Život dětem, o.s.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "www.zivotdetem.cz Život dětem, o.s. www.facebook.com/www.zivotdetem.cz"

Transkript

1 Život dětem, o.s. Občanské sdružení pro pomoc vážně nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky Název: Život dětem, o.s. Sídlo: Lindnerova 6, Praha 8 IČ: Vznik: Webové stránky:

2 Účel o.s. Život dětem Posláním občanského sdružení Život dětem je pomoc nemocným dětem v rámci celé České republiky. Každý z nás se může v životě ocitnout v těžké situaci, kdy potřebuje pomoc a podporu okolí. V občanském sdružení se denně potýkají s lidským neštěstím, jedná se především o neštěstí dětí, které jsou odkázány na lékařskou pomoc. Sdružení se těmto dětem snaží pomoci hlavně formou zkvalitnění zdravotnické a přístrojové techniky na dětských odděleních, kterou lékaři potřebují k tomu, aby děti mohli řádně a šetrně léčit. Při dnešním rychlém vývoji medicíny a techniky tyto přístroje stárnou rychleji než dříve. Obnova zdravotnické techniky na světové úrovni je nezbytně nutná pro zkvalitnění péče o kriticky nemocné děti. Sdružení pomáhá nemocným dětem také přímo, a to darováním hraček, knížek, pořízením hezkého nábytku na dětská lůžková oddělení, pořádáním besídek pro děti, které jsou dlouhodobě upoutány na lůžku. Značnou pozornost věnuje vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů. Jedná se především o hrazení příspěvků na pořízení invalidních vozíčků a dalších rehabilitačních a zdravotních pomůcek, které nehradí pojišťovny nebo hradí pouze jejich část. V menší míře se zaměřuje na pomoc dětem v dětských domovech, podporuje také vzdělání dětí ve středních a základních školách.

3 Působnost o.s. Život dětem Občanské sdružení Život dětem oslavilo své dvanácté narozeniny. Od svého narození, tedy od roku 2000, vyrostl z malého miminka mladý chlapec, který si vydobyl své nezastupitelné místo ve vodách české charity, a to nejen díky své vytrvalé a usilovné pomoci nemocným dětem, ale i pro svou důvěryhodnost a lidskou tvář. Podařilo se mu navázat řadu kontaktů a vzbudit zájem velkého počtu laskavých společností, ale také laskavých individuálních dárců o dlouhodobou spolupráci. Za těchto dvanáct let se mu podařilo udělat obrovský kus krásné práce, obdarovat 56 nemocnic, pomoci stovkám vážně nemocných dětí v domácí péči svých rodičů, potěšit a pomoci dětem v dětských domovech, podpořit stacionáře a další zařízení, pečující o děti s handicapem. Dosavadní pomoc, kterou sdružení poskytlo, skýtá úctyhodnou částkou ve výši ,-. Motto o.s. Život dětem Přistupujeme-li k charitativní činnosti s dobrým úmyslem, který dokážeme proměnit ve skutečnost, jsou pro nás veškeré překážky pouze výzvou dostát svým cílům s čistým svědomím, od srdce a s láskou. Dobrý úmysl v srdcích pracovníků sdružení od počátku založení neustále přetrvává a i nadále se mění v konkrétní pomoc. Občanské sdružení Život dětem se neustále rozvíjí, vytváří nové projekty, nové aktivity, cíleně pracuje na dalším rozvoji a rozšíření dosavadních aktivit a to vše samozřejmě s cílem pomoci těm nejmenším, kteří bojují se svou nemocí či handicapem. Činnost sdružení má i obrovskou lidskou hodnotu, která mnohdy nemusí být vidět hned na první pohled...

4 Strategie a cíle Občanské sdružení Život dětem se snaží dlouhodobě pomáhat:. převážně dětským oddělením nemocnice v rámci celé České republiky. ústavům pro handicapované děti. ústavům sociální péče. dětským stacionářům. dětským domovům. jednotlivým žadatelům. v resortu školství Občanské sdružení Život dětem žadatelům neposkytuje finanční prostředky. Veškerou přístrojovou, zdravotnickou techniku a další vybavení a zařízení, které od sdružení žadatelé požadují, nakupuje od dodavatelských společností přímo a následně daruje obdarovaným subjektům a jednotlivcům. Pouze v případě, že jde o doplatek části daru, který nehradí pojišťovna, sdružení poskytuje finanční dar, který je účelově a striktně vázán svým využitím a musí být řádně obdarovaným vyúčtován.

5 Shrnutí činnosti o.s. Život dětem I v tomto velmi významném roce o.s. Život dětem pokračovalo v naplňování svých cílů a pomohlo tak zkvalitnit léčbu dětských pacientů v nemocnicích a péči o vážně nemocné děti v domácím prostředí po celé České republice. Občanské sdružení Život dětem v roce 2011 podporovalo nejen JIP Kliniky dětského a dorostového lékařství 1.lékařské fakulty UK v Praze, které věnuje každoročně velkou pozornost, ale zároveň pokračovalo v rozvíjení pomoci i dalším českých a moravským nemocnicím a v neposlední řadě významnou měrou podporovalo i v tomto roce velké množství vážně nemocných dětí v domácí péči svých rodičů. Finanční prostředky putovaly v roce 2011 např. pro JIP Kliniky dětského a dorostového lékařství v Praze a to ,-. Za tuto částku byl zakoupen urgentní box, dokovací stanice, zdrojový most, resuscitační lůžko, hemodynamický monitor Lidco a lineární dávkovače. Významná pomoc se týkala i mimopražských nemocnic. Za všechny zmíníme: Fakultní nemocnici Hradec Králové, Nemocnici Havlíčkův Brod, Nemocnici Cheb, Oblastní nemocnici Mladá Boleslav. Nemalá pomoc byla směřována také vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů. Jedná se o děti s mozkovou obrnou, nemocí motýlích křídel, mukopolysacharidózou, děti se syndromem krátkého střeva, spinální svalovou atrofií a dalšími závažnými onemocněními. Podrobný rozpis poskytnutých darů uvádíme v tabulce Poskytnuté dary.

