Podrobný popis všech našich exkurzí zašleme na přání, přehled a ceny naleznete na webu

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Podrobný popis všech našich exkurzí zašleme na přání, přehled a ceny naleznete na webu"

Transkript

1 Vážení pedagogové, rádi bychom Vás informovali o akci Českých drah a. s. Děti na výlet do Prahy, jejímž partnerem se naše agentura stala. V rámci této akce se za námi do Prahy a zpět můžete dopravit vlakem pouze za 80 Kč. Navíc získáte slevu na vybrané programy ve výši 20 Kč. Více o této akci se dozvíte zde nebo na (Děti na výlet do Prahy). Dvouhodinová komentovaná prohlídka Prahy a jedna hodina zdarma na vyzvednutí školy na nádraží vyjde již na 30 Kč na osobu, pedagogové zdarma. Naše agentura pořádá pro základní a střední školy kromě výletů a exkurzí v Praze také výlety do Kutné Hory (nabídku naleznete v příloze). Po celou dobu programu je s Vámi náš průvodce, který při výkladu používá mikrofon pro lepší poslech. Průvodce rovněž využívá obrazového materiálu a vykládá přístupnou formou danému věku dětí a studentů. Základním školám nabízíme kvízy na vyžádání. Podrobný popis všech našich exkurzí zašleme na přání, přehled a ceny naleznete na webu Školám zajistíme také několikadenní exkurze v Praze, Kutné Hoře nebo jinde v ČR. Prosíme, abyste s rezervací nevyčkávali na poslední chvíli, očekáváme velký zájem o naše exkurze a výlety zejména na jaře a při pozdní rezervaci nemůžeme školám v některých případech program zajistit. V případě jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte. Bc. Kristýna Sičáková Písečná 452/ Praha 8 - Trója IČO tel.: GSM: Neprejete-li si dostavat nase nabidky, kliknete zde a do predmetu zpravy napiste, "NEMAM ZAJEM".

2 0001 Seznámení s Prahou Délka programu: 4+1 hodina ZDARMA Cena: 70 Kč (min. 30 platících), 60 Kč od 41 platících Volitelné příplatky: návštěva pamětihodností, jízda dopravním prostředkem MHD: doporučujeme jízdu metrem (není v ceně programu) spolupráci s Českými drahami. Cena programu po slevě činí 50/40 Kč. Cílem této komentované prohlídky s průvodcem je seznámit studenty a žáky s nejvýznamnějšími památkami našeho hlavního města. Úvodem se studenti seznámí s historií Prahy. Při procházce, která začíná u Národního muzea a končí na Pražském hradě, poznají studenti významné památky Nového a Starého města, Malé Strany a Hradčan s Pražským hradem. Průvodce věnuje pozornost těmto památkám: Národní muzeum, pomník Jana Palacha, Václavské náměstí se sochou sv. Václava, Můstek, ulice Na Příkopě, Stavovské divadlo, Karolinum, Prašná brána, Obecní dům, Hybernia, ČNB, Celetná ulice, Staroměstské náměstí s orlojem, Klementinum, Karlův most s výhledem na Kampu a Čertovku, Malostranské náměstí, Nerudova ulice, Pražský hrad. Na závěr doporučujeme cestu metrem, kterou mají v oblibě zejména mimopražské děti a studenti. Na přání pro Vás připravíme kvízy nebo pracovní listy, které ocení zejména základní školy. S pracovními listy můžete po procházce pracovat ve škole a připomenete si tak nejdůležitější momenty. Program je vhodný i pro pražské školy. Z praxe víme, že i Pražáci neznají dobře své rodné město a při prohlídce se dozvědí mnoho zajímavostí. Tento program lze také zacílit na poznávání architektonických slohů, upozornit na jednotlivé prvky a vyzdvihnout je přímo na jednotlivých památkách. Součástí programu je také 30 min. přestávka na předem zvoleném místě (oblíbené je např. Staroměstské náměstí, Kampa, apod.) Na přání můžeme do programu zařadit také návštěvu některé z našich pamětihodností.

