Marketing přivádí zákazníka rozhodnutého koupit

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Marketing přivádí zákazníka rozhodnutého koupit"

Transkript

1 Měsíčník pro úspěšné podnikání Číslo Navazujeme na časopis TYP z první republiky. Legální vstup do peněženky zákazníka Zákony obchodu /kurz 12 arkán obchodu 1927/ 1. Peníze bližního do posledního haléře náležejí tobě. 2. Poněvadž ti, kdo zadržují tyto peníze, nedali by ti jich dobrovolně, je třeba abys jich dosáhl svým přičiněním a chytrostí. 3. To čím se obchod koná, není duchaplné, jest to prosté, ba pitomé. Je třeba, by to takové bylo, aby to chápalo co nejvíce lidí. Připadá Vám to jednoduché a zkreslené. Pravda v nahé podobě může být tvrdá, přesto tím nepřichází o podstatu. V minulosti možná připadala lidem primitivní, proto se rozhodli ji zaobalit. Začali mluvit o kreativitě, tajemnu, umění, a mnohých dalších skulinách. Mluvili tak dlouho až té pohádce uvěřili. Obchod přestal být IN. Zůstal náplní práce obchodníků a přece co obchodník, to A co s nově vzniklým oddělením? Odlišíme ho zadáním. Marketing přivádí zákazníka rozhodnutého koupit Nebude se zaobírat prodejem, od toho je obchod. Bude řešit image, povědomí o značce, pozitivní postoj zákazníků k firmě. Bohužel tento názor je scestný. Skutečným účelem marketingu je prodávat! Dobře sestavený marketing přivádí ze 70 % rozhodnutého zákazníka k nákupu. Tato hypotéza je černou noční můrou všech marketérů a reklamních agentur, ale jediná dává smysl. Oprávněně se ptáte, jak na to? Zaměřme se na výsledky, nikoli na činnosti. Pryč s růžovými brýlemi, dopad od reality života zákazníka bude tvrdý, ale velmi užitečný. Které nástroje skutečně fungují? První cesta je hledání vhodných zákazníků pro naše produkty,kteří budou lační po koupi. Druhá cesta je hledání vhodných produktů pro existující skupiny zákazníků. Další v řadě je soulad všech vjemů zákazníka (reklamní sdělení, výloha, čistota v obchodě, chování prodavače, grafika letáku atd.), každý detail rozhoduje. Vrcholem úspěchu je služba. Kdo dokáže poskytnout (ale i komunikovat) správnou službu, kterou zákazník ocení prodává. Nestačí jen čekat, až si o to zákazník sám řekne. Aktivita musí být na naší straně. Nečekejte na konkurenci. Přestaňme řešit kolik metrů reklamní plochy koupíme? Řešme o kolik zvýšíme prodej! Chovejte se stejně jako rybář, který se chystá na svůj úlovek. Ví jaké ryby jsou ve kterých vodách a na jakou návnadu má šanci uspět. Nechce rybám měnit jejich chutě. Respektujme realitu.

2 Inspirujme se u pradědečka 20 BODŮ JOHNA WANAMAKERA PRO ÚSPĚŠNOU REKLAMU DETAILNÍHO OBCHODU /TYP číslo 5/1936/ 1) Kdo dělá reklamu, má znát fakta i důvody, proč bylo toto zboží koupeno, 2) přijde-li zajímavé zboží má být vždy pozván šéf reklamy, aby si je prohlédl, 3) text reklamy mají psát jen ti, kteří si prohlédli zboží a mluvili o něm se šéfem obchodu, 4) každá reklama musí být kontrolována pokud se týče přesnosti údajů, správnosti řeči, výraznosti, jejího tónu a taktu, 5) úvodní část inzertů má být připravována dlouho předem, 6) vulgární nebo trikové nadpisy se zásadně vylučují, 7) nadpisy mají říci co se nabízí a říci to s nadšením, 8) vždy tvrďte raději méně nežli více a nikdy nepřehánějte, 9) je-li možné, že některý fakt nebude znít důvěryhodně, je třeba jej vysvětlit a doložit, 10) vždy uveďte důvody pro zvláštní cenu nebo kvalitu, 11) užívejte krátkých, přímých a důrazných vět - prostých, ale ne vulgárních slov, 12) řekněte celou pravdu, i když to bolí, nezatajujte před zákazníkem nic, co má právo znát, 13) pamatujte, že insert stojí více než-li telegram, proto žádná zbytečná slova, 14) nepřeplňte insert popisy, cenami a jinými detaily, 15) napište v reklamě jen tolik, abyste zákazníka přivedli do obchodu, 16) nepoužívejte tak malých písmen, aby je staří lidé nemohli číst, 17) pamatujte, že hned po zboží a službě je to reklama, která tvoří nebo ničí dobrou pověst obchodu, 18) dělejte každému druhu zboží reklamu, tak aby prospěla celému obchodu, 19) v reklamě musí být harmonie jak v úpravě, tak v obsahu, 20) text musí odpovídat vrstvě lidí, kteří čtou určitý časopis. Pokud Vás zajímá, kdo byl John Wanamaker. id= Připadají Vám tyto body platné i pro současnost? V naší republice byl vyhlášený konzultant Ing. Miroslav Sutnar. Věřil v podnikavost poctivou a přece nebojácnou, prospěšnou a přece tak málo honosivou. Mezi jeho myšlenky patří: Když chcete lhát, můžete v reklamě vydělat na všem dost peněz. Mívá to však vždy špatný konec.buď před osudem, soudem, nebo před lidmi, kteří to přece jednou prokouknou, že jste lhář.nelhat, ale nepřiznat pravdu, je kompromisní cesta reklamy. Je nejvyšlapanější a proto nejméně účinná. Nejtěžší um v reklamě však je, přiznat pravdu a přesto vyhrát. Krásná je jeho filozofie o ctižádostivosti. Nebýt ctižádostivého CHCI, nebylo by továren, obchodů, měst. Ctižádostivost je základem reklamy. Jen ten, kdo chce výše a dále, jen ten pochopí reklamu. Jen ten, kdo má ctižádostivost, bude umět reklamy využít. Reklama je takové jiu-jitsu podnikavosti. Naučí každého bojovat, bránit se a vítězit. (2)

3 Ze života úspěšných českých podnikatelů Ing. Jiří Koleňák Ph.D vysokoškolský učitel a majitel několika velmi zajímavých firem, například GNT, s.r.o. 1) Jiří, co stojí za úspěchem Vašeho podnikání? Především jsou to naši zákazníci. Oni do nás vkládají svou důvěru a my se snažíme udělat maximum pro jejich spokojenost. Není to však o bezhlavém plnění každého zákazníkova rozmaru, ale spíše o rozumném usměrňování jeho zájmu a poskytování důvodů proč s námi spolupracovat. Snažíme se vytvářet produkty s vysokou vnímanou hodnotou, to nám umožňuje být konkurenceschopnými, i když nejsme a ani nechceme být nejlevnější na trhu. Také pracuji se skvělým týmem lidí. Za každým dílčím úspěchem je konkrétní množství práce odvedené konkrétními lidmi, kteří potřebují motivaci. Všichni zaměstnanci mých společností vědí, že výplatu jim neplatíme my, ale naši zákazníci. Takže můj způsob úspěchu je asi dávání důvodů. Zákazníkům, aby u nás chtěli nakupovat produkty a služby a zaměstnancům, aby chtěli uspokojovat naše zákazníky. 2) Co je základem Vašeho snu, na které jste postavil svoje podnikání? Základem je pro mě svoboda. Svoboda v tom, že mám své pracovní vytížení pod vlastní kontrolou. Často to znamená, že si mohu svobodně vybrat, že budu pracovat mnohem více než ostatní. Kombinuji akademickou práci na vysoké škole s podnikáním, každá z těchto činností mně naplňuje jiným způsobem a obě se výborně doplňují. V neposlední řadě také to, že podnikání vám umožní poznat lidi, nabídne vám nové možnosti, které jako běžný zaměstnanec nemáte a nepoznáte. 3) Co je motorem, který Vás žene dopředu? Dopředu mě posouvá především inspirující prostředí, ve kterém se nacházím. Jeho základem je moje rodina. Jendou z věcí, které obdivuji na mojí ženě, je její ochota se mnou kdykoliv diskutovat o mých nápadech. Můj syn je zas pro mě velkou výzvou pro snahu vychovat z něj rozumného, sebevědomého a slušného člověka. Důležitou roli hrají také studenti na brněnské vysoké škole Newton College, kteří jsou silně koncentrovanou skupinou motivovaných lidí s hlavami plnými zajímavých nápadů. To prostředí samo o sobě generuje podnikatele a já jsem moc rád, že jsem jeho součástí. (3)

4 4) Jak se vyrovnáváte s překážkami? S překážkami se vyrovnávám s vědomím, že každá je překonatelná (i když se mi někdy zpočátku zdá, že je to nemožné). Je to vždy jen otázka úsilí nutného k jejímu překonání. Bohužel v některých případech to úsilí prostě nestojí za to Před mnoha lety jsem dostal dvě rady do života, které mně provázejí dodnes. Podstata první byla, že když opravdu něco chci, tak pro to budu muset hnout zad..m. Ta druhá říkala, že často stačí k vítězství vydržet s úsilím jen o pár chvil déle než všichni ostatní.takže nepřestávám. Když jste odpovědní za podnik musíte do práce, i když ostatní mají dovolenou nebo svátek, nebo je večer nebo noc, prostě kdykoliv tak, aby byla práce hotová tehdy, kdy má být. Jaké jsou Vaše plány pro nejbližších pár let? Moje plány do budoucna jsou podobné tomu co jsem dělal dosud. Chtěl bych přivést k životu jeden podnikatelský projekt, na kterém právě pracuji. Posunout se o kousek v akademické kariéře, naučit se něco nového. A věnovat dostatek času své rodině. Hledáte nějaký nový netradiční benefit pro svoje zaměstnance, jako poděkování za celý rok? Co takhle jim nechat vyrobit kalendář, nebo obrázek s jejich miláčky? (4)

