V propagaci na mobilním internetu se nabízejí nové možnosti

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "V propagaci na mobilním internetu se nabízejí nové možnosti"

Transkript

1 04/2013 Vydáno V propagaci na mobilním internetu se nabízejí nové možnosti Nároky zákazníků na firmy se neustále zvyšují, a to platí i o dostupnosti služeb na mobilních zařízeních. Lidé očekávají, že budou mít všechny své oblíbené služby dostupné kdykoliv, kdekoliv a především pohodlně. Aby se ale peníze investované do mobilních aplikací vyplatily, musí se využít všechny možné cesty k propagaci. Vzrůstající nároky zákazníků a uživatelů nutí firmy investovat nemalé částky a úsilí do vývoje mobilních aplikací. Vývoj a realizace představuje ale pouze první krok k úspěchu v mobilním světě. Stejně podstatné, jako mít kvalitní a funkční aplikaci, je i distribuce aplikace mezi uživatele. Jedině tak je totiž samozřejmě možné opodstatnit a zhodnotit peníze investované do vývoje. Jako první se samozřejmě nabízejí všechny dostupné vlastní kanály inzerenta. Ty však k úspěšné distribuci aplikace často nestačí a je potřeba oslovit potenciální uživatele i jinými cestami. Možnosti mobilní reklamy jsou velmi rozmanité a je díky ní možné cílit třeba na zákazníky s konkrétním typem zařízení (např. pouze na lidi, kteří mají Samsung Galaxy S4). V blízké době navíc chystáme dvě zajímavé novinky, které mohou inzerentům pomoci zhodnotit své úsilí vložené do mobilního internetu. David Lorenc manažer Smobil Manažer služby Smobil.cz. Do Seznam.cz přišel v roce 2012 s cílem vybudovat obchodní tým pro prodej mobilní reklamy. Dříve působil v digitální agentuře Mather Adventures, kde se věnoval kampaním velkých klientů v mobilních službách a sociálních médií. Appklik První výraznou novinkou bude nový mobilní reklamní formát, který nese název AppKlik (viz obrázek níže). Navrhli jsme ho s jasným cílem: podpořit stahování aplikací pomocí maximálně efektivního formátu.

2 Appklik v mobilním telefonu. Součástí formátu je velká reklamní plocha, která poskytuje dostatek prostoru pro kreativní získání pozornosti uživatele, krátký popis aplikace, ikonu a tlačítko, kterým se uživatel dostane přímo do obchodu (AppStore nebo Google Play). Odtud už si aplikaci může jednoduše stáhnout a začít ji používat. V případě operačního systému ios se v AppKliku zobrazí i hodnocení aplikace. Formát bude k dispozici hned v několika aplikacích, které Seznam.cz připravuje v nejbližších měsících Super.cz a Sport.cz další budou následovat později. Do budoucna počítáme i s tím, že by se AppKlik objevoval i na mobilních stránkách. Podporovat bude možné aplikace pro operační systémy Andorid a ios. Mobilní PR články Jedním z nejoblíbenějších formátů na klasickém webu jsou PR články. Logickým krokem je proto jejich přítomnost i v mobilních aplikacích Super.cz a Sport.cz. Inzerenti tak budou schopni oslovit zcela nové publikum a vytěžit jeho potenciál.

