ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ"

Transkript

1 ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě Zdravých měst ČR. V našem Zpravodaji vás chceme informovat o aktivitách, které v rámci projektu naše město pořádá, budeme vás zvát na nejrůznější akce a přineseme také ohlédnutí za některými z nich. Fórum Zdravého města IX/ 2013 Rok se s rokem sešel a nastalčas k uskutečnění druhého Fóra Zdravého města. Fórum letos proběhlo 26. září 2013 v Kulturně společenském sále Beseda. Místostarostka Terezie Jenisová zde uvítala přes 60 občanů města, kteří přišli vyjádřit svůj názor. Po její úvodní prezentaci, v níž přítomné seznámila s řešením TOP 5 problémů z loňského fóra, si slovo převzal ředitel Národní sítě Zdravých měst ČR Petr Švec. Seznámil občany s průběhem akce a vysvětlil systém vytipování největších problémů města. Poté již následovala samotná práce ve skupinkách, při které každý stůl zastupující jednu oblast života města označil nejpalčivější témata. Po jejich prezentaci garanty jednotlivých oblastí se přikročilo k samotnému hlasování. Třeboňáky nejvíce trápí tyto problémy:

2 TOP 13 PROBLÉMŮ města Třeboně Vybudovat novou polikliniku Realizovat čajovnu/kavárnu pro mládež Vybudovat venkovní bazén Zajistit cyklistické trasy v ulicích Třeboně Řešit volnočasové aktivity dětí (sportoviště, knihovna-čítárna) Vybudovat víceúčelové zázemí tenisového klubu (služby i pro cyklisty či in-line bruslaře) Vytvořit parkovací dům Realizace mateřského centra Řešit problém odpadních vod v místních částech Zlepšit kvalitu vody v rybnících (zejména Svět a Opatovický) Zaměřit cestovní ruch na mladé návštěvníky (20-30 let) Výstavba golfového hřiště Omezení průjezdu zemědělské techniky ulicí Vodárenská

3 A kde jsou všechny ostatní připomínky a náměty, které na fóru zazněly a hlasovalo se o nich? Ani ty nebudou opomenuty. Všechny problémy, o kterých přítomní v sále hlasovali, budou zařazeny do ankety, která ověří, zda je zvolených TOP 13 opravdu na místě anketních lístků obdrží všechny domácnosti a firmy v Třeboni prostřednictvím časopisu Lázeňská Pohoda. Anketní lístky jsou dále dostupné na těchto místech: podatelna městského úřadu, Informační a kulturní středisko Třeboň, recepce Bertiných lázní, informační přepážka Aqua info Wellness centra Aurora, městská knihovna, pošta a elektronická verze je dostupná i na webu města (složka Zdravé město, stačí vytisknout, vyplnit a nebo zaškrtnout v souboru word a poslat na ovou adresu Vyplněné anketní lístky odevzdávejte na výše jmenovaných místech do 15. října Konečným výstupem budou ověřené problémy, které budou předloženy radě a zastupitelstvu města a v příštím roce se na nich bude pracovat.

4

5 Jihočeský festival zdraví Druhý ročník Jihočeského festivalu zdraví Třeboň, letos s podtitulem Zdravé město si hraje, ve dnech září nabídl inspiraci pro zdravý životní styl, spoustu zábavy, zážitků i možnost zakoupení produktů na zdravém trhu. Slavnostně jej v sobotu dopoledne zahájili bývalý český velvyslanec v Dánsku Zdeněk Lyčka, místostarostka Třeboně Terezie Jenisová, místostarosta Zdravého města Dačice Jan Bartošek a bývalá místostarostka spřáteleného Zdravého města Prachatice Hana Rabenhauptová. Během dvou dnů se na festivalu vystřídala řada interpretů : Viděli jsme předškoláčky ze 3. MŠ Jeronýmova, žáky hudebních oborů Základní umělecké školy v Třeboni, několikrát vystoupil úspěšný taneční soubor Lentilky z Třeboně, v pátek předvedli skvělý zásah, včetně chemického, nejmenší hasiči z Hamru. Hudební vystoupení byla rozmanitá - od klasiky přes rock až po swing. V tanci jsme se mohli pokochat ukázkami street dance, break dance, mažoretkami i romskými rytmy. Zájemci měli možnost vyzkoušet sílu v benchpressu, nebo potrénovat mozkové závity s obřími šachy. Na pódiu proběhla soutěž O nejsilnějšího muže a ženu festivalu. O krásná divadelní představení se postaral Spolek třeboňského loutkového divadla, Malé divadlo z Českých Budějovic i děti ze souboru Chelčické štěstí. Právě Malé divadlo z Českých Budějovic přivezlo krásné loutkové představení Abeceda. Vstup na toto představení byl dobrovolný a díky návštěvníkům se vybralo 851,- Kč. Tato částka přispěje na nákup radiomagnetofonu pro účely hudebně relaxačních terapií. Na náměstí celé dopoledne předváděli kynologové canisterapii, kdo chtěl, zkusil v zámeckém parku jógu nebo tai-chi. V programu byla i přednáška o polárním dobrodružství, vernisáž výstavy Královna Dagmar, česká princezna nebo inspirativní přednáška o zahradách. V poradnách zdraví jsme si mohli nechat změřit určité tělesné hodnoty, nebo na trhu koupit některý z nabízených produktů. Všem účinkujícím i divákům patří velký dík za výbornou atmosféru, která - i přes velmi podzimní počasí - Jihočeský festival zdraví Třeboň 2013 provázela!

6 SDH Hamr Národní síť podpory zdraví o.s.

7 Předvedení sanitky Clever Apes

8 Fitness reprezentant Hafík o.s.

9 Dánské stopy v Třeboni Dánské stopy v Třeboni zanechaly dvě akce v rámci Jihočeského festivalu zdraví Třeboň První z nich byla přednáška Zdeňka Lyčky o putování napříč grónským ledovcem a druhou pak v sobotu 21. září 2013 slavnostní vernisáž putovní výstavy s názvem Královna Dagmar,česká princezna v Domě Štěpánka Netolického na Masarykově náměstí. Místostarostka Třeboně Terezie Jenisová při slavnostním zahájení výstavy vyzdvihla snahu bývalého českého velvyslance v Dánsku propagovat českou kulturu a česko-dánské vztahy. Díky iniciativě pana Zdeňka Lyčky bylo vedení města Třeboně v dubnu 2013 pozváno na oficiální návštěvu do Dánska u příležitosti vernisáže dánské verze výstavy v městě Horsens. Toto přátelské setkání přispělo k opětovnému navázání spolupráce mezi oběma městy. Zdeněk Lyčka, spoluautor výstavy, při vernisáži v Třeboni velmi zajímavě vylíčil historické souvislosti spojené s osobou královny Dagmar a zároveň popsal vznik dánské verze výstavy. Mezi hosty nechyběla ani paní Barbora Stejskalová, bývala konzulka v Dánsku, zástupci dánské ambasády v Praze a senátor Jiří Šesták. Výstava bude k vidění do 4. října v Domě Štěpánka Netolického, pak se přesune do prostor Městského úřadu Třeboň a nakonec na kolonádu Lázní Aurora, kde si ji návštěvníci mohou prohlédnout do 20. listopadu 2013.

