ČASOPIS PRO ŽÁKY 1. STUPNĚ ZŠ V O.- PORUBĚ, I. SEKANINY ÚŽASNÝ PRVNÍ STUPEŇ SEKANINKY

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ČASOPIS PRO ŽÁKY 1. STUPNĚ ZŠ V O.- PORUBĚ, I. SEKANINY ÚŽASNÝ PRVNÍ STUPEŇ SEKANINKY"

Transkript

1 ČASOPIS PRO ŽÁKY 1. STUPNĚ ZŠ V O.- PORUBĚ, I. SEKANINY ÚŽASNÝ PRVNÍ STUPEŇ SEKANINKY

2 Ahoj, holky a kluci! První pololetí máme zdárně za sebou, takže teď už jen stačí užít si naplno zasloužené jarní prázdniny. Ale ještě před tím, než někam odjedete, přečtěte si naše nové číslo časopisu a přijďte si pro další samolepky!!! Váš Upsík SPRÁVNÉ ODPOVĚDI z minulého čísla Roční kvíz: , 2. všechny osmý 5. leden a listopad Inspektor Nudlička: Evžen Josef (měl na sobě oblečení za ,- Kč) Četba na pokračování: vesna = jaro Rébusy: 1. Obrázky: 1C, 2B, 3A, 4D, 5C 2. Domečky: E 3. Květiny: D Křížovka: Prázdniny jsou super!!!

3 RYBAŘÍCI NA MODRÉ ZÁTOCE Četba na pokračování Dosud však, včera i dnes, musí létat do cizího území, na řeku rybaříka Lita. Z ní odbočuje strouha ke stavení, v němž to buchá a straší. Je to mlýn. Tam se uvolnil led a je možno tam chytat ryby, jestliže ovšem v těch místech právě nečíhá Lit, nepřecházejí-li tam lidé a když se kolem nepotloukají psi a kočky. Tato zima velice zkrušila ledňáčka a jeho ženu, usedlé už tři léta pod Hradištěm u Černé skály. Kolikrát jen krásná Kik, když letěla na Litův bystřický revír, padala únavou z hladu. Její tělo bývalo tak těžké! Nemohla je svými krátkými křídly unést i snášela se na zem a na celém světě nebyl nikdo než Or, její muž. Který jí pomáhal, přinášel jí v zobáku často okrvavěném rybku, ouklej nebo mřenku. Konečně led puká, konečně! Veliké kry i malé tříště harašily a skřípěly, když odcházely, voda hřměla svým starým korytem, jako by si chtěla vynahradit nesmírné ticho, v němž musila dlouhý čas plynout. Rozpřáhla uvolněná ramena a objímala olše, buky, balvany, pěnila se a zatopovala louky i pole, lidské cesty a přibíhala až k bystřickým stavením. Po celou noc se krčili Or i Kik v křoví pod Červenou skálou a poslouchali běsnící šum a hučení řeky. Bylo jim, jako když slyší zpěv, neboť tento řev živlu jest neklamným znamením, že odchází krutá zima a že se přiblížilo jaro, laskavé sluneční teplo a s ním dostatek potravy. Táhlo patrně již k ránu, když se optal Or:

4 Spíš Kik? Nespím, Ore, odpověděla. Jsem dávno vyspalá. Myslím na jaro, abych zapomněla, že mám hlad. Or se ke své ženě přiblížil a řekl jí: Já taky, když mám hlad myslím na krásné věci, abych na hlad zapomněl. Teď myslím na to, že až bude slunce, jak se v něm budeš třpytit. Tak sličnou ženu, jako mám já, nemá z rybaříků žádný. Po dlouhém čase se poprvé Kik zase šťastně usmála. Přitiskli se k sobě blíž a zdálo se jim, že skutečně už je jaro, že břehy jsou už zelené a plné slunce, motýlů a vážek a louky plné květin a lesklých brouků, kteří tak chutnají po bohatých lovech ryb, na něž v zimě je darmo vzpomínat. Když ráno vzlétli, jejich řeka se nepodobala ani dost málo staré známé řece. Údolí bylo zatopeno, kalná a hučící voda byla naplněna kusy dřev, černí keřů a stromoví. Vedle špalku mezi ledem plavala dětská kolébka a mrtvé dobytče. Vrány se vznášely nízko nad zprohýbaným, zpěněným povrchem rozvodněného toku. A celý kus příkré stráně, v níž rybaříci mívali hnízdo, byl stržen bouřlivým proudem a odnesen. Nezbylo nic, o čem ledňáčkové po celou zimu snili, ani teplo, ani slunce, nejméně pak bezpečno. Úkol pro vás: víte, kdo je ilustrátorem knihy Rybaříci na Modré zátoce?

