ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ"

Transkript

1 ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě Zdravých měst ČR. V našem Zpravodaji vás chceme informovat o aktivitách, které v rámci projektu naše město pořádá, budeme vás zvát na nejrůznější akce a přineseme také ohlédnutí za některými z nich. Fórum Zdravého města IX/ 2013 Rok se s rokem sešel a nastalčas k uskutečnění druhého Fóra Zdravého města. Fórum letos proběhlo 26. září 2013 v Kulturně společenském sále Beseda. Místostarostka Terezie Jenisová zde uvítala přes 60 občanů města, kteří přišli vyjádřit svůj názor. Po její úvodní prezentaci, v níž přítomné seznámila s řešením TOP 5 problémů z loňského fóra, si slovo převzal ředitel Národní sítě Zdravých měst ČR Petr Švec. Seznámil občany s průběhem akce a vysvětlil systém vytipování největších problémů města. Poté již následovala samotná práce ve skupinkách, při které každý stůl zastupující jednu oblast života města označil nejpalčivější témata. Po jejich prezentaci garanty jednotlivých oblastí se přikročilo k samotnému hlasování. Třeboňáky nejvíce trápí tyto problémy:

2 TOP 13 PROBLÉMŮ města Třeboně Vybudovat novou polikliniku Realizovat čajovnu/kavárnu pro mládež Vybudovat venkovní bazén Zajistit cyklistické trasy v ulicích Třeboně Řešit volnočasové aktivity dětí (sportoviště, knihovna-čítárna) Vybudovat víceúčelové zázemí tenisového klubu (služby i pro cyklisty či in-line bruslaře) Vytvořit parkovací dům Realizace mateřského centra Řešit problém odpadních vod v místních částech Zlepšit kvalitu vody v rybnících (zejména Svět a Opatovický) Zaměřit cestovní ruch na mladé návštěvníky (20-30 let) Výstavba golfového hřiště Omezení průjezdu zemědělské techniky ulicí Vodárenská

3 A kde jsou všechny ostatní připomínky a náměty, které na fóru zazněly a hlasovalo se o nich? Ani ty nebudou opomenuty. Všechny problémy, o kterých přítomní v sále hlasovali, budou zařazeny do ankety, která ověří, zda je zvolených TOP 13 opravdu na místě anketních lístků obdrží všechny domácnosti a firmy v Třeboni prostřednictvím časopisu Lázeňská Pohoda. Anketní lístky jsou dále dostupné na těchto místech: podatelna městského úřadu, Informační a kulturní středisko Třeboň, recepce Bertiných lázní, informační přepážka Aqua info Wellness centra Aurora, městská knihovna, pošta a elektronická verze je dostupná i na webu města (složka Zdravé město, stačí vytisknout, vyplnit a nebo zaškrtnout v souboru word a poslat na ovou adresu Vyplněné anketní lístky odevzdávejte na výše jmenovaných místech do 15. října Konečným výstupem budou ověřené problémy, které budou předloženy radě a zastupitelstvu města a v příštím roce se na nich bude pracovat.

4

5 Jihočeský festival zdraví Druhý ročník Jihočeského festivalu zdraví Třeboň, letos s podtitulem Zdravé město si hraje, ve dnech září nabídl inspiraci pro zdravý životní styl, spoustu zábavy, zážitků i možnost zakoupení produktů na zdravém trhu. Slavnostně jej v sobotu dopoledne zahájili bývalý český velvyslanec v Dánsku Zdeněk Lyčka, místostarostka Třeboně Terezie Jenisová, místostarosta Zdravého města Dačice Jan Bartošek a bývalá místostarostka spřáteleného Zdravého města Prachatice Hana Rabenhauptová. Během dvou dnů se na festivalu vystřídala řada interpretů : Viděli jsme předškoláčky ze 3. MŠ Jeronýmova, žáky hudebních oborů Základní umělecké školy v Třeboni, několikrát vystoupil úspěšný taneční soubor Lentilky z Třeboně, v pátek předvedli skvělý zásah, včetně chemického, nejmenší hasiči z Hamru. Hudební vystoupení byla rozmanitá - od klasiky přes rock až po swing. V tanci jsme se mohli pokochat ukázkami street dance, break dance, mažoretkami i romskými rytmy. Zájemci měli možnost vyzkoušet sílu v benchpressu, nebo potrénovat mozkové závity s obřími šachy. Na pódiu proběhla soutěž O nejsilnějšího muže a ženu festivalu. O krásná divadelní představení se postaral Spolek třeboňského loutkového divadla, Malé divadlo z Českých Budějovic i děti ze souboru Chelčické štěstí. Právě Malé divadlo z Českých Budějovic přivezlo krásné loutkové představení Abeceda. Vstup na toto představení byl dobrovolný a díky návštěvníkům se vybralo 851,- Kč. Tato částka přispěje na nákup radiomagnetofonu pro účely hudebně relaxačních terapií. Na náměstí celé dopoledne předváděli kynologové canisterapii, kdo chtěl, zkusil v zámeckém parku jógu nebo tai-chi. V programu byla i přednáška o polárním dobrodružství, vernisáž výstavy Královna Dagmar, česká princezna nebo inspirativní přednáška o zahradách. V poradnách zdraví jsme si mohli nechat změřit určité tělesné hodnoty, nebo na trhu koupit některý z nabízených produktů. Všem účinkujícím i divákům patří velký dík za výbornou atmosféru, která - i přes velmi podzimní počasí - Jihočeský festival zdraví Třeboň 2013 provázela!

