Člá Článek napsal Martin Morc

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Člá Článek napsal Martin Morc"

Transkript

1 ZÁŘÍ 2013 Nový školní rok nám se nám rychle rozeběhl a než nám přinese nové zážitky, pojďme si připomenout, co jsme společně s ostatními spolužáky prožili v uplynulém pololetí od února do června roku A že toho nebylo málo!

2 Člá Článek napsal Martin Morc

3 Obrázek pratura namalovala Eliška Martínková. Takto si pásovce zapamatoval David Gotvald.

4 Ten bobr trošičku přerostl! Asi moc papal!

5

6 Napsala Šárka Derevlanyjová Obrázek z karnevalu nám namalovala Eliška Klečková.

7 Který šašek je pravý a který namalovaný?

8 Anděl hlídá pana prezidenta bodygard v bílém. Tyto princezny také našly svého ochránce.

9 Princezničky na bále, poztrácely korále.

10 Hledání velikonočního pokladu Velikonoce tentokrát přišli docela brzy a tak jsme již 27. března oslavili Velikonoce naší tradiční akcí- Hledání velikonočního pokladu. Nejprve jsme vyhlašovali vítěze soutěže O nejhezčí velikonoční výrobek. Když se podíváte, jaké výrobky nosily děti do školy, pochopíte, že zvítězit museli všichni. Potom jsme se ve třech skupinách vystřídali na různých stanovištích. Na jednom jsme vyráběli co nejdelší řetěz pro Morénu, aby byla pěkně ozdobená. Na dalším jsme luštili velikonoční tajenku a povídali si o pašijovém týdnu a nejvíce se nám samozřejmě líbilo v tělocvičně, kde jsme se

11 mohli vyběhat. Udělat mašli na pomlázce není nic jednoduchého! Překonat s velikonočním vajíčkem na lžíci různé nástrahy nám taky dalo zabrat.

12 Hlavně, že jsme si mohli zařádit. S ozdobenou Morénou jsme se vydali po fáborkách až jsme došli k místu, kde jsme se s ní chtěli na dlouho rozloučit. Táhni, zimo, táhni pryč!

13 Nakonec po prudkém stoupání nás fáborky dovedly až k místu, kde jsme začali hledat vytoužený velikonoční poklad! A našli! Hurá! Mňam!

14 Barevný týden v ZOO Děčín. 11. dubna si pro nás Zoologická zahrada v Děčíně připravila zajímavé dopoledne. Nejprve jsme šli do ZOO školičky, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o zvířatech, které jsme třeba ani neznali. Kdepak asi ten pán koupil tak pěknou kravatu? A nebo to není kravata?

15 Venku byly postaveny stany, ve kterých jsme se pustili do tvoření obrázků. Mohli jsme využít i netradiční materiály jako mouku nebo jemnou rašelinu. To jsem ale šikula!

16 Papouška Kakadu nakreslila Eliška Klečková. A tento ptáček je od Šárky Derevlanyjové.

17 Čarodějnice I v naší škole si letos daly sraz čarodějnice a čarodějové a to 30. dubna.

18 Sbírali jsme indície v několika samostatných úkolech. Prvním úkolem bylo rozluštění zprávy napsané čarodějnickým jazykem. Po vypočítání příkladů z běhavé matematiky jsme si v tělocvičně značili cestu kamínky jako Jeníček s Mařenkou.

19 Ti odvážnější si v jedovatých lektvarech našli překvapení. A teď už jen dokreslit druhou půlku čarodějnice a máme poslední indicii.

20 Vyluštěným heslem byla Perníková chaloupka a kdo to uhádl, mohl si z té naší perníkové chaloupky uloupit perníček. Tak zase za rok milé krasavice a krasavci!

