Dům na Rohu. Rodinný Dům na Vesnici

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Dům na Rohu. Rodinný Dům na Vesnici"

Transkript

1 Rodinný Dům na Vesnici 70 Dům na Rohu 71 Sobín Ján Stempel Zdiby Ján Stempel spolupráce Aleš Herold Majitel stavební firmy, která realizovala rodinný dům ve Vraném nad Vltavou, mě požádal o návrh vlastního rodinného domu. Samotná realizace se paradoxně prodloužila na trojnásobek délky výstavby běžného rodinného domu. Práce na vlastním domě vyplňovaly časové prodlevy u jiných staveb. Zahrady u staré zástavby byly na vesnici s takovou dostupností do Prahy příliš velké, a tak se postupně zastavěly. Náš dům vyplnil poslední proluku. Stabilizovaná okolní zástavba usnadnila postup při návrhu. Nebylo třeba se obávat, co a jak si postaví sousedi. Jako u všech návrhů rodinných domů byl pro mě nejdůležitější názor klienta. Tradiční, až konzervativní přístup manželů se promítl od objemu domu, přes fasádu až po dispozici. I v tomto návrhu byla použita archetypální forma. Sendvičová konstrukce pláště splňuje nízkoenergetický standard. Lícové zdivo umocňuje tradiční pojetí domu, je bezúdržbové a vysoce odolné povětrnostním podmínkám. Rohová svažitá parcela, na kterou je úzký přístup ze severovýchodního, nejníže položeného cípu, definovala umístění a koncepci prostor. Dům je svou podélnou osou rovnoběžný s úhlopříčkou pozemku a situovaný co nejblíže k vjezdu. Vstup do domu je ze suterénu, částečně zapuštěného do svahu. V suterénu objektu na úrovni příjezdové komunikace se nachází garáž, vstup a technické zázemí se strojovnou vytápění - tepelným čerpadlem. Jihovýchodní fasády do obytných částí přízemí - obývacího pokoje, jídelny a kuchyně jsou celodenně otevřeny slunci a je z nich přímý vstup na zahradu, která je z rohu parcely vnímána v celé své velikosti. Přímý vstup na zahradu umožnila na první pohled nevhodná svažitost pozemku. Před prudkým osluněním je objekt chráněn stínicími prvky - žaluziemi. Jihozápadní okno obývacího pokoje je navíc stíněno pergolou. Prosklené plochy s kvalitními okny a otevřenost dispozice přízemí umožní intenzivnější prosvětlení objektu při zachování vysokého tepelně technického standardu.

2 Úsporný Dům 72 Vila v Horském Parku 73 Malešice, Praha 2008 Bratislava Ján Stempel 2008 Manželé se rozhodli pro rekonstrukci rodinného domečku po svých rodičích, nicméně technický stav domu neumožnil toto řešení. Domeček se zastavěnou plochou 80 m 2 se zbořil a na jeho místě jsme navrhli stejně veliký dům. Dispozice je sice primárně řešena pro stárnoucí pár s občasným přespáním dětí, ale svým uspořádáním plně uspokojí čtyřčlennou rodinu. V této stabilizované zástavbě individuálního bydlení by bylo prosazení většího domu komplikované a klienti vzhledem ke svému věku nechtěli projednávání dokumentace prodlužovat. Sám klient provozuje malou stavební firmu zaměřenou zejména na rekonstrukci historických bytů. Dům si tedy stavěl sám pro sebe. Pečlivost provádění je zde cítit z jednotlivých detailů. Dům má zvýšené obytné podkroví. Jižní fasádě, která je jediná pozorovatelná s náležitým odstupem, dominuje velká prosklená plocha s dělením v poměru zlatého řezu. Hlavní obytný prostor se rozprostírá přes dvě podlaží. Svým převýšením působí i na minimálních metrech čtverečních vzdušně. Ložnice je umístěna v přízemí, přičemž v patře jsou dva pokoje s koupelnou. Velkou úsporou bylo přestropení objektu, které je z lepených dřevěných nosníků uložených do ocelového profilu po vnitřním obvodu věnce. Na nosnících už jsou pouze vrstvy OSB desek. Toto skoro průmyslové řešení je dominantním prvkem v interiéru. Dům patří mezi naše nejúspornější návrhy vůbec. Jedná se o jednopodlažní, částečně podsklepený rodinný dům v Bratislavě. Dům má pravidelný pravoúhlý půdorys s vnitřním atriem a plochou střechou s intenzivní zelení. Dům je součástí zástavby volně stojících rodinných domů při Horském parku. Objekt je dopravně napojen na stávající komunikaci ze severovýchodní strany. Ústí sem rampa z podzemní garáže, kde jsou čtyři parkovací stání. Objekt je dispozičně rozdělen do čtyř křídel, které jsou orientovány kolem vnitřního atria. V severním křídle se nachází denní část domu s kuchyní, obývacím pokojem a pracovnou. V jižním křídle se nachází krytý bazén, ve východním noční část s hernou, ložnicemi a koupelnou dětí. Západní křídlo tvoří rodičovská ložnice s dělenou šatnou a velikou koupelnou. Hlavním principem uspořádání místností v přízemí je kontakt s exteriérem a přímý vstup do vnitřního atria. Atrium je přístupné i z podzemní garáže, přes překryté vnější schodiště. Dům je hmotově a materiálově řešený tak, aby maximálně splynul s prostředím a doplňoval okolní přírodní prvky. Na vnějších fasádách je v převážné míře použitý přírodní kámen, který doplňují malé okenní otvory. V kontrastu s vnější fasádou je řešené vnitřní atrium s velkoryse prosklenými otvory. Důležitým kompozičním prvkem je vegetace, která roste na plochých zelených střechách: trávník, křoví a popínavá zeleň.

3 74 75

4 76 Rodinný Dům Popovičky I. 77 Popovičky Ján Stempel spolupráce Aleš Herold Rodinný dům v Popovičkách navázal na koncept započatý u rodinného domu ve Vraném nad Vltavou. V poměrně minimalizovaném jednoduchém archetypálním objemu je navržena komfortní dispozice pro čtyřčlennou rodinu. Z exteriéru dům zaujme svou příjemnou dřevěnou fasádou, která je v záměrném kontrastu s interiérem, kde neomítáné betonové tvárnice působí jako lego pro dospělé. Odráží se zde až hravý přístup klientů, kteří se zapojili do návrhu velmi aktivně. Vzájemně obohacující diskuze jistě ovlivnila jejich přístup k bydlení a se svým novým domovem se velmi rychle sžili. Velký obytný prostor v přízemí je otevřen slunci a do zahrady, kde tráví majitelé většinu času. Terasa s pergolou by tak měla být započítána do obytné plochy domu. Zahradní úpravy nebyly rozhodně podceněny a dům se tak neřadí mezi masu domů s okolím, na které nezbyly peníze. Přitom je toto okolí každodenním obrazem při výhledu z okna. Tuto skutečnost si majitel uvědomil a doslova si vybral i souseda, kdy pozemek i s referencí na mě doporučil kolegovi.

5 78 Rodinný Dům Popovičky II. 79 Popovičky Ján Stempel spolupráce Aleš Herold Majitelé prvního domu v Popovičkách se začali obávat, že sousední pozemek bude zastavěn stavbou, která nebude odpovídat jejich představám krásného domova a bude jim tak narušovat harmonii bydlení. Doporučili proto pozemek i architekta svému kolegovi. A tak byl dřevěnému domku navržen cihelný bráška. Oba domy společně působí jako archetypální manifest proti masové zástavbě typizovaných domů devastující české vesnice. Na třetí slámový dům, jak je v pohádce O třech prasátkách, nezbylo v našem případě místo. Příběh tak zachraňuje kolega Suske svým slámovým domem, bohužel ale mimo Popovičky. Těžištěm návrhu je prostup domu v příčné ose, kde vznikají dva prostory pro sezení kolem kulatého stolu - převýšený vnitřní a krytý ven- kovní. Oba prostory jsou uzavíratelné vraty. Princip je inspirován průjezdnými stodolami. Obývací část je již mimo toto centrum a navozuje spíše intimnější náladu. Ve zvýšeném podkroví je klidná noční zóna s ložnicemi a sociálním zázemím. Cihelná obezdívka pláště a břidlicová střešní krytina podporují společně s formou tradiční výraz. Celá kompozice obou domů působí vyrovnaně, přičemž rozdílný materiál na fasádách je příjemným rozptýlením. Obě zahrady se sjednotily v jednu, čímž se odbourala zbytečná bariéra plotu a zahrada velkoryse podtrhuje prostotu domů.

6 Přístavba Činžovního Domu 80 Přestavba Vily 81 Nusle, Praha 2 Ján Stempel Hlubočepy, Praha spolupráce Stano Bachleda Na první pohled triviální dostavba byla ve skutečnosti nelehkým architektonicko-urbanistickým úkolem. Cílem bylo navrhnout přístavbu dvojdomu z 30. let 20. století tak, aby nebyla narušena jeho kompozice a vyváženost, a současně se vypořádat s obtížnou urbanistickou situací na ostrém nároží starého nuselského bloku, kde se setkává souvislá a polotevřená zástavba z doby první republiky. Proporce přístavby respektují objem dvojdomu a vytváří tak z původní i navrhované části nový esteticky působivý celek. Členěním fasády přístavba přiznává odlišnou dobu vzniku od původní části a snaží se poskytnout uživatelům bytu příjemné zpestření balkony. Neutrální šedá omítka působí odlehčeně a objem zbytečně neupoutává pozornost od celého kompozičního výrazu. Trubkové zábradlí u balkonů je tvarově i barevně totožné se zábradlím na původní části a působí jako jednotící detail. Z hlediska dispozice obohacuje přístavba dvojdům o 3 garsoniéry a garáž. Garáž pro dvě vozidla se nachází v suterénu a v následujících třech patrech jsou umístěné nájemní byty o dispozici 1+kk, které jsou přístupné z původního schodiště. Vstup do přístavby je společný s původním domem. Malometrážní byty byly ihned po kolaudaci obsazeny mladými lidmi. Potvrdilo se tak, že v současné situaci se jednalo o velmi zdařilou investici. Okolní zástavba se stala inspirací jak v negativním, tak i pozitivním slova smyslu. Chtěli jsme co nejvíce zachovat původního ducha stavby, který spočíval v dokonale řemeslně provedených detailech předválečné klasické architektury. Úkoly, jež vyplývaly během realizace, se musely řešit pružně a několikrát pomohlo otevřít oči a podívat se třeba k sousedovi. Nové prvky a části domu jsme striktně pojali soudobým výrazem. Mravenčí práce se vyplatila a kompozici doplnil příjemný kontrast s nově minimalisticky pojatou přístavbou a novou garáží. Studené schodiště původně propojující jednotlivé byty se proměnilo v dřevem obložený teplý vertikální pokoj, který se stal pro rodinu spojujícím prvkem. Nový důstojný vstup se vybudoval ze suterénních prostor obnažením krásného železobetonového stropu. Podlaha z teraca navozuje atmosféru původních prvorepublikových staveb. V patře je vytvořen velkolepý prostor obývacího pokoje, který je propojen s jídelnou a kuchyní, a umožňuje propojení s jižní terasou a zelení, která hraje významnou roli v celkové koncepci stavby.