10 Fotografie z vernisáže

11 Fotografie z vernisáže

12 Národní síť Zdravých měst slaví 20 let Krásných 20 let od založení letos slaví Národní síť Zdravých měst České republiky. U příležitosti oslav proběhla v září v Olomouci 20. Jubilejní konference NSZMČR. Město Třeboň, zastoupené místostarostkou města a političkou Zdravého města Třeboně Terezií Jenisovou, figurovalo v popředí celé akce nejen tím, že bylo jedním z 11 zakládajících měst této organizace, ale zároveň zde před 20 lety proběhla úplně první, resp. nultá konference Národní sítě Zdravých měst. Dvoudenní akci zahájila přehlídka nejpokročilejších měst, obcí a regionů, které jsou držiteli kategorie B místní Agendy 21. Na přehlídku navázala slavnostní recepce spojená s oslavou a předáváním cen zakládajícím městům, která setrvala v asociaci měst po celých 20 let jejího trvání. Program druhého dne akce byl ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci věnován tématu podpory pohybové aktivity na národní úrovni a možnostem uplatnění v praxi obcí a regionů.

13 Dny zdraví v Třeboni Zdravé město Třeboň Vás zve na celorepublikovou kampaň na podporu zdraví. Na akci úzce spolupracuje Liga proti rakovině o.s. Liga proti rakovině zahajovala první ročník Jihočeského festivalu zdraví v loňském roce. Nejen žluté stany Ligy proti rakovině o.s, ale i nabídku služeb fyzioterapeuta z lázní Aurora budete moci využít ve dnech 9. a 10. října v Kulturním a kongresovém centru Roháč. Přijďte hlasovat o nejkrásnější dětský obrázek na téma Ve zdravém těle, zdravý duch Připraveny jsou pro Vás pěkné ceny.

14 Seminář k udržitelnému rozvoji Ve středu 25. září proběhl na městském úřadě v Třeboni seminář, který byl koncipován jako úvod do problematiky udržitelného rozvoje, kvality veřejné správy a strategického plánování a řízení, zejména s důrazem na problematiku místní Agendy 21 jako metody kvality veřejné správy. Semináře, který vedl Ing. Petr Švec, ředitel Národní sítě zdravých měst ČR, se zúčastnili úředníci městského úřadu, ředitelé některých třeboňských škol i zástupci občanů.

15 Pozvánka Pravidelné setkání se starostou a dalšími zástupci města se uskutečnilo ve čtvrtek 3. října od 18 hodin v sále Loutkového divadla. Předmětem prezentace a následné diskuse byla aktuální situaci v lázeňství a výstavba areálu Technických služeb v Rybářské ulici. Beseda s pediatrem Ve středu 15. října Vás srdečně zveme na besedu s MUDr. Martinem Gregorou, významným pediatrem. MUDr. Gregora působí ve strakonické nemocnici a píše knihy pro maminky, které jim velmi pomáhají v péči o dítě. Přednášet bude o výživě, očkování a dětských nemocech. Beseda se uskuteční v čítárně třeboňské knihovny od 19:00. Vstup je zdarma. Komise Zdravého města Novým členem komise Zdravého města byla jmenována paní Jana Kočová, ředitelka oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory. Paní Kočová nahrazuje paní Janu Formánkovou, která odešla na vlastní žádost. Skupina Cyklisti Cyklostezky, kolostavy, ale i dopravní výchovu, to vše a mnohé další budou mít v Třeboni na starosti vybraní zástupci radnice, městského úřadu i policie. Pracovní skupina Cyklisti vznikla v souvislosti se zahájením činnosti Asociace měst pro cyklisty, které je Třeboň zakládajícím členem. Ta si klade za cíl mimo jiné zajistit, aby ve městech měly všechny typy dopravy stejné podmínky. Na pravidelná jednání skupiny budou jako hosté zváni všichni, kdo mají k této problematice co říci.

16 1. říjen - Mezinárodní den seniorů v Třeboni Mezinárodní den seniorů je věnován našim rodičům, prarodičům, maminkám, tatínkům, babičkám a dědečkům. V tento den bychom si měli více než kdy jindy uvědomit, sčím vším se senioři musí potýkat. Jedná se o mnoho překážek a schody do obchodního domu jsou v některých případech tím nejmenším problémem. V mládí si nikdo z nás neuvědomuje a ani nepřipouští, že jednou budeme všichni staří 1. říjnový den oslavili i klienti v třeboňském Domově seniorů. Zazpívali si za doprovodu akordeonu a trubky a pohovořili s paní místostarostkou, která společně s koordinátorkou Zdravého města Alenou Zárubovou předala všem obyvatelům domova pěknou kytičku pro radost. Zároveň byl Domovu seniorů předán symbolický šek na částku 851,- Kč, která přispěje na nákup radiomagnetofonu pro účely hudebně relaxačních terapií. Jednalo se o výtěžek charitativního divadelního vystoupení Jihočeského divadla v rámci Jihočeského festivalu zdraví.

17

18 Světový den hospiců v Třeboni ve znamení doprovodných akcí V říjnu si připomínáme Světový den hospiců a paliativní péče. Zejména jde o upozornění na potřeby lidí v posledním stadiu nevyléčitelné nemoci a jejich rodin v oblasti zdravotní, sociální i duchovní a vytvoření prostoru pro diskusi o těchto tématech. Hospicový tým vyjíždí z Třeboně již k prvním pacientům. V následujícím měsíci se můžete účastnit akcí na podporu hospicové péče na Třeboňsku a získat další informace, mimo jiné na Dnu otevřených dveří, který se koná od 8:00 do 16:00 v prostorách hospice v Chelčického ulici 2. Další možností, kde se dovědět víc o třeboňském hospici, nabídne Veletrh neziskových organizací. Veletrh neziskových organizací Již 4. ročník Veletrhu neziskových organizací proběhne od 9:00 do 12:00 na Masarykově náměstí v Třeboni. Neziskové organizace představí svou činnost jak na pódiu, tak ve svých stáncích. Jedná se o neziskovky působící v různých oblastech od kultury a sportu přes ochranu přírody, cestovního ruchu až po sociální oblast a zdravotnictví. Program: 9:30 Slavnostní zahájení a zdravice starosty města Třeboně 9:40 Zdravé město Třeboň informace o činnosti 10:00 Lékařská služba první pomoci 10:20 Český zahrádkářský svaz 50. výročí prezentace organizace bylinková zahrada 10:50 Hafík + Agility 11:20 LENTILKY taneční vystoupení DDM Třeboň 11:40 Občanské sdružení pro podporu mobilního hospice na Třeboňsku Hospicová péče svatého Kleofáše 11:50 Divadelní spolek Kajetán Pohádka O STOPĚTOVI 15:30 Loutkové divadlo Třeboň Pohádka Dlouhý, široký a bystrozraký

