Výrobci počítačů HP se dařilo nad očekávání. AP: Bank of America zaplatí rekordní pokutu 358 miliard korun

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Výrobci počítačů HP se dařilo nad očekávání. AP: Bank of America zaplatí rekordní pokutu 358 miliard korun"

Transkript

1 Monitoring Výrobci počítačů HP se dařilo nad očekávání Tržby amerického výrobce počítačů Hewlett-Packard ve třetím čtvrtletí firemního finančního roku překvapivě stouply a přerušily šňůru 11 čtvrtletních poklesů za sebou. Plyne to ze středečního sdělení společnosti. Druhý největší producent počítačů na světě po čínském Lenovo se nyní kvůli ústupu poptávky po osobních počítačích chce přeorientovávat na výnosnější segmenty trhu počítačových technologií a prochází hlubokou restrukturalizací. Příjmy za čtvrtletí do konce července stouply v meziročním srovnání o jedno procento na 27,6 miliardy dolarů (581 miliard korun). Analytici podle ankety agentury Reuters čekali v průměru pokles výnosů na rovných 27 miliard dolarů ze 27,2 miliardy dolarů před rokem. Zdroj: AP: Bank of America zaplatí rekordní pokutu 358 miliard korun Společnost Bank of America zaplatí kvůli prodejům hypotečních cenných papírů před finanční krizí let 2007 až 2009 rekordní pokutu 17 miliard dolarů (zhruba 358 miliard korun). Agentuře AP to ve středu řekli vládní činitelé, kteří si nepřáli být jmenováni. Dohoda banky s ministerstvem spravedlnosti USA na urovnání sporu v této věci by podle nich měla být oznámena nejdříve ve čtvrtek. Podle dohody banka uzná, že zákazníky náležitě neinformovala o kvalitě podkladových aktiv v balících prodávaných hypotečních dluhopisů. Většinu z nich však prodávaly společnosti Countrywide Financial a Merrill Lynch, které Bank of America koupila, podle pozorovatelů zčásti i pod tlakem vládních úřadů, za vrcholu krize v roce Zdroj:

2 Raiffeisenbank klesl letos čistý zisk o 17 procent na miliardu Tuzemská Raiffeisenbank hlásí za první pololetí nižší zisk o 17 procent na 1,02 miliardy korun. Za poklesem zisku jsou účetní vlivy a nižší příjmy z poplatků, uvedla banka. Raiffeisenbank prý zaznamenala rekordní zájem o úvěry, investice a podnikatelské účty. Pokles čistého zisku je způsoben především účetními vlivy, v loňském roce jsme rozpouštěli některé opravné položky a měli jsme proto v této oblasti nízkou srovnávací základnu. Na čistý zisk nicméně negativně působil i pokles příjmů z poplatků i výnosů z obchodování na finančních trzích, komentoval výsledky generální ředitel Raiffeisenbank Mario Drosc. Vklady klientů v pololetí vzrostly o 5,3 procenta na 144,2 miliardy korun. Růst klientských úvěrů činil 6,1 procenta na 160 miliard korun. Obchodně jsme tak zažili velmi silný půlrok, což se odrazilo v nárůstu klientských vkladů i úvěrů. V červnu jsme měli rekordní prodeje ve spotřebitelském financování i v účtech domácnostem, dodal Drosc. Celkové provozní výnosy klesly o 8,1 procenta především kvůli nižším výnosům z poplatků a nižším ziskům z operací na finančních trzích. Čisté úrokové výnosy meziročně klesly o 2,1 procenta na 2,9 miliardy korun, čisté příjmy z poplatků se snížily o 16 procent na miliardu. Ostatní výnosy banky, které zahrnují výnosy z operací na finančních trzích a dividendové výnosy, klesly o 19,1 procenta na 587 milionů korun. Provozní náklady klesly o 9,8 procenta na 2,5 miliardy korun, a to hlavně díky úsporným opatřením přijatým v minulých letech. Vlastní kapitál banky se meziročně zvýšil o čtyři procenta na 19,9 miliardy korun. V květnu 2014 banka zvýšila základní kapitál o 868,4 milionu korun. Kapitálová přiměřenost banky ke konci prvního pololetí byla 14,17 procenta. Zdroj:

3 Letošní výplaty dividend jsou rekordní, vede Evropa Světové firmy letos vyplatily svým vlastníkům nejvíce peněz v historii. Během druhého čtvrtletí zinkasovali akcionáři rekordních 427 miliard dolarů v dividendách. Nejlépe se vedlo investorům v Evropě. Podle studie výzkumné organizace Henderson Global Investors každé čtyři dolary z deseti brali akcionáři právě zde a starý kontinent tak zažil největší dividendovou sprchu od počátku finanční krize. Podle expertů je štědrá nadílka projevem nedůvěry firem v budoucnost zdejší ekonomiky. Evropské firmy vyplatily akcionářům za předchozí kvartál takřka 160 miliard dolarů, což oproti loňsku znamená skoro pětinový nárůst. Má být ještě lépe. Dividendy letos v globálu porostou nejrychlejším tempem od roku 2011, nejlépe na tom budou evropské a japonské akcie, míní spoluautor studie Alex Crooke. Do čela šiku se postavila Paříž. Majitelé francouzských firem si nechali vyplatit o třetinu vyšší dividendy než loni, kdy jim přiteklo přes 40 miliard dolarů. Ekonomiky osmadvacítky se přitom během druhého čtvrtletí pohnuly vpřed nejpomaleji od počátku loňského roku, hospodářský růst eurozóny se dokonce zastavil. Ubývá investičních příležitostí zdejších firem, které ale zároveň přetékají hotovostí. Volné peníze se budou ve větší míře distribuovat mezi akcionáře, ať už formou dividend, nebo zpětných akciových odkupů, říká analytik Christian Mueller-Glissmann z Goldman Sachs. Zisky ze svých firem masově stahují i Japonci. Ve druhém kvartálu si akcionáři nechali vyplatit 25 miliard dolarů, což je o pětinu více než loni a nejvíce v historii Japonska. Střídmější byly firmy v USA a Německu. V zámoří objem přiznaných dividend svým růstem o 12 procent atakoval stomiliardovou hranici, výplaty v Německu po zohlednění vývoje měnových kurzů v dolarovém vyjádření dokonce meziročně klesly. Zdroj:

4 Dopad sankcí: zisk ruské státní banky VTB se propadl o 82 procent Čistý zisk druhé největší ruské banky VTB se v prvním pololetí meziročně propadl o 82 procent na pět miliard rublů, tedy necelé tři miliardy korun. Za poklesem zisku stálo podle banky zpomalení růstu ruské ekonomiky a rovněž politické napětí související s ukrajinskou krizí. Státem kontrolovaná VTB dnes také oznámila, že v pololetí prudce zvýšila objem rezerv na špatné úvěry na 92,8 miliardy rublů, což je téměř 54 miliard korun z 50,7 miliardy rublů před rokem. To negativně ovlivnilo její hospodářské výsledky, informuje agentura Reuters. Koncem července se VTB navíc stala jedním z terčů nových sankcí, které na Rusko kvůli jeho postupu vůči Ukrajině uvalily západní země. VTB tehdy označila sankce za politicky motivované a nespravedlivé. Vyjádřila ale přesvědčení, že si navzdory sankcím bude schopna zajistit potřebný kapitál. Zdroj: Volvo předstihlo v prodejích svou čínskou matku Švédská automobilka Volvo se zřejmě definitivně dostala z krize. Volvo za prvních šest měsíců roku prodalo 229 tisíc vozů a výhled na letošní rok korigovalo směrem vzhůru na 470 tisíc aut. Předstihlo tak svůj čínský mateřský koncern Geely Holding, který se na domácím trhu potýká s problémy a do konce června prodal jen 187 tisíc aut. I roční prognóza je slabší než u švédské dceřiné firmy. Geely po korekci počítá s 430 tisíci prodanými vozy.

