Malá pohádka o hudebních nástrojích

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Malá pohádka o hudebních nástrojích"

Transkript

1 Malá pohádka o hudebních nástrojích Denisa Doláková ZŠ, Hlučínská Ostrava- Petřkovice Byla jedna škola a v ní hudební nástroje: buben, trubka i klavír s kytarou. Ale věc má jeden háček. Nástroje byly živé. A byla jedna maminka a ta měla malého synka Ondru. Když Ondra nechtěl spát, šla maminka do školy a prosila nástroje o ukolébavku. První zahrál buben. BUM, BUM. Ale Ondra nic. Pak trubka, ale také nic. Ale když spustily klavír s kytarou dohromady, Ondra spal jak neviňátko. Maminka řekla nástrojům: Děkuji. A šla domů. Jednou zase přišla maminka, ale měla už kromě dvouletého Ondry také holčičku. Ptají se nástroje: Kdo je ta holčička? Maminka říká: Anička, včera se mi narodila. Uspali byste ji, prosím? Tentokrát spustili všichni. Buben udal takt, klavír hrál jemňoulinkou notou, kytara střední notou a do toho jim trubka hrála do re mi fa solla si do. Přišel k nim klarinet a ptal se: Mohu hrát s vámi? Klarinet hrál nejkrásnější ukolébavku a nástroje si šuškaly: Necháme si ho, je dobrý. A všichni společně Aničku uspali. Jindy nástroje zaslechly, že se pořádá koncert.. Klavír se zamyslel a řekl: Víte, že je divné, že my jsme kapela, ale šéfa hudby tu nemáme. To je pravda, řekly nástroje a šly ho hledat. Potkaly trombón. Ty jsi ten pravý, řekl mu klarinet, a teď půjdeme na koncert. A vystupovaly. Klavír: Krync, krync. Trubka: Týta, týta. Buben: Bum, bum, bum. Kytara: Ryc, ryc, ryc. Klarinet: Lola, lola. A trombón: Ryla, lula. Na koncertě vyhrály hlavní cenu. Správná dvojka Barbora Kupková ZŠ Pulická, Dobruška Měli jsme fenku Conny. Teď už je mrtvá, ale zažili jsme s ní hodně veselých příhod. Pořád utíkala, a tak se jí to podařilo i tentokrát. Když jsme přišli z procházky domů, táta ji pustil z vodítka. A jen co ucítila volnost, vyrazila z brány k lesu za králíkem. Všichni jsme na ní křičeli, ale za Conny se jen prášilo. Bylo už k večeru, a tak se mamka šla podívat, jestli se nevrací. A co neviděla! Conny si s sebou přivedla nápadníka. Malého ratlíka od sousedů z vesnice. Mamka na nás zavolala. My jsme přišli a začali jsme se hrozně smát. Vypadali jako dva klauni, protože Conny měla něco přes metr a ratlík sotva 40 cm. Až jsme se dosyta nasmáli, odvedli jsme ratlíka k sousedům a Conny jsme zavřeli do voliéry. Na tenhle zážitek jsme vzpomínali ještě moc dlouho!

