Marketing přivádí zákazníka rozhodnutého koupit

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Marketing přivádí zákazníka rozhodnutého koupit"

Transkript

1 Měsíčník pro úspěšné podnikání Číslo Navazujeme na časopis TYP z první republiky. Legální vstup do peněženky zákazníka Zákony obchodu /kurz 12 arkán obchodu 1927/ 1. Peníze bližního do posledního haléře náležejí tobě. 2. Poněvadž ti, kdo zadržují tyto peníze, nedali by ti jich dobrovolně, je třeba abys jich dosáhl svým přičiněním a chytrostí. 3. To čím se obchod koná, není duchaplné, jest to prosté, ba pitomé. Je třeba, by to takové bylo, aby to chápalo co nejvíce lidí. Připadá Vám to jednoduché a zkreslené. Pravda v nahé podobě může být tvrdá, přesto tím nepřichází o podstatu. V minulosti možná připadala lidem primitivní, proto se rozhodli ji zaobalit. Začali mluvit o kreativitě, tajemnu, umění, a mnohých dalších skulinách. Mluvili tak dlouho až té pohádce uvěřili. Obchod přestal být IN. Zůstal náplní práce obchodníků a přece co obchodník, to A co s nově vzniklým oddělením? Odlišíme ho zadáním. Marketing přivádí zákazníka rozhodnutého koupit Nebude se zaobírat prodejem, od toho je obchod. Bude řešit image, povědomí o značce, pozitivní postoj zákazníků k firmě. Bohužel tento názor je scestný. Skutečným účelem marketingu je prodávat! Dobře sestavený marketing přivádí ze 70 % rozhodnutého zákazníka k nákupu. Tato hypotéza je černou noční můrou všech marketérů a reklamních agentur, ale jediná dává smysl. Oprávněně se ptáte, jak na to? Zaměřme se na výsledky, nikoli na činnosti. Pryč s růžovými brýlemi, dopad od reality života zákazníka bude tvrdý, ale velmi užitečný. Které nástroje skutečně fungují? První cesta je hledání vhodných zákazníků pro naše produkty,kteří budou lační po koupi. Druhá cesta je hledání vhodných produktů pro existující skupiny zákazníků. Další v řadě je soulad všech vjemů zákazníka (reklamní sdělení, výloha, čistota v obchodě, chování prodavače, grafika letáku atd.), každý detail rozhoduje. Vrcholem úspěchu je služba. Kdo dokáže poskytnout (ale i komunikovat) správnou službu, kterou zákazník ocení prodává. Nestačí jen čekat, až si o to zákazník sám řekne. Aktivita musí být na naší straně. Nečekejte na konkurenci. Přestaňme řešit kolik metrů reklamní plochy koupíme? Řešme o kolik zvýšíme prodej! Chovejte se stejně jako rybář, který se chystá na svůj úlovek. Ví jaké ryby jsou ve kterých vodách a na jakou návnadu má šanci uspět. Nechce rybám měnit jejich chutě. Respektujme realitu.

2 Inspirujme se u pradědečka 20 BODŮ JOHNA WANAMAKERA PRO ÚSPĚŠNOU REKLAMU DETAILNÍHO OBCHODU /TYP číslo 5/1936/ 1) Kdo dělá reklamu, má znát fakta i důvody, proč bylo toto zboží koupeno, 2) přijde-li zajímavé zboží má být vždy pozván šéf reklamy, aby si je prohlédl, 3) text reklamy mají psát jen ti, kteří si prohlédli zboží a mluvili o něm se šéfem obchodu, 4) každá reklama musí být kontrolována pokud se týče přesnosti údajů, správnosti řeči, výraznosti, jejího tónu a taktu, 5) úvodní část inzertů má být připravována dlouho předem, 6) vulgární nebo trikové nadpisy se zásadně vylučují, 7) nadpisy mají říci co se nabízí a říci to s nadšením, 8) vždy tvrďte raději méně nežli více a nikdy nepřehánějte, 9) je-li možné, že některý fakt nebude znít důvěryhodně, je třeba jej vysvětlit a doložit, 10) vždy uveďte důvody pro zvláštní cenu nebo kvalitu, 11) užívejte krátkých, přímých a důrazných vět - prostých, ale ne vulgárních slov, 12) řekněte celou pravdu, i když to bolí, nezatajujte před zákazníkem nic, co má právo znát, 13) pamatujte, že insert stojí více než-li telegram, proto žádná zbytečná slova, 14) nepřeplňte insert popisy, cenami a jinými detaily, 15) napište v reklamě jen tolik, abyste zákazníka přivedli do obchodu, 16) nepoužívejte tak malých písmen, aby je staří lidé nemohli číst, 17) pamatujte, že hned po zboží a službě je to reklama, která tvoří nebo ničí dobrou pověst obchodu, 18) dělejte každému druhu zboží reklamu, tak aby prospěla celému obchodu, 19) v reklamě musí být harmonie jak v úpravě, tak v obsahu, 20) text musí odpovídat vrstvě lidí, kteří čtou určitý časopis. Pokud Vás zajímá, kdo byl John Wanamaker. id= Připadají Vám tyto body platné i pro současnost? V naší republice byl vyhlášený konzultant Ing. Miroslav Sutnar. Věřil v podnikavost poctivou a přece nebojácnou, prospěšnou a přece tak málo honosivou. Mezi jeho myšlenky patří: Když chcete lhát, můžete v reklamě vydělat na všem dost peněz. Mívá to však vždy špatný konec.buď před osudem, soudem, nebo před lidmi, kteří to přece jednou prokouknou, že jste lhář.nelhat, ale nepřiznat pravdu, je kompromisní cesta reklamy. Je nejvyšlapanější a proto nejméně účinná. Nejtěžší um v reklamě však je, přiznat pravdu a přesto vyhrát. Krásná je jeho filozofie o ctižádostivosti. Nebýt ctižádostivého CHCI, nebylo by továren, obchodů, měst. Ctižádostivost je základem reklamy. Jen ten, kdo chce výše a dále, jen ten pochopí reklamu. Jen ten, kdo má ctižádostivost, bude umět reklamy využít. Reklama je takové jiu-jitsu podnikavosti. Naučí každého bojovat, bránit se a vítězit. (2)

