Cyklo-běh za Českou republiku bez drog

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Cyklo-běh za Českou republiku bez drog 2015. http://rekninedrogam.cz/cyklobeh-za-cr-bez-drog"

Transkript

1 Kdy? 8. červen 2015 Kdo? žáci 2. ročníků a třída 1.B Cyklo-běh za Českou republiku bez drog 2015 O co šlo? Celorepublikový Cyklo-běh upozorňuje na drogovou negramotnost u mládeže a dětí a pomáhá zvýšit celospolečenskou aktivitu a zodpovědnost v přístupu k tomuto problému. Projekt je také iniciátorem myšlenky DEN BEZ DROG. V průběhu tohoto maratonu navštěvuje desetičlenný tým Cyklo-běhu představitele 40 měst a mluví s nimi o problematice drog a jejím řešení, které spočívá v prvé řadě ve zvýšené protidrogové osvětě v daném městě a jeho okolí. Přímo na trase Cyklo-běhu se v naplánovaných městech zastavuje tým lektorů protidrogového vzdělávání a dodává zdarma přednášky pro dětí s názvem PRAVDA O DROGÁCH. Na SPŠS Vsetín vedl besedu mladý muž jménem Lukáš (bývalý uživatel drog), který publikum rozhodně zaujal. Kromě příběhů ze života zodpověděl žákům na spoustu otázek týkajících se konzumace drog, nebezpečí s užívání vyplývající i způsobu, jak se ze závislosti dostat, či kde hledat odbornou pomoc. Besedu zařídila Ing. Romana Rodková. Pro další informace, nebo příběhy ze života konzumentů drog či vyhledání pomoci, uvádíme webové stránky projektu:

2

3

4 Exkurze PVE Dlouhé Stráně Kdy? 4. červen 2015 O co šlo? Ve čtvrtek dne 4. června 2015 navštívili žáci tříd 3.A a 3.B. Přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně. PVE Dlouhé Stráně se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky (zdroj idnes.cz). Umístila se tak mezi nejvýznamnější české památky jako jsou třeba hrad Karlštejn nebo zámek Hluboká. V samotném finále hlasovací soutěže se stala dokonce největším divem České republiky, kdy pro ni hlasovalo občanů. Pod vedením Ing. Romany Rodkové a Ing. Rudolfa Mosteckého se žáci vydali do katastru obce Loučná nad Desnou, v okrese Šumperk. Absolvovali přednášku a promítání dokumentárního filmu v přednáškovém sále, prohlédli si podzemí elektrárny, turbínu, dolní nádrž a nakonec vyjeli i na horní nádrž přečerpávací vodní elektrárny, kde spatřili mimo jiné i nádherná panoramata Jeseníků. Exkurze proběhla k plné spokojenosti žáků i pedagogů.

5

6

7 Beseda s Tomášem Kubešem Kdy? 2. červen 2015 Kde? aula SPŠS Vsetín O co šlo? Tomáš Kubeš je cestovatel, publicista a fotograf, který navštívil řadu zemí. Pro naše žáky si připravil besedu k doplnění a rozšíření učiva ekologie, ekonomiky a geografie. Beseda se uskutečnila v aule naší školy, kde se nejprve žáci 1. ročníků dozvěděli zajímavosti o střední Asii a po přestávce pokračovali v 1,5 hodinovém bloku žáci 2. ročníku. Ti měli na programu téma Sibiř. Přednášející mluvil velmi poutavě, pro mnohé byla beseda a zmíněná témata velmi inspirující, takže mohou další informace nalézt na Hlavní organizátorkou akce byla Mgr. Marie Frydrychová.

8

9 Průmyslovácká laťka Kdy? květen 2015 Kde? tělocvična SPŠS Vsetín O co šlo? Vyučující TEV připravili pro žáky naší školy další soutěž, tentokrát se jednalo o Školní přebor ve skoku vysokém. K měření sil bylo sezváno 16 nejlepších žáků všech ročníků a tříd. Vzhledem k tomu, že se soutěž konala ve středu 13. května odpoledne, dorazilo na 13:30 do tělocvičny pouze 9 závodníků. Všem děkujeme za účast, nejlepším byly pak předány ceny sponzorované Nadací školy. Výsledky: 1. Matyáš Juříček 1.B 160 cm 2. Tomáš Novosad 1.D 160 cm 3. Jan Štefánik 2.B 155 cm 4. Jan Melichařík 1.C 155 cm 5. Josef Mužík 2.B 145 cm

10 Chemie hrou Kdy? 28. a 29. května 2015 Kde? učebna č. 409 O co šlo? Letos již podruhé se žáci 1. ročníku účastnili výuky chemie formou skupinové praktické práce. Byli rozděleni do 6 skupin a střídali se na 6 stanovištích. Prováděli barevné reakce hypermanganu, hasili vápno, snímali si otisky prstů. Také dokazovali škrob roztokem jódu a vyrobili barevnou stupnici acidobazického indikátoru antokyanu z červeného zelí. Snad největší úspěch měl pokus s vyrobením krve, ale bez zranění. O všech úkolech žáci vedli jednoduchý protokol, kde odpovídali na připravené otázky. Žáci vesměs hodnotili výuku zajímavou a zábavnou a někteří dali paní učitelce RNDr. Pospíšilíkové jedničku.

11

12

13 Kdy? 15. května 2015 Kde? Povážská Bystrica Setkání SPŠS Vsetína SPŠ Povážská Bystrica O co šlo? Průmyslovka Vsetín udržuje mnohaleté přátelství s průmyslovkou na Slovensku. Velký přínosem je vyměňování zkušeností mezi pedagogy, možná diskuze nad novými metodami práce s mládeží a v neposlední řadě i možnost porovnat schopnosti a dovednosti žáků obou ústavů na mezinárodní úrovni. Zástupci škol se pravidelně schází dvakrát ročně a den plný soutěží se koná střídavě v České republice a na Slovensku. Tentokrát byli našimi hostiteli strojaři v Povážské Bystrici. Pod vedením RNDr. Jiřího Homolky a Mgr. Zdenka Drgy přijel autobus našich reprezentantů, kteří se utkali v různých disciplínách. Zde jsou výsledky tak, jak je zaznamenali slovenští rozhodčí: INVENTOR : 1.miesto: Jakub Haša SPŠS Vsetín 2.miesto: Ján Jantoš SPŠ PB VOLEJBAL MIX Vsetín PB 1:3 3.miesto: Dominik Rusňák SPŠ PB ACAD 1.miesto: Štefan Kostelanský SPŠ PB STOLNÝ TENIS Vsetín PB 5:0 2.miesto: Branislav Placek SPŠ PB 3.miesto: Martin Mánek SPŠS Vsetín BEDMINTON chlapci Vsetín PB 0:5 Matematicko logická súťaž 1.miesto: Ľuboš Čičut SPŠ PB 2.miesto: Jakub Stančík SPŠS Vsetín BEDMINTON dievčatá Vsetín PB 2:3 3.miesto: Jan Únar SPŠS Vsetín

