Sranda končí. Třídní učitelé. 2 Almanach 2011

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Sranda končí. Třídní učitelé. 2 Almanach 2011"

Transkript

1

2 2 Almanach 2011 Sranda končí Ein, zwei, drei, otevřete si desetiminutovky, skupina A, skupina B, vypadni na chodbu, dej mi ţákovskou, Don t discuss, není důvod. Toto všechno a mnoho dalšího jsme slýchávali dennodenně po celých 9 let naší školní docházky. Nyní tohle všechno končí a my se všichni rozejdeme do různých škol a budeme bečet. Během uplynulých společných let jsme přešli od stylových hranatých aktovek k batohům Dakine, či Metafly a myslíme si, ţe jsme borci. Zahodili jsme vodovky, temperky, štětce, slabikáře a počítadla a začali se z nás stávat inteligentnější a vzdělanější lidé (ţe by ironie?) Průběţně se naše osazenstvo měnilo, někteří odešli, někteří přišli, někteří odešli a poté se vrátili Ale teď, teď zůstali jen ti nejlepší Bohuţel, i ti nejlepší se musí rozdělit a my se nyní přidáme k ostatním bývalým třídám a rozdělíme se. Rozhodně nám ale zůstanou vzpomínky na dobré i špatné věci, prostě vše, co jsme společně zaţili Za těch 9 let jsme toho stihli opravdu hodně vytvořit nová přátelství, spřátelit či znepřátelit si některé učitele a hlavně jsme se toho hodně naučili (někteří méně, někteří více ). Především na tom mají zásluhu naše třídní učitelky třída p. uč. Staňková, třída p. uč. Dohnalová Šimečková a v 9. třídě p. uč. Mlčochová, ale určitě i další kantoři, kteří nás vyučovali. V brzké době opustíme tuto budovu navţdy a uzamkneme tím další etapu dosavadního ţivota. Určitě nám bude chybět a budeme na ni vzpomínat v dobrém, i ve zlém Ale kdoví, co nás čeká na středních školách? Třídní učitelé třída Staňková Jindra, Voráčová Yvona- Krmelín třída Dohnalová Šimečková Eva 9. třída Mlčochová Romana Ředitel školy: Pavel Plečka Zástupkyně ředitele: Yvetta Kunzová 2

3 3 Radka Dvorská Datum narození: Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí 2, U Zastávky 61 Telefon: Motto: Kdyţ uţ nemůţeš můţeš ještě 3x tolik! Uţívej si kaţdou krásnou chvíli, protoţe kaţdá můţe být ta poslední. ČAU!!! Narodila jsem se skoro před patnácti lety v Ostravě-Vítkovicích svým rodičům Monice a Pavlovi. Mám mladšího bráchu Zdeňka, kterému je 12 let. Jsem celkem sportovní, cílevědomá a taky bordelářka. =D Z předmětů ve škole mě baví matika a tělocvik, co naopak nesnáším je chemie, fyzika a dějepis. Mám ráda fotbal a hokej, fandím HC Vítkovice Steel a FC Baník Ostrava. Hraju fotbal za SK Brušperk. Chtěla bych se dostat na SPŠ Stavební na obor Technické lyceum. Podařilo se. Simona Holubová Datum narození: Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí, Mlýnská 74 Telefon: Motto: Být normální v období dospívání, je samo o sobě nenormální! UUuu Můj ţivot začal před 15 lety v Ostravě. Asi dva roky jsem tam se svými rodiči také ţila. Poté jsme se s mamkou a taťkou přestěhovali do téhle krásné vesničky, kde jsem začala chodit do školky a školy a kde jsem potkala svou nejlepší kámošku Luci =). Mezi mé zájmy patří především tanec. Dále také četba, zpěv, v létě jízda na kole a bruslích a v zimě lyţe =). Ve škole nemám ráda takové ty,,šprtací předměty. Naopak mě baví výtvarka, ne proto, ţe bych uměla kreslit (protoţe se nedá říct, ţe bych v kreslení vynikala), ale protoţe je to velmi pohodový předmět =). Po škole odcházím na Gymnázium Heyrovského. Honza Kryl Datum narození: Bydliště: Stará Ves nad Odnřejnicí, V Zahradách Telefon: Motto: - Od první do páté třídy jsem chodil do školy v Krmelíně. Potom jsem přestoupil do školy ve Staré Vsi. Zajímám se o počítače, nejenom o hraní na nich, ale i o skládání a moviemaking. Asi před třemi lety jsem začal hrát Call of Duty: Modern Warfare. Hrál jsem v hodně českých multiclanech. S týmem se chystáme jet 3 do Prahy na LAN turnaj. Ve studiu budu pokračovat na SPŠ Kratochvílova v Ostravě, obor elektrotechnika.

4 4 Almanach 2011 Daniel Horák Datum narození: Bydliště: Krmelín, Kostelní Telefon: Motto: Nevím, proč lidé říkají, ţe přátelství vydrţí věčně. Po dvou rocích to skončí tak, ţe budeme sedět na posteli a brečet, protoţe nás opustil nejlepší přítel. V první třídě jsem začal hrát závodně hokej za Petřvald a do školy jsem chodil ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. Po dvou letech jsem přestoupil do školy ve Vítkovicích a začal jsem za ně hrát i hokej. Tam jsem taky zůstal, bohuţel, jen dva roky, a přestoupil zase zpátky do Staré Vsi a místo hokeje jsem začal hrát fotbal za Petřvald. Po dvou letech jsem šel hrát za Vítkovice, ale tam mě to nebavilo, tak jsem za půl roku šel hrát za SK Brušperk a hraju tam doteď. Nedávno jsem měl problémy s páteří a musel jsem podstoupit tři operace, takţe s fotbalem byl na chvíli utrum. Ale teď uţ je všechno v pohodě, uţ mám podané přihlášky na školy a probíhají poslední kontroly. A dále o sobě nic víc říkat nebudu, protoţe nemůţu popsat své chování, to musí někdo jiný. Svou kariéru započnu na SPŠ v Kopřivnici, obor autotronik. Kristina Mičanová Datum narození: Bydliště: Krmelín, Staroveská Telefon: Motto: Ţij vţdy tak, aby nikdo nemohl pochopit, proč tak ţiješ, jen tak jsi sám sebou Narodila jsem se před patnácti lety v Ostravě Vítkovicích. Momentálně bydlím v Krmelíně s mými rodiči a mladším bráchou, který se jmenuje Roman a je mu 9 let. Jsem přátelská, trochu spolehlivá, ukecaná, optimistická a milá. Jezdím na sk8, tančím a miluju knihy. Hlásím se na chemickou průmyslovku, na obor aplikovaná chemie, taky na přírodovědné lyceum. A na obchodní akademii v Ostravě Porubě. Nejvíc ale chci, aby mě vzali na aplikovanou chemii. Nevyšlo, jsem přijata na přírodovědné lyceum. Karolína Štulíková Datum narození: Bydliště: Brušperk, Sportovní Telefon: Motto: Ţít neznamená: prachy, majetek. Znamená to jen: štěstí, smůla, láska, dech. Jsem hrozně veselý člověk, který nemá rád nudu. Ráda chodím s kamarády ven a hodně času brouzdám po internetu. Ve škole mě baví zeměpis, občanka a pracovní 4 činnosti. Kdysi jsem chodila do latinsko-amerických tanců a hrála fotbal. Jsem přijata na aranţérku.

5 5 Kristýna Holaňová Datum narození: Bydliště: Petřvald, Telefon: Motto: I pád na drţku je pohyb dopředu. Narodila jsem se (snad jako jediná) ve Frýdku-Místku. Mám mladšího a někdy taky otravného bráchu Marka, který chodí do 7.B. Jinak si s ním dobře rozumím a hooodně se spolu nasmějeme Nejvíce ze všeho ráda lyţuju a tím pádem je zima moje nejoblíbenější roční období. Taky ráda jezdím na kolečkových bruslích a autem na velké vzdálenosti :D Aţ vyjdu školu, chtěla bych jít na gympl a potom na vysokou školu. Moje vysněné povolání je být řídící letového provozu (doufám, ţe se to splní). Ostatní o mě říkají, ţe jsem moc tichá a málo se směju, ale já si myslím, ţe to se mnou není zase tak hrozné. Mé přání se splnilo, přijali mě na gymnázium Heyrovského. Kristýna Londinová Přezdívka: Kriss, Londinka Datum narození: Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí, Dukelská Telefon: Motto: Sni, jako bys měl ţít navţdy. Ţij, jako bys měl zemřít dnes. Lállalala. Narodila jsem se jedné květnové neděle. Jako malá jsem bydlela v Krmelíně a tam chodila i do školky. Do první třídy jsem ale nastoupila do Staré Vsi, kde jsem se poté přestěhovala. Od narození bydlím s mamkou, taťkou a starší sestrou Karolínou. Údajně jsem optimista, ale moc se mně to nezdá Mám ráda smysl pro humor, zábavu a prázdniny. Jsem ve znamení býka, který je velmi tvrdohlavý a nedokáţe přiznat svou chybu, coţ je pravda :D Na této škole mě určitě nejvíce bavila angličtina, literatura a dějepis, ovšem za fanouška matematiky se rozhodně nepovaţuji! Ve svém volném čase jsem rozhodně ráda s kamarády, venku a hlavně v teple, nesnáším zimu. Mezi moje hobby patří určitě filmy, hudba, přátelé a z velké části kreslení a design, coţ mě dostalo k tomu, ţe jsem přijata na Střední uměleckou školu Ostrava-Poděbradova. Jakub Pinkava Datum narození: Bydliště: Stará ves nad Ondřejnicí, Na Drahách Telefon: Je mi Jezdím na koni a hraji airsoft. Proto zemědělská škola.

