Přinášíme Vám ukázku z knížky, která byla magazínem Time zařazena mezi sto nejlepších knih všech dob. A přitom je zábavná a legrační.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Přinášíme Vám ukázku z knížky, která byla magazínem Time zařazena mezi sto nejlepších knih všech dob. A přitom je zábavná a legrační."

Transkript

1 ÚTěK Útěk Z z KůSTKOVA Kůstkova

2 KŮSTEK, kniha první: ÚTĚK Z KŮSTKOVA nakreslil a napsal JEFF SMITH Přinášíme Vám ukázku z knížky, která byla magazínem Time zařazena mezi sto nejlepších knih všech dob. A přitom je zábavná a legrační. Z anglických originálů BONE Volume One: Out From Boneville a BONE Volume Two: The Great Cow Race 2010 Jeff Smith. All Rights Reserved. Bone and Jeff Smith. All Rights Reserved. Rose and Jeff Smith. All Rights Reserved. Stupid Stupid Rat-Tails and Jeff Smith. All Rights Reserved. For the Czech edition Copyright Nakladatelství CREW s.r.o.

3 Všechny úspěšné a legendární komiksové série mají jedno společné. Stojí za nimi velké vydavatelství. Až na jednu výjimku. Na fantasy ságu Jeffa Smithe Kůstek (Bone). Tahle řada, která vycházela od roku 1991 do roku 2004 si získala kultovní ohlas i přesto, že si ji autor vydával sám, bez jakékoliv podpory mamutí firmy. Stačila mu k tomu čistá černobílá kresba, ve které se střetává vliv disneyovských komiksů s Moebiem, a příběh, který kritici hodnotí jako stejně ohromující jako Pán prstenů, ale mnohem legračnější. Příběh Kůstka začíná úprkem tří podivných bytostí z rodného města, pokračuje závodem krav a končí bojem o osud světa. Tři zvláštní hrdinové vstupují do světa, ve kterém žijí rudí a doutníky kouřící draci, v lesích žijí krysí monstra, která vás chtějí sníst (ideálně zapečené), kde i sbírání medu může být životu nebezpečné a kde každý z lidí má své tajemství. Tak se rozjíždí fantasy epos, ve kterém se míchá humor s emocemi, napětí s hororem, a jedno plynule přechází v druhé všechno vystižené dynamickou kresbou, díky které Kůstek připomíná nejlepší filmy od Pixaru. A podobně jako tyto filmy, i on bez problému nadchne děti i dospělé. Stejně jako Asterix, Garfield či Hobit nebo Nekonečný příběh nemá ani Kůstek žádná věková omezení. Kůstek, přestože vznikl mimo velká studia, si rychle získal až kultovní věhlas a samozřejmě veškerá možná ocenění. Za dobu vycházení obdržel neuvěřitelných deset Eisner Awards, jedenáct Harwey Awards a kompletní vydání bylo magazínem Time zařazeno mezi sto nejlepších knih všech dob (čímž se Kůstek umístil mezi i u nás známé a kritiky a čtenáři opěvované komiksové tituly jako jsou Strážci, Návrat temného rytíře či Pod dekou). Skvělý překlad Michaela Bronce byl nominován na cenu Muriel 2010 v kategorii nejlepší překlad. Útěk z Kůstkova byl nominován na tutéž cenu v kategorii nejlepší překladový komiks. Kniha nazvaná Kůstek: Útěk z Kůstkova vyšla na konci května 2010 a stojí 349 Kč. Kniha má 280 černobílých stran. Miluju Kůstka! Kůstek je úžasný! Matt Groening (Simpsonovi) Jeff Smith umí lépe než kdokoliv jiný vystavět vtip a jeho dialogy vždycky nadchnou stejně jako jeho postavy, jeho zvířata, padouši a dokonce i brouci. Neil Gaiman (Sandman) Kapitola, kterou jsem vybrali, začíná v okamžiku, kdy už jsou dva Kůstkové zase pohromadě a žijí u Babči a Trnky do které je Ferda Kůstek zamilovaný. Podfa chystá nějaký podraz a venku se stahují mračna. Přejeme příjemnou zábavu.

4 Podfo! To už je podruhé ve dvou dnech, cos rozlil mléko! nemůžu si pomoct. TenTo způsob získávání mléka mi připadá nechutný! ale Takhle se mléko běžně získává! není na Tom nic nechutného! nechutné je, že To musím dělat já! Končím!