19 Další akce, které jsou součástí kampaně Měsíc pro neziskový sektor v Třeboni : od 9:00 hodin Seminář k novele Občanského zákoníku pro občanská sdružení zasedací místnost MÚ Třeboň pořádá Jihočeská hospodářská komora Třeboň, více na od 19:00 hodin Koncert ke 150. výročí založení pěveckého sboru Pěslav-Ozvěna divadlo J. K. Tyla od 9:00 hodin Výstava spojená s oslavou 150. výročí založení pěveckého sboru Pěslav- Ozvěna divadlo J. K. Tyla od 9:00 hodin Burza dětského a sportovního oblečení školní jídelna Roháč pořádá Klub Mája Pořadatelem akce je Třeboňská rozvojová společnost ve spolupráci se Zdravým městem Třeboň a Jihočeskou hospodářskou komorou. Seznam neziskovek, které se kampaně zúčastní a s jejichž činností se můžete seznámit a případně zakoupit jejich výrobky: Třeboňský dámský klub, Klub Mája, Oddíl Rybníkáři, Lékařská služba první pomoci Třeboň, Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík, Kynologická organizace Agility Třeboň, Spolek přátel Třeboně Ledax o.p.s. partner pro spokojenější stáří, Český nadační fond pro vydru, Oblastní farní charita, Divadelní spolek Kajetán, Spolek třeboňského loutkového divadla, Agentura Třeboňsko, Destinace Třeboňsko, Český svaz zahrádkářů a Domov pro osoby se zdravotním postižením v Pístině.

20 Mexická kuchyně snadno a rychle Mexická kuchyně je známa různorodými chutěmi, barevností jídel a množstvím koření a přísad, z nichž mnohé jsou domácího původu. V listopadu 2010 byla tradiční mexická kuchyně zařazena na seznam nehmotných památek lidstva UNESCO. Typickými surovinami mexické kuchyně jsou fazole, kukuřice a chilli papričky. Nejen z těchto surovin se naučíte připravit si zajímavé a chutné pokrmy. Kurz se bude skládat ze 4-5 lekcí (podle zájmu účastníků) a probíhat bude 1x za 14 dní vždy v sobotu. První lekce začíná a dále pokračujeme v těchto termínech: , a (vánoční mexická kuchyně). Cena za jednu lekci bude 50,- Kč. Ostatní náklady hradí Zdravé město Třeboň. Zde malá ochutnávka pokrmů, na které se můžete těšit: Chilaquiles (zapečené tortillové chipsy), molletes con salsa borracha (zapečené housky s opilou omáčkou), tortillas (placky) a z nich burritos, tacos, tostadas, vánoční salát, mexický puding, arroz salvaje (divoká rýže) a ještě vice. Prosíme zájemce, kteří by se kurzu rádi zúčastnili, aby se hlásili do na tel: nebo na

21 Běh kolem Světa Předznamenáním Jihočeského festivalu zdraví byl o týden dříve (14. září 2013) druhý ročník Běhu kolem Světa. Hlavní závod v dálce 12,2 km startoval v 15:15 lázeňském parku u Aurory. Hlavního závodu se zúčastnilo 75 mužů a 19 žen. Nejrychleji doběhl teprve 17 letý Vojtěch Rybka včase 42:30 min. Nezávodilo se však jen klasicky. Závodit mohli například číšníci a servírky s podnosy, zkusit jste si mohli i závod v běhu pozpátku. Svůj vlastní závod měli i vozíčkáři. Miss World navštívila Domov seniorů Domov seniorů v Třeboni, OA, SOŠ a SOU Třeboň aj. navštívila topmodelka a historicky první česká Miss World Taťána Kuchařová. Nejkrásnější žena světa roku 2006 založila před pěti lety nadaci Krása pomoci. Posláním nadace je usilovat o řešení problematické situace seniorů v České republice a zlepšení kvality jejich života. Táťána Kuchařové úzce spolupracuje s českobudějovickou pobočkou Nadace ADRA a jejím Dobrovolnickým centrem a i díky tomu se Třeboň dostala do nabitého programu naší topmodelky. Nadace podporuje právě dobrovolnictví, osobní asistenci, pečovatelskou službu, kvalitní aktivizační programy pro seniory a přispívá na vybavení sociálních zařízení pro seniory V třeboňském Domově seniorů se Taťána Kuchařová pozdravila a popovídala si s některými obyvateli domova, došlo na společné focení a na diskusi s vedením tohoto zařízení. Byla zde i příležitost k setkání s dobrovolníky z Českých Budějovice. Svou osobní návštěvou potěšila Taťána Kuchařová rodinu z Břilic, která se stará o těžce zdravotně postiženého a kam rovněž dochází dobrovolnice z Nadace ADRA. Následně navštívila internát, kde se schází dobrovolníci z řad studentek OA, SOŠ a SOU Třeboň. Právě ony pak aktivně spolupracují s Domovem seniorů Třeboň. V budově školy byla jako překvapení nachystána módní přehlídka studentů a studentek oboru módní návrhářství a modelářství. Po ní následovalo povídání o dobrovolnictví i o další podpoře této činnosti.

22

23

24 Cyklistický závod Okolo jižních Čech startoval z Třeboně Ve dnech září 2013 se konal 2. ročník mezinárodního etapového cyklistického závodu Okolo jižních Čech 2013 (Tour of South Bohemia 2013). Závod je vrcholem cyklistické sezony v České republice. Na startu se sešlo více jak 20 profesionálních stájí včetně několika národních týmů. Město Třeboň bylo jedním ze startovních měst; ve čtvrtek 5. září zde na Masarykově náměstí odstartovala I. etapa závodu do Nové Bystřice.

25 Lázeňský seminář v Senátu Po předání petice "Za záchranu českého léčebného lázeňství", kterou iniciovalo Sdružení lázeňských míst ČR, po otevřené podpoře v Senátu při veřejném slyšení ve věci této petice, tentokrát uspořádal Výbor pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu Parlamentu ČR 24. září 2013 přímo na půdě horní parlamentní komory seminář s názvem "Aktuální situace v lázeňství České republiky". Program semináře zahrnoval jednotlivá vystoupení zástupců Ministerstva zdravotnictví ČR, lázeňských sdružení, lékařů, odborníků a následnou diskusi. Příspěvky řečníků se z velké části týkaly indikačního seznamu, tedy ministerské vyhlášky, která vstoupila v platnost před rokem, a jeho vlivu na situaci lázeňských zařízení. Předseda Sdružení lázeňských míst ČR Jiří Houdek v diskusi v Senátu zmínil, že i tolik zmiňovaný indikační seznam je po medicínské stránce v pořádku. Střet nastává mezi tím, kolik se vydá na lázeňskou péči a kolik na farmakologii: "Lázeňství se od roku 1996 chová velmi úsporně. To, o co se sníží výdaje na lázeňství, spolykají farmakologicke výrobky. Je to souboj o jedny peníze - na lázně,či na léky." S příspěvkem, který přiblížil průzkum dokazující, že pobyt v lázních mimo jiné výrazně snižuje pro další období spotřebu léků u pacientů, vystoupil MUDr. Petr Petr z českobudějovické nemocnice. Dle senátorky Milady Emmerové tato debata o lázeňství nebyla v Senátu poslední.