14

15

16

17

18 Sbírka Český den proti rakovině Kdy? 13. května 2015 Kde? SPŠS Vsetín a okolí O co šlo? Celonárodní veřejnou sbírku Český den proti rakovině letos Liga pořádala ve středu 13. května. Dobrovolníci ve žlutých tričkách, kterých bylo úctyhodných , nabízeli v ulicích měst žluté kytičky se stříbrnou stužkou. Barva stužky symbolicky vyjadřuje 25 let činnosti Ligy v České republice. Kytičky se prodávaly již tradičně za minimální příspěvek 20 Kč. Devatenáctý ročník sbírky letos doprovodila informační kampaň k prevenci rakoviny reprodukčních orgánů, a to jak u žen, tak u mužů. Tradiční květnová sbírka přináší Lize finance, díky kterým může realizovat svůj program a zároveň nabídnout statisícům spoluobčanů informace o prevenci rakoviny. Každý dárce, který si koupil žlutou kytičku měsíčku lékařského, dostal také informační letáček. Letos Liga rozhodla upřít pozornost veřejnosti na nádorová onemocnění reprodukčních orgánů. Z letáčku se tak dárce dozví doporučení, jak snížit riziko onemocnění, ale také, co udělat pro to, aby případná rakovina děložního čípku, vaječníků či varlat byla zachycena včas, totiž v raném stádiu, kdy je reálná šance na plné uzdravení. Styčným důstojníkem a koordinátorkou dobrovolníků z řad našich žáků pro tuto akci byla Ing. Dagmar Václavíková. Údaje ke sbírce: více než dobrovolníků ve žlutých tričkách kytiček se stříbrnou stužkou a letáčků 6700 pokladních vaků 1100 míst v celé České republice více než 900 spolupracujících subjektů ( z toho 209 středních škol)

19 Naše zástupkyně ze třídy 1.D, obor Ekonomika a podnikání se zaměřením metrologie a řízení jakosti: Dominika Zemánková, Michaela Jochcová, Kristýna Filáková, Marie Palátová, Natálie Maňáková, Eliška Jurečková, Nikola Blažková a Alžběta Chovancová

20 Průmyslováci v projektu Studenti čtou a píší noviny Kdy? duben - květen 2015 O co jde? Projekt Studenti čtou a píší noviny probíhá sedmým rokem a každoročně se do něj zapojuje přes 400 škol a více než 25 tisíc studentů. To je obrovská skupina mladých, kteří se rozhodli věnovat psaní a zapojili se tak do vytváření obsahu Mladé fronty DNES. Odměnou jim je pozornost redaktorů, kteří s nimi probírají témata a názory prostřednictvím blogu na portálu idnes.cz, což je pro studenty důležitou reflexí i motivací. Dalším oceněním je pak to, že každý přispěvatel dostává po dobu šesti týdnů každý den noviny MF Dnes, s tiskem pak mohou učitelky CJLU pracovat i v hodinách. V neposlední řadě je pak pro žáky zajisté úspěchem, když jejich příspěvek vyjde v novinách. Tentokrát se mohli radovat hned da naši žáci nejprve vyšel článek s názvem Extremismus nemůže dlouhodobě zvítězit Jakubu Přikrylovi ze 4.A, poté otiskli novináři příspěvek Nikdo snad nechce další válku od Josefa Bednaříka ze 3.B. Hlavní cíl projektu je naučit studenty pracovat s novinami jako se zdrojem informací a prostorem pro konfrontaci vlastních názorů. Hlavní organizátorkou této akce je na naší škole i letos Mgr. Blanka Pazourková.

21 Soutěž HEFAISTOS Kdy? 29. duben 2015 Kde? kovárna SPŠS Vsetín O co šlo? Dne 29. dubna2015 se 12 žáků naší školy zúčastnilo soutěže v kování. Název si organizátor, dílenský mistr Svatopluk Merta, propůjčil z mnohem slavnějšího setkání uměleckých kovářů, které každoročně probíhá na hradě Helfštýn. Tak vysoké úrovně sice naše miniverze nedosáhla, ale i tak museli soutěžící prokázat svou zručnost při výrobě jednoramenného svícnu. Nejlepší pak byli odměněni ředitelkou školy Ing. Mgr. Jarmilou Minaříkovou. Bez umístění : Macek Jan - 3.B Kundrát Josef - 2.B Novosad Jakub 2.B Štefánik Jan 2.B Šenk Daniel 2.B Martinák Michal 2.C Novák Daniel 2.C Pavelka Jaroslav 2.C Surý Lukáš 2.C Vyhodnocení : 1. Vrlíček Lukáš - 3.B 2. Volek Daniel - 2.B 3. Chrobák Marek - 3.B 4. Novák Daniel - 2.C 5. Žilinský Martin - 2.B Fotografie z předávání cen ve sborovně školy dodal Ing. Jiří Holeček:

22

23

24 Kdy? 29. duben 2015 Kdo? žáci 4.A a 4.B SPŠS Vsetín Poslední zvonění žáků čtvrtých ročníků O co šlo? Na průmyslovce je tradicí, že poslední den, který čtvrťáci tráví ve škole, je spojen s tzv. Posledním zvoněním. Už od rána mají žáci možnost chodit v různých maskách a převlecích nejen po městě, ale také mohou v rámci recese vítat žáky ročníků při příchodu do školy a překvapit je v prvních dvou vyučovacích hodinách. O velké přestávce se pak už patřičně ustrojeni loučí oficiálně ve sborovně s vedením školy a učitelským sborem, aby pak odešli do třídy a převzali z rukou třídních učitelů své poslední vysvědčení ze střední školy. Poté následuje předmaturitní volno a od pondělí 4. května nejprve série písemných testů a posléze ústní zkoušky. Více fotografií na školním facebooku. Hodně štěstí u maturity! Loučení třídy 4.A

25 Loučení třídy 4.B

26 Kdy? 30. duben 2015 Kde? dílny SPŠS Vsetín Soutěž o nejlepšího soustružníka 3. ročníku POŘADÍ : JMÉNO A PŘÍJMENÍ : BODY : ČAS : 1. BARTOŠÁK RADEK PAŘENICA ROMAN JUŘICA ŠIMON ÚNAR JAN HAŠA JAKUB HRABICA VOJTĚCH FILA JAKUB CHROBÁK MAREK Soutěž probíhala pod taktovkou dílenských mistrů, tuto zprávu zaslal Josef Ďulík. Ponecháme na fantazii čtenářů, jak soutěž v soustružení probíhá, za co jsou body, kdo měřil čas, zda dostali vítězové nějaké ceny a jestli panu Ďulíkovi někdo pomáhal.:)

27 Kdy? 28. duben 2015 Kde? Brno SPŠS Vsetín v brněnském technickém muzeu O co šlo? V rámci projektu Velká válka, který na naší škole probíhá už od září tohoto školního roku, navštívila třída 3.B pod vedením třídní učitelky Ing Romany Rodkové a Mgr. Martiny Trčkové výstavu s názvem Na frontě či ve frontě. Tento program měl za úkol seznámit žáky s životem a podmínkami vojáků 1. světové války na válečných frontách i v zázemí, kdy typickým obrázkem byly hladové fronty českého obyvatelstva. Program muzea vychází z RVP, kdy žák na příkladech demonstruje zneužití techniky ve světových válkách a jeho důsledky. Mimo výchovný program byli třeťáci obohaceni také o jízdu vlakem i autobusem díky výluce ve vlakové dopravě, ne pokaždé se také stane, že praskne přední sklo tramvaje, nebo se průvodce při emotivním výkladu natolik dojme, že se rozpláče Třešničkou na dortu se pak stalo pozorování rozsáhlých protiteroristických manévrů, kdy byla zneškodňována nastražená bomba na Králově Poli. Bude na co vzpomínat

