KULTURNÍ PŘEHLED ÚNOR

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "KULTURNÍ PŘEHLED ÚNOR 2015. www.kulturakoprivnice.cz"

Transkript

1 KULTURNÍ PŘEHLED ÚNOR 2015

2 AKTUALITY Z KULTURNÍHO DOMU KOPŘIVNICE ONLINE PRODEJ VSTUPENEK 1. prosince spustil Kulturní dům Kopřivnice online prodej vstupenek. Vstupenky na kulturní akce i do kina si nyní můžete pohodlně zakoupit z domova, zaplatit platební kartou či online převodem a potom se již dostavit s vytištěnou vstupenkou přímo na program. Odkaz na online prodej naleznete vždy u konkrétní akce kulturního domu nebo kina. Interaktivní portál vás jednoduše provede výběrem míst i platbou. Po zdárném ukončení platby vám budou zaslány dva e- maily první o provedené platbě, druhý se samotnými vstupenkami. ONLINE PRODEJ nebude realizován pouze u akcí jako Obecní ples, Muzikantský ples, Seniorské odpoledne, Taneční soutěž Tatra, vybrané koncerty apod., u kterých prodej probíhá od konkrétního termínu a hodiny a je nutné si vstupenku zakoupit přímo v informačním centru. DÁRKOVÉ POUKAZY Od středy 3. prosince je možné v Informačním centru Kopřivnice zakoupit také dárkové poukazy vouchery na některý z programů pořádaných Kulturním domem Kopřivnice. Svým blízkým tak můžete zakoupit dárek v podobě poukazu na koncerty, divadla, plesy či přímé přenosy v kině (opera, balet, výstavy). Při koupi vstupenky na konkrétní akci na pokladně kulturního domu sdělte obsluze, že máte zájem o dárkový poukaz, a ta vám jej vystaví. V případě, že již máte zakoupenu klasickou vstupenku a chcete ji věnovat jako dárek, nezoufejte! Vouchery lze vyměnit i za již zakoupené vstupenky.

3 Úterý 3. února hodin NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ ZÁJEZD DO MALÉHO PROSTORU VELKÉHO DIVADLA Simon Stephens, Mark Haddon Podivný případ se psem Jen pro přihlášené účastníky. Čas a místo odjezdu budou účastníkům sděleny individuálně. Sobota 7. února 2015 od hodin Velký sál KDK ROCK N ROLLOVÝ VEČER První ročník rock n rollového večera! K tanci a poslechu zahraje kapela Cajon Band, která vznikla v Ostravě před 5 lety jako alternace kapely Šajtar. Je zaměřená hlavně na plesovou produkci. Hraje coverovou muziku od 60. let po současnost, místo cimbálu je doplněná o klávesy nebo klarinet, saxofon Druhou kapelou je Neo Chess Sunny Rock and Roll Band. V jejich podání se můžete těšit na svěží rokenrol od Elvise přes Beatles, Rolling Stones, Toma Pettyho až k filmovým melodiím, např. z filmu Pulp Fiction. Chybět nebude ani doprovodný program, o který se postarají tanečnice ze ZUŠ Zdeňka Buriana a tanečně akrobatická skupina STYX z Ostravy. Vstupné: 150 Kč. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice. MOŽNOST ZAKOUPIT JAKO DÁRKOVÝ POUKAZ.

4 Pondělí 9. února 2015 od hodin Velký sál KDK ONDŘEJ HAVELKA A JEHO MELODY MAKERS Ondřej Havelka a jeho Melody Makers se zabývají autentickou interpretací populární hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým. Pestrý repertoár zahrnuje atraktivní skladby širokého žánrového spektra, sweet and hot, od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových big-bandů. Stylizace koncertní show sleduje ve všech detailech typické dobové způsoby, počínaje kostýmy a účesy interpretů a celkovou režií představení konče. Vitální jazzový výraz interpretů je umocňován smyslem pro show, nadhledem a humorem. Strhující hra orchestru je korunována výkony sólistů, především pak uměleckého ředitele bandu zpěváka, spíkra a tanečníka Ondřeje Havelky. Použití autentických hudebních nástrojů, pietní přístup k rekonstrukci autentických aranžmá a systematické studium a osvojování si dobových interpretačních technik přinášejí nečekané, okouzlující výsledky v podobě autentického zvuku, který známe z dobových nahrávek či filmů. Vstupné: 450 Kč. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice. MOŽNOST ZAKOUPIT JAKO DÁRKOVÝ POUKAZ.

5 Sobota 14. února hodin Kinosál KDK PŘÍMÝ PŘENOS METROPOLITNÍ OPERA P. I. Čajkovskij JOLANTA B. Bartók MODROVOUSŮV HRAD Umělecký ředitel varšavské Polské národní opery Mariusz Treliński bude v Metropolitní opeře debutovat dvojprogramem složeným ze dvou méně známých jednoaktovek: Čajkovského romantické pohádky Jolanta, která vypráví o psychologickém probuzení slepé princezny a Bartókova drásavého Modrovousova hradu, v němž musí novomanželka Juditha odemknout sedm zamčených dveří, aby poznala nejtemnější tajemství svého manžela. Obě díla, která vznikla v koprodukci s Teatr Wielki Polské národní opery, bude řídit Valerij Gergiev. V titulní roli Jolanty vystoupí Anna Netrebko spolu s Piotrem Beczalou a Alexejem Markovem v rolích Vaudémonta a Roberta, kteří oba usilují o její lásku. Nadja Michael ztvární Judithu v Modrovousově hradu a jejím tajemně děsivým novomanželem bude Michail Petrenko. Vstupné: 300 Kč. Při SOUČASNÉ koupi 6 a více vstupenek na jeden a více přenosů cena 250 Kč. MOŽNOST ZAKOUPIT JAKO DÁRKOVÝ POUKAZ. Sobota 14. února neděle 15. února 2015 Foyer a kinosál KDK FILMOGRAFIE KINOKO Výstava filmových projektorů Pravěk kinematografie Workshopy: Traumatrop, Camera Obscura, atd. Humorný program o vývoji filmu. Vyvrcholení plackování v kině. Burza plakátů a spousta dalších věcí. Více informací o akci v sekci kino a na webových stránkách kino.kulturakoprivnice.cz.

