101 praktických tipů pro každodenní hubnutí

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "101 praktických tipů pro každodenní hubnutí"

Transkript

1 101 praktických tipů pro každodenní hubnutí

2 Byly doby, kdy na světě nebyla potřeba hubnout. Lidé jedli, ale také pracovali. Vstanuli brzo ráno a celé dny trávili těžkou práci na poli kopáním, oráním, setím či sklizní. Starali se o dobytek a farmu. Výsledkem bylo, že mohli jíst, cokoliv chtěli a nepřibírali. Ale to bylo. Svět se změnil. Na polích pracuje čím dál méně lidí a lidé změnili svůj životní styl a stroje jim značně všechno ulehčují. Výsledkem usnadnění je, že se vše změnilo. Většina lidí přijalo za svůj styl života, kdy celé dny sedí v práci a poté i doma bez jakéhokoliv pohybu. Věci se staly snadnými. Všechno je na dosah kliknutí na internetu nebo za rohem v obchodě, kam dojedeme autem. Usnadnění života si bere svou daň nadváha a obezita je na rekordní úrovni lidstva Není to o tom mít tělo jako z časopisu, ale o tom zůstat fit a zajistit si delší život bez nemocí. Kadžý ví, že váha navíc znamená nemoci. Celý svět mění svůj životní styl na zdravý a to zahrnuje i zhubnout. Tato kniha, jak zhubnout způsoby, které jste možná ještě neslyšeli. Ale pořád je tu věc, kterou je třeba mít v hlavě ztráta váhy nenastane sama od sebe... Kontrolujte, co jíte a cvičte. Jak bude procházet knihou, doufám, že budete překvapeni, jak všechny každodenní činnosti mohou vést k zhubnutí 5 kilo nebo více.

3 1 Pijte hodně vody. Tělo ji potřebuje, tak mu ji dopřejte. Voda nejenže očistí tělo od toxinů, ale budete se cítit i zdravější a štíhlejší. A nejlepší na vodě je, že má nula kalorií. 2 Začněte svůj den sklenici vody. Hned po vstanutí z postele do sebe vlijte sklenici studené vody. Budete méně jíst při snídani a také to příjemně probudí. Sklenice vody pomůže vyhnat z těla džusy, které tělu škodí. Svůj čaj pijte až po sklenici vody. Je to dobré pro vás. 3 Pijte sklenici vody než začnete jíst. Voda zabere v žaludku místo a budete plnější a sníte toho méně. 4 Pijte vodu i během jídla. Opět vám to pomůže s dřívějším nasycením, ale pijte ji po douškách. Pomůže jídlo dříve se usadit, takže se rychleji cítíte plní. Poznámka: Voda tvoří 66% váhy těla! Hraje důležitou roli při hlídání váhy. 5. Vyhýbejte se slazených nápojům, obzvláště sodovkám. Koly a různé lepivky jsou slazené cukrem a cukr rovná se kalorie. Čím méně jich pijete, tím lépe. 6. Zahrňte do vaši stravy věci, které jsou tvořeny z podstatné části vodou jako rajčata nebo meloun. Mají až 95% vody a to znamená i snadnější ztrátu váhy. Nasytí vás bez přibrání jediného deka. 7. Jezte čerstvé ovoce místo džusů. Džusy jsou slazené cukrem, ovoce má pouze ten přírodní. S ovocem jíte i vlákninu a vitamíny, které tělo potřebuje. 8. Chuť na džus zažeňte vymačkáním svého čerstvého namísto toho z obchodu. 9. Vybírejte vždy čerstvé ovoce. To z konzervy nebo jinak upravené neobsahuje tolik antioxidantů jako čerstvé a většinou je slazené. 10. Navyšte příjem vlákniny. Jezte zeleniny a ovoce, kolik jen můžete. 11. Zelenina je nejlepší pro hubnutí. Příroda nabízí velký výběr. Nejlepší jsou druhy s listy. Zkuste dělat saláty.

4 12. Jezte chytře. Rozdíl mezi člověkem a zvířetem je ten, že jsme řízení inteligenci, zatímco zvířata instinktem. Nejezte jen tak, protože cítíte, že něco jíte. Zeptejte se těla, jestli to skutečně potřebuje. 13. Sledujte, co jíte. Každé sousto kontrolujte. Často nevinné uždíbávání je horší než hlavní jídlo samotné. Nejsnadnější věc je jíst něco, aniž bychom si to uvědomovali a to je většinou to, co bychom neměli jíst při sledování televize brambůrky, tyčinky, Ovládejte chuť na sladké. Sladké znamená kalorie. Je to přirozené, že máme na to chuť. Při konzumací těchto věci si uvědomte, že se to někam přidává na vaše tělo. Příště si to třeba rozmyslíte. 15. Upravte časy pro vaše jídlo a plňte je. Mějte jídlo ve stejných časech každý den. Nepřekračujte odchylky o víc než půl hodiny. Budete se při dalším jídle zbytečně plnit více než chcete. 16 Jezte pouze, když jste hladoví. Někteří by nejraději jedli, vždy vidí li jídlo. Párty nejsou výmluvou pro vás. Chápejte efekt vaši diety přes týden a jeho zničení jedním párty jídlem. Když vám někdo něco nabídne, vezměte si kousek ze slušnosti. Pak už se držte. 17. Nesvačinkujte mezi jídly. Platí hlavně pro lidi na cestách. Jediné co se jim dostane je nekvalitní jídlo, které neplní žaludek tak, jako to kvalitní. Obsahuje navíc mnoho kalorií a tuku. Třeba hranolky nebo bagety. 18. Pokud máte hlad mezi hlavními jídly, řešte to zeleninou. Chroupání mrkve je dobrá zábava pro vaši mysl i žaludek. 19. Káva a čaj jsou bez problémů. Pokud nepřidáte smetanu nebo cukr... Šlehačka a dvě kostky cukru je stejné jako kus čokoládového dortu. 20. Vydržte s černou kávou či čajem. Jsou dobré pro člověka. Čaj obsahuje méně kofeinu, který nemusí být pro tělo to nejlepší. 21. Počítej kalorie, když jíte. Je dobré mít totiž přehled, ze kterých jídel jich přijímáte nevíce. Kontrolujte to na obalech. 22.