28

29

30 FAIR TRADE na SPŠS Vsetín Kdy? 22. duben 2015 Kde? Vestibul naší školy O co šlo? Ve středu 22. dubna 2015 jsme u příležitosti Dne Země uspořádali na naší škole prodejní stánek fair tradových výrobků. Zboží a plakát s informacemi o fair tradu jsme nafasovali v kanceláři Lísky. Svůj stánek jsme rozložili ve vestibulu školy a během velké přestávky a obědové pauzy 4 ekonomové z 2.C nabízeli sladkosti, kávu a čaj, čokoládu. Ne všichni lidé dostávají za svou práci spravedlivou odměnu. FAIR TRADE se snaží tuto situaci zlepšit. Lidem ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky dává možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Dostávají spravedlivě zaplaceno, pěstují s ohledem na životní prostředí a jejich děti můžou chodit do školy. Nabízené výrobky jsou sice o něco dražší než v supermarketu, ale zase jsou kvalitní a jejich zakoupením přispíváme na lepší život těm, kteří stojí na počátku výrobního procesu. Během prodeje se podařilo utržit 2 800,-Kč, což je dvě třetiny nabízeného zboží. Děkujeme všem, kteří se angažovali při prodeji i těm, kteří se zakoupením zboží přihlásili k myšlence spravedlivého obchodu. Zprávu podala hlavní organizátorka akce RNDr. Miroslava Pospíšiliková

31

32 Sportovní úspěchy našich žáků Kdy? duben 2015 O co šlo? I když se nejedná přímo o akce, které by pořádala naše škola, určitě nebude na škodu připomenout si úspěchy, kterých dosáhli naši svěřeni mimo zdi průmyslováckého ústavu. Vyučující TEV potěšili především vsetínští florbaloví junioři, kteří vybojovali postup do 2. ligy. Na postupu se podíleli: Tomáš Horák, Jakub Húšť, Marek Chrobák, Tomáš Novosad a Patrik Seewald. Dále žák 2.A Michael Zeťák dosáhl významného sportovního úspěchu, když na mezinárodních závodech v rakouském Langenlois obsadil v juniorském závodě bikerů 4. místo.

33 Žáci SPŠS Vsetín v kině Kdy? 1. dubna 2015 Kde? kino Vatra Kdo? žáci ročníků O co šlo? V rámci projektu Film a škola navštívili žáci naší školy další filmové představení tentokrát se jednalo o film Andrey Sedláčkové česko slovensko německé koprodukce Fair Play. Film studentům přiblížil atmosféru 80. let v Československu, tvrdý sportovní dril mladých běžkyň, kterým se z politických důvodů pro lepší výkonnost podávají dopingové látky. Film se u našich žáků setkal s kladným ohlasem, což potěšilo organizátorku akce Mgr. Martinu Trčkovou.

34 Průmyslováci v Literární soutěži o cenu Filipa Venclíka Kdy? září 31. březen 2015 Kde? Vsetín, Praha O co šlo? Hotelová škola Radlická pod záštitou hlavního města Prahy ve spolupráci s Českým rozhlasem 2 a Nadačním fondem Filipa Venclíka vyhlásila v tomto školním roce 15. ročník Literární soutěže o cenu Filipa Venclíka na téma Tolerance solidarita empatie v mlze. Cílem bylo zamyslet se nad dnešní dobou, porovnat své spisovatelské umění s konkurencí ve třech kategoriích povídka, báseň, esej či novinový článek. I když naši účastníci na nejvyšší místa nedosáhli, přesto byli v březnu pozváni na slavnostní vyhlášení vítězů do Prahy, kde se v Lucerně nejprve konalo slavnostní předávání ocenění včetně kulturního programu, a poté se zúčastnili bohatého rautu. Všem našim zástupcům Vlastimilu Masařovi, Tomáši Trchalíkovi, Janu Maryškovi a Natálii Maňákové i organizátorce akce Mgr. Petře Bednaříkové děkujeme za dobrou reprezentaci školy.

35

36 Projektový den - SPORT Kdy? konec března 2015 Kde? aula SPŠS Vsetín O co šlo? Také vyučující tělesné výchovy Mgr. Karel Stančík a Mgr. Zdeněk Drga zorganizovali pro žáky ročníků projektový den. Formou besed se měli žáci zaměřit na daná témata týkající se sportu. Pracovalo se ve třídách, ve skupinách a výstupem měla být beseda v aule. Třetí ročníky se účastnily projektového dnu v pondělí dne 23. března, první ročníky přišly na řadu v úterý dne 24. března a projekt uzavřely druhé ročníky ve čtvrtek dne 26. března. Už v únoru dostali žáci zadání, se kterým měli pracovat. 1. Osobnosti sportu, které mají vztah k Valašsku (Daněk, Zátopkovi.) 2. Porovnání výše výdělků vrcholových sportovců se špičkovými lékaři, odborníky, manažery, profesory VŠ. 3. Doping ve sportu 4. Fenomén Hokej ve Vsetíně zamyšlení nad důvody vzestupu a pádu. Projektové dny splnily svůj cíl, žáci navzájem debatovali nad různými tématy, moderátor besedy K. Stančík doplnil prezentace o některá důležitá fakta a informace.

37

38 Soutěž Klokan Kdy? 20. března 2015 Kde? SPŠS Vsetín O co šlo? Matematický klokan je soutěž, která má jen jedno tzv. státní kolo. Již tradičně se do něj přihlašují střední školy, aby poměřily své znalosti v matematice. Na naší škole se do soutěže přihlásilo celkem 48 žáků, kteří nakonec soutěžili ve dvou kategoriích. V kategorii STUDENT zvítězil Vlastimil Hrbáček ze 4.A. V kategorii JUNIOR je vítězem Kevin ŠERÝ z 1.B. Zprávu o této akci podala Mgr. Marie Frydrychová, u které lze dopátrat také podrobnější informace o bodování či dalším umístění soutěžících.

39 ENERSOL 2015 Kdy? únor březen 2015 Kde? SPŠS Vsetín, Zlín, Otrokovice, Mohelnice O co šlo? Enersol 2015 je soutěž, která slaví již 11. ročník a vyhrává zde každý, který se jí zúčastní. Hlavní myšlenka a úkol prací žáků je totiž Jak žáci a studenti středních škol hodnotí zařízení využívající obnovitelné zdroje energie (OZE) v praxi. Pod vedením Ing. Rudolfa Mosteckého se do soutěže zapojili žáci ze třídy 3.C Patrik Sysel a Jakub Stodůlka, kteří zpracovali velmi kvalitní práci na téma: Úsporné vytápění pelety. S prací postoupili do krajského kola ( Otrokovice, ), kde po prezentaci své práce se ve své kategorii umístili na 3. místě. Do republikového kola ( Mohelnice ) se svou prací sice nepostoupili, ale byli vybráni do krajského družstva /Zlín/ a zúčastnili se soutěžních úkolů paralelní soutěže mezi kraji. Republikové konference + soutěže v Mohelnici se zúčastnila družstva z 11 krajů republiky všichni zúčastnění obdrželi hodnotný diplom podepsaný samotným panem ministrem ŽP. Naši žáci tedy byli členy krajského družstva Zlínského kraje, Jakub Stodůlka řešil s dalším členem spojeného družstva zadání odborného testu z problematiky OZE, jehož výsledek se započítával do celkového hodnocení soutěže jednotlivých krajů projektu ENERSOL 2015 Součástí konference a republikové soutěže prezentace prací žáků, do které naši žáci už nezasáhli, byl i hodnotný doprovodný program. Účast žáků na této úrovni jim doplnila povědomí o základních myšlenkách a cílech projektu, měli možnost se setkat se svými vrstevníky, kteří se rovněž zajímají o shodnou problematiku využití OZE v praxi a vyměnit si s nimi názory k této oblasti.

