POZNÁVACÍ ZÁJEZD BULHARSKO

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "POZNÁVACÍ ZÁJEZD BULHARSKO"

Transkript

1 POZNÁVACÍ ZÁJEZD BULHARSKO Energeticky výjimečná místa v zemi , 8 dní/7 nocí LETECKY, POLOPENZE průvodcem a tlumočníkem pro vás bude jasnovidec Rumen Ivanov Ubytování: 2 lůžkové pokoje Typ ubytování: hotel 4*, hotel 5*, horský hotel Možná obsazenost: 2+1 Doprava: kombinovaná, letecky z Prahy, turistická třída, místní přesuny autokarem Stravování: polopenze, snídaně a večeře formou bufetu Trasa: Praha-Varna-Svatý Konstantin a Elena-Sofie-Sandanski-Paničište-Sofie-Praha Stručný popis zájezdu: Poznávací zájezd Energeticky výjimečná místa Bulharska vás seznámí se třemi energeticky nejsilnějšími oblastmi na bulharském území. Nejdříve projedeme severovýchodní část země, oblast kolem Varny. Navštívíme Madarské skály (s Madarským jezdcem a tajuplnou Jeskyní vodních víl), neuvěřitelně silné místo, energeticky napojené na Plejády, Faeton a Atlantidu. Dále navštívíme přírodní fenomén kamenný les Pobiti kamani duté kamenné sloupy, které nabíjí člověka pozitivní energií. V této lokalitě neopomeneme dervišskou svatyni Obročište posvátné místo všech kultur a náboženství, které zde žily. Zde působí léčivá energie. Dále pocítíte neuvěřitelnou atmosféru skalního kláštera Aladzha. Pak se přesuneme do jihozápadního regionu země, v blízkosti řeckých hranic, kde žily věštkyně a léčitelka slavná Baba Vanga a prorok Ctihodná Stojna (Prepodobna Stojna). V této oblasti se nachází výjimečně silný energetický trojúhelník, jak tvrdila samotná Baba Vanga: Rupite, Roženský klášter a kostel sv. Jiří v obci Zlatolist. Podíváme se i do města Petrič, do domu, kde Baba Vanga žila. Závěr našeho cestování strávíme v magnetickém pohoří Rila, které je ideálním místem pro meditaci, rozjímání, nalezení duševní rovnováhy, ponoření se do klidu a ticha, spojení se s vesmírem.

2 PROGRAM: 1. DEN neděle :05 Odlet z Prahy, Praha-Varna s mezipřistáním v Sofii Ve večerních hodinách přílet do Varny, transfer do hotelu v letovisku Svatý Konstantin a Elena, ubytování v hotelu ESTREYA RESIDENCE 4*, večeře, nocleh. 2. DEN pondělí Snídaně, odjezd na Madarské skály, prohlídka areálu Madarského jezdce, Malá, Velká jeskyně, Jeskyně vodních víl. Možnost oběda v místní restauraci (není v ceně zájezdu). Odpoledne prohlídka přírodního fenoménu kamenný les, Pobiti kamani. Návrat do hotelu, večeře, nocleh. 3. DEN úterý Snídaně, odjezd do obce Obročište, prohlídka hrobky a kostela, potom prohlídka skalního kláštera Aladzha. Kolem poledne návrat do hotelu, osobní volno (pro SPA, procházky po mořském pobřeží, individuální návštěvu Varny). Večeře, nocleh. 4. DEN středa Snídaně (balíček), transfer na letiště Varna, přílet do Sofie, odjezd autobusem do lázeňského města Sandanski, ubytování v hotelu Park hotel Pirin 5*. Možnost oběda nebo občerstvení v restauraci v městě Sandanski. Odpoledne odjezd do Petriče prohlídka domu, kde žila Baba Vanga, dále prohlídka areálu Rupite tady Baba Vanga věštila a léčila. Pro zájemce možnost koupání v léčebné termální vodě (plavky s sebou). Návrat do hotelu, večeře, nocleh. Možnost využít hotelového SPA a termálních bazénů (v ceně).

