OBSAH : VII.A.) Nastavení tisku str. 12 VII.A.1.) Doporučená tiskárna str. 12 VII.A.2.) Nastavení účtu str. 12 VII.A.3.) Proforma účty str.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "OBSAH : VII.A.) Nastavení tisku str. 12 VII.A.1.) Doporučená tiskárna str. 12 VII.A.2.) Nastavení účtu str. 12 VII.A.3.) Proforma účty str."

Transkript

1 1 StarGURMAN restaurační programové zařízení Změny vyhrazeny - ( program StarGurman je neustále rozšiřován a proto mohou být rozdíly mezi skutečností a tímto manuálem) I. Úvod Děkujeme Vám za zakoupení nebo Váš zájem o program StarGURMAN, který je určen pro gastronomická zařízení všech typů. Program StarGurman pomůže při zpracování dat Vašeho provozu. Bude užitečný nejen pro zkvalitnění služeb Vašim zákazníkům, ale především pro přehled o všech pohybech a činnostech, která se ve Vašich střediscích dějí. Program StarGURMAN má velmi jednoduché ovládání POKLADNY. Proto je každý číšník či servírka schopen, po úvodním seznámením s programem, pracovat samostatně. Po Vás, uživateli datových výstupů, vyžadujeme určitou znalost práce s počítačem ostatně jako většina dnešních zařízení. Nemusíte se však obávat, že práci nezvládnete, programem StarGURMAN Vás bude provázet několik druhů nápovědy. Budete potřebovat pouze částečné znalosti operačního systému, jeho ovládání a princip. Doporučujeme přečíst si Základní uživatelský manuál operačního systému! OBSAH : I.) Úvod str. 1 II.) Moduly systému StarGurmán str. 3 III.) Potřebná konfigurace Vašeho počítače str. 4 IV.) Než začnete s programem pracovat str. 4 V.) Instalace Programu str. 5 VI.) Registrace ostré verze programu Star Gurmán str. 9 VII.) Průvodce jednotlivými částmi programu str. 12 VII.A.) Nastavení tisku str. 12 VII.A.1.) Doporučená tiskárna str. 12 VII.A.2.) Nastavení účtu str. 12 VII.A.3.) Proforma účty str. 14 VII.B.) Nastavení systému str. 14 VII.B.1.) Základní nastavení systému str. 14 VII.B.2.) Zabezpečení systému str. 16 VII.B.3.) Pokladna str. 18 VII.B.4.) Nastavení sítě a středisek str. 19 VII.B.5.) Detaily tisku str. 22 VII.B.6.) Nastavení slev str. 22 VII.C.) Editor zboží str. 24 VII.C.1.) Sekce soubor str. 24 VII.C.1.-a.) Načíst soubor str. 25

2 VII.C.1.-b.) Vložit databázi str. 25 VII.C.1.-c.) Import str. 26 VII.C.1.-d.) Export zboží do CSV str. 26 VII.C.1.-e.) Konec str. 26 VII.C.2.) Sekce Editace str. 27 VII.C.2.-a.) Vložit nové zboží str. 27 VII.C.2.-b.) Odebrat zboží str. 28 VII.C.2.-c.) Vytvořit kopii zboží str. 28 VII.C.2.-d.) Vytvořit kopie zboží s koeficientem str. 28 VII.C.2.-e.) Editovat zboží str. 28 VII.C.2.-f.) Editovat str. 28 VII.C.3.) Sekce Zobrazení str. 28 VII.C.4.) Sekce Hledání str. 28 VII.C.5.) Sekce Nástroje str. 30 VII.C.5.-a.) Kontrola integrity dat str. 30 VII.C.5.-b.) Editace skupin str. 31 VII.C.5.-c.) Editor čárkového kódu str. 31 VII.C.5.-d.) Programovatelná klávesnice str. 31 VII.C.5.-e.) Editor surovin str. 32 VII.D.) Modul Konvertor Norem str. 32 VII.E.) Modul Přehled Tržeb str. 32 VII.F.) Modul Přehled Spotřeby str. 35 VII.G.) Modul Pokladna str. 37 VIII.) Program Star Kuchařka str. 44 IX.) Program Star Archiv str. 46 X.) Speciální Moduly Clubový systém str. 50 Ceník systému Star Gurmán str II. Moduly systému StarGURMAN: 1. POKLADNA slouží především pro personál, k evidenci stolů, tisku bonů do kuchyně, pokladních dokladů, rozdělování účtů, apod. 2. EDITOR DAT je určen k zápisu základních databázových vstupů, např. jídelníček, suroviny, normy jídel, 3. PŘEHLED - slouží k uzávěrce tržeb, evidenci tržeb, jejich TRŽEB prohlížení a zpracování tisku. 4. PŘEHLED slouží k uzávěrce spotřeby surovin, evidenci spotřeby, SPOTŘEBY jejímu prohlížení a zpracování. 5. NASTAVENÍ zde jsou nastaveny všechny základní parametry systému SYSTÉMU StarGURMAN. Např. síťové prostředky, typy slev, apod.

3 6. NASTAVENÍ zde se nastavují tiskové parametry. Např. TISKU odkud kam se má tisknout, druh tiskové šablony, typ tiskárny, 7. KONVERZE tuto část využijí pouze zákazníci, kteří NOREM přecházejí z verze 2.2. Slouží ke konverzi dat z verze 2. na verzi 3. 3 Programy plně kompatibilní s programem StarGURMAN: ( jejich DEMO verze jsou součástí distribuce ) 1. StarKUCHAŘKA program pro vedení, zápis a editaci kuchařských norem. Vytvořené normy můžete jednoduchým způsobem ukládat do programu StarGURMAN. Ve své plné verzi obsahuje již cca 1500 kompletně zpracovaných receptur. 2. StarARCHIV plně síťový produkt, sloužící k archivaci dat. A to nejen u programu StarGURMAN, ale všech dat, která najdete na své síti nebo na svém domácím počítači. 3. Clubový systém - tento modul, po instalaci, identifikuje jednotlivé hosty dle typu a přiděluje jim přednastavené typy slev. Modul je možné využít i pro vlastní personál, vlastní zaměstnance nebo pro malé závodní stravování. Tento modul může využívat technologie bezkontaktních karet Mifare. 4. Star Sklad - skladový systém muže pracovat jak odděleně od programu StarGURMAN, tak jako plně provázaný s programem. Dávkový přenos vám může opět ušetřit mnoho práce s vedením jednotlivých skladů.

