Sranda končí. Třídní učitelé. 2 Almanach 2011

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Sranda končí. Třídní učitelé. 2 Almanach 2011"

Transkript

1

2 2 Almanach 2011 Sranda končí Ein, zwei, drei, otevřete si desetiminutovky, skupina A, skupina B, vypadni na chodbu, dej mi ţákovskou, Don t discuss, není důvod. Toto všechno a mnoho dalšího jsme slýchávali dennodenně po celých 9 let naší školní docházky. Nyní tohle všechno končí a my se všichni rozejdeme do různých škol a budeme bečet. Během uplynulých společných let jsme přešli od stylových hranatých aktovek k batohům Dakine, či Metafly a myslíme si, ţe jsme borci. Zahodili jsme vodovky, temperky, štětce, slabikáře a počítadla a začali se z nás stávat inteligentnější a vzdělanější lidé (ţe by ironie?) Průběţně se naše osazenstvo měnilo, někteří odešli, někteří přišli, někteří odešli a poté se vrátili Ale teď, teď zůstali jen ti nejlepší Bohuţel, i ti nejlepší se musí rozdělit a my se nyní přidáme k ostatním bývalým třídám a rozdělíme se. Rozhodně nám ale zůstanou vzpomínky na dobré i špatné věci, prostě vše, co jsme společně zaţili Za těch 9 let jsme toho stihli opravdu hodně vytvořit nová přátelství, spřátelit či znepřátelit si některé učitele a hlavně jsme se toho hodně naučili (někteří méně, někteří více ). Především na tom mají zásluhu naše třídní učitelky třída p. uč. Staňková, třída p. uč. Dohnalová Šimečková a v 9. třídě p. uč. Mlčochová, ale určitě i další kantoři, kteří nás vyučovali. V brzké době opustíme tuto budovu navţdy a uzamkneme tím další etapu dosavadního ţivota. Určitě nám bude chybět a budeme na ni vzpomínat v dobrém, i ve zlém Ale kdoví, co nás čeká na středních školách? Třídní učitelé třída Staňková Jindra, Voráčová Yvona- Krmelín třída Dohnalová Šimečková Eva 9. třída Mlčochová Romana Ředitel školy: Pavel Plečka Zástupkyně ředitele: Yvetta Kunzová 2

3 3 Radka Dvorská Datum narození: Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí 2, U Zastávky 61 Telefon: Motto: Kdyţ uţ nemůţeš můţeš ještě 3x tolik! Uţívej si kaţdou krásnou chvíli, protoţe kaţdá můţe být ta poslední. ČAU!!! Narodila jsem se skoro před patnácti lety v Ostravě-Vítkovicích svým rodičům Monice a Pavlovi. Mám mladšího bráchu Zdeňka, kterému je 12 let. Jsem celkem sportovní, cílevědomá a taky bordelářka. =D Z předmětů ve škole mě baví matika a tělocvik, co naopak nesnáším je chemie, fyzika a dějepis. Mám ráda fotbal a hokej, fandím HC Vítkovice Steel a FC Baník Ostrava. Hraju fotbal za SK Brušperk. Chtěla bych se dostat na SPŠ Stavební na obor Technické lyceum. Podařilo se. Simona Holubová Datum narození: Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí, Mlýnská 74 Telefon: Motto: Být normální v období dospívání, je samo o sobě nenormální! UUuu Můj ţivot začal před 15 lety v Ostravě. Asi dva roky jsem tam se svými rodiči také ţila. Poté jsme se s mamkou a taťkou přestěhovali do téhle krásné vesničky, kde jsem začala chodit do školky a školy a kde jsem potkala svou nejlepší kámošku Luci =). Mezi mé zájmy patří především tanec. Dále také četba, zpěv, v létě jízda na kole a bruslích a v zimě lyţe =). Ve škole nemám ráda takové ty,,šprtací předměty. Naopak mě baví výtvarka, ne proto, ţe bych uměla kreslit (protoţe se nedá říct, ţe bych v kreslení vynikala), ale protoţe je to velmi pohodový předmět =). Po škole odcházím na Gymnázium Heyrovského. Honza Kryl Datum narození: Bydliště: Stará Ves nad Odnřejnicí, V Zahradách Telefon: Motto: - Od první do páté třídy jsem chodil do školy v Krmelíně. Potom jsem přestoupil do školy ve Staré Vsi. Zajímám se o počítače, nejenom o hraní na nich, ale i o skládání a moviemaking. Asi před třemi lety jsem začal hrát Call of Duty: Modern Warfare. Hrál jsem v hodně českých multiclanech. S týmem se chystáme jet 3 do Prahy na LAN turnaj. Ve studiu budu pokračovat na SPŠ Kratochvílova v Ostravě, obor elektrotechnika.

4 4 Almanach 2011 Daniel Horák Datum narození: Bydliště: Krmelín, Kostelní Telefon: Motto: Nevím, proč lidé říkají, ţe přátelství vydrţí věčně. Po dvou rocích to skončí tak, ţe budeme sedět na posteli a brečet, protoţe nás opustil nejlepší přítel. V první třídě jsem začal hrát závodně hokej za Petřvald a do školy jsem chodil ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. Po dvou letech jsem přestoupil do školy ve Vítkovicích a začal jsem za ně hrát i hokej. Tam jsem taky zůstal, bohuţel, jen dva roky, a přestoupil zase zpátky do Staré Vsi a místo hokeje jsem začal hrát fotbal za Petřvald. Po dvou letech jsem šel hrát za Vítkovice, ale tam mě to nebavilo, tak jsem za půl roku šel hrát za SK Brušperk a hraju tam doteď. Nedávno jsem měl problémy s páteří a musel jsem podstoupit tři operace, takţe s fotbalem byl na chvíli utrum. Ale teď uţ je všechno v pohodě, uţ mám podané přihlášky na školy a probíhají poslední kontroly. A dále o sobě nic víc říkat nebudu, protoţe nemůţu popsat své chování, to musí někdo jiný. Svou kariéru započnu na SPŠ v Kopřivnici, obor autotronik. Kristina Mičanová Datum narození: Bydliště: Krmelín, Staroveská Telefon: Motto: Ţij vţdy tak, aby nikdo nemohl pochopit, proč tak ţiješ, jen tak jsi sám sebou Narodila jsem se před patnácti lety v Ostravě Vítkovicích. Momentálně bydlím v Krmelíně s mými rodiči a mladším bráchou, který se jmenuje Roman a je mu 9 let. Jsem přátelská, trochu spolehlivá, ukecaná, optimistická a milá. Jezdím na sk8, tančím a miluju knihy. Hlásím se na chemickou průmyslovku, na obor aplikovaná chemie, taky na přírodovědné lyceum. A na obchodní akademii v Ostravě Porubě. Nejvíc ale chci, aby mě vzali na aplikovanou chemii. Nevyšlo, jsem přijata na přírodovědné lyceum. Karolína Štulíková Datum narození: Bydliště: Brušperk, Sportovní Telefon: Motto: Ţít neznamená: prachy, majetek. Znamená to jen: štěstí, smůla, láska, dech. Jsem hrozně veselý člověk, který nemá rád nudu. Ráda chodím s kamarády ven a hodně času brouzdám po internetu. Ve škole mě baví zeměpis, občanka a pracovní 4 činnosti. Kdysi jsem chodila do latinsko-amerických tanců a hrála fotbal. Jsem přijata na aranţérku.

