Další číslo časopisu Korálky. přináší vám informace ze školky. O tom, jak jsme celý rok. ve školičce válčili. a co jsme tu holka kluk,

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Další číslo časopisu Korálky. přináší vám informace ze školky. O tom, jak jsme celý rok. ve školičce válčili. a co jsme tu holka kluk,"

Transkript

1 Korálky Květen 2014

2 Další číslo časopisu Korálky přináší vám informace ze školky. O tom, jak jsme celý rok ve školičce válčili a co jsme tu holka kluk, veselého zažili. Září bylo slzavé, přišly nové dětičky, v říjnu jsme se chystali na oslavu školičky, listopad jsme slavili, vzácné hosty hostili. A už tu byl prosinec, Vánoce a blázinec, napekli jsme perníčky, ozdobili stromečky.

3 V lednu měli předškoláci plné ruce práce, počítali, malovali, všechno zvládli hladce. Únor pro nás přichystal pohádkový karneval, společně jsme soutěžili a při hudbě tancovali. V březnu jsme si nasadili v každé třídě semínka, na zahradě vyrostla nám bylinková zahrádka. V jeskyni a na bazéně v dubnu jsme si užili, v květnu jsme zas pro maminky dárečky vyrobili. A už je tu konec roku, na výlet si zajedeme, s předškoláky na zahradě společně se rozloučíme. Těšíme se na rok příští, co nového přinese předškolákům ať se daří a ve škole líbí se. Připravila Monika Ševelová

4 55 let od otevření Mateřské školy I V pátek 15. listopadu 2013 proběhla v MŠ oslava 55. výročí. Všichni jsme se na tuto akci pečlivě připravovali. S dětmi jsme vyráběli dárečky pro pozvané hosty, postupně jsme vyzdobili celou školku. Učili jsme se písničky, básně, drobné dramatické etudy - to abychom všem přítomným ukázali, jak jsme šikovní. Za pomoci pana Blechy jsme v tělocvičně instalovali výstavu fotografií ze života ve školce (nejen současného, ale od samého otevření školky). Rozeslali jsme více než 50 pozvánek a potěšilo nás, že se většina pozvaných hostů dostavila. Nejen bývalí zaměstnanci školky, ale i zástupci města ( p. starosta F. Tříska), organizací se kterými úzce spolupracujeme ( ZŠ, dětská lékařka, MŠII...), ale i vedoucí odboru školství v Hodoníně Dr. Smejkal. Malá oslava se protáhla až do večerních hodin a doufáme, že se všem přítomným v naší školce líbilo a budou na nás vzpomínat jen v dobrém. Naším velkým přáním je, abychom se všichni za dalších 5 let opět ve zdraví sešli v naší MŠ. Připravila Eva Ilčíková

5 Předvánoční čas v naší školce: - tvoření z marcipánu (maminky V. Piškulová, Kryštofová) - pečení perníčků (Lenka Blahová s manželem) - čert, Mikuláš a anděl ve školce (spolupráce se ZŠ) - výstava Betlémů v kult.domě - koledování na Vánočním jarmarku - vánoční blahopřání v domě seniorů DPS - besídka pro rodiče

6 Příprava našich dětí na vstup do základní školy V letošním školním roce jsme pro naše předškoláky vytvořily projekt Všeználek. Ve třech hodinových lekcích se rodiče seznámili s tím, jak děti hravou formou připravujeme na školní docházku. Naší snahou bylo hlavně pomoci rodičům zorientovat se, co má dítě umět a znát, než půjde do školy. Dále děti navštěvují 2x do měsíce vždy v dopoledních hodinách od základní školu, aby se seznámily s novým prostředím a pod vedením p. učitelky Zelinkové také s tím, co je ve škole čeká. Projekt Prvňák ve spolupráci se ZŠ Připravila L.Grufíková

7 Na podzim a na jaro posilujeme imunitu našich dětí v solné jeskyni. Předplavecký výcvik v krytém bazéně v Hodoníně si naše děti užily. Angličtinu a logopedii u nás ve školce vyučuje Mgr.Kristýna Spěváková.

