V tomto čísle najdete:

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "V tomto čísle najdete:"

Transkript

1 Školní časopis Základní školy Bodláka a Pampelišky V tomto čísle najdete: listopad školní rok 2011/2012

2 Tento časopis vznikl v rámci Novinářského kroužku, který začal fungovat letos v září. Je nás dohromady 9 Špiónů a tohle je naše druhé číslo. Zuzka Eliška Aleš Ráďa Sára Adam Kačka Alča Vojta p.uč. Bočková Časopis je zdarma. Pokud byste však chtěli nějakým způsobem podpořit rozvoj časopisu nebo ho obohatit novým nápadem či dokonce vlastním příspěvkem, prosím, kontaktujte p. učitelku Bočkovou

3 Zahájení projektového týdne-sport ČR 2.11 Týden jsme zahájili překvapením - představením tureckého asistenta, který u nás zůstane do konce roku a bude se zapojovat do výuky různých tříd. Jmenuje se Suphi. Pozdravil nás tradičním tureckým pozdravem Selam. Potom následovalo poznávaní sportovních témat jednotlivých tříd - např. ledního hokeje,tenisu,fotbalu atd. Většina sportů byla uhádnuta, ale u některých byl problém je poznat, byla to pořádná švanda!. Dále jsme zpívali různé písničky, abychom se rozezpívali a potom jsme šli do tělocvičny nahrávat naši projektovou písničku Na tý louce zelený. Docela nám to šlo - zúčastnily se i paní učitelky. (Sára Gollová 5.třída) středa Začalo to tím, že jsme přivítali Suphiho nového učitele z Turecka. Poté se pantomimou předváděly sporty, o kterých se budou shánět informace. 1.třída - zimní sporty 2.třída - letní sporty 3.třída - fotbal 4.třída - atletika 5.třída - hokej (Vojta Prachař, 5. třída) Comenius projektové aktivity - říjen V říjnu celá škola kreslila obrázky do Comenius slovníčku (vlevo!, vpravo!, připravit, pozor, teď!, lední hokej, gymnastika, atletika ). Také jsme nahrávali písničku na video,,na tý louce zelený. 4.třída - já a Nikola Poláčková jsme připravovali dotazník o Sportu na naší škole. Ten můj vyhrál a děti ho vyplňovaly. Potom se provedlo vyhodnocení, to jsme dělali všichni ze třídy. 5. třída nahrávala zvuky do slovníčku, překládali slova do slovníčku a cvičili skákání gumy. V PO to natáčeli s Bodlákem na video. (Aleš Bacul, 4.třída)

4 Ukončení sportovního týdne Konec týdne jsme zahájili zpěvem české hymny a výsledky průzkumného testu, které byly velmi zajímavé. Prvňáci začali informacemi o zimních sportech, potom následovaly 2. třída s letními sporty, 3. třída měla na starost fotbal. Jako překvapení nám přichystala menší soutěž, které se zúčastnila Tereza Havlová a Marek Hadinec. Bylo to oblékání do fotbalové výstroje po slepu. Nejvíc jsme se zasmáli, když si Marek navlíkl dres jako sukni. Čtvrtá třída měla gymnastiku, kde nám předvedla pár ukázek. A nakonec byla 5.třída, která hledala a pracovala s hokejem. Připravili si spoustu informací a nakonec jednu soutěž, kde bylo1 družstvo kluků a 1 družstvo holek, které se pokusily co nejdříve ustrojit do hokejové výstroje. (Sára Gollová 5.třída) příprava 5.třídy Páťáci sháněli informace o hokeji. Tam to vřelo. Sára a Alča sháněly pravidla hokeje, Nela a Tonička hokejové kluby, Adam a Vojta hokejisty u nás, Pavel a Pepa hokejisty v zahraničí, Radkové mistrovství světa a Terka s Honzou olympijské hry. (Vojta Prachař, 5.třída) 5. třída zarepovala básničku o hokeji. Např. Puk, puk má hokejový klub. Fanoušci tleskají, když Jágr puk doráží a Pavelec někoho na mantinel naráží. (Radek Hadinec, 5.třída) Hokej,hokej, hokej náš, Jágr-Hašek dobrý hráč. I když je to velká dřina, vládne tu však rychlost síla. Led pod námi zazpívá, pan rozhodčí zapíská. První místo máme v kapse, fanoušci nás podpoří, sundáme si všichni brusle, a jdem slavit vítězství! (Alča Dubská, 5.třída)

