Fundraising v dobách krize. Kim Klein, Jossey-Bass, San Francisco 2004

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Fundraising v dobách krize. Kim Klein, Jossey-Bass, San Francisco 2004"

Transkript

1 Fundraising v dobách krize Kim Klein, Jossey-Bass, San Francisco 2004

2 Není krize jako krize Ekonomický vývoj Terorismus EXTERNÍ Vládní škrty FAKTORY Změny priorit donátorů/nadací Vyvolávají strach a ovlivňují cash-flow, mohou způsobit propouštění zaměstnanců nebo neschopnost růst. Sektor jako takový zůstává téměř nedotčen, přestože všichni krizi pociťují a u některých organizací ve skutečnou krizi faktory vyústí.

3 Interní krize Způsobené vlastním konáním (Např. nelegální chování, diskriminace, ) Organizaci připsaným nařčením Úmrtím důležitého člena organizace, neštěstím, pohromou Sérií drobných neštěstí a neúspěchů, neobratnosti, které by jednotlivě v krizi nevyústily, ale kumulací ano

4 Dominový efekt Po vypuknutí ekonomické krize se ale ocitáme v situaci, kdy se všechno děje najednou. Je zasažená každá neziskovka: Málo bude schopných růstu; Tisíce budou nuceny k drastickým škrtům; Stovky budou bojovat o přežití.

5 Co se děje Všechno, co se děje v ekonomii, zasahuje neziskový sektor o rok později. Vlády škrtají: ve zdravotnictví, vzdělávání a sociální péči. Nadace mají menší výnosy ze jmění. Firemní dárcovství se v průměru drží na svých 4-5 % darů od privátního sektoru. Klesá tam, kde se propouští. Klesá tam, kde se nedaří. Klesá ochota firem darovat zboží a služby, poskytnout prostory a dobrovolníky.

6 Nezaměstnanost Kdekoli se vyskytne nezaměstnanost, má to na neziskový sektor dopad. Nezaměstnaní lidé nedarují. Firmy mají méně zaměstnanců, což snižuje zaměstnanecké sbírky. Nezaměstnaní lidé málo nakupují, což ovlivní ty, kdo prodávají např. vstupenky (muzea, divadla, zoo, ) Nezaměstnaní lidé nechodí na charitativní akce.

7 Individuální dárcovství Dary od jednotlivců vždy představují největší podíl darů od privátního sektoru a v podstatě jsou krizivzdorné. Individuální dárcovství rostlo ve 39 z posledních 40ti let. Většina expertů předpokládá, že individuální dárcovství během ekonomické krize zůstane na stejné úrovni, nebo dokonce slabě poroste. Individuální dárcovství však nemůže nahradit vládní a nadační škrty.

8 Individuální dárci změny v chování Ti, kdo dávali malé dary 10ti organizacím mají tendenci darovat větší částky třem nebo čtyřem organizacím. Lidé na svůj seznam přidávají organizace, které bojují za mír, brání občanské svobody nebo pomáhají rekonstrukci v Iráku a Afghánistánu. Vlivem vládních škrtů jsou lidé ochotni navíc darovat na veřejné školy, kam chodí jejich děti, nebo na místní ubytovnu pro bezdomovce. U někoho tato témata znamenají vypuštění dříve podporovaných jiných témat.

9 Movití dárci Mizí kapacita darovat u těch, kdo své zisky vytvářeli investováním. Někteří museli snížit již slíbené výše darů, jiní je museli zcela zrušit. Málokteří mohli svou podporu zvýšit oproti očekávání.

10 Brzda číslo 1 hledáme u bohatých lidí, nadací a firem. Lidé v neziskovkách vědí, že potřebují peníze, ale nevědí, kde je hledat: Státní podpora 30% Vlastní příjmy 50% Privátní sektor 18%, z toho: Individuální dárci 85%; Nadace 10%; Firmy 5%.

11 Brzda číslo 2: nechceme si říci o peníze. Mluvit o penězích je tabu. Pro řadu lidí je to ponižující situace. Někteří mají pocit, že budou za dar osobně dlužní. Správní rady a dobrovolníci nechtějí žádato peníze.

12 Jak se na to podívat? Politická perspektiva: tabu mluvit o penězích nahrává těm, kteří málo platí zaměstnance. Dětem nedělá žádání o peníze žádný problém. Neochota mluvit o penězích má za důsledek i neochotu o mluvit o daru, tj. i včas a adekvátně poděkovat.

13 Příklad Člen správní rady pozve do organizace svého známého. Ten přijme a dostane děkovný dopis od zaměstnance. V následujících letech mu chodí dopisy s prosbou o obnovení daru. Člen správní rady nechce svého známého přivádět do rozpaků tím, že by mu psal personalizovanou žádost o obnovení a tím ho znovu nutil k daru. Dárce to však vnímá tak, že se člen správní rady nezajímá, jestli svůj dar obnoví či ne. Ve skutečnosti ho ani nezajímalo, jestli dal první dar, protože poděkování nepřišlo od něj!

14 Fundraising x škrty Vyberte si! Málo peněz z fundraisingu nebo jeho neexistenci řada lidí vnímá jako problém. Málokdo ale vidí ve fundraisingu řešení! Lidé ve fundraisingových pozicích mají hodně odpovědnosti, ale málo vlivu na směřování organizace. Správní rady a ředitelé se místo otázek jako Jak mohu pomoci s fundraisingem? Co bych mohl udělat? Pojďme vytvořit plán! ptají Jak jsi na tom s identifikováním významných dárců? nebo říkají Žádej o víc grantů.

15 Co prošlo dříve začne nyní drhnout Tak to fungovalo celé dekády. V téhle ale výš zmíněné přístupy vytvářejí velice nestabilní základ pro všechny současné problémy. Nevládky, které změní zásadně svůj přístup k fundraisingu budou dost silné a pružné, aby přežily všechny krize, které se kolem nich proženou. Pro řadu organizací se fundraising v době krize stane fundraisingem v požehnané době. Ty, které přežijí a budou prospívat, přinesou potřebné změny a zajistí jejich trvalost.

16 Je vaše organizace v krizi? Je rozdíl mezi problémem a krizí. Často se jako chyba fundraisingu jeví hlubší chyba ve fungování organizace, pokud neodkryjeme hlavní důvod, všechny řešení budou jen náplastí.

17 Příklad A Je tato organizace v krizi? Komunitní spolek v chudé části velkého města vede kampaně např. proti nátěrům z těžkých kovů ve školách nebo diskriminaci ze strany pojišťoven v jejich chudém regionu. Skupina vyhrála několik zásadních kauz a je velice úspěšná ve fundraisingu. Získávají skoro každý grant, o který požádají a nadace jim samy nabízejí peníze. Během dvou let jejich počet zaměstnanců stoupne ze dvou na pět, posléze až na 15. V tu chvíli začne být skupina nespokojená, protože jen jeden ze zaměstnanců je z komunity, pro kterou organizace pracuje. Členové přestávají tolik dobrovolničit, předávají řadu povinností na zaměstnance. Ekonomická krize způsobila to, že řada nadací nemohla opakovat podporu této skupině. Příjmy organizace klesají stejně rychle, jako dříve rostly. Ředitel propustí 5 zaměstnanců, 5 dalších nedostává plat pracují zatímco jsou evidováni na pracovním úřadě. Finanční situace se zhoršuje.

18 Příklad B Je tato organizace v krizi? Grass-rootová mírová organizace s jedním placeným zaměstnancem a řadou pracovitých aktivistů se dozví, že jejich nájem stoupne o 250%. Navíc se našla kupa nezaplacených faktur včetně jedné obzvláště velké za tisk všech letáků a plakátů za posledních šest měsíců. Řada dodavatelů jim fandí a tak příliš netlačí na neprodlenou úhradu, ale trvají na alespoň částečném uhrazení. Skupině se nedaří fundraiserovat peníze dost rychle na uhrazení dluhů a zpráva o zvýšení nájmu se zdá být poslední kapkou.

19 Příklad C Je tato organizace v krizi? Think-tank pro veřejnou politiku s ročním rozpočtem USD trpěl posledních 5 kvartálů poklesem příjmů o USD. Když se to stalo poprvé, ředitelka si snížila plat; podruhé si snížila plat ona a tři zaměstnanci; ve třetím kvartále vyjednala ředitelka půjčku USD od člena správní rady; ve čtvrtém požádala významného dárce o mimořádný dar USD. V tomto pátém kvartále už neví, co si počít.

20 Která organizace je v krizi? Problém se nedá lehce identifikovat. Nenabízí se žádné jednoduché řešení. Nedá se dále pokračovat bez změn. Krize vyvolává mohutnou odpověď na zapeklitou situaci. Dárci nemají rádi organizační krize, proto zvažte, zda nezveličujete situaci, která krizí ještě není.