5 Také po finanční stránce je na tom Volvo o mnoho lépe než loni. Celkové tržby za letošní první půlrok stouply na 64,8 miliardy švédských korun (197 miliard korun) a po letech ztráty vytvořilo Volvo i provozní zisk ve výši 1,21 miliardy švédských korun (42,3 miliard korun). Oproti konkurentům jako je BMW nebo Audi se Volvo potýká s nízkou operativní marží, která dosahuje jen 1,6 procenta. Hodně si ale slibuje od inovovaného modelu XC90, s nímž chce v segmentu SUV prorazit na evropské a americké trhy. Nerovný vztah mezi mateřskou a dceřinou firmou se v budoucnu může ještě prohlubovat. Podíl aut čínské výroby na domácím trhu letos klesl na 22 procent a dále se propadá. Zhejiang Geely Holding Group, která krachující Volvo koupila před čtyřmi lety od amerického Fordu, proto sází na dobré renomé kvalitní švédské značky a zjednodušení své vlastní produktové řady. Do roku 2020 chtějí Číňané s Volvem atakovat hranici 800 tisíc prodaných aut. Zdroj: NWR v pololetí snížila ztrátu na 1,6 miliardy, tržby klesly Těžební společnost New World Resources (NWR), vlastník černouhelné firmy OKD, za letošník první pololetí snížila ztrátu na 57 milionů eur (1,6 miliardy korun). Loni přitom vykázala ztrátu 396 milionů eur (asi 11 miliard korun). NWR to přičítá snižování nákladů a zefektivňování podnikání. Tržby společnosti klesly o pětinu na 346 milionů eur. Na hospodaření NWR nepříznivě dopadá pokles cen uhlí na světových trzích. Provozní zisk EBITDA ale v pololetí činil 19 milionů eur, před rokem měla provozní ztrátu 49 milionů. Za

6 samotné druhé čtvrtletí ztráta NWR klesla na 30 milionů eur z 315 milionů o rok dřív. Tržby se snížily o 22 procent na 174 milionů eur. Výsledky společnosti NWR jsou v položkách jádrového zisku EBITDA a provozního zisku EBIT mírně lepší než očekával trh, byť v druhém případě se stále jedná o ztrátu. Na základní provozní úrovni však společnost vykazuje zlepšení, a to přes poklesy těžby a prodejů a při pokračujícím poklesu cen uhlí v prvním pololetí, uvedl analytik BH Securities Petr Hlinomaz. Analytik Komerční banky Miroslav Frayer upozornil, že údaje stále ukazují nepříznivý vývoj v cash flow. Výsledky ale podle něj nejsou pro cenu akcií to nejdůležitější. Toho podstatného se dočkáme příští týden, kdy bude hlasování držitelů dluhopisů o restrukturalizačním plánu, upozornil Frayer. Firma za pololetí vytěžila 4,5 milionu tun uhlí, což je o pět procent více než před rokem. Externí prodeje ale klesly o 17 procent na čtyři miliony tun. Plán produkce a prodeje pro letošní rok zůstal devět až 9,5 milionu tun uhlí, uvedl výkonný předseda představenstva Gareth Penny. Prodejní a administrativní náklady NWR v pololetí klesly o víc než čtvrtinu, zhruba stejným tempem se snížily náklady na těžbu. Zaměstnanců včetně dodavatelských firem měla společnost v pololetí o desetinu méně než loni. Investiční výdaje klesly proti loňsku o 61 milionů na 24 milionů eur. Jsme tak v dobré pozici dosáhnout našeho cíle stlačit investiční výdaje za celý rok pod 100 milionů eur, podotkl Penny. Restrukturalizace dluhopisů NWR zvažuje restrukturalizaci dluhopisů, čímž by získala 185 milionů eur dodatečného kapitálu, uvedl Penny. Tím by se mohl snížit nesplacený dluh a náklady na něj. Součástí restrukturalizace je emise nových akcií, kterou akcionáři společnosti schválili ve středu. Začátkem července NWR uvedla, že pokud by se s věřiteli nedohodla na podmínkách restrukturalizace do září, musela by prodat své dceřiné firmy, včetně černouhelné OKD. Ministr průmyslu Jan Mládek pak po setkání s představiteli NWR prohlásil, že pokud by byla OKD v budoucnu na prodej, stát by její odkoupení zvážil.

