ZŠ Brněnec. 1. číslo časopisu. Školák. školní rok: 2011 / Vážení čtenáři,

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ZŠ Brněnec. 1. číslo časopisu. Školák. školní rok: 2011 / 2012. Vážení čtenáři,"

Transkript

1 ZŠ Brněnec 1. číslo časopisu Školák školní rok: 2011 / 2012 Vážení čtenáři, právě držíte v ruce první číslo školního časopisu ve školním roce 2011 / V tomto roce došlo k několika změnám, jak ve členech redakce a zmenšení jejich počtu, tak v názvu časopisu. Najdete tu plno zajímavých článků z akcí školních i mimoškolních, tvorbu žáků nebo výsledky soutěží. Na 1. čísle se podíleli žáci i pedagogové. Doufáme, že se Vám bude naše první číslo líbit a přejeme pěkné čtení. Redakce časopisu

2 Výukový program Les nebo paseka? V pondělí a v úterý proběhl na naší škole výukový program pro žáky druhého stupně nazvaný Les nebo paseka? Program byl rozdělen do dvou částí. První část byla realizována v interaktivní učebně v budově školy a ve druhé části žáci navštívili nedaleký les. Během výukového programu se žáci seznámili s kontrasty neekonomického holosečného monokulturního hospodaření ve srovnání s hospodařením blízkém přírodě, které podporuje přírodní procesy. Smyslem výuky bylo přijmout les jako multifunkční systém, nezbytný pro naši planetu. Byly představeny principy spojující enviromentální, sociální a ekonomické aspekty lesního hospodaření. Historie na procházce Dne 10. října 2011 se na základní škole v Moravské Chrastové v prostorách tělocvičny uskutečnilo dějepisné představení pro žáky třídy, které neslo název Historie na procházce. Tento vzdělávací program pro hodiny dějepisu umožnil vybraným žákům z 8. a 9. třídy obléci si šaty z dávné minulosti, které pak formou malé módní přehlídky předváděli svým spolužákům. Historická období, které děti poznaly: Slované (6. století) Velká Morava (8.-9. století) Gotika ( století) Renesance (16. století)

3 Čertova nevěsta kino Vesmír Čertova nevěsta je název pohádky, na kterou se žáci 5. třídy vydali do svitavského kina Vesmír. V této pohádce vystupovalo méně známých herců, ale přesto jsme poznali Sabinu Laurinovou, která přešla z rolí princezen na roli královny. Tato postava byla velice vtipná, herečka působila velmi půvabně a krásně. Dalšími známými herci byl David Suchařípa (král), Barbora Munzarová (Verunka) a Karel Zima (Luciper). Děj pohádky se odehrává v království, kde netrpělivá královna prosí svatou Kryšpínu o miminko. Když jí dojde trpělivost, obrátí se na čerta a podepíše s peklem smlouvu. Zanedlouho se královně narodí holčička. Když vyjde najevo, že královna podepsala smlouvu s čertem a princezna se má stát v den svých osmnáctých narozenin Luciperovou nevěstou, vloží se do boje o svou lásku a štěstí mladý Štěpán... Ale jak už to v pohádkách bývá, zvítězila láska, odvaha, štěstí a dobro nad zlem. Pohádka se nám velice líbila, zasmáli jsme se, a také jsme s napětím očekávali, zda vyhraje peklo nad chytrostí obyčejných lidí. žáci 5. ročníku Vánoce v Muzeu ve Svitavách V úterý 6. prosince jsme zavítali do svitavského muzea, kde byl již po několikáté připraven program s názvem Vánoce v Muzeu. Každoročně tuto akci navštěvujeme, proto ani letošní rok nebyl výjimkou. Žáci 4.,5. i 7. tříd si tu mohli vyzkoušet zdobení perníčků, pečení cukroví nebo si nechat vyrobit báňku se svým vlastním jménem. Obdivovali jsme spoustu vánočních ozdob od malých andělíčků přes perníky, svíčky až po krásně zdobené baňky. Kromě vánočních trhů se v muzeu konala i interaktivní výstava Zdeněk Miler dětem, kam jsme měli možnost také nahlédnout.