5 5 Kristýna Holaňová Datum narození: Bydliště: Petřvald, Telefon: Motto: I pád na drţku je pohyb dopředu. Narodila jsem se (snad jako jediná) ve Frýdku-Místku. Mám mladšího a někdy taky otravného bráchu Marka, který chodí do 7.B. Jinak si s ním dobře rozumím a hooodně se spolu nasmějeme Nejvíce ze všeho ráda lyţuju a tím pádem je zima moje nejoblíbenější roční období. Taky ráda jezdím na kolečkových bruslích a autem na velké vzdálenosti :D Aţ vyjdu školu, chtěla bych jít na gympl a potom na vysokou školu. Moje vysněné povolání je být řídící letového provozu (doufám, ţe se to splní). Ostatní o mě říkají, ţe jsem moc tichá a málo se směju, ale já si myslím, ţe to se mnou není zase tak hrozné. Mé přání se splnilo, přijali mě na gymnázium Heyrovského. Kristýna Londinová Přezdívka: Kriss, Londinka Datum narození: Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí, Dukelská Telefon: Motto: Sni, jako bys měl ţít navţdy. Ţij, jako bys měl zemřít dnes. Lállalala. Narodila jsem se jedné květnové neděle. Jako malá jsem bydlela v Krmelíně a tam chodila i do školky. Do první třídy jsem ale nastoupila do Staré Vsi, kde jsem se poté přestěhovala. Od narození bydlím s mamkou, taťkou a starší sestrou Karolínou. Údajně jsem optimista, ale moc se mně to nezdá Mám ráda smysl pro humor, zábavu a prázdniny. Jsem ve znamení býka, který je velmi tvrdohlavý a nedokáţe přiznat svou chybu, coţ je pravda :D Na této škole mě určitě nejvíce bavila angličtina, literatura a dějepis, ovšem za fanouška matematiky se rozhodně nepovaţuji! Ve svém volném čase jsem rozhodně ráda s kamarády, venku a hlavně v teple, nesnáším zimu. Mezi moje hobby patří určitě filmy, hudba, přátelé a z velké části kreslení a design, coţ mě dostalo k tomu, ţe jsem přijata na Střední uměleckou školu Ostrava-Poděbradova. Jakub Pinkava Datum narození: Bydliště: Stará ves nad Ondřejnicí, Na Drahách Telefon: Je mi Jezdím na koni a hraji airsoft. Proto zemědělská škola.

6 6 Almanach 2011 Kristýna Milkovská Přezdívky: Mila, Miley, Milouš Datum narození: Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí, Košatka 79 Telefon: Motto: Ţij kaţdý den, jako by byl ten poslední, protoţe jednou všechno skončí, takţe uţívej, dokud můţeš. Narodila jsem se jednoho krásného dne v Ostravě- Vítkovicích. Jako malá jsem bydlela v Ostravě na Dubině a později v Ostravě-Zábřehu, kde jsem taky chodila do školky a potom i do první třídy. Do Staré Vsi jsem nastoupila do druhé třídy. (díky bohu za to) Bydlím v rodinném domku s mamkou, ségrou a s našimi dvěma psi. Na této škole mě nejvíc bavil tělocvik, angličtina, dějepis a vaření. Nejraději trávím svůj volný čas poflakováním se někde venku s kamarády. Mezi moje záliby patří v zimě lyţování a v létě jeţdění na bruslích a kole a taky plavání. Nesnáším přetvářku, lţi a nevěru. Miluju smích, zábavu, tanec a hudbu. Kdo mě zná, myslí si, ţe jsem šílená, ale jsem úplně normální :D:P Libor Švidrnoch Přezdívka: Šíd, Nero Datum narození: Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí, Nad Splavem Telefon: Motto: Řekni, co si myslíš, a budeš nenáviděn. Udělej, co uznáš za vhodné, a budeš odsouzen. Dělej, co všichni chtějí, a staneš se figurkou na hracím poli. Myslím, ţe nejsem nijak výjimečný, nemám moc rád sporty, a proto se ţádnému nevěnuju. Moje zájmy směřují spíš k PC a podobným elektronickým věcem. Ve škole mě baví matematika, fyzika a dějepis. Budu pokračovat na střední škole, obor strojírenství. Lucie Kolbová Datum narození: Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí, Košatka, Sakrovecká 86 Telefon: Motto: Neber ţivot příliš váţně, stejně z něj nevyvázneš ţivý. Narodila jsem se v Ostravě Vítkovicích. Mám dva starší nevlastní sourozence, Gabču a Martina. Mezi mé zájmy patří v létě tenis a v zimě lyţování. Volný čas nejraději trávím se svými kamarády venku. Mezi můj nejoblíbenější předmět patří přírodopis a mezi ty méně oblíbené matematika 6 a fyzika. Přihlášky jsem si podala na hotelnictví turizmus, gymnázium a obchodní akademii v Porubě. Jsem přijata na VPŠ, gymnázium.

