Fashion. We W are UNIQUE FASHION WEEK PRAGUE FASHION NIGHT. O projektech

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Fashion. We W are UNIQUE FASHION WEEK PRAGUE FASHION NIGHT. O projektech"

Transkript

1 WeW are Unique We W are Fashion UNIQUE FASHION WEEK PRAGUE FASHION NIGHT O projektech

2 OBSAH 1 Základní informace 2 Místa konání 3 Klíčová partnerství 4 PR a mediální kampaň 5 Mediální partneři 6 Unique Fashion Week a charita 7 Organizátoři 8 Hodnocení 9 Zajímavosti Unique Fashion Week Prague Fashion Night

3 1 Základní informace Unique Fashion Week září Hlavní slogan kampaně: We are Unique, We are Fashion. Koncept projektu Unique Fashion Week: Šance pro mladé talenty, inspirace ze zahraničí, konfrontace české a zahraniční scény, pestrost programu, show. Historie : Jedná se o originální Fashion Week, který obohatil Prahu o přelomové módní události. V minulých ročnících jste mohli vidět například exkluzivní módní přehlídku brazilského návrháře Alexandra Herchcovitche, miláčka Anny Wintourové, který uvedl v Praze svoji kolekci SS13 pouhé čtyři dny po přehlídce na newyorském Fashion Weeku. Japonská návrhářka Hirono pracující pod jménem Saphir East, dvorní stylistka kontroverzní zpěvačky Lady Gaga, předvedla průřez svojí tvorbou v rámci FW V rámci FW 2013 byla také ve světové premiéře uvedena kolekce luxusního spodního prádla SS14 značky La Perla. Partnerkou projektu je od samého počátku Petra Němcová, supermodelka, čestná velvyslankyně na Haiti a zakladatelka nadace Happy Hearts Fund.

4

5 Unique Fashion Week zavěrečná zpráva Čtvrtý ročník pražského týdne módy proběhl pod názvem Unique Fashion Week v termínu od 8. do 14. září 2014 a měl kvality zahraničních přehlídek typu Fashion Week. Přinesl vlnu inspirace nejen z domova, ale i ze zahraničí. Unique Fashion Week navštívilo několik zahraničních osobností: Alfredo Villalba a Diego Villalba, bratři tvořící známé španělské návrhářské duo, Chris Elson, britský supermodel, tvář kampaně Dolce & Gabbana, a supermodelka českého původu Petra Němcová. Nad projektem Prague Fashion Week převzal laskavou záštitu první náměstek primátora hl. města Prahy Jiří Vávra.

6

7 Unique Fashion Week 2014 navštívilo návštěvníků. přinesl: 35prezentacíčeských módníchnávrhářů a zahraničníchznaček,18 módních přehlídek, 4 exkluzivní fashion party, 2 edukativní Fashion Talks,22 výstavyfotografií, British day,gentleman s Lounge,soutěž pro mladé návrhářeblack CARD, soutěž oděvních ateliérů vysokých škol FASHION.LAB, UFW POP-UP store, showroom Alfredo Villalba, Range Rover Off Road v centru města a jedinečnou kampaň We are Unique, We are Fashion.

8 Vše kolem nás je trend podléhající diktátu víc, než si mnozí dovolí připustit. Odstín tvářenky, voda s bublinami nebo bez, papírová krabička na asijské nudle s sebou, ostré linie nejnovějšího vozu, sklon milovaných podpatků, zakulacená hrana manžetových knoflíčků, aniž bychom si to uvědomovali, móda je součástí našich každodenních životů. Móda je svět, ve kterém žijeme, svět, který tančí v rytmu proměny. Fashion Week prostřednictvím své nové kampaně We are Unique We are Fashion poskytuje prostor pro prezentaci mladých talentovaných lidí. Představujeme vám osm prvních tváří, které si po - dle Fashion Weeku zaslouží střípek pozornosti. Tyto tváře určují nový směr české módy tím, kým jsou, co tvoří, reprezentují, za čím si stojí: Lucie Janotová Lucie Molnárová (ředitelka módy časopisu Harper s Bazaar) (vlasová stylistka TONI&GUY) Vratko Barcik (fotograf The W prague) Lukáš Barbuščák (model Unique One) ko producentk tky Unique Fas hion Weeku Karolína Bos osákov á Unique one Barbora Bergov á BB media consult lting Lukáš Macháček (módní návrhář, vítěz Dreft Black Card 2013) Věra Vávrová Filip Novák (modelka Unique One, Calvin Klein Exclusive) (vizážista Douglas) Nena (módní blogerka)

9 foto: Marek Musil

10 Návrháři a značky: BVLGARI, Emilio Pucci, Dolce & Gabbana, Alfredo Villalba, Woolrich, We are Replay, Replay & Sons, French Connection, Karen Millen, The Adress Idea, Van Graaf, 18CRR81 Cerruti, Versace Jeans, Beata Rajská, Tatiana Kovaříková, Klára Nademlýnská, Ivana Mentlová, Zuzana Kubíčková, Kateřina Gajslerová,

11 MI Fashion Label, Karolína Otevřelová, Lukáš Macháček, Denisa Dovalová, UJEP Oděvní a textilní design, UTB Ateliér designu a oděvu, ZCU Design obuvi a módních doplňků, VŠVU Ateliér odevného dizajnu

12

13 Doprovodný program Fashion talks MEET CZECH DESIGN Eva Aisler Olo Křížová a hosté. Pop-up Store Milovníci módy měli možnost si přímo v dějišti UFW ve Slovanském domě koupit originální kusy etablovaných i začínajících módních návrhářů. Range Rover OFF ROAD v centru města Oficiální automoil Unique Fashion Weeku připravil exkluzivní OFF ROAD a návštěvníci tak mohli zkusit terénní jízdu v samém centru Prahy. Gentleman s Lounge by Esquire Pánský lounge pro VIP hosty UFW. Výstava TOUCH OF FASHION Druhý ročník výstavy fotografií Marka Musila. Umělecké fotografie zachycují neopakovatelnou atmosféru přehlídek Fashion Weeku Výstava Harper s Bazaar Retrospektivní výstava časopisu Harperʼs Bazaar, hlavního mediálního partnera.

14

15 2 Místa konání Týden módy se konal na třech lokacích v centru hlavního města Prahy. Již tradičně byl týden zahájen v exkluzivních prostorách rezidence primátora hl. města Prahy. Hotel Boscolo, oficiální dodavatel letošního ročníku, hostil dvě exkluzivní módní akce: Koktejl časopisu Proč Ne?! a exkluzivní módní přehlídku s názvem We Are Replay. Main stage UFW, místo konání přehlídek od pátku do neděle, se přesunul do nových prostor ve Slovanském domě v ulici Na Příkopě.

