POV.1.5 návod k obsluze

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "POV.1.5 návod k obsluze"

Transkript

1 POV.1.5 návod k obsluze

2 Upozornění Ihned po rozbalení sady POV.1.5 doporučujeme důkladně prostudovat tento manuál. Se systémem POV.1.5 vždy pracujte pouze ve shodě s tímto manuálem. Mechanické poškození, jakékoliv úpravy, neodborné zacházení či obsluha, zanedbání běžné péče a používání systému v podmínkách, které neodpovídají svými parametry prostředí, pro které je systém určen, poškození systému živly, nadměrným zatěžováním nebo používáním v rozporu s podmínkami uvedenými v tomto manuálu vede k neuplatnitelnosti záruky. Provozní teplotní rozsah Rekordér s LCD: 0 C až +70 C Hlava kamery: -40 C až +80 C (nedoporučuje se dlouhodobě) Vodotěsnost Hlava kamery: ponoření do 10 m Záznamové zařízení s LCD: do 1 metru (splňuje normu stupně krytí IP67), při ponoření pod vodou se nesmí pracovat s tlačítky na záznamovém zařízení a dálkovém ovládání.

3 Představení POV.1.5 S POV.1.5 je velmi snadné natočit video, označit zajímavé záběry, sestříhat je a sdílet videa online pomocí Windows aplikace POV Manager, která je součástí sady POV.1.5. Nový POV.1.5 je odolný video systém designovaný pro nahrávaní videa na souši, ve vodě a ve vzduchu při jakýchkoliv klimatických podmínkách (viz Provozní teplotní rozsah a Vodotěsnost). POV znamená Úhel Pohledu (z anglického Point Of View) a umožní Vám záznam videa z libovolného úhlu pohledu. POV.1.5 je konstruován jako vodě, prachu a otřesům odolný systém. Kamerová hlava může být připevněna např. na auto, loď, helmu či jiné sportovní vybavení. Vodotěsné a otřesům odolné záznamové zařízení může být připevněno na sportovní vybavení, pásek, vestu nebo uschováno v batohu. Dálkové ovládání může být připevněno na ruku jako hodinky nebo kamkoliv jinam. Pomocí ovládání můžete označit zajímavé okamžiky při záznamu videa pro rychlou orientaci při střihu videa. Ve specialním LOOP režimu můžete POV.1.5 použít pro záznam video klipů přednastavné délky pro maximální využití kapacity SD karty.

4 Obsah POV.1.5 sady POV.1.5 obsahuje 4 základní komponenty: POV.1.5 záznamové zařízení Kamerovou hlavu (a její gumovou krytku) s digitálním A/V kabelem Dálkové ovládání Dále jsou v sadě POV.1.5 následující položky: CD se SW a dokumentací Příručka rychlý start (anglicky) na zadní straně CD. Přepravní pouzdro SDHC karta (4GB) 4 AA baterie pro napájení POV.1.5 USB kabel pro připojení POV.1.5 k počítači Analogový A/V kabel pro připojení POV.1.5 k TV, video rekordéru nebo jinému video zařízení Příslušenství k připevnění kamerové hlavy Pásek se suchým zipem na zápěstí pro dálkové ovládání Ochranná fólie na LCD

5 Přehled funkcí Nahraj (Shoot), Označ (Tag), Stříhej (Edit) a Sdílej (Share) Práce s POV.1.5 je intuitivní a jednoduchá. Ačkoliv tento manuál poskytuje detailní informace o obsluze kamery a aplikace, toto jsou základní informace pro práci s kamerou: Příprava POV.1.5 Připojte hlavu kamery k POV.1.5 záznamovému zařízení pomocí digitálního A/V kabelu Instalujte 4 AA baterie do zadní části POV.1.5 Instalujte SD/SDHC kartu do spodní části POV.1.5 Připevněte kemerovou hlavu Použijte příslušenství k připevnění kamerové hlavy ze sady POV.1.5 Nebo buďte kreativní připevněte hlavu kamery kamkoliv pomocí lepicí pásky, stahovacích pásků apod. Zaznamenejte video z Vašeho úhlu pohledu Stiskněte tlačítko POWER Stiskněte tlačítko RECORD na POV.1.5 nebo tlačítko REC/TAG na dálkovém ovádání a nahrajte video v režimu CLIP Označte si zajímavé okamžky pomocí kontextového tlačítka TAG nebo tlačítko REC/TAG na dálkovém ovádání Sestříhejte si video v aplikaci POV Manager Nainstalujte si aplikaci Windows POV Manager na Vaše PC Propojte POV.1.5 s PC pomocí USB kabelu Zorganizujte si Vaše videa a sestříhejte si je v aplikaci POV Manager Sdílejte Vaše videa online Stiskem Share pošlete em Vaše video klipy komu chcete Nahrajte Vaše videa do VIO galerie

6 Návod pro POV.1.5 Příprava POV.1.5 Příprava POV.1.5 je velmi jednoduchá. Propojte hlavu kamery s POV.1.5, vložte baterie a SD/SDHC kartu a jste připraveni k záznamu videa. Propojení hlavy kamery s POV.1.5 Propojte digitální A/V kabel hlavy kamery se záznamovým zařízením POV.1.5. Při spojovaní konektoru dejte pozor, abyste otáčeli pouze kovovým prstencem s rýhami. Malá drážka na konektoru digitálního A/V kabelu umožní propojení pouze při spravném natočení vůči druhému konektoru. Při natáčení konektoru nepoužívejte sílu, mohlo by dojít k poškození pinů konektoru. Po zasunutí konektoru do záznamového zařízení otáčejte kovovým prstencem a zašroubujte ho pevně tak propojíte kabel a záznamové zařízení POV.1.5. Obr: Hlava kamery s kabelem Ochrana LCD displeje POV.1.5 Součástí balení POV.1.5 je plastová průhledná ochranná fólie na LCD, která pomáhá ochránit LCD před poškrábáním. Montáž ochranné fólie na LCD: 1. Na LCD je po rozbalení POV.1.5 sady provizorní ochranná fólie. Tuto fólii opatrně sejměte. 2. Ujistěte se, že je LCD čistý, suchý a beze skrvn, otisků prstů apod. 3. Odloupněte zadní část fólie a umístěte fólii na LCD a pevně ji na LCD přitlačte. 4. Prsty vyhlaďte případné vzduchové bublinky zpod fólie.

7 Instalace baterií Při instalaci baterií otočte POV.1.5 a položte jej na čistý rovný povrch, abyste nepoškrábali LCD. Obr: Zadní část POV.1.5 Zatlačte (směrem do stran od přístroje) na klapky na obou stranách krytu baterií, dokud se nezastaví. Netlačte na ně více než je třeba, klapky je třeba otevřít jen tak daleko jak je zobrazeno na následujícím obrázku. Obr: Zadní část POV.1.5 s otevřenými klapkami krytu baterií Z prostoru mezi klapkami vyjměte kryt bateriového prostoru. Kryt můžete buď uchopit z obou stran a vyjmout ho tahem přímo nahoru, nebo opatrně vypáčit pomocí nehtů nebo malého šroubováčku. Pozn. klapky krytu baterií zůstavají po odejmutí krytu baterií připevněny k POV.1.5. Vložte 4 AA (tužkové) baterie podle diagramu na spodku prostoru pro baterie. Kryt baterii instalujte zpět na místo a tlakem zaklapněte klapky krytu. Instalace SD/SDHC karty Před instalací SD karty je třeba odejmout kryt Input/Output (vstupních a výstupních) portů na spodní části POV.1.5. Obr: Spodní část POV.1.5 s odemjutým krytem Input/Output portů Kryt Input/Output portů je ke spodku POV.1.5 připevněn jistícím šroubkem. Pozor i při úplném povolení zůstává jistící šroubek v krytu.

8 Kvůli vodotěsnosti POV.1.5 dosedá kryt Input/Output portů velmi těsně a k jeho vyjmutí je třeba použít malé mince k jeho vypáčení (po stranách, tak jak naznačuje nálepka). Buďte opatrní, abyste nepoškodili gumové těsnění krytu a neporušili tak vodotěsnost POV.1.5. Obr: Spodní část POV.1.5 s vloženou SD kartou zacvakněte. Po odejmutí krytu Input/Output portů vložte SD/SDHC paměťovou kartu do slotu. Kartu vložte tak, že je nálepkou orientovaná k Vám a zkosený roh karty je na pravé straně zkosená horní hrana karty je hrana, kterou vkládáte kartu do slotu. Po uplném zasunutí karty do slotu kartu do otvoru Zatlačte zpět kryt Input/Output portů a zašroubujte jistící šroubek. Vaše POV.1.5 je připravena k použití.