6 SDH Hamr Národní síť podpory zdraví o.s.

7 Předvedení sanitky Clever Apes

8 Fitness reprezentant Hafík o.s.

9 Dánské stopy v Třeboni Dánské stopy v Třeboni zanechaly dvě akce v rámci Jihočeského festivalu zdraví Třeboň První z nich byla přednáška Zdeňka Lyčky o putování napříč grónským ledovcem a druhou pak v sobotu 21. září 2013 slavnostní vernisáž putovní výstavy s názvem Královna Dagmar,česká princezna v Domě Štěpánka Netolického na Masarykově náměstí. Místostarostka Třeboně Terezie Jenisová při slavnostním zahájení výstavy vyzdvihla snahu bývalého českého velvyslance v Dánsku propagovat českou kulturu a česko-dánské vztahy. Díky iniciativě pana Zdeňka Lyčky bylo vedení města Třeboně v dubnu 2013 pozváno na oficiální návštěvu do Dánska u příležitosti vernisáže dánské verze výstavy v městě Horsens. Toto přátelské setkání přispělo k opětovnému navázání spolupráce mezi oběma městy. Zdeněk Lyčka, spoluautor výstavy, při vernisáži v Třeboni velmi zajímavě vylíčil historické souvislosti spojené s osobou královny Dagmar a zároveň popsal vznik dánské verze výstavy. Mezi hosty nechyběla ani paní Barbora Stejskalová, bývala konzulka v Dánsku, zástupci dánské ambasády v Praze a senátor Jiří Šesták. Výstava bude k vidění do 4. října v Domě Štěpánka Netolického, pak se přesune do prostor Městského úřadu Třeboň a nakonec na kolonádu Lázní Aurora, kde si ji návštěvníci mohou prohlédnout do 20. listopadu 2013.

10 Fotografie z vernisáže

11 Fotografie z vernisáže

12 Národní síť Zdravých měst slaví 20 let Krásných 20 let od založení letos slaví Národní síť Zdravých měst České republiky. U příležitosti oslav proběhla v září v Olomouci 20. Jubilejní konference NSZMČR. Město Třeboň, zastoupené místostarostkou města a političkou Zdravého města Třeboně Terezií Jenisovou, figurovalo v popředí celé akce nejen tím, že bylo jedním z 11 zakládajících měst této organizace, ale zároveň zde před 20 lety proběhla úplně první, resp. nultá konference Národní sítě Zdravých měst. Dvoudenní akci zahájila přehlídka nejpokročilejších měst, obcí a regionů, které jsou držiteli kategorie B místní Agendy 21. Na přehlídku navázala slavnostní recepce spojená s oslavou a předáváním cen zakládajícím městům, která setrvala v asociaci měst po celých 20 let jejího trvání. Program druhého dne akce byl ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci věnován tématu podpory pohybové aktivity na národní úrovni a možnostem uplatnění v praxi obcí a regionů.

13 Dny zdraví v Třeboni Zdravé město Třeboň Vás zve na celorepublikovou kampaň na podporu zdraví. Na akci úzce spolupracuje Liga proti rakovině o.s. Liga proti rakovině zahajovala první ročník Jihočeského festivalu zdraví v loňském roce. Nejen žluté stany Ligy proti rakovině o.s, ale i nabídku služeb fyzioterapeuta z lázní Aurora budete moci využít ve dnech 9. a 10. října v Kulturním a kongresovém centru Roháč. Přijďte hlasovat o nejkrásnější dětský obrázek na téma Ve zdravém těle, zdravý duch Připraveny jsou pro Vás pěkné ceny.

