V tomto čísle najdete:

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "V tomto čísle najdete:"

Transkript

1 Školní časopis Základní školy Bodláka a Pampelišky leden školní rok 2011/2012 V tomto čísle najdete:

2 Správnými řešiteli soutěže z předchozího čísla se stali: Tonička Ruavičková, Milan Goll, Jan Patolán, Radek Tobiáš, Michael Patolán, paní učitelka Jitka Rejfová, babička Eva Dubská, Verča Neckařová, Jan Bótta Tento časopis vznikl v rámci Novinářského kroužku, který začal fungovat letos v září. Je nás dohromady 9 Špiónů a tohle je naše čtvrté číslo. Časopis je zdarma. Pokud byste však chtěli nějakým způsobem podpořit rozvoj časopisu, nebo ho obohatit novým nápadem či dokonce vlastním příspěvkem, prosím, kontaktujte p. učitelku Bočkovou

3 Nečekaný výlet do Jičínské knihovny V úterý 3.1 jsme měli nečekaný výlet do Jičínské knihovny, protože pan Bodlák zapomněl zapnout kamna a ve škole byla strašná zima, museli jsme mít bundy a kulichy. Když jsme přišli do knihovny, tak to vypadalo, že je ten výlet naplánovaný. Paní knihovnice nám dala na výběr 2 pohádky, o hloupém Kubovi a Oslí kůže. Nakonec jsme si vybrali pohádku Oslí kůže, všechny děti si sedly a paní knihovnice začala číst. Mně se ta pohádka docela líbila. Potom jsme si mohli prohlížet a číst knížky, jaké chceme. Náš Turecký asistent Suphi si dokonce myslel, že je ten výlet dokonale naplánovaný, protože to proběhlo úplně hladce. (Aleš Bacul, 4.třída) Zima ve škole V úterý 3.1. jsme přišli po vánočních prázdninách do školy a Brrrr. To byla šílená zima! V týhle zimě se učit by bylo hrozné, mozky by nám zamrzly! Tak naštěstí učitelé měli záložní plán. Jeli jsme do Jičínské knihovny, kde nám četla paní knihovnice o Oslí kůži, což byla strašně podobná pohádka s Princeznou se zlatou hvězdou na čele. Když paní knihovnice dočetla třída se šla najíst a se rozutekla po knihovně. Mohli si číst nebo hrát. Páťáci slavili, protože jim odpadla odpoledka!! (Sára Gollová, 5.třída) Táta a záhada DVD Jednoho dne si táta stále lámal hlavu proč mu nejde to DVD. Padlo pár sprostých nadávek, které tu radši nebudu zmiňovat. Hned jsme jeli k Vackovi, ale ten nám řekl : Vždyť s tím nic není. Tak jsme zase razili zpátky. Když jsme dorazili domů, už to tu bylo zas. Táta se tak vztekal, že si dokonce vyrval nějaké vlasy. Mě to pěkně rušilo v práci. Tak jsem se rozhodla ten záhadný problém vyřešit. Haha, ja hahá!, já se tak musela smát. Všichni na mě koukali, jak na pominutou. Tak říkám: A tati napadlo tě vůbec zmáčknout to tlačítko, kterému se říká Play? (tento článek není psán podle pravdy) (Sára Gollová, 5. třída)

4 Tělomrsk byl Tělomrsk v tělocvičně. Paní učitelka Vlasta Bočková se vycpala polštáři na břichu a pozadí. A paní učitelka Olga Provazníková měla to samé ale míň. Začalo se vážením a potom se šlo tancovat, abychom jsme se rozcvičili. Pak se šlo na dráhu, bylo v ní: skok přes kozu, skákání na trampolíně, lezení po žebřinách - slézt, plazit se po lavičce, skákání přes švédskou bednu. Dále se šlo na něco podobné golfu. Vedle bylo skákání přes švihadlo. Pak jsme zase tancovali, ale jinak. Když se zastaví hudba, tak přestaneme tancovat. Na konci jsme se opět vážili. Pak jsme dostali diplom+bonbon.bylo to velmi vtipné. (Zuzka Fortelková, 3.třída) Povánoční tělomrsk Ve čtvrtek po Vánocích byl Povánoční tělomrsk. Nejdřív bylo tancování. Paní učitelka Bočková měla triko a pod ním polštáře. Byla tam i paní učitelka Provazníková. Když tancování skončilo, tak se šlo na opičí dráhu. Potom se přeskakovalo přes švihadlo. Nejdřív se švihadlem točila paní učitelka Bočková, potom Suphi. Taky se chodilo pod tyčí. Tyč držel Suphi. Když se tyč dostala až skoro na zem tak se muselo lézt po zemi. Nakonec jsme dostali diplom a velmi sladký bonbón. Byla to zábava. (Eliška Prachařová, 3. třída)