9 Napájení POV.1.5 Krátkým stiskem tlačítka POWER zapněte POV.1.5. Dlouhý stisk POV.1.5 by kameru opět vypnul. POV.1.5 je obvykle napájena 4 AA bateriemi. Při připojení k počítači může být POV.1.5 napájena přes USB kabel. V tomto případě je však POV.1.5 v USB režimu a lze s ní pracovat pouze pomocí počítače ovladací prvky kromě tlačítka POWER na vlastní POV.1.5 jsou zablokované. V USB režimu nedochází k dobíjení AA baterií. AA baterie byly zvoleny pro jejich dostupnost kdekoliv na světě. Doba záznamu záleží na několika faktorech: typ baterií nastavení POV.1.5 (jako např. rozlišení videa, automatické vypnutí LCD apod.) vnější prostředí (okolní teplota) Průměrná doba záznamu se standartními alkalickými bateriemi je zhruba 4-5 hodin, lithium ion baterie vydrží až 10 hodin. Ekonomickým a k životnímu prostředí šetrnějším rešením jsou baterie dobíjecí (NiMH). POZOR: V přístroji nepoužívejte najednou různé typy baterií. Použité baterie likvidujte předepsaným způsobem (třídění odpadu). Nastavení POV.1.5 nabízí mnoho nastavení. Pro přístup do nastavení stiskněte jednou tlačítko SETTINGS na POV.1.5. Pro pohyb mezi jednotlivými nastaveními použijte kontextová tlačítka PREV a NXT a stiskem kontextového tlačítka SELECT potvrďte výběr nastavení, které chcete změnit. Po dokončení změn se můžete vrátit do pohotovostního režimu stisknutím tlačtka PLAY. Při změně se hodnota nastavení mění z bíle na červenou barvu, stisknutím SELECT změnu potvrdíte a nastavení se zobrazí opět v barvě bílé jako indikace úspěšné změny nastavení. Následující nastavení mohou být měněna pomocí menu Settings:

10 Volby nastavení ENABLE REMOTE (povolení dálkového ovládání): Yes (Ano) nebo No (Ne) REMOTE I.D.: 0-9, (ID dálkového ovládání - musí odpovídat nastavení Remote Control I.D.) SPEAKER VOLUME (hlasitost reproduktoru na POV.1.5): 0-9 MIC LEVEL (citlivost mikrofonu): 0-9 TIME AND DATE (čas a datum): hh:mm & mm/dd/yyyy FRAME RATE: 30, 25, 24, 15fps VIDEO RESOLUTION: 720x480, 720x400, 640x480, 360x240, 360x200, 320x240 VIDEO QUALITY: High, medium, low RECORD MODE: Clip, Loop, Still LOOP RECORD TIME: 20, 30 sec., 1, 2, 3, 5, 10, 15, 30 min. LCD SLEEP TIMEOUT (čas automatického vypnutí LCD po posledním stisknutí tlačítka výrazně šetří baterii, doporučujeme 15 sek): Never (Nikdy), 15 sek., 1, 2, 3, 5, 10, 15, 30 min. POWER OFF TIMEOUT (čas automatického vypnutí POV.1.5 po posledním stisknutí tlačítka v pohotovostním režimu): 20 sek., 1, 2, 3, 5, 10, 15, 30 min. DISPLAY BRIGHTNESS (jas LCD): 1-10 FORMAT SD CARD? Yes or No. (Varování: formátování smaže data na SD kartě) VIDEO OUTPUT (má vliv pouze při přehrávání videa na TV): NTSC, PAL CAMERA INFORMATION (informace o kameře): HW: hardware version, FW: firmware version, MAIN: POV.1.5 hardware ID, HEAD: camera head hardware ID Napájení dálkového ovládání V dálkové ovládání je použíta A27 12V baterie, která je pro Vás v dálkovám ovládání vložena. Pokud potřebujte baterii vyměnit: 1. Položte dálkové ovládání na plochý čístý povrch tlačítky směrem dolů. 2. Vyšroubujte 4 malé Phillips šroubky v rozích a odejměte kryt. Po dobu otevření dálkového ovládání zabraňte průniku vlhkosti a nečistot do vnitřku ovládání. 3. Po výměně baterie kryt přišroubujte zpět. Šroubky utáhněte všechny stejně aby byl tlak na těsnění rovnoměrný. Změna kanálu Remote I.D. Pokud používáte více POV.1.5 v jednom okamžiku, je třeba pro správnou funkci dálkových ovládání změnit kanál REMOTE I.D., který POV.1.5 používá pro rozlišení komunikace mezi jednotlivými POV.1.5. Pro správnou funkci musí mít dálkové ovládání a POV.1.5 nastavené stejný REMOTE I.D. kanál. Obr: Dálkové ovládání s odejmutám krytem.remote I.D.kanál nastaven na 0.

11 POV.1.5 a dálkové ovládání mají z výroby nastavené REMOTE I.D. kanál na 0. REMOTE I.D. kanál lze na stavit na 10 různých hodnot a umožnit tak správnou funkci několika POV.1.5 a jejich dálkových ovládání v blízkosti bez vzájemné interference. Pro změnu REMOTE I.D. kanálu v záznamovém zařízení POV.1.5: 1. Stiskněte tlačítko SETTINGS 2. Opakovaně stiskněte kontextová tlačítek PREV nebo NXT dokud se na LCD neobjeví REMOTE I.D a stiskněte kontextové tlačítko SELECT 3. Opakovaně stiskněte kontextová tlačítek PREV or NXT dokud se na LCD neobjeví požadovaný kanál a stiskněte kontextové tlačítko SELECT pro potvrzení kanálu. Na dálkovém ovládání se REMOTE I.D. kanál mění pomocí otočného přepínače uvnitř dálkového ovládání. Pro změnu kanálu musíte otevřít dálkové ovádání: 1. Položte dálkové ovládání na plochý čistý povrch tlačítky směrem dolů. 2. Vyšroubujte 4 malé Phillips šroubky v rozích a odejměte kryt. Po dobu otevření dálkového ovládání zabraňte průniku vlhkosti a nečistot do vnitřku ovládání. 3. Malým šroubovákem nastavte na otočném přepínačí požadovaný kanál. Dejte pozor abyste nijak nepoškodili vnitřek dálkového ovládání. 4. Kryt přišroubujte zpět. Šroubky utáhněte všechny stejně aby byl tlak na těsnění rovnoměrný.

12 Práce s POV.1.5 Předtím než začnete s POV.1.5 zaznamenávat a přehrávat video, seznamte se ovládacími prvky na POV.1.5. V levém horním rohu POV.1.5 je stavová kontrolka INDICATOR LIGHT indikující stav zařízení: ZHASNUTO = Vypnuto ORANŽOVÁ = Proces zapínaní ZELENÁ = Pohotovostní stav BLIKAJÍCÍ ČERVENÁ = Záznam videa BLIKAJÍCÍ ORANŽOVÁ = Varování/problém V horní části POV.1.5 je LCD displej. Informace se na LCD zobrazují podle aktuálního řežimu POV.1.5. Pod diplejem je trojice kontextových tlačítek SOFT KEYS. Funkce každého z tlačítek SOFT KEY se mění podle aktuálního řežimu POV.1.5. Aktuální funkce každého z tlačítek je zobrazena ve spodním řádku na LCD.

13 Pod tlačítky SOFT KEYS se nachází tři hlavní obládací tlačítka: PLAY/STOP V řežimu přehrávání Play toto tlačítko spustí přehrávání právě vybraného videa. Při přehrávání videa stiskem tohoto tlačítka přehrávání zastavíte. RECORD Spouští záznam videa. Stiskem tlačítka během záznamu záznam ukončíte a uvedete POV.1.5 do pohotovostního stavu. SETTINGS Vyvolá menu nastavení Settings, kde lze kontrolovat a měnit nastavení POV.1.5. Pod hlavními ovládacícími tlačítky se nachází tlačítko POWER. Toto tlačítko slouží pro vypnutí a zapnutí POV.1.5. Záznam videa s POV.1.5 POV.1.5 nabízí mnoho různých možností záznamu videa pro různé situace. Doporučujeme Vám se s nimi seznámit abyste si mohli vždy vybrat tu nejvhodnější pro konkrétní situaci. Záznam v režimu Clip a Loop POV.1.5 nabízí dva režimy záznamu videa: režim Clip a Loop. Režim Clip funguje jako klasická kamera. Stiskem tlačítka RECORD spustíte záznam videa na SD kartu dokud je karta plná nebo záznam nezastavíte. Režim Loop tento specialní režim záznamu pomáhá šetřit místo na SD kartě prostřednictvím záznamu jednotlivých video klipů přednastavané délky. Na SD kartě pak uchováváte pouze Vaše nejlepší záběry. Výběr jednoho z těchto režimů musíte provézt předtím než začnete vlastní záznam videa. Kvalita záznamu a rozlišení POV.1.5 umožňuje záznam videa v několika různých nastavení kvality a rozlišení. Toto nastavení ovlivňuje kvalitu záznamu a množství záznamu, které se Vám vejde na SD kartu. Tři důležitá nastavení jsou: Snímková frekvence (Frame Rate) nastavuje kolik snímků je zaznamenáno za sekundu. Toto nastavení ovlivňuje plynulost videa. Možnosti nastavení: 30, 25, 24 nebo 15. Rozlišení videa (Video Resolution) nastavuje kolik obrazových bodůvje ukládáno pro každý snímek, volby jsou: 720x480, 720x400, 640x480, 360x240, 360x200 nebo 320x240. Kvalita videa (Video Quality) nastavuje úroveň komprese při záznamu videa, volby jsou High (Vysoká kvalita), Medium a Low (Nízká kvalita). Při nastavení vysoké kvality je výsledný obraz ostřejší a věrnější, ale zabírá více místa na SD kartě. Nastavení nízké kvality šetří místo na úkor přesnosti barevnosti a detailů. Výchozí nastavení je 640x480 video resolution, 30 frame rate, high video quality. Nastavení můžete změnit v menu Settings, ktéré je popsáno dále v manuálu. Příklady nastavení a odpovídající doba záznamu při konkrétní velikosti SD/SDHC karet: Doba záznamu - při použití 2GB SD karty Nejlepší kvalita: 720x480, 30fps - 1 hod 26 min Základní kvalita: 640x480, 30fps - 1 hod 36 min

14 Nejnižší kvalita: 320x240, 15fps - 15 hod 44 min Doba záznamu - při použití 8GB SDHC karty Nejlepší kvalita: 720x480, 30fps - 5 hod 36 min Obrazovka záznamu videa Po zapnutí POV.1.5 je přístroj v pohotovostním režimu, připraven pro záznam videa. Na LCD je několik základních informací o stavu POV.1.5. Stavová kontrolka nahoře vlevo nad LCD svití v pohotovostním režimu zeleně. Stiskem tlačítka RECORD začne svítit červeně jako indikace probíhajícího záznamu videa. Uprostřed nahoře je indikace režimu záznamu (Clip nebo Loop). V horním pravém rohu je časový ukazatel: V pohotovostním režimu jen zobrazen zbývající čas pro záznam videa na vloženou SD kartu. Ten závisí na nastavení kvality záznamu a rozlišení. Při záznamu videa je zobrazena aktuální doba záznamu videa od začátku záznamu. Pod ukazatelem času je indikátor stavu baterie. Před vybitím baterie začne ikona baterie blikat jako upozornění na nutnost výměny baterie. POZOR: Vzhledem k nižšímu napětí nabíjecích NiMH AA baterií (1.2V oproti 1.5V u alkalických) nezobrazuje indikátor stavu baterie POV.1.5 plnou kapacitu baterií i při jejich plném nabití. Záznam v režimu Clip Záznam v režimu Clip spustíte stiskem tlačítka RECORD na POV.1.5 nebo tlačítka REC/TAG na dálkovém ovládání. Během záznamu lze označit zajímavé okamžiky ve videu pro lepší orientaci při následném zpracování videa v aplikaci POV Manager. Vložit značku do videa můžete stiskem kontextového tlačítka TAG na POV.1.5 nebo tlačítka REC/TAG na dálkovém ovládání. Záznam zastavíte stiskem tlačítka RECORD na POV.1.5 nebo tlačítka STOP na dálkovém ovládání.