40 Výměnná stáž žáků Kdy? březen 2015 Kde? Vsetín, Zlín O co šlo? Vedení Střední průmyslové školy strojnické Vsetín a Střední průmyslové školy polytechnické Centrum odborné přípravy Zlín domluvilo pro své žáky další zajímavou aktivitu. Vybraní studenti ze druhých a třetích ročníků si na pár dnů vyměnili svá působiště. Do Zlína tedy odjeli vsetínští průmyslováci a na Valašsko zase Zlíňáci. Cílem bylo poznat výuku na jiné škole, zkusit si práci na odlišných zařízeních, a třeba se i seznámit s dalšími výukovými postupy. Žáci byli ubytováni na internátech výše zmíněných škol, takže mohli porovnat i oblast týkající se využívání volného času, nabídky jídel apod. Celá akce proběhla úspěšně a na obou stranách přinesla inspiraci.

41

42 Kdy? březen 2015 Třídenní projekt s firmou GALVAMET spol. s. r. o Kde? Sídlo firmy GALVAMET spol. s.r.o. Jasenice O co šlo? Žáci třetích ročníků se zúčastnili třídenní akce, kterou pro ně připravili zástupci této firmy. V úterý dne absolvovali program spolu s Ing. Ivo Mrnuštíkem budoucí strojaři třídy 3.C, ve středu nastoupila skupina 3.B v doprovodu RNDr. Miroslavy Pospíšilikové a projekt uzavřel kolektiv 3.A s RNDr. Jiřím Homolkou. Vzájemná setkání pod názvem Ekologizace podniku jako zdroj budoucích příjmů byla přínosná pro obě strany žáci se dozvěděli informace z oblasti: Zásady hospodaření ve firmě, Ekologické prvky např. využití obnovitelných zdrojů, odpadová problematika, úspory energie, Exkurze do výrobního prostoru, Čistota provozu, přírodní zahrada, přednášející se naopak pokusili zaujmout naše mládežníky a vyzkoušet si někdy nevděčnou roli pedagoga.

43

44 Exkurze do automobilky HMMC Hyundai Nošovice Kdy? 17. březen 2015 Kde? Nošovice, výrobní areál firmy O co šlo? Žáci tříd 3.A a 3.B plus 2.C oboru strojírenství se zaměřením na výpočetní techniku měli možnost zúčastnit se pod vedením Ing. Rudolfa Mosteckého a RNDr. Jiřího Homolky exkurze do nošovické automobilky. Účelem akce byla prohlídka firmy, seznámení se s problematikou sériové výroby automobilů, technologie výroby lisovaných dílů, robotické svařování, montáž skupin dílů a celková montáž výrobku.

45 Olympiáda v anglickém jazyce Kdy? únor březen 2015 Kde? SPŠS Vsetín, Rožnov pod Radhoštěm O co šlo? V měsíci únoru se žáci 1-3. ročníku zúčastnili písemné části olympiády v AJ, která byla složena z didaktického textu. Ten ověřoval znalosti jak gramatických zákonitostí, tak šíři jejich slovní zásoby - vynikajícího výsledku v testu s maximálním počtem 35 bodů dosáhli tyto žáci: 1. MÍSTO: MAREK VÁCLAVEK (2A) bodů 2. MÍSTO: MARTIN PŘIKRYL (2B). 32 bodů 3. MÍSTO: PAVEL FURIK (1A) bodů 4. MÍSTO: JAKUB SWEDA (3A) bodů 5. MÍSTO: IVO KAŠPAR, TOMÁŠ LANZENDÖRFER. 28 bodů Tito žáci pak postoupili do dalšího ústního kola soutěže, ve kterém tým lektorů ve složení Mgr. J. Maršalíková, Ing. J. Čechová a rodilý mluvčí S. Glenn ověřovali jazykovou pohotovost a vybavenost pro každodenní situace a jimi vybrané téma. Porota vybrala z třídy 2. A studenta Marka Václavíka pro reprezentaci v okresním kole v AJ na gymnáziu v Rožnově Ač Marek v silné konkurenci nedosáhl na výherní místa, získal cennou zkušenost z účasti v soutěži a za reprezentaci SPŠS Vsetín mu patří dík.

46 Projektová aktivita Kult mládí a hledání moudrosti stáří Kdy? 17. února 2015 Kdo? třídy 3.B, 3.C Kde? SPŠS Vsetín, učebna 212 O co šlo? Jak společnost vnímá staré lidi? Jaký je jejich mediální obraz? Jak vnímají senioři sami sebe? I takové otázky padaly na projektové aktivitě konané pro třetí ročníky v rámci předmětu ZSV. Žáci na základě svých vlastních zkušeností, asociací a ukázek z různých televizních pořadů a reportáží vytvořili obraz typického důchodce, aby jej vzápětí porovnali s obrazem, který o sobě vytvořili sami senioři v dokumentu Tomáše Škrdlanta Hledání moudrosti stáří. V rámci následující diskuze se objevovala témata spojená s kultem mládí, otázky souboje generací, tabu v seniorském věku, stárnutí společnosti, klesající populační křivky a mnohé další. Poděkování organizátorky Mgr. Martiny Borské patří všem žákům, zejména těm, kteří k zadaným úkolům přistoupili poctivě, s elánem a s humorem sobě vlastním.

47

48 Přednáška vyučujícího z UTB Zlín Kdy? 18. února 2015 Kde? aula SPŠS Vsetín O co šlo? Ve středu dne 18. února 2015 ve druhé vyučovací hodině navštívil naši školu Doc. Mgr. Marek Koutný, PhD., aby zde přednášel na téma BIODEGRADABILNÍ MATERIÁLY a MATERIÁLY Z OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ. Téma přednášky navazovalo na učivo STT a ZEK o polymerech a řešení odpadové problematiky. Polymery se vyrábějí z ropy a její zásoby budou v blízké budoucnosti vyčerpány. Hledají se nové materiály podobných vlastností hlavně pro obaly potravin a pro zemědělské účely. Materiály, které by byly vyrobeny z obnovitelných zdrojů a které by se samy rozložily. Přednášky se zúčastnili žáci třetích ročníků, kteří si kromě nových informací mohli také vyzkoušet, jak probíhají přednášky na VŠ. Akci zorganizovala RNDr. Miroslava Pospíšiliková.

49

50 Kdy? 15. leden a 6. únor 2015 Školní a okresní kolo Olympiády v českém jazyce Kde? SPŠS Vsetín, Gymnázium F. Palackého ve Valašském Meziříčí O co šlo? Dne proběhlo pod dohledem vyučujících předmětu CJLU Mgr. Blanky Pazourkové, Mgr. Petry Bednaříkové a Mgr. Martiny Trčkové na SPŠS Vsetín školní kolo 41. ročníku této olympiády. Účastnilo se 21 žáků ročníků, maximum 33bodů. Výsledky: 1. místo Filip Ondrůš (2.C) bodů 2. místo Jakub Haša (3.B) bodů 3-4. místo Miroslav Plášek (1.B) Petr Hojsák (2.A) bodů místo Jaroslav Lukaštík (2.C) Natálie Maňáková (1.D) Břetislav Orság (1.B) bodů 8. místo Bohumil Dobeš bodů místo Jakub Húšť (1.A) Ondřej Vašků (1.A) Vít Holeňa (2.B) Adam Kaňák (2.C)..16 bodů Dále se zúčastnili : D. Zemánková, M. Palátová, Š. Holec, J. Schweda, R. Baroš, L. Daněk, O. Záhora, V. Gajdoš a R. Matúš. Naši školu pak první dva nejlepší reprezentovali v okresním kole ve Valašském Meziříčí, kde se Jakub Haša v těžké konkurenci gymnázií umístil na skvělém 5. místě. Všem děkujeme za účast a úspěšným řešitelům gratulujeme!

