KATALOG KULTURNÍCH AKCÍ. školní rok 2015/2016

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "KATALOG KULTURNÍCH AKCÍ. školní rok 2015/2016"

Transkript

1 KATALOG KULTURNÍCH AKCÍ školní rok 2015/2016 Katalog je sestaven z divadelních představení a pořadů, které byly v minulých sezónách úspěšné a také z řady novinek. Začátky představení jsou stanoveny na 9.00 a hodin. Představení budou probíhat v KC 12, Jordana Jovkova 3427/20, Praha 4. Vstupné činí 50,- Kč, zůstává stejné jako v předchozích letech. Spojení do KC 12, Jordana Jovkova 3427/20, Praha 4: bus 139, 150, 157, 173, 253 do stanice Tylova čtvrť bus 165 do stanice Poliklinika Modřany tram 3 a 17 do stanice Poliklinika Modřany Objednávku zasílejte poštou nebo em do na adresu: KULTURNÍ CENTRUM 12 Jordana Jovkova 3427/ Praha 4 - Modřany kontaktní osoba: Martina Slívková telefon: , , webové stránky: https://www.facebook.com/kulturnicentrum12

2 D RUM CIRCLE Drum Circle je forma skupinového bubnování. Účastníci sedící v kruhu hrají na různé druhy bubnů a perkusních nástrojů (djembe, tubana, djun djuny, frame drumy, tamburíny, chřestítka). Jejich hraní vede a koordinuje facilitátor, zkušený hudební, který udává rytmus, mění ho, podněcuje a usměrňuje aktivitu účastníků. Bubnování s dětmi ze školky má svá specifika. Děti potřebují střídat činnosti častěji, proto nebudeme jen bubnovat, ale i zpívat, tancovat, hrát si, vymyslíme vlastní píseň nebo si zkusíme zazpívat jako Indiáni, Eskymáci, Filipínci, Afričané. Děti společné bubnování baví a získávají si vztah k hudbě, rytmice a hraní na hudební nástroje. Během programu budeme procvičovat rytmiku, pracovat na společném prožitku, rozvíjet improvizační schopnosti, získávat si pozitivní vztah k hudbě. Bubnování je mimo jiné i fyzická aktivita, při které dochází k propojování hemisfér. Každý nemusí být virtuos, ale můžeme si společně zahrát. Vhodné pro: děti od 4 let Doba trvání: 45 minut Termín: v průběhu celého školního roku Lektor: Petr Šušor Webové stránky:

3 V ELKÁ CIRKUSOVÁ POHÁDKA Srdcervoucí komedie o tom, jak ztracený cirkusový syn nástrahy černého principála zhatil a tímto tak lásku krásné princezny získal a cestu zpět ke své cirkusové famílii našel. Kejklíř a divadelník Vojta Vrtek se rozhodl spojit svoji lásku k loutkovému divadlu s dlouholetým vztahem k romantice starých dobových cirkusů. Velká cirkusová pohádka je klasický pohádkový příběh, vyprávěný nejen za pomoci netradičních loutek, ale i různých žonglérských, artistických a kouzelnických technik a dovedností. Vhodné pro: děti od 4 let Doba trvání: 45 minut Termín: říjen 2015 Účinkuje: Kejklířské divadlo z Doudleb - Vojta Vrtek Webové stránky:

4 S TRAKATÉ BAJKY Pohádka o třech českých komediantech, kteří procestovali celou Francii, a teď přijeli k nám se svým představením Strakaté bajky. Kratičkými bajkami Vás nejen pobaví, ale přinesou Vám i mravní ponaučení. Komedianti pohotově střídají role i kostýmy zvířátek, na jejichž charakterech nastaví dětem zrcadlo lidských vlastností. Každá bajka končí ponaučením jasně pochopitelným pro dětského diváka. Pohádka rozvíjí dětskou fantazii i pomoci rytmických a snadno zapamatovatelných písniček. Děti se mohou těšit, že se do představení aktivně zapojí a domů si tak odnesou nejen zážitek z pohádky, ale i hlubší pohled na svět. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 50 minut Termín: říjen 2015 Účinkuje: Divadlo Láryfáry Webové stránky:

5

6 D OPRAVNÍ VÝCHOVA Dopravní výchova je zábavný a poučný pořad, ve kterém se děti dozvědí, jak se správně chovat na silnici, chodníku a proč jsou na silnici dopravní značky a co znamenají. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 45 minut Termín: říjen 2015 Účinkuje: Divadlo emillion - Emil a Lenka Navrátilovi Webové stránky:

7

8 J AK ŠEL PEJSEK DO ŠKOLY Příběh Pejska a Kočičky o tom, co všechno Pejsek prožil, než se poprvé vypravil do školy. Ale v Psí škole Pejsek ostudu neudělal a přinesl domů velikou jedničku....dneska půjdu do školy, jdu se učit úkoly, číst, psát a počítat, dělit, sčítat a odčítat... Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 50 minut Termín: říjen 2015 Účinkuje: Divadélko Romaneto - Jaroslava Nárožná a Roman Korda Webové stránky:

9

10 N ENÍ DRAK JAKO DRAK Stalo se, nestalo, do království přiletěl drak. Na zámku je pozdvižení, protože rozhodně hodlá poobědvat princeznu. Po celém království i v okolních zemích se shání zdatní mládenci, rytíři i prostí chasníci, kteří by se drakovi postavili. Zkrátka, jak už to v pohádkách bývá. Jenomže, není drak jako drak! Ani v našich pohádkách nechybí drak a princezna, ale všechno je jinak. Ne každý drak má chuť na princeznu, ne každá princezna se draka bojí a ne všechno, co se říká, bývá pravda. Nechte se překvapit. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 50 minut Termín: říjen 2015 Účinkuje: Divadýlko Kuba - Dana a Petr Mládovi Webové stránky:

11

12 O RYBABĚ A MOŘSKÉ DUŠI Představení pro děti inspirované pohádkou renomovaného výtvarníka Petra Nikla. Víte, kdo stvořil zemi a jak vzniklo moře? Víte, proč ryby umí plavat a ptáci létat? K čemu má chobotnice inkoust a medúza své světlo? A proč všichni máme duši? Poetická i vtipná pohádka o rybě Rybabě, která se nebojí okusit nepoznané a o jejím domově - krásně magickém podmořském světě. Herečky spolu s dětmi hravou formou zkoumají, objevují a poznávají moře i zemi. Pohádka kombinuje loutkové i činoherní principy, je založená na výtvarném a hudebním osobitém pojetí. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 50 minut Termín: říjen 2015 Účinkuje: Divadlo Liberta - Anežka Hessová a Markéta Dvořáková Webové stránky:

13

14 T VÉ TĚLO - TVŮJ HRAD Jsou lidé, kteří nemají dům ani byt, ba ani svůj vlastní pokoj. Není však živáčka, který by nebydlel alespoň v sobě. Je to tak, naše tělo je náš hrad. Pojďte se na něj podívat. Při neobvyklé exkurzi za přítomnosti šašků získáte důkazy o škodlivosti cukru, tabáku, alkoholu, prášků. Nechcete, aby Váš hrad chátral? Nechcete ruinu, zříceninu? Pak neváhejte ani na vteřinu a vstupte. Vhodné pro: od 5 let Doba trvání: 55 minut Termín: říjen 2015 Účinkuje: Divadlo Piškot - Miriam a Petr Peškovi

15

16 O HOLČIČCE, KTERÁ ZLOBILA Taky se vám občas stane, že se prostě neudržíte a musíte zlobit? Skočí vám na záda Škareďák Vztek nebo Baba Zlomyslná a Skřítek Neposlucha do ouška našeptává cosi o Království divočin, kde je možné divočit a zlobit od rána do večera? To se líbí naší neposlušné holčičce Božence. Ona se chce stát královnou všech divočin, a tak zlobí a zlobí... Jenže na scénu přichází paní Truda, která nemá ráda děti zlobivé a umí vyléčit všechny dětské nemoci". Autorský příběh plný legrácek, zlobení a odpuštění. To vše za hudebního doprovodu excelentního dua Ukulela Ajuš a Ivuš. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 50 minut Termín: listopad 2015 Účinkuje: Divadlo Kasperle - Andrea Marečková a Ivana Hessová Webové stránky:

17

18 P ŘÍHODY VČELÍCH MEDVÍDKŮ Brumda a Čmelda jsou malí čmeláci, které většina z nás jistě zná z televizních večerníčků. Jejich dobrodružství ožívají uprostřed rozkvetlé louky, na které se čmeláčci učí nejen létání a sběru sladkého medového prášku, ale také odvaze k překonávání nástrah lučního světa. Díky moudrým radám své maminky a pomoci svých kamarádů Housenky, Motýla a krásné Berušky šťastně překonají nástrahy hladového Pavouka, zachrání malé miminko a stanou se hrdiny celého palouku, když dopadnou strašidelného Pučmelouda. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 50 minut Termín: listopad 2015 Účinkuje: Divadlo Krapet Webové stránky:

19

20

21 V YPRÁVĚNÍ STARÉHO VLKA ANEB PRAVDA O KARKULCE Mnohokrát a mnoha způsoby, byla již vyprávěna jedna z nejznámějších a nejpopulárnějších pohádek Červená Karkulka. V původních verzích Vlk sežere babičku a Karkulku, a tím pohádka končí. Bratři Grimmové k tomu přidali myslivce, který krvelačnému příběhu dá dobrý konec - rozpáře vlkovi břicho a tak zachrání babičku s Karkulkou. Zeptal se však někdo starého vlka, jak tomu opravdu tenkrát bylo? Vžijme se do jeho kůže, den za dnem žít s cejchem krvelačného zvířete. Pohádka Divadla Koňmo těmto pomluvám a lžím učiní přítěž. Vlk si již nenechá líbit, aby se o něm po celém světě roznášely pomluvy a bude vám vyprávět, jak to skutečně bylo. Setkáte se také s autorem lživého příběhu, myslivcem, který se samozřejmě bude snažit všemožně zabránit odhalení své prohnanosti. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 50 minut Termín: listopad 2015 Účinkuje: Divadelní společnost Koňmo - Vít Schuster, Pavel Šmíd Webové stránky:

22

23 B AJAJA Komorní představení jednoho šaška a jeho pěti loutek, které nenechá nikoho chladným. Divák se stane na okamžik vojákem ve velké bitvě, prožívá boj udatného prince Bajaji při souboji s drakem. Vše samozřejmě končí svatební hostinou. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 50 minut Termín: listopad 2015 Účinkuje: Divadlo Víti Marčíka - Víťa Marčík Webové stránky:

24

25

26 Č ERT A KÁČA Autorkou čertovské pohádky je oblíbená česká spisovatelka Martina Drijverová, která zná dobře malé diváky. Proto napsala představení hravé, kde děti jen nesedí v hledišti, ale spolupracují s herci a stávají se tak součástí pohádky. Písničky Zdeňka Bartáka rozezpívají a rozhýbají všechny diváky. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 50 minut Termín: listopad 2015 Účinkuje: Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila - Eva Hrušková a Jan Přeučil Webové stánky:

27

28 V ÁNOČNÍ KABARET chodily po vesnicích různé V pořadu se děti přenesou do dřívějších dob, kdy ještě v období adventu maškary - jako třeba Barborky, Lucky, Mikuláška, Ambrož a Perechta. Dozví se o starých zvycích, poslechnou si veselé písničky o maškarách. Na závěr je připraveno malé Carusošou z nejznámějších koled. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 50 minut Termín: prosinec 2015 Účinkuje: Divadlo Andromeda - Andrea Sousedíková a Dodo Slávik Webové stánky:

29 A NDĚLÍČEK ANTONÍČEK Co všechno se může stát malému andělíčkovi Toníčkovi, když ho svatý Petr pošle zvěstovat narození Ježíška? Musí cestou dávat pozor na dráty vysokého napětí, letadla, a hlavně na čerta. A když se malý Toníček tak trochu ztratí, tak je to opravdu dobrodružství. Naštěstí poradí Tři králové a zářící kometa ukáže cestu z nesnází. A tak zpívejme spolu: Narodil se Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 50 minut Termín: prosinec 2015 Účinkuje: Buchty a loutky Webové stánky:

30

31 O ZAPOMNĚTLIVÉM PSANÍČKOVÉM ANDĚLÍČKOVI Vánoční pohádka o Psaníčkovém Andělíčkovi, který každé Vánoce nosí dětská přání Ježíškovi. Hlavní zápletkou pohádky je pak skutečnost, že náš Psaníčkový Andělíček jednou zaspí a tím se jaksi vše řádně zašmodrchá. A pak už bude záležet jen na tom, jestli se ho podaří vzbudit, není to ale vůbec tak jednoduché, jak se může zdát. Představení přinese do divadla kouzlo českých Vánoc. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 50 minut Termín: prosinec 2015 Účinkuje: Karel Zima a Jarmil Škvrna

32

33 L EGENDA O HVĚZDĚ Vánoční povídání o narození Ježíška a o tom, co se stalo v Betlémě před dávnými časy. V jesličkách spatří malého Ježíška, děvčátka si zahrají pannu Marii, chlapci svatého Josefa, Tři krále i pastýře, kteří se přijdou Ježíškovi poklonit. Děti se seznámí s vánočními zvyky, říkadly a koledami, které si společně zazpívají s herci na jevišti. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 50 minut Termín: prosinec 2015 Účinkuje: Divadlo Evy Huškové a Jana Přeučila - Eva Hrušková a Jana Hrušková Webové stánky:

34 V ÁNOCE ZA ČASŮ NAŠICH PRABABIČEK ANEB JAK SE V ČECHÁCH STRAŠÍVALO V divadelním představení se děti leccos dozvědí, nahlédnou do své budoucnosti při odlévání vosku či házením pantoflem. Až přijdou opravdové Barborky se svým mulise, mulise, mulise nebo Lucie s velkými zobáky, budou se možná i trochu bát. Ambrože budou jistě z bezpečné vzdálenosti škádlit halasným a veselým pokřikováním. Co kdyby někoho opravdu strčil do velkého pytle? Jen co odejdou dávná strašidla, nastává v našem pořadu čas vánoční. S dětmi postavíme Betlém, zazpíváme si koledy a vzpomeneme další krásné štědrovečerní zvyky, to aby dávné časy našich prababiček znovu ožily Vhodné pro: děti od 5 let Doba trvání: 50 minut Termín: prosinec 2015 Účinkuje: Studio dell arte - Stanislava Kočvarová a Sylva Malinková Webové stránky:

35

36 V ODNICKÁ POHÁDKA Pohádkový příběh Vodníka Hromajzlíka a Vodnice Bublinky u rybníčku Kalužníčku. Za pomoci svých vodních přátel - pana Čápa Klapyklapa, Kapra Petra a Ropuchy Chachachy přelstí zlou a panovačnou Žábu - Ježižábu a mohou mít konečně svou pravou vodnickou svatbu, kde všichni hráli, zpívali a breketali....ryby, raci, štiky, kapři, i ta malá žabička, všichni spolu svorně žijem pod hladinou rybníčka..." Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 45 minut Termín: leden 2016 Účinkuje: Divadélko Romaneto - Jaroslava Nárožná a Roman Korda Webové stránky:

37

38 K OUZLA A ČÁRY TAJEMNÉ PRAHY Pohádka, odehrávající se na Karlově mostě, je plná pověstí, písniček a příběhů, které se hravou formou snaží přiblížit dětem naše české pověsti a zároveň bohatou historii našeho hlavního města - Pověst o Libuši, o Karlově mostě, čertovský příběh doktora Fausta a Golema, příběh o mistru Hanušovi. To vše se děti dozví přímo od pražské flašinetářky Růženy, jejího bratra Josífka a od vodníkovy dcery Ploutvičky. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 50 minut Termín: leden 2016 Účinkuje: Divadlo Láryfáry Webové stránky:

39 B YLO, NEBYLO Interaktivní představení plné krátkých pohádek, hádanek, říkadel, her, rozpočitadel a písniček, uvádějící děti nenásilně a s humorem do tajů lidové slovesnosti a apelující na dětskou tvořivost a spontánnost. Víte, co se stane, když se dva rozpustilí zvědaví kluci setkají s opravdovským pohádkovým Hloupým Honzou, který, jak se ukáže, má pod čepicí? Začnou si spolu hrát a společně s dětmi poznávat lidové písničky, básničky, říkadla i rozpočítávadla, hádanky i zábavné hry. Dozví se o strašidlech a hejkalech, ale třeba i o tom, jak vlastně vznikala taková obyčejná lidová písnička. Dětem připomenou známé i méně známé lidové pohádky, ve kterých se vzrůstající chutí a nadšením vystřídají několik převleků a rolí, aby nakonec pochopili, že Hloupý Honza je vlastně kamarád, který jim ukázal, že lidová slovesnost není žádná věda, ale spíš zábava a veliká legrace. Vhodné pro: děti od 5 let Doba trvání: 50 minut Termín: leden 2016 Účinkuje: Divadlo Žlutá houpačka - Libor Jeník, Ivan Čermák a Jiří Kohout Webové stránky:

40

41 T A NAŠE PÍSNIČKA V pořadu Ta naše písnička účinkuje zpěvačka s kytarou Jana Rychterová a vtipálek s houslemi Vladimír Pecháček. Abychom nezapomněli na lidové písničky, trochu si je připomeneme. S doprovodem kytary a houslí se to nejen krásně poslouchá, ale i snadno učí. Zapojíme ruce i nohy, třeba se naučíme i něco nového. A za odměnu budou děti hádat písničky z pohádek a večerníčků, které Vladimír umí krásně hrát na housle i zpívat. Vhodné pro: děti od 4 let Doba trvání: 50 minut Termín: leden 2016 Účinkuje: Jana Rychterová a Vladimír Iljič Pecháček Webové stránky:

42 M ALÁ MOŘSKÁ VÍLA Do opuštěné kavárny přichází mladá žena. Pro číšníka, který nemá žádné jiné hosty, je to vítané zpestření jinak nudného dne. Mladou ženu poněkud ruší jeho přehnaná péče, protože přišla s úmyslem číst si. Ale nakonec se situace vyvine tak, že čtou společně pohádku o Malé mořské víle známého dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena, kterou oba dobře znají a rádi se k ní vrací i jako dospělí. Malá mořská víla žije v nádherném podmořském království společně se svou sestrou a laskavým, ale přísným otcem. Na rozdíl od své starší sestry nesmírně touží poznat svět lidí a stát se jeho součástí. Připadá ji, že na zemi mezi lidmi je všechno mnohem krásnější a zajímavější. V den jejích patnáctých narozenin se poprvé smí vynořit nad hladinu a podívat se, co je nad ní. Uvidí krásnou loď, na které se plaví mladý princ. Víle se okamžitě zalíbí, a když pak se strhne obrovská bouře a princ se málem utopí, zachrání ho a vynese na břeh. Po chvíli se princ probere a první koho uvidí je neznámá mladá dívka, kterou mylně považuje za svou zachránkyni. Malá mořská víla vyhledá mořskou čarodějnici, která ji zbaví rybího ocasu a přičaruje ji lidské nohy. Cena za toto kouzlo je však nesmírně vysoká - víla jí musí dát svůj hlas. Povede se víle získat princovu lásku a tím nesmrtelnou duši? Pohádkový příběh o touze, lásce a obětavosti předvádějí číšník a mladá žena společně hrou s loutkami. Jevištěm se stává celé prostředí kavárny, ale především velké akvárium, kde se odehrávají magické podmořské scény. Během hry dochází ke sblížení číšníka a mladé ženy, které je tak trochu groteskní paralelou vztahu malé mořské víly a prince. Vhodné pro: děti od 5 let Doba trvání: 50 minut Termín: leden 2016 Účinkuje: Markéta Pellarová Mráziková a Peter Varga Webové stránky:

43

44 A LADINOVA KOUZELNÁ LAMPA Tentokrát se vypravíme s Aladinem pro kouzelnou lampu do tajemné hory Káf. Ovšem v pohádce nemá hrdina nikdy na růžích ustláno a Aladin bude moci vyzkoušet svoji vytrvalost a statečnost. Představení nás vtáhne do atmosféry dávného orientu. Oko potěší jeho malebností. A ucho kulturou použitého jazyka. To vše za doprovodu stylové arabské muziky. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 40 minut Termín: leden 2016 Účinkuje: Dřevěné divadlo - Jan Hrubec Webové stránky:

45

46 O ZVĚDAVÉM SLŮNĚTI Výpravné představení pro děti vzniklo podle bajky R. Kiplinga, Sloní mládě, což napovídá, že děti kromě slůněte uvidí i další členy jeho africké rodinky - velké loutky sloních rodičů, žirafy, hrocha, krokodýla, opice, pštrosa, papouška a mnoha jiných. Stanou se svědky dlouhé cesty zvědavého slůněte, které se touží dozvědět, co mívá krokodýl k obědu a navíc se dočkají i ponaučení, což se u bajek stává. V našem ponaučení jsme se od předlohy poněkud odchýlili, na rozdíl od slůněte R. Kiplinga, které na svou zvědavost doplácí, jsou děti v naší inscenaci při závěrečné písničce vybízeny: Jen se ptej, ať se všechno dozvíš. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 50 minut Termín: únor 2016 Účinkuje: Studio dell arte - Sylva Malinková a Stanislava Kočvarová Webové stánky:

47

48 Z IMNÍ PŘÍHODY VČELÍCH MEDVÍDKŮ Volné pokračování pohádky Příhody včelích medvídků provázené písničkami Petra Skoumala a texty písní Zdeňka Svěráka. A co se všechno dozví děti v naší pohádce? Víte, jak se Čmeláčci chystají na zimu? Proč je podzim tak sladký? Kde spí v zimě pavouk? Co dělají Čmeláčci o Vánocích? Kdo je to bílé strašidlo s pometlem? Čí jsou stopy ve sněhu. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 50 minut Termín: únor 2016 Účinkuje: Divadlo Krapet Webové stránky:

49

50 P INOCCHIO Pohádka s neobyčejným hrdinou - dřevěným panáčkem s dlouhým nosem se proslavila po celém světě. Panáček, kterého starý řezbář Geppetto vyrobil ze zvláštního kusu lipového dřeva, jehož jméno říkat netřeba. Panáček, co chodit už umí, z domu hned uteče, myslíc si, že všemu hned rozumí. Příběh, s ne tak překvapivým, ale velice krásným koncem. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 45 minut Termín: únor 2016 Účinkuje: Loutkové divadlo Já to jsem - Vítězslav Marčík ml. a Adam Berger Webové stránky:

51

52 C IRKUS PLNÝ LOUTEK Dvojice klaunů vám zábavnou formou předvede pestrou škálu loutkových umělců, kouzla a prvky magie. Diváci uvidí loutkářské technologie dávno zapomenuté i zcela nově objevené. K vidění budou: fakír a jeho dvě tanečnice, divocí psi, donský kozák, stepaři ze Skotska, krásná akrobatka, drezůra koní, žena, zvedající těžká břemena, kouzelná bedna. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 50 minut Termín: únor 2016 Účinkuje: Divadlo emillion - Emil a Lenka Navrátilovi Webové stránky:

53

54

55 K RÁLOVSTVÍ NA KOLEČKÁCH Pohádkový příběh královské rodiny, která se rozhodne, že objede celý svět. Jedná se o vtipný a výchovný kousek, představení plné nápadité scénografie, které vybízí k rozvinutí dětské zvídavosti, rozhledu, fantazie a také tolerance. Král Alfonz, královna Hedvička a princ Otík vyjedou ze svého království na cestu kolem světa. Jako první místo své expedice si zvolí Prahu, jedno z nejkrásnějších měst. Pak pokračují dál do Paříže, kde navštíví Eiffelovu věž a katedrálu Notre Dame, v Londýně se královna Hedvička setká s královnou Alžbětou, v Maďarsku ochutnají guláš, na Slovensku brynzové halušky a v Itálii pizzu Margaritu. V New Yorku se Otík ztratí, ale pak ho naštěstí rodiče najdou! V Grónsku potkají Inuity, v Peru je zastihne nečekaná zima, v Austrálii si zas užijí sluníčko a mořské vlny, v Africe potkají spoustu zvířat Hlavní hrdina Otík, je nejenom chytrý a hezký, ale co je nevídané, Otík mluví v rýmech. A tak si diváci užijí nejen písničky za doprovodu harmoniky, ale také krátké verše, které Otík sype z rukávu Vhodné pro: děti od 4 let Doba trvání: 50 minut Termín: únor 2016 Účinkuje: ANPU - Bela Schenková, Ivana Hessová Webové stránky:

56

57

58 Č ERVENÁ KARKULKA ANEB TO JE ALE NÁHODIČKA V pohádce dominují dvě originální loutky Karkulky a vlka a je počítáno se spoluprací diváků. Naše představení jde záměrně jinou cestou, než většina dětských loutkových klasických pohádek. Máme za to, že jich je dost na to, aby vznikaly jen další klony téhož S chutí přiznáváme úlohu herců, kteří původně dokonce nejsou ani herci, nýbrž malíři pokojů. Ti přijdou vždy do daného prostoru toliko vymalovat a k práci si jednoduše zapnou rádio. Ovšem pohádka, kterou v rádiu začne vyprávět Jiří Lábus, je jaksi popletená. A jako pozvánku na naši pohádku jednu otázku: Četli jste někde o tom, že byla Karkulka krásná a hubená? Že ne? My taky ne. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 50 minut Termín: březen 2016 Účinkuje: Karel Zima a Jarmil Škvrna

59

60

61 O CHYTRÉ KMOTŘ LIŠCE Kmotra Liška svou chytrostí a lstivostí napálí lidi, kteří si myslí, že jsou pány tvorstva. Situace řeší důvtipem, humorem a trochou zlomyslnosti. Dokáže ale také pochopit, kdy její taškařice přesáhnou únosnou míru a své chyby napraví. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 50 minut Termín: březen 2016 Účinkuje: Divadélko Andromeda - Andrea Sousedíková a Dodo Slávik Webové stránky:

62

63 J AK SKŘÍTEK MÁLEM ZASPAL JARO Skřítkové Čepička a Konvička žijí každý na svém paloučku, o který se starají. Jenže Čepička je pěkný lenoch, málem zaspal jaro a má celý palouček ještě pod sněhem. Konvička se mu sice snaží pomoci, ale má dost své práce. Snad i s pomocí dětí se vše stihne připravit na Velikonoce. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 45 minut Termín: březen 2016 Účinkuje: Divadélko Kos Webové stránky:

64 V ELIKONOČNÍ POHÁDKA Dny se prodlužují, země se probouzí ze zimního spánku, lidé oslavují období Velikonoc. V naší pohádce se setkáme s příběhem Andulky, která se snaží dodržovat řadu rituálů a zvyků, jež jsou spojeny s oslavou probouzející se přírody. Představení je zpestřeno množstvím loutek, propleteno nečekanými scénickými nápady a doladěno tóny písní a říkanek. Vhodné pro: ročník ZŠ Doba trvání: 50 minut Termín: březen 2016 Účinkuje: Divadýlko Mrak - Yvonna Kršková a Josef Melena Webové stránky:

65

66 J AK PAN SLEPIČKA A PANÍ KOHOUTKOVÁ MALOVALI VAJÍČKA Pohádka s velikonočními zvyky a tradicemi. Veselý příběh z pohádkové vesnice, kde nezvaný host Vajíčkojed Žlutý nakonec společně s paní Kohoutkovou zachrání neposlušného pana Slepičku. já zavolám Kohoutka, Kohoutku můj milý, asi sedí v kurníčku a má dlouhou chvíli Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 50 minut Termín: březen 2016 Účinkuje: Divadélko Romaneto - Jaroslava Nárožná a Roman Korda Webové stánky:

67

68 H URÁ, JARO JE TADY ANEB VELIKONOCE ZA DVEŘMI Zábavný pořad, ve kterém se děti dozví něco o starých zvycích jara, ale také o velikonočních svátcích a tradicích, uslyší písničky a nebude chybět ani velikonoční soutěž. Vhodné pro: děti od 5 let Doba trvání: 50 minut Termín: březen 2016 Účinkuje: Divadélko Andromeda - Andrea Sousedíková a Dodo Slávik Webové stránky:

69 R OZKRÁVKA ANEB POHÁDKA O TŘECH TELÁTKÁCH Víte o tom, že v pohádkovém lese žijí vedle třech kůzlátek a třech prasátek také tři telátka? Nevíte? Vždyť o tom nevěděli ani páni spisovatelé, jinak by určitě o třech telátkách napsali pohádku. Ale my jsme na to přišli. Ale nejen na toto, ale kopec dalších věcí. Pokud chcete vědět, kdo zachránil kůzlátka z břicha vlka, kdo pomohl prasátku postavit pevný dřevěný domeček, kde seděla maminka koza na kávičce, mezitím co si vlk pochutnával na kůzlátkách a jiné kravinky, určitě si nenechejte ujít tento hudební příběh. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 45 minut Termín: březen 2016 Účinkuje: Divadlo PIKI Pezinok Webové stránky:

70

71

72 J AK STATEČNÝ HONZÍK ZOUBKY SVÉ ZACHRÁNIL Jak přesvědčit děti o důležitosti pravidelné zubní hygieny? O tom je naše divadelní představení, které dětem vysvětlí, jaký nepřítel se skrývá v ústní dutině a jaké zbraně a techniku musí proti němu nasadit, aby jim jejich zoubky vydržely. Zkrátka je to napínavý a zábavný příběh, který děti hravou formou poučí a také je zbaví strachu z návštěvy zubní ordinace. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 50 minut Termín: duben 2016 Účinkuje: Studio dell arte - Stanislava Kočvarová a Sylva Malinková Webové stránky:

73

74 O DEVÍTI MĚSÍČKÁCH Víte, jak jste přišli na svět? Protože mnozí tatínkové a maminky to tak docela přesně nevědí... Ve Francii se prý děti rodí ze zelných hlávek. V Anglii se prodávají ve speciálních obchodech a v Čechách a na Slovensku prý děti přinášejí ptáci. Aby bylo jednou a provždy jasno, vzniklo toto představení. Dozvíte se v něm, že všechny děti, francouzské i anglické, chudé i bohaté, bílé i černé, přicházejí na svět úplně stejně. Ale dříve, než se to stane, musí prožít v maminčině bříšku devět veselých, dobrodružných, ale někdy i nebezpečných měsíců. Tak, jako je prožívá i náš miminkovský hrdina Miško. Vhodné pro: děti od 4 let Doba trvání: 45 minut Termín: duben 2016 Účinkuje: Divadlo PIKI Pezinok Webové stránky:

75

76 A HOJ SVĚTE! Pořad je poctou básníku Jiřímu Žáčkovi. Seznamuje nejmenší děti s tímto českým básníkem. Název pořadu je odvozen od první básnické sbírky Jiřího Žáčka, která se jmenuje Ahoj, moře! Zároveň je to i průvodce celou naší zeměkoulí, naším světem. V písničkách probereme dopravní prostředky i světadíly. V pořadu děti uslyší spoustu písniček, některé se naučí zpívat. Autor hudby Jaromír Klempíř dětským posluchačům a jejich vkusu dobře rozumí. Malé diváky zaujmou hrdinové Žáčkova Slabikáře a Čítanky - Lucka a Kuba. Děti spolupracují v hledišti i na jevišti, cestují kolem světa. Dozvídají se, kdo žije třeba v Austrálii, kde žijeme my, jak se dostat až na konec světa. Vhodné pro: děti od 5 let Doba trvání: 50 minut Termín: duben 2016 Účinkuje: Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila - Eva Hrušková a Jana Hrušková Webové stránky:

77 N Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 45 minut Termín: duben 2016 Účinkuje: Buchty a loutky Webové stránky: EPOSLUŠNÁ KŮZLÁTKA Ach, ta neposlušná kůzlátka! Zlobí a vyvádějí, až je sežere vlk. Ale hodná maminka koza je dokáže vysvobodit z vlčího břicha, neposluchy milované... A vlk? Ten se utopil! Méé, přijďte se podívat!

78 P UTOVÁNÍ S PANTOMIMOU Jak se změní člověk v herce - mima? To všichni uvidí na vlastní oči. Uvidí skříňku s líčidly a proměnu lidské tváře v masku, která se umí na povel smát, být smutná, odvážná i hrozná. Tentokrát o Davidu a Goliáši - pohádkový příběh o tom, že se velcí nemají vytahovat na malé, silnější na slabší a úplně nejlepší je být kamarádi. Veselé pantomimické vystoupení Martina Sochra, jediného a přímého žáka francouzské mimické školy Marcela Marceaua, děti nejen pobaví, ale spolu s hercem budou i součástí představení. Vhodné pro: děti od 5 let Doba trvání: 55 minut Termín: duben 2016 Účinkuje: Martin Sochor Webové stránky:

79

80 D LOUHÝ, ŠIROKI A BYSTROOKÝ V představení na motivy pohádky K. J. Erbena objeví princ Světomil nejen svou životní lásku, ale i mocnou a nezměrnou sílu přátelství. Hlavní autorská myšlenka - nezištná pomoc cizokrajných souputníků a vítězství dobra - zdůrazňuje potřebu soucitu i lidské spolupatřičnosti a také nesmyslnost rasových předsudků. Palmová sukýnka, žádné gatě - toť Dlouhý - běžec na dlouhé tratě. Pleť jako eben, nohy jak z kůlů - toť Dlouhý - běžec z kmene Húlú Kde se ten podivín vzal u Erbena? Cherchez la femme - za vším je žena. Držet se předlohy prý není povinné, snad jí to původní autor promine. Divadelní óda na oslavu přátelství a nezištné pomoci v nouzi, dokonce na mezinárodní úrovni. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 45 minut Termín: květen 2016 Účinkuje: Divadlo Piškot - Petr Pešek

81

82 O STRAŠNĚ LÍNÉM HONZOVI V českých pohádkách vystupuje mnoho Honzů. Jsou hloupí i chytří, stateční i zbabělí. No a ten náš je líný jako stará čepice. Je tak líný, že za žádných okolností nechce slézt z pece. Přestože mu sudička předpověděla, že zabije draka a dostane princeznu za ženu, nechce se z pece hnout. A tak musí král přitáhnout draka až do chalupy, aby ho Honza zabil. Pak už zbývá ho jenom přemluvit, aby šel na námluvy. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 50 minut Termín: květen 2016 Účinkuje: Divadélko Andromeda - Andrea Sousedíková a Dodo Slávik Webové stránky:

83 N ORSKÁ POHÁDKA Představení na motivy norské lidové pohádky o princi zakletém v medvěda a dlouhé cestě k jeho vysvobození. Brum, brum, jdu si pro nevěstu!" Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 45 minut Termín: květen 2016 Účinkuje: Buchty a loutky Webové stránky:

84

85 T ATÍNEK NENÍ K ZAHOZENÍ První pohádka vypráví o tom, jak se tatínek a maminka seznámili. Ve druhé se dovídají, že v domě, ve kterém bydlí, straší a ve třetí onemocní dítě. Hrají dva herci s velkými i malými loutkami a v bohaté výpravě, kde je drak lidožrout, radnice, město, domov, sklep, strašidla i sousedé. A taky dva psi. A všechno je to o tom, že se tatínek a maminka mají rádi, i jejich děti bratr se sestrou, drží spolu, přestože se někdy hádají a perou. A jedině tak se podaří všechna strašidla, nemoci a draky překonat. Vhodné pro: všechny děti MŠ Doba trvání: 60 minut Termín: květen 2016 Účinkuje: Divadlo Lokvar - Ivana Lokajová a Peter Varga Webové stránky:

Spojení do KC 12 bus 139, 150, 157, 173, 253 do stanice Tylova čtvrť bus 165 do stanice Poliklinika Modřany tram 3 a 17 do stanice Poliklinika Modřany

Spojení do KC 12 bus 139, 150, 157, 173, 253 do stanice Tylova čtvrť bus 165 do stanice Poliklinika Modřany tram 3 a 17 do stanice Poliklinika Modřany Katalog je sestaven z divadelních představení a pořadů, které byly v minulých sezónách úspěšné a také z řady novinek. Začátky představení jsou stanoveny na 9.00 a 10.30 hodin. Představení budou probíhat