5 no Tak! Trocha poctivé práce Tě nezabije! Trocha?! Ta šílená ženská nás chce udřít! dojit krávy! krmit krávy! starat se o drůbež! babička ben zas krmí nás a nechává nás bydlet ve stodole! pomoct jí je To nejmenší! Ta stodola páchne a Táhne Tam! nebýt jídla, vracím se do lesů! Skončíme v lesích, jestli To neutřeš a nenadojíš další vědro. věděl jsem, že mě nepochopíš! Tys nikdy nebyl bohatý! nevíš, jaké To je, přijít o všechno! být úplně švorc! jsem Tu s Tebou? jsem. krom Toho nejsi švorc! pořád Ti zbyl balík peněz! už jen pár desítek Tisíc... ale stejně je To úleva! koukni! no nejsou krásné? ony se mi PomačKaly! ŘíKám ti, Ferdo KůstKu, já už to dlouho nevydržím!! už To Taky nebude dlouho TrvaT. jakmile najdeme švandu, zmizíme odsud! ale do Té doby se laskavě snaž, ať nás z ranče nevykopnou, ano? nojó. nojó. dej si oraz! přestanu dělat problémy.

6 Tak Fajn! a já jdu najít Trnku... slíbil jsem, že jí dneska pomůžu stloukat máslo! jo, jo. Trocha slámy do bot a je ze mě místní vidlák. To chce úsměv, podfo! za chvilku je Snídaně! GRRRR. brýtro, kůstku! dobré ráno, babičko! vše připraveno na zítřejší velkou cestu do sudové? ještě balím-- a nemůžu najít podvlíkačky... nevíš o nich náhodou něco-- Ty nebo Tvůj bratranec? NE, PANÍ! hmmf. a jak bylo po ránu ve stodole? zas problémy? Uhhh... ani ne. podfa myslím právě dojí mléko.

7 To je dobře. máme celkem naspěch----* ano, paní! chystáme se s Trnkou stlouct máslo, aby mohla upéct Takové Ty malé plněné placičky na cestu--- ach ne... co je? nechcete je plněné? nejde o placičky, kůstku! jde o šmejdskej pocit! --jen Tak zničehonic mě přepadl! ŠmejdSkej! udělá se Ti zle, hlava se zamotá a nohy Třesou! cítíš mocnou předzvěst čehosi zlého! ŠmejdSkej pocit? jaký že pocit? no už To přechází. Tak snad cokoli se má stát, nebude až Tak zlé... je To pryč. ale šmejdskej pocit se nemýlí! dávej na Toho svého bratrance pozor, ano? jste v pořádku? ano, paní!

8 podfo! provedl jsi něco s podvlíkačkama babči ben? jo. vzal sem je ze šňůry a přitlouk na stěnu stodoly, aby sem netáhlo. Co žes udělal? udělal jsem Takovou malou díru do zdi a nic většího, čím ji zakrýt, po ruce nebylo! Tos už Teda TenTokráT vážně přehnal! Takhle se mnou mluvit nebudeš! jsem Tvůj bratranec! a jsem nejbohatší kůstek v kůstkově! BylS nejbohatší kůstek! a do Téhle šlamastiky nás dostala Tvoje hrabivost, pokud se nepamatuješ! musíš mi To neustále předhazovat?! no Tak jsem musel z kůstkova utéct a dva Týdny jsme měli v patách lynčovací dav. no bóže! jediná chybička, a budu jí mít na Talíři do konce života?! možná se příště zamyslíš, než založíš sirotčinec PŘímo na skládce nebezpečného odpadu!! A co má BýT?! To jsou dvě služby společnosti v jedné!! lepší daňové úlevy si neviděl!

9 Ty se nikdy nepoučíš, viď? měl jsem se držet původního plánu! kterého? spojit jatka s dětskou minizoo? jo, Tak To byl FakT kauf! PChe! co Ty o Tom můžeš vědět? nemohl by ses ještě aspoň den vyhnout malérům? zítra vyrážíme s babčou do města! a k čemu na ni čekáme? proč z Téhle maringotky nevypadnem hned? zítra je první den jarního veletrhu! nejlepší šance, jak najít švandu! babička říkala, že se Tam přes Týden sjíždějí lidé z celého údolí-- připravují stánky i zboží! no a mně došlo, že pokud je švanda Prr-- někde v údolí, určitě si moment! nedá ujít babčiny kraví chceš závody! vždyť víš, říct, že lidi jak rád sází na FakT sázejí dostizích! prachy, že Ta stará rašple předhoní krávy? vím, zní To šíleně! ale Trnka povídala, že je To velká událost. někdo vsadí i veškerý majetek! TaK jo, Ferdo kůstku! budu už hodnej! zaručuju Ti, že o mně celý den vůbec neuslyšíš!