5 Dne 20. ledna se konal v naší škole zápis do první třídy. Na zápis přišlo 17 budoucích prvňáčků. Páťáci a čtvrťáci provázeli malé děti po dvou třídách a v každé třídě byly 3 princezny. Na jednom stanovišti byla i zakletá princezna Petra, která vypadala jako chlap a děti říkaly, že vypadá jako strašidlo. Od pana Krále dostaly děti svitek, na který získávaly z různých stanovišť symboly. A když obešly všechna stanoviště, tak šli ke králi a on je odměnil výrobky a potřebami do školy, které pro ně připravili děti ze všech ročníků. (Radek Hadinec, 5. třída)

6 Ve středu do naší školy přijel 1. náměstek mistra školství pan Němec diskutovat a především objasnit záměr chystané koncepce změny financování regionálního školství. Diskuze se zúčastnili pedagogové a ředitelé škol, starostové blízkých obcí a rodiče. Debata to byla chvílemi velmi vyostřená. Zda nás pan náměstek přesvědčil o vhodnosti chystaných změn? Ke každé obci patří škola, hospoda, kostel a hřiště! Návštěva pana ministra školství Josefa Dobeše 26.ledna.2012 se k nám přijel podívat pan ministr školství Josef Dobeš na naší školu, která kdyby prošla nová reforma financování regionálních škol, by zřejmě musela být zavřena pro nízký počet žáků. Přijel asi v 9:00 rodiče ho také mohli vidět. Chodil po třídách a děti mu dávaly dotazy. Daniel se ho zeptal, proč chce zrušit tuto školu? Odpověděl - prý kvůli financím. Myslím si, že tato odpověď pro děti je taková špatná, protože si může někdo myslet, že nechce, abychom chodili do dobré školy, nebo že chce, abychom chodili do větší školy například do Jičína. To bychom pak ztratili kamarády. Pan ministr po návštěvě řekl, že se mu tato škola líbí a že jí nezavře. Ve čtvrtek večer dávali na ČT1 reportáž o návštěvě pana ministra v naší škole. (Aleš Bacul, 4. třída)

7 Názor na rušení vesnických škol Jsme zásadně proti! Ministři se snaží šetřit na nás občanech, což je nespravedlivé! Ministerstvo školství chystá změnu financování regionálního školství, kvůli které by většina vesnických škol nemusela přežít. Myslím, že je to špatné, protože některé děti nemají možnost dojíždět do větších měst, navíc jsou zvyklejší na mírnější a jemnější přístup učitelů a méně žáků ve třídě. Žáci, kteří jsou zvyklí na tento přístup, se můžou na větších školách začít zhoršovat a začít propadávat. I já doufám, že všichni z naší školy i z ostatních škol a dospělí se podepsali pod petici na odvolání ministra Dobeše. Ale samozřejmě nemůžeme nikoho nutit. Pod petici se podepsalo už přes 6006 lidí! Moc děkujeme! (Sára Gollová, 5. třída) Rozhovor s panem Janem Grulichem, ředitelem základní školy Trivium z Dobřan v Orlických horách 1) Jaký typ školy je ta vaše? - Jako vaše. 2) Kolik žáků pojme vaše škola? - Momentálně ) Jaký názor máte na chystanou koncepci? - Názor mám takový, že něco se dělat musí, ale tato koncepce správná není. 4) Jak by se dotkla ta koncepce vaší školy? - Pokud by jsme to přežili, určitě by jsme si každopádně finančně pohoršili. 5) Jak na to reagují rodiče a děti? - Bezmezně důvěřují, že tak, jak je to napsané, to neprojde. 6) Co se snažíte dělat proto, aby vás ta koncepce nezasáhla? - Tak snažíme se ukázat stejně tak jako pan kolega, váš ředitel - říkáte mu Bodlák - poukázat na to, co v té koncepci je nesmyslné, diskutovat s těmi co tu koncepci připravují, případně se jí snažit změnit, nebo udělat tak, aby naše školy fungovaly. 7) Jaký máte pocit z diskuze (jednání)s panem náměstkem Němcem a dnes s panem ministrem Dobešem? - Já jsem strašně rád, že přijeli. Je to od nich moc hezký. Za to jim můžeme poděkovat, že si udělali čas. Pocit mám lepší než, když jsem sem přijel. Takže o něco optimističtější. 8) Co byste vzkázal školám, které nyní bojují o přežití? - Přežijte! (Sára Gollová, 5. ročník)

