THE PASSIVE WALK-THROUGH

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "THE PASSIVE WALK-THROUGH"

Transkript

1 passive -- walkthrough page 1 bee's knees english THE PASSIVE WALK-THROUGH trpný rod nahání spoustě studentů naprosto iracionální hrůzu a to jak z hlediska tvorby ( to je takové to dlouhé kde je skoro vždycky to strašné been ) tak i použití ( já to docela chápu když se to vysvětluje, ale nikdy mě to samotného/samotnou nenapadne ) nic se nejí tak horké jak se to uvaří a trpný rod je jednodušší než si dlouho budete ochotni připustit nejprve zkráceně kdy se trpný rod používá: KDY SE TRPNÝ ROD POUŽÍVÁ (KRÁTKÉ SHRNUTÍ) používá se daleko častěji než v češtině; na obrat a lot of flags were sold after the attack narazíte v angličtině častěji než na obrat po útocích bylo prodáno mnoho vlaječek v češtině. Právě proto je nutné jej dokonale ovládat. Trpný rod se používá: tehdy, pokud je činitel děje neznámý nebo nepodstatný ( někdo nikdo nebo oni ) This car was stolen last week. (tohle auto ukradli) často u českých vět se zvratným zájmenem se (lze často nahradit obratem se zástupným YOU). People are fired every day here. (lidé se tu propouští) v českých větách typu trefila mě raketa nebo Johna nahradí někdo nový či tu silnici opravují nezaměstnaní The Russian airplane was shot down by an Ukrainian missile (letadlo sestřelila) a také u vět s obraty jako bylo mi řečeno (I have been told), ukázali mu (he was shown) či dostanou (they will be given) Will I ever be told what to do? (bude mi řečeno) a teď už k jednotlivým tvarům trpného rodu

2 passive -- walkthrough page 2 bee's knees english JAK SE TRPNÝ ROD TVOŘÍ JAK není na první pohled zas až tak těžké: BE + III. tvar slovesa neboli další důvod mít všechny tvary BE v malíčku: PEOPLE ARE FIRED AT ALL THE TIME IN THIS CONFLICT. WILL I BE FIRED AT WHEN I GO TO WAR? OUR PLATOON WAS FIRED AT ONCE BUT THAT WAS A LONG TIME AGO. WATCH OUT! YOU'RE BEING FIRED AT! I' VE BEEN HERE FOR YEARS AND I HAVE NEVER BEEN FIRED AT. EVERYONE IS GOING TO BE FIRED AT IN THIS WAR. poučky které platí pro používání jednotlivých časů v angličtině platí samozřejmě I u trpného rodu, proto se o nich zde nebudeme znovu rozepisovat. několik příkladů ke každému ze základních časů (všímejte si jak se odpovídajícím způsobem mění tvar slovesa BE) čas přítomný My room is cleaned once every year and it isn't done by me. A lot of new banks are built every year. Most of them aren't needed. Am I expected to help them out? čas minulý We were mugged while we were walking home from our favorite pub last night. This mansion was built in 1725 and it has been repaired many times since. This writer was known for writing a huge number of books that were never read. budoucí (will i be going to) This house is a historic one. I don't think it will ever be knocked down. The Millenium Dome will not be finished until Do you believe that the Earth is going to be swallowed by a banana-shaped African swallow? A huge shopping mall is going to be opened right here next week. čas předpřítomný Has John been promoted yet? He hasn't been told yet.