51 Lyžařský kurz Kdy? února 2015 Kde? Ski areál Karolinka O co šlo? Prvních 14 dnů druhého pololetí zastihlo žáky prvních ročníků na lyžařském kurzu. Celkem se ho zúčastnilo 71 žáků. Nejprve absolvovaly v prvním týdnu prodchnutém nádherným počasím lyžovačku třídy 1.A a 1.C, další týden brázdily svah třídy 1.B a 1.D. Účastníci druhé vlny kurzu měli o malinko horší počasí, ale azurové nebe v pátek jim déšť a sněžení z počátku týdne určitě vynahradilo. Kurz byl zorganizován jako každodenní dojíždění do Ski areálu Karolinka, nad lyžařským dorostem bděli instruktoři z řad kantorů: kolegové Mgr. Zdeněk Drga, RNDr. Jiří Homolka a Mgr. Karel Stančík, kterého na jeden den zastoupila Mgr. Martina Trčková. Na svahu byli žáci rozděleni do skupin lyžařů i snowboarďáků, ti, co už lyžovat uměli, se zdokonalili, několik začátečníků se velmi dobře činilo, takže od poloviny týdne již také sjížděli bez větších problémů celou sjezdovku. Během kurzu byl zaznamenán naštěstí jen jediný úraz, nešťastně naštípnutá kůstka v zápěstí. Jinak kurz proběhl ke spokojenosti všech účastníků.

52

53

54

55 Divadelní představení Memento Kdy? 23. leden 2015 Kde? aula SPŠS Vsetín O co šlo? Na pátek 23. ledna naplánovala pro žáky 1. a 2. ročníků protidrogová preventistka Ing. Romana Rodková dramatické zpracování románu Radka Johna Memento. Dílo je román o narkomanech. Divák se dostává do středu dění, do života těch, kteří propadli droze, pro něž se stává fetování hlavním či spíše jediným smyslem života. Hlavní hrdina Michal Otava pochází z normální rodiny a v 16 letech se nechá partou stáhnout k užívání drog. Román zachycuje 10 let jeho života s drogou a líčí velmi sugestivně všechna stádia působení drogy na lidský organismus a to, k čemu může droga člověka dovést. Líčí cestu, ze které není návratu. Nejedná se v žádném případě o přednášku, kterou studenti slyšeli již mnohokrát, ale o příběh podle skutečné události, který má vyznít jako memento pro ty, kteří by měli snahu drogu okusit. Pořad, vedený jako one man show, se setkal s velmi kladným hodnocením jak u žáků, tak u pedagogických pracovníků.

56

57 Kdy? 22. leden 2015 Kde? učebna 309 Netradiční hudební odpoledne na SPŠS Vsetín O co šlo? Při příležitosti Dne otevřených dveří se na popud Ing. Jany Čechové sešli muzikanti z naší školy a společně si zahráli a zapívali. Prožili tak příjemné odpoledne a předvedli, že strojaři jsou i hudebně nadaní. Hráli a zpívali: Radek Bartošák ze 3.B, Petr Kročil, Jan Juřica, Jindřich Preč a Dominik Kašpar ze 4.A, Jiří Krůpa a Martin Mánek z 2.A, Matyáš Juříček a František Horník z 1.B.

58

59 Sportovní zprávy Kdy? leden 2015 O co šlo? Ihned po vánočních prázdninách se na průmyslovce zase rozjely sportovní aktivity. Nejprve byl ukončen velký školní turnaj ve florbalu, do kterého se mohli zapsat již před Vánocemi zástupci všech tříd 8 družstev během několika týdnů odehrálo své zápasy a nakonec ve finále zvítězilo družstvo 3.B nad 2.B v poměru 13:10. Dne 21. ledna se SPŠS Vsetín účastnila okresního kola ve volejbalu. Hoši sice skončili poslední, ale na to, že v týmu letos nebyl žádný aktivní volejbalista, podali v těžké konkurenci výkon dle svých možností.

60 Žáci SPŠS Vsetín v kině Kdy? 19. prosince 2014 Kde? kino Vatra O co šlo? Na poslední předvánoční školní den zorganizovala Mgr. Martina Trčková pro žáky ročníku promítání filmu Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Tento snímek patří mezi nejdražší filmy švédské kinematografie, byl napsán podle bestseleru Jonase Jonassona (kniha byla zatím přeložena již do 35 jazyků). Dílo je o jednom veselém útěku a také o šíleném životním příběhu svéhlavého muže, který se sice nikdy nezajímal o politiku, ale přesto byl vždy nějak zapleten do velkých historických událostí 20. století Bezděčně se podílel na vynálezu atomové bomby, stal se dobrým přítelem několika amerických prezidentů a mezi jeho další známé se při jeho životní pouti zařadili i Stalin, Churchill, Mao Ce-tung nebo Kim Ir-sen. Kniha byla vybrána pro svůj typický humor podobný stylově J. Cimrmanovi či Forrestu Gumpovi, jako tip na čtení pro žáky milující tento druh legrace či jako humorné shrnutí dějin druhé poloviny 20. století.

61 Beseda o šikaně a kyberšikaně Kdy? 19. prosince 2014 Kde? aula SPŠS Vsetín O co šlo? Dne 19. prosince 2014 se žáci prvních ročníků zúčastnili besedy o šikaně a kyberšikaně s panem nprap. Bc. Vladislavem Malcharczikem, preventistou z krajského ředitelství policie Zlínského kraje. Mluvilo se o konkrétních případech šikany v našem okrese. O záměrech a motivech, šikany, kde je hranice mezi škádlením a šikanou, jaké jsou emoční stavy zúčastněných osob, kde mohou hledat pomoc, a jaké jsou postihy pro šikanující. Také se zmínila dnes velmi aktuální kyberšikana a rovněž kam se obrátit v případě nouze v tomto případě. Pro studenty to jistě nebyla první beseda na dané téma, ale v dnešní době je velmi důležité o tomto tématu mluvit a ukazovat možná řešení nevyhovující situace.

62

63

64 Kdy? prosince 2014 Kde? Jeseníky, chata Orientka Outdoorový jazykový pobyt v Jeseníkách O co šlo? Ve dnech se 30 studentů vybraných z prvních až třetích ročníků spolu s Ing. Janou Čechovou a Ing. Jiřím Maczkem zúčastnili outdoorového jazykového pobytu na chatě Orientka v Jeseníkách. Celá akce byla škole poskytnuta zdarma a byla zajištěna i s odvozem na místo. Program zahrnoval outdoorové aktivity army game, bunjee trampolínu, lezeckou zeď, lanové centrum, střelbu z luku a orientaci v mapě. I během aktivit se studenti učili anglické fráze týkající se jednotlivých sportů a večer se v angličtině hrály společenské hry, což probíhalo velmi příjemným a nenuceným způsobem. Ve volném čase se využíval bazén a sauna a dlouho do noci se společně zpívalo a hrálo na kytary. Zde jsou názory samotných studentů: Myslím, že to byl skvělý pobyt. Chata i instruktoři podle mého očekávání, všechno probíhalo bez jakýchkoli problémů. To, že tam nebyla jen jedna třída, ale z každé třídy několik studentů, to nám určitě pomohlo více se sblížit. Akce byla velmi vydařená, získal jsem nové zkušenosti a zážitky. Vytvořili jsme zde super kolektiv a seznámil jsem se s mnoha dalšími lidmi. Jsem rád, že jsem se mohl této akce zúčastnit. P.S. Učitelé byli super Na pobytu se mi velmi líbilo. Dozor byl úžasný, vyhověl nám ve všem, co jsme potřebovali. Jinak areál, zábava, instruktoři, vše bylo zábavné a poučné. Určitě jsem se dozvěděl pár nových frází v angličtině. Na takovou školní akci bych hned jel znovu. Akci hodnotím jako velmi pozitivní. Bylo dobré udělat výběr studentů, aspoň jsme se seznámili i s lidmi z ostatních tříd. Všechny hry byly zábavné a určitě jsem se něco nového naučil. S instruktory se dalo dobře komunikovat. Bylo dobré, že jsme si všechno mohli dělat sami rozdělení do pokojů, do skupinek, atd. Hodně se mi líbilo, že pro nás učitelé měli pochopení, byli s námi až do noci a nic nám nemuseli zakazovat. Vybráni byli studenti, kteří si to zasloužili svým přístupem ke škole. Jsem rád, že jsem byl mezi nimi, a mohl si užít spoustu nových radostí. Vytvořili jsme totiž skvělý kolektiv. Instruktoři měli celý program dobře připravený. Jídlo bylo chutné, chata pěkná. Jediné, co se příliš nepovedlo, bylo počasí, ale to nikdo neovlivní. To, že jsme nejeli celá třída, ale zástupci tříd, byla zajímavá zkušenost. Celkem mě překvapilo, že nebyl žádný problém v komunikaci při hrách. Jsem tedy velice rád, že jsem se mohl zúčastnit a děkuji za to.

