HELUZ Proč budujeme pasivní dům? 1. Hlavním důvodem je ověření možností dosažení úrovně tzv. téměř nulových budov podle evropské směrnice EPBD II. Co je téměř nulový

Více

CENTRUM ZDRAVÉHO BYDLENÍ

CENTRUM ZDRAVÉHO BYDLENÍ CENTRUM ZDRAVÉHO BYDLENÍ Pokud chcete nový dům, jste na správné adrese. Stanete se spoluautory svého nového domu a to je vždy nejlepší postup. Individuální projekt zohlední místní podmínky i vaše požadavky.

Více

PRŮVODNÍ ZPRÁVA. Přezletice Nový obecní úřad. s t u d i e z á s t a v b y č e r v e n 2 0 0 9

PRŮVODNÍ ZPRÁVA. Přezletice Nový obecní úřad. s t u d i e z á s t a v b y č e r v e n 2 0 0 9 PRŮVODNÍ ZPRÁVA P ř e z l e t i c e N o v ý o b e c n í ú ř a d s t u d i e z á s t a v b y č e r v e n 2 0 0 9 D r u h é k o l o z a p r a c o v á n í k o m e n t á ř ů s o u t ě ž n í p o r o t y Tomáš

Více

Architektonická soutěž na ideový návrh architektonického řešení obnovy a nového využití zámku Veselí nad Moravou TEXTOVÁ ČÁST

Architektonická soutěž na ideový návrh architektonického řešení obnovy a nového využití zámku Veselí nad Moravou TEXTOVÁ ČÁST Architektonická soutěž na ideový návrh architektonického řešení obnovy a nového využití zámku Veselí nad Moravou TEXTOVÁ ČÁST Seznam příloh soutěžního návrhu: Obálka Zpáteční adresa Obálka Autor (+CD)

Více

PŘÍBĚHU POKRAČOVÁNÍ NÁVŠTĚVA

PŘÍBĚHU POKRAČOVÁNÍ NÁVŠTĚVA NÁVŠTĚVA POKRAČOVÁNÍ PŘÍBĚHU Přestože byl navštívený dům postaven v roce 2004, za svůj moderní vzhled a funkční architektonickou koncepci by se nemusel stydět ani v porovnání se současnými novostavbami.

Více

Peterka Jakub a Pospíchalová Lucie

Peterka Jakub a Pospíchalová Lucie Peterka Jakub a Pospíchalová Lucie PARC.Č. 428/3, K.Ú. OBČOV STUDIE RODINNÉHO DOMU DATUM : 06/2014 VYPRACOVAL. : Ivana Karasová Stavba: A. PRŮVODNÍ ZPRÁVA A.1 Identifikační údaje A. Průvodní zpráva A.1.1

Více

Příloha 8: Projektové listy k opatření 3 (OP ŽP, mimo vlastní IPRM)

Příloha 8: Projektové listy k opatření 3 (OP ŽP, mimo vlastní IPRM) Příloha 8: Projektové listy k opatření 3 (OP ŽP, mimo vlastní IPRM) - 1 - Projektový list 1. Název projektu A - Zateplení ZŠ Šrámkova 2. Předkladatel projektu Statutární město Opava 3. Název OP oblasti

Více

ROZVOJOVÉ ÚZEMÍ D1-D3, B6

ROZVOJOVÉ ÚZEMÍ D1-D3, B6 ROZVOJOVÉ ÚZEMÍ D1-D3, B6 Rozvojové území D1 D3 plocha 3932 m² D1 D2 D3 garáž celkem obchody a služby (prodejní plocha + plocha zázemí)* m2 81 373 167 621 s travování (plocha pro hosty + plocha zázemí)

Více

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ A968 Výrobně skladovací areál SEMA Lenešice (okr. Louny)

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ A968 Výrobně skladovací areál SEMA Lenešice (okr. Louny) Informační memorandum VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ A968 Výrobně skladovací areál SEMA Lenešice (okr. Louny) Obsah Stručný popis:... 3 Důležité informace:... 4 Upozornění... 5 Poloha areálu... 6 Výměry:... 7 Územní

Více

k funkcionalismu Z lásky NÁVŠTĚVA

k funkcionalismu Z lásky NÁVŠTĚVA Z lásky k funkcionalismu Na začátku bylo víc než tři tisíce čtverečních metrů svažitého travnatého pozemku se šošolkou lesa a záviděníhodným výhledem do údolí Svratky a na protilehlé svahy. Velký prostor

Více

MODULÁRNÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY

MODULÁRNÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY 7822DV Základní principy Jedná se o třítřídní jednopodlažní mateřskou školu, která bude používána na více místech a objekt je tedy navržen s důrazem na aplikovatelnost pro různě členěný terén, jak pro

