Návod na instalaci IGO8 do PDA. IGO8 v

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Návod na instalaci IGO8 do PDA. IGO8 v.8.3.4. 117940"

Transkript

1 Návod na instalaci IGO8 do PDA. IGO8 v Stažený soubor rozbalíme přímo na SD kartu (nevytváříme žádnou složku). Tímto rozbalením se nám automaticky vytvoří složka IGO8 na kartě. Ve složce IGO8 je samotná navigace. Před spuštěním samotné navigace řádně zkontrolujeme, zda-li v zařízení nezůstaly zbytky starších verzí nebo samotná starší verze celá. Vše odinstalujeme - odstraníme. Pokud jsme měli v zařízení již nainstalovanou v minulosti nějakou verzi IGO, odinstalujeme ji. To provedeme tak, že si spustíme např. Průzkumníka a najdeme v zařízení složku Program Files\IGO8, zde nalezneme "uninstall.exe" spustíme a vyčkáme potvrzovací dialog, že bylo vše odinstalováno. Pokud jsme nepoužívali instalovanou verzi, musíme ji odebrat ručně. To spočívá ve smazání složky "Program Files\IGO8", smazání zástupce v Nabídce Start, která je ve složce Windows\Nabídka Start\Programy (Windows\StartMenu\Programs) a editaci registrů. Bez editace a ručního smazání klíče IGO nelze instalovat novou verzi. Pro editaci registrů použijeme program, který to umí (není součástí OS) např. TotalCommander, PHM Regedit, RescoExplorer... Klíč v registrech, který musíme odstranit je "[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\iGO8]" označíme zde IGO8 a smažeme. Klíč "[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\iGO8]" již tedy neexistuje, můžeme spustit igo8. Spuštění igo8 v zařízení s interní pamětí nebo jiným úložištěm. Postup je zcela stejný jako v předcházejícím odstavci s jedním rozdílem. Před spuštěním igo8.exe, se podíváme na kartu. Je tam ve složce IGO8 mimo jiné také SYS.TXT. SYS.TXT - Slouží pro nastavení standardního rozlišení, ale lze jej použít i pro jakékoli jiné. Jen s tím rozdílem, že budeme muset přepsat jen jeden řádek v SYS.TXT. Otevřeme tedy ten SYS.TXT a najdeme hodnotu app. Zde jsou ukázky nastavení jednotlivých SYS.TXT pro různá zařízení. A teď k úpravě SYS.TXT [folders] app="%sdcard%/igo8" toto slouží právě k zadání názvu Vaší SD karty. Místo %SDCARD% vložíme např. Storage card nebo Internal Storage nebo MassStorage a podobně. Podle názvu karty nebo interního úložiště. Měl by to být stejný název, jako jej vidíte v průzkumníku. Je třeba si to vyzkoušet. HTC Touch Diamond (Touch Pro) - igo na interní paměti - app="internal Storage/iGO8" Samsung Omnia CZ SW - igo na interní paměti - app="moje úložiště/igo8" Samsung Omnia EN SW - igo na interní paměti - app="my storage/igo8" MIO A (v interní paměti) - app="mio Recovery/iGO8" MIO A (na SD kartě) - app="storage Card/iGO8" Typická cesta pro igo8 na SD karte - app="%sdcard%/igo8" Tyto úpravy SYS.TXT provádíme vždy ještě před prvním spuštěním igo8. Pro ty z Vás, kdo mají lokalizované OS ve svých zařízeních, mohou nastat komplikace při spuštění. Zejména pokud budete používat např. MapChanger, 3DCARS a jiné. Ve většině případů jsou tímto problémem "postiženi" uživatelé, kteří mají lokalizován svůj OS do ČEŠTINY. Výrobce bohužel zvolil nešťastný krok a SD kartu přeložil jako Paměťová karta. Bohužel.

2 Řešení: Bohužel na těchto zařízeních kde je tak nelogicky přeložen OS je jediná možnost jak si ulehčit život změnit název SD karty v OS - v registrech IGO neumí česky a tak parametr "Paměťová karta" je pro ní nesmysl. Řešení je jednoduché, ale musím Vás upozornit, je nutný drobný zásah do registrů v PDA. Je třeba změnit název SD karty na Storage card. Změnit to lze pouze editací registrů. Pro editaci registrů doporučuji nástroj pro PC "CERegeditor". 2 Je zdarma a v pohodlí velkého PC přes USB a ActiveSync se dílo zdaří. Po spuštění programu CERegEditor kliknete na první ikonu v menu "Make connection..." pak se zobrazí všechny registry co jsou dostupné v PDA. Je třeba nejdříve odemknout zámek, který tam má OS. To provedete v Menu - Tools - Unlock registry pak je možná samotná editace. Pak už jen najdeme klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\Profiles\SDMemory] a pak parametr "Folder", de je hodnota Paměťová karta, tu upravíme na Storage Card. To byla změna pro samotný Windows Mobile (Windows Phone) Dále bude asi vhodné upravit podobný klíč pro IGO Najdeme klíč [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\iGO8] a v něm je hodnota "AppDir" a tam je parametr Paměťová karta, tu upravíme na Storage Card. Může tam ještě být i jiná nebo další hodnota"sdcardpath" a tam je také parametr Paměťová karta, tu opět upravíme na Storage Card. Doporučuji tento název, protože to bude pak lepší v dalších možnostech IGO. Když se změní název, je nutné restartovat PDA a pak již v samotném PDA v průzkumníku musí jít vidět karta jako Storage Card. Musím Váš ještě upozornit, že změnou názvu karty způsobí pravděpodobně nefunkčnost programů, které se instalovaly instalačním programem na SD kartu. To lze vyřešit jen opětovnou instalací programu. Řešil jsem to již takto hodněkrát, na všech PDA, které jsou takto lokalizovány. Nevím proč to výrobci zrovna tak nešikovně přeloží... bohužel. Samozřejmě ke stejnému výsledku se dostaneme také, když použijeme na registry jiný nástroj např. RegEdit pro PPC nebo Total Commander pro PPC. To byla jen ukázka něčeho pohodlného ve "velkém PC" P.S. Před těmito kroky doporučuji provést kompletní zálohu Vašeho PDA

3 Otáčení displeje. Verze IGO už nemá problémy s otáčením orientace přímo v IGO. Výjimka je samozřejmě u zcela nových zařízeních jako je např. Diamond 2, TouchPRO 2, HD2. Orientaci displeje u těchto zařízení otočíme přímo úpravou v SYS.TXT. 3 [interface] resolution_dir="400_240" [rawdisplay] class="landscape" screen_x=800 screen_y=480 nebo [interface] resolution_dir="240_400" [rawdisplay] class="portrait" screen_x=480 screen_y=800 Tyto úpravy jsou pro zařízení s rozlišením displeje 800x480 (480x800). otočení na šířku (landscape) je možné také s orientací tlačítek vlevo nebo vpravo. To dosílíme parametrem class="landscape" nebo class="rlandscape", při čemž parametr "landscape" je pro orientaci s tlačítky vpravo a parametr "rlandscape" zase s tlačítky vlevo.