3 5. DEN čtvrtek Snídaně, odjezd do Roženského kláštera prohlídka. Přejezd do obce Zlatolist, prohlídka areálu kostela svatého Jiří, místa, kde žila, věštila a léčila Ctihodná Stojna (Prepodobna Sojna). Po prohlídce: 1. možnost: odjezd do Melniku, folklorního vinařského městečka, pěší procházka, oběd na vyžádání (není v ceně zájezdu), odpoledne návrat do hotelu, osobní volno pro SPA, večeře, nocleh. 2. možnost: Nocleh v malé ubytovně v areálu kostela sv. Jiří (nutná rezervace předem, při zakoupení zájezdu). Každý si musí sám zajistit jídlo a nápoje, není zde obchod ani restaurace. 6. DEN pátek Snídaně, osobní volno pro SPA, příjezd skupiny, která nocovala v areálu kostela sv. Jiří, odjezd od hotelu v poledne, v odpoledních hodinách příjezd do horského střediska Paničište pohoří Rila, ubytování v hotelu Panorama. 1. možnost: na vyžádání oběd v hotelu (není v ceně zájezdu), osobní volno. 2. možnost: fakultativní výlet do lázeňského městečka Separeva banija, koupání ve venkovním nebo krytém bazénu s termální vodou, vanové koupele (nutná rezervace předem, před odjezdem z města Sandanski, není v ceně zájezdu, platí se na místě). Návrat do hotelu, večeře, nocleh. 7. DEN sobota Snídaně, odjez lanovkou Rilská jezera, celodenní pěší túra s místním horským průvodcem v lokalitě sedmi Rilských jezer ve výšce m. (V květnu je zde ještě sníh doporučujeme teplé oblečení). Večer návrat do hotelu, večeře, nocleh. 8. DEN neděle Snídaně, odjez z hotelu, transfer na letiště Sofie 14:25 Odlet ze Sofie 15:15 Přílet do Prahy

4 Madara Popis destinací: Madara se nachází v oblasti stolových hor východního Bulharska. Madarské skály mají silnou energii napojenou na Plejády, Faeton a Atlantidu. Nejznámější artefakt z této oblasti je Madarský jezdec. Jedná se o raně středověký skalní reliéf, který zobrazuje přes dvacet metrů velkého jezdce na koni, je vytesán až ve stometrové výšce. Rok vzniku vyobrazení se pohybuje mezi lety V roce 1979 se Madarský jezdec stal součástí světového dědictví UNESCO. První osídlení zde bylo již v průběhu neolitu (mladší doby kamenné). V průběhu staletí, zde byly založeny skalní svatyně, pevnosti, chrámy a klášterní komplexy. Také se zde nachází thrácká svatyně vodních víl, kde budeme mít možnost pozorovat důkazy o materiálním, duchovním a kulturním rozvoji mnoha etnických skupin. Pobiti kamani Pobiti kamani jsou přirovnávány ke Stonehenge, jsou to zvláštní nerostné sloupy, které jakoby vyrůstají z písku. Skupina několika přírodních skalních útvarů se rozkládá na celkové ploše 7 km². Tyto útvary jsou převážně kamenné sloupy mezi 5 až 7 m vysoké a tlusté 0,3 až 3 metry. Kameny jsou duté, některé jsou vyplněné pískem a poskládané do různých bizardních útvarů. Je zde i velmi jemný bílý písek, který dává tušit, že kdysi v minulosti sahalo Černé moře až sem. Existuje celá řada teorií týkajících se vzniku tohoto místa. Na dva tábory je dělí hlavně názor na to, zda kamenné sloupy jsou původu organického (jednalo by se o korálové útvary) nebo anorganického (šlo by o vznik procesem zvětrávání hornin). Jejich stáří je odhadováno na 50 milionů let. Přírodním parkem bylo místo vyhlášeno v roce Obrochishte Klášter nedaleko obce Obrochishte byl nejsvatější muslimské a křesťanské místo v zemi a dodnes jej navštěvují jak muslimové, tak i křesťané. V areálu bývalého kláštera, dnes parku, se nachází roz-sáhlá hrobka sál, Ak Yazili Baba, postavená v sedmistěnném půdorysu. Energie v hrobce je odstíněna od vnějšího světa a točí se v jednom směru. Byly zde prováděny súfijské meditace. Působí zde léčivé energie, které mohou člověka vyčistit od magie. Budeme mít možnost posedět v zahradním altánu, který je zbudován na vrcholu podzemní pyramidy (probíhají archeologické výzkumy v celé oblasti).