3 passive -- walkthrough page 3 bee's knees english So far, fifty bills have been paid. Twenty are going to be paid later. Have you been given the key to your new office? čas přítomný průběhový Your application is being considered and I think you will be hired for the job. My house is being painted so we will have to party somewhere else. čas předminulý When I finally got to the house, Jim was gone. He had been sent away. pro časy předpřítomný průběhový a budoucí průběhový se trpný rod nepoužívá a ještě jednou totéž trošku jinak: u trpných tvarů slovesa write najdete v souladu s výše uvedenými pravidly (mimo jiné) následující tvary: BE WRITTEN WAS WRITTEN ARE WRITTEN IS BEING WRITTEN HAS BEEN WRITTEN WILL BE WRITTEN ARE GOING TO BE WRITTEN WERE BEING WRITTEN SHOULD BE WRITTEN NEED TO BE WRITTEN WAS WRITTEN HAD BEEN WRITTEN BEING WRITTEN TO BE WRITTEN všimněte si, že jediné co se mění, je tvar slovesa BE, který si v klidu zažijete při studiu ostatní anglické gramatiky.

4 passive -- walkthrough page 4 bee's knees english GET Často se pro trpný rod používá také sloveso GET, zvláště tehdy pokud se jedná o náhlou akci či změnu. Oh, did your poor dog get run over by a truck again? -- Yes, and this time he got totally squashed. (was your dog run over by? he was squashed ) My bike got stolen yesterday. It had been stolen before but this time it's not going to be found. (was stolen) Did you ever get caught spitting in class? (were you ever caught) THEY a přes všechny moudré poučky se v angličtině (stejně jako v češtině), obzvláště pak hovorové, občas používá ono neurčité a někdy trochu výhružné they. It's a good idea, but they've already made some movies about WW II. (some movies were made) There is no such thing as a soul. It's just something they made up to scare kids. (something that was made up) Father Christmas. That's what they call Santa Claus in England. (that's what Santa Claus is called) My son must have learned that from your little boy, because they certainly don't say that on TV. (it certainly isn't said) You seem like a nice guy. Why did they put you in here? (why were you put) zatím jsme se seznámili s naprosto základními tvary trpného rodu, ke kterým v pokročilejší angličtině přibudou například takové lahůdky jako: I CAN'T POSSIBLY GO NOW. THE SINK IS FULL OF DIRTY DISHES, THE TRASH NEEDS TO BE TAKEN OUT I WOULD LOVE FOR THIS STORY TO BE TOLD TO AS MANY PEOPLE AS POSSIBLE. SIR TOCQUEVILLE CLEARLY ENJOYS BEING CRITICIZED. THIS LETTER MUST HAVE BEEN WRITTEN BEFORE THE WAR. THAT CAN CERTAINLY BE ARRANGED. OF COURSE, WE CAN'T SELL THE PAINTINGS NOW, WE'D BE CAUGHT. THIS IS ABOUT AS TOLERANT AS DAD GETS SO YOU SHOULD BE FLATTERED. THESE BILLS WILL HAVE TO BE PAID OUT OF YOUR ALLOWANCE. I REALLY DON'T FEEL LIKE BEING BLAMED. BEING SPIT ON IS PROBABLY NOT WHAT YOU NEED RIGHT NOW. MAYBE SOME THINGS ARE TOO GOOD TO BE KEPT A SECRET.

