MEZI PLOTY a 27. září 2015, PROGRAM FESTIVALU

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "MEZI PLOTY 2015. 26. a 27. září 2015, PROGRAM FESTIVALU"

Transkript

1 MEZI PLOTY a 27. září 2015, PROGRAM FESTIVALU

2 PROGRAM FESTIVALU V ROCE 2015 Na festivalu v Bohnicích vystoupí více než 150 špičkových hudebních a divadelních souborů. Účinkující uvedení na následujících stránkách nejsou definitivní. Program ještě může podléhat změnám.

3 ZÓNA PRO DĚTI, RODIČE A ZAMILOVANÉ Velká část programu bude věnována dětem a rodinám. Dětství totiž z velké části rozhoduje o našem duševním vývoji do budoucna a kvalita rodinných a partnerských vztahů má zásadní význam pro naši psychickou pohodu. Zóna pro děti a rodiny bude mít několik částí: Hudební rodinná scéna Sportovní hry v lese Dětské divadlo a umělecké dílny Prezentace občanských iniciativ Diskuze s odborníky

4 AMORKŮV TRYLEK HUDEBNÍ RODINNÁ SCÉNA Tato scéna bude koncipována tak, aby zaujala jak děti, tak jejich rodiče. Plánovaní účinkující: Švihadlo Sto zvířat Ondřej Ruml Kašpárek v rohlíku Cimbálová muzika Ivan Hlas Pískomil se vrací Circus Problem Jablkoň

5 O POHÁR PRAŽSKÉHO HEJKALA SPORTOVNÍ HRY V LESE Zde se děti spolu s rodiči budou moci zapojit do sportovně laděných her, při kterých jako náčiní použijí různé přírodní materiály pocházející z pražských lesů a lesoparků. Program vytvoříme ve spolupráci se skautskými oddíly působícími na území hlavního města a pražskými lesními školkami. Cílem je: Poskytnout rodičům návod, jaké hry mohou s dětmi v lese hrát, jak děti do lesa dostat a jak si společně užít zdravý pohyb. Prostřednictvím mapek návštěvníkům představit, co může Praha v oblasti lesů a lesoparků svým obyvatelům nabídnout.

6 VESELÉ FIDLOHRANÍ DĚTSKÉ DIVADLO A UMĚLECKÉ DÍLNY Program této scény vyplní zejména soubory, které budou nejen účinkovat, ale budou děti a rodiče také motivovat k zájmu o tanec a společné prožitky. O spolupráci požádáme projekt festivalu Tanec Praha Tanec Praha dětem. Dále přizveme například Buchty a loutky či Divadlo Minor. Skupina Kašpárek v rohlíku přispěje svými hudebními dílnami a soubor Vosto5 uvede svůj Teatromat divadelní automat, v němž diváci hlasují o osudu Aleny, která se rozhodla odjet do Prahy splnit si tam svůj velký sen. Podaří se jí to? To vše záleží na divácích a jejich rozhodnutí. Tentokrát o ději rozhodnou děti.

7 KOUZELNÁ CHŮVA ZASAHUJE PREZENTACE OBČANSKÝCH INICIATIV A DISKUZE S ODBORNÍKY Představíme nejrůznější iniciativy z veřejného i neziskového sektoru, které pomáhají s výchovou našich dětí nebo pečují o duši pražských rodičů a dětí. Může jít o skauty, Dům dětí a mládeže hlavního města Prahy, mateřská centra Poblíž všech scén pro rodiny a děti budou přítomni odborníci, kteří budou s návštěvníky diskutovat na tato témata: Těhotenství, mateřství a duševní vývoj dítěte téma ocení maminky, které na festival pozveme prostřednictvím mateřských center či pražských porodnic. Vztahy v rodině návštěvníci se setkají s psychology z pražských rodinných poraden. Sexualita sexuologové poradí nejen, jak vést zdravý sexuální život, ale také jak o této důležité oblasti lidského života přiměřeně komunikovat s dětmi.