21 Namalovala Eliška Klečková.

22 Minimaraton Výběr nejlepších běžců z naší školy se i letos vydal bojovat o medaile na pražský minimaraton. Tentoktát jsme jeli vlakem a jelikož mezi příjezdem vlaku a startem bylo pár minut, dali jsme si zahřívací běh hned od vlaku. Statečně jsme bojovali a přestože jsme chvíli hledali Terezku Lešovou, nakonec do cíle doběhli všichni. Ve VIP stanu nás opět čekala spousta dobrot a získané medaile byly krásnou odměnou za naše výkony. Sportu zdar!

23

24 Výlet Minifarma Dlouhá louka Na letošní školní výlet jela 1. a 2.třída na minifarmu, která leží u Teplic v Čechách. Hned po výstupu z autobusu nás čekalo legrační přivítání. Stádo koz a ovcí nás předbíhalo ze všech stran. Když pán, který se na farmě o všechna zvířátka stará, zahnal kozy a ovce do ohrady, naplnili jsme svá bříška svačinkou. Po sváče jsme šli navštívit zvířátka. Jako první jsme šli ke koze Mejpině, pozdravili jsme ji, pohladili a už na nás čekal poník jménem Kačenka.

25 Kačenka se pásla a nijak se naší přítomností nezabývala, ale přeci jen se pohladit nechala. No a to nejkrásnější a největší zvíře na farmě je kravička Jitka. Má velké oči a krásné rohy. Byli jsme z ní opravdu unešení. Pán na farmě nám vyprávěl, že si Jitka málem zahrála ve filmu, ale protože má malé vemínko, tak kariéra herečky nevyšla.

26 Po rozloučení s kravičkou jsme šli za oslíky, kteří se pásli v ohradě, jen co nás zahlédli, přiběhli k nám. Oslík Moris nám při focení zapózoval a poté se opět věnoval travičce. Prase: legrační zvířátko, které mělo štětiny a krátké nohy nás hodně zaujalo. Na farmě nám představili i pejska Bubáka, který si rád hraje s míčkem.

27 Po tom všem jsme si opekli buřty, pohráli jsme si na prolézačkách, lehce jsme zmokli, rozloučili jsme se s farmářem a farmářkou a HURÁ domů.

28 Koníka Kačenku namalovala Patrik Šulc.

29 Kačenka se asi líbila nejvíce. Kačenka od Sárinky Gotvaldové. Kačenka od Petrušky Profousové.

30 Výlet na zámek v Benešově n. Pl. Ve stejný den jela 3. a 4. třída na školní výlet do Benešova nad Ploučnicí, kde byl připraven program na místním zámku. Nejprve jsme šli na prohlídku zámku s paní průvodkyní. Fotit se mohlo jen venku a nám se líbila fontána v parku. Tady už stojíme na nádvoří Horního zámku a čekáme na divadelní představení Ze starých pověstí českých.

31 Po divadelním představení jsme měli jít do dílničky vyrábět dřevěná zvířátka, ale bylo zde hodně jiných škol, program se protáhnul, tak jsme využili času a šli do místní cukrárny. Mňam, mňam, mňam.

32 Po občerstvení začalo pršet a přišla řada na dílničku, kde jsme si vyráběli různá dřevěná zvířátka.

33 Dešti jsme se nevyhnuli, poslední fotka před bránou Horního zámku a místo na hřiště šupky, hupky na vlak zpátky do Děčína.

34 Po cestě na vlak jsme objevili další okénko se zmrzlinami a v Děčíně, jelikož stále pršelo a vlak do Dobkovic ještě nejel, jsme šli opět na exkurzi do místní cukrárny. S prázdnými peněženkami, ale s nacpanými břichy jsme se pak vydali vlakem domů. Benešovský zámek od Adama Závěrky. Nelinka Dvořáková

35 Šárka Derevlanyjová

36 Den naruby Již druhým rokem si ke Dni dětí dáváme v naší škole hezký dárek. Den naruby, který se konal 31. května se tentokrát moc vydařil a všichni si ho pěkně užili. Do školy přišly nové žákyně. Některé jsou snaživé a pilné.

37 s některými šijou všichni čerti.