14 Seminář k udržitelnému rozvoji Ve středu 25. září proběhl na městském úřadě v Třeboni seminář, který byl koncipován jako úvod do problematiky udržitelného rozvoje, kvality veřejné správy a strategického plánování a řízení, zejména s důrazem na problematiku místní Agendy 21 jako metody kvality veřejné správy. Semináře, který vedl Ing. Petr Švec, ředitel Národní sítě zdravých měst ČR, se zúčastnili úředníci městského úřadu, ředitelé některých třeboňských škol i zástupci občanů.

15 Pozvánka Pravidelné setkání se starostou a dalšími zástupci města se uskutečnilo ve čtvrtek 3. října od 18 hodin v sále Loutkového divadla. Předmětem prezentace a následné diskuse byla aktuální situaci v lázeňství a výstavba areálu Technických služeb v Rybářské ulici. Beseda s pediatrem Ve středu 15. října Vás srdečně zveme na besedu s MUDr. Martinem Gregorou, významným pediatrem. MUDr. Gregora působí ve strakonické nemocnici a píše knihy pro maminky, které jim velmi pomáhají v péči o dítě. Přednášet bude o výživě, očkování a dětských nemocech. Beseda se uskuteční v čítárně třeboňské knihovny od 19:00. Vstup je zdarma. Komise Zdravého města Novým členem komise Zdravého města byla jmenována paní Jana Kočová, ředitelka oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory. Paní Kočová nahrazuje paní Janu Formánkovou, která odešla na vlastní žádost. Skupina Cyklisti Cyklostezky, kolostavy, ale i dopravní výchovu, to vše a mnohé další budou mít v Třeboni na starosti vybraní zástupci radnice, městského úřadu i policie. Pracovní skupina Cyklisti vznikla v souvislosti se zahájením činnosti Asociace měst pro cyklisty, které je Třeboň zakládajícím členem. Ta si klade za cíl mimo jiné zajistit, aby ve městech měly všechny typy dopravy stejné podmínky. Na pravidelná jednání skupiny budou jako hosté zváni všichni, kdo mají k této problematice co říci.

16 1. říjen - Mezinárodní den seniorů v Třeboni Mezinárodní den seniorů je věnován našim rodičům, prarodičům, maminkám, tatínkům, babičkám a dědečkům. V tento den bychom si měli více než kdy jindy uvědomit, sčím vším se senioři musí potýkat. Jedná se o mnoho překážek a schody do obchodního domu jsou v některých případech tím nejmenším problémem. V mládí si nikdo z nás neuvědomuje a ani nepřipouští, že jednou budeme všichni staří 1. říjnový den oslavili i klienti v třeboňském Domově seniorů. Zazpívali si za doprovodu akordeonu a trubky a pohovořili s paní místostarostkou, která společně s koordinátorkou Zdravého města Alenou Zárubovou předala všem obyvatelům domova pěknou kytičku pro radost. Zároveň byl Domovu seniorů předán symbolický šek na částku 851,- Kč, která přispěje na nákup radiomagnetofonu pro účely hudebně relaxačních terapií. Jednalo se o výtěžek charitativního divadelního vystoupení Jihočeského divadla v rámci Jihočeského festivalu zdraví.

17

18 Světový den hospiců v Třeboni ve znamení doprovodných akcí V říjnu si připomínáme Světový den hospiců a paliativní péče. Zejména jde o upozornění na potřeby lidí v posledním stadiu nevyléčitelné nemoci a jejich rodin v oblasti zdravotní, sociální i duchovní a vytvoření prostoru pro diskusi o těchto tématech. Hospicový tým vyjíždí z Třeboně již k prvním pacientům. V následujícím měsíci se můžete účastnit akcí na podporu hospicové péče na Třeboňsku a získat další informace, mimo jiné na Dnu otevřených dveří, který se koná od 8:00 do 16:00 v prostorách hospice v Chelčického ulici 2. Další možností, kde se dovědět víc o třeboňském hospici, nabídne Veletrh neziskových organizací. Veletrh neziskových organizací Již 4. ročník Veletrhu neziskových organizací proběhne od 9:00 do 12:00 na Masarykově náměstí v Třeboni. Neziskové organizace představí svou činnost jak na pódiu, tak ve svých stáncích. Jedná se o neziskovky působící v různých oblastech od kultury a sportu přes ochranu přírody, cestovního ruchu až po sociální oblast a zdravotnictví. Program: 9:30 Slavnostní zahájení a zdravice starosty města Třeboně 9:40 Zdravé město Třeboň informace o činnosti 10:00 Lékařská služba první pomoci 10:20 Český zahrádkářský svaz 50. výročí prezentace organizace bylinková zahrada 10:50 Hafík + Agility 11:20 LENTILKY taneční vystoupení DDM Třeboň 11:40 Občanské sdružení pro podporu mobilního hospice na Třeboňsku Hospicová péče svatého Kleofáše 11:50 Divadelní spolek Kajetán Pohádka O STOPĚTOVI 15:30 Loutkové divadlo Třeboň Pohádka Dlouhý, široký a bystrozraký

