TŘESKY, PLESKY, TŘESKY, PLESKY, AŤ JE NÁM TU SPOLU HEZKY.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "TŘESKY, PLESKY, TŘESKY, PLESKY, AŤ JE NÁM TU SPOLU HEZKY."

Transkript

1 V novém školním roce 2013/2014 za Vámi opět přichází KAŠPÁREK. V trošku novém hávu přináší všem příznivcům časopisu šest barevných rolniček, podobně, jako je 6 tříd v naší školce, se kterými si můžete zpříjemnit volné chvilky. Už se nemůže dočkat, jak v nově připravené poštovní schránce, umístěné ve vestibulu školy, bude pravidelně nacházet spousty obrázků, protože fialová rolnička si pro všechny TRPASLÍKY, PRINCATA, VODNÍKY, OBRY, DRAKY a ČARODĚJE pokaždé připraví malý úkol. Zároveň se těší na všechny nápady i připomínky Vás dospěláků. Tak s chutí do toho! Nám všem Kašpárek pak přeje krásně prožitý celý školní rok a hlavně: TŘESKY, PLESKY, TŘESKY, PLESKY, AŤ JE NÁM TU SPOLU HEZKY. Červená rolnička V prvních týdnech nového školního roku jsme se snažili o to, aby všechny nově příchozí děti získaly pocit důvěry, pohody, jistoty a bezpečí a zároveň si osvojily (ti starší a ostřílenější kamarádi si zase po prázdninách připomněli a protrénovali) nezbytná pravidla a hygienické a sebeobslužné návyky. Máme radost z toho, jak jsou děti čím dál víc šikovnější a samostatnější a dokážou si už s ledasčím poradit (bez pomoci Vás - dospěláků), však už to nejsou žádná miminka! Máte-li možnost tisku, připravili jsme pro všechny obrázky, které si můžete společně nejen vybarvit, ale také rozstříhat a zase poskládat, právě se správnými návyky z koupelny a toalety. Tak pěknou zábavu! Umyvadlo jen se třpytí, Ukaž, jak se umíš mýti. Ať se v něm tvé ručičky, lesknou jak dvě rybičky. Šup kartáčku do chaloupky, vyčistíme všechny zoubky. proč by byla pusa smutná, dobrá pasta zoubkům chutná. To jsou prsty, to jsou dlaně, mýdlo s vodou patří na ně! A po mýdlo - dobré jídlo a po jídle - zase mýdlo.

2 SPRÁVNÝ POSTUP PŘI MYTÍ RUKOU

3 SPRÁVNÝ POSTUP PŘI ČIŠTĚNÍ ZUBŮ

4 SPRÁVNÝ POSTUP PŘI POUŽITÍ TOALETY

5 Modrá rolnička VÝZNAM ČTENÍ PRO DĚTI PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU Význam čtení pro duševní vývoj dítěte je z psychologického pohledu nenahraditelný. Rodiče by měli začít číst svým dětem co nejdříve. Mohou tak výrazně ovlivnit, jaký vztah ke čtení a knížkám budou jednou jejich děti mít. Čtení knížek napomáhá k rozvoji zejména verbálních schopností (rozvíjí jazyk, slovní zásobu, samostatné vyjadřování). Dítě tím, že slyší a naslouchá čtenému příběhu, učí se spisovnému jazyku, správné výslovnosti, artikulaci, učí se rozlišovat slova a věty. Posloucháním čtením se trénuje paměť, posiluje schopnost udržet pozornost, soustředit se na příběh, porozumět mu. Na rozdíl od sledování příběhu v televizi či DVD děti musí používat svoji vlastní představivost, rozvíjí se tak i jejich fantazie. Naslouchání čtenému příběhu je i velkou výchovnou metodou, která učí děti sociálním dovednostem, vcítění se druhých, posiluje zdravý emoční vývoj dítěte, učí děti hodnotám a rozlišování dobra od zla. Nenásilnou formou lze dítěti ukazovat správné a špatné vzory chování. Společně strávený čas s knihou utužuje i rodinné vazby, vytváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem a posiluje jejich vzájemný vztah. Na chvíli má dítě rodiče jen pro sebe, patří mu veškerá pozornost, prožívají společná dobrodružství. Především pro děti předškolního věku je četba knížek mimořádně důležitá, protože ulehčuje učení a pomáhá dosahovat úspěchů. Děti, kterým se v tomto věku čte, lépe prospívají ve škole. Mají větší slovní zásobu, lépe tvoří věty, dobře se učí jazyku, dokážou se mnohem lépe vyjadřovat v mluveném i písemném projevu. Snadněji zvládají matematiku i další vyučovací předměty, protože se jim lépe rozvíjí logické i abstraktní myšlení a mají lepší přehled o světě kolem sebe. Čtení knížek by mělo být nedílnou součástí užitečně a plnohodnotně stráveného volného času rodičů se svým potomkem.