3 PR článek v mobilním telefonu.

4 Zefektivněte své kampaně pomocí Nástroje pro práci s vyhledávacími dotazy Inzeráty Skliku se ve výsledcích vyhledávání na Seznam.cz řadí především dle součinu hodnot maximální nastavené ceny za proklik a jeho míry prokliku. Pokud chcete dostat inzeráty své společnosti na vrchní pozice, kde je pozornost uživatelů největší, máte dvě možnosti buď zvýšit cenu za proklik, nebo provést optimalizaci kampaní. A právě pro optimalizaci kampaní představil Seznam.cz před pár týdny velmi mocný nástroj Nástroj pro práci s vyhledávacími dotazy. Sklik již několik měsíců nabízí detailní (a na rozdíl od jiných nástrojů úplný, nefiltrovaný) pohled na dotazy, které spustily vaše klíčová slova ve volné a frázové shodě (http://napoveda.sklik.cz/cz/vytvarimekampan/klicova-slova/#shody_klicovych_slov). Díky tomu si můžete sledovat, co uživatelé, kterým se zobrazil váš inzerát, ve skutečnosti mohli hledat. Prodejce sportovního oblečení, který si v rozhraní zobrazil dotazy, které spustily klíčové slovo plavky ve volné shodě, viděl třeba následující výpis dotazů: David Velechovský manažer obchodního týmu PPC konzultace David je manažer obchodního týmu PPC konzultace. V Seznam.cz působí od roku 2011 a zastřešuje zde péči o největší klienty a agentury inzerující v Skliku. PPC reklamě se věnuje od roku Dříve působil v agentuře H1. Ve volném čase rád cestuje. Výpis klíčových slov. Mezi dotazy souvisejícími s koupí plavek se tam objevují i jiné, které již na první pohled naznačují, že daný člověk neměl pravděpodobně koupi plavek v úmyslu. Tyto dotazy vykazují samozřejmě velmi nízkou míru prokliku, a snižují kvalitu celého slova plavky. Dalším negativem je navíc fakt, že i uživatelé hledající tyto zjevně netransakční dotazy na inzeráty čas od času

5 kliknuli, ale nic neobjednali. Inzerent za takové návštěvníky tedy také zaplatil, aniž by u něj následně něco objednali. Inzerenti navíc dostávají přehled i o tom, jaká spojení by měli pomocí vylučujících slov (http://napoveda.sklik.cz/cz/vytvarime-kampan/klicova-slova/vylucujici-slova/) z dalšího zobrazování vyloučit. Jsou to především ta, která vykazovala velmi nízkou míru prokliku nebo velmi nízkou efektivitu z pohledu přivedeného obratu. V opačném případě, kdy se naopak schovávala slova žádoucí taková, která přiváděla objednávky nebo byla zajímavá z jiného důvodu bylo vhodné je do stávající sestavy nebo sestavy nové přidat s přesněji padnoucím inzerátem jako nová klíčová slova, aby inzerent zvýšil relevanci. S nedávno spuštěným Nástrojem pro práci s vyhledávacími dotazy je práce s těmito jednotlivými dotazy otázkou vteřin, tudíž optimalizace kampaní v Skliku je nyní výrazně efektivnější! Jak Nástroj pro práci s vyhledávacími dotazy funguje? Na konci řádku se statistikou každého dotazu, který se skrývá pod klíčovými slovy ve volné a frázové shodě, nyní najdete ikony plus a mínus. Statistika dotazů. Pokud na jednu z nich kliknete, dostanete se do nástroje, kde můžete zvolené slovo v požadovaném tvaru (lze přepsat ručně) přidat do vámi zvolené sestavy ve vámi požadovaném tvaru a shodě. Případně naopak slovo ve zvoleném tvaru v sestavě vyloučit. Dokonce jej můžete vyloučit na úrovni celé kampaně, a mít tak jistotu, že se v tomto spojení již nezobrazí klíčové slovo z žádné ze sestav této kampaně. Nad těmito dotazy se zároveň nachází i tlačítko Vybrané, po jehož prokliku pracujete se všemi označenými dotazy zároveň!

6 Přidání klíčových slov. Důsledné doplnění vylučujících slov a přidání klíčových slov nových, kde využijete data z hledaných dotazů, může výkon Vašich kampaní zvýšit až o desítky procent. Jinými slovy díky vyšší míře prokliku budete platit nižší cenu za proklik, takže výrazně srazíte průměrnou cenu, kterou musíte vynaložit na získání jedné objednávky. Nebo získat za stejnou cenu objednávek výrazně více! Nezapomínejte však, že pro maximální výkon je třeba tyto statistiky hlídat pravidelně a reagovat na nové dotazy, které se vám ve statistikách objeví. U konkurenčních a jiných velmi důležitých klíčových slov je vhodné sledovat reporty hledaných dotazů třeba i každý týden.