8 Turnaj ve skládání puzzle vyhrály děti ze třídy Berušky. Celé Česko čte dětem-pravidelné předčítání našim dětem za účasti rodičů i prarodičů. P.uč.Anežka seznámila děti s hudebními nástroji, na všechny i zahrála.

9 MÁME RÁDI PŘÍRODU Naše MŠ se zaměřuje na environmentální (ekologickou) výchovu. Snažíme se o to, aby se děti dovedly na chvíli zastavit a žasnout nad malými i velkými zázraky přírody, aby se naučily přírodu nejen milovat, ale i chránit. Máme vypracovaný celoroční plán vycházek, ve kterém má každý měsíc svůj specifický název a úkol. Říjen Kouzlo podzimu v blízkém lese jsme s dětmi nasbírali přírodniny, v MŠ jsme vytvořili zvířátka, korálky. Listopad Stromoví mužíčci navštívili jsme rybník Nálezný, nasbírali jsme větvičky, listy a v MŠ vyráběli panáčky. Prosinec Staráme se o zvířátka do lesa jsme nosili žaludy, jablíčka, ořechy, pravidelně sypeme ptáčkům do krmítka zrníčka. Leden A co v zimě? s dětmi jsme pozorovali stopy ve sněhu, v MŠ jsme pozorovali tající sníh v láhvi pokus. Únor Cesta za pokladem ve třídách třídíme s dětmi papír a plasty, každoročně navštěvujeme sběrný dvůr, kam poklad odneseme. Březen Příroda se probouzí na naší školní zahradě jsme vytvořili zahrádku(bylinky,hrášek, ředkvičky), pravidelně zaléváme, okopáváme.

10 Filípek s žabkou ze školní zahrady Duben Otevírání jara na vycházce v lese si děti samy vytvořily herbář s kytičkami. Květen Voda v přírodě -koloběh vody, kdo žije ve vodě, znečištění vody. Připravila E.Zelená Pravidelně navštěvujeme farmu p. Chytila, kam nosíme zvířátkům různé dobroty.

11 Také jsme se byli podívat na koníky u místní chovatelky a kdo se nebál, mohl jim dát něco na zub nebo si koníky pohladit. Navštěvujeme sběrný dvůr a učíme děti jak a proč se mají třídit odpady. Vedeme tak děti k lásce k přírodě a ke svému okolí. Připravila M.Ševelová Hlášky Lukášek: "Paní učitelko, já půjdu do puberty, mně na bradě narostl pupínek." Kačenka při svačince: Paní učitelko, my také doma míváme takové termixy když jsou prošlé a v akci. Holčička u oběda paní učitelce: Můj taťka má doma palicu a on ťa s ňú zešlahá jak koňa. Paní učitelko, opapírujte mně to. (okopírujte) P. uč.: Ty jsi mě neslyšel? Kryšfůtek: Ne. P. uč. A proč jsi mně neslyšel? Kryštůfek: Protože já jsem byl vlk.

12 Holčička: Mám pět muzitantů. P. uč.: Tak je pusť na svobodu. Holčička se nedůvěřivě podívá: Ti jsou moji. Chcete taty? Tat si bězte hledat t tomu stlomu. "Paní učitelko, já jsem měla zánět s pohybem. Dokonce to taťka ode mě chytil. Já: "Zánět s pohybem? A jak se ti to projevilo?" Anička: "Bylo to takové růžové." Já: "A na kterém místě jsi to měla?" Anička: "Na očích." Já: "Ahá... tak tos asi měla zánět spojivek." Děti ve školce se bavily o kouzelníkovi... Verunka: "A on jí přičaroval rohy." Lucinka: "Snad nebude naše princezna kráva?" Matěj: "To by jí museli přičarovat kopyto." Lucinka: "Anebo vemeno." Ve školce po obědě holčička s přesvědčením oznamuje: "Paní učitelko, já sem najezená jako kuáva!" P. uč.: A čím bys chtěla být, až budeš velká? Já budu doktorka. P. uč.: Tak to je pěkné, až budu nemocná, tak k tobě přijdu a ty mě vyléčíš. Anička: Paní učitelko, až já budu doktorka, tak vy už budete dávno mrtvá. Marek na procházce venku uviděl letět velikou černou vránu a říká: "To co je jako za kohúta?" Dnes sem ve školce vysvětlovala dětem pranostiku: "Svatá Lucie, noci upije..." A Matěj říká: "Lucie, v noci si něčeho upije."