4 Možné problémy: V IGO8 nikdy a nikde v menu nezapínáme animaci čehokoli, způsobuje to pád aplikace nebo chybové hlášení v průběhu navigování nebo při ukončování. Různá zařízení mají různě pojmenovány názvy SD karet, proto je nutné na to myslet a zobrazí se-li v průběhu startu IGO chybové hlášení, že program nemůže najít SD kartu, je to způsobeno nesprávným názvem karty nebo jiného Storage. Tuto úpravu provedeme v SYS.TXT. 4 a) Pokud IGO vždy už běží bez problému a my začneme experimentovat, doporučuji si vyvářet zálohu svého nastavení. Tu provedeme v samotném IGO, ale rychlejší a pohodlnější je nespouštět IGO a udělat stejnou věc. Veškeré nastavení celého programu včetně nastavení položek ve skinech, oblíbených, vlastních POI (ne ty KML stažené ze serveru poi.cz), všechno to se ukládá do složky SAVE, která je ve složce IGO8 na SD kartě. Tento adresář doporučuji uchovat v PC nebo i jako kopii někde na jiném místě na SD kartě, samozřejmě ji jinak pojmenujeme. Pokud nastanou nějaké problémy, které před tím nebyly, můžeme celou tuto složku IGO8\SAVE smazat a nahradit ji naší ze zálohy. Nikdy nepoužíváme přepsat soubory, protože můžou tam být navíc ještě jiné, které tam nebyly. Takže přejdeme do IGO8\SAVE a složku SAVE smažeme, pak se podíváme kde jsme si nechali onu zálohu celé složky a vrátíme ji na původní místo. Pokud ani to nepomůže, tak složku SAVE ze složky IGO8 úplně smažeme a spustíme IGO. Najde nám zcela nově a čistě bez žádného nastavení. Je to takový stav nouze, abychom zjistili jestli je problém opravdu někde v nastavení nebo jinde. Pokud ani tohle nepomůže, pak je každá rada drahá J a zkusíme se zeptat někde na fóru někoho co s tím. Jestli myslíte na mě, tak já to nevím J. Toto je jen malá rada, jak zjistit kde je problém, jestli v SAVE (to znamená něco je špatně nastaveno) nebo v samotných datech Data.zip atd. Drobné úpravy v SYS.TXT Změna velikosti navigační šipky [map] 3dcarsizemin=4000 3dcarsizemax=7000 3dcarsizemul=22000 ;toto je příklad celkem malé šipky Změna velikosti fontu pro názvy ulic na mapě ve 3D [3d_config] roadsign_lines_per_screen=15 ;toto je příklad pro větší písmo - čím větší je číslo, tím jsou fonty menší (ne, není to překlep) Změna velikosti fontu pro názvy ulic na mapě ve 2D [interface] mapfontscale=150 ;toto je příklad pro větší písmo - čím větší je číslo, tím jsou fonty větší (zase to není překlep)

5 Změna navigační šipky za zcela jinou (není to klasická šipka, ani 3D auto, je to zcela něco jiného) [3D] car_day="car_blaupunkt.mdl" car_night="car_blaupunkt.mdl" 5 Vypnutí zapnutí funkce, kdy při průjezdu kruh. objezdem se oddálí pohled a kamera stojí [roundaboutcam] enabled=0 ; nyní bude kamera projíždět s námi i přes kruh. objezd centery=50 Při problémech na některých zařízeních, kde se zobrazuje po spuštění nebo ukončení IGO nesprávně lišta ve Windows (Nabídka Start) [debug] hide_win_taskbar=1 ;vyzkoušet hodnoty 0 nebo 1 Zde si ještě uvedeme několik příkladů SYS.TXT Základní SYS.TXT, který bude fungovat na všech zařízeních. [folders] app="%sdcard%/igo8" [interface] show_exit=1 [map] 2dheadup=1 [debug] skip_eula=1 [rawdisplay] driver="gdi" S tímto SYS.TXT bychom neměli mít problém nainstalovat a spustit IGO8 na jakémkoli zařízení. je al epouze takový základní a některé věci bude nutné upravit dodatečně. Nicméně, v balíčcích stažených z MIO-TREO fóra, jsou již SYS.TXT dostatečně upraveny pro jednotlivou kategorii zařízení.

6 NIKDY neměníme obsah samotného Data.zipu. Když budete chtít používat některý z vylepšení a jejich autor nebo návod na instalaci, Vás bude navádět ať stažené soubory vložíte např. do DATA.ZIP, zvažte to. DATA.ZIP je připraven pro používání základních funkcí IGO8 a je součástí dané verze. Poškozením nebo nesprávnou konfigurací obsahu archívu DATA.ZIP může dojít k narušení stability samotného programu. Pokud budeme chtít nějak vylepšit IGO a dohrát např. lepší RealGreen (zeleň 3D terénu), který je v data.zip a to ve třech souborech (dayheightcolormap.bmp, nightheightcolormap.bmp a psyheightcolormap.bmp), tak ty nové soubory, které jsem někde stáhli nebudeme cpát do data.zipu. K těmto účelům slouží složka v adresáři UI_IGO8, která má stejnou adresářovou strukturu jako data.zip a IGO z něj načítá obsah, pokud tam nějaké je, přednostně než stejné soubory v data.zipu. Zůstane nám tak data.zip stejný originální, ale požadovanou změnu jsme provedli. Stejnou funkci má složka GFX, která je taky již obsažena v data.zipu. Jsou v ní naše mráčky, slunce atd tím, že tam je, IGO nenačítá původní obrázky oblohy z data.zipu, ale právě ze složky GFX. Náš data.zip bude tak ušetřen nějakých nesprávných zásahů, chybách při kompresi atd Když Vás omrzí nějaká přidaná grafická úprava, jednoduše ji smažete z UI_IGO8 a program bude opět načítat patřičné soubor z DATA.ZIPu. Ještě se vrátím k samotné složce UI_IGO8 co je v adresáři IGO8. Obsah této složky je, mimo těch třech zmiňovaných souborů se zelení pro 3D, také ikony a onrázky pro POI. Obrázky jsem některé našel na webu, některé tvořil nebo upravoval ve spolupráci s uživatelem diskusního fóra MIO-TREO uživatel Lakva. Tyto obrázky jsou pro výběr ikony POI v IGO. Pokud si všimnete po instalaci IGO a spuštění čisté verze (bez složky SAVE) tak u všech POI, které již v IGO jsou, ikony jsou přiřazené. Kromě ikonek pro POI ve formátu KML. U těchto POI žádné ikony nejsou. Je to uděláno záměrně, aby si každý nastavil svou vlastní ikonu pro KML POI. Samozřejmě lze měnit ikonky i u ostatních poi a je z čeho vybírat. Obrázků je tam cca GFX Složka GFX umístěná v rrotu složky IGO8 na SD kartě slouží pro zobrazování denní a noční oblohy počas navigace. Kdo nemá zájem o žádné mráčky ve dne nebo boční oblohu, ať smaže složky "Gfx, Gfx_vga, Gfx1, Gfx2". Kdo chce používat tyto změny, má k dispozici 4 resp. 3 druhy obrázků. Všechny typyobloh jou ve složkách Gfx_..., složka se vždy musí jmenovat GFX a lze teda pužít jen jednu. Já jsem tam dal čtyři, každý si může vybrat. Základ je, jedna složka GFX a v nastavení IGO nastavit denní schéma s názvem "Standard SKY DEN" a pro noční schéma "Standard SKY NOC". Pokud budeme chtít použít jinou, tak vždy GFX přejmenujeme na jiný, libovolný název a tu jinou zase na GFX. Jen ve složce GFX_VGA jsou mnohem větší obrázky pro VGA zařízení s HD displejem. Nedoporučuji je používat na PDA se 64MB RAM. Jsou dost náročné na paměť. Na stroji se 128MB a více, už je to v pořádku. Složka GFX co je použita jako výchozí je pro max. rozlišení 480x272. To vše co jsme si řekli jsou takové obecné záležitosti a měl by je znát každý uživatel, samozřejmě ne nazpaměť, ale právě proto tento dokument vznikl, aby se mohl člověk podívat a snad i něco najít.

