Když se řekne Olympiáda

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Když se řekne Olympiáda"

Transkript

1 Milí čtenáři našeho zpravodaje, u nás v Open Gate již kvetou stromy, rozkvétají rostlinky, zkrátka jaro už vládne. A navíc nám k tomu vyklíčila další klíčenka. Mnohé zprávy z dění na základní škole nalézáte pravidelně v internetové verzi na i-klíčence o některých se dočtete také v tištěné verzi. Vaší pozornosti doporučuji opět mnohé práce našich šikovných žáků. Na březnovém Morning Oasis Assembly jsme si kromě jiného přečetli závěrečný příběh z knihy Sedm návyků šťastných dětí. Připomněli jsme si v něm, že pro zdravý a vyrovnaný život je důležité věnovat pozornost všem oblastem člověka. Je potřeba pečovat o své tělo, mysl, srdce a duši Podobně komplexně se snažíme vzdělávat a vychovávat naše žáky v naší škole Open Gate. Odpovídají tomu také rozmanité aktivity, které jsme prožili, či které nás ještě čekají. Děkuji všem kolegům, rodičům, žákům za spolupodílení se na této dobrodružné cestě. Od dubna si bude užívat své předrodičovské radosti paní učitelka Jitka Hildebrandová. Rád bych jí touto cestou poděkoval za skvělou a zodpovědnou práci pro naše děti a popřál jí vše dobré Přejeme Vám všem pěkné jaro a dětem hodně školních úspěchů. (jl)

2 Když se řekne Olympiáda Studentské reportáže z olympijského městečka na Letné Olympiáda na Letné Open Gate, jak víte, se přihlásil do soutěže Fandíme Česku. V lednu dva žáci z každé třídy běhali štafetu v hale. Dostali jsme se mezi prvních pět škol. Ve středu 12. února pojedou z každé třídy tři žáci na Letnou, kde si mohou vybrat mezi třemi sporty běh na lyžích, curling a bruslení. Držíme jim palce. (Anna Š. 5. tř. ) Ve středu jsme vyrazili do olympijského městečka na Letné. Když jsme přijeli, tak na nás už čekala průvodkyně. Po svačině jsme vyrazili na první aktivitu curling. Kameny byly hodně těžké a krásně po ledě klouzaly. Pak bylo bruslení. Měli jsme instruktora s kterým jsme zkoušeli stát na jedné noze a dělat piruety Po obědě následovaly běžky. Já pořád padala. Stříleli jsme z laserové pistole. Moc jsem si to užila. (Kateřina R. 5. tř. ) Anna Š., 5. tř. Kateřina R., 5. tř.

3 Olympijské Assembly se 3.B Setkání s Davidem Drahotinským Třeťáci nám připravili únorové Assembly s olympijskou tématikou. U příležitosti XXII. Zimních olympijských her, které se letos v únoru konaly v ruském přímořském městě Soči, nás seznámili s vybranými zimními sporty šlo o krasobruslení, snowboarding, lední hokej a sjezd na lyžích. Každá skupina nejdřív popsala vybraný sport a seznámila nás s jeho pravidly a historií a na závěr uvedla nejznámější osobnosti ze světa i z naší republiky. Toto Assembly mělo také významného hosta pana Davida Drahonínského, který je reprezentantem ČR v lukostřelbě. Na paralympiádě v Londýně získal stříbrnou medaili. Povyprávěl nám o paraolympijských sportech a medaili nechal potěžkat. Tím ale práce 3.B s olympijským tématem neskončila. V hodinách výtvarné výchovy vyrobila první skupina z krabicového papíru snowboard, dívky navrhly krasobruslařský dres, další skupina se věnovala studio a návrhu vlastních medailí a poslední skupiny vyrobila symboly Olympiády hořící pochodeň a pět olympijských kruhů. Celá výstavka je umístěna v chodbě naproti třídy. Sam H., 5. tř.

4 Oliver J., 2. tř. Adam L., 2. tř. Kája M., 2. tř. Matyáš S., 2. tř. Nela Ř., 2. tř. Chlapci,2. tř.

5 Cesty časem Od začátku školního roku se v rámci předmětu člověk a kultura věnujeme projektu cestování časem. Za využití různých výtvarných technik jsme se inspirovali reálnými díly. Malovali jsme pravěké malby na nerovný kašírovaný povrch připomínající jeskyni, vyzkoušeli jsme si kresbu egyptských postav s typickým otočením těla, na papírové nádoby pokryté vrstvou vosku a tuše jsme škrábali vzor inspirovaný starořeckými reliéfy. Velkou trpělivost prokázaly děti především při výrobě mozaik z papírových čtverečků a také při vystřihování gotických oken. Postupně se podíváme i do renezance a seznámíme se s nejvýznamnějšími renezančními malíři. (hv) Návštěva základní umělecké školy Ve čtvrtek přišla do Open Gate návštěva z umělecké školy. Při prohlídce areálu malé návštěvníky nejvíce zaujalo hřiště a dospělé knihovna. Skončili jsme v divadle. Tam se sešla celá základní škola, aby si děti poslechly na malý koncert. Představení uzavřeli páťáci hrou na klavír, housle a zpěvem. Markéta H. 5. tř.

6 Valentýn Svátek svatého Valentýna se slaví tradičně v anglosaských zemích 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi partnery. V poslední době se tento svátek rozšířil i do zbytku Evropy, hodně často je to ale z komerčních důvodů. Svátek je přitom nejspíš odvozený od svátku Lupercalia, který se slavil už ve starověkém Římě a jeho datum je spojeno s popravou kněze Valentýna, který ve starověkém Římě tajně oddával mladé páry i přes přísný zákas vládce Claudia II.. Ten potřeboval vojáky a sňatky zakázal z obavy, že by muži odcházeli z armády a zůstávali se svými rodinami. Takto pojali Valentýnský den žáci 5. a 1. třídy. (eb) Bára F., 5. tř.

7

8 Návštěva ze zoologické zahrady Úterní setkání s lvíčkem Leo R., 3. tř. V úterý se na nás přijel naposledy podívat malý lvíček (už spíše lev) Nelson Mandela (Mandy, Mandelinka...). Tentokrát navštívil čtvrtou a pátou třídu. Žáci se dozvěděli velké množství zajímavých informací a viděli opět hady, agamu a samozřejmě lvíčka. Chcete-li vyrazit za lvíčkem či jinými živočichy se svými rodinami, je to možné. Pan zoolog Karel Kerouš totiž pracuje v nedalekém teráriu v Dubči - více na: (jl) Návštěva lvíčete očima dětí 3. a 4. třídy Včera k nám přišlo lvíče, které bylo tvrdohlavé, protože pořád lezlo za topením a couvalo jako AUTO. Kromě lvíče přišlo agama fousatá a my jsme se s nimi vyfotili. Agama se přilepila na moji mikinu. Had se mně nechtěl pustit. Leo R. 3A V úterý k nám přišel malé lvíče a od minulé návštěvy bylo o mnoho větší. V jednu chvíli lvíče šlo ke mně ale pak se mi vyhnulo. Martin M. 4. tř. Včera k nám přijelo několik zajímavých zvířat. Jako třeba lvíče jménem Mandy. Taky přijeli hadi a agama fousatá, která se mi líbila, protože se na mne pořád koukala. Matěj H. 3A. Leo R., 3. tř. V úterý k nám přišel pán ze zoo. Udělal nám přednášku o hadech a pak nám také nějaké ukázal. Mohli jsme si je pohladit. Poté přišel lvíček jménem Nelson Mandela. Byl strašně roztomilý, dělal vtipné zvuky. Někomu vzal botu. Byla to hezká návštěva. Ema B a Sandra B. 4. tř.