5 Aladzha Nejznámější středověký skalní klášter obývaný poustevníky. Klášter je součástí kultovní výuky o Božském Tavorském světle hesychasm. Místnosti kláštera jsou vyřezané ve dvou úrovních ve vápencové skále, vysoké téměř 40 metrů. Jsou zde umístěny: klášterní kostel, mnišské pokoje, refektář a kuchyň, malá hrobka, krypta (kostnice) a v horním patře je klášterní kaple. Křesťanské jméno kostela není známé. Název aladzha je perskoarabského původu a znamená pestrý, strakatý. Je zaznamenána legenda, podle které byl patronem kláštera Sv. Spas (Kristus Spasitel). Neobvyklé architektonické formy, četné legendy o skrytých a bloudících duších mnichů zde vytvořili atmosféru tajemství a mystiky. V roce 1912 byl klášter Aladzha prohlášen národním památníkem. Roupite Na místě vyhaslé sopky dnes můžeme najít termální prameny, které léčí až 180 nemocí, ze země vytéká 35 litrů léčivé vody za sekundu. V Roupite je také velice zdravý a energetický vzduch, léčí se zde také astma a plicní nemoci. Krása a klid tohoto místa stále přitahuje mnoho turistů, nicméně za skutečnou sílu přitažlivosti Roupite může prorok Baba Vanga. Když byla ještě naživu, tvrdila, že lokalita Rupite skrývá velké tajemství z dávné minulosti. Říkávala, že je zde zvláštní energie, která pomáhá lidem. Baba Vanga, jak jí lidé říkali a říkají, zde postavila malý domek a kostel. Sem za ní chodilo mnoho Bulharů a cizinců. Tisíce lidí spoléhali na její schopnosti předvídat budoucnost a léčit nemoci. Petrich dům Vangy Vanga ve své závěti odkázala všechen svůj movitý a nemovitý majetek bulharskému státu, a její dům v městečku Petrich se proměnil v muzeum. Byl to její domov, kam se vracela večer, po náročném dni, kdy pomáhala lidem ve svém malém domě v Rupite. Rozhen Rozhenský Monastir je místo se svatou energií, s nádherným výhledem na Bulharské pohoří Pirin. Klášter je originální mistrovské umění, které bylo vytvořeno v průběhu několika staletí. Založení se odhaduje na 12. a 13 století. Je to jediný klášter v Bulharsku, který byl obnoven v prvních stoletích osmanské nadvlády a přežil až do dnešních dnů.