Více

SEZNAM DOKUMENTACE. Příloha č.1 Průvodní zpráva. Příloha č.2 Kopie katastrální mapy 1:1000. Příloha č.3 Členění funkčních ploch dle platného ÚP 1:2000

SEZNAM DOKUMENTACE. Příloha č.1 Průvodní zpráva. Příloha č.2 Kopie katastrální mapy 1:1000. Příloha č.3 Členění funkčních ploch dle platného ÚP 1:2000 Kateřinky parc.č.214/4 ARCHITEKTONICKÁ STUDIE BYTOVÝCH DOMŮ SEZNAM DOKUMENTACE Příloha č.1 Průvodní zpráva Příloha č.2 Kopie katastrální mapy 1:1000 Příloha č.3 Členění funkčních ploch dle platného ÚP

Více

společnost HAAS FERTIGBAU spol. s r.o.

společnost HAAS FERTIGBAU spol. s r.o. společnost HAAS FERTIGBAU spol. s r.o. SPOLEHLIVOST, KVALITA, RYCHLOST VÝSTAVBY RODINNÝCH DOMŮ A NADMÍRU SENÍ INVESTOŘI TAK LZE VE STRUČNOSTI CHARAKTERIZOVAT PŮSOBENÍ SPOLEČNOSTI HAAS FERTIGBAU, SPOL.

Více

5037/14. živ. 4422/46. parkoviště u polikliniky po úpravě 5037/31. živ. Horníkova 5037/30. pro kočárky. hlavní prostranství. pergola.

5037/14. živ. 4422/46. parkoviště u polikliniky po úpravě 5037/31. živ. Horníkova 5037/30. pro kočárky. hlavní prostranství. pergola. pergola pergola pergola SITUACE 1:500, 1:1 G 5037/14 9350 = 346,5 m n.m. HRANICE POZEMKŮ 44/46 9351 Horníkova HRANICE DOTČENÉHO ÚZEMÍ (POZEMKY P.Č. 5037/30, 5037/3, K. Ú. LÍŠEŇ) HRANICE PLOCH STAVEBNÍ

Více

KATALOGOVÝ LIST BD K Dolům 41, Praha 12 Modřany

KATALOGOVÝ LIST BD K Dolům 41, Praha 12 Modřany BYTY K PRODEJI Všechny byty mají skvělou dispozici, balkon nebo terasu, sklepní kóji přístupnou z 1.NP a kryté parkovací stání. Kupující si může zvolit dle svého vkusu povrchy podlah malby stěn obklady,

Více

Termografická diagnostika pláště objektu

Termografická diagnostika pláště objektu Termografická diagnostika pláště objektu Firma AFCITYPLAN s.r.o. Jindřišská 17 Praha 1 Zkušební technik: Ing. Daniel Bubenko Telefon: EMail: +420 739 057 826 daniel.bubenko@afconsult. com Přístroj TESTO

Více

Bydlení pro seniory v Podvinní. Jana Homolová

Bydlení pro seniory v Podvinní. Jana Homolová Bydlení pro seniory v Podvinní Jana Homolová ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V PRAZE FAKULTA ARCHITEKTURY AUTOR, DIPLOMANT: Jana Homolová AR 2012/2013, ZS NÁZEV DIPLOMOVÉ PRÁCE: (ČJ) BYDLENÍ PRO SENIORY

Více

DRUHY A FUNKCE OTVORŮ

DRUHY A FUNKCE OTVORŮ 3. OTVORY VE ZDECH DRUHY A FUNKCE OTVORŮ OKENNÍ OTVORY - PLNÍ FUNKCÍ PROSVĚTLENÍ A ODVĚTRÁNÍ MÍSTNOSTI DVEŘNÍ OTVORY - PLNÍ FUNKCI VSTUPU DO MÍSTNOSTI A SPOJENÍ MÍSTNOSTÍ VRATOVÉ OTVORY - PLNÍ FUNKCI

Více

PRŮVODNÍ ZPRÁVA. Úvod

PRŮVODNÍ ZPRÁVA. Úvod PRŮVODNÍ ZPRÁVA Úvod Yverdon-les-Bains je švýcarské lázeňské město nacházející se se na břehu jezera Neuchâtel. Současná situace je výsledkem takřka třísetletého vývoje, ačkoliv Yverdon byl jako město

Více

Exkluzivní. Kompletní nabídku nemovitostí a poskytovaných služeb naleznete na www.remaxcollection.cz LISTOPAD 2013