9 Návštěva galerie Ve čtvrtek jsme navštívili Veletržní palác Národní Galerie. Na začátku nám průvodkyně řekla něco o historii Veletržního paláce. Pak jsme se bavili o jedné malbě od Kamila Lhotáka. Museli jsme složit rozstříhanou kopii malby a vzápětí jí najít. Na konci jsme všichni šli do ateliéru, kde každý dostal díl skládanky, který překreslil na kus papíru. Když jsme díly složili, docela to ušlo. Martin M 4. tř Procházka galerií Naši čtvrťáci ukončili výtvarný projekt PROCHÁZKA GALERIÍ, ve kterém se toho mnoho naučili. Navštívili opravdovou galerii, vyzkoušeli si, jaké to je být sochařem, malířem, fotografem. Seznámili se s tvorbou Henriho Matisse a Vincenta van Gogha a také tvořili podle těchto umělců. Přijďte se pokochat pracemi našich malých velkých umělců (nástěnka před 4. třídou). (jv)

10 Na skok u prvňáčků Prvňáci vyjeli "do ulic"... Jelikož se celých čtrnáct dnů učili o bezpečném chování chodců a poznávali různé dopravní značky, bylo na čase, aby si vše vyzkoušeli přímo na silnici a přechodech pro chodce v OG. No, musím ale říci, že to byl velký oříšek. Ve třídě se zdálo, že je vše jasné a jednoduché... Ale když vyšli první chodci po silnici, to bylo zmatku. Má se chodit vlevo? Nebo vpravo? Kdo to dělá správně? A proč? Chůze po chodníku byla jednodušší, všichni chodili vpravo, dokázali se vyhýbat překážce,.. A řidiči také dokázali jezdit správně podle značek, pokynů policistky, a dávali pozor při přejezdu přechodu pro chodce. Jelikož se ale dopravní výchova ukázala pro nás zatím dosti těžká, budeme se této oblasti i nadále ve volných chvilkách věnovat. Vyrobili jsme si dokonce domino s dopravními značkami, které se stalo velmi oblíbené. A v červnu během sportovního týdne se můžeme těšit na výlet na dopravní hřiště v Říčanech. Do té doby z nás budou určitě ohleduplní chodci i řidiči, kteří dodržují všechna pravidla. :-) "Keramikování" Ano, tak tomu naši prvňáci říkají. Když mají "keramikování", tedy kroužek keramiky, jsou všichni šťastní. Proto jsme se s prvňáky dnes do keramické dílny v OG vydali všichni. Velikonoce se blíží, tak jsme se pustili do výroby keramických velikonočních zajíčků a kraslic. Byl to báječný závěr pondělního vyučování, jen by tam všichni nejraději byli ještě teď :-)

11 Profesor Hejný by měl z páťáků a prvňáků OG radost :-) Pondělní dopoledne se prvňáci učili matematiku společně s páťáky. Ti si připravili čtyři stanoviště se zajímavými úkoly. Jedna zastávka byla pod názvem "kostky a kostičky". Druhé stanoviště bylo zaměřeno na určování hodin. Třetí zastávka byla spjata s různými cestičkami a čtvrté stanoviště se jmenovalo "farma". Úkoly byly velmi zajímavé, někdy šlo i o rychlost, jinde rozhodovala přesnost. Dozvěděli jsme se mnoho nového a užili si matematické hrátky zase trošku jinak. Za to vše děkujeme páťákům. Bylo to prostě zase báječnééé! Podívejte se i na závěrečné hodnocení. A ještě z mého pohledu... Velice chci ocenit práci páťáků. Naprosto skvělí, nápomocní a ochotní byli páťáci jako průvodci. Neuvěřitelně profesionální, pohotoví a milí byli všichni páťáci, kteří vedli práci na jednotlivých stanovištích. Opravdu je mi líto, že jste nemohli slyšet, jak páťáci s prvňáky jednají a jak se k nim chovají. A skvělý byl i páťák fotograf - však se podívejte na profi záběry :-) Sašo, musíš být na své žáky opravdu hrdá!

12 Grade 1 Chinese New Year In February we talked a lot about Chinese New Year. We read about the Zodiac Story and now we know how Chinese people celebrate New Year. We made colourful Chinese lanterns, a big Chinese dragon out of bottle lids and horses, as this year, it is the Year of the Horse. Creating things was a great fun but we also learnt a lot and should know the answers to all these questions. Do you? 1.The Chinese use a calendar system with animals, one for each year. How many animals are there in the Chinese calendar? 2.Which of the following animals is not in the Chinese calendar? (dog, panda, dragon, rat) 3.Which type of animal is traditionally used in New Year s Day parades? 4.Chinese New Year falls in what season? 5.Is it true that Chinese New Year starts on a different date every year? 6.If children are good, they receive money in envelopes called Hong Bao. What is the colour of these envelopes? 7.How many days do the Chinese New Year celebrations last? 8.Chinese New Year ends with what type of festival? (a dragon festival, a lion festival, a drum festival or a lantern festival) 1. 12; 2. Panda; 3. Dragon; 4. Spring; 5. No, it starts different day every year; 6. Red; 15; 8. Lantern festival

13 Spring holidays Class 1 English I went skiing. I was swimming in the swimming pool at our hotel. Vivien V. Class 1 I was skiing and I had a helmet like a bee. Jan D. Class 1 I was at my grandmother s and we trew two balls. Veronika R. Class 1 I was in the mountains. This was our hotel. I was skiing. Anna S. Class 1

14 Tvůrčí atmosféra u druháků Sloni v druhé třídě Nedávno jsem se dozvěděla o literární a výtvarné soutěži pro děti a mládež Čtěte se slonem Bobem, jejímž cílem je podpora čtenářské gramotnosti. Literární soutěž je sice určena starším dětem, ale protože druháci píšou úžasné texty a nádherně malují, rozhodla jsem se, že se zkusíme do soutěže zapojit. A vzali jsme to z gruntu. Nejprve jsme se pustili do básnění. Četli jsme si básničky a hledali v nich rýmy. Pak jsme si zahráli hru na rýmovanou. No a pak už přišli na řadu sloni. Společně jsme vymýšleli a psali na tabuli všechna slova, která nás v souvislosti se slony napadla. Nakonec si děti ve skupinkách některá ze slov vybraly, vytvořily si k nim rýmy a to už byly básničky skoro na světě. Stejně dobře se druháci zhostili pohádkového úkolu. Vyprávěli jsme si pohádku O červené Karkulce a vytvořili si její osnovu. Na ní jsme si ukázali, co je pro pohádku důležité. Pak si děti ve dvojicích (nebo samostatně) vymyslely zápletku pro svou sloní pohádku. A že to byly zápletky opravdu různorodé! Druháci nezapřou svou bohatou fantazii. Vlastní psaní jim šlo od ruky. Zvláště na úvodech jejich pohádek je vidět, že už teď mají velkou čtenářskou zkušenost. Ve výtvarné soutěži bylo v zadání ilustrovat přečtenou knihu o slonech. Vybrané práce dětí zasíláme do Pedagogické knihovny. Držte nám palce. (hv) Slon africký Slon dupe v Africe, vše mu sluší velice. Uši velké, oči malé, vše mu sluší dokonale. Jmenuje se Bonbón, dneska snědl trombón. Proto troubí na lese, zní to jako v pralese. Alice N., 2.A Kája M., Evelína D., Johana H.

15 U slonů hoří Monika Říhová Jednoho dne bylo hodně parno. Celé stádo se šlo na pastvu najíst. Sluníčko tak hřálo, že zapálilo trávu. Celé stádo zmatkovalo. Jedna sloní máma si myslela, že její bezmocné slůně běží za ní, ale to bezmocné slůně se dostalo do plamenů. Naštěstí začalo pršet a oheň to uhasilo. Takže slůně se dostalo zdravé k mamince a všechno dobře dopadlo. Slon Trubka a pytláci Amélie A. Kodymová Trubka byl hodný slon. Žil v džungli. Ale jednou v pralese začali řádit pytláci. Malé opičky házely po pytlácích kokosy, ale pytláci je chytali do klecí. To už Trubka nevydržel. Nadechl se a vyfoukl. Fííí. Udělalo to takový vítr, že všichni pytláci letěli ven z džungle a už nikdy se nevrátili. Slonovo dobrodružství Karolína Mařincová Nela Ř., 2.A Slonovi Františkovi bylo teprve šest let, když se mu stalo tohle. Jednou se slon František vydal na pastvu. Najedl se a šel dál. Bylo horko a slunce pálilo. Slon měl žízeň, a tak šel k rybníku. Šel a šel, až uviděl jezero. Řekl si: To mám žízeň! a rozběhl se. Najednou vidí, že je před ním obrovská díra, ale slon František už nestačil zastavit a spadl do jámy. Začal křičet: Pomóc, pomóc! Ale nikdo ho neslyšel. Máma se o něj bála a říkala: Kde je moje slůně, kde je? Slon se bál. Ale už byl ospalý, a tak usnul. Když se vzbudil, tak se velmi polekal. A jéje, kde to jsem? volal slon. Odvezli ho do ZOO. Tam ho dali do klece. Slon se snažil dostat se ven, ale nešlo to. Večer, když šli všichni domů, tak si slon František vzpomněl, že umí i šplhat. Tak si řekl: Přelezu to. A tak taky udělal. Druhý den, když přivezli další chycené zvíře, slon vylezl do náklaďáku. Tak ho bezpečně dopravili domů. Když přijeli, slon se opatrně vytratil a došel až domů. Maminka byla ráda, že svého synka zase vidí.

