ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ"

Transkript

1 ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě Zdravých měst ČR. V našem Zpravodaji vás chceme informovat o aktivitách, které v rámci projektu naše město pořádá, budeme vás zvát na nejrůznější akce a přineseme také ohlédnutí za některými z nich. Fórum Zdravého města IX/ 2013 Rok se s rokem sešel a nastalčas k uskutečnění druhého Fóra Zdravého města. Fórum letos proběhlo 26. září 2013 v Kulturně společenském sále Beseda. Místostarostka Terezie Jenisová zde uvítala přes 60 občanů města, kteří přišli vyjádřit svůj názor. Po její úvodní prezentaci, v níž přítomné seznámila s řešením TOP 5 problémů z loňského fóra, si slovo převzal ředitel Národní sítě Zdravých měst ČR Petr Švec. Seznámil občany s průběhem akce a vysvětlil systém vytipování největších problémů města. Poté již následovala samotná práce ve skupinkách, při které každý stůl zastupující jednu oblast života města označil nejpalčivější témata. Po jejich prezentaci garanty jednotlivých oblastí se přikročilo k samotnému hlasování. Třeboňáky nejvíce trápí tyto problémy:

2 TOP 13 PROBLÉMŮ města Třeboně Vybudovat novou polikliniku Realizovat čajovnu/kavárnu pro mládež Vybudovat venkovní bazén Zajistit cyklistické trasy v ulicích Třeboně Řešit volnočasové aktivity dětí (sportoviště, knihovna-čítárna) Vybudovat víceúčelové zázemí tenisového klubu (služby i pro cyklisty či in-line bruslaře) Vytvořit parkovací dům Realizace mateřského centra Řešit problém odpadních vod v místních částech Zlepšit kvalitu vody v rybnících (zejména Svět a Opatovický) Zaměřit cestovní ruch na mladé návštěvníky (20-30 let) Výstavba golfového hřiště Omezení průjezdu zemědělské techniky ulicí Vodárenská

3 A kde jsou všechny ostatní připomínky a náměty, které na fóru zazněly a hlasovalo se o nich? Ani ty nebudou opomenuty. Všechny problémy, o kterých přítomní v sále hlasovali, budou zařazeny do ankety, která ověří, zda je zvolených TOP 13 opravdu na místě anketních lístků obdrží všechny domácnosti a firmy v Třeboni prostřednictvím časopisu Lázeňská Pohoda. Anketní lístky jsou dále dostupné na těchto místech: podatelna městského úřadu, Informační a kulturní středisko Třeboň, recepce Bertiných lázní, informační přepážka Aqua info Wellness centra Aurora, městská knihovna, pošta a elektronická verze je dostupná i na webu města (složka Zdravé město, stačí vytisknout, vyplnit a nebo zaškrtnout v souboru word a poslat na ovou adresu Vyplněné anketní lístky odevzdávejte na výše jmenovaných místech do 15. října Konečným výstupem budou ověřené problémy, které budou předloženy radě a zastupitelstvu města a v příštím roce se na nich bude pracovat.

4

5 Jihočeský festival zdraví Druhý ročník Jihočeského festivalu zdraví Třeboň, letos s podtitulem Zdravé město si hraje, ve dnech září nabídl inspiraci pro zdravý životní styl, spoustu zábavy, zážitků i možnost zakoupení produktů na zdravém trhu. Slavnostně jej v sobotu dopoledne zahájili bývalý český velvyslanec v Dánsku Zdeněk Lyčka, místostarostka Třeboně Terezie Jenisová, místostarosta Zdravého města Dačice Jan Bartošek a bývalá místostarostka spřáteleného Zdravého města Prachatice Hana Rabenhauptová. Během dvou dnů se na festivalu vystřídala řada interpretů : Viděli jsme předškoláčky ze 3. MŠ Jeronýmova, žáky hudebních oborů Základní umělecké školy v Třeboni, několikrát vystoupil úspěšný taneční soubor Lentilky z Třeboně, v pátek předvedli skvělý zásah, včetně chemického, nejmenší hasiči z Hamru. Hudební vystoupení byla rozmanitá - od klasiky přes rock až po swing. V tanci jsme se mohli pokochat ukázkami street dance, break dance, mažoretkami i romskými rytmy. Zájemci měli možnost vyzkoušet sílu v benchpressu, nebo potrénovat mozkové závity s obřími šachy. Na pódiu proběhla soutěž O nejsilnějšího muže a ženu festivalu. O krásná divadelní představení se postaral Spolek třeboňského loutkového divadla, Malé divadlo z Českých Budějovic i děti ze souboru Chelčické štěstí. Právě Malé divadlo z Českých Budějovic přivezlo krásné loutkové představení Abeceda. Vstup na toto představení byl dobrovolný a díky návštěvníkům se vybralo 851,- Kč. Tato částka přispěje na nákup radiomagnetofonu pro účely hudebně relaxačních terapií. Na náměstí celé dopoledne předváděli kynologové canisterapii, kdo chtěl, zkusil v zámeckém parku jógu nebo tai-chi. V programu byla i přednáška o polárním dobrodružství, vernisáž výstavy Královna Dagmar, česká princezna nebo inspirativní přednáška o zahradách. V poradnách zdraví jsme si mohli nechat změřit určité tělesné hodnoty, nebo na trhu koupit některý z nabízených produktů. Všem účinkujícím i divákům patří velký dík za výbornou atmosféru, která - i přes velmi podzimní počasí - Jihočeský festival zdraví Třeboň 2013 provázela!

6 SDH Hamr Národní síť podpory zdraví o.s.

7 Předvedení sanitky Clever Apes

8 Fitness reprezentant Hafík o.s.

9 Dánské stopy v Třeboni Dánské stopy v Třeboni zanechaly dvě akce v rámci Jihočeského festivalu zdraví Třeboň První z nich byla přednáška Zdeňka Lyčky o putování napříč grónským ledovcem a druhou pak v sobotu 21. září 2013 slavnostní vernisáž putovní výstavy s názvem Královna Dagmar,česká princezna v Domě Štěpánka Netolického na Masarykově náměstí. Místostarostka Třeboně Terezie Jenisová při slavnostním zahájení výstavy vyzdvihla snahu bývalého českého velvyslance v Dánsku propagovat českou kulturu a česko-dánské vztahy. Díky iniciativě pana Zdeňka Lyčky bylo vedení města Třeboně v dubnu 2013 pozváno na oficiální návštěvu do Dánska u příležitosti vernisáže dánské verze výstavy v městě Horsens. Toto přátelské setkání přispělo k opětovnému navázání spolupráce mezi oběma městy. Zdeněk Lyčka, spoluautor výstavy, při vernisáži v Třeboni velmi zajímavě vylíčil historické souvislosti spojené s osobou královny Dagmar a zároveň popsal vznik dánské verze výstavy. Mezi hosty nechyběla ani paní Barbora Stejskalová, bývala konzulka v Dánsku, zástupci dánské ambasády v Praze a senátor Jiří Šesták. Výstava bude k vidění do 4. října v Domě Štěpánka Netolického, pak se přesune do prostor Městského úřadu Třeboň a nakonec na kolonádu Lázní Aurora, kde si ji návštěvníci mohou prohlédnout do 20. listopadu 2013.

