Záruční list. Sériové číslo adaptéru. Datum prodeje. Odběratel. Adresa

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Záruční list. Sériové číslo adaptéru. Datum prodeje. Odběratel. Adresa"

Transkript

1

2 Záruční list Verze programu SuperVAG 200 _. _ Sériové číslo adaptéru Datum prodeje.. Odběratel Adresa Záruční doba na diagnostický systém je 24 měsíců od data prodeje. Záruka se nevztahuje na vady způsobené nesprávným použitím, např. zapojení adaptéru k vozu se jmenovitým napětím větším než 12 V, nesprávným zapojením koncovky s volnými piny apod. Dále se záruka nevztahuje na poškození adaptéru mechanickými vlivy, vodou, agresivními látkami, zvýšenou teplotou apod. Záruka se také neposkytuje na adaptér, do kterého byl proveden jakýkoliv zásah neautorizovanou osobou.

3 Obsah Licence 5 Licenční... podmínky 5 Obsah... dodávky 6 Autorská... práva 7 Zjištění... verze programu 8 Aktualizace... 8 Systémové požadavky Instalace 9 10 Instalace... systému SuperVAG Diagnostic Tools 10 Aktualizace... systému SuperVAG 15 Aktualizace... firmware adaptéru po internetu 16 Doinstalování... dalšího produktu řady SuperVAG Diagnostic Tools 18 Instalace... ovladačů kabelu USB do Windows 21 Přihlášení... adaptéru Bluetooth do počítače 23 Odinstalování... systému SuperVAG Diagnostic Tools 29 Konfigurace programu 29 Zjednodušený... režim 29 Expertní... režim 32 Karta... Systém 34 Karta... SuperVAG 36 Karta... FLASH 38 Karta... VIN-R 39 Karta... Licence 40 Správa licence Karta... Ovladače USB 42 Karta... Systemové informace 43 Karta... Registry Windows 44 Ovládání programu SuperVAG KEY 45 Funkce... Programování klíčů 46 Navázání... kom unikace s řídicí jednotkou Pam ěť závad... Zjištění tajného... čísla Zadání tajného... čísla Učení klíčů

4 Ukončení... práce 55 Funkce... Programování dálkových ovládání 55 Navázání... kom unikace s řídicí jednotkou Pam ěť závad... Program... ování dálkového ovládání Testování... dálkového ovládání Propojení počítače s diagnostikovaným vozem Poloha... diagnostické zásuvky ve voze 64

5 Licence 1 Licence 1.1 Licenční podmínky 5 Instalací, kopírováním, načtením, otevřením nebo jiným použitím tohoto programu souhlasíte s podmínkami této smlouvy a jste jimi vázáni. Pokud s podmínkami této smlouvy nesouhlasíte, nejste oprávněni tento program užívat. Program je chráněn autorskými právy a mezinárodními úmluvami o autorských právech, jakož i dalšími zákony a úmluvami o duševním vlastnictví. Program se neprodává, pouze se uděluje licence k jeho užívání. Na základě této smlouvy jsou vám udělena následující práva: Smíte si vytvořit jednu záložní kopii programu. Tuto záložní kopii smíte použít výhradně k archivním účelům. Licence na program se vydává na produkt jako celek. Jeho komponenty nelze oddělovat pro užití více než jedním uživatelem. Program nelze pronajímat, poskytovat na leasing ani půjčovat. Bez omezení dalších práv může výrobce ukončit tuto smlouvu, jestliže nesplníte její podmínky. V takovém případě musíte zničit všechny kopie programu a datových souborů. Komunikační kabel je součástí poskytované licence. Není dovoleno zasahovat do jeho zapojení.

6 6 1.2 SuperKey 4 Obsah dodávky licence SuperVAG (DIAG / COMFORT VW / COMFORT PSA / TOOLBOX) odolný a praktický kufřík komunikační adaptér USB nebo USB/Bluetooth (za příplatek) konektory potřebné k propojení s vozidlem návod k obsluze instalační CD možnost získání nadstandardních příplatkových služeb: - call centrum - aktualizace - školení

7 Licence Autorská práva Veškerá vlastnická práva a práva na duševní vlastnictví týkající se tohoto programu, doprovodné tištěné materiály a jakékoli kopie programu jsou majetkem výrobce. Tištěný materiál dodávaný s programem není povoleno kopírovat. Veškerá vlastnická práva a práva k duševnímu vlastnictví obsažená v tomto programu jsou majetkem vlastníka obsahu a jsou chráněna příslušnými autorskými zákony a zákony a úmluvami na ochranu duševního vlastnictví. Tato smlouva neposkytuje žádná práva týkající se obsahu. Veškerá práva, která nejsou touto smlouvou výslovně udělena, jsou vyhrazena výrobci. Výrobce nenese v žádném případě odpovědnost za následné škody, ať jsou jakékoliv /včetně a bez omezení, přímé nebo nepřímé škody na zdraví, ze ztrát zisku z podnikání, z přerušení podnikání, ze ztrát podnikatelských informací nebo jakékoliv další zvláštní ztráty/, způsobené užíváním nebo nemožností užívat tento produkt, i když byl výrobce upozorněn na možnost vzniku takových škod. V žádném případě a ze žádného ustanovení této smlouvy nevyplývá, že by odpovědnost výrobce přesahovala částku Vámi zaplacenou za program včetně hardwarového převodníku.

8 8 1.4 SuperKey 4 Zjištění verze programu Jak zjistit, kterou verzi programu máte nainstalovanou? Pomůže Vám program SuperConfig, ve kterému provedete Konfiguraci adaptéru a vpravo se Vám vzápětí zobrazí tabulka aktivovaných produktů. Pro bezchybnou funkci programu je nutná správná kombinace verze programu, firmware adaptéru a zakoupených licencí! 1.5 Aktualizace Aktualizace zaručují vašim programům aktuálnost a správnou funkci. Proto doporučujeme sledovat naše webové stránky a zveřejněné aktualizace co nejdříve instalovat. Aktualizace je možné získat buď online (stažením z našich webových stránek) nebo použitím instalačního CD s poslední verzí systému SuperVAG Diagnostic Tools. Instalace nejnovějších aktualizací je možná teprve po uhrazení předplatného aktualizací na příslušný rok.

9 Licence 2 9 Systémové požadavky Minimální konfigurace počítače Počítač PC s procesorem Pentium III - 1,5 GHz Paměť RAM podle doporučení dodavatele operačního systému (Windows XP 512 MB, Windows Vista 1 GB) Mechanika CD-ROM 1500 MB volného místa na pevném disku 1 volný port USB nebo rozhraní bluetooth Operační systém: Windows XP nebo Windows Vista (včetně všech dostupných aktualizací) Minimální rozlišení grafického adaptéru pro běh programu je 1024 x 768

10 10 3 SuperKey 4 Instalace Tento průvodce instalací obsahuje pouze obecný popis celé instalační procedury. Úkony specifické pro jednotlivé vydané verze najdete vždy na v sekci Ke stažení. 3.1 Instalace systému SuperVAG Diagnostic Tools Pokud máte v systému zatrženou volbu Automatické oznámení o vložení CD, instalační program se spustí automaticky. V opačném případě spusťte soubor setup09.exe na instalačním CD. V úvodním okně zvolte aplikace, které chcete nainstalovat (SuperVAG, Acrobat Reader, Total Commander). Poznámka: Následně se zobrazí výzva k výběru jazyka, ve kterém má aplikace později pracovat. Po výběru jedné z možností je nutné vyčkat asi minutu, než bude aktualizace automaticky pokračovat. Nespouštějte během této doby instalaci znovu!

11 Instalace 11 Registrační údaje Po shlédnutí základních informací a přijetí licenčních podmínek budete vyzváni k vyplnění registračních údajů a k zadání typu rozhraní komunikačního adaptéru. Pozor! Typ připojení (USB/Bluetooth/sériový port) musí být správně nastaven. Nesprávná informace může zamezit funkci programu. Po nastavení všech informací klikněte na tlačítko Další.

12 12 SuperKey 4 Licenční údaje Na obrazovce Výběr produktů SuperVAG nastavte, které programy se mají instalovat. Zaškrtněte pouze programy, pro které vlastníte platnou licenci. Ostatní programy po nainstalování fungovat nebudou.

13 Instalace 13 Cílové umístění Dále si můžete zvolit, do kterého adresáře chcete diagnostický systém SuperVAG nainstalovat. Adresář volíte buď výběrem cesty v adresářové struktuře pomoc myši nebo přímým zadáním z klávesnice do okna s aktuálním adresářem. Pokud nezměníte nabízenou volbu, program se nainstaluje do přednastaveného adresáře C:\Program Files\Carsoft\SuperVAG.

14 14 SuperKey 4 Nastavení zástupců programů V předposledním okně instalace si můžete zvolit zda vytvořit ikonu na ploše a/nebo v panelu rychlého přístupu na liště (vedle tlačítka Start). Kliknutím na tlačítko Instalovat se spustí vlastní instalace. Tento průvodce instalací obsahuje pouze obecný popis celé procedury. Úkony specifické pro jednotlivé verze najdete vždy na v sekci Ke stažení. Pokud máte komunikační adaptér s rozhraním USB, zobrazí se po ukončení instalace obrazovka pro nainstalování ovladačů USB (pokud chcete provádět instalaci nebo změny, kabel nesmí být zapojen do počítače). Zapojte jej do počítače a do auta až po ukončení instalace driverů, kdy Vás k tomu program sám vybídne. Po dokončení instalace můžete program spustit v nabídce Start / Programy / Carsoft / SuperVAG poklepáním na ikonu SuperVAG. Pokud jste zvolili vytvoření ikon na ploše a/nebo v panelu rychlého spouštění, najdete ikony také tam.

