OBSAH. - Čínská báseň - Poznej a chraň - Doporučujeme - 2. světová válka v knize očima dětí - Můžete si přečíst - Obrázky našich dětí

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "OBSAH. - Čínská báseň - Poznej a chraň - Doporučujeme - 2. světová válka v knize očima dětí - Můžete si přečíst - Obrázky našich dětí"

Transkript

1 2/2015

2 OBSAH - Čínská báseň - Poznej a chraň - Doporučujeme - 2. světová válka v knize očima dětí - Můžete si přečíst - Obrázky našich dětí

3 Čínská báseň beseda pro žáky 8. tříd Jako každý rok, tak i letos v knihovně proběhla beseda, v rámci které si děti zkusily napsat svou báseň. Nebe je čisté a modré Kolem je ticho a prázdno. Nebe je čisté a modré. Obklopují mě jen kamenné sochy. Také stromy se zde zelenají. Obklopují mě jen kamenné sochy. Kolem je ticho a prázdno. Také stromy se zde zelenají. Cítím se zklidněně a bezpečně. Pařím se v horku. Vedle mě syčí čisté moře. Pařím se v horku. Sem tam vítr zavane mne. Už se těším, skočím tam. Sem tam vítr zavane mne. Vedle mě syčí čisté moře. Už se těším, skočím tam. Cítím se odreagovaně a v klidu. Je tam potůček. Je tam jabloň. Je tam potůček. Je tam hustá zelená tráva. Jsou tam obláčky. Je tam hustá zelená tráva. Je tam jabloň. Jsou tam obláčky. Je to tam krásné. Tráva je zelená. Modré nebe. Tráva je zelená. Stromy se kymácí. Řeka se vlní. Stromy se kymácí. Modré nebe. Řeka se vlní. Cítím se dobře.

4 Tráva ve větru se ohýbá. Les je velký, hluboký. Tráva ve větru se ohýbá. Všechno ševelí. Vůně jehličí je cítit. Všechno ševelí. Les je velký, hluboký. Vůně jehličí je cítit. Mráz mi po těle pobíhá. Dřevěná bouda. Vedle ní strom. Dřevěná bouda. Na trávě rosa. A dřevěná lávka. Na trávě rosa. Vedle ní strom. A dřevěná lávka. ZŠ DVORSKÉHO Cítím se dobře a fajn. Nejlíp se cítím doma. Kde je klid a pohodlí. Nejlíp se cítím doma. Mám tam svoje soukromí. Je to místo pro mě. Mám tam svoje soukromí. Kde je klid a pohodlí. Je to místo pro mě. Tam se cítím dobře. Stojím v lese. Kolem mě jsou krásné stromy. Stojím v lese. Pod tím nejvyšším stromem štěká pes. Lesem se táhne dlouhá pěšina. Pod tím nejvyšším stromem štěká pes. Kolem mě jsou krásné stromy. Lesem se táhne dlouhá pěšina. Cítím klid, pohodu a štěstí.

5 U nás na stáji je nejlíp. Kde každý koním rozumí. U nás na stáji je nejlíp. Kde všude kolem je klid. Koně pozorovat na pastvinách. Sednout si na kámen. Kde každý koním rozumí. Sednout si na kámen. Tam je mi nejlíp. Caorle Do postele uléhám a spálená záda mám. Tento pocit miluji, slunce, moře zbožňuji. Více nežli 50 stupňů, ovozmrzku celou slupnu. K večeru se po mole projedu na čtyřkole. Pak si skočím zaplavat, Caorle mám hrozně rád Všude kolem jsou kameny. Moře hlasitě šplouchá. Všude kolem jsou kamny. Slunce ostře svítí. Loď se na moři houpe. Slunce ostře svítí. Moře hlasitě šplouchá. Loď se na moři houpá. A já se cítím skvěle. Léto, léto, létíčko. Ukaž už mi Sluníčko. Léto, léto, létíčko. Zima už mě nebaví. Jaro už je za námi. Zima už mě nebaví. Ukaž už mi sluníčko. Jaro už je za námi. Les je velký. Mám to všechno rád. Zelený jako tráva. Les velký mohutný Plný zajímavých zvířat. Tiché místečko jako bílé nebíčko. Plný zajímavých zvířat. Zelený jako tráva. Tiché místečko jako bílé nebíčko. Velmi tiché jako já.