3 Ze života úspěšných českých podnikatelů Ing. Jiří Koleňák Ph.D vysokoškolský učitel a majitel několika velmi zajímavých firem, například GNT, s.r.o. 1) Jiří, co stojí za úspěchem Vašeho podnikání? Především jsou to naši zákazníci. Oni do nás vkládají svou důvěru a my se snažíme udělat maximum pro jejich spokojenost. Není to však o bezhlavém plnění každého zákazníkova rozmaru, ale spíše o rozumném usměrňování jeho zájmu a poskytování důvodů proč s námi spolupracovat. Snažíme se vytvářet produkty s vysokou vnímanou hodnotou, to nám umožňuje být konkurenceschopnými, i když nejsme a ani nechceme být nejlevnější na trhu. Také pracuji se skvělým týmem lidí. Za každým dílčím úspěchem je konkrétní množství práce odvedené konkrétními lidmi, kteří potřebují motivaci. Všichni zaměstnanci mých společností vědí, že výplatu jim neplatíme my, ale naši zákazníci. Takže můj způsob úspěchu je asi dávání důvodů. Zákazníkům, aby u nás chtěli nakupovat produkty a služby a zaměstnancům, aby chtěli uspokojovat naše zákazníky. 2) Co je základem Vašeho snu, na které jste postavil svoje podnikání? Základem je pro mě svoboda. Svoboda v tom, že mám své pracovní vytížení pod vlastní kontrolou. Často to znamená, že si mohu svobodně vybrat, že budu pracovat mnohem více než ostatní. Kombinuji akademickou práci na vysoké škole s podnikáním, každá z těchto činností mně naplňuje jiným způsobem a obě se výborně doplňují. V neposlední řadě také to, že podnikání vám umožní poznat lidi, nabídne vám nové možnosti, které jako běžný zaměstnanec nemáte a nepoznáte. 3) Co je motorem, který Vás žene dopředu? Dopředu mě posouvá především inspirující prostředí, ve kterém se nacházím. Jeho základem je moje rodina. Jendou z věcí, které obdivuji na mojí ženě, je její ochota se mnou kdykoliv diskutovat o mých nápadech. Můj syn je zas pro mě velkou výzvou pro snahu vychovat z něj rozumného, sebevědomého a slušného člověka. Důležitou roli hrají také studenti na brněnské vysoké škole Newton College, kteří jsou silně koncentrovanou skupinou motivovaných lidí s hlavami plnými zajímavých nápadů. To prostředí samo o sobě generuje podnikatele a já jsem moc rád, že jsem jeho součástí. (3)

4 4) Jak se vyrovnáváte s překážkami? S překážkami se vyrovnávám s vědomím, že každá je překonatelná (i když se mi někdy zpočátku zdá, že je to nemožné). Je to vždy jen otázka úsilí nutného k jejímu překonání. Bohužel v některých případech to úsilí prostě nestojí za to Před mnoha lety jsem dostal dvě rady do života, které mně provázejí dodnes. Podstata první byla, že když opravdu něco chci, tak pro to budu muset hnout zad..m. Ta druhá říkala, že často stačí k vítězství vydržet s úsilím jen o pár chvil déle než všichni ostatní.takže nepřestávám. Když jste odpovědní za podnik musíte do práce, i když ostatní mají dovolenou nebo svátek, nebo je večer nebo noc, prostě kdykoliv tak, aby byla práce hotová tehdy, kdy má být. Jaké jsou Vaše plány pro nejbližších pár let? Moje plány do budoucna jsou podobné tomu co jsem dělal dosud. Chtěl bych přivést k životu jeden podnikatelský projekt, na kterém právě pracuji. Posunout se o kousek v akademické kariéře, naučit se něco nového. A věnovat dostatek času své rodině. Hledáte nějaký nový netradiční benefit pro svoje zaměstnance, jako poděkování za celý rok? Co takhle jim nechat vyrobit kalendář, nebo obrázek s jejich miláčky? (4)

5 Ze života úspěšných českých podnikatelek Michaela Šafářová, obchodní ředitelka společnosti Aspida s.r.o., vydavatel publikací Cestujeme po Moravě a Čechách, včetně jejich on-line verze: 1) Michaelo, co stojí za úspěchem Vašeho podnikání? Jestli je podnikání úspěšné je velmi diskutabilní otázka. Někdo hodnotí úspěch podnikání podle stavu financí na účtu, jiný podle známosti firmy u veřejnosti a nebo podle uznání okolí za záslužnou činnost. Dle mého názoru za úspěchem vždy stojí nápad, dobrý tým pracovníků, chuť a ochota věnovat projektu mnoho energie a podělit se o své názory a zkušenosti. Odměnou je ocenění a pochvala od veřejnosti, že tato práce není zbytečná, ale velmi záslužná. 2) Co je základem Vašeho snu, na kterém jste postavila svoje podnikání? Základem byla potřeba informací, které na trhu chyběly. Každý člověk rád odpočívá a relaxuje. Ať již sám a nebo s rodinou. V ČR je mnoho neobjevených, krásných míst, které stojí za návštěvu,ale jak se o nich dozvědět? My se snažíme komplexním způsobem poskytnout informace o jednotlivých oblastech (obcích, městech,tipy na výlet, cyklomapy atd.) v publikacích o krajích České republiky. A to v tištěné podobě v publikacích Cestujeme po Moravě a Čechách a také v jejich on-line verzi. 3) Co je motorem, který Vás žene dopředu? Motorem je pro nás pozitivní ohlas široké veřejnosti na projekt, který děláme. Původně jsme byli zaměřeni pouze na Moravu, ale právě díky ohlasům, že tyto publikace jsou pro mnoho občanů nepostradatelné nás motor zavál i do Čech. V současnosti jsme vydali již všechny kraje ČR a snažíme se je vylepšovat při jejich aktualizacích. 4) Jak se vyrovnáváte s překážkami? Pokud se objeví překážky velké, řešíme je týmovou spoluprácí. Pokud jsou ale menší, nepovažuji je za komplikace, ale spíš jako výzvu, kterou je potřeba překonat a překážky zdolat. 5) Jaké jsou Vaše plány pro nejbližších pár let? Pokračovat v činnosti, kterou děláme. Zlepšovat se a přizpůsobovat tento projekt přáním a požadavkům veřejnosti (trhu). Vytrvat a plnit si další sny. Nápadů je spousta. (5)