6 6 Almanach 2011 Kristýna Milkovská Přezdívky: Mila, Miley, Milouš Datum narození: Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí, Košatka 79 Telefon: Motto: Ţij kaţdý den, jako by byl ten poslední, protoţe jednou všechno skončí, takţe uţívej, dokud můţeš. Narodila jsem se jednoho krásného dne v Ostravě- Vítkovicích. Jako malá jsem bydlela v Ostravě na Dubině a později v Ostravě-Zábřehu, kde jsem taky chodila do školky a potom i do první třídy. Do Staré Vsi jsem nastoupila do druhé třídy. (díky bohu za to) Bydlím v rodinném domku s mamkou, ségrou a s našimi dvěma psi. Na této škole mě nejvíc bavil tělocvik, angličtina, dějepis a vaření. Nejraději trávím svůj volný čas poflakováním se někde venku s kamarády. Mezi moje záliby patří v zimě lyţování a v létě jeţdění na bruslích a kole a taky plavání. Nesnáším přetvářku, lţi a nevěru. Miluju smích, zábavu, tanec a hudbu. Kdo mě zná, myslí si, ţe jsem šílená, ale jsem úplně normální :D:P Libor Švidrnoch Přezdívka: Šíd, Nero Datum narození: Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí, Nad Splavem Telefon: Motto: Řekni, co si myslíš, a budeš nenáviděn. Udělej, co uznáš za vhodné, a budeš odsouzen. Dělej, co všichni chtějí, a staneš se figurkou na hracím poli. Myslím, ţe nejsem nijak výjimečný, nemám moc rád sporty, a proto se ţádnému nevěnuju. Moje zájmy směřují spíš k PC a podobným elektronickým věcem. Ve škole mě baví matematika, fyzika a dějepis. Budu pokračovat na střední škole, obor strojírenství. Lucie Kolbová Datum narození: Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí, Košatka, Sakrovecká 86 Telefon: Motto: Neber ţivot příliš váţně, stejně z něj nevyvázneš ţivý. Narodila jsem se v Ostravě Vítkovicích. Mám dva starší nevlastní sourozence, Gabču a Martina. Mezi mé zájmy patří v létě tenis a v zimě lyţování. Volný čas nejraději trávím se svými kamarády venku. Mezi můj nejoblíbenější předmět patří přírodopis a mezi ty méně oblíbené matematika 6 a fyzika. Přihlášky jsem si podala na hotelnictví turizmus, gymnázium a obchodní akademii v Porubě. Jsem přijata na VPŠ, gymnázium.

7 7 Lucie Podešvová Datum narození: Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí, K Myslivně Telefon: Motto: Všichni jste blbci, jenom já jsem letadlo! Tádydádydá, kdysi dávno, bude tomu patnáct let, se narodil jeden malý blázen. Do svého roku a půl ţil v Ostravě, poté se spolu se svými rodiči a o trochu starším a hloupějším bratrem odstěhoval do jedné malé vesničky. Tam navštěvoval mateřskou a poté i základní školu Snad nikdo si ho nedokázal představit bez jeho věrného přítele Simči Tento blázen se vyznačoval svou zálibou v tanci, sportu, hudbě a četbě. Ve škole ho nejvíce bavila občanská výchova a naopak ho absolutně nebavila němčina. A jako správný blázen se hlásil na Střední průmyslovou školu chemickou, na obor gymnázium. Blázna přijali. Lukáš Lyčka Datum narození: Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí 40 Telefon: Motto: Nejvíc bolí rány od lidí, kteří nosí masku přátelství. Narodil jsem se v Ostravě-Vítkovicích. Hrál jsem závodně fotbal za Brušperk, ale potom jsem přestoupil do Petřvaldu. Teď momentálně hraju národní házenou. Rád hraju na PC, chodím s kamarády ven a jezdím na kole. Ve škole mě baví přírodopis a tělocvik a nebaví mě matika a fyzika. Fandím hokeji-vítkovicím. Mým dalším oborem bude mechanik- elektrotechnik. Martina Koudelková Datum narození: Bydliště: Krmelín, Řadová Telefon: Přezdívka: Kouďák, Koudy Motto: Kdo nic nedělá, nic nezkazí Narodila jsem se někdy, někde, v nějaké ostravské porodnici. Mám spoustu sourozenců, ať uţ vlastních nebo nevlastních. Od narození bydlím v Krmelíně, kde jsem chodila 2 roky do školky a pět roků do školy, od 6. třídy jsem začala chodit do Staré Vsi. Někdy jsem strašně moc hyperaktivní, ovšem mi to vůbec nevadí, některým ale jo, obzvláště učitelům. I kdyţ mám strašně hodně poznámek za sprosté vyjadřování, stále jsem se neponaučila a stále mluvím sprostě. Ráda sportuji a ze všeho nejradši hraji fotbal. Jsem ráda se svými kamarády. Jdu na střední školu s Luckou 7 Kolbovou.

8 8 Almanach 2011 Martina Šindelová Datum: Bydliště: Krmelín, Světlovská Telefon: Motto: Aţ se mi osud zase jednou postaví do cesty, kopnu ho do zadku a obejdu ho obloukem. Narodila jsem se v Ostravě a poblíţ ní také stále bydlím. Mám ráda svou rodnou obec a momentálně také úspěšně tvrdím, ţe se z ní nikdy neodstěhuju. Ale taky vím, ţe svůj názor za pár let ještě ráda změním Co se týče mých zájmů, ráda kreslím a zboţňuju knihy, a i kdyţ se s tímhle míněním většinou spojuje slovo šprt, jistojistě můţu prohlásit, ţe k tomu mám daleko. Dále také ráda lyţuju, tančím a v létě jezdím na kolečkových bruslích. I kdyţ se na svět často dívám zamračeně a pesimisticky, od přírody jsem optimista a jdu si za svými sny. Mám ráda nové lidi a nová místa a se svými přáteli ráda podnikám různé akce, protoţe si s nimi uţiju nejvíce zábavy. Jako nejvhodnější střední školu jsem si nakonec vybrala gymnázium v Ostravě, protoţe z toho je největší šance se dostat na vysněnou vysokou školu. Matouš Huf Přezdívka: Matuš Datum narození: Bydliště: , Krmelín Staroveská Telefon: Motto: Ţivot je boj, tak se snaţ, ať ho neprohraješ předčasně! Řekl bych, ţe jsem takový normální 15letý klučina, vyvádějící všelijaké vylomeniny, chodím se bavit na různé místní akce, jako jsou třeba koncerty skupiny Rezon. Studovat budu na Střední vítkovické škole obor mechanik seřizovač. Ve svém volném čase jsem na počítači nebo se bavím s kamarády venku. Nicola Zajícová Datum narození: Bydlište: Petřvald u Nového Jičína, Petřvald Telefon: Motto: Nejistý přítel je horší, neţ náš nepřítel. Jsem náladová a občas cholerická, ale nezkazím ţádnou srandu. Dřív jsem tančila Street Dance v Ostravě a dělala ještě pár sportů. Do této školy jsem přišla z Petřvaldské základní školy přibliţně před 3 měsíci a jsem za to hrozně ráda ;) Ve volném čase jsem s kamarády venku na různých místech, nebo hlídám svého mladšího bratra. Přihlášky jsem si podávala na 8 gympl Heyrovského a na gympl Františka Hajdy, kde jsem přijata.

9 9 Nikola Pěluchová Přezdívky: pelu pěluškla, niki Datum: Bydliště: , Stará Ves nad Ondřejnicí, Ke Kapli Telefon : Motto: Chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě. Jsem kamarádská, občas i ochotná, myslím, ţe spolehlivá a uctivá vůči dospělým lidem. Mám ráda koně, ke kterým docházím pravidelně uţ pátým rokem. Ráda čtu kníţky a poslouchám hudbu. Většinu volného času trávím na koních a zbytek asi u počítače nebo u televize. Jednou bych chtěla být veterinářkou, takţe jsem si vyhlídka vysokou školu veterinární v Brně. Rodiče mi říkají, ţe jsem hrozný pesimista a já s nimi trochu souhlasím. Ráda podnikám s kamarádkami z koní různé akce, např. grilování nebo jen posezení u vína a nebo často slavíme něčí narozeniny. Nyní na začátku sezóny zase začínáme jezdit na závody. Kam půjdu? Na gymnázium Fr. Hajdy. Nikol Měřvová Datum narození: Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí, Ke Kapli Telefon: Motto: Ţijem jen jednou. Tak na plno!!! Stokrát spadnu, stokrát vstanu. Nixi (to jako já) je přátelská, spolehlivá, ochotná (ironie). Kdyţ někdo potřebuje poradit, tak mu poradí (haha), ale za výsledek neručí. Často si z ostatních dělá prču, a směje se i tomu, co není vtipné! Do nikoho se nenaváţí. Asi proto ji mají všichni rádi. Je silně závislá na hokeji, a proto tráví hodně času u televize sledováním hokeje anebo na webovkách hc-vitkovice.cz nebo kings.nhl.com. Její největší úchylka= hokejisti. Lidé si ji pamatují hlavně kvůli jejímu smyslu pro humor, nadšenosti k hokeji a piercingu. Ale ať nejsme jen u toho kladného. K jejím špatným vlastnostem: bordelářka, ukecaná, zapomnětlivá a hlavně strašně moooc šílená. Její cíle? Veterinář nebo architekt. Uţ je přijata na Stavební průmyslovku a na Chemickou průmyslovku jí čekají 26. dubna přijímací zkoušky. Kdyby si měla vybrat má jisto. Architekt. Dopadlo to dobře. Petr Lyčka Datum narození: Bydliště: Krmelín, Proskovická Telefon: Motto: Odpuštění odstraňuje vše, co stojí mezi tvým bratrem a tebou. Nevyjádřil se.