3 0002 Staré město Délka programu: 2+1 hodina ZDARMA Cena: 60 Kč (min. 30 platících), 50 Kč od 41 platících Volitelné příplatky: návštěva pamětihodností, projížďka lodí v okolí Karlova mostu spolupráci s Českými drahami. Cena programu po slevě činí 40/30 Kč. Studenti a žáci se během této komentované procházky s odborným výkladem průvodce podrobněji seznámí se Starým městem. Získají informace o jeho vzniku a také o tom, kudy vedly hradby Starého města a k čemu sloužily, jak se v době jeho založení ve Starém městě žilo. Část trasy vede po obvodu městských hradeb, procházka totiž začíná na Můstku. A tak se dozvíte, jak tento název vznikl a také že nám po městských hradbách zůstal název ulice Na Příkopě. Následuje návštěva bývalého Havelského města s kostelem sv. Havla. Stavovské divadlo rovněž hrálo významnou roli ve své historii, zazněla zde poprvé naše státní hymna Kde domov můj. Městské hradby vedly také kolem Prašné brány a Obecního domu a tak si povíme i o těchto významných památkách, kde začínala Královská cesta, jež vedla na Pražský hrad. Významnou památkou Starého města je kostel sv. Jakuba, ke kterému se přiblížíme Caltnéřskou ulicí, dnes Celetnou a dozvíte se, kdo že to byli caltnéři, kteří tu žili a co to vlastně vyráběli? Centrem Starého města bylo vždy Staroměstské náměstí se Staroměstskou radnicí a orlojem a právě zde si připomeneme významné události, které se tu v historii odehrály. Ukážeme si 27 křížků připomínajících popravu sedmadvaceti českých pánů, místo, kde stával Mariánský sloup, dům, kde pobýval Albert Einstein, palác, v němž sídlilo gymnázium, které navštěvoval Franz Kafka. Kdo? Kafka? Na náměstí stojí už řadu let Dům U Zvonu, a kde má ten zvon? Stojí tam i kostel sv. Mikuláše a Chrám Matky Boží před Týnem. Víte, že věže Týnu nejsou stejně vysoké? A kdo je v Týnu pohřben? Po prohlídce Staroměstského náměstí se dostaneme Pařížskou ulicí do Josefova, jindy Židovského města. Uvidíme 3 nebo spíše 4 synagogy, židovskou radnici a nahlédneme přes zeď židovského hřbitova. Z Josefova se dostaneme na náměstí Jana Palacha, odkud je překrásný výhled na jižní a východní stranu Pražského hradu, ukážeme si Rudolfinum a další zajímavosti. Procházku ukončíme u Karlova mostu. Na přání můžeme do programu zařadit návštěvu některé z našich pamětihodností. Obměny na přání jsou možné a kvízy nebo pracovní listy Vám poskytneme na vyžádání.