65

66 Kdy? listopad - prosince 2014 Kde? SPŠS Vsetín Přírodovědný klokan 2014 O co šlo? Jedná se o soutěž v dovednostech v přírodovědných předmětech - matematice, fyzice, chemii, biologii, ekologii a zeměpise. Školního kola se zúčastnilo celkem 121 žáků z 1. ročníku, soutěž zorganizovali a posléze vyhodnotili a po dvou měsících zprávu dodali RNDr. Jiří Homolka, Mgr. Marie Frydrychová a RNDr. Miroslava Pospíšiliková. Nejúspěšnějším žákům srdečně blahopřejeme, v následující tabulce je 10 nejúspěšnějších řešitelů:

67 Jméno a příjmení Třída 1. Tomáš Matušinec 1.B 2. Pavel Novosad 1.B 3. Lukáš Potocký 1.A 4. Jakub Húšť 1.A Miroslav Záruba 1.B Vojtěch Savko 1.A Viktor Trčka 1.C 8. Michael Blažík 1.B 9. Matěj Daněk 1.B 10. David Juřička 1.B Vítěz školního kola Tomáš Matušinec z 1.B obsadil v rámci okresu Vsetín hezké místo. Výsledky okresního kola: Daniel Šerý Matěj Šak 6. A8 5.AV Dominika Vašíčková 5.AV Tomáš Matušinec 1.B Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm, Koryčanské Paseky 1725, Rožnov p.r Masarykovo gymnázium,střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Vsetín, Tyršova 1069, Vsetín 80 Masarykovo gymnázium,střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Vsetín, Tyršova 1069, Vsetín 77 SPŠS Vsetín, Pod Strání 1776, Vsetín 77

68 Kdy? 25. listopad 2014 Kde? SPŠS Vsetín Internetová matematická olympiáda O co šlo? Celostátní kolo internetové matematické olympiády se konalo 25. listopadu Organizátorem byl Ústav matematiky, fakulta strojního inženýrství, VUT Brno. Soutěže se zúčastnilo pětičlenné družstvo žáků 4. ročníku ve složení : Vlastimil Hrbáček (4.A), Tomáš Majer ( 4.A), Martin Šrámek (4.B), Tomáš Adam (4.B) a Lukáš Tatýrek (4.B ). Ze sedmnácti družstev středních průmyslových škol obsadilo naše družstvo pěkné 5. místo 1. SPŠE Pardubice 2. SPŠ Žďár n. Sázavou 3. SPŠ Třebíč 4. SPŠCH Brno 5. SPŠS Vsetín 6. SPŠCH Brno 7. SPŠ Třebíč 8. SPŠ Třebíč 9. SPŠ Přerov 10. SPŠE Pardubice Zprávu o olympiádě dodali organizátoři učitelé matematiky.

69

70 Život s handicapem Kdy: úterý a středa Kde: učebna 212 Kdo: třídy 2.B a 2.C Co: Žáci se zúčastnili projektové aktivity zaměřené na uvědomění si omezení, které člověku přináší různé typy postižení (nejenom tělesných, ale také sociálních a dalších). V týmech stavěli věž z velmi omezeného množství materiálu a mnozí z nich se projevili jako opravdoví strojaři, když řešili správné vyvážení, těžiště apod. Nejvyšší věž postavil tým ze 2.C a měřila úctyhodných 128 cm, nejvyšší kus ze 2.B měřil 124 cm a nutno podotknout, že měli kluci k dispozici méně stavebního materiálu než třída druhá. Žáci také ve skupinách rozmýšleli nad životem handicapovaných lidí, nad překážkami, které potkávají a také nad tím, jak jim může okolí usnadnit život. Na závěr se pokusili vymyslet strategii přežití za situace, že ztroskotají po letecké havárii v poušti a jsou handicapovaní nejenom prostředím, ale také velmi omezeným množstvím zachráněných věcí. Ač se mnohé skupiny velmi snažily, naděje na jejich záchranu by byly téměř mizivé. Naštěstí to byla jen hra a opuštění 212 nebylo náročné Oběma třídám děkuji za skvělý přístup Vítězný tým ze 2.B.124 cm vysoká věž

71 Každý centimetr se počítá. Vítězný tým ze 2. C..a 128 cm vysoká věž

72 Staví celá rodina

73 SPŠS Vsetín daruje krev Kdy? 10. prosince 2014 Kde? Vsetínská nemocnice O co šlo? Žáci SPŠS Vsetín pod vedením Mgr. Z. Drgy a Mgr. K. Stančíka se pravidelně účastní dobrovolného dárcovství krve. Odběry realizovali pracovníci Hematologickotransfuzního oddělení Vsetínské nemocnice v prostorách moderního Pavilonu patologie a centralizovaných laboratoří. Ve Vsetíně se odebírá takzvaná plná krev od dobrovolných dárců, kteří krev darují bez úplaty. Vsetínské pracoviště je odběrovým střediskem, krev se odtud převáží k dalšímu zpracování do Fakultní nemocnice Olomouc. Část krevních produktů se pak vrací zpátky do nemocnice a slouží k léčbě zdejších pacientů. Krevní transfuze se používají například u pacientů v souvislosti s krvácením do zažívacího traktu, při ortopedických operacích, při komplikovaných porodech, při akutních chirurgických operacích, při dalších výkonech a léčbě. Někteří žáci zažili svůj první odběr, jiní již jsou ostřílení kozáci. Mgr. Drga absolvoval svůj 20. odběr, Mgr. Stančík 22. DÁRCI KRVE 2.C Gerža 3.A Skýpala, Marikovec, Trchalík, Kokáš 3.B Žárský, Vahala, Pařenica, Bartošák, Vrlíček, Gajdoš, Haša 4.A Nohavica, Kročil, Majer, Kašpar, Cáb 4.B Janečková, Podešvová, Hnátek, Šrámek, Frajt, Mrnuštík, Tatýrek, Kocurek, Václavík, Randuch

74 Kdy? 26. listopad - leden 2014 Kde? MG Vsetín Šachová Grand Prix školní mládeže 2014 O co šlo? SPŠS Vsetín soutěžila v další sportovní disciplíně tentokrát se dvě družstva naší školy zúčastnila okresního přeboru šachové olympiády kategorie středních škol. Turnaj se konal v prostorách Masarykova gymnázia Vsetín. družstvo A Josef Bednařík, Jakub Stančík, Jaroslav Lukaštík a Lukáš Trčálek družstvo B- Rudolf Matúš, Marek Chromela, Radek Bartošák, Jakub Novosad a Štěpán Holec Skupinu středních škol tvořilo celkem 6 družstev, herní systém: 1x každý s každým, hrálo se ve zkrácených partiích na 15 minut. Nakonec naše A družstvo získalo 1. místo a postupuje do krajského kola, které se koná na konci ledna ve Zlíně. Průmyslovácké B družstvo skončilo na konečném 4. místě.