10 Fotografie z vernisáže

11 Fotografie z vernisáže

12 Národní síť Zdravých měst slaví 20 let Krásných 20 let od založení letos slaví Národní síť Zdravých měst České republiky. U příležitosti oslav proběhla v září v Olomouci 20. Jubilejní konference NSZMČR. Město Třeboň, zastoupené místostarostkou města a političkou Zdravého města Třeboně Terezií Jenisovou, figurovalo v popředí celé akce nejen tím, že bylo jedním z 11 zakládajících měst této organizace, ale zároveň zde před 20 lety proběhla úplně první, resp. nultá konference Národní sítě Zdravých měst. Dvoudenní akci zahájila přehlídka nejpokročilejších měst, obcí a regionů, které jsou držiteli kategorie B místní Agendy 21. Na přehlídku navázala slavnostní recepce spojená s oslavou a předáváním cen zakládajícím městům, která setrvala v asociaci měst po celých 20 let jejího trvání. Program druhého dne akce byl ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci věnován tématu podpory pohybové aktivity na národní úrovni a možnostem uplatnění v praxi obcí a regionů.

13 Dny zdraví v Třeboni Zdravé město Třeboň Vás zve na celorepublikovou kampaň na podporu zdraví. Na akci úzce spolupracuje Liga proti rakovině o.s. Liga proti rakovině zahajovala první ročník Jihočeského festivalu zdraví v loňském roce. Nejen žluté stany Ligy proti rakovině o.s, ale i nabídku služeb fyzioterapeuta z lázní Aurora budete moci využít ve dnech 9. a 10. října v Kulturním a kongresovém centru Roháč. Přijďte hlasovat o nejkrásnější dětský obrázek na téma Ve zdravém těle, zdravý duch Připraveny jsou pro Vás pěkné ceny.

14 Seminář k udržitelnému rozvoji Ve středu 25. září proběhl na městském úřadě v Třeboni seminář, který byl koncipován jako úvod do problematiky udržitelného rozvoje, kvality veřejné správy a strategického plánování a řízení, zejména s důrazem na problematiku místní Agendy 21 jako metody kvality veřejné správy. Semináře, který vedl Ing. Petr Švec, ředitel Národní sítě zdravých měst ČR, se zúčastnili úředníci městského úřadu, ředitelé některých třeboňských škol i zástupci občanů.

15 Pozvánka Pravidelné setkání se starostou a dalšími zástupci města se uskutečnilo ve čtvrtek 3. října od 18 hodin v sále Loutkového divadla. Předmětem prezentace a následné diskuse byla aktuální situaci v lázeňství a výstavba areálu Technických služeb v Rybářské ulici. Beseda s pediatrem Ve středu 15. října Vás srdečně zveme na besedu s MUDr. Martinem Gregorou, významným pediatrem. MUDr. Gregora působí ve strakonické nemocnici a píše knihy pro maminky, které jim velmi pomáhají v péči o dítě. Přednášet bude o výživě, očkování a dětských nemocech. Beseda se uskuteční v čítárně třeboňské knihovny od 19:00. Vstup je zdarma. Komise Zdravého města Novým členem komise Zdravého města byla jmenována paní Jana Kočová, ředitelka oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory. Paní Kočová nahrazuje paní Janu Formánkovou, která odešla na vlastní žádost. Skupina Cyklisti Cyklostezky, kolostavy, ale i dopravní výchovu, to vše a mnohé další budou mít v Třeboni na starosti vybraní zástupci radnice, městského úřadu i policie. Pracovní skupina Cyklisti vznikla v souvislosti se zahájením činnosti Asociace měst pro cyklisty, které je Třeboň zakládajícím členem. Ta si klade za cíl mimo jiné zajistit, aby ve městech měly všechny typy dopravy stejné podmínky. Na pravidelná jednání skupiny budou jako hosté zváni všichni, kdo mají k této problematice co říci.

16 1. říjen - Mezinárodní den seniorů v Třeboni Mezinárodní den seniorů je věnován našim rodičům, prarodičům, maminkám, tatínkům, babičkám a dědečkům. V tento den bychom si měli více než kdy jindy uvědomit, sčím vším se senioři musí potýkat. Jedná se o mnoho překážek a schody do obchodního domu jsou v některých případech tím nejmenším problémem. V mládí si nikdo z nás neuvědomuje a ani nepřipouští, že jednou budeme všichni staří 1. říjnový den oslavili i klienti v třeboňském Domově seniorů. Zazpívali si za doprovodu akordeonu a trubky a pohovořili s paní místostarostkou, která společně s koordinátorkou Zdravého města Alenou Zárubovou předala všem obyvatelům domova pěknou kytičku pro radost. Zároveň byl Domovu seniorů předán symbolický šek na částku 851,- Kč, která přispěje na nákup radiomagnetofonu pro účely hudebně relaxačních terapií. Jednalo se o výtěžek charitativního divadelního vystoupení Jihočeského divadla v rámci Jihočeského festivalu zdraví.

17

18 Světový den hospiců v Třeboni ve znamení doprovodných akcí V říjnu si připomínáme Světový den hospiců a paliativní péče. Zejména jde o upozornění na potřeby lidí v posledním stadiu nevyléčitelné nemoci a jejich rodin v oblasti zdravotní, sociální i duchovní a vytvoření prostoru pro diskusi o těchto tématech. Hospicový tým vyjíždí z Třeboně již k prvním pacientům. V následujícím měsíci se můžete účastnit akcí na podporu hospicové péče na Třeboňsku a získat další informace, mimo jiné na Dnu otevřených dveří, který se koná od 8:00 do 16:00 v prostorách hospice v Chelčického ulici 2. Další možností, kde se dovědět víc o třeboňském hospici, nabídne Veletrh neziskových organizací. Veletrh neziskových organizací Již 4. ročník Veletrhu neziskových organizací proběhne od 9:00 do 12:00 na Masarykově náměstí v Třeboni. Neziskové organizace představí svou činnost jak na pódiu, tak ve svých stáncích. Jedná se o neziskovky působící v různých oblastech od kultury a sportu přes ochranu přírody, cestovního ruchu až po sociální oblast a zdravotnictví. Program: 9:30 Slavnostní zahájení a zdravice starosty města Třeboně 9:40 Zdravé město Třeboň informace o činnosti 10:00 Lékařská služba první pomoci 10:20 Český zahrádkářský svaz 50. výročí prezentace organizace bylinková zahrada 10:50 Hafík + Agility 11:20 LENTILKY taneční vystoupení DDM Třeboň 11:40 Občanské sdružení pro podporu mobilního hospice na Třeboňsku Hospicová péče svatého Kleofáše 11:50 Divadelní spolek Kajetán Pohádka O STOPĚTOVI 15:30 Loutkové divadlo Třeboň Pohádka Dlouhý, široký a bystrozraký

