POV.1.5 návod k obsluze

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "POV.1.5 návod k obsluze"

Transkript

1 POV.1.5 návod k obsluze

2 Upozornění Ihned po rozbalení sady POV.1.5 doporučujeme důkladně prostudovat tento manuál. Se systémem POV.1.5 vždy pracujte pouze ve shodě s tímto manuálem. Mechanické poškození, jakékoliv úpravy, neodborné zacházení či obsluha, zanedbání běžné péče a používání systému v podmínkách, které neodpovídají svými parametry prostředí, pro které je systém určen, poškození systému živly, nadměrným zatěžováním nebo používáním v rozporu s podmínkami uvedenými v tomto manuálu vede k neuplatnitelnosti záruky. Provozní teplotní rozsah Rekordér s LCD: 0 C až +70 C Hlava kamery: -40 C až +80 C (nedoporučuje se dlouhodobě) Vodotěsnost Hlava kamery: ponoření do 10 m Záznamové zařízení s LCD: do 1 metru (splňuje normu stupně krytí IP67), při ponoření pod vodou se nesmí pracovat s tlačítky na záznamovém zařízení a dálkovém ovládání.

3 Představení POV.1.5 S POV.1.5 je velmi snadné natočit video, označit zajímavé záběry, sestříhat je a sdílet videa online pomocí Windows aplikace POV Manager, která je součástí sady POV.1.5. Nový POV.1.5 je odolný video systém designovaný pro nahrávaní videa na souši, ve vodě a ve vzduchu při jakýchkoliv klimatických podmínkách (viz Provozní teplotní rozsah a Vodotěsnost). POV znamená Úhel Pohledu (z anglického Point Of View) a umožní Vám záznam videa z libovolného úhlu pohledu. POV.1.5 je konstruován jako vodě, prachu a otřesům odolný systém. Kamerová hlava může být připevněna např. na auto, loď, helmu či jiné sportovní vybavení. Vodotěsné a otřesům odolné záznamové zařízení může být připevněno na sportovní vybavení, pásek, vestu nebo uschováno v batohu. Dálkové ovládání může být připevněno na ruku jako hodinky nebo kamkoliv jinam. Pomocí ovládání můžete označit zajímavé okamžiky při záznamu videa pro rychlou orientaci při střihu videa. Ve specialním LOOP režimu můžete POV.1.5 použít pro záznam video klipů přednastavné délky pro maximální využití kapacity SD karty.

4 Obsah POV.1.5 sady POV.1.5 obsahuje 4 základní komponenty: POV.1.5 záznamové zařízení Kamerovou hlavu (a její gumovou krytku) s digitálním A/V kabelem Dálkové ovládání Dále jsou v sadě POV.1.5 následující položky: CD se SW a dokumentací Příručka rychlý start (anglicky) na zadní straně CD. Přepravní pouzdro SDHC karta (4GB) 4 AA baterie pro napájení POV.1.5 USB kabel pro připojení POV.1.5 k počítači Analogový A/V kabel pro připojení POV.1.5 k TV, video rekordéru nebo jinému video zařízení Příslušenství k připevnění kamerové hlavy Pásek se suchým zipem na zápěstí pro dálkové ovládání Ochranná fólie na LCD

5 Přehled funkcí Nahraj (Shoot), Označ (Tag), Stříhej (Edit) a Sdílej (Share) Práce s POV.1.5 je intuitivní a jednoduchá. Ačkoliv tento manuál poskytuje detailní informace o obsluze kamery a aplikace, toto jsou základní informace pro práci s kamerou: Příprava POV.1.5 Připojte hlavu kamery k POV.1.5 záznamovému zařízení pomocí digitálního A/V kabelu Instalujte 4 AA baterie do zadní části POV.1.5 Instalujte SD/SDHC kartu do spodní části POV.1.5 Připevněte kemerovou hlavu Použijte příslušenství k připevnění kamerové hlavy ze sady POV.1.5 Nebo buďte kreativní připevněte hlavu kamery kamkoliv pomocí lepicí pásky, stahovacích pásků apod. Zaznamenejte video z Vašeho úhlu pohledu Stiskněte tlačítko POWER Stiskněte tlačítko RECORD na POV.1.5 nebo tlačítko REC/TAG na dálkovém ovádání a nahrajte video v režimu CLIP Označte si zajímavé okamžky pomocí kontextového tlačítka TAG nebo tlačítko REC/TAG na dálkovém ovádání Sestříhejte si video v aplikaci POV Manager Nainstalujte si aplikaci Windows POV Manager na Vaše PC Propojte POV.1.5 s PC pomocí USB kabelu Zorganizujte si Vaše videa a sestříhejte si je v aplikaci POV Manager Sdílejte Vaše videa online Stiskem Share pošlete em Vaše video klipy komu chcete Nahrajte Vaše videa do VIO galerie

6 Návod pro POV.1.5 Příprava POV.1.5 Příprava POV.1.5 je velmi jednoduchá. Propojte hlavu kamery s POV.1.5, vložte baterie a SD/SDHC kartu a jste připraveni k záznamu videa. Propojení hlavy kamery s POV.1.5 Propojte digitální A/V kabel hlavy kamery se záznamovým zařízením POV.1.5. Při spojovaní konektoru dejte pozor, abyste otáčeli pouze kovovým prstencem s rýhami. Malá drážka na konektoru digitálního A/V kabelu umožní propojení pouze při spravném natočení vůči druhému konektoru. Při natáčení konektoru nepoužívejte sílu, mohlo by dojít k poškození pinů konektoru. Po zasunutí konektoru do záznamového zařízení otáčejte kovovým prstencem a zašroubujte ho pevně tak propojíte kabel a záznamové zařízení POV.1.5. Obr: Hlava kamery s kabelem Ochrana LCD displeje POV.1.5 Součástí balení POV.1.5 je plastová průhledná ochranná fólie na LCD, která pomáhá ochránit LCD před poškrábáním. Montáž ochranné fólie na LCD: 1. Na LCD je po rozbalení POV.1.5 sady provizorní ochranná fólie. Tuto fólii opatrně sejměte. 2. Ujistěte se, že je LCD čistý, suchý a beze skrvn, otisků prstů apod. 3. Odloupněte zadní část fólie a umístěte fólii na LCD a pevně ji na LCD přitlačte. 4. Prsty vyhlaďte případné vzduchové bublinky zpod fólie.

7 Instalace baterií Při instalaci baterií otočte POV.1.5 a položte jej na čistý rovný povrch, abyste nepoškrábali LCD. Obr: Zadní část POV.1.5 Zatlačte (směrem do stran od přístroje) na klapky na obou stranách krytu baterií, dokud se nezastaví. Netlačte na ně více než je třeba, klapky je třeba otevřít jen tak daleko jak je zobrazeno na následujícím obrázku. Obr: Zadní část POV.1.5 s otevřenými klapkami krytu baterií Z prostoru mezi klapkami vyjměte kryt bateriového prostoru. Kryt můžete buď uchopit z obou stran a vyjmout ho tahem přímo nahoru, nebo opatrně vypáčit pomocí nehtů nebo malého šroubováčku. Pozn. klapky krytu baterií zůstavají po odejmutí krytu baterií připevněny k POV.1.5. Vložte 4 AA (tužkové) baterie podle diagramu na spodku prostoru pro baterie. Kryt baterii instalujte zpět na místo a tlakem zaklapněte klapky krytu. Instalace SD/SDHC karty Před instalací SD karty je třeba odejmout kryt Input/Output (vstupních a výstupních) portů na spodní části POV.1.5. Obr: Spodní část POV.1.5 s odemjutým krytem Input/Output portů Kryt Input/Output portů je ke spodku POV.1.5 připevněn jistícím šroubkem. Pozor i při úplném povolení zůstává jistící šroubek v krytu.

8 Kvůli vodotěsnosti POV.1.5 dosedá kryt Input/Output portů velmi těsně a k jeho vyjmutí je třeba použít malé mince k jeho vypáčení (po stranách, tak jak naznačuje nálepka). Buďte opatrní, abyste nepoškodili gumové těsnění krytu a neporušili tak vodotěsnost POV.1.5. Obr: Spodní část POV.1.5 s vloženou SD kartou zacvakněte. Po odejmutí krytu Input/Output portů vložte SD/SDHC paměťovou kartu do slotu. Kartu vložte tak, že je nálepkou orientovaná k Vám a zkosený roh karty je na pravé straně zkosená horní hrana karty je hrana, kterou vkládáte kartu do slotu. Po uplném zasunutí karty do slotu kartu do otvoru Zatlačte zpět kryt Input/Output portů a zašroubujte jistící šroubek. Vaše POV.1.5 je připravena k použití.