10 10 Almanach 2011 Radim Venglář Přezdívka: Ra, Rakos, Rak, Kanclíř Datum narození: Bydliště: Veselá 467, Stará Ves nad Ondřejnicí Motto: Ţivot je svině a osud parchant, kteří si koledují o jednu přes hubu. Myslím si, ţe nejsem moc chytrý, ale to mi nevadí. Hrál jsem fotbal za Petřvald, ale potom mě to přestalo bavit. Hlásím se na Střední školu zemědělskou a lesnickou Frýdek-Místek, na opraváře zemědělských strojů. A jdu tam. Veronika Košcová Přezdívky: Košc, Vera, Košec Datum narození: Bydlište: U Černého lesa 339, Krmelín Telefon: Motto: Ţivot je boj, tak se tady všichni pozabíjejte, a já bych s dovolením prošla. Jednoho krásného letního rána to přišlo i na mojí mamku přivedla na svět mě, úţasnou a nadanou dceru Veroniku, která strašně ráda uklízí (špetka ironie). Došlo k tomu v nějaké ostravské porodnici. Od narození bydlím v Krmelíně, společně s mamkou, sestrou, babičkou, psem a morčetem Jsem neustále veselá, ukecaná, tvrdohlavá a poněkud cholerická Veškerý svůj volný čas trávím na koních, s kamarády, u počítače, posloucháním hudby, či s kníţkou v ruce. Ve škole mám nejraději angličtinu a naopak nesnáším fyziku. Miluju sladkosti a tučná jídla bohuţel :D Nesnáším přetvářku, leţ a uklízení Dál budu pokračovat na obchodce v Mariánkách. Adam Šeděnka Datum narozeni: Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí, Zákostelní Telefon: Motto: Ţivot je svině, buď větší. Su citlivý a empatický a zakládám si na tom, co mi říkají pocity. Láska pro mě znamená hodně. Obvykle vyznávám tradiční hodnoty, jsem domácky zaloţen a mám smysl pro rodinný ţivot. Všichni víte, ţe si dělám prdel. 10

11 11 Hana Sýkorová Datum narození: Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí, K řece Motto: Kaţdý dělá chyby, proto se na tuţku dává guma. Narodila jsem se někde ve vítkovické nemocnici (nebo tak ) a od té doby ţiju ve Staré Vsi. Bydlím s mamkou, taťkou a starším bráchou, který mě štve tak, ţe mám někdy chuť si hodit mašli xd Ve škole mě nejvíc baví matika, i kdyţ na zkouškách nanečisto jsem z ní měla úţasných 14 bodů!...(ze 40 ). Mých neoblíbených předmětů je víc, ale hlavně je to fyzika a čeština. Hlásím se na chemickou školu a pevně doufám, ţe se tam dostanu. Takţe o škole uţ toho je dost, ne? Svůj volný čas nejradši trávím doma s kníţkou nebo seriálem (dokud mi to brácha nesmazal, měla jsem plný comp dílů Beze stopy, Odloţené případy, Hranice nemoţného a Chirurgové :D) Tak to by mohlo být všechno hmmmm snad to stačí pokračování na přírodovědném lyceu. Radek Pelíšek Datum narození: Adresa: Stará Ves nad Ondřejnicí, U Dubu Telefon: Motto: I přes snahu učitelů jsme zůstali normální Narodil jsem se v Ostravě. Bydlím od malička ve Staré Vsi. Jsem tichý. Moje koníčky jsou národní házená (TJ Stará Ves n./ O.), počítač, lední hokej, florbal, fotbal a kolo. Oblíbené jídlo je pečené kuře s bramborovou kaší. Jsem přijatý na Střední průmyslovou školu chemickou v Ostravě, na obor aplikovaná chemie. Na základce se mi dost líbilo. Eva Dohnalová Šimečková Datum narození: Bydliště: , Stará Ves nad Ondřejnicí, Ke Kapli Telefon: , Motto: Ať každý den stojí za to, i kdyby byl poslední. Nad otázkou, ať napíši něco o sobě, jsem přemýšlela, co vlastně mám psát. Začala bych tím, ţe jsem studovala gymnázium v domnění, ţe vlastně nevím, co mám v budoucnu dělat. Po dokončení gymnázia jsem si uvědomila, ţe své vědomosti bych mohla předávat i dál, proto moje rozhodnutí bylo studovat učitelství. Po dokončení vysoké školy jsem nastoupila jako paní učitelka na ZŠ Stará Ves nad Ondřejnicí, kde učím chemii (takový pěkný předmět a tak málo 11 oblíbený) a přírodopis. S tímto zaměstnáním jsem velmi spokojená. První rok jsem se

12 12 Almanach 2011 seznamovala s ţáky základní školy a měla jsem docela strach, ţe nebudu dobrou paní učitelkou, ale za těch pár let co jsem učila, zjišťuji, ţe je to opravdu to pravé ořechové, co mě baví. Ţáci jsou úţasní, a myslím si, ţe s nimi zůstávám stále mladá. Sletělo to jako voda a po čtyřech letech se nám s manţelem podařilo počít miminko. Momentálně si uţívám na mateřské dovolené a strašně mi chybí učení, jelikoţ, neţ jsem otěhotněla, měla jsem tu moţnost stát se i paní třídní učitelkou fantastickým ţákům. A moc se mi po nich stýská, přestoţe někdy zlobili, byli úţasní. A doufám, ţe i pod vedením skvělé, taky sportovně zaloţené paní učitelky Mlčochové úţasní zůstali. Jelikoţ jsem ve znamení raka, jsem charakteristikou dominantní a moţná mi chybí zlobení ţáků a ne jenom mého malého syna Martina. Tak, a to by mohla být ve zkratce moje charakteristika. Paní učitelka z našeho pohledu: Z našeho pohledu byla paní učitelka Šimečková (DoŠi, Šimi, atd.) nejlepší a nejhodnější. Kdyţ učila chemii, měli jsme ji všichni rádi, měli jsme krásné známky a málo poznámek. Paní učitelka byla veselá, měla s námi trpělivost a zastávala se nás (hnusný minulý čas), ovšem kdyţ se naštvala nebo jsme ji k tomu pomohli (na 98% jsme za to mohli), tak nás tíţilo černé svědomí. Tím vším nechci říct, ţe je paní učitelka Mlčochová nějaký tyran, to ne, jen vzpomínáme v dobrém, protoţe uţ nás paní učitelka Šimečková nebude učit. Romana Mlčochová Datum narození: Bydliště: Dolní 341, Stará Ves n. O., přechodně Ostrava-Hrabůvka Telefon: Motto: Jednou je hůř, jednou je líp, ţivot tě nejednou povznes i skříp. Jednou jsi nic, jednou jsi král, zbývá jen jediné, táhnout to dál Dne mě ve znamení berana přivedla na svět má matka Marta, samozřejmě s přičiněním taťky Vladimíra. Znamení říká, ţe beranům vládne ţivel ohně. To je pravda, vzplanu a zhasnu. Pomáhala mě vychovávat babička Boţenka a děda Václav. Děda bohuţel brzy zemřel, přesto mě stačil zasvětit do rétoriky, v prvním roce svého ţivota jsem prý pusu nezavřela a mluvila a mluvila taky mi prorokoval budoucnost Romanka, to bude paní učitelka. Nespletl se. Naše rodina vţdy fandila sportu. Hokej, fotbal, házená, náš denní řád. Můj koníček se stal mým povoláním. Ač uţ dnes neproháním své ţáky v hodinách tělesné výchovy jako dřív, aktivní sport mám stále ráda-plavání, běh, badminton, aerobic, brusle, kolo, vše pro radost. Kdyţ mi to čas dovolí, sleduji fotbal, hokej. Sport je vlastně můj ţivot, jehoţ součástí jsou i mí ţáci. Od paní učitelky Evy Dohnalové Šimečkové jsem dostala skvostný dárek v podobě 9. A. Takţe dnes jsem navíc bohatá, bohatší o další zkušenosti a záţitky s 9. A. Něco o paní učitelce z našeho pohledu: Paní učitelku známe uţ od našeho začátku. Uţ v 5. třídě nás učila vlastivědu. Musím podotknouti, ţe lepší třídní paní učitelku, která by nahradila paní učitelku Šimečkovou, jsme si 12 nemohli přát. Velká sranda byla v Praze, to jo. Co ještě říct? Třída, která bude mít paní učitelku Mlčochovou za třídní, ta se bude mít opravdu dobře.