15 Záznam v režimu Loop V režimu Loop zaznamenáte video segment přednastavené délky stiskem kontextového tlačítka TAG na POV.1.5 nebo tlačítka REC/TAG na dálkovém ovládání. V režimu Loop je možné nechat POV.1.5 v pohotovostním režimu celý den a zaznamenat na SD kartu jen tu nejlepší hodinu či dvě videa. V režimu Loop POV.1.5 zaznamenává nekonečnou smyčku video klipů o stejné délce. Například při nastavení délký segmentu 3 minuty POV.1.5 zaznamenává sérii 3- minutových segmentů dokud není záznam zastaven. V okamžiku kdy se stane něco zajímavého co chcete zaznamenat, jednoduše stiskněte TAG nebo REC/TAG a segment bude uložen na SD kartu. Abyste nepřišli o zajímavý okamžik, režim Loop uloží více než jeden segment když stisknete Tag blízko k začátku nebo ke konci segmentu. Funguje to následovně: Když stisknete kontextové tlačítko TAG na POV.1.5 nebo tlačítko REC/TAG na dálkovém ovládání během první třetiny segmentu, předchozí a aktuální segment bude uložen. Když stisknete kontextové tlačítko TAG na POV.1.5 nebo tlačítko REC/TAG na dálkovém ovládání během prostřední (druhé) třetiny segmentu, pouze aktuální segment bude uložen. Když stisknete kontextové tlačítko TAG na POV.1.5 nebo tlačítko REC/TAG na dálkovém ovládání během třetí třetiny segmentu, aktuální a následující segment bude uložen. Např. při délce segmentu nastavené na 3 minuty a stisku TAG nebo REC/TAG během první minuty segmentu, předchozí 3-minutový segment bude uložen spolu s aktuálním segmentem uloženo bude tedy celkem 6 minut záznamu. Pokud nestisknete Tag vůbec, staré segmenty se mažou a uvolňují místo segmentům dalším. Výchozím režimem záznamu POV.1.5 je Clip. Změnit režim na Loop lze následovně: 1. Stiskněte tlačítko SETTINGS na POV.1.5 a pak opakovaně stiskněte kontextové tlačítko NXT dokud se na LCD neobjeví Record Mode. 2. Stiskněte kontextové tlačítko SELECT pak opakovaně stiskněte kontextové tlačítko NXT dokud se na LCD neobjeví Loop. 3. Stiskněte kontextové tlačítko SELECT pro potvrzení výběru režimu Loop. Jakmile jste vybrali režim Loop, můžete nastavit délku segmentu. 1. Stiskněte kontextové tlačítko NXT dokud se na LCD neobjeví Loop Record Time a stiskněte kontextové tlačítko SELECT. 2. Opakovaně stiskněte kontextové tlačítko NXT dokud se na LCD neobjeví požadovaná délka segmentu, volby jsou: 20 sekund, 30 sekund, 1 minuta, 2 minuty, 3 minuty, 5 minut, 10 minut, 15 minut, 30 minut. 3. Stiskněte kontextové tlačítko SELECT pro potvrzení výběru délky segmentu. Poté stiskněte tlačítko RECORD na POV.1.5 pro přechod do pohotovostního režimu. Stiskem tlačítka RECORD na POV.1.5 nebo REC/TAG na dálkovém ovládání spustíte záznam v režimu Loop. Když chcete uložit video segment, stiskněte kontextové tlačítko TAG na POV.1.5 nebo REC/TAG na dálkovém ovládání. Pro uložení dalšího video segmentu stiskněte opět kontextové tlačítko TAG na POV.1.5 nebo REC/TAG na dálkovém ovládání.

16 POZOR: V režimu Loop jsou video segmenty uloženy pouze při stisku TAG nebo REC/TAG. Stiskem tlačítka RECORD na POV.1.5 zastavíte záznam a přepnete POV.1.5 do pohotovostního režimu. Pokud chcete POV.1.5 přepnout zpět do záznamu v režimu Clip, proveďte změnu v menu Settings. Manipulace s paměťovými kartami SD/SDHC POV.1.5 zaznamenává video na standartní 1 a 2 GB SD a 4 a 8 GB SDHC paměťové karty. Je doporučeno používat SDHC karty třídy Class 4 a vyšší. Před prvním záznamem videa na SD/SDHC kartu je třeba kartu v POV.1.5 zformátovat. Formátování SD/SDHC karty: 1. Odejměte kryt Input/Output portů na spodní části POV Vložte SD/SDHC kartu tak jak bylo popsáno v předchozí kapitole tohoto manuálu 3. Stiskněte tlačítko SETTINGS a pak opakovaně stiskněte kontextové tlačítko NXT dokus se na LCD neobjeví Format SD Card 4. Stiskem kontextového tlačítka FORMAT kartu zformátujte POZOR: Formátování smaže veškerá data a videa na paměťové kartě. Tip Pokud zaznámenáváte velké množství videa, bude se Vám hodit mít několik SD/SDHC zformátovaných karet připravených pro okamžité použití. Rovněž můžete použít čtečku paměťových karet po připojení k PC či Mac a vložení SD/SDHC karty do čtečky se karty objeví jako disky a můžete provést zálohu videí na počítač. Přehrávání videa Po zapnutí je POV.1.5 v pohotovostním režimu. Do režimu přehrávání videí se dostanete stiskem tlačítka PLAY. Na LCD se objeví úvodní snímek naposledy zaznamenaného videa. V horním levém rohu se objeví PLAY a v horním pravém rohu se objeví číslo stávajícího videa a celkový počet zaznamenaných videí. Např. 12/33 znamená, že se právě díváte na video číslo 12 z celkového počtu 33 videí. Stiskem kontextových tlačítek PREV a NXT se lze přepínat mezi videi uloženými na SD kartě. Pokaždé při přepnutí na další video se objeví úvodní snímek tohoto videa. Časový indikátor v horním pravém rohu LCD ukáže délku aktuálního videa. Stiskem tlačítka PLAY spustíte přehrávání videa.

17 Při přehrávání videa ukazuje časový indikátor dobu přehrávání od začátku aktuálního videa. Pokud jste si video označili pomocí značek (Tag), na LCD se objeví TAGGED. Stiskem kontextového tlačítka DEL můžete aktuální video smazat. Stisknutím YES potvrdíte smazání videa. Během přehrávání se na LCD objeví tři kontextová tlačítka umožňující rychlé přehrávání dopředu, dozadu a pauza a opětovné spuštění přehrávání. Stiskem kontextového tlačítka << spustíte zpětné přehrávání 1X rychlostí. Opětovným stisknutím << zrychlíte zpětné přehrávání na 2X rychlost. Po stisknutí << se normální dopředné přehrávání obnoví stisknutím >>. Stiskem kontextového tlačítka >> spustíte dopředné přehrávání 2X rychlostí. Opakovaným stiskem << zpomalíte přehrávání zpět na 1X rychlost. Stisknutím tlačítka PLAY během přehrávání zastavíte přehrávání a vrátíte se do výchozí obrazovky režimu přehrávání videí. Připojení POV.1.5 k TV a jinému video zařízení POV.1.5 můžete přímo připojit k televizi nebo jinému standartnímu video zažízení, které má kompozitní video vstup, jako je např. video rekordér nebo DVD rekordér. Video můžete přehrávat současně na POV.1.5 LCD a externím video zařízení. Anlogový A/V kabel pro propojení POV.1.5 a televize či jiného video zařízení je přiložen. Jeden konec kabelu má 1/8 mini jack a zapojuje se do konektoru na spodní části POV.1.5 v prostoru Input/Output portů (nejprve je třeba odejmout kryt Input/Output portů). Druhý konec kabelu má dva RCA konektory žlutý video out a bílý audio out. Tyto konektory můžete zapojit do kompozitních vstupů na televizi nebo jiném standartním video zažízení. Pro detaily ohledně nastavení příslušného video vstupu prostudujte manuál Vaší televize nebo jiného standartního video zařízení. POZNÁMKA: Video výstup POV.1.5 podporuje oba video formáty NTSC a PAL. V Evropě je standartem PAL, v USA je to NTSC.