6 Aktivity o.s. Život dětem Sbírková činnost Pro občanské sdružení Život dětem je sbírková činnost nosným zdrojem finančních prostředků, které jsou následně využity na nákup zdravotnické a přístrojové technologie a dalšího potřebného vybavení pro dětská oddělení nemocnic, vážně nemocné děti v domácí péči svých rodičů, pro dětské stacionáře, ústavy pro handicapované děti, pro dětské domovy, v rámci celé České republiky. Dlouhodobá spolupráce s deníkem Blesk na projektu Srdce pro děti Srdce pro děti je krásný projekt, který pomáhá vážně nemocným a postiženým dětem v České republice získat finanční prostředky na úhradu jejich léčby, zdravotnických pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality jejich života. Projekt byl zahájen prostřednictvím deníku Blesk a je realizován ve spolupráci občanského sdružení Život dětem, které je pořadatelem sbírky a společnosti RINGIER ČR a.s., která je vydavatelem deníku Blesk. Na projektu s občanským sdružením Život dětem také spolupracuje Pediatrická klinika 2. lékařské fakulty UK ve FN Motol Praha. Komu přímo projekt pomáhá Dětem, které trpí nějakým handicapem. Dětem, které postihla těžká nemoc či zranění; dětem, které nemají rodinu a po něčem pro ně nedostupném obrovsky touží. Získané finanční prostředky budou věnovány osudům těch dětí, kterým zdravotní pojišťovna nebo jiné státní instituce nejsou ochotny či schopny potřebné věci či tužby hradit ze svých zdrojů.

7 Aktivity o.s. Život dětem Kulturní a společenské aktivity Občanské sdružení Život dětem věnovalo nejvíce pozornosti kulturním a společenským aktivitám v prvních dvou letech své činnosti. Po šestileté pauze, kdy uspořádalo několik dražeb uměleckých předmětů, které byly do dražeb věnovány našimi předními umělci, herci a politiky se opětovně vrátilo k pořádání benefičních galavečerů. Sdružení nejdříve spolupracovalo s TV Barrandov a již třetím rokem spolupracuje s TV Prima a deníkem Blesk, se kterými má za sebou dva krásné benefiční galavečery Srdce pro děti, které na pomoc dětem přinesly částku ve výši ,- a před sebou třetí benefiční projekt. Občanské sdružení Život dětem má podporu předních českých umělců a herců, ke kterým patří: Karel Gott, Lucie Bílá, Petr Kolář, Ewa Farna, Josef Vojtek, Michal David, Jiří Korn, 4 TET, Leona Machálková, Marta Jandová, Ilona Csaková, Jitka Zelenková, Monika Absolonová, Bohouš Josef, Martin Chodúr, Dara Rolins, Petr Bende, Martin Etzler, Tereza Kostková, Alois Švehlík, Kamila Špráchalová, Ivana Kubelková a další. Občanské sdružení je zapojeno také do drobnějších projektů, ke kterým patří např. účast na golfových turnajích, kdy výtěžek putuje pro sdružení. Připravuje na každý rok kalendář s dětskou tématikou a spolupracuje s významnými společnostmi na projektech s charitativním podtextem.

8 Akce o.s. Život dětem v roce 2011 Benefiční galavečer Srdce pro děti v přímém přenosu na TV Prima Benefiční projekt v režii Jiřího Adamce. Největší vánoční koncert roku 2011, který pomohl dobré věci, proběhl v Goja Music Hall na pražském Výstavišti. Občanské sdružení Život dětem ve spolupráci s deníkem Bleskem a TV Prima zde uspořádali velkou charitativní akci, nazvanou Srdce pro děti. Na ní se za pomoci největších českých celebrit v čele s Karlem Gottem vybírali finanční prostředky pro těžce nemocné a postižené děti. Díky laskavým lidem se podařilo vybrat úctyhodnou částku ve výši ,-. Pořadem provázela herečka a moderátorka Tereza Kostková společně s moderátorem Rádia Impuls Vlastou Korcem, kteří diváky postupně seznámili s osudy osmi nemocných dětí, jejichž patrony byli známé osobnosti. Program zahájil duet Karla Gotta a Michala Davida, kteří zazpívali píseň právě z dílny druhého zmiňovaného. Finanční prostředky mohli diváci věnovat nejen prostřednictvím dárcovských DMS zpráv, ale poprvé u nás i za pomoci call centra. To vzniklo v dekoracích populárního seriálu Cesty domů. Zasedli do něj tři desítky osobností, které po celý večer přijímali telefonické hovory a zapisovali si darované částky. Diváci tak měli možnost popovídat si například s Michalem Davidem, Jitkou Zelenkovou, Martou Jandovou, Simonou Postlerovou, Aloisem Švehlíkem nebo s Ladislavem Potměšilem. Výtěžek benefičního galavečera Srdce pro děti je určen na pomoc vážně nemocným dětem, které trpí mukopolysacharidózou, EB nemocí motýlích křídel, svalovou atrofií a dystrofií, autismem, dětskou mozkovou obrnou, děti bez střeva, s onkologickým onemocněním a dětem po těžkých popáleninách.