7 82 Vila s Výhledem Na Hrad 83 Konopiště 2009 Rodinná vila je součástí developerského projektu Konopiště Resort, jehož cílem je v nádherné přírodě kolem zámku Konopiště nedaleko Prahy vybudovat lokalitu s luxusními vilami a řadovými apartmány uspokojujícími náročnou klientelu. Lokalita je v těsné blízkosti obce Jírovce, v docházkové vzdálenosti k zámku Konopiště a nedaleko golfového klubu, který zřejmě určí budoucí klientelu. Developer vsadil na kvalitu a osobitý výraz projektů a přizval ke spolupráci mnoho významných architektů. Námi navržená rodinná vila velikostně zapadá do kategorie nejluxusnějších vil v lokalitě, které nesou společný název Villa Majestic. Při studii stavby a projektu stavebního povolení nebyl přítomen konkrétní klient a ze strany developera byla ponechána téměř volná ruka. V zadání bylo vytvořit rodinné bydlení s bazeném o obytné ploše do 400 m 2. Mírný severní svah pozemku pomohl určit základní koncepci domu. Hmotu objektu jsme rozdělili kompozičně, materiálově i konstrukčně. Vstupní podlaží jsme pojali jako pevný podstavec, na němž je položena lehká celodřevěná konstrukce obytného patra. Konstrukce vstupního podlaží je z tvárnic ztraceného bednění. Zapuštění do svahu ponechalo divákovi pouze jednu fasádu, která je pojata z pohledového betonu. Z prostorné vstupní haly v přízemí se dostaneme pohodlným schodištěm do obývací haly, odkud je na sever výhled na zámek Konopiště a z atria dopadá jižní slunce. Atrium umožnilo vytvořit velmi intimní část zahrady, kterou je možné užívat ze všech ložnic a obytných místností. Atrium uzavírá z jihu bazén. Obytné podlaží je navrženo v pevné soustavě krychlí o rozměru strany 2,7 m, které jsou vzájemně vzdálené 0,6 m. Pevný konstrukční rastr je propsán do půdorysu i fasád. Fasády jsou rozděleny 0,6 m širokými pásy s velkoplošným obkladem. Mezi pásy se pak střídají plně prosklené plochy a plochy obložené velkoformátovými dřevěnými deskami.

8 Přestavba Domu 84 Přestavba Řadového Domu 85 Hostivice Praha Ve srovnání s novostavbou bývá pro architekta rekonstrukce mnohem náročnějším úkolem. Nejinak tomu bylo u rodinného domu v Hostivicích u Prahy, který byl stavěn svépomocí v 70. letech 20. stol. Dispoziční řešení vyžadovalo radikální zásahy a nevyhnuli jsme se ani přemístění schodiště. V rámci dispozice byly zachovány pouze nosné stěny. Stěžejním prvkem celé rekonstrukce bylo výtvarné oddělení hmoty garáže s novou nástavbou se dvěma pokoji. Tím se vymezil jednoznačný objem obytné části, kterou jsme zdůraznili ještě na fasádách cihelným obkladem. Původně nečleněný dům totiž působil robustně a postrádal příjemné měřítko individuálního bydlení. Protože stávající bydlení bylo pro pětičlennou rodinu malé, rozhodli se koupit řadový dům ve stejné městské části, kde doposud bývali. Jedním z požadavků mimo větší prostor pro celou rodinu bylo i to, aby v řadovém domě bylo možné vybudovat bezbariérové bydlení pro rodiče majitelů. Řadový dům byl vybudován v 70. letech minulého století. Dům je v rámci interiéru dělen do 4 pater. Při rekonstrukci došlo k největším změnám právě v nejspodnějším patře. Toto patro bylo prohloubeno a přestavěno na garsoniéru s vlastním vstupem. Z garsoniéry je taktéž přímý vstup na zahradu. Přebudování nabízí jednak dostatek vlastního soukromí a na druhou stranu taktéž možnost kdykoliv být v kontaktu s rodinou, která obývá horní část domu. Ve spodním patře se ještě nachází i technická místnost. Na druhé úrovni domu se nachází hlavní vstup do řadové vily. Zde najdeme i ložnici majitelů se spoustou nenápadných a funkčních úložných prostorů s vlastní koupelnou a rafinovaným shozem na prádlo, který vede skrz celý dům od nejhornějšího patra až k technické místnosti. Z ložnice je možné se dostat francouzským oknem na terasu. Třetí úroveň je tzv. společenská. Je zde situován obývací pokoj s kuchyní. Celému obývacímu prostoru dominuje vysoký krb obložený přerezlým plechem, vyrobeným na míru, který je obklopen velkou knihovnou. Toto patro je velmi prostorné a nabízí možnost vyjít na terasu, ze které vedou schody přímo do zahrady. Nejhornější patro domu je pouze pro děti, se dvěma dětskými pokoji, koupelnou a toaletou. Větší dětský pokoj je již předem navržen tak, aby ho bylo možné rozdělit v budoucnu příčkou, což poskytne dospívajícím dětem více soukromí. Převážná většina truhlářské práce je v řadové vile řešena na míru tak, aby co nejvíce odpovídala požadavkům majitelů a prostorovému řešení. Nový vzhled domu je dán kombinací bílé omítky a kovových prvků uplatněných při realizaci terasy a hlavního vstupu.

9 86 87

10 88 Dům na Úzké Parcele 89 Lety u Dobřichovic U rodinného domu v Letech u Dobřichovic jsem byl již ve fázi výběru pozemku. Investora oslovila cena, která byla ale vykoupena velmi komplikovanými zastavovacími podmínkami. Parcela byla výzvou a atmosféra údolí Berounky působila kouzelně. To mě motivovalo investorovi, už v této době mému kamarádovi, nákup odsouhlasit. Pozemek je úzký pouhých devět metrů a ještě se nachází v pásmu protipovodňové ochrany. To znamenalo dát všechny obytné místnosti do patra. O to krásnější je ale nakonec výhled na Berounku z obývacího pokoje. Při výběru parcely jsem ale ještě netušil, že komplikovanější než pozemek budou požadavky investora. Ty se každou konzultací proměňovaly, což bylo zčásti způsobeno i měnící se situací v rodině. Po odsouhlaseném projektu přišly zásadní změny a ve finále i druhá nová studie. První návrh počítal s kompletně otevřeným přízemím, dům byl pojat jako vznášející se dřevěný vagón na ocelové konstrukci. Druhý návrh již počítal s využitím přízemí pro technické místnosti, garáž a prostory pro občasné bydlení. Konstrukce byla nakonec navržena z betonových tvárnic, které na rozdíl od projektu, kde se měl plášť zateplovat a obkládat silbonitovými deskami, byly z vnější strany omítnuty. Interiér nedoznal žádných změn, takže pohledové betonové zdivo v kontrastu s barevnými plochami dveří a vestavěného nábytku i přes svou syrovost povrchů vytváří velice příjemné a intimní prostředí pro bydlení.

11 Rodinný Dům na Svahu 90 Rodinný Dům na Rovině 91 Záhořany Rovina spolupráce Aleš Herold Jedinečné výhledy z parcely na okolní berounskou krajinu silně ovlivnily návrh v dispozici i výrazu. Dalším prvkem majícím vliv na konečnou podobu stavby byla svažitost pozemku. Té bylo využito při návrhu suterénu, jehož součástí je garáž, vstup a technická místnost. Suterén je částečně zapuštěn do svahu, a tak je možné mít na jednu stranu pohodlný vjezd do garáže a přímý vstup na zahradu v přízemí stavby. V podkroví se pak nachází ložnicové patro, přesto však majitelé mysleli na budoucnost a ložnice rodičů je umístěna v přízemí, aby byl dům pohodlně obyvatelný i ve stáří. Výraz domu je inspirován okolními lesy, kam deskový modřínový obklad příjemně zapadá. Černá neutrální sedlová střecha pak s určitou samozřejmostí dřevěný obklad doplňuje. Rodinný dům v Rovině se zdál po prvním setkání s investorem jako naprosto nezajímavé zadání. Pozemek vznikl novou parcelací bez urbanistické úvahy na okraji obce Rovina u Hlásné Třebaně, obklopený z větší části typizovanou zástavbou a s morfologií dělající čest jménu obce. Investor působil jako velmi nepřístupný se striktně strukturovaným zadáním. Šetrnost, se kterou k projektu přistupoval, hraničila s askezí, ale nakonec se stala hlavním motivem stavby. Každý čtvereční centimetr byl pečlivě zvážen, každý kubický centimetr si přepočítával investor na finální náklady. Vznikl tak dokonale úsporný dům, kdy na zastavěné ploše 190 m 2 je navržena jednopodlažní dispozice 4+kk i s garáží. To vše při zachování komfortu pro stárnoucí pár a časté návštěvy dětí s vnoučaty. U všech investic na domě byla spočítána návratnost, zvažoval se i nárůst cen energií a náklady na údržbu. Situování prosklených ploch, venkovní žaluzie a kvalitní cihelné obvodové zdivo včetně zatepleného pláště z černých silbonitových desek odpovídají nízkoenergetickému standardu.