5 Když přijmete kalorie navíc, uzavřete se sebou dohodu, že je spálíte do konce každého týdne. Nezačínejte týden v dluhu. Dejte si procházku navíc, abyste dluh smazali. 23. Držte se dále od smažených jídel. Čím více se jich zbavíte, tím méně naberete na váze. Olej nebo tuk, na kterém se jídlo připravuje se ukryje uvnitř jídla a neodsajete jej ani ubrouskem. 24. Nevynechávejte jídla. To je nejhorší věc, kterou můžete udělat. Potřebujete nejméně 4 jídla pravidelně během dne. 25. Čerstvá zelenina je lepší než vařená nebo v plechovce. Jezte zeleninu syrovou. Při vaření se ztrácí až polovina vitamínů. V plechovce to je velmi podobné. Při nakupování je dobré vybírat zeleninu bez pesticidů. 26. Jedno vejce denně je maximum. Nejlépe však tři do týdne. 27. Čokoláda musí být pro vás luxusem. Neměla by být části jídelníčku. Sáhněte raději po té kvalitnější s více procenty kakaa. 28. Mějte pestrý jídelníček. Zkoušejte nové věci. 29. Řekněte ne alkoholickým nápojům. Je v nich spousta kalorií, které vás dělají tlustějším. Narušuje to také váš metabolismus. 30. Zkuste snídat do hodinu od vstanutí. Tělo bude mít z čeho brát. Nečekejte na hlad až 55% vaši stravy by měly být sacharidy. Sacharidy jsou hotovým zdrojem energie a měly by být ve vaši stravě. Základem je jejich omezení, protože běžná strava jich obsahuje příliš % vaši stravy by měly být bílkoviny. Různé procesy a aktivity v těle pracují právě díky bílkovinám. Věci se rozbíjejí a skládají zpět. Odolnost musí být vybudována, obnova těla po nemocech je potřeba a právě pro to je třeba jíst hodně bílkovin, které zajišťují odolnost vůči nemocem, zlepšují regeneraci a další důležité faktory našeho bytí. 33.

6 Tuky by měly být zastoupeny 15 20%. Tuky jsou pro naše tělo potřeba, je však důležité vybírat ty zdraví prospěšné rybí tuk, olivový olej či ořechy. 34. Zkuste a osvojte si stravu vegetariána. Jejich strava je nepochybně lepší pro zdraví. Existuje mnoho výhod pro to býti vegetariánem, ale není účelem knihy přemlouvat k této stravě. Zkuste však, co nejvídce prvků jejich stravy zařadit do své omezte maso, zkuste dny bez masa, naučte se jíst více luštěnin. 35. Upřednostňujte bílé maso před červeným. Bílým masem jsou ryby a drůbež a je lepší volbou pro ty, co zkoušejí zhubnout. Červené maso zahrnuje hovězí či vepřové. 36. Celozrnné pečivo je lepší než bílé. Snažte se navýšit příjem vlákniny, což celozrnné pečivo splní. Celozrnné pečivo má rovněž lepší výživovou hodnotu i obsahuje více bílkovin. 37. Snižte příjem vepřového. Nepomáhá při hubnutí. A vepřové znamená i třeba šunka, slanina či klobasy. 38. Omezte příjem cukru. 39. Jezte 5 až 6 jídel denně. Místo tří jídel, zkuste zařadit pět či šest menších. Sníte toho pravděpodobně méně. 40. Mějte své podváděcí jídla, ale pouze pro chuť. Jsou věci, které byste měli vyřadit z jídelníčku, ale máte pro ně slabost. Nemusíte je vyřazovat úplně. Nazvěte je podváděcím jídlem a zařaďte je jednou za čas. Množství však výrazně omezte a mějte tato jídlo pouze pro uspokojení chuti. O zbytek se podělte s ostatními. 41. Sledujte příjem tuku. Gram má 9 kalorií, přečtením celkových kalorií a zjištění obsahu tuku, můžete odhadnout procento tuku. Neměl by přesáhnout 30%, výjimkou jsou snad pouze ořechy nesolené a čisté. 42. Nepřehánějte to se solí. Sůl je jednou z příčin obezity. Opravdu omezte sůl. Snižte jej minimálně na polovinu toho, co do teď. 43. Snažte se kupovat máslo bez cholesterolu, je zdravější volbou a chutná podobně. Podobné malé změny mohou ve finále znamenat velké snížení váhy. 44.