26 KONTAKTY: politik Zdravého města Třeboň Mgr. Terezie Jenisová, koordinátor projektu Zdravé město Třeboň Mgr. Alena Zárubová, Zpravodaj Zdravého města Třeboň je k dispozici na

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ X/ 2012 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboňje součástí Národní sítě

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě Zdravých

Více

Projekt Třeboň - Zdravé město PLÁN ZDRAVÍ A KVALITY ŽIVOTA 2014

Projekt Třeboň - Zdravé město PLÁN ZDRAVÍ A KVALITY ŽIVOTA 2014 Projekt Třeboň - Zdravé město PLÁN ZDRAVÍ A KVALITY ŽIVOTA 2014 S o u h r n podnětů veřejnosti a doporučení odborníků pro dlouhodobý rozvoj města. Odpovídá doporučením pro místní Agendu 21 a místní akční

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ II/ 2013 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ XI/2014 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě Zdravých

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ VII/ 2012 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboňje součástí Národní

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ VIII/ 2014 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ IV/2014 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboňje součástí Národní sítě Zdravých

Více

ZÁPIS Z 15. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 22.04.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214

ZÁPIS Z 15. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 22.04.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 ZÁPIS Z 15. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 22.04.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Přítomni: Mgr. Terezie Jenisová, Zdeněk Mráz, Ing. Josef Pindroch, Ing. Jiří Vopátek, Ph.D., Josef Neužil,

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ IV./ 2013 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

KUL TURNI KRONIKA. Centra sociálních služeb Kojetín * * * * * * * * * *

KUL TURNI KRONIKA. Centra sociálních služeb Kojetín * * * * * * * * * * KUL TURNI, KRONIKA Centra sociálních služeb Kojetín * * * * * * * * * * * * 2008 Centrum sociálních služeb Kojetín organizuje pro své obyvatele na domech s pecovatelskou službou a návštevníky Klubu duchodcu

Více

05/2012 Účastníci programu Pět P

05/2012 Účastníci programu Pět P Bulletin Dobrovolnického centra České Budějovice 05/2012 Účastníci programu Pět P 2 Bulletin Dobrovolnického centra ADRA České Budějovice OBSAH Podpořili nás..........3 Pět P - nový program DC ADRA.....4

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ VIII/ 2012 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ VIII/ 2013 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ III/2014 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

Projekt Třeboň - Zdravé město PLÁN ZDRAVÍ A KVALITY ŽIVOTA 2015

Projekt Třeboň - Zdravé město PLÁN ZDRAVÍ A KVALITY ŽIVOTA 2015 Projekt Třeboň - Zdravé město PLÁN ZDRAVÍ A KVALITY ŽIVOTA 2015 S o u h r n podnětů veřejnosti a doporučení odborníků pro dlouhodobý rozvoj města. Odpovídá doporučením pro místní Agendu 21 a místní akční

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ I/2016 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě

Více

Dny zdraví v Třeboni

Dny zdraví v Třeboni Dny zdraví v Třeboni Dny zdraví - pátek 10.10. 2008 Přednášky pro studenty gymnázia Ekologickým myšlením ke zdravému životnímu stylu Studenti 4 tříd (cca 100 osob) si vyslechli zajímavé přednášky o ekologickém

Více

Projekt Třeboň - Zdravé město PLÁN ZDRAVÍ A KVALITY ŽIVOTA 2013

Projekt Třeboň - Zdravé město PLÁN ZDRAVÍ A KVALITY ŽIVOTA 2013 Projekt Třeboň - Zdravé město PLÁN ZDRAVÍ A KVALITY ŽIVOTA 2013 S o u h r n podnětů veřejnosti a doporučení odborníků pro dlouhodobý rozvoj města. Odpovídá doporučením pro místní Agendu 21 a místní akční

Více

Den otevřených dveří HZ Topol 24. května 2013 od 8:00 do 17:00 hodin

Den otevřených dveří HZ Topol 24. května 2013 od 8:00 do 17:00 hodin 2013 Národní dny bez úrazů Kampaň Národní dny bez úrazů je jednou z největších komunitních kampaní, která je zacílena na prevenci úrazů zejména u dětí a mládeže. Kampaň Národní dny bez úrazů, probíhající

Více

16:00 17:00 Dobrovolnická kalkulačka Prezentace projektu DCHB: videa, rozhovory, fotografie

16:00 17:00 Dobrovolnická kalkulačka Prezentace projektu DCHB: videa, rozhovory, fotografie Brno 13:00 20:30 16:00 19:00 od 19:00 Blansko 16.9.2011 od 20:00 13:00 16:00 Dobrovolně s námi Prezentace neziskových organizací pracujících s dobrovolníky: Diecézní charita Brno (DCHB), Bezmezí o.s.,

Více

ZÁPIS Z 4. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 03.12.2014 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214

ZÁPIS Z 4. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 03.12.2014 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 ZÁPIS Z 4. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 03.12.2014 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Přítomni: Mgr. Terezie Jenisová, Zdeněk Mráz, Ing. Josef Pindroch, MUDr. Antonín Doležal, Ing. Jiří Vopátek,

Více

Krása v srdci o.s. Kolmá 314 330 08 Zruč Senec VÝROČNÍ ZPRÁVA

Krása v srdci o.s. Kolmá 314 330 08 Zruč Senec VÝROČNÍ ZPRÁVA VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 1 OBSAH: 1. VZNIK 2. POSLÁNÍ 3. VIZE. str. 3. 4. ČINNOST V ROCE 2009.. str. 4. 5. EKONOMICKÉ ÚDAJE, ZÁVĚR str. 7. 2 1. VZNIK Krása v srdci o.s. o.s. Krása v srdci vzniklo dne 16. 3.