16 Projekt Unique Fashion Week 2014 proběhl jako jediný módní projekt pod záštitou Magistrátu hl. města Prahy, kterou nad projektem laskavě převzal Jiří Vávra, první náměstek primátora. Propojení MEET CZECH DESIGN s Unique Fashion Weekem přineslo Praze a České republice obrovskou PR podporu v zahraničí. Díky této spolupráci je Praha v zahraničí efektivně prezentována jako módní a designová destinace. Unique Fashion Week jako první a jediný módní projekt v Česku nabídl VIP hostům ve spolupráci se značkou Range Rover profesionální limousine servis. Celebrity, významní hosté či představitelé partnerských institucí měli možnost se nechat v rámci týdne módy odvézt na módní akce luxusními limuzínami Range Rover. Značka Range Rover nesla během Unique Fashion Weeku titul oficiální automobil. Partnery projektu, kteří se starali o profesionální make-up a účesy byly společnosti Parfumerie Douglas ve spolupráci se značkou kosmetiky Chanel a značka vlasových produktů Toni&Guy. 3 Klíčová partnerství a oficiální dodavatelé 2014 Slovanský dům, oáza v centru města, se stal dějištěm velké části letošního programu UFW. Slovanský dům se nachází v ulici Na Příkopě, kousek od Staroměstského náměstí, Prašné brány, Obecního domu a v bezprostřední blízkosti náměstí Republiky, které je uzlem městské hromadné dopravy v centru Prahy a je ideálním místem pro konání Unique Fashion Weeku v Praze.

17 Perrier je více než minerální voda. Je to přírodní perlivé osvěžení. Typická zelená láhev se zlatým uzávěrem se stala doslova světovou ikonou. Perrier je výtečná nejen na zahnání žízně, ale je to také první volba nejlepších barmanů při míchání koktejlů. V rámci Unique Fashion Weeku mohli návštěvníci objevit svět míchaných nápojů Perrier Mixology. Perrier party byla jednou z nejvýraznějších party týdne módy. Pozvání firmy Perrier přijal světový Dj Mihai Leonte z Rumunska. Martini v loňském roce oslavilo již 150 let od svého vzniku. Martini patří k celosvětově nejznámějším vermutům a nepodává se pouze jako aperitiv, ale stále častěji je spojováno i s vynikajícími koktejly. Oceníte je především pro jejich nezapomenutelnou osvěžující chuť a lehkost. Ty nejlepší a zároveň jednoduché koktejly jste mohli ochutnat právě v průběhu Unique Fashion Weeku na Martini barech. Hotel Boscolo Prague si považuje za čest být již podruhé oficiálním dodavatelem Unique Fashion Weeku. Od otevření hotelu Boscolo Prague v roce 2003 jej znalci považují za synonymum luxusu a elegance. V centru metropole, na Senovážném náměstí, se často setkávají význačné osobnosti českého kulturního a společenského života. Pořádají se zde jedinečné večírky, probíhají tu legendární party, módní návrháři tady představují své nejnovější kolekce.