19 Další akce, které jsou součástí kampaně Měsíc pro neziskový sektor v Třeboni : od 9:00 hodin Seminář k novele Občanského zákoníku pro občanská sdružení zasedací místnost MÚ Třeboň pořádá Jihočeská hospodářská komora Třeboň, více na od 19:00 hodin Koncert ke 150. výročí založení pěveckého sboru Pěslav-Ozvěna divadlo J. K. Tyla od 9:00 hodin Výstava spojená s oslavou 150. výročí založení pěveckého sboru Pěslav- Ozvěna divadlo J. K. Tyla od 9:00 hodin Burza dětského a sportovního oblečení školní jídelna Roháč pořádá Klub Mája Pořadatelem akce je Třeboňská rozvojová společnost ve spolupráci se Zdravým městem Třeboň a Jihočeskou hospodářskou komorou. Seznam neziskovek, které se kampaně zúčastní a s jejichž činností se můžete seznámit a případně zakoupit jejich výrobky: Třeboňský dámský klub, Klub Mája, Oddíl Rybníkáři, Lékařská služba první pomoci Třeboň, Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík, Kynologická organizace Agility Třeboň, Spolek přátel Třeboně Ledax o.p.s. partner pro spokojenější stáří, Český nadační fond pro vydru, Oblastní farní charita, Divadelní spolek Kajetán, Spolek třeboňského loutkového divadla, Agentura Třeboňsko, Destinace Třeboňsko, Český svaz zahrádkářů a Domov pro osoby se zdravotním postižením v Pístině.

20 Mexická kuchyně snadno a rychle Mexická kuchyně je známa různorodými chutěmi, barevností jídel a množstvím koření a přísad, z nichž mnohé jsou domácího původu. V listopadu 2010 byla tradiční mexická kuchyně zařazena na seznam nehmotných památek lidstva UNESCO. Typickými surovinami mexické kuchyně jsou fazole, kukuřice a chilli papričky. Nejen z těchto surovin se naučíte připravit si zajímavé a chutné pokrmy. Kurz se bude skládat ze 4-5 lekcí (podle zájmu účastníků) a probíhat bude 1x za 14 dní vždy v sobotu. První lekce začíná a dále pokračujeme v těchto termínech: , a (vánoční mexická kuchyně). Cena za jednu lekci bude 50,- Kč. Ostatní náklady hradí Zdravé město Třeboň. Zde malá ochutnávka pokrmů, na které se můžete těšit: Chilaquiles (zapečené tortillové chipsy), molletes con salsa borracha (zapečené housky s opilou omáčkou), tortillas (placky) a z nich burritos, tacos, tostadas, vánoční salát, mexický puding, arroz salvaje (divoká rýže) a ještě vice. Prosíme zájemce, kteří by se kurzu rádi zúčastnili, aby se hlásili do na tel: nebo na

21 Běh kolem Světa Předznamenáním Jihočeského festivalu zdraví byl o týden dříve (14. září 2013) druhý ročník Běhu kolem Světa. Hlavní závod v dálce 12,2 km startoval v 15:15 lázeňském parku u Aurory. Hlavního závodu se zúčastnilo 75 mužů a 19 žen. Nejrychleji doběhl teprve 17 letý Vojtěch Rybka včase 42:30 min. Nezávodilo se však jen klasicky. Závodit mohli například číšníci a servírky s podnosy, zkusit jste si mohli i závod v běhu pozpátku. Svůj vlastní závod měli i vozíčkáři. Miss World navštívila Domov seniorů Domov seniorů v Třeboni, OA, SOŠ a SOU Třeboň aj. navštívila topmodelka a historicky první česká Miss World Taťána Kuchařová. Nejkrásnější žena světa roku 2006 založila před pěti lety nadaci Krása pomoci. Posláním nadace je usilovat o řešení problematické situace seniorů v České republice a zlepšení kvality jejich života. Táťána Kuchařové úzce spolupracuje s českobudějovickou pobočkou Nadace ADRA a jejím Dobrovolnickým centrem a i díky tomu se Třeboň dostala do nabitého programu naší topmodelky. Nadace podporuje právě dobrovolnictví, osobní asistenci, pečovatelskou službu, kvalitní aktivizační programy pro seniory a přispívá na vybavení sociálních zařízení pro seniory V třeboňském Domově seniorů se Taťána Kuchařová pozdravila a popovídala si s některými obyvateli domova, došlo na společné focení a na diskusi s vedením tohoto zařízení. Byla zde i příležitost k setkání s dobrovolníky z Českých Budějovice. Svou osobní návštěvou potěšila Taťána Kuchařová rodinu z Břilic, která se stará o těžce zdravotně postiženého a kam rovněž dochází dobrovolnice z Nadace ADRA. Následně navštívila internát, kde se schází dobrovolníci z řad studentek OA, SOŠ a SOU Třeboň. Právě ony pak aktivně spolupracují s Domovem seniorů Třeboň. V budově školy byla jako překvapení nachystána módní přehlídka studentů a studentek oboru módní návrhářství a modelářství. Po ní následovalo povídání o dobrovolnictví i o další podpoře této činnosti.

22

23

24 Cyklistický závod Okolo jižních Čech startoval z Třeboně Ve dnech září 2013 se konal 2. ročník mezinárodního etapového cyklistického závodu Okolo jižních Čech 2013 (Tour of South Bohemia 2013). Závod je vrcholem cyklistické sezony v České republice. Na startu se sešlo více jak 20 profesionálních stájí včetně několika národních týmů. Město Třeboň bylo jedním ze startovních měst; ve čtvrtek 5. září zde na Masarykově náměstí odstartovala I. etapa závodu do Nové Bystřice.

25 Lázeňský seminář v Senátu Po předání petice "Za záchranu českého léčebného lázeňství", kterou iniciovalo Sdružení lázeňských míst ČR, po otevřené podpoře v Senátu při veřejném slyšení ve věci této petice, tentokrát uspořádal Výbor pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu Parlamentu ČR 24. září 2013 přímo na půdě horní parlamentní komory seminář s názvem "Aktuální situace v lázeňství České republiky". Program semináře zahrnoval jednotlivá vystoupení zástupců Ministerstva zdravotnictví ČR, lázeňských sdružení, lékařů, odborníků a následnou diskusi. Příspěvky řečníků se z velké části týkaly indikačního seznamu, tedy ministerské vyhlášky, která vstoupila v platnost před rokem, a jeho vlivu na situaci lázeňských zařízení. Předseda Sdružení lázeňských míst ČR Jiří Houdek v diskusi v Senátu zmínil, že i tolik zmiňovaný indikační seznam je po medicínské stránce v pořádku. Střet nastává mezi tím, kolik se vydá na lázeňskou péči a kolik na farmakologii: "Lázeňství se od roku 1996 chová velmi úsporně. To, o co se sníží výdaje na lázeňství, spolykají farmakologicke výrobky. Je to souboj o jedny peníze - na lázně,či na léky." S příspěvkem, který přiblížil průzkum dokazující, že pobyt v lázních mimo jiné výrazně snižuje pro další období spotřebu léků u pacientů, vystoupil MUDr. Petr Petr z českobudějovické nemocnice. Dle senátorky Milady Emmerové tato debata o lázeňství nebyla v Senátu poslední.