6 Čtvrtek 19. února hodin Velký sál KDK Martin McDonagh KRÁSKA Z LEENANE Hraje Divadlo J. K. Tyla v Plzni. DIVADLO V RÁMCI DIVADELNÍHO PŘEDPLATNÉHO V zapadlém venkovském obydlí žijí ve velmi napjatém vztahu matka se stárnoucí dcerou. Drobné vzájemné podrazy, záludnosti i snahy o porozumění pramení ze strachu ze samoty. Proto když do jejich života vstoupí muž, souboj o osobní štěstí se změní v nepokrytou válku. Vstupné: I. sektor 300 Kč, II. sektor 250 Kč. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice. MOŽNOST ZAKOUPIT JAKO DÁRKOVÝ POUKAZ. Sobota 21. února hodin Velký sál KDK RODIČOVSKÝ BÁL Pořádá ZŠ E. Zátopka ve spolupráci s KH Kopřivnice. Hudba: Sága, DJ Tygr, Kašek Vopelec a Kavid Drompolc. Vstupné: 200 Kč. Předprodej vstupenek v ZŠ E. Zátopka od úterý 27. ledna Doprodej týden před akcí v IC Kopřivnice.

7 Pondělí 23. února hodin Kinosál KDK BALET V KINĚ Sergej Prokofjev ROMEO A JULIE Záznam baletu z Londýna Royal opera House The Royal Ballet Kenneth MacMillan vytvořil současnou interpretaci Prokofjevovy klasické partitury. Jeho verze baletu zdůrazňuje citovou a psychologickou stránku příběhu. Romeo a Julie obsahuje tři vášnivá pas de deux, první setkání milenců, slavnou balkonovou scénu a závěrečnou tragédii, končící jejich smrtí. Příběh milenců se odehrává v kontrastu půvabů Verony v 16. století: živé dění na tržišti naruší zuřivý souboj, velkolepý ples se odehrává v elegantním paláci. Balet je centrem repertoáru souboru, dosud dosáhl více než 400 repríz a je uváděn na četných světových turné. Romeo a Julie se setkají na plese a okamžitě se do sebe vášnivě zamilují. Avšak jejich rodiny jsou znepřáteleny, dělí je prudký svár. Dokáží milenci společně odolat vzájemné zášti a odporu? Vstupné: 300 Kč v den konání baletu, 250 Kč v předprodeji. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice. MOŽNOST ZAKOUPIT JAKO DÁRKOVÝ POUKAZ.

8 Čtvrtek 26. února hodin Velký sál KDK LUCIE BÍLÁ A PETR MALÁSEK Recitál několikanásobné Zlaté slavice Lucie Bílé míří 26. února 2015 do Kopřivnice. Těšit se můžete na jedinečnou atmosféru zcela nového projektu Recitál, který zpěvačka společně se svým dlouholetým kamarádem a klavíristou Petrem Maláskem připravila, a ke kterému natočila zbrusu nové CD se stejným názvem. Vstupné: I. sektor 890 Kč, II. sektor 790 Kč, III. sektor 590 Kč. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice. MOŽNOST ZAKOUPIT JAKO DÁRKOVÝ POUKAZ. Sobota 28. února hodin Velký sál KDK MAŠKARNÍ PLES K tanci a poslechu hraje kapela YPSILON. Večerem provází moderátor René Kuboš. V programu vystoupí taneční skupina Bad Boys, Farridah, Las Isidras a další. Těšte se na zábavný program a bohaté občerstvení. Pořádá prodejna Elixír a seskupení Shahrazad. Vstupné: 130 Kč. Předprodej vstupenek v prodejně Elixír (vedle Alberta) a v IC Kopřivnice.

9 PŘIPRAVUJEME NA BŘEZEN 2015 Neděle 1. března hodin Kinosál KDK NEDĚLNÍ POHÁDKA V KINOSÁLE Divadlo dětského diváka Červená sukýnka, červená karkulka Spojení dvou pohádek O červené Karkulce a O poslušných kůzlátkách. Děti budou účinkovat v několika rolích. Délka představení: 50 minut Vstupné: 50 Kč. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice.

10 Čtvrtek 5. března hodin Kinosál KDK NOVINKA SEZÓNY EXHIBITIONS ON SCREEN VÝSTAVY NA PLÁTNECH KIN Rembrandt z Národní galerie v Londýně a Rijksmusea v Amsterdamu Každá výstava věnovaná Rembrandtovi je netrpělivě očekávaná, avšak velké expozice o pozdním díle Rembrandta, kterou Amsterdam pořádá společně s Národní galerií v Londýně, je událost jako žádná jiná. Poprvé v moderní historii se tak do Amsterdamu vrací některé z nejslavnějších Rembrandtových obrazů z evropských a amerických sbírek. Největší holandská výstava roku 2015 a pozdní tvorba velkého mistra, která výrazně překračuje umělecké hranice své doby! Výstava se zaměřuje na tvorbu posledních let Rembrandtova života, které se pokládají za jeho nejlepší roky. Mistrovská díla z tohoto období zrcadlí podobu Rembrandta jako člověka i jako umělce. Tento film zkoumá každé z klíčových děl výstavy, prostřednictvím příspěvků speciálně pozvaných hostů, včetně kurátorů a historiků umění. Pro mnoho lidí je Rembrandt největším umělcem, který kdy žil, a tento film se snaží prozkoumat pravdu o člověku, který je opředen legendou. Vstupné: 250 Kč. Při SOUČASNÉ koupi 6 a více vstupenek na jeden a více přenosů cena 200 Kč. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice. MOŽNOST ZAKOUPIT JAKO DÁRKOVÝ POUKAZ.

11 Sobota 7. března 2015 od hodin Všechny prostory KDK MUZIKANTSKÝ PLES HRAJÍ: Ukulele Troublemakers zábavná show světových hitů v energickém podání hráčů na ukulele; Rockoví lišáci dynamické rockové hity a balady; Cimball hellband spojení tradiční cimbálovky s moderním repertoárem a netradičními nástroji; Caribe temperamentní kubánská a latinsko-americká hudba. Vystoupení stylově doplní atmosféru a spolu s tanečnicí salsy zároveň hosty aktivně zapojí do tance; Hot Club Fren frenštátská kapela, která baví své posluchače gipsy swingovou muzikou; Sunar hity v podání kopřivnické kapely; Expedice Apalucha kapela, u které se můžete těšit na pestrou škálu stylů (blues, rock, folk, funky); DJ Stoupa diskotéka se známým DJ; Karaoke, DJ Dee Sváček možnost vyzkoušet si, jaký je pocit zpívat živě před lidmi a sklízet aplaus přihlížejícího publika. Koktejlový bar, výběr vín, teplá a studená kuchyně, focení hostů, doprovodný program, tombola. Vstupné: 250 Kč. Maximální počet vstupenek na osobu je 6 ks! Předprodej vstupenek od středy 18. února 2015 od hodin v IC Kopřivnice.