7 Hledejte a inzerujte pracovní nabídky jinak s Volná místa.cz Jakub Šumanský Společnost Seznam.cz představila nový pracovní portál Volná místa.cz. Umožňuje lidem získat snadno přehled o pracovních nabídkách a pomocí jediného kliku na ně reagovat. Odpadá dlouhé registrování. Zaměstnavatelé navíc určitě ocení bezplatnou základní inzerci a snadné vkládání inzerátu. Nový pracovní portál Volná místa.cz (http://www.volnamista.cz/) přichází s myšlenkou, že hledání zaměstnání nemusí být vůbec nic složitého a zdlouhavého, ba naopak. Hned na první stránce se uživatelům zobrazí chronologicky řazené (podle data vydání) inzeráty. Pomocí jednoduchých filtrů si následně mohou vybrat region, obor, případně výši úvazku, v jakém své nové povolání hledá. Tím veškeré další nastavování končí. Výhodou serveru Volná místa.cz je absence jakékoliv povinnosti se registrovat nebo například ukládat životopis. Stačí kliknout na nabídku, vložit svůj e- mail a vše je vyřízené. Změnou prošla i podoba inzerátů. Vše podstatné o nabízené pozici se vejde do 350 znaků. Jde tak o velice přímočarý přístup k hledání práce, se kterým si poradí i ti, kteří internet nevyužívají často. Nová podoba Volná místa.cz (http://www.volnamista.cz/) vychází vstříc uživatelům, kteří se sami nedokáží zařadit do kategorií, které nabízejí klasické pracovní portály či personální agentury, nebo chtějí zkusit úplně něco jiného. Hlavní myšlenkou Volných míst je, že když uživatelé uvidí všechny nové nabídky pracovních míst ve vybraném regionu na jednom místě, snáze se rozhodnou, co by mohli dělat, a budou si moci rychleji vybrat ze širšího spektra nabízených možností. Zjednodušením prošlo i samotné zadávání inzerátů, které je nyní mnohem rychlejší. Jedinou podmínkou je aktivní účet na Seznam.cz. Při vytváření této nové koncepce bylo myšleno také na

8 to, že existují zaměstnání, která jsou těžko zařaditelná. Z toho důvodu mohou zadavatelé nabídku práce označit až třemi různými štítky oborů, kam bude inzerát zařazen. Navíc si mohou pro různé pozice použít odlišné odpovědní ové adresy či telefonní čísla. Životopisy a telefonáty od uchazečů se tak vždy dostanou přímo k zodpovědné osobě. Volná místa.cz ocení nejen velké firmy, ale především živnostníci, malé a střední společnosti. Inzerenti si mohou vybrat mezi třemi podobami inzerátů. Základní formát je zdarma. Dalším druhem je zvýraznění nabízené pozice (první slova) za 59 korun nebo zvýraznění nadpisu + obrázek za 299 Kč. Možností, jak za tuto inzerci zaplatit, je také několik. Od využití Seznam.cz Peněženky, platební karty, či služby PayPal až po SMS platbu, která ale cenu zvýraznění pozice zvýší na 79 korun.