15 Instalace Aktualizace systému SuperVAG Firma HR Carsoft s.r.o.,výrobce diagnostického systému SuperVAG, pro vás několikrát za rok připravuje nové verze svých produktů. V případě, že máte předplaceny aktualizace na příslušný kalendářní rok, jsou Vám všechny tyto novinky a vylepšení okamžitě po jejich vydání k dispozici. Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak tyto novinky získat, je stáhnout aktuální verzi systému SuperVAG Diagnostic Tools přímo z webových stránek Soubory naleznete v sekci Ke stažení. Instalace aktualizací je jednoduchá a není při ní potřeba kontaktovat prodejce pro další údaje. Stačí pouze spustit stažený soubor (běžně se po stažení ukládá na plochu) a pokračovat jako při běžné instalaci systému SuperVAG. V okně Výběr produktů SuperVAG zaškrtněte pouze Vámi zakoupené produkty a po dokončení instalace a prvním spuštění některé z aplikací proveďte Konfiguraci adaptéru (Nástroje / Možnosti). Ta si možná vyžádá také Aktualizaci firmware Vašeho adaptéru (viz následující kapitola). Poznámka: Pokud se při první komunikaci s vozem zobrazí hlášení o chybějícím předplatném aktualizací, restartujte aplikaci SuperVAG. V případě kdy během instalace nové verze nastanou problémy, zkuste verzi nejprve nainstalovat znovu a pokud potíže přetrvají, kontaktujte Vašeho prodejce diagnostiky.

16 SuperKey 4 Aktualizace firmware adaptéru po internetu Pokud používáte mimo COMFORT VW nebo PSA i další moduly, je nutné s každou novou verzí programu aktualizovat také firmware Vašeho adaptéru! Nové verze vybraných aplikací systému SuperVAG tedy vyžadují také nový firmware adaptéru. To se provádí v jakékoli aplikaci systému SuperVAG vyvoláním okna SuperConfig. Pro jeho spuštění klikněte na Nástroje a následně Možnosti v hlavním okně programu. Zobrazí se následující okno: Stiskněte Konfigurace adaptéru a pokud je to vyžadováno, zobrazí se okno pro Aktualizaci firmware adaptéru (viz další strana).

17 Instalace 17 Zajistěte, aby byl Váš počítač připojen k internetu a stiskněte Aktualizace po internetu. Ostatní tlačítka není nutné v běžných případech využívat. Po dokončení aktualizace se automaticky zopakuje konfigurace adaptéru, po které je program připraven k použití.

18 SuperKey 4 Doinstalování dalšího produktu řady SuperVAG Diagnostic Tools Pokud si přejete doinstalovat nově zakoupený program systému SuperVAG Diagnostic Tools, je nutné nainstalovat znovu celý diagnostický systém SuperVAG z instalačního CD nebo ze souboru, který stáhnete ze stránek (sekce Ke stažení). V okně Výběr produktů SuperVAG poté zaškrtněte všechny produkty, ke kterým vlastníte licenci (včetně nově zakoupené). Následně je nutné získat od nás nové licenční číslo pro tuto skupinu produktů a zadat je do Správce licence v okně SuperCONFIG: Spusťte libovolný program systému SuperVAG a vyberte Nástroje / Možnosti pro vyvolání okna nastavení SuperCONFIG. Proveďte konfiguraci adaptéru. Poznámka: Pokud máte aktivovány i jiné moduly než COMFORT VW/PSA, zobrazí se výzva k Aktualizaci firmware adaptéru, viz předchozí kapitola Aktualizace firmware.

19 Instalace 19 Klikněte na tlačítko Správce licence. Zobrazí se následující okno, ve kterém Načtete licenční kód a nadiktujete jej nebo napíšete Vašemu prodejci diagnostiky. Ten Vám buď obratem nebo v krátké době sdělí kód nový, vygenerovaný na základě nově dokoupené licence. Vepište jej do políčka níže a klikněte na Zapiš do kabelu. Poznámka: V době mezi vyčtením starého kódu a zapsáním nového neinstalujte žádnou novou verzi ani firmware adaptéru!

20 20 SuperKey 4

21 Instalace Instalace ovladačů kabelu USB do Windows Drivery USB se instalují v průběhu instalace. Podmínkou je zvolení typu rozhraní USB (dle obrázku z průběhu instalace).

22 22 SuperKey 4 Ke konci instalace bude informování o nainstalovaných driverech (ovladačích) USB a jejich verzi. Pokud je aktuální (dostupná) vyšší verze ovladačů, pak můžete kliknutím na tlačítko Odinstalovat smazat staré ovladače a potom tlačítkem Instalovat nechat vložit do systému nové.

23 Instalace Přihlášení adaptéru Bluetooth do počítače Zařízení Bluetooth musí být do operačního systému Windows přihlášeno pomocí ikony My Bluetooth places. Přesvědčete se, že Váš počítač splňuje požadavky na komunikaci bluetooth (máte správně nainstalovány ovladače pro vysílač bluetooth). Během přihlašování a komunikace přes rozhraní bluetooth nesmí být adaptér připojen zároveň také přes rozhraní USB! Nalezení zařízení Bluetooth Poklepejte na modro-bílou ikonu Bluetooth v dolním pravém rohu: Otevře se okno, ze kterého lze spustit průvodce přidáním zařízení, tzv. Setup Wizard:

24 24 SuperKey 4 Přesvědčete se, že je komunikační adaptér připojen do auta (na napětí). V průvodci přidáním zařízení Bluetooth zatrhněte první volbu klikněte na tlačítko Další. Z nabídky různých typů zařízení vyberte Bluetooth Serial Port:

25 Instalace 25

26 26 SuperKey 4 Klikněte na zobrazené zařízení SuperVAG Bluetooth a potom na tlačítko Další. Pokud nedošlo k vyhledání, zvolte z nabídky Show all devices a klikněte na Search again. Zobrazí se Vám informace o dokončení přidání zařízení bluetooth:

27 Instalace 27

28 28 SuperKey 4 Po kliknutí na tlačítko Dokončit se v pravém dolním rohu zobrazí žlutá bublina, na kterou kliknete: Zvolte volbu Použít klíč nalezený v dokumentaci a jako hodnotu klíče zadejte číslo 0. Párování je tímto dokončeno.

29 Instalace Odinstalování systému SuperVAG Diagnostic Tools V nabídce Nastavení / Ovládací panely je ikona Přidat nebo odebrat programy. Dvojitě na ni klikněte a zobrazí se Vám seznam nainstalovaných a zaregistrovaných programů. V seznamu zobrazených nainstalovaných programů vyhledejte HR Carsoft SuperVAG Diagnostic Tools a klikněte na tlačítko Odebrat. Pokračujte podle instrukcí. Systém SuperVAG Diagnostic Tools odinstalujete též kliknutím na položku Odinstalovat aplikaci SuperVAG Diagnostic Tools přímo v nabídce Start / Programy / Carsoft. 4 Konfigurace programu Program SuperConfig je určen pro systémové nastavení programů systému SuperVAG Diagnostic Tools. Nelze jej spustit samostatně, ale vyvolává se z libovolného nainstalovaného programu systému SuperVAG Diagnostic Tools (příkaz Nástroje/Možnosti nebo stisknout F12). K dispozici jsou dva režimy práce: Zjednodušený režim 2. Expertní režim Zjednodušený režim Tento režim slouží pouze k přihlášení komunikačního adaptéru do systému SuperVAG Diagnostic Tools. Neumožňuje nastavení jiných parametrů. V případě, že chcete změnit systémové parametry programu, přepněte do Expertního režimu. Přihlášení komunikačního adaptéru do systému (zjednodušený režim) Pro bezchybnou funkci programu je nutná správná kombinace verze programu, firmware adaptéru a zakoupených licencí!

30 30 SuperKey 4

31 Konfigurace programu 31 Kliknutím na tlačítko Konfigurace adaptéru se automaticky provede otestování portů počítače, vyhledá se adaptér a zkontroluje jeho nastavení. Vpravo se též zobrazí všechny programy, pro které vlastníte licenci (viz obr. níže). V případě potřeby se provede aktualizace firmware v komunikačním adaptéru. Poznámka: Pokud používáte adaptér bluetooth, a máte jej už přihlášený (spárovaný) k počítači, na kterém pracujete, pak zaškrtněte (kliknutím myší) políčko bluetooth, viz kapitola Přihlášení adaptéru Bluetooth do počítače 23. Pokud je vše správně nastaveno, objeví se hlášení Kontrola adaptéru dokončena. Klikněte na tlačítko OK a můžete začít pracovat s programy SuperVAG Diagnostic Tools. Pokud se během konfigurace adaptéru vyskytne nějaká chyba, kontaktujte Vašeho prodejce diagnostiky.

32 SuperKey 4 Expertní režim Tento režim slouží k přihlášení komunikačního adaptéru do systému SuperVAG Diagnostic Tools a kromě toho umožňuje i další nastavení. Přihlášení komunikačního adaptéru do systému (expertní režim) Na kartě Systém klikněte na typ komunikačního portu, ke kterému je připojen Váš komunikační adaptér (pro volbu USB zvolte USB Virtual COM). Potom klikněte na tlačítko Najdi připojený adaptér.

33 Konfigurace programu 33 Po vyhledání adaptéru se zobrazí karta Licence a na ní informace o Vašem adaptéru. Klikněte na tlačítko OK a můžete začít pracovat s programy SuperVAG Diagnostic Tools. Další funkce expertního režimu V expertním režimu je možné změnit různá nastavení programů SuperVAG Diagnostic Tools. Pro přehlednost jsou jednotlivé parametry uspořádány na kartách. V dalším textu je popis jednotlivých funkcí uspořádán podle těchto karet.

34 SuperKey 4 Karta Systém Výběr typu portu Pod horním okrajem záložky jsou tlačítka pro nastavení typu spojení mezi počítačem a komunikačním adaptérem. Kliknutím na správné tlačítko se Vám zobrazí dostupná čísla portů. Pokud se Vám zobrazí jeden nebo více portů, prohledají se po kliknutí na tlačítko Najdi připojený adaptér automaticky všechny dostupné porty a po nalezení se zobrazí informace o připojeném komunikačním adaptéru (přepne se na kartu Licence). Režim kompatibility s Windows 98 Toto políčko označte, pokud máte problémy s komunikací pod Windows 98/Me (běžně není potřeba). Rozlišení obrazovky V nabídce je seznam dostupných rozlišení grafického adaptéru. Pouhým výběrem jiného nastavení dojde k přepnutí grafického adaptéru na zvolený režim. Tato volba je platná pouze do nejbližšího restartu operačního systému. Pokud jste s novým nastavením spokojeni, klikněte na tlačítko Změň trvale, nové údaje se zapíší do

35 Konfigurace programu registrů a nastavení zůstane zachováno trvale. 35

36 SuperKey 4 Karta SuperVAG Nastavení komunikace Hold time definuje prodlevu při navazování komunikace v ms. Správná hodnota je 40 ms. Pooling definuje časování testu sériového portu. Správná hodnota je 40. Waiting definuje časování odesílání dat do jednotky. Správná hodnota je 20. Pro řídicí jednotky do roku 1998 (zejména přístrojové panely s palubním počítačem) je doporučená hodnota 250. Ostatní parametry Je-li zatržena volba Zobrazit řetězec dlouhého kódování, pak je zobrazen řetězec dlouhého kódování (funkce dostupná na autech faceliftovaných po roce 2003 u řídicích jednotek, které funkci Dlouhé kódování podporují) v hexadecimální formě.