26 KONTAKTY: politik Zdravého města Třeboň Mgr. Terezie Jenisová, koordinátor projektu Zdravé město Třeboň Mgr. Alena Zárubová, Zpravodaj Zdravého města Třeboň je k dispozici na

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ X/ 2012 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboňje součástí Národní sítě

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě Zdravých

Více

Projekt Třeboň - Zdravé město PLÁN ZDRAVÍ A KVALITY ŽIVOTA 2014

Projekt Třeboň - Zdravé město PLÁN ZDRAVÍ A KVALITY ŽIVOTA 2014 Projekt Třeboň - Zdravé město PLÁN ZDRAVÍ A KVALITY ŽIVOTA 2014 S o u h r n podnětů veřejnosti a doporučení odborníků pro dlouhodobý rozvoj města. Odpovídá doporučením pro místní Agendu 21 a místní akční

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ XI/2014 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ II/ 2013 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě Zdravých

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ VII/ 2012 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboňje součástí Národní

Více

ZPRAVODAJ. ZDRAVÉHO MĚSTA a MA 21 TŘEBOŇ III/ 2017

ZPRAVODAJ. ZDRAVÉHO MĚSTA a MA 21 TŘEBOŇ III/ 2017 ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA a MA 21 TŘEBOŇ III/ 2017 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ IV/2014 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ VIII/ 2014 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

Rybářské slavnosti 2006

Rybářské slavnosti 2006 Rybářské slavnosti 2006 Druhý ročník Rybářských slavností Třeboň se uskutečnil ve dnech 25.-27.8.2006. Pořadatelem těchto slavností byla MAS Třeboňsko o.p.s., partnerem Rybářství Třeboň a.s. a spoluorganizátorem

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ VIII/ 2012 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ V/ 2012 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ IV./ 2013 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

ZÁPIS Z 15. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 22.04.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214

ZÁPIS Z 15. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 22.04.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 ZÁPIS Z 15. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 22.04.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Přítomni: Mgr. Terezie Jenisová, Zdeněk Mráz, Ing. Josef Pindroch, Ing. Jiří Vopátek, Ph.D., Josef Neužil,

Více

KUL TURNI KRONIKA. Centra sociálních služeb Kojetín * * * * * * * * * *

KUL TURNI KRONIKA. Centra sociálních služeb Kojetín * * * * * * * * * * KUL TURNI, KRONIKA Centra sociálních služeb Kojetín * * * * * * * * * * * * 2008 Centrum sociálních služeb Kojetín organizuje pro své obyvatele na domech s pecovatelskou službou a návštevníky Klubu duchodcu

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboňje součástí Národní sítě Zdravých

Více

16:00 17:00 Dobrovolnická kalkulačka Prezentace projektu DCHB: videa, rozhovory, fotografie

16:00 17:00 Dobrovolnická kalkulačka Prezentace projektu DCHB: videa, rozhovory, fotografie Brno 13:00 20:30 16:00 19:00 od 19:00 Blansko 16.9.2011 od 20:00 13:00 16:00 Dobrovolně s námi Prezentace neziskových organizací pracujících s dobrovolníky: Diecézní charita Brno (DCHB), Bezmezí o.s.,

Více

05/2012 Účastníci programu Pět P

05/2012 Účastníci programu Pět P Bulletin Dobrovolnického centra České Budějovice 05/2012 Účastníci programu Pět P 2 Bulletin Dobrovolnického centra ADRA České Budějovice OBSAH Podpořili nás..........3 Pět P - nový program DC ADRA.....4

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ III/2014 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ VIII/ 2013 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

Kalendář kulturních akcí ve Slavičíně

Kalendář kulturních akcí ve Slavičíně Kalendář kulturních akcí ve Slavičíně LISTOPAD 2015 Městské infocentrum Slavičín Mladotické nábřeží 849 763 21 Slavičín tel.: 577 342 251 e-mail: kultura@mesto-slavicin.cz www.mesto-slavicin.cz KLUBY ZDRAVÍ

Více

ZÁPIS Z 44. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA TŘEBONĚ, KONANÉHO DNE v zasedací místnosti městského úřadu č. 214

ZÁPIS Z 44. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA TŘEBONĚ, KONANÉHO DNE v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Sp. zn.: METR_S 1687/2016 ZÁPIS Z 44. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA TŘEBONĚ, KONANÉHO DNE 27.04.2016 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Přítomni: Mgr. Terezie Jenisová, Zdeněk Mráz, Ing. Josef Pindroch,

Více

Projekt Třeboň - Zdravé město PLÁN ZDRAVÍ A KVALITY ŽIVOTA 2015

Projekt Třeboň - Zdravé město PLÁN ZDRAVÍ A KVALITY ŽIVOTA 2015 Projekt Třeboň - Zdravé město PLÁN ZDRAVÍ A KVALITY ŽIVOTA 2015 S o u h r n podnětů veřejnosti a doporučení odborníků pro dlouhodobý rozvoj města. Odpovídá doporučením pro místní Agendu 21 a místní akční

Více

Projekt Třeboň - Zdravé město PLÁN ZDRAVÍ A KVALITY ŽIVOTA 2017

Projekt Třeboň - Zdravé město PLÁN ZDRAVÍ A KVALITY ŽIVOTA 2017 Projekt Třeboň - Zdravé město PLÁN ZDRAVÍ A KVALITY ŽIVOTA 2017 S o u h r n podnětů veřejnosti a doporučení odborníků pro dlouhodobý rozvoj města. Odpovídá doporučením pro místní Agendu 21 a místní akční

Více

Den otevřených dveří HZ Topol 24. května 2013 od 8:00 do 17:00 hodin

Den otevřených dveří HZ Topol 24. května 2013 od 8:00 do 17:00 hodin 2013 Národní dny bez úrazů Kampaň Národní dny bez úrazů je jednou z největších komunitních kampaní, která je zacílena na prevenci úrazů zejména u dětí a mládeže. Kampaň Národní dny bez úrazů, probíhající

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ I/2016 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě

Více

Dny zdraví v Třeboni

Dny zdraví v Třeboni Dny zdraví v Třeboni Dny zdraví - pátek 10.10. 2008 Přednášky pro studenty gymnázia Ekologickým myšlením ke zdravému životnímu stylu Studenti 4 tříd (cca 100 osob) si vyslechli zajímavé přednášky o ekologickém