18 Pro změnu postupujte následovně: 1. Stiskněte tlačítko SETTINGS na POV Stiskněte kontextové tlačítko NXT dokud se na LCD neobjeví VIDEO, pak stiskněte SELECT 3. Stisknutím PREV nebo NXT vyberte požadované nastavení a stiskněte SELECT pro potvrzení. Pokud nastavíte formát PAL, měli byste změnit nastavení FRAME RATE na 25 pro korektní přehrávání ve formátu PAL. 1. Stiskněte tlačítko SETTINGS na POV Stiskněte kontextové tlačítko NXT dokud se na LCD neobjeví FRAME RATE, pak stiskněte SELECT 3. Stisknutím PREV nebo NXT vyberte 25 a stiskněte SELECT pro potvrzení. Připevnění kamerové hlavy Součástí POV.1.5 je hvězdicový držák Star Mount a přímý držák. Hvězdicový držák Star Mount Držák je vhodný zejména pro: čepice, křlitovky, helmy s hladkým povrchem a helmy s větracími otvory Magnety umístěné do vrcholů hvězdicového držáku a jeho protidílu umožňují rychlé připevnění na čepici a kšiltovku Pozor přiložené magnety jsou velmi silné Přímý držák se suchým zipem

19 Přímý držák se suchým zipem je vhodný pro jednoduché připevnění kamery na helmu s větracími otvory a pro kreativní uchycení kamery při natáčeni v autě, na kole apod. Tipy pro montáž POV.1.5 Kamerovou hlavu POV.1.5 lze připevnit v podstatě kamkoliv a zaznamenat tak video z libovolné prespektivy a úhlu pohledu. Umístění hlavy záleží na konkrétním použití. Flexibilita POV.1.5 Vám umožní záznam videa z jinak velmi težce dosažitelných míst a prespektivy, takže Vám doporučujeme vyzkoušet několik různých úhlů záběru pro nalezení toho optimálního pro danou aktivitu. Následuje několik tipů pro volbu úhlu a perspektivy: Pokud je to možné, mějte slunce či jiný jasný zdroj světla za Vašimi zády. Expozice videa bude vyváženější. Připevnění kamerové hlavy na hlavu, helmu a části těla přispívá k plynulejším záběrům, protože tělo výrazně pohlcuje otřesy při akčních záběrech. Mějte na paměti, že velmi rychlé pohyby hlavou často způsobí rozmazané záběry. Pokud je pro video, které zaznamenáváte, důležitá přesnost detailů a kamerová hlava je připavněna na hlavu nebo přilbu, snažte se vyvarovat rychlých pohybů hlavy. Pokud chcete hlavou otáčet, dělejte to pokud možno plynule, výsledné video bude divákem lépe vnímáno. Pro lepší vnímání videa divákem doporučujeme při záznamu zabírat: další postavu štítek na Vaší helmě řídítka nebo volant Vaše lyže nebo boty Váš snowboard nebo surfboard předek auta, člunu nebo skůtru hlaveň zbraně Při závodě lze pro atraktivní záběry ostatních závodníků kamerovou hlavu nasměrovat dozadu za Vás. Vždy před zázamem akce zkontrolujte správný úhel záběru na LCD. Dalším zajímavým úhlem pohledu je záběr přímo na Vás. Pro tento úhel yáběru je nejlepší kamerovou hlavu umístit asi cm před Vás a zamířit ji směrem na Vás. Záběry s kamerovou hlavou v blízkosti země (nebo vodní hladiny) umocňují dojem rychlosti. Pro montáž na helmy s hladkým povrchem použijte plochý úchyt spolu s oboustranně lepicí pěnová podložka nebo suchým zip pro plochý úchyt. Pro montáž na helmy s větracími otvory použijte úchyt na trubku připevněný pomocí fazet nebo pásků. Následuje několik doporučení pro montáž POV.1.5 při specifických aktivitách: Kolo/motorka helma, řidítka, sedlovka, rám, vidlice. Auto/truck ochranný rám, helma, hlava. Pokud jezdíte v terénu v mokru a blátě, kontrolujte optiku kamerové hlavy a v případě znečištění ji očistěte. Opláchněte bláto, prach či jiné nečistoty před otíráním skla abyste zabránili jeho poškrábání. Lyžování helma nebo bota (např. pomocí volitelného držáku na čelence). Mějte po ruce suchý hadřík pro odstranění sněhu nebo vody ze skla optiky. Sněžný skůtr řídítka, helma. Lov hlaveň, hlava..

20 Taktické nasazení/výcvik myslete na srozumitelnost videa pro diváka. Setrvání pohledem na objektu po delší dobu pomáhá divákově orientaci.živý náhled snímané scény na LCD lze použít pro realizaci pohledu za roh. Tip Pokud potřebujete při připevnění kamerové hlavy na helmě nebo hlavě fixovat kabel mimo záběr, použijte vodící přezky pro kabel (součást balení). Přichyťte ji ke kabelu a poté pomocí klipu na oblečení tak aby byl kabel fixován mimo záběr. Volitelné držáky Pro kompletní seznam nabízených volitelných držáků kontaktujte Vašeho VIO prodejce. Montáž POV.1.5 Záznamové zařízení POV.1.5 může být připevněno kamkoliv do vzdálenosti, kterou určuje propojovací digitální A/V kabel. Pokud máte kamerovou hlavu připevněnou na helmě nebo jinde na těle, POV.1.5 připevníte na opasek, vestu nebo ponesete v batohu. Mějte na paměti, že vestavěný mikrofon je umístěn v malé krychličce na digitálním A/V kabelu. Pokud chcete dobře zaznamenat hlasy, měli byste umístit mikrofon mimo vítr a co nejblíže Vaší hlavě. Citlivost mikrofonu můžete nastavit v menu Settings. 1. Stiskněte tlačítko SETTINGS na POV Stiskněte kontextové tlačítko NXT dokud se na LCD neobjeví MIC LEVEL 3. Stiskněte tlačítko SELECT 4. Opakovaným stisknutím kontextových tlačítek PREV a NXT vyberte požadované nastavení (0-9) 5. Stiskněte tlačítko SELECT pro potvrzení výběru. Pro záznam zvuku je možné použít externí mikrofon. Konektor pro externí mikrofon je umístěn na spodní části POV.1.5, pro přístup k němu je třeba odejmout kryt Input/Output portů (popsáno dříve v manuálu). Pokud používáte externí mikrofon při záznamu v terénu, chraňte spodní část POV.1.5, kde se rovněž nalézá paměťová karta. Záznamové zařízení POV.1.5 není při odejmutém krytu Input/Output portů vodotěsné. Montáž dálkového ovládání Dálkové ovládání umožňuje spustit/zastavit záznam a označit místa na videu během záznamu. Je konstruováno pro nošení přímo na těle (zápěstí) nebo v dosahu rukou. Dálkové ovládání můžte připevnit pomocí dlouhého pásku se suchým zipem (v sadě POV.1.5) na zapěstí (i přes rukavice nebo bundu) nebo pomocí fazet na řídítka apod. Mějte na paměti, že dálkové ovládání funguje spolehlivě pouze v blízkosti záznamového zařízení POV.1.5.

21 Připojení POV.1.5 k počítači POV.1.5 můžete připojit buď k PC nebo počítači Macintosh. Když POV.1.5 připojujete k PC, s videi lze dále pracovat pomocí aplikace POV Manager. Při připojení k Macu se POV.1.5 objeví v počítačí jako externí disk a můžete k videu přistupovat stejným způsobem jako byste přistupovali k jakémukoliv jinému externímu zařízení pro ukládání dat. Připojení k PC Přiložený USB kabel umožňuje propojení POV.1.5 a PC. Pokud se rozhodnete používat aplikace POV Manager, pak před prvním propojením nainstalujte aplikaci POV Manager z přiloženého CD. Pokud je k POV.1.5 připojen USB kabel, POV.1.5 se automaticky přepne do USB režimu a ovládací prvky na POV.1.5 jsou zablokované. Následujte intrukce v návodu pro aplikaci POV Manager dále v tomto manuálu. Pokud nemáte aplikaci POV Manager k dispozici, stále můžete připojit POV.1.5 k PC. POV.1.5 se na PC objeví jako externí disk a s daty na něm můžete libovolně pracovat. To se může hodit zvláště při práci v terénu a potřebě zálohovat/odkládat data (videa) z POV.1.5 na pevný disk v PC. Video soubory mohou být zálohovány na PC buď bez či s aplikací POV Manager. Video soubory se nacházejí ve složce POV.1.5, v ní je další složka DCIM. Po zkopírovaní video souborů z POV.1.5 do PC můžete soubory v POV.1.5 smazat pro uvolnění místa pro další záznam. Před opakovanou zálohou dejte pozor, abyste si při záloze nepřepsali předešlá videa v PC, doporučujeme si je přejmenovat a zabránit tak přepsání. Připojení k Macu POV.1.5 lze připojit k počítači Macintosh (OS verze a vyšší) pomocí přiloženého USB kabelu. Před připojením POV.1.5 k Macu, VIO doporučuje instalaci Quicktime komponenty umožňující přehrávání MPEG4 videí (Perian na adrese Pro střih videí v imovie 08 VIO doporučuje VIO převést videa do formátu.mov pomocí aplikace MPEG StreamClip z Pozn.: platí pouze pro Mac OS X 10.4 a Po připojení POV.1.5 USB kabelem k Macu, POV.1.5 se automaticky přepne do USB režimu a POV.1.5 se na Macu objeví jako externí disk a s daty na něm můžete libovolně pracovat tak jako bylo popsáno u připojení k PC. SD/SDHC kartu lze rovněž vyjmout z POV.1.5 a vložit do čtečky paměťových karet. Video segmenty lze na Macu zpracovávat pomocí různých střihacích programů jako např. imovie nebo Final Cut Pro. POZNÁMKA: Střihací software na Macu nerozpoznává značky (TAG), kterými lze pomocí POV.1.5 označovat zajímavé okamžiky během záznamu.