13 "Baruško, pojď, všechny děti už jsou na kruhu." Barča s klidným, vážným a odhodlaným výrazem: "Jenom dopiju to víno a hned za vámi přijdu." Lukášek: "Paní učitelko, už vám někdo řekl, že jste kočka?" Já jsem se usmála a říkám: "No, je to možné, víš, co to znamená?" On trochu pokrčil ramena. Pokračuju: "Když se klukovi nějaká holka líbí, myslí si, že je šikovná, tak jí řekne, že je kočka." On byl chvíli potichu a pak říká: "Vy jste kočka." Dnes ráno ve školce holčička (3 roky) trochu pofňukávala. Ptám se: "Co je?" Ona: "Včeja Pajdubice vyhjály." Lucinka (při utírání na záchodě): "Můj tatínek mě umí utírat i ve stoje." Já: "No vidíš to, já to neumím." Lucinka: "No, je šikovný, ten táta. Asi se líp učil." Patričku, pojď, ať se něco přiučíš. Patriček: Já už se učit nemusím, já chcu byt enom kominíkem. P. kuchařka: Děti, kdo chce ještě přidat? Ozve se Lukášek: Přijď později. Paní ředitelka zapálila ve třídě aromalampu. Vojta: Paní ředitelko, ta voňavka smrdí. Po chvíli se opravil: Teda myslím, že voní až příliš.

14 Verča: "Any, já bysem s tebú chcela jít do školky, já bych chcela byt chůva." Mareček: "A já bysem tam chcel byt ředitel." Mareček psycholog - nahodil smutný výraz, psí oči a ptá se mamky: "Mami, si sťastná?" Mamka: "No baže, mam tebja, tož su šťastná." Pogúlali sa, pomazlili a mamka sa ptá. "A proč ty si taký smutný? " Marek: "Já sem v kuchyni vylél silup (sirup)." Kamarádka došla k Bílíkom a říká: "Holky, na co sa hrajete?" Adélka: "Na školu, já su učitelka." Kamarádka: "A jaký máte předmět?" Adélka: "No včil Vladěnka umývá kúpelku." Verunka hrála hru, podařilo se jí dostat do dalšího kola a blaženě zvolala: "No tý brďo, slááva... na věky, asi Otci i Synu..." (zaznamenala doma a ve školce p.uč.anežka Herková) Karneval v kulturním domě Tak jako každý rok i letos pořádala naše MŠ karneval v kulturním domě pro všechny dubňanské děti. Letos se uskutečnil v neděli V 15 hodin byl celý sál naplněn vílami, princeznami, kostlivci, spidermany a ostatními pohádkovými postavami, které přivítal a celou dobu bavil šašek na tanečním parketu. Soutěžilo se, tancovalo a děti strávily příjemné a milé odpoledne, plné smíchu a zábavy, se svými kamarády a rodiči. Děti potěšila i malá tombola, pěkné ceny věnovali rodiče našich dětí a naši sponzoři. Město Dubňany poskytlo příspěvek na hudební produkci a drobné ceny. Děkujeme!

15 HOP A ŠAŠEK UŽ JE TU, UDĚLAL PĚT PŘEMETŮ. PĚT PŘEMETŮ JAKO NIC, ŠAŠEK ALE UMÍ VÍC. VYŠPLHAL SE O TYČI, JAK DĚŤÁTKO OPIČÍ A KDYŽ LÉTAL VE VZDUCHU, POŠKRÁBAL SE NA UCHU. Připravila M.Ševelová Recept na pomazánku ze špenátu a žampionů: Potřebujeme: čerstvé žampiony, špenát (i mražený, nejlépe celé listy), sádlo, cibulku, pomazánkové máslo (neochucené, nejlépe Choceňské), česnek, trochu soli, vegety,pepře. Postup: Žampiony nakrájíme na tenké plátky a na sádle a cibulce opražíme do zlatova. Špenát podusíme, aby byl bez vody, přidáme 2-3 stroužky prolisovaného česneku, osolíme, opepříme, ochutíme trochou vegety. Vše necháme zcela vychladnout. Po vychladnutí spojíme špenát s žampiony a zamícháme s pomazánkovým máslem. Mažeme na pečivo.