4 Plníme Odznak všestrannosti olympijských vítězů Robert Změlík a Roman Šebrle, olympijští vítězové v desetiboji, královské atletické disciplíně, se rozhodli připravit pro žáky základních škol atraktivní pohybový program s názvem Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů - OVOV. Kladou si za cíl přispět ke zvýšení osobní aktivity co největšího počtu dívek a chlapců a dát současné generaci školáků příležitosti zkusit sportovní začátky podobnou formou, jaká se osvědčila jim. Jako patroni projektu OVOV působí medailisté a účastníci Olympijských her, Mistrovství světa a Mistrovství Evropy, kteří se kromě jiného zúčastní i okresních a krajských kol soutěží družstev OVOV. Soutěžní disciplíny: * 4 atletické 60 m, skok do dálky, hod míčkem 150 g, 1000 m * 1 plavecká plavání 2 minuty volným způsobem * 1 gymnastická skákání přes švihadlo 2 minuty (alternativa k plavání) * 1 herní dribling s míčkem mezi dvěma metami (alternativa k běhu na 1000 m) * 2 testy výbušné síly hod 2 kg medicinbalem obouruč přes hlavu vzad, trojskok snožmo z místa * 3 testy dynamické síly shyby na šikmé lavičce 2 minuty, kliky 2 minuty, leh-sedy 2 minuty V rámci plnění OVOV navštívil naši školu atlet, tyčkař Štěpán Janáček. Reprezentoval ČR na letních olympijských hrách v Sydney 2000, Athénách 2004 a v Pekingu Dalším vzácným hostem byl sportovní střelec Ladislav Falta, bývalý reprezentant Československa, olympionik, který získal stříbrnou medaili na Olympijských hrách v Mnichově v roce 1972.

5 Lyžařský výcvik v Jeseníkách - chata Sabinka Od 2. do 8. ledna jsme se zúčastnili lyžařského výcviku v Jeseníkách. Od školy v Moravské Chrastové jsme vyrazili v 9.00 h a na místo jsme přijeli ve h. Cesta byla strastiplná, málem jsme zapadli, ale dojeli jsme v pořádku až k chatě Sabinka, kde jsme byli ubytováni. Vybalili jsme si věci a šli jsme se projít po zasněženém okolí. Dalších pět dní jsme po snídani a po obědě vyrazili na dvě hodiny na sjezdovku. Někteří na lyžích jezdit uměli, jiní se učili s instruktorem. Jen ve středu jsme museli celý den být na chatě. Venku byl silný vítr a velká sněhová vánice. Bohužel díky návalům sněhu byl zrušen i plánovaný výlet do Karlovy Studánky. Jinak tam byli skvělí instruktoři, kteří stihli pomáhat i třem žákům s učením snowboardingu. V neděli jsme se vrátili po poledni domů bez úrazů. Moc se nám tam líbilo. Tereza Báčová a Katka Blažková, 8. třída

6 Jak se žije s handicapem aneb poznat znamená porozumět V předvánoční čas vyrazili sedmáci se svojí třídní učitelkou již poněkolikáté do Městského muzea v Poličce. Tentokrát proto, aby si vyzkoušeli, jak fungují jednotlivé smysly a jak se žije lidem, kteří mají některý z těchto smyslů poškozen nebo o něj zcela přišli. Seznámili se s běžnými denními povinnostmi a strastmi handicapovaných. Ve výstavních sálech byly připraveny kompenzační a rehabilitační pomůcky, ale také několik aktivit, při kterých se děti mohly vžít do role postiženého. Na vlastní kůži si vyzkoušely, jaké překážky způsobují postiženým lidem největší problémy, a samy se přesvědčily o tom, jak nesnadné mohou být i věci zdánlivě jednoduché a všední.