DVR přijímač. Návod k použití. Hlavní výhody produktu:

DVR přijímač. Návod k použití. Hlavní výhody produktu: DVR přijímač Návod k použití Hlavní výhody produktu: Možnost podrobného nastavení jednotlivých funkcí Možnost připojit a nahrávat záznam ze dvou kamer najednou (1. kamera video, 2. kamera fotky) Síťový

Více

Špionážní digitální hodiny

Špionážní digitální hodiny Špionážní digitální hodiny Návod k obsluze Hlavní výhody produktu: Naprosto profesionální zpracování, včetně nejmenších detailů Podpora mikro SD karet až po 32GB Doba kontinuálního nahrávání videa až 180

Více

Kamera Angel Eye. Návod k použití. Výhody přístroje:

Kamera Angel Eye. Návod k použití. Výhody přístroje: Kamera Angel Eye Návod k použití Výhody přístroje: Delší výdrž při nepřetržitém nahrávání videa až 6 hodin Ideální k ukrytí do oděvu, např. do knoflíku DVR přijímač s možností použít kartu až 32GB www.spyshops.cz

Více

Kamera do auta s IR osvětlením a podporou SD karet HQS-205A

Kamera do auta s IR osvětlením a podporou SD karet HQS-205A Kamera do auta s IR osvětlením a podporou SD karet HQS-205A Úvod Přečtěte si laskavě tento Návod k použití před prvním použitím přístroje. HD kamera do auta HQS-205A je špičkové řešení pro náročné uživatele

Více

Mini DVR s jedním kanálem

Mini DVR s jedním kanálem Mini DVR s jedním kanálem Návod k obsluze Hlavní výhody přístroje: Jednoduché ovládání Malé rozměry Velmi příznivá cena www.spionazni-technika.cz Stránka 1 1 Specifikace a obsah balení 1.1 Specifikace

Více

Kamera do auta s IR osvětlením a podporou SD karet HQS-205B

Kamera do auta s IR osvětlením a podporou SD karet HQS-205B Kamera do auta s IR osvětlením a podporou SD karet HQS-205B Úvod Přečtěte si laskavě tento Návod k použití před prvním použitím přístroje. Kamera do auta HQS-205B je zařízení pro nenáročné uživatele, kterým

Více

Manuál TESCAM010 FULL HD kamera. Bezpečnostní pokyny

Manuál TESCAM010 FULL HD kamera. Bezpečnostní pokyny Manuál TESCAM010 FULL HD kamera Bezpečnostní pokyny Dodržujte prosím bezpečnostní pokyny. Aby se předešlo nebezpečí požáru, nebo elektrických výbojů, prosím dodržujte pozorně následující instrukce. Pokud

Více

Tužka s kamerou EKONOMY, 720x480px

Tužka s kamerou EKONOMY, 720x480px Tužka s kamerou EKONOMY, 720x480px Návod k obsluze Hlavní výhody přístroje: Nízká pořizovací cena Výdrž cca 90 minut kontinuálního záznamu www.spyshops.cz Stránka 1 1. Popis přístroje 1. Ovládací tlačítko

Více

Návod k obsluze kamery Angel Eye SY-68

Návod k obsluze kamery Angel Eye SY-68 Návod k obsluze kamery Angel Eye SY-68 Specifikace přístroje: - Nahrávání ve smyčce (pokud je planá kapacity paměti, automaticky se začne přemazávat nejstarší záznam - Nahrávání videa jedním tlačítkem

Více

DVR10 - digitální video kamera (černá skříňka) určená k záznamu jízdy vozidla. Uživatelská příručka

DVR10 - digitální video kamera (černá skříňka) určená k záznamu jízdy vozidla. Uživatelská příručka DVR10 - digitální video kamera (černá skříňka) určená k záznamu jízdy vozidla Uživatelská příručka Obsah Funkce kamery... 2 Obsah balení... 2 Spuštění a nabíjení... 3 Popis kamery a ovládacích prvků...

Více

HD DVR kamera do auta Návod k použití

HD DVR kamera do auta Návod k použití HD DVR kamera do auta Návod k použití Děkujeme Vám za zakoupení 1080P HD DVR kamery do auta. Před použitím výrobku si prosím pečlivě přečtěte tento návod k použití. Poslední revize: 19.4.2013 Popis přístroje

Více

DVR12. Kamera (černá skříňka) pro záznam obrazu a zvuku za jízdy se zabudovaným pohybovým senzorem

DVR12. Kamera (černá skříňka) pro záznam obrazu a zvuku za jízdy se zabudovaným pohybovým senzorem DVR12 Kamera (černá skříňka) pro záznam obrazu a zvuku za jízdy se zabudovaným pohybovým senzorem Uživatelská příručka Obsah 1. Popis kamery a ovládací prvky...2 2. Obsah balení...2 3. Napájení a spuštění...3

Více

PALUBNÍ CAMERA, HD. příručka. Aby jste lépe využívali veškeré funkce Auto DVR, přečtěte si prosím návod před použitím pečlivě.

PALUBNÍ CAMERA, HD. příručka. Aby jste lépe využívali veškeré funkce Auto DVR, přečtěte si prosím návod před použitím pečlivě. PALUBNÍ CAMERA, HD příručka 87231 Aby jste lépe využívali veškeré funkce Auto DVR, přečtěte si prosím návod před použitím pečlivě. Pozor 1. Vložte paměťovou kartu do auta DVR a formátujte. Prosím vložte

Více

USB inspekční kamera s 3,5 WiFi LCD monitorem

USB inspekční kamera s 3,5 WiFi LCD monitorem USB inspekční kamera s 3,5 WiFi LCD monitorem Návod k použití Hlavní výhody produktu: Bezdrátově připojitelný LCD monitor 720P kvalita nahrávání a 3M fotek www.spionazni-technika.cz Stránka 1 1. Obsah

Více

Černá skříňka se dvěma kamerami určená k záznamu jízdy vozidla

Černá skříňka se dvěma kamerami určená k záznamu jízdy vozidla Černá skříňka se dvěma kamerami určená k záznamu jízdy vozidla Před prvním použitím výrobku si přečtěte tuto uživatelskou příručku a ponechte si ji pro případ potřeby Obsah Funkce kamery... 1 Popis kamery

Více

4x standardní vstupy

4x standardní vstupy Uvedení do provozu Toto DVR je speciálně vyrobeno pro USB rozhraní, USB3104 převádí videosignál pomocí USB do počítače. Má vkusný černý design a malou velikost, umožňuje jednoduché připojení k počítači.

Více

NAITECH DVC DIGITÁLNÍ VIDEO KAMERA NÁVOD K POUŽITÍ. www.naitech.eu NAI TECH WORLD OF NEW TECHNOLOGIES. Děkujeme za zakoupení výrobku NAITECH,

NAITECH DVC DIGITÁLNÍ VIDEO KAMERA NÁVOD K POUŽITÍ. www.naitech.eu NAI TECH WORLD OF NEW TECHNOLOGIES. Děkujeme za zakoupení výrobku NAITECH, NAI DVC DIGITÁLNÍ VIDEO KAMERA Děkujeme za zakoupení výrobku NAI, a přejeme Vám s jeho užíváním prožití mnoha příjemných okamžiků. Vývoji výrobku jsme věnovali maximální úsilí a nemálo prostředků. Můžeme

Více

DVR přijímač pro skryté kamery s dotykovým LCD

DVR přijímač pro skryté kamery s dotykovým LCD DVR přijímač pro skryté kamery s dotykovým LCD Návod k použití Hlavní výhody produktu: Až čtyři nahrávací módy Rozlišení až FULL HD, při použití HDMI kabelu 3 LCD dotykový displej pro pohodlné ovládání

Více

IR špionážní hodinky Návod k použití

IR špionážní hodinky Návod k použití IR špionážní hodinky Návod k použití www.spyshop.cz stránka 1 Důležité upozornění ohledně vodotěsnosti : Hodinky jsou schopny, při dodržení následujících pokynů spolehlivě pracovat do hloubky cca 3m. Nedoporučujeme

Více

BDVR 2.5. Návod na použití

BDVR 2.5. Návod na použití Vážený zákazníku! Děkujeme Vám, za zakoupení přenosného záznamového zařízení DVR. Před použitím si pozorně přečtěte tento návod na použití. Popis Zařízení 2 1) SD slot 2) Zelená LED (spuštěné zařízení)

Více

Špionážní pero s kamerou, 720x480px

Špionážní pero s kamerou, 720x480px Špionážní pero s kamerou, 720x480px Návod k obsluze Hlavní výhody přístroje: Nízká pořizovací cena Výdrž cca 90 minut kontinuálního záznamu www.spionazni-technika.cz Stránka 1 1. Popis přístroje 1. Ovládací

Více

NÁVOD K OBSLUZE www.kamerov.cz

NÁVOD K OBSLUZE www.kamerov.cz Akční Kamera Git1 NÁVOD K OBSLUZE TM Parametry kamery Procesor: Novatek 96655 Cmos: SONY CMOS IMX322 Objektiv: Vysoce kvalitní všechny skleněné prvky Úhel pohledu: 160, 120 Rozlišení fotek: 12MP (4032*3024)

Více

Obsah: Bezpečnost... 2. Vybavení... 2. Vlastnosti... 3. Popis a funkce... 4. Pracovní postupy. 5.1. Nastavení... 6. 5.2. Záznam teploty...

Obsah: Bezpečnost... 2. Vybavení... 2. Vlastnosti... 3. Popis a funkce... 4. Pracovní postupy. 5.1. Nastavení... 6. 5.2. Záznam teploty... Obsah: Bezpečnost... 2 Vybavení... 2 Vlastnosti... 3 Popis a funkce... 4 Pracovní postupy 5.1. Nastavení... 6 5.2. Záznam teploty... 8 5.3. Vymazat paměť... 9 5.4. Stáhnout paměť... 9 5.5. Výměna baterií...

Více

Camera (fotoaparát) V hlavním menu zvolte položku Camera.

Camera (fotoaparát) V hlavním menu zvolte položku Camera. Upozornění : V E-book můžete prohlížet pouze sobory v textovém formátu (TXT). Camera (fotoaparát) V hlavním menu zvolte položku Camera. 1) Focus control : Pro zooming použijte klávesy PREVIOUS/NEXT. 2)

Více

BDVR HD IR. Návod na použití

BDVR HD IR. Návod na použití Vážený zákazníku, děkujeme Vám za zakoupení přenosného záznamového zařízení DVR. Před použitím si pozorně přečtěte tento návod na použití. Popis zařízení 3 1) HDMI konektor 2) USB konektor 3) Konektor

Více

Git1 NÁVOD K OBSLUZE. Akční Kamera. www.gitupkamery.cz. Git1

Git1 NÁVOD K OBSLUZE. Akční Kamera. www.gitupkamery.cz. Git1 Akční Kamera Git1 NÁVOD K OBSLUZE Git1 TM Parametry Procesor: Cmos: Objektiv: Úhel pohledu: Rozlišení fotek: Novatek 96655 SONY CMOS IMX322 Vysoce kvalitní všechny skleněné prvky 160, 120 12MP (4032*3024)

Více

IR hodinky s kamerou Návod k použití

IR hodinky s kamerou Návod k použití IR hodinky s kamerou Návod k použití www.spyshops.cz stránka 1 Důležité upozornění ohledně vodotěsnosti : Hodinky jsou schopny, při dodržení následujících pokynů spolehlivě pracovat do hloubky cca 3m.