12 Sobota 14. března hodin Kinosál KDK PŘÍMÝ PŘENOS METROPOLITNÍ OPERA Gioacchino Rossini JEZERNÍ PANÍ Joyce DiDonato a Juan Diego Flórez zazáří v belcantovém skvostu Jezerní paní, který bude mít v příští sezóně svou metropolitní premiéru. Joyce DiDonato vystoupí v titulní roli Eleny, dívky, o níž usilují hned dva nápadníci, a Juan Diego Flórez ve svém již pátém vystoupení v sérii přenosů Live in HD ztvární další belcantovou roli Giacoma, shovívavého krále Skotska. Inscenace je metropolitním debutem skotského režiséra Paula Currana a vznikla v koprodukci se Santa Fe Opera, kde měla premiéru již v roce Orchestr Metropolitní opery bude řídit Michele Mariotti a na jevišti stanou Daniela Barcellona v kalhotkové roli Malcolma, John Osborn jako Rodrigo a Oren Gradus v roli Douglase. Vstupné: 300 Kč. Při SOUČASNÉ koupi 6 a více vstupenek na jeden a více přenosů cena 250 Kč. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice. MOŽNOST ZAKOUPIT JAKO DÁRKOVÝ POUKAZ.

13 Úterý 17. března 2015 Kinosál KDK PŘÍMÝ PŘENOS BALET P. I. Čajkovskij LABUTÍ JEZERO Přímý přenos baletu z Londýna Royal opera House The Royal Ballet Labutí jezero, určitě nejslavnější z romantických baletů, je podmanivý příběh o krasavici proměněné v labuť, dojemný hold moci lásky. Labutí jezero je dokonalou symbiózou choreografie a hudby, a přestože se Čajkovskij sám jeho jednoznačného úspěchu nedočkal, platí dnes jeho první baletní partitura za synonymum baletu jako takového, inspirovala generace tanečníků a pronikla do všech kultur. Pro Královský balet znamenalo Labutí jezero, už od jeho nejranějších počátků, jedno z kmenových děl. Anthony Dowell se při současné produkci vrátil k autentické verzi vytvořené velkým Mariem Petipou a Lvem Ivanovem roku 1895 pro Mariinské divadlo. Scéna Yolandy Sonnabend, inspirovaná podobou ruského carského dvora z doby vzniku díla, je vytvořena s historickou přesností a uplatněním fantazie. Vstupné: 300 Kč v den konání baletu, 250 Kč v předprodeji. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice. MOŽNOST ZAKOUPIT JAKO DÁRKOVÝ POUKAZ.

14 Čtvrtek 19. března hodin Velký sál KDK Josef Stelibský, Antonín Procházka HLEDÁM DĚVČE NA BOOGIE WOOGIE Hraje Slezské divadlo Opava. DIVADLO V RÁMCI DIVADELNÍHO PŘEDPLATNÉHO Operetu autor napsal ve stylu hudebních komedií 30. let minulého století. Poprvé byla uvedena v roce 1946 pod názvem U Veselého kamzíka. Život Josefa Stelibského ale nebyl zdaleka tak idylický jako jeho melodie. Po politických změnách v roce 1948 emigroval, nejprve do Mnichova, kde pracoval v rádiu Svobodná Evropa, a následně do USA. Zde se však potýkal s nepřekonatelnou bariérou neznámého jazyka a s vážnými zdravotními potížemi. Navršené problémy jej dovedly až k sebevraždě. Zemřel v Hollywoodu 28. dubna Pozapomenuté operety U Veselého kamzíka se později ujal plzeňský dramatik, herec a režisér Antonín Procházka. Text zkrátil, odstranil naivitu, některé melodie nahradil jinými a změnil i název díla. Přestože zůstala zachována základní dějová linka a typický sentiment 30. let, přibyl nespočet komediálních situací a gagů. Autorovi nového libreta se podařilo z málo hrané operety udělat trhák. Hudební komedii Hledám děvče na boogie woogie v premiéře uvedlo plzeňské Divadlo J. K. Tyla v prosinci 1996 v Procházkově režii. Vstupné: I. sektor 300 Kč, II. sektor 250 Kč. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice. Kapacita sálu kvůli přítomnosti orchestru omezena! MOŽNOST ZAKOUPIT JAKO DÁRKOVÝ POUKAZ. Sobota 21. března hodin Velký sál KDK DĚTSKÝ MAŠKARNÍ KARNEVAL Akce pro děti plná masek, tancování, her, soutěží a veselých písniček. Chybět nebude doprovodný program, omalovánkový koutek a další. Vstupné: 40 Kč. Děti do 2 let zdarma. Předprodej vstupenek od 11. března 2015 v IC Kopřivnice.

15 BAR 603 Od září 2014 provozuje Kulturní dům Kopřivnice opravený prostor Baru 603, který slouží jako kavárna a občerstvení během promítání kina a kulturních akcí. Umístění: Foyer kina v kulturním domě v 1. patře nad vstupem do Technického muzea Tatra Otevírací doba: Pondělí Úterý Středa ZAVŘENO Čtvrtek a pátek Sobota a neděle Dále je otevřeno vždy během konání kulturní akce po celou dobu akce.