18 Speciální komerční příloha Hospodářských novin Samostatně neprodejné úterý, 9. září kabelka, Serpenti, Bulgari Šaty z kolekce Urban Forrest Alfreda Villalby bude možno zakoupit ihned po přehlídce a dále také v průběhu Fashion Weeku od středy 10. do neděle 14. září v hotelu Boscolo Prague. HB09_ , 142, 144_FW Selection DEF.indd :15 prsten, B.zero1, Bulgari kabelka Miss Sicily, Dolce & Gabbana lodičky, Dolce & Gabbana. stylingové přípravky, Toni&Guy UNIQUE FASHION WEEK 2014 HB09_ , 142, 144_FW Selection DEF.indd :15 Beata Rajská, Natali Ruden, Klára UNIQUE FASHION WEEK 2014Nademlýnská a Ivana Mentlová La Perla módní přehlídka Alexandra Herchcovitche z módní přehlídky Tatiany Kováříkové Petra Němcová se svou kolekcí svíček Be The Light New York Eugenia Silva HB09_ _FW ohlednuti DEF.indd :47 Alexandre Herchcovitch organizátorky týdne módy Barbora Bergová, Petra Němcová a Karolína Bosáková exkluzivní přehlídka Roberto Coin Barbora Bergová, Petra Němcová a Karolína Bosáková Valeria Mazza s manželem Main stage Valeria Mazza, její manžel Alejandro_ Gravier a Barbara Nesvadbová na Bazaar party MaxMara Jeremy Scott a Petra Němcová Show značky Christian Louboutin a butiku Simple Roberto Coin a Valeria Mazza UNIQUE FASHION WEEK 2014 HB09_ _FW ohlednuti DEF.indd :48 Fashion Week Selection Bulgari Značka Bulgari je tou, která zahájí letošní ročník Unique Fashion Weeku, a to v pondělí 8. září v rezidenci primátora hl. m. Prahy na Mariánském náměstí. První show tak bude ztělesněním luxusu a kvality známého klenotnického domu, jehož šperky a doplňky zná už celý svět. Alfredo Villalba Exkluzivní přehlídka módního návrháře se uskuteční 9. září v rezidenci primátora. Alfredo Villalba představí novou kolekci charakteristickou spojením klasického městského stylu s prvky tropického lesa. U materiálů dominuje lesk a třpyt vodní hladiny. Šaty s vyšívanými květinovými vzory v sobě snoubí jemné tkaniny, zdůrazňující ženskost, spolu s ochranným brněním, prezentujícím ženu jako mocného bojovníka. BOSCOLO SPA Boscolo Prague ve svých prostorách ukrývá i jedinečnou oázu klidu a relaxace Boscolo Spa, které se nachází v historickém sklepení tohoto novorenesančního paláce. CERRUTI Tečkou za letošním Týdnem módy se stane nejen módní přehlídka značky Cerruti, ale také Cerruti after party. Vše začíná v neděli 14. září od hodin ve Slovanském domě. TONI & GUY Toni & Guy Hair Meet Wardrobe, značka inovativního vlasového stylingu, se stala partnerem Unique Fashion Weeku, aby se její tým postaral o účesy modelek ek během všech módních přehlídek tohoto Týdne módy. DOLCE& GABBANA V úterý 9. září bude showroom přehlídka italské značky Dolce&Gabbana kolekce FW 2014/15 v butiku v Pařížské ulici. À propos: p minikabelka Miss Sicily nesmí chybět ve vašem šatníku, je skvělým doplňkem na party... MARTINI ROYALE Užijte si babí léto s drinkem Martini Royale, který je tvořen z vermutu Martini Bianco a Martini Prosecca. Martini vám přináší speciální edici lahví Martini Royale, kde je drink již namíchán. Připravte si pouze pár kostek ledu, plátek limetky a snítku máty... Unique Fashion Week ŠANCE pro mladé talenty INSPIRACE ze zahraničí KONFRONTACE české a zahraniční scény PESTROST programu SHOW Originální Fashion Week, který obohatil Prahu o přelomo- vé módní události. V minulých ročnících jste mohli vidět např. exkluzivní módní přehlídku brazilského návrháře Alexandra Herchcovitche, miláčka Anny Wintour, který uvedl v Praze svoji kolekci SS 2013 pouhé čtyři dny po přehlídce na newyorském Fashion Weeku. Dvorní stylistka kontroverzní zpěvačky Lady Gaga, japonská návrhářka Hirono pracující pod jménem Saphir East, předvedla průřez svojí tvorbou v rámci loňského Fashion Weeku, který měl tu čest představit ve světové premiéře kolekci SS 14 značky luxusního spodního prádla La Perla. Partnerkou projektu je Petra Němcová, supermodelka, elka, ambasadorka Haiti a zakladatelka Happy Hearts Fund. Fashion Week svou účastí podpořily světové supermodelky Valeria Mazza a Eugenia Silva a módní návrhář Jeremy Scott. Loni díky organizátorkám Fashion Weeku spatřil světlo světa nový projekt Prague Fashion Night by Harper s Bazaar. aar. Tato nákupní noc je cílenou podporou prodeje luxusních módních značek. Prvního ročníku se zúčastnilo 40 butiků v Pařížské ulici a jejím okolí. V letošním roce se akce rozšířila na ulici Na Příkopě a její součástí byly zajímavé akce v 60 buticích v centru města. Letos nás čeká už čtvrtý ročník Fashion Weeku a bude opět unikátní! TÝDEN MÓDY STYLOVÝ PODZIM Praha hostí přehlídky módy v rámci Unique Fashion Week 10 módních tipů Inspirace Česko vs. zahraničí Jaké přehlídky si vybrat Česká módní scéna je unikátní, Prezentace nabídnou a kam jít nakoupit říkají organizátorky akce srovnání úrovně návrhářů strany 2-3 strany 4 5 strany Příloha Příloha 5 dočasné soubory na věci chystané dopředu dočasné soubory na věci chystané dopředu Karolína Bosáková a Barbora Bergová, organizátorky Unique Fashion Weeku Návrháři jsou umělci, za úspěchem ale stojí tvrdý byznys KB: Nejdůležitější věcí pro nás V čem je tvorba mladých návr- Díky módním bylo, aby byl projekt organizován jako samostatná móddenými jmény? hářů jiná v porovnání se zave- akcím, sociálním ní akce, což se povedlo hned KB: Pro začínající módní návrháře jsou zavedená jména médiím, internetu v dalším roce. Za ty čtyři roky Je skvělé, že někteří a zahraničním své existence se fashion week velkou výzvou a inspirací, naopak pro zavedené návrháře čeští návrháři odjíždějí stal jednou z nejdůležitějších stážím se tvorba a nejvýznamnějších módních na zahraniční stáže. a značky jsou nováčci tak českých autorů událostí, které se v Praze kdy trochu konkurencí a hnacím konaly, což je velmi důležité Česká móda je stále motorem neusínat na vavřínech. Skvělým příkladem dostává do světa. při hledání obchodních partnerů a sponzorů. Také módní je Ivana Mentlová, která se ještě mladá. Věřím, Kateřina Hanáčková značky a návrháři nás v průběhu roku již kontaktují sami, fashion weeku prezentuje. že osobnosti se od prvního ročníku v rámci že se projektu chtějí účastnit, světovým rozhledem Před pěti lety ji téměř nikdo spořádat událost, což je velmi dobrým signálem tu brzy vyrostou. neznal, a dnes si troufám říct, která inspiruje veřejnost a zároveň nulého roku se naší partner- Karolína Bosáková ní scény a každá milovnice a ukazatelem kvality. Od mi- že patří ke špičce české mód- módním tvůrcům pomůže profesionalizovat svůj která se s námi kromě fashiny ve svém šatníku. kou stala Petra Němcová, módy musí mít něco od Iva- organizátorka akce Unique byznys, to je vize organizátorek módní akce Unique Fashi- na Prague Fashion Night. To je Funguje tedy akce pro tyto kreon weeku podílí každé jaro Fashion Week on Week, která tento týden módní nákupní akce, projekt ativní lidi i ekonomicky? probíhá v Praze. převzatý ze zahraničí, známý BB: Fashion week podporuje českou módu a začínajícím jako Fashion Night Out. Společně organizujete jednu BB: Letošní ročník je opět návrhářům dělá skvělou mediální podporu, dostane je z největších módních událostí inovativní a pro návštěvníky v Česku. Proč vám přišlo důležité, aby Praha měla svůj týden kvapení. Mezi novinky patří magazínů, na přehlídky zve- je připravena celá řada pře- do módních a lifestylových módy? i nový název projektu Unique me potenciální klienty. A to je Karolína Bosáková: Do světa Fashion Week. Kampaň a její ve finále skvělý byznys. Akce módy jsem vstoupila v roce slogan We are Unique We are musí především ekonomicky 1995 a za svou kariéru jsem Fashion jsou přímo zaměřené pořádáme showroom přehlídky a módní koktejly. Pre- tak pro začínající návrháře. fungovat jak pro zavedené, navštívila všechny světové na podporu mladých talentů fashion weeky. Že je Praha české módy. zentujeme na jednom mole Letos přivezeme na přehlídky českých módních návrhářů o podobně významnou módní zavedené české návrháře, akci ochuzena, jsem intenzivně vnímala už v dobách, kdy jako jsou přehlídky módy, ten i začínající módní návrháře. sítě Peek & Cloppenburg, kteří Zvenku vnímá člověk na akci, světové módní značky, ale nákupčí z německé obchodní jsem se věnovala modelingu. lesk a slávu. Jak náročné je Je to móda a nikdo nemůže mají v ČR obchodní dům Van Barbora Bergová: Věřily jsme, nachystat týdenní akci a kolik soudit, kdo se může prezentovat a kdo nesmí. Móda je pro české návrháře, být viděn Graaf. To je další inspirace že si Praha 20 let po revoluci času přípravy zaberou? zaslouží módní akci na mezinárodní úrovni. Světový vět měsíců intenzivní práce. Neselektujeme tedy návrhá- příležitostí a zakázek. BB: Za projektem je téměř de- otázka názoru každého z nás. a dostat možnost pracovních formát fashion weeku jsme Od hledání partnerů, sponzorů, vhodných lokací, ko- i v zahraničí. Přehlídky máme Myslíte si, že mají reálnou ře a značky a stejně je tomu adaptovaly na český trh, aby událost měla obchodní a marketingový význam pro značky návrháři, úřady až pro finální rozděleny na exkluzivní mód- značku, která je uživí? munikace s módními domy, pouze již od prvního ročníku šanci se prosadit, mít vlastní a návrháře, kteří se jí budou produkci. I Petra Němcová ze ní večery, které jsou od pondělí do čtvrtka. Jedná se o akce, dí a neprosadí, je už otázka BB: Jak se potom kdo prosa- účastnit. své pozice známé topmodelky velmi významně přispívá k úspěchu projektu. Zve né hosty. Od pátku do neděle samotných návrhářů. My jim které jsou pouze pro pozva- osobních ambicí a šikovnosti Co se všechno změnilo od prv- ního ročníku? do Prahy zajímavé zahraniční hosty, oslovuje zahraniční určeny pro veřejnost. V pátek jsou všechny přehlídky a akce k tomu dáváme dobrou šanci. BB: Poprvé jsme v Praze uspořádaly fashion week v roce módní značky. Je velmi důležitou a tou nejlepší ambasa- značky, sobota bude patřit byste doporučily někomu, kdo budou prezentovány britské Jaké přehlídky z programu 2011 v rámci přehlídky Designblokdorkou Unique Fashion Weeku v zahraničí. třit prezentaci zahraničních shání večerní róbu nebo vyhle- české módě a neděle bude pa- preferuje nadčasovou klasiku, Ukázalo se, že jsme s fashion weekem v novém pojetí přišly módních značek, to vše bude dává současné trendy? v pravý okamžik. Byla to první akce svého druhu v České jejichž přehlídky budou v rámci stavou fotografií. Každý vezentovat značky Dolce & Ga- Podle čeho vybíráte návrháře, zpestřeno fashion talks, vý- KB: Večerní róby budou pre- republice, kdy se na jednom fashion weeku k vidění? čer jsou fashion afterparty bbana a španělský návrhář Alfredo Villalba, který je hlavní mole předvedly známé zahraniční značky v kontrastu hou prezentovat všechny lokacích. Je to týden a osla- hvězdou letošního fashion BB: Na fashion weeku se mo- a módní koktejly v různých s českými návrháři a úplnými nováčky na módním poli. háři, kteří mají zájem. Prezenná i o stylovou společenskou ré budou mít prezentaci v so- značky, módní domy a návrva módy. Kromě módy se jed- weeku. České návrhářky, kte- To tu podle mě nikdy dříve tujeme zde aktuální kolekce akci, jaká Praze v minulých botu, nám také jistě předvedou večerní róby, ale i nebylo. módních domů a návrhářů, letech velmi chyběla. nadča- U sovou klasiku a věříme, že nás stejně jako v minulých ročnících mile překvapí studentská tvorba. Ideální je udělat si čas minimálně od pátku do neděle a přijít se podívat a inspirovat se Má začínající návrhář šanci, aby se kolekce, kterou představí, dostala do sortimentu obchodního domu, multibrandového butiku? BB: Ano, samozřejmě