7 7 Lucie Podešvová Datum narození: Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí, K Myslivně Telefon: Motto: Všichni jste blbci, jenom já jsem letadlo! Tádydádydá, kdysi dávno, bude tomu patnáct let, se narodil jeden malý blázen. Do svého roku a půl ţil v Ostravě, poté se spolu se svými rodiči a o trochu starším a hloupějším bratrem odstěhoval do jedné malé vesničky. Tam navštěvoval mateřskou a poté i základní školu Snad nikdo si ho nedokázal představit bez jeho věrného přítele Simči Tento blázen se vyznačoval svou zálibou v tanci, sportu, hudbě a četbě. Ve škole ho nejvíce bavila občanská výchova a naopak ho absolutně nebavila němčina. A jako správný blázen se hlásil na Střední průmyslovou školu chemickou, na obor gymnázium. Blázna přijali. Lukáš Lyčka Datum narození: Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí 40 Telefon: Motto: Nejvíc bolí rány od lidí, kteří nosí masku přátelství. Narodil jsem se v Ostravě-Vítkovicích. Hrál jsem závodně fotbal za Brušperk, ale potom jsem přestoupil do Petřvaldu. Teď momentálně hraju národní házenou. Rád hraju na PC, chodím s kamarády ven a jezdím na kole. Ve škole mě baví přírodopis a tělocvik a nebaví mě matika a fyzika. Fandím hokeji-vítkovicím. Mým dalším oborem bude mechanik- elektrotechnik. Martina Koudelková Datum narození: Bydliště: Krmelín, Řadová Telefon: Přezdívka: Kouďák, Koudy Motto: Kdo nic nedělá, nic nezkazí Narodila jsem se někdy, někde, v nějaké ostravské porodnici. Mám spoustu sourozenců, ať uţ vlastních nebo nevlastních. Od narození bydlím v Krmelíně, kde jsem chodila 2 roky do školky a pět roků do školy, od 6. třídy jsem začala chodit do Staré Vsi. Někdy jsem strašně moc hyperaktivní, ovšem mi to vůbec nevadí, některým ale jo, obzvláště učitelům. I kdyţ mám strašně hodně poznámek za sprosté vyjadřování, stále jsem se neponaučila a stále mluvím sprostě. Ráda sportuji a ze všeho nejradši hraji fotbal. Jsem ráda se svými kamarády. Jdu na střední školu s Luckou 7 Kolbovou.

8 8 Almanach 2011 Martina Šindelová Datum: Bydliště: Krmelín, Světlovská Telefon: Motto: Aţ se mi osud zase jednou postaví do cesty, kopnu ho do zadku a obejdu ho obloukem. Narodila jsem se v Ostravě a poblíţ ní také stále bydlím. Mám ráda svou rodnou obec a momentálně také úspěšně tvrdím, ţe se z ní nikdy neodstěhuju. Ale taky vím, ţe svůj názor za pár let ještě ráda změním Co se týče mých zájmů, ráda kreslím a zboţňuju knihy, a i kdyţ se s tímhle míněním většinou spojuje slovo šprt, jistojistě můţu prohlásit, ţe k tomu mám daleko. Dále také ráda lyţuju, tančím a v létě jezdím na kolečkových bruslích. I kdyţ se na svět často dívám zamračeně a pesimisticky, od přírody jsem optimista a jdu si za svými sny. Mám ráda nové lidi a nová místa a se svými přáteli ráda podnikám různé akce, protoţe si s nimi uţiju nejvíce zábavy. Jako nejvhodnější střední školu jsem si nakonec vybrala gymnázium v Ostravě, protoţe z toho je největší šance se dostat na vysněnou vysokou školu. Matouš Huf Přezdívka: Matuš Datum narození: Bydliště: , Krmelín Staroveská Telefon: Motto: Ţivot je boj, tak se snaţ, ať ho neprohraješ předčasně! Řekl bych, ţe jsem takový normální 15letý klučina, vyvádějící všelijaké vylomeniny, chodím se bavit na různé místní akce, jako jsou třeba koncerty skupiny Rezon. Studovat budu na Střední vítkovické škole obor mechanik seřizovač. Ve svém volném čase jsem na počítači nebo se bavím s kamarády venku. Nicola Zajícová Datum narození: Bydlište: Petřvald u Nového Jičína, Petřvald Telefon: Motto: Nejistý přítel je horší, neţ náš nepřítel. Jsem náladová a občas cholerická, ale nezkazím ţádnou srandu. Dřív jsem tančila Street Dance v Ostravě a dělala ještě pár sportů. Do této školy jsem přišla z Petřvaldské základní školy přibliţně před 3 měsíci a jsem za to hrozně ráda ;) Ve volném čase jsem s kamarády venku na různých místech, nebo hlídám svého mladšího bratra. Přihlášky jsem si podávala na 8 gympl Heyrovského a na gympl Františka Hajdy, kde jsem přijata.

9 9 Nikola Pěluchová Přezdívky: pelu pěluškla, niki Datum: Bydliště: , Stará Ves nad Ondřejnicí, Ke Kapli Telefon : Motto: Chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě. Jsem kamarádská, občas i ochotná, myslím, ţe spolehlivá a uctivá vůči dospělým lidem. Mám ráda koně, ke kterým docházím pravidelně uţ pátým rokem. Ráda čtu kníţky a poslouchám hudbu. Většinu volného času trávím na koních a zbytek asi u počítače nebo u televize. Jednou bych chtěla být veterinářkou, takţe jsem si vyhlídka vysokou školu veterinární v Brně. Rodiče mi říkají, ţe jsem hrozný pesimista a já s nimi trochu souhlasím. Ráda podnikám s kamarádkami z koní různé akce, např. grilování nebo jen posezení u vína a nebo často slavíme něčí narozeniny. Nyní na začátku sezóny zase začínáme jezdit na závody. Kam půjdu? Na gymnázium Fr. Hajdy. Nikol Měřvová Datum narození: Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí, Ke Kapli Telefon: Motto: Ţijem jen jednou. Tak na plno!!! Stokrát spadnu, stokrát vstanu. Nixi (to jako já) je přátelská, spolehlivá, ochotná (ironie). Kdyţ někdo potřebuje poradit, tak mu poradí (haha), ale za výsledek neručí. Často si z ostatních dělá prču, a směje se i tomu, co není vtipné! Do nikoho se nenaváţí. Asi proto ji mají všichni rádi. Je silně závislá na hokeji, a proto tráví hodně času u televize sledováním hokeje anebo na webovkách hc-vitkovice.cz nebo kings.nhl.com. Její největší úchylka= hokejisti. Lidé si ji pamatují hlavně kvůli jejímu smyslu pro humor, nadšenosti k hokeji a piercingu. Ale ať nejsme jen u toho kladného. K jejím špatným vlastnostem: bordelářka, ukecaná, zapomnětlivá a hlavně strašně moooc šílená. Její cíle? Veterinář nebo architekt. Uţ je přijata na Stavební průmyslovku a na Chemickou průmyslovku jí čekají 26. dubna přijímací zkoušky. Kdyby si měla vybrat má jisto. Architekt. Dopadlo to dobře. Petr Lyčka Datum narození: Bydliště: Krmelín, Proskovická Telefon: Motto: Odpuštění odstraňuje vše, co stojí mezi tvým bratrem a tebou. Nevyjádřil se.