21 Je vaše organizace v krizi? Když nic neuděláme, povedou následující události k tomu, že budeme muset zavřít krám? Když nic neuděláme, dovedou nás následující události k výrazné změně poslání? Myslí si řada lidí kolem organizace, že situace je beznadějná? Žádá si situace promptní akci? Neexistuje žádné jasné okamžité řešení? Je tato situace vyústěním řady drobných událostí, přestože jedna z nich je významnější než ostatní?

22 2 + Ano, ocitáte se v krizi.

23 A - analýza Komunitní skupina v nízko-příjmovém regionu rostla a bujela kvůli podpoře od nadací. Klasická situace pozdních 90 let. Se zapojením mnoha dobrovolníků skupina dosahuje mnoha vítězství, zlepšuje kvalitu života lidí v této části města. Na začátku měli akce pro veřejnost, vybírali členské příspěvky a rozvíjeli i malý program s významnými dárci. Nadační podpora nepředstavovala více než polovinu rozpočtu. Placení zaměstnanci spolupracovali s aktivisty. Jak získávali více grantů, přestali organizovat akce. Sousedé přestali dobrovolničit a s tím i oslavovat úspěchy. Obsah dalších kampaní začali ovlivňovat lidé z nadací více než místní obyvatelé. Postupy se přestaly řešit na schůzích, ale doporučovali je odborníci. Ředitel začal jezdit po konferencích a neměl už čas na kontakt s místními lídry. Fundraiser psal jednu žádost o grant za druhou a nezbýval mu čas na news-letter. Členské příspěvky se přestaly vybírat, protože to bylo příliš složité.

24 Organizace nepřišla jen o podporu, ale také o svou největší výhodu členy. Mohou se ze situace dostat, ale budou muset přehodnotit, komu se zodpovídají, komu patří. Protože mají jen jednoho zaměstnance z dané komunity, nevědí, co se v ní děje. Fundraising může situaci pomoci. Obnova členství a kampaň ode dveří ke dveřím umožní skupině znovu se představit komunitě. Veřejná akce pomůže reenergetizovat aktivisty a několik veřejných setkání pomůže definovat problémy důležité pro komunitu, které organizace slouží. Bude to trnitá cesta, ale pokud organizace přijme trvalou změnu kurzu, uzdraví se.

25 B - analýza Grass-rootová organizace pro mír, která masivně protestovala, nemá žádný fundraisingový plán, patrně ani rozpočet a určitě nesleduje příjmy a výdaje. Možná mají velký dluh, ale neexistuje nástroj, jak to zjistit. Musí zásadně změnit uvažování o sobě sama. Stává se to organizacím, které přecházejí z čistě dobrovolnického fungování na placené zaměstnance. Některé organizace si v tomto stádiu libují.

26 Zaměňují však vzrušení z toho, že se věci dějí, s chůzí na ostří nože. Znám organizace, kterým je dvacet let a v podobné krizi se ocitají každé 3-4 roky. Tahle aktivní organizace, která zvládla spoustu kampaní, si bude muset udělat fundraisingový plán, rozpočet a výhledy cash-flow, a v neposlední řadě získat aktivisty, ochotné žádat o peníze.

27 C - analýza Think-tank utrpěl poklesy příjmů o USD v posledních 5ti kvartálech. Tahle krize je z mnoha ohledů nejvážnější, a to kvůli způsobu, jakým se ředitelka pokoušela problém vyřešit. Organizace je nyní minimálně ve dluhu. Obrátila se o pomoc na člena správní rady, ale nevypadá to, že by se obrátila ke správní radě jako takové dokonce to vypadá, že ji ani neinformovala.

28 Vypadá to, že si členové správní rady nevšimli, co se děje, což vnáší pochyby o míře jejich zájmu nebo schopnosti číst ve finančních zprávách, nebo o důvěryhodnosti zpráv, které vytváří ředitelka. Všechna řešení, která použila, lze použít jen jednou, takže nyní jí došla a bude se muset podívat na věc realisticky. Velkou otázkou je, proč je pro organizaci takový problém získat navíc USD, které v celkovém rozpočtu USD nečiní tak velký podíl.

29 Nezbytné okamžité kroky pro zvládnutí krize Jednotka rychlého nasazení Mission, Message, Demage Control Změna kurzu Krátkodobá strategie Strategie na následujících 6-12 měsíců Dlouhodobá strategie Trvalé korekce kurzu

30 Jednotka rychlého nasazení 3-5 lidí: 1 zaměstnanec 1 člen správní rady 1 další bez tak těsných vazeb k organizaci (loajální dobrovolník, kamarád kamaráda, který má nějakou zkušenost s FR, konzultant/dobrovolník, ) 2 měsíce Hodně času

31 Vlastnosti Pokud možno bez předsudků Extrémně důvěryhodní Do detailu informovaní Diskrétní Klidní, sebevědomí a optimističtí Maximálně věří v organizaci a chtějí, aby vydržela.

32 Kompetence Pravidelně informují správní radu Činí doporučení, nikoli rozhodnutí Správní rada na ně může přenést kompetence pro určitá rozhodnutí Výkonný tým organizace musí brát jejich doporučení velice vážně a neprodleně na ně reagovat, každé prodlení krizi jen zhoršuje.

33 Kdo ji svolá? Jednotku vytvoří ideálně předseda správní rady nebo výkonný ředitel, nemusejí se ale přímo účastnit. Předseda správní rady komunikuje se zbytkem SROV. Ředitel implementuje změny. Nevybírejte dlouho. Nepřizývejte nikoho, kdo je přímo spojen s příčinou krize. Pokud se nemůžete dohodnout, kdo má v tomto uskupení být, je to součást krize. Měli by mezi vámi být 3, 4 nebo 5 lidí, kteří to zvládnou.

34 Co jednotka dělá? Identifikuje, co se má udělat a co se má do budoucna změnit. Neobviňuje, ale hledá příčiny, aby se chyby neopakovaly. Schází se často, nejspíše 1x týdně, a to po dobu 1, 2, maximálně 3 měsíců. Schůzky trvají 2-3 hodiny + možná 1-2 celodenní setkání. Členy navíc čeká hodně telefonátů, schůzek se zaměstnanci a členy SR Jednotka zajišťuje přežití organizace během krize Vytvoří fundraisingový plán a začne s jeho implementací Identifikuje kroky, které zabrání opakování krize Pokud se řeší mediální problém, může vytvořit ještě malou komisi nebo najmout profesionálního PRistu., atp.

35 Co musí jednotka zjistit? Chtějí lidé organizaci udržet? Pokud ano, mají všichni všechny dostupné informace o tom, co ke krizi vedlo? Jaký je výhled cash-flow na příštích 6 měsíců? Jaké fundraisingové plány se implementují? Existují (a jaké?) finanční rezervy a za jakých okolností je možné je použít? Jaké jsou okamžité finanční závazky/potřeby? Jaké jsou jiné okamžité potřeby? Např. upokojit zaměstnance, že nepřijdou o práci, najmout prozatimního ředitele, vyjednat splátky za účty, působit na média atp. Co vědí dárci a podporovatelé o tom, co se stalo a co si o tom myslí? Komu a jak často má jednotka říkat, co dělá?

36

37 Mission, Message, and Damage Control Všichni musí stejně referovat o tom, co se děje. Case statement musí být jasně definován Má se objevovat všude, na všech materiálech, na setkáních správní rady a zaměstnanců Má se každý rok revidovat a být naprosto aktuální Každý v organizaci nebo blízko ní by měl umět z hlavy říci alespoň poslání, historii a cíle.

38 Case Statement Poslání, které vysvětluje, proč organizace existuje Popis cílů, který říká, čeho chce organizace dosáhnout v dlouhodobé perspektivě tedy co chce organizace udělat v tom, proč existuje Seznam specifických, měřitelných a časově ohraničených způsobů, jakými chce cílů dosáhnout. Souhrn historie, ukazující, že organizace je kompetentní a dokáže cílů dosáhnout. Popis struktury organizace, rolí SR a zaměstnanců a lidí, kteří jsou zapojeni (učitelé, klienti, ) FR plán Finanční uzávěrka minulého fiskálního roku a rozpočet na probíhající rok.

39 Message Popisuje aktuální situaci Co zásadního organizace přináší současné situaci, která je tak kritická, že si zasluhuje přežít? Hodně organizací během následujících let zajde. Proč ta vaše nemá být mezi nimi? Nemění poslání, ale ukazuje světu, že čtete noviny a víte, co se kolem vás děje.

40 Organizace, pracující v oblasti dostupného bydlení Věří, že lidé mají mít možnost žít v komunitě, ve které pracují, když si to přejí. Začínali v době vysoké zaměstnanosti, ale lidé sem dojížděli ze vzdálených míst, kvůli vysokým nájmům. Po dvou letech je nezaměstnanost vysoká a lidé přicházejí o bydlení, nejsou schopni zaplatit nájem.

41 Poslání zůstává: Lidé by měli mít dostupné bydlení tam, kde pracují. Jiné jsou ale aktivity, které k jeho naplnění povedou, např. poskytují dostupné půjčky na nájem a vyjednávají s bankami, aby zastavili exekuce. Message: Jsme tu proto, aby jste neztratili kromě práce i svůj domov.