12 Hotel Zahrada 92 Smuteční Síň 93 Nusle, Praha Roudnice nad Labem 2010 Poklad ukrytý v zahradě pod Nuselským mostem jsme mohli poznat díky zakázce na návrh hotelu. Zahrada původně přiléhala k částečně zachovalému sochařskému atelieru ak. soch. Karla Nováka autora sochy boha Radegasta na Radhošti. Mravenčí prací nového majitele se podařilo zahradu obnovit a umístila se do ní řada soch z Novákovy dílny. Zahrada je ukončena nevyužitým prostorem, kde dle dobových kreseb byla zamýšlena sochařova vila. Přestože bylo vydáno na tuto část zahrady stavební povolení na garáže, územní plán neumožňoval návrh pětipatrového hotelu realizovat. Práce na hotelu musely začít studií pro změnu územního plánu. Zahrada nás tak očarovala, že pracovní název projektu se vtiskl i do konceptu návrhu. Rozhodli jsme se zahradu vertikálně vygradovat, k čemuž dobře posloužila fasáda hotelu. Pororoštové lávky a předstěna slouží k pěstování popínavých rostlin a vystavování sochařských skvostů. Alejí lemovaná cesta, která končí u smuteční síně, jako by nám chtěla připomenout náš život na zemi. Sama smuteční síň však tuto cestu neukončuje, stojí jen tak opodál, za porostem stromů, zatímco se cesta rozprostírá do širokých lánů zahrady Čech. Smuteční síň je pouze poslední zástávkou na naší pozemské pouti. Parkovací plochy jsou mezi stromy, jejichž osázení směrem ke smuteční síni plynule řídne. Stejně tak ustupují dlážděné plochy a nahrazují je zatravňovací rohože, až se postupně zpevněné plochy promění na volný travnatý předprostor síně. Kolem smuteční síně porost opět houstne a vytváří tak intimitu bezprostředního okolí. Rozmístění stromů i parkování vychází z rastru smuteční síně, čtverce 2,7 x 2,7 m, a je zvýrazněno čtverci 0,6 x 0,6 (rozměr sloupů). Smuteční síň není kostelem, mešitou, synagogou. Neslouží žádnému náboženství nebo sektě. Svým výrazem vychází z místa. Patří do Roudnice, na břeh řeky Labe, do zahrady Čech. Lidé se nechtějí loučit v místě bez identity. Síň, bez okázalosti a ve vší střídmosti, vítá pozůstalé cihelným - zemitým povrchem. Přírodní materiály, měřítko i jednoduchá čitelnost provozu stavby navozují pocity klidu a bezpečí. Svým převýšeným smutečním sálem si však stále uchovává důstojnost, kterou by nemělo poslední rozloučení postrádat. Smuteční host není rozptylován průhledy do okolí, přesto horními okny dopadá dovnitř dostatek denního světla. Smuteční sál je obklopen a chráněn prstencem přiléhajících místností. Samotný obřad tak probíhá ničím nerušen. Po obřadu je možnost rakev pietně vynést smutečním pochodem na hřbitov nebo se rakev skryje před zraky pozůstalých do katafalku. Mezi sálem a krytým předprostorem je vyosen vestibul. Toto řešení tak v případě potřeby umožní bezkolizní vystřídání po sobě následujících obřadů a zejména ulehčuje provoz při smutečním průvodu. Příjezd pohřebních vozidel je zcela skryt před zraky pozůstalých a také vozidla jsou při vykládání a nakládání krytá před nepřízní počasí. Místnost pro nejbližší pozůstalé nabízí nejvyšší možné soukromí. Pozůstalí tu mají možnost i pobytu venku, na krytém patiu, zcela skryti před zraky nevítaných diváků. Samozřejmostí je přímá vazba na smuteční sál. Smuteční síň je navržena bez zbytečných okras a snahy upoutat, ale s úctou a pokorou.

13 Rezidence Hanspaulka 94 Rodinný Dům v Lese 95 Dejvice, Praha Jevany 2010 Klidná rezidenční část v Praze, výhled na panorama Hradčan, vzrostlá zeleň, jižní svah. To je jen krátký výčet benefitů nádherného pozemku na Praze 6. Lukrativní adresa a velikost pozemku vedla investora k zadání rezidence, která by splňovala podmínky bydlení pro ambasadora. Již od první schůzky zdůrazňoval investor důležitost zahradních úprav, což nás ovlivnilo v konceptu návrhu. Velké nároky na dispozici znamenaly poměrně objemnější stavbu, proto jsme se rozhodli rezidenci plně zapustit do svahu. Terasovitým uskakováním jsme se drželi sklonu svahu, a proto dům dokonale splývá s terénem. Kombinace kamene, skla a předrezivělého plechu dává domu přírodní vzhled. Dům tak svojí kompozicí a pojednáním evokuje opěrné zdi. Původní parkové úpravy pozemku byly oživeny vodní plochou, kterou jsme sem svým návrhem vrátili. Do terénní vlny jsme zasadili přírodní jezírko. Lesní svažitý terén s poutavými výhledy do všech stran vnukl myšlenku atriového domu. Z něho jsou nabídnuty výhledy po celém pozemku, a tak se nespoutaný les dostává do kontrastu s uzavřenou zahradou v atriu, která naopak nabízí intimitu a útulný pocit bezpečí. Koncept je zdůrazněn i použitím materiálů. Dům je po svém obvodu obložen kamenem. Tento přírodní materiál dokonale splývá s okolními vzrostlými smrky. Dispozice těží z atriového řešení, kdy se vzdálenosti mezi pokoji zkracují a žádný z pokojů tak není na konci domu. Do přízemí, které je na úrovni příjezdové komunikace, se vstupuje přes prostornou halu. Od ní jsou řazeny na jednu stranu přísně soukromé prostory a na druhou místnosti pro širší rodinu, krátké návštěvy či jednání. Díky svahu se část suterénu otevírá na úroveň terénu a umožňuje zde situovat prostory pro přijímání a ubytování početnějších návštěv. Do těchto místností je přístup i mimo dům po venkovním schodišti. Atrium zastřešuje prostornou garáž osvětlenou rozptýleným světlem přes bazének. Galerijní osvětlení dává možnost se pokochat zaparkovanými automobily, přes skleněnou stěnu z obývací haly, třeba při cestě do golfového simulátoru.

OPTIMAL 1539. novinka. 164.3 m 2. 4 600 000 Kč 2 720 000 Kč 26 870 Kč EUROLINE 2004. POSCHODÍ [celková plocha 79.0 m 2 ]

OPTIMAL 1539. novinka. 164.3 m 2. 4 600 000 Kč 2 720 000 Kč 26 870 Kč EUROLINE 2004. POSCHODÍ [celková plocha 79.0 m 2 ] 1643 m 2 [celková plocha 83 m 2 ] [celková plocha 790 m 2 ] s garáží 4 600 000 Kč 2 720 000 Kč praktický a pohodlný patrový dům s moderním vzhledem, vhodný i do města kompaktní tvar je předpokladem nižší

Více

PRAKTIK 1515. novinka. 103.9 m 2. 2 990 000 Kč 1 820 000 Kč 26 870 Kč EUROLINE 2015

PRAKTIK 1515. novinka. 103.9 m 2. 2 990 000 Kč 1 820 000 Kč 26 870 Kč EUROLINE 2015 PRAKTIK 11 2 990 000 Kč 1 820 000 Kč 4 66 m 2 4834 m 3 1020 m 2 686 m 2 27 kwh/m 2 7840 m 40 jednoduchý, kompaktní a cenově dostupný dům vhodný zejména pro mladé rodiny navzdory malé zastavěné ploše má

Více

REZIDENCE PASEKY, ČELADNÁ RODINNÝ DŮM (TYP A) ARCHITEKTONICKÁ STUDIE KAMIL MRVA ARCHITECTS ŘÍJEN 2012

REZIDENCE PASEKY, ČELADNÁ RODINNÝ DŮM (TYP A) ARCHITEKTONICKÁ STUDIE KAMIL MRVA ARCHITECTS ŘÍJEN 2012 REZIDENCE PASEKY, ČELADNÁ RODINNÝ DŮM (TYP A) ARCHITEKTONICKÁ STUDIE KAMIL MRVA ARCHITECTS ŘÍJEN 2012 OBSAH IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE PRŮVODNÍ ZPRÁVA NÁZEV STAVBY' ' REZIDENCE PASEKY, ČELADNÁ RODINNÝ DŮM (TYP

Více

DOMINANT 741. 194.8 m 2. 5 190 000 Kč 3 330 000 Kč 26 870 Kč EUROLINE 2007

DOMINANT 741. 194.8 m 2. 5 190 000 Kč 3 330 000 Kč 26 870 Kč EUROLINE 2007 1948 m 2 5 190 000 Kč 3 330 000 Kč 140 m 2 8431 m 3 1720 m 2 1112 m 2 780 m 38 předností domu jsou velké pokoje v podkroví poloha kuchyně umožňuje dobré optické a provozní propojení s obývacím pokojem

Více

LINIA 1061. . velké vikýře zvyšují komfort v ložnicích. balkon z rodičovské. 4 000 000 Kč 2 250 000 Kč možnost doobjednat.

LINIA 1061. . velké vikýře zvyšují komfort v ložnicích. balkon z rodičovské. 4 000 000 Kč 2 250 000 Kč možnost doobjednat. LINIA 1061 předpokl spotřeba energie za rok vhodný do řadové zástavby nebo jako dvojdům či samostatně stojící dům úzká dispozice vhodná na úzké parcely zasunutá terasa poskytuje soukromí v řadové zástavbě

Více

STUDIE RODINNÝCH DOMŮ A ZÁZEMÍ CHOLUPICE, K DÝMAČI

STUDIE RODINNÝCH DOMŮ A ZÁZEMÍ CHOLUPICE, K DÝMAČI STUDIE RODINNÝCH DOMŮ A ZÁZEMÍ CHOLUPICE, K DÝMAČI Investor: Ing. Jan Průcha (zástupce společenství investorů) CS architects Ing. Petra Brzobohatá (petra.brzobohata@centrum.cz; 00420 604 723 762) Ing.

