Návod k obsluze Obj.č.:

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Návod k obsluze Obj.č.: 854 580"

Transkript

1 Návod k obsluze Obj.č.: Přístroj slouží pro kontrolu tlaku vzduchu a teploty pneumatiky u všech čtyřech kol. Do kontroly je zahrnuta i rezervní pneumatika v autě.k přístroji se dodávají i čidla,která se namontují na ráfek pneumatik. Čidla po zjištění tlaku vzduchu v pneumatice a její teplotě tyto údaje předávají modulovaným radiovým signálem do řídícího a vyhodnocovací palubního přístroje. Tento přístroj vyhodnotí tlak vzduchu v pneumatice a její teplotu a změny tlaku i teploty a tyto hodnoty zobrazuje na LCD displeji..při překroční stanovených mezí pro tlak vzduchu a teplotu pneumatik přístroj tento stav ukáže na LCD displeji a současně vydá výstražný zvukový signál,trvající 15 sekund. Tento přístroj neustále informuje řidiče vozidla o aktuální stavu pneumatik. Tím je umožněno řídit vozidlo bezpečněji a jistěji.

2 ÚVOD Přístroj je určen pro sledování tlaku vzduchu a teploty pneumatik za jízdy vozidla. Hodnoty tlaku a teploty pneumatik jsou průběžně v určených krátkých časových intervalech sledovány 4 čidly, namontovanými na ráfcích pneumatik auta. Naměřené údaje jsou bezdrátově přenášeny do vyhodnocovacího přístroje a ukazovány na displeji. Přístroj lze namontovat na palubní desku automobilu. Je napájen z elektrické palubní sítě vozidla. Průběžné sledování tlaku nahuštění pneumatik a jejich teploty za jízdy velmi zkvalitňuje údržbu pneumatik. Rovněž za jízdy přístroj sleduje pokles tlaku v jednotlivých pneumatikách. Tento stav je signalizován výstražným zvukovým signálem. Přístroj sleduje stav tlaku a teploty i v rezervní pneumatice v autě. Rovněž při stacionárním huštění tento přístroj sleduje teplotu a tlak v právě huštěné pneumatice a předává zjištěné údaje do přístroje na palubě v autě. Na základě údajů z přístroje pak pečlivé sledování těchto hodnot a udržování optimálního tlaku a teploty v pneumatikách umožňuje docílit lepší spolehlivost vedení vozidla při jízdě a také se při správných hodnotách huštění docílí zvýšení životnosti startovací automobilové baterie až na cca 7 let. Při překročení dovolených hodnot tlaku vzduchu a teploty v pneumatikách během jízdy vozidla přístroj signalizuje tento aktuální stav varovným zvukovým signálem. Tlak vzduchu v pneumatikách v barech Teplota pneumatik v C STRUČNÁ FUNKCE PŘÍSTROJE Na každé pneumatice auta (včetně rezervní pneumatiky,uložené v prostorách auta) je namontováno čidlo, které průběžně ve stanovených časových intervalech zjišťuje tlak v pneumatice, úbytek tlaku vzduchu nebo přetlak vzduchu a teplotu pneumatiky.zjištěné údaje o stavu všech pneumatik (včetně rezervní pneumatiky) jsou z každého čidla přenášeny modulovaným radiovým signálem do vyhodnocovacího přístroje. Na LCD displeji jsou zjištěné údaje přehledně indikovány pro každou pneumatiku zvlášť (včetně rezervy). Změna tlaku (zmenšení nebo zvětšení tlaku vzduchu v pneumatice) a oteplení pneumatiky nad stanovenou mez je ukázána na LCD displeji a současně je tento výjimečný stav signalizován výstražným zvukovým signálem o trvání 15 sekund. Každé čidlo tedy signalizuje: a) překročení dovolené provozní teploty pneumatiky b) překročení stanoveného provozního tlaku vzduchu v pneumatice c) náhlou ztrátu tlaku vzduchu v jednotlivé provozní pneumatice d) dlouhodobý pokles tlaku vzduchu v jednotlivé pneumatice (i v rezervní pneumatice v autě) e) rychlost ztráty tlaku v provozních pneumatikách (ne v rezervní pneumatice) Přístroj rozlišuje stav náhlého úniku vzduchu (rychlý pokles tlaku a pomalý dlouhodobý pokles tlaku v pneumatikách (1.a 2 stupeň vyhlášení výstražného signálu poplachu ).