7 Sportem ku zdraví Přespolní běh Svitavy Koncem září jsme se vydali se žáky tříd do Svitav, kde se u rybníku Rosnička konal přespolní běh. Naší menší rozcvičkou už byla cesta z autobusového nádraží až na místo. Děti běhaly v různých kategoriích, byly rozděleny podle tříd a také na dívky a chlapce. V kategorii dívky 4. tříd se zúčastnila Tereza Venigerová, za chlapce Tobiáš Havlíček. Další kategorií byly dívky 5. tříd, zde byla účast větší, běhaly tři dívky Natálie Knötigová, Rosálie Urbánková a Barbora Císařová. V kategorii chlapci 5. tříd si zaběhli dva chlapci Michal Alexa a David Jura. Za kategorii chlapci tříd se zúčastnili Martin Culík, Ondřej Báča a Hynek Rosekranz. V kategorii chlapci tříd se zúčastnilo nejvice chlapců, a to Luboš Valenta, Daniel Rosekranz, David Weber, Zbyšek Opršál a Chladil Jiří. Všechny děti nás reprezentovaly výborně, nikomu se nestal žádný úraz a během sportovního odpoledne jsme si užili plno legrace. Děti dostaly věcnou odměnu a diplom. Tímto žákyním a žákům ještě jednou děkujeme za účast a za reprezentaci školy. Nejlépe se za naši školu umístila Natálka, která ve své kategorii vybojovala 5. místo.

8 Ze školních lavic Otázka v písemné práci: Kdo to byl Merlin? Žákyně: "Nějakej dobrej týpek." Učitelka: Děti, zbylo nám pět minut času, tak si otevřete sešity a napíšeme si malou desetiminutovku. Učitel se ptá: Jak se jmenuje Otec kněžny Libuše? Žák: Byl to Grog. Učitelka se ptá na bicí nástroje. Odpověď: "Rákoska, vařečka, řemen." Učitel: Časuj sloveso jít." Žák: Já jdu, ty jdeš, on jde..." Učitel: Rychleji!" Žák: Já běžím, ty běžíš, on běží..." Vtipy o škole Před písemkou Učitel před písemkou: "Doufám, že nikoho neuvidím opisovat." Z prostřední řady se ozve: "Také doufáme Špinavý Mirek "Představ si, mami, Mirek včera přišel do školy špinavý a paní učitelka ho za trest poslala domů." "A pomohlo to?" "To se ví, dneska přišla špinavá celá třída." Omluvte Honzu z výuky Volající: "Dobrý den, omluvte, prosím, dnes Honzu z výuky. Je trochu nachlazený." "A kdo volá?" "Můj táta." Kam si myslíš, že jdeš? Jarda se uprostřed hodiny tělocviku zvedne a jde pryč. "Kam si myslíš, že jdeš?!"" rozčílí se tělocvikář. "Říkal jste, že mám hejbnout kostrou - tak pro ni běžím do kabinetu biologie!"

9 Lyžařský koutek Letošní zima přinesla sněhovou nadílku později než očekávalo. Ale i přesto se milovníci zimních sportů vydali do středisek, aby po roce předvedli své umění, ať už na lyžích či na snowbordech. My vám přinášíme několik nabídek nejznámějších Ski areálů : Ski Areál Olešnice na Moravě - web: Lyžařský Areál Polička web: Ski Areál Hodonín web: Ski Areál Peklák ( Česká Třebová) web: Ski Park Čenkovice web: Ski Centrum Říčky v Orlických horách web: Ski Park Červená Voda web: Rozhovor s učiteli Pedagogové a zaměstnanci nám odpověděli na naši otázku: Vzpomenete si na něco ze školních let? Eva Švancarová: Vzpomínám si na své dva spolužáky, kteří se řadili mezi zlobivce. Tenkrát nás bylo v 9.třídě 14 a učili jsme se v dnešní počítačové učebně. V této třídě byla i televize a pár počítačů. Naše dva experty nejvíce zajímala ona televize a počítače. Neustále je vypínali a zapínali, až shořeli. Ten pach se nesl po celé třídě. Kluci se snažili vše zahrát do autu a svést to na chemický pokus, který ve třídě předváděl učitel minulou hodinu. Všichni učitelé na to skočili a ještě nás litovali, v jakém smrádku musíme být. Jen se divili, proč nejde televize. Petra Šípková: Hodina chemie laboratorní práce. Chtěla jsem natočit vodu do zkumavky. Na kohoutku byla přidělaná hadička. Otočila jsem kohoutkem a nic neteklo, tak jsem pořád točila a točila. A najednou vylétla voda z hadičky takovým proudem, že paní učitelka chemie byla celá zmáčená. Začala na mě křičet, ať vodu zastavím. Já byla tak vylekaná, ze jsem místo toho vodu přidávala. Sešit paní učitelky, její stůl i ona byly zmáčené. Dnes už se tomu směji, ale tehdy jsem se zapotila. Jana Peterková: Jednou nám učitel na druhém stupni vyprávěl, jak byl v mládí otužilý a už v březnu nebo v dubnu plaval v řece. Spolužák vedle mě zašeptal, že asi plaval pod ledem a já se začala smát. Za trest jsem zbytek hodiny stála vzadu u stěny.