5 What s your name? - My name is Suphi. Where are you from? - I m from Turkey South of Turkey. How old yare you? - I m 23. Why have you come to our school? - I came as a Comenius assistant to assist teachers by teaching English, to learn about Czech educational system and your you culture and also to introduce my culture. You you already visited any class? - Yes, I ve visited all of them except of kindergarten. Do you like it here in our school? - Actually yes. I like it so much. It s a very good school a private school. The best I have ever visited. The education system is different in Turkey and maybe even here are differences between schools. Have you already learned any czech words? - Not many. Counting.. Jeden, dva, tři, čtyři, pět, šest, hm??., osm - I know děkuji. dobrou chuť dobrý means good, Nashledanou, Čau, Ahoj.. I uderstand more words but you will have to say them Thank you for the interview. - You re welcome. We wish you good luck while staying here in the Czech Republic! (Špióni) Suphi v naší třídě Suphi u nás byl na Matematice a učil se česká čísla. Potom jsme mu dali malý diktát. Bylo tam : Ráno šel osel k lesu. a místo toho napsal Rano íšel ossel k lessu. Jinak se mu to docela povedlo, někteří měli horší známky než Suphi. (Kačka Grohová, 2.třída) Jak se jmenuješ? - Suphi. Odkud jsi? - Jsem z Turecka z jihu Turecka. Kolik Ti je roků? Proč jsi přijel do naší školy? - Přijel jsme jako Comenius asistent pomoci učitelům při hodinách Angličtiny, poznat váš vzdělávací systém, poznat vaši kulturu a tradice a také představit moji kulturu. Už jsi navštívil nějakou třídu? - Ano, užjsem navštívil všechny, kromě školky. Líbí se Ti tady u nás ve škole? - Moc se mi tu líbí. Je to moc dobrá škola - soukromá škola. Nejlepší, kterou jsem kdy navštívil. Vzdělávací systém je tu trochu jiný než v Turecku a možná, že tu u vás je to také jiné škola od školy. Umíš už něco česky? - Moc ne. Počítat Jeden, dva, tři, čtyři, pět, šest, hm??., osm - Znám děkuji. dobrou chuť dobrý znamená good, Nashledanou, Čau, Ahoj.. Rozumím více slov, msesli byste něco říci Děkujeme za rozhovor. - Není zač. Přejeme mnoho štěstí během Tvého pobytu v České republice! (Špióni)

6 Rozhovor s: Kristýnkou Fišerovou datum: Berušky. Pampeliška. Ve středu. Tancujeme. Není. Jo, baví. Je hodná. 10) Doporučil/a bys tenhle kroužek ostatním? Běhali jsme a tleskali. (Honza Fišera, 5.třída) Rozhovor s Alčou Dubskou datum: Šikulky. P.uč. Málková. Ve středu 1x za 14 dní. Šest 3 kluci a 3 holky. Dneska třeba ruce na šperky. Jak co Fakt baví. Ano, moc hodná. Ano a bavil mě stejně. 10) Doporučil/a bys tenhle kroužek ostatním? Ano pro šikulky určitě.

7 Rozhovor s Flétničkama datum: Flétnička. Paní učitelka Málková. Ve čtvrtek. Osm. Pískáme a cvičíme prsty. Zatím ne. 7) Baví vás kroužek? 10) Doporučili byste tenhle kroužek ostatním? Jede bába. Dýcháme a učíme se noty h, a. (Alča Dubská, 5.třída) Rozhovor s Nikčou Poláčkovou datum: Flétna. Paní učitelka Málková. V pondělí v 13:15. Sedm. Pískáme. Né. 10) Doporučil/a bys tenhle kroužek ostatním? Trénujeme Can-can a Labutí jezero. (Eliška Prachařová, 3. třída)

8 Rozhovor s Toničkou Rukavičkovou datum: Pijáno Bodlák Jak kdy. Ve čtvrtek nebo v pondělí. Dvě. Učíme se hrát na piano. Jo! Ne, nechodila. 10) Doporučil/a bys tenhle kroužek ostatním? Akordy. (Alča Dubská, 5.třída) Jméno dotazovaného: datum: Nela Preisová Kytara Pan učitel Kůs. Každý čtvrtek ráno v 7:00. Dva. Učíme se hrát na kytaru. Ne. 10) Doporučil/a bys tenhle kroužek ostatním? Učíme se akordy. (Alča Dubská, 5.třída)