13 13 13

14 14 Almanach třída Výlet Lysá hora Jednoho červnového rána jsme se celá naše třída i s paní učitelkou Šimečkovou a jejím manţelem sešli v Ostravě na vlakovém nádraţí, odkud jsme se vydali do Frýdlantu nad Ostravicí a odkud jsme se vydali autobusem pod Lysou horu. A mohlo se šlapat! Ale nejdřív jsme se rozdělili do dvou skupinek do tzv. rychlých, kteří šli s panem Dohnalem, a další, ti pomalejší, šli s paní učitelkou. Bylo to velmi zajímavé. Po cestě do kopce jsme si vyprávěli různé historky, vtipy atd. V půli cesty se vytvořila další, třetí skupinka, tzv. Střední, kteří šli bez dozoru dospělého, a poté dostali pěkně vynadáno =D. Po asi dvou hodinovém šlapání se konečně i pomalejší skupina dostala na vrchol, kde jsme se všichni pořádně občerstvili a po hodině jsme se vydali zpátky dolů. Cesta dolů trvala kratší dobu. Jednak proto, ţe s kopce je to rychlejší, ale také proto, ţe jsme museli běţet, abychom stihli vlak. Nakonec jsme vlak stihli, a jakmile jsme autobusem přijeli do Staré Vsi, uţ na nás čekali netrpěliví rodiče. Na druhý den někteří z nás chyběli ve škole Důvod? Bolely nás nohy =D. 7. Třída Zoo Olomouc, Tarzánia Jednoho opravdu krásného, deštivého rána se celá naše třída sešla před naší milovanou školou, kde na nás čekal autobus. Spočítat, nastoupit a mohlo se vyrazit směr ZOO Olomouc. Popravdě si myslím, ţe stejně nikoho ZOO moc nezajímala, protoţe další zastávkou našeho výletu bylo lanové centrum Tarzánia. I kdyţ nám lezení po překáţkách stěţoval déšť, větší polovina ho bez problémů zvládla a ta druhá to skončila hned na začátku, nebo aţ v polovině trasy. Unavení a promočení jsme dorazili k večeru domů a chystali se na další krásný školní den. 7. třída Lyžák Odbila sedmá hodina ranní, před školou se schází skupinky lidí s lyţemi a velkými taškami. Kolem pobíhají zapomnětlivci bez průkazu pojištěnce, shánějící rodiče, kteří by to mohli napravit. Učitelé netrpělivě vyčkávají na příchod posledních účastníků zájezdu. Případní zvracející účastníci si shánějí a konzumují Kinedryly. Po dlouhých přípravách se můţe konečně vyrazit, směr Velké Karlovice. První neúspěch? Zvracelo se! Jsme na chatě. Podejte mi můj batoh ozývalo se ze všech stran, Nekopej mi do té tašky! Mám tam jídlo! zase z druhé. Vybalte si věci! Oblečte se a za dvacet minut se sejdeme na svahu! zaveleli vedoucí a všichni poslušně odkráčeli do svých pokojů, ze kterých po dvaceti minutách vykráčeli vášniví lyţaři i nelyţaři. Vyšlapali jsme malý kopec a volným způsobem jsme ho sjeli, abychom mohli být rozděleni do skupin. Mezi tím vším jsme se snaţili pomoc těm, kteří zapomněli zabrzdit a sjeli do příkopu. Zbytek dne běţel dál a dál aţ tady byl náš oblíbený večerní program, ve kterém jsme zpívali a dělali další zábavné věci =D do 10 hodin, kdy uţ byla večerka. Další dny probíhaly nápodobně. Ráno v 8 budíček a večer v 11 večerka krom středy. To jsme měli,,den bez lyţování, na který 14 se většina z nás těšila, protoţe nás ty dny lyţování unavily. Ten den jsme se šli projít po okolí, do muzea a do obchodu =D.

15 15 Blíţil se pátek, den odjezdu. Ráno jsme ještě lyţovali, ale odpoledne uţ zas znělo jen,,mě se to do té tašky nevejde! a později,,mě se domů nechce ale co naděláme, odjet jsme museli. Cca ve 20 hodin jsme jiţ byli u školy, kde nás jiţ vyhlíţeli netrpěliví rodiče. S radostí i neradostí si nás vyzvedli a my se po týdnu vyspali, kaţdý ve své posteli =). PS: Úspěch? Vrátili jsme se v pořádku 8. třída - Hořelo, nikde se nejelo!=d 9. třída - Praha Psalo se , čtvrtá hodina ranní na hlavním nádraţí v Ostravě se schází hromady lidí, kteří jsou natěšeni na nadcházející dny. Po deseti minutách dorazí učitelé a pomalým krokem se všichni vydávají k nástupišti číslo 2, kde po chvíli dorazí vlak směřující do hlavního města ČR Prahy. Po tři a půl hodinách ve vlaku se z reproduktorů pendolina ozvou první tóny písně Vltava, coţ znamená, ţe jsme dorazili do našeho hlavního města. Vzít kufry a tašky a můţe se vyrazit. Směr Hostel Klamovka. Na ubytovně jsme se dlouho nezdrţeli, hodili jsme si věci na pokoje a mohli se vydat na průzkum Prahy. Jako první jsme zamířili na lanovku, která nás vyvezla na Petřín. Tam jsme si vylezli na rozhlednu, pokochali se krajinou a sešli jsme si těch 299 schodů zase zpět dolů. Následovalo zrcadlové bludiště, které nebylo tak dobré, jako kdyţ jsme ho tu měli my v Ostravě Poté jsme se vydali na prohlídku hradu, kde jsme ještě stihli hlavní střídání stráţí, poté jsme šli do chrámu svatého Víta, kde jsme měli průvodkyni, která nás provedla po chrámu a povykládala snad celou historii. Kdyţ jsme vyšli před chrám, usadili jsme se na obrubník, abychom počkali na učitele. V tu chvíli si to kolem nás projel pan prezident ve svém autě Kdyţ došli učitelé, vydali jsme se pomalým krokem ke Karlovu mostu a cestou jsme potkali Helenu Vondráčkovou, která se s námi ochotně vyfotila. Prošli jsme si Karlův most a jeli jsme do jakéhosi nákupního centra, kde se jedna část šla dívat na hokej, druhá hrála bowling a třetí se šla najíst a nakoupit si jídlo na další dny. Kdyţ uţ jsme si mysleli, ţe konečně půjdeme na hotel, oznámili nám učitelé, ţe se ještě vydáme na ţiţkovský vysílač. Myslím, ţe všichni byli rádi, ţe uţ jsme nemuseli šlapat po schodech, ale vyvezl nás výtah. Po ţiţkovském uţ jsme se naštěstí vydali na ubytovnu, kde jsme se najedli, umyli a šli spát. Druhý den ráno jsme se po snídani vydali do Muzea Karlova Mostu, kde nás provedla paní průvodkyně a poté jsme šli na projíţďku lodí po Vltavě. Poté jsme se vydali na Václavské náměstí, kde jsme se šli naobědvat a někteří taky projít po obchodech. Ještě před odchodem na pokoje jsme se vydali na prohlídku orloje, který jsme viděli jak zvenčí, tak zevnitř. Pak uţ jsme se k velké radosti většiny z nás vydali na pokoje, kde jsme se připravovali na muzikál. V šest hodin jsme vyrazili do divadla Kalich, kde jsme zhlédli úţasný muzikál Robin Hood. Po muzikálu někteří z nás šli na prohlídku večerní Prahy, kde si na ně někdo hodil z auta vejce, a zbytek jel na ubytovnu. Třetí a zároveň poslední den jsme si ráno 15 sbalili věci a donesli je na jeden pokoj. Pak jsem se vydali na prohlídku národního divadla. Poté jsem šli na oběd a nakoupit jídlo na cestu zpět. O půl deváté večer jsme se vydali na cestu domů.

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Září 2009 REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Během prázdnin započala v areálu naší školy rozsáhlá rekonstrukce jídelny a školního dvora. Jak dlouho potrvá nevíme. Snad do poloviny listopadu. Bohužel

Více

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost Cesta do Zagarola Město Zagarolo, které je partnerským městem obce Nelahozeves, pozvalo zastupitele naší obce a ţáky nelahozeveské školy na návštěvu. Zastupitelé zde byli na oficiální návštěvě. Ţáci byli

Více

Almanach 9. B 1996-2005. Ale, kdepak na hokej, jdu rodičům ukázat vysvědčení!

Almanach 9. B 1996-2005. Ale, kdepak na hokej, jdu rodičům ukázat vysvědčení! Almanach 9. B 1996-2005 Ale, kdepak na hokej, jdu rodičům ukázat vysvědčení! Almanach 1996 2005 rávě držíte v rukou almanach, který se stal vzpomínkovou tradicí 9. tříd. P Almanachem se vám snažíme přiblížit

Více

Projekt: Dotazník o sportu a volném čase. Šetření na základních školách a gymnáziích v Teplicích a okolí.

Projekt: Dotazník o sportu a volném čase. Šetření na základních školách a gymnáziích v Teplicích a okolí. Projekt: Dotazník o sportu a volném čase Šetření na základních školách a gymnáziích v Teplicích a okolí. Brno 2011 Obsah: 1. Zadání.. 3 2. Dotazník.. 4 3. Výsledky šetření.. 5 4. Demografická struktura

Více

Náš zpravodaj Květen 2015

Náš zpravodaj Květen 2015 Květen 2015 5. a poslední vydání Poslední úvodní slovo Nastal květen, ten básní proslulý máj a zároveň lásky čas... A my vám s malou lítostí na srdci oznamujeme, že vydání, které si právě pročítáte, je

Více

Velké a malé příběhy moderních dějin

Velké a malé příběhy moderních dějin Gabriela Juříčková Zpovídaní mé babičky Boženy Žižkové, narozené v roce 1939 Autorka: Gabriela Juříčková Už by nechtěla vrátit komunisty, přitom všude jinde pořád slyším, jak prý tehdy bylo líp. Datum

Více

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků Veselé zoubky přednáška společnosti drogerie DM Davídek z 1.B se nám svěřil, jak se mu líbila přednáška o čištění zoubků. Ptala jsem se ho, jestli se mu akce líbila.

