BEKSA. magazín V KVĚTNOVÉM ČÍSLE BEKSA MAGAZÍNU NALEZNETE

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "BEKSA. magazín V KVĚTNOVÉM ČÍSLE BEKSA MAGAZÍNU NALEZNETE"

Transkript

1 6 / 2012 BEKSA magazín V KVĚTNOVÉM ČÍSLE BEKSA MAGAZÍNU NALEZNETE FotoEcho play-off 2012 Štafeta: Martin S. zpovídá Jursu Desetkrát s Marcusem Arnoldem Svět Martina Šorfa Nikdy nepřestávej věřit Východočeský basketbal Mládež v sezoně 2011/12

2 aktuálně FotoEcho play-off 2012 BK JIP PARDUBICE Mattoni-liga: Jen jedna série Na pouhých pět utkání se smrsklo účinkování pardubických basketbalistů v play-off Mattoni NBL Beksa, čtvrtý tým po dlouhodobé části, padla s Kolínem, po nadstavbě pátým, v dramatické čtvrtfinálové sérii 2:3 na zápasy a v tuzemské soutěži skončila na 5. místě. O sérii už bylo napsáno mnohé, v BeksaMagazínu vám předkládáme malé fotoohlédnutí za brzkým koncem sezony.

3 aktuálně FotoEcho play-off 2012

4 zpověď Štafeta Martin Skřivánek se ptá, Jiří Černošek odpovídá Nej zážitek? Mač proti Yaovi Jak to bylo s tebou a basketbalem v samých začátcích tvé kariéry? Zakutálel se míč k tobě, nebo jsi ho objevil sám? Já jsem začínal v Kopřivnici s házenou, ale když se u nás postavila nová škola, tak tam byly dvě tělocvičny na basket. I kvůli tomu jsem přesedlal na basketbal. Pro basketbal a jednotlivé hráčské pozice jsou rovněž důležité somatické parametry. Kdy ti bylo jasné, že nebudeš malý a rozhodnutí pro tento sport je to správné? Asi v sedmi letech, když bylo první školní focení. Můj děda i táta měli ke dvěma metrům, takže to mám v genech. Vytvoř, prosím, slovně vykreslenou mapu tvé dosavadní basketbalové cesty. Mohl bys jednotlivé zastávky vyjmenovat a jednou větou je zhodnotit? Takže: 1. Brno - s odstupem času na něj vzpomínám raději a raději. Hráli jsme pořád nahoře, občas nějakej večírek, prostě paráda. 2. Prostějov - trápená. 3. Liberec - super lidi, super tým, super příroda..4. Brno - návrat po letech a velké zklamání. 5. Pardubice - musím říct, že jsem si tady basket užil. Medaile, evropský pohár, bylo to super. Divácká kulisa se s přesuny na jednotlivá utkání mění jak počasí. Jaký vliv mívá obecně divácká bouře na tvůj výkon? Myslím, že každému se hraje lépe, když je v hale plno a lidi fandí. Podle mě lidi z pardubického klubu dělali maximum, aby fanoušci chodili.

5 zpověď Štafeta Vzpomeneš si na svůj nejsilnější tuzemský i mimotuzemský basketbalový zážitek? Asi to bylo před deseti lety na univerziádě, když jsme v Číně hráli před narvanou halou s domácím týmem. Tenkrát byl v týmu Yao Ming a další dva kluci s NBA a my hráli vyrovnaný zapas. Na to moc rád vzpomínám. Znám tě jako velkého pohodáře. Jsi v pohodě pořád, nebo to jenom hraješ? Třeba v 5 hodin ráno, když se vzbudí tvoje dcera Elenka a chce si povídat? Já to jen hraju, abych tě naštval. A když mě Elenka vzbudí, tak jí řeknu, že má taky maminku, otočím se a spím dál. Mimochodem, s ženou jste vybrali krásné jméno pro svoji dceru. Vší z jakého jiného jména vzešlo a jaký je jeho význam? Z řeckého Helena, anglického Eleonora, ruského Jelena. A znamená světlo, ale to bys měl vědět, ne? Vím o tobě, že dobře vaříš. Rád bych ochutnal tvoji pověstnou svíčkovou. Jsi samouk, nebo jezdíš někam na kurzy? Já jsem samouk. Mám doma výbornou kuchařku a z ní občas něco ukuchtím. Ale na kurs Zdeňka Pohlreicha bych určitě zašel. Vzpomeneš si na nějakou úsměvnou historku z týmových cest? Moc jich není. Naposledy, když jsme sjeli z dálnice a pokračovali někam na konec světa, tak autobus zastavil a nabral nějakého stopaře, který stál vedle pole mezi stromy. Nevím, co ten pán tam dělal, ale až po příjezdu do Prahy jsem zjistil, že jsi to byl ty - když ses umyl a zkulturnil. Posloucháš kvalitní muziku, o čemž jsem se sám přesvědčil nedávno, kdy jsme vyrazili na koncert. Jaká byla Mettalica v Praze? Koncert byl neuvěřitelnej. Kluci do toho prali, jako by jim bylo dvacet, fakt pecka. Moc se mi to líbilo. Cesta byla fajn, dvě plný auta a na každý benzínce zastávka, aby se Zbyňa mohl najíst.

6 dotazník Desetkrát s Marcusem Arnoldem Vodnář, který neplave ➊ V jakém znamení horoskopu jsi narozen a v čem to odpovídá skutečnosti? Moje znamení je Vodnář. Nevyznám se tolik ve znameních horoskopu, abych věděl, co pro která znamení je typické, ale určitě to nějak souvisí s vodou. A co se týče mého vztahu k vodě, mám ji rád, rád ji piju, ale neplavu v ní. Nejsem moc dobrý plavec. ➋ Co je na světě tvým největším nepřítelem? Nemá m rád kriminální činy - krádeže, vraždy Prostě když někdo někomu ublíží, nebo něco někomu ukradne. To mi přijde úplně otřesné. Loni v létě v USA se mi stalo, že mi někdo ukradl ze skříňky u tělocvičny všechny moje věci, které jsem tam měl: kreditní kartu, telefon, ipod Byl jsem hodně naštvaný. Asi nevěděli, komu to berou, viď. Kdybys toho zloděje chytil, volal bys policii, nebo bys vzal spravedlnost do svých rukou? Vzal bych ji do mých rukou. Tenhle případ řešila policie a vyřešila ho velice zdatně. Zloděj se totiž pokusil použít již zablokovanou kreditní kartu a bylo snadné ho vypátrat. ➌ Proč je KRÁSNÉ s tebou žít? Já nevím... Protože myslím, že jsem dobrý člověk, že je se mnou zábava, jsem uvolněný a pohodový. A taky třeba proto, že doma v Americe mám obrovskou televizi, krásný gauč, lednici plnou jídla, videohry Myslím, že to jsou důvody, které každou ženu přesvědčí. ➍ Proč je OBTÍŽNÉ s tebou žít? Já nevím. Já fakt nevím. Dobře, zkusím to. Nejsem úplně nepořádný člověk, ale rozhodně se nedá říct, že jsem typ, který když vidí někde nepořádek, tak hned sáhne po mopu, aby všechno uklidil. ➎ Na jaký svůj sportovní výkon jsi nejvíce hrdý? Tahle odpověď by se dala rozdělit do dvou oblastí. Co se týče basketbalu, napadne mě spousta momentů, na které si vzpomenu a na které jsem hrdý, takže ti řeknu příběh z trošku jiného soudku. Půjde o příhodu z baseballu. Když jsem byl malý, hrál jsem také baseball. Jednou jsme hráli zápas, po kterém jsme mohli postoupit do finále. Před náma byl poslední ining, měli jsme dva vyautované hráče, takže chyběl poslední, abychom skončili. Skóre bylo 3 bally 2 striky, tzn. další míček musel rozhodnout. Buď aut, nebo dobrý odpal. Poslední šance pro náš tým. (vzrušeně vypráví) Zní to jako v pohádce, já vím, ale opravdu to tak bylo. Vzal jsem si pálku, pořádně jsem se nadechl a bum jak myslíte, že to dopadlo? Dal jsem homerun. Byl to nejdelší homerun, jaký jsem kdy odpálil. Následovalo obrovské nadšení, doslova šílenství. Teda na naší straně, děti na druhé straně brečely. Můj strejda byl zároveň můj kouč a byl na mě hrozně hrdý. Skutečně to byl velice silný zážitek, na který si doteď pamatuju. Byl to velký zápas.

7 dotazník Desetkrát s Marcusem Arnoldem ➏ Čemu ses naposledy od srdce zasmál? Nedávno jsem se koukal na dvd, na svoji nejoblíbenější komedii, která se jmenuje Chris Roc. Je to sice staré dvd, ale mám ji opravdu rád. Proč? Nechci tady říkat nějaké sprosťárny. Snažím se přijít na nějaký dobrý příklad, který by se dal publikovat i pro mladší čtenáře Přemýšlím Ne, to fakt nejde. ➐ Co tě naposledy dojalo k slzám? Naposledy to bylo moje zranění kolene. Sice jsem brečel, protože já nebrečím, ale hodně to bolelo a hlavně to byla dost těžká situace, protože jsem nemohl hrát a pomoct týmu. Bylo to hodně frustrující. ➑ Kdo a čím tě naposledy napálil? Na konci sezony na tréninku. Začali jsme trénovat a mně se furt zdálo, že mám něco v botě. Musel jsem se zout a zjistil jsem, že mi tam někdo hodil minci. No, vzhledem k tomu, že na tyhle vtípky je u nás Tomáš (Tóth), podezírám jeho. ➒ Pokud bys měl kouzelný prsten, do jaké pohádky by ses vydal a jakou postavou bys chtěl být? (vedle sedící Maurice Hampton vyhrkl: Harry Potter). No, to by nebylo špatný, ale asi byl zvolil Batmana. On má spoustu nejrůznějších pomůcek, má kolem sebe věci, které toho hodně umí. A taky má krásný rychlý auto. Prostě se má dobře. ➓ Kdybys nehrál profesionálně basketbal, v jakém oboru (sportovním a mimosportovním) bys mohl vyniknout? Kdyby to byl sport, určitě by šlo o baseball, který jsem hrál za mlada a myslím, že mi docela šel. Mimo sport by mě bavilo pracovat s dětmi. Mám je rád. Jeden rok jsem pracoval v zařízení s problémovými dětmi, což pro mě byla zajímavá zkušenost. Práce s dětmi, které se setkaly se špatným osudem, nebo mají nějaké problémy, by mě určitě naplňovala.