2 Můj svět Vojtěch Stránský ZŠ, Metelkovo nám. 968, Teplice 2 Můj svět jsou divadelní rekvizity to jsou slova písně skupiny Chinaski. To já bych zpíval spíš Můj svět je evropský světadíl. Evropa je podle mne nejlepší kontinent na světě, protože jsem na jiný ještě nevstoupil. Myslím si, že je naprosto skvělá a plná zajímavostí. Třeba v Polsku jsem skoro jako doma, polštině rozumím, i když tedy duben se řekne kvieceň. Solné doly jsou opravdu nad zlato, město Krakov je pohádkové a ve sluji tu žije opravdový drak (možná). Řeči maďarské nerozumím ani za mák, líbily se mi tam obrovské plochy, porostlé rákosím a rákosové domečky jak pro skřítky. Německé Alpy působí trochu hrůzostrašně, ale pohled shora stojí za tu námahu při cestě skoro do nebe. Na hradě nás zase přivítal místní duch, kterého jsme vzbudili drobnou mincí. Slovenský hrad Děvín spravuje kouzelný stařeček, který věští ze Studny budoucnost, mně třeba předpověděl samé jedničky. V Chorvatsku může být člověk během pár okamžiků z nadmořské výšky 0 metrů nad mořem, mimochodem mojí oblíbené, ve výšce přes 1000 metrů, tátově oblíbené. Netradiční vzpomínky jsem si přivezl z Rakouska, navštívili jsme římský legionářský tábor a Moravské pole. Od Belgičanů mám tričko s nápisem Waterloo, rád ho nosím do školy ve dny, kdy píšeme písemku. Ze Španělska si nejvíc pamatuji cvičené papoušky, kteří hráli tenis a stáli v pozoru při národní hymně. Při vyslovení jména Francie si představím špičkové vlakové soupravy. Řecko, to jsou pláže s průzračnou vodou a spoustou ryb, kvůli kterým jsem se potápěl. Chystám se do Moskvy, začal jsem se prokousávat i azbukou. Nejbližší je mi ale stejně země česká, domov můj. Kde jinde by lidé pro obce vymysleli názvy jako třeba Hrob, Hrdlořezy nebo Kostomlaty. Doufám, že procestuji ještě další státy a seznámím se se zajímavými Evropany, i proto se rád učím cizí jazyky. Zatím si z cest vozím do sbírky pohledy, můj svět je tedy i v krabici ve skříni.

3 První oslovení Múzou Eliška Mikysková ZŠ, Hevlín 164, Strach Strach, strach, strach, má zvláštní pach jak střelný prach ach... Sem vkročil strach, na mě si sáh, fuj! Jak vypadá? Má velký oči na záda mi hnedka skočí. Babička bylinářka Koho nemoc souží, kdo se sotva plouží, ať zazvoní cinkylinky u babiččiných vrat, hned si přijde pro bylinky, ví, jaké má dát. Zlatobýl, přeslička a máta, zdravá je maminka, zdravý je táta. Třezalka, puškvorec a podběl, nemocný leží, zdravý hned odjel.

4 Dnes večer u rybníka pořádá se sraz: Přijďte všichni včas! U rybníka Vlastimil Pevný ZŠ, Šumná 191, Pozvali všechny ryby, žáby, hady. Nechceme už žíti tady. Souhlasili i úhoři: Lepší to bude na moři! Nikde žádné rákosí rybníky už se nenosí. Přemýšlejte přece maličko, hřeje tam teplé sluníčko. A teď přišel názor mloka: A co když narazíš na žraloka? Co si myslíš ty vodníčku? Nejlepší je to u nás v rybníčku! Jeden svět Jakub Dalecký ZŠ Masarova 11, Brno Nedávno jsme se s mamkou zastavili v jednom menším knihkupectví. Zatímco si maminka vybírala nějakou knížku, prohlížel jsem si různé encyklopedie. Vtom do obchodu vstoupila mladá žena s malým chlapcem. Asi ještě nechodil do školy, protože si sám neuměl přečíst názvy vystavených knih. Neustále proto naléhal na maminku, aby mu je četla ona. A ta četla: Svět zvířat, Vodní svět, Ztracený svět.. Klučina ji chvíli poslouchal a pak se zeptal: Mami, a to těch světů je tolik? Maminka se zasmála a odpověděla: Ne, je jenom jeden svět, ale ten má různé části. Jejího synka tahle odpověď patrně uspokojila, protože se už dále nevyptával a začal mluvit o něčem jiném. Moje maminka zatím už knihu, kterou si vybrala, zaplatila u pokladny a odcházeli jsme z obchodu. Venku jsem ji chytil za ruku a byl jsem rád, že ten její a můj svět je ten stejný.