19 Další akce, které jsou součástí kampaně Měsíc pro neziskový sektor v Třeboni : od 9:00 hodin Seminář k novele Občanského zákoníku pro občanská sdružení zasedací místnost MÚ Třeboň pořádá Jihočeská hospodářská komora Třeboň, více na od 19:00 hodin Koncert ke 150. výročí založení pěveckého sboru Pěslav-Ozvěna divadlo J. K. Tyla od 9:00 hodin Výstava spojená s oslavou 150. výročí založení pěveckého sboru Pěslav- Ozvěna divadlo J. K. Tyla od 9:00 hodin Burza dětského a sportovního oblečení školní jídelna Roháč pořádá Klub Mája Pořadatelem akce je Třeboňská rozvojová společnost ve spolupráci se Zdravým městem Třeboň a Jihočeskou hospodářskou komorou. Seznam neziskovek, které se kampaně zúčastní a s jejichž činností se můžete seznámit a případně zakoupit jejich výrobky: Třeboňský dámský klub, Klub Mája, Oddíl Rybníkáři, Lékařská služba první pomoci Třeboň, Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík, Kynologická organizace Agility Třeboň, Spolek přátel Třeboně Ledax o.p.s. partner pro spokojenější stáří, Český nadační fond pro vydru, Oblastní farní charita, Divadelní spolek Kajetán, Spolek třeboňského loutkového divadla, Agentura Třeboňsko, Destinace Třeboňsko, Český svaz zahrádkářů a Domov pro osoby se zdravotním postižením v Pístině.

20 Mexická kuchyně snadno a rychle Mexická kuchyně je známa různorodými chutěmi, barevností jídel a množstvím koření a přísad, z nichž mnohé jsou domácího původu. V listopadu 2010 byla tradiční mexická kuchyně zařazena na seznam nehmotných památek lidstva UNESCO. Typickými surovinami mexické kuchyně jsou fazole, kukuřice a chilli papričky. Nejen z těchto surovin se naučíte připravit si zajímavé a chutné pokrmy. Kurz se bude skládat ze 4-5 lekcí (podle zájmu účastníků) a probíhat bude 1x za 14 dní vždy v sobotu. První lekce začíná a dále pokračujeme v těchto termínech: , a (vánoční mexická kuchyně). Cena za jednu lekci bude 50,- Kč. Ostatní náklady hradí Zdravé město Třeboň. Zde malá ochutnávka pokrmů, na které se můžete těšit: Chilaquiles (zapečené tortillové chipsy), molletes con salsa borracha (zapečené housky s opilou omáčkou), tortillas (placky) a z nich burritos, tacos, tostadas, vánoční salát, mexický puding, arroz salvaje (divoká rýže) a ještě vice. Prosíme zájemce, kteří by se kurzu rádi zúčastnili, aby se hlásili do na tel: nebo na