4 III. Potřebná konfigurace Vašeho počítače: Minimální: 4 Počítač s procesorem PENTIUM II nebo ostatní, systémy WINDOWS 98, 150MB volného prostoru na pevném disku. Doporučená: Počítač s procesorem PENTIUM II 350 Hz nebo vyšším, 64MB RAM, systém WINDOWS ME, XPH, NT 5, 250 MB na pevném disku. Volba systému, na kterém je program provozován ovlivňuje hlavně rychlosti výpočtů. Podle našeho testu dosahuje nejlepších výsledků WINDOWS ME. Doporučujeme! IV. Než začnete s programem StarGURMAN pracovat: Před započetím práce byste měli pozorně přečíst příručku, která bude Vaším komplexním průvodcem při práci. Tomuto dokumentu je třeba věnovat pozornost, protože by měl odpovědět na všechny Vaše otázky. Pokud jste již s podobným typem programu pracovali, nebudete překvapeni složitostí některých úkonů. Chybám se vyvarujete pomocí: - Uživatelské příručky, která obsahuje návod k práci případně i řešené příklady - Kontextová nápověda přímo v programu Doufáme, že naleznete odpovědi na Vaše dotazy a přejeme mnoho úspěchů při používání našeho softwaru.

5 V. Instalace programu StarGURMAN do počítače: 5 Instalace do programu StarGURMAN je jednoduchá. Aby však nenastaly žádné komplikace, doporučujeme přečíst si pozorně tuto kapitolu! Systém StarGURMAN je šířen po internetu a jeho nejnovější verze najdete v sekci Stažení demoverze na Registrovaní uživatelé jej naleznou na stránkách registrovaného uživatele. Jen výjimečně je tento produkt zasílán na CD a to vzhledem k jeho neustálému vývoji. Ve všech případech je instalace programu částí souboru setup.exe, který se poté, co jste jej např. stáhli z internetu spustí tak, že na něj dvakrát poklepete pravým tlačítkem myši. Po kliknutí se objeví první okno průvodce instalací, které Vás informuje o verzi instalování produktu a dává Vám vybrat klikněte na ANO. Další krok průvodce instalací, který Vás informuje o typu StarGURMAN release klikněte na další.

6 Objeví se okno Licenční ujednání, které Vás informuje o licenčních podmínkách programu StarGURMAN klikněte na souhlasím s podmínkami licenčího ujednání pokud kliknete na nesouhlasím s podmínkami licenčního ujednání, instalace bude ukončena. 6 Klikněte na další informační okno znovu kliknout na další. Zvolte cílovou složku zvolte složku adresáře, do kterého má být program StarGURMAN nainstalován a klikněte na další. Program Vám implicitně nabízí C:\program Files\PaSCom. Doporučujeme instalaci do této složky.

7 7 Objeví se okno vyberte součásti zaškrtněte součásti, které mají být nainstalovány a pro pokračování klikněte na další. Při prvotní instalaci demoverze ponechte všechna políčka zaškrtnutá, jako úplnou instalaci. Pokud jste se již stali registrovaným uživatelem a užíváte některé moduly, nesmíte si přeinstalovat datové soubory, popřípadě programy StarARCHIV a StarKUCHAŘKA. Objeví se nabídka Start, vyberte složku, která určuje kam mají nebo nemají být umístěni zástupci programu StarGURMAN a klikněte na tlačítko další.

8 Vyberte další úlohy, které mají být vykonány v průběhu instalování programu StarGURMAN, který umožňuje vytvořit ikony na ploše nebo nastavení programu StarARCHIV na spuštění při startu. Klikněte na další. 8 Objeví se Instalace připravena zde se ještě můžete vrátit a změnit původní nastavené parametry, poté klikněte na další. Instalace bude zahájena. Po ukončení instalace Vás bude program StarGurman informovat o úspěšném ukončení. Klikněte na dokončit.

9 9 Tímto jste úspěšně ukončili instalaci programu StarGURMAN se všemi jeho součástmi. Systém StarGURMAN ve své demoverzi umožňuje otevření tří stolů a vedení padesáti položek. Instalovanou demoverzi využijete i při registraci ostré verze. Doporučujeme restartovat počítač. VI. Registrace ostré verze: Verzi instalujete programem StarGURMAN, pokud máte v sekci Vyber program zvýrazněnu ikonu StarGURMAN 3.0. V pravém okně Informace najdete v dolní části tlačítko DEMO, klikněte na DEMO a připojte svůj počítač k internetu. Pokud počítač, na který chcete instalovat program StarGURMAN není přímo připojen k internetu, proveďte registraci z jakéhokoli počítače připojeného na internet. Zde na stránkách http: //parent.cz v sekci Software, v části registrace ostré verze můžete provést stejnou registraci jako přímo z programu StarGURMAN. Spustí se Vám Internet Explorer a naše stránka stránka registrace systému StarGURMAN 3.0. Klikněte na vyplnění registrace karty. Na této stránce musíte vyplnit všechny údaje označené červenou hvězdičkou. POZOR: Nezapomeňte své HESLO! Po úspěšném ukončení registrace se můžete přihlásit do Vaší sekce registrovaného uživatele systému StarGURMAN. Zde Vám nabízíme sériové číslo Vaší instalace programu StarGURMAN.

10 10 Pokud nepracujete na počítači, který je připojen k Interntu, musíte sériové číslo opsat z instalované demoverze a ručně přidat do okénka Přidat sériové číslo. Na Vaši ovou adresu bude doručena zálohovací faktura, kterou je nutné zaplatit. Poté, opět na Vaši ovou adresu, obdržíte upozornění, že si můžete stáhnout licenční klíč pro Vámi zaplacenou instalaci/ instalace. Klíč si stáhnete z demoverze. Pokud je počítač připojen k Internetu, klikněte na tlačítko Stažení licenčních klíčů z Internetu. Instalace proběhne automaticky.

11 11 Není-li počítač připojen k Internetu, stáhnete si licenční klíč tlačítkem Stáhnout licenční soubory pro všechny platné klíče z vašich registrovaných stránek a uložíte si jej na disketu. Soubor se jmenuje licence.exe a má 64KB. Disketu přeneste na počítač-če, které máte registrovány a instalujte program mechanicky tím, že na něj poklepete. Při příštím otevření systému StarGURMAN se Vám již objeví registrovaná verze. V okně Informace změnilo tlačítko podobu na Přihlásit. Klikněte na přihlásit, objeví se okno Identifikace kam napíšete přihlašovací jméno ADMIN, heslo nevyplňujte a klikněte na přihlásit. Právě jste se poprvé přihlásili jako registrovaný uživatel systému StarGURMAN a jste přihlášeni jako administrátor.