16 Slon Miminko Rosťa Janovský V savaně bydlela celá rodinka slonů. Bylo to pod skálou. Tam měli dům. Jednou začalo zemětřesení. Byla noc a celá rodina spala! Jediný slon táta nespal. Slyšel, že je zemětřesení. K tomu začala padat celá skála. Velký odvážný táta Miminko zachránil celou rodinu. Vzbudil je a společně utekli. Potom šli do města a tam si koupili nový dům. Konečně už nebydleli pod skálou. Bahnitá cesta Adam L., 2.A Julie Brodová Jednoho dne šlo slůně Lili do pralesa. Najednou Lili šlápla do bláta a neuměla vylézt ven. Přišla tam opice Koko a snažila se jí pomoci. Nešlo jí to, a proto zavolala maminku opici. Opice chtěla slůněti pomoci, a proto k ní natáhla ocásek. Neměla ho dost dlouhý. Proto zavolala maminku od Lili. Maminka zas natáhla svůj chobot. Lili věřila, že jí maminka pomůže, Kája M., 2.A proto-

17 že by ji maminka určitě nenechala samotnou. A opravdu. Lili si sedla na maminčin chobot. Maminka ji vytáhla. Koko i Lili byly rády, že si můžou zase hrát spolu a hned šly spolu plavat do vody s celou jejich rodinou. Slon Pepa Matyáš Sedláček Jednou se slon Pepa šel se stádem napít a najíst. Nejdřív se šli najíst a potom napít. Potkali smečku lvů. Vody už bylo málo. Nejdřív se lvi a sloni poprali. Pepa se chtěl domluvit, ale nikdo neposlouchal. Obě skupiny už byly poškrábané a měly spoustu boulí. Pepa vykřikl, ať se domluví. Najednou obě skupiny ztichly a přestaly se prát. Pepa navrhnul, že se o tu vodu podělí. Lvi i sloni s tím souhlasili. Obě skupiny byly spokojené. Slon Willman Martin Urban, William Loštický Byla jednou jedna zoologická zahrada, ve které byl slon Willman. Šíleně se nudil, protože neměl žádného kamaráda. Slon si řekl, že by si měl nějakého kamaráda najít. Ale nikdo si s ním nechtěl hrát kromě želvy. Tak si spolu začali hrát. Hráli si na šnorchlovanou, na babu a na skákanou. Večer šli spát a zdálo se jim, jak si přes den hráli. Slon skáče na trampošce Alice Nebuželská Jeden slon si vyšel na silnici. Viděl tam trampošku, tak na ni šel skákat. Tak tam skákal a pak spadl. Blížilo se auto. Řidič neviděl na toho slona. Naštěstí pán, co seděl vedle toho řidiče, si toho slona všiml a vyskočil ven. Odvedl toho slona zpátky domů a vzal mu tam tu trampošku. A tak slon celé léto skákal a byl šťastný.

18 Jaké je jaro ve druhé třídě?., 2.A., 2.A., 2.A., 2.A Monika Ř., 2.A

19 Spisovatelé ze třetích tříd Ve 3.B se děti věnovaly vyprávění. Nejdříve si připomněly známou českou pohádku, poté psaly vyprávění a doplňovaly příběh vlastními ilustracemi. Pohádka o Budulínkovi se jim rozhodně povedla. Adam H., 3.B Terka I., 3.B Příběh o Budulínkovi David Hulák, 3.B Jednou byl Budulínek doma a babička s dědečkem řekli: Budulínku, jdeme do města hrát na nástroje. Budeš tu sám, nikomu neotvírej, my si otevřeme sami. Dobře, řekl Budulínek. Budulínkovi se to zdálo už hrozně dlouho, už si hrál se vším, i s letadélkem, co smontoval s dědečkem. A čas utíkal hrozně pomalu a Budulínek dostal hlad, tak si dal hrachovou polévku. Ještě mu zbylo. Řekl: Nechám si na potom. Ale stalo se, že kolem šla liška a říká: Dej mi hrášek, jsem hladová. Budulínek otevřel, liška vletěla dovnitř a vrhla se na hrášek. Řekla: Dej mi víc! Budulínek ale už hrášek neměl. Liška Míša H., 3.B Claudia H., 3.A mu řekla: Tak se chytni ocásku. Budulínek se chytil, ale udělal chybu! Liška ho táhla a táhla a táhla. Až dorazili k liščí noře. Liška ho zavřela do klece a dala čtyřem liščatům najíst a v tu ránu Viky Š., 3.A bouchly dveře od chaloupky. Až to slyšel i Budulínek v noře. Dědeček s babičkou šli k liščí noře a Budulínka zachránili. Viky B., 3.A

20 O Budulínkovi Jonáš Mrkos, 3.B Žili babička a dědeček a kluk Budulínek. Jednou babička a dědeček šli koupit mouku a varovali Budulínka: Budulínku, nikomu neotevírej! Dědeček s babičkou odešli. To je logické, Budulínek je kluk, a kluci nikdy neposlechnou, takže otevřel i lišce. Ta ho vzala do své nory a chtěla si ho uvařit. Babička a dědeček přišli domů a nic tam nebylo jenom liščí chlupy. Babička a dědeček rychle utíkali k liščí noře a tam byl Budulínek. Rychle ho zachránili a šli domů. KONEC. Liška Markéta H., 5.tř. Jde liška lesem, Houštím a vřesem. Jde pro jídlo, pak zpátky, Za malými liščátky. Liška má teď brloh nový, Dobře ukrytý je v křoví. Liščátka už mají hlad, Po večeři půjdou spát. Markéta H., 5.A Eliška H. 5. tř. Malá óda na jaro Na jaře, v tom období, kdy příroda se probouzí, kdy ptačí zpěvy na stromech svým půvabem vždy okouzlí, kdy voda ještě není němá, mrtvá a zpívá taky, kdy slunce vyhraje nad mraky a ve svém zlatém kočáře nabyde velké záře, když mech připomíná polštáře, kdy slunce ve svém kočáře lituje, že není na Zemi a prosvítá mezi větvemi, tak to je pravý čas, kdy svět má plno krás!