21 Běh kolem Světa Předznamenáním Jihočeského festivalu zdraví byl o týden dříve (14. září 2013) druhý ročník Běhu kolem Světa. Hlavní závod v dálce 12,2 km startoval v 15:15 lázeňském parku u Aurory. Hlavního závodu se zúčastnilo 75 mužů a 19 žen. Nejrychleji doběhl teprve 17 letý Vojtěch Rybka včase 42:30 min. Nezávodilo se však jen klasicky. Závodit mohli například číšníci a servírky s podnosy, zkusit jste si mohli i závod v běhu pozpátku. Svůj vlastní závod měli i vozíčkáři. Miss World navštívila Domov seniorů Domov seniorů v Třeboni, OA, SOŠ a SOU Třeboň aj. navštívila topmodelka a historicky první česká Miss World Taťána Kuchařová. Nejkrásnější žena světa roku 2006 založila před pěti lety nadaci Krása pomoci. Posláním nadace je usilovat o řešení problematické situace seniorů v České republice a zlepšení kvality jejich života. Táťána Kuchařové úzce spolupracuje s českobudějovickou pobočkou Nadace ADRA a jejím Dobrovolnickým centrem a i díky tomu se Třeboň dostala do nabitého programu naší topmodelky. Nadace podporuje právě dobrovolnictví, osobní asistenci, pečovatelskou službu, kvalitní aktivizační programy pro seniory a přispívá na vybavení sociálních zařízení pro seniory V třeboňském Domově seniorů se Taťána Kuchařová pozdravila a popovídala si s některými obyvateli domova, došlo na společné focení a na diskusi s vedením tohoto zařízení. Byla zde i příležitost k setkání s dobrovolníky z Českých Budějovice. Svou osobní návštěvou potěšila Taťána Kuchařová rodinu z Břilic, která se stará o těžce zdravotně postiženého a kam rovněž dochází dobrovolnice z Nadace ADRA. Následně navštívila internát, kde se schází dobrovolníci z řad studentek OA, SOŠ a SOU Třeboň. Právě ony pak aktivně spolupracují s Domovem seniorů Třeboň. V budově školy byla jako překvapení nachystána módní přehlídka studentů a studentek oboru módní návrhářství a modelářství. Po ní následovalo povídání o dobrovolnictví i o další podpoře této činnosti.

22

23

24 Cyklistický závod Okolo jižních Čech startoval z Třeboně Ve dnech září 2013 se konal 2. ročník mezinárodního etapového cyklistického závodu Okolo jižních Čech 2013 (Tour of South Bohemia 2013). Závod je vrcholem cyklistické sezony v České republice. Na startu se sešlo více jak 20 profesionálních stájí včetně několika národních týmů. Město Třeboň bylo jedním ze startovních měst; ve čtvrtek 5. září zde na Masarykově náměstí odstartovala I. etapa závodu do Nové Bystřice.

25 Lázeňský seminář v Senátu Po předání petice "Za záchranu českého léčebného lázeňství", kterou iniciovalo Sdružení lázeňských míst ČR, po otevřené podpoře v Senátu při veřejném slyšení ve věci této petice, tentokrát uspořádal Výbor pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu Parlamentu ČR 24. září 2013 přímo na půdě horní parlamentní komory seminář s názvem "Aktuální situace v lázeňství České republiky". Program semináře zahrnoval jednotlivá vystoupení zástupců Ministerstva zdravotnictví ČR, lázeňských sdružení, lékařů, odborníků a následnou diskusi. Příspěvky řečníků se z velké části týkaly indikačního seznamu, tedy ministerské vyhlášky, která vstoupila v platnost před rokem, a jeho vlivu na situaci lázeňských zařízení. Předseda Sdružení lázeňských míst ČR Jiří Houdek v diskusi v Senátu zmínil, že i tolik zmiňovaný indikační seznam je po medicínské stránce v pořádku. Střet nastává mezi tím, kolik se vydá na lázeňskou péči a kolik na farmakologii: "Lázeňství se od roku 1996 chová velmi úsporně. To, o co se sníží výdaje na lázeňství, spolykají farmakologicke výrobky. Je to souboj o jedny peníze - na lázně,či na léky." S příspěvkem, který přiblížil průzkum dokazující, že pobyt v lázních mimo jiné výrazně snižuje pro další období spotřebu léků u pacientů, vystoupil MUDr. Petr Petr z českobudějovické nemocnice. Dle senátorky Milady Emmerové tato debata o lázeňství nebyla v Senátu poslední.

26 KONTAKTY: politik Zdravého města Třeboň Mgr. Terezie Jenisová, koordinátor projektu Zdravé město Třeboň Mgr. Alena Zárubová, Zpravodaj Zdravého města Třeboň je k dispozici na

Třeboňský. Abonentní koncerty 2013. rozhovor: Lucie KUKAČKOVÁ. výstava: PROČ JSME DOMA 10/2013. 15 Kč Zpravodaj města Třeboně

Třeboňský. Abonentní koncerty 2013. rozhovor: Lucie KUKAČKOVÁ. výstava: PROČ JSME DOMA 10/2013. 15 Kč Zpravodaj města Třeboně Třeboňský 10/2013 15 Kč Zpravodaj města Třeboně rozhovor: Lucie KUKAČKOVÁ výstava: PROČ JSME DOMA Abonentní koncerty 2013 VÝSTAVA O KRÁLOVNĚ DAGMAR AKTUÁLNĚ Z RADNICE Jubileum ŠTĚPÁN KUBÍN Kulturní akce