Více

Babičko, vyprávěj! Reminiscenční projekt

Babičko, vyprávěj! Reminiscenční projekt Základní škola německo-českého porozumění a Gymnázium Thomase Manna Praha 8 www.gtmskola.cz Babičko, vyprávěj! Reminiscenční projekt Reminiscence technika práce se starými lidmi s využitím vzpomínek účelem

Více

Úvodník. Volejbalové soustředění

Úvodník. Volejbalové soustředění 1 Úvodník Vítáme vás u dalšího čísla našich Deváťáckých novin. Konec roku je už tady a my deváťáci se připravujeme na to, až v jeho závěru vstoupíme na pódium, řekneme svůj projev a opustíme naši milovanou

Více

ČASOPIS DĚTÍ Z DD OPAVA

ČASOPIS DĚTÍ Z DD OPAVA ČASOPIS DĚTÍ Z DD OPAVA Dětský domováček ÚNOR 2015 Autor : Barbora S. Co je nového? Tak si to představte Ze začátku jsem si myslela, ţe tato rubrika nebude pravidelná, vţdyť, co nového by se pořád mohlo

Více

2 Almanach 9.B - 2013

2 Almanach 9.B - 2013 2 Almanach 9.B - 2013 Úvodník V životě to tak chodí, že jednou něco začne a hned zase skončí. Holt se s tím nedá nic dělat. Ale pro nás to byly nejlepší léta na základní škole. Každého to píchne u srdce,

Více

Duha. časopis žáků ZŠ Huštěnovice

Duha. časopis žáků ZŠ Huštěnovice Duha časopis žáků ZŠ Huštěnovice První číslo Podzim 2013 Obsah: 1. Slovo úvodem 2. Krátká historie školy 3. Jaké byly školy dříve? 4. Co děláme ve škole 5. Paní učitelka 6. Básničky o škole Milí čtenáři,

Více

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů.

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Čekal tak toužebně, že by nebylo divu, kdyby se objevili ve

Více

Záškolák1.číslo/ 2011

Záškolák1.číslo/ 2011 Záškolák1.číslo/ 2011 - Zpátky ve škole! - Na co do kina? - Novinky na netu - Deváťáci v Praze - Nová chemie! - Z hodin slohu Slova redakce Uţ je po prázdninách a je tu další číslo Záškoláka. Všichni se

Více

Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno.

Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno. Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno. Draculaura Dcera Drákuly Beznadějná romantička VĚK 1599 let. Nemůžu se dočkat, až mi bude sladkých 1600. ZABIJÁCKÝ STYL Ráda

Více

O SOBĚ TI, KTEŘÍ PŘICHÁZEJÍ

O SOBĚ TI, KTEŘÍ PŘICHÁZEJÍ O SOBĚ TI, KTEŘÍ PŘICHÁZEJÍ Prima třídní profesor Mgr. Jiří Štainc BÉM Vojtěch narozen: 5. 11. 1994, Praha bydliště: Praha 6 sourozenci: nevlastní sestra 20 let studium: ZŠ Bílá, Praha 6 matematika fotbal,

Více

1. napíšeme otázku 2. bude stanoveno datum, odkdy dokdy nám můžete psát LÍSTEČKY S ODPOVĚDÍ PODEPIŠTE VLASTNÍM JMÉNEM (NE PŘEZDÍVKAMI)

1. napíšeme otázku 2. bude stanoveno datum, odkdy dokdy nám můžete psát LÍSTEČKY S ODPOVĚDÍ PODEPIŠTE VLASTNÍM JMÉNEM (NE PŘEZDÍVKAMI) BŘEZEN strana: 1 2014 Soutěž PRAVIDLA SOUTĚŽE 1. napíšeme otázku 2. bude stanoveno datum, odkdy dokdy nám můžete psát odpovědi 3. odpovědi nám dávejte do krabice před sborovnou LÍSTEČKY S ODPOVĚDÍ PODEPIŠTE

Více

ČTENÍ NEJMENŠÍM V pondělí 26. 3. 2012 navštívili žáci třídy 5.A s paní učitelkou Hanou Houškovou MŠ v Mechové ulici, kde v rámci Měsíce knihy zábavnou formou seznámili budoucí prvňáčky se známými i méně

Více

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka Výsluňský plátek LISTOPAD Připravily: Anička, Jarka a Katka Z obsahu: Fotbalový turnaj osmiček Zamířeno do: 7.C- rozhovor s Martinem Gebellem I učitelé jsou jen lidé - rozhovor s panem ředitelem Jiřím

Více

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři !! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA ČTĚTE NÁS!! Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři a my vám odhalíme další literární a výtvarné

Více

Základní škola a Mateřská škola G.A. Lindnera Rožďalovice Modeling

Základní škola a Mateřská škola G.A. Lindnera Rožďalovice Modeling Základní škola a Mateřská škola G.A. Lindnera Rožďalovice Modeling Jméno a příjmení: Nikola Součková Třída: 5. A Školní rok: 2014/2015 Garant / konzultant: Mgr. Nina Dyčenková Datum odevzdání: 31. 03.

Více

Děti a tety z našeho Domova:

Děti a tety z našeho Domova: Všichni jsme prožívali vánoční svátky se svými blízkými, ať už doma nebo na našem Domově. Mnozí z vás o svých Vánocích napsali a namalovali hezké příspěvky: Děti a tety z našeho Domova: Na Štědrý den se

Více

Dnes jsme se zeptali p. uč. Simony Cochlarové, která učí jazyk český a výtvarnou výchovu:

Dnes jsme se zeptali p. uč. Simony Cochlarové, která učí jazyk český a výtvarnou výchovu: 1/ 2008 Aktuálně: Honzík ukazuje tatínkovi vysvědčení: Tedy něco tak strašného jsem ještě neviděl, říká otec. Já taky ne, právě jsem to našel ve tvých věcech, říká Honza. ROZHOVOR Dnes jsme se zeptali

Více

výstupy z dotazníků DFGJK

výstupy z dotazníků DFGJK výstupy z dotazníků DFGJK GV škola DFGJK, GV Vektor 14 Modul 4 Jak Vás bavily hodiny uvedených předmětů ve 3. ročníku? Matematika Český jazyk Anglický jazyk Německý jazyk Zeměpis Dějepis ZSV Informatika

Více

Asertivita 5.5 ASERTIVNÍ PRÁVA

Asertivita 5.5 ASERTIVNÍ PRÁVA 5.5 ASERTIVNÍ PRÁVA Kaţdý má právo mít a vyjádřit své vlastní názory, jeţ se mohou lišit od ostatních lidí. Má právo být vyslechnut a brán váţně. Můţe s námi nesouhlasit. Má právo vyjádřit hněv, přiznat

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ. Kindlovou připravila Bára Bílá. Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová

ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ. Kindlovou připravila Bára Bílá. Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ Články: O třídě a rozhovor s paní učitelkou Šárkou Kindlovou připravila Bára Bílá Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová Rozhovor s paní uč. Ivanou Běloubkovou

Více

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída V jedné malé chaloupce žila babička dědeček a jeden malý kluk jménem Toník. Blížily se Vánoce a Toník byl čím dál víc nedočkavý, až do té doby když k

Více

Co si vybavím, když se řeknou Vánoce?

Co si vybavím, když se řeknou Vánoce? strana: 1 Co si vybavím, když se řeknou Vánoce? 7. ročník Ivet: Vybaví se mi, že jsme s rodinou spolu a vybaví se mi dárky a cukroví. Budu slavit Vánoce, je to můj nejoblíbenější den v roce spolu s mými

Více

1. Jana a Šárka plánujou, kam pojedou na dovolenou. ANO NE

1. Jana a Šárka plánujou, kam pojedou na dovolenou. ANO NE Test 4 (lekce 10, 11, 12).../ze 100 bodů 1. Poslouchejte text. Zatrhněte, co je/není pravda. 8 bodů 1. Jana a Šárka plánujou, kam pojedou na dovolenou. ANO NE 2. Jana měla špatnou dovolenou. ANO NE 3.

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

PŘEDLOŽKY, SPOJKY, ČÁSTICE A CITOSLOVCE. Jméno Datum. 1. Ke stolečku vymysli a dopiš předložky tak, aby byly na správném místě.