6 Jak mám chápat? MARKETINGOVÝ VÝZKUM Marketingový výzkum se používá hlavně pro pochopení trhu. Tyto informace jsou velmi důležité pro podnikatelské subjekty, které na základě zjištění mohou poskytovat lepší, kvalitnější a přesně zacílené služby a produkty.typicky se marketingový výzkum zaměřuje na nalezení odpovědí na otázky týkající se především zákazníků, konkurence, nákupního chování, poznání trhu jako celku, vlastní firmy a zaměstnanců. Kvalitně provedené výzkumy dávají do rukou manažerů a majitelů informace pro strategická rozhodnutí a také dokážou eliminovat nebo naopak potvrdit intuici, která může vést ke špatných rozhodnutím. Marketingový výzkum potřebuje každý subjekt, který chce na trhu uspět. Typické cíle výzkumů v ČR V rámci České republiky jsou nejčastějšími cíly marketingových výzkumů : Segmentace zákazníků podle různých hledisek. Zjišťování spokojenosti zákazníků s poskytovanými službami. Analýza globálních a regionálních trendů v ČR. Analýza aktivit podnikatelského subjektu v uplynulém období. Spokojenost a hodnocení zaměstnanců. Nejčastější otázky, na které se hledají pomocí výzkumů odpovědi O zákaznících (stávajících i budoucích): Kdo je zákazník? Jaký je počet a nákupní potenciál? Existuje možnost opakované koupě? Jaké mají potřeby, které budete chtít uspokojovat? Jak vnímají Vaši (klientovu) firmu? Jsou spokojení s nabízenými produkty a službami? O trhu jako celku: Na jakém trhu s pohybujete? Jaký je jeho potenciál a trend dalšího vývoje? Je-li rostoucí / klesající, víte o kolik %? Které segmenty jsou nejvíce ziskové? Jaká je nasycenost trhu? (6)

7 Jak najít odpovědi na otázky? Jedna z nejprogresivnějších metod marketingového výzkumu je dotazníkové šetření, které se dá provést v klasické papírové podobě (např. dotazník na zjištění zpětné vazby po semináři/školení), nebo v elektronické podobě přes online systém. Základem takovéhoto řešení je uživatelsky přívětivý systém, který Vám umožní sestavení libovolného dotazníku s různými typy otázek, distribuci dotazníku ( ové rozesílání, popup okno na webové stránky, microsite o výzkumu), náhled na sesbíraná data a následné vyhodnocení dat včetně zobrazení v grafech. Příkladem takovéhoto systému je i řešení ANA Survey (dřive Likeex od naší společnosti. Důležitou částí marketingového výzkumu je volba vhodných otázek vzhledem k požadovanému cíli výzkumu. Jak se vhodně ptát necháme na některý z dalších článků. Případová studie: HARTMANN RICO a.s. Výchozí stav HARTMANN - RICO a.s. zpracovával průzkum zájmu o vzdělávání pro jednotlivé pracovní pozice v zařízeních sociální péče. Průzkum sloužil jako podklad pro získání grantu, kde je nutné znát reálné informace z trhu. Cíle klienta Zjistit zájem o vzdělávání externí vzdělávací agenturou Zjistit zájem o jednotlivé kurzy Zjistit zájem o vzdělávání v jednotlivých krajích Zjistit zájem o vzdělávání jednotlivých pracovních pozic Aplikované řešení Licence systému ANA Survey (dříve Likeex) a námi poskytnutá konzultace nad tvorbou a specifikací dotazníku. Klientovi jsme pomohli i s importem databáze kontaktů. Výsledek Navržený dotazník v online formě. Automatický sběr po dobu jednoho týdne s vykázanou návratností odpovědí 49%. Předání sesbíraných dat v Excelovém souboru. Automaticky vygenerovaná závěrečná zpráva v PDF s odpověďmi, tabulkami a grafy. (7)