7 Místo smažení zkuste pečení bez tuku. Pečení je o hodně zdravější metodou přípravy než smažení. Nevyžaduje tolik tuku ani oleje. 45. Používejte pánev s nepřilnavým povrchem, čímž omezíte množství použitého oleje. Zlatým pravidel je omezit a vyhnout se oleji, co jen to jde, nepřilnavá pánev je řešení. 46. Zeleninu jezte nejlépe čerstvou. Vařením se ztrácí cenné látky. Pokud nemáte rádi zeleninu, zkuste ji uvařit na páře bez žádných přidaných látek. 47. Petržel je skvělou volbou jako svačinka. Kromě mnoho vitamínů a zahnání hladu, je to skvělý způsob pro lepší dech. 48. Vybírejte nízkoučné náhrady nebo jídlo bez tuku. Existuje řada těchto produktů. Je to lepší pro srdce. V dnešních obchodech najdete celou řadu výrobků. Objevují se jako houby po dešti. Příště vyberte místo klasiky, nízkotučnou verzi. Pamatujte, že tělo potřebuje živiny a ne pouze kalorie. Tuk nám dává živiny také, ale má více kalorií než bílkoviny nebo sacharidy. 49. Vyhněte se špatným dietám. Jsou špatné pro zdraví a přiberete zpět to, co jste ztratili. Může se zdát, že něco ztratíte, ale v momentě, kdy přestanete, máte je zpět. Podívejte se na to takto. Myslíte si, že je možné, aby člověk přežil na takové dietě po zbytek života? Určitě ne! Musíte se vzdát jednou provždy těchto diet a v budoucnu uvidíte, že diety napáchaly více škod. Tyto diety mnoho slibují, ale zřídkakdy to splní. Tyto rychlé diety často lidé drží, aby se vešli do starých šatů nebo pro danou příležitost. To je jediný účel, kterému mohou sloužit a být užitečné. 50. Musíme si vybudovat zvyk žvýkání všeho jídla i toho tekutého či zmrzlin. Je nutné přidat k jídlu své sliny, cukr je tráven pouze v případě, kdy jsou přítomny sliny. Často nestíháme používat sliny během žvýkání. Přitom velmi pomáhají v trávení. 51. Suché víno je lepší než sladké. Ta obsahují přirozeně mnoho cukru. Ale na druhou stranu, v suchých vínech je mnoho cukru odstraněno během fermentace. Zhlediska cukru jsou lepší ta suchá. 52.

8 Když se rozhodnete začít cvičit, začněte zlehka a neodrazujte se, pokud nedosáhnete svého cíle během prvního týdne. Mnoho lidí dělá tuto chybu. Myslí si, že mohou zhubnout za pár cvičení. Pokud budete talčit příliš na pilu, je pravděpodobné, že vás postihne nepříjemné zranění s přetrénování i chyb v technice. Pravidlo pomalu, ale trvale, vítězí. 53. Zvažte se před cvičením pro sledování změn, nečekejte, že nastanou změny okamžitě. Potrvá to zhruba dva týdny než se něco změní. Je důležité sledovat svou váhu. Držte se toho, že každá ztráta kil je úspěch. 54. Když zaznamenáte změnu, odměňte se. Odměnou není na mysli žádné sladké či čokoládu. Běžte do kina nebo si kupte nový kus oblečení. Právě toto je věc, která vám pomáhá pokračovat. Je dobrý nápad odkládat si peníze, které ušetříte ze sladkostí či zmrzliny a pak si za ně koupit odměnu. 55. Den v týdnu si dejte volno od cvičení. Je to důležitá součást vaši rutiny. Tělo potřebuje regenerovat. 56. Cvičte venku, jak jen můžete. Má řadu výhod. Jedna je čerstvý vzduch a slunce. Další je změna prostředí oproti zbývajícímu času dne. 57. Snažte se získávat informace o cvičení, je mnoho věcí, co můžete dělat doma. Řada věci je snadno dostupná pro každého. Zkuste projít webem nebo si poříďte knihu. Bude to užitečné pro celkové vaše cvičení. 58. Najděte si kamaráda/kamarádku pro cvičení. Pomůže vám to lépe v motivaci i ve vytrvání na cestě. V dnech, kdy se cítíte unaveně nebo máte problém vylézt z postele, se hodí mít někoho, kdo vás vybudí ke cvičení. Další výhodou je diskuze o proměně, pocitech a strachu, což je určitě přínosem. Skvělá příležitost pro motivaci. 59. Přestaňte, když má tělo příliš. Nemá to smysl. Když jste cvičili po dlouhou dobu, vaše tělo vám dá signál. Řiďte se těmito signály. Postupujte jeden krok za čas. Přestaňte, když vám dojde dech nebo část tělo řekne,