Exkluzivní. Kompletní nabídku nemovitostí a poskytovaných služeb naleznete na www.remaxcollection.cz LISTOPAD 2013 Exkluzivní nemovitosti Kompletní nabídku nemovitostí a poskytovaných služeb naleznete na www.remaxcollection.cz Představení kanceláře The RE/MAX Collection Platinum The RE/MAX Collection je prémiová značka

Více

ul. Levá Jakub Hendrych / Jan Hendrych studie půdního bytu Praha 4 - Podolí 05.2010 1

ul. Levá Jakub Hendrych / Jan Hendrych studie půdního bytu Praha 4 - Podolí 05.2010 1 ul. Výchozí dv r ul. Levá 1 E F A B C D E F kuch. + jídelní prostor 20,7m obytný prostor 26,2m sport. kout 4,3m koupelna + wc 5,8m ložnice 11,8m ložnice 10,6m A' B' C' D' A B C D úložný prostor se zásobníkem

Více

ZNALECKÝ POSUDEK. č. 1431-52/2012

ZNALECKÝ POSUDEK. č. 1431-52/2012 ZNALECKÝ POSUDEK č. 1431-52/2012 o ceně nemovitostí - obvyklé (obecné) ceně rodinného domu č.p. 731 na pozemku p.č. 1199, ul. Malá č.or. 7, příslušenství, vedlejší stavby dílny, pozemků p.č. 1199, 1200,

Více

Výstavba rodinných dvojdomků v Libštátě. Investor: DS Logistic s.r.o., Libštát 310, 512 03. Stavbyvedoucí: Ladislav Kocour, mob.

Výstavba rodinných dvojdomků v Libštátě. Investor: DS Logistic s.r.o., Libštát 310, 512 03. Stavbyvedoucí: Ladislav Kocour, mob. Výstavba rodinných dvojdomků v Libštátě Investor: DS Logistic s.r.o., Libštát 310, 512 03 Stavbyvedoucí: Ladislav Kocour, mob.: 602 100 066 Výstavba rodinných dvojdomků V roce 2015 zahájila společnost

Více

zpracovatel: architekti Praha 6 Radimova 18

zpracovatel: architekti Praha 6 Radimova 18 Severní Terasa STŘÍBRNÍKY Radimova 18 územní studie Praha 6 pořizovatel: Magistrát města Ústí nad Labem odbor územního plánování Velká Hradební 8 Ústí nad Labem, 401 00 datum: 12. 2009 OBSAH DOKUMENTACE:

Více

Střední odborná škola stavební a Střední odborné učiliště stavební Kolín Pražská 112, Kolín 2

Střední odborná škola stavební a Střední odborné učiliště stavební Kolín Pražská 112, Kolín 2 Středoškolská technika 2011 Setkání a prezentace prací středoškolských studentů na ČVUT STUDIE DESIGNU RODINNÉHO DOMU (exteriér, interiér) Martin Slánský Střední odborná škola stavební a Střední odborné

Více

stavba realizace Dům sice stojí v pozadí, ale svou hmotou cloní zahradu od ulice a vytváří intimní kout s terasou a bazénem.

stavba realizace Dům sice stojí v pozadí, ale svou hmotou cloní zahradu od ulice a vytváří intimní kout s terasou a bazénem. Dům sice stojí v pozadí, ale svou hmotou cloní zahradu od ulice a vytváří intimní kout s terasou a bazénem. 78 Dům v pozadí Tentokrát jsme se vydali na návštěvu do městečka jihozápadně od Prahy. Ukrytý

Více

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ Výrobně skladovací areál firmy NOVAKO Jihlava u dálnice D1

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ Výrobně skladovací areál firmy NOVAKO Jihlava u dálnice D1 Informační memorandum VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ Výrobně skladovací areál firmy NOVAKO Jihlava u dálnice D1 Obsah Stručný popis:... 3 Důležité informace:... 3 Poloha areálu:... 4 Vzdálenosti:... 4 Výměry:... 5 Sítě:...

Více

V přízemí řadový, v patře solitér

V přízemí řadový, v patře solitér V přízemí řadový, v patře solitér Řadové domy se většinou vyznačují kompaktní hmotou tělo na tělo a jasnými vnitřními limity. V malé západočeské obci nás zaujalo netradiční architektonické řešení, které

Více

Dům pro dva i pro tucet 80 DŮM a zahrada

Dům pro dva i pro tucet 80 DŮM a zahrada NÁVŠTĚVA Dům pro dva i pro tucet 80 DŮM a zahrada Mírně svažitý kosodélníkový pozemek s výhledem do krajiny nebylo to jediné, co limitovalo architekta při projektování tohoto rodinného domu. Text Marie