5 passive -- walkthrough page 5 bee's knees english a od věci nebude podívat se na použití trpného rodu trošku podrobněj. KDY SE TRPNÝ ROD POUŽÍVÁ (PODROBNĚJŠÍ VÝKLAD) KDY se passive používá je maličko komplikovanější než to jak se tvoří, ale zkušenost se studenty mi říká, že zrovna pro tuto gramatiku máme v hlavě potřebné převáděcí mechanismy. Trpný rod se používá: 1. ONI tehdy, pokud je činitel děje neznámý nebo nepodstatný ( někdo nikdo, oni, lidé, ostatní ) I almost broke down when my teddy bear was stolen. Když mi ukradli medvídka, málem jsem se zhroutil. The Prime Minister has been shot! Hopefully it's fatal. Předsedu vlády postřelili! Doufejme, že to je smrtelné. Will the town hall be refurbished anytime soon? Dají tu radnici do pucu někdy v dohledné době? My brother thought he had some privacy in the room but he was being watched. Bratr si myslel, že má v tom pokoji trochi soukromí ale sledovali ho. Are those poor people being persuaded to leave? Přemlouvají ty ubožáky aby odešli? It took John a while to realize he had been left on the island alone. Johnovi chvíli trvalo, než si uvědomil, že jej na ostrově zanechali samotného. No one who was cheated in that scam ever admitted it. Nikdo koho při tom podvodu oklamali to nikdy nepřiznal. I think you should be warned that you might be followed. Myslím, že bychom tě měli varovat že tě někdo sleduje. Not much money was stolen in the robbery. Při té loupeži ukradli málo peněz. Has the mystery ever been explained? Vysvětlil tu záhadu někdy někdo? I have the feeling we are being watched. Mám ten pocit že nás někdo pozoruje. Tim failed but his effort was appreciated. Timovi to nevyšlo, ale jeho snahu lidé (ostatní) ocenili. This has never been done before. Tohle nikdy dřív nikdo neudělal.

6 passive -- walkthrough page 6 bee's knees english 2. SE velmi často se trpný rod používá u českých vět se zvratným zájmenem se (lze často nahradit obratem se zástupným YOU). How the hell is this word pronounced? Jak se sakra tohle slovo vyslovuje? Many many many whales are killed every day. Každý den dojde k zabití mnoha velryb. Why isn't this phone used more often? Proč se tento telefon nepoužívá častěji? Such things simply aren't done. Takové věci se prostě nedělají. It was widely known that he had embezzled the money. Všeobecně se vědělo, že ty prachy zpronevěřil. 3. NĚKÝM (BY SB) zásadní použitím trpného rodu je použití v českých větách typu trefila mě raketa nebo Johna nahradí někdo nový či tu silnici opravují nezaměstnaní Most car accidents are caused by careless drivers. Většinu automobilových nehod způsobí nepozorní řidiči. Ben Brown has been brutally bitten by a big black bumblebee and is now being helped by a black boy from Brazil. Bena Browna brutálně pokousal velký černý čmelák a teď mu pomáhá nějaký černý hoch z Brazílie. Robert was woken up in the middle of the night by a loud crash. Roberta uprostřed noci vzbudil hlasitý třesk. I have never been dumped by a girl in my entire life. Za celý můj život se na mě nikdy žádná holka nevykašlala. Just as I was leaving the bar, I was hit by a dart. Zrovna když jsem odcházel z baru mě trefila šipka. John is going to be replaced with someone new. Johna nahradí někdo nový. This road is being repaired by Gypsies. Tuhle cestu teď opravují Romové. The Rolling Stones was started in the 60's by Mick Jagger and Keith Richards. Rolling Stones založili v šedesátých letech Mick Jagger a Keith Richards. 4. I'VE BEEN TOLD ABOUT IT a také u vět s obraty jako bylo mi řečeno (I have been told), ukázali mu (he was shown) či dostanou (they will be given) Have you been told about the ghost? Už ti řekli o tom duchovi? Ted hasn't been shown the office yet. Tedovi ještě tu kancelář neukázali.