16 NA CO SE MŮŽEME JEŠTĚ TĚŠIT - Výlet předškoláci výlet na hrad Veveří, mladší děti výlet do ZOO - Loučení s předškoláky Barevný týden celý týden slavíme svátek dětí - Celé Česko čte dětem zveme ke čtení osobnosti města - Noc ve školce Slovo paní ředitelky na závěr: Milí rodiče, naši příznivci, sponzoři, rok utekl jako nic a prázdniny se blíží. Chtěla bych Vám všem poděkovat. Našim učitelkám za dobrou spolupráci po celý rok, za jejich nasazení. Jsem ráda, že zájem o naši MŠ je stále velký, k zápisu na příští školní rok přišlo 46 rodičů. Bohužel nemůžeme uspokojit všechny, uvolní se nám pouze třicet míst. Co se za poslední rok u nás událo už víte. Změny proběhly i v pedagogickém sboru. Na mateřskou dovolenou odešla Kristýna Vokáčová, p.uč. z Berušek, které se v únoru narodila dcera Laura. Na zástup jsme přijali p.uč. Anežku Herkovou z Dolních Bojanovic. Řady pedagogického sboru rozšířili od února také dva asistenti pedagoga Bc.Šárka Chludilová z Dubňan a Mgr. Petr Müller z Kyjova. Naše nové webové stránky vytvořil pan Jiří Pytela a věřím, že tak máte v pohodlí domova dostatek informací o tom, co se u nás děje Prázdniny plné sluníčka přeje všem ředitelka MŠ I Jana Ilčíková

17

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2013

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2013 ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2013 Ze Základní školy Vlčnov ZE ŽIVOTA TŘÍDY 2. A V tomto článku bych Vás chtěla seznámit s našimi akcemi v 1. pololetí. Samozřejmě jsme se

Více

Únor 2014. MŠ Týn nad Vltavou Hlinecká 729 KAMARÁD. Mateřská škola Týn nad Vltavou, Hlinecká 729, 375 01 Týn nad Vltavou. Pořádá

Únor 2014. MŠ Týn nad Vltavou Hlinecká 729 KAMARÁD. Mateřská škola Týn nad Vltavou, Hlinecká 729, 375 01 Týn nad Vltavou. Pořádá Únor 2014 MŠ Týn nad Vltavou Hlinecká 729 KAMARÁD Občasník pro děti a rodiče Mateřská škola Týn nad Vltavou, Hlinecká 729, 375 01 Týn nad Vltavou Pořádá Den otevřených dveří v MŠ Hlinecká 729 v MŠ U Lípy

Více

Zpravodaj Základní školy a mateřské školy, Prasek. č. 7. www.skolaprasek.cz

Zpravodaj Základní školy a mateřské školy, Prasek. č. 7. www.skolaprasek.cz 1 Zpravodaj Základní školy a mateřské školy, Prasek č. 7 www.skolaprasek.cz Vážení rodiče, občané, přátelé naší školy, léto je v plném proudu a já již tradičně tohoto letního času využívám k rekapitulaci

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy

VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy Základní škola a mateřská škola Žandov, okres Česká Lípa, příspěvková organizace Kostelní 200, 471 07 Žandov VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy za školní rok 2011/2012 V Žandově 15. října 2012 Zpracovala

Více

MŠ Blatenská 2145, Praha 4

MŠ Blatenská 2145, Praha 4 Blateňáček 29. Číslo, 2011 (březen) MŠ Blatenská 2145, Praha 4 Z OBSAHU: VÁNOCE 2010 U LVÍČAT SLŮŇATA V PROSINCI 2010 ADVENTNÍ VESELENÍ, ANEB TYGŘÍCI SE TĚŠÍ NA JEŽÍŠKA VÝLET DO CENTRA KOALA CAFÉ PROSINEC

Více

Zimní hádanky Jiřího Žáčka. Ze střech visí nanuky pro holky i pro kluky, ale jen když klesá rtuť. Ochutnejte, dobrou chuť! Co je to?