Více

středa 19.11.2014 od 17:30 hod. Ing. Petr Švec, ředitel NSZM

středa 19.11.2014 od 17:30 hod. Ing. Petr Švec, ředitel NSZM ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Fórum Zdravého města Mšena - Desatero problémů

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ III/2016 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

ZÁPIS ZE 105. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 05.03.2014 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214

ZÁPIS ZE 105. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 05.03.2014 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 ZÁPIS ZE 105. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 05.03.2014 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Přítomni: Ing. Jiří Vopátek, Ph.D., Zdeněk Mráz, Josef Neužil, MUDr. Antonín Doležal, Vladimír Janíček,

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ IX/2015 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

Občanské sdružení Ekofilm

Občanské sdružení Ekofilm Občanské sdružení Ekofilm OS EKOFILM PROJEKTY ROKU 2013 Občanské sdružení EKOFILM se i v roce 2013 snažilo naplňovat své stanovy. Pracovalo na projektech, které podporují vzdělávání za pomocí filmů. Uspořádalo

Více

PŘIDANÁ HODNOTA LÁZEŇSTVÍ

PŘIDANÁ HODNOTA LÁZEŇSTVÍ Sdružení lázeňských míst ČR ve spolupráci s Agenturou CzechTourism, městem Lázně Bělohrad a Lázněmi Bělohrad, a. s., pořádají 17. konferenci SLM ČR 27. a 28. listopadu 2014 TÉMA KONFERENCE: PŘIDANÁ HODNOTA

Více

Obrazová příloha rok 2006 ke kronice MČ Praha 14 č. 1: Mateřské centrum Klubíčko školička Beránek

Obrazová příloha rok 2006 ke kronice MČ Praha 14 č. 1: Mateřské centrum Klubíčko školička Beránek č. 1: Mateřské centrum Klubíčko školička Beránek č. 2: Dům dětí a mládeže děti se svým vyrobeným Mazlíkem č. 3: Foto z akce Klubu rodičů a přátel dětí s Downovým syndromem, které se konalo 28. ledna 2006

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ IX/2015 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítězdravých

Více

Krása v srdci o.s. Kolmá 314 330 08 Zruč Senec VÝROČNÍ ZPRÁVA

Krása v srdci o.s. Kolmá 314 330 08 Zruč Senec VÝROČNÍ ZPRÁVA VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 1 OBSAH: 1. VZNIK 2. POSLÁNÍ 3. VIZE 4. POHLED DO HISTORIE str. 3. 5. ČINNOST V ROCE 2011..str. 5. 6. EKONOMICKÉ ÚDAJE, ZÁVĚR str. 7. 2 1. VZNIK 2. POSLÁNÍ Krása v srdci o.s. o.s. Krása

Více

V Ř E S K O V Á K leden 2010

V Ř E S K O V Á K leden 2010 V Ř E S K O V Á K leden 2010 Úvodní slovo Vážení spoluobčané, dočkali jsme se přívalu sněhu a tak okusili zase po dlouhé době pravou zimu. Největší radost mají samozřejmě děti, ale dospělým sníh přidělává

Více

ZÁPIS Z 16. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 06.05.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214

ZÁPIS Z 16. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 06.05.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 ZÁPIS Z 16. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 06.05.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Přítomni: Mgr. Terezie Jenisová, Zdeněk Mráz, Ing. Josef Pindroch, Ing. Jiří Vopátek, Ph.D., Josef Neužil,

Více

ZÁPIS Z 10. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 25.02.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214

ZÁPIS Z 10. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 25.02.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 ZÁPIS Z 10. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 25.02.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Přítomni: Mgr. Terezie Jenisová, Zdeněk Mráz, Ing. Josef Pindroch, Ing. Jiří Vopátek, Ph.D., Josef Neužil,

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ I/2015 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě

Více

Činnost sdružení v roce 2002

Činnost sdružení v roce 2002 Kdo jsme Občanské sdružení I MY (Společnost přátel Rolničky pro podporu lidí s postižením) vzniklo v Soběslavi v březnu 2000. Cílem sdružení je pomáhat prosazovat zájmy dětí i dospělých s postižením a

Více

Pražské cyklozvonění, 12. září 2015. Popis akce

Pražské cyklozvonění, 12. září 2015. Popis akce KDY: 12. září 2015, 10-17 hodin Pražské cyklozvonění, 12. září 2015 Popis akce KDE: Smíchovská náplavka (Janáčkovo nábřeží) více na www.cyklozvoneni.cz Základní popis: Cyklozvonění je nezisková akce, kterou

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ VI/2013 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

ČESKÉ LÁZEŇSTVÍ JAKO EVROPSKÝ FENOMÉN

ČESKÉ LÁZEŇSTVÍ JAKO EVROPSKÝ FENOMÉN Sdružení lázeňských míst ČR ve spolupráci s agenturou CzechTourism, Svazem léčebných lázní, Lázněmi Luhačovice a městem Luhačovice pořádají 14.KONFERENCI SLM ČR Hotel Společenský dům, Lázně Luhačovice

Více

Novinky pro běžce dobré vůle č. 3/2015

Novinky pro běžce dobré vůle č. 3/2015 Novinky pro běžce dobré vůle č. 3/2015 Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové Vážení a milí běžci Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové, noční běh Prahou se blíží, proto Vám přejeme, abyste poslední letní

Více

VÍTAJÍ VÁS BOSKOVICE MĚSTO SEDMIZUBÉHO HŘEBENE

VÍTAJÍ VÁS BOSKOVICE MĚSTO SEDMIZUBÉHO HŘEBENE VÍTAJÍ VÁS BOSKOVICE MĚSTO SEDMIZUBÉHO HŘEBENE Kde nás najdete BOSKOVICKO a MORAVSKÝ KRAS Boskovice leží na střední Moravě asi 40 km severně od Brna na hranici mezi Boskovickou brázdou a Drahanskou vrchovinou

Více

Prezentace projektů ČRDM

Prezentace projektů ČRDM ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Prezentace projektů ČRDM Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje prezentovala Českou

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě Zdravých

Více

BAREVNÁ DEVÍTKA je sedmý ročník přehlídky kultur zemí celého světa, který pořádá Městské částí Praha 9. cílová skupina. počet návštěvníků.

BAREVNÁ DEVÍTKA je sedmý ročník přehlídky kultur zemí celého světa, který pořádá Městské částí Praha 9. cílová skupina. počet návštěvníků. BAREVNÁ DEVÍTKA je sedmý ročník přehlídky kultur zemí celého světa, který pořádá Městské částí Praha 9 Pestrý festival mnoha vůní a strhujících vystoupení. Zábavné odpoledne pro rodiny s dětmi, večerní

Více

Hodnotící zpráva. o stavu místní Agendy 21 a o činnosti v projektu Zdravé město Přeštice za rok 2009

Hodnotící zpráva. o stavu místní Agendy 21 a o činnosti v projektu Zdravé město Přeštice za rok 2009 Hodnotící zpráva o stavu místní Agendy 21 a o činnosti v projektu Zdravé město Přeštice za rok 2009 V Přešticích dne 12. 2. 2010 zpracovala koordinátorka projektu Zdravé město Přeštice Eva Česáková Hodnotící

Více

CEDR komunitní centrum, občanské sdružení VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009

CEDR komunitní centrum, občanské sdružení VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA OBSAH 1. ÚVODNÍ SLOVO 2. ZÁKLADNÍ ÚDAJE 3. VZNIK A POSLÁNÍ 4. PROJEKTY 5. ZPRÁVA O HOSPODAŘENÍ 6. PODĚKOVÁNÍ 7. FINANČNÍ PODPORA 8. SPOLUPRÁCE A PODPORA 1. ÚVODNÍ SLOVO Vážené čtenářky,