3 Zobrazované stavy pneumatik na displeji přístroje: Výstraha-poplach Údaj s poplachem Příčina Způsob odstranění Poplach 1.stupně při poklesu tlaku vzduchu v pneumatice Pokles tlaku vzduchu v pneumatice o 25 % Poplach 2.stupně při poklesu tlaku vzduchu v pneumatice Poplach při přetlaku vzduchu v pneumatice Poplach při překročení doholené hodnoty oteplení pneumatiky Navíc akustický výstražný signál o délce 15 sekund Navíc akustický výstražný signál o délce 15 sekund Navíc akustický výstražný signál o délce 15 sekund Navíc akustický výstražný signál o délce 15 sekund Pokles tlaku vzduchu v pneumatice o 50 % Překročení tlaku vzduchu v pneumatice o 50 % Teplota obrazované pneumatiky je vyšší než 85 C Neprodleně zkontrolujte tlak vzduchu v pneumatice,nebo si nechte zkontrolovat pneumatiku v autoservisu. Neprodleně přerušte jízdu a ihned zastavte a vyměňte vadnou pneumatiku za dobrou (tedy za dobrou rezervní pneumatiku). Neprodleně přerušte jízdu a ihned zastavte a vyměňte vadnou pneumatiku za dobrou (tedy za dobrou rezervní pneumatiku) nebo doplňte tlak vzduchu v pneumatice na správnou hodnotu. Neprodleně přerušte jízdu a ihned zastavte a vyměňte vadnou pneumatiku za dobrou (tedy za dobrou rezervní pneumatiku s normální teplotou.) Dlouhodobý pokles tlaku v pneumatice Rychlý pokles tlaku v pneumatice Navíc akustický výstražný signál o délce 15 sekund Navíc akustický výstražný signál o délce 15 sekund U zobrazené pneumatiky poklesl tlak vzduchu o 0,2 bar během 10 minut U zobrazené pneumatiky poklesl tlak vzduchu o 0,2 bar během 1 minut Neprodleně zkontrolujte tlak vzduchu v pneumatice,případně si nechte zkontrolovat pneumatiku v autoservisu. Neprodleně přerušte jízdu a ihned zastavte a vyměňte vadnou pneumatiku za dobrou (tedy rezervní pneumatiku se správným tlakem vzduchu. V případě defektu je na displeji zobrazena konkrétní pneumatika, na které se vyskytla shora uvedená závada.