5 Z černé kroniky třídy XY Marie Bučková ZŠ, Komenského 295, Odolena Voda V učebně matematiky se zkoušelo. Byl zrovna vyvolán žák, který vůbec, ale vůbec nic nevěděl. Není divu, že paní učitelka z něj byla úplně na větvi... Žák měl za úkol vypočítat, kolik je dvacet jedna krát dvě, a jako výsledek napsal tři sta třicet tři! Paní učitelku bolela hlava a měla pocit, že ji má velkou jako meloun... Schylovalo se ke konci hodiny, když najednou BUM!!! Skleněný lustr se utrhl ze stropu a spadl těsně před zkoušeného žáka a rozbil se na tisíc kousků. Všem přeběhl mráz po zádech... Hrobové ticho ve třídě přerušila paní učitelka: No, ani se nedivím že ten lustr spadl. Určitě už nemohl poslouchat ty tvoje nesmysly! Celá třída vybuchla smíchy. Hlasitý smích přerušilo hlášení: Oznamujeme všem žáků, kteří jsou na hodině ve třetím patře, že kvůli vodovodní poruše nesmí vycházet ze tříd! Chodba je místy zatopena a dokud nebude vysušena, nikdo nesmí upustit učebnu! Ve třídě okamžitě vybuchla panika, která ještě přibyla na síle, když se ozvalo zvonění. Paní učitelka ztratila nad třídou kontrolu. Ti nejzlobivější ze třídy se nepozorovaně dostaly ke dveřím vysláni ostatními prozkoumat, co se vlastně stalo. Paní učitelka si jich všimla, rozeběhla se co nejrychleji ke dveřím, ale to už kluci sahali na kliku. Paní učitelka se klukům snažila zabránit v odchodu ze třídy vlastním tělem. Natlačila se zády na dveře a pevně stiskla kliku, až jí zůstala v ruce. Proč zrovna já? šílela paní učitelka. Co teď? Zůstali uvězněni ve třídě. Paní učitelka zorganizovala volání o pomoc. Na pokyn Raz, dva tři, třída nadšeně skandovala: SOS! SOS! Ale na chodbách školy panoval přestávkový řev, a tak je nikdo neslyšel. Paní učitelka si unaveně sedla ke stolu. Na stole uviděla mobilní telefon, který na začátku zkoušení žákovi zabavila. Můžu si zavolat? zeptala se. Na stolním kalendáři našla školníkovo číslo. Haló!?! Mezitím znovu zazvonilo. Škola ztichla. Bylo slyšet, jak za dveřmi něco nebo někdo šramotí. Asi školník Prásk! Klika vypadla i z druhé strany. Nakonec pan školník otevřel dveře šperhákem. Ve třídě vybuchlo nadšení. Školníka přivítal hlasitý potlesk. Byli vysvobozeni. Všichni se s úsměvem hrnuli na další hodinu. Paní učitelka nestačila zkoušeného žáka ani oznámkovat. Střepy nosí štěstí...

6 Pozor, Radim! Filip Šlapal ZŠ, Šeříková 33, Ostrava-Výškovice (domácí vzdělávání) Radim je sice miminko, ale užije se s ním legrace. Bude mít dva roky. Mám ho moc rád. Někdy mě naštve, ale přesto ho mám moc a moc rád. Někdy (například když si čtu) mě vyrušuje. Taky když si hraju nebo pracuju. Někdy dělá legrace. Třeba se v noci vzbudí a řekne: Dejte mi napít! a nebo Dejte mi tětě! (čokoláda) a nebo Utřete mi zadek! (i když to nemá rád). Někdy dělá to, co nemá, ale já se tomu směju. Sedá si mi na hlavu, na břicho a na nohy. Když si hrajeme, tak mi bere věci, pak mu dávám jiné věci. S Radimem máme taky rádi Tyra. Je to hračka: model dinosaura. Hrajeme si s legem a Radim ho rozhazuje. Radim je prostě skvělé dítě. Ahoj, vlaku! Vanda Kotková ZŠ M.Tyrše, Tyršova 2, Hlučín Rozhodli jsme se s taťkou, že pojedeme na výlet na kolech. Vybrali jsme si dlouhou trasu. Abychom ušetřili síly, jeli jsme část cesty vlakem. Koupili jsme si jízdenky do Kravat, kola naložili do vlaku a sláva nazdar výletu! Vláček motoráček měl dva vagóny a asi žádného průvodčího. Už ve stanici Kravaře - Kouty jsme se rozhodli vystoupit. Jako první vystoupil taťka s mým malým kolem, ale než ho stihnul opřít o sloup, dveře se automaticky zavřely a vlak se rozjel. Já jsem zůstala ve vlaku s tat'kovým kolem a jela dál. Vlak jel do neznáma a tat'ka mizel v dáli. V tu chvíli jsem nevěděla, co dělat. Když vlak konečně zastavil ve stanici Kravaře, nemohla jsem sama s tat'kovým kolem vystoupit. Naštěstí mi nějací cizí lidé pomohli a ujala se mě paní výpravčí. Měla jsem strach, ale jak se později ukázalo, tat'ka měl větší. Už o mně na nádraží věděli, protože jim tat'ka telefonoval. Chvíli jsem seděla v kanceláři a povídala si s paní výpravčí. Zanedlouho jsem uviděla tat'ku šlapat si to na nějakém cizím kole. Když jsem se divila, kde má mé kolo, všechno mi vyprávěl. Po chvilce strachu z toho, že jsem mu ujela, přemluvil nějakého cizího pána, který okopával svou zahrádku, aby mu půjčil kolo a pohlídal to mé. Zpátky jsem musela jet na tom vypůjčeném starém velkém kole. Když jsme dojeli k domku, kde bydlel ten pán, vrátili jsme mu kolo, poděkovali a jeli domů. Zpáteční cesta byla v pohodě a když jsme to doma vyprávěli mamce, velice se tomu smála.