5 OBRÁZKOVÉ HÁDANKY... pro vás připravily děti ze 3. B. Stačí napsat první písmeno každého obrázku v řádku a vyjde vám slovo.

6 VTIPY Malá myška vidí poprvé v životě netopýra. Přiběhne domů a volá: Maminko, maminko. Já jsem viděla anděla! Jde zajíc a uvidí, jak medvěd leze na strom. Medvěde, proč lezeš na ten strom? Jdu na jablka. Ty jsi ale pitomý, vždyť to je bříza. To nevadí, já mám jablka s sebou. Medvěd se vrací unavený domů a najednou slyší králičí zpěv. Říká: Králíku, prosím tě, přestaň zpívat. Chci si odpočinout. Ano, medvěde, přestanu. Medvěd uléhá do postele a zase uslyší králíkův zpěv. Hned se rozčílí a vyběhne z domu. Králíku, nech toho! Nebo uvidíš! Ano, ano, medvěde! Slibuji! Medvěd už usíná a co neslyší - králíkův zpěv! Vyběhne před dům a nikde nikdo. Najednou uvidí králičí uši čouhat z potoka. Vytáhne za ně králíka a králík mu řekne: Hele, medvěde, les je tvůj, ale nás ryby nech na pokoji! Víte, jaký je rozdíl mezi králíkem běžícím a letícím? Ten letící má na zádech orla. Proč máte na brance tabulku: POZOR PES! Snad ne kvůli tomu štěňátku? Ale ano, aby ho nikdo nezašlápl.

7 Jeden zoolog, odborník na velryby, měl takhle přednášku na univerzitě a vyprávěl studentům některé zajímavosti, které zjistil při svém bádání: Představte si například, že některé velryby spolu komunikují až na vzdálenost 300 kilometrů! Jeden rýpavý student se zeptal: A prosím vás, co by taková velryba říkala druhé, která je 300 kilometrů daleko? Nejsme si zatím přesně jisti, ale je to něco jako: Héééj! Slyšíš mě ještě? Potkají se dvě myši: Ty, představ si, mám nového přítele, tady mám jeho fotku. Vždyť to je netopýr! No vidíš, a mně přesvědčoval, že je pilot. Sedí vrána na stromě a kolem jde zajíc a ptá se: Hele, vráno, co tam děláš? A vrána odpoví: Machruju, machruju. A zajíc na to: A můžu machrovat s tebou? Vrána: No jasně, pojď nahoru a můžeme machrovat spolu. Tak zajíc vyleze nahoru na větev a machruje s vránou. Najednou jde kolem liška a ptá se: Co to tam vy dva děláte? A vrána se zajícem odpoví: Machrujem, machrujem. A liška na to: A můžu machrovat s vámi? Vrána: No jasně, pojď nahoru a budeme machrovat spolu. Tak liška vyleze nahoru k vráně a zajícovi. A jak tam tak machrujou, tak najednou uvidí jít kolem medvěda. A medvěd se ptá: Co to tam děláte? Oni odpovědí: Machrujem, machrujem. A můžu machrovat s vámi? Vrána: No jasně, pojď nahoru, budeme machrovat spolu. Medvěd vyleze nahoru, ale jakmile dosedne k nim na větev, větev se zlomí. Všichni začnou padat k zemi, jenom vrána lítá a ještě se jich zeptá: Vy neumíte lítat? A oni odpovědí: Ne. Vrána: Tak co machrujete!

8 SVĚTOVÝ POHÁR KDY? KDE? Nové Město na Moravě V BIATLONU KDO? Naši nejlepší biatlonisté se utkají se světovou špičkou!

9 Úkol pro vás: víš,ve kterých 3 disciplínách se bude soutěžit na světovém poháru v biatlonu?