75

76

77 Indonésie po stopách lidojedů Kdy? 9. prosinec 2014 Kde? kino Vatra O co šlo? Indonésie po stopách lidojedů- to je název unikátního vzdělávacího programu společnosti Planeta Země 3000, kterého se zúčastnili pod vedením RNDr. Miroslavy Pospíšilikové žáci 3. ročníku. Filmové představení proběhlo v kině Vatra. Během projekce byla žákům představena Indonésie jako společenství více než pestrobarevných a neobyčejných ostrovů. Navštívili jsme Borneo a pozorovali jsme největší stromové savce orangutany a snad nejvtipnějšího primáta světa kahau nosatého. K Indonésii patří vulkanická činnost a tak jsme mohli pozorovat nebezpečnou a těžkou práci domorodců na Jávě, kteří ze sopečných výparů vyráběli síru. Viděli jsme krásné tanečnice na ostrově bohů na Bali. Ohromeni jsme pozorovali netradiční rituály lovců lebek, domorodců na ostrově Sulawesi. Na ostrově Komodo žije největší ještěr na světě - varan komodský. Na ostrově Papua Nová Guinea jsme navštívili pralesní domorodce, kteří pojídají těla svých zabitých nepřátel. Na ostrově Borneo jsme viděli kácení deštného pralesa kvůli pěstování palmy olejné. Odcházeli jsme obohaceni o mnohé poznatky a dojmy. Každý žák navíc dostal časopis Koktejl, který byl věnován v ceně vstupného a ze kterého lze načerpat mnoho dalších zajímavých informací.

78

79 Nácvik první pomoci v ZŠ Sychrov Kdy? 24. listopad 2014 Kde? ZŠ Sychrov Kdo? Domov mládeže SPŠS Vsetín O co šlo? Dne zavítali do ZŠ Sychrov, do školní družiny a školního klubu mladí zdravotníci z Domova mládeže SPŠS Vsetín pod vedením paní vychovatelky Ziny Kašparové. Jednalo se o akci ve spolupráci s Českým červeným křížem, Oblastním spolkem ze Vsetína a jejím cílem bylo ukázat dětem ze ZŠ Sychrov, jak si poradit s první pomocí při různých úrazech a nečekaných situacích. Mladí zdravotníci Laďa Holík, Vladislava Holubová a Veronika Strnková učili malé školáky přímo prakticky jak přivolat rychlou záchrannou službu, jak ošetřit krvácení, tržné rány, odřeniny i popáleniny, jak si poradit se zdravotnickým materiálem jako jsou šátky a obvazy, jak pečovat o raněného, než přijede záchranka atd. Paní Kašparová skvěle namaskovala na dobrovolnících různá zranění, až tak, že se skoro nechtělo věřit, že nejde o skutečné úrazy, jak byly věrohodné. Pohled na krvácející ránu malé žáčky proto už dnes jistě tolik nezaskočí a to, co se při nácviku naučili, si třeba v kritické situaci vybaví. Článek o této aktivitě byl uveřejněn i ve Vsetínských novinách, jsme rádi, že náš domov mládeže se na této akci mohl podílet.

Tradiční turnaj učitelů vsetínských škol Valašský kantor 2012

Tradiční turnaj učitelů vsetínských škol Valašský kantor 2012 Tradiční turnaj učitelů vsetínských škol Valašský kantor 2012 Kdy? 23.listopadu 2012 Kde? v tělocvičnách SPŠS Vsetín a Kostka škola O co šlo? Tento turnaj, který letos oslavil již svůj 23. ročník, se konal

Více

Univerzita třetího věku má za sebou další rok

Univerzita třetího věku má za sebou další rok Kdy? 7. června 2013 Univerzita třetího věku má za sebou další rok Kdo? posluchači Univerzity 3. věku ve Zlíně O co šlo? Dnem 15. května 2013 byl zakončen další ročník Univerzity 3. věku při SPŠS ve Vsetíně,

Více

Očima dítěte beseda o holocaustu

Očima dítěte beseda o holocaustu Kdy? 20. a 27. květen 2014 Kde? SPŠS Vsetín učebna č. 212 Kdo: žáci 1.A, 1.B a 1.C Očima dítěte beseda o holocaustu O co šlo? Očima dítěte, očima 12leté Ilsy Eichnerové si žáci prvního ročníku připomínali

Více

Kronika školního roku 2011 2012

Kronika školního roku 2011 2012 Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Valašské Meziříčí Kronika školního roku 2011 2012 Junioři reprezentovali ČR v carvingu na mistrovství

Více

Ročenka 2011-2012. Integrovaná střední škola- Centrum odborné přípravy, Brno, Olomoucká 61

Ročenka 2011-2012. Integrovaná střední škola- Centrum odborné přípravy, Brno, Olomoucká 61 Ročenka 2011-2012 Integrovaná střední škola- Centrum odborné přípravy, Brno, Olomoucká 61 Milé studentky a studenti, vážení rodiče a přátelé školy, dámy a pánové, předkládáme Vám Ročenku školy, kterou

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

2013/2014 www.vsps-su.cz

2013/2014 www.vsps-su.cz 2013/2014 dny otevřených dveří SPŠ pro výtvarné obory 20. 10. 23. 10. 2014, 9 17 hod. SPŠ ostatní obory 1. 12. 5. 12. 2014, 9 17. hod., pátek 9 12 hod. VOŠ 18. 3. 2015 9 17 hod. Výroční zpráva VOŠ a SPŠ

Více

OBSAH 3. RÁMCOVÝ POPIS PERSONÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ ČINNOSTI ŠKOLY 14

OBSAH 3. RÁMCOVÝ POPIS PERSONÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ ČINNOSTI ŠKOLY 14 1 OBSAH 1. ZÁKLADNÍ CHARAKTERISTIKA ŠKOLY 4 2. VÝSLEDKY VÝCHOVY A VZDĚLÁVÁNÍ 9 2.1 Přehled výsledků za 1. pololetí 9 2.2 Přehled výsledků za 2. pololetí 10 2.3 Výsledky maturitních zkoušek 11 2.4 Výsledky

Více

Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198

Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 209 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 209 Kabinet Cj 202 Fax

Více

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A Základní škola Jevíčko U Zámečku 784, 569 43 Jevíčko V Ý R O Č N Í Z P R Á V A školní rok 2010 / 2011 strana 2 / 53 Obsah: CHARAKTERISTIKA ŠKOLY... 5 VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY... 6 VÝSLEDKY VÝCHOVNĚ VZDĚLÁVACÍ

Více

Školní zpravodaj ČERVEN 2015

Školní zpravodaj ČERVEN 2015 blíkf Školní zpravodaj ČERVEN 2015 Motto: Každý, s kým se v životě potkám, mě v něčem předstihuje. Tak se od něho učím. Letošní absolventi Ralph Waldo Emerson 9.A Marek BĚŤÁK, Filip ČABLÍK, Markéta ČERNOTOVÁ,

Více

Ocenění města Slavičín v soutěži energeticky úsporných projektů

Ocenění města Slavičín v soutěži energeticky úsporných projektů KVĚTEN/2014 periodický tisk územního samosprávného celku Ročník XXXVIII zpravodaj SLAVIČÍNS KÝ Ocenění města Slavičín v soutěži energeticky úsporných projektů Není žádným tajemstvím, že město Slavičín

Více

Ročenka XVI. 2012-2013

Ročenka XVI. 2012-2013 Ročenka XVI. 2012-2013 Gymnázium, Vítkov, Komenského 145, příspěvková organizace 0 Obsah Úvod... 2 1 Seznam žáků... 4 2 Seznam pracovníků... 12 3 Kalendář akcí... 13 4 Klub rodičů při Gymnáziu Vítkov...