12 VII. Průvodce jednotlivými částmi systému StarGURMAN: V této části Vás podrobně provedeme nastavením systému StarGURMAN a jeho uživatelskými možnostmi. 12 VII.A. Nastavení tisku V kapitole Vás důkladně seznámíme s nastavením tisku a jednotlivými sestavami, protože nastavení této sekce je důležité pro chod celého programu. Pokud v prvotní fázi nechcete nastavit tisk, můžete tuto kapitolu přeskočit. VII.A1. Doporučená tiskárna: Star SP 212 Pro tuto tiskárnu dodáváme vlastní ovladač posprinter s podpůrnými šablonami XXX-42C. VII. A2. Nastavení účtu Zde můžete použít výchozí účet, kde nastavíte tiskárnu dle instalovaného driveru, námi doporučenou šablonu 42C. Potom klikněte na Přidat v rámečku Místa určení tisku pro Nastavení provedete ve všech tiskových sestavách stejným způsobem.

13 Vytvoření vlastní sestavy: 13 Pokud chcete vytvořit vlastní sestavu, proveďte to takto: (Tento postup můžete použít ve všech tiskových sestavách) klikněte na Nová, napište Zkušební, kliknutím a vysvícením této položky přejdete na přidání do tiskové sestavy. V položce tiskárna se Vám objeví všechny nainstalované tiskárny. My doporučujeme ovladač Posprinter.exe. Pak vyberte typ sestavy např. V tržbách, komf-42c. VII.A3. Proforma účty Pokud chcete instalovat proforma účty (nastavují se vždy v sestavě účet ) Vytvořte novou sestavu, která se bude jmenovat proforma. Vyberte tiskárnu, dle předchozího odstavce, a šablonu. Ta je pro proforma účet soupiska nebo námi doporučená Soup-42C. Tím máte všechny parametry pro tisk nastaveny.

14 14 VII. B. Nastavení systému V této sekci Vám vysvětlíme nastavení systému. Pozor čtěte pozorně, chybné nastavení může způsobit kolaps systému! VII. B1. Základní nastavení V rámečku Nastavení pracoviště v horním editačním okně napište název pracoviště, na kterém je počítač umístěn. Např. vinárna, restaurace, kancelář, provozní, atd. V druhém prefix čísla účtu můžete oddělit pro svoji kontrolu ještě prefixem čísla účtu. Tzn. že napíšete např. res, vin, bar, apod. Použijte třímístná slova! V části číslo účtu tlačítkem vynulovat můžete po zkušebních tiscích začít účty opět od nuly. Rámeček - Používání účtenky zde povolíte tisk proforma účtů. To je předtisk účtenky pro hosta před tím, než mu vydáte účtenku jako daňový doklad. Pokud tuto funkci chcete užívat, klikněte na Povolit proforma účty. Vyberte tiskovou sestavu, kterou jste si vytvořili v nastavení tisku a nazvali proforma. Rámeček Daň z přidané hodnoty zde jen zaškrtněte, zda jste nebo nejste plátci DPH.

15 15 Rámeček Revize systému Účetní uzávěrka vynulovat toto tlačítko používáte vždy, když máte pocit, že v tržbách a spotřebě máte již zbytečně mnoho dat, která neužíváte. Program provede archivaci tržeb a spotřeby a vynuluje data na počáteční stav. Tato operace se většinou provádí po uzavření účetního období většinou jednou ročně. Svá data nijak neztratíte, můžete je volně načítat v modulu tržby a dál s nimi pracovat. V každém případě doporučujeme, aby jste svá data pravidelně archivovali programem StarARCHIV, který je součástí Vaší instalace. Kontrola a reindexace dat toto tlačítko provede zběžnou kontrolu dat. Tuto funkci použijte v případě, že máte pomalý přístup k datům nebo máte v datech nezjištěnou chybu. Např. po pádu systému. Správa licenčních klíčů po kliknutí na toto tlačítko vidíte své sériové číslo, můžete on-line stahovat licenční klíče z Internetu i nové verze programu StarGURMAN.

16 VII. B2. Zabezpečení systému Rámeček zabezpečení pokladny Zakázat systémové klávesy zaškrtnutím tohoto pole zabezpečíte program StarGURMAN tak, že z modulu pokladna nejdou spouštět jiné programy. Pozor v systému NT nemusí fungovat! 16 Vyžadovat práva pro uzavření po zaškrtnutí tohoto pole nemůže číšník opustit modul Pokladna bez toho, že zná heslo. Spouštět při startu počítač zaškrtnutím tohoto pole bude modul Pokladna pro číšníky spuštěn automaticky vždy po startu počítače. Povolit minimalizaci pokladny po zaškrtnutí je možné Pokladnu minimalizovat v okně u Windows. Doporučení: pro počítač (terminál) doporučujeme nastavit zabezpečení Pokladny tak, jak je uvedeno na obrázku. V ostatních případech navrhujeme okna nezaškrtávat. Rámeček Administrace uživatelů v tomto rámečku nastavujete (přidáváte, odebíráte nebo editujete) jednotlivé uživatele. Po kliknutí na tlačítko Přidat uživatele se Vám objeví okno Editace uživatelů, kde vyplníte všechny tři přihlašovací údaje. Zaškrtnutím nastavíte oprávnění, která pro editovanou osobu chcete.

17 17 Doporučení: pro sebe vytvořte dvě osoby se všemi oprávněními a různými hesly. Hesla si pamatujte! Jednotlivá oprávnění jsou zřejmá z jejich popisů. Příklad nastavení: číšník povoleno pouze (o), ve specifických případech i (t) Provozní (o), (c), (t), (C), (T), (S), (E), VII. B3. Pokladna Rámeček Rozšířené volby Pokladny Rámeček automatické uzavření účtů (jednotlivý systém)- zaškrtnutím této volby můžete program StarGURMAN začít používat jako klasickou pokladnu. Tzn. že nebudete moci využívat otevřených stolů, všechny výhody počítání tržeb, norem a spotřeby Vám zůstávají. Tento systém se používá ve fast-foodech, bufetech, prodejních stáncích, trafikách, prodejnách potravin, apod. Rámeček Spuštění externího programu z Pokladny číšník nemá možnost opustit modul Pokladna, ale mi chceme, aby mohl pracovat ještě v jiném programu např. brát rezervace, vypisovat faktury, To mu umožníme tak, že tlačítkem Přidat načteme exe.soubor toho dotyčného programu. Implicitně se přidává program rezervace.