Více

adresa Třebešovská 566/56, Praha 9, Horní Počernice objekt Rodinný dům

adresa Třebešovská 566/56, Praha 9, Horní Počernice objekt Rodinný dům akce: Výstavba podkroví, stavba na klíč adresa: Třebešovská 566/56, Praha 9, Horní Počernice objekt: Rodinný dům popis: Střecha, krovy, statika stropy, podlahy schodiště konstrukce ze sádrokartonů akce

Více

Staráme se o investice a finance těch nejúspěšnějších a nejnáročnějších, máme individuální a komfortní přístup ke klientům

Staráme se o investice a finance těch nejúspěšnějších a nejnáročnějších, máme individuální a komfortní přístup ke klientům Kdo jsme Lloyds Carl Capital Co. Ltd. je investiční a developerská společnost. Zaměřujeme se na kompletní proces výstavby, akvizici pozemku, vyřízení povolení, zajištění financování, řízení projektu, až

Více

PAMÁTNÍK LIDICE - KONGRESOVÉ CENTRUM

PAMÁTNÍK LIDICE - KONGRESOVÉ CENTRUM PAMÁTNÍK LIDICE - KONGRESOVÉ CENTRUM Portfolio - Ludmila Mahdalová FA ČVUT, ATOS, LS 2011/2012 Myšlenkou projektu je vymezit prostor, kde budeme moci vnímat komplex Lidic v širším kontextu, ne pouze jako

Více

NÍZKOENERGETICKÉ BYDLENÍ Snížení energetické náročnosti. Komfortní bydlení - nový standard

NÍZKOENERGETICKÉ BYDLENÍ Snížení energetické náročnosti. Komfortní bydlení - nový standard NÍZKOENERGETICKÉ BYDLENÍ Snížení energetické náročnosti Snížení energetické závislosti Naše domy mají tak malé ztráty tepla. Využívají energii ze slunce, teplo vydávané domácími spotřebiči a samotnými

Více

Znalecký posudek. č. 746-18/2014

Znalecký posudek. č. 746-18/2014 Znalecký posudek č. 746-18/2014 Objednatel: Královská dražební, a.s. Kateřinská 482/26 128 00 Praha-Nové Město Účel posudku: Stanovení obvyklé ceny rodinného domu č. p. 40, obec Havlíčkův Brod, místní

Více

9a. ŘEZ PŘÍČNÝ 3-3 západní křídlo 1.50 9b. ŘEZ PŘÍČNÝ 3-3 východní křídlo 1.50

9a. ŘEZ PŘÍČNÝ 3-3 západní křídlo 1.50 9b. ŘEZ PŘÍČNÝ 3-3 východní křídlo 1.50 SEZNAM DOKUMENTACE: TECHNICKÁ ZPRÁVA STATICKÝ VÝPOČET 1. SITUACE 1:2000 2. OSAZENÍ DO TERÉNU 1:200 3a. ZÁKLADY západní křídlo 1.50 3b. ZÁKLADY východní křídlo 1.50 4a. PŮDPRYS 1. NP západní křídlo 1.50

Více

1 Dům a protilehlou dvojgaráž spojuje závětří kryté společnou střechou. 2 Rodina převzala do péče Boží muka na hranici parcely

1 Dům a protilehlou dvojgaráž spojuje závětří kryté společnou střechou. 2 Rodina převzala do péče Boží muka na hranici parcely 4 1 2 3 1 Dům a protilehlou dvojgaráž spojuje závětří kryté společnou střechou 2 Rodina převzala do péče Boží muka na hranici parcely 3 Směrem k jihu je dům transparentní, díky bezrámovému zasklení na

Více

***Apartmán u moře za cenu bytu v Praze s využitím financování v České republice***

***Apartmán u moře za cenu bytu v Praze s využitím financování v České republice*** ***Apartmán u moře za cenu bytu v Praze s využitím financování v České republice*** Specializujeme se na investice do apartmánů v dobrých lokalitách na španělském pobřeží, v blízké vzdálenosti od pláže

Více

Přírodovědné exploratorium rekonstrukce a dostavba Hvězdárny a planetária Mikuláše Koperníka v Brně

Přírodovědné exploratorium rekonstrukce a dostavba Hvězdárny a planetária Mikuláše Koperníka v Brně www.skanska.cz Základní informace Přírodovědné exploratorium rekonstrukce a dostavba Hvězdárny a planetária 23/8/2010 14/7/2011 Zastavěná plocha : 1725 m2 Obestavěný prostor celkem: 17322 m3 Kubatura -

Více

1. Identifikační údaje stavby. architektonická studie. Datum: říjen 2010

1. Identifikační údaje stavby. architektonická studie. Datum: říjen 2010 TJ Pedagog Modřany Mimosa architekti architektonická studie 10 / 2010 1. Identifikační údaje stavby Akce: TJ Pedagog Modřany - přeměna předávací stanice na gymnastickou tělocvičnu Místo: ul. Kabeláčova,