9 Co se děje v Seznamu Nová podoba internetové televize Stream.cz odstartovala Internetová televize Stream.cz (http://www.stream.cz) se představila v novém kabátě. Kromě redesignu určitě oceníte nepřetržitý přísun autorských pořadů, doplňkové informace k vybraným dílům nebo mobilní aplikaci. Nový Stream.cz se stává plnohodnotnou internetovou televizí nabízející vlastní obsah. Tomuto záměru odpovídá i jeho nový vzhled, který se soustředí hlavně na přehrávání videa ve velkém přehrávači a jednoduché hledání pořadů a jejich dílů. Redesignovaný Stream.cz nabídne kromě desktopové verze s responzivním designem i mobilní aplikaci. Ta je připravena pro platformu ios a Android. V Seznam.cz jsme odstartovali projekt Pět statečných Seznam.cz již několik let spolupracuje se sbírkou Bílá pastelka (http://www.bilapastelka.cz/). Pokud to jde, rádi pořadatele sbírky, Sjednocenou organizaci nevidomých a slabozrakých ČR, podpoříme i při dalších aktivitách. I proto seseznam.cz zapojil do zajímavého projektu Pět statečných. Ten upozorňuje na palčivý problém zaměstnávání osob se zrakovým postižením a přistupuje k němu novým způsobem. Jeho cílem je přispět k vyšší zaměstnanosti nevidomých tím, že se sami formou stáže představí uvnitř velkých firem a dokáží, že jsou pro práci stejně kvalifikovaní jako kdokoli jiný. Seznam.cz proto v září přijal na stáž do HR oddělení slabozrakou stážistku Danu (http://seznam.sblog.cz/2013/09/20/557). Díky kolegům z personálního si tak i Seznam.cz na vlastní kůži vyzkoušel, jak se může prolnout korporátní svět se světem osob s poruchou zraku. Sfinance.cz nabízí povinné ručení do Kč zdarma Srovnávač finančních produktů Sfinance.cz nabízí od druhé poloviny září 2013 roční povinné ručení až do výše tří tisíc korun zdarma. Tento bonus je možné získat po aktivaci Citi Life kreditní karty. Tu mohou získat všichni zájemci, kteří splní standardní podmínky pro žadatele o Citi Life kreditní kartu. Akci Povinné ručení zdarma mohou využít i ti, kterým bude končit stávající povinné ručení až v průběhu roku V takovém případě vstoupí nové povinné ručení v platnost až v den, kdy žadateli skončí to stávající. O povinné ručení s bonusem bude možné zažádat pouze on-line, a to prostřednictvím portálu Sfinance.cz (http://www.sfinance.cz/). Seznam.cz obdržel mezinárodní ocenění Stevie Awards Seznam.cz se umístil na třetím místě v kategorii Společnost roku - Internet a nová média v 10. ročníku mezinárodních obchodních cen Stevie Awards

10 (http://www.stevieawards.com/default.cfm?). Tuto cenu obdržel poprvé ve své historii. Cenu převzal obchodní ředitel Seznam.cz Michal Heisig čtrnáctého října v Barceloně. Toto ocenění se udílí za přínos společnosti v oblasti, v níž podniká. Seznam.cz obdržel bronzovou sošku v kategorii Společnost roku Internet a nová média. Na prvních dvou místech se v této kategorii umístil americký WordPress a maltská společnost NetRefer. Vyfotit, nabídnout a prodat. To nabízí nová mobilní aplikace Sbazar.cz V říjnu představil Seznam.cz novou mobilní aplikaci Sbazar.cz. Jednou z hlavních předností aplikace je rychlé a pohodlné zadávání inzerátu. Cílem aplikace je maximálně uživatelům zjednodušit zadávání inzerátů na Sbazar.cz. Aplikaci jsme vytvářeli tak, aby lidé nemuseli dlouze hledat fotoaparát nebo kabel od mobilu k vyfocení výrobku, který chtějí prodat. Díky nové aplikaci Sbazar.cz všechno udělají na jednom místě, a to během několika dotyků. Navíc nepřijdou ani o jednoduché prohlížení všech nabídek a možnost zavolat prodávajícímu přímo kliknutím na telefon uvedený u inzerátu.