Více

AKTUAL 920. 87.6 m 2. 2 630 000 Kč 1 820 000 Kč 26 870 Kč Všechny ceny jsou s DPH EUROLINE 2009

AKTUAL 920. 87.6 m 2. 2 630 000 Kč 1 820 000 Kč 26 870 Kč Všechny ceny jsou s DPH EUROLINE 2009 876 m 2 PŘÍZEMÍ [celková plocha m 2 ] [celková plocha 32 m 2 ] s přístřeškem 2 630 000 Kč 1 820 000 Kč malá, vhodné na malé a úzké parcely rozdělená denní a noční část přízemí je tvořené velkoprostorem

Více

identifikační údaje kapacitní údaje

identifikační údaje kapacitní údaje pozemky chrustenice rd1 identifikační údaje název pozemky chrustenice, lokalita dolejší alej, rodinný dům typ 1 místo chrustenice, okres beroun pozemky č.1-10 investor GEISON REAL, a.s. Na výsluní 201/13

Více

Architektonická studie rezidenční vily Zadní Výtoň. Prodej stavebního pozemku

Architektonická studie rezidenční vily Zadní Výtoň. Prodej stavebního pozemku ARCHITEKTI Architektonická studie rezidenční vily Zadní Výtoň Na pozemek je navržen jednopodlažní objekt s podkrovím a jedním polosuterenem, který v maximální míře využívá jak svažitosti pozemku, tak jeho

Více

EKOLINE 1237. 209.7 m 2. 4 500 000 Kč 2 720 000 Kč 26 870 Kč EUROLINE 2012. 5 151.4 m 2 768.6 m 3

EKOLINE 1237. 209.7 m 2. 4 500 000 Kč 2 720 000 Kč 26 870 Kč EUROLINE 2012. 5 151.4 m 2 768.6 m 3 EKOLINE 1237 4 00 000 Kč 2 720 000 Kč 114 m 2 7686 m 3 114 m 2 909 m 2

Více

REKONSTRUKCE A PŘÍSTAVBA RODINNÉHO DOMU ÚHOLIČKY. Tibor Csukás, Petr Slepánek květen 2012

REKONSTRUKCE A PŘÍSTAVBA RODINNÉHO DOMU ÚHOLIČKY. Tibor Csukás, Petr Slepánek květen 2012 REKONSTRUKCE A PŘÍSTAVBA RODINNÉHO DOMU ÚHOLIČKY Obsah identifikační údaje stavby PRŮVODNÍ ZPRÁVA PŮDORYS 1.NP... 1:100 PŮDORYS 2.NP... 1:100 PŘÍČNÝ ŘEZ DOMEM... 1:100 POHLEDY... 1:200 ZÁKRES DO FOTOGRAFIE

Více

Autorská zprava. Úvod. Bytové domy pro seniory

Autorská zprava. Úvod. Bytové domy pro seniory Autorská zprava Úvod Zadání diplomové práce je návrh souboru staveb sloužících pro ubytování seniorů, včetně denního stacionáře na parcele v prostoru křižovatky ulic U Krčské vodárny a U Habrovky na Praze

Více

KLASIK 761. 158.7 m 2. 3 250 000 Kč 1 750 000 Kč 24 870 Kč EUROLINE 2007 CENA DOMU NA KLÍČ CENA ZA MATERIÁL CENA ZA PROJEKT

KLASIK 761. 158.7 m 2. 3 250 000 Kč 1 750 000 Kč 24 870 Kč EUROLINE 2007 CENA DOMU NA KLÍČ CENA ZA MATERIÁL CENA ZA PROJEKT 1587 m 2 PŘÍZEMÍ [celková plocha 822 m 2 ] s garáží 3 250 000 Kč 5 1008 m 2 1235 m 2 665 m 3 157 m 2 803 m 2 715 m 2 dvoupodlažní dům s obytným podkrovím bez podsklepení dispozičně vhodně rozdělená denní

Více

BYTOVÉ DOMY EUROLINE 23 PROJEKTŮ BYTOVÝCH DOMŮ RYCHLÉ DODÁNÍ PROJEKTŮ 4 32 BYTŮ V OBJEKTU

BYTOVÉ DOMY EUROLINE 23 PROJEKTŮ BYTOVÝCH DOMŮ RYCHLÉ DODÁNÍ PROJEKTŮ 4 32 BYTŮ V OBJEKTU BYTOVÉ DOMY EUROLINE 23 PROJEKTŮ BYTOVÝCH DOMŮ RYCHLÉ DODÁNÍ PROJEKTŮ 32 BYTŮ V OBJEKTU CENA PROJEKTU: 235 270 Kč 1 np np EUROLINE 200 CELKOVÉ ROZPOČTOVÉ NÁKLADY: 15 667 90 Kč ROZPOČTOVÉ NÁKLADY NA 1m

Více

Přitažlivost řešení bungalovu

Přitažlivost řešení bungalovu HAAS FERTIGBAU, S.R.O.: BASIC LINE 116 Přitažlivost řešení bungalovu TYP: Basic Line 116 POČET MÍSTNOSTÍ: 3+1 ZASTAVĚNÁ PLOCHA: 138,3 m 2 PODLAHOVÁ PLOCHA: 116,0 m 2 VHODNÝ POČET OSOB: 3-4 OBESTAVĚNÝ PROSTOR:

Více

Novostavba rekreační chaty na parc. č. 1281/5 (k.ú. Blaženice) D.1 Dokumentace stavebního objektu SO 01 Rekreační chata

Novostavba rekreační chaty na parc. č. 1281/5 (k.ú. Blaženice) D.1 Dokumentace stavebního objektu SO 01 Rekreační chata Novostavba rekreační chaty na parc. č. 1281/5 (k.ú. Blaženice) D.1 Dokumentace stavebního objektu SO 01 Rekreační chata D.1.1 Architektonicko-stavební řešení a) Technická zpráva architektonické, výtvarné,

Více

PRAKTIK 1316 NOVINKA. 3 250 000 Kč 2 000 000 Kč -140 000 Kč PRAKTIK 1316 EUROLINE SLOVAKIA 2013 312 RODINNÉ DOMY EUROLINE

PRAKTIK 1316 NOVINKA. 3 250 000 Kč 2 000 000 Kč -140 000 Kč PRAKTIK 1316 EUROLINE SLOVAKIA 2013 312 RODINNÉ DOMY EUROLINE NOVINKA PRAKTIK 1316 s garáží předpokl spotřeba energie za rok malá, vhodný i na malé a užší parcely komfortní zádveří velkoprostor obývacího pokoje s krbem, jídelnou a kuchyní se skladem potravin pod

Více

VILA 1552. novinka. 186.3 m 2 / 283.8 m 2. 3 330 000 Kč. 26 870 Kč EUROLINE 2015. 2-podl. verz./3-podl. verz. obytné místnosti

VILA 1552. novinka. 186.3 m 2 / 283.8 m 2. 3 330 000 Kč. 26 870 Kč EUROLINE 2015. 2-podl. verz./3-podl. verz. obytné místnosti 1863 m 2 / 2838 m 2 PŘÍZEMÍ [celková plocha 913 m 2 ] POSCHODÍ 3np ALT [celková plocha 910 m 2 ] POSCHODÍ 2np [celková plocha 950/1015 m 2 ] 2-podl verz 3-podl verz 6 900 000 Kč 4 240 000 Kč 2-podl verz/3-podl

Více

NOVINKY 2012 EUROLINE 21 NOVÝCH DOMŮ NEJNOVĚJŠÍ TRENDY V BYDLENÍ VYSOKÁ ÚSPORNOST

NOVINKY 2012 EUROLINE 21 NOVÝCH DOMŮ NEJNOVĚJŠÍ TRENDY V BYDLENÍ VYSOKÁ ÚSPORNOST NOVINKY 2012 EUROLINE 21 NOVÝCH DOMŮ NEJNOVĚJŠÍ TRENDY V BYDLENÍ VYSOKÁ ÚSPORNOST EUROLINE SLOVAKIA 2012 6 250 000 Kč 3 750 000 Kč AKTIV BASE 3 500 000 Kč 2 250 000 Kč AKTIV BASE -128 000 Kč -78 000 Kč

Více

JEDNODUCHÉ BYDLENÍ VÍKENDOVÁ CHATA - HORNÍ ZÁLEZLY JAN HARCINÍK, ČVUT FAKULTA ARCHITEKTURY, NAUKA O STAVBÁCH, 2. SEMESTR

JEDNODUCHÉ BYDLENÍ VÍKENDOVÁ CHATA - HORNÍ ZÁLEZLY JAN HARCINÍK, ČVUT FAKULTA ARCHITEKTURY, NAUKA O STAVBÁCH, 2. SEMESTR JEDNODUCHÉ BYDLENÍ VÍKENDOVÁ CHATA - HORNÍ ZÁLEZLY JAN HARCINÍK, ČVUT FAKULTA ARCHITEKTURY, NAUKA O STAVBÁCH, 2. SEMESTR Víkendová chata, Horní Zálezly 10, okres Ústí nad Labem Projekt: Stavitel: ing.

Více

ARCHITEKTONICKÁ STUDIE

ARCHITEKTONICKÁ STUDIE RODINNÝ DŮM - VČELNÁ RODINNÝ DŮM Projektant: Místo stavby: Plocha pozemku: Zastav. plocha domu: Zas. plocha garáže: Obestavěný pr. domu: Zpevněné plochy: Ing. arch. Jan Klein Ing. arch. Jakub Pubal p.č.

Více

Konzultace k návrhu rodinného domu v Malých Kyšicích.

Konzultace k návrhu rodinného domu v Malých Kyšicích. Konzultace k návrhu rodinného domu v Malých Kyšicích. Pozemek se nachází v okrajové části obce Malé Kyšice. V širším okolí je nejvýraznější přírodní dominanta Vysoký vrch, který je viditelný i z parcely

Více

Atelier GNS s.r.o. OBECNÍ DŮM MOUTNICE. architektonická studie. autor: Ing. arch. Martin Navrkal, Ph.D.