10 Výtvarné práce Redakce školního časopisu Školák : Eva Švancarová Jana Peterková Adam Reinberk Jan Jelínek Marcel Homolka Natálie Knötigová Rozálie Urbánková Ondřej Báča

11

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu Milí čtenáři, sluníčko už nás všechny láká

Více

Základní škola, Tišnov, Smíškova 840 ROČENKA

Základní škola, Tišnov, Smíškova 840 ROČENKA Základní škola, Tišnov, Smíškova 840 ROČENKA 2012/2013 J. Zwiner a D. Kučera, 9. B Milí čtenáři, dovolte mi, abych vás opět po roce přivítal na stránkách naší ročenky. Pevně věřím, že tak jako v minulých

Více

KEBULE ZŠ a MŠ Dubné Ročník 11 Číslo 5-6 leden únor 2014

KEBULE ZŠ a MŠ Dubné Ročník 11 Číslo 5-6 leden únor 2014 1 KEBULE ZŠ a MŠ Dubné Ročník 11 Číslo 5-6 leden únor 2014 VZPOMÍNKA NA ADVENT VE ŠKOLE 12. 12. se tradičně uskutečnil Advent ve škole. Nejprve hosté navštívili jarmark, na kterém se žáci pochlubili svými

Více

školní rok 2011/ 2012

školní rok 2011/ 2012 školní rok 2011/ 2012 ZA ODMĚNU DO KRASU 30. 8. jsme společně s kamarády z Ústavu sociální péče pro děti a mládež Kociánka vyrazili směrem na Křtiny, Jedovnice a Moravský Kras. Tento výlet měl být pro

Více

Školní zpravodaj ČERVEN 2013

Školní zpravodaj ČERVEN 2013 blíkf Školní zpravodaj ČERVEN 2013 Motto: Účelem vzdělání není zaplnit mysl, ale otevřít ji. Čím více poznatků si osvojíme, tím víc si uvědomíme, co ještě neznáme. Letošní absolventi 9.A Michaela BABICOVÁ,

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

30.listopadu od 15 do 17 hodin Vánoční jarmark Kavárnu u Věrky

30.listopadu od 15 do 17 hodin Vánoční jarmark Kavárnu u Věrky 17. ročník, 3. číslo, 29. listopadu 2012, školní rok 2012/2013 Školní časopis Řecká 564 na houpačce vydává redakční tým VěŠáK ve spolupráci s Občanským sdružením rodičů a přátel ZŠ Dr. F. L. Riegra Semily

Více

Škola je místem, kde děti žijí.

Škola je místem, kde děti žijí. Škola je místem, kde děti žijí. Základní škola, Dobrovské ul. 63 563 1 Lanškroun tel.: 465 321 99, 465 323 818 e-mail: zslado@lanskroun.cz www.zslado.cz Foto: pracovníci školy Texty: pracovníci školy Redakční

Více

Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198

Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 209 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 209 Kabinet Cj 202 Fax

Více

Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2012-2013

Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2012-2013 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, ALMANACH 2012-2013 Úvod... 4 Slovo úvodem... 5 Září 2012... 6 Adaptační kurz 1. ročníků SŠ - Poslův Mlýn... 7 Ať žije Podhradí!... 8 První školní den... 8 Kultura neslyšících...

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY Základní škola Zdice, okres Beroun se sídlem Komenského 72, 267 51 Zdice www.zszdice.cz 1.st./Žižkova 589/email: zs1.zdice@zszdice.cz, tel. 311685158 2.st./Komenského 72/email: zs.zdice@zszdice.cz, tel.

Více

KONEC PRÁZDNIN. Začíná škola, zvonek zvoní, prázdniny se vzdalují, ve škole se děti učí cizí jazyky. Máme hodně úkolů, učíme se matiku.