5 Ze života úspěšných českých podnikatelek Michaela Šafářová, obchodní ředitelka společnosti Aspida s.r.o., vydavatel publikací Cestujeme po Moravě a Čechách, včetně jejich on-line verze: 1) Michaelo, co stojí za úspěchem Vašeho podnikání? Jestli je podnikání úspěšné je velmi diskutabilní otázka. Někdo hodnotí úspěch podnikání podle stavu financí na účtu, jiný podle známosti firmy u veřejnosti a nebo podle uznání okolí za záslužnou činnost. Dle mého názoru za úspěchem vždy stojí nápad, dobrý tým pracovníků, chuť a ochota věnovat projektu mnoho energie a podělit se o své názory a zkušenosti. Odměnou je ocenění a pochvala od veřejnosti, že tato práce není zbytečná, ale velmi záslužná. 2) Co je základem Vašeho snu, na kterém jste postavila svoje podnikání? Základem byla potřeba informací, které na trhu chyběly. Každý člověk rád odpočívá a relaxuje. Ať již sám a nebo s rodinou. V ČR je mnoho neobjevených, krásných míst, které stojí za návštěvu,ale jak se o nich dozvědět? My se snažíme komplexním způsobem poskytnout informace o jednotlivých oblastech (obcích, městech,tipy na výlet, cyklomapy atd.) v publikacích o krajích České republiky. A to v tištěné podobě v publikacích Cestujeme po Moravě a Čechách a také v jejich on-line verzi. 3) Co je motorem, který Vás žene dopředu? Motorem je pro nás pozitivní ohlas široké veřejnosti na projekt, který děláme. Původně jsme byli zaměřeni pouze na Moravu, ale právě díky ohlasům, že tyto publikace jsou pro mnoho občanů nepostradatelné nás motor zavál i do Čech. V současnosti jsme vydali již všechny kraje ČR a snažíme se je vylepšovat při jejich aktualizacích. 4) Jak se vyrovnáváte s překážkami? Pokud se objeví překážky velké, řešíme je týmovou spoluprácí. Pokud jsou ale menší, nepovažuji je za komplikace, ale spíš jako výzvu, kterou je potřeba překonat a překážky zdolat. 5) Jaké jsou Vaše plány pro nejbližších pár let? Pokračovat v činnosti, kterou děláme. Zlepšovat se a přizpůsobovat tento projekt přáním a požadavkům veřejnosti (trhu). Vytrvat a plnit si další sny. Nápadů je spousta. (5)

6 Jak mám chápat? MARKETINGOVÝ VÝZKUM Marketingový výzkum se používá hlavně pro pochopení trhu. Tyto informace jsou velmi důležité pro podnikatelské subjekty, které na základě zjištění mohou poskytovat lepší, kvalitnější a přesně zacílené služby a produkty.typicky se marketingový výzkum zaměřuje na nalezení odpovědí na otázky týkající se především zákazníků, konkurence, nákupního chování, poznání trhu jako celku, vlastní firmy a zaměstnanců. Kvalitně provedené výzkumy dávají do rukou manažerů a majitelů informace pro strategická rozhodnutí a také dokážou eliminovat nebo naopak potvrdit intuici, která může vést ke špatných rozhodnutím. Marketingový výzkum potřebuje každý subjekt, který chce na trhu uspět. Typické cíle výzkumů v ČR V rámci České republiky jsou nejčastějšími cíly marketingových výzkumů : Segmentace zákazníků podle různých hledisek. Zjišťování spokojenosti zákazníků s poskytovanými službami. Analýza globálních a regionálních trendů v ČR. Analýza aktivit podnikatelského subjektu v uplynulém období. Spokojenost a hodnocení zaměstnanců. Nejčastější otázky, na které se hledají pomocí výzkumů odpovědi O zákaznících (stávajících i budoucích): Kdo je zákazník? Jaký je počet a nákupní potenciál? Existuje možnost opakované koupě? Jaké mají potřeby, které budete chtít uspokojovat? Jak vnímají Vaši (klientovu) firmu? Jsou spokojení s nabízenými produkty a službami? O trhu jako celku: Na jakém trhu s pohybujete? Jaký je jeho potenciál a trend dalšího vývoje? Je-li rostoucí / klesající, víte o kolik %? Které segmenty jsou nejvíce ziskové? Jaká je nasycenost trhu? (6)

7 Jak najít odpovědi na otázky? Jedna z nejprogresivnějších metod marketingového výzkumu je dotazníkové šetření, které se dá provést v klasické papírové podobě (např. dotazník na zjištění zpětné vazby po semináři/školení), nebo v elektronické podobě přes online systém. Základem takovéhoto řešení je uživatelsky přívětivý systém, který Vám umožní sestavení libovolného dotazníku s různými typy otázek, distribuci dotazníku ( ové rozesílání, popup okno na webové stránky, microsite o výzkumu), náhled na sesbíraná data a následné vyhodnocení dat včetně zobrazení v grafech. Příkladem takovéhoto systému je i řešení ANA Survey (dřive Likeex od naší společnosti. Důležitou částí marketingového výzkumu je volba vhodných otázek vzhledem k požadovanému cíli výzkumu. Jak se vhodně ptát necháme na některý z dalších článků. Případová studie: HARTMANN RICO a.s. Výchozí stav HARTMANN - RICO a.s. zpracovával průzkum zájmu o vzdělávání pro jednotlivé pracovní pozice v zařízeních sociální péče. Průzkum sloužil jako podklad pro získání grantu, kde je nutné znát reálné informace z trhu. Cíle klienta Zjistit zájem o vzdělávání externí vzdělávací agenturou Zjistit zájem o jednotlivé kurzy Zjistit zájem o vzdělávání v jednotlivých krajích Zjistit zájem o vzdělávání jednotlivých pracovních pozic Aplikované řešení Licence systému ANA Survey (dříve Likeex) a námi poskytnutá konzultace nad tvorbou a specifikací dotazníku. Klientovi jsme pomohli i s importem databáze kontaktů. Výsledek Navržený dotazník v online formě. Automatický sběr po dobu jednoho týdne s vykázanou návratností odpovědí 49%. Předání sesbíraných dat v Excelovém souboru. Automaticky vygenerovaná závěrečná zpráva v PDF s odpověďmi, tabulkami a grafy. (7)

8 1. LEKCE: ÚVOD DO TM Time management Vážení čtenáři, pracovníci společnosti INC Consulting pro Vás připravili na pokračování kurz, zabývající se time managementem. Poprvé tak v historii Personálu zkoušíme přinést živý materiál,který Vám umožní pracovat přímo v časopise. Věříme, že Vás nový seri-ál zaujme a přispěje ke zkvalitnění Vaší práce i života. Tedy, jestli si najdete chvilku času, začněte se zabývat time managementem. Snad všichni jsme někdy četli něco o time managementu. Většina z nás se pokoušela některé rady zavést do praxe. A na začátku se nám to i dařilo - týden, někdy i dva jsme si řadili priority nebo plánovali práci den předem Time management není těžké nastudovat, ale je těžké jej zavést do praxe. Nejtěžší je dodržovat rady a zásady den za dnem - pořád. Time management není o znalostech a není ani o tom naučit se nějakou dovednost - time managemet je o změně našich zvyků. Tento kurz se soustředí na operativní řízení času. Nebudeme se intenzivně zabývat oblastmi životního poslání ani dlouhodobými cíli (i když u nich se na chvíli zastavíme). Zaměříme se hlavně na: organizaci práce (stanovení a udržení priority ) organizaci času (plán dne a týdne, práce s časovými bloky ) částečné rozpracování úkolů (stanovení cílů ) A. JAKÝ JSTE TYP VY? Z hlediska toho, jak přistupujeme k plánování času, lze lidi rozdělit na A a B typy. na A a B typy. Typ A - je rychlý a aktivní, prvně jedná a pak přemýšlí. Má problém s plá-nováním dlouhodobějších cílů a prevencí před případnými překážkami. C. RADY A TIPY PRO JEDNOTLIVÉ TYPY 1. Udělejte první krok - Vyberte si z následujících rad jednu, která je pro vás adekvátních a vypracujte si akční plán, co uděláte pro svoje zlepšení. Rady pro typ A 1. Zrevidujte vyváženost mezi 1. Stanovujte si kvanti prací, rodinou a vámi. Jsou v fikované cíle, zabýrovnováze? vejte se kvantitou stejně jako kvalitou. 2. Plánujte jak dosáhnout 2. Přestaňte věci odsvých cílů. kládat, udělejte to teď. 3. Delegujte - rozhodněte se, 3. Posuzujte přiměřeco můžete udělat Vy a co nou úroveň detailů ostatní. 4. Vyhraďte si čas pro lidi - vymezte si v diáři čas pro rozhovory s lidmi. 5. Říkejte ne - nepřehánějte svůj pocit odpovědnosti. Rady pro typ B 2. Napište si, kterou radu jste si vybrali Typ B - je přemýšlivý a věci dotahuje do detailů. Má ale problém s určováním priorit v práci - vše mu/jí připadá stejně důležité. Proto často zmešká důležité věci. Nikdo nejsme čistě jeden z typů, většina lidí inklinuje více k jednomu z nich. Pokuste se tedy zařadit sami sebe do jednoho z uvedených typů. 3. Co pro svůj posun v této oblasti uděláte, do kdy, jak ověříte, že jste to splnili a jak se za splnění odměníte? (8)