9 Akce o.s. Život dětem v roce 2011 Sbírkové projekt - předvánoční Srdíčkový den pomohl dalším dětem Ve dnech 5. a 9. prosince 2011 sdružení uspořádalo, již v pořadí 33 předvánoční Srdíčkový den. V těchto dnech přes studentů a studentek z 255ti středních škol ve 180ti městech republiky nabízelo veřejnosti sbírkové předměty s logem sdružení, oblíbené magnetky s motivy zvířátek za 25 /ks a přívěsky se srdíčkem za 35 /ks. Výtěžek putoval na pomoc nemocným dětem a na podporu vzdělání. Křest kalendáře Svět dětské fantazie Hotel Iron Gate, Praha 1 Křest kalendáře o.s. Život dětem Svět dětské fantazie se uskutečnil na podporu projektu SRDCE PRO DĚTI, na kterém o.s. Život dětem spolupracuje s deníkem Blesk. Významné role křtitele se zhostil skvělý zpěvák a skladatel Michal David. V návaznosti na křest kalendáře se konal ve stejných prostorách křest nového CD dívčí skupiny 5Angels s Lucií Bílou, která se stejně jako Michal David ujala velmi významné a důležité role křtitelky. Dívčí skupina 5Angel je dívčí pěvecká a taneční skupina, která úzce spolupracuje s o.s. Život dětem. Kalendář otevírá úžasný svět dětské fantazie. Děti dostaly možnost, aby v kalendáři ztvárnily své představy o pohádkách a pohádkových bytostech. Z kalendáře je patrné, do jakého světa se děti ubírají -je to svět dobra, splněných přání a to je krásné zjištění. V kalendáři se setkáte s dětmi na kouzelném koberci, Alenkou v říši divů, Popelkou, vílou, kouzelníkem a dalšími pohádkovými postavami. Občanské sdružení Život dětem je nesmírně vděčné zdravým dětem, které se se svými rodiči rozhodly touto formou přispět a pomoci těžce nemocným dětem, pro které je výtěžek z prodeje kalendáře určen.

10 Akce o.s. Život dětem v roce 2011 Sbírkový projekt - podzimní Srdíčkový den pomohl dalším dětem Ve dnech 19. a 20. září 2011 sdružení uspořádalo, již v pořadí 32 podzimní Srdíčkový den. V těchto dnech přes studentů a studentek z 310ti středních škol nabízelo veřejnosti sbírkové předměty s logem sdružení, oblíbené magnetky s motivy zvířátek za 25 /ks. Výtěžek putoval na pomoc vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů a na pomoc nemocnicích. GPA Golf Tour 2011 pomohla kriticky nemocným dětem Formou vložené soutěže "Trouble shot" měli hráči i hosté možnost prostřednictvím o.s. Život dětem pomoci kriticky nemocným dětem. Každý z účastníků turnajů golfové tour si mohl zakoupit jeden míček v hodnotě 100, kterým "Trouble shot" zahrál. Finanční výtěžek jednotlivých turnajů v rámci celé GPA Golf Tour 2011 putoval na nákup přístrojové techniky. Vítězové jednotlivých kategorií i vložených soutěží navíc obdrželi krásné keramické poháry, které pro ně vyrobili děti z Keramického studia Praha. Netradiční výhry od dětí hráče velmi potěšili a byly přijaty s nadšením. Slavnostní předání přístrojové techniky v nemocnicích Občanské sdružení Život dětem uspořádalo řadu slavnostních předání v nemocnicích, ke kterým patří např. gynekologicko-porodnické oddělení Šumperské nemocnice, dětské a novorozenecké oddělení Svitavské nemocnice, dětské oddělení Nemocnice Cheb, dětské oddělení Oblastní nemocnice Mladá Boleslav a další.

11 Akce o.s. Život dětem v roce 2011 Sbírkové projekt jarní Srdíčkový den pomohl dalším dětem a Ve dnech 12. a 13. dubna 2011 sdružení uspořádalo, již v pořadí 31 jarní Srdíčkový den. V těchto dnech přes studentů a studentek z 170ti středních škol nabízelo veřejnosti sbírkové předměty s logem sdružení, oblíbené magnetky s motivy zvířátek za 25 /ks a plastová srdíčka s logem sdružení v hodnotě 20 /ks. Výtěžek putoval na pomoc vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů a na pomoc nemocnicím. Unikátní dražba Knihy starého zemského, městského a jiného práva království českého (únor 2011) Rádio Impuls ve spolupráci s portálem Aukro.cz uspořádalo dobročinnou dražbu faksimile Knihy starého zemského, městského a jiného práva království českého. Výtěžek dražby putoval na konto občanského sdružení Život dětem a to přímo na nákup resuscitačního lůžka Hill rom pro JIP Kliniky dětského a dorostového lékařství v Praze.

12 ROK 2011 Výnosy ze sbírek a dary přijaté za rok 2011 Výnos ze sbírek prodejem drobných předmětů Drobné finanční příspěvky na účet Dary na základě smluv+srdce pro děti+ost.projekty Uhrazené DMS od Fóra dárců Uhrazená dražba obrazů do Věcné dary , , , , , ,00 Celkem získáno sbírkami a dary ,00 Způsob použití darovaných prostředků rok 2011 : Darováno : Nemocnice Praha Nemocnice republika Dětská zařízení Jednotlivci Školy Celkem darováno Náklady na organizaci sbírek a charitativního večera Náklady na provoz OS Finanční prostředky na bankovních účtech k k rozdělení v roce 2012 Celkem , , , , , , , , , ,00

13 Dary vydané (leden červen 2011, jednotlivci) Číslo Přehled darů pro jednotlivce dar.sml. jednotlivci 2011 adresa podpis dar.smlouvy Popis daru Hodnota dj/ Adélka Krajová v zákonném zastoupení své J.Š.Baara doplatek na kočárek matky Moniky Žďárské Neratovice ,00 dj/ Michal Ludvík v zákonném zastoupení své Ke stráni doplatek na zdravotní kočárek matky Martiny Ludvíkové Petrov u Prahy ,00 dj/ Adélka Krajová v zákonném zastoupení své J.Š.Baara polohovací zařízení SQUIGGLES matky Moniky Žďárské Neratovice ,00 dj/ Tomášek Feitl v zákonném zastoupení své Mánesova zdravotnický materiál, strava matky Sokolov (výživa), injekční stříkačky, obvazo ,00 vý materiál. dj/ Tomášek Feitl v zákonném zastoupení své Mánesova autosedačka, odstrkávadlo, oblematky Sokolov čení 9 635,00 dj/ Eliška Písaříková v zákonném zastoupení Studentská mobilní telefon s indukční smyčkou pro holčičku s vrozenou své matky Petry Písaříkové Přelouč oboustrannou nedoslýchavostí 6 199,00 dj/ Matyáš Benda v zákonném zastoupení své Za Sokolovnou lehátko do vany matky Jany Bendové Dobšice 7 810,00