10 NAJDI SEDM ROZDÍLŮ

11 KVÍZ PRO MALÉ

12 I VELKÉ

13 TIPY NA VÍKEND Už tuto sobotu, tj. 7. února, proběhne ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm tradiční valašský masopust. Jeho součástí bude soutěž O nejlepší valašskou klobásu a soutěž O nejlepší valašskou tlačenku. Nebudou chybět ani obchůzky masopustních masek s pochováváním basy a široká nabídka zabijačkových výrobků. A CO JE TO MASOPUST? Pod názvem masopust se skrývá celé období od Tří králů až do začátku postní doby, hlavně však poslední tři dny, jímž toto období končí. Na Moravě se označuje jako fašank, fašinek nebo ostatky. Nejde o církevní svátek, ale byl zařazen do církevního kalendáře, takže jeho termín se určuje podle Velikonoc. Odehrává se před Popeleční středou, která zahajuje předvelikonoční postní období. A protože Velikonoce jsou pohyblivým svátkem, může být masopustní neděle v rozmezí od 1. února až do 7. března. Přípravou na masopust býval čtvrtek před masopustní nedělí, nazývaný tučný čtvrtek" či tučňák". Panovalo přesvědčení, že v tento den má člověk jíst a pít co nejvíce, aby byl celý rok při síle. Bývalo však i několik tradičních masek, které se objevovaly každoročně. Mezi ně patřil např. medvěd, někdy vedený na řetězu medvědářem. Jinou

14 tradiční maskou bývala tzv. klibna (= šiml, kobyla, koníček), skrývající často dvě osoby. Objevovala se i maska s jezdcem na koni, Žid s pytlem nebo rancem na zádech, bába s nůší, kominík se žebříkem, kozel a mnoho dalších. Tučný čtvrtek U nás se masopust slaví tři dny. Přípravou býval tučný" čtvrtek před masopustní nedělí s pestrým jídelníčkem včetně masa původně se jedlo hovězí, jehněčí a zvěřina, od 19. století nastoupila obliba zabijaček a tradiční vepřové pečeně s knedlíky a zelím, zapíjené pivem. V té době se také začala za masopustní jídlo považovat pečená husa. Panovalo přesvědčení, že na tučný čtvrtek musí člověk jíst a pít co nejvíce, aby byl celý rok při síle. Taneční neděle Hlavní zábava začínala v neděli. Po bohatém obědě se všichni chystali na taneční zábavu, která se často protáhla až do rána V každém kraji si lidé vymysleli jiné názvy a jiné zvyklosti. V Praze vznikly v 18. století masopustní plesy zvané reduty, určené pro bohatší vrstvy. Maškarní úterý Vyvrcholením masopustu bylo úterý, kdy se pořádaly průvody maškar nebo hrály žákovské divadelní hry. Nejoblíbenějším námětem byl soud s opilcem Bakchusem. Michal Kozar, 5.B

15 KŘÍŽOVKY TAJENKA Úkol pro vás: víš, který známý vynálezce se narodil v únoru? (Nápověda: žárovka)

16 TAJENKA Úkol pro vás: víš, co znamená slovo v tajence? TAJENKU osmisměrky nakresli.

Časopis Základní školy Želiv. O nás pro nás. ČÍSLO 6 Leden-Únor 2008

Časopis Základní školy Želiv. O nás pro nás. ČÍSLO 6 Leden-Únor 2008 Časopis Základní školy Želiv O nás pro nás ČÍSLO 6 Leden-Únor 2008 S t r á n k a 2 Lidové pranostiky na leden Je-li teplo v lednu, sahá bída ke dnu. Mokrý leden - prázdné sudy - neurodí se vína. Mlhavý

Více

Časopis obyvatel ÚSP pro zrakově postižené v Brně-Chrlicích

Časopis obyvatel ÚSP pro zrakově postižené v Brně-Chrlicích 2011 Časopis obyvatel ÚSP pro zrakově postižené v Brně-Chrlicích Obsah únorového čísla: - Masopust a zvyky, Bez peněz, překlad z eperanta Vlasty Elsnicové - Áronie, Můj rodný kraj - 115 rad a léčivé účinky

Více

Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity Katedra výtvarné výchovy. Masopust. (projekt Masopust ) Diplomová práce

Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity Katedra výtvarné výchovy. Masopust. (projekt Masopust ) Diplomová práce Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity Katedra výtvarné výchovy Masopust (projekt Masopust ) Diplomová práce Autor: Lenka Novotná Vedoucí diplomové práce: PaedDr. Zdeněk Peterka Datum odevzdání: 24.