9 B. PROBLEMATICKÉ OBLASTI PRACOVNÍCH TYPŮ V tabulce č. 1 naleznete charakteristiky vztažené na oblasti time managementu. Tabulka č. 1 TYP A TYP B Plánování Dobré vize, ale chybí detailnější plánování a promyšlení souvislosti. Často nemá jasné cíle. Plánuje do detailů, ale má strach začít. Priority Všechno je pro něj prioritou - udělá spoustu úkolů, ale jen na 80 %. Mívá problém upřednostnit urgentní práci. Pečlivost nepříliš důkladný až přehnaně důkladný C. ZMĚNA ZVYKŮ Představte si situaci, kdy řídíte auto po známém městě a zároveň telefonujete. Najednou si uvědomíte, že jedete špatně, protože jste automaticky na křižovatce zahnuli k vám domů. Prostě ze zvyku. Zvyky nám umožňují zvládat tisíce rutinních úkolů, aniž bychom se mentálně přetížili. Zvyk je tedy v podstatě obranný mechanizmus. Zároveň jsou ale zvyky i překážky našeho rozvoje. Pokud dnes od života nedostáváte to, co chcete, pak musíte změnit své zvyky v myšlení (paradigmata), v přístupu k okolí, v činnostech co děláte. Proto je zvládání času náročná disciplína - musíme totiž změnit naše zvyky. Zvyky jsou hybnou pákou naší Cesty, ale zároveň i jejím velikým ohrožením. 2. Naplánujte si čas a první kroky D. 21 DNÍ Pro náš život v tomto případě plně platí úsloví: Není důležité, co se dělá výjimečně, ale co se dělá pravidelně. Podle výzkumů doktora Maxwella Maltze, změna zvyku trvá 21 dní. Jinými slovy, pokud chceme změnit svůj zvyk např. chcete začít každé ráno cvičit, je třeba s touto činností vydržet 21 dní. Pak se náš vztah k rannímu cvičení změní, začneme každé ráno automaticky cvičit, když vynecháme, tak nám dokonce něco chybí. E. ZKOUŠKA SÍLY ZVYKU 21 dní Pojďme si vyzkoušet nějakou změnu zvyku na sobě něco jednoduchého. Jedna z dobrých zásad napomáhající lepšímu zvládání time managementu je udržování pořádku. Pořádek urychlí činnosti, pomáhá i psychické pohodě a ubírá stresu. Je dokázáno, že je psychicky vysi -lující přijít ráno k pracovnímu stolu, který je v chaosu a nepořádku. Vyberte si oblast - váš pracovní stůl nebo počítač, vaše pracovní složky nebo diář nebo jen pořádek v autě a pojďme udělat několik 1. Ujasněte si, kde si uděláte pořádek ještě dnes Více najdete na (9)

10 Zajímavé projekty DEN PRO ABSOLUTNÍ ZDRAVÍ 17.listopadu 2010 mezi 9 až 17 hodinou Alternativní masérské studio na Veselce Máte možnost: - nakoupit dárkové poukazy, balíčky alternativních produktů - ochutnat lahodné čaje, - vyzkoušet hřejivou sílu rašeliny, - nahlédnout do prostor studia a nechat se inspirovat Více info na: Pražský manažerský klub (PMK) Zve všechny na MEZINÁRODNÍ KONGRES Nemoci třetího tisíciletí a jejich léčba pomocí čínské medicíny Datum: čtvrtek 25. neděle 28. listopadu 2010 Místo: Hotel DIPLOMAT Praha 1 minutu pěšky od Metra: Dejvická Cena: Plná cena na celý kongres je ve výši Kč Více informací najdete na BRILIANT CASHFLOW KLUB vás zve na pravidelné setkání 1. prosince 2010 od 18 hodin, Štefánikova 35, Brno, sídlo RE/MAX Pro Pojďte se s námi učit jak zvýšit své pasivní příjmy nejméně na úroveň osobních výdajů Vyzkoušejte osvědčenou hru Cashflow Roberta Kiyosakiho. Více informací najdete na Manažer Poradenského centra AWD Brno Břetislav Hrabě si Vás dovoluje pozvat na přátelské setkání s AWD. Akce se uskuteční ve čtvrtek 9. prosince 2010 v 18:00 hodin v prostorách poradenského centra Brno, Spielberk Office Centre, Holandská 6/8, Brno. Program: Přivítání hostů Přednáška na téma koncept penze, v souvislosti s připravovanou penzijní reformou v ČR Diskuse a řízená degustace vín Pro více informací pište na Nebo volejte na tel.: (10)

11 Zajímavé projekty Firma Aspida, s.r.o sestavuje v současné době v rámci projektu: Cestujeme po Moravě katalog pro Jižní Moravu. Jehož distribuce proběhne následně v tisícových nákladech po celé české republice. Stojí za zvážení, zda se Vám vyplatí v něm být? Více na nebo PRAKTICKÝ WORKSHOP ČASOPISU FRESH MARETING pro malé a střední podnikatele. Dozvíte se, jak naplno využít internetu k podpoře svého marketingu a obchodu. 11. listopadu 2010 Břevnovský klášter, Praha Cena: 3990 Kč /pro předplatitele časopisu 2990 Kč/ Více na: Nakladatelství Management Press pro Vás připravilo knihu od Benjamina Gilada STRATEGICKÉ VÁLEČNÉ HRY V PODNIKÁNÍ Jak firmy mohou zásadně zlepšit své strategie a překonat konkurenci Přední světový znalec problematiky podnikového zpravodajství a expert na aplikace metody válečných her v podnikové praxi připravil unikátní příručku, která vede nejen k lepšímu poznání dynamiky trhů, ale umožní vám být neustále o krok napřed před konkurenty. V Ý Z V A Zde můžou být příště informace o zajímavém projektu Vaší firmy. Stačí, když nám o něm napíšete na adresu redakce, kterou najdete na straně 14 a my rádi zveřejníme Vaše úspěchy. (11)

12 Zajímavé projekty JAK FUNGUJE SBĚR DAT POMOCÍ DIGITÁLNÍHO PERA A PAPÍRU? Společnost Benefit IT s.r.o. uvádí na český trh novou technologii, která umožní používat výpočetní techniku zcela novým způsobem. Jedná se o digitální pero. Technologie digitálního pera maximálně využívá přirozených schopností člověka psát a kreslit. Digitální pero převede všechny Vaše kreativní návrhy nebo informace z terénu do digitální formy, zařadí do informačního systému a následně sdílí, či odesílá maily podle předem daného rozpisu. Digitální pero je z širšího pohledu univerzální periferie informačního systému, jako například klávesnice PC. Na rozdíl od počítačů nejsou na obsluhu kladené požadavky na znalost počítačových programů ani speciálních postupů. Uživatel píše propisovací tužkou na list papíru tak, jak je zvyklý doposud, výsledkem je však kromě popsaného papíru i elektronický zápis do systému (CRM, fakturačního, evidenčního, MS Exchange, Outlook apod.) a také obraz dokumentu ve formátu PDF s podobnými vlastnostmi jako sken či kopie. Uživatel tak nemusí měnit své návyky (s výjimkou drobných procedur přenosu obrazu z paměti pera do PC), je zachována flexibilita použití v terénu, stejně tak je možné pořizovat schémata, náčrtky, kresby atd. Prakticky je tedy možné tuto technologii uplatnit v širokém okruhu oborů. Stavebnictví stavební deníky, zaměřovací protokoly, předávací protokoly Administrativa a obchod záznamy z jednání, úkoly, plánování schůzek, sběr kontaktů Bankovnictví a pojišťovnictví smlouvy, informace o klientech, záznamy do CRM systémů Zdravotnictví záznamy o pacientech, záznam z výjezdu záchranné služby Výroba a služby objednávky, předávací a montážní protokoly Státní správa prvotní evidence z terénních zásahů celní služba, nebo PČR Klíčové výhody digitálního pera tedy jsou: Uživateli zůstane jak papírová, tak i elektronická verze napsaného materiálu (formuláře). Elektronická verze může být ve formě textu, která je dále upravovatelná například programem MS Word. Samozřejmostí je také elektronická verze ve formě, kterou uživatel může pořídit pomocí skeneru. Tento formát se dá zobrazovat pomocí Adobe Acrobat Readeru. Pero čte podklad pomocí natisknutého rastru, takže není třeba používat žádné další technické pomůcky jako je například elektronická podložka apod. Více informací najdete na (12)