8 můj svět 10 otázek a 10 odpovědí vedoucího týmu Martina Šorfa Pirát silnic Když ráno vstaneš, co tě napadne jako první? Že bych ještě spal. Ale to mě samozřejmě napadne až po určité době, kdy už začnu vnímat okolí. Ne, vážně. Dost často je mojí první ranní myšlenkou, jaké je asi počasí, protože když je venku pěkně a slunečko, hned se vylézá z peřin lépe. Z toho vyplývá, že hrozně nerad vstávám v zimních měsících, kdy není moc vidět. Ostatně myslím, že skoro každý nerad vstává do tmy. Když večer usínáš, o čem přemýšlíš? To dost závisí na tom, jak moc jsem unavený. Někdy si večer plánuju, že až ulehnu do postele, budu si nad něčím přemýšlet, ale najednou je ráno a já po probuzení zjistím, že mi to s tím přemýšlením nějak nevyšlo. Ale když je prostor na večerní rozjímání, hodně často přemýšlím (nečekaně) o basketbale. V čem jsi realista a v čem snílek? Realista jsem asi ve vnímání současného stavu v České republice, v tom, že žijeme v prostředí, ve kterém bují korupce, nespravedlnost a spousta dalších věcí, kvůli kterým se po revoluci z bohatého státu s chudými lidmi stal chudý stát s chudými lidmi. I když na druhou stranu, přes to všechno si myslím, že zas tak špatně se v dnešní době nemáme a při určitém úhlu pohledu by se dalo říci, že jsme si nikdy nežili tak dobře, jako teď. Samozřejmě by ale mohlo být i lépe. Teď si možná trošku odporuji, ale každý se v tom vyznejte jak chcete. Snílek v tom, že to může být lepší a že opravdu přijde nějaký Zorro mstitel, který zatočí z korupcí. (rozhovor vznikal den poté, co byl zatčen David Rath pozn. aut.). Co děláš, když tě přepadne špatná nálada? A to se mi taky stává? Když se necítím nejlépe, tak se snažím dostat buďto do prostředí lidí, nebo do situace, která mě pobaví, rozesměje, prostě přivede na jiné myšlenky. Smích je asi opravdu nejlepší lék na všechny starosti.

9 můj svět Vyjmenuj tři věci, které ti jdou fakt dobře. To bude těžký, říct jenom tři Teď je otázka, jestli mám vyjmenovat tři věci, které mi jdou opravdu dobře, nebo tři věci, o kterých si myslím, že mi jdou opravdu dobře, což může být dost velký rozdíl. Poraď si. Myslím si, a kolegové to zajisté dosvědčí, že umím kvalitně, levně a výhodně nakupovat zboží všeho druhu (autor dosvědčuje, nicméně dodává, že nikdo z kolegů již u Martina raději nenakupuje, protože jeho marže dosahují nebeských výšin ). Co říct dál? Třetí věc už vím, ale co mám dát jakou druhou věc? Tak dej nejdřív tu třetí na druhé místo. To nedám, já chci, aby to tím třetím končilo. Takže druhá věc: Myslím si, že jsem docela manuálně zručný a dokážu si poradit s mnohými úkoly, ať už z oblasti vaření, sváření, dřevovýroby, kovovýroby, zvládnu i opravit záchod, tekoucí umyvadlo, smontovat skříň, přišroubovat poličku a další. No vidíš, chtěls tři, a teď jsem ti jich vyjmenoval asi deset. A ještě třetí věc? Jestli mi jde ještě něco dobře, to by spíš měla říci moje přítelkyně. Můžeme jí zavolat a zeptat se? Ne. Co považuješ za osmý div světa? Fakt nevím Já bych asi nevyjmenoval ani těch prvních sedm. Skoro každý den se setkávám s věcmi, které mě dokáží neskutečně zaskočit a překvapit, s věcmi, u nichž si říkám, že to snad není možné. Když nad tím teďka tak přemýšlím, většinou to je na nějakých úřadech, takže by se dalo vlastně říci, že takovým osmým divem světa, alespoň českým divem světa, by mohl být byrokratický aparát, který tady máme dovedený opravdu k dokonalosti. Jsi rebel, nebo se řídíš pravidly? Záleží na dané situaci, ale spíš se řídím pravidly, byť za dobu, co jsem v Pardubicích, jsem především za volantem tomuto příliš nedostál. Tak jezděte si 90 mimo obec s koněm na kapotě, to se fakt nedá. Koho z BK JIP Pardubice by sis vzal s sebou na pustý ostrov a proč právě jeho? Počkej, já se podívám na soupisku. Vlastně nad čím přemejšlím Marcuse, s ním bych se v pralese nebál. Nebo bych si vzal s sebou Martina Skřivánka (kondiční trenér), protože když si vzpomenu, jak na rozlučce s loňskou sezonu lezl v pokročilých nočních hodinách po sloupech restaurace Blériot, tak mě napadlo, že je to vlastně prototyp moderní verze Tarzana. Jaký titulek by sis o sobě jednou rád přečetl v novinách? Úvodem bych chtěl říci, že doufám, že to bude už brzo. To je na tobě, Rendo, něco poslat novinářům. Tak třeba Zápas BK JIP Pardubice musel po vyloučení obou trenérů dokoučovat vedoucí družstva Martin Šorf, který řídil úžasný obrat v téměř ztraceném utkání a dovedl tak tým Beksy k vítězství. Martine, to nevydá na titulek, ale na celý odstavec. Aspoň bude ten titulek dost velkej a všichni ho uviděj. Proč tak rád odpovídáš na otázky v dotaznících? Proto, abych se už konečně dostal do toho titulku. Dokonce i často trpělivě odpovídám na dotazníky různých společností, které dělají různé telefonické průzkumy - teda v případě, že mě dané téma zajímá.

10 aktuálně Pardubická mládež Zlaté období pokračuje BK Pardubice U11 (trenér Jan Procházka) Skvělý bronz, ale Třetí místo jedenáctiletých minižáků je určitě skvělým výsledkem celého týmu. Je třeba ho však hodnotit velmi střízlivě, protože zdaleka na všichni hráči mají bronzovou úroveň a za základními hráči týmu o mnoho zaostávají. Navíc ne všichni hráči týmu jsou zatím kmenovými hráči BK a příliš s ním zatím ani netrénují. Konečný výsledek by měl být pro všechny hráče motivací do budoucna přestoupit natrvalo do Pardubic, pro ty pardubické naopak možností konfrontace se špičkou českého basketbalu a motivací do další tvrdé tréninkové práce. Výhodou týmu naopak je, že většina domácích hráčů je o rok mladších a bude moci startovat v kategorii jedenáctiletých i v příštím roce. Tam by se již měl na jednotlivcích daleko výrazněji projevit náročný tréninkový proces a podíl čistých odchovanců na týmovém úspěchu by měl narůstat. To je základním smyslem celého tréninkového procesu a cestou ke spokojenosti všech hráčů i rodičů z něho. Záleží ale pouze na hráčích a jejich rodičích, jak se k tvrdému konkurenčnímu prostředí postaví, protože zadarmo rozhodně nikdo nic v našem klubu nedostane! Horní řada zleva: Strniště Matěj asistent trenéra, Kubec Ondřej asistent trenéra, Novák Jakub, Horák František, hanzlík Ondřej, Hanzlík Jan, Dvořák Tomáš, Srník Adam, Venzara Aleš, Šrámek Jakub, Vlček Tadeáš, Macek Ondřej, Slowiak Lukáš, Procházka Jan trenér družstva. Spodní řada zleva: Findejs, Svojanovský Michal, Slowiak Tadeáš, Mareček Jakub, Boháček Lukáš, Kovář Adam, Kovář Šimon.

11 aktuálně Pardubická mládež BK Pardubice U12 (trenér Petr Lipový) Těsně pod stupni vítězů Letošní sezóna byla pro tým U12 jednoznačně nejúspěšnější, i když nám vytoužená medaile unikla na Národním finále o jedno jediné místo. Do Ústí nad Labem jsme odjížděli s velkými ambicemi, posíleni o hráče ze Svitav, Rychnova nad Kněžnou neboliberce, zápas o třetí místo s Ostravou nám však bohužel nevyšel. Přesto jsme se od loňské sedmé příčky výrazně zlepšili a znát to bylo i v základní části, kdy jsme především s holkami ze Studánky hráli vyrovnaně a ze vzájemných derby si domů několikrát odvezli vítězství. Ostatní týmy jsme zpravidla převálcovali dvojciferným rozdílem ve skóre, což bylo sice občas nudné pro hráče i fanoušky, ale dobrým znamením pro trenéry. Všichni na sobě hodně zapracovali a mají slušně našlápnuto do poslední minižákovské kategorie. BK Pardubice U13 (trenér Josef Potoček) Po roce opět zlatí Pro letošní rok jsme U13 přihlásili do žákovské ligy kategorie U14, kde kluci získávali cenné zkušenosti, a ač některé zápasy pro nás nedopadly v rámci obdržených bodů příznivě, hrál ročník narození 1999 velice pěkný basketbal. Před kvalifikačními zápasy jsme sehráli několik přípravných zápasů s loňskými účastníky republikového turnaje a naše pozice se rýsovaly v dobrém světle. Kvalifikací jsme prošli bez zaváhání a už jsme se těšili jen na MČR v Hradci Králové, když nám vzdálenost Hradce od Pardubic zaručovala skoro domácí prostředí. V turnaji, kde hraje každý s každým, jsme nezaváhali a až na poslední zápas jsme soupeře převyšovali třicetibodovým rozdílem. Finále o zlato bylo nervózní z obou stran, ale nám díky vyrovnanějšímu kádru se podařilo kluky z Josefova opět porazit. Nervozitu utkání dokresluje dvacet pět nedaných šestek našich hráčů. Takže pro mne a tým U13 skvělá sezona, mnohokrát za ni svému asistentovi Kazikovi Svobodovi a klukům děkuji. Ještě bych ten dík zdůraznil i díky tomu, že se s tímto ročníkem oba loučíme a budeme ho sledovat již jen z povzdálí Díky, kluci!!!