8 BOHNICKÝ GALAKOTEL HUDEBNÍ SCÉNA PŘED KOSTELEM Na tuto scénu pozveme hudebníky, kteří mají potenciál oslovit kvalitní hudbou široké publikum. I tyto osobnosti mají totiž umělecky co říci. Řada z nich navíc Mezi ploty osobně podporuje prostřednictvím účasti v médiích. Ve prospěch projektu se rozhodly zahrát za výrazně snížený honorář. Kromě vlastního vystoupení budou tito interpreti vyzývat k zaslání DMS. Návštěvníci se tak zapojí do pomyslné soutěže o to, kdo nejvíce pomůže psychiatrickým pacientům s návratem do života. Moderátorkou této scény bude herečka Dejvického divadla Simona Babčáková, mistryně improvizace, která v roce 2014 vedla v rámci projektu Mezi ploty skupinovou terapii se slavnými osobnostmi v České televizi.

9 BOHNICKÝ GALAKOTEL HUDEBNÍ SCÉNA PŘED KOSTELEM Plánovaní účinkující: Koblížci efem Blue Effect Marek Ztracený Gipsy.cz Ewa Farna Vltava Martin Harich Rybičky 48 Eddie Stoilow Dan Bárta Tomáš Klus

10 SCÉNA MLADÉHO INTELEKTUÁLA Z KRYMSKÉ ALTERNATIVNÍ STAGE Scéna, který vyroste z unikátní atmosféry Krymské ulice a pražských nábřeží. Vytvoříme ji ve spolupráci se známým kavárníkem a aktivistou Ondřejem Kobzou, který se proslavil například projektem pian v pražských ulicích. Cílem bude oslovit velkou duševní sílu města mladé intelektuály, studenty, začínající umělce, učitele, architekty, designéry, lékaře Pro tyto lidi je zásadních tématem seberealizace a schopnost najít sebe sama. A v době, kdy ještě nenašli své místo ve světě a uplatnění svého talentu, jsou právě oni často ohroženi depresí nebo úzkostí.

11 SCÉNA MLADÉHO INTELEKTUÁLA Z KRYMSKÉ ALTERNATIVNÍ STAGE Plánovaní účinkující: Jana Lota Tonya Graves The Geront Shadows Revival Crazy Dogs 100 C Republic of Two King Shaolin Vedle uměleckých vystoupení připravíme také program zaměřený na cyklistiku. Jízdní kolo bude prezentováno jako moderní dopravní prostředek těch, kteří dbají o životní prostředí. Prostřednictvím známé autorky Petry Hůlové do této zóny přizveme básníky a prozaiky. Diskuze s psychology se povedou na téma seberealizace, vztahu k sobě samému a další témata, která tíží typického vysokoškoláka.

12 SPREJEROVA DENNÍ MŮRA RAPOVÁ A HIPHOPOVÁ STAGE Scéna pro třicátníky z generace sprejerů, i teenagery, kteří milují hiphop, rap, electroswing nebo ska. Tato stage vznikne ve spolupráci s Adamem Svatošem, zvaným Kato, členem skupiny Pragounion, vzešlé z kultovních Chaozz. Kromě zvuků hiphopu a příbuzných žánrů bude scénu charakterizovat scénografie s motivy graffiti.

13 SPREJEROVA DENNÍ MŮRA RAPOVÁ A HIPHOPOVÁ STAGE Plánovaní účinkující: Jet 8 Fast Food Orchestra Prague Conspiracy Prago Union Zde nabídnou odborníci pomoc těm, kteří tráví čas na škole, co je nudí, na Facebooku, u Playstationu nebo u online her a často hledají snadná východiska. O tom, jak se sebou naložit, když si život kořeníme drogami a alkoholem, promluví nejen odborníci z Drop In a pražského Apolináře, ale také Kato a Dan Bárta. Marpo