42 Demmage Control V případě, že se jedná o interní krizi, vzkaz vysvětluje co se stalo. Zajišťujeme, aby se o věci dozvěděli všichni, kdo to mají vědět.

43 Šíření informace Respektovaní a důvěryhodní lidé šíří informaci Seznam těch, kdo mají být informování: SR Zaměstnanci Organizační rodina : Aktivní dobrovolníci Zakladatelé Dlouhodobí významní dárci,

44 Úspěšný fundraising během krize a po ní Diverzita Flexibilita High-touch Fundraising Týmový přístup Změna kurzu

45 Diverzita - otázky Mají naše finanční a lidské zdroje kapacitu růst? Může stejné množství lidí za stejný čas získat příští rok více peněz? Zajišťuje některý z našich dárců (osoba či instituce) více než 20% příjmů? Zajišťuje někdo z nás více než 20% darů pro organizaci? Jsou alespoň některé naše zdroje recesi-vzdorné? Máme silný tým s většinou dobrovolníků, pomáhajících získávat peníze? Jsme v tomto týmu jednoduše zastupitelní a nahraditelní?

46 HIGH-TOUCH FR Zkušenost z dávání peněz má být pozitivním zážitkem, který je příjemné opakovat. Mnohem osobnější přístup než v dobách před krizí. Akvizice vsázet na bližší okruhy příznivců Retence více pozornosti Upgrade major gifts jen ti, kdo mají příjmy z platu.

47 Jak začít krátkodobá strategie Krizová jednotka vyjde z potřebné částky na příští 3 měsíce Včetně dluhů Neplánuje žádné škrty Navrhne primitivní tabulku darů: Jeden dar = 25 % cíle Dva dary = 25% cíle Čtyři dary = 25% cíle Osm darů = 25% cíle Patnáct darů = 100% cíle. 15 darů x 4 potenciální dárci/dar= 60 lidí třeba oslovit.

48 Blízký okruh Z těch, kdo už dali: Daruje 3 a více let osobně, nejdřív dopis, pak telefonát, možná schůzka Daroval velký dar (v jakékoli výši) personalizovaný dopis s prosbou o stejně velký dar, jako ten pravidelný, ideálně následný telefonát, zpětná obálka, vysvětlení krize. Reaguje na mimořádné výzvy poslat mimořádnou výzvu. Ti, kdo ještě nedali: Ukázat tabulku a zeptat se, kde se v ní vidí Pokud dávají jiné organizaci, pomůže vědět, kolik Opatrně navrhnout částku.

49 Dopis + Follow-up Dopis mimo rodinu čte to hodně lidí, i odpůrci, to že jste švorc, je nudné. Následuje telefonát Případně schůzka.

50 Příklad dopisu verze 1 Milá Jane Dárcová, Tento rok je již třetí v řadě, kdy podporujete Deep Valey Renewal Center, za což bych Vám ráda poděkovala. Vaše podpora nám umožnila zvýšit množství kurzů, které nabízíme, zpřístupnit naše služby těm, kdo si nemohou dovolit platit plné sazby za konferenční sál, i hostit spisovatele a lidi, kteří potřebují na čas útočiště. Jsme hrdí na to, že jsme bezpečným místem pro muže a ženy nehledě na jejich barvu, věk a sexuální orientaci. Univerzální design kampusu umožňuje přístup i vozíčkářům. Abychom byli Renewal centrem, musí se tu lidé cítit vítáni a v bezpečí.

51 Dovedete si proto představit, co pro nás znamenalo nedávné zjištění, že naše kuchyně není bezpečná. Jak jste se mohla dozvědět ze zpráv, poškozený sporák způsobil požár. Bohužel se dokonce poranil náš host (Naštěstí je už zcela v pořádku.) Tyto nebezpečné podmínky nepředstavují nic z toho, čemu věříme a oprava kuchyně je naší největší prioritou. Doufám, že se přidáte, abyste nám pomohla podpořit tuto kampaň za vylepšení stávající situace.

52 Zvážila byste prosím zdvojnásobení Vašeho letošního daru na 1000 USD? Já sama jsem také zdvojnásobila svůj dar a můžu Vám říci, že z toho mám dobrý pocit a ulehčuje mi to požádat o stejnou věc i ostatní. Uvědomuji si, že jde o velké rozhodnutí. Během následujících dnů Vás budu kontaktovat, abychom mohli o věci podiskutovat. Ať už jste ochotná udělat pro obnovu kuchyně cokoli, vězte, že jsme vděční za Vaše dosavadní dary. Těšíme se na brzké shledání v Deep Valey Renewal Center. S úctou Markéta Krausová, předsedkyně správní rady

53 Strategie pro následujících 6-12 měsíců Rozpustit jednotku rychlého nasazení Pozor na investice a efektivitu evaluace! Report o všech strategiích: STRATEGIE Smysle strategie kromě získání peněz Potřebný čas dobrovolníků a počet Potřebný čas zaměstnanců Rozpočet položkové výdaje a příjmy

54 Evaluace strategií - pokračování Časový plán Evaluace strategie: Splnila cíle? Co bychom příště udělali úplně stejně? Jak můžeme totéž zvládnout v kratším čase? Co bychom udělali úplně jinak?

55 Strategie, alias techniky Sobotní bleší trh Telefonní kampaň Mini-major donor kampaň Dopisní kampaň stávajícím dárcům Domácí párty Taneční večírek s večeří

56 Dlouhodobá fundraisingová strategie Přechod k ní je kritický. Je snadné zapadnout do starých kolejí, opět vše nechat na 1-2 lidech. Budujeme silnou základnu individuálních dárců bez velkých investic. Osobní vyjednávání, malé dopisní rozesílky, pravidelné dárcovství, odkazy, on-line nástroje a příjmy z vlastní činnosti.

57 Začínáme od nuly (0-100 dárců) Vytvořte seznam lidí: Kteří by byli skutečně nešťastní, kdybyste zavřeli? Napište jména a typ (dobrovolník, člen, rodič, ) 20 lidí. Nepřeskočte nikoho jen proto, že si myslíte, že nemá peníze. Kterým by to bylo líto, ale nebyli by tak zničení jako ti výše? 20 jmen a specifikace. Kdo by nebyl rád, nebo by mu to bylo chvilku líto? Dalších 20.

58 1 kategorie Někteří ze seznamu byli v jednotce RN, zeptejte se jich, jestli chtějí zůstat zapojeni v menší míře Těch, kteří pomohli finančně, se zeptáme, jestli nevědí o někom, kdo by mohl chtít organizaci podporovat. V této kategorii jsou pro mnoho organizací lidi bez peněz, ale mají kolegy a kamarády, kteří ano. Když každý z nich vygeneruje jmen a 2-3 z nich udělají to samé, můžete rekrutovat 12 i více dárců týdně,

59 Příklad V jedné organizaci pracovali na vybudování dárcovské základny dva dobrovolníci a jeden zaměstnanec. Identifikovali 20 jmen, splňujících kritéria první kategorie a poprosili je o jména jiných lidí, kteří by mohli darovat. Deset z nich poskytlo 10 jmen lidí, o kterých si mysleli, že mohou darovat 25, 50, 100 nebo více dolarů. Organizace jim rozeslala personalizované dopisy těmto 100 lidem.

60 V prvním týdnu odešlo 100 dopisů. Ve druhém týdnu přišlo 10 darů. Těmto deseti poděkovali lidé, kteří poskytli jejich jména. Byli v dopisu požádáni, aby také poskytli své tipy. 4 z nich poskytli celkem 50 dalších jmen. Byli obesláni a přišlo dalších 10 darů. V mezidobí jedna paní z první vlny, nadšená mírou odezvy, vygenerovala s pomocí přátel dalších 100 jmen. Během prvních několika týdnů organizace rozeslala 500 personalizovaných dopisů a získala

61 65 nových dárců s úhrnem darů USD + jeden dar ve výši USD. Dárce tohoto daru byl kontaktován a souhlasil s tím, že pohostí ve svém domě malou párty, na které se vybralo dalších USD od dalších 5 lidí. Během dvou let systematické práce stoupl počet dárců z 20 na 1000 a příjem stoupl z 300 USD na USD. Každý dárce byl požádán o další jména. Díky personalisovaným dopisům dosáhla organizace response rate 7,5%. Více než 100 dárců dává 250 USD a více.

62 2 kategorie Tito lidé nejsou loajální k vaší organizaci, ale spíše k tématu Mohou vám otevírat dveře k dalším komunitám, skupinám lidí, pozvat vás na večírek, atp. Zkuste to. Nepřenášejte je do 1. seznamu.