6 A proto pro všechny rodiče a prarodiče, tety i strýčky budeme pravidelně v modré rolničce nabízet tipy na dětské knížky. Tady jsou: Štěkej, Mourku - Ivona Březinová Děti, které milují zvířátka, potěší vyprávění o tom, co všechno se s nimi dá zažít, zároveň se poučí nenásilně o tom, jak je potřeba se o domácí zvířátka odpovědně starat. Zábavné vyprávění doprovázejí působivé obrázky Heleny Zmatlíkové. Všechno letí, milé děti - Jiří Fixl Autorská kniha ilustrátora Jiřího Fixla přináší pestrý soubor jednoduchých textů pro začínající čtenáře formou malovaného čtení, pohádek, básniček a obrázkových příběhů. Hravé těstoviny: figurky, zvířátka a rozmanité drobnosti - Lionel Hoerner Zvířata, panáčci, dopravní prostředky a další nápadité hračky a ozdoby, které najdete v téhle knize, jistě zaujmou starší i mladší generaci veselou barevnou vizáží i jednoduchostí výroby. U každého výrobku najdete podrobný návod k jeho zhotovení a fotografie všech výtvorů i těstovin, které k tomu budete potřebovat. Výlety s dětmi na hrady a zámky - Eva Obůrková Víte, kam můžete vyrazit za každého počasí, který zámek nabízí pohádkové či noční prohlídky, nebo na kterém hradě můžete s dětmi hledat poklady? Odpovědi na tyto otázky a mnoho dalších informací naleznete v této publikaci, jež potěší dospělé, batolata i otrlé teenagery. (pro všechny malé i velké cestovatele) Žlutá rolnička Velké podzimní blahopřání všem dětem narozeným v září a říjnu!

7 Kdo slavil v září? U Princezny Veronika Dragounová, Tomáš Novák, Anna Šmehlíková U Trpaslíka Vojtěch Hájek, Veronika Bártová, Denisa Macejáková, Tereza Mikynová U Draka Dominik Čepelák, Anna Hýková, Šimon Syrovátka U Obra Kateřina Kašpárková, Inna Termerová, Michaela Tancošová U Čaroděje Adéla Ambrozová, Jakub Dobeš, Vanessa Horská, Radim Jonák, Vivien Stöhrová A kdo slaví v říjnu? U Princezny Lucie Kolmanová U Trpaslíka Matyáš Kučera, Lukáš a Tomáš Zůnovi U Vodníka Elea Fouchard, Ema Herinková, Edita Kučerová, Martina Štulíková U Draka Jakub Brázda, Oliver Matoušek, Kemberly Sullens U Obra Jonáš Hůlka, Jakub Šraga U Čaroděje Johanka a Rozárka Bartákovy, Tereza Osladilová, Tomas Rajtr, Karolína Sýkorová, Jan Vosátka Zelená rolnička je plná perliček, moudra i těch nejúžasnějších dialogů křížem krážem naší MATEŘINKOU! A proto, je třeba si je užít! Vodníci: Jak se jmenoval ten první pták dětí? - Sova pálivá. - Štěpán Jak se jmenuje tento hudební nástroj? - Lumba koule. - Jarmilka Ve třídě máme různě bacily např. Pepíčkův bacil (Bacilus Pepíkus) a Zlobivitýda. Co se děje v Jičíne? - Ječí!