Více

Černá skříňka DVR23. Kamera s automatickým záznamem videa s možností připojení na externí monitor

Černá skříňka DVR23. Kamera s automatickým záznamem videa s možností připojení na externí monitor Černá skříňka DVR23 Kamera s automatickým záznamem videa s možností připojení na externí monitor Návod k použití Obsah Popis tlačítek...2 Obsluha a funkce...2 Tlačítko VYPÍNAČ...2 Tlačítko REC...2 Tlačítko

Více

MD80 Uživatelský manuál

MD80 Uživatelský manuál Uživatelský manuál strana 1 Obsah 1. Úvod...3 2. Parametry...3 3. Obsah balení...3 4. Popis produktu...4 5. Připevnění...4 5.1 Uchycení pomocí klipsu...4 5.2 Uchycení pomocí držáku...5 5.3 Šňůrka na krk...5

Více

OD - 4H08 Rychlý návod

OD - 4H08 Rychlý návod OD - 4H08 Rychlý návod Na instalaci HDD a uvedení do provozu Rychlý návod 1 I. Instalace Instalace HDD a) Vložte a přišroubujte HDD do držáku jako na obrázku. b) Držák přišroubujte k základní desce DVR.

Více

Diktafon vhodný pro nahrávání hovorů na smartphonech včetně iphone

Diktafon vhodný pro nahrávání hovorů na smartphonech včetně iphone Diktafon vhodný pro nahrávání hovorů na smartphonech včetně iphone Návod k obsluze Hlavní výhody produktu: Přístroj lze použít jako běžný diktafon Velmi jednoduché nahrávání probíhajících hovorů Nahrávání

Více

Helmer carcam FULL HD (Černá skříňka do auta)

Helmer carcam FULL HD (Černá skříňka do auta) Helmer carcam FULL HD (Černá skříňka do auta) Uživatelská příručka 1 Děkujeme za zakoupení kamery. Tato příručka obsahuje podrobný popis použití, poskytne Vám informace o produktu, včetně provozu a technických

Více

Špičkový diktafon v propisce

Špičkový diktafon v propisce Špičkový diktafon v propisce Návod k obsluze Hlavní výhody produktu: Volitelná kvalita nahrávání Volitelné nahrávání detekcí zvuku Dálkové ovládání sloužící jak k nastavení přístroje, tak přehrávání www.spionazni-technika.cz

Více

BDVR HD IR. Návod na použití

BDVR HD IR. Návod na použití Návod na použití 2 BDVR HD IR Vážený zákazníku, děkujeme Vám za zakoupení přenosného záznamového zařízení DVR. Před použitím si pozorně přečtěte tento návod na použití. Popis zařízení 3 1) HDMI konektor

Více

Sportovní HD kamera Uživatelská příručka

Sportovní HD kamera Uživatelská příručka Sportovní HD kamera Uživatelská příručka Systémové požadavky Systémové požadavky Operační systém Microsoft Windows2000, XP, Vista, 7 Procesor Intel Pentium III s vice než 800MHz Vnitřní paměť Větší než

Více

Hodinky s kamerou Návod k použití

Hodinky s kamerou Návod k použití Hodinky s kamerou Návod k použití www.spyshops.cz stránka 1 Důležité upozornění ohledně vodotěsnosti : Hodinky jsou schopny, při dodržení následujících pokynů spolehlivě pracovat do hloubky cca 3m. Nedoporučujeme

Více

Uživatelský manuál DVR-05

Uživatelský manuál DVR-05 Uživatelský manuál DVR-05 Specifikace: Rozlišení Zorný úhel objektivu Kapacita baterie Pohotovostní čas Skladovací teplota Provozní teplota Provozní vlhkost Maximální kapacita záznamu Formát videa USB

Více

Černá skříňka DVR23. Kamera s automatickým záznamem videa s možností připojení na externí monitor

Černá skříňka DVR23. Kamera s automatickým záznamem videa s možností připojení na externí monitor Černá skříňka DVR23 Kamera s automatickým záznamem videa s možností připojení na externí monitor Návod k použití Obsah Popis tlačítek...2 Obsluha a funkce...2 Tlačítko VYPÍNAČ...2 Tlačítko REC...2 Tlačítko

Více

HDTV kamera do auta černá skříňka

HDTV kamera do auta černá skříňka HDTV kamera do auta černá skříňka (uživatelská příručka) v1.2 Děkujeme za zakoupení kamery. Tato příručka obsahuje podrobný popis použití, poskytne Vám informace o produktu, včetně provozu a technických

Více

Elegantní brýle s HD kamerou

Elegantní brýle s HD kamerou Elegantní brýle s HD kamerou Návod k obsluze Hlavní výhody HD kamera v brýlích vám umožní natáčet překvapivě kvalitní, ostré a čisté záběry s kvalitním zvukem; Velmi elegantní design s možností výměny

Více

Hodiny s kamerou a extrémní výdrží

Hodiny s kamerou a extrémní výdrží Hodiny s kamerou a extrémní výdrží Návod k obsluze Hlavní výhody přístroje: Špičkové provedení skryté kamery Extrémní vydrž na vestavěnou baterii až 30 dní v pohotovostním režimu Praktický software pro

Více

Obsah 1. Úvod...3. Specifikace

Obsah 1. Úvod...3. Specifikace Obsah 1. Úvod...3 2. Parametry...3 3. Obsah balení...4 4. Popis produktu...5 5. Připevnění...5 5.1 Uchycení pomocí klipsu...5 5.2 Uchycení pomocí držáku...6 5.3 Šňůrka na krk...6 5.4 Další možná přichycení...6

Více

Dekujeme, že jste si zakoupili videokameru EVOLVE 4000HD v2 Sport.

Dekujeme, že jste si zakoupili videokameru EVOLVE 4000HD v2 Sport. Dekujeme, že jste si zakoupili videokameru EVOLVE 4000HD v2 Sport. - Před použitím výrobku si přečtěte tento návod k obsluze, abyste výrobek správně používali. - Tento návod k obsluze uchovejte na bezpečném

Více

Seznam: 1. Nastavení. 2. Provoz. 3. Stažení. 4. Montáž /příslušenství

Seznam: 1. Nastavení. 2. Provoz. 3. Stažení. 4. Montáž /příslušenství Seznam: 1. Nastavení 2. Provoz 3. Stažení 4. Montáž /příslušenství 1) Nastavení Vložte do kamery baterie a paměťovou kartu. Otevřete kryt bateriového prostoru nacházející se na zadní straně fotoaparátu.

Více

VQDV03. Příručka uživatele

VQDV03. Příručka uživatele VQDV03 Příručka uživatele Děkujeme Vám, že jste si zakoupili tuto sportovní kameru. Prosím, přečtěte si pečlivě následující provozní instrukce. Nutné pro správné používání a provozování kamery. Doporučujeme

Více

Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití

Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití Obsah 1. Úvod... 2 2. Systémové požadavky... 2 3. Instalace Ladibug... 3 4. Připojení... 6 5. Začínáme používat Ladibug... 7 6.

Více

MCDVR31H. Mini DVR s vestavěnou HD kamerou a displejem. Uživatelský manuál

MCDVR31H. Mini DVR s vestavěnou HD kamerou a displejem. Uživatelský manuál MCDVR31H Mini DVR s vestavěnou HD kamerou a displejem Uživatelský manuál Kamera je ideální pro záznam provozu v autě nebo pro jiný mobilní záznam. Zařízení ukládá obraz na SD karty do kapacity 32GB. Rozlišení

Více

Standardní balení(ujistěte se, že vaše balení obsahuje všechny tyto položky)

Standardní balení(ujistěte se, že vaše balení obsahuje všechny tyto položky) Vodotěsný multimediální přehrávač 1. Seznámení s přístrojem 1.1 Obsah balení Standardní balení(ujistěte se, že vaše balení obsahuje všechny tyto položky) - Digitální vodotěsný MP3 přehrávač - Vodotěsná

Více

Digitální (počítačová) kamera s mikrofonem AIPTEK PENCAM VOICE II

Digitální (počítačová) kamera s mikrofonem AIPTEK PENCAM VOICE II NÁVOD K OBSLUZE Digitální (počítačová) kamera s mikrofonem AIPTEK PENCAM VOICE II Obj. č.: 99 48 75 Digitální kamera (fotoaparát), videokamera a počítačová kamera (WebCam) v jednom! Do zabudované paměti

Více

Elegantní brýle se skrytou HD kamerou

Elegantní brýle se skrytou HD kamerou Elegantní brýle se skrytou HD kamerou Návod k obsluze Hlavní výhody Velmi elegantní design s možností výměny skel za dioptrická; Skvělý poměr výkon/cena Snadné ovládání www.spyshops.cz Stránka 1 1. Popis

Více

CI-204 MANUÁL K PALUBNÍ HD KAMEŘE DO AUTA

CI-204 MANUÁL K PALUBNÍ HD KAMEŘE DO AUTA CI-204 MANUÁL K PALUBNÍ HD KAMEŘE DO AUTA Děkujeme Vám, že jste si zakoupili CONNECT IT palubní HD kameru do auta. Ke správné manipulaci s tímto zařízením Vám doporučujeme si pozorně přečíst následující

Více

BDVR 05 Kamera do auta. Uživatelský návod

BDVR 05 Kamera do auta. Uživatelský návod BDVR 05 Kamera do auta Uživatelský návod Popis a funkce 1. Zapnutí Stisknutím tlačítka a podržením asi 3 sekundy kameru zapnete (nebo vypnete pokud je již zapnuta). Pokud při zapnuté kameře stisknete tlačítko

Více

UŽIVATELSKÝ MANUÁL. -Tlačítko ON/OFF. Stiskněte tlačítko napájení, jednou pro zapnutí ON - modrá kontrolka svítí

UŽIVATELSKÝ MANUÁL. -Tlačítko ON/OFF. Stiskněte tlačítko napájení, jednou pro zapnutí ON - modrá kontrolka svítí UŽIVATELSKÝ MANUÁL Použití videokamery do auta -Tlačítko ON/OFF Stiskněte tlačítko napájení, jednou pro zapnutí ON - modrá kontrolka svítí Stiskněte opět tlačítko napájení OFF modrá kontrolka zhasne Upozornění:

Více

/ NVR-4008 / NVR-4016

/ NVR-4008 / NVR-4016 DINOX rekordéry: NVR-4004 NVR-4008 NVR-4016 Rychlá uživatelská příručka Obsah Rychlá uživatelská příručka... 1 Před instalací NVR... 3 Instalace NVR... 3 Instalace pevného disku... 3 Přední panel... 5

Více

Uživatelská příručka MD DV nejmenší digitální videokamera vysoké rozlišení obrazu odolná konstrukce dokonalá souhra

Uživatelská příručka MD DV nejmenší digitální videokamera vysoké rozlišení obrazu odolná konstrukce dokonalá souhra Uživatelská příručka MD DV nejmenší digitální videokamera vysoké rozlišení obrazu odolná konstrukce dokonalá souhra S touto uživatelskou příručkou se seznámíte s instalací provozem funkcemi možnostmi nejmenší

Více

Diktafon s pamětí 4GB, FM rádiem, LCD displejem a. kamerou DVR-156. Přečtěte si laskavě tento Návod k použití před prvním. použitím přístroje.