37 Konfigurace programu 37 Nastavení tisku Výběrem tiskárny ze seznamu přednastavíte výchozí tiskárnu pro tisk, bez ohledu na přednastavenou výchozí tiskárnu Windows. Parametry servisu Identifikace definuje nadpis na výtisku paměti závad. Kód dílny zde zadejte Nevada kód Vaší dílny. Zabezpečení Tato funkce umožňuje chránit funkci Přizpůsobení čítače ujetých kilometrů před neautorizovaným použitím. Zapnutí hesla Kliknutím na zátržku Aktivovat heslo do funkce Přizpůsobení čítače ujetých kilometrů se zobrazí okno pro zadání hesla. Toto heslo je třeba zadat dvakrát stejně. Pokud je heslo aktivováno, pak je možné využít funkci přizpůsobení čítače ujetých kilometrů pouze po správném zadání hesla. Vypnutí hesla Zrušte zatržení u textu Aktivovat heslo do funkce Přizpůsobení čítače ujetých kilometrů. Aby zabezpečení bylo skutečně vypnuto, musíte opět zadat heslo (autorizace změny).

38 SuperKey 4 Karta FLASH Parametry komunikace Prodleva definuje časování odesílaných dat. Správná hodnota je 1. Velikost bloku definuje množství najednou načítaných dat při čtení řídicí jednotky. Správná hodnota je 346. Prodleva KWP definuje časování protokolu KWP2000. Správná hodnota je 100. Čekání před novým navazováním komunikace definuje časovou prodlevu před opakováním navazování komunikace. Správná hodnota je 200. Nastavení odesílání souborů Slouží k nastavení odchozí pošty pro zasílání souborů přímo z programu FLASH. Pokud používáte k příjímání a odesílání pošty program na Vašem počítači, např. Outlook Express, Outlook, Eudora nebo Thunderbird, zvolte typ klienta Windows klient. Pokud přistupujete k poště přes webové rozhraní, kontaktujte Vašeho poskytovatele připojení pro adresu a parametry SMTP serveru. Příklad pro nastavení pošty na serveru quick.cz :

39 Konfigurace programu - SMTP Server : Uživatelské jméno : Heslo : Vaše mailová adresa : Příjemce : 39 SMTP.QUICK.CZ <Vaše přihlašovací jméno> <Vaše přístupové heslo k e schránce> <Vaše mailová adresa na serveru QUICK> Příklad pro nastavení pošty na serveru seznam.cz : SMTP Server : Uživatelské jméno : Heslo : Vaše mailová adresa : Příjemce : smtp.seznam.cz <Vaše přihlašovací <Vaše přístupové heslo k e schránce> <Vaše přihlašovací Karta VIN-R Všechna potřebná nastavení provedete přímo na kartě SuperVAG. Nastavení pro oba programy jsou shodná.

40 SuperKey 4 Karta Licence Údaje na této kartě jsou uvedeny bez informací o instalovaných produktech a bez informace o verzi firmware v komunikačním adaptéru. Pokud máte připojený komunikační adaptér do počítače i do auta (stačí zajistit jeho napájení), provedete pomocí klávesy F1 Najdi připojený adaptér test adaptéru a zobrazíte jeho parametry. Aktualizace firmware nahraje do komunikačního kabelu aktuální data pro komunikaci. Doporučujeme provést tuto aktualizaci vždy po získání nové verze programu.

41 Konfigurace programu Správa licence Správa licence vyvolá externí program pro načtení a zadání aktivačního kódu komunikačního adaptéru. Pomocí aktivačního kódu lze aktivovat jednotlivé programy, které komunikují pomocí komunikačního adaptéru SuperVAG. Pro práci se správcem licence je třeba, aby byl komunikační adaptér připojený do počítače i auta. Pomocí Správce licence též aktivujete všechny nově dokoupené licence. Stačí nám poslat původní aktualizační kód a my vám obratem pošleme kód upravený. Při aktivaci dalšího programu nebo jeho funkce opište aktuálně platné licenční číslo a zašlete jej spolu s objednávkou prodejci, u kterého jste první licenci zakoupili. Po obdržení protikódu vyvolejte okno programu Správa licence, znovu načtěte aktuální kód a nový kód vepište do řádku Zápis nového kódu. Potom klikněte na tlačítko Zapiš do kabelu a počkejte, až se dole ve stavovém řádku objeví text Zapsáno.

42 SuperKey 4 Karta Ovladače USB Údaje na této kartě slouží ke kontrole verze ovladačů USB, příp. k jejich přeinstalování. Poznámka: Tato karta je dostupná pouze v případě, že jste zvolili typ rozhraní USB (na kartě Systém). Instalace ovladačů Před manipulací s ovladači odpojte USB adaptér od počítače. Jinak nemusí být všechny soubory správně přepsány. Instalaci ovladačů neprovádějte na jiné, již nainstalované ovladače (údaj v políčku Nainstalovaná verze USB ovladačů), ale proveďte vždy nejprve odinstalování ovladačů. Odinstalování ovladačů Před odinstalováním ovladačů odpojte USB adaptér od počítače. Jinak nelze ovladače z počítače kompletně odinstalovat.

43 Konfigurace programu Karta Systemové informace Pod zobrazenými systémovými informacemi jsou k dispozici systémové ikony zjednoduší Vám hledání systémových funkcí jako např: vyvolání okna Správce hardware nastavení datumu a času konfigurace řízení spotřeby Vašeho počítače externí aktualizace komunikačního adaptéru

44 SuperKey 4 Karta Registry Windows Informace centrálního registru Windows, které jsou zde zobrazeny, slouží pouze k nahlédnutí. Není možné je nijak upravovat.

45 Konfigurace programu 5 45 Ovládání programu SuperVAG KEY Pokud máte program správně konfigurován (viz kapitola Konfigurace programu), můžete s ním začít pracovat. Pro správné přizpůsobení klíčů je potřeba provést tyto kroky: Zjistit, ve které řidicí jednotce (pod kterou adresou) je umístěn imobilizér - Zjištění adresy imobilizéru. Ověřit správnost tajného čísla pro řídicí jednotku - Zjištění závad imobilizéru. Vyrobit (vyřezat) klíče a vložit do nich správné transpondéry. Ověřit správnost (a funkci) transpondérů - Přizpůsobování klíčů. Provést přizpůsobení klíčů - Přizpůsobování klíčků. Zkontrolovat správnost ukončení režimu přizpůsobování klíčů - Zjištění závad imobilizéru. Upozornění: Pokud po ukončení přizpůsobování klíčů zůstane SVÍTIT nebo BLIKAT kontrolka imobilizéru na přístrojovém panelu, pak to znamená, že nebyl postup řádně ukončen (některý klíč nebyl přečten, byl zadán špatný počet klíčů,...). Zákazníkovi po nějaké době přestane auto startovat (po vypršení časového limitu 30 min.). V tom případě, zkontrolujte jednotlivé klíče (transpondéry) a zkuste přizpůsobit klíče jednotlivě, abyste odhalili, který má poruchu.

46 46 SuperKey Funkce Programování klíčů Navázání komunikace s řídicí jednotkou Nejprve zvolte požadovanou operaci (Programování klíčů/ Programování dálk. ovládání). Program následně automaticky identifikuje příslušnou řídicí jednotku a naváže s ní komunikaci (přístrojový panel, imobilizér, jednotka oprávnění přístupu a startu). O průběhu navazování komunikace jste průběžně informování v levém dolním okně Status.

47 Ovládání programu SuperVAG KEY 47 Po navázání komunikace se zobrazí informace o stavu imobilizéru: V okně Status dále najdete identifikaci řídicí jednotky a v horní části okna budete mít k dispozici nabídku s příkazy komunikace. Podle toho, s jakou řídicí jednotkou komunikujete, může nabídka obsahovat níže uvedené příkazy. Popis jednotlivých funkcí je uveden v následujících kapitolách.

48 SuperKey 4 Paměť závad Stiskem tlačítka "Paměť závad" zobrazíte přehledný seznam závad příslušné jednotky: Závada Vysvětlení Klíč - signál příliš nízký Klíč - žádná komunikace Transpondér klíče se nehodí k tomuto vozu (poškozený nebo špatný typ) Programování klíčů chybné Některý transpondér (klíč) nemohl být přizpůsoben a proto nyní nefunguje žádný (nebo přestane fungovat po uplynutí cca. 20 min od ukončení režimu programování). Poznámka: Pokud se v paměti závad vyskytnou také jiné závady, není vhodné, abyste prováděli přizpůsobení nového klíče. Datová sběrnice hnacího systému Spojení s ŘJ motoru není v pořádku - Vadná ŘJ motoru - Žádná komunikace ŘJ motoru neodpovídá a proto nelze provést autorizaci a povolení startu

49 Ovládání programu SuperVAG KEY Zjištění tajného čísla Pokud není motor nastartovaný, je třeba vyčkat nejméně 10 min! U panelů, které program rozpozná, tato funkce zjistí tajné číslo a zobrazí je: Zjištěné tajné číslo se zároveň předvyplní do dialogu zadávání tajného čísla: Pokud program nerozezná přesný typ přístrojového panelu (imobilizéru), pak se načte část paměti a zobrazí se v hexadecimálním tvaru (viz Obr. 11). Poznámka: U některých typů panelu lze načíst obsah paměti až po nalezení správného kódu. Vyhledání může trvat až 90 minut. POZOR! Pokud máte aktivováno usínání počítače, je potřeba občas pohnout myší, jinak se s usnutím přeruší komunikace a obsah paměti se nepřečte kompletní (nezobrazí se výsledek).