Více

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ A1449

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ A1449 Informační memorandum VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ A1449 Administrativní objekt se skladovým zázemím a přípravnou BRTNICE okr. Jihlava, kraj Vysočina Insolvenční řízení SOLAR NET s.r.o. Obsah Stručný popis:... 3 Důležité

Více

zadání našeho domu investor: stavba: investice: jméno: adresa: tel.: e-mail: jméno: adresa: maximální výše investice:

zadání našeho domu investor: stavba: investice: jméno: adresa: tel.: e-mail: jméno: adresa: maximální výše investice: zadání našeho domu investor: jméno: adresa: tel.: e-mail: stavba: jméno: adresa: investice: maximální výše investice: úvod Stavební program Stavebí program je kompetní seznam prostorů a místností a jejich

Více

Úvod... 4 O firmě... 5 Jaké domy firma nabízí?... 6 První dům... 6 Druhý dům... 7 Třetí dům... 7 Typy nabízených domů... 8 Montážní hala...

Úvod... 4 O firmě... 5 Jaké domy firma nabízí?... 6 První dům... 6 Druhý dům... 7 Třetí dům... 7 Typy nabízených domů... 8 Montážní hala... Úvod... 4 O firmě... 5 Jaké domy firma nabízí?... 6 První dům... 6 Druhý dům... 7 Třetí dům... 7 Typy nabízených domů... 8 Montážní hala... 10 Stavba domu... 13 Vzorový dům... 15 Závěr... 16 Zdroje...

Více

PAMÁTNÍK ROMSKÉHO HOLOCAUSTU V HODONÍNĚ U KUNŠTÁTU. Ideový návrh

PAMÁTNÍK ROMSKÉHO HOLOCAUSTU V HODONÍNĚ U KUNŠTÁTU. Ideový návrh PAMÁTNÍK ROMSKÉHO HOLOCAUSTU V HODONÍNĚ U KUNŠTÁTU Ideový návrh PAMÁTNÍK JAKO VZPOMÍNKA NA VŠECHNY OBĚTI. Neschopnost pochopit utrpení druhých umožňuje pokračování utrpení. SITUACE Urbanistické řešení

Více

HLAVNÍ VSTUP JE ZVÝRAZNĚN ZÁŘEZEM DO FASÁDY, KTERÝ JE ORÁMOVANÝ PORTÁLEM.

HLAVNÍ VSTUP JE ZVÝRAZNĚN ZÁŘEZEM DO FASÁDY, KTERÝ JE ORÁMOVANÝ PORTÁLEM. PRŮVODNÍ ZPRÁVA 1. URBANISTICKÉ SOUVILOSTI PARCELA SE NACHÁZÍ V MĚSTE BRNĚ. LEŽÍ NA OKRAJI BRNĚNSKÉ OKRUŽNÍ TŘÍDY, NA KTERÉ SE NACHÁZEJÍ MĚSTSKÉ PARKY A DŮLEŽITÉ KULTURNÍ STAVBY. KONKRÉTNĚ JDE O KŘIŽOVATKU

Více

10. Energeticky úsporné stavby

10. Energeticky úsporné stavby 10. Energeticky úsporné stavby Klíčová slova: Nízkoenergetický dům, pasivní dům, nulový dům, aktivní dům, solární panely, fotovoltaické články, tepelné ztráty objektu, součinitel prostupu tepla. Anotace

Více

Pestře oděné dřevo. zaujalo nás. rodinné domy 29. Dům umí využívat slunce

Pestře oděné dřevo. zaujalo nás. rodinné domy 29. Dům umí využívat slunce Slovo majitele Každý by si měl rozvržení domu navrhnout podle svého dle pozemku, který má k dispozici, neopisovat z katalogů. Když se podíváte na tenhle dům, vždy na vás z nějaké strany kouká slunce, ale

Více

INFORMAČNÍ MEMORANDUM

INFORMAČNÍ MEMORANDUM INFORMAČNÍ MEMORANDUM Prodej bytového fondu v konkurzní podstatě úpadce TIBA, a.s. Předmětem prodeje je: 26 bytových jednotek na adrese U Stadionu 894, 895 a 896, 293 01 Mladá Boleslav s podílem na společných

Více

Dobronín - výrobní areál

Dobronín - výrobní areál Dobronín - výrobní areál Vysočina Okres: Jihlava Obec: Dobronín Katastrální území: Dobronín, Střelecká Nabízíme Vám ke koupi výrobní areál s vlečkou o výměře podlahových ploch přes 10.000 m2 (nebo i jen