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ X/2014 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě Zdravých

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ IX/2014 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě Zdravých

Více

08/2014. SVĚT MÁ NAROZENINY» rybník Svět slaví 440 let. INVESTICE V BERTĚ» tentokrát o vodoléčbě. RICHARD KRAJČO» rozhovor

08/2014. SVĚT MÁ NAROZENINY» rybník Svět slaví 440 let. INVESTICE V BERTĚ» tentokrát o vodoléčbě. RICHARD KRAJČO» rozhovor 08/2014 INVESTICE V BERTĚ» tentokrát o vodoléčbě RICHARD KRAJČO» rozhovor SVĚT MÁ NAROZENINY» rybník Svět slaví 440 let AUTOSERVIS JINDRA Mrázkova 801, Soběslav info@autoservisjindra.cz www.autoservisjindra.cz

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ IV/2015 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

02/2015 MASOPUSTY, BÁLY, KARNEVALY. ROZPOČET 2015» městské finance podrobně. TRHY V TŘEBONI» informace pro trhovce

02/2015 MASOPUSTY, BÁLY, KARNEVALY. ROZPOČET 2015» městské finance podrobně. TRHY V TŘEBONI» informace pro trhovce 02/2015 MASOPUSTY, BÁLY, KARNEVALY ROZPOČET 2015» městské finance podrobně TRHY V TŘEBONI» informace pro trhovce Á N L E T U N D É L H E NEPŘ Kombinovaná spotřeba a emise C02 vozů Fabia: 3,4 4,8 l/100

Více

10/2014 HOSPODAŘENÍ MĚSTA 2010-2014. POHÁDKOVÁ TŘEBOŇ» loutkáři slaví 90. výročí JOSEF ŠUSTA» 1835-1914

10/2014 HOSPODAŘENÍ MĚSTA 2010-2014. POHÁDKOVÁ TŘEBOŇ» loutkáři slaví 90. výročí JOSEF ŠUSTA» 1835-1914 10/2014 HOSPODAŘENÍ MĚSTA 2010-2014 POHÁDKOVÁ TŘEBOŇ» loutkáři slaví 90. výročí JOSEF ŠUSTA» 1835-1914 AKTUÁLNĚ AUTOSERVIS JINDRA Mrázkova 801, Soběslav info@autoservisjindra.cz www.autoservisjindra.cz

Více

ČESKOSKALICKÝ ZPRAVODAJ květen 2011

ČESKOSKALICKÝ ZPRAVODAJ květen 2011 Fenomenální úspěch Babiččiných trhů Foto Jan Holý a Jindřich Polák, text Jasenka Kohoutová V sobotu 16. dubna se na Husově náměstí v České Skalici uskutečnilo slavnostní zahájení Babiččiných trhů. Farmářské

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní sítě Zdravých

Více

LUHAČOVICKÉ NOVINY. O z n á m e n í. Podívejte se na náš web. Vážení spoluobčané, Říjen 2014 ročník XXI. www.luhacovice.cz

LUHAČOVICKÉ NOVINY. O z n á m e n í. Podívejte se na náš web. Vážení spoluobčané, Říjen 2014 ročník XXI. www.luhacovice.cz LUHAČOVICKÉ NOVINY Říjen 2014 ročník XXI. Prezident ochutnal luhačovickou gastronomii Programové prohlášení zastupitelstva Kandidáti do komunálních voleb www.luhacovice.cz Podívejte se na náš web O z n

Více

Poděkování. Sluníčkový den

Poděkování. Sluníčkový den Aktuálně Úvodník Vážení čtenáři, vítáme Vás na stránkách červnového Třeboňského světa, v jehož redakci došlo v uplynulém měsíci k personálním změnám. Pana šéfredaktora Vlastimila Lenze nahradila staronová

Více

06/2015 TŘEBOŇ OTEVŘELA LÁZEŇSKOU SEZONU MILOŠ VELEMÍNSKÝ PŘEVZAL CENU MĚSTA. PŘIJEĎTE DO SCHREMSU» výhodné slevy pro Třeboňáky