Atelier GNS s.r.o. OBECNÍ DŮM MOUTNICE. architektonická studie. autor: Ing. arch. Martin Navrkal, Ph.D. Atelier GNS s.r.o. OBECNÍ DŮM MOUTNICE architektonická studie autor: Ing. arch. Martin Navrkal, Ph.D. 10/2012 1. IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE investor: autor: OBECNÍ DŮM MOUTNICE architektonická studie Obec Moutnice,

Více

OBYTNÝ SOUBOR BAŽANTNICE zastavovací studie lokalita k. ú. Hos vice, pozemky p.č. 152, 153, 154, 156/11 158/1, 158/3, 157, 1155/68

OBYTNÝ SOUBOR BAŽANTNICE zastavovací studie lokalita k. ú. Hos vice, pozemky p.č. 152, 153, 154, 156/11 158/1, 158/3, 157, 1155/68 d o m a a.s., září 2012 SEZNAM VÝKRESŮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 TEXTOVÁ ČÁST ŠIRŠÍ VZTAHY a ÚZEMNÍ PLÁN SITUACE-PLOCHY POHLED Z OKRAJOVÉ ULICE POHLED Z OKRAJOVÉ ULICE POHLED NA

Více

Rodinné domy typu A, varianty dispozic

Rodinné domy typu A, varianty dispozic Standardní dispozice 4+kk Domy typu A ve standardní variantě jsou přístupné ze severní strany. Jsou od obytné ulice odděleny pásem zeleně a jejich dominantním prvkem je na jih orientovaná rozlehlá krytá

Více

CO JE VAŠÍM DOMOVEM A JAKÝ JE? A CO TEDY TVOŘÍ VÁŠ DOMOV? Co je vaším hlavním požadavkem na domov? Jaké má mít vlastnosti?

CO JE VAŠÍM DOMOVEM A JAKÝ JE? A CO TEDY TVOŘÍ VÁŠ DOMOV? Co je vaším hlavním požadavkem na domov? Jaké má mít vlastnosti? PROJEKT CHARVATCE CO JE VAŠÍM DOMOVEM A JAKÝ JE? A CO TEDY TVOŘÍ VÁŠ DOMOV? Co je vaším hlavním požadavkem na domov? Jaké má mít vlastnosti? Bydlením, stavěním, navrhováním a kvalitou domů se zabývám celý

Více

KATALOGOVÝ LIST RD Fata Morgana, Praha Trója

KATALOGOVÝ LIST RD Fata Morgana, Praha Trója RODINNÝ DŮM K PRODEJI Dům je na výjimečném místě pod zahradami Fata Morgany s jedinečným výhledem do Pražské Zoo a na Vinice Sv. Kláry. Kupující si může zvolit dle svého vkusu povrchy podlah malby stěn

Více

_10 TŘÍD PRO STUDENTY - z toho 6 tříd možné dodatečně rozdělit na dvě

_10 TŘÍD PRO STUDENTY - z toho 6 tříd možné dodatečně rozdělit na dvě BILANCE _10 TŘÍD PRO STUDENTY - z toho 6 tříd možné dodatečně rozdělit na dvě - jedna třída venkovní na terase pro experimentální výuku za optimálních klimatických podmínek _CENTRÁLNÍ HALA _PŘEDNÁŠKOVÁ

Více

Průvodní a souhrnná technická zpráva

Průvodní a souhrnná technická zpráva Výstavba garáže Průvodní a souhrnná technická zpráva Stavebník : Pavel Krejčík A PRŮVODNÍ ZPRÁVA 1 Identifikační údaje 1.1 Účastníci výstavby Objednatel: Pavel Krejčík Jižní 207, Komárov Dodavatel: svépomocí

Více

PŮDORYS 1.NP 1 : 100 LEGENDA MATERIÁLŮ

PŮDORYS 1.NP 1 : 100 LEGENDA MATERIÁLŮ SOUSEDNÍ DŮM p.č.2647 300 6780 300 3050 400 420 700 660 SPÍŽ ZBOURÁNÍ SPÍŽE, POROBETONOVÉ ZDIVO, PLECHOVÁ KRYTINA KUCHYNĚ 4060 300 VYBOURÁNÍ OTVORU DO NOSNÉ STĚNY, VTAŽENÍ OCELOVÝCH I PROFILŮ DO NADPRAŽÍ,

Více

1.PP 1.NP 2.NP. NUVO I Užitná plocha všech podlaží včetně garážového stání 135,3 Plocha balkonů a teras 14,0 Zastavěná plocha všech podlaží 199,7

1.PP 1.NP 2.NP. NUVO I Užitná plocha všech podlaží včetně garážového stání 135,3 Plocha balkonů a teras 14,0 Zastavěná plocha všech podlaží 199,7 NUVO i Jedná se o typový funkcionalistický rodinný dům menší velikostní kategorie, nepodsklepený s třemi podlažími. V objektu je situována jedna obytná jednotka. Objekt je navržen svojí dispozicí pro mírně

Více

Vzorové domy. Přijďte se přesvědčit...

Vzorové domy. Přijďte se přesvědčit... Vzorové domy Přijďte se přesvědčit... Za účelem návštěvy některého ze vzorových domů nás neváhejte kontaktovat. Rádi vás provedeme interiérem a řekneme vám vše o výstavbě i bydlení v dřevostavbě NEMA.

Více

KLASIK 460. terén. denní a noční část rodinného domu je oddělená. 152.3 m 2. 3 330 000 Kč 2 120 000 Kč 26 870 Kč EUROLINE 2004

KLASIK 460. terén. denní a noční část rodinného domu je oddělená. 152.3 m 2. 3 330 000 Kč 2 120 000 Kč 26 870 Kč EUROLINE 2004 KLASIK 60 s garáží 3 330 000 Kč 2 120 000 Kč 960 m 2 1163 m 2 6225 m 3 120 m 2 890 m 2 7290 m 35 1523 m 2 poschoďový rodinný dům s obytným podkrovím vhodný do dvojpodlažní okolní zástavby na rovinatý případně

Více

NG nová generace stavebního systému

NG nová generace stavebního systému NG nová generace stavebního systému pasivní dům heluz hit MATERIÁL HELUZ ZA 210 000,- Kč Víte, že můžete získat dotaci na projekt 40 000,- Kč a na stavbu cihelného pasivního domu až 490 000,- Kč v dotačním

Více

ARCHEOLOGICKÉ MUZEUM - PŘESTAVBA AREÁLU HRADIŠTĚ SV. HYPPOLITA VE ZNOJMĚ

ARCHEOLOGICKÉ MUZEUM - PŘESTAVBA AREÁLU HRADIŠTĚ SV. HYPPOLITA VE ZNOJMĚ ARCHEOLOGICKÉ MUZEUM - PŘESTAVBA AREÁLU HRADIŠTĚ SV. HYPPOLITA VE ZNOJMĚ Souhrnná a průvodní technická zpráva Zadavatel - Nadační fond SV. Hyppolita Stupeň zpracování - Architektonická studie Zpracováno

Více

26 rodinné domy. úsporný dům. Vstříc novým trendům

26 rodinné domy. úsporný dům. Vstříc novým trendům 26 rodinné domy Energeticky úsporný dům Vstříc novým trendům Rukopis architekta Jiřího Houši bývá v sousedství jiných rodinných domů na první pohled jasně čitelný. Hladce omítnutá stavba s plochou střechou,

Více

RODINNÉ DOMY NOVÁ LOUKA WWW.RDLUDVIKOVICE.CZ

RODINNÉ DOMY NOVÁ LOUKA WWW.RDLUDVIKOVICE.CZ RODINNÉ DOMY NOVÁ LOUKA WWW.RDLUDVIKOVICE.CZ 5 4 6 3 7 2 12 8 1 13 9 10 11 Ludvíkovice NOVÁ LOUKA Dovolujeme si Vám představit developerský projekt Nová Louka, který bude realizován v katastru obce Ludvíkovice

Více

BEÁTA DEVELOPERSKÝ PROJEKT U HŘIŠTĚ PROSTĚJOV, VRAHOVICE. 3.390.000 Kč VČETNĚ DPH, POZEMKU, GARÁŽE A VENKOVNÍCH ÚPRAV VE STANDARDU GAMA

BEÁTA DEVELOPERSKÝ PROJEKT U HŘIŠTĚ PROSTĚJOV, VRAHOVICE. 3.390.000 Kč VČETNĚ DPH, POZEMKU, GARÁŽE A VENKOVNÍCH ÚPRAV VE STANDARDU GAMA Nízkoenergetický Rodinný dům BEÁTA DEVELOPERSKÝ PROJEKT U HŘIŠTĚ PROSTĚJOV, VRAHOVICE 3.390.000 Kč VČETNĚ DPH, POZEMKU, GARÁŽE A VENKOVNÍCH ÚPRAV VE STANDARDU GAMA JEDNÁ SE O DVOUPODLAŽNÍ RODINNÝ DŮM S

Více

Střední odborná škola stavební a Střední odborné učiliště stavební Kolín Pražská 112, Kolín 2

Střední odborná škola stavební a Střední odborné učiliště stavební Kolín Pražská 112, Kolín 2 Středoškolská technika 2012 Setkání a prezentace prací středoškolských studentů na ČVUT ARCHITEKTONICKÝ KONCEPT HOTELU V GOLFOVÉM AREÁLU ( DESIGN EXTERIÉRU, INTERIÉRU ) Martin Slánský Střední odborná škola

Více

STUDIE SÝPKA HORNÍ BOJANOVICE

STUDIE SÝPKA HORNÍ BOJANOVICE STUDIE SÝPKA HORNÍ BOJANOVICE Udolím řeky Pradlenky klikatá cesta se vine, strom za stromem jako každá ubíhá, přec něco je na ní jiné. V zákrutách svých daleké pohledy na vinice, na údolí malebné, Horní

Více

rezidenční zóna 52 Domus Aurea

rezidenční zóna 52 Domus Aurea rezidenční zóna Elegantní stavba od studia JM Architecture je pojata jako dvoupodlažní. Nad zem vyčnívá skleněný pavilon ve tvaru písmene U, pod ním je do svahu zapuštěný betonový blok. 52 Domus Aurea

Více

NÁVŠTĚVA 2 DŮM&ZAHRADA

NÁVŠTĚVA 2 DŮM&ZAHRADA NÁVŠTĚVA 2 DŮM&ZAHRADA Bezstarostné bydlení Řada stavebníků potvrdí, že realizace domu je enormní zátěží nejen z hlediska finančního, ale i z hlediska organizačního. Projekt, jednání s úřady, výběr dodavatelské

Více

NÁVŠTĚVA. Nenápadný půvab. moderní archit 172 DŮM & ZAHRADA

NÁVŠTĚVA. Nenápadný půvab. moderní archit 172 DŮM & ZAHRADA NÁVŠTĚVA Nenápadný půvab moderní archit 172 DŮM & ZAHRADA Vnější vzhled poloviny dvojdomu nebyl i po důkladné přestavbě výrazně změněn Hlavní schodiště bylo nově umístěno v zadní části, vně původního půdorysu