50 50 SuperKey 4 Zjištění tajného čísla s ručním výběrem U některých řídicích jednotek Vám nebude zobrazeno tajné číslo, ale výpis obsahu paměti imobilizéru. Po straně jsou umístěna tlačítka modelu vozu. Výběrem správného modelu (kliknutí na tlačítko) se Vám zobrazí správné tajné číslo na řádku vpravo dole (zde zobrazeno číslo 1146). Vpravo vedle tabulky se zobrazí možné modely vozu pro příslušný výpis. Volbou některého z tlačítek se Vám tajné číslo automaticky přepočítá a zobrazí v řádku napravo (zde příklad: 1146). Pokud se domníváte, že ani jedno ze zobrazených tlačítek nedává správnou hodnotu, potom můžete zkusit najít číslo sami. Označením myší dvou po sobě jdoucích bytů (4 cifry po sobě, viz obr.11) kdekoliv ve výpisu, zpřístupní se tlačítka Převod BCD a Převod HEX, pomocí kterých si můžete přepočítat vybranou hodnotu z BCD kódu, nebo hexadecimálního čísla. Výsledek se objeví v poli vpravo dole. Pozor! Pokud špatně zvolíte typ panelu (např. u jiných aut než Škoda), zobrazí se Vám 0, nebo špatné číslo (např. větší než 9999). Správnost zadaného čísla ověříte ve funkci Zadání tajného čísla (viz kapitola Zadání tajného čísla 51 ). Seznam podporovaných vozů funkcí hledání tajného čísla: Vozy Vozy Vozy Vozy Vozy Škoda Volkswagen Audi Seat Ford

51 Ovládání programu SuperVAG KEY Zadání tajného čísla Přijetím tajného čísla povolí řídicí jednotka režim programování klíčků. V tuto chvíli je imobilizér vozu zablokován (je zrušena jeho funkce zákazu startu) a auto lze nastartovat. Tento stav je oznámen změnou frekvence blikání ikony klíče na přístrojovém panelu. Buď blikat přestane a svítí (auta do r.v. 2000), nebo bliká rychleji (auta od r.v. 2000). K zadání tajného čísla budete vyzváni tímto dialogovým oknem : Správné zadání je potvrzeno textem Tajné číslo přijato v pořádku, zobrazeným v okně Status.

52 52 SuperKey 4 Chyba při zadání tajného čísla Po zadání tajného čísla se NESMÍ zobrazit chybové hlášení dle obrázku. Toto hlášení znamená, že nebylo tajné číslo řídicí jednotkou přijato (buď je číslo špatné nebo je řídicí jednotka zablokována a tajné číslo nepříjímá). Upozornění: Po třech neplatných pokusech o zadání tajného čísla, se tato funkce na delší dobu zablokuje (je třeba nechat zapnuté zapalování alespoň na 30 minut aniž by běžela diagnostická komunikace). Pokud se Vám po zadání tajného čísla zobrazí chybové hlášení, nezkoušejte zadat tajné číslo znovu, ale ověřte zda je číslo, které jste zadali, správné. Někdy k Vám může přijet auto již zablokované, v tom případě nechte několik hodin zapnuté zapalování (alespoň 4).

53 Ovládání programu SuperVAG KEY Učení klíčů Přesný postup pro učení klíčů je v programu SuperVAG KEY zjednodušen na nejvyšší možnou míru. Po uživateli se žádá pouze zadání nezbytných parametrů. Před začátkem přizpůsobování je třeba mít k dispozici: 1. Všechny klíče, které mají na příslušném voze fungovat (tedy i ty, které mají pracovat jako náhradní). Všechny klíče, které nejsou ve chvíli učení k dispozici, budou zapomenuty. 2. Ve všech klíčích, které chcete učit, musí být vložen správný transpondér (čip). Ověření správného typu transpondéru zjistíte takto: 1. Vložte klíč do zapalování a otočte do polohy 1. Navažte komunikaci a v zobrazeném dialogovém okně zkontrolujte, zda je veličina "Kód klíče rozeznán" na hodnotě V zobrazeném seznamu paměti závad zkontrolujte, zda není přítomna závada : Klíček signál příliš nízký nebo Klíček žádná komunikace. Tento postup proveďte pro každý klíč! 3. Tajné číslo Tajné číslo je napsané na plastovém resp. kovovém přívěsku u originálních klíčů pod ochrannou ploškou, která se musí seškrabat. Jedná se o číslo (max. hodnota je 9999), ale počet cifer může být i menší (např. 20). Pokud neznáte správné tajné číslo, můžete použít funkci Zjištění tajného čísla (k dispozici pouze u podporovaných vozů, viz kapitola Seznam podporovaných vozů). POZOR! Maximální počet klíčů, které je možné přizpůsobit je 8. Programovat klíče můžete až po zadání správného tajného čísla. Do té doby je tlačítko neaktivní. Po kliknutí na tlačítko "Programování klíčů" se objeví dialogové okno pro zadání počtu programovaných klíčů. Po zavření dialogu je potřeba do spínací skříňky postupně dávat jeden klíč za druhým a vždy otočit do polohy 1 alespoň na 1 vteřinu. Počítá se čas, kdy je klíč v poloze 1, celkem (pro všechny klíče) nesmí přesáhnout 30 vteřin. Po této době (nebo po naprogramování příslušného počtu klíčů) se režim ukončí. Poznámka:

54 54 SuperKey 4 Pokud po ukončení přizpůsobování klíčů zůstane svítit nebo blikat kontrolka imobilizéru na přístrojovém panelu, znamená to, že nebyl postup řádně ukončen (některý klíč nebyl přečten, byl zadán špatný počet klíčů,...). Zákazníkovi po nějaké době přestane auto startovat (po vypršení časového limitu 30 min.). V tom případě, zkontrolujte jednotlivé klíče (transpondéry) a zkuste přizpůsobit klíče jednotlivě, abyste odhalili, který z nich má poruchu.

55 Ovládání programu SuperVAG KEY Ukončení práce Nejprve klikněte na ikonu Ukončení komunikace. Dokud nebyl zadán počet klíčů k učení, můžete tímto tlačítkem komunikaci kdykoli ukončit bez nebezpečí vymazání (zapomenutí) fungujících klíčů. 5.2 Funkce Programování dálkových ovládání Navázání komunikace s řídicí jednotkou Nejprve zvolte požadovanou operaci (Dálková ovládání). Program následně automaticky identfikuje příslušnou řídicí jednotku a naváže s ní komunikaci (centrální modul komfortního systému nebo centrální zamykání). O průběhu navazování komunikace jste průběžně informování v levém dolním okně Status.

56 56 SuperKey 4 Po navázání komunikace se pracovní plocha změní na toto zobrazení: Po navázání komunikace najdete v okně Status identifikaci řídicí jednotky a v horní části okna budete mít k dispozici nabídku s příkazy komunikace. Podle toho, s jakou řídicí jednotkou komunikujete, může nabídka obsahovat níže uvedené příkazy. Popis jednotlivých funkcí je uveden v následujících kapitolách.

57 Ovládání programu SuperVAG KEY Paměť závad Stiskem tlačítka "Paměť závad" zobrazíte přehledný seznam závad příslušné jednotky: 57

58 SuperKey 4 Programování dálkového ovládání Funkce je určena k naprogramování originálního dálkového ovládání umístěnému v klíči k vozu. Vždy je potřeba mít všechny ovladače ve chvíli programování k dispozici. Po zvolení příkazu zadáte počet dálkových ovládání, které chcete naprogramovat (max. počet je 4). Od zobrazení výzvy máte 15 vteřin na to, abyste stiskli libovolné tlačítko na všech dálkových ovládáních, která se mají naprogramovat. Tato funkce je dostupná u těchto vozů: Volkswagen Polo (9N1) r.v Golf 4 (1J) r.v Passat (3B) r.v Audi Audi A4 (8D) r.v Audi A Audi Allroad Škoda Octavia (1U) r.v Superb (3U) r.v Fabia (6Y) r.v Roomster (5J) r.v ) SEAT Ibiza (6K) r.v Toledo (1M) r.v Leon (1M) r.v

59 Ovládání programu SuperVAG KEY Testování dálkového ovládání Testování dálkového ovládání spustíte příslušným tlačítkem v horní liště programu SuperVAG KEY. Zobrazí se plocha podobná blokům měřených hodnot. Následujte pokyny uvedené v okně Status. Po stisku tlačítka na ovladači by se měly jednotlivé testované signály měnit na hodnotu OK (u nenaučeného ovladače alespoň jeden). 59

60 60 6 SuperKey 4 Propojení počítače s diagnostikovaným vozem S adaptérem pro připojení počítače k automobilu jsou dodávány celkem tři propojovací nástavce s různými diagnostickými konektory. Všechny tři kabely mají na jednom konci stejný konektor, kterým se příslušný nástavec zapojí do diagnostického adaptéru. Konektor OBD Pro vozy s datem výroby kolem roku 1995 a novější se používá 16-ti PINový diagnostický konektor OBDII (viz obrázek). U tohoto konektoru nehrozí poškození adaptéru vlivem chybného připojení (nelze zapojit obráceně). 16-ti pinový diagnostický konektor OBD-II Konektor pětipinový (modely s jednobodovým vstřikováním) Pro vozy Škoda-Favorit a starší modely Škoda-Felicia se používá 5-ti PINový diagnostický konektor. U těchto vozů je nejdříve nutno sejmout kryt na diagnostickém konektoru automobilu a teprve potom připojit konektor adaptéru. Ani u tohoto konektoru nehrozí poškození adaptéru vlivem chybného připojení (nelze zapojit obráceně). 5-ti pinový diagnostický konektor Konektor Audi 2x2 Pro starší vozy VW a Audi, které používají dva dvoupinové konektory, se použije kabel se čtyřmi samostatně vyvedenými vodiči, přičemž je nutno dbát na správné připojení jednotlivých vodičů. Černý diagnostický konektor je konektor napájecí, je vhodné vždy ověřit správnou polaritu napájecího napětí. Zeleno-bílý vodič diagnostického kabelu potom připojte na pin +12V, modrobílý vodič potom na kostru. Při obrácení polarity dojde k přetavení pojistky automobilu napájející diagnostickou zásuvku, může však dojít i k poškození adaptéru. Proto věnujte zapojování napájecích vodičů zvýšenou pozornost. Hnědý nebo bílý diagnostický konektor potom obsahuje datové piny K a L, na pin K se připojí zelený vodič diagnostického kabelu, na pin L potom modrý vodič diagnostického kabelu. Při špatném připojení datových vodičů nehrozí žádné poškození. Pokud daný vůz obsahuje více datových diagnostických zásuvek (více řídicích jednotek), je nutné vždy najít příslušnou zásuvku pro danou řídicí jednotku (např. airbag, ABS, klimatizaci atd.) a propojit příslušný datový pin K se zeleným vodičem diagnostického kabelu. Tyto přídavné diagnostické konektory většinou neobsahují pin L, takže modrý vodič diagnostického kabelu zůstane nepřipojen.