Více

V pořadu se děti přenesou do dřívějších dob, kdy ještě v období adventu chodily po vesnicích různé maškary - jako třeba Barborky, Lucky, Mikuláška, Ambrož a Perechta. Dozví se o starých zvycích, poslechnou

Více

KULTURNÍ CENTRUM VÝZNAMNÉ DNY SLAVTE S NÁMI

KULTURNÍ CENTRUM VÝZNAMNÉ DNY SLAVTE S NÁMI KULTURNÍ CENTRUM 12 VÝZNAMNÉ DNY SLAVTE S NÁMI BØEZEN PROSINEC 2014 Kulturní projekt Významné dny slavte s námi se koná pod záštitou místostarostky městské části Praha 12 Mgr. Zlatuše Rybářové. KULTURNÍ

Více

karlova a jaromírova pohádka 12. 10. v 15:00 a 17:00 h

karlova a jaromírova pohádka 12. 10. v 15:00 a 17:00 h Moji milí kamarádi, jsem zase tady. Já, váš vesmírný přítel Uffokousek. Letos jsem pro vás připravil nadpozemský divadelní program. A nejen to! Ke každému představení pro první dvě věkové kategorie získáte

Více

Recepty malého Mikuláše Vánoční pohádková soutěž Ilustrátorka Helena Zmatlíková

Recepty malého Mikuláše Vánoční pohádková soutěž Ilustrátorka Helena Zmatlíková Vánoce 2013 50 let s KMČ! Recepty malého Mikuláše Vánoční pohádková soutěž Ilustrátorka Helena Zmatlíková Illustrations Helena Zmatlíková heir, 1962 Editorial Ahoj děvčata, ěč ahoj kluci, ahoj všichni

Více

Pohádky, říkanky, úkoly Audioknihy

Pohádky, říkanky, úkoly Audioknihy Jaro 2015 Pohádky, říkanky, úkoly Audioknihy Illustrations Vendula Hegerová Soutěž slepte konce podle velikosti vajíčka Editorial Vážení rodiče, katalog Pohádková školka, který právě držíte v ruce, je

Více

Vážení kolegové, vážené kolegyně,

Vážení kolegové, vážené kolegyně, Vážení kolegové, vážené kolegyně, Pro školní rok 2009/2010 vám Knihovna města Plzně předkládá nový katalog kulturních a vzdělávacích pořadů a doufá, že si z bohaté nabídky vyberete. Vybírejte uvážlivě

Více

vazba: tvrdá formát: 230 x 270 mm rozsah: 32 stran EAN 9788073213244 Titul je bohužel vyprodaný.

vazba: tvrdá formát: 230 x 270 mm rozsah: 32 stran EAN 9788073213244 Titul je bohužel vyprodaný. Jupiter 1000 obrázků ukrytých v Zemi víl Objev tajemství Země víl v této půvabné obrázkové knize. Hledej krásné květinové víly v tajemné zahradě, žabí princeznu ve škole pro víly a pokus se najít vlaštovky

Více

Dárek za každou objednávku z Pohádkové školky! Při objednávce jakéhokoliv titulu získáte super pastelky a notýsek

Dárek za každou objednávku z Pohádkové školky! Při objednávce jakéhokoliv titulu získáte super pastelky a notýsek Po vyčerpání zásob bude dárek nahrazen adekvátní odměnou. EditorIAl Vážené maminky a tatínkové, babičky a dědečkové, paní učitelky a páni učitelé, všichni přátelé dobrého čtení, v nové předvánoční Pohádkové

Více

Název knihy, autor charakteristika Cena Kategorie Využití v předmětech 1. Jak si postavit letadlo Martin Sodomka

Název knihy, autor charakteristika Cena Kategorie Využití v předmětech 1. Jak si postavit letadlo Martin Sodomka Název knihy, autor charakteristika Cena Kategorie Využití v předmětech 1. Jak si postavit letadlo Martin Sodomka Edice Technické pohádky příběh dvou malých zvířecích kamarádů, kteří si chtějí postavit

Více

Dvě soutěže o ceny. Tipy na dárky za vysvědčení. Zima 2015 1. Illustrations Zdeněk Miler

Dvě soutěže o ceny. Tipy na dárky za vysvědčení. Zima 2015 1. Illustrations Zdeněk Miler Zima 2015 Dvě soutěže o ceny Tipy na dárky za vysvědčení Illustrations Zdeněk Miler Zima 2015 1 Editorial Ahoj holky a kluci, věříme, že jste si hezky užili dlouhé vánoční prázdniny a že jste pod stromečkem

Více

I. Divadlo Radost v kontextu brněnské divadelní kultury

I. Divadlo Radost v kontextu brněnské divadelní kultury I. Divadlo Radost v kontextu brněnské divadelní kultury Pohlédneme-li do historie Divadla Radost, nalezneme tu několik vrcholných fází divadla, které bylo od počátku koncipováno zejména jako loutkové.

Více

Podzim 2014. 50 let s KMČ! Komiksová soutěž! 100 let Tove Janssonové! Rozhovor s Ondřejem Neffem! Vt ipy. Illustrations Honza Smolík

Podzim 2014. 50 let s KMČ! Komiksová soutěž! 100 let Tove Janssonové! Rozhovor s Ondřejem Neffem! Vt ipy. Illustrations Honza Smolík Podzim 2014 50 let s KMČ! Komiksová soutěž! 100 let Tove Janssonové! Rozhovor s Ondřejem Neffem! Illustrations Honza Smolík Vt ipy Editorial Ahoj holky, ahoj kluci, ahoj všichni přátelé Klubu mladých čtenářů

Více

Nové knihy - D Ě T S K Á

Nové knihy - D Ě T S K Á Lansmanne, Anne Zuzanka a její pes Ňufka /A. Lansmanne ; Ilustrace Pierre Couronne ; - Praha Junior 2006. - Nestr. - ISBN: 80-7146-032-X. příběhy, děti, psi, rodina, literatura, pro děti Ahoj děti! Jmenuji

Více

Vaše nová kancelář. www.toka.cz

Vaše nová kancelář. www.toka.cz Vaše nová kancelář www.toka.cz EDITORIAL Máte rádi Vánoce? Cesta hromadným dopravním prostředkem se často změní v nedobrovolný zdroj informací. Obzvlášť teď v předvánočním období, kdy se během tří zastávek