10 10 Almanach 2011 Radim Venglář Přezdívka: Ra, Rakos, Rak, Kanclíř Datum narození: Bydliště: Veselá 467, Stará Ves nad Ondřejnicí Motto: Ţivot je svině a osud parchant, kteří si koledují o jednu přes hubu. Myslím si, ţe nejsem moc chytrý, ale to mi nevadí. Hrál jsem fotbal za Petřvald, ale potom mě to přestalo bavit. Hlásím se na Střední školu zemědělskou a lesnickou Frýdek-Místek, na opraváře zemědělských strojů. A jdu tam. Veronika Košcová Přezdívky: Košc, Vera, Košec Datum narození: Bydlište: U Černého lesa 339, Krmelín Telefon: Motto: Ţivot je boj, tak se tady všichni pozabíjejte, a já bych s dovolením prošla. Jednoho krásného letního rána to přišlo i na mojí mamku přivedla na svět mě, úţasnou a nadanou dceru Veroniku, která strašně ráda uklízí (špetka ironie). Došlo k tomu v nějaké ostravské porodnici. Od narození bydlím v Krmelíně, společně s mamkou, sestrou, babičkou, psem a morčetem Jsem neustále veselá, ukecaná, tvrdohlavá a poněkud cholerická Veškerý svůj volný čas trávím na koních, s kamarády, u počítače, posloucháním hudby, či s kníţkou v ruce. Ve škole mám nejraději angličtinu a naopak nesnáším fyziku. Miluju sladkosti a tučná jídla bohuţel :D Nesnáším přetvářku, leţ a uklízení Dál budu pokračovat na obchodce v Mariánkách. Adam Šeděnka Datum narozeni: Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí, Zákostelní Telefon: Motto: Ţivot je svině, buď větší. Su citlivý a empatický a zakládám si na tom, co mi říkají pocity. Láska pro mě znamená hodně. Obvykle vyznávám tradiční hodnoty, jsem domácky zaloţen a mám smysl pro rodinný ţivot. Všichni víte, ţe si dělám prdel. 10

11 11 Hana Sýkorová Datum narození: Bydliště: Stará Ves nad Ondřejnicí, K řece Motto: Kaţdý dělá chyby, proto se na tuţku dává guma. Narodila jsem se někde ve vítkovické nemocnici (nebo tak ) a od té doby ţiju ve Staré Vsi. Bydlím s mamkou, taťkou a starším bráchou, který mě štve tak, ţe mám někdy chuť si hodit mašli xd Ve škole mě nejvíc baví matika, i kdyţ na zkouškách nanečisto jsem z ní měla úţasných 14 bodů!...(ze 40 ). Mých neoblíbených předmětů je víc, ale hlavně je to fyzika a čeština. Hlásím se na chemickou školu a pevně doufám, ţe se tam dostanu. Takţe o škole uţ toho je dost, ne? Svůj volný čas nejradši trávím doma s kníţkou nebo seriálem (dokud mi to brácha nesmazal, měla jsem plný comp dílů Beze stopy, Odloţené případy, Hranice nemoţného a Chirurgové :D) Tak to by mohlo být všechno hmmmm snad to stačí pokračování na přírodovědném lyceu. Radek Pelíšek Datum narození: Adresa: Stará Ves nad Ondřejnicí, U Dubu Telefon: Motto: I přes snahu učitelů jsme zůstali normální Narodil jsem se v Ostravě. Bydlím od malička ve Staré Vsi. Jsem tichý. Moje koníčky jsou národní házená (TJ Stará Ves n./ O.), počítač, lední hokej, florbal, fotbal a kolo. Oblíbené jídlo je pečené kuře s bramborovou kaší. Jsem přijatý na Střední průmyslovou školu chemickou v Ostravě, na obor aplikovaná chemie. Na základce se mi dost líbilo. Eva Dohnalová Šimečková Datum narození: Bydliště: , Stará Ves nad Ondřejnicí, Ke Kapli Telefon: , Motto: Ať každý den stojí za to, i kdyby byl poslední. Nad otázkou, ať napíši něco o sobě, jsem přemýšlela, co vlastně mám psát. Začala bych tím, ţe jsem studovala gymnázium v domnění, ţe vlastně nevím, co mám v budoucnu dělat. Po dokončení gymnázia jsem si uvědomila, ţe své vědomosti bych mohla předávat i dál, proto moje rozhodnutí bylo studovat učitelství. Po dokončení vysoké školy jsem nastoupila jako paní učitelka na ZŠ Stará Ves nad Ondřejnicí, kde učím chemii (takový pěkný předmět a tak málo 11 oblíbený) a přírodopis. S tímto zaměstnáním jsem velmi spokojená. První rok jsem se