9 Napájení POV.1.5 Krátkým stiskem tlačítka POWER zapněte POV.1.5. Dlouhý stisk POV.1.5 by kameru opět vypnul. POV.1.5 je obvykle napájena 4 AA bateriemi. Při připojení k počítači může být POV.1.5 napájena přes USB kabel. V tomto případě je však POV.1.5 v USB režimu a lze s ní pracovat pouze pomocí počítače ovladací prvky kromě tlačítka POWER na vlastní POV.1.5 jsou zablokované. V USB režimu nedochází k dobíjení AA baterií. AA baterie byly zvoleny pro jejich dostupnost kdekoliv na světě. Doba záznamu záleží na několika faktorech: typ baterií nastavení POV.1.5 (jako např. rozlišení videa, automatické vypnutí LCD apod.) vnější prostředí (okolní teplota) Průměrná doba záznamu se standartními alkalickými bateriemi je zhruba 4-5 hodin, lithium ion baterie vydrží až 10 hodin. Ekonomickým a k životnímu prostředí šetrnějším rešením jsou baterie dobíjecí (NiMH). POZOR: V přístroji nepoužívejte najednou různé typy baterií. Použité baterie likvidujte předepsaným způsobem (třídění odpadu). Nastavení POV.1.5 nabízí mnoho nastavení. Pro přístup do nastavení stiskněte jednou tlačítko SETTINGS na POV.1.5. Pro pohyb mezi jednotlivými nastaveními použijte kontextová tlačítka PREV a NXT a stiskem kontextového tlačítka SELECT potvrďte výběr nastavení, které chcete změnit. Po dokončení změn se můžete vrátit do pohotovostního režimu stisknutím tlačtka PLAY. Při změně se hodnota nastavení mění z bíle na červenou barvu, stisknutím SELECT změnu potvrdíte a nastavení se zobrazí opět v barvě bílé jako indikace úspěšné změny nastavení. Následující nastavení mohou být měněna pomocí menu Settings:

10 Volby nastavení ENABLE REMOTE (povolení dálkového ovládání): Yes (Ano) nebo No (Ne) REMOTE I.D.: 0-9, (ID dálkového ovládání - musí odpovídat nastavení Remote Control I.D.) SPEAKER VOLUME (hlasitost reproduktoru na POV.1.5): 0-9 MIC LEVEL (citlivost mikrofonu): 0-9 TIME AND DATE (čas a datum): hh:mm & mm/dd/yyyy FRAME RATE: 30, 25, 24, 15fps VIDEO RESOLUTION: 720x480, 720x400, 640x480, 360x240, 360x200, 320x240 VIDEO QUALITY: High, medium, low RECORD MODE: Clip, Loop, Still LOOP RECORD TIME: 20, 30 sec., 1, 2, 3, 5, 10, 15, 30 min. LCD SLEEP TIMEOUT (čas automatického vypnutí LCD po posledním stisknutí tlačítka výrazně šetří baterii, doporučujeme 15 sek): Never (Nikdy), 15 sek., 1, 2, 3, 5, 10, 15, 30 min. POWER OFF TIMEOUT (čas automatického vypnutí POV.1.5 po posledním stisknutí tlačítka v pohotovostním režimu): 20 sek., 1, 2, 3, 5, 10, 15, 30 min. DISPLAY BRIGHTNESS (jas LCD): 1-10 FORMAT SD CARD? Yes or No. (Varování: formátování smaže data na SD kartě) VIDEO OUTPUT (má vliv pouze při přehrávání videa na TV): NTSC, PAL CAMERA INFORMATION (informace o kameře): HW: hardware version, FW: firmware version, MAIN: POV.1.5 hardware ID, HEAD: camera head hardware ID Napájení dálkového ovládání V dálkové ovládání je použíta A27 12V baterie, která je pro Vás v dálkovám ovládání vložena. Pokud potřebujte baterii vyměnit: 1. Položte dálkové ovládání na plochý čístý povrch tlačítky směrem dolů. 2. Vyšroubujte 4 malé Phillips šroubky v rozích a odejměte kryt. Po dobu otevření dálkového ovládání zabraňte průniku vlhkosti a nečistot do vnitřku ovládání. 3. Po výměně baterie kryt přišroubujte zpět. Šroubky utáhněte všechny stejně aby byl tlak na těsnění rovnoměrný. Změna kanálu Remote I.D. Pokud používáte více POV.1.5 v jednom okamžiku, je třeba pro správnou funkci dálkových ovládání změnit kanál REMOTE I.D., který POV.1.5 používá pro rozlišení komunikace mezi jednotlivými POV.1.5. Pro správnou funkci musí mít dálkové ovládání a POV.1.5 nastavené stejný REMOTE I.D. kanál. Obr: Dálkové ovládání s odejmutám krytem.remote I.D.kanál nastaven na 0.

11 POV.1.5 a dálkové ovládání mají z výroby nastavené REMOTE I.D. kanál na 0. REMOTE I.D. kanál lze na stavit na 10 různých hodnot a umožnit tak správnou funkci několika POV.1.5 a jejich dálkových ovládání v blízkosti bez vzájemné interference. Pro změnu REMOTE I.D. kanálu v záznamovém zařízení POV.1.5: 1. Stiskněte tlačítko SETTINGS 2. Opakovaně stiskněte kontextová tlačítek PREV nebo NXT dokud se na LCD neobjeví REMOTE I.D a stiskněte kontextové tlačítko SELECT 3. Opakovaně stiskněte kontextová tlačítek PREV or NXT dokud se na LCD neobjeví požadovaný kanál a stiskněte kontextové tlačítko SELECT pro potvrzení kanálu. Na dálkovém ovládání se REMOTE I.D. kanál mění pomocí otočného přepínače uvnitř dálkového ovládání. Pro změnu kanálu musíte otevřít dálkové ovádání: 1. Položte dálkové ovládání na plochý čistý povrch tlačítky směrem dolů. 2. Vyšroubujte 4 malé Phillips šroubky v rozích a odejměte kryt. Po dobu otevření dálkového ovládání zabraňte průniku vlhkosti a nečistot do vnitřku ovládání. 3. Malým šroubovákem nastavte na otočném přepínačí požadovaný kanál. Dejte pozor abyste nijak nepoškodili vnitřek dálkového ovládání. 4. Kryt přišroubujte zpět. Šroubky utáhněte všechny stejně aby byl tlak na těsnění rovnoměrný.

12 Práce s POV.1.5 Předtím než začnete s POV.1.5 zaznamenávat a přehrávat video, seznamte se ovládacími prvky na POV.1.5. V levém horním rohu POV.1.5 je stavová kontrolka INDICATOR LIGHT indikující stav zařízení: ZHASNUTO = Vypnuto ORANŽOVÁ = Proces zapínaní ZELENÁ = Pohotovostní stav BLIKAJÍCÍ ČERVENÁ = Záznam videa BLIKAJÍCÍ ORANŽOVÁ = Varování/problém V horní části POV.1.5 je LCD displej. Informace se na LCD zobrazují podle aktuálního řežimu POV.1.5. Pod diplejem je trojice kontextových tlačítek SOFT KEYS. Funkce každého z tlačítek SOFT KEY se mění podle aktuálního řežimu POV.1.5. Aktuální funkce každého z tlačítek je zobrazena ve spodním řádku na LCD.

13 Pod tlačítky SOFT KEYS se nachází tři hlavní obládací tlačítka: PLAY/STOP V řežimu přehrávání Play toto tlačítko spustí přehrávání právě vybraného videa. Při přehrávání videa stiskem tohoto tlačítka přehrávání zastavíte. RECORD Spouští záznam videa. Stiskem tlačítka během záznamu záznam ukončíte a uvedete POV.1.5 do pohotovostního stavu. SETTINGS Vyvolá menu nastavení Settings, kde lze kontrolovat a měnit nastavení POV.1.5. Pod hlavními ovládacícími tlačítky se nachází tlačítko POWER. Toto tlačítko slouží pro vypnutí a zapnutí POV.1.5. Záznam videa s POV.1.5 POV.1.5 nabízí mnoho různých možností záznamu videa pro různé situace. Doporučujeme Vám se s nimi seznámit abyste si mohli vždy vybrat tu nejvhodnější pro konkrétní situaci. Záznam v režimu Clip a Loop POV.1.5 nabízí dva režimy záznamu videa: režim Clip a Loop. Režim Clip funguje jako klasická kamera. Stiskem tlačítka RECORD spustíte záznam videa na SD kartu dokud je karta plná nebo záznam nezastavíte. Režim Loop tento specialní režim záznamu pomáhá šetřit místo na SD kartě prostřednictvím záznamu jednotlivých video klipů přednastavané délky. Na SD kartě pak uchováváte pouze Vaše nejlepší záběry. Výběr jednoho z těchto režimů musíte provézt předtím než začnete vlastní záznam videa. Kvalita záznamu a rozlišení POV.1.5 umožňuje záznam videa v několika různých nastavení kvality a rozlišení. Toto nastavení ovlivňuje kvalitu záznamu a množství záznamu, které se Vám vejde na SD kartu. Tři důležitá nastavení jsou: Snímková frekvence (Frame Rate) nastavuje kolik snímků je zaznamenáno za sekundu. Toto nastavení ovlivňuje plynulost videa. Možnosti nastavení: 30, 25, 24 nebo 15. Rozlišení videa (Video Resolution) nastavuje kolik obrazových bodůvje ukládáno pro každý snímek, volby jsou: 720x480, 720x400, 640x480, 360x240, 360x200 nebo 320x240. Kvalita videa (Video Quality) nastavuje úroveň komprese při záznamu videa, volby jsou High (Vysoká kvalita), Medium a Low (Nízká kvalita). Při nastavení vysoké kvality je výsledný obraz ostřejší a věrnější, ale zabírá více místa na SD kartě. Nastavení nízké kvality šetří místo na úkor přesnosti barevnosti a detailů. Výchozí nastavení je 640x480 video resolution, 30 frame rate, high video quality. Nastavení můžete změnit v menu Settings, ktéré je popsáno dále v manuálu. Příklady nastavení a odpovídající doba záznamu při konkrétní velikosti SD/SDHC karet: Doba záznamu - při použití 2GB SD karty Nejlepší kvalita: 720x480, 30fps - 1 hod 26 min Základní kvalita: 640x480, 30fps - 1 hod 36 min

14 Nejnižší kvalita: 320x240, 15fps - 15 hod 44 min Doba záznamu - při použití 8GB SDHC karty Nejlepší kvalita: 720x480, 30fps - 5 hod 36 min Obrazovka záznamu videa Po zapnutí POV.1.5 je přístroj v pohotovostním režimu, připraven pro záznam videa. Na LCD je několik základních informací o stavu POV.1.5. Stavová kontrolka nahoře vlevo nad LCD svití v pohotovostním režimu zeleně. Stiskem tlačítka RECORD začne svítit červeně jako indikace probíhajícího záznamu videa. Uprostřed nahoře je indikace režimu záznamu (Clip nebo Loop). V horním pravém rohu je časový ukazatel: V pohotovostním režimu jen zobrazen zbývající čas pro záznam videa na vloženou SD kartu. Ten závisí na nastavení kvality záznamu a rozlišení. Při záznamu videa je zobrazena aktuální doba záznamu videa od začátku záznamu. Pod ukazatelem času je indikátor stavu baterie. Před vybitím baterie začne ikona baterie blikat jako upozornění na nutnost výměny baterie. POZOR: Vzhledem k nižšímu napětí nabíjecích NiMH AA baterií (1.2V oproti 1.5V u alkalických) nezobrazuje indikátor stavu baterie POV.1.5 plnou kapacitu baterií i při jejich plném nabití. Záznam v režimu Clip Záznam v režimu Clip spustíte stiskem tlačítka RECORD na POV.1.5 nebo tlačítka REC/TAG na dálkovém ovládání. Během záznamu lze označit zajímavé okamžiky ve videu pro lepší orientaci při následném zpracování videa v aplikaci POV Manager. Vložit značku do videa můžete stiskem kontextového tlačítka TAG na POV.1.5 nebo tlačítka REC/TAG na dálkovém ovládání. Záznam zastavíte stiskem tlačítka RECORD na POV.1.5 nebo tlačítka STOP na dálkovém ovládání.