61 Propojení počítače s diagnostikovaným vozem 61 Konektor VW LT Využijte nástavce se samostatnými piny a osaďte konektor dle tabulky (podle toho, se kterou řídicí jednotkou chcete komunikovat). Řídicí jednotka Imobilizér Řízení motoru Zelenobílý vodič Napájení (+ 12V) 3 3 Modrobílý vodič Napájení (-, kostra) 1 1 pohled na zásuvku v autě (otočeno o 90 ) Zelený vodič Datový pin K 14 14

62 62 SuperKey 4

63 Propojení počítače s diagnostikovaným vozem 63

64 SuperKey 4 Poloha diagnostické zásuvky ve voze Výrobce Model Rok výrobyr Poloha diagnostické zásuvky VW Passat VW Passat VW Passat (3B) VW Passat (3C) VW Golf VW Golf VW Golf (1J) VW Golf (1K) VW Polo VW Polo

Záruční list. Sériové číslo adaptéru. Datum prodeje. Odběratel. Adresa

Záruční list. Sériové číslo adaptéru. Datum prodeje. Odběratel. Adresa Záruční list Verze programu SuperVAG 20. _ Sériové číslo adaptéru Datum prodeje.. Odběratel Adresa Záruční doba na diagnostický systém je 24 měsíců od data prodeje. Záruka se nevztahuje na vady způsobené

Více

2.1.2 V následujícím dialogovém okně zvolte Instalovat ze seznamu či daného umístění. stiskněte tlačítko Další

2.1.2 V následujícím dialogovém okně zvolte Instalovat ze seznamu či daného umístění. stiskněte tlačítko Další Autodiagnostika ROBEKO Diagnostický kabel VAG1 VAGR1 Instalace pro operační systémy Windows 1. Úvod : Před použitím kabelu je nutné nejprve nainstalovat příslušné ovladače v operačním systému Vašeho počítače.

Více

T-Mobile Internet. Manager. pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE

T-Mobile Internet. Manager. pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE T-Mobile Internet Manager pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE Obsah 03 Úvod 04 Požadavky na hardware a software 04 Připojení zařízení k počítači 05 Uživatelské rozhraní 05 Výběr sítě 06 Připojení k internetu

Více

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Úvod k instalaci Tato instalační příručka je určena uživatelům objednávkového modulu Offline VetShop verze 3.4. Obsah 1. Instalace modulu Offline VetShop...

Více

Postup přechodu na podporované prostředí. Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy

Postup přechodu na podporované prostředí. Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy Postup přechodu na podporované prostředí Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy Obsah Zálohování BankKlienta... 3 Přihlášení do BankKlienta... 3 Kontrola verze

Více

Převodník PRE 10/20/30

Převodník PRE 10/20/30 Převodník PRE 10/20/30 PRE10/20/30 slouží pro připojení zařízení Elektrobock (centrální jednotka PocketHome, termostatu PT41 aj.) do sítě Ethernet. Připojené zařízení je tak možno ovládat z libovolného

Více

INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4

INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4 INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4 1. Dříve než spustíte instalaci Vítáme Vás při instalaci nové verze aplikace eliška. Před samotnou instalací, prosím, ověřte, že jsou splněné následující podmínky:

Více

STATISTICA 10 Postup instalace plovoucí síťové verze s odpojováním licencí (BNET)

STATISTICA 10 Postup instalace plovoucí síťové verze s odpojováním licencí (BNET) STATISTICA 10 Postup instalace plovoucí síťové verze s odpojováním licencí (BNET) 1. Instalace plovoucí síťové verze zahrnuje dvě části: a) instalace serveru a b) lokální instalace na připojených pracovních

Více

Datacard. Instrukce k aktualizaci firmware tiskáren. Aktualizační aplikace pro operační systémy Windows

Datacard. Instrukce k aktualizaci firmware tiskáren. Aktualizační aplikace pro operační systémy Windows Datacard Instrukce k aktualizaci firmware tiskáren Aktualizační aplikace pro operační systémy Windows Co potřebujete Tiskárna karet je zapnuta a připravena k tisku karet ve stavu Ready, a stavová dioda

Více

eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) w w w. n e s s. c o m

eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) w w w. n e s s. c o m eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) Příprava Při instalaci elišky doporučujeme nemít spuštěné žádné další programy. Pro instalaci elišky je třeba mít administrátorská práva na daném počítači.

Více

Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu.

Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu. Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu. Poznámka: Tento manuál popisuje vzhled USB modemu a postup přípravy modemu, instalace

Více

STRUČNÁ PŘÍRUČKA. Instalace ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers

STRUČNÁ PŘÍRUČKA. Instalace ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers STRUČNÁ PŘÍRUČKA Instalace ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers Obsah 1. Úvod...1 2. Nutné podmínky...1 3. Instalace Ovladačů Nokia Connectivity Cable Drivers...2 3.1 Před začátkem instalace...2 3.2

Více

CUZAK. Instalační příručka. Verze 2.0 2015

CUZAK. Instalační příručka. Verze 2.0 2015 CUZAK Instalační příručka Verze 2.0 2015 Copyright 2015 Altair CUZAK s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Všechna práva vyhrazena. Všechna informace, jež jsou publikována na v tomto dokumentu, jsou chráněna

Více

IPFW. Aplikace pro ovládání placeného připojení k Internetu. verze 1.1

IPFW. Aplikace pro ovládání placeného připojení k Internetu. verze 1.1 IPFW Aplikace pro ovládání placeného připojení k Internetu verze 1.1 Popis aplikace Aplikace IPFW (IP Firewall) je určen k řízení placeného připojení k Internetu ve spojení s elektronickým mincovníkem

Více

Obnova certifikátu. Úvod. Proč obnovit certifikát? Kdy obnovit certifikát? Které certifikáty obnovit? Jak obnovit certifikát na kartě ProID+ esign?

Obnova certifikátu. Úvod. Proč obnovit certifikát? Kdy obnovit certifikát? Které certifikáty obnovit? Jak obnovit certifikát na kartě ProID+ esign? Obnova certifikátu Před vypršením platnosti certifikátů si musí uživatelé ProID+ esign požádat o nový certifikát. Otázky, spojené s obnovou, a postup obnovy certifikátu na kartě ProID+ esign jsou uvedeny

Více

Síťová instalace a registrace pro progecad

Síťová instalace a registrace pro progecad Síťová instalace a registrace pro 1 Obsah 1 Obsah... 1 2 Úvod... 1 3 Jak začít... 2 3.1 Instalace NLM Serveru pro... 2 3.2 Registrace NLM Serveru pro... 2 3.3 Přidávání a aktivace licencí... 2 3.4 Instalace

Více

Začněte zde. Podle pokynů na Instalačním listu nainstalujte hardware. Potom pokračujte následujícími kroky a optimalizujte kvalitu tisku.

Začněte zde. Podle pokynů na Instalačním listu nainstalujte hardware. Potom pokračujte následujícími kroky a optimalizujte kvalitu tisku. Začněte zde Vyrovnání tiskových kazet bez počítače Podle pokynů na Instalačním listu nainstalujte hardware. Potom pokračujte následujícími kroky a optimalizujte kvalitu tisku. 1 Zkontrolujte, zda je v

Více

Instalační manuál pixel-fox

Instalační manuál pixel-fox Instalační manuál pixel-fox Verze 01/2011 V5 (CZ) - Subject to change without notice! Systémové požadavky: Aktuální minimální systémové požadavky pro používání software pixel-fox na vašem PC jsou: - IBM

Více

.NET Framework verze 3.5... 4 Program pro připojení ke vzdálené ploše (RDC) verze 7.1... 5

.NET Framework verze 3.5... 4 Program pro připojení ke vzdálené ploše (RDC) verze 7.1... 5 Obsah Přístup k serveru ČMIS Kancelář Online... 2 Úvod... 2 Uživatelé s operačním systémem Windows XP musí nainstalovat:... 2 Uživatelé s operačním systémem Windows Vista musí nainstalovat:... 4.NET Framework

Více

Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty

Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty Doporučené nastavení prohlížeče MS Internet Explorer 7 a vyšší pro Max Homebanking PS s využitím čipové karty Obsah 1. Instalace SecureStore... 2 2. Nastavení Internet Exploreru... 3 3. První přihlášení...

Více

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu.