8 Ve středu 25. ledna jsme byli naposledy plavat. Poslední lekce plavání byla ze všeho nejlepší. Mohli jsme na tobogán, dvě poslední družstva tam byla dokonce 7krát. Třetí družstvo tam bylo 5krát. Potom jsme měli vyhlášení vítězů soutěže, kde se hodnotila rychlost. Ve škole jsme dostali MOKRÉ VYSVĚDČENÍ. (Eliška Prachařová, 3. třída) Beseda s panem Ležákem Ve středu 25.1 po plavání jsme šli do tělocvičny. Tam nás pan Ležák, který je šéfredaktorem časopisu ABC, seznámil s ábíčkem a s jeho dvě-mi knihami z niž jednou je autorem (G2R) a druhou je spoluautorem (Noční můry nespí). Během besedy se mohly pokládat dotazy. (Vojta Prachař, 5. třída)

9 Mlynářka na lyžích Mladá mlynářka si chtěla vyjet na hory. Zabalila si sebou: plavky, opalovací krém, nafukovací lehátko a bazén. Prostě věci, které si myslela, že podle ní patří na hory. Jela vlakem, najednou začala sněhoblesková bouře! Když se blýskala, mlynářka vytáhla opalovací krém a začala se opalovat. Dojela na hory, lyže si položila na zem a převlékla se do plavek. Vzala si lyže a šla na kopec. Když byla v půlce, začala ji být zima. Myslela si, že na Pradědu budou mít asi klimatizaci. Když vyšla až nahoru na Praděd, byla zklamaná, žádnou klimatizaci tam neměli. Takže byla zmrzlá jako rampouch.nechtěla se dolů vracet pěšky, tak si připnula lyže a odrazila se. Chvíli padala, až najednou se z ní stala sněhová koule, která padala a padala a padala.až dopadla do vesnice Prčice. Pronajala si tam mlýn a na lyže už nikdy ani nepomyslela. (Eliška Prachařová, 3.třída) Šťastný mlýn Byl jednou jeden mlynář a ten měl mlýn. V tom mlýně mu hospodařila pěkná mlynářka. A tak plynul čas, mlynář mlel a mlynářka mu pomáhala. Ve mlýně jim bylo dobře. Až jednou, když šla mlynářka do vesnice za panem Lysým, tak klopýtla a poranila si lýtkový sval. Moc jí to bolelo, až z toho začala vzlykat. Stalo se to nedaleko mlýna a tak to mlynář uslyšel. Doběhl k ní a zvedl ji. Potom ji odvedl do mlýna a položil na postel. Mlynářka za chvíli usnula. Mlynář o ní měl velký strach a tak mezitím doběhl do vedlejší vesnice pro doktora. Doktor tam byl za chvíli. Zjistil, že to není nic vážného, že prý to bude jen potřebovat klid. Do Vánoc byla mlynářka zase zdravá. Byl Štědrý den a mlynářka dostala lýčené střevíce a lyže a mlynář také lyže. A tak se rozhodli, že pojedou na hory. Když tam dojeli, šli lyžovat. Lyžovali skoro celý den, potom šli do objednané chaty. Mlynářka uvařila pelyňkový čaj a pak šli spát. Druhý den museli zase zpět do mlýna, protože měli moc práce. Když dojeli mlýna, byl tam jeden plný vůz k semletí. Po celý rok měli pořád hodně práce a najednou tu byly další Vánoce a oni jeli opět na hory. A tak to bylo každý rok, až jednou měli tolik práce, že na hory jet nemohli a museli pracovat. Na hory už nejezdili, ale bylo jim spolu dobře. (Lada Pelcová, 3. třída)