15 Záznam v režimu Loop V režimu Loop zaznamenáte video segment přednastavené délky stiskem kontextového tlačítka TAG na POV.1.5 nebo tlačítka REC/TAG na dálkovém ovládání. V režimu Loop je možné nechat POV.1.5 v pohotovostním režimu celý den a zaznamenat na SD kartu jen tu nejlepší hodinu či dvě videa. V režimu Loop POV.1.5 zaznamenává nekonečnou smyčku video klipů o stejné délce. Například při nastavení délký segmentu 3 minuty POV.1.5 zaznamenává sérii 3- minutových segmentů dokud není záznam zastaven. V okamžiku kdy se stane něco zajímavého co chcete zaznamenat, jednoduše stiskněte TAG nebo REC/TAG a segment bude uložen na SD kartu. Abyste nepřišli o zajímavý okamžik, režim Loop uloží více než jeden segment když stisknete Tag blízko k začátku nebo ke konci segmentu. Funguje to následovně: Když stisknete kontextové tlačítko TAG na POV.1.5 nebo tlačítko REC/TAG na dálkovém ovládání během první třetiny segmentu, předchozí a aktuální segment bude uložen. Když stisknete kontextové tlačítko TAG na POV.1.5 nebo tlačítko REC/TAG na dálkovém ovládání během prostřední (druhé) třetiny segmentu, pouze aktuální segment bude uložen. Když stisknete kontextové tlačítko TAG na POV.1.5 nebo tlačítko REC/TAG na dálkovém ovládání během třetí třetiny segmentu, aktuální a následující segment bude uložen. Např. při délce segmentu nastavené na 3 minuty a stisku TAG nebo REC/TAG během první minuty segmentu, předchozí 3-minutový segment bude uložen spolu s aktuálním segmentem uloženo bude tedy celkem 6 minut záznamu. Pokud nestisknete Tag vůbec, staré segmenty se mažou a uvolňují místo segmentům dalším. Výchozím režimem záznamu POV.1.5 je Clip. Změnit režim na Loop lze následovně: 1. Stiskněte tlačítko SETTINGS na POV.1.5 a pak opakovaně stiskněte kontextové tlačítko NXT dokud se na LCD neobjeví Record Mode. 2. Stiskněte kontextové tlačítko SELECT pak opakovaně stiskněte kontextové tlačítko NXT dokud se na LCD neobjeví Loop. 3. Stiskněte kontextové tlačítko SELECT pro potvrzení výběru režimu Loop. Jakmile jste vybrali režim Loop, můžete nastavit délku segmentu. 1. Stiskněte kontextové tlačítko NXT dokud se na LCD neobjeví Loop Record Time a stiskněte kontextové tlačítko SELECT. 2. Opakovaně stiskněte kontextové tlačítko NXT dokud se na LCD neobjeví požadovaná délka segmentu, volby jsou: 20 sekund, 30 sekund, 1 minuta, 2 minuty, 3 minuty, 5 minut, 10 minut, 15 minut, 30 minut. 3. Stiskněte kontextové tlačítko SELECT pro potvrzení výběru délky segmentu. Poté stiskněte tlačítko RECORD na POV.1.5 pro přechod do pohotovostního režimu. Stiskem tlačítka RECORD na POV.1.5 nebo REC/TAG na dálkovém ovládání spustíte záznam v režimu Loop. Když chcete uložit video segment, stiskněte kontextové tlačítko TAG na POV.1.5 nebo REC/TAG na dálkovém ovládání. Pro uložení dalšího video segmentu stiskněte opět kontextové tlačítko TAG na POV.1.5 nebo REC/TAG na dálkovém ovládání.

16 POZOR: V režimu Loop jsou video segmenty uloženy pouze při stisku TAG nebo REC/TAG. Stiskem tlačítka RECORD na POV.1.5 zastavíte záznam a přepnete POV.1.5 do pohotovostního režimu. Pokud chcete POV.1.5 přepnout zpět do záznamu v režimu Clip, proveďte změnu v menu Settings. Manipulace s paměťovými kartami SD/SDHC POV.1.5 zaznamenává video na standartní 1 a 2 GB SD a 4 a 8 GB SDHC paměťové karty. Je doporučeno používat SDHC karty třídy Class 4 a vyšší. Před prvním záznamem videa na SD/SDHC kartu je třeba kartu v POV.1.5 zformátovat. Formátování SD/SDHC karty: 1. Odejměte kryt Input/Output portů na spodní části POV Vložte SD/SDHC kartu tak jak bylo popsáno v předchozí kapitole tohoto manuálu 3. Stiskněte tlačítko SETTINGS a pak opakovaně stiskněte kontextové tlačítko NXT dokus se na LCD neobjeví Format SD Card 4. Stiskem kontextového tlačítka FORMAT kartu zformátujte POZOR: Formátování smaže veškerá data a videa na paměťové kartě. Tip Pokud zaznámenáváte velké množství videa, bude se Vám hodit mít několik SD/SDHC zformátovaných karet připravených pro okamžité použití. Rovněž můžete použít čtečku paměťových karet po připojení k PC či Mac a vložení SD/SDHC karty do čtečky se karty objeví jako disky a můžete provést zálohu videí na počítač. Přehrávání videa Po zapnutí je POV.1.5 v pohotovostním režimu. Do režimu přehrávání videí se dostanete stiskem tlačítka PLAY. Na LCD se objeví úvodní snímek naposledy zaznamenaného videa. V horním levém rohu se objeví PLAY a v horním pravém rohu se objeví číslo stávajícího videa a celkový počet zaznamenaných videí. Např. 12/33 znamená, že se právě díváte na video číslo 12 z celkového počtu 33 videí. Stiskem kontextových tlačítek PREV a NXT se lze přepínat mezi videi uloženými na SD kartě. Pokaždé při přepnutí na další video se objeví úvodní snímek tohoto videa. Časový indikátor v horním pravém rohu LCD ukáže délku aktuálního videa. Stiskem tlačítka PLAY spustíte přehrávání videa.

17 Při přehrávání videa ukazuje časový indikátor dobu přehrávání od začátku aktuálního videa. Pokud jste si video označili pomocí značek (Tag), na LCD se objeví TAGGED. Stiskem kontextového tlačítka DEL můžete aktuální video smazat. Stisknutím YES potvrdíte smazání videa. Během přehrávání se na LCD objeví tři kontextová tlačítka umožňující rychlé přehrávání dopředu, dozadu a pauza a opětovné spuštění přehrávání. Stiskem kontextového tlačítka << spustíte zpětné přehrávání 1X rychlostí. Opětovným stisknutím << zrychlíte zpětné přehrávání na 2X rychlost. Po stisknutí << se normální dopředné přehrávání obnoví stisknutím >>. Stiskem kontextového tlačítka >> spustíte dopředné přehrávání 2X rychlostí. Opakovaným stiskem << zpomalíte přehrávání zpět na 1X rychlost. Stisknutím tlačítka PLAY během přehrávání zastavíte přehrávání a vrátíte se do výchozí obrazovky režimu přehrávání videí. Připojení POV.1.5 k TV a jinému video zařízení POV.1.5 můžete přímo připojit k televizi nebo jinému standartnímu video zažízení, které má kompozitní video vstup, jako je např. video rekordér nebo DVD rekordér. Video můžete přehrávat současně na POV.1.5 LCD a externím video zařízení. Anlogový A/V kabel pro propojení POV.1.5 a televize či jiného video zařízení je přiložen. Jeden konec kabelu má 1/8 mini jack a zapojuje se do konektoru na spodní části POV.1.5 v prostoru Input/Output portů (nejprve je třeba odejmout kryt Input/Output portů). Druhý konec kabelu má dva RCA konektory žlutý video out a bílý audio out. Tyto konektory můžete zapojit do kompozitních vstupů na televizi nebo jiném standartním video zažízení. Pro detaily ohledně nastavení příslušného video vstupu prostudujte manuál Vaší televize nebo jiného standartního video zařízení. POZNÁMKA: Video výstup POV.1.5 podporuje oba video formáty NTSC a PAL. V Evropě je standartem PAL, v USA je to NTSC.