8 Obři: A odkud to víš, Štěpánku? - Štěpán - Já jsem tak zvědavej, že spoustu věcí vím sám od sebe! Můžu si dát obrázek do tašny? (místo do šatny) - Karolínka Děkuju, paní ženská! - Péťa D. - děkoval právě takto paní kuchařce Jano, ty nejsi úplně stará, ty jsi jenom dospělá! Štěpán Neběháme po laně! - Vy tu máte nějaké lano? (myšleno lino) - Kuba V. Mlíčko je zdravé na zuby. - Štěpán - A taky jsou po něm zdravý a silný kosti. Terezka M. - A ty silný a zdravý kosti jsou pak pro pejsky! Princezny: Kde rostou šišky? David Na šišce! Jaké znáte ptáčky? Lucka Letadlo! Já jdu dneska O PO! (myšleno po o = po obědě) Marek Při pohybové hře ZAHRADA měly děti za úkol převtělit se do nějakého ovoce či zeleniny. Kdo jsi? Týnka Vajíčko! Matyáškova moudra: Mám Tě rád, Renatko, ale už jsi stará! Matyášku zbašti to hroznové víno Já ho bohužel nejím! Proč pořád pláčeš, Matyášku? Mě to baví! Oranžová rolnička Co se dělo a právě děje U Vodníka? paní učitelky Ája, Jiřinka a paní ředitelka Milena V září jsme se sešli tady, dali jsme se dohromady. Už jsme tady kamarádi, nikdo netočí se zády. Hrajeme si na pohádky, létáme si tam a zpátky. Výprava za přírodninami. Návštěva výstavy v muzeu. Návod na uklidnění: Funguje na učitele i děti. ŘEŘICHA, ŘEPA, KŘEN A TUŘÍN. DRŽTE MĚ, DRŽTE MĚ, DRŽTE, JÁ TEĎ ZUŘÍM!

9 Co se dělo a právě děje U Draka? paní učitelky Markéta, Jiřka a Eva V měsíci září jsme se seznámili s novými kamarády. Některé děti začaly plavecký výcvik. Šimon a Maruška nás reprezentovali na zahájení zahrádkářské výstavy. Zahráli jsme ostatním dětem naší školky Makovou pohádku. Líbilo se nám vystoupení dravců a divadelní představení pohádky O dvanácti měsíčkách ve slánském divadle. V říjnu jsme se vydali na podzimní vycházku do lesoparku Háje, kde jsme pozorovali změny v přírodě. Objednali jsme se do keramické dílny s tím, že vyrobíme dárky pro tatínky. Co se dělo a právě děje U Trpaslíka? paní učitelky Ivanka, Lucka a Jolana Do naší třídy nastoupilo 24 nových dětí. Během září jsme se tedy navzájem poznávali a zvykali si v novém prostředí (bez našich maminek). Nyní se nám již daří dobře. Jen občas je někdo z nás smutný, nebo dokonce pláče. Zúčastňujeme se celoškolních akcí hudební vystoupení, přehlídka dravců, Maková pohádka, pohádka O zelenině. Ve třídě jsme uspořádali Bramborový den, kde jsme ochutnali výborné bramborové pokrmy a také jsme z brambor tvořili. Mezi naše velké úspěchy patří výprava do městské knihovny, kde se v září konala výstava zahrádkářů. Byla to naše první cesta do města. Na počátku října jsme podnikli výpravu do přírody na Háje, kde jsme si hráli, házeli šišky na cíl a hledali všelijaké přírodniny. Změny nám již nevadí! Co se dělo a právě děje U Čaroděje? paní učitelky Ola, Jarka a Jiřinka Letošní školní rok začal u nás tradičně tj. pasováním na Čarodějovy učně bývalé Vodníky a Trpaslíky. Všichni splnili zkoušku, proto jim Čaroděj přidělil svoji medaili a naučil je svou hymnu. Celý rok budeme společně s čarodějem putovat po obláčku. Naše motto zní:" S čarodějem se dozvíme to, co ještě my nevíme." Během září jsme se jako všichni ostatní seznamovali s prostředím a s novými kamarády. Hráli jsme si se sourozenci a přivítali loňské Čaroděje i s jejich rodiči. Zúčastnili jsme se zahájení výstavy ovoce a zeleniny v městském muzeu, kde nás reprezentovaly Kája, Anička a Adélka. Začaly nám kurzy plavání a divadelní předplatné. Sbírali jsme starý papír, pobavili se na hudebním vystoupení a obdivovali dravce. Moc se nám líbil výlet vlakem do Královic, kde jsme obdivovali krásné koně a černé labutě v pěkném vodním areálu. Máme plno zážitků a těšíme se na další výpravy za dobrodružstvím.