63 3. kategorie Lidé, kteří od vás měli příjem Prodejci, pronajímatelé, majitelé restaurací, Ti, kdo dostávali zajímavé informace Klienti Mohou drobně přispět Pomáhat získat od místních podnikatelů, profesních asociací Kupovat si vaše služby

64 Trvalá změna kursu Databáze dárců Široká základna Sledování čísel

65 Správná čísla Dopis: lidem, kteří dávají na podobné věci, neosobní: 1%. Dopis 1st class, blíže k organizaci: až 3%, ale plánujte jen 1-2% E-news-letter no data Telefon: lidé dávající na podobnou věc: 5% Telefon: bližší 5-10% Ode dveří ke dveřím: 12%

66 Správná čísla - pokračování Osobní jednání: s někým, koho známe: 50% Web: nejsou data, ale je to velmi důležité a nadějné, investujme do toho. Mimořádné dary od stávajících dárců: 10-15%

67 Conversion, Retention Conversion rate: 40% těch, kdo dali poprvé, by měli dát podruhé. Retention, procento dárců, kteří darují potřetí: 70-80% Major donor retention rate: 80% Tzn. máme-li dárců, musíme jich ročně získat 500 nových. Máme-li větší retenion rate, může to být tím, že celkový počet dárců je moc malý.

68 Zvyšování daru 50% z oslovených (osobně nebo písemně) by mělo souhlasit s navýšením.

69 Co se nikdy nezmění Lidé dávají dary, když jsou o to požádáni. Jakmile darují, musíme jim poděkovat. Jakmile jsme jim poděkovali, jsou připraveni být požádáni znovu o víc nebo pomoci jiným způsobem. 7 z 10 dospělých lidí dává. Dají buď vaší organizaci, nebo jiné, ale dají. Vaším úkolem je být na jejich seznamu.

70 Všechno se pojí k poslání Abychom si udrželi dárce a přilákali nové, musíme se držet svého poslání. Máme-li se držet poslání, potřebujeme do FR zapojit větší tým, než jen pár zaměstnanců a členů SR.

71 Závěry Tato doba je zvláštní a těžká na získávání peněz; řada organizací ji nepřežije. Vaše organizace přežít může může dokonce růst. Využijte situace a učiňte změny, které potřebujete udělat. Nejen že krizi přežijete, ale obrníte se proti všem dalším. Můžete přežít a růst, když neobětujete to, za co bojujete.

METODY FUNDRAISINGU V ČESKÉ REPUBLICE LÉTO 2008 Deborah Edward, Ph.D., LBJ School of Public Affairs Předběžné výsledky

METODY FUNDRAISINGU V ČESKÉ REPUBLICE LÉTO 2008 Deborah Edward, Ph.D., LBJ School of Public Affairs Předběžné výsledky METODY FUNDRAISINGU V ČESKÉ REPUBLICE LÉTO 2008 Deborah Edward, Ph.D., LBJ School of Public Affairs Předběžné výsledky Pracovní shrnutí Při své návštěvě v červenci 2008 provedla Deborah Edward, která vyučuje

Více

DOTAZNÍK - DÁRCOVSTVÍ V ČESKÉ REPUBLICE

DOTAZNÍK - DÁRCOVSTVÍ V ČESKÉ REPUBLICE DOTAZNÍK - DÁRCOVSTVÍ V ČESKÉ REPUBLICE Dobrý den, dotazník, který máte právě před sebou, má za cíl zmapovat motivy a faktory, které mohou ovlivňovat rozhodování jednotlivce, zda poskytne finanční dar

Více

FUNDRAISINGOVÝ PLÁN 2015-2017

FUNDRAISINGOVÝ PLÁN 2015-2017 FUNDRAISINGOVÝ PLÁN 2015-2017 Česká asociace paraplegiků CZEPA realizuje projekt vzdělávání zaměstnanců a zkvalitnění fundraisingu, který je podpořen Evropskou unií a rozpočtem České republiky. Evropský

Více

FUNDRAISERŮV PRŮVODCE PO INTERNETU. Jitka Nesrstová, Sdružení VIA, 14.10.2011

FUNDRAISERŮV PRŮVODCE PO INTERNETU. Jitka Nesrstová, Sdružení VIA, 14.10.2011 FUNDRAISERŮV PRŮVODCE PO INTERNETU Jitka Nesrstová, Sdružení VIA, 14.10.2011 Proč na internetu záleží? Protože: Online dárcovství každým rokem výrazně roste 65% dárců využilo informace z internetu před

Více

Rozvoj finanční kapacity - Fundraising

Rozvoj finanční kapacity - Fundraising Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí Rozvoj finanční kapacity - Fundraising Mgr. Michal Jarolímek České Budějovice 13. 5. 2010 a 10. 6. 2010 ZDROJE : veřejné

Více

MÍSTO, KDE ŽIJEME (2015 2016)

MÍSTO, KDE ŽIJEME (2015 2016) MÍSTO, KDE ŽIJEME (2015 2016) UZÁVĚRKA: 30. ČERVNA 2015. Nadace VIA vyhlašuje 10. ročník programu Místo, kde žijeme. Generálním partnerem je společnost NET4GAS, s. r. o., partnerem je skupina Hornbach.

Více

Marketing, fundraising

Marketing, fundraising Evropský sociální fond Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti Řízení neziskových organizací Marketing, fundraising Ing. Jana Havlenová, 1.11.2011 Název projektu: Inovace studijního programu Ekonomie

Více

CRM pro neziskovky, o. s. Zpráva o činnosti 2012

CRM pro neziskovky, o. s. Zpráva o činnosti 2012 Zpráva o činnosti 2012 CRM pro neziskovky, o. s. www.crmproneziskovky.cz Obsah 1. Organizace... 2 2. Poslání... 2 3. Historie... 2 4. Organizační struktura... 2 5. Vznik sdružení 2012... 2 6. Činnost sdružení...

Více

7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků

7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků 7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků 1. lekce Doporučení => nejlepší zdroj nových zakázek Malé a střední firmy dennodenně hledají ať už nové nebo staré, osvědčené marketingové taktiky

Více

FUNDRAISINGOVÝ PLÁN 2014

FUNDRAISINGOVÝ PLÁN 2014 FUNDRAISINGOVÝ PLÁN 2014 Česká asociace paraplegiků CZEPA realizuje projekt vzdělávání zaměstnanců a zkvalitnění fundraisingu, který je podpořen Evropskou unií a rozpočtem České republiky. Evropský sociální

Více

Chtějí lidé bez domova pracovat? Anebo jsou líní, jak to vidí většinová společnost? Z výzkumu Jako doma Zpátky ze dna: Zostřeno na ženy vyplynulo, že:

Chtějí lidé bez domova pracovat? Anebo jsou líní, jak to vidí většinová společnost? Z výzkumu Jako doma Zpátky ze dna: Zostřeno na ženy vyplynulo, že: Chtějí lidé bez domova pracovat? Anebo jsou líní, jak to vidí většinová společnost? Z výzkumu Jako doma Zpátky ze dna: Zostřeno na ženy vyplynulo, že: 98 % žen bez domova touží po stabilní dlouhodobé práci

Více

Implementace finanční gramotnosti ve školní praxi. Analýza priorit cílů a jejich realizace při sestavování osobního finančního plánu

Implementace finanční gramotnosti ve školní praxi. Analýza priorit cílů a jejich realizace při sestavování osobního finančního plánu Implementace finanční gramotnosti ve školní praxi Digitální podoba e learningové aplikace 0 (vyuka.iss cheb.cz) Analýza priorit cílů a jejich realizace při sestavování osobního finančního plánu Ing. Radmila

Více

Systém CPA (Care Programme Approach, Programový přístup k péči)

Systém CPA (Care Programme Approach, Programový přístup k péči) Systém CPA (Care Programme Approach, Programový přístup k péči) care plan Co je systém CPA? Systém CPA Plan Programovému přístupu k péči se jinak říká také systém CPA. Systém CPA se stará o to, abyste

Více

Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy

Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy Pracovní sešit - krok za krokem Renata Králová Petr Zeman Co je to webinář? Webinář je seminář prostřednictvím internetu. Slouží především k představení vašich

Více

ZVÝŠENÍ KVALITY ŘÍZENÍ NA MĚSTSKÉM ÚŘADU LANŠKROUN V RÁMCI OP LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST. Reg. č. CZ.1.04/4.1.01/89.00080 KOMPETENČNÍ MODEL

ZVÝŠENÍ KVALITY ŘÍZENÍ NA MĚSTSKÉM ÚŘADU LANŠKROUN V RÁMCI OP LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST. Reg. č. CZ.1.04/4.1.01/89.00080 KOMPETENČNÍ MODEL ZVÝŠENÍ KVALITY ŘÍZENÍ NA MĚSTSKÉM ÚŘADU LANŠKROUN V RÁMCI OP LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST Reg. č. CZ.1.04/4.1.01/89.00080 PRAHA, 2013 Kompetenční model je nástroj práce se zaměstnanci MěÚ Lanškroun. Slouží