21 Březen v páté třídě Dopisy pohádkovým postavám Páťáci se v rámci naší dílny čtení a psaní na chvíli proměnili v pohádkové bytosti a navzájem si v dopisech sdělovali, co jim leží na srdci. Byla to taková příprava na skutečné neformální dopisy, které pak napsali mně. Ale ty Vám neukážu, jsou totiž tajné! (sd)

22

23

24 Guess where we went on holiday! Julie S., 5.A Vašek R., 5.A Ema D., 5.A Dear Tomáš, We ve just arrived at Tara cottage. It s sunny, but the snow is only the ski slopes because it s artificial. I m looking forward to skiing with Eliška. See you on Saturday, M. Tomáš H., 5. A

25 Bludiště Spojování čísel Najděte 5 rozdílů

26 Krátce vybraní žáci OG navštívili olympijské městečko na Letné *** v pátek proběhl další filmový klub *** proběhl karneval v divadle OG a 3.A přespávala ve škole *** Lvíče ve škole beseda o zvířatech s 3. třídou *** Morning Oasis Assembly se 3.B *** beseda s hasiči v 1. A *** jarní prázdniny *** poslední návštěva lvíčete, tentokrát do 4. a 5. třídy *** A navštívila galerii *** proběhl další filmový klub se lví tématikou *** v sobotu A přivítala občánky *** nás navštívila školička MH, v divadle OG proběhl minikoncert *** se děti zúčastnily matematického klokana a cvrčka *** proběhly KET a PET Cambridge exams ve 4. a 5. třídě. *** navštívila naši školu ZŠ Mukařov *** Moarning Oasis Assembly s 2.A *** byl Den učitelů - letos poprvé státem uznaný významný den ČR. *** se stala 21. Zlatou Ámoskou paní učitelka Ivanka Hájková z Prostějova. *** proběhl Kantorský bál, na kterém byla nová Ámoska korunována. *** Letošní letní tábor OG proběhne 20. až 31.7., kapacita tábora je již naplněna. Kalendárium - duben dubna 2014 Noc s Andersenem 10. dubnaa 2014 Den s Mensou Sobota, 12. dubnaa 2014 Klíče k branám Říp dubna 2014 Velikonoční prázdniny Pátek, 25. dubna 2014 Filmový klub Vydává ZŠ Open Gate: (eb) Eva Branichová, (ad) Alexandra Děžinská, (mf) Michael Franklin, (jh) Jitka Hildebrandová, (jhl) Jiří Hladík, (pk) Petra Kobrová, (kk) Kristýna Kvídová, (sl) Šárka Linhová, (jl) Jiří Luka, (vm) Veronika Malá, (mm) Marcela Marks, (vp) Vera Pockley, (rse) Richard Seccombe, (bs) Barbora Sirková, (hv) Hana Vavrečková, (jv) Jitka Vinklerová, (iv) Ilona Vuchtrlová (mz) Marie Zicháčková a žáci Základní školy Open Gate

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Září 2009 REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Během prázdnin započala v areálu naší školy rozsáhlá rekonstrukce jídelny a školního dvora. Jak dlouho potrvá nevíme. Snad do poloviny listopadu. Bohužel

Více

Projektové noviny. II.ročník 2.číslo 30.11.2005 Cena 5 Kč. Den otevřených dveří

Projektové noviny. II.ročník 2.číslo 30.11.2005 Cena 5 Kč. Den otevřených dveří Projektové noviny II.ročník 2.číslo 30.11.2005 Cena 5 Kč Den otevřených dveří 30.11.2005 Základní škola Masarykova 412, Kolín 3 ÚVOD 30.listopadu 2005 se konal Den otevřených dveří. Mohli se přijít podívat

Více

Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012

Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012 Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012 Slavnostní zahájení 3.9. Jičín město pohádky Růžovo-oranžový den Krakonošův trojboj 13.9. Jičín - město pohádky Na tento

Více

O letadélku Káňeti. Knihu od Bohumila Říhy. převyprávěly a nakreslily děti z MATEŘÍDOUŠKY Berlín, třídy ABC-do-ouška.

O letadélku Káňeti. Knihu od Bohumila Říhy. převyprávěly a nakreslily děti z MATEŘÍDOUŠKY Berlín, třídy ABC-do-ouška. O letadélku Káňeti Knihu od Bohumila Říhy převyprávěly a nakreslily děti z MATEŘÍDOUŠKY Berlín, třídy ABC-do-ouška. Tomešovic rodině se narodila Anežka. O tři roky později se jim narodil kluk Vojta. -

Více

DUBEN Program a aktivity ve škole byly pestré jako samotné aprílové počasí! Přivítali jsme žáky z Německa na výměnném pobytu, sportovali jsme na školních turnajích, bubnovali jsme a projektový a oborový

Více

Divadelní žabka. Za účastníky napsala paní učitelka Tománková

Divadelní žabka. Za účastníky napsala paní učitelka Tománková 4 Březen / duben 2009 Naši milí čtenáři! Po delší odmlce vás znovu všechny vítám na stránkách školního časopisu Školáček. Je vidět, že se vám časopis zalíbil, neboť si jej chodíte stále víc a víc půjčovat.

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

VŠEZNÁLKOVY NOVINY č. 1 Třídy 5.B MILÉ DĚTI, po krásných prázdninách jsou tady zase vaše noviny. Vítáme všechny prvňáčky a doufáme, že se vám naše noviny budou líbit. Můžete se těšit na básničku, křížovku,

Více

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3665 Šablona: I/2 č. materiálu: VY_12_INOVACE_08 Jméno autora: Mgr. Růžena Bajerová Třída/ročník:

Více

Pohádkové povídání. - pro děti i dospělé -

Pohádkové povídání. - pro děti i dospělé - Pohádkové povídání - pro děti i dospělé - Knížka Pohádkové povídání vznikla v roce 2009 v rámci výzkumné práce: Problematika znakového jazyka a možnost jeho využití v pohádkách pro sluchově postižené děti

Více

TULIPÁNEK Jaro v ZŠ a MŠ Suchohrdly u Miroslavi 2013

TULIPÁNEK Jaro v ZŠ a MŠ Suchohrdly u Miroslavi 2013 ŽÁKOVSKÝ ČASOPIS TULIPÁNEK 30. O4. 2013-1 - ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA SUCHOHRDLY U MIROSLAVI VYDÁVAJÍ ŽÁKOVSKÝ ČASOPIS TULIPÁNEK Jaro v ZŠ a MŠ Suchohrdly u Miroslavi 2013 Chtěli jsme Vás informovat,

Více

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Ráno jsme se opět probudili do neslunečného dne. Dnešní den jsme potřebovali, aby nám počasí přálo a tak jsme poustevníkovi na hrad vzkázali, ať pošle

Více

Exkurze do Galerie moderního umění v HK

Exkurze do Galerie moderního umění v HK Vážení čtenáři, jsme velice rádi, že držíte v rukou náš časopis. Vydáváme ho proto, abychom vás informovali o tom, co se v naší škole děje, a taky proto, že vás chceme pobavit v našich kvízech. Hodně jsme

Více

Základní škola a Mateřská škola G. A. Lindnera Rožďalovice. Malířství

Základní škola a Mateřská škola G. A. Lindnera Rožďalovice. Malířství Základní škola a Mateřská škola G. A. Lindnera Rožďalovice Malířství Jméno a příjmení: Dana Kopecká Třída: 5.A Školní rok: 2013/2014 Garant / konzultant: Mgr. Nina Dyčenková Datum odevzdání: 31. 03. 2014

Více

22. základní škola Plzeň

22. základní škola Plzeň 22. základní škola Plzeň Třída: 7. A Jméno: Lenka Hirmanová Datum:29. 11. 2008 1 Skoro každý měl ve školce stejný sen, co by chtěl dělat Jako malá jsem měla různé zájmy, i když některé se moc nezměnily.

Více

VŠERUBÁČEK. Školní časopis č. 32 pro žáky, rodiče a přátele školy. Leden květen 2016

VŠERUBÁČEK. Školní časopis č. 32 pro žáky, rodiče a přátele školy. Leden květen 2016 VŠERUBÁČEK Školní časopis č. 32 pro žáky, rodiče a přátele školy. Leden květen 2016 Ahoj moji kamarádi, letos naposledy se k Vám hlásím Máme tady jarní besídku, kde se s námi loučí naši páťáci. Byl to

Více

Adaptační pobyt 6.B 26/2015. Penzion Jana - Mlýnky 9.9. 11.9.2015

Adaptační pobyt 6.B 26/2015. Penzion Jana - Mlýnky 9.9. 11.9.2015 26/2015 Adaptační pobyt 6.B Penzion Jana - Mlýnky 9.9. 11.9.2015 Když jsme přijeli bylo deseti hodin. 6.A řída před námi ještě hodnotila Adaptační pobyt, tak jsme zůstali venku na hřišti a dělali různé

Více

Emilovy skopičiny. 1. kapitola Emilovy narozeniny. 2. kapitola Emilova 250. skopičina. 3. kapitola Jak Emil dostal od Alfreda dřevěného vojáčka

Emilovy skopičiny. 1. kapitola Emilovy narozeniny. 2. kapitola Emilova 250. skopičina. 3. kapitola Jak Emil dostal od Alfreda dřevěného vojáčka Emilovy skopičiny 1. kapitola Emilovy narozeniny Byl jednou jeden kluk, jmenoval se Emil a jeho rodina byla táta, máma, jeho malá sestra Ida a čeledín Alfred. Emilovi bylo 5 let, zítra měl mít narozeniny.