mají šanci a je to jedna z důležitých věcí, na které se ještě více soustředíme v dalších ročnících. Jak už jsme zmiňovaly, letos přijedou nákupčí ze sítě Peek & Cloppenburg, dále tady v průběhu celého týdne budou zajímaví hosté ze světového módního byznysu, kteří jsou velmi zvědaví na českou tvorbu. Budou modely z přehlídek v průběhu Unique Fashion Weeku někde k zakoupení? BB: Ano, budou. Ve Slovanském domě bude od pátku do neděle Pop Up Store, kde budou kolekce všech návrhářů k zakoupení. Modely Alfreda Villalby budou k zakoupení ihned po přehlídce v úterý 9. září v rezidenci primátora hl. m. Prahy a dále od středy do neděle ve speciálním Pop Up Store Alfredo Villalba, který bude v prostorách hotelu Boscolo Prague. Co podle vás české módní scéně nejvíc chybí? BB: Netroufám si kritizovat českou módní scénu, protože je to velmi těžký byznys. Z pohledu marketingového tady chybí vzdělávání studentů z uměleckých škol na téma obchod, marketing, PR nebo financování. Protože hned po jejich kreativní módní tvorbě je to nejdůležitější součást byznysu, a pokud studenti vycházejí ze škol s nulovými znalostmi, je to velmi smutné a spadnou hodně rychle na zem. Módní návrháři jsou umělci bohémové, ale za úspěchem vybudování značky stojí tvrdý byznys a s tím by všichni návrháři měli počítat nebo by se minimálně měli obklopovat lidmi, kteří jim pomohou. Ve světě to takto běžně funguje, tady ze zkušeností vím, že čeští návrháři velmi tápou a mají až naivní pohled na věc a byznys. y KB: České módní scéně po- dle mě stále chybí zahraniční rozhled. Je skvělé, že už někteří návrháři odjíždějí na zahraniční stáže. Je to pro ně velmi cenná zkušenost, která jim ukáže módní branži v pravém světle. A také chybí české módě odvaha. Odvaha dělat věci jinak, než je v místních poměrech obvyklé. Česká móda je od své- ho znovuzrození po revoluci stále ještě velmi mladá. Má před sebou ještě mnoho rozvoje a doufám, že brzy tady bude více osobností se zahraničním rozhledem a pojetím módy. Móda je pro mě symbol svobody, a dokud nebudeme vnitřně svobodní a sebevědomí, neukážeme naplno náš úžasný kreativní potenciál. Kam se podle vás posunula česká móda za posledních deset let? KB: Máme mnoho nových talentů a jmen, která i ve světovém měřítku stojí za zmínku. Modely od českých návrhářů jsou srovnatelné se zahraničím jak střihy, tak kvalitními materiály. A máme tady nová jména jako jsou Ivana Mentlová, Zuzana Kubíčková, Kateřina Geislerová, Jindra Jansová (vítězka Dreft Black Card 2012). Je tady spousta talentovaných studentů, kteří každoročně předvádějí skvělou práci v rámci prezentací svých fakult. Česká móda se posouvá správným směrem. Díky módním akcím, které se v Praze konají, díky sociálním médiím a internetu se jejich tvorba může dostat do světa. BB: Zahraniční hosté, kteří patří k významným osobnostem světové módní scény, jsou každoročně z prezentací českých návrhářů nadšeni. A to je myslím velmi dobrým signálem. Je ale stále na čem pracovat, nabídka módy je v dnešním propojeném světě obrovská - ale právě to je pro nás pro všechny krásná a velká výzva. týdne módy v Praze ukázat, že česká móda obstojí ve srovnání s tou zahraniční. FOTO: ARCHV PROPAGÁTORKY MÓDY Petra Němcová, Karolína Bosáková a Barbora Bergová chtějí během HN Karolína Bosáková V mezinárodní módní branži působí od roku Jako modelka cestovala 10 let po celém světě a spolupracovala se světoznámými značkami, jako jsou Chanel, Yves Saint Laurent, Kenzo, Christian Dior, Giorgio Armani či Alexander McQueen. V roce 1998 založila modelingovou agenturu Unique One, je autorkou knihy Modeling Cesta za snem. Agentura Unique One zastupuje supermodelku Petru Němcovou a její nadaci Happy Hearts Fund. Karolína Bosáková od roku 2011 koprodukuje autorský módní projekt Fashion Week. V roce 2013 rozšířila svoje působení o další projekt zaměřený na podporu prodeje luxusních značek Prague Fashion Night a spolupracuje na projektu Košice Fashion Week. Barbora Bergová Řadu let se věnuje módnímu PR a organizaci eventů. Ke klientům BB Media Consulting patří značky jako Tiffany & Co., Versace, Ermenegildo Zegna, Salvatore Ferragamo, Bottega Veneta, Diesel, Dolce & Gabbana, Pandora, Van Graaf, Liběna Rochová, New Yorker a další. V roce 2011 spolu s Karolínou Bosákovou uspořádala v rámci Designbloku první pražský Fashion Week a od roku 2013 organizují společně s Petrou Němcovou Prague Fashion Night, která vychází z konceptu Fashion Night Out, jež se pravidelně konají ve všech světových metropolích. Petra Němcová Česká topmodelka, která se kromě kariéry ve světovém modelingu věnuje charitativní činnosti v rámci nadace Happy Hearts Fund. 6 Příloha Příloha 7 dočasné soubory na věci chystané dopředu dočasné soubory na věci chystané dopředu Módní návrháři Tři designéři, tři příběhy: spojuje je láska k řemeslu Kateřina Hanáčková Z atímco jeden návrhář ukáže techniku ze starověku, druhý používá zásadně jen přírodní materiály. A třetí se ani v dnešní politické situaci nebojí popíchnout společenské mínění inspirací ruskou kulturou. Takto prožívají týden módy tři různí návrháři: zahraniční host, začínající autor a etablovaná designérka. Pryč ze škatulky Český diplomat si právě od- náší šaty pro svou ženu určené na galavečer Čínského investičního fóra. Takoví výjimeční zákazníci sem nechodí každý den, říká návrhářka Beata Rajská, zároveň ale ví, že právě společenské šaty je škatulka, kam ji média a zákaznice za poslední roky zařadily. A je to označení pro ní možná jednostranné, ale také velmi atraktivní a prestižní. Dovolilo jí etablovat se mezi ostatními značkami, mít svůj vlastní butik na dobré adrese v Dlouhé ulici, jen pár kroků ÚSPĚŠNÁ Beata Rajská si svůj okruh zákaznic již vybudovala. Osobně se jim věnuje ve svém butiku i ateliéru. FOTO: HN LUKÁŠ BÍBA od luxusních obchodů světových návrhářů v Pařížské ulici, asistentku i svůj ateliér ve Žďáru nad Sázavou, kde prezentovat v rámci Unique ciální sítě. A to jak ty virtu- Kde je uvidíte race pro kolekci, kterou bude dostupnější prostředky: so- zaměstnává několik švadlen, Fashion Weeku. Autorskou ální, internetové, tak i živé, jež ještě ovládají poctivé krejčovské řemeslo. příležitost setkat se osobně znivce svojí značky bude chtít sobota , hod., Rusko si každý módní přehlídku bere i jako jako jsou přehlídky. Nové pří- BEATA RAJSKÁ Letos budu prezentovat kolekci inspirovanou Ruskem, opulentní, ale já zákaznicemi, nechat je sáh- kterého se účastnil již vloni. představuje jako se svými stálými i novými oslovit i během týdne módy, Slovanský dům jeho kulturou. Vznikla v listopadu loňského roku, ale jsem se inspirovala sezony podzim zima a přilá- více ozývat soukromá klien- sobota , hod., nout si na modely aktuální Po prezentaci se mi začala LUKÁŠ MACHÁČEK chci ji ukázat i v téhle složité kat je do butiku. Tam objeví tela. Vznikly tak nové dlouhodobé spolupráce, které se roz- Slovanský dům době, kdy se na mnoho věcí ruskými mužiky nebo Rajskou, jak ji z médií neznají: pohlíží černobíle, ať už z té či plstěnými válenkami. jako návrhářku s daleko širším záběrem, než jsou jen spo- rád, říká návrhář, který vlo- úterý 9. 9., hod., víjí i nadále. A za to jsem moc ALFREDO VILLALBA oné strany, komentuje Rajská aktuální politickou situaci. Rusko si každý předsta- tvůrců Dreft Black Card. Své Prahy, na pozvánky lečenské šaty. ni zvítězil v soutěži mladých Rezidence primátora hl. m. Beata Rajská vuje jako opulentní a velké, česká módní návrhářka Z nové generace modely šije pouze v malých ale já jsem při výběru barevnosti materiálů brala ohled advacet. Svůj butik zatím dámské oblečení, v limitova- Lukáši Macháčkovi je pět- sériích, navrhuje především i na jeho zemitost, říká Beata Rajská. Ruské věže bášně, víjak netouží. Neberu svoji Jeho první autorská kolekce nemá, ale ani po něm bůhných sériích také pro muže. mužik anebo válenky, bezešvé tvorbu příliš umělecky, ale vznikla už v prvním ročníku střední průmyslové ško- zimní boty z ovčí plsti. Tmavší realisticky, prohlašuje. Patří k mladé generaci návrhářů, ly oděvní, ta letošní se podle odstíny šedé a černé, ale i typická sytě rudá, vypočítává kteří své zákazníky teprve něj bude snažit zajet do rozjetých kolejí spolu se česká návrhářka zdroje inspi- získávají a používají k tomu světo- vým tempem. A to tím, že představím kolekci na jaro léto 2015, která bude rozdělena do několika sekvencí, a to: Praha je pro nás everyday, trend, beachwear a evening, upřesňuje módní z hlediska mezinárodní návrhář, který se zároveň živí expanze strategicky i jako stylista. výhodným místem. Španěl s bezešvými šaty Jednak kvůli Jeho šaty jsou jako hudební videoklipy popových superhvězd: krátké, blyštivé, hýřící zeměpisné poloze, barvami a nákladné na výrobu. Za vší tou nevázanou hra- atmosféře. také ale kvůli vostí se ale schovávají stovky hodin krejčovské práce a ceny modelů jdou do desítek tisíc Diego Villalba eur. Španělský návrhář Diego španělský módní návrhář Villalba teď přijíždí do Prahy, aby v rámci Unique Fashion Weeku předvedl postmoderní show, kde je normální obout si k haute couture róbě tenisky. Kombinuje haute couture s teniskami, barokní výšivku s motorkářskými bundami to spojování vysokého s populárním připomíná hravost postmoderních umělců. Villalba s nimi cítí hodně silnou spřízněnost. Když pracuji na nové kolekci, usiluji hlav- pro styl, to neskutečné charisma na pódiu, způsob, jakým ně o jedno: spojit dohromady svět haute couture s módou narušoval pravidla Z malířů ulice, a tím vytvořit nový vizuální jazyk. Proto mě inspi- Málokdy se ví, že dělal taky je jeho vzorem Pablo Picasso. rují exotické a tribální motivy do keramiky. To propojování vysokých žánrů s nízkými a spolu s tím i populární hudba, rock-n-roll, pouliční umění a bláznivá kultura osmdefii. přesně odpovídá mojí filozosátých let, kdy byla postmoderna na vrcholu, říká desigcí, kterou uvidíme v rámci fa- Přehlídka Villalbových kreanér. Kdyby měl jmenovat jednoho umělce, za všechny by ban Forest. Chci dát pouliční shion weeku, se jmenuje Ur- řekl Michaela Jacksona. Fascinuje ho jeho hudba, smysl už se dnes ale nevztahuje módě luxusní šmrnc. Luxus to- NOV Á KREV Lukáš Macháček patří k mladé generaci, která zákazníky oslovuje kreativitou, ale i kvalitou. FOTO: MAREK MUSIL SROV NÁNÍ SE SVĚTEM Kreace španělského návrháře Villalby. FOTO: ARCHIV UFW lik ke konkrétnímu předmětu dřív nastříhají ploché kusy říká Villalba. Ženy tu mají silný smysl pro módu a přiroze- nebo kousku oblečení, spočívá spíš ve smyslovém pro- šaty, které tělu padnou jako ný tvořivý cit. Většinu našich látky. Výsledkem jsou bezešvé žitku. Luxus cítíte, vnímáte, rukavička, skoro nevnímáte, klientek sice tvoří Španělky, mluví k vám. že máte něco na sobě. za ta léta si k nám však našly cestu i ženy ze Spojených ku, které se říká muláž. Je to nělsku, kolekce se brzy budou států, Ruska, Číny, Mexika Villalba rád používá techni- Značka má dva butiky ve Špa- způsob, jakým se ve starověku vytvářely šaty látka se na pražském týdnu módy? ženy jsou oproti Španělkám prodávat i v Kataru. A účast a čím dál víc i z Česka. Zdejší obtočila kolem manekýnčiny Praha je pro nás z hlediska v oblékání odvázanější. Jedno ale mají společné. Umí na- figury, a až na ní se formovala, expanze strategicky výhodným místem jednak kvůli zejít perfektní rovnováhu mezi stříhala a upravovala. Byl to proces úplně opačný od toho, měpisné poloze, také ale kvůli ženskou křehkostí a silou, jakým se šije dnes, kdy se nej- atmosféře, která tu vládne, která z nich dělá osobnost.