KONEC PRÁZDNIN. Začíná škola, zvonek zvoní, prázdniny se vzdalují, ve škole se děti učí cizí jazyky. Máme hodně úkolů, učíme se matiku. KONEC PRÁZDNIN Začíná škola, zvonek zvoní, prázdniny se vzdalují, ve škole se děti učí cizí jazyky. Máme hodně úkolů, učíme se matiku. Petr Řehák Jan Petričák Zdeněk Němeček 3.ČÍSLO 2009-2010 Milí čtenáři,

Více

ZŠ Brněnec. 3. číslo časopisu. Školák. školní rok: 2012 / 2013. Vážení čtenáři,

ZŠ Brněnec. 3. číslo časopisu. Školák. školní rok: 2012 / 2013. Vážení čtenáři, ZŠ Brněnec 3. číslo časopisu Školák školní rok: 2012 / 2013 Vážení čtenáři, právě držíte v ruce již třetí číslo školního časopisu ve školním roce 2012 / 2013. Redakce školního časopisu si opět připravila

Více

zs.boskovice.cz/zs3/ leden/únor 2009 ročník: 3 číslo 16 OBSAH: Fotografické úspěchy Filipa Chalupky Zápis dětí do 1. tříd Výlet do Grónska Sportovní úspěch Ivony Braunšlegerové Kniha Ivany Havelkové Lyžák

Více

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ x xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Více

Mgr. Barbora Horáková. Mgr. Jarmila Chmelíková Mgr. Jana Hornychová Veronika Barvová

Mgr. Barbora Horáková. Mgr. Jarmila Chmelíková Mgr. Jana Hornychová Veronika Barvová máme nos na informace Občasník žáků ZŠ Kosmonosy 1. ročník 2. vydání únor 2015 1 Redakce Redakční rada Vedoucí redakce: Šéfredaktorka: Mgr. Barbora Horáková Mgr. Jarmila Chmelíková Mgr. Jana Hornychová

Více

Základní škola Zlín-Malenovice, tř. Svobody. Duben 2015

Základní škola Zlín-Malenovice, tř. Svobody. Duben 2015 Základní škola Zlín-Malenovice, tř. Svobody Duben 2015 Návštěva u hasičů Práce ve skupinách Erin Atletický mítink Otrokovice Pracovní činnost Recitační soutěž Havárie Projekt Příběhy našich sousedů Ve

Více

školy Milí deváťáci, Občasník Pasování budoucích prvňáčků Kolem školy 1 ŠKOLNÍ SLAVNOST Číslo

školy Milí deváťáci, Občasník Pasování budoucích prvňáčků Kolem školy 1 ŠKOLNÍ SLAVNOST Číslo kolem 2 Číslo Občasník školy Ročník XXIV. Červen 2015 zš t. g. masaryka Vimperk 1. máje 268 www.zstgmvimperk.cz Milí deváťáci, začátek, tedy povinnou školní docházku máte za sebou, všechno jste zvládli.

Více

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje beseda s paní TISCHLER, dámou, která přežila 3 koncentrační tábory ze školních kronik pohřeb Karla Hynka Máchy rozhovor Ing. Vlasta Lišková zástupkyně

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVA ŠKOLY VÝROČNÍ ZPRÁVA ŠKOLY školní rok 2013/2014 U 11.14 ZÁKLADNÍ ŠKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ, HABRMANOVA ULICE Habrmanova 1500, Česká Třebová IZO 600104141 Česká Třebová dne: 29. 9. 2014 Zpracoval: PaedDr. Zbyněk Slavík

Více

Občanské sdružení Tandem

Občanské sdružení Tandem Výroční zpráva 2014 os Tandem Sdružení rodičů a přátel školy při ZŠ pro zrakově postižené a žáky s vadami řeči v Opavě Obsah Občanské sdružení Tandem... 3 Úspěšně realizované projekty roku 2014... 4 Realizované

Více

SBÍRÁŠ, SBÍRÁM, SBÍRÁME

SBÍRÁŠ, SBÍRÁM, SBÍRÁME ročník 7/ číslo 1 (13) Základní škola Mokrá únor 2014 strana 1 Opět vás zdravíme, neuvěřitelně po třinácté. Co k tomu dodat? Že by dneska stručně? Tady to máte rovnou horké z tiskárny, tak lehce pofoukat