18 18 VII. B4. Síť a střediska V této části nastavujete síťové funkce, služby a střediska počítače. POZOR Pokud nerozumíte síťovému nastavení, raději toto ponechte odborníkovi. Pozorně čtěte návod. Rámeček Identifikační číslo v tomto rámečku můžete zadat libovolné číslo, které chcete přidělit počítači v síti. Počítač je tímto číslem jednoznačně identifikován. Pokud máte v síti nastaveny dvě stejná čísla, mohou být přenosy dat chybné.

19 19 Rámeček Funkce tohoto počítače program StarGURMAN je připraven tak, aby plnil několik síťových a nesíťových funkcí. Nezávislá stanice pokud používáte toto nastavení, stanice není připojena k síti a pracuje jako plně nezávislá. Pracovní stanice síť je již nastavena. Tato stanice pouze prostředky serveru využívá, její funkce je plně nezávislá. Např. při spuštění si Pokladna načte nová data na svůj harddisk a dál pracuje se svými lokálními daty. Toto nastavení je nejčastějším v síti, je nejbezpečnější a zároveň velmi komfortní. Serverová stanice takto nastavený počítač poskytuje své prostředky (data) všem ostatním pracujícím stanicím v síti. Nejčastěji se toto používá v kanceláři, tzn. že se nejedná o skutečnou serverovou stanici, tak jak je v IT Technologiích myšleno. Jako server se tedy tento počítač s pracovní stanicí chová pouze v systému StarGURMAN. Je dokonce možné, mít v síti nastaveny dvě serverové stanice. Např. v kanceláři majitele a provozního. Terminál při tomto nastavení terminál (počítač) plně sdílí prostředky serveru a není žádný způsobem nezávislým. Toto nastavení doporučujeme tam, kde je nutné mít na jednom středisku více počítačů Pokladen. Např. na diskotékách, velkých barech, nebo v případě hotelu. Zde je totiž recepce a provozní propojen jako server a terminál. V těchto případech je toto nastavení velmi obvyklé. Unikátní možností systému StarGURMAN je, že v síti jsou jak pracovní stanice využívající prostředky jednoho serveru, tak terminály plně pracující v závislém režimu druhého serveru. A je dokonce možné sdílet data jedné serverové stanice. Tuto možnost

20 ocení firmy, které vlastní např. penzion, hotel s barem, restaurací, recepcí a provozní kanceláří. V těchto případech je nasazení systému StarGURMAN ideální. 20 Systém StarGURMAN umožňuje ještě další možnosti jak pracovat s více počítači, které jsou od sebe hodně vzdáleny a propojení standartizovanými sítěmi by bylo finančně velmi náročné. Jednou z možností je vytvoření jedné nezávislé stanice u majitele doma nebo v kanceláři a neomezený počet lokálních středisek, která svá data předávájí na různých médiích. Další unikátní možností systému StarGURMAN je propojení různých lokálních středisek po síti Internetu a to bez nutnosti mít pevného připojení k Internetu. K využití této možnosti je nutné nastavení přímo od firmy PaSCom. Rámeček Seznam okolních počítačů v tomto rámečku po kliknutí na tlačítko Najít počítače Vám systém StarGURMAN prohledá síť a najde všechny síťové prostředky, které systém využívá a určí jejich funkce. Pokud tuto funkci využíváte ze serverové stanice, dvakrát klikněte na Síťový prostředek. Tím můžete nastavení počítače měnit. Rámeček Lokální střediska tato funkce je využívána při práci se vzdálenými lokálními středisky po disketě nebo ZIP. Funkce jednotlivých tlačítek je zřejmá. VII. B5. Detaily tisku V tomto okně nastavujete firemní údaje nutné pro tisk. V části náhled se zabrazuje to, co bude zobrazeno v tiskové hlavičce účtu. DOPORUČENÍ: využijte všech tiskových oken. Některé druhy tiskáren, při nevyužití některého z tiskových oken, způsobí rozhození tisku.

21 21 VII.B6. Nastavení slev Tato sekce umožňuje vytvoření a přesnou definici různých slev. Slevy nastavujete v různé době s mnohými omezeními, tak abyste měli co nejširší možnosti nastavení. POZOR: v této sekce jsou všechny rámečky mezi sebou plně provázány. Rámeček Seznam dostupných slev v tomto rámečku, stisknutím tlačítka Insert, můžete přidat novou slevu. V prvním sloupci (název slevy) zadáte název slevy, který bude používat Pokladna. V druhém sloupci (sleva %) napíšete číselně slevu, kterou chcete poskytovat např. 10%. Ve sloupci Automaticky nastavujete zda bude sleva poskytnuta automaticky bez účasti personálu (toto se využívá v happy hour ). Ve sloupci Heslo můžete nastavit nutnost použití hesla při uplatnění slevy. Používá se proti zneužití v případě, že majitel využívá pro svou osobní potřebu 100% slevy.

22 22 Rámeček Platnost slevy dle doby pokud najedete myší na šedá pole, v levé rohu rámečku se Vám na svislé ose objeví všechny dny v týdnu a na ose vodorovné jednotlivé hodiny dne, rozdělené po třiceti minutách. Pokud jsou jednotlivá políčka zbarvená červeně, znamená to, že v tomto dnu a hodině bude sleva poskytnuta. Pokud chcete slevu v určitých hodinách nepovolit, stačí pravým tlačítkem myši přejet po některé ze sekcí. Pokud chcete zakázat celé dny nebo hodiny, přejeďte po svislé nebo vodorovné ose stlačeným pravým tlačítkem myši. Rámeček Platnost slev ve skupinách a podskupinách zde nastavujete maximální slevu pro jednotlivé skupiny a podskupiny, které jste před tím v editoru dat nastavili. Ve sloupci skupiny a podskupiny můžete zadat, na které skupiny a podskupiny zboží se budou u slevy vztahovat a na které ne. Ve sloupci Omezení můžete nastavit kolik je maximální možná sleva v % na uvedenou skupinu. Např. ve sleva personál máte slevu nastavenu na personální jídla 50%. Vy můžete určit, že se tato sleva například nevztahuje na minutková jídla, ale jen na hotová jídla. Pro každý typ slevy jsou parametry určovány samostatně tak, že možnost nastavení je velmi široká. Důležité: program StarGURMAN umožňuje jako jeden z mála v editoru jídel nastavení mínusové položky. POZOR: je potřeba tyto mínusové položky mít v samostatné skupině a zásadně na ně neuplatňovat slevu.