12 aktuálně Pardubická mládež BK Pardubice U14 (trenér Tomáš Bartošek) Letos až na vrchol Po zisku stříbrných pozic v minulosti jsme letos dokázali postoupit o stupínek výše a získat zlaté medaile. Už od prvních tréninků v srpnu bylo na týmu vidět obrovské odhodlání a píle v tréninku se zlepšit individuálně i týmově, což by nás mohlo dovést k vytouženému zlatu.a protože toto odhodlání, snaha a tréninková píle trvala po celou sezónu, tak se nakonec povedlo. V průběhu sezóny jsme se zúčastnili dvou mezinárodních turnajů, což byl velmi důležitý x faktor. Díky těmto turnajům se mohli naši hráči porovnat s jedněmi z nejlepších hráčů balkánského poloostrova. Je dobré, že tato spolupráce bude pokračovat. Po loňském roce, kdy hráči ročníku 97 ani jednou neprohráli, totéž zopakovali i hráči ročníku 98. Vítězství v extralize U14 právem patří našemu týmu s bilancí 29 vítězství a 0 porážek. I když ne všechna utkání byla odehrána v dokonalém rozpoložení, vždy si můžeme a musíme říci, že je neustále co zlepšovat. Dovolím si však konstatovat, že z celé české špičky jsme udělali největší výkonnostní růst a to nás dovedlo konečně k vytouženému a zaslouženému zlatu. Stojící zleva: Petric Predrag asistent trenéra, Lahučký Jakub, Charbuský Jiří, Kantůrek Lukáš, Kratochvíl Martin, Langšádl Ondřej, Štancl Dominik, Čáň Ondřej, Bartošek Tomáš trenér družstva. Klečící zleva: Skalický Matyáš, Mareček Filip, Pešík Radek, Mňuk Pavel, Karban Tomáš, Zeithammer Patrik, Verner David. Sedící zleva: Brožek Lukáš, Petric Alessandro.

13 aktuálně Pardubická mládež BK Pardubice U15 (trenér Tomáš Bartošek) Těžká obhajoba se podařila Hráči ročníku 97 měli před sebou přetěžký úkol: obhájit pozice z loňského roku. I to se nakonec podařilo, i když to nebyla přímo spanilá jízda králů.vyšlo to a je to možná cennější, než kdyby všechno šlo jako po másle. Většina hráčů bojovala na dvou frontách, jak v extralize U15, tak i v DL U17. Zde se chlapci otloukávali a střetávali se staršími hráči a vedli si velmi úspěšně. Dokázali postoupit do finále dorostenecké ligy, což mezi hráči ročníku narození 95 je slušný sportovní počin. V žákovské sezóně jsme nezopakovali celou soutěž bez prohry jako vloni, ale ta jediná prohra nám pomohla. Pozvedla náš týmový výkon, a především ten nás nakonec dovedl i ke zlaté obhajobě. Letošní zlato bylo o to cennější, protože muselo být tvrdě vybojováno a vydřeno, dokázali jsme, že jsme velkým tým s maximálním odhodláním a vůlí po vítězství. Ve finále jsme dokázali otočit nepříznivý stav a nezabalili to a to je známka jen velkých týmů zlatých týmů. Co se týká jednotlivců, tak největší posun udělali pivoti Martin Roub a Karel Formánek, když konečně začali prodávat své centimetry. A mentálně postupně dozrává i křídelník Jiří Tkáč, který stabilněji začíná uplatňovat svůj bezesporný pohybový talent od Boha. Bohužel jsme si připsali i ztráty. Tou největší bylo komplikované zranění Vojty Nalevanka, ale i to nakonec dobře dopadlo a Vojta si mohl převzít zlaté medaile s týmem za aktivní účast ve finále. Tým se přesouvá do starší věkové kategorie, kde se bude bít o místo na palubovce s hráči ročníku 96. Věřím, že to hráče opět posune individuálně kupředu a bude záležet jen na nich, jak se prosadí v extralize U17 a, doufám, i v nové reprezentaci U16, která bude sestavena právě pro tento ročník typy, figury a hráče na to rozhodně máme. Stojící zleva: Bartošek Tomáš trenér družstva, Tkáč Jiří, Lahučký Jakub, Habětínek Adam, Havlín Kryštof, Langšádl Ondřej, Formánek Karel, Roub Martin, Hanus Michal, Večeřa Miroslav, Procházka Jan asistent trenéra. Klečící zleva: Charbuský Jiří, Kantůrek Lukáš,Skalický Matyáš, Dašek Filip, Brožek Lukáš, Petric Alessandro. Ležící zleva: Kudrna Vojtěch, Nalevanko Vojtěch.

14 aktuálně Pardubická mládež BK Pardubice U17 (trenér Jan Procházka) Potvrzení tuzemské dominance Předsezónní prognózy pasovaly naše kadety do role jasných favoritů, ale při přeřazení Jiřího Šouly s Martinem Peterkou do vyšších kategorií všichni soupeři věřili, že budou na rozdíl od dřívějších let porazitelní. Tyto předpoklady dokonale naplnila Slezská Ostrava a v základní části oba vzájemné duely těsně vyhrála. Ani to jí ovšem nestačilo na konečné první místo v dlouhodobé části soutěže a tím i právo pořádat závěrečný turnaj mistrovství ČR, protože nečekaně, na rozdíl od našeho týmu, prohrála několik lehčích duelů. Závěrečný turnaj a několik zápasů základní části extraligy již odehráli naši hráči v plné sestavě s cílem obhájit mistrovský titul a ačkoli se ostravští hráči ukázali jako skvěle připravený soupeř, rozhodující chvíle rozhodujícího zápasu sezóny nezvládli a po tuhém boji naděje na prvenství v samém závěru zápasu ztratili. Byl to ale nejobtížnější ze všech 4 titulů posledních let, a proto i titul nejcennější. Vzhledem k letošnímu umístění všech dalších týmů našeho klubu ale všichni zároveň věříme, že by se série triumfů našich kadetů mohla ještě prodloužit. Stojící zleva: Procházka Jan trenér družstva, Nalevanko Vojtěch, Kudrna Matěj, Šoukal Tomáš, Peterka Martin, Škranc David, Richtr Přemysl, Hanuš Jakub, Rovenský Lukáš, Šoula Jiří st. - asistent trenéra. Klečící zleva: Kudrna Vojtěch, Tkáč Jiří, Havránek Petr, Půlpán Viktor, Vlček Jakub, Hanus Michal, Potoček Josef, Šoula Jiří.

15 aktuálně Pardubická mládež BK Pardubice U19 (trenér Oldřich Zdobinský) Před branami Final-4 Právě uplynulou sezónu nemůžu z hlediska výsledku považovat za úspěšnou. To je nutné si přiznat. V Pardubicích jsme zvyklí na minimálně účast ve F4. Na obhajobu však nutno uvést situaci, kterou mnoho lidí neví nebo rychle zapomíná. Stejnému týmu před sezónou 2010/11 odešel do Nymburku Kříž a tým dokázal vybojovat po třetí příčce po základní části ve F4 stříbrnou medaili. Před letošní sezónou 2011/12 odešel do Španělska Heřman. To znamenalo druhé oslabení na stejném postu 3-4 během jednoho roku. To už tým nezvládl a nakonec vypadl v play-off. Po nijak dobrém začátku sezóny se ve druhé polovině dokázal vyšplhat i na druhé místo tabulky. To bylo však jen nakrátko. Třetí místo, které by dávalo mnohem větší šance na postup, však ztratil zcela zbytečnou prohrou v Písku a ze čtvrtého místa nedokázal přejít ve čtvrtfinále přes silný tým Brna. Ten pak získal bronzové medaile. Velkou devízou týmu však byl fakt, že velikou herní minutáž dostávali mladí hráči, kteří patřili věkově ještě do kategorie kadetů. A to nemám na mysli jen notoricky známá jména Peterka, Šoula, ale mnoho dalších (Vlček, Škranc, Šoukal, Richtr, Hanuš, Půlpán i Rovenský). Ti tréninkovou konkurenci mezi staršími hráči a nabytou zápasovou zkušenost mohli předvést v Extralize U17, ve které vyhráli základní část a nakonec i F4. Na závěr bych chtěl říci, že práce s tímto týmem mně bavila a věřím, že byla a je smysluplná. Nakonec řada opor ještě v mládežnických kategoriích zůstává a věřím, že řada z nich najde uplatnění v reprezentačních týmech České republiky. Pak také věřím, že v příští sezóně budou ještě silnější než letos. Těm hráčům, kteří se s mládežnickým basketbalem loučí, přeji mnoho úspěchů ve sportovním i soukromém životě a věřím, že na působení v týmech BK Pardubice budou vždy rádi vzpomínat. Horní řada zleva: Šponer Pavel, Peterka Martin, Richtr Přemysl, Cejpek Jakub, Šoukal Tomáš, Škranc David, Šimon Jakub. Stojící řada zleva: Zdobinský Oldřich trenér družstva, Šoula Jiří, Rovenský Lukáš, Hanuš Jakub, Bahník Jiří, Lachman Luboš, Andres Petr, Chalupník Marcel, Půlpán Viktor, Vlček Jakub, Růžička David asistent trenéra.