Více

Portfolio fa čvut. Pešková Klára - diplomní projekt 2010/2011. rehabilitace a dostavba areálu tvrze ve Slavkově modul památkvé péče

Portfolio fa čvut. Pešková Klára - diplomní projekt 2010/2011. rehabilitace a dostavba areálu tvrze ve Slavkově modul památkvé péče Portfolio fa čvut Pešková Klára - diplomní projekt 2010/2011 rehabilitace a dostavba areálu tvrze ve Slavkově modul památkvé péče průvodní technická zpráva Identifikační údaje Název stavby : Rehabilitace

Více

M 1:1000 1040/38 1040/52 1040/62 1040/60 1040/206 1040/42 1040/202 1040/67 1040/40 1040/48 1040/110 1040/63 1040/45 1040/41 1040/205 1040/200 1040/108

M 1:1000 1040/38 1040/52 1040/62 1040/60 1040/206 1040/42 1040/202 1040/67 1040/40 1040/48 1040/110 1040/63 1040/45 1040/41 1040/205 1040/200 1040/108 DIPLOMNÍ PROJEKT KOSTEL S FARNÍM CENTREM NA SÍDLIŠTI BARRANDOV V PRAZE AUTOR : JAROSLAV FILEK VEDOUCÍ DIPLOMOVÉ PRÁCE : ING. ARCH. AKAD. ARCH. ANTONÍN JENÍČEK AKAD. ROK / SEMESTR : 2010/2011 / LETNÍ KONZULTANT

Více

Textová část a) Zdůvodnění zvoleného urbanistického a dopravního řešení stavby v území

Textová část a) Zdůvodnění zvoleného urbanistického a dopravního řešení stavby v území Textová část a) Zdůvodnění zvoleného urbanistického a dopravního řešení stavby v území Objekt městského úřadu a městského sálu je situován uvnitř bloku vymezeném ulicemi Tovární a Školní v centrální části

Více

Plán zástavby parcely lokalita DOMOV obec Lochovice --------------------------------

Plán zástavby parcely lokalita DOMOV obec Lochovice -------------------------------- Plán zástavby parcely lokalita DOMOV obec Lochovice -------------------------------- Stanovení vybraných technických podmínek pro umístnění a prostorové řešení staveb v areálu výstavby nových rodinných

Více

17STRAN BUNGALOVY 11/14 MAREK OBTULOVIČ ČESKÝ ARCHITEKT, KTERÝ DOBYL VIETNAM NEJLEPŠÍ ENERGIE BYDLENÍ BEZ SCHODŮ SI ZAMILUJETE I VY

17STRAN BUNGALOVY 11/14 MAREK OBTULOVIČ ČESKÝ ARCHITEKT, KTERÝ DOBYL VIETNAM NEJLEPŠÍ ENERGIE BYDLENÍ BEZ SCHODŮ SI ZAMILUJETE I VY 19. ročník / listopad 2014 NEJČTENĚJŠÍ ČASOPIS O BYDLENÍ 11/14 www.dumazahrada.cz MAREK OBTULOVIČ ČESKÝ ARCHITEKT, KTERÝ DOBYL VIETNAM SPECIÁLNÍ TÉMA 17STRAN ENERGIE VELKOPLOŠNÉ VYTÁPĚNÍ ZMĚNA DODAVATELE

Více

CARLA U HŘIŠTĚ. 2.990.000 Kč. Nízkoenergetický Rodinný dům DEVELOPERSKÝ PROJEKT PROSTĚJOV, VRAHOVICE

CARLA U HŘIŠTĚ. 2.990.000 Kč. Nízkoenergetický Rodinný dům DEVELOPERSKÝ PROJEKT PROSTĚJOV, VRAHOVICE Nízkoenergetický Rodinný dům CARLA DEVELOPERSKÝ PROJEKT U HŘIŠTĚ PROSTĚJOV, VRAHOVICE 2.990.000 Kč VČETNĚ DPH, POZEMKU, GARÁŽE A VENKOVNÍCH ÚPRAV VE STANDARDU GAMA JEDNÁ SE O JEDNOPODLAŽNÍ RODINNÝ DŮM

Více

BEÁTA U HŘIŠTĚ. 3.490.000 Kč. Nízkoenergetický Rodinný dům DEVELOPERSKÝ PROJEKT PROSTĚJOV, VRAHOVICE

BEÁTA U HŘIŠTĚ. 3.490.000 Kč. Nízkoenergetický Rodinný dům DEVELOPERSKÝ PROJEKT PROSTĚJOV, VRAHOVICE Nízkoenergetický Rodinný dům BEÁTA DEVELOPERSKÝ PROJEKT U HŘIŠTĚ PROSTĚJOV, VRAHOVICE 3.490.000 Kč VČETNĚ DPH, POZEMKU, GARÁŽE A VENKOVNÍCH ÚPRAV VE STANDARDU GAMA JEDNÁ SE O DVOUPODLAŽNÍ RODINNÝ DŮM S

Více

REZIDENCE PROSTĚJOV CITY

REZIDENCE PROSTĚJOV CITY REZIDENCE PROSTĚJOV CITY AD štúdio - 2013 SBC Czech Investment a.s. PRŮVODNÍ ZPRÁVA 2 REZIDENCE PROSTĚJOV CITY Rezidence Prostějov CITY - tak trochu jiné bydlení... Motto: Od nepaměti hledali obydlí lidé

Více

Pod šikmou střechou. bydlení. 8 www.casopishome.cz. n á v š t ě v a v d o m ě. TEXT: Andrea Mičková FOTO: Jiří Vaněk, Jana Labuťová

Pod šikmou střechou. bydlení. 8 www.casopishome.cz. n á v š t ě v a v d o m ě. TEXT: Andrea Mičková FOTO: Jiří Vaněk, Jana Labuťová Pod šikmou střechou TEXT: Andrea Mičková FOTO: Jiří Vaněk, Jana Labuťová 01 Rodinný dům je situovaný v satelitním komplexu na okraji Prahy, přesto však z toho nemá komplex. Od okolní zástavby se odlišuje

Více

Dostavba památníku romského holocaustu v Hodoníně u Kunštátu. soutěžní návrh Marika Dumková

Dostavba památníku romského holocaustu v Hodoníně u Kunštátu. soutěžní návrh Marika Dumková Dostavba památníku romského holocaustu v Hodoníně u Kunštátu soutěžní návrh Marika Dumková Žalov lesní hřbitov Hodonín u Kunštátu Hodonínka Rozsečský potok vesnice les pole vodní plochy a toky objekty

Více

v moderním duchu Osvědčená kvalita stavba návštěva

v moderním duchu Osvědčená kvalita stavba návštěva stavba návštěva Osvědčená kvalita v moderním duchu Maloměstská vilka z třicátých let 20. století po rekonstrukci prokoukla novou fasádou a moderně řešeným interiérem. Celková stavebně-technická obnova

Více

Seznam dokumentace. příloha název měřítko. Průvodní zpráva. B Půdorys přízemí 1 : 50. C Základy domu 1 : 50. D Řez A A 1 : 50. E Pohled Jih 1 : 50

Seznam dokumentace. příloha název měřítko. Průvodní zpráva. B Půdorys přízemí 1 : 50. C Základy domu 1 : 50. D Řez A A 1 : 50. E Pohled Jih 1 : 50 Seznam dokumentace příloha název měřítko A Průvodní zpráva B Půdorys přízemí 1 : 50 C Základy domu 1 : 50 D Řez A A 1 : 50 E Pohled Jih 1 : 50 F Pohled Západ 1 : 50 Průvodní zpráva Příloha A duben 11 Obsah

Více

Středoškolská technika 2015 STUDIE POLYFUNKČNÍHO DOMU DO PROLUKY NA ROHU ULIC ANTONÍNA DVOŘÁKA A NA OKROUHLÍKU V HRADCI KRÁLOVÉ

Středoškolská technika 2015 STUDIE POLYFUNKČNÍHO DOMU DO PROLUKY NA ROHU ULIC ANTONÍNA DVOŘÁKA A NA OKROUHLÍKU V HRADCI KRÁLOVÉ Středoškolská technika 2015 Setkání a prezentace prací středoškolských studentů na ČVUT STUDIE POLYFUNKČNÍHO DOMU DO PROLUKY NA ROHU ULIC ANTONÍNA DVOŘÁKA A NA OKROUHLÍKU V HRADCI KRÁLOVÉ Ondřej Machač

Více

domy oceněné Dům roku výsledky soutěže POROTHERM DŮM BRICK AWARD

domy oceněné Dům roku výsledky soutěže POROTHERM DŮM BRICK AWARD Dům roku výsledky soutěže POROTHERM DŮM BRICK AWARD Přijměte pozvání na návštěvu do realizovaných rodinných domů, které získaly titul DŮM ROKU 2012 v soutěži POROTHERM DŮM BRICK AWARD. V soutěži realizovaných

Více

Architektonická soutěž na ideový návrh architektonického řešení obnovy a nového využití zámku Veselí nad Moravou TEXTOVÁ ČÁST

Architektonická soutěž na ideový návrh architektonického řešení obnovy a nového využití zámku Veselí nad Moravou TEXTOVÁ ČÁST Architektonická soutěž na ideový návrh architektonického řešení obnovy a nového využití zámku Veselí nad Moravou TEXTOVÁ ČÁST Seznam příloh soutěžního návrhu: Obálka Zpáteční adresa Obálka Autor (+CD)

Více

PŘESTAVBA STODOLY NA RODINNÝ DŮM LÍŠNICE. Tibor Csukás, Petr Slepánek březen 2012

PŘESTAVBA STODOLY NA RODINNÝ DŮM LÍŠNICE. Tibor Csukás, Petr Slepánek březen 2012 PŘESTAVBA STODOLY NA RODINNÝ DŮM LÍŠNICE Obsah identifikační údaje stavby PRŮVODNÍ ZPRÁVA PŮDORYS 1.NP... 1:100 PŮDORYS 2.NP a ŘEZ AA... 1:100 PROSTOROVÉ PŮDORYSNÉ ŘEZY DOMEM PROSTOROVÝ PŘÍČNÝ ŘEZ DOMEM

Více

MODULÁRNÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY

MODULÁRNÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY 7822DV Základní principy Jedná se o třítřídní jednopodlažní mateřskou školu, která bude používána na více místech a objekt je tedy navržen s důrazem na aplikovatelnost pro různě členěný terén, jak pro