06/2015 TŘEBOŇ OTEVŘELA LÁZEŇSKOU SEZONU MILOŠ VELEMÍNSKÝ PŘEVZAL CENU MĚSTA. PŘIJEĎTE DO SCHREMSU» výhodné slevy pro Třeboňáky 06/2015 TŘEBOŇ OTEVŘELA LÁZEŇSKOU SEZONU MILOŠ VELEMÍNSKÝ PŘEVZAL CENU MĚSTA PŘIJEĎTE DO SCHREMSU» výhodné slevy pro Třeboňáky NEKONEČNÝ PROSTOR PRO VÁŠ STYL Stáhněte si interaktivní katalog do svého mobilního

Více

KVĚTEN 1945 ON-LINE. OCENĚNÍ PRESTA» nejlepší jihočeské stavby. STEZKA OKOLO SVĚTA» třicetileté výročí

KVĚTEN 1945 ON-LINE. OCENĚNÍ PRESTA» nejlepší jihočeské stavby. STEZKA OKOLO SVĚTA» třicetileté výročí KVĚTEN 1945 ON-LINE OCENĚNÍ PRESTA» nejlepší jihočeské stavby STEZKA OKOLO SVĚTA» třicetileté výročí NEPŘEHLÉDNUTELNÁ Stáhněte si interaktivní katalog do svého mobilního zařízení. Zcela nová ŠKODA Fabia

Více

06 /2012. sociální služby pro seniory kde venčit pejsky na sedmičce? Profil: radka vráblová. Zdarma, vydává mč Praha 7. Časopis o životě na Sedmičce

06 /2012. sociální služby pro seniory kde venčit pejsky na sedmičce? Profil: radka vráblová. Zdarma, vydává mč Praha 7. Časopis o životě na Sedmičce 06 /2012 Časopis o životě na Sedmičce Zdarma, vydává mč Praha 7 sociální služby pro seniory kde venčit pejsky na sedmičce? Profil: radka vráblová inzerce Slevové kupony Získejte nové zákazníky prostřednictví

Více

Výroční zpráva 2013. RADAMBUK Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje

Výroční zpráva 2013. RADAMBUK Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje Výroční zpráva 2013 RADAMBUK Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje 1 Úvodem o roce 2013 v Radě dětí a mládeže Jihočeského kraje Milí přátelé, do roku 2013 vešla Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje s

Více

Mariánských Hor a Hulvák

Mariánských Hor a Hulvák Odstraňujme slzy dětí. Květy nesnášívají dlouhé deště. Jean Paul V TOMTO ČÍSLE NAJDETE: Rozhovor s radním Vladimírem Řezáčem str. 3 Mariánských Hor a Hulvák Zdarma do každé domácnosti a firem Srpen 2015

Více

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ

ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ ZPRAVODAJ ZDRAVÉHO MĚSTA TŘEBOŇ VIII/ 2015 Vážení čtenáři, Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet svou lokalitu jako kvalitní a příjemné místo pro život. Také Třeboň je součástí Národní

Více

Radniční list. Starostův sloupek. Výběr účinkujících pro slavnosti záleží na financích. Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 6 (červen 2015)

Radniční list. Starostův sloupek. Výběr účinkujících pro slavnosti záleží na financích. Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 6 (červen 2015) Radniční list Měsíčník Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 6 (červen 2015) Starostův sloupek V květnu letošního roku byly dokončeny rekonstrukce dvou základních škol v našem městě ZŠ Národní a ZŠ Zlatá

Více

Radniční list. Starostův sloupek. Ostatky světce vybízejí k odvaze a statečnosti. Města Prachatice, XV. ročník, číslo 5 (květen 2013)

Radniční list. Starostův sloupek. Ostatky světce vybízejí k odvaze a statečnosti. Města Prachatice, XV. ročník, číslo 5 (květen 2013) Radniční list Měsíčník Města Prachatice, XV. ročník, číslo 5 (květen 2013) Starostův sloupek Zima snad už definitivně skončila. Jarní úklid jsme kvůli její neoblomnosti a vytrvalosti během března i dubna

Více

ročník XXV. červen 2015 číslo 6 Pamětní plaketa k uctění odbojářů ze vzpomínkové slavnosti 9. května 2015. Foto: Denisa Ondrová

ročník XXV. červen 2015 číslo 6 Pamětní plaketa k uctění odbojářů ze vzpomínkové slavnosti 9. května 2015. Foto: Denisa Ondrová ročník XXV. červen 2015 číslo 6 vyšlo 27. 5. 2015 www.tisnov.cz Pamětní plaketa k uctění odbojářů ze vzpomínkové slavnosti 9. května 2015. Foto: Denisa Ondrová OSLAVY 70 LET OD KONCE 2. SVĚTOVÉ VÁLKY 8.