23 23 VII. C. Editor dat Editor dat slouží k evidenci všech tří nutných databází a to Editor zboží To je vše, co prodáváte např. jídlo, nápoje, cigarety, ale i lyže. Editor surovin to je vše, co nakupujete s jednotkovými a kalkulačními cenami. Editor norem Kde máte možnost z jednotlivých surovin složit jídlo či výrobek. VII. C1. Sekce Soubor Sekce obsahuje tyto složky: VIII. C1-a. Načíst databázi z F3 VIII. C1-b. Uložit databázi na F2 VIII. C1-c. Import zboží do kuchařky VIII. C1-d. Export zboží do CSV VIII. C1-e. Tisk zboží zatím nevyužíváno VIII. C1-f. Konec Alt +F4

24 VII. C1-a. Načíst databázi V této funkci můžete načítat data z jiných serverů nebo prohlížet data středisek. Načtení dat ze středisek: Lokální střediska - označena jako,,disk. - data jsou uložena na místním (lokálním) disku - mohou sloužit jako zálohy dat nebo vzdálenou synchronizaci klientů (dle Nastavení/ síť) Vzdálená střediska - ve sloupci umístění je název počítače - data jsou uložena na vzdáleném počítači Místní data - výchozí data tohoto počítače Popis funkcí se objeví, pokud najedete na tlačítko Funkce myší a chvilku počkáte. 24 VII. C1-b. Uložit databázi Tato funkce umožňuje uložení serverových dat do jednotlivých lokálních středisek v síti. Uložení dat do středisek: Lokální střediska - označena jako,,disk - data jsou uložena na místním lokálním disku - mohou sloužit jako zálohy dat nebo pro synchronizaci klientů (dle Nastavení/ síť) Vzdálená střediska - ve sloupci umístění je název počítače - data jsou uložena ve vzdáleném počítači

25 Místní data - výchozí data tohoto počítače 25 Popis funkcí se objeví, pokud najedete na tlačítko Funkce myší a chvilku počkáte. VII. C1-c. Import Tato funkce umožňuje, pokud máte zakoupenu naší databázi Kuchařky, import dat, tak, aby jste nemuseli vytvářet normy jídel sami, ale mohli je používat již hotové. Normy můžete ve svém editoru plně přizpůsobovat Vašim potřebám, doplňovat suroviny a měnit jejich váhu. VII. C1-d. Export zboží do CSV Tato funkce slouží k vyexportování dat editoru zboží v textovém formátu. Vyexportovaná data můžete ve většině textových editorů např.ms Word nebo Acrobat zpětně načíst a dále s daty pracovat jako s textem. VII. C1-e. Konec Ukončení funkcí editoru dat

26 VII. C2. Sekce Editace Tato sekce obsahuje tyto složky: - vložit nové zboží - odebrat zboží - vytvořit kopii zboží - vytvořit kopie s koeficientem - editovat zboží - editace normy 26 VII. C2. a. Vložit nové zboží Tato položka může vytvořit zboží.v prvním sloupci vložte databázový kód, který jste přiřadili jednotlivým položkám (zboží). DOPORUČENÍ: Pro Vaši přehlednost zvolte první dvě čísla kódu jako druh zboží a druhá dvě čísla ponechte jako pořadová. Druhý sloupec název zboží, zde napište název prodávaného zboží. Třetí sloupec cena, vyplňte prodejní cenu zboží. Čtvrtý sloupec DPH, tento sloupec se objevuje jen pokud jste v nastavení zadali, že jste plátci DPH. Jestliže jste plátci DPH, kliknutím vyberte daňovou skupinu.

27 27 Pátý sloupec skupina, v tomto sloupci můžete vybrat buď samostatnou skupinu tak, že jednou kliknete pravým tlačítkem myši na určeném poli. Druhá možnost je dvojkliknutím, kdy se Vám zobrazí tabulka Editace zboží. V této tabulce určujete skupiny i podskupiny, současně s editací norem pro daný druh zboží. V Editaci normy můžete vytvořit normu daného zboží (jídla) tak, aby sestavy modulu Spotřeba odpovídali skutečnosti. Tlačítkem Insert suroviny přidáváte a vybíráte. Tlačítkem Delete mažete. Jistě oceníte možnost importu norem ze StarKUCHAŘKY. Pokud jste si tuto databázi zakoupili, jednou klikněte na tlačítko Import normy, kde můžete vybrat normu, kterou chcete použít. Pak klikněte na tlačítko Normu použít a Recept. V dolní části norem je jednoduchý kalkulátor, který Vám sděluje doporučenou cenu, aktuální marži a zisk z aktuální ceny. Správné vyplnění těchto databází Vás bude v tiskových sestavách také správně informovat o výsledku Vašeho hospodaření. VII. C2. b. Odebrat zboží Tato položka zboží odebírá před definitivním odstranění zboží. VII. C2. c. Vytvořit kopii zboží Položka kompletně zkopíruje zboží. Může být použita u podobných položek, kde nechcete vypisovat celý řádek. VII. C2. d. Vytvořit kopie s koeficientem Unikátní položka systému StarGURMAN, která umožňuje vytvořit dělení a rozdělení jídel přesně dle Vašich potřeb. V tabulce Kopírování s koeficientem máte pět editačních polí. První pole Prefix názvu, určujete, co se objeví před původním názvem zboží. Druhé pole Sufix kódu, určujete, jaký znak (*,+,-, ) bude třeba zadat před názvem kopírovaného kódu. Tzn. že pro původní kód 1016 se sufixem * bude nový kód * Třetí pole Koeficient ceny, znamená, že např. poloviční porce jídla nemusí být přesně padesát procent slevy. Cenu v procentech si určujete sami. Čtvrté pole Koeficient normy, v tomto poli opět určujete v procentech převod normy. Tzn. že poloviční porce jídla nemusí být padesát procent normy.