Více

2013/2014 Základní škola Týnec nad Labem Ročník 13 Číslo 4.

2013/2014 Základní škola Týnec nad Labem Ročník 13 Číslo 4. 2013/2014 Základní škola Týnec nad Labem Ročník 13 Číslo 4. Obsah 1. Osecká laťka 2. Masopust 3. Školský pohár 4. Exkurze - Iveco 5. Projektový den IX. třídy 6. Projektový den 7. Den bez elektrického proudu

Více

ŠKOLTÝN. Školní časopis Základní školy v Týnci nad Labem 15. ročník Číslo 3

ŠKOLTÝN. Školní časopis Základní školy v Týnci nad Labem 15. ročník Číslo 3 ŠKOLTÝN Školní časopis Základní školy v Týnci nad Labem 15. ročník Číslo 3 Obsah 1. Lyžařský výcvikový kurz 2. Tři králové, zápis do 1. třídy 3. Zimní škola v přírodě 4. Vánoční laťka, florbal starší dívky

Více

Trutnodráček březen 2015

Trutnodráček březen 2015 Trutnodráček březen 2015 MÍŠA OSLAVIL JEDENÁCTÉ NAROZENINY Jedenácté narozeniny jsme oslavili dortem, písničkou a milými dárečky. Přejeme Míšovi vše nejlepší do života, především pak stálou vnitřní radost.

Více

Já hraji na klávesy - N. Matesová

Já hraji na klávesy - N. Matesová L. Šindlerová Já hraji na klávesy - N. Matesová Na klávesy hraju letos poprvé, ale už umím mnoho písniček, například Maličká su, Když jsem jel do Prahy, Vadí nevadí, Okoř a mnoho dalších písniček. Na klávesy

Více

Křížovka. Hádánky. cena 5 Kč

Křížovka. Hádánky. cena 5 Kč Křížovka 1 2 3 4 5 6 7 1. ročník, 4. číslo 1 zvíře, které umí stát ve vodě jedné noze 2 budova, ve které učíme 3 je to na nebi, svítí to a hřeje 4 zvíře, které dělá iá, iá 5 jak řekne psaní jinak 6 ledový

Více

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA 1 ÚVODNÍK Vítejte u 6. čísla Deváťáckých novin. V tomto vydání se dočtete, co se událo u nás v Senožatech v měsíci únoru. Tentokrát nejen ve škole. Došli jsme se podívat také na dětský karneval a na masopustní

Více

Obrázek : www.google obrázky

Obrázek : www.google obrázky Mn Náš Pavlík č. 9 květen 2014 Vydává ZŠ Pavlíkov, okres Rakovník s dětskou redakční radou pod vedením p. ředitele P. Šilera. Tel.: 313 533 756, 731 225 743, zspavlikov@iol.cz, www. zspavlikov.net Obrázek

Více

PDF created with pdffactory Pro trial version www.pdffactory.com

PDF created with pdffactory Pro trial version www.pdffactory.com Ke konci roku jsme vyrazili na dva projektové dny. Ten první se vztahoval k výuce dějepisu. Učili jsme se totiž o pravěku, tak jsme vyrazili do Prahy do Národního muzea, kde probíhala výstava právě k pravěku.

Více

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída V jedné malé chaloupce žila babička dědeček a jeden malý kluk jménem Toník. Blížily se Vánoce a Toník byl čím dál víc nedočkavý, až do té doby když k

Více

Září Vítání prvňáčků

Září Vítání prvňáčků Září Vítání prvňáčků Letošní školní rok začal v pondělí 3.září. Již tradičně se všichni budoucí prvňáčci (letos jich je 48) shromáždili se svými rodiči na školním hřišti. Čekaly tam na ně paní učitelky

Více

Červen 2010. ročník devatenáctý

Červen 2010. ročník devatenáctý Červen 2010 ročník devatenáctý ZDARMA Cínovec OBSAH: Slovo starosty Výsledky voleb MP informuje... Z jednání RM... Zápis žáků do ZUŠ Dubí Veřejná služba Volné byty v DPS Školní rok v ZŠ Dubí 2 Nakládání

Více

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři !! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA ČTĚTE NÁS!! Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři a my vám odhalíme další literární a výtvarné

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 76

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 76 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 76 Obsah: Slovo ředitele školy. Škola v přírodě, cyklistická soutěž, Výlet do Březnice, dopravní hřiště, recitační soutěž

Více

Masarykova ZŠ a MŠ Železnice Školní rok 2014/2015 Číslo časopisu: 2. Období: PROSINEC

Masarykova ZŠ a MŠ Železnice Školní rok 2014/2015 Číslo časopisu: 2. Období: PROSINEC Masarykova ZŠ a MŠ Železnice Školní rok 2014/2015 Číslo časopisu: 2. Období: PROSINEC Rozloučení s kalendářním rokem 2014 Ani jsme se nenadáli (opět! ) a už se blíží nový kalendářní rok ( už zase!). Vážení

Více

22. Základní škola Plzeň. Až já budu velká. Třída: 7. B. Datum: 8. 12. 2008. Jméno: Kamila Šilhánková

22. Základní škola Plzeň. Až já budu velká. Třída: 7. B. Datum: 8. 12. 2008. Jméno: Kamila Šilhánková 22. Základní škola Plzeň Až já budu velká Třída: 7. B Datum: 8. 12. 2008 Jméno: Kamila Šilhánková V pěti letech jsem onemocněla zánětem ledvin a ležela jsem v nemocnici u svatého Jiří. Byla tam veliká

Více

Projektové noviny. Vypravily jsme se s pracovníky Projektových Novin zjistit,co se děje dne 3.3.2005 na projektovém dni ZŠ Masarykova v Kolíně

Projektové noviny. Vypravily jsme se s pracovníky Projektových Novin zjistit,co se děje dne 3.3.2005 na projektovém dni ZŠ Masarykova v Kolíně Projektové noviny Vypravily jsme se s pracovníky Projektových Novin zjistit,co se děje dne 3.3.2005 na projektovém dni ZŠ Masarykova v Kolíně Projektové noviny vám připravily: Jak to všechno začalo? str.

Více

Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí. Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem. Září 2015

Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí. Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem. Září 2015 Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem Září 2015 O čem si přečtete: Zahájení školního roku 2015/2016 Plavání Návštěva útulku

Více

Na Týřově FUN AEROBIC Rakovník

Na Týřově FUN AEROBIC Rakovník Na Týřově A. Herinková V neděli jsme byli s maminkou, tatínkem a Adélkou na Týřově. Je to zřícenina středověkého hradu. Stojí nad soutokem berounky s Úpočským potokem. Jsou odtud krásné výhledy do okolí.

Více

Časopis MŠ. Červen 2015

Časopis MŠ. Červen 2015 Základní škola a Mateřská škola Ústí nad Labem, Jitřní 277, příspěvková organizace Časopis MŠ Červen 2015 Vydává: Mateřská škola Ústí nad Labem Brná Sebuzínská 42 Tel: 475 541 175 Mobil: 720 619 239 http://www.zsamsbrna.cz/

Více

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Letošní rok je ve znamení lesa, tak se totiž jmenuje naše nové celoroční téma. Protože kousek lesa máme i na naší krásné školní zahradě, mohli jsme toto téma prožívat naplno hned od

Více

Redakce 013. Zpravodaj Základní školy Brankovice. Vyšlo: 28. února dvouměsíčník číslo 1 /2013. V lednu mráz - těší nás; v lednu voda - věčná škoda.