9 že má dost. 60. Chcete li prodloužit čas pro vaši rutinu, dělejte to postupně ne ve skocích. 61. Zvolte si cvičební program, který vyhovuje vašemu životnímu stylu. Každý máme jiný a jiné zaměstnání, není tedy důvod striktně dodržovat knihu. Zkuste a následujte cvičební rutinu, která je pro vás vhodná. Důležitější pro úspěch je vytrvalost než samotné cvičení. Pokud tedy nevyberete něco, co se hodí do vašeho stylu, nebudete to pak ani dodržovat. 62. Nestůjte, choďte. Pokud můžete chodit, dělejte tak. Nestůjte v jedné pozici. Chůze pomůže i vašemu myšlení. 63. Neseďte, stůjte. Můžete li stát, neseďte. Vybírejte pozici, která je vám méně příjemná. 64. Neležte, seďte. Stejné pravidlo jako v pravidle Nebuďte povaleč. Je nejjednodušší věc, stát se povalečem. Pokud máte nakročeno stát se jím, zničte tento návyk, přesekněte jej v zárodcích. Odneste pohodlné křeslo a gauč a nechte tam pouze židle, které nejsou tak pohodlné pro sledování TV. To vás odradí bezpečně.

10 66. Máte li sedavé zaměstnání, vstaňte a protáhněte se každou půlhodinu. Většina prací je dnes sedavá. Zvláště ta u počítače. Vstaňte každou půl hodinu a protáhněte se. 67. Při telefonování zkuste chodit. 68. Použivejte schody místo výtahu. Dělají nás lenivými. Při dvaceti patrech je možná dobré jej užít, ale minimálně při sestupu použijte schody. Není tam takový rozdíl zhlediska času. Čekání na výtah a otevírání výtahu v každém patře zabere věčnost. 69. Kouření je špatné pro hubnutí. Nesouvisí s hubnutím, ale vede k jiným návykům nevyrovnaný stravovací režim nebo závislost třeba na kávě. 70. Pokud nesnašíte běh, nemusíte běhat maratony, abyste byli fit. 10 minut kardia denně je dostatek pro většinu. 71. Pokud nemůžete běžet, choďte. 15 minut rychlé chůze je také dostačující. 72. Každá vzdálenost je dosažitelná chůzi, pokud máte čas, zvažte chůzi na místa, kam normálně jedete (práce nebo obchod, není li to příliš daleko). Možná to zabere více času, ale dopad na zdraví bude navěky. 73. Možná to zní divně, ale lidé, kteří pili kávu před cvičením, zhubnuli více. Nejsou žádná jasná data, výživový poradci spekulují, že kofein přepíná tělo na energii z tuku během cvičení. Stojí za to, to zkusit. 74.

11 Vyhněte se však přehnané konzumaci kávy, sníží totiž tento efekt, který kofein na tělo má. 75. Nepoužívejte dálkové ovládání. V dobách bez ovladače nebyly TV tak populární, lidé se museli namáhat pro přepnutí televize. Nepoužívejte ani lidí jako dálkový ovladač. 76. Věci jako odnášení věcí, vypínání dělejte sami. Často úkolujeme druhé. 77. Otázka pro vás. Výtahy : 1. urychlují náš přesun nahoru a dolů 2. pomáhají příbírat na váze 3. nutí nás hloupě stát 4. nutí nás dívat se dolů, když jedeme dolů 5. nutí nás dívat se nahoru, když jedeme nahoru Všechny možnosti jsou správně. Příště pouze nestujte (nebo vezměte schody) 78. Během reklam choďte. Dejte očím oddych od obrazovky. Protáhněte se a dotkněte se vašich nohou nebo dělejte cokoliv, co rozproudí krev. 79. Protahujte vaši prsty, kdykoliv můžete. Pomáhá to úlevě od stresu a zaměstnáváte alespoň své prsty. Prsty jsou dobrým indikátorem stavu celého těla a v jaké kondici je. 80. Pusťte si hudbu a tančete jako blázen. Vraťte se do dětství. Zavřete dveře, zapněte hudbu na nejvyšší hlasitost (abyste však nerušili sousedy) a dělejte tanec, jaký jen můžete vymyslet. Skákejte na a z postele. Předstírejte, že jste Madonna nebo Jackson. 81. Noste s sebou frisbee. Hoďte jej a dojděte k němu. Skvělý způsob pro zdolání stresu. Člověkovi se uleví, když může něco jen tak zahodit. Frisbee navíc nemůžete rozdíl, co vás zastaví? Není to o házení, ale shýbáním se pro frisbee se protahujete, jak svaly tak klouby.