19 oficiální automobil hlavní partner hlavní mediální partner mediální partneři pořadatelé: Unique one s. r. o., BB media consulting s. r. o., Petra Nemcova Brand Enterprises oficiální dodavatelé: hotel Boscolo Prague, Martini, Perrier, T Servis, Stones catering Unique Fashion week proběhne pod záštitou 1. náměstka primátora hlavního města Prahy Jiřího Vávry. partneři 4 PR a mediální kampaň Harper s Bazaar, módní časopis s nejdelší tradicí na světě, je hlavním mediálním partnerem projektu. Ve spolupráci s vydavatelstvím Bauer Media vznikla speciální příloha časopisu Harper s Bazaar, která se na 36 stranách věnovala Unique Fashion Weeku a stala se důležitým průvodcem celým týdnem módy. Příloha vyšla v nákladu kusů a byla distribuována jako příloha zářijového vydání v celé České republice. Speciální příloha Hospodářských novin věnovaná Unique Fashion Weeku vyšla 9. září a informovala nejen o programu, ale přinesla také ekonomický a obchodní pohled na módní průmysl. O Fashion Weeku v Praze informovalo mnoho zahraničních a domácích médií. Prostřednictvím agentury CzechTourism byly distribuovány informace o projektu do všech 22 zahraničních zastoupení po celém světě. Tisková zpráva o projektu byla přeložena do 9 světových jazyků. V Česku vyšlo nespočet PR článků v módních, ekonomických, společenských a lifestylových časopisech, o projektu informovala hlavní zpravodajství. PR: Harper s Bazaar, Elle, Dolce Vita, Esquire, Marianne, Top Fashion Magazín, Cosmopolitan, One, In Style, Top Class, Víkend, Týden, Sedmička, Story, Glanc, Blesk pro ženy, Statuss, D magazín, OK magazín, Pařížská, Forbes, Proč Ne?!, City Life, Esprit, Hospodářské noviny, Mladá Fronta Dnes, Lidové Noviny, Právo, Blesk, Aha!, Hospodářské noviny, prozeny.cz, super.cz, Blesk.cz, ihned.cz, idnes.cz, iglanc.cz, bleskprozeny.cz, iluxurylife.cz, tyden.cz, denik.cz, novinky.cz, everydaymagazin.cz, dailystyle.cz, zena-in.cz, dmagazine.cz, joyonline.cz, Invogue.cz, Iconiq.cz, primastyle.cz, parizskastreet.cz,tv NOVA, Fashion TV, TV Prima VIP zprávy, Česká televize, Top Fashion Magazin, Slovenská TA 3, dailymail.com. Mediální kampaň: 91 ks CLV 15 ks billboardů 120 reklamních rozhlasových spotů na rádiu Expres 200 televizních spotů na FTV ks letáků distribuovaných v místě konání. Součástí mediální kampaně jsou oficiální webové stránky uniquefashionweek.com a facebookový profil Unique Fashion Week, či instagram praguefashionweek. o ciální automobil foto: Marek Musil hlavní partner hlavní mediální partner partne i mediální partne i po adatelé: Unique one s. r. o., BB media consulting s. r. o., Petra Nemcova Brand Enterprises o ciální dodavatelé: hotel Boscolo Prague, Martini, Perrier, T Servis, Stones catering Unique Fashion week prob hne pod záštitou 1. nám stka primátora hlavního m sta Prahy Ji ího Vávry zá í foto: Marek Musil září 2014