Více

Telefon: +420 608 380 100 / E-mail: uspornebydleni@email.cz Stránka 1

Telefon: +420 608 380 100 / E-mail: uspornebydleni@email.cz Stránka 1 Telefon: +420 608 380 100 / E-mail: uspornebydleni@email.cz Stránka 1 O SPOLEČNOSTI Úsporné bydlení s.r.o. nabízí komplexní služby v oblasti výstavby dřevostaveb. V počáteční fázi pomůžeme klientům k vypracování

Více

SNÍŽENÍ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOVY RESTAURACE S UBYTOVÁNÍM PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE PRO PROVÁDĚNÍ STAVBY

SNÍŽENÍ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOVY RESTAURACE S UBYTOVÁNÍM PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE PRO PROVÁDĚNÍ STAVBY INVESTOR: BŘETISLAV JIRMÁSEK, Luční 1370, 539 01 Hlinsko Počet stran: 10 STAVBA: SNÍŽENÍ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOVY RESTAURACE S UBYTOVÁNÍM, 271, 269, 270 PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE PRO PROVÁDĚNÍ STAVBY

Více

PŘÍBĚHU POKRAČOVÁNÍ NÁVŠTĚVA

PŘÍBĚHU POKRAČOVÁNÍ NÁVŠTĚVA NÁVŠTĚVA POKRAČOVÁNÍ PŘÍBĚHU Přestože byl navštívený dům postaven v roce 2004, za svůj moderní vzhled a funkční architektonickou koncepci by se nemusel stydět ani v porovnání se současnými novostavbami.

Více

NÁVŠTĚVA 6 DŮM&ZAHRADA

NÁVŠTĚVA 6 DŮM&ZAHRADA NÁVŠTĚVA 6 DŮM&ZAHRADA Dvě sestry a višňový sad V roce 2010 jsme představili dům v okolí Prahy od architekta Michala Havelky. Již tenkrát se uvažovalo, že si sestra majitelky časem postaví vlastní dům

Více

SMUTEČNÍ SÍŇ ROUDNICE NAD LABEM PORTFOLIO STUDIE PETR DANIEL VARAUS ATELIÉR PATA A PORTYKOVÁ LS 2011/2012

SMUTEČNÍ SÍŇ ROUDNICE NAD LABEM PORTFOLIO STUDIE PETR DANIEL VARAUS ATELIÉR PATA A PORTYKOVÁ LS 2011/2012 SMUTEČNÍ SÍŇ ROUDNICE NAD LABEM PORTFOLIO STUDIE PETR DANIEL VARAUS ATELIÉR PATA A PORTYKOVÁ LS 2011/2012 01 KONCEPT NÁVRHU Projekt zpracovává řešení smuteční síně situované v Roudnici nad Labem na okraji

Více

Příloha č. 3. Specifikace rozsahu zateplení

Příloha č. 3. Specifikace rozsahu zateplení Veřejná zakázka malého rozsahu na zhotovení projektové dokumentace a energetického auditu stavby Realizace úspor energie - SŠ zemědělská a VOŠ Chrudim včetně výkonu autorského dozoru Příloha č. 3 Všechny

Více

REZIDENT. Inspirováno secesí Magazín pokřtila Simona Krainová Atelier Exclusive pro luxusní bydlení

REZIDENT. Inspirováno secesí Magazín pokřtila Simona Krainová Atelier Exclusive pro luxusní bydlení REZIDENT magazín pro moderní architekturu, design a stavbu léto 2014 Léto 2014 99 Kč Inspirováno secesí Magazín pokřtila Simona Krainová Atelier Exclusive pro luxusní bydlení Vila v Černošicích Architekt:

Více

PASPORTIZACE STATIKY

PASPORTIZACE STATIKY STATIKON Solutions sro Hostinského 1076/8 155 00 Praha 5 Stodůlky PASPORTIZACE STATIKY RODINNÝ DŮM Název referenční dokument Adresa ZKRÁCENÁ VERZE Počet stran: 35 x A4 Vypracovali: Ing, V Praze, červenec

Více

PŘÍZEMÍ [celková plocha 73.6 m 2 ] SMARTLINE 1503. novinka. . obývací pokoj s krbovými kamny, jídelnou a kuchyní se

PŘÍZEMÍ [celková plocha 73.6 m 2 ] SMARTLINE 1503. novinka. . obývací pokoj s krbovými kamny, jídelnou a kuchyní se 76 m 2 PŘÍZEMÍ [celková plocha 76 m 2 ] 2 00 000 Kč 1 510 000 Kč jednoduchý, malý, účelný dům, vhodný i jako chata s nízkými náklady na výstavbu minimální na malé pozemky obývací pokoj s krbovými kamny,

Více

ÚZEMNÍ STUDIE OBYTNÉ LOKALITY POD SILNICÍ. Mníšek pod Brdy

ÚZEMNÍ STUDIE OBYTNÉ LOKALITY POD SILNICÍ. Mníšek pod Brdy ÚZEMNÍ STUDIE OBYTNÉ LOKALITY POD SILNICÍ Mníšek pod Brdy 1. IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE NÁZEV: Územní studie obytné lokality Pod silnicí, Mníšek pod Brdy MÍSTO : Mníšek pod Brdy, lokalita Pod silnicí, k.ú. Mníšek

Více

PŘESTAVBOVÁ PLOCHA P1 AREÁL HORSKÉ CHATY BÍLÁ

PŘESTAVBOVÁ PLOCHA P1 AREÁL HORSKÉ CHATY BÍLÁ REGULAČNÍ PLÁN BÍLÁ PŘESTAVBOVÁ PLOCHA P1 AREÁL HORSKÉ CHATY BÍLÁ NÁVRH ZADÁNÍ sestavený k projednání ve smyslu 61 a 62 zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), zpracovaný

Více

26 rodinné domy. Vítězství kvality nad cenou

26 rodinné domy. Vítězství kvality nad cenou 26 rodinné domy Vítězství kvality nad cenou Můj dům Prosinec 2011 rodinné domy 27 Text: Jitka Pálková Foto: Kamil Saliba Slunný jižní svah, obdařený panoramatickým výhledem na kopcovitou krajinu se siluetou

Více

STUDIE - DISPOZICE A FASÁDA - RD PRAHA - KUNRATICE

STUDIE - DISPOZICE A FASÁDA - RD PRAHA - KUNRATICE STUDIE - DISPOZICE A FASÁDA - RD PRAHA - KUNRATICE ZADAVATEL: Jiří Novotný Za Kovářským rybníkem, Praha AUTOR: Ing. arch. Naďa Richterová Zahořany 32, 411 48 Křešice DATUM: 14. 10. 2014 FORMÁT: 23 A4 1

Více

Víceúčelové kulturní centrum Rožnov pod Radhoštěm

Víceúčelové kulturní centrum Rožnov pod Radhoštěm Víceúčelové kulturní centrum Rožnov pod Radhoštěm Seznam příloh 1. situace 1:1000, 1:500 2. půdorys 1. pp a 1. np 1:200 3. půdorys 2. a 3. np 1:200 4. půdorys 4. np a řezy 1:200 5. pohledy 1:200 6. perspektivy

Více

Malé rekreační zařízení v obci Nejdek, oblast Nový Fojtov, okres Karlovy Vary

Malé rekreační zařízení v obci Nejdek, oblast Nový Fojtov, okres Karlovy Vary Příloha k č.j. VS 72/74/001/2011-50/Všeob/540 Malé rekreační zařízení v obci Nejdek, oblast Nový Fojtov, okres Karlovy Vary základní popis nepotřebného nemovitého majetku státu Pozemky - par. č. 1691/1

Více

CENTRUM ZDRAVÉHO BYDLENÍ

CENTRUM ZDRAVÉHO BYDLENÍ CENTRUM ZDRAVÉHO BYDLENÍ Pokud chcete nový dům, jste na správné adrese. Stanete se spoluautory svého nového domu a to je vždy nejlepší postup. Individuální projekt zohlední místní podmínky i vaše požadavky.

Více

Provozovny: Vzdálenost od centra Prahy 35 km. Vzdálenost Lán od Kladna je 14 km, od Slaného 16 km, od Rakovníka 19 km. Praha

Provozovny: Vzdálenost od centra Prahy 35 km. Vzdálenost Lán od Kladna je 14 km, od Slaného 16 km, od Rakovníka 19 km. Praha Provozovny: Praha Pasáž Jiřího Grossmanna Politických vězňů 14/915 Praha 1 110 00 Tel: 224 233 649 Fax: 224 233 650 Mobil: 602 362 222 E-mail: info@stavin.cz praha@stavin.cz Kladno Dr. Steinera 34 Kladno

Více

Exkluzivní. Kompletní nabídku nemovitostí a poskytovaných služeb naleznete na www.remaxcollection.cz LISTOPAD 2013

Exkluzivní. Kompletní nabídku nemovitostí a poskytovaných služeb naleznete na www.remaxcollection.cz LISTOPAD 2013 Exkluzivní nemovitosti Kompletní nabídku nemovitostí a poskytovaných služeb naleznete na www.remaxcollection.cz Představení kanceláře The RE/MAX Collection Platinum The RE/MAX Collection je prémiová značka

Více

ROZVOJOVÉ ÚZEMÍ D1-D3, B6

ROZVOJOVÉ ÚZEMÍ D1-D3, B6 ROZVOJOVÉ ÚZEMÍ D1-D3, B6 Rozvojové území D1 D3 plocha 3932 m² D1 D2 D3 garáž celkem obchody a služby (prodejní plocha + plocha zázemí)* m2 81 373 167 621 s travování (plocha pro hosty + plocha zázemí)

Více

2X9bytové domy v Polici nad Metují. David Chmelař

2X9bytové domy v Polici nad Metují. David Chmelař 1 2X9bytové domy v Polici nad Metují 2X9bytové domy v Polici nad Metují David Chmelař 2 2X9bytové domy v Polici nad Metují / Kontext okolní krajiny Zadání Dva totožné objekty s devíti malometrážními (startovními)

Více

Textová část 4 LETNÍ KINO HÁJEČEK

Textová část 4 LETNÍ KINO HÁJEČEK Textová část 4 LETNÍ KINO HÁJEČEK Základní princip navrhovaného řešení Původní rozloha parku byla postupně zmenšována stavebními zásahy. Ukusování plochy a následné vybudování objektu letního kina přímo