6 Prepodobna Stoina a kostel sv. Jiří Kostel svatého Jiří je hlavní dominantou opuštěné obce Zlatolist. Na začátku minulého století zde žila Prepodobna Stoina, která byla prorokem a pomáhala lidem. Kostel sama vykopala v zemi, na místě, kde měla vidění, že je ukrytá ikona sv. Jiřího. Je považována za předchůdce slavné Baby Vangy. Ve středu kostela, se nachází mramorová deska s dvouhlavým orlem znakem Konstantinopole a patriarchátu. Má se za to, že deska má léčivou energii. V areálu kostela je raritou více než 1000 let starý Platan, který již při příchodu upoutá svou zvláštní energií. V zahradě kostela je malá ubytovna, kde je možno přenocovat. Někteří poutníci přespávají také přímo v kostele. Melnik Melnik je nejmenší bulharské město. Je mimořádnou architektonickou rezervací s 96 domy prohlášenými za kulturní památku, ukrytou ve skalnatých pískovcových svazích pohoří Pirin. Jeho historie sahá do prvního století před naším letopočtem. Svůj název nese od 6 století. V době První bulharské říše střežil hrad křižovatku obchodní cesty ze Soluně do Serdiky dnešní Sofie. Ještě zhruba před 100 lety byl Melnik domovem asi 20 tisíc lidí. Dnes je se svými 385 obyvateli nejmenším městem v Bulharsku. Status města si dodnes drží z historických důvodů. Je to velmi významná vinařská oblast Bulharska. Možnost návštěvy jeskyně, kde dozrává víno. Rilská jezera Jméno Rila pochází z thráckého jazyka, kde znamená hodně vodné pohoří, podle ledovcových jezer (okolo 200) a minerálních pramenů v podhůří. Pramení zde významné balkánské řeky, tekoucí do Černého i Egejského moře. V soustavě sedmi jezer se nachází největší horské jezero (Smradlivo ezero, 24 ha), i nejvýše položené (Ledenoto ezero, m) na Balkáně. Můžete putovat celé dny, aniž byste někoho potkali. Předností Národního parku Rila (rozloha 810 km²) jsou nedotčené lesy a planiny, bystřiny, stříbrná jezera, stáda pasoucích se koní a nekonečné hřebeny.

7 Ceny zájezdu: Dospělý ve dvoulůžkovém pokoji: , Dospělý v jednolůžkovém pokoji: , Cena zahrnuje: Dopravu autobusem po trase dle programu 3 noclehy s polopenzí v hotelu ESTREYA RESIDENCE 4* V ceně venkovní a krytý bazén, slunečník, lehátka, nápoje při večeři (místní víno, pivo, nealko). 2 noclehy s polopenzí v hotelu Park hotel Pirin 5* Zdarma Wi-Fi. V ceně kyvadlový minibus do centra města Sandanski a zpět, fitness, termální krytý bazén s hydromasážními tryskami, dětský bazén, vířivka, venkovní termální bazén v zahradním parku, dětské hřiště, sauna park (nabízí finskou saunu, BIO saunu, parní lázně kaldarium a lakonium, ledové vědro, zážitkové sprchy, ohřívaná lehátka, relaxační místnost). 2 noclehy s polopenzí v horském hotelu Panorama Česky mluvící průvodce Zástupce cestovní kanceláře organizátora zájezdu Vstupy do objektů podle programu Lanovka Rilské jezera Horský průvodce Pojištění Cena nezahrnuje: Letenky: Praha-Sofie-Varna Varna-Sofie Sofie-Praha (Cena letenek včetně letištních poplatků: cca 8.900, ) Obědy výdaje osobního charakteru Fakultativní služby: výlet do lázeňského městečka Separeva banija Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 18 osob. Změna programu dle aktuální situace vyhrazena Petr Šajner Jaroslava Šajnerová maia.cz Kontakt a rezervace: Pořádá: Centrum Maia Vratislavova 77/31 Praha 2

Vaše spokojenost naše reklama. Léto2015. Bulharsko a Řecko

Vaše spokojenost naše reklama. Léto2015. Bulharsko a Řecko Vaše spokojenost naše reklama Léto2015 Bulharsko a Řecko 2 > LÉTO 2015 Pojištění léčebných výloh Pojištění Zdravotní pojištění není zahrnuto v ceně zájezdu. Vybrat si můžete ze dvou variant, buď pojištění

Více

Turecko TURECKO. Belek. Antalya. Konakli. Side. Alanya

Turecko TURECKO. Belek. Antalya. Konakli. Side. Alanya TURECKO Turecko Kouzelná země ležící na pomezí Evropy a Asie s atmosférou Orientu se stala jednou z nejoblíbenějších dovolenkových des nací. Tradiční turecká pohos nnost se to ž proměnila v síť kvalitních