6 Domov Je to místo plné lásky. Je bezpečný a jediný. Je to místo plné lásky. Nejlepší místo na světě. Plný milovaných osob a věcí. Nejlepší místo na světě. Je bezpečný a jediný. Plný milovaných osob a věcí. Cítím se tam výjimečná. Domov Je tam krásně. I když někdy rušno. Je tam krásně. Mám tam zázemí. ZŠ KUČERY Je jen jediný. Mám tam zázemí. I když někdy rušno. Je jen jediný. Mám to tam moc ráda. Všude je zeleno. Hodně kvítí. Všude je zeleno. Vlahý vítr. Děti křičí. Vlahý vítr. Hodně kvítí. Děti křičí. Mám to tu ráda. Příroda les Potoky bzučí. Tu a tam srnka přeběhne. Potoky bzučí. Někdy se zamotám do pavučiny. Stromy šumí. Někdy se zamotám do pavučiny. Tu a tam srnka přeběhne. Stromy šumí. Hřiště červené. Klid a pohoda, božský klid. Bílé čáry. Hřiště červené. Modrý míč. Míč letí. Modrý míč. Bílé čáry. Míč letí. Cítím se skvěle.

7 Městský stadion Kruh je vymetený. Koule je od písku. Kruh je vymetený. Hadra je špinavá. Kladivo je zamotané. Hadra je špinavá. Koule je od písku. Kladivo je zamotané. Tartan pálí jako ďábel. Kuchyň Obsahuje bílou ledničku. Krásně svítí. Obsahuje bílou ledničku. Vždy ráda potěší. Jídlem co nabízí. Vždy ráda potěší. Krásně svítí. Jídlem co nabízí. Cítím se skvěle. Postel dřevěná. Měkká, pohodlná. Postel dřevěná. Vždy si na ní odpočinu. Zahřeje mě, když je mi zima. Vždy si na ní odpočinu. Měkká, pohodlná. Zahřeje mě, když je mi zima. Pro mě nejlepší místo na světě. Slyším děti se smát. Cítím vůni perníkového srdce. Slyším děti se smát. Vidím spoustu lidí mít radost. Mám radost, když jsem tady. Vidím spoustu lidí mít radost. Aquapark Průzračná voda. Spoustu lidí. Průzračná voda. Cítím vůni perníkového srdce. Mám radost, když jsem tady. Zbožňuju zábavu v Parku. Všichni si užívají. Mnoho tobogánů. Všichni si užívají. Spoustu lidí. Mnoho tobogánů. Cítím se úžasně. ZŠ MITUŠOVA 8

8 Poznej a chraň V rámci projektu jsme navštívili 27. května Záchranáře ÚSZS MSK na základně v Ostravě- Zábřehu. Záchranáři nám připravili zajímavý program. Členové posádky se nám trpělivě věnovali a ukazovali vše, co je potřeba k záchraně lidského života. Někteří z nás si na chvíli vyzkoušeli i roli pacienta s následným naložením na páteřní lehátko. Vyzkoušeli jsme si základní resuscitaci a srdeční masáž na modelu. Výjezdové stanoviště v Ostravě-Zábřehu je nejen základnou pozemních výjezdových skupin, ale také vrtulníku. Nesměli jsme sice dovnitř, ale i pohled zblízka stál za to.

9 Odcházeli jsme obohaceni o důležité informace, a pokud se někdy setkáme s kritickou situací, pevně věříme, že nebudeme stát jako tvrdé y, ale budeme vědět, co máme dělat.