Více

Kvasnice číslo 24, vyšlo v prosinci 2010. Ze školních lavic

Kvasnice číslo 24, vyšlo v prosinci 2010. Ze školních lavic 24 2010 Ze školních lavic Ve čtvrtek 25. října jsme ve škole oslavili Halloween. Děti si přinesly do školy vydlabané dýně a strašidelné kostýmy. Během dopoledne jsme pořádali soutěže a hry. Nakonec jsme

Více

Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč. Nejzajímavější články. Jiří Černý v Divadélku pod schody

Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč. Nejzajímavější články. Jiří Černý v Divadélku pod schody Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč GAG-BEN Základní škola Třebíč, Benešova ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Kultura Buchty a loutky zavítaly opět k nám Loutkové divadlo Buchty a loutky je

Více

DIVADLO PRO DĚTI POTŘEBUJÍ DĚTI DIVADLO? podzim 14

DIVADLO PRO DĚTI POTŘEBUJÍ DĚTI DIVADLO? podzim 14 POTŘEBUJÍ DĚTI DIVADLO? Co je dítě? Malý, po poznání dychtící člověk. Potřebuje člověk kulturu? Akademický slovník cizích slov kulturu definuje jako "souhrn duchovních a materiálních hodnot vytvořených

Více

2013/2014 ALMANACH ŽÁKOVSKÝCH PRACÍ (6. A, 6. B, 7. B, 8. A, 8. B) Zpracovala Mgr. Jana Táborková ZŠ jazyků Karlovy Vary

2013/2014 ALMANACH ŽÁKOVSKÝCH PRACÍ (6. A, 6. B, 7. B, 8. A, 8. B) Zpracovala Mgr. Jana Táborková ZŠ jazyků Karlovy Vary 2013/2014 ALMANACH ŽÁKOVSKÝCH PRACÍ (6. A, 6. B, 7. B, 8. A, 8. B) Zpracovala Mgr. Jana Táborková ZŠ jazyků Karlovy Vary MINIPROJEKT 6. TŘÍD BÁSEŇ (6.A, 6.B) 2 MINIPROJEKT NA ZÁŘÍ/ŘÍJEN BÁSEŇ (6.A, 6.B)

Více

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje beseda s paní TISCHLER, dámou, která přežila 3 koncentrační tábory ze školních kronik pohřeb Karla Hynka Máchy rozhovor Ing. Vlasta Lišková zástupkyně

Více

Kateřina Fričová ředitelka programu ČT

Kateřina Fričová ředitelka programu ČT Česká televize jako médium veřejné služby věnuje po celý rok systematickou pozornost občanům s různými handicapy, národnostním menšinám, seniorům i dalším skupinám, bez nichž by naše společnost nebyla

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014 ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014 Z Mateřské školy Vlčnov Můj den se čtvrťáky Je pondělí 6. ledna. Po čtrnáctidenním volnu se již těším na moje děti ze čtvrté třídy mateřské

Více

SBÍRÁŠ, SBÍRÁM, SBÍRÁME

SBÍRÁŠ, SBÍRÁM, SBÍRÁME ročník 7/ číslo 1 (13) Základní škola Mokrá únor 2014 strana 1 Opět vás zdravíme, neuvěřitelně po třinácté. Co k tomu dodat? Že by dneska stručně? Tady to máte rovnou horké z tiskárny, tak lehce pofoukat

Více

www.mesto-desna.cz ZPRAVODAJ PRO OBČANY MĚSTA DESNÁ

www.mesto-desna.cz ZPRAVODAJ PRO OBČANY MĚSTA DESNÁ www.mesto-desna.cz ZPRAVODAJ PRO OBČANY MĚSTA DESNÁ cena 10 Kč Březen 2012 Z obsahu: Co projednala rada města 2 Setkání starosty města s ministrem dopravy 4 Pokácení stromů u sportovního areálu 4 Okénko

Více

Martin Mejzlík v roli krále Jiřího VI. Dramaturgický plán nadcházející sezóny. zdeněk rumpík a 47 členů mladého studia laik

Martin Mejzlík v roli krále Jiřího VI. Dramaturgický plán nadcházející sezóny. zdeněk rumpík a 47 členů mladého studia laik 5 20 14 DIVADELNÍ ZPRAVODAJ >>> květen >>> 104. sezóna 2013/14 Martin Mejzlík v roli krále Jiřího VI. Dramaturgický plán nadcházející sezóny zdeněk rumpík a 47 členů mladého studia laik Na představení

Více

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE ŠKOLNÍ ČASOPIS ROKU 2010 Úspěchy časopisu 3x VÍDEŇ Vánoční Vídeň pohledem redaktorek

Více

Mladá fronta doporučuje

Mladá fronta doporučuje Vaše knihkupectví ČASOPIS PRO KNIHKUPCE, KNIHOVNY, NAKLADATELE A ČTENÁŘE ROČNÍK VII /2008 8. 12. 2008 18. 1. 2009 24 25 Mladá fronta doporučuje Z obsahu: pozvání na výstavu Pabla Picassa ve Veletržním

Více

Literární texty. Matyáš Perek, 8. B

Literární texty. Matyáš Perek, 8. B Literární texty Matyáš Perek, 8. B ZŠ a MŠ J. Š. Baara 2014/2015 Bolest Někdy mám pocit, že cítím všechnu bolest světa, jako by v něm ubývalo světla. Jako by všechno procházelo mnou, bolest lidí, kteří

Více

ALMANACH 2007-2008 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb

ALMANACH 2007-2008 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2007-2008 1. Obsah Září...3 Slovo úvodem...4 Říjen...5 Závody na kolech a koloběžkách...6 Netradiční drakiáda...6 Malované pohádky...6 Pyžámkový den ve školní družině...7 Listopad...8 Dětský čin

Více

Nové knihy - D Ě T S K Á

Nové knihy - D Ě T S K Á Jirásek, Alois 1851-1930 Filozofská historie /Alois Jirásek - 1. vyd. v Čs. spis. - Praha : Československý spisovatel, 1979. - (Slunovrat,) - 136, [4] s. ;8 povídky, historické, 19. stol., 1848, studenti,

Více