18 Pro změnu postupujte následovně: 1. Stiskněte tlačítko SETTINGS na POV Stiskněte kontextové tlačítko NXT dokud se na LCD neobjeví VIDEO, pak stiskněte SELECT 3. Stisknutím PREV nebo NXT vyberte požadované nastavení a stiskněte SELECT pro potvrzení. Pokud nastavíte formát PAL, měli byste změnit nastavení FRAME RATE na 25 pro korektní přehrávání ve formátu PAL. 1. Stiskněte tlačítko SETTINGS na POV Stiskněte kontextové tlačítko NXT dokud se na LCD neobjeví FRAME RATE, pak stiskněte SELECT 3. Stisknutím PREV nebo NXT vyberte 25 a stiskněte SELECT pro potvrzení. Připevnění kamerové hlavy Součástí POV.1.5 je hvězdicový držák Star Mount a přímý držák. Hvězdicový držák Star Mount Držák je vhodný zejména pro: čepice, křlitovky, helmy s hladkým povrchem a helmy s větracími otvory Magnety umístěné do vrcholů hvězdicového držáku a jeho protidílu umožňují rychlé připevnění na čepici a kšiltovku Pozor přiložené magnety jsou velmi silné Přímý držák se suchým zipem

19 Přímý držák se suchým zipem je vhodný pro jednoduché připevnění kamery na helmu s větracími otvory a pro kreativní uchycení kamery při natáčeni v autě, na kole apod. Tipy pro montáž POV.1.5 Kamerovou hlavu POV.1.5 lze připevnit v podstatě kamkoliv a zaznamenat tak video z libovolné prespektivy a úhlu pohledu. Umístění hlavy záleží na konkrétním použití. Flexibilita POV.1.5 Vám umožní záznam videa z jinak velmi težce dosažitelných míst a prespektivy, takže Vám doporučujeme vyzkoušet několik různých úhlů záběru pro nalezení toho optimálního pro danou aktivitu. Následuje několik tipů pro volbu úhlu a perspektivy: Pokud je to možné, mějte slunce či jiný jasný zdroj světla za Vašimi zády. Expozice videa bude vyváženější. Připevnění kamerové hlavy na hlavu, helmu a části těla přispívá k plynulejším záběrům, protože tělo výrazně pohlcuje otřesy při akčních záběrech. Mějte na paměti, že velmi rychlé pohyby hlavou často způsobí rozmazané záběry. Pokud je pro video, které zaznamenáváte, důležitá přesnost detailů a kamerová hlava je připavněna na hlavu nebo přilbu, snažte se vyvarovat rychlých pohybů hlavy. Pokud chcete hlavou otáčet, dělejte to pokud možno plynule, výsledné video bude divákem lépe vnímáno. Pro lepší vnímání videa divákem doporučujeme při záznamu zabírat: další postavu štítek na Vaší helmě řídítka nebo volant Vaše lyže nebo boty Váš snowboard nebo surfboard předek auta, člunu nebo skůtru hlaveň zbraně Při závodě lze pro atraktivní záběry ostatních závodníků kamerovou hlavu nasměrovat dozadu za Vás. Vždy před zázamem akce zkontrolujte správný úhel záběru na LCD. Dalším zajímavým úhlem pohledu je záběr přímo na Vás. Pro tento úhel yáběru je nejlepší kamerovou hlavu umístit asi cm před Vás a zamířit ji směrem na Vás. Záběry s kamerovou hlavou v blízkosti země (nebo vodní hladiny) umocňují dojem rychlosti. Pro montáž na helmy s hladkým povrchem použijte plochý úchyt spolu s oboustranně lepicí pěnová podložka nebo suchým zip pro plochý úchyt. Pro montáž na helmy s větracími otvory použijte úchyt na trubku připevněný pomocí fazet nebo pásků. Následuje několik doporučení pro montáž POV.1.5 při specifických aktivitách: Kolo/motorka helma, řidítka, sedlovka, rám, vidlice. Auto/truck ochranný rám, helma, hlava. Pokud jezdíte v terénu v mokru a blátě, kontrolujte optiku kamerové hlavy a v případě znečištění ji očistěte. Opláchněte bláto, prach či jiné nečistoty před otíráním skla abyste zabránili jeho poškrábání. Lyžování helma nebo bota (např. pomocí volitelného držáku na čelence). Mějte po ruce suchý hadřík pro odstranění sněhu nebo vody ze skla optiky. Sněžný skůtr řídítka, helma. Lov hlaveň, hlava..

20 Taktické nasazení/výcvik myslete na srozumitelnost videa pro diváka. Setrvání pohledem na objektu po delší dobu pomáhá divákově orientaci.živý náhled snímané scény na LCD lze použít pro realizaci pohledu za roh. Tip Pokud potřebujete při připevnění kamerové hlavy na helmě nebo hlavě fixovat kabel mimo záběr, použijte vodící přezky pro kabel (součást balení). Přichyťte ji ke kabelu a poté pomocí klipu na oblečení tak aby byl kabel fixován mimo záběr. Volitelné držáky Pro kompletní seznam nabízených volitelných držáků kontaktujte Vašeho VIO prodejce. Montáž POV.1.5 Záznamové zařízení POV.1.5 může být připevněno kamkoliv do vzdálenosti, kterou určuje propojovací digitální A/V kabel. Pokud máte kamerovou hlavu připevněnou na helmě nebo jinde na těle, POV.1.5 připevníte na opasek, vestu nebo ponesete v batohu. Mějte na paměti, že vestavěný mikrofon je umístěn v malé krychličce na digitálním A/V kabelu. Pokud chcete dobře zaznamenat hlasy, měli byste umístit mikrofon mimo vítr a co nejblíže Vaší hlavě. Citlivost mikrofonu můžete nastavit v menu Settings. 1. Stiskněte tlačítko SETTINGS na POV Stiskněte kontextové tlačítko NXT dokud se na LCD neobjeví MIC LEVEL 3. Stiskněte tlačítko SELECT 4. Opakovaným stisknutím kontextových tlačítek PREV a NXT vyberte požadované nastavení (0-9) 5. Stiskněte tlačítko SELECT pro potvrzení výběru. Pro záznam zvuku je možné použít externí mikrofon. Konektor pro externí mikrofon je umístěn na spodní části POV.1.5, pro přístup k němu je třeba odejmout kryt Input/Output portů (popsáno dříve v manuálu). Pokud používáte externí mikrofon při záznamu v terénu, chraňte spodní část POV.1.5, kde se rovněž nalézá paměťová karta. Záznamové zařízení POV.1.5 není při odejmutém krytu Input/Output portů vodotěsné. Montáž dálkového ovládání Dálkové ovládání umožňuje spustit/zastavit záznam a označit místa na videu během záznamu. Je konstruováno pro nošení přímo na těle (zápěstí) nebo v dosahu rukou. Dálkové ovládání můžte připevnit pomocí dlouhého pásku se suchým zipem (v sadě POV.1.5) na zapěstí (i přes rukavice nebo bundu) nebo pomocí fazet na řídítka apod. Mějte na paměti, že dálkové ovládání funguje spolehlivě pouze v blízkosti záznamového zařízení POV.1.5.

21 Připojení POV.1.5 k počítači POV.1.5 můžete připojit buď k PC nebo počítači Macintosh. Když POV.1.5 připojujete k PC, s videi lze dále pracovat pomocí aplikace POV Manager. Při připojení k Macu se POV.1.5 objeví v počítačí jako externí disk a můžete k videu přistupovat stejným způsobem jako byste přistupovali k jakémukoliv jinému externímu zařízení pro ukládání dat. Připojení k PC Přiložený USB kabel umožňuje propojení POV.1.5 a PC. Pokud se rozhodnete používat aplikace POV Manager, pak před prvním propojením nainstalujte aplikaci POV Manager z přiloženého CD. Pokud je k POV.1.5 připojen USB kabel, POV.1.5 se automaticky přepne do USB režimu a ovládací prvky na POV.1.5 jsou zablokované. Následujte intrukce v návodu pro aplikaci POV Manager dále v tomto manuálu. Pokud nemáte aplikaci POV Manager k dispozici, stále můžete připojit POV.1.5 k PC. POV.1.5 se na PC objeví jako externí disk a s daty na něm můžete libovolně pracovat. To se může hodit zvláště při práci v terénu a potřebě zálohovat/odkládat data (videa) z POV.1.5 na pevný disk v PC. Video soubory mohou být zálohovány na PC buď bez či s aplikací POV Manager. Video soubory se nacházejí ve složce POV.1.5, v ní je další složka DCIM. Po zkopírovaní video souborů z POV.1.5 do PC můžete soubory v POV.1.5 smazat pro uvolnění místa pro další záznam. Před opakovanou zálohou dejte pozor, abyste si při záloze nepřepsali předešlá videa v PC, doporučujeme si je přejmenovat a zabránit tak přepsání. Připojení k Macu POV.1.5 lze připojit k počítači Macintosh (OS verze a vyšší) pomocí přiloženého USB kabelu. Před připojením POV.1.5 k Macu, VIO doporučuje instalaci Quicktime komponenty umožňující přehrávání MPEG4 videí (Perian na adrese Pro střih videí v imovie 08 VIO doporučuje VIO převést videa do formátu.mov pomocí aplikace MPEG StreamClip z Pozn.: platí pouze pro Mac OS X 10.4 a Po připojení POV.1.5 USB kabelem k Macu, POV.1.5 se automaticky přepne do USB režimu a POV.1.5 se na Macu objeví jako externí disk a s daty na něm můžete libovolně pracovat tak jako bylo popsáno u připojení k PC. SD/SDHC kartu lze rovněž vyjmout z POV.1.5 a vložit do čtečky paměťových karet. Video segmenty lze na Macu zpracovávat pomocí různých střihacích programů jako např. imovie nebo Final Cut Pro. POZNÁMKA: Střihací software na Macu nerozpoznává značky (TAG), kterými lze pomocí POV.1.5 označovat zajímavé okamžiky během záznamu.

Špionážní digitální hodiny

Špionážní digitální hodiny Špionážní digitální hodiny Návod k obsluze Hlavní výhody produktu: Naprosto profesionální zpracování, včetně nejmenších detailů Podpora mikro SD karet až po 32GB Doba kontinuálního nahrávání videa až 180

Více

NAITECH DVC DIGITÁLNÍ VIDEO KAMERA NÁVOD K POUŽITÍ. www.naitech.eu NAI TECH WORLD OF NEW TECHNOLOGIES. Děkujeme za zakoupení výrobku NAITECH,

NAITECH DVC DIGITÁLNÍ VIDEO KAMERA NÁVOD K POUŽITÍ. www.naitech.eu NAI TECH WORLD OF NEW TECHNOLOGIES. Děkujeme za zakoupení výrobku NAITECH, NAI DVC DIGITÁLNÍ VIDEO KAMERA Děkujeme za zakoupení výrobku NAI, a přejeme Vám s jeho užíváním prožití mnoha příjemných okamžiků. Vývoji výrobku jsme věnovali maximální úsilí a nemálo prostředků. Můžeme

Více

Dekujeme, že jste si zakoupili videokameru EVOLVE 4000HD v2 Sport.