10 Poznej a chraň Ve středu 17. června jsme navštívili v rámci projektu Svaz dobrovolných hasičů v Ostravě-Zábřehu na Dolní ulici. Viděli jsme nejmodernější hasící techniku, mohli jsme si vyzkoušet, jaké to je, mít na sobě profesionální hasičskou přilbu, oblek, rukavice a dokonce jsme s hasičskou pistolí v ruce shazovali proudem vody kužely jako terč. Od pana kapitána Víta Ovčačíka jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Víme, že úkolem dobrovolných hasičů je nejen likvidovat požáry, povodně, nebezpečné události, ale taky pomáhat hasičům profesionálním, pokud je zavolají na pomoc. Važme si jejich práce. Vykonávají ji ve svém volném čase, s plným nasazením a jak jsme měli možnost se přesvědčit, také s nadšením. Patří jim za to od nás veliký dík.

11 DOPORUČUJEME Svět podle Norma I. Může obsahovat ořechy II. Může způsobit podráždění Jonathan Meres Svět podle Norma je nová, prudce srandovní knižní série o příhodách třináctiletého kluka, proti kterému se očividně spikl celý svět. Pokud máte rádi malého poseroutku od Jeffa Kinneyho, pak by se vám měla, či mohla líbit i tato. První díl této série s podtitulem Může obsahovat ořechy nezačíná zrovna vesele. Normova rodina se musí uskrovnit, protože její živitel přišel o práci. A tak se Norm i s rodiči a svými dvěma mladšími bratry dvojčaty stěhuje do výrazně menšího domku. Norm tuto změnu nese docela těžce, poněvadž přichází i o svého nejlepšího kamaráda Mikyho. Ale je toho daleko víc, co musí náš hrdina zvládnout ve druhém dílu s podnázvem Může způsobit podráždění. Ptáte se, co? Ve druhém díle se Micky vyrovnává s nespravedlností na něm napáchanou, kdy mladší bráškové dostanou psa, zatímco on musí žít s mobilem tak starým, že by ho nechtěli ani v technickém muzeu. Náš chrabrý hrdina musí přetrpět i to, že jeho úhlavní nepřítelkyně Chelsea vyvěsila na facebooku jeho nahatou batolecí fotku, takže se stal terčem posměchu celé třídy. A po tomto činu je rozhodnuto. Dojde na strašlivou, ďábelskou, rafinovanou a promyšlenou pomstu. Ptáte se, jakou? Není nic jednoduššího, než sáhnout po knize a začíst se. Ale pozor! Musíte jednat rychle, ať vás nepředběhnou rychlejší a zvědavější, než jste vy. Série o Normovi z pera anglického herce Jonathana Merese má v tuto chvíli již sedm dílů. Získaly spoustu ocenění, chvály a především hodně čtenářů.

12 2. světová válka očima dětí Letos si připomínáme 70. výročí konce 2. světové války. Vzdálenost mezi dnešním dnem a rokem 1945 se neustále prohlubuje. Lidí, kteří přežili, ubývá a není, kdo by vyprávěl o tom, co se tehdy stalo. Pojďme si jejich příběhy alespoň přečíst. Některé z nich napsali dospělí, kteří ve válce byli ještě dětmi, jako jste VY. Uvádíme několik titulů, jež jsou dostupné v našem oddělení.

13 Běž, chlapče, běž Uri Orlev Neuvěřitelný příběh podle skutečné události nás zavádí do okupovaného Polska a odkrývá krutou realitu 2. světové války. Jen stěží lze chápat schopnost osmiletého židovského chlapce Srulika přežívat na útěku před nacisty v lesích, kde sám a bez pomoci strádá všudypřítomným nedostatkem jídla, spánku a tepla. V zoufalé situaci se nechává najímat vesničany na práci za kousek chleba a střechu nad hlavou, často je však nucen znovu a znovu prchat do bezpečí lesa před ozbrojenými vojáky nebo lidmi, kteří za peníze udávají. Myslím, že odpovědí na otázku, jak je vůbec možné přežít takovou míru nelidského utrpení, je obrovská vůle k životu. A také štěstí. Štěstí potkávat dobré lidi i v dobách, v nichž je lidský život degradován na pouhou věc, rukama mocných a nenávistných svévolně ubíjenou a ničenou. Anne Franková Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev Uri Orlev se jako první izraelský spisovatel stal nositelem mezinárodní Ceny H. CH. Andersena (1996). U nás v knihovně si lze zapůjčit rovněž jeho slavný román Ostrov v Ptačí ulici, který prostřednictvím laskavého vyprávění dává nahlédnout do života obyvatel židovského ghetta, jež se mnohým z nich stalo přechodnou stanicí na cestě do vyhlazovacích táborů. V roce 2013 u nás vyšel příběh holandské židovské dívky, která během války neunikla nacistickému pronásledování a zemřela na tyfus v koncentračním táboře v Bergen-Belsenu. Je to poprvé, kdy se s životním osudem Anne Frankové setkáváme v komiksovém zpracování prostřednictvím obrazu. Kniha nás provází životními událostmi Anne od okamžiku narození až po její poslední dny v nacistickém táboře. Příběh své dcery zveřejnil po skončení války její otec, který jako jediný z rodiny přežil válečné události a objevil Anniny deníkové zápisy.