7 Podle analytika Hlinomaze ukazují výsledky určitý pokrok v konsolidaci a snižování nákladů před jednáním s věřiteli v závěru srpna. Jak je patrné, se ztrátami bojuje společnost hlavně v nákladové oblasti. Náklady na jednu vytěženou tunu uhlí snížila v prvním pololetí na 64 eur z 66 eur v prvním kvartále, což je pozitivní výsledek; očekávali jsme mírné zhoršení na 67 až 68 eur/t, uvedl. Zdroj:

Akciové výhledy. V následujících měsících by na akciové trhy mohla přijít korekce. EKONOMICKÝ A STRATEGICKÝ VÝZKUM 2. dubna 2015

Akciové výhledy. V následujících měsících by na akciové trhy mohla přijít korekce. EKONOMICKÝ A STRATEGICKÝ VÝZKUM 2. dubna 2015 EKONOMICKÝ A STRATEGICKÝ VÝZKUM 2. dubna 215 Akciové trhy Extract from a report Akciové výhledy V následujících měsících by na akciové trhy mohla přijít korekce Josef Němý, CFA (42) 222 8 56 josef_nemy@kb.cz

Více

Česká republika. Index 8.8.2014 15.8.2014 Změna PX 950,66 983,90 +33,24 (+3,50%)

Česká republika. Index 8.8.2014 15.8.2014 Změna PX 950,66 983,90 +33,24 (+3,50%) ; TÝDENNÍ REPORT Zpravodajství z kapitálových trhů 11.8.2014 15.8.2014 Česká republika Po rozvážnějším 32. týdnu s menšími změnami byl uplynulý týden pravým opakem, když změny nad 1% nebyly ničím výjimečným.

Více

Česká republika. Index 3.10.2014 10.10.2014 Změna PX 976,23 951,60-24,63 (-2,52%)

Česká republika. Index 3.10.2014 10.10.2014 Změna PX 976,23 951,60-24,63 (-2,52%) ; TÝDENNÍ REPORT Zpravodajství z kapitálových trhů 6.10.2014 10.10.2014 Česká republika Pražská burza pokračovala ve svém poklesu a domácí akcie ztrácely již třetí týden v řadě. Index PX si odepsal silných

Více

Česká republika. Index 21.11.2014 28.11.2014 Změna PX 980,19 1 007,17 +26,98 (+2,75%)

Česká republika. Index 21.11.2014 28.11.2014 Změna PX 980,19 1 007,17 +26,98 (+2,75%) ; TÝDENNÍ REPORT Zpravodajství z kapitálových trhů 24.11.2014 28.11.2014 Česká republika Pražská burza si připsala nejlepší listopadovou výkonnost a index PX posílil o 2,75%. Index se pohyboval v kladných

Více

NEWSLETTER PRÁZDNINOVÉ VYDÁNÍ. Zdravý finanční styl. Obsah BYDLENÍ INVESTICE POJIŠTĚNÍ STÁŘÍ DĚTI CÍLE AKTUALITY

NEWSLETTER PRÁZDNINOVÉ VYDÁNÍ. Zdravý finanční styl. Obsah BYDLENÍ INVESTICE POJIŠTĚNÍ STÁŘÍ DĚTI CÍLE AKTUALITY NEWSLETTER PRÁZDNINOVÉ VYDÁNÍ Zdravý finanční styl BYDLENÍ INVESTICE POJIŠTĚNÍ STÁŘÍ DĚTI CÍLE Obsah DĚTI Stavební spoření pro děti? Raději investiční program. STÁŘÍ Třicátníky čeká důchod 6 500 korun,

Více

Zpráva o hospodaření k 30. červnu 2009 Komerční banka, a.s.