10 vážně? jo, a Teď už jdi. běž s Trnkou seřezat máslo! já Tu mám práci! co? co se chystáš dělat? ale nic! povídám, že Ti nechci křížit plány, jak se dostat do města a najít švandu, a To platí! a už o Tobě do konce dne neuslyším? Jasně! bóže! chceš To písemně? máš u sebe papír? nevolá Tě venku Trnka? TrnKa? Tak To já běžím! pa, a večer, podfo!

11 jo. vůbec o mně neuslyšíš, já Tu ToTiž nebudu! Ferdovi by jistě nevadilo, když si vypůjčím pár drobností... hodí se mi na cestu do města... zítra změní majitele spóóóusta prachů. a já dohlédnu, aby všechny neskončily u babči ben! KDEPÁÁK! pokud jde o sázky, kabrňák jsem já!

12 hej, Trnko! kam máme namířeno? dolů k pramenům! och, Ferdo kůstku, Ten veletrh se Ti bude náramně líbit! jsou Tam žongléři, akrobati i zpěváci! a moje oblíbené-- stánky! celé nekonečné řady stánků a u nich si můžeš nakoupit, co hrdlo ráčí! mají med, paví pera i hedvábné šaty! no, já se Teda hlavně koukám-- ale Tenhle rok si pořídím nádobu jižní modři a překrásně si obarvím šaty! proč vlastně neneseme žádná vědra na vodu? koupat? To jako-- jen Tak? propáníčka protože nejdeme pro vodu. jdem se koupat! na veletrh musíme být jak ze škatulky. Tak už pojď!

13 vzal bys mýdlo? zůstalo mi v kapse Tohle jsem ještě nikdy nedělal nebuď Tak nervózní! Ty přece stejně šaty nenosíš! hm Ferdo kůstku dávej s Tím mýdlem pozor he? cože? s mýdlem, hlupáčku! právě jsi ho celé spolkl!

14 VRRR. ještě před chvílí Tu byla pěšina! co se s ní stalo? proč Tady někdo nepostaví nějaké pořádné cesty?! hmm. nakonec To zbyde na mě a pak začnu vybírat mýtné! JO! Úplně slyším cinkot grošíků-- AHÓÓJ, KŮSTKU! Tady jsme! na stromě! co se Tu FlákáTe? proč si nenajdete něco na práci!? pardon, pane! spletli sme se. mysleli sme, že ste Ferda kůstek!

15 jsem jeho bratranec. jeho bratranec? no bájo! a budete si s náma hrát? ne, dík. mám naspěch do města. Hej, Pane! a cestu do města znáte? jo. proč? my se Teď učíme viset za ocásky! že je To Tudy. jo! jasně! díky, prcci! cestou zpátky vám vezmu oříšky! oříšky? má nás za veverky? nebo za popelku? ještěže jsem na Ty mladé narazil. když Teď vím kudy, budu v sudové v cuku letu! To je ale vůl.

16 a jakmile Tam dorazím, hned zajdu do místní krčmy a zjistím, jak si stojí sázky Bléé! Tady něco ale páchne! fůůůj! a horší se To! jejda. co je Tohle za krasavce? ajaj! a míří sem další! vstávejte vy dva! co--?

17 vstávat, než vám rozmačkám hlavy! KrálPes! králpes? Pane! co vy Tady děláte? smím políbit vaši nohu? kéž bych mohl nabídnout nějaké zapékánky-- ne-nechtěl byste kousek malého mrtvého cosi zpod keře? půlku jsem si schovával na horší časy, ale pro vás-- TiCho! už jsem po vás musel nechat pátrat zvědy! vy-vy sám? jak licho- Tivé! jsem polichocen! jsi Též polichocen? kazíte mi pověst. černá kápě vás povolal na velkou radu-- dnes v noci! černá kápě-- děje se něco?