14 MŮŽETE SI PŘEČÍST Flood, Ciara: Ti otravní králíci Příběh pro děti o medvědovi, který žil sám uprostřed divočiny, což se mu náramně líbilo. Co se ale nestalo? Do sousedství se přistěhovala rodina králíků... Penzešová, Alena: Vyčůránci Veselé vyprávění o pěkně vyčůraných dvojčatech pokračuje. Michal a Jakub mají důvod k radosti. Z Ameriky přijede jejich strýček a určitě jim přiveze nějaké úžasné dary! Ze super dárků se ale vyklubou nudné učebnice matematiky, ještě k tomu v angličtině. To tedy strýc nezvládl. Pomsta bude sladká! Plán je jasný: vystrnadit strejdu z domu... Kinney, Jeff: Deník malého poseroutky Výlet za všechny peníze Rodinný výlet by měla být veliká legrace pokud samozřejmě nejste Heffleyovi. Cesta začala slibně, ale pak přišlo hned několik špatných odboček. Záchody na benzínce, vyšinutí racci, pomačkaný nárazník a prase na útěku nic z toho úplně nesplňuje Gregovu představu o pěkně stráveném čase. Ale i ten sebehorší výlet se může proměnit v dobrodružství a na tohle Heffleyovi fakt jen tak nezapomenou. Gier, Kerstin: Druhá stříbrná kniha snů Liv je v šoku: Secrecy zná její nejtajnější tajemství. Ale odkud? A co před ní Henry skrývá? Co je to za podivnou postavu, která se potuluje a řádí v nekonečných chodbách snového světa? A proč je Livina sestra Mia najednou náměsíčná? Noční můry, záhadná setkání a divoké pronásledování zrovna nesvědčí dobrému spánku. K tomu se musí Liv vyrovnat se svou nově poskládanou rodinou a intrikánskou babičkou. A faktem, že existují lidé, kteří s ní mají nevyřízené účty. Jak přes den, tak v noci

15 OBRÁZKY NAŠICH DĚTÍ

16

Podzim 2014. 50 let s KMČ! Komiksová soutěž! 100 let Tove Janssonové! Rozhovor s Ondřejem Neffem! Vt ipy. Illustrations Honza Smolík

Podzim 2014. 50 let s KMČ! Komiksová soutěž! 100 let Tove Janssonové! Rozhovor s Ondřejem Neffem! Vt ipy. Illustrations Honza Smolík Podzim 2014 50 let s KMČ! Komiksová soutěž! 100 let Tove Janssonové! Rozhovor s Ondřejem Neffem! Illustrations Honza Smolík Vt ipy Editorial Ahoj holky, ahoj kluci, ahoj všichni přátelé Klubu mladých čtenářů

Více

Poslední záříjový víkend vyjelo z Prahy 27 lidí do Osvětimi. Zájezd pro 2. a 3. generaci uspořádala Terezínská iniciativa.