Dekujeme, že jste si zakoupili videokameru EVOLVE 4000HD v2 Sport. Dekujeme, že jste si zakoupili videokameru EVOLVE 4000HD v2 Sport. - Před použitím výrobku si přečtěte tento návod k obsluze, abyste výrobek správně používali. - Tento návod k obsluze uchovejte na bezpečném

Více

BDVR HD IR. Návod na použití

BDVR HD IR. Návod na použití Vážený zákazníku, děkujeme Vám za zakoupení přenosného záznamového zařízení DVR. Před použitím si pozorně přečtěte tento návod na použití. Popis zařízení 3 1) HDMI konektor 2) USB konektor 3) Konektor

Více

Obsah: Bezpečnost... 2. Vybavení... 2. Vlastnosti... 3. Popis a funkce... 4. Pracovní postupy. 5.1. Nastavení... 6. 5.2. Záznam teploty...

Obsah: Bezpečnost... 2. Vybavení... 2. Vlastnosti... 3. Popis a funkce... 4. Pracovní postupy. 5.1. Nastavení... 6. 5.2. Záznam teploty... Obsah: Bezpečnost... 2 Vybavení... 2 Vlastnosti... 3 Popis a funkce... 4 Pracovní postupy 5.1. Nastavení... 6 5.2. Záznam teploty... 8 5.3. Vymazat paměť... 9 5.4. Stáhnout paměť... 9 5.5. Výměna baterií...

Více

/ NVR-4008 / NVR-4016

/ NVR-4008 / NVR-4016 DINOX rekordéry: NVR-4004 NVR-4008 NVR-4016 Rychlá uživatelská příručka Obsah Rychlá uživatelská příručka... 1 Před instalací NVR... 3 Instalace NVR... 3 Instalace pevného disku... 3 Přední panel... 5

Více

Záznamník teploty a vlhkosti AX-DT100. Návod k obsluze

Záznamník teploty a vlhkosti AX-DT100. Návod k obsluze Záznamník teploty a vlhkosti AX-DT100 Návod k obsluze Úvod Záznamník teploty a vlhkosti je opatřen velmi přesným teplotním a vlhkostním čidlem. Hlavními přednostmi záznamníku jsou vysoká přesnost, krátká

Více

Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRIScan TM Mouse 2.

Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRIScan TM Mouse 2. Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRIScan TM Mouse 2. Popisy uvedené v této příručce jsou založeny na operačních systémech Windows 7 a Mac OS X Mountain Lion. Přečtěte

Více

NÁVOD K POUŽITÍ JASNÝ OBRAZ UNIVERZÁLNOST PŘENOSNOST

NÁVOD K POUŽITÍ JASNÝ OBRAZ UNIVERZÁLNOST PŘENOSNOST NÁVOD K POUŽITÍ JASNÝ OBRAZ UNIVERZÁLNOST PŘENOSNOST Micro SD kamera AIC 5855+5111+5901 Připojení bateriové části Pro připojení bateriové části je třeba zarovnat zářezy na obou částech. Spojení je možno

Více

Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití

Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití Obsah 1. Úvod... 2 2. Systémové požadavky... 2 3. Instalace Ladibug... 3 4. Připojení... 6 5. Začínáme používat Ladibug... 7 6.

Více

Uživatelský manuál CZ

Uživatelský manuál CZ Uživatelský manuál CZ Důležité upozornění:... 3 1. Tlačítka... 4 1.1 Dotykový panel... 4 1.2 POWER... 4 1.3 ESC... 4 1.4 Menu... 4 1.5 Hlasitost... 4 1.6 Sluchátka... 4 1.7 Video výstup... 4 1.8 TF karta...

Více

Diktafon s pamětí 4GB, FM rádiem, LCD displejem a. kamerou DVR-156. Přečtěte si laskavě tento Návod k použití před prvním. použitím přístroje.

Diktafon s pamětí 4GB, FM rádiem, LCD displejem a. kamerou DVR-156. Přečtěte si laskavě tento Návod k použití před prvním. použitím přístroje. Diktafon s pamětí 4GB, FM rádiem, LCD displejem a kamerou DVR-156 Přečtěte si laskavě tento Návod k použití před prvním použitím přístroje. Úvod S tímto profesionálním diktafonem zaznamenáte naprosto čistý

Více

JDR-913. 4kánálový digitální videorekordér

JDR-913. 4kánálový digitální videorekordér JDR-913 4kánálový digitální videorekordér T857 Uživatelská příručka Obsah Úvod a upozornění.. 3 Přední panel..3 Zadní panel 4 Instalace: Zapojení zadního panelu.. 4 Instalace: Zapojení video výstupů..

Více

Černá skříňka do auta s video záznamem AT190 Uživatelská příručka

Černá skříňka do auta s video záznamem AT190 Uživatelská příručka Černá skříňka do auta s video záznamem AT190 Uživatelská příručka Před uvedením zařízení do provozu si nejprve pečlivě přečtěte tento návod! Popis produktu - 2 - 18 16 17 6 1. LCD display 2. Hlavní vypínač

Více

1 Informace o kameře Česky

1 Informace o kameře Česky WC NX Ultra Cz.fm Page 72 Friday, September 5, 2003 8:42 AM 1 Informace o kameře Česky Pohled zepředu Pohled zboku 1 2 3 4 1. Spoušt Stisknutím tohoto tlačítka spustíte aplikaci PC-CAM Center nebo pořídíte

Více

Návod na obsluhu ACTION KAMERA

Návod na obsluhu ACTION KAMERA Návod na obsluhu ACTION KAMERA Obsah Montážní příslušenství... 2 Rychlá uživatelská příručka... 3 Úvodní informace... 3 Informace... 4 Požadavky na systém... 5 Vzhled kamery... 5 Použití... 6 Nabíjení

Více

FULL HD kamera do auta

FULL HD kamera do auta FULL HD kamera do auta Návod k obsluze Výhody produktu: Cenově velmi dobře dostupná kamera FULL HD kamera Jednoduché ovládání www.spionazni-technika.cz Stránka 1 Diagram produktu 1) Mini USB konektor 2)

Více

Seznam: 1. Nastavení. 2. Provoz. 3. Stažení. 4. Montáž /příslušenství

Seznam: 1. Nastavení. 2. Provoz. 3. Stažení. 4. Montáž /příslušenství Seznam: 1. Nastavení 2. Provoz 3. Stažení 4. Montáž /příslušenství 1) Nastavení Vložte do kamery baterie a paměťovou kartu. Otevřete kryt bateriového prostoru nacházející se na zadní straně fotoaparátu.

Více

Prosím přečtěte si tyto informace pozorně před prvním použitím. Správným užíváním dosáhnete požadovaných výsledků a dlouhé životnosti výrobku.

Prosím přečtěte si tyto informace pozorně před prvním použitím. Správným užíváním dosáhnete požadovaných výsledků a dlouhé životnosti výrobku. Příslušenství Rychlý návod Funkce Tento návod k obsluze odkazuje na nejaktuálnější informace, které byly dostupné v době jeho vzniku. Zobrazení a ilustrace v návodu slouží k detailnějšímu a přesnějšímu

Více

Černá skříňka DVR13. Kamera s automatickým záznamem videa a fotografií. Uživatelská příručka

Černá skříňka DVR13. Kamera s automatickým záznamem videa a fotografií. Uživatelská příručka Černá skříňka DVR13 Kamera s automatickým záznamem videa a fotografií Uživatelská příručka Vážený zákazníku, děkujeme, že jste si zakoupil náš výrobek. Před prvním zapnutím přístroje si pečlivě přečtěte

Více

POSTUP PŘI NASTAVENÍ OVLÁDACÍHO PANELU S DOTYKOVÝM DISPLEJEM JAK PŘEJÍT DO SPRÁVCE NASTAVENÍ

POSTUP PŘI NASTAVENÍ OVLÁDACÍHO PANELU S DOTYKOVÝM DISPLEJEM JAK PŘEJÍT DO SPRÁVCE NASTAVENÍ POSTUP PŘI NASTAVENÍ OVLÁDACÍHO PANELU S DOTYKOVÝM DISPLEJEM JAK PŘEJÍT DO SPRÁVCE NASTAVENÍ Trojúhelníkové heslo: pro vstup do nastavení poklepejte na oblasti 1, 2 a 3. SPRÁVCE NASTAVENÍ (ADMINISTRATOR

Více

Pinnacle Studio Instalace Hardware a Software RYCHLÝ PRŮVODCE

Pinnacle Studio Instalace Hardware a Software RYCHLÝ PRŮVODCE Pinnacle Studio Instalace Hardware a Software RYCHLÝ PRŮVODCE 1 Obsah INSTALACE 3 INSTALACE HARDWARU 3 INSTALACE SOFTWARU 4 PŘIPOJENÍ KAMERY 5 VÝSTUP NA KAMERU NEBO VIDEO 7 O tomto průvodci Tento Rychlý

Více

Infračervený Digitální fotoaparát fotopast Uživatelská příručka Kapesní fotoaparát řady SG370 Model: SG370B / SG370VB

Infračervený Digitální fotoaparát fotopast Uživatelská příručka Kapesní fotoaparát řady SG370 Model: SG370B / SG370VB Infračervený Digitální fotoaparát fotopast Uživatelská příručka Kapesní fotoaparát řady SG370 Model: SG370B / SG370VB Obsah 1 Úvod 1.1 Všeobecný popis 1.2 Tělo fotoaparátu, rozhraní 1.3 Zobrazení informací

Více

Externí baterie na iphone 4/4S/5/5S s HD kamerou

Externí baterie na iphone 4/4S/5/5S s HD kamerou Externí baterie na iphone 4/4S/5/5S s HD kamerou Návod k použití Hlavní výhody produktu: Dokonalé maskování skryté kamery nová a neokoukaná Velmi kvalitní HD obraz a kvalitní zvuk Kompatibilita s modely

Více

F-WV812YB. Wifi sada kamery a monitoru s možností záznamu

F-WV812YB. Wifi sada kamery a monitoru s možností záznamu F-WV812YB Wifi sada kamery a monitoru s možností záznamu! Výstraha:! Přístroj je řízen mikroprocesorem; nevhodné použití může mít za následek přerušení činnosti. V takovém případě vypněte a restartujte

Více

Instalační manuál pixel-fox

Instalační manuál pixel-fox Instalační manuál pixel-fox Verze 01/2011 V5 (CZ) - Subject to change without notice! Systémové požadavky: Aktuální minimální systémové požadavky pro používání software pixel-fox na vašem PC jsou: - IBM

Více

Uživatelský manuál. OXE Double HD. Děkujeme Vám za zakoupení našeho produktu. Pro správné užívání a funkčnost čtěte prosím následující manuál.