12 12 Almanach 2011 seznamovala s ţáky základní školy a měla jsem docela strach, ţe nebudu dobrou paní učitelkou, ale za těch pár let co jsem učila, zjišťuji, ţe je to opravdu to pravé ořechové, co mě baví. Ţáci jsou úţasní, a myslím si, ţe s nimi zůstávám stále mladá. Sletělo to jako voda a po čtyřech letech se nám s manţelem podařilo počít miminko. Momentálně si uţívám na mateřské dovolené a strašně mi chybí učení, jelikoţ, neţ jsem otěhotněla, měla jsem tu moţnost stát se i paní třídní učitelkou fantastickým ţákům. A moc se mi po nich stýská, přestoţe někdy zlobili, byli úţasní. A doufám, ţe i pod vedením skvělé, taky sportovně zaloţené paní učitelky Mlčochové úţasní zůstali. Jelikoţ jsem ve znamení raka, jsem charakteristikou dominantní a moţná mi chybí zlobení ţáků a ne jenom mého malého syna Martina. Tak, a to by mohla být ve zkratce moje charakteristika. Paní učitelka z našeho pohledu: Z našeho pohledu byla paní učitelka Šimečková (DoŠi, Šimi, atd.) nejlepší a nejhodnější. Kdyţ učila chemii, měli jsme ji všichni rádi, měli jsme krásné známky a málo poznámek. Paní učitelka byla veselá, měla s námi trpělivost a zastávala se nás (hnusný minulý čas), ovšem kdyţ se naštvala nebo jsme ji k tomu pomohli (na 98% jsme za to mohli), tak nás tíţilo černé svědomí. Tím vším nechci říct, ţe je paní učitelka Mlčochová nějaký tyran, to ne, jen vzpomínáme v dobrém, protoţe uţ nás paní učitelka Šimečková nebude učit. Romana Mlčochová Datum narození: Bydliště: Dolní 341, Stará Ves n. O., přechodně Ostrava-Hrabůvka Telefon: Motto: Jednou je hůř, jednou je líp, ţivot tě nejednou povznes i skříp. Jednou jsi nic, jednou jsi král, zbývá jen jediné, táhnout to dál Dne mě ve znamení berana přivedla na svět má matka Marta, samozřejmě s přičiněním taťky Vladimíra. Znamení říká, ţe beranům vládne ţivel ohně. To je pravda, vzplanu a zhasnu. Pomáhala mě vychovávat babička Boţenka a děda Václav. Děda bohuţel brzy zemřel, přesto mě stačil zasvětit do rétoriky, v prvním roce svého ţivota jsem prý pusu nezavřela a mluvila a mluvila taky mi prorokoval budoucnost Romanka, to bude paní učitelka. Nespletl se. Naše rodina vţdy fandila sportu. Hokej, fotbal, házená, náš denní řád. Můj koníček se stal mým povoláním. Ač uţ dnes neproháním své ţáky v hodinách tělesné výchovy jako dřív, aktivní sport mám stále ráda-plavání, běh, badminton, aerobic, brusle, kolo, vše pro radost. Kdyţ mi to čas dovolí, sleduji fotbal, hokej. Sport je vlastně můj ţivot, jehoţ součástí jsou i mí ţáci. Od paní učitelky Evy Dohnalové Šimečkové jsem dostala skvostný dárek v podobě 9. A. Takţe dnes jsem navíc bohatá, bohatší o další zkušenosti a záţitky s 9. A. Něco o paní učitelce z našeho pohledu: Paní učitelku známe uţ od našeho začátku. Uţ v 5. třídě nás učila vlastivědu. Musím podotknouti, ţe lepší třídní paní učitelku, která by nahradila paní učitelku Šimečkovou, jsme si 12 nemohli přát. Velká sranda byla v Praze, to jo. Co ještě říct? Třída, která bude mít paní učitelku Mlčochovou za třídní, ta se bude mít opravdu dobře.

13 13 13

14 14 Almanach třída Výlet Lysá hora Jednoho červnového rána jsme se celá naše třída i s paní učitelkou Šimečkovou a jejím manţelem sešli v Ostravě na vlakovém nádraţí, odkud jsme se vydali do Frýdlantu nad Ostravicí a odkud jsme se vydali autobusem pod Lysou horu. A mohlo se šlapat! Ale nejdřív jsme se rozdělili do dvou skupinek do tzv. rychlých, kteří šli s panem Dohnalem, a další, ti pomalejší, šli s paní učitelkou. Bylo to velmi zajímavé. Po cestě do kopce jsme si vyprávěli různé historky, vtipy atd. V půli cesty se vytvořila další, třetí skupinka, tzv. Střední, kteří šli bez dozoru dospělého, a poté dostali pěkně vynadáno =D. Po asi dvou hodinovém šlapání se konečně i pomalejší skupina dostala na vrchol, kde jsme se všichni pořádně občerstvili a po hodině jsme se vydali zpátky dolů. Cesta dolů trvala kratší dobu. Jednak proto, ţe s kopce je to rychlejší, ale také proto, ţe jsme museli běţet, abychom stihli vlak. Nakonec jsme vlak stihli, a jakmile jsme autobusem přijeli do Staré Vsi, uţ na nás čekali netrpěliví rodiče. Na druhý den někteří z nás chyběli ve škole Důvod? Bolely nás nohy =D. 7. Třída Zoo Olomouc, Tarzánia Jednoho opravdu krásného, deštivého rána se celá naše třída sešla před naší milovanou školou, kde na nás čekal autobus. Spočítat, nastoupit a mohlo se vyrazit směr ZOO Olomouc. Popravdě si myslím, ţe stejně nikoho ZOO moc nezajímala, protoţe další zastávkou našeho výletu bylo lanové centrum Tarzánia. I kdyţ nám lezení po překáţkách stěţoval déšť, větší polovina ho bez problémů zvládla a ta druhá to skončila hned na začátku, nebo aţ v polovině trasy. Unavení a promočení jsme dorazili k večeru domů a chystali se na další krásný školní den. 7. třída Lyžák Odbila sedmá hodina ranní, před školou se schází skupinky lidí s lyţemi a velkými taškami. Kolem pobíhají zapomnětlivci bez průkazu pojištěnce, shánějící rodiče, kteří by to mohli napravit. Učitelé netrpělivě vyčkávají na příchod posledních účastníků zájezdu. Případní zvracející účastníci si shánějí a konzumují Kinedryly. Po dlouhých přípravách se můţe konečně vyrazit, směr Velké Karlovice. První neúspěch? Zvracelo se! Jsme na chatě. Podejte mi můj batoh ozývalo se ze všech stran, Nekopej mi do té tašky! Mám tam jídlo! zase z druhé. Vybalte si věci! Oblečte se a za dvacet minut se sejdeme na svahu! zaveleli vedoucí a všichni poslušně odkráčeli do svých pokojů, ze kterých po dvaceti minutách vykráčeli vášniví lyţaři i nelyţaři. Vyšlapali jsme malý kopec a volným způsobem jsme ho sjeli, abychom mohli být rozděleni do skupin. Mezi tím vším jsme se snaţili pomoc těm, kteří zapomněli zabrzdit a sjeli do příkopu. Zbytek dne běţel dál a dál aţ tady byl náš oblíbený večerní program, ve kterém jsme zpívali a dělali další zábavné věci =D do 10 hodin, kdy uţ byla večerka. Další dny probíhaly nápodobně. Ráno v 8 budíček a večer v 11 večerka krom středy. To jsme měli,,den bez lyţování, na který 14 se většina z nás těšila, protoţe nás ty dny lyţování unavily. Ten den jsme se šli projít po okolí, do muzea a do obchodu =D.