9 Rozhovor s Pavlíkem Rulcem datum: Angličtinka. Paní učitelka Bočková. V pondělí po obědě. Osm. Učíme se anglicky. Ne. Ne, nechodil. 10) Doporučil/a bys tenhle kroužek ostatním? Létali jsme jako Aeroplanes a zpívali písničku o opičkách. (Kačka Grohová, 2.třída) Rozhovor s Honzíkem Klímou datum: Velká Ájina. Paní učitelka Bočková. Ve čtvrtek ve 13:15. Deset. Učíme se anglicky. 10) Doporučil/a bys tenhle kroužek ostatním? Hrajeme hry a vyráběli jsme masky na Halloween. (Sára Gollová, 5.ročník)

10 Rozhovor s Míšou Patolánem datum: Sportovky. Paní učitelka Veselá. V pondělí. Jedenáct. Běháme, hrajeme hry nebo jezdíme plavat. Ne. 10) Doporučil/a bys tenhle kroužek ostatním? Zrovna jsme hráli honičku. (Eliška a Vojta Prachařovi, 3. a 5. třída) Rozhovor s Nikčou Poláčkovou a Pavlínkou Linkovou datum: Aerobic. P. učitelka Provazníková Ve čtvrtek ve 13:15 14:15. Deset. Tancujeme. Ne. Hodně hodná. Ne, kroužek nebyl. 10) Doporučil/a bys tenhle kroužek ostatním? Ano, kromě kluků. Trénujeme na besídku a hrajeme hry. (Eliška Prachařová a Zuzka Fortelková, 3. třída)

11 Rozhovor s Honzíkem Klímou datum: Rozhovor se Zuzkou Fortelkovou datum: Novináři P. učitelka Bočková V pátek v 13:00. Děvět. Diskutujeme a píšeme různé články. Ne. Ne, kroužek nebyl. 10) Doporučil/a bys tenhle kroužek ostatním? Dokončujeme 2 číslo časopisu. (Adam Řezníček, 3. třída) Včelaři. Tatínek Petr Kyselka. V pátek nebo ve čtvrtek. Pět. Učíme se o včelách. Ne. 10) Doporučil/a bys tenhle kroužek ostatním? Dneska si říkáme výsledky testů, co jsme psali. (Eliška Prachařová, 3.třída)

12 (Jirka Pišl, 3. třída se ségrou)

13 Dušičky jsou svátky těch, kteří mezi námi už nejsou, co už zemřeli. U nás se Dušičky slaví 2. listopadu. Na hroby se nosí svíčky a věnce a květiny na ozdobení. V jiných zemích se Dušičky slaví jako Halloween. Chodí tam různé průvody masek, děti koledují a z dýní vyřezávají strašidelné obličeje. (Lada Pelcová, 3.třída) Ve středu slavila naše babička 80tiny. V pátek jsme jeli do Litoměřic, kde byla oslava. Na oslavě bylo 23 lidí. Většinu jsem ani neznala. Šli jsme na mostnou horu a tam jsme měli slavnostní oběd. Potom jsme šli na rozhlednu.a když jsme se vrátili domů, dali jsme si ještě dort.oslava se mi líbila. (Eliška Prachařová,3.třída)

14 Letošní barvička Počet účastníků: 24 Téma: SPORT Materiál: korálky, provázky, polystyrén, karton,. Konalo se: 25. listopadu, od 13:30 ve 3. třídě (Eliška Prachařová, 3. třída) Rozhovor s Nelou Preisovou Co jsi na Barvičce vyrobila? Fotbalovej míč. Jaký materiál jsi použila? Noviny, látku, tempery, tavičku na slepení. Líbilo se Ti téma? Bylo to lehké nebo náročné téma ke zpracování, Lehké. Myslíš si, že máš šanci v soutěži uspět? Ne, nemám. Jsi se svým výtvorem spokojená? Ne, je šišatý. (Alča Dubská, 5.ročník) Hlasovat můžete do 15.listopadu. - vyberte si výtvor, který se vám nejvíce líbí - podívejte se na číslo a opište ho na hlasovací lístek - lístek vhoďte do hlasovací krabičky ( na chodbě školy) Hlasovat může každý, komu se výtvarná dílka líbí. Každý má jeden hlas. Vyhlášení proběhne dopoledne v pondělí 21.listopadu.