Diktafon s pamětí 4GB, FM rádiem, LCD displejem a. kamerou DVR-156. Přečtěte si laskavě tento Návod k použití před prvním. použitím přístroje. Diktafon s pamětí 4GB, FM rádiem, LCD displejem a kamerou DVR-156 Přečtěte si laskavě tento Návod k použití před prvním použitím přístroje. Úvod S tímto profesionálním diktafonem zaznamenáte naprosto čistý

Více

Plně hybridní videorekordér

Plně hybridní videorekordér IWH3216 instalační manuál Plně hybridní videorekordér IWH3216 Touch II Instalační manuál VARIANT plus, spol. s.r.o., U Obůrky 5, 674 01 TŘEBÍČ, tel.: 565 659 600 technická linka 565 659 630 (pracovní doba

Více

Mikrodiktafon EDIC-mini Tiny B22

Mikrodiktafon EDIC-mini Tiny B22 Mikrodiktafon EDIC-mini Tiny B22 Návod k obsluze Hlavní výhody přístroje: Vysoká výdrž Miniaturní rozměry Kvalitní záznam zvuku www.spyshops.cz Stránka 1 1. Začátek 1.1 Obsah balení Rekordér USB kabel

Více

DS-430DVR2. Kamera s automatickým záznamem videa integrovaná do zpětného zrcátka. Uživatelská příručka

DS-430DVR2. Kamera s automatickým záznamem videa integrovaná do zpětného zrcátka. Uživatelská příručka DS-430DVR2 Kamera s automatickým záznamem videa integrovaná do zpětného zrcátka Uživatelská příručka Předmluva Vážený zákazníku, děkujeme, že jste si zakoupil náš výrobek. Před prvním zapnutím přístroje

Více

Doporučení pro Kameru... 2 Technická Specifikace... 3 Popis Kamery... 3 Popis Montáže Kamery... 4

Doporučení pro Kameru... 2 Technická Specifikace... 3 Popis Kamery... 3 Popis Montáže Kamery... 4 Obsah Doporučení pro Kameru... 2 Technická Specifikace... 3 Popis Kamery... 3 Popis Montáže Kamery... 4 Instalace Baterie... 5 Zapnutí ON a Vypnutí OFF napájení Kamery... 6 Pořízení Video Záznamu... 6

Více

Uživatelský manuál. Format Convert V3.1

Uživatelský manuál. Format Convert V3.1 Uživatelský manuál Format Convert V3.1 Obsah Obsah 1 Kapitola 1 - Popis softwaru Systémové požadavky 2 Podporovaná zařízení a formáty 2 Odinstalace 3 Kapitola 2 - Ovládání Výběr formátu souboru 4 Výběr

Více

X-Eye kamera s rentgenovým viděním

X-Eye kamera s rentgenovým viděním X-Eye kamera s rentgenovým viděním Návod k obsluze Hlavní výhody Unikátní technologie umožňující vidět přes tmavá skla, mlhu, či dokonce některé oblečení; Možnost natáčení pod vodou až do hloubky 30m;

Více

NÁVOD K POUŽITÍ JASNÝ OBRAZ UNIVERZÁLNOST PŘENOSNOST

NÁVOD K POUŽITÍ JASNÝ OBRAZ UNIVERZÁLNOST PŘENOSNOST NÁVOD K POUŽITÍ JASNÝ OBRAZ UNIVERZÁLNOST PŘENOSNOST Micro SD kamera AIC 5855+5111+5901 Připojení bateriové části Pro připojení bateriové části je třeba zarovnat zářezy na obou částech. Spojení je možno

Více

HC-CENTER 340. Záznamník teploty

HC-CENTER 340. Záznamník teploty /. Bezpečnostní informace: HC-CENTER 340 Záznamník teploty Dříve než začnete používat nebo opravovat měřič, prostudujte pečlivě následující informace. Opravy a údržbu nepopsané v tomto návodu smí provádět

Více

INSTALAČNÍ MANUÁL. video sada s 2 vodičovou instalací. SV-270S Color

INSTALAČNÍ MANUÁL. video sada s 2 vodičovou instalací. SV-270S Color INSTALAČNÍ MANUÁL video sada s 2 vodičovou instalací SV-270S Color 1. Obsah 1. Obsah... 1 2. Úvodní doporučení... 2 3. Instalace napájecího zdroje FA-22... 2 4. Instalace vstupního panelu... 2 4.1. Instalace

Více

Secutron TaxiGuard SE- CG1T-SD

Secutron TaxiGuard SE- CG1T-SD Secutron TaxiGuard SE- CG1T-SD Návod k obsluze Hlavní výhody: Jednoduché ovládání podpora SD karty až 64Gb www.spyobchod.cz Stránka 1 1. Úvod Tento kamerový systém do auta slouží ke zaznamenávání průběhu

Více

Pinnacle Studio Instalace Hardware a Software RYCHLÝ PRŮVODCE

Pinnacle Studio Instalace Hardware a Software RYCHLÝ PRŮVODCE Pinnacle Studio Instalace Hardware a Software RYCHLÝ PRŮVODCE 1 Obsah INSTALACE 3 INSTALACE HARDWARU 3 INSTALACE SOFTWARU 4 PŘIPOJENÍ KAMERY 5 VÝSTUP NA KAMERU NEBO VIDEO 7 O tomto průvodci Tento Rychlý

Více

Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRIScan TM Mouse 2.

Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRIScan TM Mouse 2. Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRIScan TM Mouse 2. Popisy uvedené v této příručce jsou založeny na operačních systémech Windows 7 a Mac OS X Mountain Lion. Přečtěte

Více

Vítejte. Přehled. Obsah balení 1. Přenosná video lupa 2. Video kabel 3. USB kabel. Popis přístroje a funkce

Vítejte. Přehled. Obsah balení 1. Přenosná video lupa 2. Video kabel 3. USB kabel. Popis přístroje a funkce Přenosná video lupa Uživatelská příručka Vítejte HCP-01 4,3palcová přenosná video lupa pomáhá lidem se zrakovým postižením při čtení tištěného obsahu. Pro pohodlnější čtení může být lupa připojena k televizi

Více

MICRO DVB-T STICK. Uživatelský manuál. Watch & record Digital TV programs on Your PC! MT4167

MICRO DVB-T STICK. Uživatelský manuál. Watch & record Digital TV programs on Your PC! MT4167 MICRO DVB-T STICK Watch & record Digital TV programs on Your PC! MT4167 Uživatelský manuál Úvod 2 Obsah balení 2 Požadavky na systém 2 Instalace zařízení 3 Instalace softwaru 3 Práce se zařízením 5 Hlavní

Více

DVR25 Videokamera k záznamu jízdy vozidla (černá skříňka)

DVR25 Videokamera k záznamu jízdy vozidla (černá skříňka) DVR25 Videokamera k záznamu jízdy vozidla (černá skříňka) Uživatelská příručka Obsah Funkce kamery... 2 Ovládací prvky kamery... 2 Před spuštěním kamery... 3 Nabíjecí baterie...3 Paměťová karta...3 Poloha

Více

1080P kamera do auta BDVR 02 NÁVOD NA OBSLUHU

1080P kamera do auta BDVR 02 NÁVOD NA OBSLUHU 1080P kamera do auta BDVR 02 NÁVOD NA OBSLUHU Základní informace: Dostala se Vám do rukou digitální HD (high definition) kamera s pokročilou technologií. Toto zařízení je současně HD video kamerou a také

Více

Záznamník teploty a vlhkosti AX-DT100. Návod k obsluze

Záznamník teploty a vlhkosti AX-DT100. Návod k obsluze Záznamník teploty a vlhkosti AX-DT100 Návod k obsluze Úvod Záznamník teploty a vlhkosti je opatřen velmi přesným teplotním a vlhkostním čidlem. Hlavními přednostmi záznamníku jsou vysoká přesnost, krátká

Více

Černá skříňka do auta s video záznamem AT190 Uživatelská příručka

Černá skříňka do auta s video záznamem AT190 Uživatelská příručka Černá skříňka do auta s video záznamem AT190 Uživatelská příručka Před uvedením zařízení do provozu si nejprve pečlivě přečtěte tento návod! Popis produktu - 2 - 18 16 17 6 1. LCD display 2. Hlavní vypínač

Více

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Začínáme Představení produktu 1 Microphone LED světlo/blesk 3 Zrcadlo (pro vlastní portrét 4 Čočka 5 Klip 6 Držák řemínku 7 Přepínač režimu: 3 4 5 7 8 Kamera ( 6 Diktafon ( Fotoaparát

Více

MINI DV. NÁVOD K POUŽITÍ i

MINI DV. NÁVOD K POUŽITÍ i MINI DV NÁVOD K POUŽITÍ i 1 POPIS 1.1 ZAŘÍZENÍ 1. Otvor pro úchytku 2. Tlačítko POWER 3. Tlačítko MODE 4. Klip 5. Micro-SD slot 6. Držák 7. Mini USB port 8. Objektiv 9. Tlačítko RECORD/STOP 10. Indikátor

Více

FULL HD kamera do auta

FULL HD kamera do auta FULL HD kamera do auta Návod k obsluze Výhody produktu: Cenově velmi dobře dostupná kamera FULL HD kamera Jednoduché ovládání www.spionazni-technika.cz Stránka 1 Diagram produktu 1) Mini USB konektor 2)

Více

Kamera Full-HD 1080P s WiFi ovládáním

Kamera Full-HD 1080P s WiFi ovládáním Kamera Full-HD 1080P s WiFi ovládáním Uživatelská příručka Obsah Pohled na kameru a ovládací prvky 1 LCD displej 2 Zobrazení režimů a stavu kamery 2 Před prvním použitím 3 Výchozí nastavení kamery 3 Zapnout

Více

Podium View TM 2.0 Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití - Česky

Podium View TM 2.0 Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití - Česky Podium View TM 2.0 Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití - Česky Obsah 1. Ú vod... 2 2. Systémový požadavek... 2 3. Instalace Podium View... 3 4. Připojení k hardware... 5 5.