7 Spuštění IGO8 bez instalace 7 Důvod, proč používat instalovanou verzi nebo neinstalovanou, může být několik. To zde nebudeme rozebírat. Každá má své plus i mínus. osobně do svého PDA vždy IGO instaluji, ale je na každém co mu vyhovuje. To, co je zde popsáno výše, platí obecně o obou verzích. Samozřejmě vrchní část dokumentu patří jen instalované verzi, ale to snad každý chápe.pro používání neinstalované verze budeme potřebovat stejný obsah celé verze IGO8. V tom není žádná změna. Obsah staženého ZIPu rozbalíme na SD kartu nebo jiné Strorage. Protože nebudeme instalovat, tak ihned po rozbalení si stažený ZIP dobře schováme v PC, kdyby náhodou.máme opět na kartě dvě složky 2577 a IGO8. Složku 2577 můžeme ihned a v klidu smazat.ve složce IGO8 můžeme také provést čistku a to konkrétně soubory igo.bmp, igotoday16.bmp, igotoday32.bmp, igotoday64.bmp, application.dat, Igotoday.dll + BTOnOff.exe, btswitch.exe tyto soubor y označeny červeně můžeme smazat, jsou důležité pro samotnou instalaci. Soubory označené zeleně, můžeme smazat ikdyž instalujeme, ale můžou se hodit a to jak pro instalovanou verzi tak pro neinstalovanou verzi. tyto dva EXE soubory slouží k zapínání a vypínání Bluetooth a to přímo z IGO. tyto funkce umí používat skiny Dimka všechny dostupné verze pro IGO 8.3.X a také skin Gurjon - všechny dostupné verze pro IGO 8.3.X. Takže pokud budu mít zájem tyto funkce využívat nechám EXE soubory tam kde jsou a v případě instalace je po instalačním procesu překopírujeme do složky Program Files\Igo8\ odtud si je oba skiny umí spustit. Pokud budeme používat neinstalovanou verzi, necháme je tam kde jsou. Pokud se už v této chvíli rozhodnu, že nebudu tuto funkci nikdy potřebovat a Bluetooth si spouštím sám a jiným způsobem, můžeme je také smazat. No a k samotné přípravě spuštění neinstalované verze je to vše. Důležité je to, a to snad ještě důležitější než při instalované verzti, je, abychom měli 100% jistotu, že v zařízení nejsou žádné stopy po nějaké jiné, starší verzi IGO 6 8, protože údaje o skutečnosti IGO8 jsou i v registrech OS. proto by se nemuselo IGO korektně spustit a hlásilo by chybu. Takže si řádně zkontrolujeme obsah složky \Program Files\ jestli tam není ještě zbytek IGO8 a registry OS. viz. začátek tohoto dokumentu. Pokud tomu tak není a nikde ani stopa po IGO, můžeme restartovat pro jistotu zařízení. Všechyn tyto úpravy a odstranění souborů je důležité zejména v odstranění složky 2577, která když bude na SD kartě, tak po restartu zařízení by okamžitě najel instalátor. Takže složku 2577 smazat, stále se bavíme o používání neinstalované verze. Po restartu OS spustíme Průzkumníka a přejdeme do složky IGO8 na SD kartě a můžeme spustit soubor igo8.exe IGO 8 se začne spouštět. Od této chvíle se bude program chovat stejně jako by byl nainstalován. Nenechte se zmást, ale když budeme používat neinstalovanou verzi, údaje v registrech se budou přidávat také. Takže pokud budu v budoucnu chtít použít novou verzi IGO, tak si musím starou verzi odinstalovat manuálně a sám, žádný uninstal nebude. Uninstal není nic jiného než smazání zástupce v Nabídce Start a smazání právě těch registrů "[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\iGO8]". Pokud budu tedy používat instalovanou verzi, přesunu se v průzkumníku do složky Program Files\Igo8 kde se nachází uninstall.exe, který se o to postará.

8 Samozřejmě že instalovaná verze nám vytvoří sama zástupce na ToDay a do Nabídky Start, tak neinstalovaná to samozřejmě neudělá. Musíme si poradit sami. S vytvořením zástupce do Nabídky Start to bude jednoduché. Vytvořit zástupce umí i obyčejný průzkumník. Ti, kteří to zvládají hravě sami, nemusí číst následující odstavec. Spustíme Průzkumníka a přejdeme do složky, kde se nachází igo8.exe. Tam na tento soubor dlouze klikneme, to znamená tapneme stylusem na igo8.exe a držíme stylus tak dlouho, dokud se neobjeví nabídka, kde zvolíme kopírovat. 8 Teď máme soubor igo8.exe ve schránce a přejdeme zase v průzkumníku do složky v zařízení \Windows\Nabídka Start\Programy (pro majitele anglických Windows, to nemusím překládat) v tomto umístění \Windows\Nabídka Start\Programy zvolíme dole vpravo Nabídka Upravit Vložit zástupce Nyní máme v Nabídce Start již zástupce, odkud již budeme pohodlně spouštět z Nabídky Start. Takto vytvořeného zástupce můžeme potom pomocí SPB Mobile Shell přesunout do místa pro rychlejší přístup nebo pomocí TouchFLO si jej přidat do rychlejší volby. Pokud budeme chtít vytvořit zástupce přímo na ToDay, tak k tomu už budeme potřebovat software, který to umí, např. WisBar a podobné.

9 Takto vytvořit zástupce doporučuji i těm, kteří používají instalovanou verzi. Instalátor nám ho sice vytvoří a dokonce pojmenuje Nav N Go 8 ale při vytažení SD karty u přístroje a znovu zasunutí, se už tento zástupce nevytoří, tak tomu přejdeme tím, že po instalaci smažeme onen vytvořený zástupce instalátorem a vložíme na stejné místo našeho zástupce, samozřejmě postup je stejný jen zástupce budeme vytvářet ze složky Program Files\Igo8 ne z SD karty. 9 Rozdíl mezi instalovanou a neinstalovanou verzí, co se týče funkčnosti je zcela stejný. Rozdíl je jak jsem již zmiňoval v zástupci, že jej v neinstalované verzi neudělá nikdo za nás. Taky ušetříme v neinstalované verzi cca 8MB na SD kartě a cca 8MB v paměti přístroje. Také zaleží jak rychlou máme SD kartu. Protože skoro žádná SD karta není rychlejší než ROM v paměti přístroje, bude IGO spuštěné z Program Files\Igo8 o něco rychleji spuštěno, rozdíle je ale velmi nepatrný. Zbytek funkcí je potom již využíván z SD karty, takže bude stejný. Samotný start IGO8 je samozřejmě závislý na množství údajů a dat, které máme v IGO připraveny. Ať už se jedná o soubory s mapovými podklady (.fbl) a soubory s POI s příponou.poi nebo s příponou.kml, čím víc jich tam bude, tím bude start pomalejší. Pro srovnání start na zařízení se procesorem 528MHz a se 128MB RAM bude od kliknutí na zástupce spuštěný z Program Files\Igo8 a se mšemi dostupnými mapovými soubory celé EU trvat cca 35sec. Na stejném zařízení, kde budou ale mapy jen CZ, SK, PL bude start trvat cca 25sec. Samozřejmě také záleží, jak je na tom náš systém přímo ve Windows. Pokud máme problémy s instalací programů, systém je nestabilní a podobně, měli bychom zvážit hardware reset a dát tak systém dohromady.