16 aktuálně Východočeský basketbal Beksa na trénincích V-Basketu Do Jičína a do Chrudimi se nedávno vydali vybraní hráči BK JIP Pardubice, aby v rámci projektu Východočeský basketbal vedli tréninkové jednotky vybraných týmů mládeže. Jičínské naděje drilovali Lukáš Kotas s Michalem Čarneckým, do sousední Chrudimi se vypravil kvartet Tomáš Tóth, Ondřej Peterka, Corey Muirhead a Zbyněk Pospíšil. Hodnocení jičínských trenérů Karel Formánek (trenér kadetů U17): Trénink proběhl ve slušném nasazení a tréninkové morálce, na závěr byl korunovaný autogramiádou pardubických hráčů. Dle mého názoru je tento způsob prezentace našeho sportu krokem správným směrem a bude i do budoucna přispívat k popularitě basketbalu a zájmu mládeže. Tereza Mikulová (trenérka minižákyň): Naše hráčky si trénink vedený pardubickými hráči moc užily. Odnesly si nejen podepsané fotky, ale i zážitky ze setkání. Vyzkoušely si jiná cvičení, která je bavila a určitě to bylo příjemné zpestření našeho trénování!

17 echo Metallica BEKSA Beksa-tým na koncertě legendy Všechny zdravím. Chtěl bych vám blíže představit akci, které se zúčastnilo několik členů našeho týmu. Jak již název napovídá, jednalo se o koncert nikoho menšího, než legendární Metallicy. Bez mučení přiznávám, že jsem byl hlavním iniciátorem a s nadšením jsem uvítal další zájemce, takže jsme si v předprodeji zakoupili lístky k pódiu a v pondělí 7. května se vypravila dvě auta z Pardubic do pražské Synot tip areny. Já byl vzhledem k okolnostem vybaven i sádrou na noze, takže jsem měl s sebou i berle a vozík, abych to celé zvládl. Tímto bych chtěl samozřejmě poděkovat všem, kteří mě tehdy táhli, tlačili, nebo rozráželi chudáky kolemjdoucí. Naštěstí měla celá naše banda stejné trička s logem Černého alba Metallicy, takže jsme se i v davu vždycky rychle našli... Kolem 18. hodiny jsme vchodem pro invalidy proklouzli na stadion a šli najít solidní místo u pódia. Po osmé večerní už utichly předkapely a my netrpělivě vyhlíželi příchod legendy. Potom už následovala velkolepá show, která musela být slyšet snad po celé Praze. Někteří z nás tam nechali hlasivky, ale po více než 2 hodinách jsme s otevřenými ústy opouštěli stadion maximálně spokojení. V autě jsme samozřejmě nemohli mít puštěného nic jiného, to snad nemá cenu zmiňovat. Tenhle den jsme si všichni báječně užili a já doufám, že příští koncert bude co nejdřív. A třeba na něj pojedeme ještě v hojnějším počtu! Zbyňa.

18 zajímavost Nikdy nepřestávej věřit rozhovor s autorkou knihy Nejradši jsem psala při matice Nikdy nepřestávej věřit. Tak zní název knihy, kterou napsala Barbora Tuzarová. A protože se tato knížka točí kolem basketbalu, a protože Barbora má leccos společného s pardubickým basketbalem, BeksaMagazín ji krátce vyzpovídal. Začněme jednoduchou otázkou: ty a basketbal, jaká je spojitost? Pocházím z Ústí nad Labem, kde jsem basket sama aktivně hrála asi 2 roky, doteď ho hraje i můj mladší brácha. Pokud jde o pardubický basketbal, začala jsem ho víc sledovat a fandit mu po mém seznámení s Lipim (Petr Lipový je trenérem mládeže v BK Pardubice pozn. aut.). V rozhovoru pro webové stránky našeho klubu, kde ses poznala coby Fanoušek týdne, jsi na sebe prozradila, že jsi tvými slovy kobyla od koně. Jak bys popsala svůj vztah ryze k pardubickému basketbalu? Nejdřív jsem fandila dětem, které Lipi trénuje, pak jsem začala chodit i na sedmnáctky, devatenáctky a na áčko. Z hráčů znám dobře rodinu Peterků, včetně Ondry a Martina, ten byl kdysi s mým bráchou na nějakém výběrovém kempu. Pojďme se věnovat tvé knize Nikdy nepřestávej věřit. Je to tvůj prvotní počin? Ne tak úplně. Je to první knížka, kterou jsem dotáhla a dopsala až do konce. Předtím jsem rozepsala spoustu příběhů o námořnících, pirátech, ale nikdy jsem je nedopsala. Proč? Asi mi chyběla motivace tyhle příběhy dokončit. V případě Nikdy nepřestávej věřit jsem ale měla osobní důvod knížku dopsat. V čem tkvěl? V prváku na gymplu jsem se seznámila s jedním klukem basketbalistou. Zamilovala jsem se do něj, ale on odcházel za basketem do Prahy. A v tom je právě symbolika s knížkou: dva lidi jsou spolu, ale jeden odchází pryč Tehdy jsem si řekla, že když tu knížku dopíšu, když ji dotáhnu do konce a jednu mu s věnováním pošlu, on si jí přečte a strašně se do mě zamiluje. To byla moje motivace, proč knihu dopsat. Takže knížka je z velké části založená na skutečnosti Postavy jsou založené na reálných osobách, na lidech, které znám. A pokud jde o děj, ten se prostě odvíjí podle toho, co jsem si před několika lety chtěla prožít. Psala jsem to tak, jak jsem chtěla, aby se to skutečně stalo, i když to tak nakonec nebylo.

19 zajímavost Dokážeš říci, co pro tebe bylo při psaní nejtěžší? Úplně nejtěžší je to při korekturách s vydavatelstvím. Všechno se znovu pročítá, kontroluje se, jestli v knížce nejsou pravopisné nebo příběhové chyby atd. Já sama jsem celý příběh před vydáním pročítala asi 6x. Jak dlouho jsi na své první knize pracovala? Psala jsem ji dva roky, ale s přestávkami. Nějakou dobu jsem vůbec nepsala, ale pak bylo třeba pět šest týdnů, kdy jsem psala každý den tři hodiny. V tomto období to šlo samo? Ano. Prostě jsem pořád byla ve svém vysněném světě a žila ho díky psaní dál a dál. Kdy jsi psala nejraději? Ve škole při matice. Ta hodina pak hrozně rychle utekla. Můžeš stručně nastínit děj? Hlavní postavou je 17letá Samanta, studentka gymnázia a bývalá basketbalistka. Bývalá proto, že kvůli problémům s kotníkem musela skončit. Nevěděla, co s volným časem, a když ji oslovila modelingová agentura, rozhodla se, že zkusí něco nového a pustila se do toho. Pořád se ale motala kolem basketbalu, protože její bratr hrál basket, a právě bratrův spoluhráč jí vyzná lásku. Ale má to háček: on za měsíc odlétá hrát extraligu do Španělska. Dál je to o tom, jak zvládají svůj vztah na dálku, to je hlavní myšlenka. Kniha se jmenuje Nikdy nepřestávej věřit. Proč jsi zvolila právě tento název? Mě to prostě jednou napadlo. V průběhu celého příběhu Samanta prochází mnoha úskalími, ale na konci všechno dobře dopadne, zkrátka nikdy nesmí přestat věřit. Můžeš sama o sobě říci, že nikdy nepřestáváš věřit? Musím, když jsem vydala knížku, která se tak jmenuje. Ale uznávám, že občas je to těžký. Jaké pocity jsi prožívala, když knížka skutečně vyšla? Připadala jsem si jako ve snu. Najednou jsem jí držela v ruce a skákala jsem v pokoji jako malá holka. Byla to hrozně dlouhá cesta. Plánuješ napsat další knihu? Plánuju příběh pro děti, ale na prvním místě je teď maturita a vysoká škola. Chtěla bych psát dál, ale ne naplno, spíš bych to chtěla tak, že občas něco napíšu. Takovou oddychovou, než hlavní práci.

20 generální partner hlavní partneři mediální partneři partneři

BEKSA. magazín V LEDNOVÉM ČÍSLE BEKSA MAGAZÍNU NALEZNETE

BEKSA. magazín V LEDNOVÉM ČÍSLE BEKSA MAGAZÍNU NALEZNETE 1 / 2012 BEKSA magazín V LEDNOVÉM ČÍSLE BEKSA MAGAZÍNU NALEZNETE Aktuálně: Beksa za dětmi Můj svět: Jiří Černošek Stříbrný běžec Jaromír Kopecký Štafeta: Koty se ptá Tomáše T. Mládež: Vyhlídky před play-off

Více

ČTENÍ NEJMENŠÍM V pondělí 26. 3. 2012 navštívili žáci třídy 5.A s paní učitelkou Hanou Houškovou MŠ v Mechové ulici, kde v rámci Měsíce knihy zábavnou formou seznámili budoucí prvňáčky se známými i méně

Více

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka Výsluňský plátek LISTOPAD Připravily: Anička, Jarka a Katka Z obsahu: Fotbalový turnaj osmiček Zamířeno do: 7.C- rozhovor s Martinem Gebellem I učitelé jsou jen lidé - rozhovor s panem ředitelem Jiřím

Více

OLMA Národní finále mladších minižákyň

OLMA Národní finále mladších minižákyň INFORMAČNÍ BULLETIN OLMA Národní finále mladších minižákyň pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Bc. Lubomíra France Úvodní slovo Vážení hosté, účastníci, diváci, dovolte mi tímto Vás přivítat

Více

Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety

Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety Ve středu 20. listopadu 2013 navštívili žáci čtvrté až deváté třídy jesenické divadlo. Divadelní představení Trapas nepřežiju aneb Ten řízek nezvedej v podání

Více

Majetek společnosti - Víceúčelová hala

Majetek společnosti - Víceúčelová hala Výroční zpráva za rok 2014 Majetek společnosti - Víceúčelová hala Základní kámen víceúčelové haly byl položen 4. července 2002. Hala byla postavena v rekordním čase, její kolaudace proběhla 26. září 2003.