18 doslechl se, že Ten, koho hledáme-- malý holý Tvor s hvězdou na hrudi -- byl spatřen v údolí! byl- byl spatřen?! ale-- ale-- byl spatřen ve vašem rajónu! Půjdete se mnou! jistě, pane! hned!

19 vše je připraveno na zítřek. kéž bych jen setřásla Ten mejdskej pocit, co jsem měla! našli jste Toho malého mizeru? ne. a schází i má brašna a boty! podle mě vyrazil do města napřed! hledali jsme, ale na cestě po něm není stopa. než padla Tma, prošli jsme ji až k starcově jeskyni. určitě ho zítra potkáme na veletrhu. hmm. To se mi nelíbí. a navíc dnes v noci vyjde zlý měsíc. běž si do stodoly pro pokrývku. dnešní noc raději strávíš s námi. ano.

20

21 přistupte blíž doneslo se mi že Ten koho hledáme byl spatřen ve vašem rajónu proč jste mi ho nepřivedli? ne-- neviděli jsme Toho, jenž nosí hvězdu-- jen- jen jsme několikrát potkali Tvora dosti podobného jménem Ferda kůstek poprvé jsme ho spatřili na západní hraně-- u dračích schodů-- a pak jsme Toho nového Tvora dvakrát potkali v údolí poblíž vodopádu a To vám nepřipadalo významné? proč jste ho nezajali a nepředvedli radě? nemá hvězdu chtěli jsme ho polapit, leč je začarovaný! je pod ochranou velkého rudého draka!

22 snažili jsme se špehovat jenže drak jej chrání obezřetně Ten Tvor se usídlil na malém ranči u horkých pramenů bydlí se stařenou od krav s matkou ben. závažné zprávy drak nesmí odhalit naše plány pokud je nutno riskovat střetnutí pak raději hned dokud drak nepojal podezření králpse připrav dva oddíly vojska po Tisíci duší do každého s prvním propátrej kraj hledej na cestách i v zemích za vodopádem najdi Toho s hvězdou pokud je drak na stráži Tohle odvede jeho pozornost a stařena od krav zůstane bez ochrany. druhý oddíl pošli na její ranč nechť ho zničí a nového Tvora ať zabijí snad po smrti Toho Ferdy kůstka drak nechá údolí na pokoji a odebere se zpět do deren Gard jděte útok nechť proběhne dnes v noci!

23

24 přicházejí-- uteč-- co nádvoří? odrazí je na hradbách. naplňte vodou každou nádobu! přišli jsme o vesnici brána už dlouho nevydrží jen co unesete už jsou na nádvoří rychle! odveďte To dítě!

25 Ferdo kůstku! Zase Ten sen! krysáci útočili! to není sen! oni útočí! ne-- KrysáCi obklíčili ranč!! PosPěš si! babička nás čeká dole!

26 Právě jste dočetli první z ukázek komiksů vydávaných naším nakladatelstvím, které budeme ve formě PDF postupně zpřístupňovat našim čtenářům zaregistrovaným na k odběru newsletteru. Budeme rádi za Vaše reakce a postřehy, které můžete směřovat na ovou adresu nebo se zúčastnit diskusí na či na V některých případech jako právě dnes Vám budeme přinášet i speciální slevové akce: Sleva 20% na Kůstka! Pokud zašlete SMS ve tvaru CREW B4W (CREWmezeraB4W) na číslo , obdržíte obratem slevový kód pro jednorázový nákup tohoto komiksu nakladatelství CREW v e-shopu a to ve výši 20%. Přímý link na knížku je Kód uplatněte před nákupem přes ikonu CREW: Slevové kupóny v levém sloupci. Cena jedné SMS je 3 Kč vč. DPH. Službu poskytuje Advanced Telecom Services, s.r.o. Linka zákaznické podpory: ; Sleva platí do Vaše nakladatelství CREW

Příběhy Třetí sféry: Temní mágové. Jakub Jiří Rýdlo

Příběhy Třetí sféry: Temní mágové. Jakub Jiří Rýdlo Příběhy Třetí sféry: Temní mágové Jakub Jiří Rýdlo úvod Toto je teprve moje druhá knížka, tak možná bude obsahovat ještě relativně dost chyb a překlepů. Co je ale hlavní, pokusím se o skutečně kvalitní