10 Který soubor kam patří a jak se vlastně instaluje? 10 MAPY POI Rozbalený soubor s koncovkou "fbl" nakopírujte na SD kartu, konkrétně do \igo8\content\map Rozbalený soubor s koncovkou "poi" nakopírujte na SD kartu, konkrétně do \igo8\content\poi POI ve formátu KML Rozbalený soubor s koncovkou "kml" nakopírujte na SD kartu, konkrétně do \igo8\content\userdata\poi\ (pokud složka nebo celá cesta neexistuje, vytvořte ji)

11 3D Budovy Rozbalený soubor s koncovkou "3dl" nakopírujte na SD kartu, konkrétně do \igo8\content\building 11 3D TERÉN Rozbalený soubor s koncovkou "dem" nakopirujte na SD kartu, konkrétně do \igo8\content\dem Hlasy Soubory ZIP (nerozablujeme) nakopírujeme do složky na SD kartu, konkrétně do \igo8\content\voice\ RADARY Berte prosím na vědomí, že použití informací o umístěných radarech je například ve Švýcarsku zakázané Ze serveru poi.cz stáhneme TXT soubor, který zkopírujeme na SD kartu, konkrétně do \igo8\igo8\content\speedcam (před samotným zkopírováním na SD kartu doporučuji, celý obsah složky \igo8\igo8\content\speedcam VYMAZAT a do takto prázdné složky vložit stažený soubor speedcameras.txt a spustit IGO. Po prvním spuštění může start trvat o trochu déle, po úspěšném startu a ukončení programu, smažte TXT soubor.) NÁZVY ULIC SKINY Rozbalený soubor s koncovkou ph nakopírujte na SD kartu, konkrétně do \igo8\content\phoneme Stažený ZIP soubor (nerozbalujeme) nakopírujeme na SD kartu, konkrétně do \igo8\content\skin Přípony souborů v jednotlivých složkách adresáře content buildings => koncovka 3dl, 3dc dem => koncovka dem lang => koncovka zip poi => koncovka poi scheme => koncovka zip skin => koncovka zip speedcam => koncovka txt, spud, spdb voice => koncovka zip map => koncovka fbl

12 Existuje mnoho doplňků, které najdete na internetu, které slouží k nějakému tomu vylepšení. Ve většině případů jde o vylepšení vzhledu. 12 Doufám, že se Vám tyto drobné rady budou hodit. Těch věcí je daleko více, ale s tímto návodem, by si měl poradit i méně zkušený uživatel. Snad jen registry by mohly být problém, ale určitě k tomu požádejte někoho, kdo má více zkušeností nebo se obraťte s dotazem na diskusním fóru. Není nic na tom, když se člověk zeptá. Nikdo nemůže znát všechno :) Tak šťastnou cestu. MIO-TREO tým

13 Tento dokument byl vytvořen pro pomoc a návod majitelům navigačního software IGO8, který byl legálně zakoupen u autorizovaného prodejce a jejich majitelé také vlastní licenci. 13

Implementace LMS MOODLE. na Windows 2003 Server a IIS 6.0

Implementace LMS MOODLE. na Windows 2003 Server a IIS 6.0 Implementace LMS MOODLE na Windows 2003 Server a IIS 6.0 Obsah 1 ÚVOD... 3 1.1 Instalace PHP... 3 1.1.1 Nastavení práv k adresáři PHP... 3 1.1.2 Úprava souboru php.ini... 4 1.1.3 Proměnné prostředí...

Více

Kudyšel comfort. Manuál k programu

Kudyšel comfort. Manuál k programu Kudyšel comfort Manuál k programu Program Kudyšel comfort je určen pro obsluhu zařízení kudyšel (gps logeru). Kudyšel je zařízení, které zjišťuje souřadnice GPS a spolu s časovými údaji je ukládá do své

Více

Popis instalace programu OCEP (DEMOVERZE i ostrá verze)

Popis instalace programu OCEP (DEMOVERZE i ostrá verze) Popis instalace programu OCEP (DEMOVERZE i ostrá verze) Proces instalace probíhá automaticky. V jednotlivých krocích se instalují všechny aktuálně potřebné programy. To se liší podle operačního systému

Více

Instalace SQL 2008 R2 na Windows 7 (64bit)

Instalace SQL 2008 R2 na Windows 7 (64bit) Instalace SQL 2008 R2 na Windows 7 (64bit) Pokud máte ještě nainstalovaný MS SQL server Express 2005, odinstalujte jej, předtím nezapomeňte zálohovat databázi. Kromě Windows 7 je instalace určena také

Více

TECHNICKÉ POŽADAVKY PRO INSTALACI SW PRO ZÁZNAM VIDEA PRO ZÁZNAM AUDIA (ZVUKU) PRO ZÁZNAM OBRÁZKŮ JAZYKOVÉ MUTACE

TECHNICKÉ POŽADAVKY PRO INSTALACI SW PRO ZÁZNAM VIDEA PRO ZÁZNAM AUDIA (ZVUKU) PRO ZÁZNAM OBRÁZKŮ JAZYKOVÉ MUTACE INSTALACE SW EduArt OBSAH: OBSAH: TECHNICKÉ POŽADAVKY PRO INSTALACI SW PRO ZÁZNAM VIDEA PRO ZÁZNAM AUDIA (ZVUKU) PRO ZÁZNAM OBRÁZKŮ JAZYKOVÉ MUTACE POSTUP INSTALACE KDE NAJDETE INSTALAČNÍ SOUBOR JAK SPUSTÍTE

Více

CUZAK. Instalační příručka. Verze 2.0 2014

CUZAK. Instalační příručka. Verze 2.0 2014 CUZAK Instalační příručka Verze 2.0 2014 Copyright 2014 Altair Software s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Všechna práva vyhrazena. Všechna informace, jež jsou publikována na v tomto dokumentu, jsou chráněna

Více

Reinstalace programu

Reinstalace programu Reinstalace programu 0 Reinstalace programu AMICUS Před reinstalací programu AMICUS si připravte licenční list programu, zálohovací médium odpovídající kapacity (nejlépe flash disk nebo externí disk) a

Více

Postup přechodu na podporované prostředí. Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy

Postup přechodu na podporované prostředí. Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy Postup přechodu na podporované prostředí Přechod aplikace BankKlient na nový operační systém formou reinstalace ze zálohy Obsah Zálohování BankKlienta... 3 Přihlášení do BankKlienta... 3 Kontrola verze

Více

PREMIER E Agent. Jak to funguje?

PREMIER E Agent. Jak to funguje? PREMIER E Agent PREMIER E Agent je samostatná aplikace, která slouží jako doplněk k informačnímu systému PREMIER. Je dostupná jako samostatná instalace a její používání je vázáno na jakoukoli licenci k

Více

Návod pro SMS Operátor off-line klient

Návod pro SMS Operátor off-line klient Verze: 1.10 Strana: 1 / 1 Návod pro SMS Operátor off-line klient 1. Co je to off-line klient SMS Operátor Off-line klient SMS Operátor je aplikace k systému SMS Operátor pro posílání SMS, která umožňuje:

Více

Elektronické formuláře a jejich vyplnění pomocí aplikace 602XML Filler

Elektronické formuláře a jejich vyplnění pomocí aplikace 602XML Filler Obsah Elektronické formuláře a jejich vyplnění pomocí aplikace 602XML Filler Obsah...1 Úvod...2 Práce s elektronickým formulářem...2 Instalace programu...2 Popis prostředí programu 602XML Filler...3 Nástrojová

Více

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu.