PŘEDLOŽKY, SPOJKY, ČÁSTICE A CITOSLOVCE. Jméno Datum. 1. Ke stolečku vymysli a dopiš předložky tak, aby byly na správném místě. PŘEDLOŽKY, SPOJKY, ČÁSTICE A CITOSLOVCE Jméno Datum 1. Ke stolečku vymysli a dopiš předložky tak, aby byly na správném místě. 2. Vyhledej ve větách předložky a barevně je podtrhni. V rybníku se proháněli

Více

ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142)

ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142) ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142) Be SUstainable to SUstain the WORLD ŠVÉDSKO 11. 11. - 17. 11. 2013 ÚČASTNÍCI ZA GYMNÁZIUM KADAŇ Vyučující Mgr. Darina Kováčová (vedoucí exkurze)

Více

Básnička o mandarince. Mandarinka je opravdu dobrá, barva její je oranžová. Vitamíny má, proto mi tak chutná. Básnička o mrkvi

Básnička o mandarince. Mandarinka je opravdu dobrá, barva její je oranžová. Vitamíny má, proto mi tak chutná. Básnička o mrkvi Básnička o mandarince Básnička o mrkvi U nás doma na zahradě, vedle sebe v jedné řadě, mrkvička si v zemi leží, šťavnatá a krásně svěží. Oranžová se zelenými vlasy, kandidátka na královnu krásy, křupavá

Více

jsme navštívili Úřad práce ve Frýdku-Místku

jsme navštívili Úřad práce ve Frýdku-Místku To ten čas ale rychle utíká. Před chvílí jsme si ještě užívali letní prázdniny a teď už můžeme pomalu kupovat vánoční dárky. Listy padají a kolem nás je příjemné prostředí a spoustu barviček. I počasí

Více

Pár slov úvodem. 2 Almanach 9.A - 2014

Pár slov úvodem. 2 Almanach 9.A - 2014 2 Almanach 9.A - 2014 Pár slov úvodem Tak, a je to tady. Naše devítileté působení na staroveské základní škole, která nám tak neodmyslitelným způsobem navždy utkví v paměti, nevyhnutelně spěje ke konci.

Více

Kolektiv dětí z Dětského domova Vizovice Můj podělaný svět 2

Kolektiv dětí z Dětského domova Vizovice Můj podělaný svět 2 Můj podělaný svět 2 Kolektiv dětí z Dětského domova Vizovice Můj podělaný svět 2 Básně, fotografie, kresby dětí v básnické sbírce vznikly za podpory Nadace OKD. Děkujeme Vážený čtenáři, dostává se Ti do

Více

Tak tohle je naše škola. Už pár let stojí na ulici Těrlické V Horní Suché. Během svého života prošla mnoha změnami. Těmi největšími byla její

Tak tohle je naše škola. Už pár let stojí na ulici Těrlické V Horní Suché. Během svého života prošla mnoha změnami. Těmi největšími byla její Tak tohle je naše škola. Už pár let stojí na ulici Těrlické V Horní Suché. Během svého života prošla mnoha změnami. Těmi největšími byla její přestavba, kdy přibylo celé jedno patro. Také byla přistavěna

Více

ŘEPINY 5. aneb páťáci v akci ~ 1 ~ ročník 2013 30.11.2013 číslo 1 NOVINKY VE ŠKOLE. NACVIČUJEME Barbora Jásková PŘEDMĚTY VE ŠKOLE

ŘEPINY 5. aneb páťáci v akci ~ 1 ~ ročník 2013 30.11.2013 číslo 1 NOVINKY VE ŠKOLE. NACVIČUJEME Barbora Jásková PŘEDMĚTY VE ŠKOLE ŘEPINY 5 aneb páťáci v akci ročník 2013 30.11.2013 číslo 1 Vážení čtenáři, dostáváte do rukou první číslo našeho školního časopisu, který pro vás připravuje novinářský kroužek při Základní škole a Mateřské

Více

Prosím napište zde svůj životní příběh od dob ranného dětství, které si pamatujete až do dnes. Stačí popisovat základní události a roky

Prosím napište zde svůj životní příběh od dob ranného dětství, které si pamatujete až do dnes. Stačí popisovat základní události a roky Vstupní zpráva Jméno: xyz Datum od:.. Zprávu odešlete na kalina@mujkouc.cz Více informací na www.mujvztah.cz www.mamdepku.cz Životní příběh Prosím napište zde svůj životní příběh od dob ranného dětství,

Více

ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011

ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011 ZŠ Rudná ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011 Můj milý deníčku... 8. A na horách Autoři: Žactvo Korektor: Martin Isoz 8. června 2011 1 Pondělí 6. 6. 2011 1.1 MI & VI Pondělní den byl dnem úvodním. V osm hodin

Více

Exotický nádech studia na FEKT VUT v Brně

Exotický nádech studia na FEKT VUT v Brně Exotický nádech studia na FEKT (FEKT) má za sebou dlouholetou spolupráci se zahraničními univerzitami z celého světa. Jednou z hlavních partnerských zemí je Sýrie, tato země z Blízkého východu posílá do

Více

Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety

Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety Ve středu 20. listopadu 2013 navštívili žáci čtvrté až deváté třídy jesenické divadlo. Divadelní představení Trapas nepřežiju aneb Ten řízek nezvedej v podání

Více

Pobytové soustředění Praha 15. 3. 21. 3. 2015

Pobytové soustředění Praha 15. 3. 21. 3. 2015 Pobytové soustředění Praha 15. 3. 21. 3. 2015 Naše skupina Kateřina Mayerová Josef Svoboda Tomáš Mastný Petra Waldová Adéla Popelínská Martin Straka Neděle Odjezd ze Studené v 14:50 hodin Praha Roztyly

Více

Motivace ke vzdělávání. Naučit se co nejvíce. Naučit se učit sám. Naučit se samostatně myslet. Připravit se na přijímací zkoušky.

Motivace ke vzdělávání. Naučit se co nejvíce. Naučit se učit sám. Naučit se samostatně myslet. Připravit se na přijímací zkoušky. Kategorie: Vybráno dotazníků: Návratnost: Co je pro tebe ve škole důležité? Naučit se co nejvíce. Vyhodnocení dotazníků 8.třída 2 95,2 % Motivace ke vzdělávání Určitě ano 2 6 3 Naučit se co nejvíce. Určitě

Více

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I Z M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U Pro časopis ZÁMEČEK foto, text: František Miker, Lukáš Pěkný, Aleš Dvořák Mukačevo Ukrajina, dne 2. 7.

Více

NOVINY 4.B VŠEZNÁLKOVY. č.8. Třídy

NOVINY 4.B VŠEZNÁLKOVY. č.8. Třídy VŠEZNÁLKOVY NOVINY č.8 Třídy 4.B Milí čtenáři, toto číslo Všeználkových novin je speciální. Je nejzvláštnější ze všech čísel tohoto roku. A víte proč? Celé je totiž věnováno naší škole, která má letos

Více

INFORMAČNÍ BULLETIN duben 2012

INFORMAČNÍ BULLETIN duben 2012 Vážení čtenáři, rodiče, podporovatelé školy NOE, INFORMAČNÍ BULLETIN duben 2012 v minulém čísle infobulletinu jste se mohli dočíst o vzniku křesťanské mateřské školy, která zahájí svou činnost v září 2012.

Více

Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku.

Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku. Základní škola Ořech a její KFOŠ Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku. V pondělí 17. prosince to ráno s naším vánočním výletem do Prahy nevypadalo moc dobře. Pršelo. Vyjeli jsme

Více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2970 Identifikátor materiálu Název klíčové aktivity Vzdělávací oblast Vzdělávací předmět / obor Tematický

Více

Školní zpravodaj. ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK

Školní zpravodaj. ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK Školní zpravodaj ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK 1/2009-2010 Jsme zpět! Po dvouměsíční přestávce s vámi opět zasedáme do školních lavic. Prázdniny uplynuly jako voda a je to tu zase. ŠKOLA! A s ní opět náš časopis,

Více

R O Z H O V O R Y. Pro časopis ZÁMEČEK. foto, text: Aleš Dvořák. Mukačevo Ukrajina

R O Z H O V O R Y. Pro časopis ZÁMEČEK. foto, text: Aleš Dvořák. Mukačevo Ukrajina R O Z H O V O R Y S Č E S K Ý M I D Ě T M I Z M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U Pro časopis ZÁMEČEK foto, text: Aleš Dvořák Mukačevo Ukrajina L U K Á Š S K L E N S K Ý Jmenuji se Lukáš Sklenský.

Více

Exkurze do Galerie moderního umění v HK

Exkurze do Galerie moderního umění v HK Vážení čtenáři, jsme velice rádi, že držíte v rukou náš časopis. Vydáváme ho proto, abychom vás informovali o tom, co se v naší škole děje, a taky proto, že vás chceme pobavit v našich kvízech. Hodně jsme

Více

SLOVANOVINY. žákovské práce. ze Slovanu 2013/2014

SLOVANOVINY. žákovské práce. ze Slovanu 2013/2014 SLOVANOVINY žákovské práce ZŠ SLOVAN slaví 40. výročí ze Slovanu 2013/2014 Třetí číslo k oslavám ZŠ Slovan Pár řádků k zamyšlení..od patnáctileté žákyně naší školy Dětství a dospělost. Co bylo ve škole,

Více

Základní škola Ţelezný Brod, Pelechovská 800. Pelechovská 800, 468 22 Ţelezný Brod

Základní škola Ţelezný Brod, Pelechovská 800. Pelechovská 800, 468 22 Ţelezný Brod Základní škola Ţelezný Brod, Pelechovská 800 www.zspelechovska.cz skola@spelechovska.cz Pelechovská 800, 468 22 Ţelezný Brod Škola prochází postupnou rekonstrukcí a je vybavovány moderním zařízením a pomůckami.