15 Nával LPS holky kdo sbírá LPS to je reportáž pro vás. Juhu! Je tu nový druh třpytivé LPS. Kdo má třpytivé LPS ten má štěstí. Také vidíte holky, jak mají plné tašky LPS? Každá holka chce svého petšopáka. Holky je mezi sebou vyměňují, ovšem nějaké ne, protože jsou hodně vzácné. Ta která má 100 LPS ta se má, fakt ta se má! U nás ve škole je někdo, kdo má víc LPS než 82. (Zuzka Fortelková, 3.třída) LPS Šílenství Holky, tahle reportáž je pouze o LPS. Existuje spoustu LPS druhů, ale asi nejmíň je třpytivých. Ty se také moc nevyměňují. Vyměňují se pouze za třpytivé. (Eliška Prachařová, 3.třída)

16 16. listopadu začínáme plavat 17. listopadu - státní svátek, 18. listopadu ředitelské volno!!! 23. listopadu, od 17h Turecké odpoledne setkání se Suphim, povídání o Turecku 1. prosince Mikulášská besídka v KD ve Veliši 10. prosince předvánoční dílna ve škole 10. prosince vystoupení v Bystřici od 15,00 hod 16. prosince Předvánoční interaktivní společenský večer KD Veliš (spolupracujeme na jeho přípravě) 21. prosince, od 17h - Vánoční zpívání v kostele ve Veliši Vánoční soutěž ZŠ Bodláka a Pampelišky pro malé i velké,,kreativce Hledáme NEJKRÁSNĚJŠÍ, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ, NEJORIGINÁLNĚJŠÍ... prostě tu NEJ VÁNOČNÍ OZDOBU Své,,výtvory odevzdejte ve škole ve Veliši se svými kontaktními ůdaji nejpozději do středy 30.listopadu všechny ozdoby si budete moci prohlédnout během Mikulášské besídky 1.prosince v KD ve Veliši a v tajném hlasování vybrat tu NEJ Vyhlášení vítězné ozdoby proběhne: v sobotu 10.prosince na tradiční vánoční dílně ve škole ve Veliši Moc se těšíme na Vaše originální a jedinečné ozdoby!!!

17 Když bylo třeba, byl jsem plný chleba, a když chleba vynesli, dobrý jsem vám do jeslí. 1 Ve dne malá jako myš, v noci všechno přerostu, když mě vidíš, nevidíš. 2 Do šatů mě nabíráš, pak přede mnou zavíráš, v teple pro mne slzí oči, vše se za mnou venku točí, beru z hlavy klobouky, nepouštěj mě do mouky! 3 Eliška Prachařová, 3. třída Soutěžní kupon Jméno Třída Hádanky: 1) 2) 3) Vyplněný soutěžní kupon odstřihněte a vhoďte do krabice označené názvem časopisu Špión u sborovny. Ze správně vyplněných kuponů budou vylosováni 3 šťastlivci, kteří získají zajímavé ceny.

18 Model domu č. 1 s podloubím 1. Nejprve vystřihneme všechny díly. 2. Opatrně nařízneme hrany, které budeme ohýbat. 3. Prostřihneme podloubí a zkompletujeme díly 1 a 2 domu. 4. Dovnitř podloubí vlepíme dlažbu Složíme komín 5, provlékneme střechou 4 a přilepíme zespodu. 6. Střechu s komínem přilepíme na dům. 7. Za komín přilepíme kočku Nakonec do podloubí vlepíme díl 3. p. uč. Kůs

19

V tomto čísle najdete:

V tomto čísle najdete: Školní časopis Základní školy Bodláka a Pampelišky prosinec školní rok 2011/2012 V tomto čísle najdete: Vítězové Velišské barvičky Dne 25. 10. se ve škole konala Velišská barvička. Přišlo tam hodně dětí.