14 DUŠE POKLEPEM A POSLECHEM DIVADLO ZA PLOTEM: MODRÝ SALONEK V komorním prostředí modrého salonku představíme možnosti současné psychiatrie a psychologie. V dnešní době se zejména na internetu setkáváme se spoustou nabídek, které nám údajně pomohou a změní náš život. Proto chceme představit renomované odborníky, kteří v Praze působí a jejichž práce má skutečné výsledky. Návštěvník se dozví, kde hledat pomoc a jak vůbec poznat dobrého psychologa, psychiatra nebo odborníka na závislost. K diskuzi s návštěvníky usednou například: MUDr. Martin Hollý, ředitel Psychiatrické nemocnice Bohnice, za oblast sexuologie MUDr. Petr Popov, primář Kliniky adiktologie VFN, za oblast léčby závislostí Přední psychiatr a popularizátor vědy Prof. Cyril Höschl MUDr. Gabriela Šivicová za krizové centrum RIAPS, které denně zachraňuje lidské životy

15 HAMLET VE SVĚRACÍ KAZAJCE DIVADLO ZA PLOTEM: HLAVNÍ SÁL V Divadle Za plotem vystoupí zástupci zásadních pražských divadelních scén, které se rozhodnou podpořit projekt Mezi ploty. V minulosti k nim patřily například Josef Abrhám a Jan Kačer, Divadlo Járy Cimrmana, členové souboru Národního divadla, Divadlo Na zábradlí, Jiří Lábus, Divadlo Sklep a desítky dalších. Podobně silná sestava do Bohnic přijede i v roce Na stejných divadelních prknech pak budou účinkovat i soubory fyzicky nebo duševně handicapovaných umělců. Tradičně zde vystupuje například Bohnická divadelní společnost či soubor Jedličkova ústavu.

16 OÁZA UNAVENÝCH VELBLOUDŮ RELAXAČNÍ ZÓNA V této zóně se návštěvník dozví, jak zvládat každodenní stres a napětí a jak pracovat se svou psychikou ve prospěch vyrovnaného života a osobnostního růstu. Program vyplní psychologové z pražského Apolináře, nemocnice Bohnice a dalších renomovaných institucí, jakož i zástupci Českého svazu jógy. Atrakcí bude přechod přes žhavé uhlí, který se pokusíme zrealizovat s hercem Jaroslavem Duškem a jeho přáteli. V prostoru budou nabízeny lahodné čaje a zdravé pochutiny, které mají blahodárný vliv na tělesné i duševní zdraví. Uděláme si zkrátka výlet mimo svět fast foodu, každodenního shonu a tlaku na výkon.

17 DALŠÍ INFORMACE O PROJEKTU MEZI PLOTY 2015

18 MEZI PLOTY V MÉDIÍCH Plnohodnotnou složkou celého projektu je spolupráce se sdělovacími prostředky: do médií zveme slavné umělce, sportovce a další osobnosti, které samy dokázaly překonat různé životní zvraty a psychické problémy. Tito lidé otevřou svůj svět a divák nebo posluchač pocítí, že se svými problémy není sám. Díky účasti renomovaných odborníků se lidé dozvědí, že existuje cesta k řešení.

19 VEŘEJNÁ SBÍRKA A DMS Součástí projektu je také veřejná sbírka se zprávami DMS ve prospěch duševně nemocných. Výtěžek využívá Nadace BONA, která pomáhá psychiatrickým pacientům s návratem do běžného života. Odešlete dárcovskou SMS ve tvaru DMS MEZIPLOTY na telefonní číslo Cena DMS je 30 Kč, více na Nebo přispějte na konto veřejné sbírky: /0800.