Zimní hádanky Jiřího Žáčka. Ze střech visí nanuky pro holky i pro kluky, ale jen když klesá rtuť. Ochutnejte, dobrou chuť! Co je to? podzim/zima 2006/2007 Zahrádková školička Ahoj rodiče, ahoj děti, ve školce se událo mnoho nového. V září jsme přivítali nové školkáčky, přibyla nám nová paní učitelka a jedna nová teta. Školka se nám

Více

Z jednotlivých tříd Texty písniček Respektujeme a podporujeme individualitu Pohádky. Léto 2015

Z jednotlivých tříd Texty písniček Respektujeme a podporujeme individualitu Pohádky. Léto 2015 Z jednotlivých tříd Texty písniček Respektujeme a podporujeme individualitu Pohádky Léto 2015 Úvod do červnového Provázku aneb Co najdete v tomto čísle našeho časopisu Toto číslo Provázku, které vychází

Více

12. 2. VEŘEJNÉ PROJEDNÁNÍ STAVBY METRA D INFORMACE K ZÁPISŮM DO MATEŘSKÝCH ŠKOL

12. 2. VEŘEJNÉ PROJEDNÁNÍ STAVBY METRA D INFORMACE K ZÁPISŮM DO MATEŘSKÝCH ŠKOL LIBUŠ A PÍSNICE 12. 2. VEŘEJNÉ PROJEDNÁNÍ STAVBY METRA D INFORMACE K ZÁPISŮM DO MATEŘSKÝCH ŠKOL 2 2015 ANKETA: NAŠI ZASTUPITELÉ TERMÍNY SBĚRU ODPADŮ AKTUALIZOVANÝ ADRESÁŘ MÍSTNÍCH SLUŽEB 1 2 3 4 5 6 1

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014 ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014 Z Mateřské školy Vlčnov Můj den se čtvrťáky Je pondělí 6. ledna. Po čtrnáctidenním volnu se již těším na moje děti ze čtvrté třídy mateřské

Více

Korálky. mimořádné vydání časopisu u příležitosti 55-tých narozenin Mateřské školy I Dubňany

Korálky. mimořádné vydání časopisu u příležitosti 55-tých narozenin Mateřské školy I Dubňany Korálky mimořádné vydání časopisu u příležitosti 55-tých narozenin Mateřské školy I Dubňany 16. listopad 1958 16. listopad 2013 Víte, že....počátek péče o dítě v Dubňanech spadá do roku 1949, kdy byl v

Více

Zima 2013. Co je nového Zápis do ZŠ Z jednotlivých tříd O umývání rukou Zdraví Plavání Vánoční koncert Perličky Ekoškolka

Zima 2013. Co je nového Zápis do ZŠ Z jednotlivých tříd O umývání rukou Zdraví Plavání Vánoční koncert Perličky Ekoškolka Zima 2013 Co je nového Zápis do ZŠ Z jednotlivých tříd O umývání rukou Zdraví Plavání Vánoční koncert Perličky Ekoškolka Co je nového ve školce Vážení čtenáři našeho občasníku Provázku! Poslední lednový

Více

Výroční zpráva základní školy

Výroční zpráva základní školy 1. Základní údaje o škole 1.1 Škola Název školy Základní škola Český Těšín Slezská 1740 okres Karviná Adresa školy Slezská 1740, Český Těšín Právní forma příspěvková organizace IČO 48004685 IZO 048004685

Více

- 2011 - Děkujeme, že jste si zakoupili již šestý ročník Vrčeňské ročenky.