7 O třech kouzelných větrech Adéla Štěpánková ZŠ Karlova, Karla IV. 209, Nový Bydžov Jednou, když vlaštovky letěly do teplých krajin a děti zase začaly chodit do školy, strhla se veliká bouřka a začal foukat ten největší vítr se jménem Tornádo Větrovec. Přifoukl k nám do říše lidí tři malé větříčky, větříčky z říše pohádkové, co se jmenovaly Štísko Štěstíčko, ten byl první a malilinkatý. Druhý byl malinkatý Pomocníček Pomocný a ten třetí maloučký Chytrolínek Chytroučký. A usídlily se v nedaleké škole, která se jmenovala Josefa Foukala. Větříčci si povídaly, že podle jména by to mohl být nějaký vítr. Ale to víte, že ne. Těm větříčkům to ale nikdo neřekl. A tak se do té školy opravdu nastěhovaly. Dívaly se, jak se děti učí. Nikdo o nich nevěděl. No, co kdybychom začaly dětem pomáhat, řekly si jednou. Včera, jak přišla Anička do školy s tím odřeným kolínkem, tak si myslím, že kdybych ji ofoukl dřív, než upadla, tak se jí to vůbec nemuselo stát, řekl větříček Štísko Štěstíčko. No ano! Ajak včera Milan vysypal Maxmiliánovi tašku a paní učitelka Kvítková si myslela, že to udělal Maxmilián kvůli tomu, aby děti nechala po škole. Napsala mu poznámku, která zněla asi takhle: Milí rodiče, Maxmilián dělá neplechu! Přijd'te do školy 23. října ve 13,30 hodin. Kvítková. Já si myslím, že kdybych ho ofoukl, tak by se to také nestalo, přidal k tomu Chytrolínek Chytroučký. A také Miluška, jak včera zapomněla samým strachem básničku, ze které byla zkoušená a dostala pětku. Je to šikovná holčička, ale jak paní učitelka Modrásková řekla její jméno, rázem ji nevěděla. A já si také myslím, že kdybych ji ofoukl, tak by si snad vzpomněla, dodal Pomocníček Pomocný. A tak se všichni shodly na tom, že dětem budou pomáhat. Ale jenom, když budou děti k někomu hodné, budou si pomáhat, půjčí někomu tužku, gumu, pero... A druhého dne si řekly, že navštíví třídu III.C, která měla paní učitelku Faškovou. Toho dne tam byly děti úplně hodné. I ten žáček, co pořád někomu shazuje věci, byl jako mílius. A když psaly písemku, rázem každý všechno zapomněl. Ale větříčci věděly, že se každý doma učil. A tak je jeden po druhém ofoukly a hned děti všechno věděly. Znaly i to, co zrovna vědět nemusely. A proto každý dostal velilikánskou jedničku s hvězdičkou dvakrát podtrženou. A tak to šlo hodně dlouho. Až jednou nechtěl Karlík půjčit Ivanovi gumu. Větříčci to viděly a při písemce ho neofoukly. A představte si, Karlík měl známku úplně nejhorší ze třídy. Ostatním dětem se to s pomocí větříčků povedlo jako vždy. Karlík pořád přemýšlel, proč to měl každý dobře jen on ne. Ale nikdy se to nedozvěděl. Větříčci ale nemohly pomáhat jen dětem ve III.C, a tak šly zase dál. A v ostatních třídách to bylo úplně stejné jako u paní učitelky Faškové. Byly v každé třídě nějaký čas, to podle toho, jak si děti jejich pomoc zasloužily. Spaly u akumulačních kamen, protože si myslely, že v nich bydlí teplý větřík. Ale když zjara pan školník akumulační kamna vypnul, byly větříčci hodně smutní. Chvíli na to přišly letní prázdniny, děti zůstaly doma a větříčci si také odpočaly. Celé dva měsíce lenošily. Ale je tu stejně jedna záhada, kterou nikdy nikdo nevyřešil a také nikdo asi nevyřeší. V té škole byli jen samí chytří žáci, co nosí skoro pořád samé jedničky. Hlavní záhada je v tom, že o Štísku Štěstíčku, Pomocníčku Pomocném a Chytrolínku Chytroučkém nikdo neví. Jen já a vy, kteří jste si povídání četli, a také není jisté, jestli se to vše někdy stalo...