4 ROZSAH DODÁVKY Obrázek: Počet: Popis: Model-číslo: B 1 1 Vyhodnocovací a řídící palubní přístroj MTPM-RX B 2 1 LCD-displej MTPM-LCD B 3 4 Čidlo na ráfek pneumatiky MTPM-TX B m dlouhá anténa MTPM-AT 4 B m dlouhá anténa MTPM-AT 6 B 6 1 Přípravek na připevnění se šrouby na montáž displeje Vizo obrázek montážního materiálu POTŘEBNÉ NÁŘADÍ PRO MONTÁŽ Montážní materiál 40 Speciální kabelový pásek 2,6x100 mm 5 Speciální kabelový pásek 5x 430 mm 1 Oboustranná lepící páska pro displej 1 Oboustranná lepící páska pro vyhodnocovací a řídící palubní přístroj MTPM-MK Pro vestavbu přístroje a pro ostatní montáž je potřeba: Pásmový metr nebo jiné Viz obrázek C 1 Elektrická vrtačka Viz obrázek C 5 délkové měřidlo Důlčík Viz obrázek C 2 Šroubovák Viz obrázek C 6 Kladívko Viz obrázek C 3 Momentový klíč Viz obrázek C 7 Vrták Viz obrázek C 4 Pro provedení elektrického propojení a pro přezkoušení elektrického zapojení je potřeba: Zkoušečka diod Viz obrázek C 8 Montážní páka na ráfek Viz obrázek C 12 nebo voltmetr Viz obrázek C 9 Horkovzdušná pistole Viz obrázek C 13 Kleště kombinačky Viz obrázek C 10 Letovací pájka Viz obrázek C 14 Přístroj pro montáž pneumatiky na ráfek Viz obrázek C 11 Letovací cín Viz obrázek C 15 Vysvětlivky k oběma tabulkám: Ve sloupci Obrázek nebo jen velké písmeno s číslici nebo číslem znamená: Písmeno označuje celý obrázek jako celek; číslice nebo číslo za velkým písmenem označuje jednotlivý předmět, označený tímto číslem na daném obrázku. ODSTRAŇOVÁNÍ ZÁVAD Problém Po zapnutí zapalování se nezapne funkce LCD displeje Po zapnutí přístroje MTMP-200 se na LCD displeji objeví hlášení SCH Během jízdy vozidla se na LCD displeji krátkodobě objeví hlášení SCH. Během jízdy vozidla se na LCD displeji krátkodobě objeví hlášení SCH. Řešení Přezkoušejte pojistky vřazené do obvodu červeného vodiče a koncovku na oranžovém vodiči Znovu proveďte učební program přístroje a čidel. Prohlédněte anténu, zda není poškozená. V blízkosti Vašeho přístroje se nachází silný zdroj rádiového rušení, např. elektronický otáčkoměr,který potlačuje Vaše radiové signály.vypněte tento zdroj rádiového rušení (otáčkoměr). Přenos rádiového signálů od čidel je krátkodobě rušen. Pokud se tato závada bude vyskytovat častěji, prozkoumejte anténu, zda není nějakým způsobem poškozena. Přemístěte anténu a namontujte ji na jiné místo.anténa mohla být stíněna nějakým kovovým stavebním prvkem auta,který právě ležel mezi anténou a čidlem na ráfku.

5 PŘÍSLUŠENSTVÍ 1 náhradní čidlo MTMP TX 1 4 náhradní čidla MTMP TX 4 4 m anténa MTMP AT 4 6 m anténa MTMP AT 6 8 m anténa MTMP AT 8 Distanční prvek pro anténu MTMP DIST Sada ventilků MTMP VALVE OBRAZOVÁ ČÁST NÁZORNÉ ZOBRAZENÍ POSTUPU PŘI MONTÁŽI :

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19 Vysvětlivky k obrázku J: Schéma zapojení kontrolního systému tlaku a teploty v pneumatikách MTMP-200: Německý výraz: Český výraz: Dauer plus Stálé plus Gewschaltetes Plus, Zundung Připojovatelné plus, zapalování Sicerung Fuse Patice pro pojistku Steuergerat Kontrolní a řídící palubní přístroj Hinten links Vlevo nahoře Hinten rechts Vpravo nahoře Vorne rechts Vpředu vpravo Vorne links Vpředu vlevo Masse Uzemnění Schwarz = BK Černý Orange = OG Oranžový Rot = RD Červený Weiss = WH Bílý Gelb = Y Žlutý Tento návod k použití je publikace firmy Conrad Electronics. Návod odpovídá technickému stavu při tisku. Změny vyhrazeny! 11/2005 Čechm.J

Návod k obsluze Obj.č.: 379 464

Návod k obsluze Obj.č.: 379 464 Návod k obsluze Obj.č.: 379 464 Velmi výkonný jakostní nf zesilovač Raveland Power Package model XAB 1 200 se 4 nebo 2 vstupy pro předzesilovače (podle typu modelu) o výkonu až 4 x 300 W je určen pro zesilování

Více

Popis výrobku 1/12. O co se jedná? Jak systém pracuje? Výrobek obsahuje

Popis výrobku 1/12. O co se jedná? Jak systém pracuje? Výrobek obsahuje 1/12 Popis výrobku O co se jedná? Parkovací asistenční systém s výstrahou proti nárazu má za úkol ochránit vaše vozidlo proti všem tolik častým neohrabaným parkovacím manévrům jiných řidičů, kteří spěchají.