Více

Slovo šéfredaktora. Šéfredaktor Ondřej Adamec. Jaro - Tereza Vanclová

Slovo šéfredaktora. Šéfredaktor Ondřej Adamec. Jaro - Tereza Vanclová Slovo šéfredaktora Chtěl bych Vás pozdravit jménem celé redakční rady u druhého čísla našeho školního časopisu. V tomto čísle Vás opět zavedeme do vyučování na naší škole a do mimoškolních aktivit, které

Více

Městská část pořádá pro děti ze škol Prahy 2 tematické vycházky za pamětihodnostmi svého obvodu Klíč od Prahy 2. Během školního roku se děti mohly

Městská část pořádá pro děti ze škol Prahy 2 tematické vycházky za pamětihodnostmi svého obvodu Klíč od Prahy 2. Během školního roku se děti mohly Ročník XIX, číslo 1 Informační bulletin Listopad 2014 Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Fakultní škola Pedagogické fakulty UK, Praha 2, Kladská 1 www.kladska.cz Vážení rodiče, při příležitosti

Více

Základní škola Otokara Březiny. Jihlava, Demlova 34. Waterproject. Školní zpravodaj. Veletrh zdraví

Základní škola Otokara Březiny. Jihlava, Demlova 34. Waterproject. Školní zpravodaj. Veletrh zdraví Základní škola Otokara Březiny Jihlava, Demlova 34 Waterproject Školní zpravodaj Veletrh zdraví Přehled vycházejících žáků školní rok 2012/2013 Ve školním roce 2012/2013 končí základní vzdělávání 57 žáků

Více

Ročník: 2010 ČÍSLO 3 PLÁTEK. přeje mnoho úspěchů v novém školním roce. Nad pis ve dlejšíh o textu. Vít Zemánek

Ročník: 2010 ČÍSLO 3 PLÁTEK. přeje mnoho úspěchů v novém školním roce. Nad pis ve dlejšíh o textu. Vít Zemánek Nad pis ve dlejšíh o textu ČÍSLO 3 Ročník: 2010 PLÁTEK přeje mnoho úspěchů v novém školním roce Vít Zemánek AKTUÁLNĚ Několik řádků od šéfredaktora Stránka 2 Trocha politiky ze školního parlamentu Zdarec

Více

časopis Základní školy s rozšířenou výukou informatiky a výpočetní techniky, Teplice šk. rok 2014 2015 č. 1

časopis Základní školy s rozšířenou výukou informatiky a výpočetní techniky, Teplice šk. rok 2014 2015 č. 1 časopis Základní školy s rozšířenou výukou informatiky a výpočetní techniky, Teplice šk. rok 2014 2015 č. 1 Milí čtenáři budíčku! Léto už je definitivně pryč, dny plné slunce a bezstarostného lenošení

Více

Základní škola a Mateřská škola, Brno, Staňkova 14

Základní škola a Mateřská škola, Brno, Staňkova 14 Základní škola a Mateřská škola, Brno, Staňkova 14 číslo 12 / ročník VI. / leden srpen 2011 Úvodní slovo Vážení přátelé, čtenářky a čtenáři našeho časopisu Staník! Další školní rok uplynul a po prázdninách

Více

Školský almanach. školní rok

Školský almanach. školní rok Školský almanach školní rok 2010/2011 ZŠ Střelice Pedagogický sbor přední řada zleva: Mgr. Jitka Brimová (výchovná poradkyně, učí M, F, volbu povolání v praktických činnostech), Mgr. Dagmar Teplá (třídní

Více

ČÍSLO 1 / ROČNÍK XVI LEDEN 2014 Cena 8 Kč

ČÍSLO 1 / ROČNÍK XVI LEDEN 2014 Cena 8 Kč www.mesto-lipnik.cz ČÍSLO 1 / ROČNÍK XVI LEDEN 2014 Cena 8 Kč První adventní středu 4. prosince 2013 rozsvítila lipová víla Tilinka kouzelným říkadlem městský vánoční strom na lipenském náměstí. Současně

Více