38 Z učitelských kruhů nás navštívili dokonce některé kapacity. O životě v pralese nám přišel povídat profesor Adam Závěrka. Mgr. Nela Dvořáková je odbornicí na všechno.

39 Paní učitelka Barbora Zemanová nám také pořádně zavařila hlavy. Mgr. Sára Gotvaldová je zase výborná tělocvikářka.

40 Děti vzaly své úlohy učitelů a učitelek opravdu vážně. Pečlivě si doma na každý předmět připravily křížovky, testy, omalovánky, doplňovačky, luštěnky a starší děti dokonce prezentace na interaktivní tabuli. Ale na závěr vám musíme ukázat, které žákyně nejvíce zlobily a mají návrh na dvojku z chování. Vypadá to, že jim to vůbec nevadí!!!

41 Návštěva Máchovky Čtvrťáci už brzy opustí naší školu a tak se 19.června jeli podívat do Děčína na svou budoucí školu Máchovku, kam budou chodit od září. Paní učitelka Peremská si nás vzala na starosti a provedla nás celou školou od sklepa až po půdu. Nahlédli jsme i do tělocvičny a na školní zahradu. Také jsme potkali spoustu dětí z Dobkovic, které chodí na Máchovku do vyšších ročníků. Škola se nám líbila, začínáme se tam těšit. Po návštěvě školy přišlo slíbené překvapení, které ale všichni tušili jaké bude. Byl to bowling. Měli jsme zaplacené dvě dráhy a i když ze začátku se koule držely výhradně mimo dráhu, brzy jsme na to přišli a rekord stíhal rekord! V prvním družstvu vyhrála Štěpánka Horáková a ve druhém David Šíma.

42 A když jsme si ke hře ještě objednali brambůrky a cocacolu, nemělo to vůbec chybu. Po bowlingu jsme nesměli nechat bez povšimnutí otevřenou cukrárnu, která je hned naproti. Zmrzlina byla třešničkou na dortu našeho výletu. Knihovna- výtvarná dílna Aby 1., 2. a 3. třída nepřišla zkrátka, zatímco 4. si užívá, vydaly se ve stejný den do Děčínské knihovny. Ve výtvarné dílničce, která se zde pravidelně koná, si mohl děti vyrobit pohádkovou postavu z PET lahví pomocí techniky kašírování a dozdobování různými dalšími materiály. No jen se podívejte na ty pracanty.

43 A tady už jsou hotové postavičky.

44 Výlet za papoušky Ve čtvrtek 21.června jsme se vydali k Zajíčkům, kteří chovají papoušky. Před cestou jsme všichni strčili hlavy do kýble s vodou, protože vedra přesahovala 30 stupňů. Hned na začátku nás přivítala roztomilá fenka.

45 Hned v prvních voliérách byli ti největší papušci, kteří si od nás rádi vzali oříšky. Největší překvapení pro nás bylo, když nám paní vyprávěla, že doma chová a krmí 20 mláďat papoušků a že nám je přinese ukázat. Všichni jsme si je chtěli chovat a hladit a už nás nic jiného nezajímalo.

46

47 Ovečky, které se pásly za domem byly trochu plaché, ale my jsme stejně měli v hlavě jen ptačí miminka. Nakonec jsme se nechali osprchovat studenou vodou z hadice a hurá zpátky do školy. Akademie Letošní Akademie se kvůli povodním musela přesunout až na samý závěr školního roku a to na Tentokrát jsme zvolili téma Z pohádky do pohádky. Malé děti se ukázaly hned

48 v prvních třech klasických pohádkách- Hrnečku vař, Čert a Káča a Červená Karkulka. Naši tanečníci z tanečního kroužku pod vedením Bublice předvedli úžasné vystoupení Mrazíka a taneční směsky street dance. Druhá polovina Akademie patřila Lotrandovi a Zubejdě v hlavní roli s Matýskem Špejrou a Terezkou Lešovou. Všichni jsme si Akademii moc užili a myslíme že se líbila i všem divákům. KONEC Milí žáčci, pilně se učte a těšte se na další akce naší školy. Kdo by chtěl napsat článek do našeho časopisu nebo namalovat obrázek budeme velice rádi! Pište a malujte!