Více

ŠkodaFabia NÁVOD K OBSLUZE SIMPLY CLEVER

ŠkodaFabia NÁVOD K OBSLUZE SIMPLY CLEVER ŠkodaFabia NÁVOD K OBSLUZE SIMPLY CLEVER Úvod Rozhodli jste se pro vozidlo Škoda, srdečně Vám děkujeme za Vaši důvěru. S novým vozidlem Škoda získáváte vozidlo s moderní technikou a rozsáhlým vybavením,

Více

ŠkodaOctavia Tour NÁVOD K OBSLUZE SIMPLY CLEVER

ŠkodaOctavia Tour NÁVOD K OBSLUZE SIMPLY CLEVER ŠkodaOctavia Tour NÁVOD K OBSLUZE SIMPLY CLEVER Úvod Rozhodli jste se pro vozidlo Škoda, srdečně Vám děkujeme za Vaši důvěru. S novým vozidlem Škoda získáváte vozidlo s moderní technikou a rozsáhlým vybavením,

Více

ContiPressureCheck. Systém pro stálou kontrolu tlaku v pneumatikách. Návod na instalaci

ContiPressureCheck. Systém pro stálou kontrolu tlaku v pneumatikách. Návod na instalaci ContiPressureCheck Systém pro stálou kontrolu tlaku v pneumatikách Návod na instalaci Obsah Obsah 1 Všeobecně...6 1.1 Informace k tomuto návodu na instalaci... 6 1.2 Omezení záruk... 7 1.3 Výklad symbolů...

Více

OBSAH. 1. Technické parametry... 2 - příslušenství nabíječe. 2. Užití nabíječe... 3. 3. Princip činnosti... 4. 4. Další možnosti nabíjení...

OBSAH. 1. Technické parametry... 2 - příslušenství nabíječe. 2. Užití nabíječe... 3. 3. Princip činnosti... 4. 4. Další možnosti nabíjení... OBSAH 1. Technické parametry... 2 - příslušenství nabíječe 2. Užití nabíječe... 3 3. Princip činnosti... 4 4. Další možnosti nabíjení... 5 5. Instalace... 6 6. Signalizace a nastavení... 7 7. Zapnutí a

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Fabia Návod k obsluze

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Fabia Návod k obsluze SIMPLY CLEVER ŠKODA Fabia Návod k obsluze Uspořádání tohoto Návodu k obsluze (vysvětlivky) jako taková Vás upozorňuje zcela obecně na informace důležité k provozu Vašeho vozidla. Tento Návod k obsluze

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Yeti Návod k obsluze

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Yeti Návod k obsluze SIMPLY CLEVER ŠKODA Yeti Návod k obsluze Uspořádání tohoto Návodu k obsluze (vysvětlivky) jako taková Vás upozorňuje zcela obecně na informace důležité k provozu Vašeho vozidla. Tento Návod k obsluze je

Více

Návod pro instalaci, obsluhu a servis CZ 1

Návod pro instalaci, obsluhu a servis CZ 1 Manual Prestige 18-2_Manual Prestige 24-2 0.6.2010 10:11 Stránka 1 Prestige 8 1-2 MkIII Návod pro instalaci, obsluhu a servis CZ 1 06/2010 Manual Prestige 18-2_Manual Prestige 24-2 0.6.2010 10:11 Stránka

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Octavia Návod k obsluze

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Octavia Návod k obsluze SIMPLY CLEVER ŠKODA Octavia Návod k obsluze Uspořádání tohoto Návodu k obsluze (vysvětlivky) Tento Návod k obsluze je členěn podle zcela přesných pravidel tak, aby Vám ulehčil hledání a čerpání potřebných

Více

SIMPLY CLEVER. ŠkodaSuperb NÁVOD K OBSLUZE

SIMPLY CLEVER. ŠkodaSuperb NÁVOD K OBSLUZE SIMPLY CLEVER ŠkodaSuperb NÁVOD K OBSLUZE Úvod Rozhodli jste se pro vozidlo Škoda, srdečně Vám děkujeme za Vaši důvěru. S novým vozidlem Škoda získáváte vozidlo s moderní technikou a rozsáhlým vybavením,

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Fabia Návod k obsluze

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Fabia Návod k obsluze SIMPLY CLEVER ŠKODA Fabia Návod k obsluze Úvod Rozhodli jste se pro vozidlo ŠKODA, srdečně Vám děkujeme za Vaši důvěru. S novým vozidlem ŠKODA získáváte vozidlo s moderní technikou a rozsáhlým vybavením.