Více

V tomto čísle najdete:

V tomto čísle najdete: Školní časopis Základní školy Bodláka a Pampelišky únor/březen školní rok 2011/2012 V tomto čísle najdete: Správné řešení z minulého čísla Osmisměrka: MÁME RÁDI ZVÍŘATA Křížovka: SUPHI Správnými řešiteli

Více

V tomto čísle najdete:

V tomto čísle najdete: Školní časopis Základní školy Bodláka a Pampelišky leden školní rok 2011/2012 V tomto čísle najdete: Správnými řešiteli soutěže z předchozího čísla se stali: Tonička Ruavičková, Milan Goll, Jan Patolán,

Více

PŘIJELI JSME, VIDĚLI JSME... 3 BYLI JSME PŘI TOM... 6 NA DOMÁCÍ PŮDĚ... 7. MEZI NÁMI... 10 Stužkovací večírky aneb jak správně je připravit...

PŘIJELI JSME, VIDĚLI JSME... 3 BYLI JSME PŘI TOM... 6 NA DOMÁCÍ PŮDĚ... 7. MEZI NÁMI... 10 Stužkovací večírky aneb jak správně je připravit... PŘIJELI JSME, VIDĚLI JSME... 3 GAUDEAMUS... 3 EXKURZE DO HOTELU SLADOVNA & PANORAMA... 4 Jekyll a Hyde v Městském divadle v Brně... 4 IE4 ve Vídni... 5 HT3 ve Vídni... 5 BYLI JSME PŘI TOM.... 6 Naši veterináři

Více

Chceme-li si světlo uchovat,

Chceme-li si světlo uchovat, Delší dobu jsem nemohl přijít na nápad na úvodník do vánoční klíčenky, dlouho mě nenapadala ústřední myšlenka naší celoškolní vánoční revue. Až při oáze ve čtvrté třídě při rozsvěcení adventní svíčky přišla

Více

BLA- BLA Č. 1 2013-14. Základní škola T.G.Masaryka Tyršova 409, Bystřice n. P.

BLA- BLA Č. 1 2013-14. Základní škola T.G.Masaryka Tyršova 409, Bystřice n. P. BLA- BLA Č. 1 2013-14 Základní škola T.G.Masaryka Tyršova 409, Bystřice n. P. OBSAH Hovořili jsme s str. 3 Okénko žákovského parlamentu str. 4-8 Láska je láska, První pomoc do škol str. 9 Beseda s cestovatelem

Více

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice ROSÍK Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO rosického občasníku žáků ZŠ Rosice * 11. 11. 2008 * ročník VI * školní rok 2008/2009 * cena 15 Kč * Obsah: Akce, které se uskutečnily

Více

Vyklíčila další klíčenka

Vyklíčila další klíčenka Vyklíčila další klíčenka Finalisté ankety Zlatý Ámos navštívili Open Gate Závěr měsíce března je již tradičně spojen s oslavou Dne učitelů. Tento den si připomínáme výročí narození učitele národů Jana

Více

Základní škola Čimelice Číslo 47 listopad, prosinec 2013

Základní škola Čimelice Číslo 47 listopad, prosinec 2013 Základní škola Čimelice Číslo 47 listopad, prosinec 2013 1 Úvodem V momentě, kdy píšu tyto úvodní řádky, zbývají do Vánoc zhruba dva týdny. My už jsme doma nevydrželi a udělali si alespoň lehký bramborový

Více

Salamandr. Listopad 2012

Salamandr. Listopad 2012 Listopad 2012 Úvodník Úvodník Jingle bells, jingle bells Juj! Promiňte! To až příště. Sice už za sebou máme první sníh, ale opravdová zima nás ještě čeká. A právě pro zpříjemnění sychravého podzimu vychází

Více

Když se řekne Olympiáda

Když se řekne Olympiáda Milí čtenáři našeho zpravodaje, u nás v Open Gate již kvetou stromy, rozkvétají rostlinky, zkrátka jaro už vládne. A navíc nám k tomu vyklíčila další klíčenka. Mnohé zprávy z dění na základní škole nalézáte

Více

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice ROSÍK Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO rosického občasníku žáků ZŠ Rosice * 31.10. 2005 * ročník III * školní rok 2005/2006 * cena 15 Kč * Obsah: Akce, které se uskutečnily...3

Více

OBSAH ČÍSLA. strana 2

OBSAH ČÍSLA. strana 2 OBSAH ČÍSLA Redakce se představuje... 3 Jaké byly Vánoce? (naše anketa)... 3 Naše školní EX-časopisy... 4 Redaktoři v Brně!... 4 Zatykač č. 4... 6 1. A Den pro předškoláky a jejich rodiče... 7 2. A Nový