8 1. LEKCE: ÚVOD DO TM Time management Vážení čtenáři, pracovníci společnosti INC Consulting pro Vás připravili na pokračování kurz, zabývající se time managementem. Poprvé tak v historii Personálu zkoušíme přinést živý materiál,který Vám umožní pracovat přímo v časopise. Věříme, že Vás nový seri-ál zaujme a přispěje ke zkvalitnění Vaší práce i života. Tedy, jestli si najdete chvilku času, začněte se zabývat time managementem. Snad všichni jsme někdy četli něco o time managementu. Většina z nás se pokoušela některé rady zavést do praxe. A na začátku se nám to i dařilo - týden, někdy i dva jsme si řadili priority nebo plánovali práci den předem Time management není těžké nastudovat, ale je těžké jej zavést do praxe. Nejtěžší je dodržovat rady a zásady den za dnem - pořád. Time management není o znalostech a není ani o tom naučit se nějakou dovednost - time managemet je o změně našich zvyků. Tento kurz se soustředí na operativní řízení času. Nebudeme se intenzivně zabývat oblastmi životního poslání ani dlouhodobými cíli (i když u nich se na chvíli zastavíme). Zaměříme se hlavně na: organizaci práce (stanovení a udržení priority ) organizaci času (plán dne a týdne, práce s časovými bloky ) částečné rozpracování úkolů (stanovení cílů ) A. JAKÝ JSTE TYP VY? Z hlediska toho, jak přistupujeme k plánování času, lze lidi rozdělit na A a B typy. na A a B typy. Typ A - je rychlý a aktivní, prvně jedná a pak přemýšlí. Má problém s plá-nováním dlouhodobějších cílů a prevencí před případnými překážkami. C. RADY A TIPY PRO JEDNOTLIVÉ TYPY 1. Udělejte první krok - Vyberte si z následujících rad jednu, která je pro vás adekvátních a vypracujte si akční plán, co uděláte pro svoje zlepšení. Rady pro typ A 1. Zrevidujte vyváženost mezi 1. Stanovujte si kvanti prací, rodinou a vámi. Jsou v fikované cíle, zabýrovnováze? vejte se kvantitou stejně jako kvalitou. 2. Plánujte jak dosáhnout 2. Přestaňte věci odsvých cílů. kládat, udělejte to teď. 3. Delegujte - rozhodněte se, 3. Posuzujte přiměřeco můžete udělat Vy a co nou úroveň detailů ostatní. 4. Vyhraďte si čas pro lidi - vymezte si v diáři čas pro rozhovory s lidmi. 5. Říkejte ne - nepřehánějte svůj pocit odpovědnosti. Rady pro typ B 2. Napište si, kterou radu jste si vybrali Typ B - je přemýšlivý a věci dotahuje do detailů. Má ale problém s určováním priorit v práci - vše mu/jí připadá stejně důležité. Proto často zmešká důležité věci. Nikdo nejsme čistě jeden z typů, většina lidí inklinuje více k jednomu z nich. Pokuste se tedy zařadit sami sebe do jednoho z uvedených typů. 3. Co pro svůj posun v této oblasti uděláte, do kdy, jak ověříte, že jste to splnili a jak se za splnění odměníte? (8)

9 B. PROBLEMATICKÉ OBLASTI PRACOVNÍCH TYPŮ V tabulce č. 1 naleznete charakteristiky vztažené na oblasti time managementu. Tabulka č. 1 TYP A TYP B Plánování Dobré vize, ale chybí detailnější plánování a promyšlení souvislosti. Často nemá jasné cíle. Plánuje do detailů, ale má strach začít. Priority Všechno je pro něj prioritou - udělá spoustu úkolů, ale jen na 80 %. Mívá problém upřednostnit urgentní práci. Pečlivost nepříliš důkladný až přehnaně důkladný C. ZMĚNA ZVYKŮ Představte si situaci, kdy řídíte auto po známém městě a zároveň telefonujete. Najednou si uvědomíte, že jedete špatně, protože jste automaticky na křižovatce zahnuli k vám domů. Prostě ze zvyku. Zvyky nám umožňují zvládat tisíce rutinních úkolů, aniž bychom se mentálně přetížili. Zvyk je tedy v podstatě obranný mechanizmus. Zároveň jsou ale zvyky i překážky našeho rozvoje. Pokud dnes od života nedostáváte to, co chcete, pak musíte změnit své zvyky v myšlení (paradigmata), v přístupu k okolí, v činnostech co děláte. Proto je zvládání času náročná disciplína - musíme totiž změnit naše zvyky. Zvyky jsou hybnou pákou naší Cesty, ale zároveň i jejím velikým ohrožením. 2. Naplánujte si čas a první kroky D. 21 DNÍ Pro náš život v tomto případě plně platí úsloví: Není důležité, co se dělá výjimečně, ale co se dělá pravidelně. Podle výzkumů doktora Maxwella Maltze, změna zvyku trvá 21 dní. Jinými slovy, pokud chceme změnit svůj zvyk např. chcete začít každé ráno cvičit, je třeba s touto činností vydržet 21 dní. Pak se náš vztah k rannímu cvičení změní, začneme každé ráno automaticky cvičit, když vynecháme, tak nám dokonce něco chybí. E. ZKOUŠKA SÍLY ZVYKU 21 dní Pojďme si vyzkoušet nějakou změnu zvyku na sobě něco jednoduchého. Jedna z dobrých zásad napomáhající lepšímu zvládání time managementu je udržování pořádku. Pořádek urychlí činnosti, pomáhá i psychické pohodě a ubírá stresu. Je dokázáno, že je psychicky vysi -lující přijít ráno k pracovnímu stolu, který je v chaosu a nepořádku. Vyberte si oblast - váš pracovní stůl nebo počítač, vaše pracovní složky nebo diář nebo jen pořádek v autě a pojďme udělat několik 1. Ujasněte si, kde si uděláte pořádek ještě dnes Více najdete na (9)

10 Zajímavé projekty DEN PRO ABSOLUTNÍ ZDRAVÍ 17.listopadu 2010 mezi 9 až 17 hodinou Alternativní masérské studio na Veselce Máte možnost: - nakoupit dárkové poukazy, balíčky alternativních produktů - ochutnat lahodné čaje, - vyzkoušet hřejivou sílu rašeliny, - nahlédnout do prostor studia a nechat se inspirovat Více info na: Pražský manažerský klub (PMK) Zve všechny na MEZINÁRODNÍ KONGRES Nemoci třetího tisíciletí a jejich léčba pomocí čínské medicíny Datum: čtvrtek 25. neděle 28. listopadu 2010 Místo: Hotel DIPLOMAT Praha 1 minutu pěšky od Metra: Dejvická Cena: Plná cena na celý kongres je ve výši Kč Více informací najdete na BRILIANT CASHFLOW KLUB vás zve na pravidelné setkání 1. prosince 2010 od 18 hodin, Štefánikova 35, Brno, sídlo RE/MAX Pro Pojďte se s námi učit jak zvýšit své pasivní příjmy nejméně na úroveň osobních výdajů Vyzkoušejte osvědčenou hru Cashflow Roberta Kiyosakiho. Více informací najdete na Manažer Poradenského centra AWD Brno Břetislav Hrabě si Vás dovoluje pozvat na přátelské setkání s AWD. Akce se uskuteční ve čtvrtek 9. prosince 2010 v 18:00 hodin v prostorách poradenského centra Brno, Spielberk Office Centre, Holandská 6/8, Brno. Program: Přivítání hostů Přednáška na téma koncept penze, v souvislosti s připravovanou penzijní reformou v ČR Diskuse a řízená degustace vín Pro více informací pište na Nebo volejte na tel.: (10)