28 28 Páté pole slouží pouze ke zvýraznění bonu do kuchyně. Kuchař tak vidí a může si přečíst, že jídlo např. svíčková na smetaně je na dva talíře a ne pouze poloviční porce. VII. C2. e. Editovat zboží Tato funkce urychluje práci. Označte položku v editoru zboží tím, že stisknete tlačítko Control a myší označte jednotlivé položky. Můžete zadat najednou společná nastavení např. skupiny, podskupiny a DPH. Toto ušetří práci zejména těm, kteří přecházejí z verze 2.2 na verzi 3. VII. C2. f. Editace Této položce jsme se již věnovali v části Vložení nového zboží v bodě VIII. C2.a. VII. C. 3. Zobrazení Zde můžete filtrovat: - dle části názvu - dle typu zboží - bez filtru Máte také možnost zobrazovat sloupce dle: - kódu - názvu zboží - ceny - DPH - Skupiny - Podskupiny - Normy Nebo zobrazit vše VII. C4. Hledání Lze vyhledávat pouze dle názvu v tabulce

29 29

30 VII. C5. Nástroje Tato sekce slouží k tvorbě speciálního nastavení nebo speciálních funkcí. 30 VII. C5. a. Kontrola integrity dat Slouží ke kontrole správnosti datových souborů v editoru dat. Po spuštění této funkce Vás program bude informovat o provedení integrity a o stavu, ve kterém databázi našel. Pokud jsou nalezeny chybné údaje nebo údaje, které nejsou identifikovatelné, program Vás o tom informuje a zeptá se na postup. Důležité: tuto funkci používejte vždy, když vytvoříte např. nové normy, Je to proto, aby ostatní moduly v systému StarGURMAN mohli pracovat se správnými daty. VII. C5. b. Editace skupin V tomto nastavení můžete definovat jednotlivé zbožní skupiny, podskupiny, Funkce je velmi důležitá, určuje, zda bude k editačním skupinám tištěn bon. Důležitou funkcí nastavení je také to, na jaké místo bude bon tištěn. Např. z jednoho střediska jsou objednány položky dvou středisek. Často se to stává u piva. To znamená, že položka může být vytištěna na kterékoli tiskárně v systému.

31 31 VII. C5. c. Editor čárových kódů Funkce umožňuje přiřazení čárových kódů k jednotlivým prodávaným položkám zboží. Čárový kód může být Váš vlastní jakéhokoli druhu, nebo již vytvořený. Typickým příkladem jsou vinotéky. V takovém množství vín se špatně orientuje, proto k jednotlivým druhům přiřadíme čárové kódy. Na nových lahvích již jsou a tam, kde chybí je nechte dodat. Použití kódů je rozšířeno také v bufetech a záleží jen na provozovateli, zda je bude používat. VII. C5. d. Programovatelná klávesnice Číselné zrychlení práce při zadávání jednotlivých položek. K nejpoužívanějším položkám přiřaďte klávesovou zkratku a číšník nemusí psát na klávesnici celý kód např. 1012, ale stačí je písmeno P (pivo).

32 VII. C5. e. Editor surovin Editor surovin je opět jednou z databází systému StarGURMAN, kterou získáte předpřipravenu a její ovládání je velmi jednoduché. Klávesou Insert vkládáte nové suroviny a tlačítkem Delete mažete. V jednotlivých sloupcích určujete: - kód zboží - název zboží - jednotku zboží vždy používejte základní jednotky (l, kg, ks). 32 V posledním sloupci určujete kalkulační cenu suroviny. Kalkulační cena je průměrná cena za nákup zboží plus Vámi stanovený koeficient většinou je to deset až dvacet procent. VII. D. Konvertor norem Po kliknutí na ikonu Konvertor norem se automaticky spustí konvertor, který nalezne data verze 2.2 a určí do jakého adresáře mají být konvertovány. Máte možnost výběru: kompletní konverze automatické konverze - tu doporučujeme manuální konverze zde určujete, která data mají být převedena a která ne. Konverze je určena pouze zkušeným uživatelům a není ji třeba používat. VII. E. Přehled tržeb Přehled tržeb slouží k zpracování výstupních dat Vašich provozů. V přehledu můžete vidět tržby jednotlivých středisek, jednotlivé kódy, stoly, skupiny. Skupiny Vám ukazují rozložení podle výčepu, kuchyně apod. Přehled tržeb Vám podává informace o všech dosavadních uzavřených tržbách. Je možné se vracet do archivovaných tržeb. V prvním okně jsou zobrazeny tři sloupce, obsahující seznam uzavřených tržeb. Klikněte na horní tlačítko Neodvedené tržby - zobrazí se Vám neodvedené tržby střediska, které jste načetli. Určení střediska proveďte při prvotním nastavení v dolním řádku, kde je rámeček Prohledat síť a lokální data. Používáte-li jen jeden počítač, vše se zobrazí na tomto lokálním počítači. Pokud používáte síť, klikněte na tlačítko Prohledat síť objeví se všechny dostupné počítače. Neodvedené tržby budou znázorněny po kliknutí na síťové středisko. Potom klikněte na lištu, která zpracuje a také zobrazí tržby od poslední uzávěrky. Nejprve podle kódů. V dolní části okna tržeb je rámeček - Druh zobrazení. Záložka je rozdělena podle skupin (kuchyně, výčep, nájmy, couvere, obaly, atd.) Pokud kliknete např. na kuchyni, záložka se rozbalí do dalších podskupin. Tak tržby můžete zobrazit až do jednotlivých specialit. Je možné tržby vytisknout.

MRP-Restaurace. pro Windows. P. O. BOX 35 76315 Slušovice telefon: +420 577 001 258 telefax: +420 577 059 250 internet: http://www.mrp.

MRP-Restaurace. pro Windows. P. O. BOX 35 76315 Slušovice telefon: +420 577 001 258 telefax: +420 577 059 250 internet: http://www.mrp. MRP-Restaurace pro Windows P. O. BOX 35 76315 Slušovice telefon: +420 577 001 258 telefax: +420 577 059 250 internet: http://www.mrp.cz průvodce uživatele programem MRP-Restaurace pro Windows Název: MRP

Více

TRIFID 2012 STANDARD

TRIFID 2012 STANDARD TRIFID 2012 STANDARD Instalace a nastavení Výpočetní systém pro obchod (c) 2011 TRIFID Software, Vysoké Mýto Rokycanova 114, tel./fax 465 424 587, www.trifid-sw.cz Příručka obsahuje popis instalace a nastavení

Více

Začínáme s programem MEDICUS

Začínáme s programem MEDICUS Začínáme s programem MEDICUS Uživatelská příručka Návod Dokumentace Poslední aktualizace: 30.5.2014 Obsah Úvod...7 Použité...8 formátování textu Požadavky...8 na hardware Zálohování...9 Instalace...11