10 Kačka Grohová: Ostrov? Jirka Pišl: Doba spaní? Vojta novák: Bylina? Radek Tobiáš: Město. p. uč. Malá: Pozdrav. Nikča Poláčková: Hudební nástroj. Alča Dubská: Nějaké město. p.uč. Málková: Žlutý ptáček. p.uč. Kůs: Řecky Dobrý den. Suphi: Zpěvačka z Číny. Míša Tobiášová: Rostlina. Natálka Samková: Rostlina. Nikča Poláčková: Rostlina. p.uč. Malá: Rostlina. p. uč. Kůs: Rostlina. p.uč.málková: Rostlina. Míša Tobiášová: Pes. Radek Tobiáš: Rostlina. Natálka Samková: Polévka. Radek Tobiáš: Čokoláda. p.uč.malá: Rostlina. p.uč. Kůs: Zelenina. Jirka Pišl: Hamburger. Nikča Poláčková: Polévka. Suphi: Artické hole.

11 Pokémon ve 3.tř Skoro všichni z naší třídy sbírají pokémony. Jirka Pišl jich má asi nejvíc. Je i klub Pokémoni. Z naší třídy do něj chodí:jirka, já, Honza Klíma, Vojta, Zůza a Míša. (Eliška Prachařová, 3. tř.) Pokémon Není to zrovna hit v naší škole, ale sbírají se. Jak víte, je devět tipů: travní ohniví vodní elektrický psychický bojoví bezbarví temný železný Jsou i různé série jako Black and white(bw) Noble victo - ries (NV) a nebo Rumble. V naší škole je pokémonový klub, do kterého chodí devět dětí a mají pokémoní přezdívky. Je to moc zajímavé. (Vojtěch Prachař, 5. ročník)

12 Připravil Radek Hadinec Proč mi lžeš, Pepíčku?" ptá se učitelka. "Víš, co se stane z dětí, které lžou?" - "Politici nebo poslanci, paní učitelko.." Proč vyhazuješ ten chleba, Jonáši?! zlobí se učitelka. Prosím, napadl mi ho kůrovec. Pepíček přijde ze školy a říká mamince: "Mami, dneska jsme psali nejkratší písemku!" "Jen jsem začal, už jsem byl v koncích." Pepíček je ve škole a paní učitelka se ptá: "Pepíčku, vám se narodila dvojčátka, viď?" "Ano," odpoví Pepíček. "A jak se budou jmenovat?" ptá se učitelka. Pepíček na to: "Nevím, ale tatínek říkal nějak Himl a Hergot. Učitel k žákům ve druhé třídě: Kdo jsou lidé, kteří si berou věci, i když jim nepatří? Děti nechápou. Tak například: Co bych byl, Pepíčku, kdybych teď sáhl takhle do tvé kapsy a vytáhl 50 korun? Kouzelník, pane učiteli. Učitelka se ptá Pepíčka: Co nám můžeš povědět o vlaštovkách? To jsou velice moudří ptáci - jak začne škola, odletí do jižních krajin!

13 Jméno a příjmení: Vyplněné kupóny vhazujte do Krabice označené Špión 15.února!!! Třída: Na úspěšné luštitele čekají zajímavé ceny. Připravili: Adam, Aleš, Alča V osmisměrce vyhledej a vyškrtej slova ze sloupce. Ze zbylých písmen ti vyjde tajenka. TAJENKA:

14 TAJENKA:

V tomto čísle najdete:

V tomto čísle najdete: Školní časopis Základní školy Bodláka a Pampelišky únor/březen školní rok 2011/2012 V tomto čísle najdete: Správné řešení z minulého čísla Osmisměrka: MÁME RÁDI ZVÍŘATA Křížovka: SUPHI Správnými řešiteli

Více

PLÁTEK. Uvnitř čísla: Hlásíme se vám, milí čtenáři, v novém složení a přejeme vám hodně zábavy při čtení Plátku. Úvodník 2. Ze života školy 3-4

PLÁTEK. Uvnitř čísla: Hlásíme se vám, milí čtenáři, v novém složení a přejeme vám hodně zábavy při čtení Plátku. Úvodník 2. Ze života školy 3-4 Uvnitř čísla: Úvodník 2 Ze života školy 3-4 PLÁTEK Rozhovory 5 Turistický kroužek 6 Rok 2011 Číslo 1 Adapťáky 7-12 Sport 13 Příběh 14 Křížovka 15 Zookoutek 16 Slunce svítí na noviny. Co to asi znamená?