4 0003 Malá Strana a Pražský hrad Délka programu: 2+1 hodina ZDARMA Cena: 60 Kč (min. 30 platících), 50 Kč od 41 platících Volitelné příplatky: návštěva pamětihodností (např. návštěvu chrámu sv. Víta na PH, Starý královský palác, Zlatá ulička, basilika sv. Jiří) nebo expozicí (Obrazárna PH, Muzeum historických hraček, expozice hradní stráže, přístupné věže Pražského hradu atp.) spolupráci s Českými drahami. Cena programu po slevě činí 40/30 Kč. Kde jinde by mohla začít procházka po Malé Straně než na Malostranském náměstí, v centru tehdejšího Menšího města Pražského, založeného Přemyslem Otakarem II. roku Studenti a žáci se seznámí s historií Malé Strany, ukážeme si Malostranskou besedu, budovu původní Malostranské radnice a také dům, kde žila známá zpěvačka Ema Destinová. Dominantou náměstí je barokní kostel sv. Mikuláše, který je zajímavý z mnoha hledisek. Náměstí obklopuje plno paláců, ve kterých sídlí Parlament ČR, Akademie múzických umění. Nedaleko náměstí se najdeme také řadu velvyslanectví, některá z nich i v Nerudově ulici, kde žil spisovatel a básník Jan Neruda. Nejznámější z domů, kde psal Malostranské povídky, zdobí domovní znamení dvou sluníček a tak se mu říká U Dvou slunců. V Nerudově ulici uvidíme další domy s domovními znameními, např. U Tří housliček, kdopak tu asi žil? Dominantou hlavního města Prahy je zajisté Pražský hrad, sídlo prezidenta republiky. Studenti se dozvědí zajímavosti z historie Pražského hradu, projdeme si všechna tři nádvoří a nejvíce se zdržíme na třetím, prohlédneme si katedrálu sv. Víta, uvidíme vchod do kanceláří prezidenta republiky, ukážeme si renesanční okna do Vladislavského sálu. Povíme si o vzniku pražského biskupství a přiblížíme si architektonické slohy se svými prvky románský sloh, gotiku, renesanci a baroko. Víte kde je pohřben sv. Václav a kde Jan Nepomucký? A kde jsou uchovány České korunovační klenoty? Z vyhlídky Pražského hradu je překrásný výhled na celé město, na Strahovský klášter, Petřín s rozhlednou, malostranské podhradí a dále. Naše cesta končí opět na Malé Straně u Valdštejnského paláce, sídla Senátu ČR, ke kterému sejdeme po Starých zámeckých schodech, anebo nejstarší přístupovou cestou na Hrad, ulicí Na Opyši. Víte, že se na svazích Pražského hradu pěstuje vinná réva? Obměny programu na přání jsou možné. Kvízy nebo pracovní listy poskytneme na vyžádání.

5 0004 Nový Svět, Hradčany a Pražský hrad Délka programu: 2+1 hodina ZDARMA Cena: 60 Kč (min. 30 platících), 50 Kč od 41 platících Volitelné příplatky: návštěva pamětihodností (např. návštěva chrámu sv. Víta na PH a jiné památky Pražského hradu, Strahovský klášter, Loreta aj.) spolupráci s Českými drahami. Cena programu po slevě činí 40/30 Kč. Naše procházka začíná na místě, kde se strahovalo, tedy držela stráž, u Strahovského kláštera. Budeme pokračovat na Loretánské náměstí s překrásnou barokní stavbou Loretou se svatou chýší a loretánským pokladem. K Loretě se váže několik legend, se kterými Vás seznámíme. Na Loretánském náměstí si prohlédneme i další významné budovy: Černínský palác, klášter kapucínů s kostelem Panny Marie Andělské. Dále Vám nabídneme možnost poznat tak trochu zapomenutou, ale velmi romantickou část Prahy v bezprostřední blízkosti Pražského hradu Nový Svět, bývalé předměstí Hradčan. Cenná je zejména starobylost jednopatrových domů s malými místnůstkami. Významným kostelem této části Prahy je barokní kostel sv. Jana Nepomuckého, povíme si o historii kostela a přiblížíme si postavu světce. Hradčanské náměstí má typicky středověký půdorys, ale trhy se tu nikdy nekonaly. Paláce, které náměstí obklopují, jsou překrásně zrenovované. Plynové lampy dodávají Hradčanům romantického ducha. Morový sloup na náměstí připomíná dobu, kdy lidstvo sužovaly choroby a nemoci, na které nebylo léku, a tak pouze zbývalo stavět morové sloupy a modlit se k Bohu. Na Hradčanském náměstí hrdě stojí socha prvního prezidenta Československa T. G. Masaryka, jakoby se díval na to, co se děje na Hradě a také v Praze vůbec. Následuje prohlídka Pražského Hradu, projdeme si všechna tři nádvoří a navštívíme Královskou zahradu s bývalým prezidentským domem, Míčovnou, Oranžerií a Zpívající fontánou. Procházku zakončíme u Letohrádku královny Anny, nejlepšího příkladu renesance u nás. Na přání lze program pozměnit.