15 15 Blíţil se pátek, den odjezdu. Ráno jsme ještě lyţovali, ale odpoledne uţ zas znělo jen,,mě se to do té tašky nevejde! a později,,mě se domů nechce ale co naděláme, odjet jsme museli. Cca ve 20 hodin jsme jiţ byli u školy, kde nás jiţ vyhlíţeli netrpěliví rodiče. S radostí i neradostí si nás vyzvedli a my se po týdnu vyspali, kaţdý ve své posteli =). PS: Úspěch? Vrátili jsme se v pořádku 8. třída - Hořelo, nikde se nejelo!=d 9. třída - Praha Psalo se , čtvrtá hodina ranní na hlavním nádraţí v Ostravě se schází hromady lidí, kteří jsou natěšeni na nadcházející dny. Po deseti minutách dorazí učitelé a pomalým krokem se všichni vydávají k nástupišti číslo 2, kde po chvíli dorazí vlak směřující do hlavního města ČR Prahy. Po tři a půl hodinách ve vlaku se z reproduktorů pendolina ozvou první tóny písně Vltava, coţ znamená, ţe jsme dorazili do našeho hlavního města. Vzít kufry a tašky a můţe se vyrazit. Směr Hostel Klamovka. Na ubytovně jsme se dlouho nezdrţeli, hodili jsme si věci na pokoje a mohli se vydat na průzkum Prahy. Jako první jsme zamířili na lanovku, která nás vyvezla na Petřín. Tam jsme si vylezli na rozhlednu, pokochali se krajinou a sešli jsme si těch 299 schodů zase zpět dolů. Následovalo zrcadlové bludiště, které nebylo tak dobré, jako kdyţ jsme ho tu měli my v Ostravě Poté jsme se vydali na prohlídku hradu, kde jsme ještě stihli hlavní střídání stráţí, poté jsme šli do chrámu svatého Víta, kde jsme měli průvodkyni, která nás provedla po chrámu a povykládala snad celou historii. Kdyţ jsme vyšli před chrám, usadili jsme se na obrubník, abychom počkali na učitele. V tu chvíli si to kolem nás projel pan prezident ve svém autě Kdyţ došli učitelé, vydali jsme se pomalým krokem ke Karlovu mostu a cestou jsme potkali Helenu Vondráčkovou, která se s námi ochotně vyfotila. Prošli jsme si Karlův most a jeli jsme do jakéhosi nákupního centra, kde se jedna část šla dívat na hokej, druhá hrála bowling a třetí se šla najíst a nakoupit si jídlo na další dny. Kdyţ uţ jsme si mysleli, ţe konečně půjdeme na hotel, oznámili nám učitelé, ţe se ještě vydáme na ţiţkovský vysílač. Myslím, ţe všichni byli rádi, ţe uţ jsme nemuseli šlapat po schodech, ale vyvezl nás výtah. Po ţiţkovském uţ jsme se naštěstí vydali na ubytovnu, kde jsme se najedli, umyli a šli spát. Druhý den ráno jsme se po snídani vydali do Muzea Karlova Mostu, kde nás provedla paní průvodkyně a poté jsme šli na projíţďku lodí po Vltavě. Poté jsme se vydali na Václavské náměstí, kde jsme se šli naobědvat a někteří taky projít po obchodech. Ještě před odchodem na pokoje jsme se vydali na prohlídku orloje, který jsme viděli jak zvenčí, tak zevnitř. Pak uţ jsme se k velké radosti většiny z nás vydali na pokoje, kde jsme se připravovali na muzikál. V šest hodin jsme vyrazili do divadla Kalich, kde jsme zhlédli úţasný muzikál Robin Hood. Po muzikálu někteří z nás šli na prohlídku večerní Prahy, kde si na ně někdo hodil z auta vejce, a zbytek jel na ubytovnu. Třetí a zároveň poslední den jsme si ráno 15 sbalili věci a donesli je na jeden pokoj. Pak jsem se vydali na prohlídku národního divadla. Poté jsem šli na oběd a nakoupit jídlo na cestu zpět. O půl deváté večer jsme se vydali na cestu domů.

Třídní učitelé: Almanach 9. B. ZŠ Stará Ves nad Ondřejnicí. 1. třída Hana Haasová Jaromíra Kneblová. 2. třída Darja Čechovská Jaromíra Kneblová

Třídní učitelé: Almanach 9. B. ZŠ Stará Ves nad Ondřejnicí. 1. třída Hana Haasová Jaromíra Kneblová. 2. třída Darja Čechovská Jaromíra Kneblová Almanach 9. B 3 Vaříme 9. B Ach jo. Je tu konec devítky a totální rozpad naší 9. B se nezadržitelně blíží. Je to smutná událost, a proto jsme se rozhodli vydat tento almanach. Nepíšeme ho jen proto, aby

Více

ŠKOLÁK. O prázdninách se (ne)učte! Číslo 4 ročník třetí. užijte si LÉTA! Uvnitř tohoto vydání: ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov GAZA -1-

ŠKOLÁK. O prázdninách se (ne)učte! Číslo 4 ročník třetí. užijte si LÉTA! Uvnitř tohoto vydání: ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov GAZA -1- ŠKOLÁK Číslo 4 ročník třetí ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Uvnitř tohoto vydání: Str. Jak cestují osmáci.. 2-3 Devítka se loučí 4-8 Prázdniny utečou jak voda 9 Smutnění 10 Rozhovor s panem učitelem

Více

V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22

V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22 Prázdniny skončily 1 Návrat do školy 8 Už to začalo 10 V tomto čísle nepřehlédněte: Jaká byla B7? 13 Co se děje ve škole 20 Co jsme vymysleli 22 Vážení čtenáři, i když se to nezdá, jsou velké prázdniny

Více

ŠKOLÁK. Devítka se loučí!

ŠKOLÁK. Devítka se loučí! ŠKOLÁK Číslo 3, Ročník 2013/2014 Devítka se loučí! Devět let uplynulo jako voda a my teď tuto školu musíme opustit. Zkrátka jsme už vyrostli z malých nezkušených prvňáčků. Nyní jsme skoro mladí lidé, pevně

Více

Začátek redaktorem. Markéta Malá

Začátek redaktorem. Markéta Malá První pocity z prvního dne ve škole byli velmi dobré. Všimla jsem si výmalby některých z tříd. Překvapila mě změna vzhledu u některých z žáků. Dále jsem si všimla televize umístěné v přízemí. Velkou změnou

Více

... Úvodem. Obsah: Reportáže z výletů. Sport. Za redakci přeje hezké prázdniny. Zajímavosti, rozhovory, tvorba, Jana Kubátová

... Úvodem. Obsah: Reportáže z výletů. Sport. Za redakci přeje hezké prázdniny. Zajímavosti, rozhovory, tvorba, Jana Kubátová Základní škola Čimelice Číslo 35 Červen 2011 1 Úvodem Červnové číslo Školního zpravodaje je posledním číslem v letošním školním roce a pevně doufám, ţe není posledním číslem v roce kalendářním. Pochopitelně