Více

Web: www.zs.streliceubrna.cz

Web: www.zs.streliceubrna.cz E-mail: skolnirevue@centrum.cz Web: www.zs.streliceubrna.cz Ročník IV, č.3 17.dubna 2009 OBSAH Slovo na úvod............. 1 Bylo nebylo Lyžařský výcvik..... 2 Valentýnská diskotéka......... 4 Vypuštěni

Více

Výprachtické noviny leden - únor 2014

Výprachtické noviny leden - únor 2014 Vážení přátelé, sousedé, občané, lidé místní i přespolní, tak už zde máme opět další rok. Měsíce by měly být zimní, ale zatím to tak nevypadá. Paní zima zatím šetří obecní rozpočet, není totiž nutné uklízet

Více

Internet: www.zsmorkovice.cz/casopis, e-mail: casopis @ zsmorkovice.cz. Slovo šéfredaktora

Internet: www.zsmorkovice.cz/casopis, e-mail: casopis @ zsmorkovice.cz. Slovo šéfredaktora ŠKOLNÍ ČASOPIS ZÁKLADNÍ Š K O LY MORKOVICE ÚNOR 2008, ŠKOLNÍ ROK 2007 2008, ČÍSLO 5 Internet: www.zsmorkovice.cz/casopis, e-mail: casopis @ zsmorkovice.cz Slovo šéfredaktora Milé čtenářky, milí čtenáři,

Více

Sborník nejlepších literárních prací

Sborník nejlepších literárních prací Tajuplná Litovel Sborník nejlepších literárních prací O CENU JOSEFA JUNGMANNA 1. ročník 2012 Eva Nováková, 9.A Tajuplná Litovel svou minulost skrývá, odvál ji čas, v jejím nitru však stále přebývá.. Ivana

Více

Vyšlo ve Středisku volného času Bájo Česká Skalice v dubnu 2011

Vyšlo ve Středisku volného času Bájo Česká Skalice v dubnu 2011 ČALAMÁDA - SPECIÁLNÍ LITERÁRNÍ ČÍSLO - ZLATÁ SLOVA Č A L A M Á D A S m ě s z a j í m a v é h o č t e n í v e v y s m á t é m n á l e v u Vyšlo ve Středisku volného času Bájo Česká Skalice v dubnu 2011

Více

Rok: 2013 Číslo: 4. Karolína Hloušová, 8. A

Rok: 2013 Číslo: 4. Karolína Hloušová, 8. A Číslo: 4 Karolína Hloušová, 8. A Úvodník Rok 2013 Slovo šéfredaktorky Stránka 2 Čauko, to nám ten čas rychle utíká. Vánoce už klepou na dveře, a my jsme stále ve škole. Však si těch prázdnin užijeme dost!

Více

V-mixér 03/04 201 4. První báseň napsal: Filip Franek 8.B Druhou báseň napsala: Klára Szlaurová 8.B Ilustrovala: Nikola Jurczková 8.

V-mixér 03/04 201 4. První báseň napsal: Filip Franek 8.B Druhou báseň napsala: Klára Szlaurová 8.B Ilustrovala: Nikola Jurczková 8. První báseň napsal: Filip Franek 8.B Druhou báseň napsala: Klára Szlaurová 8.B Ilustrovala: Nikola Jurczková 8.B Obsah Úvod... str. 1 Jaro - báseň (Klára Szlaurová)... str. 2 Březen - měsíc knihy (Nikola

Více

Obsah. Jak využít metodickou příručku... 4 Slovo úvodem... 4 Sousedská rada... 5 Kalendář přírody na každý rok... 6 Pranostiky, rčení...

Obsah. Jak využít metodickou příručku... 4 Slovo úvodem... 4 Sousedská rada... 5 Kalendář přírody na každý rok... 6 Pranostiky, rčení... Obsah Jak využít metodickou příručku..................... 4 Slovo úvodem...................................... 4 Sousedská rada..................................... 5 Kalendář přírody na každý rok.......................

Více

Příběhy Třetí sféry: Temní mágové. Jakub Jiří Rýdlo

Příběhy Třetí sféry: Temní mágové. Jakub Jiří Rýdlo Příběhy Třetí sféry: Temní mágové Jakub Jiří Rýdlo úvod Toto je teprve moje druhá knížka, tak možná bude obsahovat ještě relativně dost chyb a překlepů. Co je ale hlavní, pokusím se o skutečně kvalitní

Více

2013/2014 ALMANACH ŽÁKOVSKÝCH PRACÍ (6. A, 6. B, 7. B, 8. A, 8. B) Zpracovala Mgr. Jana Táborková ZŠ jazyků Karlovy Vary