Více

A JEHO OSTROVY CHALKIDIKI THASSOS URANOPOLIS KRÉTA SANTORINI ZAKYNTHOS KOS RHODOS LETECKY Z OSTRAVY. www.charis.cz 1991-2015

A JEHO OSTROVY CHALKIDIKI THASSOS URANOPOLIS KRÉTA SANTORINI ZAKYNTHOS KOS RHODOS LETECKY Z OSTRAVY. www.charis.cz 1991-2015 ŘECKO 2015 A JEHO OSTROVY 24 1991-2015 LETECKY Z OSTRAVY CHALKIDIKI THASSOS URANOPOLIS KRÉTA SANTORINI ZAKYNTHOS KOS RHODOS www.charis.cz Vážení a milí příznivci cestování do Řecka, držíte v rukou již

Více

O B OD N ÝCH E SV R Ů. speciální nabídka pro členy OSPZV-ASO

O B OD N ÝCH E SV R Ů. speciální nabídka pro členy OSPZV-ASO A SO AC CI O B OD N ÝCH E SV OD BO R Ů speciální nabídka pro členy OSPZV-ASO 2012 Vážené kolegyně, Vážení kolegové, rádi bychom Vám představili naši cestovní kancelář ČD travel s.r.o. (CK) a současně Vás

Více

Služby Viamare UBYTOVÁNÍ VIAMARE Vybrali jsme pro Vás pouze kvalitní ubytování od standardních až po velmi luxusní ubytovací kapacity. Pro Vaši rychlou orientaci používáme následující členění: ubytování

Více

RELAX 23. www.monatour.cz. Za ozdravením těla a osvěžením ducha. Infolinka: 724 39 39 39

RELAX 23. www.monatour.cz. Za ozdravením těla a osvěžením ducha. Infolinka: 724 39 39 39 RELAX Za ozdravením těla a osvěžením ducha Monatour naro r 23. zeniny slaví Infolinka: 724 39 39 39 www.monatour.cz Ponořte se do termální léčivé vody a vychutnejte si uklidňující působení tepla. Nadýchněte

Více

ČESKO POLSKO RAKOUSKO NĚMECKO BELGIE NIZOZEMÍ SLOVINSKO MAĎARSKO ITÁLIE ŘECKO

ČESKO POLSKO RAKOUSKO NĚMECKO BELGIE NIZOZEMÍ SLOVINSKO MAĎARSKO ITÁLIE ŘECKO ČESKO POLSKO RAKOUSKO NĚMECKO BELGIE NIZOZEMÍ SLOVINSKO MAĎARSKO ITÁLIE ŘECKO Podrobné informace ke všem zájezdům Vám rádi poskytneme v naší cestovní kanceláři! profesionální přístup k zákazníkům O v prodeji

Více

DOVOLENÁ PRO SENIORY. SLEVA pro seniory až 25% SLEVA pro doprovodné osoby až 20% Speciální seniorské programy. www.cedok.cz

DOVOLENÁ PRO SENIORY. SLEVA pro seniory až 25% SLEVA pro doprovodné osoby až 20% Speciální seniorské programy. www.cedok.cz www.cedok.cz SLEVA pro seniory až 25% SLEVA pro doprovodné osoby až 20% Speciální seniorské programy Za hranice všedních dnů DOVOLENÁ PRO SENIORY TURECKO ŠPANĚLSKO MADEIRA ŘECKO KYPR ITÁLIE BULHARSKO SLOVENSKO

Více

Cestovní kancelář PET-TOUR ITÁLIE CHORVATSKO SLOVINSKO MAĎARSKO ZÁJEZDY ZA POZNÁNÍM JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