Více

POSEL SMRTI. Zúčtování. Lukáš Konvalina

POSEL SMRTI. Zúčtování. Lukáš Konvalina POSEL SMRTI VI Zúčtování Lukáš Konvalina Není důležité, jak dlouhý život vedeme, ale jak ho prožijeme, neboť k čemu je žít navěky, když nevnímáme krásy života a nejsme šťastni? Obsah I Vrať se mi!...4

Více

Pozn. překl.: Otázka je, jak jméno Mauric vyslovovat. Francouzsky by to bylo Móris a anglicky Moříš. Náš rádobysvěták by to vyslovoval pravděpodobně

Pozn. překl.: Otázka je, jak jméno Mauric vyslovovat. Francouzsky by to bylo Móris a anglicky Moříš. Náš rádobysvěták by to vyslovoval pravděpodobně Pozn. překl.: Otázka je, jak jméno Mauric vyslovovat. Francouzsky by to bylo Móris a anglicky Moříš. Náš rádobysvěták by to vyslovoval pravděpodobně česky s anglickým nátiskem. Pak by to bylo nejspíše

Více

Jana Javorská ZŮSTAŇ SLEPÁ

Jana Javorská ZŮSTAŇ SLEPÁ 1 Jana Javorská ZŮSTAŇ SLEPÁ 2 Copyright: Autorka: Jana Javorská Fotka na obálce: Yurok Aleksandrovich Vydal: Martin Koláček - E-knihy jedou 2014 ISBN: 978-80-7512-063-2 (epub) 978-80-7512-064-9 (mobipocket)

Více

Copyright 2014 by Rowan Coleman Translation 2015 by Zora Šíchová Cover design 2015 by DOMINO

Copyright 2014 by Rowan Coleman Translation 2015 by Zora Šíchová Cover design 2015 by DOMINO ROWAN COLEMAN 2015 Copyright 2014 by Rowan Coleman Translation 2015 by Zora Šíchová Cover design 2015 by DOMINO Veškerá práva vyhrazena. Žádná část tohoto díla nesmí být reprodukována ani elektronicky

Více

1*13 PETRA SOUKUPOVÁ MILAN LASICA PETR SÝKORA JIŘÍ JEŽEK

1*13 PETRA SOUKUPOVÁ MILAN LASICA PETR SÝKORA JIŘÍ JEŽEK 1*13 JIŘÍ JEŽEK PETRA SOUKUPOVÁ PETR SÝKORA MILAN LASICA na začátek Pojištění pro ty, kdo mají rádi permanentky Allianz cestovní pojištění pro opakované výjezdy Stanislav Bernard spolumajitel Rodinného

Více

Texty s láskou autorské texty. Sborník vydaný při příležitosti konání divadelního festivalu JID 20-13. Lence.

Texty s láskou autorské texty. Sborník vydaný při příležitosti konání divadelního festivalu JID 20-13. Lence. Texty s láskou Texty s láskou autorské texty Sborník vydaný při příležitosti konání divadelního festivalu JID 20-13. Lence. Redakce: Jan Bušta, Alena Mikulíková Sazba a design: Jan Bušta Korektury: Alena

Více

Petr Horálek. Kometa

Petr Horálek. Kometa Petr Horálek Kometa Petr Horálek léto 2003 Slovo autora Vážený čtenáři. Pravděpodobně jste si po přečtení obálky této knížky uvědomil, že jde o vědeckou práci, věnovanou známým astronomickým úkazům, jimž

Více

Irena Eliášová LISTOPAD

Irena Eliášová LISTOPAD Irena Eliášová LISTOPAD 1 Irena Eliášová LISTOPAD KHER www.kher.cz ISBN 978-80-87780-03-9 Tato kniha vznikla bez vynaložení jakýchkoliv finančních prostředků. Nakladatelství KHER z celého srdce děkuje

Více

THE DA MA RON MARK: THE LOVERS

THE DA MA RON MARK: THE LOVERS WIST 2000 LSCS 165 B Damaronové: MILENCI Original title THE DA MA RON MARK: THE LOVERS Loveswept #908 Copyright Fayrene Preston, 1998 Published by arrangement with Bantam Books, a division of Bantam Doubleday

Více

Pro všechny mé přátele knihovníky, vášnivé čtenáře, pravé kouzelníky Domu života. Bez vás by se tento spisovatel ztratil v duatu.