2013/2014 ALMANACH ŽÁKOVSKÝCH PRACÍ (6. A, 6. B, 7. B, 8. A, 8. B) Zpracovala Mgr. Jana Táborková ZŠ jazyků Karlovy Vary 2013/2014 ALMANACH ŽÁKOVSKÝCH PRACÍ (6. A, 6. B, 7. B, 8. A, 8. B) Zpracovala Mgr. Jana Táborková ZŠ jazyků Karlovy Vary MINIPROJEKT 6. TŘÍD BÁSEŇ (6.A, 6.B) 2 MINIPROJEKT NA ZÁŘÍ/ŘÍJEN BÁSEŇ (6.A, 6.B)

Více

3. číslo červen 2013. Rozhovor s paní učitelkou Janou Persichovou Rozhovor s Ivanou Šebestovou Madagaskar Křížovky a spousta dalšího

3. číslo červen 2013. Rozhovor s paní učitelkou Janou Persichovou Rozhovor s Ivanou Šebestovou Madagaskar Křížovky a spousta dalšího 3. číslo červen 2013 Rozhovor s paní učitelkou Janou Persichovou Rozhovor s Ivanou Šebestovou Madagaskar Křížovky a spousta dalšího Dne 26. 4. 2013 byly Pavla Kokešová, Petra Bajorková, Adéla Bajorková

Více

Občasník ZŠ Beneše 2/13-14 Cena 5 Kč

Občasník ZŠ Beneše 2/13-14 Cena 5 Kč BENÍKOVINY Občasník ZŠ Beneše 2/13-14 Cena 5 Kč Milí čtenáři, v druhém čísle našeho školního časopisu opět přinášíme zprávy z naší školy a samozřejmě i vaše příspěvky. Vzhledem k tomu, že jsme v minulém

Více

jak klasik praví a český slavík se zlatem v hrdle zpívá čas letí jako bláznivý, já nechytím ho, ani Vy

jak klasik praví a český slavík se zlatem v hrdle zpívá čas letí jako bláznivý, já nechytím ho, ani Vy 1 Vážení čtenáři Střípků, jak klasik praví a český slavík se zlatem v hrdle zpívá čas letí jako bláznivý, já nechytím ho, ani Vy Trojka na konci letošního letopočtu nám napovídá, že nastává právě ten čas,

Více

Vydáno u příležitosti otevření školního hřiště

Vydáno u příležitosti otevření školního hřiště Vydáno u příležitosti otevření školního hřiště Děti prvního ročníku odpovídaly na otázky s tématem škola a pokusily se veršovat 1.Chodíš do školy rád? Dominika Elblová: Protože se tam hezky učíme. Anežka

Více

ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY A MATEŘSKÉ ŠKOLY VYŠKOV, LETNÍ POLE. www.zsletnipole.cz LETŇÁČEK

ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY A MATEŘSKÉ ŠKOLY VYŠKOV, LETNÍ POLE. www.zsletnipole.cz LETŇÁČEK ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY A MATEŘSKÉ ŠKOLY VYŠKOV, LETNÍ POLE www.zsletnipole.cz LETŇÁČEK Podzim 2014 OBSAH Úvod.... 2 Vzpomínky našich žáků na prázdniny........ 3 Školní zprávy......5 Projekt 72 hodin.....9

Více

Školní časopis Střední zdravotnické školy Frýdek-Místek

Školní časopis Střední zdravotnické školy Frýdek-Místek 2015 Školní časopis Střední zdravotnické školy Frýdek-Místek EDITORIAL Byla zima mezi nami a včil už je za horami. Hu, hu, hu, JARO UŽ JE TU! Tak těmito slovy kdysi vítaly děti jaro. Přinášelo jim totiž

Více

Šimonovy pracovní listy 16

Šimonovy pracovní listy 16 www.predskolaci.cz Předškoláci.cz 2 / 60 www.predskolaci.cz Slovo úvodem Proč vznikla e-kniha Pohádky? Aby byla volně a zdarma šířena pro nekomerční účely. Komu je e- kniha určena? Všem, kteří věnují čas

Více

Vtipy Zábavná hodina chemie

Vtipy Zábavná hodina chemie Exkurze do ČT Koumák Amos Vtipy Zábavná hodina chemie Nové tváře na škole Den otevřených dveří Šestky na ŠvP Z jiného úhlu pohledu - P. Školníková - K. Hanousková - M. Kučírková - O. Faltusová 1 Den otevřených

Více

Vykukův úvodník. Když Vykuka uvidíš, do čtení se ponoříš. Pro holku i pro kluka - prolistuj si Vykuka.