- 2011 - Děkujeme, že jste si zakoupili již šestý ročník Vrčeňské ročenky. VRČ E Ň S KÁ RO Č E N KA - 2011 - Děkujeme, že jste si zakoupili již šestý ročník Vrčeňské ročenky. Přijměte, prosím pozvání na procházku naší malebnou vískou a připomeňme si společně dění v naší obci

Více

Zprávičky z Jimlína a Zeměch slovem i obrazem

Zprávičky z Jimlína a Zeměch slovem i obrazem Z Podhradí Zprávičky z Jimlína a Zeměch slovem i obrazem 4. číslo/vii. ročník Zima 2012 Stromečku stříbrný, zlatý M. Tetourová Stromečku stříbrný, zlatý, jaké máš kouzelné šaty, třpytivé ozdoby... Děti

Více

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice ROSÍK Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO rosického občasníku žáků ZŠ Rosice * 11. 11. 2008 * ročník VI * školní rok 2008/2009 * cena 15 Kč * Obsah: Akce, které se uskutečnily

Více

2/2012 ČTVRTLETNÍK OBCE LUŽICE. Vesnice Jihomoravského kraje roku 2009 LUŽICKÝ ZPRAVODAJ

2/2012 ČTVRTLETNÍK OBCE LUŽICE. Vesnice Jihomoravského kraje roku 2009 LUŽICKÝ ZPRAVODAJ LUŽICKÝ ZPRAVODAJ 2/2012 ČTVRTLETNÍK OBCE LUŽICE Vesnice Jihomoravského kraje roku 2009 Slovo starosty FOTOGRAFOVÁNÍ DO KNIHY O KROJÍCH Foto: Zdeňka Hubačková Foto na titulní stránce: Z archívu Zdeňka

Více

ÚVODNÍ SLOVO: Organizace školního roku 2010/11. Zapojili jsme se do projektu Česko čte dětem. www.zsheyrovskeho.cz

ÚVODNÍ SLOVO: Organizace školního roku 2010/11. Zapojili jsme se do projektu Česko čte dětem. www.zsheyrovskeho.cz Občasník základní školy Olomouc, Heyrovského 33 školní rok 2010/11 ÚVODNÍ SLOVO: Vážení čtenáři našich novin, zdá se, že to není tak dávno, co naše škola zářila novotou a s velkou slávou vítala první stovku

Více

Mikuláš. Mikuláš pod okny stál. Písničku ti zazpívám. V ruce velkou berličku, na hlavě měl čepičku.

Mikuláš. Mikuláš pod okny stál. Písničku ti zazpívám. V ruce velkou berličku, na hlavě měl čepičku. Mikuláš Kde se vzal, tu se vzal, Mikuláš pod okny stál. V ruce velkou berličku, na hlavě měl čepičku. Z bílých vousů teplý šál, takhle děti vypadal. Mikuláši, přijď dnes k nám! Písničku ti zazpívám. Přines,

Více

POROZUMĚNÍ Veronika K. To naše Porozumění, to je naše potěšení. S ním se krásně zasmějeme a srdce si s ním zahřejeme.

POROZUMĚNÍ Veronika K. To naše Porozumění, to je naše potěšení. S ním se krásně zasmějeme a srdce si s ním zahřejeme. POROZUMĚNÍ číslo 41/2011-2012 strana 2 číslo 41 listopad 2011 - březen 2012 Denní centrum Mateřídouška, o.p.s. Divní lidé za zdí O lidech s mentálním postižením se říká, že jsou divní a nevyzpytatelní.

Více

Část I. Základní charakteristika školy

Část I. Základní charakteristika školy Část I. Základní charakteristika školy Základní škola Břeclav, Na Valtické 31 A, 691 41 Zřizovatel školy: Město Břeclav Ředitel školy: Mgr. Dagmar Krystíková Telefon: 519 334 211 e-mail: reditel@zsvalticka.cz

Více

SBÍRÁŠ, SBÍRÁM, SBÍRÁME

SBÍRÁŠ, SBÍRÁM, SBÍRÁME ročník 7/ číslo 1 (13) Základní škola Mokrá únor 2014 strana 1 Opět vás zdravíme, neuvěřitelně po třinácté. Co k tomu dodat? Že by dneska stručně? Tady to máte rovnou horké z tiskárny, tak lehce pofoukat