Uživatelský manuál. OXE Double HD. Děkujeme Vám za zakoupení našeho produktu. Pro správné užívání a funkčnost čtěte prosím následující manuál. Uživatelský manuál OXE Double HD Děkujeme Vám za zakoupení našeho produktu. Pro správné užívání a funkčnost čtěte prosím následující manuál. Děkujeme Vám za volbu našeho výrobku Oxe Double (Černá skříňka

Více

2.1.2 V následujícím dialogovém okně zvolte Instalovat ze seznamu či daného umístění. stiskněte tlačítko Další

2.1.2 V následujícím dialogovém okně zvolte Instalovat ze seznamu či daného umístění. stiskněte tlačítko Další Autodiagnostika ROBEKO Diagnostický kabel VAG1 VAGR1 Instalace pro operační systémy Windows 1. Úvod : Před použitím kabelu je nutné nejprve nainstalovat příslušné ovladače v operačním systému Vašeho počítače.

Více

Česká verze. Úvod. Instalace hardwaru. LC202 Sweex Powerline Ethernet adaptér 200 Mbps

Česká verze. Úvod. Instalace hardwaru. LC202 Sweex Powerline Ethernet adaptér 200 Mbps LC202 Sweex Powerline Ethernet adaptér 200 Mbps Úvod Nevystavujte Sweex Powerline Ethernet adaptér 200 Mbps nadměrným teplotám. Neumísťujte zařízení na přímé sluneční světlo ani do blízkosti zdrojů tepla.

Více

Dotykový 8" LCD monitor s HDMI 869GL80NP/C/T

Dotykový 8 LCD monitor s HDMI 869GL80NP/C/T Dotykový 8" LCD monitor s HDMI 869GL80NP/C/T Bezpečnost 1. Používejte prosím pouze adaptér přiložený jako příslušenství. 2. Nevystavujte tento výrobek přímému slunečnímu světlu, teplu nebo vlhku. 3. Nepoužívejte

Více

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu.

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu. Návod Video Viewer 1.9.9 1 Dodávaný licencovaný software Následující stránky popisují nejpoužívanější funkce software Video Viewer. Podrobnosti o softwaru a jeho nastavení, najdete v rozšířené příručce,

Více

PHV 133012/ PHV 133014. Uživatelský manuál

PHV 133012/ PHV 133014. Uživatelský manuál PHV 133012/ PHV 133014 Uživatelský manuál Děkujeme vám za zakoupení digitálního Brinno kukátka PHV1330! Brinno kukátko využívá pro zobrazení LCD panel, který je umístěný na vašich dveřích. Ukazuje jasný

Více

Záznamník teploty a vlhkosti vzduchu USB Data Logger DS-100 Návod k použití

Záznamník teploty a vlhkosti vzduchu USB Data Logger DS-100 Návod k použití Klikněte na ikonu a zvolte odpovídající jazyk Záznamník teploty a vlhkosti vzduchu USB Data Logger DS-100 Návod k použití Nápověda (Help option) O aplikaci (About information) Všechna nastavení, provedená

Více

T-Mobile Internet. Manager. pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE

T-Mobile Internet. Manager. pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE T-Mobile Internet Manager pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE Obsah 03 Úvod 04 Požadavky na hardware a software 04 Připojení zařízení k počítači 05 Uživatelské rozhraní 05 Výběr sítě 06 Připojení k internetu

Více

Point of view HDMI Smart TV dongle Mini RF klávesnice

Point of view HDMI Smart TV dongle Mini RF klávesnice Obsah Obsah... 1 Obecné oznámení pro uživatele... 2 Varování... 2 Obsah balení... 2 1. HDMI TV dongle... 3 1.1. Zobrazení produktu... 3 1.2. Instrukce k užívání... 3 1.3. Základní plocha... 3 1.4. Nastavení

Více

egreat EG-M31A/B Uživatelská příručka

egreat EG-M31A/B Uživatelská příručka egreat EG-M31A/B Uživatelská příručka Upozornění: a) Před používáním si pozorně přečtěte tyto instukce. b) Nedotýkejte se přívodního kabelu mokrýma rukama. c) Při vytahování napájecího kabelu netahejte

Více

Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu.

Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu. Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu. Poznámka: Tento manuál popisuje vzhled USB modemu a postup přípravy modemu, instalace

Více

Inteligentní řešení kamerového systému

Inteligentní řešení kamerového systému Inteligentní řešení kamerového systému Uživatelský manuál Přehrávání a zálohování záznamů Přehrávání Přehrávání pořízených videozáznamů, zobrazení a vyhledávání neobvyklých událostí a informací o systému

Více

Instalační příručka. pro NAS servery řady AS10XXT

Instalační příručka. pro NAS servery řady AS10XXT Instalační příručka pro NAS servery řady AS10XXT Obsah Obsah balení... 3 Instalace hardwaru... 4 Instalace pevných disků... 4 Napájení, připojení a první zapnutí... 7 Instalace softwaru... 8 CD Instalace...

Více

Začněte zde. Podle pokynů na Instalačním listu nainstalujte hardware. Potom pokračujte následujícími kroky a optimalizujte kvalitu tisku.

Začněte zde. Podle pokynů na Instalačním listu nainstalujte hardware. Potom pokračujte následujícími kroky a optimalizujte kvalitu tisku. Začněte zde Vyrovnání tiskových kazet bez počítače Podle pokynů na Instalačním listu nainstalujte hardware. Potom pokračujte následujícími kroky a optimalizujte kvalitu tisku. 1 Zkontrolujte, zda je v

Více

Archive Player Divar Series. Návod k obsluze

Archive Player Divar Series. Návod k obsluze Archive Player Divar Series cs Návod k obsluze Archive Player Obsah cs 3 Obsah 1 Úvod 4 2 Použití 5 2.1 Spuštění programu 5 2.2 Popis hlavního okna 6 2.3 Tlačítko Otevřít 6 2.4 Pohledy kamery 6 2.5 Tlačítko

Více

Kamera. Uživatelská příručka

Kamera. Uživatelská příručka Kamera Uživatelská příručka 1 Úvod Děkujeme Vám, že jste si vybrali naši multifunkční kameru! Prosím, přečtěte si pečlivě tento manual před tím, než začnete kameru používat, protože obsahuje důležitá bezpečnostní

Více

QCZ2631 A639. Průvodce 15G06A2451Z0

QCZ2631 A639. Průvodce 15G06A2451Z0 QCZ63 A639 Průvodce 5G06A45Z0 SD SD Seznámení s MyPal Přední část Boční část Indikátor napájení/oznámení Činnost Oznámení MyPal A636: Bluetooth / Wi-Fi / GPS dioda MyPal A63: Bluetooth/GPS dioda Bluetooth

Více

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista

STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista STRUč Ná Př íruč KA pro Windows Vista OBSAH Kapitola 1: SYSTéMOVé POžADAVKY...1 Kapitola 2: INSTALACE SOFTWARU TISKáRNY V SYSTéMU WINDOWS...2 Instalace softwaru pro lokální tisk... 2 Instalace softwaru

Více

NAS 232 Aplikace AiFoto pro mobilní zařízení. Správa fotografií na vašem NAS z mobilního zařízení

NAS 232 Aplikace AiFoto pro mobilní zařízení. Správa fotografií na vašem NAS z mobilního zařízení NAS 232 Aplikace AiFoto pro mobilní zařízení Správa fotografií na vašem NAS z mobilního zařízení A S U S T O R C O L L E G E CÍLE KURZU V tomto kurzu se naučíte: 1. Používat AiFoto pro správu fotografií

Více

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Úvod k instalaci Tato instalační příručka je určena uživatelům objednávkového modulu Offline VetShop verze 3.4. Obsah 1. Instalace modulu Offline VetShop...

Více

Xtreamer Wonder. Uživatelská příručka CZ

Xtreamer Wonder. Uživatelská příručka CZ Xtreamer Wonder Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Xtreamer Wonder Xtreamer Wonder je zcela nový media hub na bázi Android 4.4 KitKat s čtyřjádrovým ARM Cortex A9 procesorem a grafikou Mali

Více

BALENÍ OBSAHUJE hlavní jednotku dětského hudebního centra přenosný přehrávač dětského hudebního centra osobní manuál sluchátka.