Více

Žijeme ve škole. Stalo se: Fotografie: Osmáci v bludišti, Vítězi vánočního turnaje v tenise, Divadelní učebnice a Prvňáčci tvoří vánoční dekorace

Žijeme ve škole. Stalo se: Fotografie: Osmáci v bludišti, Vítězi vánočního turnaje v tenise, Divadelní učebnice a Prvňáčci tvoří vánoční dekorace Žijeme ve škole 1 Žijeme ve škole Stalo se: 7.1. začaly plavat děti ze 4.AB a 1.C 8.1. proběhla schůzka s rodiči vycházejících žáků 12.1. se konalo div. představení Divadelní učebnice pro 5., 8. a 9. ročník

Více

V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22

V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22 Prázdniny skončily 1 Návrat do školy 8 Už to začalo 10 V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22 Vážení čtenáři, i když se to nezdá, jsou velké prázdniny

Více

Fajn prázdniny všem žákům přeje Jednička

Fajn prázdniny všem žákům přeje Jednička Datum vydání: 18. června 2013 Číslo: 1/2013 Ročník: III Cena: 10,- Kč Nejdůležitější body: Průzkum k DÚ - strana 2 Věřte - nevěřte (o léku Pravopisoreversum) - strana 2 Co plánujete na prázdniny - strana

Více

Legrace ve škole. Příběh mluvící aktovky. Předvánoční noc ve škole

Legrace ve škole. Příběh mluvící aktovky. Předvánoční noc ve škole Legrace ve škole O tom, jestli je ve škole legrace, nemusíte přemýšlet moc dlouho. Stačí se podívat kolem sebe a tím myslím doprava nebo před sebe a pro některé i k učitelskému stolu. Každou chvíli se

Více

Kvasnice číslo 24, vyšlo v prosinci 2010. Ze školních lavic

Kvasnice číslo 24, vyšlo v prosinci 2010. Ze školních lavic 24 2010 Ze školních lavic Ve čtvrtek 25. října jsme ve škole oslavili Halloween. Děti si přinesly do školy vydlabané dýně a strašidelné kostýmy. Během dopoledne jsme pořádali soutěže a hry. Nakonec jsme

Více

E ík 3. ČÍSLO ÚNOR 2015 ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ DOBRUŠKA PULICKÁ

E ík 3. ČÍSLO ÚNOR 2015 ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ DOBRUŠKA PULICKÁ E ík 3. ČÍSLO ÚNOR 2015 ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ DOBRUŠKA PULICKÁ OBSAH ČÍSLA CO BYSTE O NÁS MĚLI VĚDĚT... 3 POLOLETNÍ PRÁZDNINY (NAŠE ANKETA)... 4 JAN MACEK... 4 HANA NOVOTNÁ... 5 1. A KŘÍŽOVKA I MEDVĚD... 6

Více

DOPIS Z AFRIKY. ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1

DOPIS Z AFRIKY. ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1 ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1 Nazdárek - kašpárek školáci. Nemožné se stalo skutkem a je tu již čtvrté číslo našeho školního půlročníku. Čtyři jsou třeba listy čtyřlístku,

Více

2. číslo prosinec 2011

2. číslo prosinec 2011 2. číslo prosinec 2011 ZŠ Pulická DOBRUŠKA Milí čtenáři! ÚVOD Zdravíčko přátelé! Určitě jste si všimli, že v 1. čísle našeho časopisu byl jiný nadpis, než je teď. A proč? Protože tento nadpis je víc IN!

Více

Evropský den jazyků. Návštěva z Francie a Itálie. Cesta do pravěku. Rozhovor s paní učitelkou Zatloukalovou. Holky versus kluci.