11 Zajímavé projekty Firma Aspida, s.r.o sestavuje v současné době v rámci projektu: Cestujeme po Moravě katalog pro Jižní Moravu. Jehož distribuce proběhne následně v tisícových nákladech po celé české republice. Stojí za zvážení, zda se Vám vyplatí v něm být? Více na nebo PRAKTICKÝ WORKSHOP ČASOPISU FRESH MARETING pro malé a střední podnikatele. Dozvíte se, jak naplno využít internetu k podpoře svého marketingu a obchodu. 11. listopadu 2010 Břevnovský klášter, Praha Cena: 3990 Kč /pro předplatitele časopisu 2990 Kč/ Více na: Nakladatelství Management Press pro Vás připravilo knihu od Benjamina Gilada STRATEGICKÉ VÁLEČNÉ HRY V PODNIKÁNÍ Jak firmy mohou zásadně zlepšit své strategie a překonat konkurenci Přední světový znalec problematiky podnikového zpravodajství a expert na aplikace metody válečných her v podnikové praxi připravil unikátní příručku, která vede nejen k lepšímu poznání dynamiky trhů, ale umožní vám být neustále o krok napřed před konkurenty. V Ý Z V A Zde můžou být příště informace o zajímavém projektu Vaší firmy. Stačí, když nám o něm napíšete na adresu redakce, kterou najdete na straně 14 a my rádi zveřejníme Vaše úspěchy. (11)

12 Zajímavé projekty JAK FUNGUJE SBĚR DAT POMOCÍ DIGITÁLNÍHO PERA A PAPÍRU? Společnost Benefit IT s.r.o. uvádí na český trh novou technologii, která umožní používat výpočetní techniku zcela novým způsobem. Jedná se o digitální pero. Technologie digitálního pera maximálně využívá přirozených schopností člověka psát a kreslit. Digitální pero převede všechny Vaše kreativní návrhy nebo informace z terénu do digitální formy, zařadí do informačního systému a následně sdílí, či odesílá maily podle předem daného rozpisu. Digitální pero je z širšího pohledu univerzální periferie informačního systému, jako například klávesnice PC. Na rozdíl od počítačů nejsou na obsluhu kladené požadavky na znalost počítačových programů ani speciálních postupů. Uživatel píše propisovací tužkou na list papíru tak, jak je zvyklý doposud, výsledkem je však kromě popsaného papíru i elektronický zápis do systému (CRM, fakturačního, evidenčního, MS Exchange, Outlook apod.) a také obraz dokumentu ve formátu PDF s podobnými vlastnostmi jako sken či kopie. Uživatel tak nemusí měnit své návyky (s výjimkou drobných procedur přenosu obrazu z paměti pera do PC), je zachována flexibilita použití v terénu, stejně tak je možné pořizovat schémata, náčrtky, kresby atd. Prakticky je tedy možné tuto technologii uplatnit v širokém okruhu oborů. Stavebnictví stavební deníky, zaměřovací protokoly, předávací protokoly Administrativa a obchod záznamy z jednání, úkoly, plánování schůzek, sběr kontaktů Bankovnictví a pojišťovnictví smlouvy, informace o klientech, záznamy do CRM systémů Zdravotnictví záznamy o pacientech, záznam z výjezdu záchranné služby Výroba a služby objednávky, předávací a montážní protokoly Státní správa prvotní evidence z terénních zásahů celní služba, nebo PČR Klíčové výhody digitálního pera tedy jsou: Uživateli zůstane jak papírová, tak i elektronická verze napsaného materiálu (formuláře). Elektronická verze může být ve formě textu, která je dále upravovatelná například programem MS Word. Samozřejmostí je také elektronická verze ve formě, kterou uživatel může pořídit pomocí skeneru. Tento formát se dá zobrazovat pomocí Adobe Acrobat Readeru. Pero čte podklad pomocí natisknutého rastru, takže není třeba používat žádné další technické pomůcky jako je například elektronická podložka apod. Více informací najdete na (12)

13 Něco k zamyšlení JAKÉ OBLIČEJE NEPATŘÍ DO OBCHODU? časopis TYP 5/1936/ Pohrdavý, ptá-li se nemajetný člověk po drahém zboží. Domýšlivý, řekne-li zákazník, že rozumí zboží jako odborník. Uštěpačný, líbí-li se zákazníkovi věci nevkusné. Otrávený, vypráví-li zákazník o svém zázračném dítěti nebo psu. Zoufalý, nemůže-li si zákazník opustit dlouho vybrat. Rozzlobený, chystá-li se zákazník opustit obchod, aniž by koupil. Posměvačný, tvrdí-li zákazník, že konkurence má lepší zboží. Usměvačný, vyslovuje-li zákazník jména zboží nebo cizí slovo špatně. Neúčastný, přijde-li se zákazník pouze na něco zeptat. Odpudlivý, přeje-li si zákazník zboží, které již není na skladě. Káravý, přinese-li zákazník zboží na výměnu. Chytrý, žádá-li zákazník něco levného pro služebnou. Hněvivý, počne-li zákazník dělat výčitky. Lhostejný, poctí-li obchod návštěvou zákaznice, která chce být obdivována. Nedůvěřivý, když chudě oblečený člověk platí velkou bankovkou. Uražený,když zákazník najde na zboží nějaké chyby. Bolestivý,je-li špatné počasí a obchod nejde. Nepřívětivý, přijde-li zákazník těsně před koncem obchodních hodin. Tuhý,přijde-li zákazník, aby si stěžoval. Důvěrný, je-li zákaznice nápadně svůdně oblečena. Vybavují se Vám, některé situace z Vaší firmy? Je správné je řešit! (13)