Poslední záříjový víkend vyjelo z Prahy 27 lidí do Osvětimi. Zájezd pro 2. a 3. generaci uspořádala Terezínská iniciativa. 67 ČASOPIS MEZINÁRODNÍHO SDRUŽENÍ prosinec 2013 Poslední záříjový víkend vyjelo z Prahy 27 lidí do Osvětimi. Zájezd pro 2. a 3. generaci uspořádala Terezínská iniciativa. (Více na straně 10-11) Foto: Michal

Více

Menšiny mezi námi 2009

Menšiny mezi námi 2009 Menšiny mezi námi 2009 Obsah Editorial předsedkyně ROMEA, o. s. 2 Předmluva koordinátora projektu 3 Výtvarná část kategorie do 10 let Zuzana Gorolová, Jan Kica, Kateřina Bačová, Eva Horváthová, Mario

Více

Marie Navrátilová Hana Brichová Marcela Matějcová UČEBNICE 6-7

Marie Navrátilová Hana Brichová Marcela Matějcová UČEBNICE 6-7 ETICKA VYCHOVA Marie Navrátilová Hana Brichová Marcela Matějcová UČEBNICE 6-7 Etická výchova, Učebnice pro 6. 7. ročník základních škol a víceletá gymnázia Autorky: Mgr. Hana Brichová, Mgr. Marcela Matějcová,

Více

A je tu podzim. září říjen 2013. Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem

A je tu podzim. září říjen 2013. Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem A je tu podzim září říjen 2013 Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem Jen tak na okraj Po prázdninové pauze Vás opět vítáme u dalšího vydání Clicku. V naší redakci se tentokrát

Více

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje beseda s paní TISCHLER, dámou, která přežila 3 koncentrační tábory ze školních kronik pohřeb Karla Hynka Máchy rozhovor Ing. Vlasta Lišková zástupkyně

Více

KNIHA - ZÁBAVA NEBO OTRAVA..?

KNIHA - ZÁBAVA NEBO OTRAVA..? KNIHA - ZÁBAVA NEBO OTRAVA..? Co pro mne znamená slovo kniha? Kniha je K jako kouzlo, N jako nápad, I jako inspirace, H jako humor a A jako autor. Knížka je pro mě branou k mé fantazii. Ničím mě nesvazuje,

Více

Elektronické zpracování : Dalibor Bryja

Elektronické zpracování : Dalibor Bryja Elektronické zpracování : Dalibor Bryja 2 Obsah : Úvodník (3) Aktuálně Ankety a ceny (4-11) Vesnice roku (12-13) Děti a četba (14-18) Vezmi knihu na prázdniny (19-21) Putování s knihou (22-24) Rekonstrukce

Více

Hejčínské OKO ČERVENEC SRPEN 2014. Zpravodaj farnosti sv. Cyrila a Metoděje v Olomouci-Hejčíně. Nová zvonička v Řepčíně

Hejčínské OKO ČERVENEC SRPEN 2014. Zpravodaj farnosti sv. Cyrila a Metoděje v Olomouci-Hejčíně. Nová zvonička v Řepčíně Hejčínské OKO Zpravodaj farnosti sv. Cyrila a Metoděje v Olomouci-Hejčíně ČERVENEC SRPEN 2014 Nová zvonička v Řepčíně ÚVODNÍ SLOVO Držíte v ruce prázdninové číslo Hejčínského oka, v němž najdete ohlédnutí

Více

Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč. Nejzajímavější články. Jiří Černý v Divadélku pod schody

Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč. Nejzajímavější články. Jiří Černý v Divadélku pod schody Březen 3/2010 Ročník: 18 Cena: 10 Kč GAG-BEN Základní škola Třebíč, Benešova ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Kultura Buchty a loutky zavítaly opět k nám Loutkové divadlo Buchty a loutky je

Více

Literární texty. Matyáš Perek, 8. B

Literární texty. Matyáš Perek, 8. B Literární texty Matyáš Perek, 8. B ZŠ a MŠ J. Š. Baara 2014/2015 Bolest Někdy mám pocit, že cítím všechnu bolest světa, jako by v něm ubývalo světla. Jako by všechno procházelo mnou, bolest lidí, kteří

Více

Blahopřejeme Nikole ke skvělému úspěchu v této mimořádně prestižní soutěži.