Více

V Y K Ř I Č N ÍK. Ročník: XVII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2013/2014 Číslo:4. Sedmičky na horách

V Y K Ř I Č N ÍK. Ročník: XVII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2013/2014 Číslo:4. Sedmičky na horách V Y K Ř I Č N ÍK Ročník: XVII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2013/2014 Číslo:4 Sedmičky na horách soutěž ZŚ ĆÁSLAV-NÁM. MÁ TALENT. Talent Mnoho žáků naší školy má různé koníčky, zájmy a ráda by

Více

Vonásek k tabuli Milan Kocmánek & Leopold Králík

Vonásek k tabuli Milan Kocmánek & Leopold Králík 16 TÝDENÍK ZVLÁŠTNÍ VYDÁNÍ PROSINEC 2007 S šipkovanou se jděte vycpat, pane učiteli, my dneska hrajeme radši šikanovanou! To už je tenhle měsíc třetí poznámka. Tady asi pomůže jedině pořádný výprask. Kde

Více

Úvodník. Valná hromada TJ Sokol Senožaty. Sobotní volejbalový turnaj v tělocvičně naší školy

Úvodník. Valná hromada TJ Sokol Senožaty. Sobotní volejbalový turnaj v tělocvičně naší školy 1 Úvodník Už se to blíží. Ptáte se co? No přece pololetí. Pro nás deváťáky je tohle vysvědčení hodně důležité. Proto jsme celé první pololetí důsledně studovali, abychom měli co nejlepší prospěch, případně

Více

Naučil jsem se počítač zapnout, spustit internet. Dařilo se mi všechno výborně. Naučil jsem se hledat obrázky a ukládat je do počítače.

Naučil jsem se počítač zapnout, spustit internet. Dařilo se mi všechno výborně. Naučil jsem se hledat obrázky a ukládat je do počítače. Celá dnešní hodina byla věnována evaluaci kurzu někteří klienti svá hodnocení nadiktovali, někteří je dokázali napsat sami většinou ve wordu, někteří zvládli i sami poslat emailem: Tito klienti svá hodnocení

Více

Dotazník školního klimatu pro učitele základních škol School Climate Survey: School Staff Version

Dotazník školního klimatu pro učitele základních škol School Climate Survey: School Staff Version Dotazník školního klimatu pro učitele základních škol School Climate Survey: School Staff Version Cílem tohoto dotazníku je získat přehled o názorech všech pedagogických pracovníků na klima školy, ve které

Více

Z á k l a d n í š k o l a U K a p l i č k y Vás zve na. Den otevřených dveří, který se koná 24. ledna 2011 od 14 do 17 hodin.

Z á k l a d n í š k o l a U K a p l i č k y Vás zve na. Den otevřených dveří, který se koná 24. ledna 2011 od 14 do 17 hodin. Bajtík 1/2011 Den otevřených dveří Z á k l a d n í š k o l a U K a p l i č k y Vás zve na Den otevřených dveří, který se koná 24. ledna 2011 od 14 do 17 hodin. Pozvěte své rodiče, příbuzné, kamarády a

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI za školní rok 2013/14 podle zákona 561/2004 Sb., vyhlášky 15/2005 Sb. a zákona 106/1999 Sb. 1 Obsah: 1. Základní údaje o škole 3 2. Vzdělávací program 4 3. Rámcový popis personálního

Více

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem provázeli budoucí prvňáčky žáci 5. tříd, kteří si připravili pro děti pohádkové úkoly. Letos

Více

Historie a současnost školy

Historie a současnost školy Historie a současnost školy Škola přivítala první žáky 4. září 1965. V roce 1984 byly otevřeny třídy s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů, které navštěvují všestranně nadaní žáci z

Více

Žákovský dotazník. 8. ročník. Ústav pro informace ve vzdělávání Oddělení mezinárodních výzkumů Senovážné náměstí 26, P. O. Box 1 110 06 Praha 1

Žákovský dotazník. 8. ročník. Ústav pro informace ve vzdělávání Oddělení mezinárodních výzkumů Senovážné náměstí 26, P. O. Box 1 110 06 Praha 1 Žákovský dotazník 8. ročník Ústav pro informace ve vzdělávání Oddělení mezinárodních výzkumů Senovážné náměstí 26, P. O. Box 1 110 06 Praha 1 International Association for the Evaluation of Educational

Více

Dana Koucká. III. ročník. Waldorfské lyceum v Praze. říjen 2010. Zpráva o pobytu na zahraniční škole v Německu

Dana Koucká. III. ročník. Waldorfské lyceum v Praze. říjen 2010. Zpráva o pobytu na zahraniční škole v Německu Dana Koucká III. ročník Evropský sociální fond Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti Stáž byla podpořena z prostředků programu OPPA Waldorfské lyceum v Praze říjen 2010 Zpráva o pobytu na zahraniční

Více

ID žáka Jméno Škola Př. 1 Př. 2 Př. 3 Př. 4 Př. 5 1 Radovan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková organizace 0 0 0 0 2 2 Jan

ID žáka Jméno Škola Př. 1 Př. 2 Př. 3 Př. 4 Př. 5 1 Radovan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková organizace 0 0 0 0 2 2 Jan ID žáka Jméno Škola Př. 1 Př. 2 Př. 3 Př. 4 Př. 5 1 Radovan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková organizace 0 0 0 0 2 2 Jan Základní škola, Ostrava- Poruba, J. Šoupala 1609, příspěvková

Více

Co je to vlastně Baltík?

Co je to vlastně Baltík? Ve dnech 20. - 22. 4. 2012 se v prostorách Holického Gymnázia uskutečnil 10. ročník celostátní soutěže Mlady programátor v programovacím jazyce Baltík. Co je to Baltík a jak soutěž probíhá? Co je to vlastně

Více

DIARY Výměnný pobyt Česko Dásko 11.6. - 21.6. 2013 11.6.- Úvod V 19:00 jsme měli sraz u školy a začali jsme nastupovat do autobusu. Rozloučili jsme se s rodiči a odjíždíme do Dánska. Už se těším na Idu

Více

ZŠ Lesní v Liberci: Den učitelů? Den rodičů! Tři čtvrtě na osm ráno. Jsme na odchodu do školy, poněkud netypicky celá rodina.

ZŠ Lesní v Liberci: Den učitelů? Den rodičů! Tři čtvrtě na osm ráno. Jsme na odchodu do školy, poněkud netypicky celá rodina. ZŠ Lesní v Liberci: Den učitelů? Den rodičů! Tři čtvrtě na osm ráno. Jsme na odchodu do školy, poněkud netypicky celá rodina. Manžel i já vyrážíme učit ve třídách našich dětí, spolu s dalšími skoro padesáti

Více

Hádanka. Malý úkol na přemýšlení:

Hádanka. Malý úkol na přemýšlení: Hádanka Malý úkol na přemýšlení: Řídíš auto a udržuješ konstantní rychlost. Po tvé pravé straně je hluboký sráz. Nalevo od tebe jede obrovské požární vozidlo a udržuje stejnou rychlost jako ty. Před tebou

Více

3.5.2007-9.5.2007. Jazykové okénko... 7.5.2007 ČT 1 str. 1 07:50 Rubrika dne - Ostrava

3.5.2007-9.5.2007. Jazykové okénko... 7.5.2007 ČT 1 str. 1 07:50 Rubrika dne - Ostrava 3.5.2007-9.5.2007 Jazykové okénko... Jazykové okénko Tak a zatímco já jsem vás vítal u obrazovek, tak mě tady sledovala, čekala, až domluvím, paní Eva Jandová, vedoucí Katedry českého jazyka z Ostravské

Více

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!!

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! ročník 5. číslo 3 Únor - Březen 08 vydává: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115. V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! Také zde opět naleznete spoustu zábavy,her,vtipů

Více

linka pomoci Čekáte nečekaně dítě? Poradna (nejen) pro ženy v tísni Celostátní linka pomoci: 800 108 000 www.linkapomoci.cz

linka pomoci Čekáte nečekaně dítě? Poradna (nejen) pro ženy v tísni Celostátní linka pomoci: 800 108 000 www.linkapomoci.cz Bylo mi teprve 17, když jsem zjistila, že jsem těhotná. Hlavou mi svištělo, že chci studovat, užívat si života, a že mě naši zabijou. Ti nám ale nakonec pomohli ze všech nejvíc. S prckem to dnes už skvěle

Více

Zájmena - test DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL VY_32_INOVACE_ST_01-06_CJ-6. autor Jaroslava Staňková. vzdělávací oblast Jazyk a jazyková komunikace

Zájmena - test DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL VY_32_INOVACE_ST_01-06_CJ-6. autor Jaroslava Staňková. vzdělávací oblast Jazyk a jazyková komunikace Základní škola, Šlapanice, okres Brno-venkov, příspěvková organizace Masarykovo nám. 1594/16, 664 51 Šlapanice www.zsslapanice.cz MODERNÍ A KONKURENCESCHOPNÁ ŠKOLA reg. č.: CZ.1.07/1.4.00/21.2389 Zájmena

Více

Sport Atletika. Vybíjená KVĚTEN-ČERVEN 2014. Divadlo na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou. Žáci 4. třídy: V úterý 3.6. se žáci 1.

Sport Atletika. Vybíjená KVĚTEN-ČERVEN 2014. Divadlo na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou. Žáci 4. třídy: V úterý 3.6. se žáci 1. KVĚTEN-ČERVEN 2014 Divadlo na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou Žáci 4. třídy: V úterý 3.6. se žáci 1. stupně vydali do divadla. Představení bylo o paní Krásihaldě, která měla dvě opice Máňu a Fráňu.