Více

9 Fundraising jako způsob a metoda získávání prostředků pro činnost organizace

9 Fundraising jako způsob a metoda získávání prostředků pro činnost organizace 9 Fundraising jako způsob a metoda získávání prostředků pro činnost organizace 9.1 Úvod V následující kapitole jsme se pokusili shromáždit co nejvíce informací o metodě získávání finančních prostředků,

Více

Modul 4: Budoucnost Evropského sociálního modelu

Modul 4: Budoucnost Evropského sociálního modelu Modul 4: Budoucnost Evropského sociálního modelu Je zřejmé, že národohospodářské systémy evropských států se musí vyrovnat s velkými změnami. Ty vyplývají jednak z globalizace, čili rozšíření tržního hospodářství

Více

Zaručený návod, jak mít

Zaručený návod, jak mít Zaručený návod, jak mít jistou práci a mzdu Rady k nezaplacení 1. Jak získat práci a začít vydělávat peníze 2. Že vám agentura práce najde práci za vás 3. Co říkají lidé, kteří pracují pro agenturu práce

Více

FLL VÝZKUMNÁ PREZENTACE 2013

FLL VÝZKUMNÁ PREZENTACE 2013 FLL VÝZKUMNÁ PREZENTACE 2013 Připravit se, Zůstat v bezpečí, Napravit škody V projektu přírodních živlů váš tým: Identifikuje komunitu, která by mohla být postižena přírodním živlem Popíše problém, který

Více

Kapitola 5 AGREGÁTNÍ POPTÁVKA A AGREGÁTNÍ NABÍDKA

Kapitola 5 AGREGÁTNÍ POPTÁVKA A AGREGÁTNÍ NABÍDKA Kapitola 5 AGREGÁTNÍ POPTÁVKA A AGREGÁTNÍ NABÍDKA Agregátní poptávka (AD): agregátní poptávka vyjadřuje různá množství statků a služeb (reálného produktu), která chtějí spotřebitelé, firmy, vláda a zahraniční

Více

radost Moje životní 1:1 Chcete být hrdí na to, že žijeme v České republice?

radost Moje životní 1:1 Chcete být hrdí na to, že žijeme v České republice? 1:1 Moje životní radost Chcete, aby naše země, obce i instituce fungovaly lépe? Záleží vám na zachování kulturních hodnot a tradic pro další generace? Rádi byste společně s ostatními měnili své okolí k

Více

Příloha č. 5 Fundraising (Pavlína Pacáková, Ondřej Liška, Mojžíš Stupka)

Příloha č. 5 Fundraising (Pavlína Pacáková, Ondřej Liška, Mojžíš Stupka) Příloha č. 5 Fundraising (Pavlína Pacáková, Ondřej Liška, Mojžíš Stupka) Volba strategie Původní záměr založit fundraising na individuálních dárcích se ukázal být nerealizovatelným v předčasných volbách

Více

Metodika poradenství. Vypracovali: Jiří Šupa Edita Kremláčková

Metodika poradenství. Vypracovali: Jiří Šupa Edita Kremláčková Metodika poradenství Vypracovali: Jiří Šupa Edita Kremláčková Úvod V následujícím textu je popsán způsob vedení rozhovoru s klientem, jehož cílem je pomoci klientovi prozkoumat jeho situaci, která ho přivedla

Více

8 KROKŮ JAK ZÍSKAT FIREMNÍ ZÁKAZNÍKY

8 KROKŮ JAK ZÍSKAT FIREMNÍ ZÁKAZNÍKY NOVINKA 8kr okůj a kz í s ka t fir e mní z á ka z ní ky J e dnoduc hýnávodkr okz akr oke m Pr ů v o d c ep r ov š e c h n y, k d oc h t ě j í z í s k a t n o v éz a k á z k yuf i r e m ING. PAVEL HRDLIČKA

Více

Dotazník Osobní finanční plán. Diskrétní

Dotazník Osobní finanční plán. Diskrétní Dotazník Osobní finanční plán Diskrétní Osobní informace Celá jména Klient Partner/ka Pohlaví muž žena muž žena Rodné číslo Datum narození / / / / Rodinný stav svobodn(ý/á) rozvoden(ý/á) ženat(ý/á) vdov(ec/a)

Více

Smlouva. o poskytování služby Podpora samostatného bydlení. 1. Pan/paní (jméno a příjmení): Datum narození: Adresa trvalého bydliště: Ulice: Město:

Smlouva. o poskytování služby Podpora samostatného bydlení. 1. Pan/paní (jméno a příjmení): Datum narození: Adresa trvalého bydliště: Ulice: Město: Smlouva o poskytování služby Podpora samostatného bydlení 1. Pan/paní (jméno a příjmení): Datum narození: Adresa trvalého bydliště: Ulice: Město: a 2. Rytmus od klienta k občanovi o.p.s. Adresa: Londýnská

Více

www.iqrs.cz I www.ethnic-friendly.eu I www.jaktovidimja.cz Statistické výsledky práce za rok 2010 Centrum pro rodiče s dětmi

www.iqrs.cz I www.ethnic-friendly.eu I www.jaktovidimja.cz Statistické výsledky práce za rok 2010 Centrum pro rodiče s dětmi Statistické výsledky práce za rok 2010 V roce 2010 bylo v rámci poskytovaných služeb s více než 1799 klienty a klientkamiuskutečněno 22 500 kontaktů (to představuje cca 140 kontaktů denně). Necelou čtvrtinu

Více

Doprovodné obrázky a videa na Internetu

Doprovodné obrázky a videa na Internetu POKYNY KE STUDIU Rozšiřující data na Internetu Doprovodné obrázky a videa na Internetu Rejstřík pojmů 5 JAK DOBROVOLNICTVÍ PREZENTOVAT Čas ke studiu: 1 hodina Cíl: Po prostudování této podkapitoly získáte

Více

Obsah. 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2. 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4. 3. KROK: Využíváte finančního trhu?...

Obsah. 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2. 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4. 3. KROK: Využíváte finančního trhu?... Obsah 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4 3. KROK: Využíváte finančního trhu?... 5 4. Nechejte si poradit od odborníka... 6 www.anekamickova.cz 1 Zdravím

Více

JAK PROMĚNIT NÁVŠTĚVNÍKY V ZÁKAZNÍKY

JAK PROMĚNIT NÁVŠTĚVNÍKY V ZÁKAZNÍKY DRUHÁ STRATEGIE: KONVERZE V minulém videu jsem vám ukázal postup, díky kterému se velmi jednoduše dají zdvojnásobit zisky na každého zákazníka. Pokud jste toto video ještě neviděli, doporučuji se na něj

Více

Finanční gramotnost pro SŠ -4. modul Rodinný rozpočet

Finanční gramotnost pro SŠ -4. modul Rodinný rozpočet Modul č. 4 Ing. Miroslav Škvára O rozpočtu: Jak na to Rozpočet Rozpočetje obecně seznam veškerých plánovaných příjmů a výdajů. Existuje: Státní rozpočet Obecní rozpočet (domácí účetnictví) Rozpočet stavby

Více

Projekt pro školu. Naše planeta potřebuje pomoc

Projekt pro školu. Naše planeta potřebuje pomoc Projekt pro školu Naše planeta potřebuje pomoc Nezáleží na tom, ve které části světa žijete, stačí poslouchat zprávy nebo číst noviny, abyste si uvědomili, že naše planeta je v nebezpečí. Znečištěná voda,

Více

Pokyny ETF pro přeshraniční odborové zastoupení řidičů v mezinárodní dopravě. Dotazník pro řidiče v mezinárodní dopravě. Za podpory Evropské komise

Pokyny ETF pro přeshraniční odborové zastoupení řidičů v mezinárodní dopravě. Dotazník pro řidiče v mezinárodní dopravě. Za podpory Evropské komise Pokyny ETF pro přeshraniční odborové zastoupení řidičů v mezinárodní dopravě Dotazník pro řidiče v mezinárodní dopravě Za podpory Evropské komise 1. Informace o řidiči... 8 1.1 Jaká je Vaše národnost (povinné)?...

Více

Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Určitě sami dobře víte, že lidé neradi dávají doporučení na finanční zprostředkovatele.

Více

TOP MANAGEMENT PROGRAM

TOP MANAGEMENT PROGRAM 1/1/2015 TTI SUCCESS INSIGHTS TOP MANAGEMENT PROGRAM Popis metody František Vlčík Top Mananagement Program Lidé ve vrcholných pozicích společnosti dosáhli svého postavení kombinací vlastních dovedností,

Více

Kurz Sociální a komunikační dovednosti

Kurz Sociální a komunikační dovednosti Kurz Sociální a komunikační dovednosti Lektorka, autorka materiálů: Mgr. Kateřina Obsah kurzu: 1. Pravidla a cíle kurzu 2. Seznamovací rozhovory teorie a nácvik, témata vhodná k vedení rozhovoru seznamovacího,

Více

CRM pro neziskovky, o. s.