Více

tvrtletník č.5/2015 TadyTam TADY? TAM!

tvrtletník č.5/2015 TadyTam TADY? TAM! tvrtletník č.5/2015 TadyTam TADY? TAM! Milí čtenáři, říkala jsem si, že vydám časopis v listopadu nebo v prosinci. Dobře, tak v lednu. Nakonec budu ráda, když se k vám dostane do konce zimy. Omlouvám se,

Více

VIP. ročník 8. Časopis pro celou rodinu 2/2014 Ročník 8, říjen vydal IQ Roma servis, o.s. Časopis vznikl. podporou:

VIP. ročník 8. Časopis pro celou rodinu 2/2014 Ročník 8, říjen vydal IQ Roma servis, o.s. Časopis vznikl. podporou: VIP Časopis pro celou rodinu 2/2014 Ročník 8, říjen vydal IQ Roma servis, o.s. Časopis vznikl podporou: Tato publikace byla vytvořena s finanční podporou programu Evropské unie Základní práva a občanství

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem ŠKOLÁK ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Číslo 3 Ročník sedmý 2014 Školní rok 2013/14 Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem Lidé spolu komunikují už odpradávna. Jako jediní ze zvířat jsme si ale vytvořili

Více

číslo 134 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20

číslo 134 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20 číslo 134 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20 vychází poměrně nepravidelně, ale vytrvale, tentokrát 25.6.2014 Redakce: T. Bečvářová (6.P), K. Hudečková (5.U), D. Hudek (7.M), M. Koudelka

Více

Kdybych se stal starostou Frenštátu pod Radhoštěm

Kdybych se stal starostou Frenštátu pod Radhoštěm Prázdniny den nultý Vyjdu ze školy a konečně se nadechnu prázdninového vzduchu. Večer si zajdem na večeři a pohár, ať je vysvědčení jakékoliv. Po vysvědčení půjdu na oběd. Jako vždycky asi bude segedínský

Více

ŠKOLÁK. Co? To uţ jsou Vánoce? Michaela Horváthová. Vánoce jsou tady Katka Adamová. Číslo 2 Ročník pátý 2011

ŠKOLÁK. Co? To uţ jsou Vánoce? Michaela Horváthová. Vánoce jsou tady Katka Adamová. Číslo 2 Ročník pátý 2011 ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník pátý 2011 ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Co? To uţ jsou Vánoce? Michaela Horváthová Co? To uţ jsou Vánoce? Zase na nás po roce přijdou kladné emoce? Leze na mě vánoční nálada

Více

DOPIS Z AFRIKY. ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1

DOPIS Z AFRIKY. ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1 ročník 2/ číslo 2(4) Základní škola Mokrá - červen 2009 strana 1 Nazdárek - kašpárek školáci. Nemožné se stalo skutkem a je tu již čtvrté číslo našeho školního půlročníku. Čtyři jsou třeba listy čtyřlístku,

Více

Otvíráme E D I C E. Magazín nejen o českých dětech Vydání IV/2013. Sedm. příběhů, které stojí za osudy dětí

Otvíráme E D I C E. Magazín nejen o českých dětech Vydání IV/2013. Sedm. příběhů, které stojí za osudy dětí Otvíráme E D I C E Magazín nejen o českých dětech Vydání IV/2013 Sedm příběhů, které stojí za osudy dětí Obsah TeNTO časopis je TišTěN Na ekologickém papíře 3 5 Editorial Terezy Maxové 6 Příběh první:

Více

Legrace ve škole. Příběh mluvící aktovky. Předvánoční noc ve škole

Legrace ve škole. Příběh mluvící aktovky. Předvánoční noc ve škole Legrace ve škole O tom, jestli je ve škole legrace, nemusíte přemýšlet moc dlouho. Stačí se podívat kolem sebe a tím myslím doprava nebo před sebe a pro některé i k učitelskému stolu. Každou chvíli se

Více

Čtvrtletník dětí z Dětského domova Lipová u Šluknova

Čtvrtletník dětí z Dětského domova Lipová u Šluknova Vydává 5. rodinná skupina Čtvrtletník dětí z Dětského domova Lipová u Šluknova Přejeme všem dětem a kolegům krásné léto, plné pohody, sluníčka a odpočinku. Strejda Leoš a teta Soňa 1. rodinná skupina (cvičný

Více

září, říjen PŘEDSTAVUJEME VÁM ČLENY NAŠÍ ŠKOLNÍ REDAKCE ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ ČÍSLO 1.,2., ROČNÍK V. PODROBNÝ PLÁN NA ŘÍJEN 3

září, říjen PŘEDSTAVUJEME VÁM ČLENY NAŠÍ ŠKOLNÍ REDAKCE ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ ČÍSLO 1.,2., ROČNÍK V. PODROBNÝ PLÁN NA ŘÍJEN 3 ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ ČÍSLO 1.,2., ROČNÍK V. září, říjen UVNITŘ TOHOTO VYDÁNÍ: PODROBNÝ PLÁN NA ŘÍJEN 3 ADAPTAČNÍ VÝJEZD 6.ROČ. 4 SETKÁNÍ SE SPORTOVCI 5 PANÍ UČITELKA PETRA KIPRÁ 6 PŘEHLED STŘEDNÍCH ŠKOL

Více

Náš výlet do cizých krajin. A moje prázdniny?? Můj prázdninový pobyt s Teen Challenge Šluknov: Ahoj, chtěl jsem se Vám v krátkosti představit:

Náš výlet do cizých krajin. A moje prázdniny?? Můj prázdninový pobyt s Teen Challenge Šluknov: Ahoj, chtěl jsem se Vám v krátkosti představit: 1 Rok se s rokem sešel a nám opět začal nový školní rok. Za čtvrtou skupinu Vám přejeme hodně úspěchů v tomto roce. Přejeme těm dětem, které nastoupily do nových škol, aby se jim zde líbilo, měly úspěch

Více

LISTOPADOVÉ VIDEOZPRÁVY NA NAŠEM FACEBOOKU

LISTOPADOVÉ VIDEOZPRÁVY NA NAŠEM FACEBOOKU září 2009 - září 2014 = 5 let listopad a prosinec Slovo úvodem... A je to tu měsíc, na který jsme všichni čekali a nemohli se na něj dočkat.. Prosinec! Proč zrovna prosinec? No tak to ví asi každý. Jsou