Pro všechny mé přátele knihovníky, vášnivé čtenáře, pravé kouzelníky Domu života. Bez vás by se tento spisovatel ztratil v duatu. Pro všechny mé přátele knihovníky, vášnivé čtenáře, pravé kouzelníky Domu života. Bez vás by se tento spisovatel ztratil v duatu. VAROVÁNÍ Následující text je přepis digitální nahrávky. Na některých místech

Více

V sérii Úžasná Zeměplocha v nakladatelství Talpress dosud vyšlo: BARVA KOUZEL (oceněno Ludvík 94) LEHKÉ FANTASTIČNO (oceněno Ludvík 94) ČAROPRÁVNOST

V sérii Úžasná Zeměplocha v nakladatelství Talpress dosud vyšlo: BARVA KOUZEL (oceněno Ludvík 94) LEHKÉ FANTASTIČNO (oceněno Ludvík 94) ČAROPRÁVNOST V sérii Úžasná Zeměplocha v nakladatelství Talpress dosud vyšlo: BARVA KOUZEL (oceněno Ludvík 94) LEHKÉ FANTASTIČNO (oceněno Ludvík 94) ČAROPRÁVNOST MORT MAGICKÝ PRAZDROJ SOUDNÉ SESTRY PYRAMIDY STRÁŽE!

Více

1 10 MARKÉTA KUTILOVÁ KLÁRA ŠÍPKOVÁ MIRO ŽBIRKA KRATOCHVÍLE

1 10 MARKÉTA KUTILOVÁ KLÁRA ŠÍPKOVÁ MIRO ŽBIRKA KRATOCHVÍLE 1 10 MARKÉTA KUTILOVÁ KLÁRA ŠÍPKOVÁ MIRO ŽBIRKA KRATOCHVÍLE na začátek Stanislav Bernard spolumajitel Rodinného pivovaru Bernard V prosinci jsme měli tradiční setkání s našimi zaměstnanci. Vždycky oslavíme

Více

Na tom panství, zla a démonů lůně, znějí poslední kroky umrlce duně tam šíří se temnota na svém trůně.

Na tom panství, zla a démonů lůně, znějí poslední kroky umrlce duně tam šíří se temnota na svém trůně. III Semeniště zla Na tom panství, zla a démonů lůně, znějí poslední kroky umrlce duně tam šíří se temnota na svém trůně. 22. 12. 1995 Kasumi pustili z nemocnice krátce před Vánoci. V tu dobu Black Mirror

Více

Václav Roman. Amor a Rosalinda

Václav Roman. Amor a Rosalinda Václav Roman Amor a Rosalinda Osoby PIERRE, starosta města, jeho syn, španělský šlechtic SEBASTIAN, španělský šlechtic, jeho přítel CYRIL, domovník a opatrovník Amora BRUNO, kat a žalářník GIRAULT, vrátný

Více

Almanach. prací žáků českého jazyka. Slohová práce

Almanach. prací žáků českého jazyka. Slohová práce Almanach prací žáků českého jazyka Hymna života Život je šance - využij ji Život je krása - obdivuj ji Život je blaženost - užívej ji Život je sen - uskutečni ho Život je výzva - přijmi ji Život je povinnost

Více

Život jako hra. Pavel Šimík Šíma - 2 - text 2014 autor (sbírka textů z Povídek ze SASPI 1-4) ilustrace 2014 autor (free clipart & images)

Život jako hra. Pavel Šimík Šíma - 2 - text 2014 autor (sbírka textů z Povídek ze SASPI 1-4) ilustrace 2014 autor (free clipart & images) Život jako hra text 2014 autor (sbírka textů z Povídek ze SASPI 1-4) ilustrace 2014 autor (free clipart & images) text neprošel plnou redakční úpravou (překlepy a nedoklepy jsou vyhrazeny) - 2 - Několik

Více

Tichou poštou (Několik dopisů o smyslu skautingu)

Tichou poštou (Několik dopisů o smyslu skautingu) Tichou poštou (Několik dopisů o smyslu skautingu) Tichou poštou / 1 Obsah Smysl skautingu (poslání) 4 Jednotlivec (povinnost vůči sobě) 6 Společenství (povinnost vůči ostatním) 7 Přesažné hodnoty (povinnost