13 Něco k zamyšlení JAKÉ OBLIČEJE NEPATŘÍ DO OBCHODU? časopis TYP 5/1936/ Pohrdavý, ptá-li se nemajetný člověk po drahém zboží. Domýšlivý, řekne-li zákazník, že rozumí zboží jako odborník. Uštěpačný, líbí-li se zákazníkovi věci nevkusné. Otrávený, vypráví-li zákazník o svém zázračném dítěti nebo psu. Zoufalý, nemůže-li si zákazník opustit dlouho vybrat. Rozzlobený, chystá-li se zákazník opustit obchod, aniž by koupil. Posměvačný, tvrdí-li zákazník, že konkurence má lepší zboží. Usměvačný, vyslovuje-li zákazník jména zboží nebo cizí slovo špatně. Neúčastný, přijde-li se zákazník pouze na něco zeptat. Odpudlivý, přeje-li si zákazník zboží, které již není na skladě. Káravý, přinese-li zákazník zboží na výměnu. Chytrý, žádá-li zákazník něco levného pro služebnou. Hněvivý, počne-li zákazník dělat výčitky. Lhostejný, poctí-li obchod návštěvou zákaznice, která chce být obdivována. Nedůvěřivý, když chudě oblečený člověk platí velkou bankovkou. Uražený,když zákazník najde na zboží nějaké chyby. Bolestivý,je-li špatné počasí a obchod nejde. Nepřívětivý, přijde-li zákazník těsně před koncem obchodních hodin. Tuhý,přijde-li zákazník, aby si stěžoval. Důvěrný, je-li zákaznice nápadně svůdně oblečena. Vybavují se Vám, některé situace z Vaší firmy? Je správné je řešit! (13)

14 Z příštího čísla PŘÍŠTĚ: Vítězná marketingová strategie 2011 Změna je základem úspěchu, myšlenka je jádrem strategie, jaká bude Vaše strategie pro příští rok. Představujeme Oldřišku Kališovou Masérku a podnikatelku v jedné osobě. Představujeme Petra Červinku a Tomáše Svobodu Majitele realitní kanceláře Re/max Pro. Jak funguje kouzlo spolupráce. Ukázka z kurzu obchodníků - jak získat více objednávek? Kurz pro obchodníky z první republiky. Jak mám chápat public relations? Každá firma potřebuje aktivně komunikovat se svými zákazníky. Přímé oslovení reklamou přestává být účinné, stále přibývá PR strategií malých a středních firem. Druhá lekce time managementu Pokračování úžasného kurzu. Splnili jste všechny úkoly z minulé lekce? Dále mnoho zajímavých myšlenek a projektů. Velmi by nám pomohly Vaše připomínky a náměty. Pište co se do nás vejde, jen tak se nám podaří vytvořit ten nejužitečnější časopis pro všechny podnikatele. Pište jaké témata a pravidelné kapitoly byste rádi viděli v dalším čísle. Předem děkujeme. Měsíčník marketingové inspirace vydává agentura Správná volba. Šéfredaktor: Bc. Milan Nerud tel.: Další vydání Marketingových inspirací Vám rádi zašleme. V případě zájmu pište na předmět MI (14)

15 Partneři Hledáte obchodníky, manažery, markétéry? Jedinečný klubová marketing v Brně. Produkční, reklamní a mediální agentura. Knihy, které změní Váš život. Tiskárna, která Vás nezklame. Vzdělávací firma, která má výsledky. Agentura plná dobrých nápadů. Rádio, které hladí. Systém péče o zákazníky, který dává smysl. (15)

16 Poděkování Děkuji všem za reakce na první číslo. Musím přiznat, že mě velmi potěšily a dodaly energii na další čísla. Velmi si vážím všech postřehů a námětů na změnu. Mým cílem je, aby tento časopis byl pro všechny maximálním přínosem. Svět podnikání přináší úskalí a bariéry. Věřím, že mnohý majitel firmy by ocenil postřehy jiného podnikatele, vysvětlení obecného pojmu, inspiraci od podnikatelů z první republiky. Speciální poděkování patří panu Tomáši Psotovi z agentury Lindovský & Psota za pomoc s grafikou a také panu Martinovi Kůrovi z firmy Abiturient.cz. Slibuji, že i v dalších číslech přineseme mnoho inspirací a podnětů pro Vaše úspěšné podnikání. Jsem přesvědčen, že inspirace, stejně jako vesmír jsou nekonečné. Milan Nerud (16)

Projekt Age management

Projekt Age management Projekt Age management OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost Královéhradecký kraj CZ.1.07/3.2.10/03.0003 člen AIVD ČR Age Management věkový management představuje řízení zohledňující věk a schopnosti zaměstnanců

Více

Prava a povinnosti cizinců na českém. pracovní listy. Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1.

Prava a povinnosti cizinců na českém. pracovní listy. Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1. Prava a povinnosti cizinců na českém Time pracovním management trhu NÁCVIKOVÁ WORKSHOP LEKCE pracovní listy Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1.00/34351)

Více

WORKSHOP NO.3 Podnikatelský plán. Specifikace podnikatelského plánu. Obsah podnikatelského plánu - obecně. Můj podnikatelský plán pro investora.

WORKSHOP NO.3 Podnikatelský plán. Specifikace podnikatelského plánu. Obsah podnikatelského plánu - obecně. Můj podnikatelský plán pro investora. WORKSHOP NO.3 Podnikatelský plán Specifikace podnikatelského plánu. Obsah podnikatelského plánu - obecně. Můj podnikatelský plán pro investora. Co je podnikatelský plán? Specifikace podnikatelského plánu

Více

Nabídka řešení CRM pomocí

Nabídka řešení CRM pomocí Nabídka řešení CRM pomocí Obsah: Popis systému SugarCRM 2 Cena 3 Moduly a funkce 4 o Hlavní stránka 5 o Kalendář 6 o Obchody 7 o Reklamace 8 o Firmy 9 o Firmy detail 10 o Osoby 11 o Reporty 12 Testovací

Více

8 KROKŮ JAK ZÍSKAT FIREMNÍ ZÁKAZNÍKY

8 KROKŮ JAK ZÍSKAT FIREMNÍ ZÁKAZNÍKY NOVINKA 8kr okůj a kz í s ka t fir e mní z á ka z ní ky J e dnoduc hýnávodkr okz akr oke m Pr ů v o d c ep r ov š e c h n y, k d oc h t ě j í z í s k a t n o v éz a k á z k yuf i r e m ING. PAVEL HRDLIČKA

Více

60 a tři sexy nadpisy článků, po kterých vaši čtenáři touží

60 a tři sexy nadpisy článků, po kterých vaši čtenáři touží 60 a tři sexy nadpisy článků, po kterých vaši čtenáři touží Jak., který Příklad: Jak napsat článek, který vám přivede návštěvnost Jak. v x jednoduchých krocích Příklad: Jak založit blog ve třech jednoduchých

Více

MAPOVÁNÍ TÉMATU PRO PROJEKT

MAPOVÁNÍ TÉMATU PRO PROJEKT MAPOVÁNÍ TÉMATU PRO PROJEKT Zapřemýšlej o tématu, kterému by ses chtěl/a věnovat. Co pálí tvé okolí? Co se nelíbí tobě, tvým spolužákům, kamarádům? Nebo tvým rodičům, sourozencům, ostatním v rodině? A

Více

P R Ů M Y S L O V Ý M A R K E T I N G

P R Ů M Y S L O V Ý M A R K E T I N G P R Ů M Y S L O V Ý M A R K E T I N G 5 ZS, akad.rok 2014/2015 Průmyslový marketing - VŽ 1 M A R K E T I N G O V Ý I N F O R M A Č N Í S Y S T É M ZS, akad.rok 2014/2015 Průmyslový marketing - VŽ 2 Mnoho

Více

Finanční gramotnost pro SŠ -4. modul Rodinný rozpočet

Finanční gramotnost pro SŠ -4. modul Rodinný rozpočet Modul č. 4 Ing. Miroslav Škvára O rozpočtu: Jak na to Rozpočet Rozpočetje obecně seznam veškerých plánovaných příjmů a výdajů. Existuje: Státní rozpočet Obecní rozpočet (domácí účetnictví) Rozpočet stavby

Více

Obsah. Úvod 7 Zpětná vazba od čtenářů 7 Dotazy 8 Errata 8 Poznámka k aktuálnosti 8 Konvence použité v knize 8

Obsah. Úvod 7 Zpětná vazba od čtenářů 7 Dotazy 8 Errata 8 Poznámka k aktuálnosti 8 Konvence použité v knize 8 Obsah Úvod 7 Zpětná vazba od čtenářů 7 Dotazy 8 Errata 8 Poznámka k aktuálnosti 8 Konvence použité v knize 8 KAPITOLA 1 Mechanismy fungování sociálních sítí 9 Jak funguje Facebook 11 Jak sociální sítě

Více

Magazín OSOBNÍ ROZVOJ. OSOBNÍ ROZVOJ je výjimečný projekt, který představuje novou vizi a klade důraz na originalitu a kvalitu života.

Magazín OSOBNÍ ROZVOJ. OSOBNÍ ROZVOJ je výjimečný projekt, který představuje novou vizi a klade důraz na originalitu a kvalitu života. PROFIL ČASOPISU je unikátní titul, který nabízí pestrý mix témat, příběhů a inspirací pro zkvalitnění soukromého i profesního života, věnuje se aktuálním současným fenoménům a trendům života ve všech oblastech

Více

Segmenty zákazníků Status 2012

Segmenty zákazníků Status 2012 Marketing v praxi Kdo je váš zákazník? Zamyslete se nad tím, kdo je váš zákazník? Jaké chcete mít zákazníky? Kterou skupinu zákazníků můžete lehce a s rozumnými náklady získat? Jakým způsobem můžete konkrétní

Více

Během několika minulých let jsem objevil kouzlo jednoduchých rutinních

Během několika minulých let jsem objevil kouzlo jednoduchých rutinních 14. ZJEDNODUŠENÍ DENNÍHO REŽIMU Během několika minulých let jsem objevil kouzlo jednoduchých rutinních návyků zvláště ráno a večer. Takové pravidelné návyky vás mohou nabít energií pro celý den a zároveň

Více

Mozaika rozvojových aktivit Školy manažerského rozvoje

Mozaika rozvojových aktivit Školy manažerského rozvoje Mozaika rozvojových aktivit Školy manažerského rozvoje Mozaika rozvojových aktivit Management by Resultes je na výsledky orientovaný systém rozvoje měkkých, manažerských, obchodních a systémových kompetencí

Více

Leady & MERK Integrace Microsoft Dynamics CRM s aplikacemi Leady a MERK

Leady & MERK Integrace Microsoft Dynamics CRM s aplikacemi Leady a MERK Integrace Microsoft Dynamics CRM s aplikacemi Leady a MERK Strana 1 z 12 Obsah 1. Leady... 3 a. Shrnutí... 3 b. Popis modulu... 3 c. Technické podrobnosti o modulu... 5 2. MERK... 6 a. Shrnutí... 6 b.