Více

SBÍRÁŠ, SBÍRÁM, SBÍRÁME

SBÍRÁŠ, SBÍRÁM, SBÍRÁME ročník 7/ číslo 1 (13) Základní škola Mokrá únor 2014 strana 1 Opět vás zdravíme, neuvěřitelně po třinácté. Co k tomu dodat? Že by dneska stručně? Tady to máte rovnou horké z tiskárny, tak lehce pofoukat

Více

Pomoc. Rozhovor: pan školník. Boleslavsko hledá talent. Charitativní sbírka. Téma: časopis pro studenty Gymnázia Mladá B oleslav

Pomoc. Rozhovor: pan školník. Boleslavsko hledá talent. Charitativní sbírka. Téma: časopis pro studenty Gymnázia Mladá B oleslav Ročník čtvrtý Číslo II Listopad - Prosinec 2012 NEPRODEJNÉ časopis pro studenty Gymnázia Mladá B oleslav skolnik-casopis.8u.cz g8mb.cz Pomoc Téma: 4 Taneční 5 Charitativní sbírka 12 Boleslavsko hledá talent

Více

Mgr. Barbora Horáková. Mgr. Jarmila Chmelíková Mgr. Jana Hornychová Veronika Barvová

Mgr. Barbora Horáková. Mgr. Jarmila Chmelíková Mgr. Jana Hornychová Veronika Barvová máme nos na informace Občasník žáků ZŠ Kosmonosy 1. ročník 3. vydání květen 2015 1 Redakce Redakční rada Vedoucí redakce: Šéfredaktorka: Mgr. Barbora Horáková Mgr. Jarmila Chmelíková Mgr. Jana Hornychová

Více

Představujeme Vám nové tváře:

Představujeme Vám nové tváře: Milí čtenáři klíčenky, čas letí jako splašený kůň, (a to navíc začal nyní čínský rok koně), a než jsme se nadáli, první pololetí je minulostí a druhé pololetí je již v plném proudu. Ve čtvrtek 30. ledna

Více

Žijeme ve škole. Stalo se: Stane se:

Žijeme ve škole. Stalo se: Stane se: 1 Žijeme ve škole Stalo se: 27.-28.11. proběhl projekt na téma Tolerance 27.11. jsme zahájili advent průvodem světýlek 1.12. se čtyři zástupci redakce účastnili v Brně vyhlášení výsledků celostátní soutěže

Více

Žijeme ve škole. Stalo se. Stane se: Klub mladého diváka

Žijeme ve škole. Stalo se. Stane se: Klub mladého diváka Žijeme ve škole 1 Žijeme ve škole Stalo se. 23.10. jela 3.B a 2.A na exkurzi na zámek do Chlumce n. Cidlinou 23.10. program proti šikaně Jsi nula pro 6. a 7. ročník 24.10. turistický kroužek vyrazil směr

Více

Velikonoční období. V druhé polovině dubna čeká rodiče, ţáky a učitele společné setkání

Velikonoční období. V druhé polovině dubna čeká rodiče, ţáky a učitele společné setkání Velikonoční období Velikonoční období trvá dle tradice 50 dní - letos tedy do 19. května. A to jiţ pojedeme další den na školu v přírodě, po jejím návratu se bude blíţit závěr měsíce a červen jiţ hlásí

Více

Občasník ZŠ Krčín 1/14-15 Cena 5,- Kč

Občasník ZŠ Krčín 1/14-15 Cena 5,- Kč Občasník ZŠ Krčín 1/14-15 Cena 5,- Kč A jsme opět tady! S novým školním rokem zdravíme všechny čtenáře i nečtenáře našich Krčíňovin. Letošní rok máme malé výročí. První Krčíňoviny spatřily světlo světa

Více

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice ROSÍK Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO rosického občasníku žáků ZŠ Rosice * 29.11. 2006 * ročník IV * školní rok 2006/2007 * cena 15 Kč * Obsah: Akce, které se uskutečnily

Více

UŽ JSME ZASE ZA PŮLKOU aneb Jak a s jakou letos pro pololetní. ročník 6/ číslo 1 (11) Základní škola Mokrá únor 2013 strana 1