20 ORGANIZAČNÍ TÝM Ředitel projektu: Robert Kozler Dramaturgie, Česká televize: David Smoljak Ekonom a účetnictví: Miloslav Kaliba Mediální kampaň, reklama, web, komunikace: Johanka Loučímová, Dita Táborová, Michaela Jurenová Produkce, technika festival: Michal Pešák Copywriter (portfolia, odborné texty, zprávy): Karel Tauchman Dramaturgie, produkce: Simona Šteruská Smlouvy, administrativa, veřejná sbírka: Marie Červená

21 DALŠÍ TVŮRCI FESTIVALU Ke kvalitě festivalu významně přispěje i kvalita dalších osobností, které se podílejí na jeho přípravě. Scénografie Scénografické zpracování prostoru festivalu si vzal na starost přední český scénograf Petr Kolínský. Petr Kolínský je český scénograf, architekt, malíř, grafik, designér a pedagog. Na Divadelní fakultě Akademie múzických umění (DAMU) vystudoval obor scénografie a na fakultě též 16 let pedagogicky působil. Vyučuje také na středních školách. Je členem hodnotitelských komisí (porot) či lektorem workshopů zaměřených na vzdělávání amatérských divadelníků. Vedle toho byl 3 roky konzultantem výboru pro vzdělávání Parlamentu České republiky. Spolupráce na koncepci dramaturgie Petr Hanousek Přední reklamní režisér a tvůrce dokumentárních filmů Petr Hanousek se bude podílet na koncepci jednotlivých festivalových scén a zón. Pomůže také s volbou témat a přípravou účasti psychologů, psychiatrů a dalších odborníků tak, aby se stali vhodnou součástí programu pro návštěvníky, kteří se nepřišli jen bavit, ale chtějí se také něco dozvědět.

22 KDO PODPORUJE MEZI PLOTY? Mezi ploty v novém formátu, který vznikl v roce 2014, podpořily takové osobnosti jako Josef Abrhám, Tomáš Hanák, Jan Kačer, Václav Marhoul, Olga Šípková, Tomáš Klus, Jaroslav Uhlíř, Václav Neckář, Lenka Filipová, Lou Fanánek Hagen, Sto zvířat, HaDivadlo a mnoho dalších. Za odbornou veřejnost je to především ředitel Psychiatrické nemocnice Bohnice a předseda Psychiatrické společnosti ČLS JEP MUDr. Martin Hollý.

23 KONTAKTY NedomYsleno ČR, s.r.o. Adresa: Hrusická 2510, Praha 4 Tel.:

VÍTEJ VE SVĚTĚ MEZI PLOTY!

VÍTEJ VE SVĚTĚ MEZI PLOTY! VÍTEJ VE SVĚTĚ MEZI PLOTY! PROGRAM FESTIVALU 4. 5. 10. 2014 CHCETE-LI POMOCI PSYCHICKY HANDICAPOVANÝM SPOLUOBČANŮM, ODEŠLETE DÁRCOVSKOU SMS VE TVARU DMS MEZIPLOTY NA TELEFONNÍ ČÍSLO 87 777. CENA DMS JE

Více

umělci prospolečnost příklady kulturních projektů v oblasti sociální inkluze

umělci prospolečnost příklady kulturních projektů v oblasti sociální inkluze umělci prospolečnost příklady kulturních projektů v oblasti sociální inkluze umělci prospolečnost příklady kulturních projektů v oblasti sociální inkluze Praha 2010 Česká kancelář programu Culture Jérôme

Více

Výroční zpráva Nadace Vodafone 2012/2013

Výroční zpráva Nadace Vodafone 2012/2013 Výroční zpráva Nadace Vodafone 212/213 výroční zpráva nadace vodafone 212/13 2 Obsah 2 úvodní slovo 3 poslání, cíle a struktura 4 programy 4 rok jinak 7 technologie pro společnost 1 vpohybu 16 blesková

Více

KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2010

KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2010 KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2010 OBSAH 1. Poslání organizace 2. Základní informace 2.1. Řídící orgány společnosti

Více

www.ligavozic.cz XIX. ROÈNÍK Liga vozíčkářů získala Zlatého Alberta Přisedni si! Případ Kociánka Časopis vychází s podporou MZ ČR

www.ligavozic.cz XIX. ROÈNÍK Liga vozíčkářů získala Zlatého Alberta Přisedni si! Případ Kociánka Časopis vychází s podporou MZ ČR www.ligavozic.cz 2 2010 XIX. ROÈNÍK Liga vozíčkářů získala Zlatého Alberta Přisedni si! Případ Kociánka Časopis vychází s podporou MZ ČR Přepřahání je periodikem registrovaným MK ÈR pod èíslem E 6250