Pohádky. pro Rytíře řádu čtenářského

Pohádky. pro Rytíře řádu čtenářského Pohádky pro Rytíře řádu čtenářského 1 Pohádky pro Rytíře řádu čtenářského napsali a ilustrovali žáci 9.A a 9.B ZŠ Proseč - školní rok 2013/2014 jako součást projektu k rozvíjení čtenářské gramotnosti připraveného

Více

Legrace ve škole. Příběh mluvící aktovky. Předvánoční noc ve škole

Legrace ve škole. Příběh mluvící aktovky. Předvánoční noc ve škole Legrace ve škole O tom, jestli je ve škole legrace, nemusíte přemýšlet moc dlouho. Stačí se podívat kolem sebe a tím myslím doprava nebo před sebe a pro některé i k učitelskému stolu. Každou chvíli se

Více

V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22

V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22 Prázdniny skončily 1 Návrat do školy 8 Už to začalo 10 V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22 Vážení čtenáři, i když se to nezdá, jsou velké prázdniny

Více

Příběhy Třetí sféry: Temní mágové. Jakub Jiří Rýdlo

Příběhy Třetí sféry: Temní mágové. Jakub Jiří Rýdlo Příběhy Třetí sféry: Temní mágové Jakub Jiří Rýdlo úvod Toto je teprve moje druhá knížka, tak možná bude obsahovat ještě relativně dost chyb a překlepů. Co je ale hlavní, pokusím se o skutečně kvalitní

Více

Sborník nejlepších literárních prací

Sborník nejlepších literárních prací Tajuplná Litovel Sborník nejlepších literárních prací O CENU JOSEFA JUNGMANNA 1. ročník 2012 Eva Nováková, 9.A Tajuplná Litovel svou minulost skrývá, odvál ji čas, v jejím nitru však stále přebývá.. Ivana

Více

NÁRODNÍ SOUTĚŽ DĚTSKÉHO LITERÁRNÍHO PROJEVU - NÁŠ SVĚT

NÁRODNÍ SOUTĚŽ DĚTSKÉHO LITERÁRNÍHO PROJEVU - NÁŠ SVĚT NÁRODNÍ SOUTĚŽ DĚTSKÉHO LITERÁRNÍHO PROJEVU - NÁŠ SVĚT 36. ROČNÍK 2008/2009 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo ve školním roce 2008/09 v pořadí již 36. ročník Národní soutěže dětského

Více

Eva Wagenknechtová 3.A O jahodové chaloupce

Eva Wagenknechtová 3.A O jahodové chaloupce Eva Wagenknechtová 3.A O jahodové chaloupce V jednom malém domečku žil otec a matka. Neměli žádné děti. Až jednou se probudili a u nohou matky bylo malé nemluvně. Dali mu jméno Lili. Dorůstala a byla hezčí

Více

Šimonovy pracovní listy 16

Šimonovy pracovní listy 16 www.predskolaci.cz Předškoláci.cz 2 / 60 www.predskolaci.cz Slovo úvodem Proč vznikla e-kniha Pohádky? Aby byla volně a zdarma šířena pro nekomerční účely. Komu je e- kniha určena? Všem, kteří věnují čas

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK ŠKOLÁK ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov číslo 1 ročník pátý Prvního září! Den, kdy se otvírají ty velikánské dveře všech škol a žáci s velikým nadšením a s radostí vcházejí ve svých přezůvkách do tříd