6 0009 Pražská NEJ Délka programu: 5+1 hodina ZDARMA Cena: 80 Kč (min. 30 platících), 70 Kč od 41 platících Volitelné příplatky: návštěva pamětihodností, MHD MHD: ANO, jízda metrem nebo tramvají není v ceně spolupráci s Českými drahami. Cena programu po slevě činí 60/50 Kč. Program se skládá z programu č Seznámení s Prahou, je podrobnější a obohacený o prohlídku Židovského města, začíná u Národního muzea a je ukončen na Pražském hradě. Následuje jízda metrem zpět na Václavské náměstí nebo nádraží. Součástí programu je 30 min. přestávka. Tento program je vhodný jako celodenní výlet. Průvodce Vás vyzvedne na nádraží nebo parkovišti, kam přijedete a opět Vás vyprovodí. S pražskými školami se sejdeme na místě, které Vám vyhovuje. Kvízy nebo pracovní listy poskytneme základním školám na vyžádání.

7 5004 Praha husitská Délka programu: 2,5 hodiny Cena: 70 Kč základní školy, 90 Kč střední školy Pedagogové: 1 pedagog ZDARMA na 15 platících účastníků Volitelné příplatky: návštěva pamětihodností, za 50 Kč/student Betlémská kaple nebo expozice husitství na Prašné bráně Vhodné pro: studenty a žáky, kteří se ve škole již seznámili s problematikou husitství spolupráci s Českými drahami. Cena programu po slevě činí 50/70 Kč. Při této komentované prohlídce navštívíme místa spjatá s husitstvím. Doporučujeme program obohatit návštěvou Betlémské kaple nebo Prašné brány, kde se nachází expozice věnovaná husitství. Studenti tak ve třech patrech uvidí ošacení, které pravděpodobně nosil Jan Hus, zbraně, které husité používali při boji, uvidí uniformu lehko- a těžkooděnce 15. století aj. Prohlídka expozice je doprovázena husitskou hymnou Kdož sú boží bojovníci. Z ochozu Prašné brány je rovněž nádherný výhled na Prahu. Při dobré viditelnosti uvidí i na protější kopec Vítkov a sochu Jana Žižky. V Betlémské kapli se zase dozvíte o historii této budovy a uvidíte pozůstatky této husitské stavby. Během pěší prohlídky vysvětlí průvodce studentům pojmy jako reformace, prodávání odpustků, dát do klatby, obrazoborectví, kalich, seznámí studenty se jmény nejznámějších husitů, kteří působili v Praze (Jeroným Pražský, Jan Hus, Jan Želivský, Jan Žižka, Konrád Waldhauser, Jan Milíč z Kroměříže) a to přístupnou formou úměrnou věku studentů. Studenti při procházce navštíví historická místa spjatá s dějinami husitství v Praze a uvidí Novoměstskou radnici, kde se odehrála první defenestrace v čele s Janem Želivským, Betlémské náměstí s Betlémskou kaplí, kostel sv. Jiljí, kostel Panny Marie Sněžné, Staroměstské náměstí se Staroměstskou radnicí, kde byl popraven Jan Želivský, pomník Jana Husa na Staroměstském náměstí, Chrám Matky Boží před Týnem, kde kázal Konrád Waldhauser. Studenti a žáci během procházky poznají i jiné památky Prahy jako např. Václavské náměstí, kostel sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí, pražský orloj na Staroměstské radnici, pražské Karolinum a Stavovské divadlo.

cestujeme na vlastní pěst

cestujeme na vlastní pěst PRAHA na vlastní pěst turistický průvodce Jozef Petro cestujeme na vlastní pěst www.petro.cz Obsah Místo úvodu 3 Strahovský klášter 5 Černínský palác 8 Loreta 9 Pražský hrad 12 Bazilika sv. Jiří 19 Kostel

Více

Napište nám na vlastiveda@prague.eu a měsíční program vycházek Vám budeme pravidelně zasílat na Vaši e-mailovou adresu. www.prazskevychazky.