7 passive -- walkthrough page 7 bee's knees english I was awarded a medal for bravery. Byla mi udělena medaile za statečnost. Each of you will be given plenty of time to decide. Každý z vás dostane dost času na to aby se mohl rozhodnout. Action is currently being taken to prevent the disease from spreading. V současné době se podnikají kroky aby se zabránilo v šíření nemoci. TROUBLESHOOTING NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI POUŽÍVÁNÍ PASSIVE No one knows if either of us will hired. Have you interviewed yet? / Have you been interviewing yet? You can't use the bathroom. It is repaired. Does the mystery have to solved today? Can I fired? No one knows if either of us will be hired. Have you been interviewed yet? You can't use the bathroom. It is being repaired. Does the mystery have to be solved today? Can I be fired? při tvorbě trpného rodu mějte především na paměti následující: na konci jakéhokoli trpného tvaru slovesa je vždy III. tvar a nikdy ING či základní tvar slovesa. Were your friends ever catching when they stole something? Were your friends ever caught while (they were) stealing something? DALŠÍ POZNÁMKY nepoužívejte trpný rod přespříliš horlivě ve většině vět se v angličtině používá rod činný, zvláštěpak tehdy pokud je činitel děje jasný. A mammoth was seen by Peter the other day. Peter saw a mammoth the other day. Jim and I had nothing to do last night so a few senior citizens were beaten up. Jim and I had nothing to do last night so we beat up a few senior citizens. nedávejte na konec českých vět typu někdo to řekl Terrymu v případě použití anglického trpného rodu obrat by someone. Podstatou trpného rodu je to, že tuto informaci obsahuje sám o sobě. I'm afraid Terry has been told by someone. I'm afraid Terry has been told.

všechny tyto časy se nachází třeba v následujících větách na stejné vzrušující téma, namely uklízení pokoje

všechny tyto časy se nachází třeba v následujících větách na stejné vzrušující téma, namely uklízení pokoje ONE... BASIC TENSES nejdřív je samozřejmě třeba vysvětlit jak funguje základních řekněme osm časů, a to pokud možno v jedné hodině. studenti se v tom sice budou chvilku plácat, ale v konečném důsledku

Více

michael's story / 1 / meeting lisa

michael's story / 1 / meeting lisa michael's story / 1 / meeting lisa hello. my name is michael and I would like to tell you about a girl I know. she lives in california now but we used to spend a lot of time together when she was a teacher

Více

AKTIVITA 1 OSOBNÍ OTÁZKY PERSONAL QUESTIONS

AKTIVITA 1 OSOBNÍ OTÁZKY PERSONAL QUESTIONS AKTIVITA 1 OSOBNÍ OTÁZKY PERSONAL QUESTIONS jazyková úroveň: falešní začátečníci, mírně pokročilí pomůcky: příloha 1A, 1B, 1C, 1D postup: odpovídejte na běžné otázky v přítomném čase příklad: How old is

Více

1 According to * According to me, he should leave. * According to me, he s crazy. * According to his opinion, it was John s fault.

1 According to * According to me, he should leave. * According to me, he s crazy. * According to his opinion, it was John s fault. Don Sparling 1 According to * According to me, he should leave. * According to me, he s crazy. * According to his opinion, it was John s fault. Angličtina používá according to, když jde o informaci získanou

Více

lisa, mary & the mall / 1 /

lisa, mary & the mall / 1 / lisa, mary & the mall / 1 / Lisa: Hi Mary, I can't believe I've run into you here. I haven't seen you in ages. How have you been? Mary: Great, actually. I can't complain. What have you been up to? It seems

Více

VY_22_INOVACE_ANJ7_01-36 ZÁZNAMOVÝ ARCH ověření nově vytvořených/inovovaných materiálů MZ 5 / VY_22_ANJ7_01-36

VY_22_INOVACE_ANJ7_01-36 ZÁZNAMOVÝ ARCH ověření nově vytvořených/inovovaných materiálů MZ 5 / VY_22_ANJ7_01-36 VY_22_INOVACE_ANJ7_01-36 ZÁZNAMOVÝ ARCH ověření nově vytvořených/inovovaných materiálů Název školy Základní škola Benešov, Jiráskova 888 Číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.1278 Název projektu Pojďte s námi

Více

30.8.2010. 2. Minulý čas pravidelných sloves tvoříme přidáním koncovky ed k významovému slovesu. Minulý čas prostý má stejný tvar ve všech osobách:

30.8.2010. 2. Minulý čas pravidelných sloves tvoříme přidáním koncovky ed k významovému slovesu. Minulý čas prostý má stejný tvar ve všech osobách: 1 MINULÝ ČAS PROSTÝ PAST SIMPLE 1. Minulý čas slovesa to be se tvoří nepravidelně. 1. I was I was in Prague last month. Minulý měsíc jsem byl v Praze. 2. you were You were late. Opozdil jsi se. 3. he,

Více

ANGLICKÁ GRAMATIKA PRO STUDENTY OBORU Ruština se zaměřením na hospodářsko-právní a turistickou oblast OLOMOUC 2013 UNIT 3 ZÁJMENA PRONOUNS

ANGLICKÁ GRAMATIKA PRO STUDENTY OBORU Ruština se zaměřením na hospodářsko-právní a turistickou oblast OLOMOUC 2013 UNIT 3 ZÁJMENA PRONOUNS ANGLICKÁ GRAMATIKA PRO STUDENTY OBORU Ruština se zaměřením na hospodářskoprávní a turistickou oblast OLOMOUC 2013 UNIT 3 ZÁJMENA PRONOUNS OSOBNÍ PERSONAL U osobních zájmen se ve 3. osobě sg. projevuje

Více

PŘEDPŘÍTOMNÝ ČAS PROSTÝ (Present Perfect Simple)

PŘEDPŘÍTOMNÝ ČAS PROSTÝ (Present Perfect Simple) PŘEDPŘÍTOMNÝ ČAS PROSTÝ (Present Perfect Simple) TVAR: Oznamovací věty: I+ HAVE/HAS + MINULÝ TVAR SLOVESA I have been to Prague. She has written a letter. Byl jsem v Praze. Napsala dopis. Otázka: HAVE/HAS

Více

ANGLICKÝ JAZYK základní úroveň obtížnosti

ANGLICKÝ JAZYK základní úroveň obtížnosti ANGLICKÝ JAZYK základní úroveň obtížnosti DIDAKTICKÝ TEST POSLECH, ČTENÍ A JAZYKOVÁ KOMPETENCE AJMZD12C0T01 Maximální bodové hodnocení: 93 bodů Hranice úspěšnosti: 44 % 1 Základní informace k zadání zkoušky

Více

face2face Studijní příručka Pre-intermediate Studijní příručka Pre-intermediate by J.Čadová -Cambridge University Press 2009 PHOTOCOPIABLE

face2face Studijní příručka Pre-intermediate Studijní příručka Pre-intermediate by J.Čadová -Cambridge University Press 2009 PHOTOCOPIABLE face2face Studijní příručka Pre-intermediate Pro české vydání zpracováno podle anglického originálu face2face Pre-intermediate a s laskavým svolením nakladatelství Cambridge University Press doplněno.

Více

ENGLISH 3 UNIT 1 INTRODUCTIONS & SOCIAL LIFE PARTY AT ROCK CLUB 77

ENGLISH 3 UNIT 1 INTRODUCTIONS & SOCIAL LIFE PARTY AT ROCK CLUB 77 ENGLISH 3 Vážení studenti! Prosím netrapte se biflováním níže uvedených textů. Tyto budou v plném rozsahu zpracovány, vysvětleny a aktivně procvičovány v rámci vašeho kurzu. Pokud najdete chuť a čas, uvařte

Více

GET TALKING! Intenzivní kurz anglické konverzace. Alena Kuzmová. 2011 Computer Press Brno

GET TALKING! Intenzivní kurz anglické konverzace. Alena Kuzmová. 2011 Computer Press Brno GET TALKING! Intenzivní kurz anglické konverzace Alena Kuzmová 2011 Computer Press Brno ????????????? Get Talking! intenzivní kurz anglické konverzace ALENA KUZMOVÁ Computer Press, a. s., 2011. Vydání

Více

ANGLIČTINA pro kombinované studium

ANGLIČTINA pro kombinované studium Vysoká škola báňská Technická univerzita Ostrava ANGLIČTINA pro kombinované studium cvičení pro 2. semestr Miroslava Weberová a kol. Ostrava 2011 Recenze: Mgr. Radka Juříčková Název: Angličtina pro kombinované