Více

Projekt Třeboň - Zdravé město PLÁN ZDRAVÍ A KVALITY ŽIVOTA 2013

Projekt Třeboň - Zdravé město PLÁN ZDRAVÍ A KVALITY ŽIVOTA 2013 Projekt Třeboň - Zdravé město PLÁN ZDRAVÍ A KVALITY ŽIVOTA 2013 S o u h r n podnětů veřejnosti a doporučení odborníků pro dlouhodobý rozvoj města. Odpovídá doporučením pro místní Agendu 21 a místní akční

Více

Občanské sdružení Ekofilm

Občanské sdružení Ekofilm Občanské sdružení Ekofilm OS EKOFILM PROJEKTY ROKU 2013 Občanské sdružení EKOFILM se i v roce 2013 snažilo naplňovat své stanovy. Pracovalo na projektech, které podporují vzdělávání za pomocí filmů. Uspořádalo

Více

Obrazová příloha rok 2006 ke kronice MČ Praha 14 č. 1: Mateřské centrum Klubíčko školička Beránek

Obrazová příloha rok 2006 ke kronice MČ Praha 14 č. 1: Mateřské centrum Klubíčko školička Beránek č. 1: Mateřské centrum Klubíčko školička Beránek č. 2: Dům dětí a mládeže děti se svým vyrobeným Mazlíkem č. 3: Foto z akce Klubu rodičů a přátel dětí s Downovým syndromem, které se konalo 28. ledna 2006

Více

ZÁPIS Z 4. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 03.12.2014 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214

ZÁPIS Z 4. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 03.12.2014 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 ZÁPIS Z 4. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 03.12.2014 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Přítomni: Mgr. Terezie Jenisová, Zdeněk Mráz, Ing. Josef Pindroch, MUDr. Antonín Doležal, Ing. Jiří Vopátek,

Více

ZÁPIS ZE 105. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 05.03.2014 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214

ZÁPIS ZE 105. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 05.03.2014 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 ZÁPIS ZE 105. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 05.03.2014 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Přítomni: Ing. Jiří Vopátek, Ph.D., Zdeněk Mráz, Josef Neužil, MUDr. Antonín Doležal, Vladimír Janíček,

Více

středa 19.11.2014 od 17:30 hod. Ing. Petr Švec, ředitel NSZM

středa 19.11.2014 od 17:30 hod. Ing. Petr Švec, ředitel NSZM ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Fórum Zdravého města Mšena - Desatero problémů

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ III/2016 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

Prezentace projektů ČRDM

Prezentace projektů ČRDM ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Prezentace projektů ČRDM Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje prezentovala Českou

Více

PŘIDANÁ HODNOTA LÁZEŇSTVÍ

PŘIDANÁ HODNOTA LÁZEŇSTVÍ Sdružení lázeňských míst ČR ve spolupráci s Agenturou CzechTourism, městem Lázně Bělohrad a Lázněmi Bělohrad, a. s., pořádají 17. konferenci SLM ČR 27. a 28. listopadu 2014 TÉMA KONFERENCE: PŘIDANÁ HODNOTA

Více

Fórum Zdravého města Mšena - Desatero problémů města Mšena Program:

Fórum Zdravého města Mšena - Desatero problémů města Mšena Program: Projekt místní Agenda pro udržitelný rozvoj města Mšena je financován z prostředků Revolvingového fondu MŽP. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Více

Krása v srdci o.s. Kolmá 314 330 08 Zruč Senec VÝROČNÍ ZPRÁVA

Krása v srdci o.s. Kolmá 314 330 08 Zruč Senec VÝROČNÍ ZPRÁVA VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 1 OBSAH: 1. VZNIK 2. POSLÁNÍ 3. VIZE. str. 3. 4. ČINNOST V ROCE 2009.. str. 4. 5. EKONOMICKÉ ÚDAJE, ZÁVĚR str. 7. 2 1. VZNIK Krása v srdci o.s. o.s. Krása v srdci vzniklo dne 16. 3.

Více

Centrum sociálních služeb Znojmo, p.o. Město Znojmo. Ve Znojmě dne

Centrum sociálních služeb Znojmo, p.o. Město Znojmo. Ve Znojmě dne Ve Znojmě dne 4.4.2007 Věc: Oslovující dopis k zápisu z veřejného připomínkování rozvoje sociálních služeb na období 2007-2010 Vážený pane / Vážená paní, v příloze přikládám zápis z veřejného setkání,

Více

Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky PROGRAM JEDNÁNÍ v týdnu od 2. do 6. května 2016

Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky PROGRAM JEDNÁNÍ v týdnu od 2. do 6. května 2016 Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky PROGRAM JEDNÁNÍ v týdnu od 2. do 6. května 2016 vydal tiskový odbor PONDĚLÍ 2. května 2016 Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček přijme předsedu stálého

Více

Bulletin Dobrovolnického centra České Budějovice 4/2011

Bulletin Dobrovolnického centra České Budějovice 4/2011 Bulletin Dobrovolnického centra České Budějovice 4/2011 2 Bulletin Dobrovolnického centra ADRA České Budějovice OBSAH Velikonoční sbírka....3 Kalendář uskutečněných akcí za 04/2011.....6 Podporují nás...

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítězdravých

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ IX/2015 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

Výroční zpráva "V tomto životě nemůžeme dělat velké věci. Můžeme dělat jen malé věci s velkou láskou. Matka Tereza

Výroční zpráva V tomto životě nemůžeme dělat velké věci. Můžeme dělat jen malé věci s velkou láskou. Matka Tereza Výroční zpráva 2014 "V tomto životě nemůžeme dělat velké věci. Můžeme dělat jen malé věci s velkou láskou. Matka Tereza Výroční zpráva Dobrovolnického centra Pardubice, o. s. 2014 Dobrovolnické centrum

Více

Činnost sdružení v roce 2002

Činnost sdružení v roce 2002 Kdo jsme Občanské sdružení I MY (Společnost přátel Rolničky pro podporu lidí s postižením) vzniklo v Soběslavi v březnu 2000. Cílem sdružení je pomáhat prosazovat zájmy dětí i dospělých s postižením a

Více

PODZIMNÍ ŠKOLA Zdravých měst

PODZIMNÍ ŠKOLA Zdravých měst PODZIMNÍ ŠKOLA Zdravých měst úvodní seminář Hodonín, 6. listopadu 2013 www.zdravamesta.cz/ps Akce je součástí projektu NSZM ČR Dobrovolnictví a veřejná služba v obci - jak na to? podpořeného finančními

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ I/2015 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě

Více

VÍTAJÍ VÁS BOSKOVICE MĚSTO SEDMIZUBÉHO HŘEBENE

VÍTAJÍ VÁS BOSKOVICE MĚSTO SEDMIZUBÉHO HŘEBENE VÍTAJÍ VÁS BOSKOVICE MĚSTO SEDMIZUBÉHO HŘEBENE Kde nás najdete BOSKOVICKO a MORAVSKÝ KRAS Boskovice leží na střední Moravě asi 40 km severně od Brna na hranici mezi Boskovickou brázdou a Drahanskou vrchovinou

Více

STŘEDNÍ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA, NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ SOUTOK INFORMAČNÍ BROŽURA

STŘEDNÍ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA, NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ SOUTOK INFORMAČNÍ BROŽURA STŘEDNÍ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA, NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ SOUTOK INFORMAČNÍ BROŽURA LISTOPAD 2016 ŽÁCI ZŠ V měsíci říjnu jsme často chodili do přírody a užívali si podzimního počasí. Zúčastnili jsme se slavnostního

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ II/2016 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

BAREVNÁ DEVÍTKA je sedmý ročník přehlídky kultur zemí celého světa, který pořádá Městské částí Praha 9. cílová skupina. počet návštěvníků.