Více

PROJEKT MALÝ PRINC 7. A

PROJEKT MALÝ PRINC 7. A PROJEKT MALÝ PRINC 7. A 2009/2010 Zdroj obrázku: http://2.bp.blogspot.com/_pjqdevlpajq/ryoldl2t8zi/aaaaaaaaaho/8xmyn B9MsxM/S226/Mal%C3%BD%2Bprinc.jpg 2 Tuto knihu tvoří výběr textů, které napsali žáci

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník šestý 2013 Před devíti lety jsme sem nastoupili jako malé děti, které se uměly sotva podepsat. Dostali jsme na krk šňůrku s beruškou, a i po ní jsme byli pojmenovaní. Přišli jsme

Více

Školní rok 2014/2015. 2. číslo. Naše škola a já

Školní rok 2014/2015. 2. číslo. Naše škola a já Školní rok 2014/2015 2. číslo Naše škola a já Ve 2. čísle našeho školního časopisu jsme dostali úkol napsat o nějaké akci, která na naší škole proběhla a které jsme se osobně zúčastnili. A jak se nám to

Více

9/2014. Rubriky: Aktuality Památkový inspektor Okénko do devítky Zvíře Zábava Výročí 30 let založení Ležákovky a spoustu dalších.

9/2014. Rubriky: Aktuality Památkový inspektor Okénko do devítky Zvíře Zábava Výročí 30 let založení Ležákovky a spoustu dalších. Rubriky: 9/2014 Aktuality Památkový inspektor Okénko do devítky Zvíře Zábava Výročí 30 let založení Ležákovky a spoustu dalších. ŠÉFREDATOR Zdeňka Nováková REDATOŘI Tereza Vránová Radek Bříza Nicola Mrkvičková

Více

V tomto čísle nepřehlédněte:

V tomto čísle nepřehlédněte: Den ptačího zpěvu 195 Školní setkání krtků 199 Energetické nápoje? 201 V tomto čísle nepřehlédněte: -193- Osmáci v Praze 204 Co se zlobivci? 206 Znáte školu? 214 Malý, ale stojí zato! Co všechno víte o

Více

Úvod do literárně-výtvarného soutěžení

Úvod do literárně-výtvarného soutěžení Úvod do literárně-výtvarného soutěžení Důvod, proč psát úvod, může být dvojí: chválit vás a ponoukat k další tvorbě a doufat, že nezpychnete a nezakrníte; anebo kritizovat vás a zasypávat radami a doufat,

Více

Literární texty. Matyáš Perek, 8. B

Literární texty. Matyáš Perek, 8. B Literární texty Matyáš Perek, 8. B ZŠ a MŠ J. Š. Baara 2014/2015 Bolest Někdy mám pocit, že cítím všechnu bolest světa, jako by v něm ubývalo světla. Jako by všechno procházelo mnou, bolest lidí, kteří

Více

POVÍDÁNÍ VE TMĚ. Almanach literárních a výtvarných prací dětí z Považské Bystrice a Rožnova pod Radhoštěm

POVÍDÁNÍ VE TMĚ. Almanach literárních a výtvarných prací dětí z Považské Bystrice a Rožnova pod Radhoštěm POVÍDÁNÍ VE TMĚ aneb když je černá hodinka, povídá si rodinka Almanach literárních a výtvarných prací dětí z Považské Bystrice a Rožnova pod Radhoštěm 2011 Natália Deáková Svetlonos Martin Rezák Rozprávanie

Více

Začátek redaktorem. Markéta Malá

Začátek redaktorem. Markéta Malá První pocity z prvního dne ve škole byli velmi dobré. Všimla jsem si výmalby některých z tříd. Překvapila mě změna vzhledu u některých z žáků. Dále jsem si všimla televize umístěné v přízemí. Velkou změnou

Více

Červen 2014. Tak mi rychle napište ty jedničky, ať už konečně můžu vypadnout!