CRM pro neziskovky, o. s. CRM pro neziskovky, o. s. OBSAH ÚVODNÍ SLOVO... 3 Struktura organizace... 5 Řídící orgány... 5 Zaměstnanci:... 5 Konzultanti - Dobrovolníci... 5 Kontaktní Údaje...... 6 Sídlo a zasílací adresa:... 6 Kancelář:...

Více

PRÁCE S VEŘEJNOSTÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY

PRÁCE S VEŘEJNOSTÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY PRÁCE S VEŘEJNOSTÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY STRUČNÁ METODIKA PRO SPOLKY ZUZANA PROUZOVÁ, KRISTÝNA ŠENFELDOVÁ Materiál vznikl v rámci projektu OP Praha adaptabilita CZ.2.17/2.1.00/36252 Profesionalizace pražského

Více

Ovládni svou konkurenci. Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků?

Ovládni svou konkurenci. Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků? Ovládni svou konkurenci Jak se stát jasnou volbou v očích tvých zákazníků? Jak získat zákazníky tvé konkurence i když je už zavedená a ty teprve začínáš? 2 Udělej svou konkurenci nezajímavou Když začínáš

Více

video komunikačními produkty Talk Fusion

video komunikačními produkty Talk Fusion Marketing na internetu se někdy může jevit jako nemožný úkol. E-mailový marketing je ale poměrně jednoduchá a neuvěřitelně účinná cesta; podle ředitele Direct Marketing Association má každý dolar, vynaložený

Více

Semestrální práce Základy managementu. Mobisoft. Stach Jakub st36816

Semestrální práce Základy managementu. Mobisoft. Stach Jakub st36816 Semestrální práce Základy managementu Mobisoft Stach Jakub st36816 Obor IT 5. 12. 2012 1. Informace o firmě 1.1 Popis firmy Mobisoft je mladá firma zaměřující se na tvorbu softwaru nejen pro mobilní zařízení

Více

Metodický list pro první soustředění kombinovaného studia předmětu Neziskové. organizace

Metodický list pro první soustředění kombinovaného studia předmětu Neziskové. organizace Metodický list pro první soustředění kombinovaného studia předmětu Neziskové organizace Název tématického celku: Úvod do problematiky neziskového sektoru Cíl: Cílem první přednášky je představit základní

Více

CSR a firemní dobročinnost Filantropie Sponzorství Dobrovolníci

CSR a firemní dobročinnost Filantropie Sponzorství Dobrovolníci 1 CSR a firemní dobročinnost Filantropie Sponzorství Dobrovolníci Filantropie, sponzorství, dobrovolnictví se může uplatňovat vůči všem osobám bez rozdílu věku, pohlaví, zdraví atd. Soustředíme se na

Více

NADAČNÍ FOND VITA HUMANA

NADAČNÍ FOND VITA HUMANA NADAČNÍ FOND VITA HUMANA VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 Nadační fond VITA HUMANA Výroční zpráva za rok 2009 Základní údaje o nadačním fondu Název Nadační fond VITA HUMANA Sídlo Svatá Kateřina 73, okres Blansko, PSČ

Více

Dotazník k výzkumnému projektu Vliv veřejných financí na strukturu zdrojů a produkci neziskových institucí

Dotazník k výzkumnému projektu Vliv veřejných financí na strukturu zdrojů a produkci neziskových institucí Dotazník k výzkumnému projektu Vliv veřejných financí na strukturu zdrojů a produkci neziskových institucí (GA14-06856S) podpořeného Grantovou agenturou ČR. Všechny informace uvedené v dotazníku budou

Více

ZÁŽITKY PRO FIRMY ALLEGRIA - FIRMA NA ZÁŽITKY. užijte si. ...a jak vypadá Vaše schůzka s VIP klientem?

ZÁŽITKY PRO FIRMY ALLEGRIA - FIRMA NA ZÁŽITKY. užijte si. ...a jak vypadá Vaše schůzka s VIP klientem? ZÁŽITKY PRO FIRMY užijte si vztahy se svými klienty, je to pro Vás jediná spolehlivá investice, která se Vám stonásobně vrátí...a jak vypadá Vaše schůzka s VIP klientem? ALLEGRIA - FIRMA NA ZÁŽITKY vznikla

Více

gamifikace pro verejnost hravý event marketing

gamifikace pro verejnost hravý event marketing ˇ pro verejnost hravý event marketing Chtěli byste dát vědět více lidem o své instituci, značce či produktu a oslovit nové cílové skupiny? více motivovat již stávající klienty k určité činnosti a vzbuzovat

Více

Monitoring médií za 4/2015

Monitoring médií za 4/2015 Monitoring médií za 4/2015 Pro váženého klienta AVPO Přehled výstupů za 4/2015 (část 1) Datum Médium Titulek Kategorie Výstup Rozsah Obor Medi atyp 7.4.2015 Nevladky.cz Pozvání na setkání značka spolehlivosti

Více

O čem je Historická příležitost?

O čem je Historická příležitost? Pro partnery O čem je Historická příležitost? Historická příležitost je více jak 24týdenní online program o tom, jak vydělat na neopakovatelné politicko-ekonomické změně důchodového systému v České republice,

Více

Team Consultancy Project - Koncepce strategie občanského sdružení CAIM

Team Consultancy Project - Koncepce strategie občanského sdružení CAIM Team Consultancy Project - Koncepce strategie občanského sdružení CAIM Team: Edita Řezáčová, Jaroslav Polívka, Igor Rabín, Michal Mačát, Petr Moravec Leden 2015 1 Agenda 1. Úvod Co je to interim management?

Více

WORKSHOP NO.3 Podnikatelský plán. Specifikace podnikatelského plánu. Obsah podnikatelského plánu - obecně. Můj podnikatelský plán pro investora.

WORKSHOP NO.3 Podnikatelský plán. Specifikace podnikatelského plánu. Obsah podnikatelského plánu - obecně. Můj podnikatelský plán pro investora. WORKSHOP NO.3 Podnikatelský plán Specifikace podnikatelského plánu. Obsah podnikatelského plánu - obecně. Můj podnikatelský plán pro investora. Co je podnikatelský plán? Specifikace podnikatelského plánu

Více

Určeno studentům středního vzdělávání s maturitní zkouškou, předmět: Marketing a management, téma: Komunikace

Určeno studentům středního vzdělávání s maturitní zkouškou, předmět: Marketing a management, téma: Komunikace Určeno studentům středního vzdělávání s maturitní zkouškou, předmět: Marketing a management, téma: Komunikace Pracovní list vytvořila: Mgr. Radka Drobná Období vytvoření VM: duben 2012 Klíčová slova: komunikace,

Více

LINKED AKADEMIE. Informace pro partnery PROČ PODPOŘIT? PROČ LINKED AKADEMIE?

LINKED AKADEMIE. Informace pro partnery PROČ PODPOŘIT? PROČ LINKED AKADEMIE? LINKED AKADEMIE Informace pro partnery PROČ LINKED AKADEMIE? LinkedIn je nejrychleji rostoucí profesní sociální síť Je efektivním nástrojem k k budování expertní značky hledání práce získávání nových klientů

Více

Vážená paní, vážený pane,

Vážená paní, vážený pane, Vážená paní, vážený pane, Zemědělská fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích zpracovává projekt Chráněná území jako společenská dohoda o ochraně přírody, který je finančně podporován Grantovou

Více

Hodnocení při přijetí do nemocnice

Hodnocení při přijetí do nemocnice l Hodnocení při přijetí do nemocnice (Paragraf 2 Zákona o duševním zdraví z 1983) Svit budoucnosti 1. Jméno pacienta 2. Jméno osoby zodpovědné za vaši péči (váš zodpovědný lékař ) 3. Název nemocnice a

Více

Test obecné finanční gramotnosti

Test obecné finanční gramotnosti Test obecné finanční gramotnosti Finanční inteligence je něco, co se ve škole nenaučíte. A přitom je to obor stejně důležitý ne-li důležitější než algebra v matematice nebo historie literatury v češtině.

Více

Finanční gramotnost BONUS

Finanční gramotnost BONUS BONUS Napsala: Darina Schránilová Poznejte, jak funguje svět peněz a začněte budovat své bohatství Lidé často vydělávají peníze jen proto, aby uspokojili své okamžité potřeby a nemyslí na svou budoucnost.