Více

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009 Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009 0 Obsah 1 Poslání organizace 4 2 Základní informace 5 Řídící orgány společnosti Ředitel společnosti 7 Zaměstnanci

Více

a ve filmu Intimity jsou to zase povrchní snobské kde hraji postavu Katky, kamarádku princezny. Katka je intelektuálka, má hodně načteno, možná

a ve filmu Intimity jsou to zase povrchní snobské kde hraji postavu Katky, kamarádku princezny. Katka je intelektuálka, má hodně načteno, možná Moderní bezplatné vysokonákladové noviny pro volný čas ročník 7 číslo 7 duben 2014 Kristýna Leichtová www.tydeniky.cz Čtyři jablonečtí studenti Gymnázia Dr. Randy se rozhodli, že letošní léto stráví netradičně

Více

Rybář, Tereza Hrušková, Lata, Arnošt Marks, Člověk v tísni, Zažít město jinak, Youth for you(th), Nadace Via, APLA, Nová škola,,

Rybář, Tereza Hrušková, Lata, Arnošt Marks, Člověk v tísni, Zažít město jinak, Youth for you(th), Nadace Via, APLA, Nová škola,, Blesková pomoc, krok jinak, Ekolist.cz, Red Bikes, Jan Rybář, Tereza Hrušková, Lata, Arnošt Marks, Člověk v tísni, Zažít město jinak, Youth for you(th), Nadace Via, Nová škola,, vozejkov.cz, CEREBRUM,

Více

Obsah. Milí přátelé, 03 poslání, cíle a struktura 04-07 rok jinak 08-11 technologie pro společnost. 02 úvodní slovo

Obsah. Milí přátelé, 03 poslání, cíle a struktura 04-07 rok jinak 08-11 technologie pro společnost. 02 úvodní slovo Výroční zpráva Nadace Vodafone 2013/2014 02 Obsah 02 úvodní slovo 03 poslání, cíle a struktura 04-07 rok jinak 08-11 technologie pro společnost 12-17 vpohybu 18-19 blesková pomoc 20-21 zapojení zaměstnanců

Více

Vítej na Festivalu UNITED 2015

Vítej na Festivalu UNITED 2015 Obsah Informace pro účastníky 4 Poradenské centrum + modlitební místnost 5 Program festivalu 6 Hlavní řečníci 10 Zahraniční kapely 12 České a slovenské kapely 14 Semináře 22 Workshopy 32 Filmová scéna

Více

Vdubnu proběhl zápis na. Při zápisu do školek byli uspokojeni všichni rodiče tříletých dětí. Blíže každodenním starostem občanů

Vdubnu proběhl zápis na. Při zápisu do školek byli uspokojeni všichni rodiče tříletých dětí. Blíže každodenním starostem občanů Žižkovské pivobraní se koná 5. a 6. června na Parukářce str. 20 Veletrh posky to vatelů sociálních a návazných služeb str. 18 Husité brali svoji víru jako úkol shůry, říká Petr Hušek, ředitel husovských

Více

Pod záštitou: Livie Klausové, manželky prezidenta České republiky, Mons. Jana Graubnera, olomouckého arcibiskupa, MVDr. Stanislava Mišáka, hejtmana

Pod záštitou: Livie Klausové, manželky prezidenta České republiky, Mons. Jana Graubnera, olomouckého arcibiskupa, MVDr. Stanislava Mišáka, hejtmana Pod záštitou: Livie Klausové, manželky prezidenta České republiky, Mons. Jana Graubnera, olomouckého arcibiskupa, MVDr. Stanislava Mišáka, hejtmana Zlínského kraje. Ve spolupráci s Ministerstvem kultury

Více

43. celostátní přehlídka dětského divadla 43. celostátní přehlídka a dílna dětských recitátorů 13. 19. června 2014, Svitavy

43. celostátní přehlídka dětského divadla 43. celostátní přehlídka a dílna dětských recitátorů 13. 19. června 2014, Svitavy 1 DĚTSKÉ A MLADÉ DIVADLO, PŘEDNES, DRAMATICKÁ VÝCHOVA DĚTSKÉ A mladé DIVADLO, PŘEDNES A DRAMATICKÁ VÝCHOVA Kontakt: NIPOS-ARTAMA, Centrum estetických aktivit dětí a mládeže, P. O. BOX 12 / Fügnerovo nám.