14 Z příštího čísla PŘÍŠTĚ: Vítězná marketingová strategie 2011 Změna je základem úspěchu, myšlenka je jádrem strategie, jaká bude Vaše strategie pro příští rok. Představujeme Oldřišku Kališovou Masérku a podnikatelku v jedné osobě. Představujeme Petra Červinku a Tomáše Svobodu Majitele realitní kanceláře Re/max Pro. Jak funguje kouzlo spolupráce. Ukázka z kurzu obchodníků - jak získat více objednávek? Kurz pro obchodníky z první republiky. Jak mám chápat public relations? Každá firma potřebuje aktivně komunikovat se svými zákazníky. Přímé oslovení reklamou přestává být účinné, stále přibývá PR strategií malých a středních firem. Druhá lekce time managementu Pokračování úžasného kurzu. Splnili jste všechny úkoly z minulé lekce? Dále mnoho zajímavých myšlenek a projektů. Velmi by nám pomohly Vaše připomínky a náměty. Pište co se do nás vejde, jen tak se nám podaří vytvořit ten nejužitečnější časopis pro všechny podnikatele. Pište jaké témata a pravidelné kapitoly byste rádi viděli v dalším čísle. Předem děkujeme. Měsíčník marketingové inspirace vydává agentura Správná volba. Šéfredaktor: Bc. Milan Nerud tel.: Další vydání Marketingových inspirací Vám rádi zašleme. V případě zájmu pište na předmět MI (14)

15 Partneři Hledáte obchodníky, manažery, markétéry? Jedinečný klubová marketing v Brně. Produkční, reklamní a mediální agentura. Knihy, které změní Váš život. Tiskárna, která Vás nezklame. Vzdělávací firma, která má výsledky. Agentura plná dobrých nápadů. Rádio, které hladí. Systém péče o zákazníky, který dává smysl. (15)

16 Poděkování Děkuji všem za reakce na první číslo. Musím přiznat, že mě velmi potěšily a dodaly energii na další čísla. Velmi si vážím všech postřehů a námětů na změnu. Mým cílem je, aby tento časopis byl pro všechny maximálním přínosem. Svět podnikání přináší úskalí a bariéry. Věřím, že mnohý majitel firmy by ocenil postřehy jiného podnikatele, vysvětlení obecného pojmu, inspiraci od podnikatelů z první republiky. Speciální poděkování patří panu Tomáši Psotovi z agentury Lindovský & Psota za pomoc s grafikou a také panu Martinovi Kůrovi z firmy Abiturient.cz. Slibuji, že i v dalších číslech přineseme mnoho inspirací a podnětů pro Vaše úspěšné podnikání. Jsem přesvědčen, že inspirace, stejně jako vesmír jsou nekonečné. Milan Nerud (16)

inspirace Marketingové VELETRH řešení 12. května 2015: Brno, hotel Santon Best of I. VII. krátké prezentace, workshopy, individuální konzultace

inspirace Marketingové VELETRH řešení 12. května 2015: Brno, hotel Santon Best of I. VII. krátké prezentace, workshopy, individuální konzultace Marketingové inspirace číslo 1 / 2015 časopis pro úspěšné podnikání 12. května 2015: Brno, hotel Santon VELETRH řešení Best of I. VII. krátké prezentace, workshopy, individuální konzultace 2 4 5 6 7 9

Více

STÁHNĚTE SI ČASOPIS NA WWW.NEZISKOVKY.CZ / ODEBÍREJTE EMAILEM / INFORMUJTE O SOBĚ NEZISKOVKY JSOU TAKÉ ZNAČKY ANEB REBRANDING NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ

STÁHNĚTE SI ČASOPIS NA WWW.NEZISKOVKY.CZ / ODEBÍREJTE EMAILEM / INFORMUJTE O SOBĚ NEZISKOVKY JSOU TAKÉ ZNAČKY ANEB REBRANDING NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ INFORMACE PRO VÁS VI. ROČNÍK INFORMACE O VÁS 11 LISTOPAD 2014 STÁHNĚTE SI ČASOPIS NA WWW.NEZISKOVKY.CZ / ODEBÍREJTE EMAILEM / INFORMUJTE O SOBĚ EDITORIAL Je značka jenom logo? Jak se hledá její podstata?

Více

Začátek ve svém Publikace pro cizinky - začínající podnikatelky

Začátek ve svém Publikace pro cizinky - začínající podnikatelky Začátek ve svém Publikace pro cizinky - začínající podnikatelky Organizace pro pomoc uprchlíkům 2013 Začátek ve svém Brožura pro cizinky začínající podnikatelky Editorka: Blanka Tollarová Autoři: Jan

Více

Podnikatelské kompetence

Podnikatelské kompetence Podnikatelské kompetence Vypracovala: Ing. Martina Gerčáková CZ.1.07/1.1.10/03.0049 Úvodem Tato příručka vznikla jako pomůcka pro vzdělávací potřeby žáků na Střední průmyslové škole Strakonice jako doplňující

Více

VÝSLEDKY NEJVĚTŠÍHO TESTU FINANČNÍCH PORADCŮ BROKER CONSULTING ZVÍTĚZIL!