14 Číslo dar.sml. jednotlivci 2011 adresa podpis dar.smlouvy Popis daru Hodnota dj/ Tomášek Feitl v zákonném zastoupení své Mánesova pleny, výživy, sety, obvazový materiál matky Sokolov antibakteriální pomůcky, sondy ,00 dj/ Sára Prachová v zákonnémm zastoupení Vichrova doplatek na zdravotní kočárek své matky S. Prachové Lysá nad Labem ,00 dj/ Kristián Havlík v zákonném zastoupení své Dolní Štěpanice speciální sportovní vozík BeneCYKLmatky Renaty Havlíkové Jilemnice handi turist ,00 dj/ Lukáš Flieger v zákonném zastoupenísvé Na Průhoně rekonstrukce domečku matky Zuzany Fliegerové Vrbice pošta Opočnice ,00 dj/ Tomášek Feitl v zákonném zastoupení své Mánesova speciální mastičky matky Sokolov 1 299,00 dj/ Kateřina Zajíčková v zákonném zastoupení Vosmíkových 90/ stolek k polohovacímu lůžku své matky Evy Zajíčkové Praha ,00 dj/ Roman Krček v zákonném zastoupení své Hlaďova 661/ příspěvek na zlepšení životní matky Ivy Krčkové Praha 9 úrovně nevidomého syna ,00 web

15 Číslo dar.sml. jednotlivci 2011 adresa podpis dar.smlouvy Popis daru Hodnota dj/ Lukáš Kameníček v zákonném zastoupení Pod lipami rehabilitační pobyt v Centru své matky Renaty Kameníčkové Olomouc Adeli ,00 dj/ Kateřina Zajíčková v zákonném zastoupení Vosmíkových 90/ masážní stůl KARAT své matky Evy Zajíčkové Praha ,00 dj/ Tomášek Feitl v zákonném zastoupení své Mánesova finanční dar na zlepšení úrovně matky Sokolov života ,00 dj/ Tomášek Feitl v zákonném zastoupení své Mánesova nábytek od společnosti Ikea matky Sokolov ,88 dj/ Karel Vaculík v zákonném zastoupení své Tyršva počítač vč. monitoru matky K. Vaculíkové Zlín ,00 dj/ David Souček v zákonném zastoupení své matky Lenky Součkové Pod Šachtami kočárek Easy Walker - EasyWalker Příbram IV QTRO Plus ,00 dj/ David Souček v zákonném zastoupení své Pod Šachtami Vojtův stůl JORDAN matky Lenky Součkové Příbram IV ,00

16 dar.sml. jednotlivci 2011 adresa podpis dar.smlouvy Popis daru Hodnota dj/ Tomášek Rohánek v zákonném zastoupení své Renneská elastické návleky babičky Vlasty Rohánkové Brno ,60 dj/ Jan Moravec Václavská finanční dar - příspěvek k zakou Chomutov pení čtyřkolového elektrického ,00 skútru dj/ Barbora Klucká Radvanice dětská rostoucí židlička FREAKY Radvanice v SPORT, sprchovací lehátko ,00 Čechách GEBERIT AquaClean dj/ Štěpán Šerý v zákonném zastoupení své Obecniny pulsní oxymetr matky Lenky Šeré Zlín ,00 dj/ Sára a Jakub Zavadilovi v zákonném zastou- Svinošice termostatistické baterie pení své matky Moniky Zavadilové Lipůvka 7 215,00 dj/ Petr Král Družstevní 1149/II rekonstrukce koupelny Vodňany ,00 dj/ Petr a Barborka Haráskovi v zákonném Herčíkova vertikaliza ční stojan zastoupení své matky Petry Haráskové Brno ,00

17 Číslo dar.sml. jednotlivci 2011 adresa podpis dar.smlouvy Popis daru Hodnota dj/ Michal Gottwald v zákonném zastoupení Dětřichov polohovací sedačka X-PANDA své matky A. Gottwaldové Uničov ,50 dj/ Ela Wawrzosová v zákonném zastoupení Fryštálská doplatek na mechanický vozíček své matky S. Wawrzosové Karviná 6 922,00 dj/ Petr Hudec v zákonném zastoupení své Cihelní opěrky na vozík, hrací pexeso pro matky Moniky Hudcové Karviná - Nové nevidomé, člověče nezlob se pro ,00 Město nevidomé, saně pro vozíčkáře dj/ Roman Krček v zákonném zastoupení své Hlaďova 661/ příspěvek na zlepšení životní matky Ivy Krčkové Praha 9 úrovně nevidomého syna ,00 dj/ Eliška Tryznová v zákonném zastoupení své Dolní Kalná úhrada osobního asistenta matky Jany Tryznové Dolní Kalná ,00 dj/ Roman Krček v zákonném zastoupení své Hlaďova 661/ příspěvek na ozdravný pobyt matky Ivy Krčkové Praha ,00 dj/ Sofiie Vondrušková v zákonném zastoupení Lohota pod Libčany Bioptron Lhota pod své matky Markéty Vítkové Libčany ,00

18 Číslo dar.sml. jednotlivci 2010 adresa podpis dar.smlouvy Popis daru Hodnota dj/ Iva Karásková v zákonném zastoupení své Obecninny tandemové kolo matky Jany Karáskové Zlín 6 000,00 dj/ Kateřina Zajíčková v zákonném zastoupení Vosmíkových 90/ úhrada asistenta na dětském táboře své matky Evy Zajíčkové Praha ,00 Darováno k ,98