Napište nám na vlastiveda@prague.eu a měsíční program vycházek Vám budeme pravidelně zasílat na Vaši e-mailovou adresu. www.prazskevychazky. PRAŽSKÁ VLASTIVĚDA Pražská informační služba - Prague City Tourism, Arbesovo nám. 70/4/ Praha 5 / 150 00 tel.: 221 714 161, 221 714 714, vlastiveda@prague.eu Napište nám na vlastiveda@prague.eu a měsíční

Více

nahlédněte do duše našich památek www.czechtourism.cz

nahlédněte do duše našich památek www.czechtourism.cz Č E S K É D Ě D I C T V Í U N E S C O nahlédněte do duše našich památek www.czechtourism.cz České dědictví UNESCO Brno 4 Český Krumlov 8 Holašovice 12 Kroměříž 16 Kutná Hora 20 Lednicko valtický areál

Více

Tato publikace je výstupem projektu "Not by chance tourist"(2012-2014), finančně podpořeného Evropskou komisí v rámci programu "Mládež v akci" (Youth

Tato publikace je výstupem projektu Not by chance tourist(2012-2014), finančně podpořeného Evropskou komisí v rámci programu Mládež v akci (Youth SMART TOURISM GUIDE Tato publikace je výstupem projektu "Not by chance tourist"(2012-2014), finančně podpořeného Evropskou komisí v rámci programu "Mládež v akci" (Youth in Action). Projekt italské Asociace

Více

Milan Jančo Kateřina Burešová Ondřej Šefců. Publikace vyšla za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky

Milan Jančo Kateřina Burešová Ondřej Šefců. Publikace vyšla za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky Milan Jančo Kateřina Burešová Ondřej Šefců Publikace vyšla za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky obálka Seznam vybraných nemovitých kulturních památek přístupných pro osoby se sníženou

Více

VERZE 3/2013. Úvod. Věnováno zemím českým a zejména naší překrásné matičce Praze.

VERZE 3/2013. Úvod. Věnováno zemím českým a zejména naší překrásné matičce Praze. -1- VERZE 3/2013 Úvod Tento průvodce je hlavně doplňkem k mým trasám (ondra-pdvyv.wz.cz). Předpokládá se, že si z něj nějaké místo vyberete a následně si k němu najdete některou z tras třeba pomocí fulltextového

Více

GEOGRAFIE CESTOVNÍHO RUCHU ČESKÉ REPUBLIKY. Studijní materiály pro posluchače Vyšší obchodně-podnikatelské školy

GEOGRAFIE CESTOVNÍHO RUCHU ČESKÉ REPUBLIKY. Studijní materiály pro posluchače Vyšší obchodně-podnikatelské školy GEOGRAFIE CESTOVNÍHO RUCHU ČESKÉ REPUBLIKY Studijní materiály pro posluchače Vyšší obchodně-podnikatelské školy Sestavil: PhDr. Slavomír Horák s pomocí internetové stránky www.vokno.cz/lexikon aktualizace:

Více

www.prague.eu Praha do kapsy Váš praktický průvodce

www.prague.eu Praha do kapsy Váš praktický průvodce www.prague.eu Praha do kapsy Váš praktický průvodce 1 Název: Praha do kapsy Text: Pražská informační služba Prague City Tourism Foto: Pražská informační služba Prague City Tourism, Shutterstock a Eddie

Více

2 > obsah > MUZEA 145 > VZDĚLÁVÁNÍ A ZÁJMOVÁ ČINNOST PRO DĚTI A MLÁDEŽ 177. Vážení a milí čtenáři,

2 > obsah > MUZEA 145 > VZDĚLÁVÁNÍ A ZÁJMOVÁ ČINNOST PRO DĚTI A MLÁDEŽ 177. Vážení a milí čtenáři, editorial obsah Vážení a milí čtenáři, lidová pranostika říká, že únor bílý, pole sílí. Sice nám letošní zima sněhu nadělila zatím velmi málo, dalo by se říci téměř žádný, ale my přesto doufáme, že náš

Více

Zpravodaj pro incoming 12/2013

Zpravodaj pro incoming 12/2013 Zpravodaj pro incoming 12/2013 Obsah tohoto čísla: Novinky z PIS: Vánoce, Silvestr a Nový rok - Nový komunikační vizuální styl pro Prahu v oblasti cestovního ruchu - Nová doména pro oficiální turistický

