it governance Firemní komunikace v kybernetickém prostoru října 2014 OREA Hotel Horal, Špindlerův Mlýn XI. ročník odborné konference

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "it governance Firemní komunikace v kybernetickém prostoru 7. 9. října 2014 OREA Hotel Horal, Špindlerův Mlýn XI. ročník odborné konference"

Transkript

1 XI. ročník odborné konference it governance Firemní komunikace v kybernetickém prostoru října 2014 OREA Hotel Horal, Špindlerův Mlýn partneři konference:

2 Vážené dámy, vážení pánové, předkládám několik důvodů, proč se zúčastnit a těšit na konferenci ISACA IT Governance s podtitulkem jedenáctého ročníku Firemní komunikace v kybernetickém prostoru : Letošní konference má dva předskokany. Klasický workshop zaměřený na zkušenosti s implementací COBIT 5 přináší praktické znalosti ze zahraničí. A nově ve spolupráci s univerzitami zařazujeme výukový tutoriál nazvaný Právní aspekty v IT. Sociální sítě hýbou firemní komunikací. Sdílení informací je v těchto sítích přirozené a informace lze snáze než v klasické ové komunikaci prohledávat a odkazovat se na ně. Na konferenci se dozvíme, jak prakticky řešit bezpečnost sociálních sítí a co na monitoring jejich používání říkají právníci. Nejen ze sociálních sítí lze získávat velká množství dat. Big data a ukládání čehokoliv, co se může hodit. K čemu nám tato data jsou či budou prakticky k užitku a jakým způsobem řídit jejich zpracování? Připravovaný nástup zákona o kybernetické bezpečnosti je přede dveřmi. Jak reportovat incidenty podle zákona a prováděcích vyhlášek? Existuje trestně právní odpovědnost za bezpečnostní incidenty a za správný reporting? Nezávislost ISACA postavené celosvětově na jednotlivcích nám umožňuje vytvářet nekonkurenční a otevřenou atmosféru pro sdílení znalostí a praktických zkušeností. Na konferenci bude vedle tradiční panelové diskuze letos i maximum prostoru pro výměnu názorů a pro odborný dialog mezi účastníky. Přijďte letos nově na konferenci o den dříve a setkejte se s komunitou ISACA. V neposlední řadě lze očekávat tradičně velmi pečlivou organizaci konference, vynikající prostředí a lákavou doprovodnou akci. Jménem programového výboru Vás mohu ubezpečit, že jedenáctý ročník konference bude zaměřen na zkušenosti z praxe využitelné v našich podmínkách a rovněž bude nabízet srovnání a znalosti pocházející z celosvětové komunity ISACA a její výzkumně-vývojové základny. S přáním příjemně a užitečně stráveného času na konferenci ISACA, Petr Hujňák Předseda programového výboru a prezident ISACA CRC PROGRAMOVÝ VÝBOR: Ing. David Cón, CISA, CRISC; Wincor Nixdorf, s. r. o. Ing. Jan Fanta, CISA, CRISC; Ernst & Young, s. r. o. Ing. Petr Hujňák, CSc., CGEIT, CRISC, CSPM; Per Partes Consulting, s. r. o. Ing. Luboš Klečka, CISA, CRISC; Česká spořitelna, a. s. Ing. Lukáš Mikeska, CISA, CRISC; Ernst & Young, s. r. o. Ing. Luděk Novák, Ph.D., CISA, CGEIT, CRISC; ISACA Czech Republic Chapter, o. s. Ing. Rodan Svoboda, CIA, CICA, CRMA; Eurodan, s. r. o. Ing. Radka Vaňková, MBA; ISACA Czech Republic Chapter, o. s.

3 PROGRAM KONFERENCE I. den 7. října Workshop: IT Governance Framework - do and don't with COBIT 5" krzysztof Olejniczak; Sysnet Global Solutions II. den 8. října Tutorial: Právní odpovědnost na internetu Doc. JUDr. Radim Polčák, Ph.D.; Ústav práva a technologií na Masarykově univerzitě Oběd pro účastníky workshopu Registrace Slavnostní zahájení konference Českou spořitelnou hýbou sociální sítě ondřej Říha, DiS.; Česká spořitelna, a. s Přestávka Právní aspekty sociálních sítí se zaměřením na monitoring jejich používání Mgr. Richard Otevřel; AK Havel, Holásek & Partners Přestávka Firemní informační systémy na principu sociálních sítí výzva nejen pro bezpečnost ing. Radek Bělina, Ph.D.; Devoteam, s. r. o Přestávka Názor na Big Data ing. Martin Matějka; Keboola s. r. o Přestávka Analýza velkého množství dat Michal Buzek; Seznam.cz, a. s Společenský večer * Držitelé certifikátů CISA, CISM, CGEIT a CRISC získají 9 CPE hodin za účast na konferenci. ** Změna programu vyhrazena.