Zpráva o hospodaření k 30. červnu 2009 Komerční banka, a.s. Zpráva o hospodaření k 30. červnu 2009 Komerční banka, a.s. Za první pololetí roku 2009 vykázala skupina KB čistý zisk ve výši 5 806 milionů Kč. Banka o lidech, Obsah 2 Hlavní události prvního pololetí

Více

CO PŘINESL PRÁVĚ KONČÍCÍ TÝDEN ZPRÁVA TÝDNE

CO PŘINESL PRÁVĚ KONČÍCÍ TÝDEN ZPRÁVA TÝDNE Sekce průmyslu Odbor ekonomických analýz TÉMA TÝDNE Příliš silné euro Zatímco odeznívají obavy z možného rozpadu eurozóny, vrací se na evropské finanční trhy důvěra mezinárodních investorů. Vyplývá to

Více

Regulatorní informace

Regulatorní informace Skupina Komerční banky ohlásila dynamický růst úvěrování o 12%. Čistý zisk za první tři čtvrtletí roku 2011 dosáhl 7 041 milionů Kč Praha, 8. listopadu 2011 Skupina Komerční banky zaznamenala zrychlení

Více

pololetní zpráva Dlouhodobé vztahy se zákazníky a dalšími partnery patří k hlavním pilířům strategie Komerční banky Komerční banka, a.s.

pololetní zpráva Dlouhodobé vztahy se zákazníky a dalšími partnery patří k hlavním pilířům strategie Komerční banky Komerční banka, a.s. 2010 pololetní zpráva Dlouhodobé vztahy se zákazníky a dalšími partnery patří k hlavním pilířům strategie Komerční banky Komerční banka, a.s. 2 700 000 Počet zákazníků celé Skupiny KB dosáhl 2,7 milionu.

Více

Česká republika. Index 4.7.2014 11.7.2014 Změna PX 958,63 960,54 +1,91 (+0,2%)

Česká republika. Index 4.7.2014 11.7.2014 Změna PX 958,63 960,54 +1,91 (+0,2%) ; TÝDENNÍ REPORT Zpravodajství z kapitálových trhů 7.7.2014 11.7.2014 Česká republika Na pražské burze v úvodu července rozhodně nepanovala prázdninová nuda a index PX zaznamenal velmi volatilní obchodování.

Více

CO PŘINESL PRÁVĚ KONČÍCÍ TÝDEN. ZPRÁVA TÝDNE Průmyslová výroba v Evropě roste

CO PŘINESL PRÁVĚ KONČÍCÍ TÝDEN. ZPRÁVA TÝDNE Průmyslová výroba v Evropě roste Sekce průmyslu Odbor ekonomických analýz TÉMA TÝDNE Zpomalování čínské ekonomiky Tento týden zveřejněný růst čínské ekonomiky za první čtvrtletí letošního roku analytiky ani trhy příliš nepřekvapil. Konsenzus

Více

Kellner vydělal na prodeji EPH deset miliard Vladan Gallistl Praha Investice do Energetického

Kellner vydělal na prodeji EPH deset miliard Vladan Gallistl Praha Investice do Energetického Partneři přílohy Foto o 25_32_E15_0511.indd 25 4.11.2014 16:44:44 deník středa 5. 11. 2014 číslo 1744 l volný prodej 10 Kč l řízená distribuce l Americký strašák Na obchodní dohodě mezi EU a USA by Česko

Více

CO PŘINESL PRÁVĚ KONČÍCÍ TÝDEN

CO PŘINESL PRÁVĚ KONČÍCÍ TÝDEN Sekce průmyslu Odbor ekonomických analýz ZPRÁVA TÝDNE CO PŘINESL PRÁVĚ KONČÍCÍ TÝDEN Česká ekonomika v 1. čtvrtletí značně přidala Předběžný odhad ČSÚ o vývoji domácí ekonomiky v 1. čtvrtletí 2015 příjemně

Více

MĚSÍČNÍ REPORT. Souhrn. Zpravodajství z kapitálových trhů FIO BANKA MĚSÍČNÍ REPORT (BŘEZEN 2015) 1. 3. 31. 3. 2015