Více

NOVINKY Brand, Sponzoring & Eventy

NOVINKY Brand, Sponzoring & Eventy str_1 Plán akcí ke stažení ZDE NOVINKY Brand, Sponzoring & Eventy BRAND Úvodní strana / Brand str_2 BRAND Telefónica reklamní předměty Rádi bychom Vám připomněli novou nabídku reklamních předmětů s logem

Více

ZÁPIS ZE 117. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 16.07.2014 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214

ZÁPIS ZE 117. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 16.07.2014 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 ZÁPIS ZE 117. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 16.07.2014 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Přítomni: Mgr. Terezie Jenisová, Ing. Jiří Vopátek, Ph.D., Zdeněk Mráz, Josef Neužil, Vladimír Janíček,

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ X/2015 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ X/2014 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě

Více

PROJEKT ROMA Česká republika Karviná. Sdružení Romů Severní Moravy

PROJEKT ROMA Česká republika Karviná. Sdružení Romů Severní Moravy PROJEKT ROMA Česká republika Karviná Sdružení Romů Severní Moravy 1 AKTIVITY V RÁMCI PROJEKTU Průběžné aktivity pro děti: Volnočasové aktivity pro děti a mláděž (zvláště z cílové skupiny) kroužky: počítačový,

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ II/2016 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

SMYSLOVÁ AKTIVIZACE SMYSLOVÁ AKTIVIZACE

SMYSLOVÁ AKTIVIZACE SMYSLOVÁ AKTIVIZACE SMYSLOVÁ AKTIVIZACE Konferenci zahájila MUDr. Milena Černá, ředitelka Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové Paní doktorka Černá je dlouholetou ředitelkou nadace, která podporuje různé sociální projekty

Více

Účast na 4. ročníku Třetího festivalu 2015 9. 10.2015 v Plzni

Účast na 4. ročníku Třetího festivalu 2015 9. 10.2015 v Plzni Účast na 4. ročníku Třetího festivalu 2015 9. 10.2015 v Plzni Zpráva o prezentaci Seniorského senátu MM ČB a aktivních seniorů na setkání seniorů v Plzni Dne 9. října. 2015 pořádal Seniorský senát MM ČB

Více

OLDŘICHOVICKÝ ZPRAVODAJ

OLDŘICHOVICKÝ ZPRAVODAJ OLDŘICHOVICKÝ ZPRAVODAJ 4. čtvrtletí 2010 Zastupitelstvo obce Oldřichovice přeje všem spoluobčanům v roce 2011 mnoho pracovních i osobních úspěchů Volby do obecního zastupitelstva Ve dnech 15.-16. října

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě Zdravých

Více

PODZIMNÍ ŠKOLA Zdravých měst

PODZIMNÍ ŠKOLA Zdravých měst PODZIMNÍ ŠKOLA Zdravých měst úvodní seminář Hodonín, 6. listopadu 2013 www.zdravamesta.cz/ps Akce je součástí projektu NSZM ČR Dobrovolnictví a veřejná služba v obci - jak na to? podpořeného finančními

Více

TÝDEN ZDRAVÍ A SOCIÁLNÍCH SLUŽEB 2014 2. 9. října 2014

TÝDEN ZDRAVÍ A SOCIÁLNÍCH SLUŽEB 2014 2. 9. října 2014 PŘEDNÁŠKY Zdravé město Krnov ve spolupráci s komunitním plánováním Krnov a ostatními orgranizacemi Vás zve na TÝDEN ZDRAVÍ A SOCIÁLNÍCH SLUŽEB 2014 2. 9. října 2014 7. ŘÍJNA, ÚTERÝ 18:00, studovna Městské

Více

ZÁPIS Z 12. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 11.03.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214

ZÁPIS Z 12. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 11.03.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 ZÁPIS Z 12. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 11.03.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Přítomni: Mgr. Terezie Jenisová, Zdeněk Mráz, Ing. Josef Pindroch, Ing. Jiří Vopátek, Ph.D., Josef Neužil,

Více

Zdravé město Hodonín systém sociální integrace občanů

Zdravé město Hodonín systém sociální integrace občanů Zdravé město Hodonín systém sociální integrace občanů - pomocí Komunitního plánování soc. služeb - ve spolupráci města s místními organizacemi Vize našeho města Město Hodonín je lázeňským místem a regionálním

Více

30/09/2008 Roztoky Mgr. Petra Vašátová. Možnosti financování rozvoje obcí z Regionální operačního programu

30/09/2008 Roztoky Mgr. Petra Vašátová. Možnosti financování rozvoje obcí z Regionální operačního programu 30/09/2008 Roztoky Mgr. Petra Vašátová Možnosti financování rozvoje obcí z Regionální operačního programu Střední Čechy y Pár slov o Regionální operačním programu Regionální operační č program pro NUTS

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ II/2015 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

Plán činnosti Jihočeské centrály cestovního ruchu na rok 2007

Plán činnosti Jihočeské centrály cestovního ruchu na rok 2007 Strana 1 (celkem 7) Plán činnosti Jihočeské centrály cestovního ruchu na rok 2007 1. Komunikace, koordinace, spolupráce 1.1. Pravidelná jednání zástupců Jihočeského kraje, Jihočeské hospodářské komory,

Více

VÍTAJÍ VÁS BOSKOVICE MĚSTO SEDMIZUBÉHO HŘEBENE

VÍTAJÍ VÁS BOSKOVICE MĚSTO SEDMIZUBÉHO HŘEBENE VÍTAJÍ VÁS BOSKOVICE MĚSTO SEDMIZUBÉHO HŘEBENE Kde nás najdete BOSKOVICKO a MORAVSKÝ KRAS Boskovice leží na střední Moravě asi 40 km severně od Brna na hranici mezi Boskovickou brázdou a Drahanskou vrchovinou

Více

PŘIJĎTE SI VYROBIT A VÁNOČNĚ SE NALADIT.

PŘIJĎTE SI VYROBIT A VÁNOČNĚ SE NALADIT. PŘIJĎTE SI VYROBIT A VÁNOČNĚ SE NALADIT. Srdečně Vás zveme na vánoční setkání do školy. Kdy? 21. 12. 2015 Kde? v ZŠ Lochovice V kolik? 15.00-17.30 hod. Program: 15.00 - slavnostní zahájení výstavy u starého

Více

Zpráva o realizaci komunitního plánování sociálních služeb v regionu Znojmo

Zpráva o realizaci komunitního plánování sociálních služeb v regionu Znojmo Zpráva o realizaci komunitního plánování sociálních služeb v regionu Znojmo Posláním komunitního plánování je zajistit, aby sociální služby fungovaly a rozvíjely se podle potřeb těch, kdo je využívají

Více

Dílčí Komunitní plán sociálních služeb města Říčany na rok 2010

Dílčí Komunitní plán sociálních služeb města Říčany na rok 2010 Dílčí Komunitní plán sociálních služeb města Říčany na rok 2010 O B S A H 1. Předmluva 1 2. Základní informace o komunitním plánu sociálních služeb města Říčany 2 3. Priority rozvoje služeb a péče v roce

Více

Panství Bechyně. Významnou součástí nabídky Panství Bechyně je ubytování v několika lokacích.