4 PROGRAM KONFERENCE III. den - 9. října Reportování incidentů podle zákona o kybernetické bezpečnosti a souvisejících vyhlášek Ing. Pavel Kácha a Ing. Andrea Kropáčová; CESNET Přestávka Trestně právní odpovědnost za bezpečnostní incidenty a procesně právní aspekty zajištění dat JUDr. Jan Kolouch, Ph.D.; CESNET; Policejní akademie ČR v Praze Přestávka Panelová diskuse: Cvičení národních týmů 2013/2014 Moderátor Ing. Jan Fanta, CISA, CRISC; Ernst & Young, s. r. o. a jeho hosté Oběd Aplikace zákona o kybernetické bezpečnosti v praxi ing. Aleš Špidla; ČIMIB Přestávka Co nového v rodině produktů COBIT 5? ing. Lukáš Mikeska, CISA, CRISC; Ernst & Young, s. r. o., ISACA CRC Ukončení konference * Držitelé certifikátů CISA, CISM, CGEIT a CRISC získají 9 CPE hodin za účast na konferenci. ** Změna programu vyhrazena. MÍSTO KONFERENCE OREA hotel Horal, Špindlerův Mlýn Hotel se nachází na úpatí Kozích hřbetů v části Svatý Petr. Resort je ideálním místem pro odpočinek. V blízkém okolí naleznete mnoho turistických i cyklistických tras různé náročnosti. Součástí hotelu je relaxační centrum (bazén, whirpool, sauna, parní lázeň, floating, masáže, apod.), fitness, stolní tenis, biliard, minigolf i tenisové kurty (v zimě hala).

5 ANOTACE WORKSHOP: IT Governance Framework do and don't with COBIT 5 Krzysztof Olejniczak; Sysnet Global Solutions ISACA released a new version of framework CobiT 5 in The goal of this workshop is to help to run efficient IT Governance program with CobiT 5. Based on examples from real life attenders will know how to start with Cobit 5, what are the benefits and how to do not reinvent the wheel and and how to keep existing level of knowledge. The tutorial will have a form of a presentation with open sessions for questions and discussion on real examples. Krzysztof Olejniczak Kris is leading CEE Consultancy Team in Sysnet Global Solutions one of the world s leaders in Information Security Technical and Consultancy Services. His team is responsible for taking care of the customers in CEE region as well as support of the other customer world-wide. Main area of focus is PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard), ISO and CobiT. Prior joining Sysnet Kris was managing IT Compliance Team at MIH Allegro BV Subsidiary company of Naspers Ltd. owner of the biggest ecommerce sites in this regions (like aukro.cz, mall.cz, payu.cz and many more). He was responsible for IT Compliance, Governance processes in all services in this region. In addition he was leading PCI DSS compliance program at PayU Group companies. He is CISA, CGEIT and PCI Qualifies Security Assessor. Tutorial: Právní odpovědnost na Internetu Doc. JUDr. Radim Polčák, Ph.D.; Ústav práva a technologií na Masarykově univerzitě Informační výměna v prostředí informačních sítí neprobíhá přímo, ale prostřednictvím služeb informační společnosti. Poskytovatelé těchto služeb pak fakticky mají nebo mohou mít pod kontrolou veškeré aktivity uživatelů. Dokonce ani suverénní státy ve většině případů nedisponují technickými ani právními možnostmi přímo vynucovat své právo v prostředí informačních sítí, ale musí tak činit rovněž prostřednictví poskytovatelů příslušných služeb. Tutorial bude zaměřen na různé případy právní odpovědnosti poskytovatelů služeb informační společnosti se zaměřením na odpovědnost za porušování práv duševního vlastnictví, odpovědnost za meziuživatelské transakce (typicky např. on-line aukce nebo sociální sítě), odpovědnost za porušování pravidel při nakládání s osobními údaji a rovněž na aktuálně připravovanou odpovědnost za zabezpečení informační a komunikační infrastruktury před vznikem a dopady kybernetických bezpečnostních incidentů. Jednotlivé koncepce právní odpovědnosti budou ilustrovány na příkladech z aktuální české a evropské judikatury.