BAREVNÁ DEVÍTKA je sedmý ročník přehlídky kultur zemí celého světa, který pořádá Městské částí Praha 9. cílová skupina. počet návštěvníků. BAREVNÁ DEVÍTKA je sedmý ročník přehlídky kultur zemí celého světa, který pořádá Městské částí Praha 9 Pestrý festival mnoha vůní a strhujících vystoupení. Zábavné odpoledne pro rodiny s dětmi, večerní

Více

Krása v srdci o.s. Kolmá 314 330 08 Zruč Senec VÝROČNÍ ZPRÁVA

Krása v srdci o.s. Kolmá 314 330 08 Zruč Senec VÝROČNÍ ZPRÁVA VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 1 OBSAH: 1. VZNIK 2. POSLÁNÍ 3. VIZE 4. POHLED DO HISTORIE str. 3. 5. ČINNOST V ROCE 2011..str. 5. 6. EKONOMICKÉ ÚDAJE, ZÁVĚR str. 7. 2 1. VZNIK 2. POSLÁNÍ Krása v srdci o.s. o.s. Krása

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ IX/2015 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

Účast na 4. ročníku Třetího festivalu 2015 9. 10.2015 v Plzni

Účast na 4. ročníku Třetího festivalu 2015 9. 10.2015 v Plzni Účast na 4. ročníku Třetího festivalu 2015 9. 10.2015 v Plzni Zpráva o prezentaci Seniorského senátu MM ČB a aktivních seniorů na setkání seniorů v Plzni Dne 9. října. 2015 pořádal Seniorský senát MM ČB

Více

Strategický plán rozvoje města Třeboň

Strategický plán rozvoje města Třeboň MĚSTO TŘEBOŇ Strategický plán rozvoje města Třeboň 2008-2020 Verze 11.9.2008 Příloha č. 1 Shrnutí návrhové části Strana 1 Prioritní osa 1 Třeboň aktivní a komunikující město pro občany Třeboně, Třeboňska

Více

ZÁPIS Z 10. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 25.02.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214

ZÁPIS Z 10. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 25.02.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 ZÁPIS Z 10. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 25.02.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Přítomni: Mgr. Terezie Jenisová, Zdeněk Mráz, Ing. Josef Pindroch, Ing. Jiří Vopátek, Ph.D., Josef Neužil,

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě Zdravých

Více

Hodnotící zpráva. o stavu místní Agendy 21 a o činnosti v projektu Zdravé město Přeštice za rok 2009

Hodnotící zpráva. o stavu místní Agendy 21 a o činnosti v projektu Zdravé město Přeštice za rok 2009 Hodnotící zpráva o stavu místní Agendy 21 a o činnosti v projektu Zdravé město Přeštice za rok 2009 V Přešticích dne 12. 2. 2010 zpracovala koordinátorka projektu Zdravé město Přeštice Eva Česáková Hodnotící

Více

ZÁPIS Z 16. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 06.05.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214

ZÁPIS Z 16. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 06.05.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 ZÁPIS Z 16. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 06.05.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Přítomni: Mgr. Terezie Jenisová, Zdeněk Mráz, Ing. Josef Pindroch, Ing. Jiří Vopátek, Ph.D., Josef Neužil,

Více

ČESKÉ LÁZEŇSTVÍ JAKO EVROPSKÝ FENOMÉN

ČESKÉ LÁZEŇSTVÍ JAKO EVROPSKÝ FENOMÉN Sdružení lázeňských míst ČR ve spolupráci s agenturou CzechTourism, Svazem léčebných lázní, Lázněmi Luhačovice a městem Luhačovice pořádají 14.KONFERENCI SLM ČR Hotel Společenský dům, Lázně Luhačovice

Více

SMYSLOVÁ AKTIVIZACE SMYSLOVÁ AKTIVIZACE

SMYSLOVÁ AKTIVIZACE SMYSLOVÁ AKTIVIZACE SMYSLOVÁ AKTIVIZACE Konferenci zahájila MUDr. Milena Černá, ředitelka Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové Paní doktorka Černá je dlouholetou ředitelkou nadace, která podporuje různé sociální projekty

Více

ZÁPIS Z 34. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE v zasedací místnosti městského úřadu č. 214

ZÁPIS Z 34. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 ZÁPIS Z 34. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 02.12.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Přítomni: Mgr. Terezie Jenisová, Zdeněk Mráz, Ing. Josef Pindroch, Josef Neužil, Ing. Bohuslav Jirák,

Více

Konference, semináře, veřejná setkání pořádaná pod záštitou Senátu Slavnostní vyhodnocení výtvarné soutěže, pořádané k vánoční výstavě

Konference, semináře, veřejná setkání pořádaná pod záštitou Senátu Slavnostní vyhodnocení výtvarné soutěže, pořádané k vánoční výstavě Konference, semináře, veřejná setkání pořádaná pod záštitou Senátu březen duben 4. 3. Slavnostní vyhodnocení výtvarné soutěže, pořádané k vánoční výstavě 5. 3. 6.3. Předseda Senátu M. Štěch spolu s předsedou

Více

Veletrh cestovního ruchu REGIONTOUR Veletrh ve všeobecné informační zkratce

Veletrh cestovního ruchu REGIONTOUR Veletrh ve všeobecné informační zkratce Veletrh cestovního ruchu REGIONTOUR 2014 16-19.1.2014 Veletrh ve všeobecné informační zkratce Tandem veletrhů cestovního ruchu GO a REGIONTOUR byl oficiálně zahájen v pavilonu P přestřižením pásky, kterého

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA Cíle sdružení

VÝROČNÍ ZPRÁVA Cíle sdružení VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 Obsah : 1. Cíle sdružení 2. Zpráva o činnosti 3. Finanční zpráva 4. Koncepce sdružení a jeho cíle na rok 2011 5. Poděkování 6. Sídlo a kontakty Cíle sdružení Od 27.4.2009 jsme občanské

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ VI/2013 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