Vykukův úvodník. Když Vykuka uvidíš, do čtení se ponoříš. Pro holku i pro kluka - prolistuj si Vykuka. Vykukův úvodník Ahoj, naši milí Vykukové! Tak jsme tu zase, tentokrát s jarním číslem Vámi milovaného Vykuka. Opět jsme se pilně činili, abyste měli ještě lepší dávku počteníčka, luštěníčka a dalších vychytávek.

Více

VELKÉ A MALÉ V ŽIVOTĚ A VE SVĚTĚ

VELKÉ A MALÉ V ŽIVOTĚ A VE SVĚTĚ VELKÉ A MALÉ V ŽIVOTĚ A VE SVĚTĚ SBORNÍK VÍTĚZNÝCH PRACÍ LITERÁRNÍ SOUTĚŽE DĚTSKÝCH AUTORŮ ZLÍNSKÉHO KRAJE 2005/2006 VELKÉ A MALÉ V ŽIVOTĚ A VE SVĚTĚ SBORNÍK VÍTĚZNÝCH PRACÍ LITERÁRNÍ SOUTĚŽE DĚTSKÝCH

Více

Duben 2008 Ajeťák Občasník 6. střediska Junáka A je to! Test pro chytré děti. které kočičce upálili paničku?

Duben 2008 Ajeťák Občasník 6. střediska Junáka A je to! Test pro chytré děti. které kočičce upálili paničku? 4.4.Ivča (svátek) 4.4.Myška (svátek) 16.4.Irča (svátek) 17.4.Hibou (17 let) Ajeťák Občasník 6. střediska Junáka Brno. Časopis není výdělečně činný. Vyšlo 15.4. 2008 v nákladu 70 ks. Uzávěrka příštího čísla

Více

Svět bájí, pověstí. báseň

Svět bájí, pověstí. báseň Svět bájí, pověstí. báseň 1.A Na kraji světa Až na kraji zeměkoule, tam, kde vidíš jenom boule, Honza zakop, spadnul dolů, proletěl se kolem stromů. Přistál tam, kde žije čert co má hezké jméno Žert. Spolu

Více

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje beseda s paní TISCHLER, dámou, která přežila 3 koncentrační tábory ze školních kronik pohřeb Karla Hynka Máchy rozhovor Ing. Vlasta Lišková zástupkyně

Více

SBORNÍK. prací z výtvarné a literární soutěže pro děti 2006-2008

SBORNÍK. prací z výtvarné a literární soutěže pro děti 2006-2008 SBORNÍK prací z výtvarné a literární soutěže pro děti 2006-2008 PROJEKT ROMCENTRUM JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM EU A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY. 1 Vydáno v rámci projektu Romcentrum

Více

04/2009. Zpr vy z farnosti

04/2009. Zpr vy z farnosti Zpr vy z farnosti 04/2009 Římskokatolická farnost, Husovo nám. 99/13, 405 02 Děčín IV, 412 531 582 e-mail: RKF.DC.Podmokly@seznam.cz, web: http://rkf.dc.podmokly.sweb.cz/ strana 2 Úmysly Apoštolátu modlitby

Více

ČASOPIS PRO ŽÁKY 1. STUPNĚ ZŠ V PORUBĚ, I. SEKANINY ÚŽASNÝ PRVNÍ STUPEŇ SEKANINKY

ČASOPIS PRO ŽÁKY 1. STUPNĚ ZŠ V PORUBĚ, I. SEKANINY ÚŽASNÝ PRVNÍ STUPEŇ SEKANINKY ČASOPIS PRO ŽÁKY 1. STUPNĚ ZŠ V PORUBĚ, I. SEKANINY ÚŽASNÝ PRVNÍ STUPEŇ SEKANINKY Ahoj, kamarádi! Rád bych vám představil novou Redakční radu, tentokrát málo početnou, zato velmi pracovitou Budeme pro

Více

Základní škola Březolupy ŠKOLÁK. Školní časopis ZŠ Březolupy 19. prosince 2014. Mikulášská družina

Základní škola Březolupy ŠKOLÁK. Školní časopis ZŠ Březolupy 19. prosince 2014. Mikulášská družina Základní škola Březolupy ŠKOLÁK Školní časopis ZŠ Březolupy 19. prosince 2014 Mikulášská družina Milé čtenářky a milí čtenáři, do rukou se Vám dostává další číslo našeho časopisu a věříme, že Vám přinese

Více