Redakce 013. Zpravodaj Základní školy Brankovice. Vyšlo: 28. února dvouměsíčník číslo 1 /2013. V lednu mráz - těší nás; v lednu voda - věčná škoda. Redakce 013 Zpravodaj Základní školy Brankovice Vyšlo: 28. února dvouměsíčník číslo 1 /2013 Pranostiky Leden V lednu moc sněhu, v červnu moc sena. V lednu mráz - těší nás; v lednu voda - věčná škoda. Můžeš-li

Více

ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během září a plán akcí na říjen 2014.

ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během září a plán akcí na říjen 2014. Vážení rodiče, ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během září a plán akcí na říjen 2014. Informace www.gtmskola.cz Dvě první třídy a Mravenečci V letošním školním roce

Více

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř.

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř. Na úvod Speciál. Speciál? Speciál! Právě jste nahlédli do speciálního čísla našeho časopisu. Vítáme vás a jsme rádi za vaši přízeň. Redakci Twistu ovládli Mikuláši a andělé samozřejmě i čertíci. Ti se

Více

ŘÍJEN. strana: 1 E_O-N

ŘÍJEN. strana: 1 E_O-N strana: 1 E_O-N V pátek 26.9. se šestka zúčastnila akce pořádané společností EON. Anička nám popsala, jak celá akce probíhala. V pátek jsme měli akci EON-trak. Chvíli jsme se učili a pak šli do EON-trucku.

Více

Ahoj kamarádi, pokud mě ještě neznáte, jmenuji se Foxík. A hrozně rád bych byl vaším kamarádem. Mohli bychom si spolu povídat o tom, co jsme zažili a

Ahoj kamarádi, pokud mě ještě neznáte, jmenuji se Foxík. A hrozně rád bych byl vaším kamarádem. Mohli bychom si spolu povídat o tom, co jsme zažili a Ahoj kamarádi, pokud mě ještě neznáte, jmenuji se Foxík. A hrozně rád bych byl vaším kamarádem. Mohli bychom si spolu povídat o tom, co jsme zažili a čemu jsme se naučili. Máma s tátou mi říkali, že se

Více

ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během května a plán akcí na červen 2015.

ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během května a plán akcí na červen 2015. Vážení rodiče, ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během května a plán akcí na červen 2015. Informace www.gtmskola.cz Pozvánka na divadelní představení Damals in Berlin

Více

PROSINEC, LEDEN, ÚNOR 2016 8. vydání

PROSINEC, LEDEN, ÚNOR 2016 8. vydání PROSINEC, LEDEN, ÚNOR 2016 8. vydání Mateřská škola Přeštice, ulice Dukelská 1 Vážení rodiče, opět se společně s námi setkáváte díky časopisu Dukeláček, který Vám i nadále bude přinášet dění v naší mateřské

Více

Kabát-Po čertech velkej koncert 2 - Daniel Křišík

Kabát-Po čertech velkej koncert 2 - Daniel Křišík N. Matesová Kabát-Po čertech velkej koncert 2 - Daniel Křišík V sobotu 13.9 jsme vyrazili na pražský Vypich. Konal se tam velký koncert na oslavu 25. výročí založení skupiny Kabát. Bylo tam obrovské podium

Více

Základní škola Oskol, Kroměříž, Mánesova 3861

Základní škola Oskol, Kroměříž, Mánesova 3861 Základní škola Oskol, Kroměříž, Mánesova 3861 www.zsoskol.cz skola@zsoskol.cz 573 331 188 O škole 418 žáků 12 tříd na 1. stupni 3 oddělení školní družiny 11 tříd na 2. stupni 36 pedagogických pracovníků

Více

Jak se v parku narodil dráček

Jak se v parku narodil dráček Jak se v parku narodil dráček Klárka a Matýsek jsou dobří kamarádi. Nejradši chodí ven do parku. Hrají si s dalšími kamarády na schovku SCHOVKA POD DEKOU, na honěnou HONIČKA SE ZÁCHRANOU nebo si jen tak

Více

Past Perfect opakování předminulý čas

Past Perfect opakování předminulý čas 1. Udělal jsem oběd,než přišla domů. 2. Když jsem přišel na autobusovou zastávku, autobus už odjel. 3. Do pondělí už všichni turisté opustili hotel. 4. Začala zpívat píseň, kterou napsala pro svého kamaráda.

Více

Beseda v knihovně. Nikol Dziadurová, 6.A

Beseda v knihovně. Nikol Dziadurová, 6.A Beseda v knihovně Dne 12.1.2012 se třída 6.A vydala na cestu do knihovny.došli jsme v 9:00 hodin.celou prezentací nás provázely dvě sympatické slečny.prezentace byla o Moderních pohádkách Seznámili jsme

Více

Časopis dětí z DD Opava. Dětský domováček

Časopis dětí z DD Opava. Dětský domováček Časopis dětí z DD Opava Dětský domováček Září 2015 0 Úvodník Stejně jako každý rok s pravidelnou nevyhnutelností přišel první měsíc školního roku září, tak se stejnou pravidelností vychází i váš dětský

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 číslo: 20

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 číslo: 20 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 číslo: 20 Obsah: Slovo ředitele školy,projektový den, divadelní představení, Podzimní radovánky, výlet do Prahy, vyhodnocení

Více

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ V úterý 10. června natáčela Česká televize v Dobříkově reportáž, která by měla být odvysílána v pořadu Toulavá kamera v průběhu července. Reportáž byla natáčena u sochy M. J.

Více

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu.

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu. FOTBAL Dnes dne 20.dubna se na Hradištském hřišti se odehrál fotbalový zápas mezi třídami ZŠ Hradištko.Všichni hráli moc dobře ale vítěz je jen jedan( 1.A > 1.B-2 Mod=2. Oran-3.=4.-6.

Více

Kamil Lukáš Zach, 7. tř.

Kamil Lukáš Zach, 7. tř. Dne 16.4. 2014, den před Velikonočními prázdninami, učitelé uspořádali program. Na jednotlivých stanovištích jim pomáhali žáci 9. třídy. Na začátku hodiny jsem dostal papír. Byli na něm napsáni členové

Více

JAOS. povídka na pokračování pro kroužek robotiky (pro děti 8 12 let)

JAOS. povídka na pokračování pro kroužek robotiky (pro děti 8 12 let) JAOS povídka na pokračování pro kroužek robotiky (pro děti 8 12 let) Kapitola I. Jak to začalo a jak to u nás vypadá? Proč zrovna já? Koukej, ať už jsi zpátky v regenerační komoře! řekl nějaký hlas, když

Více

BRUSLENÍ NA MILEVSKÉM STADIONU

BRUSLENÍ NA MILEVSKÉM STADIONU MAŠKARNÍ REJ Jihočeský folklórní soubor Kovářovan ve spolupráci základní školy Kovářov s dětským folklórním souborem Kovářovánek již tradičně uspořádal MAŠKARNÍ REJ. S tombolou letošního jedenáctého reje

Více

Kids Art Club eská škola bez hranic http://www.czechcentres.cz/london/stranka.asp?id=2793&menu=8499 Kids Art Club www.kidsartclub.org.

Kids Art Club eská škola bez hranic http://www.czechcentres.cz/london/stranka.asp?id=2793&menu=8499 Kids Art Club www.kidsartclub.org. Mikuláš 2008 Kids Art Club pod záštitou ambasády České republiky v Londýně a s intenzivní spoluprací s Českým kulturním centrem v Londýně, byl založen na začátku října 2007. V polovině roku 2008 se stal

Více

Základní škola a Mateřská škola G. A. Lindnera Rožďalovice. Moje rodina

Základní škola a Mateřská škola G. A. Lindnera Rožďalovice. Moje rodina Základní škola a Mateřská škola G. A. Lindnera Rožďalovice Moje rodina Jméno a příjmení: Michaela Želichovská Třída: 5. A Školní rok: 2014/2015 Garant / konzultant: Roman Kotlář ml. Datum odevzdání: 23.

Více

Lesson: Food - Tom. Cooked apple crumble : I enjoyed most buying products and preparing a table. It was very delicious and sometimes we do it at home.