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu. Návod Video Viewer 1.9.9 1 Dodávaný licencovaný software Následující stránky popisují nejpoužívanější funkce software Video Viewer. Podrobnosti o softwaru a jeho nastavení, najdete v rozšířené příručce,

Více

1. Obsah 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti Microsoft přímo v PC

1. Obsah 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti Microsoft přímo v PC 1. Obsah 1. Obsah... 1 2. Úvod... 1 3. Instalace... 2 4. Vytvoření účtu... 5 5. Pošta... 7 6. Kontakty... 11 7. Informační kanály... 11 8. Nastavení zobrazení... 12 2. Úvod Zdarma poštovní klient od společnosti

Více

INISOFT UPDATE - SLUŽBA AUTOMATICKÝCH AKTUALIZACÍ Uživatelská příručka

INISOFT UPDATE - SLUŽBA AUTOMATICKÝCH AKTUALIZACÍ Uživatelská příručka INISOFT UPDATE - SLUŽBA AUTOMATICKÝCH AKTUALIZACÍ Uživatelská příručka Popis funkce Softwarový nástroj INISOFT Update je univerzálním nástrojem pro stahování, údržbu a distribuci programových aktualizací

Více

Instalace webové služby Mydlinka

Instalace webové služby Mydlinka Instalace webové služby Mydlinka Aktualizace dokumentu: 21.10.2014 Obsah 1 Co je to webová služba Mydlinka 2 Požadavky na instalaci a provoz 2.1 SAS 2.2 Databáze 2.3 Operační systém 2.4 Softwarové vybavení

Více

Návod na instalaci a použití programu

Návod na instalaci a použití programu Návod na instalaci a použití programu Minimální konfigurace: Pro zajištění funkčnosti a správné činnosti SW E-mentor je potřeba software požívat na PC s následujícími minimálními parametry: procesor Core

Více

Postup instalace účetního softwaru ABRA G2 verze 5.03.11 pro ČSTV na operačním systému Windows XP

Postup instalace účetního softwaru ABRA G2 verze 5.03.11 pro ČSTV na operačním systému Windows XP Postup instalace účetního softwaru ABRA G2 verze 5.03.11 pro ČSTV na operačním systému Windows XP Postup instalace je vyzkoušen na počítači, který má aplikovánu Aktualizaci Service Pack2 a má zapnuty všechny

Více

EDITOR ADMINISTRACE WEBU PF UJEP

EDITOR ADMINISTRACE WEBU PF UJEP EDITOR ADMINISTRACE WEBU PF UJEP 2 Práce s editorem v redakčním systému stránek PF UJEP Obsah 1 Editor - obecně... 3 2 Ikony pro jednoduché formátování:... 4 3 Roletky pro přednastavené formátování...

Více

Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool

Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool Obsah 1.1... Příprava na aktualizaci 1.2... SyncTool software

Více

FFUK Uživatelský manuál pro administraci webu Obsah

FFUK Uživatelský manuál pro administraci webu Obsah FFUK Uživatelský manuál pro administraci webu Obsah FFUK Uživatelský manuál pro administraci webu... 1 1 Úvod... 2 2 Po přihlášení... 2 3 Základní nastavení webu... 2 4 Menu... 2 5 Bloky... 5 6 Správa

Více

CUZAK. Instalační příručka. Verze 2.0 2015

CUZAK. Instalační příručka. Verze 2.0 2015 CUZAK Instalační příručka Verze 2.0 2015 Copyright 2015 Altair CUZAK s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Všechna práva vyhrazena. Všechna informace, jež jsou publikována na v tomto dokumentu, jsou chráněna

Více

MHD v mobilu. Instalace a spuštění. Co to umí

MHD v mobilu. Instalace a spuštění. Co to umí MHD v mobilu Aplikace MHD v mobilu umí zobrazovat offline (bez nutnosti připojení) jízdní řády MHD na obrazovce mobilního telefonu. Aplikaci pro konkrétní město je možné stáhnout z našich stránek zdarma.

Více

Návod k použití Verze 1.5.17

Návod k použití Verze 1.5.17 mobilní aplikace Návod k použití Verze 1.5.17 Obsah 1. CO TO JE WOLAPKA...3 2. VYTVOŘENÍ NOVÉHO TÝDNE...4 3. NÁZEV A DATUM TÝDNE...5 4. FOTOGRAFOVÁNÍ...6 4.1. FOTOGRAFOVÁNÍ DO KONKRÉTNÍ POZICE...7 4.2.

Více

Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool

Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC E>GO (ZE-NC2010, ZE-NC2040, ZE-NC3810, ZE-NC5010) pomocí Toolbox a Synctool UPOZORNĚNÍ: Pro používání Toolboxu, potřebujete přístup

Více

Masarykova ZŠ Klenčí pod Čerchovem OPERAČNÍ SYSTÉM

Masarykova ZŠ Klenčí pod Čerchovem OPERAČNÍ SYSTÉM Operační systém OPERAČNÍ SYSTÉM Masarykova MŠ a ZŠ Operační systém - zajišťuje komunikaci mezi hardwarem a softwarem organizuje přístup a využívání zdrojů počítače ( čas procesoru, přístup k datům na discích,

Více

Export tabulky výsledků

Export tabulky výsledků StatSoft Export tabulky výsledků Jelikož prezentace výsledků je důležitou součástí naší každodenní práce, ukážeme si tentokrát, jak exportovat tabulky výsledků nejen do MS Wordu. Také se může hodit vědět,

Více

Gymnázium a Střední odborná škola, Rokycany, Mládežníků 1115

Gymnázium a Střední odborná škola, Rokycany, Mládežníků 1115 Gymnázium a Střední odborná škola, Rokycany, Mládežníků 1115 Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0410 Číslo šablony: 20 Název materiálu: Android vs ios Ročník: Identifikace materiálu: Jméno autora: Předmět:

Více

CMS. Centrální monitorovací systém. Manuál

CMS. Centrální monitorovací systém. Manuál Centrální Monitorovací Systém manuál CMS Centrální monitorovací systém Manuál VARIANT plus, spol. s.r.o., U Obůrky 5, 674 01 TŘEBÍČ, tel.: 565 659 600 technická linka 565 659 630 (pracovní doba 8.00 16:30)

Více

Uživatelský manuál - základ PiPO P1

Uživatelský manuál - základ PiPO P1 Uživatelský manuál - základ PiPO P1 Vítejte Děkujeme za koupi tohoto tabletu. Tablet běží na systému Android 4.4 a má čtyřjádrový 1,8GHz procesor. Před použitím si prosím přečtěte tento manuál. Klávesy

Více

zoom-driver Manuál k redakčnímu systému zoom-driver created by virtual-zoom s.r.o.

zoom-driver Manuál k redakčnímu systému zoom-driver created by virtual-zoom s.r.o. zoom-driver Manuál k redakčnímu systému zoom-driver created by virtual-zoom s.r.o. 1 Obsah 1. Přihlášení 2. Výpis sekcí 3. Vytvoření nové sekce 4. Editace sekce 4.1. Výběr sekce k editaci 5. Editace hlavičky

Více

Kompletní manuál programu HiddenSMS Lite

Kompletní manuál programu HiddenSMS Lite v1.1001 Kompletní manuál programu HiddenSMS Lite Poslední aktualizace: 27. 8. 2009 HiddenSMS Lite software pro mobilní telefony s operačním systémem Windows Mobile, určený pro skrytí Vašich soukromých

Více

Windows - základy. Hlavním vypínačem na základní jednotce. K datům uloženým do výchozí složky.

Windows - základy. Hlavním vypínačem na základní jednotce. K datům uloženým do výchozí složky. Práce se soubory a složkami Windows - základy Otázka Jakým způsobem se zapíná počítač? Jaká vstupní pole musí být vyplněna v přihlašovacím panelu Windows? K čemu slouží postup "Nabídka Start" - "Vypnout"

Více

Edu-learning pro školy

Edu-learning pro školy Edu-learning pro školy ONLINE VARIANTA Příručka pro instalaci a správu EDU 2000 s.r.o. Počítačové vzdělávání a testování Oldřichova 49 128 00 Praha 2 www.edu2000.cz info@edu2000.cz www.edu-learning.cz

Více

.NET Framework verze 3.5... 4 Program pro připojení ke vzdálené ploše (RDC) verze 7.1... 5

.NET Framework verze 3.5... 4 Program pro připojení ke vzdálené ploše (RDC) verze 7.1... 5 Obsah Přístup k serveru ČMIS Kancelář Online... 2 Úvod... 2 Uživatelé s operačním systémem Windows XP musí nainstalovat:... 2 Uživatelé s operačním systémem Windows Vista musí nainstalovat:... 4.NET Framework

Více

INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4

INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4 INSTALAČNÍ POSTUP PRO APLIKACI ELIŠKA 4 1. Dříve než spustíte instalaci Vítáme Vás při instalaci nové verze aplikace eliška. Před samotnou instalací, prosím, ověřte, že jsou splněné následující podmínky:

Více

Instalace programového vybavení

Instalace programového vybavení Instalace programového vybavení English pro Windows Obecné Specifikace P-touch Editor P-touch Quick Editor Printer Driver Umožňuje vytvářet libovolné štítky pomocí různých vzorů, fontů, šablon a klipártů.