Více

Nemáte Žádné Reference?

Nemáte Žádné Reference? Nemáte Žádné Reference? Pak mám pro vás dobrou zprávu. Každý začíná s tím, že žádné nemá. Všichni ale musíme odněkud začít. Z vlastní zkušenosti se mi nesčetněkrát potvrdilo, že když umístíte reference,

Více

Market Intelligence Cesta k poznání trhu

Market Intelligence Cesta k poznání trhu Market Intelligence Cesta k poznání trhu Petr Šmíd, Consulting České spořitelny, a.s. smid@consultingcs.cz INSOURCE 2008:Konference o profesionálních informačních zdrojích pro obchod, management, marketing

Více

Obsah ČÁST I JAK SE UCHÁZET O ZÁKAZNÍKY NA WEBU KAPITOLA 1

Obsah ČÁST I JAK SE UCHÁZET O ZÁKAZNÍKY NA WEBU KAPITOLA 1 Obsah O autorech 11 Poděkování 13 Předmluva 15 Úvod 17 Proč byste se měli přečíst tuto knihu 17 Co tato kniha obsahuje 18 Jak používat tuto knihu 19 Zpětná vazba od čtenářů 20 Errata 20 ČÁST I JAK SE UCHÁZET

Více

Prodej to! Návod jak na to. Filip Novák, DiS.

Prodej to! Návod jak na to. Filip Novák, DiS. Prodej to! Návod jak na to Filip Novák, DiS. Obsah 1 1. Obsah 2. Lidé nakupují to, co potřebují, ale i to, pro co se nadchnou a nepotřebují 3. Neprodávejte produkt, ale celou zkušenost 4. Demonstrujte

Více

5 + 1 věc, kterou potřebuje každý dobrý marketingový příběh

5 + 1 věc, kterou potřebuje každý dobrý marketingový příběh 5 + 1 věc, kterou potřebuje každý dobrý marketingový příběh 2014 Michal Garšic Tato publikace, ani žádná její část nesmí být kopírována, rozmnožována, ani poskytována třetím osobám. Také nesmí být šířena

Více

Základní informace o námi nabízených a projektově ověřených akreditovaných kurzech:

Základní informace o námi nabízených a projektově ověřených akreditovaných kurzech: Základní informace o námi nabízených a projektově ověřených akreditovaných kurzech: 1.AKTIVIZAČNÍ TECHNIKY: 1.Psychologická gramotnost pedagoga (rozsah 25 hodin, třídenní celodenní kurz) Prožitkový seminář

Více

Sonda do života manažerů v ČR I.

Sonda do života manažerů v ČR I. Sonda do života manažerů v ČR I. Závěrečná zpráva Říjen 2011 Nobody s Unpredictable Pozadí projektu Česká manažerská asociace ve spolupráci s výzkumnou agenturou Ipsos a Svazem průmyslu a dopravy ČR realizovali

Více

Nadace VIA, T Mobile a Tomáš Feřtek (EDUin) Jiří Závozda (Lidové noviny) uvádějí

Nadace VIA, T Mobile a Tomáš Feřtek (EDUin) Jiří Závozda (Lidové noviny) uvádějí Nadace VIA, T Mobile a Tomáš Feřtek (EDUin) Jiří Závozda (Lidové noviny) uvádějí Jak nabídnout své téma médiím V této dílně se dozvíte, jak efektivně P komunikovat s novináři, a naučíte se dívat na vlastní

Více

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. a.s. Ž Ď Á R N A D S Á Z A V O U VÝZVA

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. a.s. Ž Ď Á R N A D S Á Z A V O U VÝZVA Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky a.s. Ž Ď Á R N A D S Á Z A V O U VÝZVA k podání nabídky na dodávku vzdělávacích služeb ORLZ CZ.04.1.03 Vzdělávání

Více

EKONOMICKÝ A LOGISTICKÝ SOFTWARE. Luhačovice 24.10.2013

EKONOMICKÝ A LOGISTICKÝ SOFTWARE. Luhačovice 24.10.2013 EKONOMICKÝ A LOGISTICKÝ SOFTWARE Luhačovice 24.10.2013 CRM řízení vztahů se zákazníky CRM - je zkratka z anglického Customer Relationship Management a označují se tak systémy pro řízení vztahů se zákazníky.crm

Více

Škola manažerského rozvoje s. r. o. vzdělávání, koučování, diagnostika, psychoterapie. Mozaika rozvojových aktivit Školy manažerského rozvoje

Škola manažerského rozvoje s. r. o. vzdělávání, koučování, diagnostika, psychoterapie. Mozaika rozvojových aktivit Školy manažerského rozvoje Škola manažerského rozvoje s. r. o. vzdělávání, koučování, diagnostika, psychoterapie Mozaika rozvojových aktivit Školy manažerského rozvoje Mozaika manažerského rozvoje Management by Resultes je na výsledky

Více

REGISTRACE - ARGUMENTY

REGISTRACE - ARGUMENTY REGISTRACE - ARGUMENTY Já už jsem toho vyzkoušel(a) tolik a nikde jsem nebyl(a) úspěšný(á) V přímém prodeji jde především o vytrvalost a cílevědomost. Pokud je kvalitní produkt prodává se sám. Máte možnost

Více

Dobrý den. Jmenuji se David Pertl. Můžete mě kontaktovat: Telefonicky: 777 166 889 E-mailem: pertldav@fit.cvut.cz Skype: david.

Dobrý den. Jmenuji se David Pertl. Můžete mě kontaktovat: Telefonicky: 777 166 889 E-mailem: pertldav@fit.cvut.cz Skype: david. Dobrý den. Jmenuji se David Pertl. Můžete mě kontaktovat: Telefonicky: 777 166 889 E-mailem: pertldav@fit.cvut.cz Skype: david.pertl Microsoft Dynamics CRM Online Přihlašovací údaje Otevřete si stránku

Více

KURZY PRO PRACOVNÍKY MATEŘSKÝCH ŠKOL, PŘÍPRAVNÝCH TŘÍD A DALŠÍCH PŘEDŠKOL. ZAŘÍZENÍ NABÍDKA 1. POLOLETÍ, PLZEŇSKÝ KRAJ VE ŠKOLCE SE SPOLU DOMLUVÍME

KURZY PRO PRACOVNÍKY MATEŘSKÝCH ŠKOL, PŘÍPRAVNÝCH TŘÍD A DALŠÍCH PŘEDŠKOL. ZAŘÍZENÍ NABÍDKA 1. POLOLETÍ, PLZEŇSKÝ KRAJ VE ŠKOLCE SE SPOLU DOMLUVÍME KURZY PRO PRACOVNÍKY MATEŘSKÝCH ŠKOL, PŘÍPRAVNÝCH TŘÍD A DALŠÍCH PŘEDŠKOL. ZAŘÍZENÍ NABÍDKA 1. POLOLETÍ, PLZEŇSKÝ KRAJ VE ŠKOLCE SE SPOLU DOMLUVÍME PRÁCE S DĚTMI Z JAZYKOVĚ ODLIŠNÉHO PROSTŘEDÍ TERMÍN:

Více

Podpora podnikavosti. Pro začínající podnikatele Pro rodinné firmy Pro řemeslníky Pro ženy v podnikání rady, tipy a doporučení z praxe

Podpora podnikavosti. Pro začínající podnikatele Pro rodinné firmy Pro řemeslníky Pro ženy v podnikání rady, tipy a doporučení z praxe Podpora podnikavosti Pro začínající podnikatele Pro rodinné firmy Pro řemeslníky Pro ženy v podnikání rady, tipy a doporučení z praxe Začínající podnikatelé Konference projektu CAMPUS 29. září 2014 Klesá

Více

www.milionoveimperium.cz

www.milionoveimperium.cz www.milionoveimperium.cz David Kirš, autor Miliónového impéria a EmailAcademy uvádí ebook WEB MILIONÁŘE A KRUH BOHATSTVÍ Tento ebook (dokument) můžete šířit a přeposílat dále, ale pouze jako celek. Není

Více

ŘÍZENÍ VZTAHU SE ZÁKAZNÍKY 2 CRM úvodní informace, podstata CRM konkurenční výhoda a zdroje

ŘÍZENÍ VZTAHU SE ZÁKAZNÍKY 2 CRM úvodní informace, podstata CRM konkurenční výhoda a zdroje ŘÍZENÍ VZTAHU SE ZÁKAZNÍKY 2 CRM úvodní informace, podstata CRM konkurenční výhoda a zdroje 2sem Ing. Některé významné/důležité pojmy - diskuse cílem je je zisk EZ odlišení se je je nutno zaujmout změna

Více

praha a brno červenec prosinec 2009

praha a brno červenec prosinec 2009 profesní semináře praha a brno červenec prosinec 2009 budete vynikat Proč Tutor? Široká nabídka seminářů Veřejné nebo zakázkové firemní kurzy Kvalitní a profesionální lektorský tým Moderní učebny v centru

Více

Tomáš Hájek. Direct marketing 2011

Tomáš Hájek. Direct marketing 2011 Tomáš Hájek Direct marketing 2011 Co je ADMAZ??? Profesní sdružení firem Lobbystická organizace Organizátor konferencí a soutěží Nositel etických standardů www.admaz.cz Historie za minutku Nejbližší budoucnost?