10 Co se dělo a právě děje U Obra? paní učitelky Jana, Janka a Jolana Začátkem šk. roku jsme U Obra přivítali 15 dětí., které k nám přišly ze tř. U Trpaslíka. Žádní trpaslíci už nejsme, protože tu máme ve třídě, až na dvě děti, samé velké předškoláky. Proto se snažíme být co nejvíce samostatní a šikovní, abychom u zápisu do školy ukázali, co všechno dovedeme, a že už se těšíme do 1. třídy. Do té doby nás čeká celý rok, který si ve třídě U Obra chceme také pěkně užít. Podle školního vzdělávacího programu Od podzimu do léta proběhnem se do světa jsme se U Obra rozhodli pootevřít Obrovy tajemné dveře do světa poznání tak se jmenuje letošní obrův třídní vzdělávací plán. A v šatně nám taky jedny tajemné dveře přibyly Je v nich tolik dvířek, kolik má měsíc týdnů. Když je otevřete, vykoukne na vás Obřík, který má za kloboukem napsáno, o čem si budeme zrovna povídat. Že si nebudeme jenom povídat, ale i hrát, kreslit, tančit, vyrábět a poznávat je i letos samozřejmé. Říká se to i v naší nové obří vítací básničce do ranního kruhu, při které se každý den vítáme a zároveň si při ní i trošku zacvičíme. Tady je : Ťuky, ťuky, bumtarata, otvíráme s Obrem vrata! Za nimi nás čeká svět, proběhnem se tam a zpět. Tlesky, tlesky, dupy, dup, nápadů máme jako hub. Budem tančit, zpívat, hrát, s kamarády za ruce se brát. Dobré ráno, hezký den, my se nudit nebudem! No a jak jsme nový šk. rok začali? Hned se dva Obři Tonička a Kuba B. zúčastnili slavnostní vernisáže výstavy zahrádkářů. Děti tam zarecitovaly básničku o hrušce a zazpívaly písničky. Byly moc šikovné! V úterý Byla zahajovací hodina plavání. V pátek jsme se vydali na velkou vycházku na Božák. Bylo krásně! Prozkoumali jsme různé lesní cestičky, viděli mnoho druhů hub a lesních plodů. Prohlédli si krásně opravenou kapličku a proběhli se a do plic nabrali čerstvý vzduch. V pondělí Nám pan Burgerhauser přivezl ukázat různé zajímavé ptáky. Viděli jsme křivku, sovu pálenou, z dravců káně, orla a zatancoval nám vzácný kakadu. Také jsme viděli několik kouzel, u kterých jsme i pomáhali. V pondělí k nám do školky zavítali muzikanti z Hradce. Ukázali dětem různé hudební nástroje, zahráli a zazpívali písničky, ke kterým se děti přidávaly zpěvem i tancem. Dokonce s sebou měli i muzikanta Trpaslíka! Stejný den odpoledne se v naší třídě sešli Obříci školáci, kteří k nám chodili v předchozích letech. Zavzpomínali jsme, školáci nám ukázali své učebnice. Zahráli jsme si oblíbené hry, přivítali se loňskou i letošní vítací básničkou. Bylo to moc prima!