Více

Zpráva delegáta KM SBT z MČR žáků U14 v Pardubicích

Zpráva delegáta KM SBT z MČR žáků U14 v Pardubicích Zpráva delegáta KM SBT z MČR žáků U14 v Pardubicích Místo: Městská hala BK Pardubice, V Ráji 311 Termín: 5. 8. 5. 2011 Účastníci: BK Synthesia Pardubice trenér: Tomáš Bartošek, asistent: Jan Procházka

Více

Zpráva delegáta KM SBT z MČR žáků U14 v Pardubicích

Zpráva delegáta KM SBT z MČR žáků U14 v Pardubicích Zpráva delegáta KM SBT z MČR žáků U14 v Pardubicích Místo: Městská hala BK Pardubice, V Ráji 311 Termín: 19. 22. 4. 2012 Účastníci: BK Synthesia Pardubice trenér: Tomáš Bartošek, asistent: Predrag Petric

Více

MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu

MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu V minulém týdnu se odehrálo Mistrovství České republiky v praktickém šachu mládeže a juniorů, které skončilo v sobotu 15.3.2014.

Více

Skupina dospělých. Slavia Hradec Králové 2012

Skupina dospělých. Slavia Hradec Králové 2012 Skupina dospělých Slavia Hradec Králové 2012 MČR DRUŽSTVA 2012 7. místo 28. místo Disk Ligy Česká liga klubů: 5. místo Česká liga štafet: D21: 5. místo H21: 20. místo Licence pro rok 2013 E: Jedličková

Více

magazín V sedmém čísle: BEKSA MAGAZÍNU NALEZNETE Stalo se v klubu... PF 2010 Zpověď Tomáše Macely Vánoční přání pardubických nadějí 7 / 2009

magazín V sedmém čísle: BEKSA MAGAZÍNU NALEZNETE Stalo se v klubu... PF 2010 Zpověď Tomáše Macely Vánoční přání pardubických nadějí 7 / 2009 7 / 2009 magazín V sedmém čísle: BEKSA MAGAZÍNU NALEZNETE Stalo se v klubu... PF 2010 Zpověď Tomáše Macely Vánoční přání pardubických nadějí aktuálně Stalo se v klubu... Dvě vydřená, leč velice cenná a

Více

HODNOCENÍ ME ŽEN 7 S 2015 MICHAL OUŘEDNÍK

HODNOCENÍ ME ŽEN 7 S 2015 MICHAL OUŘEDNÍK HODNOCENÍ ME ŽEN 7 S 2015 MICHAL OUŘEDNÍK 17.6.2015 Na Mistrovství Evropy žen v sedmičkovém ragby bylo nominováno 12 reprezentantek: Barbora Bendová (RC JIMI Vyškov) Pavlína Čuprová (RC JIMI Vyškov) Klára

Více

turnaj 4 ZEMÍ ŽEn & u-19 Ostrava 7. 9. prosince 2014

turnaj 4 ZEMÍ ŽEn & u-19 Ostrava 7. 9. prosince 2014 turnaj 4 ZEMÍ ŽEN & U-19 Ostrava 7. 9. prosince 2014 Vážení futsaloví příznivci! Jsem rád, že se po roce koná opět v Ostravě akce vrcholového futsalu. Po loňském Joma Cupu zde přivítáme Turnaj 4 zemí.

Více

Bedřich Ščerban 27. 7. 2015

Bedřich Ščerban 27. 7. 2015 Bedřich Ščerban 27. 7. 2015 Prezentace HC Dukla Jihlava,s.r.o. Historie Od roku 1956, kdy vzniklo hokejové mužstvo HC DUKLA JIHLAVA, uběhlo mnoho let. Převážnou část z této doby patřilo naše mužstvo mezi

Více

Mladší žáci: (hráči narozeni 1998-2002)

Mladší žáci: (hráči narozeni 1998-2002) Mladší žáci: (hráči narozeni 1998-2002) Mladší žáci nedokázali na jaře vylepšit své postavení z podzimu tabulky a zůstali na jedenáctém místě tabulky, když jaro mělo skoro stejný průběh jako podzim, dokážeme

Více

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu.

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu. FOTBAL Dnes dne 20.dubna se na Hradištském hřišti se odehrál fotbalový zápas mezi třídami ZŠ Hradištko.Všichni hráli moc dobře ale vítěz je jen jedan( 1.A > 1.B-2 Mod=2. Oran-3.=4.-6.

Více

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků Veselé zoubky přednáška společnosti drogerie DM Davídek z 1.B se nám svěřil, jak se mu líbila přednáška o čištění zoubků. Ptala jsem se ho, jestli se mu akce líbila.

Více

Roveňský poločas se zeptal za Vás Tomáše Madáka (nar.1987)

Roveňský poločas se zeptal za Vás Tomáše Madáka (nar.1987) Roveňský poločas se zeptal za Vás Tomáše Madáka (nar.1987) Při zvažování,s kým by mohl Roveňský poločas zahájit letošní povídání, padla volba na Tomáše Madáka. Důvod? Tomáš je ve svém věku již jedním z

Více

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad)

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) -Počátkem září proběhlo REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Praze, kde se probojovala Markéta Camfrlová, která se

Více

V Teplicích mají návod, jak financovat sport: velké firmy musí převzít odpovědnost

V Teplicích mají návod, jak financovat sport: velké firmy musí převzít odpovědnost 1. V Teplicích mají návod, jak financovat sport: velké firmy musí převzít odpovědnost ihned.cz, 16.2.2011 http://sport.ihned.cz/c1-50306060-v-teplicich-maji-navod-jak-financovat-sport-velke-firmy-musiprevzit-odpovednost

Více

OLMA NÁRODNÍ FINÁLE MLADŠÍCH MINIŽÁKŮ

OLMA NÁRODNÍ FINÁLE MLADŠÍCH MINIŽÁKŮ OLMA NÁRODNÍ FINÁLE MLADŠÍCH MINIŽÁKŮ ÚSTÍ NAD LABEM 6.-8.5.2012 Pořadatel Basketbalový klub Ústí nad Labem Jateční 1026/18 IČ: 14866714, DIČ: CZ14866714 Kontakt: Mgr. Zdeněk Rytíř tel.: +420 731 481 668

Více

HERNÍ ŘÁD MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V CURLINGU MUŽŮ A ŽEN (Schváleno VH 31. 5. 2014)

HERNÍ ŘÁD MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V CURLINGU MUŽŮ A ŽEN (Schváleno VH 31. 5. 2014) HERNÍ ŘÁD MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V CURLINGU MUŽŮ A ŽEN (Schváleno VH 31. 5. 2014) 1. Systém soutěže Mistrovství České republiky mužů a žen (dále jen MČR) je dlouhodobou soutěží, v níž jsou týmy rozděleny

Více

Soused konečně otevřel dveře a řekl, aby byl zticha a nebudil mu děti: Dám ti třeba i dva chleby, jen rychle zase jdi!

Soused konečně otevřel dveře a řekl, aby byl zticha a nebudil mu děti: Dám ti třeba i dva chleby, jen rychle zase jdi! JEŽÍŠ UČITEL Když začal Ježíš kázat, učil lidi, co mají dělat, aby byli dobří, a aby jim za to Pán Bůh žehnal. Říkal lidem: Máte v nebi dobrého Otce. Mějte ho rádi a takto se k němu modlete: Otče náš,

Více

BEKSA. magazín V ŘÍJNOVÉM ČÍSLE BEKSA MAGAZÍNU NALEZNETE

BEKSA. magazín V ŘÍJNOVÉM ČÍSLE BEKSA MAGAZÍNU NALEZNETE 10 / 2011 BEKSA magazín V ŘÍJNOVÉM ČÍSLE BEKSA MAGAZÍNU NALEZNETE Slovo k sezoně Dotazník Michala Čarneckého Štafeta: Petr Bohačík se ptá Zbyňka Pospíšila Můj svět: Martin Marek Rozhovory s trenéry mládeže

Více

www.milionoveimperium.cz

www.milionoveimperium.cz www.milionoveimperium.cz David Kirš, autor Miliónového impéria a EmailAcademy uvádí ebook WEB MILIONÁŘE A KRUH BOHATSTVÍ Tento ebook (dokument) můžete šířit a přeposílat dále, ale pouze jako celek. Není

Více

Hádanka. Malý úkol na přemýšlení:

Hádanka. Malý úkol na přemýšlení: Hádanka Malý úkol na přemýšlení: Řídíš auto a udržuješ konstantní rychlost. Po tvé pravé straně je hluboký sráz. Nalevo od tebe jede obrovské požární vozidlo a udržuje stejnou rychlost jako ty. Před tebou

Více

Rozpis krajského přeboru v minivolejbale pro soutěžní období 2015 2016

Rozpis krajského přeboru v minivolejbale pro soutěžní období 2015 2016 Středočeský krajský volejbalový svaz http://stc.cvf.cz e-mail: stc-vol@seznam.cz Rozpis krajského přeboru v minivolejbale pro soutěžní období 2015 2016 modrý, červený a žlutý volejbal chlapců, dívek a

Více

Místo, kde žijeme. Domov - adresa

Místo, kde žijeme. Domov - adresa Šablona č. 7, sada č. 1 Vzdělávací oblast Vzdělávací obor Tematický okruh Téma Člověk a jeho svět Člověk a jeho svět Místo, kde žijeme Domov - adresa Ročník 3. Anotace Tento pracovní list slouží k tomu,