Více

Prosinec 2009. Anna Kupková

Prosinec 2009. Anna Kupková Prosinec 2009 Z OBSAHU Úvodník 1 Ze života obce 2 Zpráva o činnosti zastupitelstva. 2 Názvy ulic v Hlušovicích 4 Odpady a poplatky v roce 2010. 4 Zpráva sociální komise Hlušovice.. 5 Knihovna.. 5 Krátce

Více

Základní škola Zlín-Malenovice, tř. Svobody. Duben 2015

Základní škola Zlín-Malenovice, tř. Svobody. Duben 2015 Základní škola Zlín-Malenovice, tř. Svobody Duben 2015 Návštěva u hasičů Práce ve skupinách Erin Atletický mítink Otrokovice Pracovní činnost Recitační soutěž Havárie Projekt Příběhy našich sousedů Ve

Více

Zpravodaj z Prušánek. Betlém u Pšovských, foto P. Omelka

Zpravodaj z Prušánek. Betlém u Pšovských, foto P. Omelka Přejeme vám, milí spoluobčané, pohodové svátky vánoční prožité s vašimi nejbližšími a v novém roce hodně zdraví, lásky, spokojenosti a splnění všech vašich přání. Betlém u Pšovských, foto P. Omelka strana

Více

Zprávy z fotbalového oddílu

Zprávy z fotbalového oddílu Ďáblický M ě s í č n í k m ě s t s k é č á s t i P r a h a Ď á b l i c e červenec srpen 2012 Zprávy z fotbalového oddílu na straně 12 Z obsahu... Zprávy z rady městské části...2 Změny jízdních řádů autobusů

Více

OKÉNKO BYSTŘECKÉ BYSTŘECKÉ OKÉNKO. O Bukové hoøe

OKÉNKO BYSTŘECKÉ BYSTŘECKÉ OKÉNKO. O Bukové hoøe BYSTŘECKÉ OKÉNKO BYSTŘECKÉ OKÉNKO 4 2009 Přejeme všem příjemné prožití vánočních svátků s dobrou náladou a rodinnou pohodou. V novém roce ať Vám neschází zdraví, štěstí, spokojenost a láska. Redakční rada

Více

Zpravodaj obce Hutisko-Solanec

Zpravodaj obce Hutisko-Solanec Zpravodaj obce Hutisko-Solanec R O Č N Í K 1 0, V Y D Á N Í 1 2 12/2014 1. P R O S I N C E 2 0 1 4 V dnešním vydání najdete Ustavující Zastupitelstvo strana 2 Další jednání Zastupitelů strana 2 Nová Rada

Více

Petřkovice. Slovo starosty. zpravodaj. obsah čísla. městského LHOTKA obvodu LHOTKA PLESNÁ MARIÁNSKÉ HORY A HULVÁKY POLANKA NAD ODROU MARTINOV PORUBA

Petřkovice. Slovo starosty. zpravodaj. obsah čísla. městského LHOTKA obvodu LHOTKA PLESNÁ MARIÁNSKÉ HORY A HULVÁKY POLANKA NAD ODROU MARTINOV PORUBA KRÁSNÉ POLE zpravodaj městského obvodu Petřkovice Prosinec 2013 číslo 6 Zdarma Slovo starosty Vážení spoluobčané, dovolte, abych v tomto posledním čísle provedl malou rekapitulaci roku 2013 a nahlédl do

Více

Z obsahu: / co se nevešlo do minulého Slováčku/ - Jak se žáci naší školy podíleli na Husích slavnostech

Z obsahu: / co se nevešlo do minulého Slováčku/ - Jak se žáci naší školy podíleli na Husích slavnostech xxxxxxxxxxxxx ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ ročník: 6 číslo 31 Z obsahu: / co se nevešlo do minulého Slováčku/

Více

ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY WWW.ZSPKRALIKY.CZ ŠKOLNÍ BRAVÍČKO

ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY WWW.ZSPKRALIKY.CZ ŠKOLNÍ BRAVÍČKO ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY WWW.ZSPKRALIKY.CZ Prosinec 2013 leden 2014 ŠKOLNÍ BRAVÍČKO Milí čtenáři, kamarádi, přátelé, tak zase po roce máme tu Vánoce. Pokusíme se vás naladit vánočně laděným

Více