Cestovní kancelář PET-TOUR ITÁLIE CHORVATSKO SLOVINSKO MAĎARSKO ZÁJEZDY ZA POZNÁNÍM JEDNODENNÍ ZÁJEZDY Cestovní kancelář PET-TOUR ITÁLIE CHORVATSKO SLOVINSKO MAĎARSKO ZÁJEZDY ZA POZNÁNÍM JEDNODENNÍ ZÁJEZDY Cestovní kancelář PET-TOUR BENEŠOV - Masarykovo nám. 6, tel./fax: +420 317 724 335 TÁBOR - Kožešnická

Více

cestovní kancelář Léto bulharsko letecky z Pardubic a Prahy turecko www.leteckyzpardubic.cz

cestovní kancelář Léto bulharsko letecky z Pardubic a Prahy turecko www.leteckyzpardubic.cz cestovní kancelář bulharsko ŘECKO turecko Léto 2014 letecky z Pardubic a Prahy www.leteckyzpardubic.cz Vážení a milí přátelé, dámy a pánové, právě držíte v rukou katalog cestovní kanceláře VVV TOUR CZ1

Více

Řecko 2012 SANTORINI IOS CHALKIDIKI RHODOS LESBOS KRÉTA KOS POPRVÉ LETECKY Z OSTRAVY. www.charis.cz

Řecko 2012 SANTORINI IOS CHALKIDIKI RHODOS LESBOS KRÉTA KOS POPRVÉ LETECKY Z OSTRAVY. www.charis.cz Řecko 2012 POPRVÉ LETECKY Z OSTRAVY SANTORINI & IOS CHALKIDIKI RHODOS LESBOS KRÉTA KOS www.charis.cz Vážení a milí příznivci cestování, dovolte mi, abych Vám představil náš nový katalog pro letní sezonu

Více

LÉTO. poznávací zájezdy pobyty u moře. 24 let tradice LETECKY AUTOBUSEM AUTEM DOVOLENÁ U MOŘE SLEVY FIRST MOMENT 24 LET TRADICE POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

LÉTO. poznávací zájezdy pobyty u moře. 24 let tradice LETECKY AUTOBUSEM AUTEM DOVOLENÁ U MOŘE SLEVY FIRST MOMENT 24 LET TRADICE POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 24 let tradice 1992 2015 2015 LÉTO pobyty u moře 24 LET TRADICE DOVOLENÁ U MOŘE POZNÁVACÍ ZÁJEZDY LETECKY AUTOBUSEM AUTEM SLEVY FIRST MOMENT 1992 2015 ŘECKO ITÁLIE EVROPA a... NOVINKY www.rialto.cz 41992-2015

Více

Lefkada Matina s ***** Zakynthos Admiral Tsilivi *** Lesbos Silver Bay ****

Lefkada Matina s ***** Zakynthos Admiral Tsilivi *** Lesbos Silver Bay **** Lefkada Matina s ***** Zakynthos Admiral Tsilivi *** Lesbos Silver Bay **** ŘECKO 2015 KLIMA Zakynthos má subtropické klima, v létě zde teploty šplhají nad 35 C a v zimě neklesají pod bod mrazu. Podmínky

Více

CYKLISTIKA TURISTIKA ČERNÁ HORA

CYKLISTIKA TURISTIKA ČERNÁ HORA ČERNÁ HORA CYKLISTIKA TURISTIKA Tato země se stává stále více oblíbeným cílem cykloturistů. Proto v naší nabídce opět nesmí chybět. Čeká vás nedotčená příroda, krásné horské scenérie, hluboké kaňony, jezera

Více

Léto 2014. Djerba Tunisko Egypt Turecko Rhodos Kréta Kypr www.readygo.cz

Léto 2014. Djerba Tunisko Egypt Turecko Rhodos Kréta Kypr www.readygo.cz Léto 2014 Djerba Tunisko Egypt Turecko Rhodos Kréta Kypr www.readygo.cz Vážení klienti a příznivci cestování, rádi Vás vítáme na katalogových stránkách společnosti ReadyGo, s.r.o. Jsme cestovní kancelář