Evropský den jazyků. Návštěva z Francie a Itálie. Cesta do pravěku. Rozhovor s paní učitelkou Zatloukalovou. Holky versus kluci. Evropský den jazyků Návštěva z Francie a Itálie Cesta do pravěku Rozhovor s paní učitelkou Zatloukalovou Holky versus kluci Mikulášský kvíz Představujeme stálé redaktory www.zsms.streliceubrna.cz skolnirevue@centrum.cz

Více

ČERNO-BÍLÝ DEN (28.1.2010)

ČERNO-BÍLÝ DEN (28.1.2010) ročník 3/ číslo 1(5) Základní škola Mokrá únor 2010 strana 1 Neuvěřitelné se opět stalo skutkem. Vyšlo to. A vyšlo další číslo časopisu. Tak na to koukněte, pěkně si počtěte. ČERNO-BÍLÝ DEN (28.1.2010)

Více

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje beseda s paní TISCHLER, dámou, která přežila 3 koncentrační tábory ze školních kronik pohřeb Karla Hynka Máchy rozhovor Ing. Vlasta Lišková zástupkyně

Více

Červen 2014. Tak mi rychle napište ty jedničky, ať už konečně můžu vypadnout!

Červen 2014. Tak mi rychle napište ty jedničky, ať už konečně můžu vypadnout! Červen 2014 Tak mi rychle napište ty jedničky, ať už konečně můžu vypadnout! Milí čtenáři, je mnoho způsobů, jak strávit prázdniny. Někdo jezdí k moři, někdo cestuje všude, kde se dá, a jsou i tací, kteří

Více

květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení.

květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení. květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení. Mnoho poutavých a napínavých příběhů, bajek i pohádek Křížovky, kvizy a rozhovory Příjemné počtení

Více

POROZUMĚNÍ Veronika K. To naše Porozumění, to je naše potěšení. S ním se krásně zasmějeme a srdce si s ním zahřejeme.

POROZUMĚNÍ Veronika K. To naše Porozumění, to je naše potěšení. S ním se krásně zasmějeme a srdce si s ním zahřejeme. POROZUMĚNÍ číslo 41/2011-2012 strana 2 číslo 41 listopad 2011 - březen 2012 Denní centrum Mateřídouška, o.p.s. Divní lidé za zdí O lidech s mentálním postižením se říká, že jsou divní a nevyzpytatelní.

Více

PÍŠÍ A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE

PÍŠÍ A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE Poškolák PÍŠÍ A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE Zamyšlení na závěr školního roku Vážení rodiče, učitelé a žáci. Máme tu závěr školního roku 2014/15. Že nám to rychle uteklo? Ani tento rok nebyl

Více

Začátek redaktorem. Markéta Malá

Začátek redaktorem. Markéta Malá První pocity z prvního dne ve škole byli velmi dobré. Všimla jsem si výmalby některých z tříd. Překvapila mě změna vzhledu u některých z žáků. Dále jsem si všimla televize umístěné v přízemí. Velkou změnou

Více

(NE)VÍM. Školní časopis žáků ZŠ TG Masaryka Rajhrad ročník I / číslo 1

(NE)VÍM. Školní časopis žáků ZŠ TG Masaryka Rajhrad ročník I / číslo 1 (NE)VÍM Školní časopis žáků ZŠ TG Masaryka Rajhrad ročník I / číslo 1 Rodiče čekající své první dítě, přistupují ke své nové životní roli velice zodpovědně. Studují knihy o rodičovství, hledají na internetu

Více

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406 PÁTOVINY Březen, duben Č. 2 /2015 Z OBSAHU ČÍSLA JAK NÁS VIDÍ NA NÁVŠTĚVĚ NAIVNÍHO DIVADLA JIRKA V PAPÍROVÉM SVĚTĚ PERNŠTEJNI NA TRŮNU V DENÍKU ČLENOVÉ REDAKCE PÁTOVIN, KTERÉ VYCHÁZEJÍ V RÁMCI VOLITELNÉHO

Více

ŠKOLÁK. O prázdninách se (ne)učte! Číslo 4 ročník třetí. užijte si LÉTA! Uvnitř tohoto vydání: ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov GAZA -1-

ŠKOLÁK. O prázdninách se (ne)učte! Číslo 4 ročník třetí. užijte si LÉTA! Uvnitř tohoto vydání: ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov GAZA -1- ŠKOLÁK Číslo 4 ročník třetí ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Uvnitř tohoto vydání: Str. Jak cestují osmáci.. 2-3 Devítka se loučí 4-8 Prázdniny utečou jak voda 9 Smutnění 10 Rozhovor s panem učitelem

Více

Školní časopis DOBIÁŠEK

Školní časopis DOBIÁŠEK Základní škola Dobiášova Liberec Školní časopis DOBIÁŠEK Příspěvky v časopise jsou ryze žákovské práce. Mohou se v nich vyskytovat stylistické nedokonalosti, případně jiné chyby, které nebyly zcela vymýceny