19 Dary vydané (červen - prosinec 2011, jednotlivci) Č íslo Př ehled darů jednotlivci 2011 dar.sml. Jednotlivci 2011 adresa podpis dar.smlouvy Popis daru Finanční dar Hmotný dar dj/ Petr Hudec v zákonném zastoupení své matky Cihelní doplatek reh.kočárku 9 000,00 Moniky Hudcové Karviná - saní a odměna pro Nové město učitele klavíru dj/ Ela Wawrzosová v zákonném zastoupení Fraštátská Ipad s programy pro 9 000,00 své matky Syly Wawrzosové Karviná handicapované dj/ Marek Forster v zákoném zastoupení své Havlíčkova doplatek na vozíček 6 223,00 matky Jitky Forsterové Nová Ves dj/ Roman Krček v zákonném zastoupení své Hlaďova 661/ dar pro nevidomého ,00 matky Ivy Krčkové Praha 9 Romana Krčku (pomůcky) dj/ Kateřina Zajíčková v zákonném Vosmíkových zastoupení 90/ dar na asistenta 8 000,00 své matky Evy Zajíčkové Praha 8 dj/ Markétka Svobodová v zákonném pomůcky pro zastoupení Tuhaň holčičku své matky Jany Svobodové Kly s EB ,00 dj/ Tomášek Feitl v zákonném zastoupení své Mánesova dar pro chlapečka 5 000,00 matky Sokolov bez jícnu

20 Č íslo dar.sml. Jednotlivci 2011 adresa podpis dar.smlouvy Popis daru Finanční dar Hmotný dar dj/ Aneta Lišková v zákonném zastoupení Veselí zvukový procesor ,00 matky Lindy Liškové Přelouč dj/ Samuel Sendrei v zákonném zastoupení Heřmánky nábytek do dětského ,00 své matky Kateřiny Ungerové Odry pokojíčku dj/ Marianka Vaněčková v zákonném zastoupení Česká 4750 úhrada Rehabilitačního své matky Jižní svahy Zlín stacionáře 8 952,00 dj/ Roman Krček v zákonném zastoupení své Hlaďova 661/ dar pro nevidomého ,00 matky Ivy Krčkové Praha 9 Romana Krčku (pomůcky) dj/ Vito Aleš Fisicaro v zákonném zastoupení Mírová 379/48 úhrada části lázeňského své matky Ivy Fisicaro Milovice pobytu 7 720,00 dj/ Monika Nosková Pekařská schodišťová sedačka , Opava STANNAH MODEL 260 Celkem , ,00

21 Dary vydané (leden červen 2011 nemocnice) Číslo Přehled darů dětská oddělení nemocnic v republice dar.sml. Nemocnice - republika Oddělení podpis dar.smlouvy 2011 Popis daru Hodnota dn/ Svitavská nemocnice, a.s. dětské oddělení Billirubinometr JM-103 (Kollárova 7, Svitavy) ,00 dn/ Vsetínská nemocnice, a.s. gynekologickoporodnické fototerapeutická lampa vč pojízdného (Havlíčkovo nábřeží 600, Zlín) oddělení stojanu, výhřevný modul s poloh. ramenem a upevněním na stěnu dn/ ks SECHRIST - resuscitační sady s 3 Karlovarská krajská nemocnice a.s. - dětské oddělení T - Nemocnice v Chebu (Bezručova 19, resuscitátorem a 1ks NEOPUFF Karlovy Vary) , ,00 dn/ Karlovarská krajská nemocnice a.s. - dětské oddělení vyšetřovací lehátko CLASSIC Nemocnice v Chebu (Bezručova 19, ,00 Karlovy Vary) dn/ Karlovarská krajská nemocnice a.s. - dětské oddělení ks závěsného přebalovacího pultu Nemocnice v Chebu (Bezručova 19, Karlovy Vary) dn/ Fakultní nemocnice Ostrava Centrum x Bioptron pro 1 (17.listopadu 1790/5, Ostrava - Poruba) popálenin 1x Therapy Air ion , ,00 dn/ Vsetínská nemocnice, a.s. (Havlíčkovo nábřeží 600, Zlín) oddělení čekáme na smlouvu gynekologickoporodnické kojenecká váha ,00

22 Číslo dar.sml. Nemocnice - republika Oddělení podpis dar.smlouvy Popis daru Hodnota dn/ ultrazvukový systém LOGIQ C3 8 Šumperská nemocnice, a.s. Nerudova 640/ Premium Šumoerk ,00 dn/ Vsetínská nemocnice, a.s. (Havlíčkovo nábřeží 600, Zlín) oddělení čekáme na smlouvu dn/ Nemocnice Třinec, p.o. gynekologickoporodnické injectomat AGILA CZ gynekologickoporodnické příspěvek na gynekologicko porodnický (Kaštanová 268, Třinec) oddělení stůl , ,00 dn/ Vsetínská nemocnice, a.s. (Havlíčkovo nábřeží 600, Zlín) oddělení čekáme na smlouvu gynekologickoporodnické ks pulsního oxymetru Masimo dn/ Karlovarská krajská nemocnice a.s. - dětské oddělení ks infúzních stojanů Nemocnice v Chebu (Bezručova 19, Karlovy Vary) dn/ Fakultní nemocnice Ostrava centrum popálenin Cutometr 580 MPA (17. listopadu 1790, Ostrava Poruba)) , , ,00 dn/ Oblastní nemocnice Mladá Boleslav, a.s. dětské oddělení Inkubátor SI610 (V. Klementa 147, Mladá Boleslav) ,00

23 Číslo dar.sml. Nemocnice - republika Oddělení podpis dar.smlouvy Popis daru Hodnota Karlovarská krajská nemocnice a.s. - dětské oddělení pracovní nábytek - lékárna dn/ Nemocnice v Chebu (Bezručova 19, Karlovy Vary) ,00 Karlovarská krajská nemocnice a.s. - dětské oddělení dn/ Nemocnice v Chebu (Bezručova 19, Karlovy Vary) noční stolky, přebalovací pulty, skříňky , ,01

24 Dary vydané (červenec prosinec 2011 nemocnice) Přehled darů nemocnice 2011 Č íslo dar.sml. Nemocnice 2011 adresa podpis dar.smlouvy Popis daru Věcný dar/ hodnota daru Finanční dar/hodnota daru dn/ Nemocnice Havlíčkův Brod Husova bilirubinometr JM (dětské oddělení) Havlíčkův Brod ,00 dn/ Karlovarská krajská nemocnice a.s. - Bezručova návrh a realizace Nemocnice v Chebu Karlovy Vary) webových stránek ,00 (dětské oddělení) nemocnice dn/ Fakultní nemocnice Hradec Králové Sokolská Infant Flow SiPAP Hradec Králové PlusTM Driver ,90 Celkem Celkem ,90