Lesson: Food - Tom. Cooked apple crumble : I enjoyed most buying products and preparing a table. It was very delicious and sometimes we do it at home. Žáci osmých tříd pracovali celý říjen na jednom velkém projektu - JÍDLO. V příloze se dozvíte, co všechno a jak se učili a jak se jim to líbilo. Ivana Hudeczková Lesson: Food - Tom What we do : restaurant,

Více

Na zemi je schovaná myška,

Na zemi je schovaná myška, Básnička Hanky Holíkové Na nebi letí pták, nad ním je velký mrak. Na hřišti si hrají děti, ptáček nad nimi letí. Na obloze máme sluníčko, právě vysvitlo maličko. U země je vrána, před ní velká brána. Na

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 číslo: 67

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 číslo: 67 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 číslo: 67 Obsah: Slovo ředitele školy. Dopravní hřiště, školní výlet, vyhodnocení sběru, bludiště a omalovánky. Červen 2014

Více

Nebojte, děti, nezapomněl jsem. Na začátku jsme se přeci domluvili, že se pořádně zamyslíte a napíšete, v čem se vaše Česká republika liší od

Nebojte, děti, nezapomněl jsem. Na začátku jsme se přeci domluvili, že se pořádně zamyslíte a napíšete, v čem se vaše Česká republika liší od Nebojte, děti, nezapomněl jsem. Na začátku jsme se přeci domluvili, že se pořádně zamyslíte a napíšete, v čem se vaše Česká republika liší od Ekvádoru? K tomu, co vymyslíte, můžete namalovat i obrázek.

Více

Bleskový výsadek MOA v Anglii. (aneb Londýn-Cambridge-Canterbury)

Bleskový výsadek MOA v Anglii. (aneb Londýn-Cambridge-Canterbury) Bleskový výsadek MOA v Anglii (aneb Londýn-Cambridge-Canterbury) Rakovník jsme opouštěli ve středu 12. 9. kolem třetí hodiny odpolední. Přijel pro nás zájezdový autobus, kterým jsme po chvíli dorazili

Více

www.robotikmechacek.cz

www.robotikmechacek.cz ISBN 978-80-260-3610-4 (epub) ISBN 978-80-260-3611-1 (PDF) ISBN 978-80-260-3612-8 (MobiPocket) www.robotikmechacek.cz Na webu můžete výhodně koupit také elektronickou či tištěnou verzi prvního dílu knihy

Více

Napsal Roman Jaroš, VIII. třída

Napsal Roman Jaroš, VIII. třída Naše poslední společné dobrodružství začalo v pondělí 2. června. Vlakem a posléze autobusem jsme dojeli do Roztok u Křivoklátu a odtud pokračovali pěšky ke známé chatě Emílovně. Ta byla cílovým místem

Více

Barevný podzim SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ SLABIKÁŘE

Barevný podzim SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ SLABIKÁŘE Barevný podzim Ve čtvrtek 30. října 2014 se uskutečnila akce s názvem Barevný podzim, které se mohly zúčastnit děti z prvního stupně. Barevný podzim spočívá v tom, že si děti mohly určit skupinky anebo

Více

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15.

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. První zápas se ZŠ Nad Přehradou prohrála naše děvčata 0:2 po setech 12:15

Více

KLOKÁNEK. INFORMAČNÍ LISTY MŠ L. PODÉŠTĚ 1873 OSTRAVA PORUBA Školní rok 2013/2014

KLOKÁNEK. INFORMAČNÍ LISTY MŠ L. PODÉŠTĚ 1873 OSTRAVA PORUBA Školní rok 2013/2014 KLOKÁNEK INFORMAČNÍ LISTY MŠ L. PODÉŠTĚ 1873 OSTRAVA PORUBA Školní rok 2013/2014 Hádanka Skáče líp než malá blecha. Polapit se těžko nechá. Přeskočí i starou kašnu. Na bříšku má tajnou brašnu. (Klokan)

Více

ŠKOLÁČEK LEDEN 3.ČÍSLO 2015/16 OBHÁJILI JSME TITUL EKOŠKOLA

ŠKOLÁČEK LEDEN 3.ČÍSLO 2015/16 OBHÁJILI JSME TITUL EKOŠKOLA ŠKOLÁČEK LEDEN 3.ČÍSLO 2015/16 OBHÁJILI JSME TITUL EKOŠKOLA Nejdůležitější body: Nechtěl bych tam žít V pubertě České obyčeje Nechceme války ani terorismus Anketa : Moje nejoblíbenější kniha 11. prosince

Více

Newsletter Základní školy německo-českého porozumění

Newsletter Základní školy německo-českého porozumění Newsletter Základní školy německo-českého porozumění 10/2015 Vážení rodiče, ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během září, a plán práce na říjen 2015. Zažít město jinak

Více

LISTOPAD V listopadu proběhl druhý oborový a projektový den, vrátily se oblíbené sportovní turnaje, tentokrát ve florbalu! Také jsme ke konci roku oficiálně úspěšně ukončili program Bezpečné cesty do školy!

Více

Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku.

Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku. Základní škola Ořech a její KFOŠ Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku. V pondělí 17. prosince to ráno s naším vánočním výletem do Prahy nevypadalo moc dobře. Pršelo. Vyjeli jsme

Více

SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE. Učíme se pro život

SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE. Učíme se pro život SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE Únor 2014 Motto: Učíme se pro život Obsah : Já jsem já a mám se rád....1 Exkurze do obchodního centra Galerie...2 Olympiáda v

Více

Chit Chat 2 - Unit 7. Lekce: STRANA 34. www.jazyky-bez-barier.cz - KNIHOVNA. Cvičení: SLOVÍČKA naučit. Cvičení: SLOVÍČKA rozumět

Chit Chat 2 - Unit 7. Lekce: STRANA 34. www.jazyky-bez-barier.cz - KNIHOVNA. Cvičení: SLOVÍČKA naučit. Cvičení: SLOVÍČKA rozumět www.jazyky-bez-barier.cz - KNIHOVNA NÁHLED souboru / titulu Chit Chat - Unit 7 (ch_unit7.jbb) Chit Chat - Unit 7 Lekce: STRANA Cvičení: SLOVÍČKA naučit English angličtina Maths matematika It s nine o clock.

Více

My Year Manager is Vedoucí našeho ročníku je. P.E. is on Tělocvik mám v

My Year Manager is Vedoucí našeho ročníku je. P.E. is on Tělocvik mám v EMTRAS [Czech] My Headteacher is Ředitel naší školy je My Year Manager is Vedoucí našeho ročníku je My Form Tutor is Můj třídní učitel(ka) je My Form is Moje třída je P.E. is on Tělocvik mám v I must bring

Více

Redakce 013. Zpravodaj Základní školy Brankovice. Vyšlo: 23. dubna 2013 dvouměsíčník číslo 2 /2013

Redakce 013. Zpravodaj Základní školy Brankovice. Vyšlo: 23. dubna 2013 dvouměsíčník číslo 2 /2013 Redakce 013 Zpravodaj Základní školy Brankovice Vyšlo: 23. dubna 2013 dvouměsíčník číslo 2 /2013 Lyžařský kurz V neděli 3. března nám začínal lyžařský kurz. Všichni jsme se moc těšili, až budeme v hotelu

Více

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není odpad. Děti zjistily hravou formou, co to je separace odpadu a kompostování.

Více

Anglické divadlo (24. září 2012)

Anglické divadlo (24. září 2012) Anglické divadlo (24. září 2012) Jackie and the Giant (1. stupeň) Napínavý příběh o malé dívce Jackie, která prchá před zlým obrem a na své cestě se setkává s obrem hodným, který jí může pomoci. V obřím

Více

Adélka Kavková 3.třída

Adélka Kavková 3.třída Adélka Kavková 3.třída Obsah Obsah...1 Slavíme společně - leden.. 2 Výlet do mýdlárny. 3 Hrátky s čerty.....4 Hurá do kina 5 Prvňáčci v Betlémské kapli 6-7 Adventní dílny ve fotografii.8 Úspěch na IT olympiádě

Více

Plavání v Prachaticích RECITAČNÍ SOUTĚŽ

Plavání v Prachaticích RECITAČNÍ SOUTĚŽ Plavání v Prachaticích Každou středu jsme jezdili do Prachatic na plavání. Nejdřív jsme se 2 hodiny učili ve škole a pak přijeli rodiče nějakých dětí, pak jsme jeli. Měli jsme moc hodnou plavčici. Šlo

Více

VELIKONOCE SVÁTKY JARA U CVRČKŮ

VELIKONOCE SVÁTKY JARA U CVRČKŮ VELIKONOCE SVÁTKY JARA U CVRČKŮ Velikonoce jsou nejdůležitějšími křesťanskými svátky a zároveň oslavou probouzející se jarní přírody a nového života. A tak jsme si vyzdobili celou třídu, abychom probudili

Více

Červen. 1.6. jeli žáci VI., VII. a VIII. A na výlet do Tábora, kde navštívili Husitské muzeum a Muzeum čokolády a marcipánu.