Více

Přehled metod UX výzkumu. Jan Rudinský

Přehled metod UX výzkumu. Jan Rudinský Přehled metod UX výzkumu Jan Rudinský Zkratka UX je již běžnou součástí slovníku všech, kdo se pohybují v oblasti digitálního technologií a marketingu. Využívání metod a přístupu User experience se typicky

Více

Učební plán. Celkový počet vyučovacích hodin 50. Počet hodin teoretické přípravy 22 Počet hodin praktická přípravy 22 Počet hodin zkoušek 6

Učební plán. Celkový počet vyučovacích hodin 50. Počet hodin teoretické přípravy 22 Počet hodin praktická přípravy 22 Počet hodin zkoušek 6 Učební plán Modul č. 1 Legislativní Cílem tohoto modulu je vymezení podnikání a právních norem, praktické seznámení posluchačů s otázkami legislativními, poukázat na možnosti podnikání v ČR. Naučit jej

Více

Dotazník pro osoby starší 50 let

Dotazník pro osoby starší 50 let Dotazník pro osoby starší 50 let Aktivní stárnutí můžeme charakterizovat jako zdravý a aktivní životní styl, který má pozitivní dopad na celkovou životní spokojenost osob starších 50 let. Důležitou součástí

Více

Cashflow kvadrant - Robert Kiyosaki

Cashflow kvadrant - Robert Kiyosaki Cashflow kvadrant - Robert Kiyosaki Pracovní list pro ZŠ Co Vás napadne při pojmu cashflow [kešflou] kvadrant? Že tomuto pojmu vůbec nerozumíte? Že je to nějaké cizí slovo? Možná jste už někdy na toto

Více

Hodnocení webových stránek města Žamberk 2012 - PDF report. 2 Náhled dotazníku 4. 3 Statistika respondentů 7

Hodnocení webových stránek města Žamberk 2012 - PDF report. 2 Náhled dotazníku 4. 3 Statistika respondentů 7 Hodnocení webových stránek města Žamberk 2012 Obsah 1 Základní údaje 3 2 Náhled dotazníku 4 3 Statistika respondentů 7 4 Přehled odpovědí 8 1. Jak obtížná je orientace na našich webových stránkách?.............................

Více

Helios Easy. integrované řešení pro řízení

Helios Easy. integrované řešení pro řízení integrované řešení pro řízení Skupina ASSECO je jedním z nejvýznamnějších softwarových domů ve střední Evropě. Chcete držet své náklady více pod kontrolou? Potřebujete, aby vaše investice měly rychlou

Více

Dilo vyžaduje ochranu dle autorského zákona.

Dilo vyžaduje ochranu dle autorského zákona. 02 Metodika a pracovní listy s úkoly pro žáky pro zpracování cvičné marketingové nabídky produktů malého hospodářského dvora v předmětu Marketing pro obor Ekonomika a podnikání Dilo vyžaduje ochranu dle

Více

Plánování = ½ úspěchu webového projektu

Plánování = ½ úspěchu webového projektu Plánování = ½ úspěchu webového projektu Petr Bechyně BARTON STUDIO s.r.o. Čím snadněji se něco udělá, tím obtížněji se to pak mění. Engův princip Proč plánovat Aby se vám vynaložený čas i peníze zúročily.

Více

Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy

Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy Pracovní sešit - krok za krokem Renata Králová Petr Zeman Co je to webinář? Webinář je seminář prostřednictvím internetu. Slouží především k představení vašich

Více

LINKED AKADEMIE. Informace pro partnery PROČ PODPOŘIT? PROČ LINKED AKADEMIE?

LINKED AKADEMIE. Informace pro partnery PROČ PODPOŘIT? PROČ LINKED AKADEMIE? LINKED AKADEMIE Informace pro partnery PROČ LINKED AKADEMIE? LinkedIn je nejrychleji rostoucí profesní sociální síť Je efektivním nástrojem k k budování expertní značky hledání práce získávání nových klientů

Více

Vesnice jako místo spotřeby. Ing. Dana Posádová

Vesnice jako místo spotřeby. Ing. Dana Posádová Vesnice jako místo spotřeby Ing. Dana Posádová 1 O čem budeme mluvit Kdo jsem Spotřebitel a spotřeba Na co si dát pozor při nakupování Nebezpečí reklamních sdělení Marketingové komunikace Osobní prodej

Více

Akční nabídka marketingového řešení pro neziskové organizace

Akční nabídka marketingového řešení pro neziskové organizace Akční nabídka marketingového řešení pro neziskové organizace Varianta BASIC Obsahem balíčku je: webová stránka včetně: redakčního systému umožňujícího snadnou úpravu obsahu i neprofesionálním uživatelům,

Více

Obsah. Úvod 9 Členění knihy 10

Obsah. Úvod 9 Členění knihy 10 Obsah Úvod 9 Členění knihy 10 KAPITOLA 1 Copywriting 11 Práce copywritera 11 Jak se stát dobrým copywriterem 12 Jak začít 15 Co budete psát 15 O čem budete psát 16 Proč budete psát 17 Pro koho budete psát

Více

Obsah. Začínáme. 1 Úvod do Adobe Acrobatu. 2 Zkoumáme pracovní plochu

Obsah. Začínáme. 1 Úvod do Adobe Acrobatu. 2 Zkoumáme pracovní plochu Obsah Začínáme 1 Úvod do Adobe Acrobatu 2 Zkoumáme pracovní plochu O knize Oficiální výukový kurz.....................14 Acrobat Professional a Acrobat Standard...........14 Předpoklady.....................................15

Více

Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Určitě sami dobře víte, že lidé neradi dávají doporučení na finanční zprostředkovatele.

Více

MORAVSKÁ VYSOKÁ ŠKOLA OLOMOUC

MORAVSKÁ VYSOKÁ ŠKOLA OLOMOUC MORAVSKÁ VYSOKÁ ŠKOLA OLOMOUC partner pro byznys inovace MORAVSKÁ VYSOKÁ ŠKOLA OLOMOUC Hlavní zaměření: Odborná specializace: EKONOMIKA a MANAGEMENT Inovační management Informační a komunikační technologie

Více

Neziskový inkubátor Nadace OKD

Neziskový inkubátor Nadace OKD Neziskový inkubátor Nadace OKD Nadace OKD je již šestým rokem strategickým partnerem neziskových aktivit v Moravskoslezském kraji. Do komunity v průměru investuje 50 milionů korun ročně. V dubnu roku 2013

Více

tipů, jak zlepšit PPC kampaně před Vánoci

tipů, jak zlepšit PPC kampaně před Vánoci 5 tipů, jak zlepšit PPC kampaně před Vánoci Vánoční období je pro velkou část firem klíčové. Je proto přirozené, že se větší část marketingového rozpočtu typicky soustředí právě do posledních měsíců v

Více

MŮJ ZAČÁTEČNÍ BOJ S NÁVŠTĚVNOSTÍ

MŮJ ZAČÁTEČNÍ BOJ S NÁVŠTĚVNOSTÍ TŘETÍ STRATEGIE: NÁVŠTĚVNOST V minulých videích jsem vám ukázal, jak správně vytvořit produktovou sekvenci a opravdu znásobit hodnotu i zisk z každého zákazníka. Dále, jak zvýšit konverzi, aby každou z

Více

JAN NOVÁK. Manažerské kompetence. Dynamičnost Cílesměrnost Pečlivost (odpovědnost) -0,59 -0,93

JAN NOVÁK. Manažerské kompetence. Dynamičnost Cílesměrnost Pečlivost (odpovědnost) -0,59 -0,93 HODNOCENÍ Z DEVELOPMENT CENTRA Jméno a příjmení hodnoceného: JAN NOVÁK A. Manažerské kompetence,2 Manažerské kompetence,1 -,2 -,4 Psychická stabilita Dynamičnost Cílesměrnost Pečlivost (odpovědnost) Předvídání

Více

JAKÉ PŘEDSTAVY MAJÍ ZAMĚSTNANCI?