12 82. Vystupte z tramvaje či autobusu před vašim blokem a dojděte zbytek pěšky. Když nemáte čas, ujistěte se, že každý den se projdete. Parkujte své auto dále od své kanceláře. 83. Když se nikdo nedívá, kružte pánvi. Právě tato část je nejméně procvičována a přibrání na váze se nejvíce projeví tady. Stejný důvod je, když se snažíme zhubnout. Zkuste této části dát více pozornosti. Sklapovačky jsou možná příliš pro začátek. Kroužení s pánvi je pro začátek vhodnější, navíc věnujete se všem směrům. 84. Snažte se mít zatahnutý pupek, kdykoliv jdete. Mějte správnou formu a nenechte nikdy přepadnout pupek přes pásek. Pokaždé kdy vdechnete, posilujete své svaly v oblasti břicha. 85. Vyzkoušejte dechové cvičení. Při správném provedení může pomoci ztrátě váhy. Pocítíte tlak ve střední části těla. Dýchání stahuje a roztahuje svaly. Dýchejte správně, je to pro vás. 86. Zkuste jógu. Jóga je jeden z nejlepších způsobů, jak zhubnout. Díky józe můžete kontrolovat každý sval a kloub v těle. 87. Zkuste udělat masáž svému partnerovi. Je to zábavný způsob. Potěší to vašeho partnera a vaše námaha lehce pomůže vašemu cíli. Nemusí to být jen masáž z vaši strany, můžete si pak role vyměnit. Je fajn, když partneři mají společnou rutinu. Navzájem se mohou kontrolovat či motivovat. Je spousta činností, které dokáží dvojice nechat fyzicky aktivní. 88. Nenepadá li vás další, zkuste box do polštáře. Ne každý má boxovací pytel, polštář může být dobrá náhrada.

13 Nebuďte brutální, polštář se může rozthnout. Důležitý je počet úderů. Zkuste 50 v jedné sérii. Zkuste si na místě polštáře představit osobu, kterou nenavidíte. Dá vám to i pocit spokojenosti. 89. Zkuste brát schody po dvou. 90. Máte li psa, vezměte jej s sebou na běhání a nechte, aby vás vedl. Zvářata jsou vnímavá a ví, že potřebují hodně pohybu, nechte je vést. 91. Přihlaste se do tanečních. Tanec je skvělá příležitost, jak spálit kalorie navíc. Při tanci pálíte hodně kalorií. Není na mysli pomalý tanec na plese, je řeč o rychlých tancích. 92. Kdykoliv můžete opřete se o zeď rukami a snažte se obličejem ji přiblížit. Pak použijte sílu rukou k odtlačení se od zdi. Dva až tři v sérii. 93. Máte li možnost plavat, choďte plavat. Plavání je jedno z nejlepších cvičení. Studená voda je skvělým antistresorem. 94. Zkuste hrát tenis nebo basket. Hry jsou zábava a pomohou v hubnutí. Je více vzrušující něco hrát než pouze cvičit o samotě. Sporty jsou návykové. Najdete si přátele a budete v pohybu častěji. Je to něco, na co se budete těšit. Čím více si hrajete, tím méně si uvědomujete, že je to součást hubnutí. Po spálení pár kilo, budete schopni rozšířit vaše kruhy přátel. 95. Každý trénink by měl začít protažení a zahřatím, stejně tak končit. Tělo potřebuje určitý stupeň připravenosti pro danou akci. Ten dosáhnete zahřatím. 96. Nenoste svůj mobil s sebou, nechte jej tam, kde jej usylšíte zvonit. Alespoň tehdy vstanete. Potřebujete ten důvod pro chůzi.

14 Život dnes je o tom mít vše na dosah ruky. Jen mačkat tlačítka. Zaměstnává to však pouze vaše prsty. Charles Darwin vymyslel teorii o užívání a zneužívání. Část těla užívání, která je v neustálém používání se vyvíjí, ta, která ne, je menší a menší. Příkladem je žirafí krk, který se prodlužuje při neustálém natahování po stravě. Lidem se postupně vytratil ocas, který přestáli užívat. Pokud je Darwinova teorie pravdivá, jak léta plynou, člověk skončí s velkou hlavou, prsty a možná několik dalších části těla. Proto se musíme hýbat. Telefon byl pouze příkladem. 97. Ve výtahu zkuste alespoň stoupat na špičky a zpět několikrát za cestu. Stejně tak napínejte svaly na zadku. Je hodně svalů, které můžeme protahovat, aniž by to někdo viděl. I kdyby to někdo viděl, protažení je věc nutná pro život. Pokud vás někdo nazve šílencem do zdraví, pořád je to lepší než být povalečem. 98. Vyslečte se a zírejte na sebe v zrcadle. Jste li nespokojeni, máte další důvod cvičit. Uchopte přebytečný tuk, zjistíte na čem je třeba pracovat. Otočte se na stranu a máte dobrý přehled z profilu. Skvělý způsob, jak zjistit kolik tuku máte na břiše navíc. Vdechněte a pak se podívejte do zrcadla znovu. Vidíte, kam až můžete jít. Můžete ztratit centimetry během pár dnů. Vážení je také dobrý nápad, zrcadlo je však přesnější. Kila navíc neodradí, pohled ano. 99. Máte li zábradlí, které může být vaši podporou, sedněte si na něj jako na kolo, nespadněte. Může to znít bláznivě, ale i to může pomoci Nezapadněte do křesla, snažte se držet vzpřímenou postavu se vtaženým pupkem. Vsunutí do křesla je špatný návyk, ničí vám to záda, ale dělá to tělo ochablejším. Seďte vždy s rovnými zády, může to pomoci od bolesti zad.