MĚSÍČNÍ REPORT. Souhrn. Zpravodajství z kapitálových trhů FIO BANKA MĚSÍČNÍ REPORT (BŘEZEN 2015) 1. 3. 31. 3. 2015 MĚSÍČNÍ REPORT Zpravodajství z kapitálových trhů 1. 3. 31. 3. 2015 Souhrn Závěr prvního čtvrtletí 2015 se americkým akciovým indexům příliš nevydařil. Široký index S&P v březnu oslabil o 1,74 %. Technologický

Více

Regulatorní informace

Regulatorní informace Skupina Komerční banky zvýšila objem financování české ekonomiky s nárůstem poskytnutých úvěrů o 13% Čistý zisk za rok 2011 dosáhl 9,5 miliardy Kč Praha, 16. února 2012 KB v roce 2011 výrazně zrychlila

Více

Kapitálové trhy v týdnu 27.7. 31.7. 2009. Ing. Milan Tomášek 3.8. 2009 ČP INVEST

Kapitálové trhy v týdnu 27.7. 31.7. 2009. Ing. Milan Tomášek 3.8. 2009 ČP INVEST Kapitálové trhy v týdnu 27.7. 31.7. 2009 Ing. Milan Tomášek 3.8. 2009 ČP INVEST Stručně Akcie Emerging markets na úrovni před krachem Lehman Brothers vs. S&P 500, který je stále o více jak 20 % níže a

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 Komerční banka, a.s.

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 Komerční banka, a.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 Komerční banka, a.s. Charakteristika za období 2007 2011 Podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) Konsolidované údaje (mil. Kč) 2011 2010 1 2009 1 2008 1 2007 1 Finanční

Více

Komentáře k revizi HDP - ekonomice se dařilo díky spotřebě a tvorbě kapitálu

Komentáře k revizi HDP - ekonomice se dařilo díky spotřebě a tvorbě kapitálu Monitoring 29.8.2014 Komentáře k revizi HDP - ekonomice se dařilo díky spotřebě a tvorbě kapitálu Ekonomice se i v druhém čtvrtletí dařilo. Ukázaly to zpřesněné hodnoty o hrubém domácím produktu, které

Více

Češi své ekonomice nevěří

Češi své ekonomice nevěří deník středa 1. 8. 2012 číslo 1179 l volný prodej 10 Kč l řízená distribuce l Přetahovaná o gripeny Švédové v jednání o stíhačkách využívají české časové tísně události str. 2 Špatně vykolíkované hřiště

Více

Výroční zpráva 2014. Komerční banka, a.s. Komerční banka, a.s.

Výroční zpráva 2014. Komerční banka, a.s. Komerční banka, a.s. 12 13 Výroční zpráva 2014 Komerční banka, a.s. Komerční banka, a.s. Charakteristika za období 2010 2014 Podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) Konsolidované údaje (mil. Kč) 2014 2013

Více

WEEKLY REPORT 30.6. 4.7.2008. Index PX. Týdenní komentář 4.7.2008

WEEKLY REPORT 30.6. 4.7.2008. Index PX. Týdenní komentář 4.7.2008 Karel Potměšil analytik potmesil@cyrrus.cz WEEKLY REPORT 30.6. 4.7.2008 4.7.2008 SUPERSPAD Závěr (místní měna) Tržní kap. (mld.eur) Týdenní změna (%) P/E (x) Dividend. výnos (%) AAA Auto 18,90 0,05-3,5

Více

Výroční zpráva. Banka inspirovaná klienty

Výroční zpráva. Banka inspirovaná klienty Výroční zpráva 2010 Banka inspirovaná klienty Výroční zpráva 2010 Banka inspirovaná klienty Obsah Obsah Klíčové ekonomické ukazatele 3 Seznamte se s Raiffeisenbank a.s. 4 Významné události roku 2010 5