1/2013. Vytvoření vlastních webových stránek nebylo nikdy snazší

1/2013. Vytvoření vlastních webových stránek nebylo nikdy snazší 1/2013 Vydáno 13. 5. Vytvoření vlastních webových stránek nebylo nikdy snazší Kvalitní firemní webové stránky jsou alfou a omegou podnikání. Zákazník při výběru produktů a služeb na internetu upřednostňuje

Více

Efektivita remarketingu v PPC kampaních. Pavel Pfauser

Efektivita remarketingu v PPC kampaních. Pavel Pfauser Efektivita remarketingu v PPC kampaních Pavel Pfauser Bakalářská práce 2015 UTB ve Zlíně, Fakulta multimediálních komunikací 2 UTB ve Zlíně, Fakulta multimediálních komunikací 3 UTB ve Zlíně, Fakulta multimediálních

Více

Jak využít nových ukazatelů v Skliku pro zvýšení výkonu kampaní?

Jak využít nových ukazatelů v Skliku pro zvýšení výkonu kampaní? 4/2014 Vydáno 11. 7. Jak využít nových ukazatelů v Skliku pro zvýšení výkonu kampaní? Na začátku června jsme všem inzerentům v Skliku zpřístupnili množství nových dat, která odhalují větší podrobnosti

Více

PPC inzerce Sklik od Seznam.cz

PPC inzerce Sklik od Seznam.cz PPC inzerce Sklik od Seznam.cz 1 Obsah 1. O Seznam.cz 2. Seznam.cz v číslech 3. Co je Sklik 4. Sklik v číslech 5. Sklik ve vyhledávací síti 6. Sklik v obsahové síti 7. Grafická inzerce v obsahové síti

Více

7 kroků pro úspěch na webu a sociálních sítích

7 kroků pro úspěch na webu a sociálních sítích 7 kroků pro úspěch na webu a sociálních sítích Miroslav Král Managing Partner společnosti market UP 1 Obsah Předmluva... 3 Webové stránky jako základ (nejen) online marketingu... 5 Správná homepage...

Více

Rychlokurz PPC reklamy

Rychlokurz PPC reklamy Rychlokurz PPC reklamy Obsah 1 Úvod do PPC reklamy... 3 1.1 Jak PPC reklama funguje a kde mohu inzerovat?... 3 1.2 PPC systémy v ČR... 3 1.3 Zahraniční PPC systémy... 3 1.4 Princip aukce... 4 1.5 Kolik

Více

Základy práce s Google AdWords TUTORIÁL

Základy práce s Google AdWords TUTORIÁL Základy práce s Google AdWords TUTORIÁL Obsah Obsah...2 1 Založení účtu Google AdWords...4 1.1 Kroky registrace...4 1.1.1 Zacílení zákazníků...5 1.1.2 Vytvoření reklamy...5 1.1.3 Výběr klíčových slov...6

Více

2/2014. Pohled na čísla: Rich media udrží déle pozornost lidí

2/2014. Pohled na čísla: Rich media udrží déle pozornost lidí 2/2014 Vydáno 21. 3. Pohled na čísla: Rich media udrží déle pozornost lidí Bannerové formáty reklam prošly v posledních letech obrovským vývojem. Inzerenti se již dávno nemusí spokojit ve svých kampaních

Více

1. Úvod, bez kterého to nejde... 3

1. Úvod, bez kterého to nejde... 3 J AK... PROVOZOVATÚSPĚŠNÝE SHOP Ana l y z uj t et r h Obj ev t ev a š es i l nés t r á nk y Pr opa guj t ev á šes hop Zí s k ej t ez á k a z ní k y Vy děl á v ej t e! Obsah 1. Úvod, bez kterého to nejde.......................