16 Připravujeme vysoce kvalitní kávu 100 % Arabiku Etiopii Sidamo. Etiopie patří k největším producentům a vývozcům kávy na světě. Káva je zpracovávána suchou i mokrou metodou. Nejznámějšími lokalitami, kde se etiopská káva pěstuje, jsou Harrar na východě, Jimma západně od Adis Abeby a především pak oblast Sidamo nedaleko hranic s Keňou. Právě tady sklízejí pěstitelé nejžádanější etiopské kávy kávy se jménem Etiopie Sidamo. Lehká a jemná chuť, mírně kořeněná s čokoládovou plností, ve které se mísí oříšky s mnoha ovocnými tóny v čele s černým rybízem. Znamenité ovocné aroma, ve kterém převládá jasmín a tóny sladkých plodů, měnící se v kořeněné květinové aroma s nádechem vinné révy a čokolády. Espresso 23 Kč, Cappuccino 26 Kč, Latte Macchiato 30 Kč. Kávu je možné zakoupit také s sebou. Dále připravujeme teplé nápoje (čaj, Caro, Granko, horký džus, svařák) a prodáváme pestrou paletu nealko nápojů v objemu 0,5 l, které si s sebou můžete vzít i do sálů. V nabídce máme pivo v plechu (na akcích i točené pivo), nealko pivo a paletu kvalitních alkoholických nápojů. K nápojům jsou k dostání sladké i slané pochutiny, během akcí i dobré chlebíčky. Samozřejmě nechybí nabídka vín: sudové víno z Vinotéky Kovář a syn, jakostní vína z Valtic, pozdní sběry ze Zámeckého vinařství Bzenec či lahodné chillské víno Tarapaca. Pokud bude zájem návštěvníků kulturního domu, plánujeme rozšíření provozní doby baru i na denní dobu. Přijďte si posedět do příjemného, bezpečného a kultivovaného prostoru v kulturním domě. Bar je nekuřácký a bezbariérový. Pro děti máme nachystáno pár hraček a připravujeme další aktivity. Wi-fi ZDARMA! Kontaktní osoba: Nela Sedlářová, telefon do baru:

17 PROGRAM KINA KOPŘIVNICE NA ÚNOR Datum Kč Kč Kč NE 1. Velká šestka 130 Babovřesky Slídil 110 Datum Kč Kč PO 2. Babovřesky Slídil 110 ÚT FK: Vyšší moc 110/90 ST 4. TENTO DEN KINO NEHRAJE! ČT 5. Babovřesky Jupiter vychází 100 PÁ 6. Babovřesky Jupiter vychází 100 Datum Kč Kč Kč 120 Mortdecai: SO 7. Velká šestka / 100 Grandiózní případ 110 Kód Enigmy 110 NE 8. Velká šestka 120 / 100 Mortdecai: Grandiózní případ 110 Kód Enigmy 110 Datum Kč Kč Mortdecai: PO Kód Enigmy 110 Grandiózní případ ÚT FK: Whiplash 110/90 ST 11. TENTO DEN KINO NEHRAJE! Datum 0.05 Kč Kč Kč Padesát Padesát Jupiter ČT odstínů šedi odstínů šedi vychází Datum Kč Kč PÁ 13. Padesát odstínů šedi 130 Jupiter vychází 130 Datum Kč Kč Kč Den MET: P. I. Čajkovskij, B. SO 14. otevřených 60 / Bartók Jolanta, Modrovousův hrad dveří 250 NE 15. Den otevřených dveří 60 SpongeBob ve filmu: Houba na suchu 3D 140 / 120 Padesát odstínů šedi Datum Kč Kč PO 16. SpongeBob ve filmu: Houba na suchu 3D 140/120 Padesát odstínů šedi 130 ÚT FK: Zimní spánek 120/100 ST 18. TENTO DEN KINO NEHRAJE! 130

18 Datum Kč Kč ČT 19. Kobry a užovky 140 Padesát odstínů šedi 130 PÁ 20. Kobry a užovky 140 Padesát odstínů šedi 130 Datum Kč Kč Kč SO 21. Velká šestka Kobry a Žena v černém 2: D užovky Anděl smrti 130 NE 22. Velká šestka Kobry a Žena v černém 2: D užovky Anděl smrti 130 Datum Kč Kč 300 PO Balet: Romeo a Julie - záznam / 250 ÚT FK: Odborný dohled nad východem Slunce 110/90 ST 25. TENTO DEN KINO NEHRAJE! ČT 26. SpongeBob ve filmu: Houba na suchu 125/100 Nezlomný 120 PÁ 27. SpongeBob ve filmu: Houba na suchu 125/100 Nezlomný 120 SO 28. Teorie všeho 120 Kingsman: tajná služba 120

19 Sobota 14. února neděle 15. února 2015 Foyer a Kinosál KDK FILMOGRAFIE KINOKO Nechte se vtáhnout do historie nového umění, filmu. Dvoudenní program Kina Kopřivnice Vás seznámí úsměvnou formou s počátky promítání a promítací techniky. Zvláště dětem se doporučuje přijíti a bedlivě prohlížeti principy chodu starých kinematografických přístrojů používaných ještě jejich prarodiči. Věříme ale, že se zabaví úplně všichni. Celodenní program pro děti i dospělé! CELODENNÍ PROGRAMY OD 8.00 DO HODIN: Pravěk kinematografie Výstava. Interaktivní výstava promítacích přístrojů Vám představí aparáty od 19. století až do konce století dvacátého. Zkusíte si sami rozpohybovat první film od Eduarda Muybridge, uvidíte nejjednodušší promítací přístroj, Laternu Magiku, spolu s vzácnými ručně malovanými obrázky z 19. století. Zkusíte si, jak tvrdý chleba měl promítač, když budete točit promítačkou na kliku. Uvidíte ukázku filmovacích kamer a mnoho dalšího. Se všemi otázkami se můžete obracet na posluchače katedry divadelních, filmových a mediálních studií FF UP. Otevřené kino Prohlídka. Představíme Vám zákulisí dnešních projekcí. Podíváte se do promítací kabiny, kde Vám představíme obří promítačky MEX 5X a nové digitální technologie. Staré a nové vedle sebe. Naši páni promítači Vám odpoví na vše, co Vás bude zajímat, a ukáží Vám zákoutí Vašeho kina.

20 Plackování Sběratelství. Už třetím rokem děti plackují s Bijáskem a sbírají odznaky s oblíbenými pohádkovými či filmovými postavičkami. V těchto dnech budete mít příležitost získat butony, které ještě nemáte nebo směňovat ty své s jinými dětmi nebo s námi. Navíc, pokud děti vyplní celé plackovací album, získají omalovánku s Bijáskem! Nezapomeňte si vzít všechny svoje placky s sebou! Burza plakátů Výprodej. Použité i nepoužité filmové plakáty budou k zakoupení. V rámci vstupného dostanete žetony, které budete moci směnit za Vámi vybrané tištěné filmové reklamy. Zootrop Kuriozita. Jedinečná příležitost, jak se dokonale seznámit s optickým přístrojem zootropem, největším v Olomouci a kdo ví kde ještě. Otočný zázračný buben s vyměnitelnými pásky fázových obrázků, který na principu kola života simuluje pohyblivé obrazy, je dalším předchůdcem kinematografie.