Více

ÚZEMNÍ STUDIE KARLOVY VARY BOHATICE VEŘEJNÁ PROSTRANSTVÍ

ÚZEMNÍ STUDIE KARLOVY VARY BOHATICE VEŘEJNÁ PROSTRANSTVÍ ÚZEMNÍ STUDIE KARLOVY VARY BOHATICE VEŘEJNÁ PROSTRANSTVÍ Řešené území. Řešené území se nachází ve východní části města Karlovy Vary, v k.ú. Bohatice. v jeho jižní části. Tato část je využita převážně pro

Více

KONCEPT BYTOVÉ VÝSTAVBY

KONCEPT BYTOVÉ VÝSTAVBY KONCEPT BYTOVÉ VÝSTAVBY 22.10.2003 OBECNĚ Metody návrhu prefabrikovaných betonových konstrukcí jsou založeny na otevřeném modulárním systému. Příklady řešení řadových a věžových prefabrikovaných bytových

Více

Prodej novostavby RD o velikosti 5+1 v Kostelci nad Labem

Prodej novostavby RD o velikosti 5+1 v Kostelci nad Labem Prodej novostavby RD o velikosti 5+1 v Kostelci nad Labem Druh zděná novostavba rodinného domu Velikost 5+1 Praha cca 10km Soc. zařízení ano Zdi štuk Obec Kostelec nad Labem Nadzemní podl. 2 Parkování

Více

MEZINÁRODNÍ DNY PASIVNÍCH DOMŮ 2012 víkend 9-11. listopadu 2012

MEZINÁRODNÍ DNY PASIVNÍCH DOMŮ 2012 víkend 9-11. listopadu 2012 MEZINÁRODNÍ DNY PASIVNÍCH DOMŮ 2012 víkend 9-11. listopadu 2012 Rádi bychom Vás pozvali v rámci 9. ročníku Mezinárodního dne pasivních domů na prohlídku pasivních a nízkoenergetických domů, které byly

Více

SEMINÁRNÍ PRÁCE - EKONOMIKA STAVEB A SÍDEL POSOUZENÍ NÁVRATNOSTI INVESTICE EVA FRICOVÁ - SOUBOR STAVEB POD VÍTKOVEM. 1. Identifikační údaje

SEMINÁRNÍ PRÁCE - EKONOMIKA STAVEB A SÍDEL POSOUZENÍ NÁVRATNOSTI INVESTICE EVA FRICOVÁ - SOUBOR STAVEB POD VÍTKOVEM. 1. Identifikační údaje SEMINÁRNÍ PRÁCE - EKONOMIKA STAVEB A SÍDEL POSOUZENÍ NÁVRATNOSTI INVESTICE EVA FRICOVÁ - SOUBOR STAVEB POD VÍTKOVEM 1. Identifikační údaje Název projektu: Soubor staveb pod Vítkovem Místo stavby: Pernerova

Více

DIPLOMNÍ PROJEKT - MULTIFUNKČNÍ BUDOVA HOLEŠOVICE. Autor: Bc. Robert Hubička

DIPLOMNÍ PROJEKT - MULTIFUNKČNÍ BUDOVA HOLEŠOVICE. Autor: Bc. Robert Hubička DIPLOMNÍ PROJEKT - MULTIFUNKČNÍ BUDOVA HOLEŠOVICE Autor: Bc. Robert Hubička Vedoucí diplomího projektu: Doc. Ing. arch. Miroslav Cikán Asistent: Mgr. Art. Peter Búš FA ČVUT, 15127 ÚSTAV NAVRHOVÁNÍ I zima

Více

SUPŠ sklářská Valašské Meziříčí přístavby odborných učeben a stavební úpravy č.p.603

SUPŠ sklářská Valašské Meziříčí přístavby odborných učeben a stavební úpravy č.p.603 SUPŠ sklářská Valašské Meziříčí přístavby odborných učeben a stavební úpravy č.p.603 Kontrolní den č.2 8.10.2014 Úprava trasy slaboproudých kabelů Telefonica mimo půdorys přístavby Nájezd vrtací soupravy

Více

V duchu funkcionalistické

V duchu funkcionalistické Návštěva TY NEJLEPŠÍ VĚCI CHTĚJÍ SVŮJ ČAS. PLATÍ TO I PRO MODERNÍ DŮM UPROSTŘED JIHOMORAVSKÉ PŘÍRODY, KTERÝ PRO MLADÝ MANŽELSKÝ PÁR NAVRHLI ARCHITEKTI ZE STUDIA EUROPROJEKTA. V duchu funkcionalistické