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu. Návod Video Viewer 1.9.9 1 Dodávaný licencovaný software Následující stránky popisují nejpoužívanější funkce software Video Viewer. Podrobnosti o softwaru a jeho nastavení, najdete v rozšířené příručce,

Více

Příručka pro klientský certifikát

Příručka pro klientský certifikát Příručka pro klientský certifikát OBSAH 1) Instalace programového vybavení do systému Microsoft Windows 2 1. krok - Průvodce instalací 4 2. krok - Dokončení instalace 5 3. krok - Instalace na PC, který

Více

Poznámky k instalaci tiskového systému HP LaserJet P2015 Series

Poznámky k instalaci tiskového systému HP LaserJet P2015 Series Poznámky k instalaci tiskového systému HP LaserJet P2015 Series Autorská práva a licence 2006 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. Reprodukce, úpravy nebo překlad jsou bez předchozího písemného

Více

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista OBSAH Kapitola 1: SYSTéMOVé POžADAVKY...1 Kapitola 2: INSTALACE SOFTWARU TISKáRNY V SYSTéMU WINDOWS...2 Instalace softwaru pro lokální tisk... 2 Instalace softwaru

Více

CUZAK. Instalační příručka. Verze 2.0 2014

CUZAK. Instalační příručka. Verze 2.0 2014 CUZAK Instalační příručka Verze 2.0 2014 Copyright 2014 Altair Software s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Všechna práva vyhrazena. Všechna informace, jež jsou publikována na v tomto dokumentu, jsou chráněna

Více

TECHNICKÉ POŽADAVKY PRO INSTALACI SW PRO ZÁZNAM VIDEA PRO ZÁZNAM AUDIA (ZVUKU) PRO ZÁZNAM OBRÁZKŮ JAZYKOVÉ MUTACE

TECHNICKÉ POŽADAVKY PRO INSTALACI SW PRO ZÁZNAM VIDEA PRO ZÁZNAM AUDIA (ZVUKU) PRO ZÁZNAM OBRÁZKŮ JAZYKOVÉ MUTACE INSTALACE SW EduArt OBSAH: OBSAH: TECHNICKÉ POŽADAVKY PRO INSTALACI SW PRO ZÁZNAM VIDEA PRO ZÁZNAM AUDIA (ZVUKU) PRO ZÁZNAM OBRÁZKŮ JAZYKOVÉ MUTACE POSTUP INSTALACE KDE NAJDETE INSTALAČNÍ SOUBOR JAK SPUSTÍTE

Více

Návod k aktualizaci firmwaru pro Web Server OZW672... a OZW772...

Návod k aktualizaci firmwaru pro Web Server OZW672... a OZW772... Návod k aktualizaci firmwaru pro Web Server OZW672... a OZW772... Informace Připojení Dostupnost Uživatelské rozhraní 1 Rozdíl mezi aktualizací aplikačních souborů přístrojů a aktualizací firmwaru Aktualizace

Více

LAN adaptér. Návod k použití

LAN adaptér. Návod k použití LAN adaptér Návod k použití Popis adaptéru Adaptér je určen k propojení loggeru řady S/Rxxxx a PC počítače pomocí sítě Ethernet. V případě vzniku alarmu na loggeru umí LAN adaptér vyslat informační e-mail

Více

Průvodce převodem dat z programu Medicus 2 do programu Medicus Komfort

Průvodce převodem dat z programu Medicus 2 do programu Medicus Komfort Průvodce převodem dat z programu Medicus 2 do programu Medicus Komfort 1. O převodu V tomto průvodci vás krok za krokem seznámíme s postupem, jak převést data ze stávajícího programu Medicus 2 (dále jen

Více

Wi-Fi router TP-LINK WR842ND s podporou CDMA USB modemů. verze dokumentu 1.0 ze dne 1. 4. 2013

Wi-Fi router TP-LINK WR842ND s podporou CDMA USB modemů. verze dokumentu 1.0 ze dne 1. 4. 2013 Strana 1 Wi-Fi router TP-LINK WR842ND s podporou CDMA USB modemů verze dokumentu 1.0 ze dne 1. 4. 2013 Wi-Fi router TP-LINK WR842ND spolu s upraveným OpenWrt 1 firmware zajistí připojení a distribuci internetu

Více

Návod na používání aplikace TV DIGITAL OnGuide(EPG)

Návod na používání aplikace TV DIGITAL OnGuide(EPG) Návod na používání aplikace TV DIGITAL OnGuide(EPG) I. Instalace TV DIGITAL OnGuide Pokud máte aplikaci TVCenter 6 nainstalovanou z originálního CD, vložte tento disk do mechaniky Vašeho PC a počkejte

Více

IceWarp Outlook Sync Rychlá příručka

IceWarp Outlook Sync Rychlá příručka IceWarp Mail server 10 IceWarp Outlook Sync Rychlá příručka Verze 10.4 Printed on 20 September, 2011 Instalace Prostudujte si před instalací Na cílové pracovní stanici musí být nainstalovaný program Microsoft

Více

UŽIVATELSKÝ MANUÁL. pro 485COM FW 2.x (MODBUS)

UŽIVATELSKÝ MANUÁL. pro 485COM FW 2.x (MODBUS) pro 485COM FW 2.x (MODBUS) Obsah Obsah 3 1. Instalace 4 1.1 Podpora operačních systémů 4 1.2 Podpora USB modemů 4 1.3 Instalace USB modemu 4 1.4 Instalace aplikace 4 2. Nastavení 5 2.1 Nastavení jazykové

Více

Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide

Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide Windows RT 8.1 Update Step-by-Step Guide Aktualizace Windows RT na verzi Windows RT 8.1 Nainstalováním nejnovějších aktualizací Windows zajistěte, aby byl počítač s Windows RT v aktuálním stavu Zjištění

Více

Návod pro připojení do pevné sítě na kolejích, učebnách a v kancelářích Univerzity Pardubice

Návod pro připojení do pevné sítě na kolejích, učebnách a v kancelářích Univerzity Pardubice Návod pro připojení do pevné sítě na kolejích, učebnách a v kancelářích Univerzity Pardubice Česká verze Verze 1.5 Březen 2010 Informační centrum Univerzita Pardubice Obsah Obsah... 1 Windows XP... 2 Windows

Více

Instalační příručka pro Windows Vista

Instalační příručka pro Windows Vista Instalační příručka pro Windows Vista Než je možno tiskárnu použít, musíte připravit hardware a instalovat ovladač. Ve Stručném návodu k obsluze a v této Instalační příručka pro Windows Vista naleznete

Více

Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100

Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100 Manuál snadné instalace Lenovo IdeaPad S100 1 2 Vážený zákazníku, gratulujeme vám k pořízení netbooku Lenovo IdeaPad S100. Manuál, který právě držíte v rukou, se může stát vaším užitečným poradcem. Poradí

Více

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Verze: 1.0.0 2 Obsah 0 Část I Předmluva 1 Vítejte 3... 3 Část II Instalace 4 Část III Aktivace programu 8 Část IV Obsluha programu 9 1 Menu... 9 Soubor... 9 Otevřít test... 9 Zobrazit

Více

Software Capture Pro. Začínáme. A-61640_cs

Software Capture Pro. Začínáme. A-61640_cs Software Capture Pro Začínáme A-61640_cs Začínáme se softwarem Kodak Capture Pro Software a Capture Pro Limited Edition Instalace softwaru: Kodak Capture Pro Software a Network Edition... 1 Instalace softwaru:

Více

Návod na instalaci a použití programu

Návod na instalaci a použití programu Návod na instalaci a použití programu Minimální konfigurace: Pro zajištění funkčnosti a správné činnosti SW E-mentor je potřeba software požívat na PC s následujícími minimálními parametry: procesor Core

Více

Servisní telefon: 724008007 Internet: www.ktvprerov.cz email: internet@ktvprerov.cz

Servisní telefon: 724008007 Internet: www.ktvprerov.cz email: internet@ktvprerov.cz Kabelová televize Přerov, a.s. Servisní telefon: 724008007 Internet: www.ktvprerov.cz email: internet@ktvprerov.cz Vážení uživatelé služby MediaLINE v této příručce předkládáme návod na konfiguraci počítače

Více

Stručná instalační příručka SUSE Linux Enterprise Server 11

Stručná instalační příručka SUSE Linux Enterprise Server 11 Stručná instalační příručka SUSE Linux Enterprise Server 11 RYCHLÝ ÚVODNÍ LIST NOVELL Při instalaci nové verze systému SUSE Linux Enterprise 11 postupujte podle následujících pokynů. Tento dokument obsahuje

Více

Modul 2. První sada úkolů:

Modul 2. První sada úkolů: Zadání První sada úkolů: Modul 2 Všechny potřebné složky a soubory pro splnění následující sady úkolů se nachází ve složce sada1. 1. Ve složce Ulohy vytvořte čtyři nové složky (podle obrázku) a pojmenujte

Více

Postup instalace přídavného modulu pro Aktuální zůstatky (CBA) v programu MultiCash KB (MCC)

Postup instalace přídavného modulu pro Aktuální zůstatky (CBA) v programu MultiCash KB (MCC) Postup instalace přídavného modulu pro Aktuální zůstatky (CBA) v programu MultiCash KB (MCC) 1/6 1. Instalace modulu Na internetových stránkách KB na adrese http://www.mojebanka.cz v sekci Stáhněte si

Více

Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows XP

Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows XP Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows XP Předmluva Tento návod slouží k nastavení připojení k síti Internet prostřednictvím služby Internet ONE, která využívá připojení pomocí protokolu PPPoE.

Více

Montážní a uživatelská příručka FBSN-8VIEW fbsn-view je elektrický modul, jednoduchá instalace, který Vám umožní integrovat aftermarketový parkovací

Montážní a uživatelská příručka FBSN-8VIEW fbsn-view je elektrický modul, jednoduchá instalace, který Vám umožní integrovat aftermarketový parkovací Montážní a uživatelská příručka FBSN-8VIEW fbsn-view je elektrický modul, jednoduchá instalace, který Vám umožní integrovat aftermarketový parkovací systém, do vozů koncernu Volkswagen, s OEM rádiem/navigací.

Více

STRUČNÝ PRŮVODCE (ČEŠTINA)

STRUČNÝ PRŮVODCE (ČEŠTINA) STRUČNÝ PRŮVODCE (ČEŠTINA) INSTALACE A NASTAVENÍ Krok 1. Připojení skeneru k počítači Pomocí kabelu USB připojte skener k počítači 1. Zapojte síťový adaptér do konektoru skeneru. 2. Zapojte druhý konec

Více

plussystem Příručka k instalaci systému

plussystem Příručka k instalaci systému plussystem Příručka k instalaci systému Tato příručka je určena zejména prodejcům systému a případně koncovým uživatelům. Poskytuje návod, jak provést potřebná nastavení komponent. ITFutuRe s.r.o. 26.2.2015

Více

National Instruments Workshop NI LabVIEW Ghid de Instalare Software. National Instruments Seminář NI LabVIEW Průvodce instalací softwaru

National Instruments Workshop NI LabVIEW Ghid de Instalare Software. National Instruments Seminář NI LabVIEW Průvodce instalací softwaru National Instruments Workshop NI LabVIEW Ghid de Instalare Software National Instruments Seminář NI LabVIEW Průvodce instalací softwaru 1 Seminář NI LabVIEW Průvodce instalací softwaru Obsah Možnost A.