Více

DVR přijímač s LCD pro skryté kamery

DVR přijímač s LCD pro skryté kamery DVR přijímač s LCD pro skryté kamery Návod k použití Hlavní výhody produktu: Dva nahrávací módy (nahrávání nepřetržité, detekcí pohybu) 3 LCD displej pro pohodlné ovládání Dobrý poměr výkon x cena www.spionazni-technika.cz

Více

XXL Bikes. HGW-IPD-DMP - Digitální přehrávač MP3. tel. 602 595 751 Jaselská 31, Opava. pokis@volny.cz www.goldwing-cz.cz POKYNY K INSTALACI

XXL Bikes. HGW-IPD-DMP - Digitální přehrávač MP3. tel. 602 595 751 Jaselská 31, Opava. pokis@volny.cz www.goldwing-cz.cz POKYNY K INSTALACI XXL Bikes HGW-IPD-DMP - Digitální přehrávač MP3 tel. 602 595 751 Jaselská 31, Opava pokis@volny.cz www.goldwing-cz.cz POKYNY K INSTALACI Klíčkem vypněte zapalování motorky a odpojte baterii. Po odpojení

Více

Hudební přehrávač. mivvy record M5 UŽIVATELSKÝ MANUÁL

Hudební přehrávač. mivvy record M5 UŽIVATELSKÝ MANUÁL Obsah Hudební přehrávač mivvy record M5 UŽIVATELSKÝ MANUÁL Upozornění Parametry Popis displeje Základní operace Systémové menu Poslech hudby Záznam zvuku Správce souborů Prohlížeč obrázků FM rádio Elektronické

Více

Externí baterie na iphone 4/4S/5/5S s HD kamerou

Externí baterie na iphone 4/4S/5/5S s HD kamerou Externí baterie na iphone 4/4S/5/5S s HD kamerou Návod k použití Hlavní výhody produktu: Dokonalé maskování skryté kamery nová a neokoukaná Velmi kvalitní HD obraz a kvalitní zvuk Kompatibilita s modely

Více

Secutron Mini DVR. Návod k obsluze. Hlavní výhody: Jednoduché ovládání. podpora SD karty až 64Gb. www.spyobchod.cz Stránka 1

Secutron Mini DVR. Návod k obsluze. Hlavní výhody: Jednoduché ovládání. podpora SD karty až 64Gb. www.spyobchod.cz Stránka 1 Secutron Mini DVR Návod k obsluze Hlavní výhody: Jednoduché ovládání podpora SD karty až 64Gb www.spyobchod.cz Stránka 1 1. Popis přístroje 2.1 Pohled přední strana 1. SD slot - Slot pro SD kartu 2. IR

Více

Sportovní hodinky s kamerou a detekcí pohybu

Sportovní hodinky s kamerou a detekcí pohybu Sportovní hodinky s kamerou a detekcí pohybu Návod k použití Hlavní výhody přístroje: Výdrž baterie až 90min Detekce pohybu Sportovní design www.spyshops.cz stránka 1 1. Začínáme Funkce hodinek : - Pracují

Více

X-Eye kamera s rentgenovým viděním

X-Eye kamera s rentgenovým viděním X-Eye kamera s rentgenovým viděním Návod k obsluze Hlavní výhody Unikátní technologie umožňující vidět přes tmavá skla, mlhu, či dokonce některé oblečení; Možnost natáčení pod vodou až do hloubky 30m;

Více

2,4GHz kamera s monitorem

2,4GHz kamera s monitorem 2,4GHz kamera s monitorem Návod k obsluze Hlavní výhody Velmi kvalitní bezdrátový přenos na vzdálenost až 100m ve volném terénu; Špičkové noční vidění až na 10m v úplné tmě; Možnost rozšíření až na čtyř-kamerový

Více

Vodě odolná hands-free kamera na helmu ATC-2K Uživatelský návod

Vodě odolná hands-free kamera na helmu ATC-2K Uživatelský návod Vodě odolná hands-free kamera na helmu ATC-2K Vážený zákazníku, Děkujeme vám, že jste si vybrali kameru Oregon Scientific ATC-2K. Kamera byla vyvinuta a vyrobena s maximální pečlivostí a přesností. Kamera

Více

HD AUTOKAMERA Návod k použití

HD AUTOKAMERA Návod k použití HD AUTOKAMERA Návod k použití 87231 Před použitím si pečlivě přečtěte příručku, budete tak moci lépe využít veškeré funkce, které autokamera nabízí. Pozor 1. Vložte do autokamery paměťovou kartu a naformátujte

Více

1. Obsah balení. 2. Přehled zařízení. Stručný návod k obsluze Prestigio RoadRunner PCDVRR515. Digitální videokamera do auta Prestigio

1. Obsah balení. 2. Přehled zařízení. Stručný návod k obsluze Prestigio RoadRunner PCDVRR515. Digitální videokamera do auta Prestigio 1. Obsah balení Digitální videokamera do auta Prestigio Přísavný držák Autonabíječka 3,6m napájecí kabel 15cm datový kabel Stručný návod k obsluze Záruční list 2. Přehled zařízení 1 LED osvětlení (Noční

Více

2.1.2 V následujícím dialogovém okně zvolte Instalovat ze seznamu či daného umístění. stiskněte tlačítko Další

2.1.2 V následujícím dialogovém okně zvolte Instalovat ze seznamu či daného umístění. stiskněte tlačítko Další Autodiagnostika ROBEKO Diagnostický kabel VAG1 VAGR1 Instalace pro operační systémy Windows 1. Úvod : Před použitím kabelu je nutné nejprve nainstalovat příslušné ovladače v operačním systému Vašeho počítače.

Více

Uživatelský manuál CZ

Uživatelský manuál CZ Uživatelský manuál CZ Důležité upozornění:... 3 1. Tlačítka... 4 1.1 Dotykový panel... 4 1.2 POWER... 4 1.3 ESC... 4 1.4 Menu... 4 1.5 Hlasitost... 4 1.6 Sluchátka... 4 1.7 Video výstup... 4 1.8 TF karta...

Více

Dotykový 8" LCD monitor s HDMI 869GL80NP/C/T

Dotykový 8 LCD monitor s HDMI 869GL80NP/C/T Dotykový 8" LCD monitor s HDMI 869GL80NP/C/T Bezpečnost 1. Používejte prosím pouze adaptér přiložený jako příslušenství. 2. Nevystavujte tento výrobek přímému slunečnímu světlu, teplu nebo vlhku. 3. Nepoužívejte

Více

DVRB23 Videokamera k záznamu jízdy vozidla S GPS modulem (černá skříňka)

DVRB23 Videokamera k záznamu jízdy vozidla S GPS modulem (černá skříňka) DVRB23 Videokamera k záznamu jízdy vozidla S GPS modulem (černá skříňka) Uživatelská příručka Obsah Obsah... 1 Popis kamery... 2 Vložení SD karty... 2 Hlavní nabídka... 3 Nabídka nastavení... 3 Nahrávání

Více

Multimediální přehrávač s výstupem VGA/TV, (DigiMedia Player) typ LV234 Katalogové číslo: 15.08.1563

Multimediální přehrávač s výstupem VGA/TV, (DigiMedia Player) typ LV234 Katalogové číslo: 15.08.1563 Multimediální přehrávač s výstupem VGA/TV, (DigiMedia Player) typ LV234 Katalogové číslo: 15.08.1563 Vlastnosti: Plug-in-Play - Prohlížení digitálních fotografií, sledování filmů a přehrávání hudebních

Více

U-DRIVE LITE Car DVR Device

U-DRIVE LITE Car DVR Device U-DRIVE LITE Car DVR Device MT4037 Uživatelský manuál Index Index...2 Popis zařízení...2 Příprava před použitím...3 Vložení paměťové karty...3 Používání zařízení...4 Možnosti menu v režimu nahrávání...5

Více

Zmodo kamerové systémy. Zmodo kamerové systémy Uživatelský manuál CZ

Zmodo kamerové systémy. Zmodo kamerové systémy Uživatelský manuál CZ Zmodo kamerové systémy Zmodo kamerové systémy Uživatelský manuál CZ 1 Uživatelský manuál CZ OBSAH Obsah... 2 Rekordér... 3 Kamery... 4 Volitelné příslušenství... 5 Instalace pevného disku... 6 Propojení

Více

Minidiktafon EDIC mini LCD

Minidiktafon EDIC mini LCD Minidiktafon EDIC mini LCD Návod k použití Hlavní výhody produktu: Extrémní výdrž až 250 hodin nahrávání v kuse Miniaturní rozměry Jednoduché ovládání www.spyshops.cz Stránka 1 1. Obsah balení Digitální

Více

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu.

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu. Návod Video Viewer 1.9.9 1 Dodávaný licencovaný software Následující stránky popisují nejpoužívanější funkce software Video Viewer. Podrobnosti o softwaru a jeho nastavení, najdete v rozšířené příručce,

Více

Bezdrátový radiobudík s IR kamerou

Bezdrátový radiobudík s IR kamerou Bezdrátový radiobudík s IR kamerou Návod k použití Hlavní výhody produktu: Špičkové zpracování a naprosto neodhalitelnou kamerou, která vidí i ve tmě Jednoduché postup pro nastavení sledování přes internet

Více