49

Eko den. Vítejte čtenáři našeho časopisu!

Eko den. Vítejte čtenáři našeho časopisu! Vítejte čtenáři našeho časopisu! První pololetí školního roku máme za sebou. Společně jsme od září 2012 prožili spoustu zábavných akcí, o kterých vás chceme v tomto čísle časopisu informovat. První akce,

Více

Slovo šéfredaktora. Šéfredaktor Ondřej Adamec. Jaro - Tereza Vanclová

Slovo šéfredaktora. Šéfredaktor Ondřej Adamec. Jaro - Tereza Vanclová Slovo šéfredaktora Chtěl bych Vás pozdravit jménem celé redakční rady u druhého čísla našeho školního časopisu. V tomto čísle Vás opět zavedeme do vyučování na naší škole a do mimoškolních aktivit, které

Více

ČÍSLO 39/2014 a BLATEŇÁČEK. 39. číslo 2014 MŠ Blatenská 21 45, Praha 4 OBSAH:

ČÍSLO 39/2014 a BLATEŇÁČEK. 39. číslo 2014 MŠ Blatenská 21 45, Praha 4 OBSAH: 39. číslo 2014 MŠ Blatenská 21 45, Praha 4 OBSAH: Velikonoční dílnička u Lvíčat V kině PONREPO Čarodějnický rej Návštěva knihovny O neobyčejných psech Výlet Broučků a Rybiček Besídka pro maminky u Broučků

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

Základní škola Otokara Březiny. Jihlava, Demlova 34. Sportovní aktivity v Jihlavě a Irnfritzu. Školní zpravodaj. Jako ryba ve vodě Veletrh zdraví

Základní škola Otokara Březiny. Jihlava, Demlova 34. Sportovní aktivity v Jihlavě a Irnfritzu. Školní zpravodaj. Jako ryba ve vodě Veletrh zdraví Základní škola Otokara Březiny Jihlava, Demlova 34 Sportovní aktivity v Jihlavě a Irnfritzu Školní zpravodaj Jako ryba ve vodě Veletrh zdraví Přehled vycházejících žáků školní rok 2013/2014 Ve školním

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy

VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy Základní škola a mateřská škola Žandov, okres Česká Lípa, příspěvková organizace Kostelní 200, 471 07 Žandov VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy za školní rok 2011/2012 V Žandově 15. října 2012 Zpracovala

Více

Základní škola a Mateřská škola, Brno, Staňkova 14

Základní škola a Mateřská škola, Brno, Staňkova 14 Základní škola a Mateřská škola, Brno, Staňkova 14 číslo 14 / ročník VII. / únor 2012 srpen 2012 1 Úvodní slovo Vážení přátelé, čtenářky a čtenáři našeho časopisu Staník! Možná se divíte, že až nyní držíte

Více

POROZUMĚNÍ číslo 43/2012 strana 2

POROZUMĚNÍ číslo 43/2012 strana 2 POROZUMĚNÍ číslo 43/2012 strana 2 číslo 43 červenec - listopad 2012 Denní centrum Mateřídouška, o.p.s. Milí čtenáři, při psaní těchto úvodních řádek jsem si uvědomil, že jsem zapomněl do krmítka nasypat

Více

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem šk. rok 2013 2014 / č. 46 / vydáno 15. dubna 2014 Vážení rodiče, jaro už je tady a s ním se Vám dostává do rukou již 46. číslo našeho Zpravodaje.