Více

Instalační průvodce pro EasyGate UMTS Data

Instalační průvodce pro EasyGate UMTS Data Instalační průvodce pro EasyGate UMTS Data Tento instalační průvodce slouží pro rychlé nainstalování ovladačů pro EasyGate UMTS Data a zprovoznění internetového připojení pomocí HSDPA/GPRS. Vložené screenshoty

Více

INISOFT UPDATE - SLUŽBA AUTOMATICKÝCH AKTUALIZACÍ Uživatelská příručka

INISOFT UPDATE - SLUŽBA AUTOMATICKÝCH AKTUALIZACÍ Uživatelská příručka INISOFT UPDATE - SLUŽBA AUTOMATICKÝCH AKTUALIZACÍ Uživatelská příručka Popis funkce Softwarový nástroj INISOFT Update je univerzálním nástrojem pro stahování, údržbu a distribuci programových aktualizací

Více

Nápověda a postupy. Instalace a aktivace PDF-XChange Viewer Pro. Instalace a aktivace software. Nápověda a postupy. 1 z 9 27.8.

Nápověda a postupy. Instalace a aktivace PDF-XChange Viewer Pro. Instalace a aktivace software. Nápověda a postupy. 1 z 9 27.8. Nápověda a postupy Zde najdete návody a tipy pro práci, které Vám mohou usnadnit práci s produkty PDF-XChange. V případě, že si myslíte, že by zde neměl některý dotaz nebo problematika chybět, napište

Více

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 Microsoft Windows 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP / Home Server 2003 / Home Server 2011 Stručná příručka Klikněte sem pro stažení nejnovější verze dokumentu ESET NOD32 Antivirus poskytuje

Více

Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool

Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool Obsah 1.1... Příprava na aktualizaci 1.2... SyncTool software

Více

Certifikační autorita PostSignum

Certifikační autorita PostSignum Certifikační autorita PostSignum Generování klíčů a instalace certifikátu pomocí programu PostSignum Tool Plus na čipové kartě, USB tokenu verze 1.0.0 Uživatelská dokumentace Březen 2010 Strana 1 (celkem

Více

Průvodce aplikací. Aplikaci easyeldp spusťte z nabídky Start pomocí ikony KomixFiller, kterou naleznete ve složce Komix.

Průvodce aplikací. Aplikaci easyeldp spusťte z nabídky Start pomocí ikony KomixFiller, kterou naleznete ve složce Komix. Instalace aplikace easyeldp Aplikaci easyeldp je třeba instalovat na počítač, který splňuje příslušné systémové požadavky. Při instalaci postupujte následovně: 1) Spusťte instalaci aplikace easyeldp z

Více

Popis instalace programu OCEP (DEMOVERZE i ostrá verze)

Popis instalace programu OCEP (DEMOVERZE i ostrá verze) Popis instalace programu OCEP (DEMOVERZE i ostrá verze) Proces instalace probíhá automaticky. V jednotlivých krocích se instalují všechny aktuálně potřebné programy. To se liší podle operačního systému

Více

DP-G321AirPlus TM G bezdrátový víceportový tiskový server. Napájecí adaptér 5 V ss, 2.5 A

DP-G321AirPlus TM G bezdrátový víceportový tiskový server. Napájecí adaptér 5 V ss, 2.5 A Toto zařízení lze nakonfigurovat pomocí libovolného aktuálního webového prohlížeče, např. Internet Explorer 6 nebo Netscape Navigator 7.0 Než začnete AirPlus G 802.11g/2.4 GHz bezdrátový víceportový tiskový

Více

1. Instalace programu LUPA

1. Instalace programu LUPA 1. Instalace programu LUPA Do CD mechaniky počítače vložte instalační CD. Objeví se tabulka, v níž instalaci spusťte kliknutím na řádek Instalace programu Lupa. Úvodní obrazovku s logem programu je nutno

Více

Profibanka. Komplexní péče o kraje, města a obce

Profibanka. Komplexní péče o kraje, města a obce Profibanka Komplexní péče o kraje, města a obce Obsah Co Vám Profibanka nabízí? 3 Postup instalace služby Profibanka 4 První kroky Aktivace služby Profibanka 5 První kroky Standardní přihlášení a aktualizace

Více

Aktualizace map přístrojů ZENEC

Aktualizace map přístrojů ZENEC Aktualizace map přístrojů ZENEC v.5.1 Obsah 1.1... Příprava na aktualizaci 1.2... SyncTool software 1.3... Příprava USB flash disku pro Toolbox software 1.4... Naviextras Toolbox 1.4.1... Požadavky 1.4.2...

Více

Reinstalace programu

Reinstalace programu Reinstalace programu 0 Reinstalace programu AMICUS Před reinstalací programu AMICUS si připravte licenční list programu, zálohovací médium odpovídající kapacity (nejlépe flash disk nebo externí disk) a

Více

Nastavení Microsoft Outlook 2007

Nastavení Microsoft Outlook 2007 Nastavení Microsoft Outlook 2007 Pro nastavení programu Microsoft Outlook 2007 k výběru pošty, je nutné provést manuální nastavení dle níže uvedeného návodu. spusťte Microsoft Outlook 2007 klikněte na

Více

DŮLEŽITÉ INFORMACE, PROSÍM ČTĚTE!

DŮLEŽITÉ INFORMACE, PROSÍM ČTĚTE! DŮLEŽITÉ INFORMACE, PROSÍM ČTĚTE! Tento dodatek k uživatelské příručce obsahuje postup nastavení USB portu pro ADSL modem CellPipe 22A-BX-CZ Verze 1.0 01/2004 Úvod Vážený zákazníku, tento text popisuje

Více

Generování žádosti o certifikát Uživatelská příručka pro prohlížeč Opera

Generování žádosti o certifikát Uživatelská příručka pro prohlížeč Opera Generování žádosti o certifikát Uživatelská příručka pro prohlížeč Opera První certifikační autorita, a.s. Verze 8.15 1 Obsah 1. Úvod... 3 2. Požadavky na software... 3 3. Instalace kořenového certifikátu

Více

Návod pro aktualizaci software. telefonu ALIGATOR A311

Návod pro aktualizaci software. telefonu ALIGATOR A311 Návod pro aktualizaci software telefonu ALIGATOR A311 Obsah Návod pro aktualizaci SW telefonu ALIGATOR A311... 1 Než začnete... 2 Stažení a příprava programu pro aktualizaci... 2 Instalace USB ovladačů...

Více

ENBRA EWM UŽIVATELSKÝ NÁVOD. Návod na software ENBRA EWM, který je určen pro dálkový odečet měřičů.

ENBRA EWM UŽIVATELSKÝ NÁVOD. Návod na software ENBRA EWM, který je určen pro dálkový odečet měřičů. ENBRA EWM UŽIVATELSKÝ NÁVOD Návod na software ENBRA EWM, který je určen pro dálkový odečet měřičů. info: holysz@enbra.cz www.enbra.cz ver. 24.1. 2013 Obsah Licenční ujednání... 3 Instalace a prvotní konfigurace

Více

Instalace webové služby Mydlinka

Instalace webové služby Mydlinka Instalace webové služby Mydlinka Aktualizace dokumentu: 21.10.2014 Obsah 1 Co je to webová služba Mydlinka 2 Požadavky na instalaci a provoz 2.1 SAS 2.2 Databáze 2.3 Operační systém 2.4 Softwarové vybavení

Více

s anténou a podstavcem CD-ROM obsahující návod a informace o záruce Ethernetový kabel (CAT5 UTP nekřížený) ADSL kabel (standardní telefonní kabel)

s anténou a podstavcem CD-ROM obsahující návod a informace o záruce Ethernetový kabel (CAT5 UTP nekřížený) ADSL kabel (standardní telefonní kabel) ČESKY Toto zařízení lze nastavit pomocí libovolného aktuálního webového prohlížeče, např. Internet Explorer 6 nebo Netscape Navigator 6.2.3. DSL-G664T Bezdrátový ADSL směrovač Než začnete 1. Pokud jste

Více

Administrace Windows pro Adash Software

Administrace Windows pro Adash Software Administrace Windows pro Adash Software Obsah Instalace ovladače hardwarového klíče... 2 Příčiny nenalezení HASP klíče...3 Zjištění práv uživatele... 6 Instalace MSSQL 2005 Express z Instalačního CD Adash...

Více

Téma 1 - řešení s obrázky

Téma 1 - řešení s obrázky Téma 1 - řešení s obrázky 1. Instalace Windows Server 2008 R2 1.1. Spusťte Správce serveru ( Start -> Nástroje pro správu -> Správce serveru) 1.2. Rozbalte možnost Role a dále pak Hyper-V -> Správce technologie

Více

Nastavení MS Windows Vista pro připojení k WIFI síti JAMU. Stažení certifikátu JAMU. Instalace certifikátu JAMU

Nastavení MS Windows Vista pro připojení k WIFI síti JAMU. Stažení certifikátu JAMU. Instalace certifikátu JAMU Nastavení MS Windows Vista pro připojení k WIFI síti JAMU Následující návod stručně popisuje, jak nastavit přístup do bezdrátové sítě pomocí protokolu 802.1X ve Windows Vista (české verzi). Prvním krokem

Více

PROGRAMOVATELNÉ AUTOMATY FATEK

PROGRAMOVATELNÉ AUTOMATY FATEK PROGRAMOVATELNÉ AUTOMATY FATEK NÁVOD PRO INSTALACI A PRVNÍ SPUŠTĚNÍ Obsah: 1. Připojení automatu přes port RS232 2. Připojení automatu přes port USB 3. Připojení automatu přes Ethernet Připojení automatu

Více

1. Obsah 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti Microsoft přímo v PC

1. Obsah 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti Microsoft přímo v PC 1. Obsah 1. Obsah... 1 2. Úvod... 1 3. Instalace... 2 4. Vytvoření účtu... 5 5. Pošta... 7 6. Kontakty... 11 7. Informační kanály... 11 8. Nastavení zobrazení... 12 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti

Více

Instalace. Bezdrátový přístupový bod NETGEAR 802.11ac WAC120. Obsah balení. NETGEAR, Inc. 350 East Plumeria Drive San Jose, CA 95134 USA.