Více

STRUČNÝ SOUHRN ANGLICKÉ GRAMATIKY

STRUČNÝ SOUHRN ANGLICKÉ GRAMATIKY STRUČNÝ SOUHRN ANGLICKÉ GRAMATIKY Slovosled v anglické větě: oznam.věta: 1.podmět, 2.přísudek, 3.předmět, 4.příslovečná určení místa, času, způsobu např.: I did the homework easily at home yesterday. otázka:

Více

ANGLIČTINA pro kombinované studium

ANGLIČTINA pro kombinované studium Vysoká škola báňská Technická univerzita Ostrava ANGLIČTINA pro kombinované studium cvičení pro 3. semestr Miroslava Weberová a kol. Ostrava 2011 Recenze: Mgr. Radka Juříčková Název: Angličtina pro kombinované

Více

ANGLICKÝ JAZYK AJMZD14C0T01

ANGLICKÝ JAZYK AJMZD14C0T01 ANGLICKÝ JAZYK AJMZD14C0T01 DIDAKTICKÝ TEST POSLECH, ČTENÍ A JAZYKOVÁ KOMPETENCE Maximální bodové hodnocení: 63 bodů Hranice úspěšnosti: 44 % 1 Základní informace k zadání zkoušky Didaktický test obsahuje

Více

kurz anglického jazyka

kurz anglického jazyka A Phrase a Minute kurz anglického jazyka Kurzy angličtiny vysíláme v rámci pořadu Dobré ráno s BBC - před sedmou a osmou hodinou. Souhrn všech lekcí z uplynulého týdne zařazujeme v sobotu v 13.30 a v neděli

Více

soap operas. a lot in November. watch soap operas? rain a lot in November?

soap operas. a lot in November. watch soap operas? rain a lot in November? Přehled gramatiky 1 Přítomný čas prostý a přítomný čas průběhový (strany 8-9) Přítomný čas prostý Přítomný čas prostý používáme, když mluvíme o: činnostech, které se pravidelně opakují (zvyky, obyčeje).

Více

přepsat docela unavený včera italský

přepsat docela unavený včera italský Unit 1 1)Opakování mluvnice - present simple, past simple 2) Subject pronouns, object pronouns, possessive adjectives Čas k prostudování učiva: 7 hodin včetně konzultací Čas potřebný k ověřování učiva:

Více

Angličtina v kostce pro SŠ Gramatika. Iva Dostálová Angličtina v kostce pro SŠ Gramatika

Angličtina v kostce pro SŠ Gramatika. Iva Dostálová Angličtina v kostce pro SŠ Gramatika Iva Dostálová Angličtina v kostce pro SŠ Gramatika Iva Dostálová Angličtina v kostce pro SŠ Gramatika Text Iva Dostálová Kresby Pavel Kantorek Obálka a grafická úprava Fragment DTP s. r. o., Kamila Flonerová

Více

Sbírka aktivit pro kurz jazyka anglického k učebnici New English File Pre-Intermediate (vhodné pro dospělé)

Sbírka aktivit pro kurz jazyka anglického k učebnici New English File Pre-Intermediate (vhodné pro dospělé) Sbírka aktivit pro kurz jazyka anglického k učebnici New English File Pre-Intermediate (vhodné pro dospělé) Autoři: Mgr. Karin Burkartová Bc. Lenka Heczková Mgr. Simona Martínková Mgr. Vladimíra Pavlíková

Více

English 2+ Unit 1 PEOPLE: APPEARANCE. WELL BUILT... QUITE TALL... BROAD SHOULDERS... STRONG ARMS... CLEAN SHAVEN... to APPRECIATE...