Panství Bechyně. Významnou součástí nabídky Panství Bechyně je ubytování v několika lokacích. Panství Bechyně Panství Bechyně Společnost Panství Bechyně s.r.o. Vám nabízí široké spektrum služeb, a to nejen pronájem konferenčních a školicích prostor, ale také zajištění programu, koordinace akcí,

Více

CHARITNÍ LISTY 1992-2012 20 LET CHARITY SVATÉ RODINY NOVÝ HROZENKOV CHARITY NOVÝ HROZENKOV. ročník 5 číslo 5 květen 2012

CHARITNÍ LISTY 1992-2012 20 LET CHARITY SVATÉ RODINY NOVÝ HROZENKOV CHARITY NOVÝ HROZENKOV. ročník 5 číslo 5 květen 2012 CHARITNÍ LISTY CHARITY NOVÝ HROZENKOV ročník 5 číslo 5 květen 2012 1992-2012 20 LET CHARITY SVATÉ RODINY NOVÝ HROZENKOV U příležitosti 20. výročí Vás dne 19. května 2012 srdečně zveme na prohlídku našich

Více

Vyhodnocení zajištění 3. ročníku akcí zaměřených na zvýšení povědomí o autismu MÁM SVŮJ SVĚT, ALE MÁM VÁS RÁD, ANEB CHCEME SE DOMLUVIT

Vyhodnocení zajištění 3. ročníku akcí zaměřených na zvýšení povědomí o autismu MÁM SVŮJ SVĚT, ALE MÁM VÁS RÁD, ANEB CHCEME SE DOMLUVIT V Pardubicích dne 29. 6. 2015 Vyhodnocení zajištění 3. ročníku akcí zaměřených na zvýšení povědomí o autismu MÁM SVŮJ SVĚT, ALE MÁM VÁS RÁD, ANEB CHCEME SE DOMLUVIT Od 20. 3. 2015 byly zveřejněny vzkazy

Více

III. ročník projektu ROTARY PRAHA CLASSIC CHARITY GOLF CUP 2009

III. ročník projektu ROTARY PRAHA CLASSIC CHARITY GOLF CUP 2009 III. ročník projektu ROTARY PRAHA CLASSIC CHARITY GOLF CUP 2009 2.-3.10. 2009 Mstětice a MOTOL Přijďte si zahrát. Přispějte na charitu. Pozvánka na turnaj Srdečně Vás zveme na III. ročník charitativního

Více

Krumlovský hastrman. Mezinárodní veřejný závod v ploutvovém a zimním plavání

Krumlovský hastrman. Mezinárodní veřejný závod v ploutvovém a zimním plavání Krumlovský hastrman Mezinárodní veřejný závod v ploutvovém a zimním plavání o putovní pohár starosty města Č. Krumlov 5. dubna 2008, 11.00-16.00 hod Český Krumlov start a cíl v prostoru Městských sadů

Více

Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007

Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007 Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007 Jméno školy: Střední odborná škola Luhačovice Adresa: Masarykova 101, 763 26 Luhačovice Tel.: 00420577131067 Fax: 00420577131067 Email: vedeni@sosluhac.cz

Více

Závěrečná zpráva o realizaci mikroprojektu PARTNERSTVÍ PRO VENKOV

Závěrečná zpráva o realizaci mikroprojektu PARTNERSTVÍ PRO VENKOV Závěrečná zpráva o realizaci mikroprojektu PARTNERSTVÍ PRO VENKOV Údaje o mikroprojektu: Číslo mikroprojektu CZ.3.22/3.3.02/12.03017 Název mikroprojektu Partnerství pro venkov Konečný uživatel Hradecký

Více

ICM Bruntál, Dr. E. Beneše 47, 79201 Bruntál. Zpravodaj Informačního centra pro mládež Bruntál při NZDM OPEN HOUSE Bruntál Bruntálsko 17.

ICM Bruntál, Dr. E. Beneše 47, 79201 Bruntál. Zpravodaj Informačního centra pro mládež Bruntál při NZDM OPEN HOUSE Bruntál Bruntálsko 17. Občan a stát: Pavilon v parku dostane nové zázemí Volný čas: ZMĚNA V DIVADLE: Drahé tety a já - detektivní komedie místo hry Play Strindberg. Prostor u hudebního pavilonu v bruntálském městském parku získá

Více

Do naší obce přijede ve čtvrtek 26. ledna pojízdná čistírna peří, která šije prošívané přikrývky a polštáře, sypkovinu dodají.

Do naší obce přijede ve čtvrtek 26. ledna pojízdná čistírna peří, která šije prošívané přikrývky a polštáře, sypkovinu dodají. Obecní vysílání Do naší obce přijede ve čtvrtek 26. ledna pojízdná čistírna peří, která šije prošívané přikrývky a polštáře, sypkovinu dodají. Stanoviště má u samoobsluhy, otevřeno od 10 hod. Zdrží se

Více

Zpráva o činnosti pobočky ADRA Česká Lípa za rok 2010

Zpráva o činnosti pobočky ADRA Česká Lípa za rok 2010 Zpráva o činnosti pobočky ADRA Česká Lípa za rok 2010 1. Úvod Pobočka ADRA vznikla jako 10. pobočka ADRY v ČR v roce 2009 a je součástí Občanského sdružení ADRA se sídlem v Praze. V současné době má ADRA

Více

KARLOVARSKÁ ASOCIACE KONGRESOVÉ TURISTIKY

KARLOVARSKÁ ASOCIACE KONGRESOVÉ TURISTIKY KARLOVARSKÁ ASOCIACE KONGRESOVÉ TURISTIKY Andrea Pfeffer-Ferklová GM GRANDHOTEL PUPP Karlovy Vary,a.s. Předsedkyně správní rady karlovarské KAKT DŮVODY VZNIKU Karlovy Vary jako známá a v poslední době

Více

ZÁPIS Z 6. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 17.12.2014 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214

ZÁPIS Z 6. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 17.12.2014 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 ZÁPIS Z 6. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 17.12.2014 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Přítomni: Mgr. Terezie Jenisová (příchod 16:11 hod.), Zdeněk Mráz, Ing. Josef Pindroch, MUDr. Antonín

Více

Závěrečná zpráva Senior Praha 8. 10. 9. 2011 Výstaviště Holešovice

Závěrečná zpráva Senior Praha 8. 10. 9. 2011 Výstaviště Holešovice Závěrečná zpráva Senior Praha 8. 10. 9. 2011 Výstaviště Holešovice www.seniorpraha.cz 2 Ve dnech 8. až 10. září 2011 proběhl na Výstavišti v Praze Holešovicích první ročník odborného veletrhu zaměřeného