Více

TRIFID 2014 STANDARD

TRIFID 2014 STANDARD TRIFID 2014 STANDARD Instalace a nastavení Výpočetní systém pro obchod (c) 2014 TRIFID Software, Vysoké Mýto Rokycanova 114, tel./fax 465 424 587, www.trifid-sw.cz Příručka obsahuje popis instalace a nastavení

Více

DUEL. Ježek software. Úvodní příručka k programu. DUEL Úvodní příručka. Přehledný stručný popis ovládání a funkcí ekonomického systému DUEL

DUEL. Ježek software. Úvodní příručka k programu. DUEL Úvodní příručka. Přehledný stručný popis ovládání a funkcí ekonomického systému DUEL Úvodní příručka 1 Software s perspektivou DUEL www.jezeksw.cz Ježek software DUEL Úvodní příručka k programu Přehledný stručný popis ovládání a funkcí ekonomického systému DUEL 2 Úvodní příručka ekonomického

Více

Začínáme. Instalace a nastavení programů JAPO Průvodce programem Asistent Z A Č Í N Á M E S P R O G R A M Y J A P O

Začínáme. Instalace a nastavení programů JAPO Průvodce programem Asistent Z A Č Í N Á M E S P R O G R A M Y J A P O Instalace a nastavení programů JAPO Průvodce programem Asistent Začínáme Tato příručka má za cíl seznámit vás s instalací a nastavením základních parametrů programů JAPO. V další části se podrobně věnuje

Více

TRIFID 2012 STANDARD

TRIFID 2012 STANDARD TRIFID 2012 STANDARD Software pro obchod Uživatelská příručka (c) 2012 TRIFID Software, Vysoké Mýto Rokycanova 114, tel./fax 465 424 587, www.trifid-sw.cz Příručka obsahuje popis funkcí programu TRIFID

Více

1. Licenční podmínky :

1. Licenční podmínky : ÚVOD ÚVOD UPOZORNĚNÍ Před autorizací programu se ve vlastním zájmu podrobně seznamte s licenčním ujednáním. Otevřením přiložené obálky s Dokladem pravosti obsahujícím ID kód produktu vyjadřujete souhlas

Více

EVIDENČNÍ SYSTÉM PRACANT

EVIDENČNÍ SYSTÉM PRACANT Agerit s.r.o. EVIDENČNÍ SYSTÉM PRACANT Uživatelský manuál O systému Evidenční systém PRACANT by Agerit s.r.o Evidenční systém Pracant j e program určený pro malé a střední podniky, které se zabývaj í zakázkovou

Více

1. Licenční podmínky :

1. Licenční podmínky : ÚVOD ÚVOD UPOZORNĚNÍ Před autorizací programu se ve vlastním zájmu podrobně seznamte s licenčním ujednáním. Otevřením přiložené obálky s Dokladem pravosti obsahujícím ID kód produktu vyjadřujete souhlas

Více

EKONOMICKÝ SYSTÉM WINELCO

EKONOMICKÝ SYSTÉM WINELCO UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA EKONOMICKÝ SYSTÉM WINELCO Verze 12.06 Strana 1 (celkem 117) OBSAH 1. ÚVOD... 4 1.1. Použití systému, základní popis.... 4 1.2. Požadavky na počítač... 4 1.3. Instalace... 5 1.4. Technická

Více

1. Licenční podmínky :

1. Licenční podmínky : ÚVOD UPOZORNĚNÍ Před autorizací programu se ve vlastním zájmu podrobně seznamte s přiloženým licenčním ujednáním. Otevřením přiložené obálky s Dokladem pravosti obsahujícím ID kód produktu vyjadřujete

Více

I. Obsah příručky. I. OBSAH PŘÍRUČKY... 2 II. ÚVODNÍ INFORMACE... 5 A. Stručná charakteristika systému...5 B. Technické požadavky...

I. Obsah příručky. I. OBSAH PŘÍRUČKY... 2 II. ÚVODNÍ INFORMACE... 5 A. Stručná charakteristika systému...5 B. Technické požadavky... I. Obsah příručky I. OBSAH PŘÍRUČKY... 2 II. ÚVODNÍ INFORMACE... 5 A. Stručná charakteristika systému...5 B. Technické požadavky...5 III. VÝKLAD ZÁKLADNÍCH POJMŮ... 7 IV. POPIS VSTUPU DAT OBECNĚ... 9 A.

Více

SYSLÍČEK program pro vedení jednoduchého účetnictví a navazujících agend

SYSLÍČEK program pro vedení jednoduchého účetnictví a navazujících agend SYSLÍČEK program pro vedení jednoduchého účetnictví a navazujících agend uživatelská příručka CSH software 2010 OBSAH Úvodem 1 Instalace programů 2 Spuštění programů 3 Obecné požadavky na počítač 4 Začínáme

Více

ZK SKLAD MINI. Úvod. Základní vlastnosti programu. verze 2.45. Co program vyžaduje. Určení programu. Jak program spustit

ZK SKLAD MINI. Úvod. Základní vlastnosti programu. verze 2.45. Co program vyžaduje. Určení programu. Jak program spustit sq ZK SKLAD MINI verze 2.45 Uživatelská dokumentace programu Úvod Základní vlastnosti programu Jednoduchost ovládání - umožňuje obsluhu i málo zkušeným uživatelům bez nutnosti většího zaškolování. Vzhledem

Více

ProFact 3.0. Uživatelský manuál. Obsah

ProFact 3.0. Uživatelský manuál. Obsah ProFact 3.0 Uživatelský manuál Obsah 1. Instalace ProFact 3.0 str. 2 2. Instalace ProFact 3.0 v síti str. 2 3. Aktivace ProFactu na plnou verzi str. 2 4. Popis základních ovládacích prvků str. 3 5. První

Více

Jazz Hotel Lite Příručka uživatele JAZZ HOTEL LITE. Příručka uživatele 1 / 38 WWW.JAZZWARE.CZ

Jazz Hotel Lite Příručka uživatele JAZZ HOTEL LITE. Příručka uživatele 1 / 38 WWW.JAZZWARE.CZ JAZZ HOTEL LITE Příručka uživatele 1 / 38 JAZZ HOTEL LITE Příručka uživatele 2008-2012 Václav Petřík JAZZWARE.CZ Příručka k programu Jazz Hotel Lite pro Windows ve verzi 5.21 Příručka popisuje funkčnost

Více

Jazz Restaurant Lite Příručka uživatele JAZZ RESTAURANT LITE. Příručka uživatele 1 / 52 WWW.JAZZWARE.CZ

Jazz Restaurant Lite Příručka uživatele JAZZ RESTAURANT LITE. Příručka uživatele 1 / 52 WWW.JAZZWARE.CZ JAZZ RESTAURANT LITE Příručka uživatele 1 / 52 JAZZ RESTAURANT LITE Příručka uživatele 2008-2011 Václav Petřík JAZZWARE.CZ Příručka k programu Jazz Restaurant Lite pro Windows ve verzi 5.17 Příručka popisuje

Více

KYTICKA. Podvojné a jednoduché úcetnictví. Manuál k programu. JIRRA software s.r.o.