BALENÍ OBSAHUJE hlavní jednotku dětského hudebního centra přenosný přehrávač dětského hudebního centra osobní manuál sluchátka. ÚVOD Děkujeme za zakoupení Vtech dětské hudební centrum. Jedná se o jedinečné klávesy navržené speciálně pro mladší děti. Můžete nahrávat vlastní písničky a melodie. Jestli se chcete podělit o své vlastní

Více

CMS. Centrální monitorovací systém. Manuál

CMS. Centrální monitorovací systém. Manuál Centrální Monitorovací Systém manuál CMS Centrální monitorovací systém Manuál VARIANT plus, spol. s.r.o., U Obůrky 5, 674 01 TŘEBÍČ, tel.: 565 659 600 technická linka 565 659 630 (pracovní doba 8.00 16:30)

Více

A9 Smart TV Box. Uživatelská příručka

A9 Smart TV Box. Uživatelská příručka A9 Smart TV Box Uživatelská příručka Součásti balení Součásti balení jsou následující: Přehrávač Uživatelská přiručka Audio-video kabel Dálkové ovládání Napájecí adaptér Baterie USB Kabel (volitelné) Bezdrátová

Více

INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4

INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4 INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4 1. Dříve než spustíte instalaci Vítáme Vás při instalaci nové verze aplikace eliška. Před samotnou instalací, prosím, ověřte, že jsou splněné následující podmínky:

Více

Rikomagic MK902 II. Uživatelská příručka CZ

Rikomagic MK902 II. Uživatelská příručka CZ Rikomagic MK902 II Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Rikomagic MK902 II MK902 II je revoluční TV Box na bázi Android 4.4 KitKat s čtyřjádrovým procesorem RK3288 a grafikou Mali T764. S

Více

Palubní FULL HD kamera s možností GPS

Palubní FULL HD kamera s možností GPS Palubní FULL HD kamera s možností GPS Návod k obsluze Výhody produktu: Cenově dobře dostupná kamera FULL HD kamera Možnost připojení GPS modulu www.spionazni-technika.cz Stránka 1 1. Diagram produktu 1)

Více

DINOX IP kamery řady: DDC-xxxx DDR-xxxx DDX-xxxx DDB-xxxx

DINOX IP kamery řady: DDC-xxxx DDR-xxxx DDX-xxxx DDB-xxxx DINOX IP kamery řady: DDC-xxxx DDR-xxxx DDX-xxxx DDB-xxxx Rychlá uživatelská příručka Obsah Rychlá uživatelská příručka... 1 1. Systémové požadavky... 3 2. Připojení do sítě... 4 3. Přístup pomocí webového

Více

Tablet. Rychlý průvodce instalací

Tablet. Rychlý průvodce instalací Tablet CZ Rychlý průvodce instalací Windows Vista, Vista x64, XP, XP x64, 2000 Macintosh OS X v10.3.9. nebo vyšší Důležité: pro plné využití všech funkcí pera a tabletu je NUTNÁ instalace ovládacího programu

Více

1. Základní údaje. 2. Připojení kamery k počítači. 3. Nastavení kamery. Vnitřní IP kamera WaveRF IPC07IPT Návod k obsluze

1. Základní údaje. 2. Připojení kamery k počítači. 3. Nastavení kamery. Vnitřní IP kamera WaveRF IPC07IPT Návod k obsluze Vnitřní IP kamera WaveRF IPC07IPT Návod k obsluze 1. Základní údaje 1.1 Popis produktu 1.2 Přední strana kamery 1.3 Zadní strana kamery a popis portů 2. Připojení kamery k počítači 3. Nastavení kamery

Více

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer lze použít na iphone a ipad pro zobrazení živého obrazu z DVR vzdálený server. I. Použití iphone pro přístup ke vzdálenému DVR Použití

Více

GOCLEVER HYBRID NÁVOD K OBSLUZE

GOCLEVER HYBRID NÁVOD K OBSLUZE GOCLEVER HYBRID NÁVOD K OBSLUZE NAVŠTIVTE NAŠE STRÁNKY WWW.GOCLEVER.COM VÍCE INFORMACÍ O PRODUKTECH TAB, NAVIO, DVR, MEDIA Před instalací a použitím si prostudujte tento návod. Úvod Vážený uživateli, děkujeme

Více

Inteligentní WiFi router R6200v2 Instalační příručka

Inteligentní WiFi router R6200v2 Instalační příručka Ochranné známky NETGEAR, logo NETGEAR a Connect with Innovation jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a jiných zemích. Informace mohou být

Více

Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool

Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool Obsah 1.1... Příprava na aktualizaci 1.2... SyncTool software

Více

Value USB telefon pro Skype Katalogové číslo: 15.99.7520

Value USB telefon pro Skype Katalogové číslo: 15.99.7520 Value USB telefon pro Skype Katalogové číslo: 15.99.7520 Obsah Obsah...1 1. Úvod...2 Balení...2 Požadavky na systém...2 Vlastnosti...3 Popis...3 Klávesy...4 Konektory...4 2. Hardwarová instalace...5 3.

Více

PDR3MS 1 KANÁLOVÉ MINI DVR UŽIVATELSKÝ NÁVOD

PDR3MS 1 KANÁLOVÉ MINI DVR UŽIVATELSKÝ NÁVOD 1 KANÁLOVÉ MINI DVR UŽIVATELSKÝ NÁVOD (REV 1.0) OBSAH Obsah...1 Zapojení...2 Dálkový ovladač...4 Instalace paměťové karty...5 Vstup do menu...5 Hlavní menu...6 Záznam...6 Kvalita záznamu...7 Nastavení

Více

Rychlá instalační příručka

Rychlá instalační příručka Rychlá instalační příručka PCTV DVB-T Flash Stick CZ duben 2007 EXAC s.r.o., Zbraslavská 27, Praha 5-159 00 http://www.exac.cz http://www.pctvsystems.com Všechna práva vyhrazena. Žádná část této příručky

Více

Návod na instalaci a použití programu

Návod na instalaci a použití programu Návod na instalaci a použití programu Minimální konfigurace: Pro zajištění funkčnosti a správné činnosti SW E-mentor je potřeba software požívat na PC s následujícími minimálními parametry: procesor Core

Více

CZ Návod k obsluze MP3 NAITECH MPN-606

CZ Návod k obsluze MP3 NAITECH MPN-606 CZ Návod k obsluze MP3 NAITECH MPN-606 Děkujeme za zakoupení přístroje NAITECH. Jeho vývoji jsme věnovali nemálo prostředků, a proto Vám můžeme zaručit jeho prvotřídní kvalitu a 100% funkčnost. Abyste

Více

První použití notebooku GIGABYTE

První použití notebooku GIGABYTE Gratulujeme Vám ke koupi notebooku GIGABYTE! Tato příručka vás provede nastavením Vašeho notebooku při jeho prvním spuštění. Konečná konfigurace produktu závisí na daném modelu zakoupeném v prodejně. GIGABYTE

Více

Bezdrátový router AC1600 Smart

Bezdrátový router AC1600 Smart Ochranné známky NETGEAR, logo NETGEAR a Connect with Innovation jsou obchodní známky nebo registrované obchodní známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a jiných zemích. Informace mohou být

Více

Uživatelský manuál - základ PiPO P1

Uživatelský manuál - základ PiPO P1 Uživatelský manuál - základ PiPO P1 Vítejte Děkujeme za koupi tohoto tabletu. Tablet běží na systému Android 4.4 a má čtyřjádrový 1,8GHz procesor. Před použitím si prosím přečtěte tento manuál. Klávesy

Více

UŽIVATELSKÝ MANUÁL HP KAMERA DO AUTOMOBILU F210

UŽIVATELSKÝ MANUÁL HP KAMERA DO AUTOMOBILU F210 UŽIVATELSKÝ MANUÁL HP KAMERA DO AUTOMOBILU F210 1. ÚVOD 1.1 Vlastnosti Full HD kamera (1920*1080 @ 30fps) Barevný 2,4 palcový LCD displej Širokoúhlá čočka Detekce pohybu Automatické nahrávání v případě

Více

Příručka pro klientský certifikát

Příručka pro klientský certifikát Příručka pro klientský certifikát OBSAH 1) Instalace programového vybavení do systému Microsoft Windows 2 1. krok - Průvodce instalací 4 2. krok - Dokončení instalace 5 3. krok - Instalace na PC, který

Více

Uživatelský manuál aplikace. Dental MAXweb

Uživatelský manuál aplikace. Dental MAXweb Uživatelský manuál aplikace Dental MAXweb Obsah Obsah... 2 1. Základní operace... 3 1.1. Přihlášení do aplikace... 3 1.2. Odhlášení z aplikace... 3 1.3. Náhled aplikace v jiné úrovni... 3 1.4. Změna barevné

Více

NÁVOD K POUŽITÍ MULTIMEDIÁLNÍHO CENTRA SLEDOVANITV.CZ

NÁVOD K POUŽITÍ MULTIMEDIÁLNÍHO CENTRA SLEDOVANITV.CZ NÁVOD K POUŽITÍ MULTIMEDIÁLNÍHO CENTRA SLEDOVANITV.CZ typ 1 verze návodu 1.1 Vážení uživatelé, děkujeme, že využíváte službu Sledovanitv.cz. Věříme, že s naší službou budete spokojeni a Vaši důvěru nezklameme.

Více

Pinnacle Studio Deluxe Profesionální vytváření filmů. Rychlý průvodce instalací

Pinnacle Studio Deluxe Profesionální vytváření filmů. Rychlý průvodce instalací Pinnacle Profesionální vytváření filmů Rychlý průvodce instalací Než začnete Důležité: Pinnacle obsahuje kartu AVDV. Instalace AVDV karty do počítače je popsána v instrukcích uvedených níže. V této kapitole

Více

Software Capture Pro. Začínáme. A-61640_cs

Software Capture Pro. Začínáme. A-61640_cs Software Capture Pro Začínáme A-61640_cs Začínáme se softwarem Kodak Capture Pro Software a Capture Pro Limited Edition Instalace softwaru: Kodak Capture Pro Software a Network Edition... 1 Instalace softwaru:

Více

Braun DigiFrame 7002. Návod k použití

Braun DigiFrame 7002. Návod k použití Braun DigiFrame 7002 Návod k použití Děkujeme Vám za zakoupení digitálního fotorámečku zn. Braun. Pro jeho správné ovládání a zabezpečení dlouhé životnosti si před prvním použitím pečlivě přečtěte následující

Více

Uživatelský manuál - základ PiPO Max M8 HD(3G)

Uživatelský manuál - základ PiPO Max M8 HD(3G) Uživatelský manuál - základ PiPO Max M8 HD(3G) Vítejte Děkujeme za koupi tohoto tabletu. Tablet běží na systému Android 4.2 a má čtyřjádrový 1,6GHz procesor. Před použitím si prosím přečtěte tento manuál.