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Octavia Návod k obsluze

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Octavia Návod k obsluze SIMPLY CLEVER ŠKODA Octavia Návod k obsluze Uspořádání tohoto Návodu k obsluze (vysvětlivky) Tento Návod k obsluze je členěn podle zcela přesných pravidel tak, aby Vám ulehčil hledání a čerpání potřebných

Více

ŠkodaOctavia NÁVOD K OBSLUZE SIMPLY CLEVER

ŠkodaOctavia NÁVOD K OBSLUZE SIMPLY CLEVER ŠkodaOctavia NÁVOD K OBSLUZE SIMPLY CLEVER Úvod Rozhodli jste se pro vozidlo Škoda, srdečně Vám děkujeme za Vaši důvěru. S novým vozidlem Škoda získáváte vozidlo s moderní technikou a rozsáhlým vybavením,

Více

EHR 275 Ekonovent vysoko výkonnostní rekuperační jednotka pro obytné domy

EHR 275 Ekonovent vysoko výkonnostní rekuperační jednotka pro obytné domy EHR 275 Ekonovent vysoko výkonnostní rekuperační jednotka pro obytné domy NÁVOD K POUŢITÍ, MONTÁŢI, OBSLUZE A ÚDRŢBĚ Kontakty: Stará Boleslav, Boleslavská 1420, tel: +420 326 909 030, fax: +420 326 909

Více

ŠkodaSuperb NÁVOD K OBSLUZE SIMPLY CLEVER

ŠkodaSuperb NÁVOD K OBSLUZE SIMPLY CLEVER ŠkodaSuperb NÁVOD K OBSLUZE SIMPLY CLEVER Úvod Rozhodli jste se pro vozidlo Škoda, srdečně Vám děkujeme za Vaši důvěru. S novým vozidlem Škoda získáváte vozidlo s moderní technikou a rozsáhlým vybavením,

Více

Vítejte na palubě vašeho nového vozu DACIA

Vítejte na palubě vašeho nového vozu DACIA Vítejte na palubě vašeho nového vozu DACIA Tento návod k použití a údržbě sdružuje informace, které vám umožní: lépe poznat svůj vůz značky DACIA, a tak za optimálních provozních podmínek plně využít všech

Více

ŠkodaOctavia NÁVOD K OBSLUZE SIMPLY CLEVER

ŠkodaOctavia NÁVOD K OBSLUZE SIMPLY CLEVER ŠkodaOctavia NÁVOD K OBSLUZE SIMPLY CLEVER Úvod Rozhodli jste se pro vozidlo Škoda, srdečně Vám děkujeme za Vaši důvěru. S novým vozidlem Škoda získáváte vozidlo s moderní technikou a rozsáhlým vybavením,

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Octavia Návod k obsluze

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Octavia Návod k obsluze SIMPLY CLEVER ŠKODA Octavia Návod k obsluze Uspořádání tohoto Návodu k obsluze (vysvětlivky) jako taková Vás upozorňuje zcela obecně na informace důležité k provozu Vašeho vozidla. Tento Návod k obsluze

Více

NÁVOD K OBSLUZE VYVAŽOVAČKA KOL C322D C 322 D36 ZÁRUČNÍ LIST

NÁVOD K OBSLUZE VYVAŽOVAČKA KOL C322D C 322 D36 ZÁRUČNÍ LIST ZÁRUČNÍ LIST Na výrobky UNI-MAX je poskytována záruka v délce 24 měsíců od data prodeje dle občanského zákoníku nebo v délce 12 měsíců dle obchodního zákoníku a vztahuje se na prokázané vady materiálu

Více

Fluke 434-II/435-II/437-II

Fluke 434-II/435-II/437-II Fluke 434-II/435-II/437-II Třífázový analyzátor kvality elektrické energie CS Leden 2012, rev.1 06/12 2012 Fluke Corporation. Všechna práva vyhrazena. Vytištěno v EU. Všechna jména výrobků jsou ochrannými

Více

PATRIOT XI Instalační návod. Instalační návod. Ver. 02_cz. Eurosat Cs spol. s r. o. Rev. 13/10