Více

Praha 10 - Pitkovice lokalita Májovková

Praha 10 - Pitkovice lokalita Májovková Praha 10 - Pitkovice lokalita Májovková Rodinný dům č. 54 / Progres 13-A var. 3 / 4+kk s garáží Progres 13-A var. 3 1/7 Praha 10 - Pitkovice lokalita Májovková Rodinný dům č. 54 / Progres 13-A var. 3 /

Více

Bilance zpevněných ploch a ploch zeleně na pozemku. Plocha pozemku p.č.k. 1261/75 1055 m 2. Zastavěná plocha 271 m 2. Zpevněné plochy 145 m 2

Bilance zpevněných ploch a ploch zeleně na pozemku. Plocha pozemku p.č.k. 1261/75 1055 m 2. Zastavěná plocha 271 m 2. Zpevněné plochy 145 m 2 Bilance zpevněných ploch a ploch zeleně na pozemku Plocha pozemku p.č.k. 1261/75 1055 m 2 Zastavěná plocha 271 m 2 Zpevněné plochy 145 m 2 Plocha bazén 24 m 2 Plocha zeleně 615 m 2 0 2 5 10 Koeficient

Více

KONTEJNEROVÉ STUDENTSKÉ BYDLENÍ AACHEN

KONTEJNEROVÉ STUDENTSKÉ BYDLENÍ AACHEN KONTEJNEROVÉ STUDENTSKÉ BYDLENÍ AACHEN DIPLOMNÍ PROJEKT / PAVEL LEJDAR ATELIÉR ŠESTÁKOVÁ / 15 118 ÚSTAV NAUKY O BUDOVÁCH / FA ČVUT / ZS 2013/2014 vedoucí práce doc. Ing. arch. Irena Šestáková / konzultace

Více

KATALOG NORSKÝCH DOMŮ

KATALOG NORSKÝCH DOMŮ KATALOG NORSKÝCH DOMŮ O NORSKÝCH DOMECH Norské domy - tradiční bydlení, které si vás získá Norské dřevěné domy jsou známkou tradice, kvality a neotřelého designu. Prohlédněte si katalog Norských domů firmy

Více

LIMITY VYUŽITÍ ÚZEMÍ 1.1.101 POŽADAVKY NA UMÍSŤOVÁNÍ STAVEB. Objekt limitování. Důvody limitování. Vyjádření limitu

LIMITY VYUŽITÍ ÚZEMÍ 1.1.101 POŽADAVKY NA UMÍSŤOVÁNÍ STAVEB. Objekt limitování. Důvody limitování. Vyjádření limitu Ústav územního rozvoje, Jakubské nám. 3, 658 34 Brno Tel.: +420542423111, www.uur.cz, e-mail: sekretariat@uur.cz LIMITY VYUŽITÍ ÚZEMÍ Dostupnost: http://www.uur.cz/default.asp?id=2591 1.1.101 POŽADAVKY

Více

PRŮVODNÍ ZPRÁVA VÝKRESY O.1 SITUACE SOUČASNÝ STAV M 1 : 500 O.3 POHLEDY M 1 : 100 B.1 SITUACE M 1 : 500 A.3 PŮDORYS 2.

PRŮVODNÍ ZPRÁVA VÝKRESY O.1 SITUACE SOUČASNÝ STAV M 1 : 500 O.3 POHLEDY M 1 : 100 B.1 SITUACE M 1 : 500 A.3 PŮDORYS 2. O B S A H PRŮVODNÍ ZPRÁVA VÝKRESY O.1 SITUACE SOUČASNÝ STAV M 1 : 500 O.2 POHLEDY M 1 : 100 O.3 POHLEDY M 1 : 100 A.1 SITUACE M 1 : 500 A.2 PŮDORYS 1. NP M 1 : 200 A.3 PŮDORYS 2. NP M 1 : 200 A.4 PERSPEKTIVY

Více

Srovnávací tržní analýza

Srovnávací tržní analýza Srovnávací tržní analýza 1/6 Srovnávací tržní analýza Ladislav Jandáček ladislav.jandacek@re-max.cz +420 727 832 834 Klient : Potanková Jaroslava Nemovitost : Prodej bytové jednotky Adresa : Čimická 2

Více

TEAM DESIGN T E A M D WIENERBERGER CHALLENGE G N. EBEC Brno 2013 18. 28. února 2013 www.ebec.cz

TEAM DESIGN T E A M D WIENERBERGER CHALLENGE G N. EBEC Brno 2013 18. 28. února 2013 www.ebec.cz T E A M D E WIENERBERGER CHALLENGE SI G N Návrh domu Specifikace zadání Soutěžící vypracují během 8 hodin studii a model rodinného domku na základě zadaných parametrů. Dále bude zpracován vybraný detail