Instalace. Bezdrátový přístupový bod NETGEAR 802.11ac WAC120. Obsah balení. NETGEAR, Inc. 350 East Plumeria Drive San Jose, CA 95134 USA. Ochranné známky NETGEAR, logo NETGEAR a Connect with Innovation jsou obchodní známky nebo registrované obchodní známky společnosti NETGEAR, Inc. v USA a jiných zemích. Informace zde uvedené podléhají změnám

Více

Konfigurace pracovní stanice pro ISOP-Centrum verze 1.21.32

Konfigurace pracovní stanice pro ISOP-Centrum verze 1.21.32 Informační systém ISOP 7-13 Vypracováno pro CzechInvest Konfigurace pracovní stanice pro ISOP-Centrum verze 1.21.32 vypracovala společnost ASD Software, s.r.o. Dokument ze dne 20.2.2015, verze 1.00 Konfigurace

Více

Řada Prestige 630-C. ADSL USB Modem. Příručka pro rychlou orientaci

Řada Prestige 630-C. ADSL USB Modem. Příručka pro rychlou orientaci Řada Prestige 630-C ADSL USB Modem Příručka pro rychlou orientaci Únor 2005 Seznámení s přístrojem Prestige Produktová řada Prestige 630-C přináší výhody nejmodernější technologie ADSL pro širokopásmový

Více

1. Terminálová aplikace. 2. Instalace. 3. Nastavení. HARRACHOV CARD Instalace, nastavení a používání terminálové aplikace

1. Terminálová aplikace. 2. Instalace. 3. Nastavení. HARRACHOV CARD Instalace, nastavení a používání terminálové aplikace 1. Terminálová aplikace Kartový systém Harrachov Card sestává ze 3 částí: - Veřejných webových stránek na adrese www.harrachovcard.cz, kde mohou zákazníci i poskytovatelé najít informace o systému, zobrazit

Více

WD My Book Essential Edition

WD My Book Essential Edition WD My Book Essential Edition Pro zabezpečení bezproblémové funkčnosti, stability a vyšší výkonnosti, je doporučeno stažení a nainstalování nejnovější verze service pack pro Windows a také nejnovější aktualizace

Více

ESET NOD32 Antivirus. pro Kerio. Instalace

ESET NOD32 Antivirus. pro Kerio. Instalace ESET NOD32 Antivirus pro Kerio Instalace Obsah 1. Úvod...3 2. Podporované verze...3 ESET NOD32 Antivirus pro Kerio Copyright ESET, spol. s r. o. Eset software spol. s r.o. Classic 7 Business Park Jankovcova

Více

Obsah Zapojení:... 3 Yakumo Power E-Net/Yakumo Power E-Net USB s přední kontrolní panel... 4 Instalace softwaru a ovladačů... 5 Konfigurace...

Obsah Zapojení:... 3 Yakumo Power E-Net/Yakumo Power E-Net USB s přední kontrolní panel... 4 Instalace softwaru a ovladačů... 5 Konfigurace... Obsah Zapojení:... 3 Yakumo Power E-Net/Yakumo Power E-Net USB s přední kontrolní panel... 4 Instalace softwaru a ovladačů... 5 Konfigurace... 6 Bezpečnostní upozornění:... 8 Servis a záruka... 8 Zapojení:

Více

Inteligentní WiFi router R6200v2 Instalační příručka

Inteligentní WiFi router R6200v2 Instalační příručka Ochranné známky NETGEAR, logo NETGEAR a Connect with Innovation jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a jiných zemích. Informace mohou být

Více

Instalace programu OZO. z www stránek či odkazu z e-mailu

Instalace programu OZO. z www stránek či odkazu z e-mailu Instalace programu OZO z www stránek či odkazu z e-mailu První instalaci programu OZO pro rok 2015 si vždy musíte zvolit volbu PLNÁ VERZE PROGRAMU. Upgrade programu OZO 2015 si můžete stahovat až v době,

Více

Záruční list. Sériové číslo adaptéru. Datum prodeje. Odběratel. Adresa

Záruční list. Sériové číslo adaptéru. Datum prodeje. Odběratel. Adresa Záruční list Verze programu SuperVAG 20. _ Sériové číslo adaptéru Datum prodeje.. Odběratel Adresa Záruční doba na diagnostický systém je 24 měsíců od data prodeje. Záruka se nevztahuje na vady způsobené

Více

Přístup k poště MS Office 365 mají pouze studenti 1. a 2. ročníku EkF prezenčního studia. Přístup k ostatním službám mají všichni studenti.

Přístup k poště MS Office 365 mají pouze studenti 1. a 2. ročníku EkF prezenčního studia. Přístup k ostatním službám mají všichni studenti. Obsah Přihlášení k Office 365... 1 Nastavení přeposílání (předávání) doručené pošty... 2 Instalace plného balíku aplikací Office 365 Pro Plus pro studenty... 3 Přihlášení v plné verzi Office 365 Pro Plus

Více

Krok č. 1. SAGEM F@st 840. ADSL USB modem. Jednoduchý instalační návod

Krok č. 1. SAGEM F@st 840. ADSL USB modem. Jednoduchý instalační návod Krok č. 1 SAGEM F@st 840 ADSL USB modem Jednoduchý instalační návod Krok č. 1 Předtím, než začnete: Ujistěte se, že dodávka samoinstalačního balíčku Vašeho ADSL USB modemu SAGEM F@st 840 obsahuje tyto

Více

1. Instalace MySQL Serveru...2. 2. Konfigurace MySql Serveru...2. 3. Vytvoření struktury databáze...3

1. Instalace MySQL Serveru...2. 2. Konfigurace MySql Serveru...2. 3. Vytvoření struktury databáze...3 Obsah 1. Instalace MySQL Serveru...2 2. Konfigurace MySql Serveru...2 3. Vytvoření struktury databáze...3 4. Instalace Watchdog na klientských stanicích...4 5. Watchdog Viewer...6 Nastavení připojení k

Více

Téma 8: Konfigurace počítačů se systémem Windows 7 IV

Téma 8: Konfigurace počítačů se systémem Windows 7 IV Téma 8: Konfigurace počítačů se systémem Windows 7 IV 1 Teoretické znalosti V tomto cvičení budete pracovat se správou vlastností systému, postupně projdete všechny karty tohoto nastavení a vyzkoušíte

Více

Návod k obsluze IP kamery Zoneway. IP kamery jsou určené pro odbornou montáž.

Návod k obsluze IP kamery Zoneway. IP kamery jsou určené pro odbornou montáž. Návod k obsluze IP kamery Zoneway. IP kamery jsou určené pro odbornou montáž. Obsah 1 Úvod... 1 2 Návod pro připojení do webového rozhraní... 1 2.1 Připojení kamery k WiFi síti... 4 2.2 Postup nastavení

Více

Postup instalace účetního softwaru ABRA G2 verze 5.03.11 pro ČSTV na operačním systému Windows XP

Postup instalace účetního softwaru ABRA G2 verze 5.03.11 pro ČSTV na operačním systému Windows XP Postup instalace účetního softwaru ABRA G2 verze 5.03.11 pro ČSTV na operačním systému Windows XP Postup instalace je vyzkoušen na počítači, který má aplikovánu Aktualizaci Service Pack2 a má zapnuty všechny

Více

Obsah. KELOC CS, s.r.o... v ý v o j a p r o d e j e k o n o m i c k é h o s o f t w a re

Obsah. KELOC CS, s.r.o... v ý v o j a p r o d e j e k o n o m i c k é h o s o f t w a re Obsah Nastavení TCP/IP na PC na serveru... 2 Nastavení brány firewall na serveru... 3 Nastavení služby SQL Server Browser na serveru... 5 Nastavení ODBC na klientské stanici... 6 Místní a jazykové nastavení

Více

ZÁKLADNÍ POKYNY PRO INSTALACI PROID+ Z INSTALAČNÍHO MÉDIA

ZÁKLADNÍ POKYNY PRO INSTALACI PROID+ Z INSTALAČNÍHO MÉDIA ZÁKLADNÍ POKYNY PRO INSTALACI PROID+ Z INSTALAČNÍHO MÉDIA Vážený zákazníku, máte k dispozici médium, s jehož pomocí můžete na svém systému zprovoznit funkce čipové karty ProID+. Pro správnou funkčnost

Více

SW-01 Převodník RS485 na USB

SW-01 Převodník RS485 na USB SW-01 Převodník RS485 na USB Technické parametry Konektory (PC, RP-02) USB a RJ-4 Napájení USB kabel Délka dodaného USB kabelu 2 m Délka propojovacího kabelu k ústředně 1 m Prodloužení kabelů je možné:

Více

Návod na miniaplikaci meteostanice WANET pro Windows Vista/7/8

Návod na miniaplikaci meteostanice WANET pro Windows Vista/7/8 Návod na miniaplikaci meteostanice WANET pro Windows Vista/7/8 Návod na miniaplikaci meteostanice WANET pro Windows Vista/7/8 Přehledné zobrazení aktuálního počasí Vaší meteostanice na pracovní ploše v

Více

Průvodce instalací software

Průvodce instalací software Průvodce instalací software Tato příručka vysvětluje, jak nainstalovat software přes USB nebo síťové připojení. Síťové připojení není k dispozici pro modely SP 200/200S/203S/203SF/204SF. Chcete-li ručně

Více

Nastavení služby T-Mobile GPRS. pro přístup na Internet z počítače s operačním systémem Windows

Nastavení služby T-Mobile GPRS. pro přístup na Internet z počítače s operačním systémem Windows Nastavení služby T-Mobile GPRS pro přístup na Internet z počítače s operačním systémem Windows Obsah Úvod Instalace modemu Nastavení počítače Obecné parametry nastavení Úvod Tento manuál slouží jako návod

Více