Více

Evidence majetku a Windows 8

Evidence majetku a Windows 8 Evidence majetku a Windows 8 S novými počítači se u uživatelů objevuje operační systém Windows 8. Provoz programu Evidence majetku na takovém počítači je možná dvěma způsoby. A. Provoz evidence majetku

Více

ZSF web a intranet manuál

ZSF web a intranet manuál ZSF web a intranet manuál Verze pro školení 11.7.2013. Návody - Jak udělat...? WYSIWYG editor TinyMCE Takto vypadá prostředí WYSIWYG editoru TinyMCE Jak formátovat strukturu stránky? Nadpis, podnadpis,

Více

viagps 3.0 Black edition Uživatelská příručka

viagps 3.0 Black edition Uživatelská příručka viagps 3.0 Black edition Uživatelská příručka Obsah 1. Úvod..... 4 2. Navigace k cíli... 6 3. Navigace... 8 4. Náhled a editace trasy... 9 4.1. Jak změnit cíl cesty nebo přidat průjezdové body... 9 4.2.

Více

Archiv elektronických dokumentů Zela

Archiv elektronických dokumentů Zela Archiv elektronických dokumentů Zela Instalace po rozbalení servisního balíčku 38 se automaticky spustí instalační program, který nainstaluje potřebné moduly pro provoz archivu dokumentů. Tyto moduly je

Více

Děkujeme, že jste si zakoupili zařízení Dynavix Delta II se softwarem Dynavix 8.

Děkujeme, že jste si zakoupili zařízení Dynavix Delta II se softwarem Dynavix 8. Děkujeme, že jste si zakoupili zařízení Dynavix Delta II se softwarem Dynavix 8. Dynavix Delta II je jednoúčelové navigační zařízení s multimediální výbavou (podporuje přehrávání většiny zvukových formátů

Více

1. Základní pojmy, používané v tomto manuálu. 2. Stránky

1. Základní pojmy, používané v tomto manuálu. 2. Stránky Redakční systém manuál 1. Základní pojmy, používané v tomto manuálu Hlavní menu Menu v horní světlemodré liště obsahující 7 základních položek: Publikovat, Správa, Vzhled, Komentáře, Nastavení, Pluginy,

Více

Nápověda a postupy. Instalace a aktivace PDF-XChange Viewer Pro. Instalace a aktivace software. Nápověda a postupy. 1 z 9 27.8.

Nápověda a postupy. Instalace a aktivace PDF-XChange Viewer Pro. Instalace a aktivace software. Nápověda a postupy. 1 z 9 27.8. Nápověda a postupy Zde najdete návody a tipy pro práci, které Vám mohou usnadnit práci s produkty PDF-XChange. V případě, že si myslíte, že by zde neměl některý dotaz nebo problematika chybět, napište

Více

Informace k SW pro nahrávání videoúkolů

Informace k SW pro nahrávání videoúkolů Projekt Angličtina pro strojaře Registrační číslo projektu: CZ.1.07/3.2.07/02.0013 INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ Informace k SW pro nahrávání videoúkolů Vy, studenti strojírenské angličtiny v rámci projektu

Více

Přístup k poště MS Office 365 mají pouze studenti 1. a 2. ročníku EkF prezenčního studia. Přístup k ostatním službám mají všichni studenti.

Přístup k poště MS Office 365 mají pouze studenti 1. a 2. ročníku EkF prezenčního studia. Přístup k ostatním službám mají všichni studenti. Obsah Přihlášení k Office 365... 1 Nastavení přeposílání (předávání) doručené pošty... 2 Instalace plného balíku aplikací Office 365 Pro Plus pro studenty... 3 Přihlášení v plné verzi Office 365 Pro Plus

Více

Modul 2. První sada úkolů:

Modul 2. První sada úkolů: Zadání První sada úkolů: Modul 2 Všechny potřebné složky a soubory pro splnění následující sady úkolů se nachází ve složce sada1. 1. Ve složce Ulohy vytvořte čtyři nové složky (podle obrázku) a pojmenujte

Více

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod

iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer pro iphone & ipad & ipod touch Rychlý uživatelský návod iviewer lze použít na iphone a ipad pro zobrazení živého obrazu z DVR vzdálený server. I. Použití iphone pro přístup ke vzdálenému DVR Použití

Více

POSTUP PŘI NASTAVENÍ OVLÁDACÍHO PANELU S DOTYKOVÝM DISPLEJEM JAK PŘEJÍT DO SPRÁVCE NASTAVENÍ

POSTUP PŘI NASTAVENÍ OVLÁDACÍHO PANELU S DOTYKOVÝM DISPLEJEM JAK PŘEJÍT DO SPRÁVCE NASTAVENÍ POSTUP PŘI NASTAVENÍ OVLÁDACÍHO PANELU S DOTYKOVÝM DISPLEJEM JAK PŘEJÍT DO SPRÁVCE NASTAVENÍ Trojúhelníkové heslo: pro vstup do nastavení poklepejte na oblasti 1, 2 a 3. SPRÁVCE NASTAVENÍ (ADMINISTRATOR

Více

Hromadná korespondence

Hromadná korespondence Hromadná korespondence Teoretická část: Typickým příkladem použití hromadné korespondence je přijímací řízení na školách. Uchazeči si podají přihlášku, škola ji zpracuje a připraví zvací dopis k přijímací

Více

Nápověda k aplikaci EA Script Engine

Nápověda k aplikaci EA Script Engine Nápověda k aplikaci EA Script Engine Object Consulting s.r.o. 2006 Obsah Nápověda k aplikaci EA Script Engine...1 1. Co je EA Script Engine...2 2. Důležité upozornění pro uživatele aplikace EA Script Engine...3

Více

Programové vybavení počítačů operační systémy

Programové vybavení počítačů operační systémy Programové vybavení počítačů operační systémy Operační systém Základní program, který oživuje hardware a poskytuje prostředí pro ostatní programy Řídí využití procesoru, síťovou komunikaci, tisk, ovládá

Více

Návod k softwaru. Získání licence. vojtech.vesely@catania.cz www.catania.cz

Návod k softwaru. Získání licence. vojtech.vesely@catania.cz www.catania.cz Získání licence Ze stránky si ze sekce Software stáhněte Aplikaci k získání licence. Tuto aplikaci není třeba instalovat, stačí rozbalit zazipovaný soubor. Za cenu 300,- Kč bez DPH má uživatel nárok na

Více

Demoprojekt Damocles 2404

Demoprojekt Damocles 2404 Vizualizační a řídicí systém kategorie SCADA/HMI Demoprojekt Damocles 2404 (časově omezený demoprojekt pro zařízení Damocles 2404 společnosti HW group s.r.o.) Verze systému: 3.7.1.9 Poslední revize dokumentu:

Více

APS mini Plus.Home. Návod na rychlou instalaci

APS mini Plus.Home. Návod na rychlou instalaci APS mini Plus.Home Administrační program pro systém APS mini Plus Návod na rychlou instalaci 2004 2009,TECH FASS s.r.o., Plavecká 503, 252 42 Jesenice, www.techfass.cz, techfass@techfass.cz (vydáno dne

Více

Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití

Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití Obsah 1. Úvod... 2 2. Systémové požadavky... 2 3. Instalace Ladibug... 3 4. Připojení... 6 5. Začínáme používat Ladibug... 7 6.