21 PROGRAM SOBOTA 14. ÚNORA hodin - CaK Kinematograf Divadlo. Vyprávění o začátcích filmu ve stylu žertovném s krátkými filmovými ukázkami. Zábava, humor, srdcervoucí podívaná hodin Thaumatrope Workshop. Vynález Thaumatrope neboli zázračný disk je první z mnoha optických hraček. Při rychlém otáčení způsobuje splynutí dvou obrázků do jednoho na základě doznívání zrakového vjemu. Na principu fungování Thaumatropu a dalších optických mechanismů je založena dnešní kinematografie. Tvůrčí práce pro děti i dospělé hodin CaK Kinematograf hodin Thaumatrope PROGRAM NEDĚLE 15. ÚNORA hodin - CaK Kinematograf Divadlo. Vyprávění o začátcích filmu ve stylu žertovném s krátkými filmovými ukázkami. Zábava, humor, srdcervoucí podívaná hodin Camera Obscura Workshop. Předchůdce filmové kamery funguje na optickém principu, podle něhož světlo dopadající malým otvorem do tmavé komory promítá horizontálně i vertikálně převrácený obraz na její zadní stěnu. Tvůrčí práce pro děti i dospělé hodin CaK Kinematograf hodin Camera Obscura Vstupné: 60 Kč na jeden den. Předprodej vstupenek od 1. února 2015 v IC Kopřivnice.

22 METROPOLITNÍ OPERA V ČR osmá a ve světě již devátá sezóna operních přenosů z Metropolitní opery cyklus Met: Live in HD bude zahájena v říjnu. Předprodej na sezónu 2014/2015 však v kině Kopřivnice byl zahájen již 1. srpna Vstupné 300 Kč, při SOUČASNÉ koupi 6 a více vstupenek na jeden a více přenosů cena 250 Kč. VSTUPENKY NENÍ MOŽNÉ VRACET! PROGRAM: Sobota 14. února hodin P. I. ČAJKOVSKIJ / B. BARTÓK JOLANTA / MODROVOUSŮV HRAD Sobota 14. března hodin GIOACCHINO ROSSINI JEZERNÍ PANÍ Sobota 25. dubna hodin P. MASCAGNI / R. LEONCAVALLO SEDLÁK KAVALÍR / KOMEDIANTI

23 BALET V KINĚ Balet v kině vstoupí do druhé sezóny ve velkolepém měřítku. Baletní perly z londýnského Královského baletu uvede Kino Kopřivnice. Tento špičkový baletní dům zařadil do nové sezóny celkem čtyři přímé přenosy a dva záznamy, které jistě nebudou cizí ani baletním laikům. Vstupné 300 Kč v den konání baletu, 250 Kč v předprodeji. Zvýhodněná cena abonmá všech šesti baletů 1200 Kč. VSTUPENKY NENÍ MOŽNÉ VRACET! PROGRAM: Pondělí 23. února hodin ROMEO A JULIE Úterý 17. března hodin LABUTÍ JEZERO Pondělí 13. dubna hodin ZIMNÍ POHÁDKA Úterý 5. května hodin MARNÁ OPATRNOST

24 EXHIBITION SVĚTOVÉ MALÍŘSTVÍ NA PLÁTNECH KIN Série Exhibition Světové malířství na plátnech kin zahájil dubnový satelitní přenos Manet: Portraying Live z výstavy v londýnské Royal Academy of Arts. Série Exhibition navazuje na úspěšný loňský přenos výstavy Leonarda da Vinciho z londýnské Národní galerie. Za ambici si série Exhibition mimo jiné klade stát se alternativou k již zavedeným a populárním přímým přenosům do kin z performing arts např. z Metropolitní opery v New Yorku či Velké moskevského divadla ( Bolšoj ). V červnu série pokračovala výstavou Munch 150 z Osla, v říjnu pak naváže výstavou Vermeer a hudba z Londýna. Vstupné 250 Kč, při SOUČASNÉ koupi 6 a více vstupenek na jeden a více přenosů cena 200 Kč. VSTUPENKY NENÍ MOŽNÉ VRACET! PROGRAM: Čtvrtek 5. března hodin REMBRANDT Z NÁRODNÍ GALERIE V LONDÝNĚ A RIJKSMUSEA V AMSTERDAMU Čtvrtek 30. dubna hodin VINCENT VAN GOGH Z MUZEA VINCENTA VAN GOGHA V AMSTERDAMU Čtvrtek 28. května hodin IMPRESIONISTÉ Z PAŘÍŽE, LONDÝNA A USA Čtvrtek 11. června hodin HERMITAGE REVEALED ODHALENÁ ERMITÁŽ Z PETROHRADU

25 PROGRAM MĚSTSKÉ KNIHOVNY NA ÚNOR Pondělí 2. února pátek 27. února 2015 Čítárna knihovny KDK VŠUDYKDE PODRUHÉ městem, lesem, oborou Městská knihovna Kopřivnice pořádá výstavu fotografií Ludmily Karlíkové. Otevírací doba: Po, Út, Čt, Pá v době a Vstup volný. Čtvrtek 5. února čtvrtek 5. března 2015 Pobočka knihovny KDK na ul. Francouzská KRÁSA TISKU Žáci První SZUŠ MIS MUSIC Kopřivnice, o. p. s. pod vedením Mgr. Art. Anny Georgiadu představí své nejlepší výtvarné práce. Otevírací doba: Po, Čt v době a Vstup volný. Úterý 24. února hodin Akademická posluchárna KDK JEDEN SVĚT PUTINOVY HRY Alexander Gentelev / Německo, Rakousko, Izrael / 2013 / 90 min. Medaile jsou rozdány, rekordy pokořeny a vítězství vybojována. Kdo je ale skutečným vítězem a kdo poraženým? Zimní olympijské hry v Soči 2014 zůstanou navždy zapsány jako kontroverzní projekt ruského prezidenta Vladimira Putina, který by se nikdy nezrealizoval bez jeho osobní posedlosti. Sen o světovém svátku sportu se sice proměnil ve skutečnost, ale za jakou cenu? Všudypřítomná korupce, vyvlastňování soukromých majetků, násilné vystěhovávání obyvatel, nevratné dopady na životní prostředí. V investigativním dokumentu vystupují na povrch ty největší bolesti současného Ruska. Pro lidi, kteří svou otevřenou výpovědí přispěli ke vzniku filmu, však tato olympiáda nezůstane hezkou vzpomínkou. Vstup volný.