Více

PLZEŇ 29. - 31.1.2013

PLZEŇ 29. - 31.1.2013 PLZEŇ 29. - 31.1.2013 KCTM Vysočina ročník 1998 Mistrovství České republiky krajů 2013 Termín: 29. - 31. ledna 2013 Místo: Plzeň - Košutka, Kooperativa Aréna Pořadatel: ČSLH ve spolupráci s Sport Bohemia,

Více

BEKSA. magazín V ŘÍJNOVÉM VYDÁNÍ BEKSA MAGAZÍNU NALEZNETE

BEKSA. magazín V ŘÍJNOVÉM VYDÁNÍ BEKSA MAGAZÍNU NALEZNETE 10 / 2012 BEKSA magazín V ŘÍJNOVÉM VYDÁNÍ BEKSA MAGAZÍNU NALEZNETE Echo úvodu sezony Dotazník Dušana B. Pel-mel Travise N. Přes překážky Sama F. Mládež: junioři v Kaunasu Komerční prezentace: SIKO KOUPELNY

Více

FK Jablonec OS v rámci projektu Jablonec 2012 pořádá v sobotu 8.12.2012

FK Jablonec OS v rámci projektu Jablonec 2012 pořádá v sobotu 8.12.2012 Jablonec OS v rámci projektu Jablonec 2012 pořádá v sobotu 8.12.2012 Mikulášský halový fotbalový turnaj pro hráče narozené 1.1.2003 a mladší Účastníci turnaje: BAUMIT Jablonec A,B,C, FC Slovan Liberec,,

Více

Michal Viewegh Krátké pohádky pro unavené rodiče DRUHÉ MĚSTO

Michal Viewegh Krátké pohádky pro unavené rodiče DRUHÉ MĚSTO Michal Viewegh Krátké pohádky pro unavené rodiče DRUHÉ MĚSTO Michal Viewegh Krátké pohádky pro unavené rodiče Druhé město, Brno 2013 Ukázka knihy z internetového knihkupectví www.kosmas.cz U k á z k a

Více

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů.

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Čekal tak toužebně, že by nebylo divu, kdyby se objevili ve

Více

KNIHY MAJÍ ZELENOU. CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI? Aneb Reportáž z našeho knihkupectví

KNIHY MAJÍ ZELENOU. CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI? Aneb Reportáž z našeho knihkupectví KNIHY MAJÍ ZELENOU CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI? Aneb Reportáž z našeho knihkupectví Naše paní učitelka nám v češtině představila soutěž pro základní školy KNIHY MAJÍ ZELENOU, kde máme za úkol vytvořit reportáž

Více

Medvídek Teddy barvy a tvary

Medvídek Teddy barvy a tvary CZ Habermaaß-hra 5878 Moje první hra Medvídek Teddy barvy a tvary Moje první hra Medvídek Teddy barvy a tvary První umísťovací hra pro 1 až 4 malé medvídky od 2 let. Autor: Christiane Hüpper Ilustrace:

Více

HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03

HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03 HASIČSKÉ VÁVROVICKÉ NOVINY 2014 03 SLOVO ÚVODEM Je tady průběh dalšího týdne a s ním přichází i náš bulvár. Opět jsme si pro Vás připravili drby z našich Vávrovických hasičských řad a nově i slibovaný

Více

Naučil jsem se počítač zapnout, spustit internet. Dařilo se mi všechno výborně. Naučil jsem se hledat obrázky a ukládat je do počítače.

Naučil jsem se počítač zapnout, spustit internet. Dařilo se mi všechno výborně. Naučil jsem se hledat obrázky a ukládat je do počítače. Celá dnešní hodina byla věnována evaluaci kurzu někteří klienti svá hodnocení nadiktovali, někteří je dokázali napsat sami většinou ve wordu, někteří zvládli i sami poslat emailem: Tito klienti svá hodnocení

Více

Velké a malé příběhy moderních dějin

Velké a malé příběhy moderních dějin Gabriela Juříčková Zpovídaní mé babičky Boženy Žižkové, narozené v roce 1939 Autorka: Gabriela Juříčková Už by nechtěla vrátit komunisty, přitom všude jinde pořád slyším, jak prý tehdy bylo líp. Datum

Více

Mgr. Míla Petrová prezident CDO. Prezidentka CDO s prezidentem IDO Michaelem Wendtem

Mgr. Míla Petrová prezident CDO. Prezidentka CDO s prezidentem IDO Michaelem Wendtem Vážení tanečníci a choreografové, drazí rodiče, taneční tour formací CDO již klepe na dveře, první region startuje již za 17 dní. Dokončují se kostýmy, probíhají poslední práce na kulisách, pilují se nacvičené

Více

Česká softballová asociace Zátopkova 100, P.O. Box 40, 160 17 Praha 6, tel: 233 356 441 http://www.softball.cz, E-mail: softball@cstv.

Česká softballová asociace Zátopkova 100, P.O. Box 40, 160 17 Praha 6, tel: 233 356 441 http://www.softball.cz, E-mail: softball@cstv. Česká softballová asociace Zátopkova 100, P.O. Box 40, 160 17 Praha 6, tel: 233 356 441 http://www.softball.cz, E-mail: softball@cstv.cz předkládá v rámci péče o lidské zdroje projekt vzdělávání trenérských

Více

ÚVODNÍ SLOVO ŠÉFREDAKTORA REDAKCE SPORTU ČT

ÚVODNÍ SLOVO ŠÉFREDAKTORA REDAKCE SPORTU ČT ÚVODNÍ SLOVO ŠÉFREDAKTORA REDAKCE SPORTU ČT Opět přepisujeme dějiny Tedy přesně - světový hokej přepisuje dějiny a Česká televize je opět u toho. Poprvé za svou dlouhou historii se bude hrát mistrovství

Více

Náš zpravodaj Květen 2015

Náš zpravodaj Květen 2015 Květen 2015 5. a poslední vydání Poslední úvodní slovo Nastal květen, ten básní proslulý máj a zároveň lásky čas... A my vám s malou lítostí na srdci oznamujeme, že vydání, které si právě pročítáte, je

Více

Malá knížka o Amálce

Malá knížka o Amálce Malá knížka o Amálce Ahoj, jmenuji se Amalthea, ale říkají mi Amálka. Jsem bájná koza, první pěstounka, která se starala o malého Dia, když se o něj nemohla postarat jeho vlastní maminka. Proto podle mne

Více

Pomáhat lidem s postižením je normální.

Pomáhat lidem s postižením je normální. HELP KLUB, sdružení rodičů a přátel dětí s postižením Pomáhat lidem s postižením je normální. 2014 S úsměvem jde. Jestli jde, nebo jede, o to nejde. Tady jde o úsměv. Pokud budete mít náš kalendář ve své

Více

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq ertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwer tyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty uiopasdfghjklzxcvbnmqwertyui opasdfghjklzxcvbnmqwertyuiop

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq ertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwer tyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty uiopasdfghjklzxcvbnmqwertyui opasdfghjklzxcvbnmqwertyuiop qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq wertyuiopasdfghjklzxcvbnmqw ertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwer tyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty Terezín uiopasdfghjklzxcvbnmqwertyui setkaní s pamětnicí 28.4.2011 opasdfghjklzxcvbnmqwertyuiop

Více

Děti a tety z našeho Domova:

Děti a tety z našeho Domova: Všichni jsme prožívali vánoční svátky se svými blízkými, ať už doma nebo na našem Domově. Mnozí z vás o svých Vánocích napsali a namalovali hezké příspěvky: Děti a tety z našeho Domova: Na Štědrý den se

Více

Patronus 15/05. Školní hřiště od Veni

Patronus 15/05. Školní hřiště od Veni Patronus 15/05 Školní hřiště od Veni Rozhovor s profesorem Severusem Snapem (Ředitel klubového Zmijozelu) 1) Jak moc jste si podobní s knižním Snapeem? Jaký na něj vůbec máte svůj názor? S knižním Severusem

Více

VÍTÁME VÁS NA VALNÉ HROMADĚ

VÍTÁME VÁS NA VALNÉ HROMADĚ VÍTÁME VÁS NA VALNÉ HROMADĚ 23. března 2012, Na Rychtě - Choceň Josef Tomáš PROGRAM VALNÉ HROMADY 1. Zahájení valné hromady 2. Zpráva o činnosti za r. 2011 členská základna ekonomika hospodaření brigády

Více

linka pomoci Čekáte nečekaně dítě? Poradna (nejen) pro ženy v tísni Celostátní linka pomoci: 800 108 000 www.linkapomoci.cz

linka pomoci Čekáte nečekaně dítě? Poradna (nejen) pro ženy v tísni Celostátní linka pomoci: 800 108 000 www.linkapomoci.cz Bylo mi teprve 17, když jsem zjistila, že jsem těhotná. Hlavou mi svištělo, že chci studovat, užívat si života, a že mě naši zabijou. Ti nám ale nakonec pomohli ze všech nejvíc. S prckem to dnes už skvěle

Více

HOKEJOVÝ POHÁR JOSEFA VAŠÍČKA

HOKEJOVÝ POHÁR JOSEFA VAŠÍČKA HOKEJOVÉ KLUBY HC LEDEČ N.S. A HC SVĚTLÁ N.S. pořádají 3. ročník dvoudenního hokejového turnaje mladších a starších žáků HOKEJOVÝ POHÁR JOSEFA VAŠÍČKA Získal Stanley Cup, vyhrál mistrovství světa dospělých

Více

INZERCE VÝLET DO PÍSECKÉ SLADOVNY. (Bára a Terka)

INZERCE VÝLET DO PÍSECKÉ SLADOVNY. (Bára a Terka) INZERCE Jednou z nových rubrik je inzerce. Máme dvě rubriky: Sháním a Nabízím. Na můj speciální e-mail inzerce.kovadlina@seznam.cz můžete posílat Vaše inzeráty, které následně zveřejníme v následujícím

Více

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I Z M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U Pro časopis ZÁMEČEK foto, text: František Miker, Lukáš Pěkný, Aleš Dvořák Mukačevo Ukrajina, dne 2. 7.