JAKÉ PŘEDSTAVY MAJÍ ZAMĚSTNANCI? Co můžete očekávat od outplacementu? Outplacement - podpora odcházejících zaměstnanců - se stal běžně dostupnou službou, kterou může zaměstnavatel využít pro zmírnění dopadů propouštění. Z pohledu firem-zaměstnavatelů

Více

KATEDRA ŘÍZENÍ PODNIKU. Obchodní, organizační, personální plán, IT

KATEDRA ŘÍZENÍ PODNIKU. Obchodní, organizační, personální plán, IT Business model KATEDRA ŘÍZENÍ PODNIKU Obchodní, organizační, personální plán, IT Mapa cílů Vyšší zisk Vyšší tržby Finanční stabilita image Rozšíření na další trhy Navýšení stávajícíc h tržních podílů Udržení

Více

Jak dát vědět zákazníkům o svých výrobcích a službách. Věra Staňková

Jak dát vědět zákazníkům o svých výrobcích a službách. Věra Staňková Jak dát vědět zákazníkům o svých výrobcích a službách Věra Staňková Hlavní motto Když neděláte marketing, stane se něco hrozného, totiž NIC Víte, kam směřujete? Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit,

Více

ÚROVEŇ REKLAMNÍCH STUDIE A MARKETINGOVÝCH SLUŢEB V ČESKÉ REPUBLICE 2005. Studie: Úroveň reklamních a marketingových služeb v ČR 2005 1/6

ÚROVEŇ REKLAMNÍCH STUDIE A MARKETINGOVÝCH SLUŢEB V ČESKÉ REPUBLICE 2005. Studie: Úroveň reklamních a marketingových služeb v ČR 2005 1/6 ÚROVEŇ REKLAMNÍCH A MARKETINGOVÝCH SLUŢEB V ČESKÉ REPUBLICE 2005 STUDIE Studie: Úroveň reklamních a marketingových služeb v ČR 2005 1/6 REKLAMNÍ A MARKETINGOVÝ TRH V ČESKÉ REPUBLICE V ROCE 2005 Sektor

Více

Case Study. Google Apps: Krok do 21. století. Kterých témat se case study týká?

Case Study. Google Apps: Krok do 21. století. Kterých témat se case study týká? Case Study Google Apps: Krok do 21. století Kterých témat se case study týká? Změna firemní kultury Vysoké nároky na funkcionalitu Úspora firemních nákladů 1 Kdo je ANNONCE? 2 Výchozí podmínky Annonce

Více

7.23 Pojetí vyučovacího předmětu Etika a etiketa

7.23 Pojetí vyučovacího předmětu Etika a etiketa 7.23 Pojetí vyučovacího předmětu Etika a etiketa Obecné cíle výuky Etiky a etikety Předmět a výuka je koncipována tak, aby vedla žáky k pochopení zákonitostí slušných mezilidských vztahů v různých společnostech,

Více

Miliónový rok. David Kirš a Bohdana Kabátová www.milionovyrok.cz

Miliónový rok. David Kirš a Bohdana Kabátová www.milionovyrok.cz Miliónový rok David Kirš a Bohdana Kabátová www.milionovyrok.cz ÚSPĚCH NENÍ ŽÁDNÉ TAJEMSTVÍ ZPŮSOB MYŠLENÍ + VĚCI DĚLAT MÁTE JEDEN CÍL OVLÁDAT ENERGII (život sám i hmotné věci v něm jsou energie) (otevřete

Více

Koncepce rozvoje knihoven ČR na. Vsetín 24.4.2013 Národní knihovna ČR vit.richter@nkp.cz

Koncepce rozvoje knihoven ČR na. Vsetín 24.4.2013 Národní knihovna ČR vit.richter@nkp.cz Koncepce rozvoje knihoven ČR na léta 2011 2015 Vsetín 24.4.2013 Národní knihovna ČR vit.richter@nkp.cz Dostupnost internetu kdykoliv a kdekoliv Prodej a využívání eknih Autorský zákon Masová digitalizace

Více

Staň se královnou svého života!

Staň se královnou svého života! Chceš být žena, která ví, co v životě chce, kam směřuje a proč? Chceš si být vědoma svých darů a předností a dokázat se za ně ocenit? Chceš se přestat trápit se svými nedostatky, ale naučit se s nimi pracovat?

Více

Jak na média. praktická část 23. 4. 2015. Mgr. Ivo Čermák

Jak na média. praktická část 23. 4. 2015. Mgr. Ivo Čermák Jak na média praktická část 23. 4. 2015 Mgr. Ivo Čermák Jak vytvářet mediálně atraktivní tiskové zprávy Správná struktura tiskové zprávy Na jaká média cílit Jak správně komunikovat s médii Obsah setkání

Více

To vše odděleně! Přitom mají stejný cíl: spokojeného zákazníka.

To vše odděleně! Přitom mají stejný cíl: spokojeného zákazníka. Firmy investují nemalé prostředky do posílení loajality zákazníků, zjišťování jejich spokojenosti a vnímání značky. Další prostředky směřují do výběru a motivace zaměstnanců, tréninků a školení, do průzkumů

Více

JIŘÍ MAZUR. www.zivotnapravestrane.cz

JIŘÍ MAZUR. www.zivotnapravestrane.cz JIŘÍ MAZUR 13 TAJEMSTVÍ CESTY NA PRAVOU STRANU Efektivita úspěchu a skvělého života Efektivní jednání v životě Efektivní jednání v podnikání Získat co nejvíce s co nejmenším úsilím = čas = peníze! Být

Více

Autor: Gennadij Kuzněcov VY_32_INOVACE_1275_Marketingová komunikace. Osobní prodej_pwp

Autor: Gennadij Kuzněcov VY_32_INOVACE_1275_Marketingová komunikace. Osobní prodej_pwp Autor: Gennadij Kuzněcov VY_32_INOVACE_1275_Marketingová komunikace. Osobní prodej_pwp STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA a STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ, Česká Lípa, 28. října 2707, příspěvková organizace Název školy:

Více

Centrum služeb pro podnikání s.r.o. Kurz: PŘÍPRAVA NA PŘIJÍMACÍ POHOVOR. 2013, I. verze (LP)

Centrum služeb pro podnikání s.r.o. Kurz: PŘÍPRAVA NA PŘIJÍMACÍ POHOVOR. 2013, I. verze (LP) PŘÍPRAVA NA PŘIJÍMACÍ POHOVOR Centrum služeb pro podnikání s.r.o. 2013, I. verze (LP) 1 OBSAH 1. ÚVOD 3 2. SLEDOVÁNÍ NABÍDEK ZAMĚSTNÁNÍ 4 3. MOTIVAČNÍ DOPIS..5 4. JAK NAPSAT ŽIVOTOPIS 7 5. ČEHO SE VYVAROVAT

Více

Dotazník pro rodiče. Mateřská škola Letovice. Třebětínská 28/19, okres Blansko, příspěvková organizace

Dotazník pro rodiče. Mateřská škola Letovice. Třebětínská 28/19, okres Blansko, příspěvková organizace Dotazník pro rodiče Vážení rodiče, zjistili jsme díky dotazníku Váš pohled a názor na úroveň naší školy. Vaše anonymní odpovědi jsou nám cenným vodítkem a inspirací ke zkvalitnění naší práce. Vrátilo se

Více

Musím se zaregistrovat, abych mohl(a) platit pomocí Platební brány?

Musím se zaregistrovat, abych mohl(a) platit pomocí Platební brány? PLATEBNÍ BRÁNA ČASTO KLADENÉ DOTAZY - FAQ Co je to Platební brána? Platební brána je jednoduchá a bezpečná platební metoda. Platební brána umožňuje realizovat on-line platby za zboží a služby pomocí internetového

Více

O pracovní rehabilitaci

O pracovní rehabilitaci ÚŘAD PRÁCE O pracovní rehabilitaci Těžké slovo: pracovní rehabilitace Když je člověk osobou se zdravotním postižením, mám právo na pracovní rehabilitaci. Pracovní rehabilitace je služba úřadu práce. Pomůže

Více

O čem je Historická příležitost?

O čem je Historická příležitost? Pro partnery O čem je Historická příležitost? Historická příležitost je více jak 24týdenní online program o tom, jak vydělat na neopakovatelné politicko-ekonomické změně důchodového systému v České republice,

Více

Jsme reklama v Supermarketu.

Jsme reklama v Supermarketu. Jsme reklama v Supermarketu. InstoreRadio vzbuzuje emoce! InstoreRadio je přes satelit vysílaný hudební a informační program, díky kterému supermarket zpříjemňuje nákup zákazníkům. Tyto programy jsou oblíbené,

Více

Střední průmyslová škola strojnická Olomouc tř.17. listopadu 49. Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Výuka moderně

Střední průmyslová škola strojnická Olomouc tř.17. listopadu 49. Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Výuka moderně Střední průmyslová škola strojnická Olomouc tř.17. listopadu 49 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Výuka moderně Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0205 Šablona: VI/2 Sada: 2 Číslo

Více

Projektové řízení. Ing. Miroslav Žilka, Ph.D.

Projektové řízení. Ing. Miroslav Žilka, Ph.D. Projektové řízení Ing. Miroslav Žilka, Ph.D. Týmová spolupráce Prezentační dovednosti Kreativita Projekt REHP Kalkulace nákladů Přesvědčivost Rozpočet TE hodnocení projektů Diplomacie Zásady projektového

Více

www.ubytovani-levne.cz

www.ubytovani-levne.cz Představujeme vám katalog kvalitního ubytování Vážení partneři, katalog ubytovani-levne.cz je ambiciózní projekt, který na jednom místě sdružuje informace o ubytování v přímém napojení na tipy na výlety.

Více

management Komplexní program rozvoje manažerů 4MOTION TM Cesta vzhůru

management Komplexní program rozvoje manažerů 4MOTION TM Cesta vzhůru 4MOTION TM Komplexní program rozvoje manažerů Cesta vzhůru management 4MOTION TM : Program rozvoje manažerů Manažerský rozvoj není událost, ale proces. Místo jednorázových interních školení zvolte komplexní

Více

7 barev v 1 Svatebním diáři Vyberte si tu svojí a ostatní jednoduše vytrhněte.