26 NABÍDKA KURZU Středa 18. února středa 18. března hodin - Čítárna knihovny KDK KURZ PATCHWORKU Městská knihovna Kopřivnice pořádá Kurz patchworku. Kurz proběhne v pěti lekcích vždy ve středu pod vedením paní Věry Kahánkové. Bližší informace a přihlášky ke kurzu budou zájemkyním poskytnuty v čítárně. Termíny konání kurzu: 18. února; 25. února; 4. března; 11. března; 18. března.

27 13. ROČNÍK AKADEMIE TŘETÍHO VĚKU LETNÍ SEMESTR 2014/2015 PRVNÍ VESELÝ KURZ KRESLENÍ veselé zahájení semestru Adolf Dudek 4. února 2015 v hodin, pouze pro přihlášené posluchače hodinový workshop se známým ilustrátorem dětských knih PSYCHOLOGIE PRO ŽIVOT PhDr. Stanislava Podžorná vždy v úterý od hodin, Akademická posluchárna 3. března, 17. března, 31. března, 14. dubna, 28. dubna KAPITOLY Z MINULOSTI KOPŘIVNICE Mgr. Ondřej Šalek vždy ve středu od hodin, Akademická posluchárna 18. března, 1. dubna, 15. dubna, 29. dubna, 13. května, 27. května TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI Lucie Kazlepková vždy ve středu od 9.00 hodin, Akademická posluchárna 18. března, 25. března, 8. dubna, 22. dubna, 6. května, 20. května, 27. května VIRTUÁLNÍ UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU: DĚJINY ODĚVNÍ KULTURY Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze Ing. Petr Tylínek vždy v úterý od 9.00 hodin, Akademická posluchárna 10. února Cestou pravěkého lovce až k úpatí pyramid 24. února Počátky klasické evropské kultury (Kréta, Mykény )

28 Služby Informačního centra města Kopřivnice: nejen turistické informace o Kopřivnici a Lašské bráně Beskyd, prodej propagačních materiálů, předmětů a suvenýrů, pohlednic, map, turistických deníků, vizitek a známek, Kopřivnických novin, parkovacích hodin, přístup k PC s internetem (1 min./1 Kč) a bezplatné připojení pomocí wifi, černobílý i barevný tisk a kopírování až do formátu A3, skenování až do formátu A3, laminování ve formátu A6 a menší, A5, A4, A3, kroužková vazba ve formátu A4, prodej vstupenek na akce kulturního domu, Kina Puls a vybrané kulturní akce v Kopřivnici a okolí, prodej jízdenek Student Agency, RegioJet, Leo Express, prodej místenek na cyklobusy a skibusy, předprodej vstupenek sítí TicketPortal, TicketStream, TicketArt, Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě, Dům kultury města Ostravy, Colosseum Ticket, příjem plakátů pro Plakátovací službu Kopřivnice, příjem objednávek na razítka a jejich součásti značky Colop, příjem informací o akcích k zařazení do kalendáře akcí, stojany s týdeníkem 5+2 dny a měsíčníkem Trubač. Pokladna kina a kulturního domu Rezervace a prodej vstupenek na kulturní akce a do kina probíhá v informačním centru v přízemí kulturního domu. pondělí pátek: sobota, neděle, svátky: a Ve dnech s večerním programem otevřeno až do začátku programu. Kontakt: , , Chcete dostávat kulturní přehled elektronicky na svůj ? Napište nám na:

KULTURNÍ PŘEHLED LISTOPAD 2014. www.kulturakoprivnice.cz

KULTURNÍ PŘEHLED LISTOPAD 2014. www.kulturakoprivnice.cz KULTURNÍ PŘEHLED LISTOPAD 2014 www.kulturakoprivnice.cz Sobota 1. listopadu 2014 15.00 hodin Velký sál KDK FRANTIŠKOVO ČAROVÁNÍ S MAJDOU Františkovo čarování s Majdou je dětské představení volně navazující

Více

KULTURNÍ PŘEHLED KVĚTEN 2014. www.kulturakoprivnice.cz

KULTURNÍ PŘEHLED KVĚTEN 2014. www.kulturakoprivnice.cz KULTURNÍ PŘEHLED KVĚTEN 2014 www.kulturakoprivnice.cz Čtvrtek 1. května 2014-14.00 až 18.30 hodin Prostranství před KDK PRVOMÁJOVÉ BALÁBILÉ Pohodové sváteční odpoledne pro celou rodinu Prvomájové odpoledne

Více

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ 2014 2015

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ 2014 2015 Kulturní dům Kopřivnice DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ 2014 2015 Vážení diváci, s radostí se k Vám vracím po roce, abych Vám představila novou divadelní nabídku v Kulturním domě Kopřivnice. Pokračuje ve filozofii,

Více

SBORISTÉ. To budou Čechoslováci čubrnět! Nikolaj Penev Dimitar Sabov. Československo, země zaslíbená, ve skvělé balkánské komedii Sboristé.

SBORISTÉ. To budou Čechoslováci čubrnět! Nikolaj Penev Dimitar Sabov. Československo, země zaslíbená, ve skvělé balkánské komedii Sboristé. SBORISTÉ Nikolaj Penev Dimitar Sabov To budou Čechoslováci čubrnět! Československo, země zaslíbená, ve skvělé balkánské komedii Sboristé. DIVADLO J. K. TYLA V PLZNI Světová premiéra 7. února 2015 na Nové

Více

MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKO

MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKO 2015 březen MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKO Kulturní dům, Domažlická 767, Klatovy, tel.: 376 370 911. Předprodej: 376 370 922; 724 823 466 info@mksklatovy.cz, www.mksklatovy.cz 6. 3. 2015 /pátek/ KURZ TANCE

Více

INFORMACE OBJEDNÁVKY:

INFORMACE OBJEDNÁVKY: 2. polovina roku 2015 INFORMACE OBJEDNÁVKY: Na všechny akce uvedené v naší nabídce přijímáme písemné objednávky na adrese: Městské kulturní středisko, Karlovo nám. 47, 674 01 Třebíč Písemné objednávky

Více

První miminko roku 2015

První miminko roku 2015 Únor 2015 / www.svitavy.cz ZVONY OPĚT ZVONÍ 2 MĚSTO A ÚŘAD V ČÍSLECH 3 HISTORIE GRAMOFONŮ V ČECHÁCH 11 LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM 12 První miminko roku 2015 První svitavské miminko letošního roku - Natálie