Více

Zakázka Název : Starovice lokalita vinných sklepů Kraj : Jihomoravský Obec : Starovice Datum zpracování : březen 2011

Zakázka Název : Starovice lokalita vinných sklepů Kraj : Jihomoravský Obec : Starovice Datum zpracování : březen 2011 . TEXTOVÁ ČÁST.1. Identifikační údaje Zakázka Název : Starovice lokalita vinných sklepů Kraj : Jihomoravský Obec : Starovice Datum zpracování : březen 2011 Objednatel Jméno / název : Obec Starovice dresa

Více

CIHLOVÝ PASIVNÍ DŮM PRO BUDOUCNOST HELUZ

CIHLOVÝ PASIVNÍ DŮM PRO BUDOUCNOST HELUZ CIHLOVÝ PASIVNÍ DŮM PRO BUDOUCNOST HELUZ Proč budujeme pasivní dům? 1. Hlavním důvodem je ověření možností dosažení úrovně tzv. téměř nulových budov podle evropské směrnice EPBD II. Co je téměř nulový

Více

julie pecharová atbs, atelier ondřeje císlera a tomáše otha, zimní semestr 2014/2015

julie pecharová atbs, atelier ondřeje císlera a tomáše otha, zimní semestr 2014/2015 julie pecharová atbs, atelier ondřeje císlera a tomáše otha, zimní semestr 2014/2015 Bytový dům Bechyňova atbs, atelier ondřeje císlera a tomáše otha, zimní semestr 2014/2015 Blok zakončující Engelem navrženou

Více

SVITAP J.H.J. spol. s r.o.

SVITAP J.H.J. spol. s r.o. NABÍDKA PRONÁJMU VOLNÝCH PROSTOR SVITAP J.H.J. spol. s r.o. Kijevská 8, 568 02 Svitavy tel.: 461 568 166 mob.: 605 700 601 e-mail: vinklerova@svitap.cz www.svitap.cz Budovy a provozy na ul. Dimitrovova

Více

VILA 2C ULICE 1.14 1.13 1.10. Účel místnosti. Plocha (m2) 1.09 1.08 1.06 1.07 -0,020 1.02 +0,000 1.01 +1,425

VILA 2C ULICE 1.14 1.13 1.10. Účel místnosti. Plocha (m2) 1.09 1.08 1.06 1.07 -0,020 1.02 +0,000 1.01 +1,425 půdorys 1.NP vrata vstupní branka ULICE 1.14 240 l 240 l 1.13 12 870 11 020 1 850 1.10 5 600 1.11 terasa 1 4 030 5 600 6 960 možnost umístění bazénu 1.06 1.09 1.04 1.07 1.02 1.03 1.12 terasa 2 1.08 +0,000

Více

PIVOVAR BUŠTĚHRAD KAMILA UNGRÁDOVÁ, MICHAELA ULRYCHOVÁ

PIVOVAR BUŠTĚHRAD KAMILA UNGRÁDOVÁ, MICHAELA ULRYCHOVÁ PIVOVAR BUTĚHRAD KAILA UNGRÁDOVÁ, ICHAELA ULRYCHOVÁ OBSAH ANALÝZA, KONCEPT HISTORIE x SOUČASNOST PŮDORYS 1. NP PŮDORYS 2. NP PŮDORYS 3., 4., 5. NP BOURANÉ A NOVĚ NAVRŽENÉ KONSTRUKCE ŘEZY POHLEDY VIZUALIZACE

Více

Kvalitní nízkoenergetické domy

Kvalitní nízkoenergetické domy Kvalitní nízkoenergetické domy Nabízíme řešení pro každého. EVROPSKÁ KVALITA NĚMECKÝ DOZOR ČESKÁ VÝROBA D.E.E.D., a. s., Dvorská 161, 503 11 Hradec Králové tel.: 495 051 111 / fax: 495 051 113 / e-mail:

Více

Byt. mladého muže. Oslovil nás čtenář, kterému je 29 let, pracuje. proměny bytu

Byt. mladého muže. Oslovil nás čtenář, kterému je 29 let, pracuje. proměny bytu proměny bytu Byt Text a vizualizace: Kateřina Mlejnková mladého muže Do redakce dochází stále více žádostí od lidí, kteří se rozhodli renovovat svůj byt, abychom jim poradili při jejich úvahách o rekonstrukci

Více

Půdní vestavby Praha 10 Představení projektu

Půdní vestavby Praha 10 Představení projektu Půdní vestavby Praha 10 Představení projektu Úvodem Developerská společnost Real 3 a.s., se při úvahách o novém projektu zabývala myšlenkou, jak nabídnout zájemcům o bydlení opravdovou architektonickou

Více

ÚLY A LODĚ. Nejen nostalgické vzpomínky na zde prožitý čas, ale i samotný charakter lokality NAD ÚDOLÍM. aneb PŘÍBĚH CHATY NÁVŠTĚVA

ÚLY A LODĚ. Nejen nostalgické vzpomínky na zde prožitý čas, ale i samotný charakter lokality NAD ÚDOLÍM. aneb PŘÍBĚH CHATY NÁVŠTĚVA ÚLY A LODĚ aneb PŘÍBĚH CHATY NAD ÚDOLÍM Úžasný panoramatický výhled do údolí Labe a na hrad Střekov se neomrzí. Přihlédneme-li k faktu, že majitel zahrady má k místu osobní vztah, není divu, že se zde

Více

KATALOGOVÝ LIST BD K Dolům 41, Praha 12 Modřany

KATALOGOVÝ LIST BD K Dolům 41, Praha 12 Modřany BYTY K PRODEJI Všechny byty mají skvělou dispozici, balkon nebo terasu, sklepní kóji přístupnou z 1.NP a kryté parkovací stání. Kupující si může zvolit dle svého vkusu povrchy podlah malby stěn obklady,

Více

Daniela Bošová-DANCON IČ: 68856849, Na Dlouhém lánu 430/26, 160 00 Praha 6

Daniela Bošová-DANCON IČ: 68856849, Na Dlouhém lánu 430/26, 160 00 Praha 6 Daniela Bošová-DANCON IČ: 68856849, Na Dlouhém lánu 430/26, 160 00 Praha 6 Rezidence AURUM Na pláni, Praha 5 - Smíchov STUDIE PROSLUNĚNÍ A DENNÍHO OSVĚTLENÍ Vypracovala: Ing. Daniela Bošová, Ph.D. Spolupráce:

Více

Fakulta architektury ČVUT 2007/2008 2.semestr

Fakulta architektury ČVUT 2007/2008 2.semestr Fakulta architektury ČVUT 2007/2008 2.semestr Základní ateliér Ústav památkové péče a renovací prof. Ing. arch. Bohumil Fanta, Csc. Ing. arch. Jan Kazimour 2. semestr 2007/08 JAN HARCINÍK 1 OBSAH Zadání

Více

WWW.NAVRHYBYDLENI.CZ PREZENTACE PATROVÉHO RODINNÉHO DOMU S OBYTNÝM PODKROVÍM A KRYTÝM STÁNÍM PRO AUTOMOBIL

WWW.NAVRHYBYDLENI.CZ PREZENTACE PATROVÉHO RODINNÉHO DOMU S OBYTNÝM PODKROVÍM A KRYTÝM STÁNÍM PRO AUTOMOBIL PREZENTACE PATROVÉHO RODINNÉHO DOMU S OBYTNÝM PODKROVÍM A KRYTÝM STÁNÍM PRO AUTOMOBIL 0.4 0.5 0.6 0.7 0.1 0.3 0.2 LEGENDA MÍSTNOSTÍ: 0.1 VSTUP 2,64m² 0.2 ŠATNA 4,16m² 0.3 KOUPELNA 4,94m² 0.4 PRACOVNA 9,36m²

Více

ŠKOLKA SVOJETICE 19. 10. 2012

ŠKOLKA SVOJETICE 19. 10. 2012 19. 10. 2012 Novostavba školky ve Svojeticích Zadání Zadáním projektu nové školky byly 2 klasické třídy pro 25 dětí a jedna menší pro cca 12 dětí. Součástí návrhu je universální sál pro děti a další společenské

Více

TABULKA - PROPOČET INVESTIČNÍCH NÁKLADŮ STAVBY A K C E : CENTRUM PRO SENIORY SEZIMOVO ÚSTÍ CENA JEDNOTKOVÁ * CENA CELKEM SOUČET

TABULKA - PROPOČET INVESTIČNÍCH NÁKLADŮ STAVBY A K C E : CENTRUM PRO SENIORY SEZIMOVO ÚSTÍ CENA JEDNOTKOVÁ * CENA CELKEM SOUČET TABULKA - PROPOČET INVESTIČNÍCH NÁKLADŮ STAVBY A K C E : CENTRUM PRO SENIORY SEZIMOVO ÚSTÍ ROZPIS NÁKLADŮ STAVBY MJ MNOŽSTVÍ CENA JEDNOTKOVÁ * CENA CELKEM SOUČET Projektové a průzkumné práce Kpl 1 4 300

Více

Oáza na vsi. 58 rodinné domy

Oáza na vsi. 58 rodinné domy 58 rodinné domy Oáza na vsi Úzkou dlouhou parcelu lemuje podél jižní strany bariéra, kterou tvoří skalka, zídka ze štípaného místního kamene, opěrná betonová stěna a plné dřevěné oplocení. Kompaktní hmota

Více

PRŮVODNÍ ZPRÁVA. Úvod

PRŮVODNÍ ZPRÁVA. Úvod PRŮVODNÍ ZPRÁVA Úvod Yverdon-les-Bains je švýcarské lázeňské město nacházející se se na břehu jezera Neuchâtel. Současná situace je výsledkem takřka třísetletého vývoje, ačkoliv Yverdon byl jako město

Více

které tvoří náves, jsem převzal základní principy, které vytváří tuto strukturu.

které tvoří náves, jsem převzal základní principy, které vytváří tuto strukturu. Průvodní zpráva 1. Identi ikační údaje OBYTNÝ SOUBOR NA UL. PASTVINY V BRNĚ KOMÍNĚ 2. Urbanistické řešení V konceptu jsem se inspiroval Komínskou návsí. Jedná se o kvalitní strukturu (nejen v rámci Komína),

Více