VÝSLEDKY NEJVĚTŠÍHO TESTU FINANČNÍCH PORADCŮ BROKER CONSULTING ZVÍTĚZIL! Magazín společností Broker Consulting, a. s., Fin Consulting, a. s., a Broker srpen 2011 ročník II VÝSLEDKY NEJVĚTŠÍHO TESTU FINANČNÍCH PORADCŮ BROKER CONSULTING ZVÍTĚZIL! 3 ČP INVEST má řešení Editorial

Více

PODNIKÁME NA MATEŘSKÉ

PODNIKÁME NA MATEŘSKÉ PODNIKÁME NA MATEŘSKÉ Manuál, který vám pomůže nastartovat či zlepšit vaše podnikání Baby Office - coworkingové centrum s miniškolkou na podporu slaďování rodinného a pracovního života Reg. č.: CZ.2.17/2.1.00/35203

Více

Sport a podnikání ve financích mají mnoho společného

Sport a podnikání ve financích mají mnoho společného www.jsmepartners.cz 4/09 Petr Kroupa Lék na frustraci je zažívat úspěchy Budovat si dobré vztahy a udržovat je na co nejlepší úrovni Vyžaduji maximální nasazení v práci a fair play je důležitá podnikatelská

Více

1 PROČ TO NEFUNGUJE 2 MARKETING NA KAŽDÉM KROKU 3 UPOUTEJTE POZORNOST 4 BUĎTE ODBORNÍKEM 5 BUĎTE DŮVĚRYHODNÍ 6 SOUSTŘEĎTE SE NA PRODEJ 7 UDRŽENÍ

1 PROČ TO NEFUNGUJE 2 MARKETING NA KAŽDÉM KROKU 3 UPOUTEJTE POZORNOST 4 BUĎTE ODBORNÍKEM 5 BUĎTE DŮVĚRYHODNÍ 6 SOUSTŘEĎTE SE NA PRODEJ 7 UDRŽENÍ 1 PROČ TO NEFUNGUJE 2 MARKETING NA KAŽDÉM KROKU 3 UPOUTEJTE POZORNOST 4 BUĎTE ODBORNÍKEM 5 BUĎTE DŮVĚRYHODNÍ 6 SOUSTŘEĎTE SE NA PRODEJ 7 UDRŽENÍ ZÁKAZNÍKŮ 8 PŘÍKLADY MARKETINGOVÉHO ŘÍZENÍ I. 9 EFEKTIVITA

Více

Obsah... 3. 1 Prohlášení... 6. 2 Předmluva... 7. 3 Co je nejdůležitější?... 8. 4 Produkt, cílová skupina, trh... 9

Obsah... 3. 1 Prohlášení... 6. 2 Předmluva... 7. 3 Co je nejdůležitější?... 8. 4 Produkt, cílová skupina, trh... 9 Chtěl bych poděkovat všem lidem v mém okolí, kteří mě svým přístupem k práci i životu pohánějí k lepším výsledkům a větší efektivitě. I díky nim můžu dělat a zdokonalovat se v tom, co mě baví budování

Více

Proč a jak rozvíjet lidské zdroje v malém a středním podniku

Proč a jak rozvíjet lidské zdroje v malém a středním podniku Projekt: KONCEPT Zajištění koncepčního řešení v oblasti podpory vzdělávání zaměstnanců malých a středních podniků Proč a jak rozvíjet lidské zdroje v malém a středním podniku Zadavatel: Národní ústav pro

Více

BUĎTE SVÝM VLASTNÍM ŠÉFEM VÝUKOVÝ MATERIÁL

BUĎTE SVÝM VLASTNÍM ŠÉFEM VÝUKOVÝ MATERIÁL BUĎTE SVÝM VLASTNÍM ŠÉFEM VÝUKOVÝ MATERIÁL Tento materiál vznikl s podporou Evropské unie v programu Leonardo da Vinci. Obsah materiálu nevyjadřuje postoj Evropské unie a je v plné odpovědnosti jeho autorů.

Více

Chcete se stát úspěšným manažerem?

Chcete se stát úspěšným manažerem? Chcete se stát úspěšným manažerem? Jmenovali Vás právě do nové manažerské pozice? Jste postaveni před úkol řídit projekt či se máte ujmout řízení některého z oddělení firmy? Máte najednou velkou odpovědnost

Více

VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S R.O. Bc. Gabriela Nováková

VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S R.O. Bc. Gabriela Nováková VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S R.O. Bc. Gabriela Nováková Strategie internetové komunikační politiky pro pobočku No Name Reality Diplomová práce 2014 Strategie internetové komunikační politiky

Více

OVB Journal. Budujeme kvalitní a dlouhodobé vztahy. Nový systém CRM myovb. Michal Knapp OVB vnímám jako neskutečnou sílu

OVB Journal. Budujeme kvalitní a dlouhodobé vztahy. Nový systém CRM myovb. Michal Knapp OVB vnímám jako neskutečnou sílu OVB Journal duben 2010 Budujeme kvalitní a dlouhodobé vztahy Nový systém CRM myovb Michal Knapp OVB vnímám jako neskutečnou sílu Detlef Müller Korektní komunikace nastavuje rámec kvalitního partnerství

Více

Jak efektivně hledat práci

Jak efektivně hledat práci Jak efektivně hledat práci Projekt Socrates Grundtvig 2 Pomoc znevýhodněným lidem v rozvoji profesní dráhy Příručka Jak efektivně hledat práci vznikla v rámci projektu Socrates-Grundtvig 2 č. G2-P-2006-61

Více

Estéčko. zpravodaj společnosti ST Consult

Estéčko. zpravodaj společnosti ST Consult Estéčko zpravodaj společnosti ST Consult 1/2012 ÚVODNÍK Slovo ředitele Vážené kolegyně a kolegové, vážení obchodní partneři, dovolte mi, abych vám v úvodu poděkoval za spolupráci v uplynulém roce a do

Více

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ. Bakalářská práce. Podnikatelský plán vybraného podniku. The business plan of the selected company

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ. Bakalářská práce. Podnikatelský plán vybraného podniku. The business plan of the selected company ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ Bakalářská práce Podnikatelský plán vybraného podniku The business plan of the selected company Thu Trang Nguyen Plzeň 2012 Čestné prohlášení Prohlašuji,

Více

Jdeme s kůží na trh. Motivační semináře Musíš chtít sám/sama. Ivana Mariánková Lucie Houthoofdtová

Jdeme s kůží na trh. Motivační semináře Musíš chtít sám/sama. Ivana Mariánková Lucie Houthoofdtová Chelčického 4 tel.: +420 737 505 288 ebanka: 231208036/2400 702 00 Ostrava 1 email: info@eico.cz ič: 69610720 Česká republika www.eico.cz dič: CZ69610720 Motivační semináře Musíš chtít sám/sama Jdeme s