Více

1. Klávesy a funkce. KynectTAB 32013G

1. Klávesy a funkce. KynectTAB 32013G Rychlý průvodce 1. Klávesy a funkce 1. Přední fotoaparát 2. Klávesa Volume + 3. Klávesa Volume - 4. Zadní fotoaparát 5. Zdířka pro sluchátka 6. Slot pro SIM kartu 7. Klávesa pro zapnutí a zámek 8. Pack

Více

Manuál k programu KaraokeEditor

Manuál k programu KaraokeEditor Manuál k programu KaraokeEditor Co je KaraokeEditor? Program slouží pro editaci tagů v hudebních souborech formátu mp3. Tagy jsou doprovodné informace o písni, uložené přímo v mp3. Aplikace umí pracovat

Více

Instalace a obsluha OPN2001

Instalace a obsluha OPN2001 Instalace a obsluha OPN2001 Obsah Instalace ovladače 2 Připojení skeneru 3 OPN2001 připojení USB 3 Snímání skeneru 3 Skener OPN2001 4 Obsluha 4 Funkce 5 Řešení problémů 6 Význam LCD ukazatelů 6 Instalace

Více

Obsah Zapojení:... 3 Yakumo Power E-Net/Yakumo Power E-Net USB s přední kontrolní panel... 4 Instalace softwaru a ovladačů... 5 Konfigurace...

Obsah Zapojení:... 3 Yakumo Power E-Net/Yakumo Power E-Net USB s přední kontrolní panel... 4 Instalace softwaru a ovladačů... 5 Konfigurace... Obsah Zapojení:... 3 Yakumo Power E-Net/Yakumo Power E-Net USB s přední kontrolní panel... 4 Instalace softwaru a ovladačů... 5 Konfigurace... 6 Bezpečnostní upozornění:... 8 Servis a záruka... 8 Zapojení:

Více

eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) w w w. n e s s. c o m

eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) w w w. n e s s. c o m eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) Příprava Při instalaci elišky doporučujeme nemít spuštěné žádné další programy. Pro instalaci elišky je třeba mít administrátorská práva na daném počítači.

Více

Uživatelský manuál - základ PiPO U2

Uživatelský manuál - základ PiPO U2 Uživatelský manuál - základ PiPO U2 Vítejte Děkujeme za koupi tohoto tabletu. Tablet běží na systému Android 4.1 a má dvoujádrový 1,6GHz procesor. Před použitím si prosím přečtěte tento manuál. Klávesy

Více

Připojení fotoaparátu k počítači

Připojení fotoaparátu k počítači Prohlížení snímků na počítači je jen jednou z mnoha možností, jak si snímky užít. Můžete tisknout oblíbené snímky, stahovat je pomocí aplikačního softwaru z fotoaparátu do počítače a upravovat je, nebo

Více

TAB R70 NÁVOD K OBSLUZE

TAB R70 NÁVOD K OBSLUZE TAB R70 NÁVOD K OBSLUZE VISIT OUR WEBSITE WWW.GOCLEVER.COM TO SEE MORE PRODUCTS TAB, NAVIO, DVR, DVB-T Před prvním použitím přístroje si prosím pečlivě prostudujte návod k obsluze. Úvod Děkujeme za Vaši

Více

Specifikace přístroje. Popis částí

Specifikace přístroje. Popis částí Návod k použití Specifikace přístroje 1. Specifikace obrazovky: 3.5 TFT, barevná 2. Průměr instalačního otvoru: 12 30 mm 3. Vhodné pro dveře šířky: 42 72 mm nebo 60 90 mm 4. Rozlišení kamery: 300000 pixelů

Více

Outdoor sportovní kamera

Outdoor sportovní kamera Outdoor sportovní kamera Uživatelská příručka Obsah Bezpečnostní opatření... Technická specifikace... Příslušenství kamery... Rozhraní kamery.. Popis uchycení kamery... Instalace baterie... Zapnutí/Vypnutí

Více

Uživatelská příručka. Čeština

Uživatelská příručka. Čeština Uživatelská příručka 1 Práce se skenerem Tato příručka popisuje používání plochého skeneru dokumentů HP Scanjet 8270 a jeho příslušenství, řešení problémů při instalaci a kontaktování oddělení podpory

Více

KS-IF200. FM modulátor. Návod k použití

KS-IF200. FM modulátor. Návod k použití KS-IF200 FM modulátor Návod k použití Děkujeme, že jste si koupili výrobek JVC. Před použitím přístroje si pečlivě přečtěte tento návod k použití a uschovejte ho pro pozdější použití. Ujištění: Přístroj

Více

Průvodce instalací software

Průvodce instalací software Průvodce instalací software Tato příručka vysvětluje, jak nainstalovat software přes USB nebo síťové připojení. Síťové připojení není k dispozici pro modely SP 200/200S/203S/203SF/204SF. Chcete-li ručně

Více

1 Model: DO BESVMD068B Digitální videokamera do automobilu

1 Model: DO BESVMD068B Digitální videokamera do automobilu 1 Model: DO BESVMD068B Digitální videokamera do automobilu Černá skříňka pro váš vůz Návod k obsluze 2 Děkujeme, že jste si zakoupili digitální videokameru do automobilu od naší společnosti. Tento návod

Více

Datacard. Instrukce k aktualizaci firmware tiskáren. Aktualizační aplikace pro operační systémy Windows

Datacard. Instrukce k aktualizaci firmware tiskáren. Aktualizační aplikace pro operační systémy Windows Datacard Instrukce k aktualizaci firmware tiskáren Aktualizační aplikace pro operační systémy Windows Co potřebujete Tiskárna karet je zapnuta a připravena k tisku karet ve stavu Ready, a stavová dioda

Více

DÁLKOVÝ OVLADAČ MAGIC MOTION

DÁLKOVÝ OVLADAČ MAGIC MOTION NÁVOD K OBSLUZE DÁLKOVÝ OVLADAČ MAGIC MOTION Před uvedením zařízení do provozu si pečlivě prostudujte tento návod a uložte jej pro budoucí potřebu. AN-MR200 Dálkový ovladač Magic Motion (AKB732955) Hardwarový

Více

NATIS s.r.o. Seifertova 4313/10 767 01 Kroměříž T:573 331 563 E:natis@natis.cz www.natis.cz. Videoendoskopy a příslušenství

NATIS s.r.o. Seifertova 4313/10 767 01 Kroměříž T:573 331 563 E:natis@natis.cz www.natis.cz. Videoendoskopy a příslušenství Videoendoskopy a příslušenství Strana 2 Úvod Jsme rádi, že vám můžeme představit katalog videoendoskopů a jejich příslušenství. Přenosné videoendoskopy model V55100 a X55100 s velkým barevným LCD displejem,

Více

První použití přístroje GIGABYTE Slate PC

První použití přístroje GIGABYTE Slate PC Čeština Gratulujeme Vám k nákupu GIGABYTE Slate PC! Tento manuál Vám pomůže nastavit Váš Slate PC.Konfigurace je závislá na vybraném modelu, který jste si zakoupili. Společnost GIGABYTE si rezervuje právo

Více

Jak používat program P-touch Transfer Manager

Jak používat program P-touch Transfer Manager Jak používat program P-touch Transfer Manager Verze 0 CZE Úvod Důležité upozornění Obsah tohoto dokumentu a technické parametry příslušného výrobku podléhají změnám bez předchozího upozornění. Společnost

Více

STATISTICA 10 Postup instalace plovoucí síťové verze s odpojováním licencí (BNET)

STATISTICA 10 Postup instalace plovoucí síťové verze s odpojováním licencí (BNET) STATISTICA 10 Postup instalace plovoucí síťové verze s odpojováním licencí (BNET) 1. Instalace plovoucí síťové verze zahrnuje dvě části: a) instalace serveru a b) lokální instalace na připojených pracovních

Více

Elektronická čtečka Volcano 7

Elektronická čtečka Volcano 7 1. Před prvním použitím 2. Úvodní obrazovka Volcano 3. Historie prohlížeče 4. Elektronická kniha 5. Čtení elektronických knih 6. Přiblížení / oddálení 7. Otočení obrazovky 8. Umístění záložky na stránku

Více

s anténou a podstavcem CD-ROM obsahující návod a informace o záruce Ethernetový kabel (CAT5 UTP nekřížený) ADSL kabel (standardní telefonní kabel)

s anténou a podstavcem CD-ROM obsahující návod a informace o záruce Ethernetový kabel (CAT5 UTP nekřížený) ADSL kabel (standardní telefonní kabel) ČESKY Toto zařízení lze nastavit pomocí libovolného aktuálního webového prohlížeče, např. Internet Explorer 6 nebo Netscape Navigator 6.2.3. DSL-G664T Bezdrátový ADSL směrovač Než začnete 1. Pokud jste

Více

Versiondog 3.0.3 Lukáš Rejfek, Pantek (CS) s.r.o. 4/2014

Versiondog 3.0.3 Lukáš Rejfek, Pantek (CS) s.r.o. 4/2014 Versiondog 3.0.3 Lukáš Rejfek, Pantek (CS) s.r.o. 4/2014 Strana 2 Versiondog 3.0.3 Nová verze systému Versiondog 3.0.3 přináší oproti verzi 2.5.1 celou řadu nových funkčností a rozšíření typů komponent

Více

Rikomagic MK05. Uživatelská příručka CZ

Rikomagic MK05. Uživatelská příručka CZ Rikomagic MK05 Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Rikomagic MK05 Rikomagic MK05 je výkonný čtyřjádrový TV Box na bázi Android 4.4 KitKat s čtyřjádrovým ARM Cortex procesorem a grafikou Mali

Více