Více

Turnaj očima Hlavního organizátora Petra Fuksy: Melé o pořadí na 13. -24. místě se postaralo o rekord UBULODROMU.Sobota 8.2. - Melé a dohrávky o

Turnaj očima Hlavního organizátora Petra Fuksy: Melé o pořadí na 13. -24. místě se postaralo o rekord UBULODROMU.Sobota 8.2. - Melé a dohrávky o Turnaj očima Hlavního organizátora Petra Fuksy: Melé o pořadí na 13. -24. místě se postaralo o rekord UBULODROMU.Sobota 8.2. - Melé a dohrávky o pořadí na 13. -24. místě. Na neděli 8. 2. byly naplánovány,

Více

E: Studenti z 6.G mě učí češtinu každou chvilku. Co byste chtěli slyšet?

E: Studenti z 6.G mě učí češtinu každou chvilku. Co byste chtěli slyšet? ROZHOVOR S ERICOU SHERMAN S: Tak nejdříve nám Eriko o sobě něco řekni. Jak se jmenuješ, kde žiješ a podobně. E: Jmenuji se Erika a jsem z Chicaga, kde jsem vyrůstala na předměstí. Studovala jsem vysokou

Více

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři !! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA ČTĚTE NÁS!! Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři a my vám odhalíme další literární a výtvarné

Více

FK Jablonec, z.s. pořádal v neděli 7.12.2014 MIKULÁŠSKÝ. halový fotbalový turnaj pro hráče narozené 1.1.2006 a mladší

FK Jablonec, z.s. pořádal v neděli 7.12.2014 MIKULÁŠSKÝ. halový fotbalový turnaj pro hráče narozené 1.1.2006 a mladší FK Jablonec, z.s. pořádal v neděli 7.12.2014 MIKULÁŠSKÝ halový fotbalový turnaj pro hráče narozené 1.1.2006 a mladší Účastníci turnaje: FK BAUMIT Jablonec A,B, SK Jičín,, FA Petra Voříška Děčín, TJ Sokol

Více

Ovládni svou konkurenci. Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků?

Ovládni svou konkurenci. Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků? Ovládni svou konkurenci Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků? Jak získat zákazníky tvé konkurence i když je už zavedená a ty teprve začínáš? 2 Udělej svou konkurenci nezajímavou Když začínáš

Více

Den kdy se vrátí láska k nám

Den kdy se vrátí láska k nám Den kdy se vrátí láska k nám obsazení: Tereza Petra Göbelová Petra Tereza Agelová 1. scéna pohoda Proslov DJ karaoke party hard repertoár Podvod, Holky z naší školky, Pohoda, Den kdy se vrátí láska k nám

Více

Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno.

Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno. Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno. Draculaura Dcera Drákuly Beznadějná romantička VĚK 1599 let. Nemůžu se dočkat, až mi bude sladkých 1600. ZABIJÁCKÝ STYL Ráda

Více

HC KOMETA BRNO nabídka reklamní spolupráce 2007 2008

HC KOMETA BRNO nabídka reklamní spolupráce 2007 2008 HC KOMETA BRNO nabídka reklamní spolupráce 2007 2008 Vážení sportovní přátelé, obchodní partneři, dovolujeme si Vám v krátkosti představit 2. nejúspěšnější klub tuzemské hokejové historie, 11násobného

Více

Vodní pólo Strakonice. Staňte se partnerem oddílu který hraje nejlepší vodní pólo v ČR

Vodní pólo Strakonice. Staňte se partnerem oddílu který hraje nejlepší vodní pólo v ČR Vodní pólo Strakonice Staňte se partnerem oddílu který hraje nejlepší vodní pólo v ČR Vážení sportovní přátelé, dovolte mi, abych vám touto cestou blíže představil oddíl vodního póla TJ Fezko Strakonice

Více

Jméno autora: Mgr. Barbora Jášová Datum vytvoření: 14. 09. 2012 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_20_ZSV

Jméno autora: Mgr. Barbora Jášová Datum vytvoření: 14. 09. 2012 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_20_ZSV Jméno autora: Mgr. Barbora Jášová Datum vytvoření: 14. 09. 2012 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_20_ZSV Ročník: I. Základy společenských věd Vzdělávací oblast: Společenskovědní vzdělávání Vzdělávací obor: Základy

Více

Školní zpravodaj. ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK

Školní zpravodaj. ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK Školní zpravodaj ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK 1/2009-2010 Jsme zpět! Po dvouměsíční přestávce s vámi opět zasedáme do školních lavic. Prázdniny uplynuly jako voda a je to tu zase. ŠKOLA! A s ní opět náš časopis,

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

KONCEPCE DÍVČÍHO BASKETBALU KOMISE VRCHOLOVÉHO BASKETBALU MLÁDEŽE - DÍVKY MILENA MOULISOVÁ ÚSTŘEDNÍ TRENÉRKA MLÁDEŽE - DÍVKY

KONCEPCE DÍVČÍHO BASKETBALU KOMISE VRCHOLOVÉHO BASKETBALU MLÁDEŽE - DÍVKY MILENA MOULISOVÁ ÚSTŘEDNÍ TRENÉRKA MLÁDEŽE - DÍVKY KONCEPCE DÍVČÍHO BASKETBALU KOMISE VRCHOLOVÉHO BASKETBALU MLÁDEŽE - DÍVKY MILENA MOULISOVÁ ÚSTŘEDNÍ TRENÉRKA MLÁDEŽE - DÍVKY B A S K E T B A L - bavíme se (komunikace, máme radost) - atraktivita - soutěživost

Více

Název školy: 2. Znáš ve svém okolí někoho, kdo šikanuje jiné děti? a) ano b) ne

Název školy: 2. Znáš ve svém okolí někoho, kdo šikanuje jiné děti? a) ano b) ne PŘÍLOHA č. 1 DOTAZNÍK PRO ŽÁKY Název školy: Třída: Jsem: chlapec - dívka 1. Co podle tebe znamená výraz šikana? a) opakované posmívání a zesměšňování b) bití c) braní a poškozování věcí d) vymáhání věcí

Více

Dobrý den, S pozdravem. Lucie Pondělíková

Dobrý den, S pozdravem. Lucie Pondělíková v loňském roce jsem se zúčastnila projektu "ŠANCE PRO DĚČÍNSKO", který měl zvýšit možnosti mého uplatnění na trhu práce. Po úspěšném ukončení dvou vzdělávacích modulů tohoto projektu jsem získala certifikáty

Více

Počet odpovědí: 76. Souhrn. Uveď své pohlaví. Uveď třídu. Dívka 69 91 % Chlapec 7 9 %

Počet odpovědí: 76. Souhrn. Uveď své pohlaví. Uveď třídu. Dívka 69 91 % Chlapec 7 9 % Počet odpovědí: 76 Souhrn Uveď své pohlaví Dívka 69 91 % Chlapec 7 9 % Uveď třídu 1A 10 13 % 1B 8 11 % 2A 11 15 % 3A 10 13 % 3B 14 19 % 4A 13 17 % 4B 9 12 % Měli by přednášku Sex, AIDS, Vztahy slyšet i

Více

NOVÁ KONCEPCE MLÁDEŽNICKÝCH SOUTĚŽÍ OFS BŘECLAV

NOVÁ KONCEPCE MLÁDEŽNICKÝCH SOUTĚŽÍ OFS BŘECLAV NOVÁ KONCEPCE MLÁDEŽNICKÝCH SOUTĚŽÍ OFS BŘECLAV Seminář trenérů mládežnických družstev okresu Břeclav Velké Pavlovice 19.února 2011 POKUD SI MYSLÍTE, ŽE: máme dostatek KVALITNÍCH hráčů, máme úspěšné reprezentační

Více

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Září 2009 REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Během prázdnin započala v areálu naší školy rozsáhlá rekonstrukce jídelny a školního dvora. Jak dlouho potrvá nevíme. Snad do poloviny listopadu. Bohužel

Více

NABÍDKA REKLAMNÍ SPOLUPRÁCE

NABÍDKA REKLAMNÍ SPOLUPRÁCE NABÍDKA REKLAMNÍ SPOLUPRÁCE Česká pojišťovna Play off 2009 Představení HC Energie Karlovy Vary s.r.o. HC Energie Karlovy Vary se postupnými kroky zařadila mezi elitu extraligových klubů v českém hokeji.