Více

BEZEVSEH. listopad 2010. občasný občasník VYDÁVÁ STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA MEDIÁLNÍ GRAFIKY A POLYGRAFIE RUMBURK

BEZEVSEH. listopad 2010. občasný občasník VYDÁVÁ STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA MEDIÁLNÍ GRAFIKY A POLYGRAFIE RUMBURK občasný občasník 29 listopad 2010 OCENĚNÍ: Nejlepší časopis středních škol v České republice /2007/ Časopis středních škol v ČR s nejlepším obsahem /2008/ Časopis středních škol v ČR s nejlepší grafikou

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS JARNÍ VYDÁNÍ. S panem ředitelem. Rozhovor. Střední školy Téma. Côte d'ivoire. Poznávej svět

ŠKOLNÍ ČASOPIS JARNÍ VYDÁNÍ. S panem ředitelem. Rozhovor. Střední školy Téma. Côte d'ivoire. Poznávej svět ŠKOLNÍ ČASOPIS JARNÍ VYDÁNÍ S panem ředitelem Rozhovor Střední školy Téma Côte d'ivoire Poznávej svět ÚVODNÍK Poslední vydání časopisu Edisonka bylo výjimečné. Jak jistě víte, bylo to Valentýnské číslo.

Více

Shrnutí skupinových diskusí

Shrnutí skupinových diskusí Shrnutí skupinových diskusí Kateřina Vojtíšková katerina.vojtiskova@soc.cas.cz oddělení Studia sociální struktury Sociologický ústav AV ČR, v.v.i. Jilská 1, Praha 1, 110 00 http://www.soc.cas.cz 1 OBSAH

Více

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406 PÁTOVINY Březen, duben Č. 2 /2015 Z OBSAHU ČÍSLA JAK NÁS VIDÍ NA NÁVŠTĚVĚ NAIVNÍHO DIVADLA JIRKA V PAPÍROVÉM SVĚTĚ PERNŠTEJNI NA TRŮNU V DENÍKU ČLENOVÉ REDAKCE PÁTOVIN, KTERÉ VYCHÁZEJÍ V RÁMCI VOLITELNÉHO

Více

SPORŤÁK. školní časopis 7. ZŠ Kolín 4/2003-2004. Úvodník. 5,-Kč. 4. číslo. www.7zskolin.cz

SPORŤÁK. školní časopis 7. ZŠ Kolín 4/2003-2004. Úvodník. 5,-Kč. 4. číslo. www.7zskolin.cz SPORŤÁK 4/2003-2004 školní časopis 7. ZŠ Kolín www.7zskolin.cz Úvodník Venku nám jaro už pomalu zaklepalo na dveře a s prosluněnými dny přichází i nové číslo EUROSPORŤÁ- KU. Ano, zajisté jste i vy postřehli,

Více

Výherní číslo. ČERVEN 2004 VI. ročník číslo 8. Stručný školní rok Možná je to k nevíře, možná že jsem cvok, píšu pro vás básničky celý školní rok.

Výherní číslo. ČERVEN 2004 VI. ročník číslo 8. Stručný školní rok Možná je to k nevíře, možná že jsem cvok, píšu pro vás básničky celý školní rok. ČERVEN 2004 VI. ročník číslo 8 Závěrečné číslo našeho-vašeho časopisu je tady. A já společně s celou redakcí bych se chtěl hned na začátku tohoto úvodníku rozloučit a poděkovat za vaši přízeň. A teď už

Více

ČAJDA v novém kabátě. Jaký by měl být učitel? Cestička do školy. začíná zápisem. www.zsheyrovskeho.cz

ČAJDA v novém kabátě. Jaký by měl být učitel? Cestička do školy. začíná zápisem. www.zsheyrovskeho.cz Občasník základní školy Olomouc, Heyrovského 33 školní rok 2014/15 Jaký by měl být učitel? Slohová práce úvaha Učitelská profese je sama o sobě dosti komplikovaná. Vždy jsem obdivovala, jak někteří učitelé

Více

SLAVNÍ PACIENTI A JEJICH NEDUHY (ČASOPIS ÚL) (SP. ODPOVĚĎ: B) LEUKEMIE) nikdo SBĚRAČ PAPÍRU: SBĚRAČ BYLIN: SPORTOVEC 1. 4. TŘÍDA:

SLAVNÍ PACIENTI A JEJICH NEDUHY (ČASOPIS ÚL) (SP. ODPOVĚĎ: B) LEUKEMIE) nikdo SBĚRAČ PAPÍRU: SBĚRAČ BYLIN: SPORTOVEC 1. 4. TŘÍDA: 22. 06. 2010 LÁNSKÝ VÍCEBOJ (4.-8. ROČNÍK, SOUTĚŢ DRUŢSTEV), 0. ROČNÍK, 8 30 22. 06. 2010 PEDAGOGICKÁ RADA 22. 06. 2010 DEN REKORDŮ, 8 00 23. 06. 2010 POSLEDNÍ DEN VYUČOVÁNÍ PODLE ROZVRHU 24.-25. 06. 2010

Více

I N V E S T I C E D O R O Z V O J E V Z D Ě L Á V Á N Í. školní občasník Moravského gymnázia Brno s.r.o. duben 2010

I N V E S T I C E D O R O Z V O J E V Z D Ě L Á V Á N Í. školní občasník Moravského gymnázia Brno s.r.o. duben 2010 školní občasník Moravského gymnázia Brno s.r.o. duben 2010 Úvodník Po delší odmlce se opět hlásí školní časopis Moravského gymnázia! Zajímá vás, jak se měli studenti prvních ročníků na adaptačním semináři?

Více

ZŠ SPORTOVNÍ UH.HRADIŠTĚ

ZŠ SPORTOVNÍ UH.HRADIŠTĚ 7 školní časopis ZŠ SPORTOVNÍ UH.HRADIŠTĚ 2010/2011 OBSAH: Den s modrým majákem Anketa + názor navíc Aquapark - kritika Jak jsem prožil své první přijímací zkoušky Sběr papíru Školní parlament Tichá středa

Více

SBORNÍK. prací z výtvarné a literární soutěže pro děti 2006-2008

SBORNÍK. prací z výtvarné a literární soutěže pro děti 2006-2008 SBORNÍK prací z výtvarné a literární soutěže pro děti 2006-2008 PROJEKT ROMCENTRUM JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM EU A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY. 1 Vydáno v rámci projektu Romcentrum

Více