Více

ZHODNOCENÍ KONFERENCE

ZHODNOCENÍ KONFERENCE 40. Den malých obcí ZHODNOCENÍ KONFERENCE GENERÁLNÍ PARTNER HLAVNÍ PARTNEŘI ZÁKLADNÍ ÚDAJE Název konference: Termíny a místa konání: Generální partner: 40. Den malých obcí 31. října 2013, Společenský dům,

Více

Odpočívadlo včetně workoutového hřiště ve Vratimově podél páteřní cyklostezky Ostrava - Beskydy

Odpočívadlo včetně workoutového hřiště ve Vratimově podél páteřní cyklostezky Ostrava - Beskydy INFORMACE ZASTUPITELŮ (2015-1) Ve středu 4. 2. 2015 se konalo 4. zasedání Zastupitelstva města Vratimova. Na programu bylo celkem 5 bodů, z nichž se dvěma body bychom Vás rádi seznámili blíže. Odpočívadlo

Více

22/10/2008 Praha Mgr. Marek Kupsa. Regionální operační program StředníČechy

22/10/2008 Praha Mgr. Marek Kupsa. Regionální operační program StředníČechy 22/10/2008 Praha Mgr. Marek Kupsa Regionální operační program StředníČechy Pár slov o Regionální operačním programu Regionální operační program pro NUTS 2 Střední Čechy Zaměřený konkrétně na region Střední

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ IX/ 2013 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

Zpráva o společenské odpovědnosti. Sberbank CZ, a.s.

Zpráva o společenské odpovědnosti. Sberbank CZ, a.s. Zpráva o společenské odpovědnosti 2012 Sberbank CZ, a.s. Rostoucí význam společensky odpovědného jednání si uvědomuje i naše banka, a proto v roce 2012 představila dlouhodobou strategii společenské odpovědnosti

Více

1. Varianta prohlídkový zámek + galerie. 2. Varianta prohlídkový zámek + hotel. 3. Varianta prohlídkový zámek + seniorský program

1. Varianta prohlídkový zámek + galerie. 2. Varianta prohlídkový zámek + hotel. 3. Varianta prohlídkový zámek + seniorský program Zámek Brtnice Program investora pro vyhledávací studii k jednotlivým variantám využití zámku v Brtnici. 1. Varianta prohlídkový zámek + galerie Využití celého zámku jako universálního turistického cíle

Více

Bilanční diagnostika 2. národní seminář

Bilanční diagnostika 2. národní seminář Bilanční diagnostika 2. národní seminář 17. - 18. 1. 2013, Kutná Hora Zpráva z jednání + fotodokumentace Téma a náplň druhého semináře, který byl zaměřen na problematiku vzdělávání a diagnostických nástrojů

Více

KOOPERATIVNÍ ROZVOJ LOKALIT V PŘÍHRANIČÍ JIHOČESKÝ KRAJ / DOLNÍ RAKOUSKO

KOOPERATIVNÍ ROZVOJ LOKALIT V PŘÍHRANIČÍ JIHOČESKÝ KRAJ / DOLNÍ RAKOUSKO Jihočeská hospodářská komora Sdružení stavebnictví a územního rozvoje Husova 9, 370 01 České Budějovice Držitel certifikátu systému jakosti dle požadavků ČSN EN ISO 9001:2001 KOOPERATIVNÍ ROZVOJ LOKALIT

Více

V Ř E S K O V Á K květen 2009

V Ř E S K O V Á K květen 2009 V Ř E S K O V Á K květen 2009 Úvodní slovo Vážení spoluobčané, v úvodním slovu vás chci pochválit za dovoz dřevního odpadu ke spálení. Tentokrát se tam nacházel skutečně jen spalitelný odpad. Věřím, že

Více

Úvod: NOVOROČNÍ VYCHÁZKA

Úvod: NOVOROČNÍ VYCHÁZKA Úvod: Vzhledem k velkému množství události, které proběhly na přelomu roku a naší snaze o maximální informovanost Vás občanů, jsme se rozhodli na počátku roku vydat mimořádné číslo informačního listu,

Více

ZÁPIS Z 19. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 03.06.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214

ZÁPIS Z 19. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 03.06.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 ZÁPIS Z 19. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 03.06.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Přítomni: Mgr. Terezie Jenisová, Zdeněk Mráz, Ing. Josef Pindroch, Josef Neužil, Ing. Bohuslav Jirák,

Více

Přehled akcí za rok 2010, pořádaných pro uživatele DS Lukov

Přehled akcí za rok 2010, pořádaných pro uživatele DS Lukov Přehled akcí za rok 2010, pořádaných pro uživatele DS Lukov Každý týden pravidelně probíhá: -PO-PÁ - každé ráno od 8 hod rozcvička, po rozcvičce zpěv na oddělení -PO-ČT - pracovnice soc. péče - práce s

Více

Více možností. Přihlásit

Více možností. Přihlásit 1 z 7 10.7.2013 12:47 Více možností Přihlásit Kam pojedete? Praha Střední Čechy Jižní Čechy Šumava Plzeňsko a Český les Západočeské lázně Severozápadní Čechy Českolipsko a Jizerské hory Český ráj Krkonoše

Více

ROK 2008 NA ZÁMKU A V KULTUŘE

ROK 2008 NA ZÁMKU A V KULTUŘE ROK 2008 NA ZÁMKU A V KULTUŘE V kalendářním roce 2008 jsme na zámku uspořádali 41 kulturních a společenských akcí, u kterých jsme byli jediným nebo hlavním pořadatelem. Šlo o následující akce: 8 pohádek

Více

dovolujeme si obrátit se na Vás znovu po roce se žádostí o pomoc - předání

dovolujeme si obrátit se na Vás znovu po roce se žádostí o pomoc - předání Vážení přátelé - dobrovolní hasiči, dovolujeme si obrátit se na Vás znovu po roce se žádostí o pomoc - předání informací o letošním ročníku veřejné sbírky a preventivní akce Ligy proti rakovině Praha,

Více

MĚL JSEM HLAD A DALI JSTE MI NAJÍST, BYL JSEM CIZÍ A UJALI JSTE SE MĚ, MĚL JSEM ŽÍZEŇ A DALI JSTE MI NAPÍT, BYL JSEM NAHÝ A OBLÉKLI JSTE MĚ.

MĚL JSEM HLAD A DALI JSTE MI NAJÍST, BYL JSEM CIZÍ A UJALI JSTE SE MĚ, MĚL JSEM ŽÍZEŇ A DALI JSTE MI NAPÍT, BYL JSEM NAHÝ A OBLÉKLI JSTE MĚ. F A R N Í C H A R I T A J I N D Ř I C H Ů V H R A D E C V Ý R O Č N Í Z P R Á V A 2 0 1 0 Posláním Charity je služba milosrdné lásky a pomoci bližnímu v nouzi, která vychází z křesťanských zásad, a to

Více