Nastavení u. Co je potřeba: Platné pro připojení k serveru Exchange. Microsoft Outlook. Apple Mail. Windows Phone. iphone.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Nastavení e-mailu. Co je potřeba: Platné pro připojení k serveru Exchange. Microsoft Outlook. Apple Mail. Windows Phone. iphone."

Transkript

1 Nastavení u Platné pro připojení k serveru Exchange iphone Windows Phone Android Apple Mail Microsoft Outlook Co je potřeba: Mít v telefonu nastaven přístup k Internetu Znát svou ovou adresu Znát přihlašovací jméno a heslo ke svému účtu Tip: Používáte-li pracovní počítač s Windows, je obvykle přihlašovací jméno a heslo shodné s tím, které používáte pro přihlášení do počítače. Používáte-li imac či MacBook, pak se možná přihlašujete na vzdálenou plochu serveru DOLPHIN, tyto přihlašovací údaje použijte i pro nastavení e- mailu. Neznáte-li své přihlašovací údaje, obraťte se na pracovníky lokální podpory tel ) Klepněte na zařízení nebo aplikaci

2 iphone Nastavte si poštu v 7 krocích

3 1 2 3 Klepněte na ikonu Nastavení Vyberte položku Pošta, kontakty, kalendáře Vyberte položku Přidat účet

4 4 Vyberte položku Exchange 5 Po vyplnění klepněte na Dále 6 Doplňte položku Server Po vyplnění klepněte na Uložit Vyplňte , heslo a popis účtu Doplňte své uživatelské jméno a heslo Položku Popis můžete vyplnit libovolně podle svého, jedná se o název účtu v telefonu. Neznáte-li své uživatelské jméno a heslo, kontaktujte pracovníky podpory (linka 555).

5 7 Po nastavení klepněte na Uložit Kliknutím na přepínač zapněte či vypněte synchronizaci položek v uvedených aplikacích HOTOVO Nyní se můžete vrátit na základní obrazovku a spustit aplikaci . OBDOBÍ SYNCHRONIZACE Můžete si nastavit, za jaké období chcete synchronizovat položky, např. všechny zprávy za poslední měsíc nebo např. pouze za poslední týden. Spusťte aplikaci Nastavení, vyberte položku Pošta, kontakty, kalendáře a v seznamu účtů klepněte na název vašeho účtu, např. RUK. Zde klepněte na Synchronizovat a nastavte období. FREKVENCE DORUČOVÁNÍ Spusťte aplikaci Nastavení, vyberte položku Pošta, kontakty, kalendáře a zde položku Vyzvedávání dat. Zapněte volbu Push pro okamžité doručování nebo ji vypněte a na konci okna vyberte frekvenci synchronizace, např. Každou hodinu. Ponecháte-li zapnutou synchronizaci u všech aplikací, budete mít přístup nejen ke své poště, ale i ke kalendáři, kontaktům nebo připomínkám.

6 Windows Phone Nastavte si poštu v 8 krocích

7 1 2 3 V seznamu aplikací klepněte na aplikaci Nastavení Vyberte položku přidat účet Vyberte položku + účty Do seznamu aplikací se dostanete ze základní obrazovky přejetím prstu doleva.

8 4 5 6 Vyberte položku Exchange Vyplňte a heslo Doplňte své uživatelské jméno Po vyplnění klepněte na přihlásit se Po vyplnění klepněte na přihlásit se Neznáte-li své uživatelské jméno a heslo, kontaktujte pracovníky podpory (linka 555). Neznáte-li své uživatelské jméno a heslo, kontaktujte pracovníky podpory (linka 555).

9 7 8 Doplňte adresu serveru HOTOVO Nyní se můžete vrátit na základní obrazovku, kde naleznete připnutou aplikaci Outlook. Klepněte na upřesnit Chcete-li, můžete upravit parametry synchronizace klepnutím na zobrazit všechna nastavení Klepněte na přihlásit se

10 Android Nastavte si poštu v 10 krocích

11 1 2 3 Spusťte aplikaci Nastavení Vyberte položku Přidat účet Vyberte typ účtu Microsoft Exchange

12 4 5 6 Doplňte své uživatelské jméno Vyplňte a heslo Klepněte na Ruční nastavení Doplňte adresu serveru Potáhněte pstem na konec obrazovky klepněte na tlačítko Další Potvrďte aktivaci tlačítkem OK Neznáte-li své uživatelské jméno a heslo, kontaktujte pracovníky podpory (linka 555). Obsah zprávy se může v závislosti na výrobci telefonu lišit.

13 7 8 9 Chcete-li, upravte parametry synchronizace Potvrďte tlačítkem OK Klepněte na Aktivovat Toto zabezpečení vám umožní na dálku aktivovat některé bezpečnostní funkce telefonu, např. smazání veškerého obsahu v přístroji. Buďte proto opatrní. Klepněte na Další

14 10 HOTOVO Nyní můžete spustit aplikaci . Napište své celé jméno Klepněte na Hotovo Vyplníte-li do pole Pojmenujte účet své jméno, bude se objevovat v odeslaných zprávách v políčku Od (odesílatel).

15 Apple Mail Nastavte si poštu v 7 krocích

16 1 2 3 Vyberte položku Exchange Z hlavní lišty spusťte aplikaci Předvolby systému Klikněte na položku Internetové účty

17 4 5 6 Zde vyplňte všechny údaje Klepněte na Pokračovat* Doplňte chybějící údaje Neznáte-li své heslo, kontaktujte pracovníky podpory (linka 555). *) Objeví-li se upozornění Internetové účty se nemohou přihlásit k Exchange serveru, klikněte opět na Pokračovat. Po vyplnění klepněte na Pokračovat. Neznáte-li své uživatelské jméno a heslo, kontaktujte pracovníky podpory (linka 555). Po vyplnění klepněte na Pokračovat.

18 7 HOTOVO Nyní můžete spustit aplikaci . Klepněte na Hotovo. Nechcete-li, aby se synchronizovaly kromě pošty i další položky, např. kontakty nebo události v kalendáři, zrušte zaškrtnutí u příslušné aplikace.

19 Microsoft Outlook Nastavte si poštu v??? krocích

20 Než začnete: 1 2 Připojte se do pracovní sítě pomocí VPN Potřebujete-li poradit, jak se připojit, projděte si návod na nebo kontaktujte pracovníky podpory (linka 555) Spusťte nastavení Pošta V Ovládacích panelech vyhledejte nastavení Pošta Klikněte na ové účty 3 Klikněte na Nový

21 4 5 Vyberte ový účet Klikněte na Další Vyberte Ruční nastavení Klikněte na Další

22 6 7 Vyplňte všechny údaje Vyberte Microsoft Exchange Klikněte na Další Klikněte na Další

23 8 HOTOVO Nyní můžete spustit aplikaci Outlook. Klikněte na Dokončit Připojení VPN ukončete až po prvním startu Outlooku. Pokud budete dotázáni na uživatelské jméno a heslo, zadejte uživ. jméno ve formě UVTUK\uživ. jméno Při dalších spuštěních Outlooku již nebude připojení VPN potřeba.