UŽ JSME ZASE ZA PŮLKOU aneb Jak a s jakou letos pro pololetní. ročník 6/ číslo 1 (11) Základní škola Mokrá únor 2013 strana 1 ročník 6/ číslo 1 (11) Základní škola Mokrá únor 2013 strana 1 Čas letí jako splašený kůň a my se opět hlásíme. Je tu krásné jedenácté číslo našeho školního časopisu. Dvě jedničky vedle sebe, to vypadá

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS. Základní škola a Mateřská škola Vlčnov červen 2015. Aneta Svobodová, 7.A

ŠKOLNÍ ČASOPIS. Základní škola a Mateřská škola Vlčnov červen 2015. Aneta Svobodová, 7.A ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola červen 2015 Aneta Svobodová, 7.A Z Mateřské PŘEDŠKOLÁCI SE LOUČILI SE ŠKOLKOU NEBO ŠKOLKA S PŘEDŠKOLÁKY? Jak to vlastně je? V každém případě to bylo príma.

Více

ŠKOLNÍ PŮLROČNÍK ZŠ MOKRÁ. A co se v tomto čísle dočtete? Co je nového? POLOLETNÍ LéTO. Vyhlašujeme soutěž o nové LOGO naší školy DOPISY OD VINCENTA

ŠKOLNÍ PŮLROČNÍK ZŠ MOKRÁ. A co se v tomto čísle dočtete? Co je nového? POLOLETNÍ LéTO. Vyhlašujeme soutěž o nové LOGO naší školy DOPISY OD VINCENTA ANEB DÁMY A PÁNOVé, VY JSTE ALE MATERIÁL... P ZŠ MOKRÁ ROČNÍK 8/ČÍSLO 1 15 řátelé, hlásíme se po patnácté. A jak nám patnáctka souvisí s naší školou? Musíte přežít třikrát patnáct minut, než skončí hodina.

Více

Projektový den Co uţ umíme

Projektový den Co uţ umíme Projektové noviny Číslo 3 5.ročník (2008/2009) březen 2009 Občasník ţáků 1.stupně Články, postřehy, názory Z obsahu: Projektový den Co uţ umíme Literární soutěţ školní druţiny Gymnastická přehlídka Dřevíčkova

Více

Milí čtenáři, Přejeme všem příjemné a pohodové svátky a v novém roce hodně zdraví a úspěchů!

Milí čtenáři, Přejeme všem příjemné a pohodové svátky a v novém roce hodně zdraví a úspěchů! Milí čtenáři, nastal advent a rok 2014 se chýlí ke konci. Těšíme se na vánoční svátky, uklízíme a zdobíme byt, pečeme cukroví, přemýšlíme, jakými dárky udělat svým nejbližším radost. A nezahálí ani naše

Více

Žijeme ve škole. Stalo se. Stane se po Novém roce. Na fotu čertíci z 3. B, Petra z 9.B a šikovní moderátoři na soutěži Slavíci

Žijeme ve škole. Stalo se. Stane se po Novém roce. Na fotu čertíci z 3. B, Petra z 9.B a šikovní moderátoři na soutěži Slavíci 1 Stalo se 27.11. jela 4. třída do divadla v Kolíně na Pověsti české 28.11. se konal tradiční průvod adventních světýlek 3.12. jela 7A,B do Prahy na exkurzi do Muzea Karlova mostu a Muzea Karla Zemana

Více

NAŠE ŠKOLA V KANICÍCH A PROČ BÝT JEJÍM ŽÁKEM

NAŠE ŠKOLA V KANICÍCH A PROČ BÝT JEJÍM ŽÁKEM 1 NAŠE ŠKOLA V KANICÍCH A PROČ BÝT JEJÍM ŽÁKEM Naše škola je hezká a leží ve výjimečném areálu. Máme tu fotbalové hřiště, dětské hřiště, skleník, školku, parkoviště a lesík. Nesmíme zapomenout na malé

Více

I v tomto čísle na vás čeká spousta zajímavého čtení. Přečtěte si ZIP až do konce!

I v tomto čísle na vás čeká spousta zajímavého čtení. Přečtěte si ZIP až do konce! www.zs-javornicka-rk.cz Ročník 12 číslo 2 2014/2015 ZŠ Javornická Rychnov n. Kněžnou I v tomto čísle na vás čeká spousta zajímavého čtení. Přečtěte si ZIP až do konce! ŠKOLNÍ ČASOPIS ZIP, ZŠ JAVORNICKÁ

Více