Více

Jan Totter CESTOVNÍ KANCELÁŘ

Jan Totter CESTOVNÍ KANCELÁŘ PROGRAM ZÁJEZDŮ NA ROK 2015 01.02.-08.02. Itálie-Dolomity-Moena. Šestidenní lyžování PO-SO, skipass Val di Fiemme 4+2 (Alpe Cermis, La- Kč 1.850,- 08.03.-15.03 temar 2200, Tre Valli, Civetta), ubytování

Více

Vyberte si dovolenou z pohodlí domova!!!!

Vyberte si dovolenou z pohodlí domova!!!! 2014 www.jedeme.eu Vyberte si dovolenou z pohodlí domova!!!! Nové internetové stránky s on-line vyhledáváním zájezdy CK OCEAN letenky do celého světa parkování na letišti fotogalerie z cest nejširší nabídka

Více

Lázně 2012. Wellness, termální koupaliště Seniorské pobyty. Sleva na 1. chvíli. Cestování s ČD travel, s.r.o. Obsah. www.cdtravel.

Lázně 2012. Wellness, termální koupaliště Seniorské pobyty. Sleva na 1. chvíli. Cestování s ČD travel, s.r.o. Obsah. www.cdtravel. Lázně 2012 Wellness, termální koupaliště Seniorské pobyty 46 Vážení přátelé, milí klienti, novým způsobem trávení dovolené je lázeňská turistika a wellness. Lázeňské, rekondiční a wellness pobyty mají

Více

Obsah / mapa destinací

Obsah / mapa destinací OBSAH odlet katalog / strana ceník / strana Slevy, informace, mapa destinací 2 5 Thassos Brno 6 17 99 100 Lesbos Brno 18 24 101 Zakynthos Brno 25 36 102 103 Samos Brno, Ostrava 37 44 104 Kos Brno, Ostrava

Více

Kefalonie - ostrov básníka Lorda Byrona

Kefalonie - ostrov básníka Lorda Byrona Kefalonie - ostrov básníka Lorda Byrona KEFALONIE JE MALÝ SVĚT SÁM PRO SEBE. JE NEUVĚŘITELNĚ KRÁSNÁ S NESMÍRNĚ ROZMA- NITOU A FASCINUJÍCÍ KRAJINOU PŘIPOMÍNAJÍCÍ PESTROU MOZAIKU. NA KEFALONII POŘÁ- DÁME

Více

Itálie je zemí mnoha podob, zemí kontrastů a protikladů, kde se minulost

Itálie je zemí mnoha podob, zemí kontrastů a protikladů, kde se minulost Itálie je zemí mnoha podob, zemí kontrastů a protikladů, kde se minulost prolíná s přítomností. Historická města ukrytá mezi kopci po pár kilometrech plynule přecházejí v turistická centra s mnoha obchody

Více

Již 24 let na cestách s Vámi. Slevy až 12 % za včasný nákup Slevy pro stálé zákazníky Slevy pro děti. www.kozaktour.cz

Již 24 let na cestách s Vámi. Slevy až 12 % za včasný nákup Slevy pro stálé zákazníky Slevy pro děti. www.kozaktour.cz 2015 Již 24 let na cestách s Vámi Slevy až 12 % za včasný nákup Slevy pro stálé zákazníky Slevy pro děti www.kozaktour.cz Úvod Vážení přátelé cestování, je nám velký potěšením předložit Vám nový katalog

Více

Itálie je zemí mnoha podob, zemí kontrastů a protikladů, kde se minulost

Itálie je zemí mnoha podob, zemí kontrastů a protikladů, kde se minulost Itálie je zemí mnoha podob, zemí kontrastů a protikladů, kde se minulost prolíná s přítomností. Historická města ukrytá mezi kopci po pár kilometrech plynule přecházejí v turistická centra s mnoha obchody