Více

navigátor Jednoduše: Era se konkurence nebojí O svobodné firmě ČSOB Pojišťovna pohledem svého generálního ředitele Co přinese SSP 4/2011

navigátor Jednoduše: Era se konkurence nebojí O svobodné firmě ČSOB Pojišťovna pohledem svého generálního ředitele Co přinese SSP 4/2011 navigátor AKTUALITY HLAVNÍ TÉMA ROZVOJ ZAUJALO NÁS K ZAMYŠLENÍ NOVÉ TVÁŘE 4/2011 Jednoduše: Era se konkurence nebojí O svobodné firmě ČSOB Pojišťovna pohledem svého generálního ředitele Co přinese SSP

Více

Muž, který ví, co chce

Muž, který ví, co chce Září 2012 / 9 Vychází jako příloha časopisu Prosperita Nová příloha Prosperity pro muže v nejlepších letech, s nejlepšími úmysly, nejlepšími nápady a nejlepšími výsledky Muž, který ví, co chce Radan Jünger

Více

Kateřina Palková. Tajemství úspěchu Partners spočívá v synergii výjimečných osobností.

Kateřina Palková. Tajemství úspěchu Partners spočívá v synergii výjimečných osobností. www.jsmepartners.cz 1. číslo 2009 Kateřina Palková Tajemství úspěchu Partners spočívá v synergii výjimečných osobností. V době nejistoty mají lidé větší tendenci zabezpečovat sebe a své blízké. Letos očekávám

Více

NEJEFEKTIVNĚJŠÍ MARKETINGOVÉ STRATEGIE PRO ROK 2012

NEJEFEKTIVNĚJŠÍ MARKETINGOVÉ STRATEGIE PRO ROK 2012 NEJ EFEKTI VNĚJ ŠÍ MARKETI NGOVÉ STRATEGI E PROROK2012 J AKÉSTRATEGI EVÁM PŘI NESOU NEJ VÍ CEZÁKAZNÍ KŮVTOMTOROCE EDI CE2012 NEJEFEKTIVNĚJŠÍ MARKETINGOVÉ STRATEGIE PRO ROK 2012 Copyright 2012 Marketingové

Více

ON-LINE NÁSTROJ KARIÉROVÉHO PORADENSTVÍ

ON-LINE NÁSTROJ KARIÉROVÉHO PORADENSTVÍ Project No 504861-LLP-1-2009-1-IT- KA3-KA3MP ON-LINE NÁSTROJ KARIÉROVÉHO PORADENSTVÍ Zuzana Freibergová Zbyšek Mohaupt Praha, 2012 Obsah 0 Úvod... 4 0.2 Jaké jsou výhody a podmínky registrace? 4 0.3 Ochrana

Více

ZÁKLADY MARKETINGU HANA BARTOŠOVÁ PETRA KRAJNÍKOVÁ VYSOKÁ ŠKOLA REGIONÁLNÍHO ROZVOJE PRAHA

ZÁKLADY MARKETINGU HANA BARTOŠOVÁ PETRA KRAJNÍKOVÁ VYSOKÁ ŠKOLA REGIONÁLNÍHO ROZVOJE PRAHA Evropský sociální fond Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti VYSOKÁ ŠKOLA REGIONÁLNÍHO ROZVOJE PRAHA ZÁKLADY MARKETINGU HANA BARTOŠOVÁ PETRA KRAJNÍKOVÁ PRAHA 2011 Název studijní opory Název: Základy

Více

PŘÍRUČKA BEST PRACTICE

PŘÍRUČKA BEST PRACTICE Oblast Řízení lidských zdrojů PŘÍRUČKA BEST PRACTICE Tento mikroprojekt je spolufinancován Evropskou unií, z prostředků Fondu mikroprojektů spravovaného Regionem Bílé Karpaty. projekt Spolupráce krajů

Více

ŘÍZENÍ LIDSKÝCH ZDROJŮ PRO CESTOVNÍ RUCH

ŘÍZENÍ LIDSKÝCH ZDROJŮ PRO CESTOVNÍ RUCH ŘÍZENÍ LIDSKÝCH ZDROJŮ PRO CESTOVNÍ RUCH Autoři: Bc. Jaroslav Vaculka Bc. Lenka Poláčková Bc. Petr Pešek, MBA Bc. Zdeněk Hlinský WGW Group, a.s. Na Petynce 31/132, Praha 6 IČ: 27880231 Praha 2008 Název

Více

KUCHAŘKA MARKETINGU PRO VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE

KUCHAŘKA MARKETINGU PRO VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE KUCHAŘKA MARKETINGU PRO VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE Martin Dobeš, Jana Brabcová, Ivana Sládková, Pavla Šafránková KUCHAŘKA MARKETINGU PRO VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE Publikace vznikla v rámci Operačního programu Vzdělávání

Více

Jak vydělat miliony na prodeji vozů v ČR. Dal by všechno, co vím, za polovinu toho, co neznám. René Descartes

Jak vydělat miliony na prodeji vozů v ČR. Dal by všechno, co vím, za polovinu toho, co neznám. René Descartes Dal by všechno, co vím, za polovinu toho, co neznám. René Descartes 2 JAK VYDĚLAT MILIONY NA PRODEJI VOZŮ V ČR Jak využít moderní technologie k efektivnějšímu prodeji nových vozů v České republice Ing.

Více

Příručka pro začínající podnikatele

Příručka pro začínající podnikatele Příručka pro začínající podnikatele Evropský sociální fond. Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti. Příručka pro začínající podnikatele Příručka pro začínající podnikatele Dominika Špačková (autorka

Více

Manuál do kapsy pro začínající drobné podnikatelky a podnikatele

Manuál do kapsy pro začínající drobné podnikatelky a podnikatele Nemůžete sehnat práci? Zkuste to Manuál do kapsy pro začínající drobné podnikatelky a podnikatele Tato publikace vznikla v rámci projektu č. CZ.1.04/3.4.04/76.00114 Podnikání jako flexibilní forma uplatnění

Více