Více

V LEJBALOVÝ TURNAJ NA HORNÍM HRIŠTI

V LEJBALOVÝ TURNAJ NA HORNÍM HRIŠTI ČERVENEC - SRPEN 2015 MÍSTNÍ ZPRAVODAJ OBCE OUDOLEŇ POZVÁNKA TJ Sokol Oudoleň pořádá TRADIČNÍ V LEJBALOVÝ TURNAJ NA HORNÍM HRIŠTI SOBOTA 1. 8. 2015 Podmínka účasti: min. 2 dívky / ženy v družstvu Startovné:

Více

PLAVÁNÍ A HUSTÁ FOTOGRAFIE. část úvodní strany prvního čísla Porozumění

PLAVÁNÍ A HUSTÁ FOTOGRAFIE. část úvodní strany prvního čísla Porozumění POROZUMĚNÍ číslo 40/2011 strana 2 číslo 40 březen - říjen 2011 Denní centrum Mateřídouška, o.p.s. VÝLET DO CHEBU Viktor M. V pondělí 7.3. jsme jeli ráno z Chodova do Chebu. Nejdříve jsme jeli do divadla,

Více

Tenisová školička. Spaní ve školce

Tenisová školička. Spaní ve školce Fotky ke všem akcím najdete v galerii Tenisová školička Dnes 23.6. jsme byli pozváni na tenisové kurty v Havířově Šumbarku, abychom si vyzkoušeli hru v tenisové hale. Na kurty jsme nemohli, protože pršelo.

Více

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406 PÁTOVINY Březen, duben Č. 2 /2015 Z OBSAHU ČÍSLA JAK NÁS VIDÍ NA NÁVŠTĚVĚ NAIVNÍHO DIVADLA JIRKA V PAPÍROVÉM SVĚTĚ PERNŠTEJNI NA TRŮNU V DENÍKU ČLENOVÉ REDAKCE PÁTOVIN, KTERÉ VYCHÁZEJÍ V RÁMCI VOLITELNÉHO

Více

ALMANACH 2007-2008 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb

ALMANACH 2007-2008 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2007-2008 1. Obsah Září...3 Slovo úvodem...4 Říjen...5 Závody na kolech a koloběžkách...6 Netradiční drakiáda...6 Malované pohádky...6 Pyžámkový den ve školní družině...7 Listopad...8 Dětský čin

Více

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem šk. rok 2012 2013 / č. 41 / vydáno 15. listopadu 2012 Vážení rodiče, přinášíme další číslo Zpravodaje, ve kterém najdete nejdůležitější informace

Více

ZÁŘÍ, ŘÍJEN, LISTOPAD 2014 4. vydání

ZÁŘÍ, ŘÍJEN, LISTOPAD 2014 4. vydání ZÁŘÍ, ŘÍJEN, LISTOPAD 2014 4. vydání Mateřská škola Přeštice, ulice Dukelská 1 Vážení rodiče, letní prázdniny uplynuly jako voda v řece a my se opět setkáváme v novém školním roce. I nadále pro Vás budeme

Více

Z obsahu ZŠ A MŠ BYŠICE 2014/2015

Z obsahu ZŠ A MŠ BYŠICE 2014/2015 Š K O L N Í Č A S O P I S ZŠ A MŠ BYŠICE 2014/2015 ČÍSLO 2, ÚNOR 2015 ČASOPIS ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU Z obsahu Peter Black Černého Petra jsme snad hráli všichni (možná i lichožroutí černou fusekli). Jaké

Více

Základní škola Otokara Březiny. Jihlava, Demlova 34. Waterproject. Školní zpravodaj. Veletrh zdraví

Základní škola Otokara Březiny. Jihlava, Demlova 34. Waterproject. Školní zpravodaj. Veletrh zdraví Základní škola Otokara Březiny Jihlava, Demlova 34 Waterproject Školní zpravodaj Veletrh zdraví Přehled vycházejících žáků školní rok 2012/2013 Ve školním roce 2012/2013 končí základní vzdělávání 57 žáků