20 5 Mediální partneři Harper s Bazaar Hospodářské Noviny Proč Ne?! Dolce Vita Esquire Blesk Blesk.cz Top Fashion FTV Czech & Slovak Expresradio prozeny.cz Lightmill

MBPFW2014 Závěrečná zpráva

MBPFW2014 Závěrečná zpráva MBPFW2014 Závěrečná zpráva 3. 7. 9. 2 0 1 4 Právnická fakulta Praha Pařížská ulice mbpfw.com facebook.com/mbpfw xxx xxx Móda je velmi důležitým nástrojem při pátrání po vlastní identitě. Oblečení, účes,

Více

Projekt OP VK Aktivní výukou ke kvalitě vzdělávání, reg. č.: CZ.1.07/1.1.32/02.0054 EVALUAČNÍ STUDIE

Projekt OP VK Aktivní výukou ke kvalitě vzdělávání, reg. č.: CZ.1.07/1.1.32/02.0054 EVALUAČNÍ STUDIE EVALUAČNÍ STUDIE Projektu OP VK Aktivní výukou ke kvalitě vzdělávání KA 02 Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.32/02.0054 Autorky: PaedDr. Marta Malcová, ředitelka SOŠ a SOU a manažerka projektu Ing.

Více

VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S. R. O BAKALÁŘSKÁ PRÁCE

VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S. R. O BAKALÁŘSKÁ PRÁCE VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S. R. O BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Fenomén díky reklamě Aneta Ďurišová 2014 Fenomén díky reklamě Bakalářská práce Aneta Ďurišová Vysoká škola hotelová v Praze 8, spol. s. r.