Více

Bellanzon, a.s. představuje: systém pro konzultační způsob prodeje

Bellanzon, a.s. představuje: systém pro konzultační způsob prodeje Bellanzon, a.s. představuje: systém pro konzultační způsob prodeje Naše vize: Před deseti lety neměla většina lidí mobil či osobní počítač. Stejně se svět změní v následujících deseti letech Steve Ballmer,

Více

CENY FÓRA DARCŮ 2015 PRAVIDLA SOUTĚŽ KOMUNIKAČNÍ POČIN ROKU A SBÍRKOVÝ POČIN ROKU. Obecná ustanovení

CENY FÓRA DARCŮ 2015 PRAVIDLA SOUTĚŽ KOMUNIKAČNÍ POČIN ROKU A SBÍRKOVÝ POČIN ROKU. Obecná ustanovení CENY FÓRA DARCŮ 2015 PRAVIDLA SOUTĚŽ KOMUNIKAČNÍ POČIN ROKU A SBÍRKOVÝ POČIN ROKU Obecná ustanovení 1. Pořadatel soutěže je Fórum dárců se sídlem V Tůních 11, 120 00 Praha 2. Pořadatel si vyhrazuje právo

Více

Zdroje pro správné skutky. Petr Holý

Zdroje pro správné skutky. Petr Holý Zdroje pro správné skutky Petr Holý Definice dárcovství? Dávání peněz je radost. Lidé dávají rádi proto, že z toho mají dobrý pocit, přidá jim to na společenské vážnosti nebo ulehčí svědomí. Mají možnost

Více

Počítačová služba s.r.o.

Počítačová služba s.r.o. Jeden z největších národních projektů v Olomouckém kraji Dodavatel: Stupkova 413/1a, Olomouc Najdi si práci v Olomouckém kraji Termín realizace: od 1. 7. 2006 do 31. 5. 2008 CÍLE PROJEKTU Cílem je přispět

Více

Reagujete ukvapeně, nebo promyšleně?

Reagujete ukvapeně, nebo promyšleně? Reagujete Co byste v podobných situacích řekli a udělali vy? Když nebudete svoje reakce procvičovat, nikdy se nezměníte. Váš kolega prezentuje projekt, který jste spolu zrovna dokončili. Čekáte, až se

Více

PRO TEBE. mladé plody rostou na starých stromech. Budoucnost dětí pomáhají vytvářet jejich rodiče.

PRO TEBE. mladé plody rostou na starých stromech. Budoucnost dětí pomáhají vytvářet jejich rodiče. mladé plody rostou na starých stromech Budoucnost dětí pomáhají vytvářet jejich rodiče. Ale kdo tvoří budoucnost těch osamělých, které rodiče nemají? Nebo těch, které rodiče opustili, ať z vlastní vůle

Více

www.milionoveimperium.cz

www.milionoveimperium.cz www.milionoveimperium.cz David Kirš, autor Miliónového impéria a EmailAcademy uvádí ebook WEB MILIONÁŘE A KRUH BOHATSTVÍ Tento ebook (dokument) můžete šířit a přeposílat dále, ale pouze jako celek. Není

Více

občanské sdružení Benediktus

občanské sdružení Benediktus Stanovy občanského sdružení Benediktus Čl. I Úvodní ustanovení Název spolku: občanské sdružení Benediktus Sídlo: Klášterní 60, 583 01 Chotěboř IČO: 708 68 832 (dále jen komunita ) Čl. II Právní postavení

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA o poskytovaných službách v roce 2012

VÝROČNÍ ZPRÁVA o poskytovaných službách v roce 2012 VÝROČNÍ ZPRÁVA o poskytovaných službách v roce 2012 Liga otevřených mužů, o. s. (LOM) CO JE LOM LOM je nezisková organizace pro muže, která vznikla v roce 2006. LOM chce, aby čeští muži vzali život do

Více

www.ipfin.co.uk Finanční vzdělávání v International Personal Finance

www.ipfin.co.uk Finanční vzdělávání v International Personal Finance Finanční vzdělávání v International Personal Finance International Personal Finance Kdo jsme? mezinárodní finanční společnost obsluhujeme 2.5 miliónu zákazníků v Polsku, České republice, Maďarsku, Rumunsku,

Více

Také Vám rodiče spořili na byt a koupili jste si tak akorát mikrovlnku?

Také Vám rodiče spořili na byt a koupili jste si tak akorát mikrovlnku? Také Vám rodiče spořili na byt a koupili jste si tak akorát mikrovlnku? Asi všichni máme zkušenost s tím, že nám rodiče spořili, a když jsme se k penězům v osmnácti letech dostali, nebylo z nich skoro

Více

Založení spolku VZOROVÝ, z. s.

Založení spolku VZOROVÝ, z. s. Založení spolku VZOROVÝ, z. s...., nar...., bytem...,..., nar...., bytem..., a..., nar...., bytem... (dále jen zakladatelé ), vedení společným zájmem...naznačte společný zájem..., tímto k naplnění tohoto

Více

TISKOVÁ KONFERENCE 24. 3. 2015

TISKOVÁ KONFERENCE 24. 3. 2015 TISKOVÁ KONFERENCE 24. 3. 2015 Jediná celostátní edukačně-náborová kampaň zaměřená na pěstounskou péči POMOC OHROŽENÝM DĚTEM Nadační fond J&T pomáhá již od roku 2004 především ohroženým dětem a rodinám.

Více

PODMÍNKY DÁRCOVSKÉHO PORTÁLU FILANTROS

PODMÍNKY DÁRCOVSKÉHO PORTÁLU FILANTROS PODMÍNKY DÁRCOVSKÉHO PORTÁLU FILANTROS V následujících ustanoveních naleznete podmínky registrace a užívání dárcovského komunitního portálu Filantros. Provozovatelem portálu Filantros je občanské sdružení

Více

FUNDRASING A NEZISKOVÉ ORGANIZACE

FUNDRASING A NEZISKOVÉ ORGANIZACE 1 FUNDRASING A NEZISKOVÉ ORGANIZACE Neziskové organizace (NO) neziskové organizace jsou organizace, které nebyly založeny za účelem podnikání zde kladen větší důraz na důležitost výsledků hlavního poslání,

Více

Marketing ve službách

Marketing ve službách Marketing ve službách 1. ročník Učební obor: Kuchař - číšník Propagace = komunikace, jejímž cílem je získat zákazníka a udržet dlouhodobě jeho zájem a pozornost informuje o výrobku nebo službě vytváří

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 - Bwindi Orphans, o.s.

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 - Bwindi Orphans, o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 2 ÚVODEM Tento rok jsme věnovali hodně pozornosti rozvoji malého podnikání jak v Soroti tak v Bwindi. Bylo vidět chuť a nadšení do nových příležitostí, kterých je na vesnici opravdu

Více

Základní odborné pojmy z dané problematiky v anglickém jazyce 5)

Základní odborné pojmy z dané problematiky v anglickém jazyce 5) 116 Základní odborné pojmy z dané problematiky v anglickém jazyce 5) dar (gift) Dobrovolný převod majetku nezištně a bez protihodnoty. K podstatným náležitostem daru patří způsobilost dárce, úmysl dárce,

Více

Stanovy Spolku rodičů a přátel ZŠ a MŠ Zeleneč. Čl. I. Úvodní ustanovení. Čl.II. Účel, cíle a činnost spolku

Stanovy Spolku rodičů a přátel ZŠ a MŠ Zeleneč. Čl. I. Úvodní ustanovení. Čl.II. Účel, cíle a činnost spolku Stanovy Spolku rodičů a přátel ZŠ a MŠ Zeleneč Čl. I. Úvodní ustanovení Název spolku: Spolek rodičů a přátel ZŠ a MŠ Zeleneč (dále jen spolek ) je dobrovolným, nepolitickým, nezávislým spolkem rodičů a

Více

VÝZNAM KOMPETENCÍ PRO UPLATNĚNÍ ABSOLVENTŮ NA TRHU PRÁCE

VÝZNAM KOMPETENCÍ PRO UPLATNĚNÍ ABSOLVENTŮ NA TRHU PRÁCE VÝZNAM KOMPETENCÍ PRO UPLATNĚNÍ ABSOLVENTŮ NA TRHU PRÁCE HANA KRBCOVÁ ředitelka divize personalistika ČEZ, a. s., viceprezidentka People Management Fora Kompetence pro život, Konírna Poslanecké sněmovny

Více

Měli byste vědět. Může být výhodné změnit stávající životní pojistku? Lze využít finanční prostředky ze současné pojistky k financování nové?

Měli byste vědět. Může být výhodné změnit stávající životní pojistku? Lze využít finanční prostředky ze současné pojistky k financování nové? Prosinec 2010 Měli byste vědět Může být výhodné změnit stávající životní pojistku? Lze využít finanční prostředky ze současné pojistky k financování nové? POJIŠŤOVNA AEGON A JEJÍ ODBORNÍCI VÁM DOBŘE PORADÍ

Více

Makroekonomie I. Co je podstatné z Mikroekonomie - co již známe obecně. Nabídka a poptávka mikroekonomické kategorie

Makroekonomie I. Co je podstatné z Mikroekonomie - co již známe obecně. Nabídka a poptávka mikroekonomické kategorie Model AS - AD Makroekonomie I Ing. Jaroslav ŠETEK, Ph.D. Katedra ekonomiky Osnova: Agregátní poptávka a agregátní nabídka : Agregátní poptávka a její změny Agregátní nabídka krátkodobá a dlouhodobá Rovnováha

Více

Název lekce: Podnikatel nebo zaměstnanec

Název lekce: Podnikatel nebo zaměstnanec Název lekce: Podnikatel nebo zaměstnanec Cíl: Mít základní představu o rozdílu být zaměstnán nebo podnikat. Časová dotace: Věková skupina: 1 vyučovací hodina 8. ročník Pomůcky: pracovní list, psací potřeby,

Více

06/03/15. Exekuce ios. Deliverable 01. Vojtěch Micka mickavoj Naim Ashhab ashhanai

06/03/15. Exekuce ios. Deliverable 01. Vojtěch Micka mickavoj Naim Ashhab ashhanai [BIS-EXE] Deliverable 01 06/03/15 Exekuce ios Deliverable 01 Vojtěch Micka mickavoj Naim Ashhab ashhanai [BIS-EXE] Deliverable 01 Zadání Migrace části webové aplikace Lustrátor (lustrator.bisnode.cz) od

Více

Prodej to! Návod jak na to. Filip Novák, DiS.