Více

ZŠ SPORTOVNÍ UH.HRADIŠTĚ

ZŠ SPORTOVNÍ UH.HRADIŠTĚ 7 školní časopis ZŠ SPORTOVNÍ UH.HRADIŠTĚ 2010/2011 OBSAH: Den s modrým majákem Anketa + názor navíc Aquapark - kritika Jak jsem prožil své první přijímací zkoušky Sběr papíru Školní parlament Tichá středa

Více

září, říjen PŘEDSTAVUJEME VÁM ČLENY NAŠÍ ŠKOLNÍ REDAKCE ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ ČÍSLO 1.,2., ROČNÍK V. PODROBNÝ PLÁN NA ŘÍJEN 3

září, říjen PŘEDSTAVUJEME VÁM ČLENY NAŠÍ ŠKOLNÍ REDAKCE ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ ČÍSLO 1.,2., ROČNÍK V. PODROBNÝ PLÁN NA ŘÍJEN 3 ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ ČÍSLO 1.,2., ROČNÍK V. září, říjen UVNITŘ TOHOTO VYDÁNÍ: PODROBNÝ PLÁN NA ŘÍJEN 3 ADAPTAČNÍ VÝJEZD 6.ROČ. 4 SETKÁNÍ SE SPORTOVCI 5 PANÍ UČITELKA PETRA KIPRÁ 6 PŘEHLED STŘEDNÍCH ŠKOL

Více

VIP. ročník 8. Časopis pro celou rodinu 2/2014 Ročník 8, říjen vydal IQ Roma servis, o.s. Časopis vznikl. podporou:

VIP. ročník 8. Časopis pro celou rodinu 2/2014 Ročník 8, říjen vydal IQ Roma servis, o.s. Časopis vznikl. podporou: VIP Časopis pro celou rodinu 2/2014 Ročník 8, říjen vydal IQ Roma servis, o.s. Časopis vznikl podporou: Tato publikace byla vytvořena s finanční podporou programu Evropské unie Základní práva a občanství

Více

9/2014. Rubriky: Aktuality Památkový inspektor Okénko do devítky Zvíře Zábava Výročí 30 let založení Ležákovky a spoustu dalších.

9/2014. Rubriky: Aktuality Památkový inspektor Okénko do devítky Zvíře Zábava Výročí 30 let založení Ležákovky a spoustu dalších. Rubriky: 9/2014 Aktuality Památkový inspektor Okénko do devítky Zvíře Zábava Výročí 30 let založení Ležákovky a spoustu dalších. ŠÉFREDATOR Zdeňka Nováková REDATOŘI Tereza Vránová Radek Bříza Nicola Mrkvičková

Více

Kli=D. Klicperáčtí deváťáci. Redakce:

Kli=D. Klicperáčtí deváťáci. Redakce: Redakce: Kli=D Klicperáčtí deváťáci Co jsme pro vás připravili: Fejetony Rozhovor s pí. uč. Doleželovou Učitelé vráceni do školních lavic Vzpomínky deváťáků Vybavení školy Vtipy a fotky Rubriky: N. Novotná,

Více

Jílovský ŠKOLNÍ ROK 2009/10 JE TADY. JAKÝ BUDE, ZÁLEŽÍ JEN NA NÁS

Jílovský ŠKOLNÍ ROK 2009/10 JE TADY. JAKÝ BUDE, ZÁLEŽÍ JEN NA NÁS - Jílovský školákc ṿ 1 Školní noviny ZŠ Jílové u Prahy ročník II., září 2009 ŠKOLNÍ ROK 2009/10 JE TADY. JAKÝ BUDE, ZÁLEŽÍ JEN NA NÁS ZÁŘÍ V NAŠÍ ŠKOLE : Při slavnostním zahájení nového školního roku byla

Více

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice ROSÍK Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO rosického občasníku žáků ZŠ Rosice * 27. 10. 2009 * ročník VII * školní rok 2009/2010 * cena 15 Kč * Obsah: Akce, které se uskutečnily

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem ŠKOLÁK ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Číslo 3 Ročník sedmý 2014 Školní rok 2013/14 Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem Lidé spolu komunikují už odpradávna. Jako jediní ze zvířat jsme si ale vytvořili

Více