Více

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA 12 16 09 2012

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA 12 16 09 2012 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA 12 16 09 2012 NEJVĚTŠÍ MÓDNÍ UDÁLOST V ČR 12 500 návštěvníků fashion stanu Prague Fashion Weekend se konal ve dnech 12. 16. 9. 2012 na Hradčanském náměstí a dalších místech Prahy. Fashion

Více

LIFE MAGAZINE. N o 3

LIFE MAGAZINE. N o 3 LIFE MAGAZINE N o 3 Rozhovor Liběna Rochová Česká naděje Miro Sabó Metropole Módy Tváře oděvů Módni ikony Ženy, jimž móda ležela u nohou Gurmán Umění vzbudit touhu osobnost módy Hana Podolská EDITORIAL

Více

FÓRUM. Trendy hotelového designu. Charitativní akce hotelů PRO SI N EC 2013 Z P R AVO DA J A S O C I AC E H OT E L Ů A R E S TA U R AC Í Č R

FÓRUM. Trendy hotelového designu. Charitativní akce hotelů PRO SI N EC 2013 Z P R AVO DA J A S O C I AC E H OT E L Ů A R E S TA U R AC Í Č R OB1213_AHRzpravodaj:Sestava 1 15.12.2013 21:40 Stránka 1 FÓRUM PRO SI N EC 2013 Z P R AVO DA J A S O C I AC E H OT E L Ů A R E S TA U R AC Í Č R Trendy hotelového designu Charitativní akce hotelů Výroční

Více

Pavel Jevula návrhář s titulem

Pavel Jevula návrhář s titulem číslo 2 ročník 1 srpen 2005 Podzimní inspirace Jak dobře vybavit šatník Pavel Jevula návrhář s titulem Klobouky jak je neznáte Uvnitř čísla 2 soutěže o ceny. Vyhrajte lístek na módní SHOW nebo film Kill

Více

10/2014. mč Praha 7. Volby do zastupitelstev obcí. 8 let péče o Prahu Nové Ortenovo náměstí Představujeme: vychytávky

10/2014. mč Praha 7. Volby do zastupitelstev obcí. 8 let péče o Prahu Nové Ortenovo náměstí Představujeme: vychytávky 10/2014 Časopis o životě na Sedmičce Zdarma, vydává mč Praha 7 Volby do zastupitelstev obcí 8 let péče o Prahu Nové Ortenovo náměstí Představujeme: vychytávky inzerce inzerce_178x131_zari_v4.indd 1 12.9.2014

Více

news jaro-léto 2015 14/15 KADEŘNICE LENKA WALDEROVÁ OSLNILA NA PRESTIŽNÍ SOUTĚŽI V MONAKU. Distilled Collection přináší čisté a něžné účesy.

news jaro-léto 2015 14/15 KADEŘNICE LENKA WALDEROVÁ OSLNILA NA PRESTIŽNÍ SOUTĚŽI V MONAKU. Distilled Collection přináší čisté a něžné účesy. jaro 2015 14/15 Blesková barevná změna, kterou budete milovat! ELEMENTS CARE Využívá sílu amazonských pralesů. Bez parabenů. TEKUTÉ VLASY JSOU ZPĚT! Molekulární vlasová výplň pro posílení jemných vlasů.

Více

str. 14 15 Mezi ženami vidím hodné obdivu nejen podnikatelky a manažerky str. 6, 7, 8 Sama sebe považuji pouze za sezonního workoholika

str. 14 15 Mezi ženami vidím hodné obdivu nejen podnikatelky a manažerky str. 6, 7, 8 Sama sebe považuji pouze za sezonního workoholika srpen 2007 Žena, která se neztratí POJISTKA NA NEVIDITELNOST Markéta Bartíková Koketně bych na tebe mohla zamrkat a nalít víno Koketně bych si mohla povytáhnout sukni a rozepnout blůzu Koketně bych ti

Více

STÁHNĚTE SI ČASOPIS NA WWW.NEZISKOVKY.CZ / ODEBÍREJTE EMAILEM / INFORMUJTE O SOBĚ NEZISKOVKY JSOU TAKÉ ZNAČKY ANEB REBRANDING NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ

STÁHNĚTE SI ČASOPIS NA WWW.NEZISKOVKY.CZ / ODEBÍREJTE EMAILEM / INFORMUJTE O SOBĚ NEZISKOVKY JSOU TAKÉ ZNAČKY ANEB REBRANDING NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ INFORMACE PRO VÁS VI. ROČNÍK INFORMACE O VÁS 11 LISTOPAD 2014 STÁHNĚTE SI ČASOPIS NA WWW.NEZISKOVKY.CZ / ODEBÍREJTE EMAILEM / INFORMUJTE O SOBĚ EDITORIAL Je značka jenom logo? Jak se hledá její podstata?

Více

móda obuv doplňky trendy business retail

móda obuv doplňky trendy business retail móda obuv doplňky trendy business retail ZÁŘÍ/ŘÍJEN 2014 www.textil-obuv.cz Editorial Svět textilu & obuvi ÚVODNÍ SLOVO Vážení čtenáři, po dvou měsících se Vám opět dostává do rukou další vydání odborného

Více

Nepalová. Jiřina. Mlha jak listopad Eva Brixi

Nepalová. Jiřina. Mlha jak listopad Eva Brixi listopad 2013/11 Vychází jako příloha časopisu Prosperita Žena, která se neztratí Jiřina Nepalová Jsme zahlceni nápady a výzvami str. 1, 10 11 rozhovor měsíce s Jiřinou Nepalovou, zakladatelkou a ředitelkou

Více

SPIKESASIA 09. www.idirekt.cz OZVĚNY KONFERENCE UVNITŘ PŘÍLOHA. NOVÝ server pro direct a digital marketing. Robert Haas, Symbio

SPIKESASIA 09. www.idirekt.cz OZVĚNY KONFERENCE UVNITŘ PŘÍLOHA. NOVÝ server pro direct a digital marketing. Robert Haas, Symbio ČASOPIS PRO DIRECT MARKETING NEPRODEJNÝ VÝTISK ŘÍJEN 2009 ČÍSLO 8 Robert Haas, Symbio UVNITŘ PŘÍLOHA Rory Sutherland, Ogilvy Milan Rumler, Ahold SPIKESASIA 09 McCann Erickson pro GMP Ogilvy & Mather pro

Více

Den s... Karlem Havlíčkem. Rozhovor s Miss České republiky Gabrielou Kratochvílovou. Fotbalový turnaj o pohár VŠFS Pod záštitou Antonína Panenky

Den s... Karlem Havlíčkem. Rozhovor s Miss České republiky Gabrielou Kratochvílovou. Fotbalový turnaj o pohár VŠFS Pod záštitou Antonína Panenky XADONIA OBČASNÍK STUDENTŮ, PEDAGOGŮ A PŘÍZNIVCŮ VYSOKÉ ŠKOLY FINANČNÍ A SPRÁVNÍ 01 2013 Den s... Karlem Havlíčkem Pracovní den s děkanem FES Strana 04 Rozhovor s Miss České republiky Gabrielou Kratochvílovou

Více

03 Říjen 2010 Česky www.bbcentrum.cz BUDOVA FILADELFIE. obchodní pasáž otevřena

03 Říjen 2010 Česky www.bbcentrum.cz BUDOVA FILADELFIE. obchodní pasáž otevřena 03 Říjen 2010 Česky www.bbcentrum.cz BUDOVA FILADELFIE obchodní pasáž otevřena obsah Rezidenční park Baarova Privátní bytový areál vznikne na Praze 4 STAVBA ZAHÁJENA Uzavřený komplex domů Rezidenční park