Více

Praha zblízka. Školní výlety. Exkurze. Zahraničí. Ozdravné pobyty. Mateřské školky

Praha zblízka. Školní výlety. Exkurze. Zahraničí. Ozdravné pobyty. Mateřské školky Praha zblízka Školní výlety Exkurze Zahraničí Ozdravné pobyty Mateřské školky Praha zblízka Praha je čítankou historických slohů. Najdeme tu románskou rotundu, gotickou katedrálu, souhvězdí barokních

Více

D ě j i n y P r a h y

D ě j i n y P r a h y OA, SPgŠ, VOŠ CR a JŠ s právem stát. jazykové zkoušky, s. r. o, Hradec Králové D ě j i n y P r a h y Odborná maturitní práce srpen 2013 Jana Horáková OA, SPgŠ, VOŠ CR a JŠ s právem stát. jazykové zkoušky,

Více

Nepravidelný obšťastník pro děti a od dětí hospitalizovaných ve FN Bulovka ČERVEN 2010 / číslo 35 / ročník 10 PRAŽSKÝ SPECIÁL

Nepravidelný obšťastník pro děti a od dětí hospitalizovaných ve FN Bulovka ČERVEN 2010 / číslo 35 / ročník 10 PRAŽSKÝ SPECIÁL Nepravidelný obšťastník pro děti a od dětí hospitalizovaných ve FN Bulovka ČERVEN 2010 / číslo 35 / ročník 10 1 PRAŽSKÝ SPECIÁL antazií překypující projekt o Praze id versus metropole anketa mapující oblíbená

Více

PRAŽSKÝ 08*2015. přehled KULTURNÍCH POŘADŮ. soutěž o kalendáře s ilustracemi Alfonse Muchy, 8 slevových kuponů. 30 Kč www.prazskyprehled.

PRAŽSKÝ 08*2015. přehled KULTURNÍCH POŘADŮ. soutěž o kalendáře s ilustracemi Alfonse Muchy, 8 slevových kuponů. 30 Kč www.prazskyprehled. PRAŽSKÝ 08*2015 přehled KULTURNÍCH POŘADŮ soutěž o kalendáře s ilustracemi Alfonse Muchy, 8 slevových kuponů 30 Kč www.prazskyprehled.cz na Harfě O víkendech letní kino na střeše VSTUP ZDARMA vedle areny

Více

travez cestovní agentura pro děti 21. s ezón a www.travez.cz e-mail: travez.veselkova@seznam.cz telefon: 272 952 528, mobil: 602 827 341 ZDARMA

travez cestovní agentura pro děti 21. s ezón a www.travez.cz e-mail: travez.veselkova@seznam.cz telefon: 272 952 528, mobil: 602 827 341 ZDARMA travez cestovní agentura pro děti ZDARMA Fotodokumentace výletu blíže na str. 4 V Ý L E T Y Na objednávku blíže na str. 27 21. s ezón a jaro 2015 www.travez.cz e-mail: travez.veselkova@seznam.cz telefon:

Více

cestujeme na vlastní pěst

cestujeme na vlastní pěst VYSOČINA na vlastní pěst turistický průvodce Jozef Petro cestujeme na vlastní pěst www.petro.cz Obsah Místo úvodu 3 Jihlava 4 Třebíč 6 Žďár nad Sázavou 9 Telč 12 VŠUDE DOBŘE, NA CESTÁCH NEJLÉPE www.petro.cz

Více

Speciál. Praha. Praha. jak ji neznáte ZDARMA. www.kampocesku.cz www.travel-eye.eu www.openczechia.eu. Turistický magazín ročník III.