25 Dary vydané (leden - červen 2011 dětská zařízení) Č íslo dar.sml. Př ehled darů dětská zař ízení v republice 2011 Dětská zař ízení republika adresa podpis dar.smlouvy Popis daru Hodnota dr/ Integrační centrum Zahrada v Praze 3 U zásobní zahrady příspěvek k zakoupení zařízení pro Praha 3 přesun tělesně postižené osoby , do vozidla Celkem ,00

26 Dary vydané (červenec - prosinec 2011 dětská zařízení) Č íslo Př ehled darů dětská zař ízení v republice 2011 dar.sml. Dětská zař ízení republika 2010 adresa podpis dar.smlouvy Popis daru Finanční dar Věcný dar dr/ Dětský domo a Školní jídelna Čelakovského ks mobilních telefonů Litoměřice 2 100,00 dr/ Dětský domov a školní jídelna, p.o. U Sportovní haly 1a ks mobilních telefonů Olomouc 1 400,00 dr/ Dětský domov a školní jídelna, p.o. Purgešova ks mobilních telefonů Hranice 2 800,00 dr/ Dětský domov a Školní jídelna ČSA ks mobilních telefonů Budišov nad Budišovkou 1 400,00 dr/ Dětský domov a školní jídelna, p.o. Melč ks mobilních telefonů Melč okr. Opava 2 800,00 dr/ Dětsjý domov a Školní jídelna Milotice nad Opavou ks mobilních telefonů Bruntál 3 640,00 dr/ ZŠ, Dětský domov, Školní družina a Školní jídelna nám. Sv. Michala ks mobilních telefonů Vrbno pod Pradědem 1 400,00

27 Č íslo dar.sml. Dětská zař ízení republika 2010 adresa podpis dar.smlouvy Popis daru Finanční dar Věcný dar dr/ Dětský domov a Školní jídelna Klánovice, p.o ks mobiních telefonů Praha 9 - Klánovice 4 340,00 dr/ Základní škola a mateřská škola Benešov, p.o. Na Karlově 372 osobní asistence Barborce Benešoov Pokorné 9 000,00 dr/ Dětský domov Libická potřeby dětského domova 1 890, Humpolec dr/ Dětský stacionář Ústí nad Orlicí T.G. Masary potřeby dětského domova 1 050, Ústí nad Orlicí , ,00 Celkem , ,00 880,00

28 Dary vydané (leden - červen 2011 nemocnice Praha) Č íslo Nemocnice Praha 2011 dar.sml. Nemocnice Praha 2011 Oddělení podpis dar.smlouvy Popis daru Hodnota dp/ Všeobecná fakultní nemocnice v Praze U Nemocnice dokovací stanice pro infúzní (Klinika dětského a dorostového lékařství) Praha 2 pumpy ,00 (1ks/59 400,-, celkem 4ks) dp/ Všeobecná fakultní nemocnice v Praze U Nemocnice urgentní box (lékařské světlo, (Klinika dětského a dorostového lékařství) Praha 2 resuscitační lůžko) ,00 dp/ Všeobecná fakultní nemocnice v Praze U Nemocnice lineární dávkovače Alaris GH s (Klinika dětského a dorostového lékařství) Praha 2 portem RS ,00 dp/ Všeobecná fakultní nemocnice v Praze U Nemocnice resuscitační lůžko TotalCare SpO2 (Klinika dětského a dorostového lékařství) Praha 2 RT Connect ,00 dp/ Všeobecná fakultní nemocnice v Praze U Nemocnice urgentní box (zdrojový most) (Klinika dětského a dorostového lékařství) Praha ,00 dp/ Fakultní Thomayerova nemocnice s poliklinikou Vídeňská notebook Praha 4 - Krč , ,00

Výroční zpráva 2013. Každý příspěvek, i ten sebemenší, nám pomáhá pomáhat. Aktivity v roce 2013 1

Výroční zpráva 2013. Každý příspěvek, i ten sebemenší, nám pomáhá pomáhat. Aktivity v roce 2013 1 Výroční zpráva 2013 Každý příspěvek, i ten sebemenší, nám pomáhá pomáhat. Aktivity v roce 2013 1 Úvodní slovo předsedkyně správní rady Vážení a milí laskaví dárci, příznivci a přátelé naší o.p.s Život

Více

Výroční zpráva 2013. Každý příspěvek, i ten sebemenší, nám pomáhá pomáhat. ŽIVOT DĚTEM o.p.s.

Výroční zpráva 2013. Každý příspěvek, i ten sebemenší, nám pomáhá pomáhat. ŽIVOT DĚTEM o.p.s. Výroční zpráva 2013 Každý příspěvek, i ten sebemenší, nám pomáhá pomáhat. ŽIVOT DĚTEM o.p.s. ÚVODNÍ SLOVO PŘEDSEDKYNĚ SPRÁVNÍ RADY Vážení a milí laskaví dárci, příznivci a přátelé naší o.p.s Život dětem,

Více

DM3/8002 Pediatrická klinika FN Motol Praha 26.6.2008 glukózový analyzátor 150 000,0 Kč

DM3/8002 Pediatrická klinika FN Motol Praha 26.6.2008 glukózový analyzátor 150 000,0 Kč Přehled poskytnutých darů Číslo dar.sml. Srdce pro děti 2008 podpis dar.smlouvy Popis daru Hodnota DM3/8002 Pediatrická klinika FN Motol Praha 26.6.2008 glukózový analyzátor 150 000,0 Kč dj/548002 Lukáš

Více

Nadace Naše dítě Výroční zpráva 2014. Nejlepší ochranou dítěte je fungující rodina

Nadace Naše dítě Výroční zpráva 2014. Nejlepší ochranou dítěte je fungující rodina Nadace Naše dítě Výroční zpráva 2014 Nejlepší ochranou dítěte je fungující rodina Každý den vracíme úsměv ohroženým dětem. Pomáháme jim překonávat obtížné životní situace, naplno rozvíjet jejich osobnost

Více

Každé srdečné poděkování, všechna upřímná a milá slůvka i rozjasněné dětské tváře nám dodávají odvahu a chuť pomáhat dětem.