Více

Kronika přehled aktivit a činností. v školním roce 2013/2014.

Kronika přehled aktivit a činností. v školním roce 2013/2014. Kronika přehled aktivit a činností v školním roce 2013/2014. Září 2013 Od roku 1871, kdy naše gymnázium vzniklo (i když by se dalo říci, že se narodilo podruhé) už uběhlo drahně let a my druhého září,

Více

Obchodní akademie Vlašim školní rok 2012/2013

Obchodní akademie Vlašim školní rok 2012/2013 Výroční zpráva Obchodní akademie Vlašim školní rok / VÝROČNÍ ZPRÁVY O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK / pro střední školy a vyšší odborné školy Struktura vychází z 10 odst. 3 a 11 zákona č. 561/2004 Sb.,

Více

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická v Plzni

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická v Plzni Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická v Plzni Výroční zpráva 2006-2007 Redakční rada : Jazyková korektura: Grafická sazba: Mgr. Jana Hošková, Ing. Karel Hajžman Mgr. Jana Műllerová

Více

za aktivní práci ve školním parlamentu a příkladný přístup k plnění školních povinností Tomáši Musilovi

za aktivní práci ve školním parlamentu a příkladný přístup k plnění školních povinností Tomáši Musilovi ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 UDĚLILI JSME CENY ŘEDITELKY ŠKOLY za úspěchy ve sportovních soutěžích a reprezentaci školy Ajdinu Naprelacovi za úspěchy ve sportovních soutěžích a reprezentaci školy Jiřímu Kosmákovi

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY Základní škola JIH v Mariánských Lázních Školní rok 2010/2011 a) Základní údaje o škole o Název školy - Základní škola JIH Mariánské Lázně, Komenského 459 o Zřizovatel Městský

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. O ČINNOSTI ZŠ A MŠ BRNO, KŘÍDLOVICKÁ 30b VE ŠKOLNÍM ROCE 2012/2013. Ředitelka školy RNDr. Jarmila Bavlnková:

VÝROČNÍ ZPRÁVA. O ČINNOSTI ZŠ A MŠ BRNO, KŘÍDLOVICKÁ 30b VE ŠKOLNÍM ROCE 2012/2013. Ředitelka školy RNDr. Jarmila Bavlnková: VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ZŠ A MŠ BRNO, KŘÍDLOVICKÁ 30b VE ŠKOLNÍM ROCE 2012/2013 Ředitelka školy RNDr. Jarmila Bavlnková: Schváleno školskou radou dne 15. 10. 2013 1 Základní charakteristika školy 1.1

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVA ŠKOLY VÝROČNÍ ZPRÁVA ŠKOLY školní rok 2013/2014 U 11.14 ZÁKLADNÍ ŠKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ, HABRMANOVA ULICE Habrmanova 1500, Česká Třebová IZO 600104141 Česká Třebová dne: 29. 9. 2014 Zpracoval: PaedDr. Zbyněk Slavík

Více

Základní škola Nová Paka Husitská 1695, okres Jičín. Výroční zpráva. za školní rok 2012/2013

Základní škola Nová Paka Husitská 1695, okres Jičín. Výroční zpráva. za školní rok 2012/2013 Základní škola Nová Paka Husitská 1695, okres Jičín Výroční zpráva za školní rok 2012/2013 Upravená verze ze dne 6. 3. 2014 1 Obsah 1 Úvod... 4 2 Základní údaje o škole... 4 2.1 Název a sídlo školy...

Více

Výroční zpráva ZŠ Kolín V., Mnichovická 62 za školní rok 2008-09 Pedagogická rada schválila dne 1.9.2009 Školská rada schválila dne 14.10.2009 Obsah: 1. Úvodní slovo 2. Základní údaje o škole ( název,

Více

Investiční akce 2013/2014

Investiční akce 2013/2014 4 Kontaktní informace Obec Bílá Třemešná 544 72 Bílá Třemešná 315 okres Trutnov Internetová adresa: http://www.bilatremesna.cz/ Výběr z obsahu OBEC BÍLÁ TŘEMEŠNÁ... 1 SOKOL BÍLÁ TŘEMEŠNÁ... 6 HASIČI A

Více

O SLATINĚ AKTUÁLNĚ ZE SLATINY. č. 6 červen 2013

O SLATINĚ AKTUÁLNĚ ZE SLATINY. č. 6 červen 2013 1. Objekt centra služeb na Přemyslově náměstí 2. Projekt Všechny děti jsou naše pokračuje 3. Farmářské trhy ve Slatině 4. Místa pro děti v mateřských školkách 5. Budování nových parkovišť 6. Park Vlnitá

Více

KAROLINKA STŘÍPKY Z RADNICE JILJÍ HARTINGERA

KAROLINKA STŘÍPKY Z RADNICE JILJÍ HARTINGERA ČTVRTLETNÍK ČÍSLO 1/2015 DUBEN 2015 KAROLINKA NAŠE MĚ STO NA VALAŠSKU STŘÍPKY Z RADNICE Vážení a milí spoluobčané, dovolte mi, abych Vám popřála krásné a slunečné jarní dny plné pohody a osobní spokojenosti.

Více

Výroční zpráva. o činnosti. Základní školy svaté Zdislavy Kopřivnice. za školní rok 2009/2010

Výroční zpráva. o činnosti. Základní školy svaté Zdislavy Kopřivnice. za školní rok 2009/2010 Výroční zpráva o činnosti Základní školy svaté Zdislavy Kopřivnice za školní rok 2009/2010 Štefánikova 117, 742 21 Kopřivnice Moravskoslezský kraj e-mail: zdislava@zdislava.net www: http://www.zdislava.net

Více

ALMANACH 2007-2008 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb

ALMANACH 2007-2008 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2007-2008 1. Obsah Září...3 Slovo úvodem...4 Říjen...5 Závody na kolech a koloběžkách...6 Netradiční drakiáda...6 Malované pohádky...6 Pyžámkový den ve školní družině...7 Listopad...8 Dětský čin

Více

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka Výroční zpráva školní rok 2009-2010 Obsah 1. Základní údaje o škole... 4 Charakteristika školy... 5 Vybavení školy... 5 2. Obory vzdělání

Více

ROK 2011. S údery hodin oznamující příchod roku 2011 vstoupila do života lidí v Česku řada změn. A týkají se prakticky každého.

ROK 2011. S údery hodin oznamující příchod roku 2011 vstoupila do života lidí v Česku řada změn. A týkají se prakticky každého. ROK 2011 Jaké změny nás čekají v roce 2011? S údery hodin oznamující příchod roku 2011 vstoupila do života lidí v Česku řada změn. A týkají se prakticky každého. PLATY Od ledna se zásadně změnilo odměňování

Více

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A Gymnázium, Praha 4, Písnická 760 V Ý R O Č N Í Z P R Á V A školní rok 2012 2013 Pojmy a jejich vysvětlení: Právnická osoba = příspěvková organizace, která může sdružovat více typů nebo druhů škol a škol.

Více