Více

Co má housenka na srdci

Co má housenka na srdci Září 2015 ORONGONG Co má housenka na srdci Zdravím čtenáře Orongongu, prázdniny jsou u konce a nový školní rok 2015/2016 nám začíná. Tábor si všichni užili, děti ho hodnotily jako jeden z nejlepších za

Více

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost Cesta do Zagarola Město Zagarolo, které je partnerským městem obce Nelahozeves, pozvalo zastupitele naší obce a ţáky nelahozeveské školy na návštěvu. Zastupitelé zde byli na oficiální návštěvě. Ţáci byli

Více

magazín BEKSA MAGAZÍNU VE 13. ČÍSLE NALEZNETE

magazín BEKSA MAGAZÍNU VE 13. ČÍSLE NALEZNETE 13 / 2011 magazín BEKSA MAGAZÍNU VE 13. ČÍSLE NALEZNETE IM Cheer Pardubice: Kdo je kdo? Derek Wright: Vadí mi války Martin Marek: S ženou na stejné palubě Východočeský basketbal: Opět zlatí kadeti Mládež:

Více

FloorballGames 2013 PROPOZICE AKCE

FloorballGames 2013 PROPOZICE AKCE FloorballGames 2013 PROPOZICE AKCE ZÁKLADNÍ INFO Pro pravidelné účastníky nemusíme představovat - jedná se o tradiční florbalové posezónní setkání florbalistů v České Lípě s řadou doprovodných akcí a jedinečnou

Více

Chemie 8. ročník, FRAUS AROMATICKÉ UHLOVODÍKY ARENY

Chemie 8. ročník, FRAUS AROMATICKÉ UHLOVODÍKY ARENY AROMATICKÉ UHLOVODÍKY ARENY ARENY Učebnice str. 58 Uhlovodíky obsahující v molekulách alespoň jedno benzenové jádro Vlastnosti: zapáchají, jsou jedovaté, mají karcinogenní účinky, hořlavé Benzenové jádro

Více

Statut reprezentace GC Brno pro rok 2015. 1. Reprezentace Golf Clubu Brno

Statut reprezentace GC Brno pro rok 2015. 1. Reprezentace Golf Clubu Brno Statut reprezentace GC Brno pro rok 2015 1. Reprezentace Golf Clubu Brno Reprezentantem klubu se rozumí hráč, jenž je členem GC Brno (dále GCB) a jehož nominoval kapitán klubu do širší nominace jednoho

Více

LIBEREC HANDBALL. ve spolupráci s partnerem turnaje CENTRUM BABYLON. a za podpory Města Liberec. pořádají

LIBEREC HANDBALL. ve spolupráci s partnerem turnaje CENTRUM BABYLON. a za podpory Města Liberec. pořádají LIBEREC HANDBALL ve spolupráci s partnerem turnaje CENTRUM BABYLON a za podpory Města Liberec pořádají 14. ROČNÍK TRADIČNÍHO TURNAJE PRO MINIŽÁKOVSKOU KATEGORII LIBEREC, 20.6. 22.6.2014 TURNAJOVÝ BULLETIN

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 Obsah: Slovo ředitele školy, akce v uplynulém měsíci, dětská tvorba, vyhodnocení sběru Červen 2008 TOCHOVICE 76 262

Více

Habermaaß-hra 5589. Klasické kostky Kravička Karla

Habermaaß-hra 5589. Klasické kostky Kravička Karla CZ Habermaaß-hra 5589 Klasické kostky Kravička Karla Vážení rodiče, gratulujeme k zakoupení hry z cyklu "Moje první hra - Farma". Učinili jste správné rozhodnutí a umožnili svému dítěti učit se prostřednictvím

Více

Stěhuji se. Knížka, která má dětem pomoci připravit se na přechod do nového domova

Stěhuji se. Knížka, která má dětem pomoci připravit se na přechod do nového domova Stěhuji se Knížka, která má dětem pomoci připravit se na přechod do nového domova Vzkaz dětem Tato knížka je tvoje. Kresli a zapisuj si do ní vše, co tě napadne a na co se chceš zeptat. Vzkaz rodičům a

Více

Plánování = ½ úspěchu webového projektu

Plánování = ½ úspěchu webového projektu Plánování = ½ úspěchu webového projektu Petr Bechyně BARTON STUDIO s.r.o. Čím snadněji se něco udělá, tím obtížněji se to pak mění. Engův princip Proč plánovat Aby se vám vynaložený čas i peníze zúročily.

Více

Úvodník. Valná hromada TJ Sokol Senožaty. Sobotní volejbalový turnaj v tělocvičně naší školy

Úvodník. Valná hromada TJ Sokol Senožaty. Sobotní volejbalový turnaj v tělocvičně naší školy 1 Úvodník Už se to blíží. Ptáte se co? No přece pololetí. Pro nás deváťáky je tohle vysvědčení hodně důležité. Proto jsme celé první pololetí důsledně studovali, abychom měli co nejlepší prospěch, případně

Více

ZÁPIS ZE ZASEDÁNÍ SPRÁVNÍ RADY ASOCIACE MALÉHO FOTBALU ČESKÉ REPUBLIKY 8. PROSINCE 2014, JIHLAVA 4. LEDNA 2015, JIHLAVA

ZÁPIS ZE ZASEDÁNÍ SPRÁVNÍ RADY ASOCIACE MALÉHO FOTBALU ČESKÉ REPUBLIKY 8. PROSINCE 2014, JIHLAVA 4. LEDNA 2015, JIHLAVA ZÁPIS ZE ZASEDÁNÍ SPRÁVNÍ RADY ASOCIACE MALÉHO FOTBALU ČESKÉ REPUBLIKY 8. PROSINCE 2014, JIHLAVA 4. LEDNA 2015, JIHLAVA 1. Správní rada Asociace malého fotbalu České republiky, o. s. (dále jen jako SR

Více

Reprezentační soustředění mládeže Domašov 2012-1 Závěrečná zpráva

Reprezentační soustředění mládeže Domašov 2012-1 Závěrečná zpráva Reprezentační soustředění mládeže Domašov 2012-1 Závěrečná zpráva Ve dnech 25. června až 8. července 2012 se v malebném prostředí skautské základny v Domašově nad Bystřicí uskutečnilo velké reprezentační

Více

Festival starší minižáci - BK Jihlava

Festival starší minižáci - BK Jihlava Festival starší minižáci - BK Jihlava Místo konání: Hala SMJ Jihlava a Gymnázium Jihlava Termín: 8. 10. května 2015 Účastníci: skupina A: Slavia Kroměříž trenér Ladislav Kusala BC Vysočina Jihlava trenér

Více

Jitka BURIÁNOVÁ Lukáš PATERA Lenka FICKOVÁ

Jitka BURIÁNOVÁ Lukáš PATERA Lenka FICKOVÁ ATLETIKA Vítáme Vás na Sportovním gymnáziu Pardubice. Říká se, že atletika je královnou sportů a je tomu skutečně tak. Je v ní takový rozsah disciplín, že se v ní mohou úspěšně uplatnit jedinci menšího

Více

Jazyková výchova. Psaní velkých písmen. Psaní velkých písmen ve vlastních jménech

Jazyková výchova. Psaní velkých písmen. Psaní velkých písmen ve vlastních jménech Šablona č. II, sada č. 2 Vzdělávací oblast Vzdělávací obor Tematický okruh Téma Český jazyk a literatura Jazyková výchova Psaní velkých písmen Psaní velkých písmen ve vlastních jménech Ročník 2. Anotace

Více

FC KYJOV 1919 s.r.o. Sportovní koncepce Je neoddiskutovatelným faktem, že kopaná již není pouze sportovní záležitostí, ale tento fenomén se stal nedílnou součástí společenského i obchodního života. Na

Více

ODVAHU! Knížka o přežití. Okamžitá pomoc při strachu, úzkosti a panice

ODVAHU! Knížka o přežití. Okamžitá pomoc při strachu, úzkosti a panice Dr. med. Claudia Croos-Müller ODVAHU! Knížka o přežití Okamžitá pomoc při strachu, úzkosti a panice 12 a ½ cvičení pro okamžitou pomoc pro získání klidu a odvahy V této knize najdeš následující cvičení:

Více

Hodnotící zpráva. Sport bez předsudků Sportovně společenský projekt prevence kriminality a patologických jevů

Hodnotící zpráva. Sport bez předsudků Sportovně společenský projekt prevence kriminality a patologických jevů Hodnotící zpráva 2013 Sport bez předsudků Sportovně společenský projekt prevence kriminality a patologických jevů www.sportbezpredsudku.cz Sport bez předsudků 2003 2013-10 let činnosti Hlavní cíle projektu:

Více

O pracovní rehabilitaci

O pracovní rehabilitaci ÚŘAD PRÁCE O pracovní rehabilitaci Těžké slovo: pracovní rehabilitace Když je člověk osobou se zdravotním postižením, mám právo na pracovní rehabilitaci. Pracovní rehabilitace je služba úřadu práce. Pomůže

Více

Prezentace HC Děčín. pohled do historie 3 Děčínský hokej 3

Prezentace HC Děčín. pohled do historie 3 Děčínský hokej 3 HC Děčín Obsah Prezentace HC Děčín pohled do historie 3 Děčínský hokej 3 Umístění ve II.NHL 5 Kategorie 6 Mládežnický hokej 7 strategie klubu 8 organizační struktura 9 Rozdělení činnosti 9 HC Děčín, občanské

Více

Výroční zpráva 2013. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů

Výroční zpráva 2013. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů Výroční zpráva 2013 Štěpánkovická fotbalová liga - spolek amatérských hráčů Úvodní slovo Vážení přátelé, předkládáme Vám výroční zprávu o činnosti amatérských hráčů za uplynulý rok 2013. Štěpánkovické

Více

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Ráno jsme se opět probudili do neslunečného dne. Dnešní den jsme potřebovali, aby nám počasí přálo a tak jsme poustevníkovi na hrad vzkázali, ať pošle

Více

Soutěž napájení sluncem Ostrava

Soutěž napájení sluncem Ostrava SPŠSE a VOŠ Liberec, Masarykova 3, 460 84, Liberec Cestovní zpráva - externí verze Soutěž napájení sluncem Ostrava V úterý 25. ledna 2011 se na Vysoké škole báňské Technické univerzitě v Ostravě konal

Více

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY 1 ÚVODNÍK HALÓ, HALÓ, jsou tady noví deváťáci a s nimi i další ročník Deváťáckých novin. Prvním číslem vás provedou Bára, Péťa a Monča. Jak jste možná zaregistrovali, na školních stránkách se přes prázdniny

Více

Golden Tour Pardubice 2014

Golden Tour Pardubice 2014 2014 spojte příjemné s užitečným udělejte něco pro své zaměstnance zviditelněte svou společnost dejte vzniknout novým obchodním kontaktům zapojte se do nejvýznamnějšího projektu svého druhu ve střední

Více