Každé srdečné poděkování, všechna upřímná a milá slůvka i rozjasněné dětské tváře nám dodávají odvahu a chuť pomáhat dětem. Výroční zpráva 2012 Nadace Naše dítě Každé srdečné poděkování, všechna upřímná a milá slůvka i rozjasněné dětské tváře nám dodávají odvahu a chuť pomáhat dětem. Stýskalo se mi po mamince. Jsem rád, že

Více

Základní údaje o nadačním fondu. Účel fondu. Členové statutárních orgánů Nadačního fondu Kapka naděje

Základní údaje o nadačním fondu. Účel fondu. Členové statutárních orgánů Nadačního fondu Kapka naděje Nadační fond Kapka naděje Nadační fond pro pomoc nemocným dětem zvláště s poruchou krvetvorby, nádorovým onemocněním a pro děti, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně Základní údaje o

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI A HOSPODAŘENÍ NADACE AGEL ZA ROK 2013

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI A HOSPODAŘENÍ NADACE AGEL ZA ROK 2013 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI A HOSPODAŘENÍ NADACE AGEL ZA ROK 2013 OBSAH VÝROČNÍ ZPRÁVY NADACE AGEL ZA ROK 2013 01. Úvodní slovo výkonné ředitelky NADACE AGEL 06-07 02. Poslání, cíle

Více

revence týrání a zneužívání dětí kampaň složme

revence týrání a zneužívání dětí kampaň složme 20 let Nadace Naše dítě 1. října 1993 založení evření krizového centra linky bezpečí přerozdělení ch sdružení linka bezpečí 1998 věnováno 13 mil. kč il. kč nadaci naše dítě z i. etapy rozdělování finančních

Více

Dobrý rok 2012 aneb naši dárci nás v tom nenechali

Dobrý rok 2012 aneb naši dárci nás v tom nenechali Úvodní slovo... str. 4 Poslání a cíle Nadace Divoké husy.... str. str.4 6 Kdo jsme...str. 7 str.6 Lidé v Nadaci.... str. str.7 8 Patroni Nadace... str. 9 str.8 Benefice s Divokými husami... str. 11 str.9

Více

Pro koho tu jsme cílová skupina o. s. DebRA ČR... 5. Co je onemocnění Epidermolysis bullosa congenita (EB)... 8

Pro koho tu jsme cílová skupina o. s. DebRA ČR... 5. Co je onemocnění Epidermolysis bullosa congenita (EB)... 8 Obsah Úvodní slovo... 2 Ocenění v roce 2011... 3 Představení... 4 Pro koho tu jsme cílová skupina o. s. DebRA ČR... 5 Historie organizace... 6 Co je onemocnění Epidermolysis bullosa congenita (EB)... 8

Více

Přemýšlejte o darování ne jako o povinnosti, ale jako o příležitosti. (John D. Rockefeller)

Přemýšlejte o darování ne jako o povinnosti, ale jako o příležitosti. (John D. Rockefeller) VÝROČNÍ ZPRÁVA 2007 Přemýšlejte o darování ne jako o povinnosti, ale jako o příležitosti. (John D. Rockefeller) Nadace ČEZ 2 Úvodní slovo předsedy správní rady 5 Pět let nadace 6 Orgány Nadace ČEZ k 30.

Více

Výroční zpráva 2011. Nadace Naše dítě

Výroční zpráva 2011. Nadace Naše dítě Výroční zpráva 2011 Nadace Naše dítě 1 18let pro dětský úsměv Nadace Naše dítě vstoupila do své plnoletosti. Jejím cílem a posláním je pomoc týraným, zneužívaným, handicapovaným a opuštěným dětem. Opakovaně

Více

obsah Poslání Nadace Eurotel... 1 Dlouhodobá podpora vybraným projektům... 30 Úvodem... 2 Pomáháme dětem v nemocnicích... 31 Slovo zřizovatele...

obsah Poslání Nadace Eurotel... 1 Dlouhodobá podpora vybraným projektům... 30 Úvodem... 2 Pomáháme dětem v nemocnicích... 31 Slovo zřizovatele... 200 V 5 ýroční zpráva obsah Poslání Nadace Eurotel.......................... 1 Úvodem.............................................. 2 Slovo zřizovatele................................ 6 Lidé v Nadaci....................................

Více

Zpráva o činnosti Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové za rok 2011

Zpráva o činnosti Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové za rok 2011 Zpráva o činnosti Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové za rok 2011 Zpráva o činnosti Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové v roce 2011 VDV je členem Asociace nadací Fóra dárců ČR a SKOK, sdružení nestátních

Více

OBSAH SLOVO PATRONKY 5 6 STRUKTURA NADACE ÚČEL A POSLÁNÍ PRAVIDLA PRO POSKYTNUTÍ NADAČNÍHO PŘÍSPĚVKU

OBSAH SLOVO PATRONKY 5 6 STRUKTURA NADACE ÚČEL A POSLÁNÍ PRAVIDLA PRO POSKYTNUTÍ NADAČNÍHO PŘÍSPĚVKU 2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA SLOVO PATRONKY 5 6 STRUKTURA NADACE 7 8 ÚČEL A POSLÁNÍ 9 PRAVIDLA PRO POSKYTNUTÍ NADAČNÍHO PŘÍSPĚVKU 10 OBSAH INFORMAČNÍ ČÁST Nadace Taťány Kuchařové - Krása pomoci Projekty Kalendář

Více

+ ++ ++ NADACE NAŠE DÍTĚ VÝROČNÍ ZPRÁVA 2008 + + +

+ ++ ++ NADACE NAŠE DÍTĚ VÝROČNÍ ZPRÁVA 2008 + + + + + ++ + ++ + ++ + ++ ++ + NADACE NAŠE DÍTĚ VÝROČNÍ ZPRÁVA 2008 + + + + + + + + + KOLIK SE JEŠTĚ STANE OBSAH BEZPRÁVÍ? Editorial Ing. Zuzany Baudyšové, ředitelky Nadace Naše dítě 2 Slovo Ing. Josefa Prouzy,

Více

Nadaci Duhová energie založila energetická společnost ČEZ v roce 2002 s cílem sjednotit podporu, kterou každoročně věnuje na veřejně prospěšné účely.