Více

NÁVOD K POUŽITÍ VZORU TECHNIKY, RESP. KAZUISTIKY

NÁVOD K POUŽITÍ VZORU TECHNIKY, RESP. KAZUISTIKY NÁVOD K POUŽITÍ VZORU TECHNIKY, RESP. KAZUISTIKY Tento návod popisuje použití šablon pro tvorbu technik, resp. kazuistik do Příručky dobré praxe. Je psán pro Microsoft Word 2003 i Microsoft Word 2007.

Více

T-Mobile Internet. Manager. pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE

T-Mobile Internet. Manager. pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE T-Mobile Internet Manager pro Windows NÁVOD PRO UŽIVATELE Obsah 03 Úvod 04 Požadavky na hardware a software 04 Připojení zařízení k počítači 05 Uživatelské rozhraní 05 Výběr sítě 06 Připojení k internetu

Více

PATH DATA=. PATH DATA=

PATH DATA=. PATH DATA= Program Pam5 postup instalace nebo přeinstalace Celý následující instalační proces je nutno provádět pod jménem uživatele Windows, pod kterým pak budeme s programem pracovat!!! 1. Z mého webu (http://betak-dr.cz/)

Více

Úvod do email systému

Úvod do email systému Úvod do email systému Základní informace Toto emailové prostředí je rozloženo do tří hlavních částí - rámců. Levý rámec zobrazuje aktuálně přihlášené složky. V pravé části strany se realizuje veškerá činnost

Více

Návod pro instalaci a ovládání aplikace Evidence kaktusů a jiných sukulentů verze 0.85

Návod pro instalaci a ovládání aplikace Evidence kaktusů a jiných sukulentů verze 0.85 Návod pro instalaci a ovládání aplikace Evidence kaktusů a jiných sukulentů verze 0.85 Autor: Ing. Jiří Mikolášek, www.kaktusyunas.cz, e-mail: kaktusy@kaktusyunas.cz (Všechny návody byly vytvářeny v operačním

Více

Průvodce novými funkcemi. www.htc.com

Průvodce novými funkcemi. www.htc.com www.htc.com Informace o právech k duševnímu vlastnictví Copyright 2009 HTC Corporation. Všechna práva vyhrazena. Microsoft, Windows a Windows Mobile jsou registrované obchodní značky nebo obchodní značky

Více

Nemoagent. Instalace. V následujících krocích Vás provedeme instalací a základním používáním aplikace Nemoagent.

Nemoagent. Instalace. V následujících krocích Vás provedeme instalací a základním používáním aplikace Nemoagent. Nemoagent Instalace. V následujících krocích Vás provedeme instalací a základním používáním aplikace Nemoagent. Nejdříve je nutné požádat o vytvoření účtu na info@nemoshop.cz, v odpovědi dostanete registrační

Více

Příručka pro klientský certifikát

Příručka pro klientský certifikát Příručka pro klientský certifikát OBSAH 1) Instalace programového vybavení do systému Microsoft Windows 2 1. krok - Průvodce instalací 4 2. krok - Dokončení instalace 5 3. krok - Instalace na PC, který

Více

CYCLOPE PRINT MANAGEMENT SOFTWARE- UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA

CYCLOPE PRINT MANAGEMENT SOFTWARE- UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA CYCLOPE PRINT MANAGEMENT SOFTWARE- UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Obsah Cyclope Print Management Software- uživatelská příručka... 1 1. Přehled produktu... 2 2. Stručný popis produtku CPMS... 2 2.1. Stažení CPMS...

Více

Průvodce převodem dat z programu Medicus 2 do programu Medicus Komfort

Průvodce převodem dat z programu Medicus 2 do programu Medicus Komfort Průvodce převodem dat z programu Medicus 2 do programu Medicus Komfort 1. O převodu V tomto průvodci vás krok za krokem seznámíme s postupem, jak převést data ze stávajícího programu Medicus 2 (dále jen

Více

Elektronické učebnice popis systému, základních funkcí a jejich cena

Elektronické učebnice popis systému, základních funkcí a jejich cena Elektronické učebnice popis systému, základních funkcí a jejich cena Vytvořil TEMEX, spol. s r. o. Obsah 1. Úvod... 2 Formáty... 2 Cena... 2 2. Systémové požadavky... 3 Interaktivní PDF verze... 3 HTML

Více

Aplikace BSMS. Uživatelská příručka - 1 -

Aplikace BSMS. Uživatelská příručka - 1 - Aplikace BSMS Uživatelská příručka - 1 - Obsah 1. O aplikaci BSMS... 3 2. Základní předpoklady pro používání BSMS... 3 3. Instalace aplikace... 3 3.1. Samotná instalace... 3 3.2. Možné problémy při instalaci...

Více

Internetové prohlížeče

Internetové prohlížeče Internetové prohlížeče Internetový prohlížeč je software (program), který slouží k zobrazování obsahu internetu (webových stránek) a stahování souborů. Některé prohlížeče mohou mít i další funkce jako

Více

Jak používat program P-touch Transfer Manager

Jak používat program P-touch Transfer Manager Jak používat program P-touch Transfer Manager Verze 0 CZE Úvod Důležité upozornění Obsah tohoto dokumentu a technické parametry příslušného výrobku podléhají změnám bez předchozího upozornění. Společnost

Více

Návod na miniaplikaci meteostanice WANET pro Windows Vista/7/8

Návod na miniaplikaci meteostanice WANET pro Windows Vista/7/8 Návod na miniaplikaci meteostanice WANET pro Windows Vista/7/8 Návod na miniaplikaci meteostanice WANET pro Windows Vista/7/8 Přehledné zobrazení aktuálního počasí Vaší meteostanice na pracovní ploše v

Více

MS WORD ZÁKLADY UKÁZKA ŠKOLÍCÍCH MATERIÁLŮ

MS WORD ZÁKLADY UKÁZKA ŠKOLÍCÍCH MATERIÁLŮ MS WORD ZÁKLADY UKÁZKA ŠKOLÍCÍCH MATERIÁLŮ Centrum služeb pro podnikání s.r.o. 2014, I. Verze, TP Obsah 1 MICROSOFT WORD 2010... 1 1.1 ÚVOD DO WORDU... 1 1.2 OTEVŘENÍ WORDU... 1 1.3 PÁS KARET... 2 1.4

Více

Začínáme s programem QuarkXPress 10.1

Začínáme s programem QuarkXPress 10.1 Začínáme s programem QuarkXPress 10.1 OBSAH Obsah Doplňková dokumentace...3 Požadavky na systém...4 Požadavky na systém: Mac OS X...4 Požadavky na systém: Windows...4 Instalování: Mac OS...5 Přidávání

Více

Uživatelský manuál - základ PiPO U2

Uživatelský manuál - základ PiPO U2 Uživatelský manuál - základ PiPO U2 Vítejte Děkujeme za koupi tohoto tabletu. Tablet běží na systému Android 4.1 a má dvoujádrový 1,6GHz procesor. Před použitím si prosím přečtěte tento manuál. Klávesy

Více

Tiskový manažer - Printman

Tiskový manažer - Printman Tiskový manažer - Printman Tiskový manažer je program, který je součástí programu Praktik. Používá se v případě, pokud máte připojenou tiskárnu přes USB port (nebo vaše tiskárna není v seznamu podporovaných

Více

Téma 10: Správa hardwarových zařízení a ovladačů II

Téma 10: Správa hardwarových zařízení a ovladačů II Téma 10: Správa hardwarových zařízení a ovladačů II 1 Teoretické znalosti V tomto cvičení budete detailněji pracovat se Správcem zařízení a nastavením ovladačů zařízení hardware. Správce zařízení S tímto

Více

Easycars Aplikace pro správu autobazaru

Easycars Aplikace pro správu autobazaru Easycars Aplikace pro správu autobazaru Obsah 1 Úvod... 2 1.1 Požadavky... 2 2 Přihlášení do systému... 3 2.1 Úvodní stránka... 4 3 Správa nabídek vozů a klienů... 5 3.1 Výpis vozidel... 5 3.1.1 Export

Více

eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) w w w. n e s s. c o m

eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) w w w. n e s s. c o m eliška 3.04 Průvodce instalací (verze pro Windows 7) Příprava Při instalaci elišky doporučujeme nemít spuštěné žádné další programy. Pro instalaci elišky je třeba mít administrátorská práva na daném počítači.