7 barev v 1 Svatebním diáři Vyberte si tu svojí a ostatní jednoduše vytrhněte. 7 barev v 1 Svatebním diáři Vyberte si tu svojí a ostatní jednoduše vytrhněte. Milá budoucí nevěsto! Je nám potěšením představit Vám zcela nový Svatební diář Smart. Na následujících stránkách se Vám pokusíme

Více

7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků

7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků 7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků 1. lekce Doporučení => nejlepší zdroj nových zakázek Malé a střední firmy dennodenně hledají ať už nové nebo staré, osvědčené marketingové taktiky

Více

JAK VYCVIČIT CONTENT DREAM TEAM

JAK VYCVIČIT CONTENT DREAM TEAM JAK VYCVIČIT CONTENT DREAM TEAM Jan Ambrož Komentovaná verze slajdů pro online čtenáře :-) 11. 6. 2014 CONTENT FIRST Tvorba obsahu si žádá tým. Obsahový tým. OBSAHOVÝ TÝM DŘÍVE? Zatímco dřív byl obsah

Více

6.23 Pojetí vyučovacího předmětu Marketing a management

6.23 Pojetí vyučovacího předmětu Marketing a management 6.23 Pojetí vyučovacího předmětu Marketing a management Obecné cíle výuky Marketingu a managementu Výuka předmětu marketing a management směřuje k pochopení a prohloubení vědomostí a dovedností o marketingu

Více

Ukazka knihy z internetoveho knihkupectvi www.kosmas.cz

Ukazka knihy z internetoveho knihkupectvi www.kosmas.cz Ukazka knihy z internetoveho knihkupectvi www.kosmas.cz Věnování: Tuto publikaci věnuji svým skvělým kolegům a výborným posluchačům. Oni jsou důvod, proč tuto práci dělám. Z každého školení odcházím bohatší

Více

Projekt byl financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Projekt byl financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Zvyšování adaptability a konkurenceschopnosti společnosti Ostrapack, s.r.o. a jejich zaměstnanců formou systematického vzdělávání na základě klíčových kompetencí zaměstnanců Projekt byl financován z prostředků

Více

ZADÁVACÍ DOKUMENTACE

ZADÁVACÍ DOKUMENTACE ZADÁVACÍ DOKUMENTACE zakázky na služby zadané ve zjednodušeném výběrovém řízení dle Příručky pro příjemce finanční podpory projektů operačního programu Rozvoj lidských zdrojů, v platném znění Název zakázky

Více

1. PŘESNÝ POSTUP KROK ZA KROKEM, JAK ZAČÍT POUŽÍVAT SYSTÉM APC

1. PŘESNÝ POSTUP KROK ZA KROKEM, JAK ZAČÍT POUŽÍVAT SYSTÉM APC Conversion Academy Živé vysílání 8 KROKŮ K AUTOMATIZOVANÉ PRODEJNÍ CESTĚ ZÁKAZNÍKA NA VAŠEM WEBU Co se dnes naučíte 1. PŘESNÝ POSTUP KROK ZA KROKEM, JAK ZAČÍT POUŽÍVAT SYSTÉM APC 1 Co se dnes naučíte 2.

Více

Tvorba podnikatelského plánu

Tvorba podnikatelského plánu Tvorba podnikatelského plánu Seminář A3RIP Řízení projektů 5. 12. 2012 Obsah 1. Proč se tvoří podnikatelský plán / projekt 2. Hlavní zásady tvorby projektu 3. Návrh podnikatelského plánu 3a. Předběžná

Více

ucetni-program-pohoda.cz Uživatelský návod a nastavení Instalace str. 2 Uživatelské práva str. 3

ucetni-program-pohoda.cz Uživatelský návod a nastavení Instalace str. 2 Uživatelské práva str. 3 ucetni-program-pohoda.cz 2010 PVM výrobní modul pro ekonomický systém POHODA Vaše konkurenční výhoda při vyřizování odběratelských objednávek, plánování a realizaci výroby, nákupu materiálu a služeb. Uživatelský

Více

Web je bezesporu nejrychleji měnícím se médiem, do kterého se

Web je bezesporu nejrychleji měnícím se médiem, do kterého se váš nový WEB Vážený zákazníku, velice si vážím vašeho zájmu o moje služby. Každý profesionál se snaží udělat zadanou práci co nejlépe. K tomu používá svoje osvědčené nástroje a získané Know-how. Věřím,

Více

Projekt pro školu. Naše planeta potřebuje pomoc

Projekt pro školu. Naše planeta potřebuje pomoc Projekt pro školu Naše planeta potřebuje pomoc Nezáleží na tom, ve které části světa žijete, stačí poslouchat zprávy nebo číst noviny, abyste si uvědomili, že naše planeta je v nebezpečí. Znečištěná voda,

Více

MODUL 1 ZAČÍNÁME S BLOGEM

MODUL 1 ZAČÍNÁME S BLOGEM MODUL 1 ZAČÍNÁME S BLOGEM V prvním modulu se dozvíte, jak vám blog může ve vašem podnikání pomoci. Stanovíte si téma blogu, jeho cíl a také cílového návštěvníka, kterému budete přizpůsobovat obsah na vašem

Více

Děláme vzdělávání JEDNODUCHÉ a ZÁBAVNÉ. Výstupy z dotazníku. Jaké máte pracoviště? Jaromírova 291/32 779 00 Olomouc, ČR. www.braintools.

Děláme vzdělávání JEDNODUCHÉ a ZÁBAVNÉ. Výstupy z dotazníku. Jaké máte pracoviště? Jaromírova 291/32 779 00 Olomouc, ČR. www.braintools. Děláme vzdělávání JEDNODUCHÉ a ZÁBAVNÉ Výstupy z dotazníku Jaké máte pracoviště? Vypracovala: Eva Veselá Jaromírova 291/32 779 00 Olomouc, ČR tel. 774 205 336 info@braintools.cz www.braintools.cz Obsah

Více

Centrum služeb pro podnikání s.r.o. MARKETING. 2013, I. verze (GH)

Centrum služeb pro podnikání s.r.o. MARKETING. 2013, I. verze (GH) MARKETING Centrum služeb pro podnikání s.r.o. 2013, I. verze (GH) Úvod Výukové materiály Centra služeb pro podnikání s.r.o. Vás budou provázet kurzem Marketing. Slouží pro ucelení informací a jako vodítko

Více

Jak uspět při hledání práce? Tereza Langová Pracovní portál Profesia.cz

Jak uspět při hledání práce? Tereza Langová Pracovní portál Profesia.cz Jak uspět při hledání práce? Tereza Langová Pracovní portál Profesia.cz 7. 5. 2015 Obsah Budování osobní značky Životopis Motivační dopis Pohovor Každý den můžete udělat něco pro svou budoucnost Reference

Více

Výstupy Učivo Průřezová témata

Výstupy Učivo Průřezová témata 5.2.5.2 Vzdělávací obsah vyučovacího předmětu VZDĚLÁVACÍ OBLAST: Informační a komunikační technologie PŘEDMĚT: Informatika ROČNÍK: 6. Výstupy Učivo Průřezová témata - orientuje se v druzích PC - vysvětlí

Více

SWOT ANALÝZA. Příloha č. 2, Pracovní list č. 1 SWOT analýza 28.4.2014. SWOT analýza - obsah. SWOT analýza. 1. Základní informace a princip metody

SWOT ANALÝZA. Příloha č. 2, Pracovní list č. 1 SWOT analýza 28.4.2014. SWOT analýza - obsah. SWOT analýza. 1. Základní informace a princip metody SWOT ANALÝZA 1 SWOT analýza - obsah 1. Základní informace a princip metody 2. Vnější a vnitřní faktory 3. Užitečné tipy a příklady z praxe 2 SWOT analýza I. ZÁKLADNÍ INFORMACE A PRINCIP METODY 3 1 SWOT

Více

Training centrum. Managing v praxi. Kvalitní kurz manažerské přípravy. Tibusant faccaep ediorrores. Liquis es nistis dolupta tionseque laccum.

Training centrum. Managing v praxi. Kvalitní kurz manažerské přípravy. Tibusant faccaep ediorrores. Liquis es nistis dolupta tionseque laccum. 4 2010 Training centrum Kvalitní kurz manažerské přípravy Managing v praxi Tibusant faccaep ediorrores. Liquis es nistis dolupta tionseque laccum. Editorial Vážení kolegové, v tomto čísle časopisu Manažer

Více

Podpora podnikatelek Reg. č. projektu CZ.1.04/3.4.04/00293

Podpora podnikatelek Reg. č. projektu CZ.1.04/3.4.04/00293 Reg. č. projektu CZ.1.04/3.4.04/00293 Projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR Společnost Ascari s.r.o. IČO: 284 04

Více

Projekt ŠANCE. o realizaci poradenského programu ŠANCE

Projekt ŠANCE. o realizaci poradenského programu ŠANCE Projekt ŠANCE Komplexní program podpory vzdělávání žáků a studentů ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA o realizaci poradenského programu ŠANCE Soukromá střední škola pro marketing a ekonomiku podnikání s.r.o., E. Basse 1142/9,

Více

Trendy: Růst významu analytického reportingu. Tomáš Pospíšil, Oracle Czech Olomouc, 6.3.2014

Trendy: Růst významu analytického reportingu. Tomáš Pospíšil, Oracle Czech Olomouc, 6.3.2014 Trendy: Růst významu analytického reportingu Tomáš Pospíšil, Oracle Czech Olomouc, 6.3.2014 Témata Údaje, informace, poznání Analytický reporting opravdu to někdo potřebuje? Aktivní

Více