15 101. Poslední tip na to, jak zlepšit oblast břicha, neplatí pro těhotenství a období po. Vdechněte jak jen můžete, držte břicho pár sekund vtažené a pomalu vydechěte. Snažte se to dělat často. Tato rutina při každodenním vykonávání pomůže pár centimetrům z vašeho pasu. Na závěr přehled činností a spálených kalorií při 20 minutách. Aerobic Rotoped Kolo Běh, 8km/h Chůze do schodů Plavání 350 Rychlá chůze Nezapomeňte se stát fanouškem na Facebooku, pravidelně číst a odebírat tipy do e mailu. Napište rovněž, jak se vám tyto tipy líbily.

www.dietyahubnuti.cz 1

www.dietyahubnuti.cz 1 www.dietyahubnuti.cz 1 101 tipů JAK ZHUBNOUT JEDNOU PROVžDY 101 tipů jak zhubnout 1. vydání Copyright Diety a Hubnutí, ZoneMedia s.r.o., 2014 Návrh obálky a grafická úprava: ZoneMedia s. r. o. (www.zonemedia.cz)

Více

Je třeba změnit taktiku...

Je třeba změnit taktiku... Je třeba změnit taktiku... Dnes a denně se setkávám s lidmi, kteří chtějí změnit svou postavu, zlepšit kondici a začít žít zdravěji. Přestože mají odhodlání a věnují tomu mnoho energie a času, nedosahují

Více

Jak začít s hubnutím?

Jak začít s hubnutím? Jak začít s hubnutím? Kdo z dam a pánů by nechtěl shodit pár kil? Bohužel to není úplně jednoduché! A často, v touze vyhovět módním trendům, nalétneme hloupým reklamám, které slibují nemožné. Tato kniha

Více

Malými krůčky k velkým změnám!

Malými krůčky k velkým změnám! Malými krůčky k velkým změnám! Nápad na sepsání tohoto ebooku jsem dostala pár dní před Štědrým dnem, protože jsem sama bilancovala nad svým rokem 2014 a přemýšlela nad tím, co bych chtěla v roce 2015

Více

11 MÝTU. o hubnutí a zdravém životním stylu PETR NOVÁK EFEKTIVITA VYTRVALOST ÚSPĚCH

11 MÝTU. o hubnutí a zdravém životním stylu PETR NOVÁK EFEKTIVITA VYTRVALOST ÚSPĚCH PETR NOVÁK EFEKTIVITA VYTRVALOST ÚSPĚCH o 11 MÝTU o hubnutí a zdravém životním stylu VŠE CO JSTE KDY SLYŠELI O ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU BYLO NEJSPÍŠ ŠPATNĚ Začínal jsem asi stejně jako začínáte Vy. Nevěřil

Více

50 tipů pro zdravé a přirozené hubnutí bezhladovění.cz

50 tipů pro zdravé a přirozené hubnutí bezhladovění.cz #1 Dodržujte správný pitný režim Při hubnutí je nutné dodržovat správný pitný režim. Denně byste měli vypít alespoň 3 litry neslazené a neperlivé vody. Navíc, když vypijete sklenici vody dříve, než začnete

Více

Václav Krejčík Jana Altnerová. Cvičení. pro radost. 4 týdny v pohybu s jídelníčkem na každý den. Grada Publishing

Václav Krejčík Jana Altnerová. Cvičení. pro radost. 4 týdny v pohybu s jídelníčkem na každý den. Grada Publishing Cvičení Václav Krejčík Jana Altnerová pro radost 4 týdny v pohybu s jídelníčkem na každý den Grada Publishing Václav Krejčík, Jana Altnerová Cvičení pro zdraví 4 týdny v pohybu Vydala Grada Publishing,

Více

21 klíču. k tajemství hubnutí. Má myšlenka reálnou moc ovlivnit tělo? Proč detoxikovat tělo, když chci hubnout? Co jsou kila bolesti?

21 klíču. k tajemství hubnutí. Má myšlenka reálnou moc ovlivnit tělo? Proč detoxikovat tělo, když chci hubnout? Co jsou kila bolesti? 21 klíču k tajemství hubnutí Cestou těla a mysli Má myšlenka reálnou moc ovlivnit tělo? Proč detoxikovat tělo, když chci hubnout? Co jsou kila bolesti? Klíč číslo: 1 záměr 2 smích 3 cílená práce s myšlenkami

Více

POCHUTNEJ SI SE STOBEM

POCHUTNEJ SI SE STOBEM POCHUTNEJ SI SE STOBEM ELEKTRONICKÝ ČASOPIS NEJEN O ROZUMNÉM HUBNUTÍ A ZDRAVÉM JÍDLE 51/2015 ASERTIVNĚ NA KILA O VELIKONOCÍCH CO MAJÍ JÍST AMERIČANÉ VEJCE OČIMA ODBORNÍKŮ DETOXIKACE MÝTY A FAKTA se stobem

Více

Ve fitness průmyslu koluje spousty mýtů a informací, které nejsou uplně pravdivé. Jeden z hlavních důvodů proč tomu tak je. Je důvod, že lidé je