Nadaci Duhová energie založila energetická společnost ČEZ v roce 2002 s cílem sjednotit podporu, kterou každoročně věnuje na veřejně prospěšné účely. SPOJENÍM SILNĚJŠÍ OBSAH VÝROČNÍ ZPRÁVY Úvodní slovo generálního ředitele ČEZ, a. s. 2 Úvodní slovo předsedy správní rady Nadace ČEZ 3 Organizační struktura k 30. 5. 2006 4 Základní údaje 5 Hlavní projekty

Více

Očima předsedy správní rady

Očima předsedy správní rady Poslání Nadace O2 Hlavním posláním Nadace O2 je podpora projektů, které přímo nebo nepřímo přispívají ke zlepšování duševního i tělesného rozvoje dětí a mládeže. Dále chceme přispívat k rozvoji a ochraně

Více

Výroční zpráva. Nadace Divoké husy 2 0

Výroční zpráva. Nadace Divoké husy 2 0 Výroční zpráva Nadace Divoké husy 2 0 1 4 Obsah 3 Úvodní slovo 5 Poslání a cíle Nadace Divoké husy 6 Kdo jsme 7 Lidé v Nadaci 8 Benefice s Divokými husami 9 Podpora v roce 2014 11 Schválené projekty v

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA VÝBORU DOBRÉ VŮLE NADACE OLGY HAVLOVÉ

VÝROČNÍ ZPRÁVA VÝBORU DOBRÉ VŮLE NADACE OLGY HAVLOVÉ VÝROČNÍ ZPRÁVA VÝBORU DOBRÉ VŮLE NADACE OLGY HAVLOVÉ VDV je členem Fóra dárců ČR Asociace nadací a sdružení SKOK Zpráva o činnosti Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové za rok 2009 Redakce textové části:

Více

Výroční. zpráva 2013. Nadace Divoké husy

Výroční. zpráva 2013. Nadace Divoké husy Výroční zpráva 2013 Nadace Divoké husy Obsah 4 Úvodní slovo 6 Poslání a cíle Nadace Divoké husy 7 Kdo jsme 8 Lidé v Nadaci 11 Benefice s Divokými husami 13 Podpora v roce 2013 14 Schválené projekty v roce

Více

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A VÝROČNÍ ZPRÁVA 2 4 obsah Úvodem......................................... 2 Poslání a cíle..................................... 6 Slovo manažerky Nadace............................ 7 Lidé v Nadaci....................................

Více

NADACE NAŠE DÍTĚ VÝROČNÍ ZPRÁVA 2007

NADACE NAŠE DÍTĚ VÝROČNÍ ZPRÁVA 2007 NADACE NAŠE DÍTĚ VÝROČNÍ ZPRÁVA 2007 ORIGAMI PŘINÁŠÍ NADĚJI. LIDÉ JIŽ PO DLOUHÁ TISÍCILETÍ VĚŘÍ, ŽE SKLÁDÁNÍ ZVÍŘAT, KVĚTIN A JINÝCH MOTIVŮ Z PAPÍRU PŘINÁŠÍ UZDRAVENÍ A ŠTĚSTÍ. SKLÁDANKY SE PŮVODNĚ V JAPONSKU

Více

NADACE LEONTINKA Výroční zpráva Nadace Leontinka 2014

NADACE LEONTINKA Výroční zpráva Nadace Leontinka 2014 NADACE LEONTINKA Výroční zpráva Nadace Leontinka 2014 Tento dokument je majetkem Nadace Leontinka. Zpracovala: Nadace Leontinka Informační část: Nadace Leontinka Finanční část: Alena Kuchtová, daňová poradkyně

Více

výroční zpráva 2013 Světluška Nadační fond Českého rozhlasu

výroční zpráva 2013 Světluška Nadační fond Českého rozhlasu výroční zpráva 2013 Světluška Nadační fond Českého rozhlasu obsah úvodní slovo ředitele 5 Světluška 6 benefiční akce v roce 2013 8 Noční běh pro Světlušku Kavárna POTMĚ Kavárna POTMĚ na cestě V září světlušky

Více

www.ligavozic.cz XIX. ROÈNÍK Liga vozíčkářů získala Zlatého Alberta Přisedni si! Případ Kociánka Časopis vychází s podporou MZ ČR

www.ligavozic.cz XIX. ROÈNÍK Liga vozíčkářů získala Zlatého Alberta Přisedni si! Případ Kociánka Časopis vychází s podporou MZ ČR www.ligavozic.cz 2 2010 XIX. ROÈNÍK Liga vozíčkářů získala Zlatého Alberta Přisedni si! Případ Kociánka Časopis vychází s podporou MZ ČR Přepřahání je periodikem registrovaným MK ÈR pod èíslem E 6250

Více

Výroční zpráva Nadace pro transplantace kostní dřeně

Výroční zpráva Nadace pro transplantace kostní dřeně Výroční zpráva Nadace pro transplantace kostní dřeně 2009 Obsah Slovo na úvod 4 Struktura nadace 5 Historie nadace a jejích programů 6 Zpráva o činnosti A. Osvětová práce a získávání finančních prostředků

Více

NADACE ČEZ V ROCE 2009

NADACE ČEZ V ROCE 2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 2 3 OBSAH Nadace ČEZ v roce 2009 5 Základní údaje 6 Orgány Nadace ČEZ k 16. 6. 2010 7 Úvodní slovo předsedy správní rady 8 Oranžové hřiště 10 Oranžové kolo 11 Podpora regionů 12 Oranžová

Více

Vydal Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové Náklad 1 000 výtisků Praha 2011

Vydal Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové Náklad 1 000 výtisků Praha 2011 Zpráva o činnosti Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové za rok 2010 Textová část: Milena Černá Jazyková a redakční korektura: Irena Šatavová a Monika Granja Autoři kreseb: Jáchym a Marianna Cindrovi Grafický

Více