Blahopřejeme Nikole ke skvělému úspěchu v této mimořádně prestižní soutěži. Institut dětí a mládeže Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pořádal letos již 35. ročník národní soutěže dětského literárního projevu Náš svět. K naší velké radosti jsme se dozvěděli, že ve třetí

Více

ilí čtenáři, našeho mateřského jazyka nabízí nekonečné možnosti pro zrození nových příběhů, pohádek, básní

ilí čtenáři, našeho mateřského jazyka nabízí nekonečné možnosti pro zrození nových příběhů, pohádek, básní ilí čtenáři, uběhl právě jeden rok od doby, kdy jsme Vám poprvé představili Sborník vítězných slohových prací okresních a krajských kol Olympiády v českém jazyce. Ohlas ze strany autorů příspěvků, pedagogů

Více

Kvasnice číslo 24, vyšlo v prosinci 2010. Ze školních lavic

Kvasnice číslo 24, vyšlo v prosinci 2010. Ze školních lavic 24 2010 Ze školních lavic Ve čtvrtek 25. října jsme ve škole oslavili Halloween. Děti si přinesly do školy vydlabané dýně a strašidelné kostýmy. Během dopoledne jsme pořádali soutěže a hry. Nakonec jsme

Více

Dvouměsíčník pro žáky, učitele, rodiče a přátele ZŠ Mikoláše Alše

Dvouměsíčník pro žáky, učitele, rodiče a přátele ZŠ Mikoláše Alše Alšík Dvouměsíčník pro žáky, učitele, rodiče a přátele ZŠ Mikoláše Alše 42013 2014 Alšík se nám zamiloval! Ano, je to tak. Zanedlouho tu bude květen, tedy máj lásky čas. Proto v našem zamilovaném speciálu

Více

Zpravodaj. V tomto čísle:

Zpravodaj. V tomto čísle: ZŠ HORÁCKÉ NÁM. BRNO 1/2014 Zpravodaj Projekt OPVK alias šablony Možná jste někdo uslyšel začátkem ledna jednu velkou ránu, která se ozvala z naší školy. To byl kámen, který spadl ze srdce paní ekonomky.

Více

ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník osmý Školní rok 2014/2015

ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 Současná redakce Školáka Náš časopis Školák získal druhé místo! V letošním roce jsme se s naším školním časopisem Školák zúčastnili soutěže Školní časopis

Více

Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce. Anglie na vlastní oči. Žáci hráli žákům. Exkurze do Osvětimi. Holky versus kluci

Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce. Anglie na vlastní oči. Žáci hráli žákům. Exkurze do Osvětimi. Holky versus kluci Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce Anglie na vlastní oči Žáci hráli žákům Exkurze do Osvětimi Holky versus kluci Rozhovor s panem zástupcem Benešem Moji přátelé z pólů www.zsms.streliceubrna.cz

Více

Velikonoční pranostiky

Velikonoční pranostiky Velikonoční pranostiky Je-li Zelený čtvrtek bílý, tak je léto teplé. Velký pátek deštivý dělá rok žíznivý. Když na Velký pátek hřmí, na poli se urodí. Prší-li na Bílou sobotu, bude v létě nouze o vodu.

Více

V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22

V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22 Prázdniny skončily 1 Návrat do školy 8 Už to začalo 10 V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22 Vážení čtenáři, i když se to nezdá, jsou velké prázdniny

Více

Soutěž Daniel 2012-2013 - literární část

Soutěž Daniel 2012-2013 - literární část Soutěž Daniel 2012-2013 - literární část Výsledková listina I. kategorie (8. a 9. ročník ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) Pořadí Autor příspěvku Rok nar. Adresa školy (kraj) Název příspěvku

Více

SPORŤÁK. školní časopis 7. ZŠ Kolín 3/2003-2004. Úvodník. Tentokrát trochu jinak. 5,-Kč. 3. číslo. www.7zskolin.cz

SPORŤÁK. školní časopis 7. ZŠ Kolín 3/2003-2004. Úvodník. Tentokrát trochu jinak. 5,-Kč. 3. číslo. www.7zskolin.cz SPORŤÁK 3/2003-2004 školní časopis 7. ZŠ Kolín www.7zskolin.cz Úvodník 3. číslo Co vám budu povídat.přijímačkové období za dveřmi a žáci se pilně učí, aby zvládli zkoušky na školu, kterou si vybrali jako