Více

Zpracování náslechové hospitace

Zpracování náslechové hospitace Zpracování náslechové hospitace Obor: Informační technologie ve vzdělávání Vypracoval Jan Katriniok Obsah Úvod... 3 Vyučovací hodina matematiky... 4 Přehled... 4 Přípravná fáze vyučovací hodiny... 4 Realizační

Více

Jméno autora: Mgr. Barbora Jášová Datum vytvoření: 14. 09. 2012 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_20_ZSV

Jméno autora: Mgr. Barbora Jášová Datum vytvoření: 14. 09. 2012 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_20_ZSV Jméno autora: Mgr. Barbora Jášová Datum vytvoření: 14. 09. 2012 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE_20_ZSV Ročník: I. Základy společenských věd Vzdělávací oblast: Společenskovědní vzdělávání Vzdělávací obor: Základy

Více

Na informacích na letišti se dá zjistit jízdní řád vlaků a vzít si mapku města s názvy v latince.

Na informacích na letišti se dá zjistit jízdní řád vlaků a vzít si mapku města s názvy v latince. Tbilisi Doprava z letiště centrum Tbilisi Taxík - 15-35 GEL Vlak 0,5 GEL/osoba, vlakové nádraží je přímo naproti letišti. Cílová stanice ve městě je Station Square. Další důležité nádraží je Didube. Točené

Více

Pomáhat lidem s postižením je normální.

Pomáhat lidem s postižením je normální. HELP KLUB, sdružení rodičů a přátel dětí s postižením Pomáhat lidem s postižením je normální. 2014 S úsměvem jde. Jestli jde, nebo jede, o to nejde. Tady jde o úsměv. Pokud budete mít náš kalendář ve své

Více

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu.

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu. FOTBAL Dnes dne 20.dubna se na Hradištském hřišti se odehrál fotbalový zápas mezi třídami ZŠ Hradištko.Všichni hráli moc dobře ale vítěz je jen jedan( 1.A > 1.B-2 Mod=2. Oran-3.=4.-6.

Více

Malá knížka o Amálce

Malá knížka o Amálce Malá knížka o Amálce Ahoj, jmenuji se Amalthea, ale říkají mi Amálka. Jsem bájná koza, první pěstounka, která se starala o malého Dia, když se o něj nemohla postarat jeho vlastní maminka. Proto podle mne

Více

Školní výlet s aktivitami = Offpark Sušice

Školní výlet s aktivitami = Offpark Sušice Školní výlet s aktivitami = Offpark Sušice Offpark je první volnočasové outdoorové centrum na Šumavě, které nabízí celou řadu sportovního a lehce adrenalinového vyţití. Záţitkové aktivity jsou soustředěny

Více

Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt MŠMT ČR Číslo projektu Název projektu školy Šablona III/2 EU PENÍZE ŠKOLÁM CZ.1.07/1.4.00/21.2146

Více

Tělo a stres. garant: Radovan Faktor. členové expertní skupiny:

Tělo a stres. garant: Radovan Faktor. členové expertní skupiny: Tělo a stres garant: Radovan Faktor členové expertní skupiny: Martina Miňhová Bára Stoláriková Nikola Žůrková Marek Hanuš Zdeněk Lerch Jan Čížek Michal Kdolský Daniel Punčochář Zdeněk Janoušek Filip Wágner

Více

KIDSCREEN-52. Dotazník o zdraví pro děti a mládež. Verze pro rodiče

KIDSCREEN-52. Dotazník o zdraví pro děti a mládež. Verze pro rodiče KIDSCREEN-52 Dotazník o zdraví pro děti a mládež Verze pro rodiče Page 1 of 7 Datum: Měsíc Rok Milí rodiče, Jak se daří vašemu dítěti? Jak se cítí? To je to, co bychom se od vás rádi dověděli. Prosíme

Více

Makroanalýza Základní školy Marie Curie-Sklodowské a mateřské školy Jáchymov, okres Karlovy Vary

Makroanalýza Základní školy Marie Curie-Sklodowské a mateřské školy Jáchymov, okres Karlovy Vary Makroanalýza Základní školy Marie Curie-Sklodowské a mateřské školy Jáchymov, okres Karlovy Vary Přehled dle kategorií [%] ne ne Prostředí, materiální zázemí 63,4 19,4 6,9 7,7 2,7 83,3 % Lidé 66,1 19,7

Více

Jak se nespálit při výběru vyhlídkového letu.

Jak se nespálit při výběru vyhlídkového letu. Jak se nespálit při výběru vyhlídkového letu. Od: Jan Rudzinskyj O létání sním od malička co si pamatuji. Za komunistů jsem se dozvěděl, že nejsem vhodný kandidát pro létání (asi bych jim s tím Blaníkem

Více

Den kdy se vrátí láska k nám

Den kdy se vrátí láska k nám Den kdy se vrátí láska k nám obsazení: Tereza Petra Göbelová Petra Tereza Agelová 1. scéna pohoda Proslov DJ karaoke party hard repertoár Podvod, Holky z naší školky, Pohoda, Den kdy se vrátí láska k nám

Více

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013 1 Úvodník Tak je tady červen a do konce školního roku zbývá už jenom měsíc. To znamená, že zanedlouho přijdou letní prázdniny, na které se těší každý z nás. Nejen děti, ale i učitelé si určitě rádi odpočinou.

Více

Volný čas v 50. a 60. letech v pohraniční obci Droužkovice

Volný čas v 50. a 60. letech v pohraniční obci Droužkovice Volný čas v 50. a 60. letech v pohraniční obci Droužkovice PŘÍPADOVÁ STUDIE Bc. Věra Okénková Důležitost studia volného času? OFICIÁLNÍ POSTOJE K TRÁVENÍ Situace bezprostředně po válce Postoj vládnoucí

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 68

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 68 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 68 Obsah: Slovo ředitele školy. Zahájení školního roku, naši prvňáčci, vyhodnocení sběru, bludiště a omalovánky. Září

Více

Čarovný mlýnek. Proč je mořská voda slaná

Čarovný mlýnek. Proč je mořská voda slaná Čarovný mlýnek Proč je mořská voda slaná Alena Vorlíčková Regina Daňková Pohádky pro společné čtení Projekt Městské knihovny Svitavy Lektoruje PhDr. Lenka Krejčová, Ph.D., DYS-centrum Praha Čarovný mlýnek

Více

ZASTÁVKA NÁDRAŽÍ NEMOCNICE BANKA KINO RESTAURACE OBCHOD HOTEL POŠTA LETIŠTĚ PARK ŠKOLA

ZASTÁVKA NÁDRAŽÍ NEMOCNICE BANKA KINO RESTAURACE OBCHOD HOTEL POŠTA LETIŠTĚ PARK ŠKOLA BANKA HOTEL POŠTA NEMOCNICE OBCHOD ŠKOLA NÁDRAŽÍ ZASTÁVKA RESTAURACE KINO PARK LETIŠTĚ KDE? V / VE / NA ŠKOLA, POŠTA...ŠKOLE, POŠTĚ NEMOCNICE, OBCHOD KINO NÁDRAŽÍ LETIŠTĚ...NEMOCNICI, LETIŠTI...OBCHODĚ...KINĚ...NÁDRAŽÍ

Více

Přijímací řízení 27. 4. 2011 TEST Z ČESKÉHO JAZYKA. Zde napište své registrační číslo. Struktura testu:

Přijímací řízení 27. 4. 2011 TEST Z ČESKÉHO JAZYKA. Zde napište své registrační číslo. Struktura testu: Přijímací řízení 27. 4. 2011 Zde napište své registrační číslo TEST Z ČESKÉHO JAZYKA Struktura testu: 1. část čtení (úlohy 1 10) 2. část gramatika (úlohy 11 20) 3. část psaní (úlohy 21 a 22) Hodnocení:

Více

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Ráno jsme se opět probudili do neslunečného dne. Dnešní den jsme potřebovali, aby nám počasí přálo a tak jsme poustevníkovi na hrad vzkázali, ať pošle

Více

KNIHY MAJÍ ZELENOU. CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI? Aneb Reportáž z našeho knihkupectví

KNIHY MAJÍ ZELENOU. CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI? Aneb Reportáž z našeho knihkupectví KNIHY MAJÍ ZELENOU CO SE SKRÝVÁ MEZI KNIHAMI? Aneb Reportáž z našeho knihkupectví Naše paní učitelka nám v češtině představila soutěž pro základní školy KNIHY MAJÍ ZELENOU, kde máme za úkol vytvořit reportáž

Více

1. místo v krajském kole. Poezie k tématům: Hudba, Věda. Andrea Wagnerová

1. místo v krajském kole. Poezie k tématům: Hudba, Věda. Andrea Wagnerová Poezie k tématům: Hudba, Věda 1. místo v krajském kole Andrea Wagnerová Hudba dřina Hudba bývá také dřina, není lehká jak peřina. Písničky jsou noty pouhé? Někdy ale pěkně dlouhé. Láska, talent k hudbě

Více

Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím

Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím Středa a pátek byli v minulém týdnu u dopravního podniku ve znamení tajných výletů. Tajných a dobrodružných výletů pro školní

Více

VŠÍMÁLEK. 6.A 1. číslo září - říjen. Zdroj: https://www.google.cz/search?q=podzim

VŠÍMÁLEK. 6.A 1. číslo září - říjen. Zdroj: https://www.google.cz/search?q=podzim VŠÍMÁLEK 6.A 1. číslo září - říjen Zdroj: https://www.google.cz/search?q=podzim VŠÍMÁLEK Obsah: První školní den Naše anketa Exkurze 6.A 6.B Svatý Václav Dětský čin roku Omalovánky Časopis vydává ZŠ Žatec,

Více