Ve fitness průmyslu koluje spousty mýtů a informací, které nejsou uplně pravdivé. Jeden z hlavních důvodů proč tomu tak je. Je důvod, že lidé je BARBARGYM06/15 Ve fitness průmyslu koluje spousty mýtů a informací, které nejsou uplně pravdivé. Jeden z hlavních důvodů proč tomu tak je. Je důvod, že lidé je chtějí slyšet. Chtějí slyšet, že trénink

Více

Průvodce zdravou výživou dětí Poradenské centrum Výživa dětí

Průvodce zdravou výživou dětí Poradenské centrum Výživa dětí Jak naucit deti lépe jíst Průvodce zdravou výživou dětí Poradenské centrum Výživa dětí Vymalujte si Potravinová pyramida aneb Co jíst často a co jen výjimečneˇ Přestože je určena zejména pro dospělé,

Více

Jak zhubnout po porodu

Jak zhubnout po porodu Jak zhubnout po porodu 2007 Kolektiv MindSoft s. r. o. Vydáno společností MindSoft s. r. o. K Rozkoši 326 149 00 Praha, Czech Republic www.fit-porod.cz www.porod-na-videu.cz www.jak-otehotnet.cz www.priznaky-tehotenstvi.cz

Více

Proč je tak obtížné redukovat svoji váhu a neb jak na to. Rád se podělím s Vámi o své vědomosti a zkušenosti, které jsem sám v této oblasti získal.

Proč je tak obtížné redukovat svoji váhu a neb jak na to. Rád se podělím s Vámi o své vědomosti a zkušenosti, které jsem sám v této oblasti získal. Proč je tak obtížné redukovat svoji váhu a neb jak na to. Rád se podělím s Vámi o své vědomosti a zkušenosti, které jsem sám v této oblasti získal. Jak to začalo... Jmenuji se Jaroslav Urban, jsem wellness

Více

Úvod...1. Kontrola hmotnosti... 2. Shrnutí SLMsmart Programu... 3. Detaily SLMsmart Programu... 4. Náhrada stravy SLMsmart... 6. Energie od E9...

Úvod...1. Kontrola hmotnosti... 2. Shrnutí SLMsmart Programu... 3. Detaily SLMsmart Programu... 4. Náhrada stravy SLMsmart... 6. Energie od E9... SLMsmart Průvodce Obsah Úvod...1 Kontrola hmotnosti.... 2 Shrnutí SLMsmart Programu... 3 Detaily SLMsmart Programu.... 4 Náhrada stravy SLMsmart.... 6 Energie od E9... 7 Lepší snídaně.... 8 Náhrada stravy

Více

Ve fitness průmyslu koluje spousty mýtů a informací, které nejsou úplně pravdivé. Jeden z hlavních důvodů, proč tomu tak je, je důvod, že lidé je

Ve fitness průmyslu koluje spousty mýtů a informací, které nejsou úplně pravdivé. Jeden z hlavních důvodů, proč tomu tak je, je důvod, že lidé je BARBARGYM06/15 Ve fitness průmyslu koluje spousty mýtů a informací, které nejsou úplně pravdivé. Jeden z hlavních důvodů, proč tomu tak je, je důvod, že lidé je chtějí slyšet. Chtějí slyšet, že trénink

Více

Běh Okolo přehrad. a zdravé život í stylu pro účast íky. www.okoloprehrady.cz

Běh Okolo přehrad. a zdravé život í stylu pro účast íky. www.okoloprehrady.cz Běh Okolo přehrad Základ í i for a e o ěhu a zdravé život í stylu pro účast íky www.okoloprehrady.cz fa e ook: OkoloPřehrady. z Co u ity Obsah Úvod 3 1 Motivace 4 2 Zdravé stravování 5 2.1 Výživa.............................

Více

Svépomocný manuál. aneb Jak si mohu sám/sama pomoci. Mgr. Jarmila Švédová

Svépomocný manuál. aneb Jak si mohu sám/sama pomoci. Mgr. Jarmila Švédová Svépomocný manuál aneb Jak si mohu sám/sama pomoci Mgr. Jarmila Švédová Mgr. Jarmila Švédová psycholožka, dlouhodobě se věnuje problematice poruch příjmu potravy. Je lektorkou seminářů o poruchách příjmu

Více

Naprosto rozumím tomu, že pro mnoho čtenářů představuje tento dietní plán

Naprosto rozumím tomu, že pro mnoho čtenářů představuje tento dietní plán Kapitola 11 Často kladené otázky Naprosto rozumím tomu, že pro mnoho čtenářů představuje tento dietní plán neobyčejně radikální změnu v dosavadním přístupu k stravování. Jsem si jistý, že máte spoustu

Více

PŘED POUŽITÍM PŘÍSTROJE ABTonic SI PROSÍM PEČLIVĚ PŘEČTĚTE TENTO NÁVOD

PŘED POUŽITÍM PŘÍSTROJE ABTonic SI PROSÍM PEČLIVĚ PŘEČTĚTE TENTO NÁVOD Poznámky: PŘED POUŽITÍM PŘÍSTROJE ABTonic SI PROSÍM PEČLIVĚ PŘEČTĚTE TENTO NÁVOD Gratulujeme ke koupi přístroje ABTonic, moderního elektronického cvičebního systému, který je vytvořen k podpoře formování