Speciál. Praha. Praha. jak ji neznáte ZDARMA. www.kampocesku.cz www.travel-eye.eu www.openczechia.eu. Turistický magazín ročník III. Turistický magazín ročník III., říjen 2013 ročník V., vydání duben 2011 Speciál ZDARMA Praha Praha jak ji neznáte www.kampocesku.cz www.travel-eye.eu www.openczechia.eu T U R IS T IC KÁ INFORM AČNÍ CENTRA

Více

přehled PRAŽSKÝ LETNÍ SHAKESPEAROVSKÉ SLAVNOSTI 2015 25. 6. 5. 9. www.shakespeare.cz www.ticketportal.cz 07*2015 KULTURNÍCH POŘADŮ

přehled PRAŽSKÝ LETNÍ SHAKESPEAROVSKÉ SLAVNOSTI 2015 25. 6. 5. 9. www.shakespeare.cz www.ticketportal.cz 07*2015 KULTURNÍCH POŘADŮ PRAŽSKÝ 07*2015 přehled KULTURNÍCH POŘADŮ soutěž o vstupenky do kina Lucerna a 16 slevových kuponů GENERÁLNÍ PARTNER UVÁDÍ LETNÍ SHAKESPEAROVSKÉ SLAVNOSTI 2015 25. 6. 5. 9. www.shakespeare.cz www.ticketportal.cz

Více

NEJVĚTŠÍ VODNÍ. obsah KAM. > obsah > VZDĚLÁVÁNÍ A ZÁJMOVÁ ČINNOST. Milí čtenáři,

NEJVĚTŠÍ VODNÍ. obsah KAM. > obsah > VZDĚLÁVÁNÍ A ZÁJMOVÁ ČINNOST. Milí čtenáři, NEJVĚTŠÍ VODNÍ obsah Milí čtenáři, jarní vítr již vysušuje meze, ale přináší vám také čerstvé vydání našeho měsíčníku, které jsme vrchovatě naplnili novými a zajímavými informacemi o kulturním dění v Praze.

Více

Fotografie J. S. Guth-Jarkovského: originály archiválií jsou uložené v Památníku národního písemnictví literární archiv.

Fotografie J. S. Guth-Jarkovského: originály archiválií jsou uložené v Památníku národního písemnictví literární archiv. Znění tohoto textu vychází z díla Průvodce Prahou tak, jak bylo vydáno Nakladatelským družstvem Máje v roce 1905 (GUTH- JARKOVSKÝ, Jiří Stanislav. Průvodce Prahou: pro mládež. Praha: Nakladatelské družstvo

Více

24. sezóna. 1.vydání. Odjezdy vlaků a autobusů u vycházek, prosíme zkontrolujte dle aktuálních jízdních řádů.

24. sezóna. 1.vydání. Odjezdy vlaků a autobusů u vycházek, prosíme zkontrolujte dle aktuálních jízdních řádů. Objednávat, platit, dotazovat se na všech uvedených adresách, CA UNISMA - Marie Abrahámová 728 151 965, unisma@volny.cz Jiřina Urbanová 603 469 515, mail jizera.urbanová@seznam.cz Ilona Jouzová 777 227

Více

Příští stanice jaro! ZDARMA. Velikonoce aneb legálně na holou Krajinou Českého středohoří Šlapací kolo přežilo století. Turistický magazín

Příští stanice jaro! ZDARMA. Velikonoce aneb legálně na holou Krajinou Českého středohoří Šlapací kolo přežilo století. Turistický magazín ZDARMA Turistický magazín ročník 2, březen 2008 Příští stanice jaro! Velikonoce aneb legálně na holou Krajinou Českého středohoří Šlapací kolo přežilo století Ústecký kraj, brána do Čech Uvnitř časopisu

Více

MANUÁL PRO ODBORNÍKY V CESTOVNÍM RUCHU

MANUÁL PRO ODBORNÍKY V CESTOVNÍM RUCHU MANUÁL PRO ODBORNÍKY V CESTOVNÍM RUCHU BŘEZEN 2013 REGION JIŽNÍ ČECHY Jihočeská centrála cestovního ruchu B. Němcové 12/2 370 76 České Budějovice Telefon: +420 387 201 283 e-mail: info@jccr.cz www.jiznicechy.cz

Více

Historie knedlíků v Národním zemědělském muzeu Anna Fárová významná česká historička fotografie

Historie knedlíků v Národním zemědělském muzeu Anna Fárová významná česká historička fotografie Kozy na Kozím plácku přij te na kozí slavnosti Je ekopapír eko? jak vybrat ten správný Vídeň a Praha v rozhovoru s Geraldem Schubertem Praha fotografická mezinárodní soutěž pro každého Historie knedlíků

Více

VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S R. O.

VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S R. O. VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S R. O. Bc. Radka Malá Třebíčsko jako potenciální destinace (nejen) pro české turisty Diplomová práce 2014 Diplomová práce Třebíčsko jako potenciální destinace (nejen)

Více

Ročník 2006 V Praze dne 30. 5. 2006 Číslo 2 TAKÉ AMATERSKÉ DIVADLO REPREZENTUJE SOKOL NA XIV. VŠESOKOLSKÉM SLETU

Ročník 2006 V Praze dne 30. 5. 2006 Číslo 2 TAKÉ AMATERSKÉ DIVADLO REPREZENTUJE SOKOL NA XIV. VŠESOKOLSKÉM SLETU Ročník 2006 V Praze dne 30. 5. 2006 Číslo 2 TAKÉ AMATERSKÉ DIVADLO REPREZENTUJE SOKOL NA XIV. VŠESOKOLSKÉM SLETU Co nám ukázaly oblastní slety a veřejná cvičení ( Pár dnů před XIV. sletem) Každý všesokolský

Více

PRAHA. Jsou muzea, která zná každý a pak jsou taková, o kterých se zas tak moc neví, ale dětem přitom nabízejí mnohem víc povyražení

PRAHA. Jsou muzea, která zná každý a pak jsou taková, o kterých se zas tak moc neví, ale dětem přitom nabízejí mnohem víc povyražení Rakovník Nižbor Informační centrum keltské kultury Skryje Památník Joachima Barranda Slaný Městská hvězdárna Kladno PRAHA Beroun Neobyčejná muzea, galerie a hvězdárny Máslovice Muzeum másla Vysoká u Příbrami

Více

VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S R. O. Eva Sacco Messnerová

VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S R. O. Eva Sacco Messnerová VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S R. O. Eva Sacco Messnerová Kulturní dědictví a jeho úloha v cestovním ruchu v jižních Čechách Bakalářská práce 2015 Kulturní dědictví a jeho úloha v cestovním ruchu

Více

ZPRAVODAJ PRO PRŮVODCE PRAHOU AKTUALITY Z PRAHY 9/2014. PIS PCT otevře během září nové Turistické informační centrum na Václavském náměstí.

ZPRAVODAJ PRO PRŮVODCE PRAHOU AKTUALITY Z PRAHY 9/2014. PIS PCT otevře během září nové Turistické informační centrum na Václavském náměstí. ZPRAVODAJ PRO PRŮVODCE PRAHOU AKTUALITY Z PRAHY 9/2014 NOVINKY Z PRAŽSKÉ INFORMAČNÍ SLUŽBY PIS PCT otevře během září nové Turistické informační centrum na Václavském náměstí. OTEVÍRACÍ DOBA TURISTICKÝCH

Více

S BISKUPEM-PATRIARCHOU CÍRKVE ČESKOSLOVENSKÉ HUSITSKÉ TOMÁŠEM BUTTOU HORSKÁ ROUBENKA I SECESNÍ KOSTEL V HERLÍKOVICÍCH JAKO MÍSTO SETKÁVÁNÍ

S BISKUPEM-PATRIARCHOU CÍRKVE ČESKOSLOVENSKÉ HUSITSKÉ TOMÁŠEM BUTTOU HORSKÁ ROUBENKA I SECESNÍ KOSTEL V HERLÍKOVICÍCH JAKO MÍSTO SETKÁVÁNÍ ČTVRTLETNÍK LÉTO 2015 Rok Jana Husa a památky reformace ROZHOVOR S BISKUPEM-PATRIARCHOU CÍRKVE ČESKOSLOVENSKÉ HUSITSKÉ TOMÁŠEM BUTTOU HORSKÁ ROUBENKA I SECESNÍ KOSTEL V HERLÍKOVICÍCH JAKO MÍSTO SETKÁVÁNÍ

Více