TÝDEN ZDRAVÍ A SOCIÁLNÍCH SLUŽEB 2014 2. 9. října 2014

TÝDEN ZDRAVÍ A SOCIÁLNÍCH SLUŽEB 2014 2. 9. října 2014 PŘEDNÁŠKY Zdravé město Krnov ve spolupráci s komunitním plánováním Krnov a ostatními orgranizacemi Vás zve na TÝDEN ZDRAVÍ A SOCIÁLNÍCH SLUŽEB 2014 2. 9. října 2014 7. ŘÍJNA, ÚTERÝ 18:00, studovna Městské

Více

PROJEKT ROMA Česká republika Karviná. Sdružení Romů Severní Moravy

PROJEKT ROMA Česká republika Karviná. Sdružení Romů Severní Moravy PROJEKT ROMA Česká republika Karviná Sdružení Romů Severní Moravy 1 AKTIVITY V RÁMCI PROJEKTU Průběžné aktivity pro děti: Volnočasové aktivity pro děti a mláděž (zvláště z cílové skupiny) kroužky: počítačový,

Více

Náš Domov 9/2016 ZÁŘÍ 2016 INFORMACE Z HLÁŠENÍ ŘEDITELKY DOMOVA

Náš Domov 9/2016 ZÁŘÍ 2016 INFORMACE Z HLÁŠENÍ ŘEDITELKY DOMOVA Náš Domov 9/2016 ZÁŘÍ 2016 INFORMACE Z HLÁŠENÍ ŘEDITELKY DOMOVA HLÁŠENÍ PROBÍHÁ VŽDY NA KONCI MĚSÍCE PROSTŘEDNICTVÍM VNITŘNÍHO TELEVIZNÍHO KANÁLU Č. 29, PŘESNÝ TERMÍN JE VYHLAŠOVÁN ROZHLASEM Zhodnocení

Více

V Ř E S K O V Á K leden 2010

V Ř E S K O V Á K leden 2010 V Ř E S K O V Á K leden 2010 Úvodní slovo Vážení spoluobčané, dočkali jsme se přívalu sněhu a tak okusili zase po dlouhé době pravou zimu. Největší radost mají samozřejmě děti, ale dospělým sníh přidělává

Více

ZÁPIS ZE 117. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 16.07.2014 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214

ZÁPIS ZE 117. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 16.07.2014 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 ZÁPIS ZE 117. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 16.07.2014 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Přítomni: Mgr. Terezie Jenisová, Ing. Jiří Vopátek, Ph.D., Zdeněk Mráz, Josef Neužil, Vladimír Janíček,

Více

Pražské cyklozvonění, 12. září 2015. Popis akce

Pražské cyklozvonění, 12. září 2015. Popis akce KDY: 12. září 2015, 10-17 hodin Pražské cyklozvonění, 12. září 2015 Popis akce KDE: Smíchovská náplavka (Janáčkovo nábřeží) více na www.cyklozvoneni.cz Základní popis: Cyklozvonění je nezisková akce, kterou

Více

IV. ročník Krumlovský hastrman. Mezinárodní veřejný závod v ploutvovém plavání

IV. ročník Krumlovský hastrman. Mezinárodní veřejný závod v ploutvovém plavání IV. ročník Krumlovský hastrman Mezinárodní veřejný závod v ploutvovém plavání o putovní pohár starosty města Český Krumlov 18. dubna 2009, 11.00-16.00 hod Český Krumlov start a cíl v prostoru Městských

Více

NOVINKY Brand, Sponzoring & Eventy

NOVINKY Brand, Sponzoring & Eventy str_1 Plán akcí ke stažení ZDE NOVINKY Brand, Sponzoring & Eventy BRAND Úvodní strana / Brand str_2 BRAND Telefónica reklamní předměty Rádi bychom Vám připomněli novou nabídku reklamních předmětů s logem

Více

Závěrečná zpráva o realizaci projektu DobroDuch aneb Dobrovolníci v Domově důchodců Humpolec

Závěrečná zpráva o realizaci projektu DobroDuch aneb Dobrovolníci v Domově důchodců Humpolec Závěrečná zpráva o realizaci projektu DobroDuch aneb Dobrovolníci v Domově důchodců Humpolec Grantový program: Pro klienty, zaměření: Pro klienty Příjemce grantu a realizátor projektu: FOKUS Vysočina I.

Více

ZÁPIS Z 42. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA TŘEBONĚ, KONANÉHO DNE v zasedací místnosti městského úřadu č. 214

ZÁPIS Z 42. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA TŘEBONĚ, KONANÉHO DNE v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 ZÁPIS Z 42. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA TŘEBONĚ, KONANÉHO DNE 30.03.2016 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Přítomni: Mgr. Terezie Jenisová, Zdeněk Mráz, Ing. Josef Pindroch, MUDr. Antonín Doležal, Ing.

Více

ZÁPIS Z 50. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA TŘEBONĚ, KONANÉHO DNE v zasedací místnosti městského úřadu č. 214

ZÁPIS Z 50. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA TŘEBONĚ, KONANÉHO DNE v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Sp. zn.: METR_S 2779/2016 ZÁPIS Z 50. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA TŘEBONĚ, KONANÉHO DNE 13.07.2016 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Přítomni: Mgr. Terezie Jenisová, Zdeněk Mráz, Ing. Josef Pindroch,

Více

Novinky pro běžce dobré vůle č. 3/2015

Novinky pro běžce dobré vůle č. 3/2015 Novinky pro běžce dobré vůle č. 3/2015 Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové Vážení a milí běžci Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové, noční běh Prahou se blíží, proto Vám přejeme, abyste poslední letní

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ III/ 2015 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě Zdravých

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ X/2015 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě

Více

CHARITNÍ LISTY 1992-2012 20 LET CHARITY SVATÉ RODINY NOVÝ HROZENKOV CHARITY NOVÝ HROZENKOV. ročník 5 číslo 5 květen 2012

CHARITNÍ LISTY 1992-2012 20 LET CHARITY SVATÉ RODINY NOVÝ HROZENKOV CHARITY NOVÝ HROZENKOV. ročník 5 číslo 5 květen 2012 CHARITNÍ LISTY CHARITY NOVÝ HROZENKOV ročník 5 číslo 5 květen 2012 1992-2012 20 LET CHARITY SVATÉ RODINY NOVÝ HROZENKOV U příležitosti 20. výročí Vás dne 19. května 2012 srdečně zveme na prohlídku našich

Více

MĚSTO ČESKÁ LÍPA ZASTUPITELSTVO MĚSTA ČESKÁ LÍPA. Obecně závazná vyhláška č. 1/2017, o stanovení kratší doby nočního klidu

MĚSTO ČESKÁ LÍPA ZASTUPITELSTVO MĚSTA ČESKÁ LÍPA. Obecně závazná vyhláška č. 1/2017, o stanovení kratší doby nočního klidu MĚSTO ČESKÁ LÍPA ZASTUPITELSTVO MĚSTA ČESKÁ LÍPA Obecně závazná vyhláška č. 1/2017, o stanovení kratší doby nočního klidu Zastupitelstvo města Česká Lípa se na svém zasedání dne 15.února 2017 usnesením