Více

únor 2015 NOVĚ VERZE PRO MOBILY FESTIVAL 3D FILMŮ Kino Svět Louny 15. 2. MICHAL NESVADBA 16. 2. HRDÝ BUDŽES 17. 2. BOHEMIA BALET

únor 2015 NOVĚ VERZE PRO MOBILY FESTIVAL 3D FILMŮ Kino Svět Louny 15. 2. MICHAL NESVADBA 16. 2. HRDÝ BUDŽES 17. 2. BOHEMIA BALET únor 2015 LOUNSKÝ MĚSÍČNÍK LOUNSKÝ MĚSÍČNÍK Všeobecný měsíční přehled kulturních, společenských a sportovních akcí pořádaných v Lounech a okolí. VRCHLICKÉHO DIVADLO: 15. 2. MICHAL NESVADBA 16. 2. HRDÝ

Více

2015 březen. Hankův dům. Městské muzeum. ZUŠ R. A. Dvorského

2015 březen. Hankův dům. Městské muzeum. ZUŠ R. A. Dvorského Vydává město Dvůr Králové nad Labem Přehled kulturních a sportovních akcí příloha NKR 2015 březen Kino Svět 2 Městská knihovna, 3 DéKáčko 4 Reportáže 5-7 Veřejné 8 DDM Jednička Bazárek v Žirafce z akcí

Více

Pokud si přečtete tyto řádky, tak vás zcela

Pokud si přečtete tyto řádky, tak vás zcela informační zpravodaj Městského úřadu Královského města Slaný Slánská radnice zdarma číslo 9 ročník XIV září 2011 Slovo starosty Vážení spoluobčané, milí Slaňáci, jsem povahou spíše trpělivý člověk. Tuto

Více

08 Strakonický. dudák. s hercem Igorem Orozovičem. Rozhovor s hudebním ředitelem Opery Národního divadla Robertem Jindrou

08 Strakonický. dudák. s hercem Igorem Orozovičem. Rozhovor s hudebním ředitelem Opery Národního divadla Robertem Jindrou ČÍSLO 4 / PROSINEC 2013 / 131. SEZONA 2013 2014 / WWW.NARODNI-DIVADLO.CZ 08 Strakonický dudák s hercem Igorem Orozovičem 18 Rozhovor s hudebním ředitelem Opery Národního divadla Robertem Jindrou FOTO:

Více

NOVINY. Dnes v listě: Zpěváci Iron Maiden v Pelhřimově! Z Besídek Divadla Sklep Světoznámá opera zazní v kině Filmy a adrenalin Běh města se vydařil

NOVINY. Dnes v listě: Zpěváci Iron Maiden v Pelhřimově! Z Besídek Divadla Sklep Světoznámá opera zazní v kině Filmy a adrenalin Běh města se vydařil Číslo 18 Ročník XIV Zdarma 19. října 2012 Pelhřimovské NOVINY Zpravodaj Městského úřadu Pelhřimov, kulturních zařízení a technických služeb e-mail: noviny@kzpe.cz, telefon: 565/322 123, 777/012 396, www.pelhrimovsko.cz

Více

NOVINY. Pelhřimovské. Nenechte si ujít!

NOVINY. Pelhřimovské. Nenechte si ujít! Číslo 9 Ročník XVII Zdarma 15. května 2015 Pelhřimovské NOVINY Zpravodaj Městského úřadu Pelhřimov, kulturních zařízení a technických služeb e-mail: noviny@kzpe.cz, telefon: 564/103 303, 777/012 396, www.pelhrimovsko.cz

Více

Územní plán k diskusi

Územní plán k diskusi Územní plán k diskusi 11 2012 zprávy z magistrátu VAŠE MAKLÉŘKY Pospěšte, ať do vánoc bydlíte!! Petra Michlíková tel.: +420 602 145 144 www.loyd.cz K.Vary - Stará Role NOVINKA! byt K.Vary centrum NOVINKA!

Více

Rumunská velvyslankyně se zajímala o výročí osvobození Kroměříže i o krásy města SLOVO ÚVODEM

Rumunská velvyslankyně se zajímala o výročí osvobození Kroměříže i o krásy města SLOVO ÚVODEM Informační měsíčník města Kroměříže ZDARMA DO VŠECH DOMÁCNOSTÍ 2015 6 Dětské dopravní hřiště ožilo při soutěžích zdravotníků a cyklistů čtěte na str. 3 a 6 Smlouvy uzavírané městem budou k dispozici na

Více

Kam v Tišnově 2/2014. Luboš Pospíšil a 5P. KPH Musica Dolce Vita Klenoty české hudby. Městské kulturní středisko

Kam v Tišnově 2/2014. Luboš Pospíšil a 5P. KPH Musica Dolce Vita Klenoty české hudby. Městské kulturní středisko ročník XXIV. únor 2014 příloha Tišnovských novin číslo 2 vyšlo 30. 1. 2014 www.tisnov.cz Kam v Tišnově 2/2014 Městské kulturní středisko Luboš Pospíšil a 5P 8. února ve 20.00, velký sál MěKS Vstupné 120/90

Více

leden 2015 6. 1. Mistr Jan Hus známý i neznámý 14. 1. Expediční jachting Městská knihovna Louny

leden 2015 6. 1. Mistr Jan Hus známý i neznámý 14. 1. Expediční jachting Městská knihovna Louny leden 2015 LOUNSKÝ MĚSÍČNÍK LOUNSKÝ MĚSÍČNÍK Všeobecný měsíční přehled kulturních, společenských a sportovních akcí pořádaných v Lounech a okolí. 6. 1. Mistr Jan Hus známý i neznámý 14. 1. Expediční jachting

Více

Robin Jícha. www.velkyspalicek.cz. Marek Vašut. Mezipatra stále bobtnají. nemá zaječí úmysly. Aktuální program ve Velkém Špalíčku na

Robin Jícha. www.velkyspalicek.cz. Marek Vašut. Mezipatra stále bobtnají. nemá zaječí úmysly. Aktuální program ve Velkém Špalíčku na 11 ročník 5 / listopad 03 Robin Jícha nemá zaječí úmysly Marek Vašut a jeho fotobrazy" v Brně Mezipatra stále bobtnají Aktuální program ve Velkém Špalíčku na www.velkyspalicek.cz obsah 1 Kulturní aktuality

Více

Městský zpravodaj. Návrhy náměstí jsou oceněny a nyní hlasují Nymburáci. Informační měsíčník Květen 2015 ZDARMA. Rozhovor str. 5. Aktuality str.