Více

Ostrava 2015. Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI

Ostrava 2015. Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI Ostrava 2015 Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI úvod Ostrava je město, kde se kultura nejen konzumuje, ale kde také vzniká. V Ostravě vyrůstají, studují, žijí a tvoří

Více

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í. 1. Radniční noviny č. 6/2015, které jsou přílohou tohoto usnesení

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í. 1. Radniční noviny č. 6/2015, které jsou přílohou tohoto usnesení č.j.: 396/2015 MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3 Rada městské části U S N E S E N Í č. 370 ze dne 27.05.2015 Schválení Radničních novin č. 6/2015 Rada městské části I. s c h v a l u j e II. 1. Radniční noviny č. 6/2015,

Více

Rozhovor s Milošem Szabo str. 19

Rozhovor s Milošem Szabo str. 19 K oslavám povýšení Žižkova na město zahraje Hradišťan v kostele sv. Prokopa str. 8 Osobnosti listopadu 89 dají jména novým ulicím v Praze 3 str. 2 Mám rád Žižkov, protože se tady žije Rozhovor s Milošem

Více

Škola součást komunity

Škola součást komunity Škola součást komunity Bulletin k projektu Komunitní škola Střední odborná škola Ústí nad Labem, Stará 100, p. o. (www.ulsos.cz) Evropská obchodní akademie, Děčín (www.oadc.cz) Střední škola sociální Perspektiva

Více

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA 1.3.- 31.10.2014

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA 1.3.- 31.10.2014 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA 1.3.- 31.10.2014 Úvodní slovo Budova Nákladového nádraží Žižkov Městské části Praha 3 nepatří. Stojí však uprostřed klíčového rozvojového území na našem území. Její oživení po prohlášení

Více

Nabídka spolupráce na projektu Kristýna Peterková a Kája Mařík

Nabídka spolupráce na projektu Kristýna Peterková a Kája Mařík Nabídka spolupráce na projektu Kristýna Peterková a Kája Mařík www.skolapisnickou.cz OBSAH CHARAKTERISTIKA PROJEKTU...3 CÍLE PROJEKTU...4 AUTOŘI PROJEKTU...5 CD & DVD ŠKOLA PÍSNIČKOU...7 ŠKOLA PÍSNIČKOU

Více

Nestaví-li dům Hospodin, nadarmo se namáhají stavitelé. Nestřeží-li město Hospodin, nadarmo bdí strážný. Bible (Žalm 127:1)

Nestaví-li dům Hospodin, nadarmo se namáhají stavitelé. Nestřeží-li město Hospodin, nadarmo bdí strážný. Bible (Žalm 127:1) 1 úvodník Nestaví-li dům Hospodin, nadarmo se namáhají stavitelé. Nestřeží-li město Hospodin, nadarmo bdí strážný. Bible (Žalm 127:1) Vážení přátelé, spolupracovníci a podporovatelé, možná jste si při

Více

PRVNÍ ROČNÍK TÝDNE KOMUNIKACE OSOB SE SLUCHOVÝM POSTIŽENÍM

PRVNÍ ROČNÍK TÝDNE KOMUNIKACE OSOB SE SLUCHOVÝM POSTIŽENÍM ZPRAVODAJ PRVNÍ ROČNÍK TÝDNE KOMUNIKACE OSOB SE SLUCHOVÝM POSTIŽENÍM 22.-30. září 2012 ORBI PONTES POD ZÁŠTITOU Předsedkyně senátního Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku paní Daniely Filipiové