Více

Komerční banka, a.s. Zpráva o hospodaření k 30. červnu 2007

Komerční banka, a.s. Zpráva o hospodaření k 30. červnu 2007 Komerční banka, a.s. Zpráva o hospodaření k 30. červnu 2007 07 Společenská odpovědnost Komerční banka je významnou českou bankou a je si velmi dobře vědoma celospolečenských závazků, které z jejího postavení

Více

banky Výroční zpráva 2010 Komerční banka, a.s.

banky Výroční zpráva 2010 Komerční banka, a.s. banky am ac ms am hm mm rm vc ss pp lm mt op he af mt tt mp Výroční zpráva 2010 Komerční banka, a.s. charakteristika za období 2006 2010 Podle Mezinárodních standardů pro finanční výkaznictví (IFRS) Konsolidované

Více

Česká republika. Index 16.1.2015 23.1.2015 Změna PX 949,05 961,94 +12,89 (+1,36%)

Česká republika. Index 16.1.2015 23.1.2015 Změna PX 949,05 961,94 +12,89 (+1,36%) ; TÝDENNÍ REPORT Zpravodajství z kapitálových trhů 19.1.2015 23.1.2014 Česká republika Pražská burza si připsala úspěšný týden, když v kladných číslech se podařilo zavřít hned ve čtyřech obchodních seancích.

Více

YIT koupila obří brownfield v Praze. Postaví zde byty Daniel Novák Praha Stavitel nových bytů YIT

YIT koupila obří brownfield v Praze. Postaví zde byty Daniel Novák Praha Stavitel nových bytů YIT deník čtvrtek 9. 4. 2015 číslo 1844 l volný prodej 10 Kč l řízená distribuce l Autobyznys v koncích Motoristická Itálie se rozpadá. Firmy vyčítají vládě mizivou pomoc téma str. 4 5 Výrobce temné hmoty

Více

Pololetní zpráva 2014 Komerční banka, a.s.

Pololetní zpráva 2014 Komerční banka, a.s. Pololetní zpráva 2014 Komerční banka, a.s. Komerční banka, a.s. Pololetní zpráva 2014 Obsah O společnosti 1 Profil Skupiny Komerční banky Přehled 1. pololetí 2014 Strategie a výsledky společnosti Správa

Více

Ekonomické výhledy. 2014: Spotřebitelům pomůže nulová inflace. EKONOMICKÝ A STRATEGICKÝ VÝZKUM 24. října 2013

Ekonomické výhledy. 2014: Spotřebitelům pomůže nulová inflace. EKONOMICKÝ A STRATEGICKÝ VÝZKUM 24. října 2013 EKONOMICKÝ A STRATEGICKÝ VÝZKUM 24. října 213 Čtvrtletní zpráva a report Ekonomické výhledy 214: Spotřebitelům pomůže nulová inflace Jan Vejmělek (42) 222 8 568 jan_vejmelek@kb.cz Jiří Škop (42) 222 8

Více

Kapitálové trhy v týdnu 24.8. 28.8. 2009. Ing. Milan Tomášek 31.8. 2009 ČP INVEST

Kapitálové trhy v týdnu 24.8. 28.8. 2009. Ing. Milan Tomášek 31.8. 2009 ČP INVEST Kapitálové trhy v týdnu 24.8. 28.8. 2009 Ing. Milan Tomášek 31.8. 2009 ČP INVEST Stručně Obama opět nominoval do čela americké centrální banky B. Bernankeho USA: projekce deficitu na dalších 10 let zvýšena

Více

Dlouhodobé vztahy se zákazníky a dalšími partnery patří k hlavním pilířům strategie Komerční banky. Výroční zpráva 2009 Komerční banka, a.s.

Dlouhodobé vztahy se zákazníky a dalšími partnery patří k hlavním pilířům strategie Komerční banky. Výroční zpráva 2009 Komerční banka, a.s. 2009 Dlouhodobé vztahy se zákazníky a dalšími partnery patří k hlavním pilířům strategie Komerční banky Výroční zpráva 2009 Komerční banka, a.s. 2 700 Počet zákazníků celé Skupiny KB přesáhl 2,7 milionu.

Více