11 Ve čtvrtek jsme připravili Jablíčkové posezení. Děti dopoledne upekly jablečný štrůdl a po svačině se začala třída plnit dospělými. Přišly nejen maminky, ale i babičky, sestřičky, bratříčci a dokonce i jeden tatínek a dědeček! Děti zazpívaly písničky o jablíčkách, pověděli básničky a ukázaly několik her s jablíčky. Potom jsme se již všichni pustili do zdobení jablíček všemi možnými drobnůstkami. Při tvoření jsme popíjeli výborný jablečný čaj od jedné z maminek, která bohužel nemohla přijít, povídali si a bylo nám dobře. Moc jsme si tohle (venku deštivé) odpoledne užili!! Co se dělo a právě děje U Princezny? paní učitelky Iva, Renáta a Eva Kamarádi, kamarádky, zveme Vás teď do pohádky. S princezničkou každý den, vesele si pohrajem! Právě takto se v naší třídě každý den vítáme v ranním kruhu, a protože náš třídní vzdělávací plán má v tomto roce podnázev Já s písničkou (a básničkou) jdu jako ptáček podle známé pohádky Obušku, z pytle ven, co nejvíce se snažíme vše, co s dětmi tvoříme, co poznáváme i čemu se učíme, dětem přiblížit právě písničkou, básničkou, či pohádkou, a to nejlépe v pohybovém vyjádření tak, aby se děti aktivně účastnily a zároveň nenásilně vpluly do děje plánovaného tématu. Máme za sebou první vzájemné oťukávání se, poznávání nového, spoluprožívání obav, smutku, strachu, ale také očekávání, radosti a pohody. Nutno říci, že jsme stateční a že si vedeme vážně skvěle! Zažili a užili jsme si náročnou, ale tajemnou podzimní vycházku na Boží hrob za skřítkem Podzimníčkem (více na našich webových stránkách i s fotodokumentací), vycházku na výstavu domácích mazlíčků, ukázku dravců, hudební vystoupení a Makovou pohádku a pohádku O zelenině v MŠ. Děkujeme rodičům za spolupráci, kdy jsme byli prakticky zavaleni ovocem, zeleninou a podzimními plody, a tak jsme si užívali ochutnávek, her i kvízů, vytvořili výzdobu a ještě se přitom dokázali také učit. Na co se těšíme a co nás čeká? Připravujeme podzimní dílny, odpoledne s tatínky a prarodiči, fotografování. Fialová rolnička Kašpárkova hladová schránka je už tuze nedočkavá a společně s Kašpárkem se moc těší, až ji naplníte obrázky i dopisy s Vašimi přáníčky, připomínkami i nápady.

12 A jaký úkol Vás teď čeká? Zkuste nakreslit logo právě té Vaší třídy Vodníka, Trpaslíka, Obra, Draka, Princeznu či Prince nebo Čaroděje. Nebojte se poprosit o pomoc třeba i mamku, taťku, babičku, dědu, staršího brášku či sestřičku. A kdo bude mít ještě chuť, může nakreslit či namalovat také Kašpárka, udělá mu tím rozhodně velikou radost už jen proto, že bude mít spoustu nových kamarádů a nebude mu tak nikdy smutno. Tak s chutí do práce a nezapomeňte se před vhozením do KAŠPÁRKOVY SCHRÁNKY podepsat! Mějte se moc fajn a brzy AHOOOJ VÁŠ

KAŠPÁREK. Leden Únor 2015. Slavíme narozeniny. Čtení a vzkazy pro dospěláky Co vše jsme. zažili a co. Zprávičky. nás čeká Splň si úkol od Kašpárka

KAŠPÁREK. Leden Únor 2015. Slavíme narozeniny. Čtení a vzkazy pro dospěláky Co vše jsme. zažili a co. Zprávičky. nás čeká Splň si úkol od Kašpárka KAŠPÁREK Leden Únor 2015 Slavíme narozeniny Čtení a vzkazy pro dospěláky Co vše jsme Zprávičky zažili a co pro všechny dětičky Perličky, moudra, nás čeká Splň si úkol od Kašpárka rozhovory Oděv chrání