Více

Část I. Základní charakteristika školy

Část I. Základní charakteristika školy Část I. Základní charakteristika školy Základní škola Břeclav, Na Valtické 31 A, 691 41 Zřizovatel školy: Město Břeclav Ředitel školy: Mgr. Dagmar Krystíková Telefon: 519 334 211 e-mail: reditel@zsvalticka.cz

Více

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32 Strana 1 Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 209 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 209 Kabinet Cj

Více

PLÁTEK. Uvnitř čísla: Hlásíme se vám, milí čtenáři, v novém složení a přejeme vám hodně zábavy při čtení Plátku. Úvodník 2. Ze života školy 3-4

PLÁTEK. Uvnitř čísla: Hlásíme se vám, milí čtenáři, v novém složení a přejeme vám hodně zábavy při čtení Plátku. Úvodník 2. Ze života školy 3-4 Uvnitř čísla: Úvodník 2 Ze života školy 3-4 PLÁTEK Rozhovory 5 Turistický kroužek 6 Rok 2011 Číslo 1 Adapťáky 7-12 Sport 13 Příběh 14 Křížovka 15 Zookoutek 16 Slunce svítí na noviny. Co to asi znamená?

Více

TISKNOU A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE

TISKNOU A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE Poškolák TISKNOU A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE Loňský rok jsme se rozhodli využít možnosti získat finanční prostředky z fondů Evropské unie, neboť tyto prostředky jsou často jediným zdrojem

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2013

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2013 ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2013 Ze Základní školy Vlčnov ZE ŽIVOTA TŘÍDY 2. A V tomto článku bych Vás chtěla seznámit s našimi akcemi v 1. pololetí. Samozřejmě jsme se

Více

PRÁZDNINY V TATRÁCH Klára Dvorská s pomocí (ukázka z deníku)

PRÁZDNINY V TATRÁCH Klára Dvorská s pomocí (ukázka z deníku) strana 2 PRÁZDNINY V TATRÁCH Klára Dvorská s pomocí (ukázka z deníku) číslo 32 červenec - prosinec 2007 Denní centrum Mateřídouška, o.p.s. Co jsme pro vás připravili v tomto čísle zpět úvod Prázdinové

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013. Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013. Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Milí čtenáři školního časopisu, léto a s ním i

Více

Žijeme ve škole. Jak se 7.B šmoulila PROBĚHLO

Žijeme ve škole. Jak se 7.B šmoulila PROBĚHLO Žijeme ve škole 1 Žijeme ve škole PROBĚHLO 31.5. 8.třída a redaktoři Puzzlíku navštívili v Praze Český rozhlas a Pražský hrad 1.6. Den dětí - foto- osmička ve fitku 6.-10.6. proběhly Kolínské sportovní

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014 ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014 Z Mateřské školy Vlčnov Můj den se čtvrťáky Je pondělí 6. ledna. Po čtrnáctidenním volnu se již těším na moje děti ze čtvrté třídy mateřské

Více

Š Č T. Školní časopis TERNO TERNO. Slovo šéfredaktora... Prázdniny se kvapem blíží, vysvědčení už nás tíží. Na výlet se chystáme, zkazit si ho nedáme.

Š Č T. Školní časopis TERNO TERNO. Slovo šéfredaktora... Prázdniny se kvapem blíží, vysvědčení už nás tíží. Na výlet se chystáme, zkazit si ho nedáme. 2. Číslo 2012/2013 Dokud žijeme, učíme se, jak žít. Školní časopis TERNO Š Č T Slovo šéfredaktora... Prázdniny se kvapem blíží, vysvědčení už nás tíží. TERNO Na výlet se chystáme, zkazit si ho nedáme.

Více

Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2012-2013

Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2012-2013 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, ALMANACH 2012-2013 Úvod... 4 Slovo úvodem... 5 Září 2012... 6 Adaptační kurz 1. ročníků SŠ - Poslův Mlýn... 7 Ať žije Podhradí!... 8 První školní den... 8 Kultura neslyšících...

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu Milí čtenáři, sluníčko už nás všechny láká

Více