Více

Obsah: Bezpečnost... 2. Vybavení... 2. Vlastnosti... 3. Popis a funkce... 4. Pracovní postupy. 5.1. Nastavení... 6. 5.2. Záznam teploty...

Obsah: Bezpečnost... 2. Vybavení... 2. Vlastnosti... 3. Popis a funkce... 4. Pracovní postupy. 5.1. Nastavení... 6. 5.2. Záznam teploty... Obsah: Bezpečnost... 2 Vybavení... 2 Vlastnosti... 3 Popis a funkce... 4 Pracovní postupy 5.1. Nastavení... 6 5.2. Záznam teploty... 8 5.3. Vymazat paměť... 9 5.4. Stáhnout paměť... 9 5.5. Výměna baterií...

Více

KAPITOLA 3 - ZPRACOVÁNÍ TEXTU

KAPITOLA 3 - ZPRACOVÁNÍ TEXTU KAPITOLA 3 - ZPRACOVÁNÍ TEXTU KLÍČOVÉ POJMY textové editory formát textu tabulka grafické objekty odrážky a číslování odstavec CÍLE KAPITOLY Pracovat s textovými dokumenty a ukládat je v souborech různého

Více

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. PORTÁL KUDY KAM. Manuál pro administrátory. Verze 1.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. PORTÁL KUDY KAM. Manuál pro administrátory. Verze 1. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. PORTÁL KUDY KAM Manuál pro administrátory Verze 1.0 2012 AutoCont CZ a.s. Veškerá práva vyhrazena. Tento

Více

Nastavení tiskárny pro tisk štítků Geis Str. 1/16

Nastavení tiskárny pro tisk štítků Geis Str. 1/16 Str. 1/16 Obsah 1. Instalace tiskárny štítků... 2 Instalace tiskárny s rozhraním USB:... 2 Instalace tiskárny se síťovým rozhraním:... 4 2. Přímý tisk na tiskárnu... 9 3. Dump mode... 10 Pro tiskárnu Zebra

Více

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Verze: 1.0.0 2 Obsah 0 Část I Předmluva 1 Vítejte 3... 3 Část II Instalace 4 Část III Aktivace programu 8 Část IV Obsluha programu 9 1 Menu... 9 Soubor... 9 Otevřít test... 9 Zobrazit

Více

Uživatelská příručka. Popis instalace security packu pro IS OTE na WINDOWS. Verze: I 28.11.2008 Instalace_sec_pack.

Uživatelská příručka. Popis instalace security packu pro IS OTE na WINDOWS. Verze: I 28.11.2008 Instalace_sec_pack. Uživatelská příručka Popis instalace security packu pro IS OTE na WINDOWS Verze: I 28.11.2008 Instalace_sec_pack.doc Strana 1 z 30 OBSAH 1 Kontrola správné verze Internet Explorer...3 2 Připojení zařízení...3

Více

Internet. dobrý sluha, zlý pán

Internet. dobrý sluha, zlý pán Internet dobrý sluha, zlý pán 13. Picasa Picasa je celosvětově nejrozšířenější galerií obrázků, kterou provozuje firma Google. Její použití je zdarma včetně využití poměrně velikého diskového prostoru

Více

Práce se soubory a složkami

Práce se soubory a složkami Práce se soubory a složkami Co jsou soubory a složky? Soubor je něco jako vytištěný dokument, jaký můžete najít na svém psacím stole nebo v deskách. Mezi příklady souborů v počítači patří textové dokumenty,

Více

Kapitola 11: Formuláře 151

Kapitola 11: Formuláře 151 Kapitola 11: Formuláře 151 Formulář DEM-11-01 11. Formuláře Formuláře jsou speciálním typem dokumentu Wordu, který umožňuje zadávat ve Wordu data, která lze snadno načíst například do databázového systému

Více

Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC ZE-NC526 pomocí Toolbox

Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC ZE-NC526 pomocí Toolbox Návod pro aktualizaci map a navigačního softwaru pro přístroje ZENEC ZE-NC526 pomocí Toolbox V 1.1 UPOZORNĚNÍ: Pro používání Toolboxu, potřebujete přístup k internetu. Chcete-li použít Toolbox, musíte

Více

Word 2007 pro začátečníky

Word 2007 pro začátečníky Word 2007 pro začátečníky 1 Word OP LZZ Tento kurz je financován prostřednictvím výzvy č. 40 Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost z prostředků Evropského sociálního fondu. 2 Word Cíl kurzu

Více

Windows 8.1 (5. třída)

Windows 8.1 (5. třída) Windows 8.1 (5. třída) Pracovní plocha: takto vypadá Pracovní plocha u nás ve škole - pozadí Pracovní plochy - ikony na pracovní ploše - Hlavní panel - ikony na Hlavním panelu (zvýrazněná ikona spuštěné

Více

METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - POKROČILÍ. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - POKROČILÍ. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - POKROČILÍ Pozadí snímku Pozadí snímku můžeme nastavit všem snímkům stejné nebo můžeme volit pro jednotlivé snímky různé pozadí. Máme několik možností: Pozadí snímku

Více

Aplikace Založení účtu v Google Play Vyhledání a stažení aplikace Internet Nastavení internetu v ČR Nastavení internetu v zahraničí Přihlášení a

Aplikace Založení účtu v Google Play Vyhledání a stažení aplikace Internet Nastavení internetu v ČR Nastavení internetu v zahraničí Přihlášení a 1 6. 7. 8. Aplikace Založení účtu v Google Play Vyhledání a stažení aplikace Internet Nastavení internetu v ČR Nastavení internetu v zahraničí Přihlášení a odhlášení Wi-Fi sítě Zapnutí / Vypnutí přístupového

Více

Instalace ArcGIS Pro krok za krokem

Instalace ArcGIS Pro krok za krokem Instalace ArcGIS Pro krok za krokem Tento dokument Vás provede instalací desktopové aplikace ArcGIS Pro. V návodu jsou postupně popsány tyto kroky: Stažení instalačního media pro ArcGIS Pro Instalace ArcGIS

Více

Firmadat SMS Sender. aplikace pro odesílání SMS zpráv z Vašeho PC pomocí telefonu ZÁKLADNÍ INFORMACE A INSTALACE MILAN PASTOR, ROMAN NEPŠINSKÝ

Firmadat SMS Sender. aplikace pro odesílání SMS zpráv z Vašeho PC pomocí telefonu ZÁKLADNÍ INFORMACE A INSTALACE MILAN PASTOR, ROMAN NEPŠINSKÝ 2013 Firmadat SMS Sender aplikace pro odesílání SMS zpráv z Vašeho PC pomocí telefonu ZÁKLADNÍ INFORMACE A INSTALACE MILAN PASTOR, ROMAN NEPŠINSKÝ FIRMDAT S.R.O. Havlíčkova 1280,765 02 Otrokovice, tel.:

Více