Více

Tři novinky v Skliku, díky kterým získáte přehled o tom, jak si vedete. časové omezení kampaně, které zabránilo zobrazení inzerátu v určitou hodinu;

Tři novinky v Skliku, díky kterým získáte přehled o tom, jak si vedete. časové omezení kampaně, které zabránilo zobrazení inzerátu v určitou hodinu; 4/2014 Vydáno 11. 7. Tři novinky v Skliku, díky kterým získáte přehled o tom, jak si vedete Jedním z nejúčinnějších reklamních kanálů současnosti je PPC. Inzerenti v aukci bojují o to, aby se jejich nabídka

Více

MODERNÍ PŘÍSTUP K ELEKTRONICKÉMU OBCHODU

MODERNÍ PŘÍSTUP K ELEKTRONICKÉMU OBCHODU VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA PODNIKATELSKÁ ÚSTAV INFORMATIKY FACULTY OF BUSINESS AND MANAGEMENT INSTITUTE INFORMATICS MODERNÍ PŘÍSTUP K ELEKTRONICKÉMU OBCHODU MODERN

Více

Internet není jen pro mladé aneb život on-line seniorů

Internet není jen pro mladé aneb život on-line seniorů 1/2014 Vydáno 20. 1. Internet není jen pro mladé aneb život on-line seniorů Česká populace nezadržitelně stárne. Tato skutečnost se promítá i do internetového světa, kde počet seniorů roste rychleji než

Více

Využití systému kontextové reklamy AdWords pro podporu prodeje ve společnosti Mironet

Využití systému kontextové reklamy AdWords pro podporu prodeje ve společnosti Mironet Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta informatiky a statistiky Vyšší odborná škola informačních služeb v Praze Petr Musil Využití systému kontextové reklamy AdWords pro podporu prodeje ve společnosti

Více

Reklamy na Facebooku

Reklamy na Facebooku Reklamy na Facebooku Účet uživatelský účet, v kterém jsou vytvářeny a spravovány jednotlivé kampaně. Kampaň všechny inzeráty, které byly od založení kampaně vytvořeny. Sestava Inzeráty, které byly za zvolené

Více

Základy práce s Sklikem TUTORIÁL

Základy práce s Sklikem TUTORIÁL Základy práce s Sklikem TUTORIÁL Obsah Obsah... 2 1 O Skliku... 4 1.1 Kde se inzeráty z Skliku zobrazují... 4 1.2 Proč právě Sklik?... 5 2 Založení účtu Skliku... 6 2.1 Registrace... 6 2.2 Přihlášení do

Více

Reklama v placených katalozích

Reklama v placených katalozích Reklama v placených katalozích Autor ebooku: Vladimír Znamenskiy Více než 2 000 000 reálných uživatelů každý měsíc hledají konkrétní služby v českých katalozích. Ty patří mezi nejefektivnější kanály on-line

Více

Internetový marketing

Internetový marketing Bankovní institut vysoká škola Praha Katedra podnikání a oceňování Internetový marketing Bakalářská práce Autor: Andrea Rabiencná Ekonomie a management malých a středních podniků Vedoucí práce: Doc. Ing.

Více

Reklama v placených katalozích

Reklama v placených katalozích Reklama v placených katalozích Autor ebooku: Vladimír Znamenskiy Více než 2 000 000 reálných uživatelů každý měsíc hledají konkrétní služby v českých katalozích. Ty patří mezi nejefektivnější kanály on-line

Více

E-marketing internetového obchodu moravskazahrada.cz. Martin Šoula

E-marketing internetového obchodu moravskazahrada.cz. Martin Šoula E-marketing internetového obchodu moravskazahrada.cz Martin Šoula Bakalářská práce 2014 PROHLÁŠENÍ AUTORA BAKALÁŘSKÉ PRÁCE Beru na vědomí, že: odevzdáním bakalářské práce souhlasím se zveřejněním své

Více

Obsah... 3. 1 Prohlášení... 6. 2 Předmluva... 7. 3 Co je nejdůležitější?... 8. 4 Produkt, cílová skupina, trh... 9

Obsah... 3. 1 Prohlášení... 6. 2 Předmluva... 7. 3 Co je nejdůležitější?... 8. 4 Produkt, cílová skupina, trh... 9 Chtěl bych poděkovat všem lidem v mém okolí, kteří mě svým přístupem k práci i životu pohánějí k lepším výsledkům a větší efektivitě. I díky nim můžu dělat a zdokonalovat se v tom, co mě baví budování