Více

MĚSÍČNÍK CHRUDIMSKÉ RADNICE

MĚSÍČNÍK CHRUDIMSKÉ RADNICE CHRUDIM HRAJE 2010 XiII. ROČNÍK MĚSÍČNÍK CHRUDIMSKÉ RADNICE www.chrudim-city.cz, www.chrudim.eu turistický portál: www.navstevnik.cz DUBEN 2010 Informace k pořizování, projednávání a schvalování územního

Více

Pašijovou hru zhatilo špatné počasí

Pašijovou hru zhatilo špatné počasí ČÍSLO 4 / 2015 ROČNÍK 2 DO VŠECH DOMÁCNOSTÍ ZDARMA Žďárští ochotníci slaví úspěšné divadelní jaro Žďárští ochotníci se v březnu zúčastnili 54. ročníku krajské soutěžní přehlídky amatérských divadel Třešťské

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ROZBOR HOSPODAŘENÍ A ČINNOSTI

VÝROČNÍ ZPRÁVA ROZBOR HOSPODAŘENÍ A ČINNOSTI 2010 VÝROČNÍ ZPRÁVA ROZBOR HOSPODAŘENÍ A ČINNOSTI Komunitní středisko KONTAKT LIBEREC příspěvková organizace Obsah 1 Základní údaje o organizaci... 5 1.1 Vymezení hlavní činnosti... 5 1.2 Prostory využívané

Více

11 2. listopadu 2007 Ročník XVII.

11 2. listopadu 2007 Ročník XVII. Zpravodaj Města Litomyšle 11 2. listopadu 2007 Ročník XVII. Rodinné centrum celé v novém Rodinné (dříve Mateřské) centrum, které bylo 18. října slavnostně otevřeno na Toulovcově náměstí, je zařízení určené

Více

6/2012. Kdo ukradne háček na ryby, je popraven. Kdo ukradne zemi, stane se ministrem. čínské přísloví. Darujte krev. Prázdniny budou atraktivní

6/2012. Kdo ukradne háček na ryby, je popraven. Kdo ukradne zemi, stane se ministrem. čínské přísloví. Darujte krev. Prázdniny budou atraktivní Kdo ukradne háček na ryby, je popraven. Kdo ukradne zemi, stane se ministrem. čínské přísloví 6/2012 Prázdniny budou atraktivní 4 Darujte krev 6 Okénko z útulku 8 staré fotky Vážení přátelé starých fotek,

Více

Radniční list. Starostův sloupek. Evropský rok dobrovolnictví není prázdnou frází. Měsíčník Města Prachatice. XIII. ročník, číslo 5 (květen 2011)

Radniční list. Starostův sloupek. Evropský rok dobrovolnictví není prázdnou frází. Měsíčník Města Prachatice. XIII. ročník, číslo 5 (květen 2011) Radniční list Měsíčník Města Prachatice XIII. ročník, číslo 5 (květen 2011) Starostův sloupek Květen pokládám za jeden z nejkrásnějších měsíců v roce a jak jsem psal v minulém sloupku, toto období vybízí

Více

Revitalizace kasáren ve finále, v říjnu se již úřaduje

Revitalizace kasáren ve finále, v říjnu se již úřaduje T Ř E B O Ň S K Ý 10 / 2009 Zpravodaj města Třeboně 15 Kč Revitalizace kasáren ve finále, v říjnu se již úřaduje redakce čtenáři Úvodník Co se nám líbí? Co se nám nelíbí? ŘÍJEN je podle indiánského kalendáře

Více

04/2015 STUDIE REKONSTRUKCE GYMNÁZIA. NOVÝ ŘEDITEL LÁZNÍ» rozhovor. PAUL NURSE» nositel Nobelovy ceny v Třeboni

04/2015 STUDIE REKONSTRUKCE GYMNÁZIA. NOVÝ ŘEDITEL LÁZNÍ» rozhovor. PAUL NURSE» nositel Nobelovy ceny v Třeboni 04/2015 STUDIE REKONSTRUKCE GYMNÁZIA NOVÝ ŘEDITEL LÁZNÍ» rozhovor PAUL NURSE» nositel Nobelovy ceny v Třeboni SPRÁVNÝ ČAS PRO SEZÓNNÍ SERVIS Dopřejte svému vozu péči v autorizovaném servisu Nezapomeňte

Více