Více

ZÁPIS Z 43. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA TŘEBONĚ, KONANÉHO DNE v zasedací místnosti městského úřadu č. 214

ZÁPIS Z 43. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA TŘEBONĚ, KONANÉHO DNE v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 ZÁPIS Z 43. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA TŘEBONĚ, KONANÉHO DNE 13.04.2016 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Sp. zn.: METR_S 1359/2016 Přítomni: Mgr. Terezie Jenisová, Zdeněk Mráz, Ing. Josef Pindroch,

Více

Zdravý kraj Vysočina. Marta Vencovská. Marta Vencovská

Zdravý kraj Vysočina. Marta Vencovská. Marta Vencovská Zdravý kraj Vysočina Cílové skupiny VEŘEJNOST VEŘEJNÁ SPRÁVA Neziskové organizace Příspěvkové organizace (MŠ a ZŠ, domov pro seniory, DDM PODNIKATELSKÝ SEKTOR 2 3 M MA 21 Místní Agenda 21 MAS Místní akční

Více

NÁRODNÍ SÍŤ ZDRAVÝCH MĚST ČR. Mezinárodně akreditovaná asociace měst, obcí a regionů se zaměřením na Projekt Zdravé město a místní Agendu 21

NÁRODNÍ SÍŤ ZDRAVÝCH MĚST ČR. Mezinárodně akreditovaná asociace měst, obcí a regionů se zaměřením na Projekt Zdravé město a místní Agendu 21 NÁRODNÍ SÍŤ ZDRAVÝCH MĚST ČR Mezinárodně akreditovaná asociace měst, obcí a regionů se zaměřením na Projekt Zdravé město a místní Agendu 21 NÁRODNÍ SÍŤ ZDRAVÝCH MĚST ČR 1988 - OSN iniciovala mezinárodní

Více

Přehled plánovaných akcí pro rodiče dětí, žáků a ostatní veřejnost období: duben červen Základní školy

Přehled plánovaných akcí pro rodiče dětí, žáků a ostatní veřejnost období: duben červen Základní školy Přehled plánovaných akcí pro rodiče dětí, žáků a ostatní veřejnost období: duben červen 2016 Základní školy Základní škola J. A. Komenského a Mateřská škola, Přerov - Předmostí, Hranická 14 Školní olympiáda

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA SPOLEČNOSTI ZA ROK 2011

VÝROČNÍ ZPRÁVA SPOLEČNOSTI ZA ROK 2011 VÝROČNÍ ZPRÁVA SPOLEČNOSTI ZA ROK 2011 Palackého náměstí 106/I 379 01 Třeboň Email: info@lekarskasluzba-trebon.cz www.lekarskasluzba-trebon.cz Stránka 1 OBSAH VÝROČNÍ ZPRÁVY I. ZÁKLADNÍ INFORMACE O SPOLEČNOSTI

Více

Kalendář kulturních akcí ve Slavičíně ZÁŘÍ 2016

Kalendář kulturních akcí ve Slavičíně ZÁŘÍ 2016 Kalendář kulturních akcí ve Slavičíně ZÁŘÍ 2016 Městské infocentrum Slavičín Mladotické nábřeží 849 763 21 Slavičín tel.: 577 342 251 e-mail: kultura@mesto-slavicin.cz www.mesto-slavicin.cz Městská knihovna

Více

ZÁPIS Z 12. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 11.03.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214

ZÁPIS Z 12. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 11.03.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 ZÁPIS Z 12. JEDNÁNÍ RADY MĚSTA, KONANÉHO DNE 11.03.2015 v zasedací místnosti městského úřadu č. 214 Přítomni: Mgr. Terezie Jenisová, Zdeněk Mráz, Ing. Josef Pindroch, Ing. Jiří Vopátek, Ph.D., Josef Neužil,

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ II/2015 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

Výroční zpráva pečovatelské služby Města Rtyně v Podkrkonoší za rok 2011

Výroční zpráva pečovatelské služby Města Rtyně v Podkrkonoší za rok 2011 Výroční zpráva pečovatelské služby Města Rtyně v Podkrkonoší za rok 2011 Obsah : 1. Základní údaje 2. Organizační struktura 3. Klienti a věková struktura 4. Poskytované služby 5. Přehled příjmů a výdajů

Více

2. Obec v kostce (pokračování) a v žádném případě nezaplacení tohoto poplatku, přes nespravedlnost, přes tvrzení, že poplatník nemá žádný odpad atd., jsme si již na tento poplatek zvykli. Nikdo z nás nemůže

Více

PŘIJĎTE SI VYROBIT A VÁNOČNĚ SE NALADIT.

PŘIJĎTE SI VYROBIT A VÁNOČNĚ SE NALADIT. PŘIJĎTE SI VYROBIT A VÁNOČNĚ SE NALADIT. Srdečně Vás zveme na vánoční setkání do školy. Kdy? 21. 12. 2015 Kde? v ZŠ Lochovice V kolik? 15.00-17.30 hod. Program: 15.00 - slavnostní zahájení výstavy u starého

Více

CEDR komunitní centrum, občanské sdružení VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009

CEDR komunitní centrum, občanské sdružení VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA OBSAH 1. ÚVODNÍ SLOVO 2. ZÁKLADNÍ ÚDAJE 3. VZNIK A POSLÁNÍ 4. PROJEKTY 5. ZPRÁVA O HOSPODAŘENÍ 6. PODĚKOVÁNÍ 7. FINANČNÍ PODPORA 8. SPOLUPRÁCE A PODPORA 1. ÚVODNÍ SLOVO Vážené čtenářky,

Více

Přehled akcí za rok 2011, pořádaných pro uživatele DS Lukov

Přehled akcí za rok 2011, pořádaných pro uživatele DS Lukov Přehled akcí za rok 2011, pořádaných pro uživatele DS Lukov Každý týden pravidelně probíhá: Pondělí: -kroužek ručních prací -instruktorky sociální péče - aktivity s uživateli na 1. a 4. odd. Úterý -čtení

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ X/2014 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě

Více

Zdravé město Hodonín systém sociální integrace občanů

Zdravé město Hodonín systém sociální integrace občanů Zdravé město Hodonín systém sociální integrace občanů - pomocí Komunitního plánování soc. služeb - ve spolupráci města s místními organizacemi Vize našeho města Město Hodonín je lázeňským místem a regionálním

Více

Zpráva o realizaci komunitního plánování sociálních služeb v regionu Znojmo

Zpráva o realizaci komunitního plánování sociálních služeb v regionu Znojmo Zpráva o realizaci komunitního plánování sociálních služeb v regionu Znojmo Posláním komunitního plánování je zajistit, aby sociální služby fungovaly a rozvíjely se podle potřeb těch, kdo je využívají

Více