Více

INTERNETOVÝ MARKETING

INTERNETOVÝ MARKETING INTERNETOVÝ MARKETING Marketing department Handbook Vysoká škola ekonomická v Praze Náměstí Winstona Churchilla 3 Praha E: jiri.markvart@gmail.com AUTOŘI: Bohdana Ivanytsya Viktor Smolík Radka Bělohradová

Více

SEO a PPC kanály internetového marketingu

SEO a PPC kanály internetového marketingu ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ Fakulta elektrotechnická Katedra ekonomiky, manažerství a humanitních věd Bakalářská práce SEO a PPC kanály internetového marketingu 2015 Autor práce: Matěj Matoulek Vedoucí

Více

TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI FAKULTA TEXTINÍ MARKETINGOVÁ STRATEGIE INTERNETOVÉHO OBCHODU MARKETING STRATEGY OF E-SHOP

TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI FAKULTA TEXTINÍ MARKETINGOVÁ STRATEGIE INTERNETOVÉHO OBCHODU MARKETING STRATEGY OF E-SHOP TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI FAKULTA TEXTINÍ Obor B3107 Textilní marketing Katedra hodnocení textilií MARKETINGOVÁ STRATEGIE INTERNETOVÉHO OBCHODU MARKETING STRATEGY OF E-SHOP Roman Kopecký KHT 575 Vedoucí

Více

FIREMNÍ FILANTROPIE A MARKETING BEZ BARIÉR. Kouzlo internetové ho prodeje. Nejznámější reklama na internetu - bannery

FIREMNÍ FILANTROPIE A MARKETING BEZ BARIÉR. Kouzlo internetové ho prodeje. Nejznámější reklama na internetu - bannery 6 INFORMACE ZE SVĚTA MARKETINGU A PODPORY PRODEJE číslo 6, ročník VI. FIREMNÍ FILANTROPIE A MARKETING BEZ BARIÉR Kouzlo internetové ho prodeje Redakční systémy pro správu webového obsahu řídí přístup k

Více

Univerzita Palackého v Olomouci Fakulta tělesné kultury. INTERNETOVÝ MARKETING A JEHO POUŽITÍ VE VOLNOČASOVÉ ORGANIZACI Bakalářská práce

Univerzita Palackého v Olomouci Fakulta tělesné kultury. INTERNETOVÝ MARKETING A JEHO POUŽITÍ VE VOLNOČASOVÉ ORGANIZACI Bakalářská práce Univerzita Palackého v Olomouci Fakulta tělesné kultury INTERNETOVÝ MARKETING A JEHO POUŽITÍ VE VOLNOČASOVÉ ORGANIZACI Bakalářská práce Autor: Alena Kabotová Vedoucí práce: Ing. Halina Kotíková, PhD. Olomouc

Více

Univerzita Hradec Králové Fakulta informatiky a managementu Katedra managementu

Univerzita Hradec Králové Fakulta informatiky a managementu Katedra managementu Univerzita Hradec Králové Fakulta informatiky a managementu Katedra managementu Analýza chování významných českých firem na sociální síti Facebook Bakalářská práce Autor: Vladimír Horák Studijní obor:

Více

UNICORN COLLEGE BAKALÁŘSKÁ PRÁCE

UNICORN COLLEGE BAKALÁŘSKÁ PRÁCE UNICORN COLLEGE Katedra ekonomiky a managementu BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Analýza rostoucího podílu Google Czech Republic na trhu s internetovou reklamou Autor BP: Lukáš Bártl Vedoucí BP: Ing. Jindřich Čadík 2012,

Více

3/2014. Rich-media přicházejí i do telefonů

3/2014. Rich-media přicházejí i do telefonů 3/2014 Vydáno 20. 5. Rich-media přicházejí i do telefonů Na trhu s chytrými telefony se v posledních letech udála řada významných změn. Výpočetní výkon a technické možnosti chytrých mobilních zařízení

Více