PATRIOT XI Instalační návod. Instalační návod. Ver. 02_cz. Eurosat Cs spol. s r. o. Rev. 13/10 Instalační návod Ver. 02_cz OBSAH 1 POPIS... 3 1.1 ÚVODEM...3 1.2 POROVNÁNÍ MOŽNOSTÍ POUŽITÍ...3 2 ELEKTRONICKÁ KNIHA JÍZD (EKJ)...4 2.1 FUNKCE ELEKTRONICKÉ KNIHY JÍZD...4 2.1.1 Automatická kniha jízd...4

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Superb NÁVOD K OBSLUZE

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Superb NÁVOD K OBSLUZE SIMPLY CLEVER ŠKODA Superb NÁVOD K OBSLUZE Úvod Rozhodli jste se pro vozidlo ŠKODA, srdečně Vám děkujeme za Vaši důvěru. S novým vozidlem ŠKODA získáváte vozidlo s moderní technikou a rozsáhlým vybavením,

Více

CITROËN C1 NÁVOD K OBSLUZE

CITROËN C1 NÁVOD K OBSLUZE CITROËN C1 NÁVOD K OBSLUZE CITROËN CITROËN doporučuje Inovované pevné partnerství CITROËN a TOTAL, kteří jsou partnery již 35 let, společně a současně konstruují motory a připravují maziva prostřednictvím

Více

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Yeti Návod k obsluze

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Yeti Návod k obsluze SIMPLY CLEVER ŠKODA Yeti Návod k obsluze Úvod Rozhodli jste se pro vozidlo ŠKODA, srdečně Vám děkujeme za Vaši důvěru. S novým vozidlem ŠKODA získáváte vozidlo s moderní technikou a rozsáhlým vybavením.

Více

BMW_zlom.qxd 20.2.2002 11:07 Strana 1. BMW doporučuje. 316i 318i. 320i 325i 325xi 330i 330xi. 318d 320d 330d 330xd

BMW_zlom.qxd 20.2.2002 11:07 Strana 1. BMW doporučuje. 316i 318i. 320i 325i 325xi 330i 330xi. 318d 320d 330d 330xd BMW_zlom.qxd 20.2.2002 11:07 Strana 1 BMW doporučuje 316i 318i 320i 325i 325xi 330i 330xi 318d 320d 330d 330xd BMW_zlom.qxd 20.2.2002 11:07 Strana 2 BMW_zlom.qxd 20.2.2002 11:07 Strana 3 Blahopřejeme Vám

Více

bezpečnost osob; ochrana vozidla; ochrana životního prostředí.

bezpečnost osob; ochrana vozidla; ochrana životního prostředí. POUŽITÍ A ÚDRŽBA Vážený zákazníku, Blahopřejeme Vám a děkujeme, že jste si vybral právě značku Alfa Romeo. Sestavili jsme tento návod k použití tak, abyste Vám umožnil plně využívat kvality tohoto vozidla.

Více

24V autoalarm s integrovaným pagerem a dálkovým startem motoru MAGICAR M680F. uživatelský manuál

24V autoalarm s integrovaným pagerem a dálkovým startem motoru MAGICAR M680F. uživatelský manuál 24V autoalarm s integrovaným pagerem a dálkovým startem motoru MAGICAR M680F uživatelský manuál OBSAH 1. Důležité informace...3 2. Úvod...3 3. Dálkový ovladač...3 4. Displej dálkového ovladače...4 4.1.

Více

NÁVOD K OBSLUZE. průmyslová elektronika

NÁVOD K OBSLUZE. průmyslová elektronika průmyslová elektronika NÁVOD K OBSLUZE Multifunkční grafický zobrazovač MGU 800 Před.prvním.použitím.jednotky.si.důkladně.přečtěte.pokyny.uvedené.v.tomto.návodu.a.pečlivě.si.jej uschovejte..výrobce.si.vyhrazuje.právo.provádět.změny.bez.předchozího.upozornění.

Více

WEB EDITION U Ž IVATELSKÁ PŘÍRUČKA

WEB EDITION U Ž IVATELSKÁ PŘÍRUČKA WEB EDITION U Ž IVATELSKÁ PŘÍRUČKA VÁŽENÝ MAJITELI VOZU VOLVO DĚKUJEME VÁM, ŽE JSTE SI VYBRAL VOLVO Věříme, že budete mít z řízení svého vozu Volvo radost po mnoho dalších let. Vůz byl zkonstruován tak,

Více