Více

Výroční zpráva Liga vozíčkářů 2011

Výroční zpráva Liga vozíčkářů 2011 Výroční zpráva Liga vozíčkářů 2011 Návrat ke kořenům Přátelé, máme-li přiblížit události roku 2011, pak je třeba zmínit naši snahu o návrat k původním principům občanského sdružení. Na své dvacetileté

Více

Výroční zpráva za rok 2012

Výroční zpráva za rok 2012 Výroční zpráva za rok 2012 stránka 1 / 25 Obsah: Základní principy a cíle... 3 Základní informace... 4 Orgány společnosti... 6 Zaměstnanci... 6 Přehled činnosti... 7 PR A PROPAGACE... 15 KOMENTÁŘ K HOSPODAŘENÍ...

Více

Kancelář VOP: Zveřejňování fotografií. Felinoterapie. není kočka jako kočka. Téma čísla: Dobrovolnictví

Kancelář VOP: Zveřejňování fotografií. Felinoterapie. není kočka jako kočka. Téma čísla: Dobrovolnictví Kancelář VOP: Zveřejňování fotografií Felinoterapie není kočka jako kočka Téma čísla: Dobrovolnictví Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky www.apsscr.cz www.socialnisluzby.eu ročník:

Více

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A VÝROČNÍ ZPRÁVA 2 4 obsah Úvodem......................................... 2 Poslání a cíle..................................... 6 Slovo manažerky Nadace............................ 7 Lidé v Nadaci....................................

Více

MODELKY NA VOZÍKU Kultura, společenské akce RADY, INSPIRACE A MOTIVACE PRO ŽIVOT NA VOZÍČKU

MODELKY NA VOZÍKU Kultura, společenské akce RADY, INSPIRACE A MOTIVACE PRO ŽIVOT NA VOZÍČKU Feničané v Brně RUČNÍ OVLÁDÁNÍ Kompenzační pomůcky MODELKY NA VOZÍKU Kultura, společenské akce RADY, INSPIRACE A MOTIVACE PRO ŽIVOT NA VOZÍČKU VOZKA VOLFOVA TOUHA A VŮLE Sport, cestování 3/2011 Ročník

Více

Zpravodaj DNY POROZUMĚNÍ AUTISMU

Zpravodaj DNY POROZUMĚNÍ AUTISMU Zpravodaj 1/2013 Navlečení v modrých pláštěnkách a kšiltovkách jsme putovali s básníkem. Rozdávali jsme sošky ceny APLAUS. Vybírali vaše nejlepší fotografie, kde společným jmenovatelem byla modrá barva.

Více

zpravodaj Vánoce na Zelňáku se konají už popáté městská část osobnost měsíce Festival v centru dění na straně 2 Milé výročí

zpravodaj Vánoce na Zelňáku se konají už popáté městská část osobnost měsíce Festival v centru dění na straně 2 Milé výročí Zpravodaj městské části Brno-střed Číslo 11 Listopad 2013 Ročník XXII městská část zpravodaj Festival v centru dění na straně 2 Vánoce na Zelňáku se konají už popáté Vánoce na Zelňáku slaví půlkulatiny.

Více

Působení divadelního lektora v profesionálním divadle

Působení divadelního lektora v profesionálním divadle JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V BRNĚ Divadelní fakulta Ateliér Divadlo a výchova Studijní obor Divadlo a výchova Působení divadelního lektora v profesionálním divadle Diplomová práce Autor práce:

Více

Stavbě dálnic předchází práce archeologů. Čtenáře čeká Týden knihoven. Novinářka Ludmila Hyblerová. ročník IV. říjen 2008

Stavbě dálnic předchází práce archeologů. Čtenáře čeká Týden knihoven. Novinářka Ludmila Hyblerová. ročník IV. říjen 2008 říjen 2008 ročník IV 4 Stavbě dálnic předchází práce archeologů 5 Čtenáře čeká Týden knihoven 10 Novinářka Ludmila Hyblerová RPSN od 145,93 % 777 760 960 na dobu 7 až 12 měsíců hotovost až do domu nejvýhodnější

Více