Více

Time management Jak řídi svůj čas, jak pracovat se stresem, jak zabránit syndromu vyhoření. 28.5.2014 Dana Diváková Institut komunitního rozvoje

Time management Jak řídi svůj čas, jak pracovat se stresem, jak zabránit syndromu vyhoření. 28.5.2014 Dana Diváková Institut komunitního rozvoje Time management Jak řídi svůj čas, jak pracovat se stresem, jak zabránit syndromu vyhoření 28.5.2014 Dana Diváková Institut komunitního rozvoje I. Time management řízení vlastního času 1. Úvod do řízení

Více

Obezita v dětském věku

Obezita v dětském věku Noviny pro prevenci a léčbu obezity 7/2011 Z D A R M A Obezita v dětském věku MUDr. Jitka Kytnarová, pediatr Klinika dětského a dorostového lékařství 1. LF UK a VFN Praha Výskyt obezity narůstá nejen u

Více

chci změnit životní styl

chci změnit životní styl chci změnit životní styl zn.: v práci richard husovský 2013 richard husovský Máte povolení tuto e-knihu emailovat, tisknout, kopírovat, nebo posílat zdarma komukoli se vám zlíbí, pokud nebudete zasahovat

Více

Jak zlepšit fyzickou kondici? PRŮVODCE PŘI ZLEPŠOVÁNÍ FYZICKÉ KONDICE U OSOB S PSYCHICKÝM ONEMOCNĚNÍM

Jak zlepšit fyzickou kondici? PRŮVODCE PŘI ZLEPŠOVÁNÍ FYZICKÉ KONDICE U OSOB S PSYCHICKÝM ONEMOCNĚNÍM Být aktivní Jak zlepšit fyzickou kondici? PRŮVODCE PŘI ZLEPŠOVÁNÍ FYZICKÉ KONDICE U OSOB S PSYCHICKÝM ONEMOCNĚNÍM Autoři: Davis Carless, Ph.D. a Kitrina Douglas, Ph.D. Tato publikace byla vytvořena díky

Více

Kniha, která mění pohled na život. OVLIVŇOVÁNÍ REALITY. díl XI: Osvobozujeme vnímání: začínáme vidět, kam máme jít. Vadim Zeland.

Kniha, která mění pohled na život. OVLIVŇOVÁNÍ REALITY. díl XI: Osvobozujeme vnímání: začínáme vidět, kam máme jít. Vadim Zeland. Kniha, která mění pohled na život. OVLIVŇOVÁNÍ REALITY díl XI: Osvobozujeme vnímání: začínáme vidět, kam máme jít. Vadim Zeland. Živá strava a energie. Základní principy zvýšení energie. Pravé příčiny

Více

Výživa pro profesionálního tanečníka

Výživa pro profesionálního tanečníka JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V BRNĚ Divadelní fakulta Taneční pedagogika Výživa pro profesionálního tanečníka Diplomová práce Autor práce: Zdeňka Kerlesová, DiS. Vedoucí práce: doc. Mgr. Jarmila

Více

PLOCHÉ BŘÍŠKO ZA 21 DNÍ

PLOCHÉ BŘÍŠKO ZA 21 DNÍ PLOCHÉ BŘÍŠKO ZA 21 DNÍ aneb věnujte si 15 min. denně a budete se cítit lépe napsala Lucie Dorazilová osobní trenérka a koordinátorka programu Vnímej své tělo v Olomouci 2013 Lucie Dorazilová PROČ je mnohem

Více

Úvod www.myeloma.cz +420 532 233 551. Prohlášení:

Úvod www.myeloma.cz +420 532 233 551. Prohlášení: Úvod Tato informační brožura je určena pro nemocné s myelomem, jejich rodiny a další, kteří o nemocné pečují. Popisuje situace, s nimiž se nemocný s touto nemocí potýká. Znalost toho, co je možné předpokládat,

Více

jednoduchých věcí, které můžete udělat proti ALZHEIMEROVĚ NEMOCI a úbytku paměti

jednoduchých věcí, které můžete udělat proti ALZHEIMEROVĚ NEMOCI a úbytku paměti 100 jednoduchých věcí, které můžete udělat proti ALZHEIMEROVĚ NEMOCI a úbytku paměti 100 které můžete udělat proti jednoduchých věcí, Alzheimerově nemoci a úbytku paměti Jean Carperová V Y Š E H R A D

Více

Jak na živou stravu Vize 120 let, uzdrav se a omládni

Jak na živou stravu Vize 120 let, uzdrav se a omládni Gratuluji k vašemu rozhodnutí! Udělali jste první krok na cestě k uzdravení a dlouhému životu bez nemocí. Pojďme společně projít pět jednoduchých, avšak zásadních prvků, jak zařadit živou stravu do svého

Více

MUDr. Mária Paľová. Vlastní zkušenost s produkty Herbalife

MUDr. Mária Paľová. Vlastní zkušenost s produkty Herbalife MUDr. Mária Paľová Vlastní zkušenost s produkty Herbalife 1 Jak jsem se dostala k Herbalife. Samozřejmě, jako mnoho jiných žen, jsem i já bojovala s nadváhou a mnoha zdravotními problémy. Měla jsem již

Více