KYTICKA. Podvojné a jednoduché úcetnictví. Manuál k programu. JIRRA software s.r.o. KYTICKA Manuál k programu Podvojné a jednoduché úcetnictví JIRRA software s.r.o. 2 Obsah Úvod 0 7 Kapitola I Kyticka 1 Popis programu... 7 2 Technické... podmínky 9 3 Start verze... 9 4 Upgrade... verze

Více

S B N. verze 2.2. Začínáme s programem. VYDAS software s.r.o. Zámostí 16 338 08 Zbiroh. tel: 724 919 877. http://www.vydas.cz software@vydas.

S B N. verze 2.2. Začínáme s programem. VYDAS software s.r.o. Zámostí 16 338 08 Zbiroh. tel: 724 919 877. http://www.vydas.cz software@vydas. S B N Správa bytů a nemovitostí verze 2.2 Začínáme s programem VYDAS software s.r.o. Zámostí 16 338 08 Zbiroh tel: 724 919 877 http://www.vydas.cz software@vydas.cz Obsah Obsah...I Úvodem... 1 Technická

Více

WinSKL. Skladové hospodářství. Verze programu 5.35 pro Windows. Příručka supervizora

WinSKL. Skladové hospodářství. Verze programu 5.35 pro Windows. Příručka supervizora WinSKL Skladové hospodářství Verze programu 5.35 pro Windows Příručka supervizora Copyright Gordic spol. s r.o. Jihlava prosinec 2000 1 2 Obsah 1. ÚVOD... 7 1.1 PŘEDMLUVA... 7 1.2 KOMPATIBILNÍ VERZE EKONOMICKÝCH

Více

DATABOX. C O N T A C T P r o f e s s i o n a l 5. Uživatelská příručka

DATABOX. C O N T A C T P r o f e s s i o n a l 5. Uživatelská příručka DATABOX C O N T A C T P r o f e s s i o n a l 5 Uživatelská příručka Vážení uživatelé, děkujeme za váš zájem o program firmy SYSTEGRA. Chcete-li si program vyzkoušet, můžete jej z tohoto CD nainstalovat

Více

P e rsonalis ti ka a mz dy P AMICA STORMWARE s.r.o.

P e rsonalis ti ka a mz dy P AMICA STORMWARE s.r.o. Příručka uživatele PAMICA PERSONALISTIKA A MZDY PŘÍRUČKA UŽIVATELE Personalistika a mzdy PAMICA Příručka uživatele 2009 STORMWARE s.r.o. Příručka k programu PAMICA pro Windows ve verzi Září 2009, release

Více

Systémová příručka. Autor: Marek Klimša & Jiří Mutina Verze dokumentu: 8/2015 Poslední aktualizace: 10. Srpna 2015

Systémová příručka. Autor: Marek Klimša & Jiří Mutina Verze dokumentu: 8/2015 Poslední aktualizace: 10. Srpna 2015 Autor: Marek Klimša & Jiří Mutina Verze dokumentu: 8/2015 Poslední aktualizace: 10. Srpna 2015 Obsah 1. První pohled 3 1.1 Seznamte se 3 1.2 Co je Daňová kancelář? 3 2. Nároky na systém, změny systémových

Více

Uživatelská příručka. podnikový informační systém (ERP) Instalujeme ERP Money. Instalace, registrace a aktualizace systému

Uživatelská příručka. podnikový informační systém (ERP) Instalujeme ERP Money. Instalace, registrace a aktualizace systému Uživatelská příručka podnikový informační systém (ERP) Instalujeme ERP Money Instalace, registrace a aktualizace systému Technická podpora systému Základní technická podpora je k dispozici zdarma všem

Více

Změny a nové funkce programu APSi za rok 2009

Změny a nové funkce programu APSi za rok 2009 Změny a nové funkce programu APSi za rok 2009 28-12-2009 Při tisku inventurních archů si lze vybrat zda bude sestava seřazena podle čísla zboží, názvu zboží, čísla regálu + čísla zboží nebo čísla regálu

Více

www.software-hotel.cz

www.software-hotel.cz Stojíme na Vaší straně www.software-hotel.cz UŽIVATELSKÝ MANUÁL SW REZERVACE A RECEPCE verze 13.0 Hotline SW Rezervace a Recepce +420 603 230 055 Hotline registrační pokladny a pokladní systémy +420 603

Více

1.1.1. Seznam Obecně platí: 1.1.1.1. Základní klávesy aktivní pro Seznam: Enter Insert Delete Šipky PageUp, PageDown Mezerník Shift + Šipky Ctrl A

1.1.1. Seznam Obecně platí: 1.1.1.1. Základní klávesy aktivní pro Seznam: Enter Insert Delete Šipky PageUp, PageDown Mezerník Shift + Šipky Ctrl A 1.1.1. Seznam Se Seznamem se budete v průběhu práce neustále setkávat, proto je mu věnována tato samostatná kapitola. Kdekoliv budete chtít prohlížet navedená data, budete tak činit prostřednictvím Seznamu.

Více

www.povi.cz Úkoly Program manuál

www.povi.cz Úkoly Program manuál www.povi.cz Úkoly Program manuál Program Úkoly manuál PoVI, s.r.o. 2005 1. OBSAH 1. Obsah... 1 2. Úvod... 3 2.1. Účel programu Úkoly... 3 3. Vysvětlivky, značení, terminologie... 4 3.1. Používaná označení...

Více

EKONOM - účetní a evidenční systém 2

EKONOM - účetní a evidenční systém 2 EKONOM - účetní a evidenční systém 2 Obsah: 1 Koupili jste EKONOM... 10 1.1 Minimální systémové požadavky...10 1.2 Obecně k instalaci:...10 1.3 Dobré rady před instalací...10 1.4 Instalace...11 1.4.1 Instalace

Více