Červen. 1.6. jeli žáci VI., VII. a VIII. A na výlet do Tábora, kde navštívili Husitské muzeum a Muzeum čokolády a marcipánu. Červen 1.6. jeli žáci VI., VII. a VIII. A na výlet do Tábora, kde navštívili Husitské muzeum a Muzeum čokolády a marcipánu. V pondělí na Den dětí jsme byli na školním výletě. Byla tam naše třída, třída

Více

Zprávičky ze školky listopad

Zprávičky ze školky listopad Zprávičky ze školky listopad Tématem měsíce listopadu byla historie, vynálezy a etiketa. Hned první týden jsme začali vznikem života, povídali jsme si o tom, jak lidé žili dříve a hráli jsme si na staré

Více

O ČEM JE KNIHA. Tato kniha je o dívce, která vypravuje svůj příběh ze života. Pokut chceš, pojď se připojit k příběhu s ní. 1.

O ČEM JE KNIHA. Tato kniha je o dívce, která vypravuje svůj příběh ze života. Pokut chceš, pojď se připojit k příběhu s ní. 1. O ČEM JE KNIHA Tato kniha je o dívce, která vypravuje svůj příběh ze života. Pokut chceš, pojď se připojit k příběhu s ní. 1. Kapitola,,Děti, budu Vám vyprávět příběh. řekla Tereza,,A co? řekly obě děti.,,budu

Více

ÚVODNÍK. Filip Melichar, 9.A

ÚVODNÍK. Filip Melichar, 9.A ÚVODNÍK Milí čtenáři, do rukou se vám dostává letošní poslední vydání časopisu Ať se ví. V tomto květnovém vydání se dozvíte o úspěších našich žáků v recitačních, výtvarných i sportovních soutěžích například

Více

ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během října a plán akcí na listopad 2014.

ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během října a plán akcí na listopad 2014. Vážení rodiče, ve zkratce posíláme informace o akcích, které na naší škole proběhly během října a plán akcí na listopad 2014. Informace www.gtmskola.cz Duhové děti V říjnu jsme na našem prvním letošním

Více

ZÁŘÍ SKAL KALÁČ ÁČEK V LESNÍM KLUBU

ZÁŘÍ SKAL KALÁČ ÁČEK V LESNÍM KLUBU ZÁŘÍ 2013 V LESNÍM KLUBU SKAL KALÁČ ÁČEK 3. září Martinka: Když jsme byli u toho písku, tak jsme s Jončou vběhli do vody a to bylo strašně príma. A vyhodila jsem do kapradí 2 šnečky. Jonča: Byli jsme na

Více

Proč si všichni na střední musí připadat jako králové nebo královny?

Proč si všichni na střední musí připadat jako králové nebo královny? Proč si všichni na střední musí připadat jako králové nebo královny? Nikdo si mě za celý týden ani nevšiml. Jsem jen další nová studentka na nové škole. Přestoupila jsem z té minulé z toho důvodu, že se

Více

ZPRAVODAJ Domova pro seniory Vysoké mýto 2/2012

ZPRAVODAJ Domova pro seniory Vysoké mýto 2/2012 ZPRAVODAJ Domova pro seniory Vysoké mýto 2/2012 KOSTEL - pohled od autobusového nádraží Autor: Ing.Miroslav Šindlar CO JE DOBRÉ VĚDĚT MOŽNOST OBJEDNÁNÍ FOTOGRAFIÍ Fotografie, které jsou vystaveny na chodbách

Více

AKADE. Studentský časopis Mendelovy SŠ/květen 2013

AKADE. Studentský časopis Mendelovy SŠ/květen 2013 AKADE Studentský časopis Mendelovy SŠ/květen 2013 1 AKADE Šéfredaktor: Lucie Jurečková Obsah Jaro u koní... 3-4 Kutálení sýrů... 5 Zástupce šéfredaktora: Andrea Bartoňová Redakce: Soňa Richterová Kateřina

Více

2012/2013 www.specskoly.cz měsíc: Prosinec 4.

2012/2013 www.specskoly.cz měsíc: Prosinec 4. 2012/2013 www.specskoly.cz ŠKOLNÍ ČASOPIS měsíc: Prosinec 4. kopírováno z Microsoft Word klipart INFORMACE Návštěva Becherovy vily a Galerie umění Karlovy Vary V úterý, 20. 11. 2012, navštívili žáci Praktické

Více

AŤ SE. 2. číslo 2011

AŤ SE. 2. číslo 2011 AŤ SE 2. číslo 2011 VÍ Úvodník Milí čtenáři a čtenářky časopisu Ať se ví! V tomto čísle na nás čeká spoustu nového. Dočtete se zde o turnaji ve florbale a přehazované. Dozvíte se, jak vypadalo vystoupení

Více

Michal Malátný z Chinaski: Jsem chodící reklama na rodičovství a manželství Neděle, 17 Květen 2015 00:33

Michal Malátný z Chinaski: Jsem chodící reklama na rodičovství a manželství Neděle, 17 Květen 2015 00:33 V poslední době se vám velmi daří. Vydali jste novou desku, sbíráte jedno ocenění za druhým a jste uprostřed vyprodaného turné. Co plánujete po jeho zakončení? 1 / 6 Turné se sice blíží ke svému závěru,

Více

ČTVRTLETNÍK ZÁKLADNÍ ŠKOLY STRÁŽ NAD NISOU Č. 10 ÚNOR DUBEN 2015

ČTVRTLETNÍK ZÁKLADNÍ ŠKOLY STRÁŽ NAD NISOU Č. 10 ÚNOR DUBEN 2015 ČTVRTLETNÍK ZÁKLADNÍ ŠKOLY STRÁŽ NAD NISOU Č. 10 ÚNOR DUBEN 2015 Obsah: Co by bylo, kdybych mohl(a) jíst, co bych chtěl(a). 2-11 Co by bylo, kdybych se ocitl(a) v minulosti 12-22 Co by bylo, kdybych se

Více

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků Veselé zoubky přednáška společnosti drogerie DM Davídek z 1.B se nám svěřil, jak se mu líbila přednáška o čištění zoubků. Ptala jsem se ho, jestli se mu akce líbila.

Více

ČTENÍ NEJMENŠÍM V pondělí 26. 3. 2012 navštívili žáci třídy 5.A s paní učitelkou Hanou Houškovou MŠ v Mechové ulici, kde v rámci Měsíce knihy zábavnou formou seznámili budoucí prvňáčky se známými i méně

Více

Prostorová orientace. Dítě pojmenovává, co je na obrázku nahoře, co dole, co je vpravo, vlevo; co je vpravo nahoře, vlevo dole

Prostorová orientace. Dítě pojmenovává, co je na obrázku nahoře, co dole, co je vpravo, vlevo; co je vpravo nahoře, vlevo dole Barbora vedl pastelky setmělým parkem. Obě viděly, že Barborovi tma vůbec nevadí a že všichni dobře dojdou k cíli. I Božence se zdála cesta s Barborou jednoduchá. Připomněla jí, jak s Máňou kreslily obrázky

Více

Motto: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE. Učíme se pro život

Motto: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE. Učíme se pro život SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE Leden 2012 Motto: Učíme se pro život Obsah : Beseda s policií.........1 Sportovní dopoledne..........2 INFO ze ZŠ a MŠ v nemocnici..3-4

Více