Více

KAŠPÁREK. březen duben 2015. Slavíme narozeniny. Čtení a vzkazy pro dospěláky Co vše jsme. zažili a co. Zprávičky. nás čeká Splň si úkol od Kašpárka

KAŠPÁREK. březen duben 2015. Slavíme narozeniny. Čtení a vzkazy pro dospěláky Co vše jsme. zažili a co. Zprávičky. nás čeká Splň si úkol od Kašpárka KAŠPÁREK březen duben 2015 Slavíme narozeniny Čtení a vzkazy pro dospěláky Co vše jsme Zprávičky zažili a co pro všechny dětičky Perličky, moudra, nás čeká Splň si úkol od Kašpárka rozhovory Když se ozve

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2013

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2013 ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2013 Ze Základní školy Vlčnov ZE ŽIVOTA TŘÍDY 2. A V tomto článku bych Vás chtěla seznámit s našimi akcemi v 1. pololetí. Samozřejmě jsme se

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014 ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014 Z Mateřské školy Vlčnov Můj den se čtvrťáky Je pondělí 6. ledna. Po čtrnáctidenním volnu se již těším na moje děti ze čtvrté třídy mateřské

Více

Červená rolnička. Šípková Růženka aneb možná to bylo trochu jinak...

Červená rolnička. Šípková Růženka aneb možná to bylo trochu jinak... Nastává čas loučení se školním rokem 2013/2014, protože svá dvířka už nám pomaloučku polehoučku otvírají letní PRÁZDNINY. Užijte si příjemné počteníčko v našem posledním předprázdninovém vydání Kašpárka.

Více

ČERVEN 2008. Úvodník ŠKOLNÍ ZPRAVODAJ PRO RODIČE A ŽÁKY ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÉ ŠKOLY VE VLČNOVĚ 1

ČERVEN 2008. Úvodník ŠKOLNÍ ZPRAVODAJ PRO RODIČE A ŽÁKY ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÉ ŠKOLY VE VLČNOVĚ 1 ČERVEN 2008 Citace z přednášky Velká iluze českého školství u příležitosti zahájení Pedagogických dnů na Univerzitě v Hradci Králové 2. dubna 2008 Podtrženo a sečteno Vím, že mnoho věcí je z principu špatně

Více

Úvodní slovo. Mějme v každém člověku rádi toho, kým se chce stát, nikoliv toho, kým je. Daniel Wirz

Úvodní slovo. Mějme v každém člověku rádi toho, kým se chce stát, nikoliv toho, kým je. Daniel Wirz Úvodní slovo Mějme v každém člověku rádi toho, kým se chce stát, nikoliv toho, kým je. Daniel Wirz Milí přátelé a příznivci waldorfské pedagogiky, po pracovních prázdninách začal další školní rok. Naše

Více

MŠ Blatenská 2145, Praha 4

MŠ Blatenská 2145, Praha 4 Blateňáček 29. Číslo, 2011 (březen) MŠ Blatenská 2145, Praha 4 Z OBSAHU: VÁNOCE 2010 U LVÍČAT SLŮŇATA V PROSINCI 2010 ADVENTNÍ VESELENÍ, ANEB TYGŘÍCI SE TĚŠÍ NA JEŽÍŠKA VÝLET DO CENTRA KOALA CAFÉ PROSINEC

Více

Výroční zpráva základní školy

Výroční zpráva základní školy 1. Základní údaje o škole 1.1 Škola Název školy Základní škola Český Těšín Slezská 1740 okres Karviná Adresa školy Slezská 1740, Český Těšín Právní forma příspěvková organizace IČO 48004685 IZO 048004685

Více

Zimní hádanky Jiřího Žáčka. Ze střech visí nanuky pro holky i pro kluky, ale jen když klesá rtuť. Ochutnejte, dobrou chuť! Co je to?