Více

Extrémní opatření COLIN SANDERSON. DATUM VYSÍLÁNÍ: 27. března 2008

Extrémní opatření COLIN SANDERSON. DATUM VYSÍLÁNÍ: 27. března 2008 Extrémní opatření EP: 4. 16 Scénář COLIN SANDERSON DATUM VYSÍLÁNÍ: 27. března 2008 ČESKY: 18. července 2010 2006 Beyond the Horizon Productions Ve spolupráci s GateWorld.net Stargate, Stargate SG-1 a Stargate:

Více

Orson Scott Card Enderův stín

Orson Scott Card Enderův stín Orson Scott Card Enderův stín - 1 - Název originálu: ENDER'S SHADOW Obálka: Petr Bauer Grafická úprava obálky: Petr Bauer Překlad: Petr Kotrle Redakce: Helena Šebestová Copyright 1999 by Orson Scott Card

Více

Eva Wagenknechtová 3.A O jahodové chaloupce

Eva Wagenknechtová 3.A O jahodové chaloupce Eva Wagenknechtová 3.A O jahodové chaloupce V jednom malém domečku žil otec a matka. Neměli žádné děti. Až jednou se probudili a u nohou matky bylo malé nemluvně. Dali mu jméno Lili. Dorůstala a byla hezčí

Více

Jak se (ne)stát spisovatelem

Jak se (ne)stát spisovatelem Jak se (ne)stát spisovatelem (POVÍDÁNÍ O TVŮRČÍM PSANÍ) Pavel Šimík (šíma) - 1 - Jak se (ne)stát spisovatelem copyright 2009 Pavel Šimík ukázky textů 2007 2009 Pavel Šimík texty povídkové 2007 2009 Pavel

Více

Jak pokárat, ale netrestat

Jak pokárat, ale netrestat 3. Jak pokárat, ale netrestat ČÁST I Všimli jste si, že když používáte metody k dosáhnutí spolupráce, vyžaduje to velké úsilí nevyslovit věci, které jste obyčejně říkávali? Když jsme vyrůstali, pro mnoho

Více

Kniha první: Pentagram

Kniha první: Pentagram 2 Autor: Václav Švarc Ilustrace: Internet; autor Kniha první: Pentagram 2 2 3 3 Obsah: Obsah:...3 O pohádkách...4 Kapitola první: Dávno hledané dobrodružství...5 Kapitola druhá: Divoký Orkán...11 Kapitola

Více

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty uiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasd fghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzx cvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty uiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasd fghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzx cvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty uiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasd fghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzx cvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq Seminární práce z anglického jazyka wertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyui

Více

Jakub Horák. vydalo nakladatelství Radost. ilustrace Obadiah J. Watkinson. věnovánu Pavlu Nádvorníkovi a Petru Lukášovi ISBN 80-85189-10-0

Jakub Horák. vydalo nakladatelství Radost. ilustrace Obadiah J. Watkinson. věnovánu Pavlu Nádvorníkovi a Petru Lukášovi ISBN 80-85189-10-0 Jakub Horák vydalo nakladatelství Radost ilustrace Obadiah J. Watkinson věnovánu Pavlu Nádvorníkovi a Petru Lukášovi ISBN 80-85189-10-0 KAPITOLA 1 Ztroskotání 21. 8. Moře je klidné, plavba pokračuje podle

Více

SBORNÍK. prací z výtvarné a literární soutěže pro děti 2006-2008

SBORNÍK. prací z výtvarné a literární soutěže pro děti 2006-2008 SBORNÍK prací z výtvarné a literární soutěže pro děti 2006-2008 PROJEKT ROMCENTRUM JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM EU A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY. 1 Vydáno v rámci projektu Romcentrum

Více

Prolog d Jared Montgomery Kingsley

Prolog d Jared Montgomery Kingsley Prolog d Jared Montgomery Kingsley NANTUCKET Přijede v pátek, odpověděl Jared na otázku svého dědečka Caleba, takže já ještě předtím odjedu a myslím, že bude nejlepší, když se budu držet stranou celou

Více

V sérii Úžasná Zeměplocha v nakladatelství Talpress dosud vyšlo:

V sérii Úžasná Zeměplocha v nakladatelství Talpress dosud vyšlo: V sérii Úžasná Zeměplocha v nakladatelství Talpress dosud vyšlo: BARVA KOUZEL (oceněno Ludvík 94) LEHKÉ FANTASTIČNO (oceněno Ludvík 94) ČAROPRÁVNOST MORT MAGICKÝ PRAZDROJ SOUDNÉ SESTRY PYRAMIDY STRÁŽE!

Více