Prodej to! Návod jak na to. Filip Novák, DiS. Prodej to! Návod jak na to Filip Novák, DiS. Obsah 1 1. Obsah 2. Lidé nakupují to, co potřebují, ale i to, pro co se nadchnou a nepotřebují 3. Neprodávejte produkt, ale celou zkušenost 4. Demonstrujte

Více

Vánoční čas jak jej využít pro posílení vztahu firmy s partnery a klienty

Vánoční čas jak jej využít pro posílení vztahu firmy s partnery a klienty Vánoční čas jak jej využít pro posílení vztahu firmy s partnery a klienty Mgr. Bohdana Rambousková Agenda Způsoby komunikace Pour feliciter CSR Plánování Advent Příležitost vystoupit z přísně obchodního

Více

STANOVY. Společnosti pro obnovu Rajnochovické lesní železnice, o.s.

STANOVY. Společnosti pro obnovu Rajnochovické lesní železnice, o.s. STANOVY Společnosti pro obnovu Rajnochovické lesní železnice, o.s. čl. 1 Název a sídlo spolku Společnost pro obnovu Rajnochovické lesní železnice (dále jen Společnost) je občanské sdružení založené podle

Více

JIŘÍ MAZUR. www.zivotnapravestrane.cz

JIŘÍ MAZUR. www.zivotnapravestrane.cz JIŘÍ MAZUR 13 TAJEMSTVÍ CESTY NA PRAVOU STRANU Efektivita úspěchu a skvělého života Efektivní jednání v životě Efektivní jednání v podnikání Získat co nejvíce s co nejmenším úsilím = čas = peníze! Být

Více

Člověk v tísni, o. p. s. Sekce humanitární a rozvojové pomoci

Člověk v tísni, o. p. s. Sekce humanitární a rozvojové pomoci Člověk v tísni, o. p. s. Sekce humanitární a rozvojové pomoci O společnosti Člověk v tísni Společnost Člověk v tísni vznikla jako humanitární organizace s cílem pomáhat v krizových oblastech a podporovat

Více

Místopředsedkyně Senátu PČR paní dr. Alena Gajdůšková: Vážený pane předsedo, vážená paní předsedkyně Poslanecké sněmovny, vážené dámy, vážení pánové!

Místopředsedkyně Senátu PČR paní dr. Alena Gajdůšková: Vážený pane předsedo, vážená paní předsedkyně Poslanecké sněmovny, vážené dámy, vážení pánové! Místopředsedkyně Senátu PČR paní dr. Alena Gajdůšková: Vážený pane předsedo, vážená paní předsedkyně Poslanecké sněmovny, vážené dámy, vážení pánové! Od hostů se očekává zdravice. Jsem velmi ráda, že vás

Více

Co má housenka na srdci

Co má housenka na srdci Září 2015 ORONGONG Co má housenka na srdci Zdravím čtenáře Orongongu, prázdniny jsou u konce a nový školní rok 2015/2016 nám začíná. Tábor si všichni užili, děti ho hodnotily jako jeden z nejlepších za

Více

po modré společně Společně Plus pro ekonomiku a podnikání

po modré společně Společně Plus pro ekonomiku a podnikání po modré společně Společně Plus pro ekonomiku a podnikání Společně Plus pro ekonomiku a podnikání Ing. Vlastimil Tlustý, stínový ministr financí Není náhoda, že nejrychleji rostoucími ekonomikami v Evropě

Více

Dotazník pro (sebe)posouzení

Dotazník pro (sebe)posouzení 1 Dotazník pro (sebe)posouzení Kontaktní informace Jméno (stačí křestní) E-mail Tel. Věk Aktuálně využívaná podpora Aktuálně mi poskytuje podporu: Neplacená péče rodiny, přátel nebo sousedů Placená (z

Více

Rating Moravskoslezského kraje

Rating Moravskoslezského kraje Rating Moravskoslezského kraje Moravskoslezský kraj Krajský úřad 28. října 117 702 18 Ostrava Tel.: 595 622 222 E-mail: posta@kr-moravskoslezsky.cz RATING MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE V červnu roku 2008 byla

Více

STANOVY. DĚTI KŘIVOKLÁTSKA, z.s. 270 23 KŘIVOKLÁT 93 IČO 70847789

STANOVY. DĚTI KŘIVOKLÁTSKA, z.s. 270 23 KŘIVOKLÁT 93 IČO 70847789 STANOVY DĚTI KŘIVOKLÁTSKA, z.s. 270 23 KŘIVOKLÁT 93 IČO 70847789 1 Stanovy Děti Křivoklátska, z.s. zapsaného spolku Článek I. Základní ustanovení 1. Děti Křivoklátska, z. s. (dále jen zapsaný spolek )

Více

Finance a nemovitosti

Finance a nemovitosti 723 987 654/777 608 475 info@fiane.cz www.fiane.cz Finance a nemovitosti Všichni máme sny, touhy a přání a chceme si je splnit. Všichni hledáme řešení a bezpečné služby, o které se můžeme s jistotou opřít.

Více

Vážení spoluobčané, Zajisté vás zajímá co se vlastně děje, proč jsem učinil rozhodnutí vzdát se starostování, co bude dál. Žádné rozhodnutí nespadne

Vážení spoluobčané, Zajisté vás zajímá co se vlastně děje, proč jsem učinil rozhodnutí vzdát se starostování, co bude dál. Žádné rozhodnutí nespadne Vážení spoluobčané, Zajisté vás zajímá co se vlastně děje, proč jsem učinil rozhodnutí vzdát se starostování, co bude dál. Žádné rozhodnutí nespadne z nebe, většinou v nás zraje delší dobu. Po loňských

Více

INICIATIVA SPOLEČENSTVÍ EQUAL PODROBNĚJŠÍ INFORMACE

INICIATIVA SPOLEČENSTVÍ EQUAL PODROBNĚJŠÍ INFORMACE INICIATIVA SPOLEČENSTVÍ EQUAL PODROBNĚJŠÍ INFORMACE Popis iniciativy a jejího cíle Iniciativa EQUAL je definována čl. 20 (1) Nařízení Rady (ES) č. 1260/1999, o obecných ustanoveních o Strukturálních fondech,

Více

1 FIREMNÍ DOBROVOLNICTVÍ V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH CHARITY OSTRAVA 2 POSLÁNÍ Posláním Charity Ostrava je poskytování sociální, zdravotní a humanitární pomoci lidem v nouzi, bez ohledu na jejich vyznání, rasu

Více

Informace pro uchazeče o práci

Informace pro uchazeče o práci Informace pro uchazeče o práci Práva a povinnosti uchazeče o práci jsou v zákoně o zaměstnanosti číslo 435/2004 Sbírky Těžké slovo: uchazeč o práci Těžké slovo: práva Těžké slovo: povinnosti Těžké slovo:

Více

TISKOVÁ ZPRÁVA Datum: 16. března 2006. Nový televizní seriál Osobní finance

TISKOVÁ ZPRÁVA Datum: 16. března 2006. Nový televizní seriál Osobní finance TISKOVÁ ZPRÁVA Datum: 16. března 2006 Nový televizní seriál Osobní finance Komise pro cenné papíry ve spolupráci s Českou národní bankou a dalšími partnery připravila pro vysílání v České televizi pokračování

Více

Výroční zpráva. www.myaktivity.cz. My. Aktivity o.p.s

Výroční zpráva. www.myaktivity.cz. My. Aktivity o.p.s Výroční zpráva My. Aktivity o.p.s 2012 obecně prospěšná společnost je neziskovou organizací, jež vyhledává, vytváří a podporuje občanské, vzdělávací, kulturní a volnočasové aktivity přispívající ke zkvalitnění

Více

ZAHRADA2000 o.s., Jeseník. Komplexní model péče o osoby se zdravotním postižením

ZAHRADA2000 o.s., Jeseník. Komplexní model péče o osoby se zdravotním postižením ZAHRADA2000 o.s., Jeseník Komplexní model péče o osoby se zdravotním postižením 2014 Sociálně rehabilitační centrum založeno 1998 pro potřeby zdravotně hendikepovaných, především duševně nemocných lidí,

Více