Více

2014 typové domy CERTIKO. Katalog rodinných domů

2014 typové domy CERTIKO. Katalog rodinných domů 2014 typové domy CERTIKO Rodinné domy od společnosti CERTIKO s.r.o., jsou nízkoenergetické stavby s dřevěnou konstrukcí. Specifická stavební technologie těchto dřevostaveb zajišťuje svým složením vynikající

Více

Popis nemovitostí Oceňovaná nemovitost Byt č. 1391/27 (4+kk) Krakovská, Praha 1 - Nové Město zdroj informací: VÝPOČET POROVNÁVACÍ HODNOTY nemovitost č. 1 nemovitost č. 2 nemovitost č. 3 nemovitost č. 4

Více

ÚPRAVA 08/2012 ARCHDAN - PROJEKTOVÁ KANCELÁŘ J.DANDA. Požárně bezpečnostní řešení. OBJEKT v ul. NÁCHODSKÁ č.p.867 Horní Počernice, Praha 20 06/2009

ÚPRAVA 08/2012 ARCHDAN - PROJEKTOVÁ KANCELÁŘ J.DANDA. Požárně bezpečnostní řešení. OBJEKT v ul. NÁCHODSKÁ č.p.867 Horní Počernice, Praha 20 06/2009 ÚPRAVA 08/2012 ARCHDAN - PROJEKTOVÁ KANCELÁŘ J.DANDA ÚMČ P20 Horní Počernice ING.M.SCHMIDT OBJEKT v ul. NÁCHODSKÁ č.p.867 Horní Počernice, Praha 20 Požárně bezpečnostní řešení ING.ARCH. J.DANDA 06/2009

Více

ZÁKLADNÍ INFORMACE. Firma RD AUDO, spol. s r. o. nabízí:

ZÁKLADNÍ INFORMACE. Firma RD AUDO, spol. s r. o. nabízí: ZÁKLADNÍ INFORMACE Firma RD AUDO s.r.o. se zabývá výrobou a montáží montovaných rodinných domů, bytových domů a stavebních občanských objektů z konstrukčního systému AS. Montované AS objekty jsou určeny

Více

ZNALECKÝ POSUDEK č. 2676/13/2013. odhad obvyklé ceny nemovitosti pro účel insolventního řízení

ZNALECKÝ POSUDEK č. 2676/13/2013. odhad obvyklé ceny nemovitosti pro účel insolventního řízení ZNALECKÝ POSUDEK č. 2676/13/2013 odhad obvyklé ceny nemovitosti pro účel insolventního řízení Předmět ocenění: Rodinný dům - bez nebytových prostor Číslo popisné: 517 na pozemku parc. č.: St. 418 Pozemky

Více

Obvyklá cena nemovitosti číslo T 1817-117 / 2013 rodinného domu čp.214 na st.240 s příslušenstvím a pozemky dle LV 11 k.ú.zálesní Lhota, obec Studenec

Obvyklá cena nemovitosti číslo T 1817-117 / 2013 rodinného domu čp.214 na st.240 s příslušenstvím a pozemky dle LV 11 k.ú.zálesní Lhota, obec Studenec Obvyklá cena nemovitosti číslo T 1817-117 / 2013 rodinného domu čp.214 na st.240 s příslušenstvím a pozemky dle LV 11 k.ú.zálesní Lhota, obec Studenec NEMOVITOST: typ nemovitosti rodinný dům čp.214 na

Více

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ A888 Administrativní budova se zahradou Brno, ul. Vinohrady 10

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ A888 Administrativní budova se zahradou Brno, ul. Vinohrady 10 Informační memorandum VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ A888 Administrativní budova se zahradou Brno, ul. Vinohrady 10 Obsah 1) Stručný popis:... 3 2) Důležité informace:... 3 3) Poloha... 4 4) Vzdálenosti:... 4 5) Výměry:...

Více

Odhad tržní hodnoty nemovitosti (obvyklé ceny) č. 617 / 51 / 2015

Odhad tržní hodnoty nemovitosti (obvyklé ceny) č. 617 / 51 / 2015 Odhad tržní hodnoty nemovitosti (obvyklé ceny) č. 617 / 51 / 2015 Typ nemovitosti Účel ocenění Rodinný dům s nebytovými prostory s garáží mimo dům v současném stavu sjednání ceny při prodeji Předmět ocenění

Více

Zpráva z posouzení bytu

Zpráva z posouzení bytu Akce: Místo: Investor: Posouzení bytu a návrh řešení Krymská 227/29, Praha 10 - Vršovice Elena Vavilchenková Zpráva z posouzení bytu Vypracoval: Ing. Jiří Perlík, Datum: 1.7.2015 www.perlikprojekce.cz

Více