Více

Katalog zájezdů 2009. 11. sezona. Cestovní kancelář Mgr. Vladimír Kojan

Katalog zájezdů 2009. 11. sezona. Cestovní kancelář Mgr. Vladimír Kojan 11. sezona Cestovní kancelář Mgr. Vladimír Kojan Katalog zájezdů 2009 turistika cyklistika poznávací zájezdy evropská velkoměsta expedice tuzemské akce vodácké zájezdy jazykové pobyty lázně moře Kalendář

Více

EVROPA A STŘEDOMOŘÍ FRANCIE ITÁLIE RAKOUSKO NĚMECKO MAĎARSKO SLOVENSKO ŠPANĚLSKO KYPR ADVENTNÍ ZÁJEZDY POBYTY U MOŘE ZA SUPER CENY

EVROPA A STŘEDOMOŘÍ FRANCIE ITÁLIE RAKOUSKO NĚMECKO MAĎARSKO SLOVENSKO ŠPANĚLSKO KYPR ADVENTNÍ ZÁJEZDY POBYTY U MOŘE ZA SUPER CENY Španělsko, Kypr, Itálie POBYTY U MOŘE ZA SUPER CENY www.cedok.cz ADVENTNÍ ZÁJEZDY EUROVÍKENDY & TERMÁLNÍ LÁZNĚ FRANCIE ITÁLIE RAKOUSKO NĚMECKO MAĎARSKO SLOVENSKO ŠPANĚLSKO KYPR EVROPA A STŘEDOMOŘÍ ZIMA

Více

LÉTO 2015 ŘECKÝ OSTROV KORFU RAKOUSKO ZVÝHODNĚNÉ ZÁJEZDY PRO SENIORY 55 + Letecky, autobusem, vlastní dopravou

LÉTO 2015 ŘECKÝ OSTROV KORFU RAKOUSKO ZVÝHODNĚNÉ ZÁJEZDY PRO SENIORY 55 + Letecky, autobusem, vlastní dopravou LÉTO 2015 ŘECKÝ OSTROV KORFU RAKOUSKO ZVÝHODNĚNÉ ZÁJEZDY PRO SENIORY 55 + Letecky, autobusem, vlastní dopravou Vážené dámy a vážení pánové, naši milí klienti! Vstupujeme do naší 25. sezony a věřím, že

Více

Zájezdy pro seniory 55 + a dotované zájezdy

Zájezdy pro seniory 55 + a dotované zájezdy Zájezdy pro seniory 55 + a dotované zájezdy Jaro a podzim 2015 Jednolůžkový pokoj BEZ PŘÍPLATKU * platí u vybraných destinací do vyčerpání kapacit Odlety Z BRNA A OSTRAVY * platí u vybraných destinací

Více

+ 5 ŘI 5 O 2015 SENI

+ 5 ŘI 5 O 2015 SENI SENIOŘI 55 + ZÁJEZDY ZA VÝHODNÉ CENY 2015 Vážené dámy a vážení pánové, naši milí klienti! Opět se Vám dostává do rukou nabídka cenově zvýhodněných zájezdů pro seniory 55 +. Původní dotační program španělské

Více

Poznávací zájezdy. Termíny zájezdů. www.cdtravel.cz Poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy. Termíny zájezdů. www.cdtravel.cz Poznávací zájezdy Poznávací zájezdy Cestování za poznáním je touhou každého z nás. Dokonalost celé cesty pak podtrhává příjemná atmosféra vlakové dopravy, proto Vám i pro rok 2012 nabízíme celou řadu vlakových poznávacích

Více

Itálie. Hlavní informace

Itálie. Hlavní informace Itálie Hlavní informace Hlavní město: Řím Rozloha: 301 338 km² Počet obyvatel: 59 433 744 Nejvyšší bod: hora Mont Blanc (4 748 m n.m.) Úřední jazk: italština Měna: euro (EUR) Časový posun: stejný jako

Více