Červen 2014. Tak mi rychle napište ty jedničky, ať už konečně můžu vypadnout! Červen 2014 Tak mi rychle napište ty jedničky, ať už konečně můžu vypadnout! Milí čtenáři, je mnoho způsobů, jak strávit prázdniny. Někdo jezdí k moři, někdo cestuje všude, kde se dá, a jsou i tací, kteří

Více

Menšiny mezi námi 2009

Menšiny mezi námi 2009 Menšiny mezi námi 2009 Obsah Editorial předsedkyně ROMEA, o. s. 2 Předmluva koordinátora projektu 3 Výtvarná část kategorie do 10 let Zuzana Gorolová, Jan Kica, Kateřina Bačová, Eva Horváthová, Mario

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK ŠKOLÁK Číslo 1 Ročník šestý 2013 Červen. Měsíc červen voní deštěm. Další déšť? Nebylo ho letos už dost? Co takhle sluníčko? Chtěla bych toho tolik? Řekla bych, že ne. Přece všichni chtějí sluníčko. Těšíte

Více

Vodní pohádky. Soubor pohádek z vodního prostředí. Projekt Živá voda

Vodní pohádky. Soubor pohádek z vodního prostředí. Projekt Živá voda Vodní pohádky Soubor pohádek z vodního prostředí Projekt Živá voda Žáci ze 4.ZŠ, Václava Talicha 1855, Most 31.1.2011 Obsah: Delfín Arnošt. 3 O rybce Žofce a žraloku Alíkovi 4 Vodnická pohádka 5 O vodní

Více

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty uiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasd fghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzx cvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty uiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasd fghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzx cvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty uiopasdfghjklzxcvbnmqwertyuiopasd fghjklzxcvbnmqwertyuiopasdfghjklzx cvbnmqwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq Seminární práce z anglického jazyka wertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwertyui

Více

Experimentální. Stezka vlčat

Experimentální. Stezka vlčat Experimentální Stezka vlčat Táta Vlk je skvělý lovec a ten nejlepší vlčí táta široko daleko. Společně s moudrým Akélou, vůdcem celé smečky, tě provedou Nováčkem. Černý pardál Baghíra vykoupil Mauglího

Více

Základní škola Dobiášova Liberec

Základní škola Dobiášova Liberec Základní škola Dobiášova Liberec Školní časopis Příspěvky v časopise jsou ryze žákovské práce. Mohou se v nich vyskytovat stylistické nedokonalosti, případně jiné chyby, které nebyly zcela vymýceny a opraveny.

Více

Kvasnice číslo 24, vyšlo v prosinci 2010. Ze školních lavic

Kvasnice číslo 24, vyšlo v prosinci 2010. Ze školních lavic 24 2010 Ze školních lavic Ve čtvrtek 25. října jsme ve škole oslavili Halloween. Děti si přinesly do školy vydlabané dýně a strašidelné kostýmy. Během dopoledne jsme pořádali soutěže a hry. Nakonec jsme

Více

ŠKOLÁK. O prázdninách se (ne)učte! Číslo 4 ročník třetí. užijte si LÉTA! Uvnitř tohoto vydání: ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov GAZA -1-

ŠKOLÁK. O prázdninách se (ne)učte! Číslo 4 ročník třetí. užijte si LÉTA! Uvnitř tohoto vydání: ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov GAZA -1- ŠKOLÁK Číslo 4 ročník třetí ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Uvnitř tohoto vydání: Str. Jak cestují osmáci.. 2-3 Devítka se loučí 4-8 Prázdniny utečou jak voda 9 Smutnění 10 Rozhovor s panem učitelem

Více

Pohádková knížka. Třídilka

Pohádková knížka. Třídilka Za devatero horami a devatero řekami, v jednom království jménem Středočeský kraj, vyhlásil pan král výtvarně literární soutěž, ve které princezny a princové ze základních škol měli napsat a ilustrovat

Více

KNIHA - ZÁBAVA NEBO OTRAVA..?

KNIHA - ZÁBAVA NEBO OTRAVA..? KNIHA - ZÁBAVA NEBO OTRAVA..? Co pro mne znamená slovo kniha? Kniha je K jako kouzlo, N jako nápad, I jako inspirace, H jako humor a A jako autor. Knížka je pro mě branou k mé fantazii. Ničím mě nesvazuje,

Více

květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení.

květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení. květen 2012 Konečně tu máme nové číslo našeho časopisu, ve kterém Vám přinášíme spoustu zajímavého čtení. Mnoho poutavých a napínavých příběhů, bajek i pohádek Křížovky, kvizy a rozhovory Příjemné počtení

Více