Zimní hádanky Jiřího Žáčka. Ze střech visí nanuky pro holky i pro kluky, ale jen když klesá rtuť. Ochutnejte, dobrou chuť! Co je to? podzim/zima 2006/2007 Zahrádková školička Ahoj rodiče, ahoj děti, ve školce se událo mnoho nového. V září jsme přivítali nové školkáčky, přibyla nám nová paní učitelka a jedna nová teta. Školka se nám

Více

Nový školní rok v mateřské škole

Nový školní rok v mateřské škole LEDEN 2010 Úvodník Vážení rodiče, milí čtenáři! První polovina školního roku 2009/2010 končí, žáci dostávají pololetní hodnocení a těší se na přicházející prázdniny. Většina žáků přistoupila ke školní

Více

SBÍRÁŠ, SBÍRÁM, SBÍRÁME

SBÍRÁŠ, SBÍRÁM, SBÍRÁME ročník 7/ číslo 1 (13) Základní škola Mokrá únor 2014 strana 1 Opět vás zdravíme, neuvěřitelně po třinácté. Co k tomu dodat? Že by dneska stručně? Tady to máte rovnou horké z tiskárny, tak lehce pofoukat

Více

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice ROSÍK Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO rosického občasníku žáků ZŠ Rosice * 11. 11. 2008 * ročník VI * školní rok 2008/2009 * cena 15 Kč * Obsah: Akce, které se uskutečnily

Více

Základní škola a Mateřská škola, Brno, Staňkova 14

Základní škola a Mateřská škola, Brno, Staňkova 14 Základní škola a Mateřská škola, Brno, Staňkova 14 číslo 14 / ročník VII. / únor 2012 srpen 2012 1 Úvodní slovo Vážení přátelé, čtenářky a čtenáři našeho časopisu Staník! Možná se divíte, že až nyní držíte

Více

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem šk. rok 2012 2013 / č. 41 / vydáno 15. listopadu 2012 Vážení rodiče, přinášíme další číslo Zpravodaje, ve kterém najdete nejdůležitější informace

Více

Jaro je pro mne úžasné období. Rychlost zrodu, pučení, růstu, barev a vůní je jedinečná. Vše nás

Jaro je pro mne úžasné období. Rychlost zrodu, pučení, růstu, barev a vůní je jedinečná. Vše nás Co se děje ve třídách mateřské školy? Broučci Jaro je pro mne úžasné období. Rychlost zrodu, pučení, růstu, barev a vůní je jedinečná. Vše nás láká ven, nechat se po dlouhé zimě prohřát teplými slunečními

Více

Škola byla vždy chápána jako symbióza učitelů a žáků. Svět a společnost se velmi rychle mění ÚNOR 2006

Škola byla vždy chápána jako symbióza učitelů a žáků. Svět a společnost se velmi rychle mění ÚNOR 2006 Milí rodiče, vážení čtenáři! Ne všechno lze změnit, o co se člověk snaží, ale určitě se nezmění nic, dokud se člověk snažit nezačne. James Baldwin Svět a společnost se velmi rychle mění a způsob vyučování,

Více

ČÍSLO 39/2014 a BLATEŇÁČEK. 39. číslo 2014 MŠ Blatenská 21 45, Praha 4 OBSAH:

ČÍSLO 39/2014 a BLATEŇÁČEK. 39. číslo 2014 MŠ Blatenská 21 45, Praha 4 OBSAH: 39. číslo 2014 MŠ Blatenská 21 45, Praha 4 OBSAH: Velikonoční dílnička u Lvíčat V kině PONREPO Čarodějnický rej Návštěva knihovny O neobyčejných psech Výlet Broučků a Rybiček Besídka pro maminky u Broučků

Více

ALMANACH 2007-2008 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb

ALMANACH 2007-2008 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2007-2008 1. Obsah Září...3 Slovo úvodem...4 Říjen...5 Závody na kolech a koloběžkách...6 Netradiční drakiáda...6 Malované pohádky...6 Pyžámkový den ve školní družině...7 Listopad...8 Dětský čin

Více

KDYŽ STARUJE NOVÁ MATEŘINKA

KDYŽ STARUJE NOVÁ MATEŘINKA Blateňáček 26. Číslo, 2010 (květen) MŠ Blatenská 2145, Praha 4 Z OBSAHU: Otevření nového detašovaného pracoviště MŠ Článek z učitelských novin Co bylo v našich třídách Pedagogické okénko Pohyb provází