Více

Hlachová Být spolehlivým partnerem str. 1, 10 11. Bronislava. Triola opět získala CZECH MADE. O ničem

Hlachová Být spolehlivým partnerem str. 1, 10 11. Bronislava. Triola opět získala CZECH MADE. O ničem l i s t o p a d 2 0 1 0 / 1 1 V y c h á z í j a k o p ř í l o h a č a s o p i s u P r o s p e r i t a Ž e n a, k t e r á s e n e z t r a t í O ničem Eva Brixi Jak preclík na talíři Jak báseň na stole Všechny

Více

zpravodaj Centrem Brna zněla během léta živá hudba díky radničnímu projektu Music point městská část osobnost měsíce Soutěž Face&Charm na straně 12

zpravodaj Centrem Brna zněla během léta živá hudba díky radničnímu projektu Music point městská část osobnost měsíce Soutěž Face&Charm na straně 12 Zpravodaj městské části Brno-střed Číslo 9 Září 2011 Ročník XX městská část zpravodaj osobnost měsíce Soutěž Face&Charm na straně 12 Centrem Brna zněla během léta živá hudba díky radničnímu projektu Music

Více

LADY N. Ostrovy velkých divů. Moře úsměvů Chantal Poullain. Nový koncept osobního bankovnictví. Časopis Dámského investičního klubu České spořitelny

LADY N. Ostrovy velkých divů. Moře úsměvů Chantal Poullain. Nový koncept osobního bankovnictví. Časopis Dámského investičního klubu České spořitelny LADY N Časopis Dámského investičního klubu České spořitelny ZIMA 2014 Moře úsměvů Chantal Poullain Nový koncept osobního bankovnictví Ostrovy velkých divů Freerider Nové Audi A6 Avant s nejnovější quattro

Více

Duchanová. Erika. Jak vstávám. Štěstí se nehledá, přijde samo str. 1, 10 12

Duchanová. Erika. Jak vstávám. Štěstí se nehledá, přijde samo str. 1, 10 12 b ř e z e n 2 0 1 1 / 3 V y c h á z í j a k o p ř í l o h a č a s o p i s u P r o s p e r i t a Ž e n a, k t e r á s e n e z t r a t í Erika Duchanová Štěstí se nehledá, přijde samo str. 1, 10 12 rozhovor

Více

LADY GAGA. Vzrušující, inovativní, smyslná... Magazín O 2 areny. Sting Žihadlo, které vás zasáhne. Cirque du Soleil Senzace jménem Saltimbanco

LADY GAGA. Vzrušující, inovativní, smyslná... Magazín O 2 areny. Sting Žihadlo, které vás zasáhne. Cirque du Soleil Senzace jménem Saltimbanco y sport zajímavosti programy informace Magazín O 2 areny Podzim 2010 Zdarma LADY GAGA Vzrušující, inovativní, smyslná... Sting Žihadlo, které vás zasáhne NHL opět zahájí na českém ledě Cirque du Soleil

Více

Marketingové komunikace Centra současného umění DOX. Bc. Žaneta Vávrová

Marketingové komunikace Centra současného umění DOX. Bc. Žaneta Vávrová Marketingové komunikace Centra současného umění DOX Bc. Žaneta Vávrová Diplomová práce 2010 ***nascannované zadání s. 1*** ***nascannované zadání s. 2*** ABSTRAKT V předkládané diplomové práci analyzuji

Více

fashion lucie robinson peter kaiser více než rozmar trends 2010/11 jak se ševci stali tanečními mistry tajemství plesové sezóny autumn / winter

fashion lucie robinson peter kaiser více než rozmar trends 2010/11 jak se ševci stali tanečními mistry tajemství plesové sezóny autumn / winter 08 10 fashion trends autumn / winter 2010/11 lucie robinson odraz se a skoč peter kaiser více než rozmar jak se ševci stali tanečními mistry tajemství plesové sezóny podzim zima 2010/11 ctíme módní trendy,

Více

Ficlová. Dana. V rybářské síti. ALBION HOTEL s lidmi omládl str. 1, 10 11. rozhovor měsíce s Ing. Danou Ficlovou, generální ředitelkou ALBION HOTELu

Ficlová. Dana. V rybářské síti. ALBION HOTEL s lidmi omládl str. 1, 10 11. rozhovor měsíce s Ing. Danou Ficlovou, generální ředitelkou ALBION HOTELu č e r v e n 2 0 1 0 / 6 V y c h á z í j a k o p ř í l o h a č a s o p i s u P r o s p e r i t a Ž e n a, k t e r á s e n e z t r a t í V rybářské síti Markéta Bartíková Do rybářské sítě chytili jsme tolik

Více

Jak uspět na veletrhu

Jak uspět na veletrhu čtvrtek, 16. května 2013 Jak uspět na veletrhu Veletrh je ideální komunikační nástroj, pokud jej firmy dokážou efektivně Využít VeleTRHy Byznys dělá člověk s člověkem Působí na emoce Upevňují konkurenční

Více

KIRSTEN DUNST. Nejkrásne jší profese. na sve te KIRSTEN DUNST L ORÉAL PROFESSIONNEL PRO

KIRSTEN DUNST. Nejkrásne jší profese. na sve te KIRSTEN DUNST L ORÉAL PROFESSIONNEL PRO BŘEZEN 2014 EDITORIÁL PROFESSIONNEL INSPIRACE PROFESSIONNEL Kirsten Dunst bude tváří tří klíčových kampaní v roce 2014, které se objeví exkluzivně v salonech L Oréal Professionnel: Wild Stylers od Tecni.ART

Více

5 l 08. Catering Důležitá a nedílná součást každé akce. V červnu žijeme rolničkami Říká v rozhovoru Ing. Jana Křížová

5 l 08. Catering Důležitá a nedílná součást každé akce. V červnu žijeme rolničkami Říká v rozhovoru Ing. Jana Křížová 5 l 08 kaštanové číslo Aktuality hlavní téma rozhovory, reportáže catering Lokace, umělci marketing incentiva odborný dvouměsíčník o event marketingu a sales promotion Catering Důležitá a nedílná součást

Více

KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2010

KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2010 KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2010 OBSAH 1. Poslání organizace 2. Základní informace 2.1. Řídící orgány společnosti

Více

Předvánoční Vídeň žije punčem, řemesly a hudbou. Zážitky Ať žije karneval! Carving když hůlky můžete nechat doma

Předvánoční Vídeň žije punčem, řemesly a hudbou. Zážitky Ať žije karneval! Carving když hůlky můžete nechat doma U n i e p r o r o z h o d č í a m e d i a č n í ř í z e n í Č R 03 07 Carving když hůlky můžete nechat doma Předseda Ústavu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Pecina říká: Chceme chránit spotřebitele,

Více

Nová expozice Ústeckého kraje získala druhé místo

Nová expozice Ústeckého kraje získala druhé místo TLGRAFICKY Na ios aplikaci pracujeme, máme první náhledy a funkční ukázky - podepsali jsme smlouvu s UPC na vlastní kanál v kabelové síti, kde budeme mít v každé hodině 30 minut pro nás včetně reklamního

Více