Více

Vyškovský cedník 2014

Vyškovský cedník 2014 Vyškovský cedník 2014 Sborník oceněných prací literární soutěže pro děti a mládež Vyškovska Tři brány komunitní nadace pro vědění, umění a civilizaci Klub přátel KKD Knihovna Karla Dvořáčka 2 Obsah Úvodní

Více

Kurz společenské výchovy a tance pro žáky 9. ročníku. březen duben 2015. Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem

Kurz společenské výchovy a tance pro žáky 9. ročníku. březen duben 2015. Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem Kurz společenské výchovy a tance pro žáky 9. ročníku březen duben 2015 Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem Jen tak na okraj Jsou sice Velikonoce, ale při pohledu z okna to tak

Více

Myšmaš. JARNÍ ČÍSLO 2011 aneb my z Masarykovy školy

Myšmaš. JARNÍ ČÍSLO 2011 aneb my z Masarykovy školy Myšmaš JARNÍ ČÍSLO 2011 aneb my z Masarykovy školy 1 43 ÚVODNÍ SLOVO: Poslední dobou jsem v Myšmaši nepsala do úvodního slova, protože jsem neměla, co říct, co sdělit. Ale teď. Pracuji na historii naší

Více

Pohádky. pro Rytíře řádu čtenářského

Pohádky. pro Rytíře řádu čtenářského Pohádky pro Rytíře řádu čtenářského 1 Pohádky pro Rytíře řádu čtenářského napsali a ilustrovali žáci 9.A a 9.B ZŠ Proseč - školní rok 2013/2014 jako součást projektu k rozvíjení čtenářské gramotnosti připraveného

Více

Studentský časopis Obchodní akademie a Hotelové školy v Turnově Číslo obsahuje:

Studentský časopis Obchodní akademie a Hotelové školy v Turnově Číslo obsahuje: Studentský časopis Obchodní akademie a Hotelové školy v Turnově Číslo obsahuje: Hlavní téma: zlo, Aktuality drogy, násilí, Recenze sebevraždy, magie Magické recepty Lyžařský kurz Rozhovor Akce OSE a mnoho

Více

2 prosinec 2012 ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘÍCET ŠKOLNÍ NOVINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA BRATŘÍ VENCLÍKŮ 1140

2 prosinec 2012 ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘÍCET ŠKOLNÍ NOVINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA BRATŘÍ VENCLÍKŮ 1140 ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘICET V JEDENÁCT ČTYŘÍCET 2 prosinec 2012 2 prosinec 2012 ŠKOLNÍ NOVINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA BRATŘÍ VENCLÍKŮ 1140 ŠKOLNÍ NOVINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA BRATŘÍ VENCLÍKŮ 1140

Více

Básním ásníš ásníme. o přírodě a lásce

Básním ásníš ásníme. o přírodě a lásce Básním ásníš ásníme o přírodě a lásce Sborník nejlepších prací žáků Libereckého kraje z let 2006-2008 Všem, kteří pokoušejí krásu i ošklivost, tíhu i lehkost slova, všem, kteří vkládají své myšlenky na

Více

2013/2014 ALMANACH ŽÁKOVSKÝCH PRACÍ (6. A, 6. B, 7. B, 8. A, 8. B) Zpracovala Mgr. Jana Táborková ZŠ jazyků Karlovy Vary

2013/2014 ALMANACH ŽÁKOVSKÝCH PRACÍ (6. A, 6. B, 7. B, 8. A, 8. B) Zpracovala Mgr. Jana Táborková ZŠ jazyků Karlovy Vary 2013/2014 ALMANACH ŽÁKOVSKÝCH PRACÍ (6. A, 6. B, 7. B, 8. A, 8. B) Zpracovala Mgr. Jana Táborková ZŠ jazyků Karlovy Vary MINIPROJEKT 6. TŘÍD BÁSEŇ (6.A, 6.B) 2 MINIPROJEKT NA ZÁŘÍ/ŘÍJEN BÁSEŇ (6.A, 6.B)

Více