Více

Část I. Základní charakteristika školy

Část I. Základní charakteristika školy Část I. Základní charakteristika školy Základní škola Břeclav, Na Valtické 31 A, 691 41 Zřizovatel školy: Město Břeclav Ředitel školy: Mgr. Dagmar Krystíková Telefon: 519 334 211 e-mail: reditel@zsvalticka.cz

Více

Pedagogické střípky. tato publikace je spolufinancována evropským sociálním fondem a státním rozpočtem české republiky

Pedagogické střípky. tato publikace je spolufinancována evropským sociálním fondem a státním rozpočtem české republiky Pedagogické střípky Sborník inspirativních příkladů dobré praxe pro práci s dětmi a mládeží vypracovaných a obhájených účastníky I. ročníku Studia pedagogiky volného času v rámci projektu Klíče pro život

Více

Zpravodaj. V tomto čísle:

Zpravodaj. V tomto čísle: ZŠ HORÁCKÉ NÁM. BRNO 1/2014 Zpravodaj Projekt OPVK alias šablony Možná jste někdo uslyšel začátkem ledna jednu velkou ránu, která se ozvala z naší školy. To byl kámen, který spadl ze srdce paní ekonomky.

Více

Č. j.118/2014. Školní program. Škol. rok 2014/15 MŠ Kamínek Pardubice

Č. j.118/2014. Školní program. Škol. rok 2014/15 MŠ Kamínek Pardubice Č. j.118/2014 Školní program Škol. rok 2014/15 MŠ Kamínek Pardubice Obsah: 1. Identifikační údaje o škole 2. Charakteristika MŠ a okolí 3. Podmínky 3.1. Věcné podmínky 3.2. Životospráva 3.3. Psychosociální

Více

TŘÍDA "A" Kuřátka. Každé ráno děti naše jdou do školky KUŘÁTEK. Hrají si na bábu slepou, na postavy z pohádek

TŘÍDA A Kuřátka. Každé ráno děti naše jdou do školky KUŘÁTEK. Hrají si na bábu slepou, na postavy z pohádek Blateňáček 23. Číslo, 2008 (prosinec) MŠ Blatenská 2145, Praha 4, 2008 Z OBSAHU: KDO JSME představení tříd KDE JSME BYLI Školní zralost Angličtina Wattsenglish Naše třídy TŘÍDA "A" Kuřátka Každé ráno děti

Více

ČERVEN 2011. Miroslav Bičan - 5. A

ČERVEN 2011. Miroslav Bičan - 5. A ČERVEN 2011 Úvodník... a skončil další školní rok. Prázdniny, dovolená dny zaslouženého volna jsou konečně před námi. Užijme si je každý dosytosti a po svém. I v letošním roce jsme při školní práci žákům

Více

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem šk. rok 2013 2014 / č. 46 / vydáno 15. dubna 2014 Vážení rodiče, jaro už je tady a s ním se Vám dostává do rukou již 46. číslo našeho Zpravodaje.

Více

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka Výroční zpráva školní rok 2009-2010 Obsah 1. Základní údaje o škole... 4 Charakteristika školy... 5 Vybavení školy... 5 2. Obory vzdělání

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM Základní škola a mateřská škola Ludgeřovice, příspěvková organizace MŠ Vrablovec ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM Název školního vzdělávacího programu Školka plná pohody Zpracovala : Pavla Olšáková, vedoucí učitelka

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS. Základní škola a Mateřská škola Vlčnov červen 2015. Aneta Svobodová, 7.A

ŠKOLNÍ ČASOPIS. Základní škola a Mateřská škola Vlčnov červen 2015. Aneta Svobodová, 7.A ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola červen 2015 Aneta Svobodová, 7.A Z Mateřské PŘEDŠKOLÁCI SE LOUČILI SE ŠKOLKOU NEBO ŠKOLKA S PŘEDŠKOLÁKY? Jak to vlastně je? V každém případě to bylo príma.

Více