Městský zpravodaj. Návrhy náměstí jsou oceněny a nyní hlasují Nymburáci. Informační měsíčník Květen 2015 ZDARMA. Rozhovor str. 5. Aktuality str. Městský zpravodaj Informační měsíčník Květen 2015 ZDARMA Aktuality str. 3 Po dohodě odešla jednatelka nemocnice. Nahradila ji nová jednatelka, která zajistí především plynulost rekonstrukce. Rozhovor str.

Více

Červenec/Srpen 2011 1

Červenec/Srpen 2011 1 Červenec/Srpen 2011 1 I TENTO ROK BEZ ALKOHOLU A DROG 2 LÉTO NA DLANI 3X JINAK 3 Z MLADÉ BOLESLAVI DO PERU 4 PRÁZDNINOVÉ VÝSTAVY KULTURY MĚSTA MLADÁ BOLESLAV 5 OKURKOVÁ SEZÓNA 6 BĚLÁ, BĚLÁ TAM POD BEZDĚZEM

Více

Počet osob bez práce prudce roste a volných míst je málo

Počet osob bez práce prudce roste a volných míst je málo Dnes v čísle: Došlo k další tragické strážce s chodcem (str. 2) Mlha na letišti prověřila nové zařízení (str. 3) Muzikantský bál nabídne řadu stylů (str. 4) TÝDENÍK MĚSTA KOPŘIVNICE A JEHO OKOLÍ 12 BŘEZNA

Více

e-turistické NOVINY VYSOČINA TOURISM ZVE NA KOLO www.region-vysocina.cz léto 2015 ZVEME VÁS: ROBINSON PARK V JIHLAVĚ str.3

e-turistické NOVINY VYSOČINA TOURISM ZVE NA KOLO www.region-vysocina.cz léto 2015 ZVEME VÁS: ROBINSON PARK V JIHLAVĚ str.3 e-turistické NOVINY www.region-vysocina.cz léto 2015 VYSOČINA TOURISM ZVE NA KOLO KŘÍŽEM KŘÁŽEM VYSOČINOU NA KOLE 2015 Pokud máte rádi pohyb, a zejména pak jízdu na kole, potom právě pro vás chystá organizace

Více

LUHAČOVICKÉ NOVINY JARMARK. Podívejte se na náš web. Vážení čtenáři,

LUHAČOVICKÉ NOVINY JARMARK. Podívejte se na náš web. Vážení čtenáři, LUHAČOVICKÉ NOVINY Září 2014 ročník XXI. Rekostrukce Jurkovičovy aleje Rozhovor s Václavem Hudečkem Balety a opery v kině Elektra www.luhacovice.cz Podívejte se na náš web Vážení čtenáři, Mezinárodní festival

Více

strana 4, 5 Operní přehlídka velký festival hudebního divadla Do divadel programy pražských divadel

strana 4, 5 Operní přehlídka velký festival hudebního divadla Do divadel programy pražských divadel strana 2 Únorové procházení tradiční přehled akcí PISky Nevyhazujte! darujte za odvoz strana 3 O poezii i městě rozhovor s Olgou Szymanskou Tisíce míčků hravá instalace v Goethe-Institutu strana 4, 5 Operní

Více

Úvod. Hospodářský výsledek. Obsah:

Úvod. Hospodářský výsledek. Obsah: 1 Obsah: 1. Úvod 2. Hospodářský výsledek, tabulky, komentář 3. Hlavní činnost kina, divadla, koncerty, výstavy, ostatní akce, Klášterní areál, Stará radnice, Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana

Více

NOVINY. Pelhřimovské. Nenechte si ujít!

NOVINY. Pelhřimovské. Nenechte si ujít! Číslo 1 Ročník XVI Zdarma 17. ledna 2014 Pelhřimovské NOVINY Zpravodaj Městského úřadu Pelhřimov, kulturních zařízení a technických služeb e-mail: noviny@kzpe.cz, telefon: 564/103 303, 777/012 396, www.pelhrimovsko.cz

Více

Novoroční ohňostroj sledovalo na čtrnáct tisíc diváků

Novoroční ohňostroj sledovalo na čtrnáct tisíc diváků 01/2011 ZPRAVODAJ ÚMOB OSTRAVA-JIH WWW.OVAJIH.CZ JIZNI.LISTY OVAJIH.CZ Na návštěvě u prvního občánka Veřejné zakázky MO Ostrava-Jih Dobrovolní hasiči ze Zábřehu vloni oslavili kulaté výročí Novoroční ohňostroj

Více

l Aktuality z regionu l Zajímavosti a postřehy l Kulturní akce l Inzerce l Křížovka o cenu l Sportovní výsledky

l Aktuality z regionu l Zajímavosti a postřehy l Kulturní akce l Inzerce l Křížovka o cenu l Sportovní výsledky l Varovné signály l Čebínské náměstí l Zeleň v Tišnově l l V zemi úsměvů l Café U Palce l Středověká hudba l l Klouda pátý l Tenisové turnaje l Sokolské odpoledne l 5. 3. 18. 3. 2015 l Číslo 5 l Ročník

Více

20 Miniuni Svět miniatur. 21 Knihovna města Ostravy, 24 Janáčkova filharmonie Ostrava,

20 Miniuni Svět miniatur. 21 Knihovna města Ostravy, 24 Janáčkova filharmonie Ostrava, 1 Ostravské muzeum, příspěvková organizace 2 Galerie výtvarného umění v Ostravě, příspěvková organizace 3 Radnice města Ostravy 4 Český rozhlas Ostrava 5 Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava,

Více

06 Nejen s Lindou Rybovou. 10 Strýček Váňa v režii Michala Dočekala 20 Operní premiéra Orfeus a Eurydika. o premiéře Laterny magiky Vidím nevidím

06 Nejen s Lindou Rybovou. 10 Strýček Váňa v režii Michala Dočekala 20 Operní premiéra Orfeus a Eurydika. o premiéře Laterny magiky Vidím nevidím Číslo 6 / Únor 2013 / 130. sezona 2012 2013 / WWW.NARODNI-DIVADLO.CZ 06 Nejen s Lindou Rybovou o premiéře Laterny magiky Vidím nevidím 10 Strýček Váňa v režii Michala Dočekala 20 Operní premiéra Orfeus

Více