English 2+ Unit 1 PEOPLE: APPEARANCE. WELL BUILT... QUITE TALL... BROAD SHOULDERS... STRONG ARMS... CLEAN SHAVEN... to APPRECIATE... English 2+ Vážení studenti! Prosím netrapte se biflováním níže uvedených textů. Tyto budou v plném rozsahu zpracovány, vysvětleny a aktivně procvičovány v rámci vašeho kurzu. Pokud najdete chuť a čas,

Více

Minulý čas prostý a předpřítomný čas prostý. Past Simple and Present Perfect Simple

Minulý čas prostý a předpřítomný čas prostý. Past Simple and Present Perfect Simple Minulý čas prostý a předpřítomný čas prostý Past Simple and Present Perfect Simple International Express Pre-Intermediate, U 7 UJAZ FEKT VUT v Brně Tvoření minulého času prostého Pravidelná slovesa sloveso

Více

V případě potřeby je možno konzultovat konkrétní problém s vyučujícím daného kurzu.

V případě potřeby je možno konzultovat konkrétní problém s vyučujícím daného kurzu. Unit 7 Přítomný čas prostý a přítomný čas průběhový Čas k prostudování učiva: 7 hodin včetně konzultací Čas potřebný k ověřování učiva: 1 hodina Telínová, A., kolektiv autorů: Eurolingua English 2 (kapitola

Více

KATALOG POŽADAVKŮ ZKOUŠEK SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍ ZKOUŠKY

KATALOG POŽADAVKŮ ZKOUŠEK SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍ ZKOUŠKY KATALOG POŽADAVKŮ ZKOUŠEK SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍ ZKOUŠKY platný od školního roku 2014/2015 ANGLICKÝ JAZYK Zpracoval: CENTRUM PRO ZJIŠŤOVÁNÍ VÝSLEDKŮ VZDĚLÁVÁNÍ Schválil: Ministerstvo školství, mládeže

Více

Good morning, /name/. Dobré ráno, /jméno/. Welcome to Global Domains International. Vítejte na Global Domains International.

Good morning, /name/. Dobré ráno, /jméno/. Welcome to Global Domains International. Vítejte na Global Domains International. Good morning, /name/. Dobré ráno, /jméno/. Welcome to Global Domains International. Vítejte na Global Domains International. Your meeting is in the executive conference room. Vaše jednání je v konferenční

Více

Aktivity pro výuku podle procvičovaných gramatických jevů

Aktivity pro výuku podle procvičovaných gramatických jevů Aktivity pro výuku podle procvičovaných gramatických jevů Autoři: Mgr. Karin Burkartová Bc. Lenka Heczková Mgr. Simona Martínková Mgr. Vladimíra Pavlíková Mgr. Daniela Peikerová PaedDr. Eva Petrášová Mgr.

Více

ANGLICKÝ JAZYK základní úroveň obtížnosti

ANGLICKÝ JAZYK základní úroveň obtížnosti ANGLICKÝ JAZYK základní úroveň obtížnosti DIDAKTICKÝ TEST POSLECH, ČTENÍ A JAZYKOVÁ KOMPETENCE AJGZD10C0T01 Didaktický test obsahuje 63 úloh. Didaktický test obsahuje dva subtesty, ke každému subtestu

Více

VZOROVÝ TEST ANGLICKÝ JAZYK ú roveň A1 (Cizí jazyk 5. roč ňí k, Dalš í čizí jazyk 9. roč ňí k)

VZOROVÝ TEST ANGLICKÝ JAZYK ú roveň A1 (Cizí jazyk 5. roč ňí k, Dalš í čizí jazyk 9. roč ňí k) VZOROVÝ TEST ANGLICKÝ JAZYK ú roveň A1 (Cizí jazyk 5. roč ňí k, Dalš í čizí jazyk 9. roč ňí k) Společná část základní úroveň; poslech s porozuměním úloha 1 V prvním oddílu poslechové části testu žáci uslyší

Více