6 Radim Polčák Je vedoucím Ústavu práva a technologií Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Jako host přednáší na právnických fakultách a justičních vzdělávacích institucích v Evropě a USA. Zabývá se převážně právní teorií, právem ICT a energetickým právem. V roce 2003 založil mezinárodní sympozium Cyberspace, založil a vede odborné časopisy Masaryk University Journal of Law and Technology a Revue pro právo a technologie. Vede pozorovatelské delegace ÚPT PrF MU při UNCITRAL a UNODC. Je rozhodcem tribunálu pro doménová jména.eu a.cz, zakládajícím členem European Academy of Law and ICT, členem Rady European Law Institute a příležitostným poradcem českých, evropských a mezinárodních justičních a vládních institucí. KONFERENCE: Českou spořitelnou hýbou sociální sítě Ondřej Říha, DiS.; Česká spořitelna, a. s. Českou spořitelnou hýbou hned dvě sociální sítě. Včelín - čistě interní sociální síť, podobná Facebooku, která je propojená s intranetem a G+ - polootevřená sociální síť od společnosti Google. Jejich přínos pro firmu je zřejmý - otevřené diskuze umožňují sdílet informace či nápady. Jak ale mohou existovat vedle sebe? S Jakými problémy se která potýká, jak složitá byla implementace, jaká na nich platí pravidla a jak která naplňuje očekávání vedení finanční skupiny? Ondřej Říha Začínal ve společnosti Telefónica na pozici Technical Support for Corporate Segment. Od roku 2006 pracuje v České spořitelně. Nejprve jako IT Analyst spravoval oficiální web a zodpovídal za plánování provozních nákladů Servis24 a Bussines24. Působil i jako projektový manažer. Následně zastával post Intranet Business Development and Editorial Office Leader se zodpovědností za vývoj a obsah intranetu. Od ledna 2014 pracuje jako Online Communication Manager. Má na starost strategii, rozvoj a obsah vnitřních a vnějších on-line komunikačních kanálů a sociální sítí. Zajímá se o možnosti nových médií jako zdrojů pro inovaci. Právní aspekty sociálních sítí se zaměřením na monitoring jejich používání Mgr. Richard Otevřel; AK Havel, Holásek & Partners Podíváme se na právní aspekty elektronické komunikace jak uvnitř, tak ven z firmy. Zaměříme se na příklady monitoringu zakázaných aktivit zaměstnanců a pokusíme se nalézt rozumnou míru toho, co lze zakázat, aniž by nás zaměstnanci mohli žalovat. Odpovíme na otázky jak vynucovat dodržování pravidel, jak stíhat jejich porušení a jak zaměstnavatel může kontrolovat dodržování povolených aktivit (fair use).

7 Richard Otevřel Je senior advokátem v AK Havel, Holásek & Partners. Specializuje se na právo duševního a průmyslového vlastnictví, IT, ochrany osobních údajů a také na obecnější otázky práva EU a veřejnoprávní regulace. V oblasti IT se věnuje zejména obchodněprávním aspektům licenčních a implementačních smluv a veřejnoprávní regulaci v oblasti služeb elektronických komunikací. V kanceláři vede pracovní skupinu poskytující komplexní právní služby v oblasti ochrany osobních údajů a ochrany osobnosti. Firemní informační systémy na principu sociálních sítí výzva nejen pro bezpečnost Ing. Radek Bělina, Ph.D.; Devoteam, s. r. o. Sdílení informací a znalostí v co nejkratším čase se stává výzvou dnešní společnosti. Lidé komunikují prostřednictvím sociálních sítí. Tomuto trendu se přizpůsobuje i firemní prostředí a snaží se získat výhody z této formy komunikace. Dozvíte se čemu čelila společnost Devoteam, která zaváděla systém sdílení informací pro téměř pracovníků ve 23 zemích navíc kombinovaný s technologiemi od Google. Radek Bělina Dokončil Ph.D. na FD ČVUT v Praze, obor Inženýrská informatika. Od roku 1999 se věnuje oblasti IT, od dodávek IT technologií, přes operativní a taktické řízení IT až po strategické rozvojové aktivity. Působí jako manažer v nadnárodní společnosti Devoteam pro oblast IT Service Excellence v České republice a na Slovensku. V ČR se již mnoho let aktivně zapojuje do dění okolo řízení IT a aktivně působí v ITSMF (IT Service Management Forum). Názor na Big Data Ing. Martin Matějka; Keboola s. r. o. Rád bych ve svém příspěvku zjistil obecný názor na pojem Big Data a podělil se o ten svůj. Co jsou Big Data? Setkal se vůbec někdo z nás, obyčejných smrtleníků, s daty, která bychom mohli takto nazvat nebo o ně zakopáváme na každém rohu? Také otevřeme téma současnosti a podíváme se na Cloud. Je čeho se bát? Nebo jsme tam již dávno měli být? A nebo tam už dokonce jsme, aniž bychom si to připustili? Martin Matějka K Business Intelligence přičichl v roce 2008 ve třetím ročníku studia oboru Manažerská Informatika na TU Liberec, kdy v rámci roční praxe působil v BI oddělení firmy Asseco Czech Republic. Během následujícího studia absolvoval stáž ve firmě IBM CZ v oddělení Information Management. Po dokončení studia nastoupil jako konzultant do společnosti Teradata Czech Republic s.r.o., kde se věnoval analytické činnosti a reportingu. V současné době působí ve společnosti Keboola s.r.o opět v roli BI konzultanta.

8 Analýza velkého množství dat Michal Buzek; Seznam.cz, a. s. V příspěvku se zaměříme na to, jakým způsobem naše společnost přistupuje ke zpracování různých typů dat (data o uživatelském chování, z reklamních a obchodních systémů, produktových statistik, dotazníkových šetření atp.), jaké technologie a nástroje používáme a ukážeme si několik příkladů, kdy jsme z dat vytěžili důležité znalosti pro zkvalitnění našich služeb, zvýšení výnosů nebo lepší poznání potřeb našich uživatelů (případně vše najednou). Zastavíme se také u dalších zajímavých příkladů organizací, kterým analýza dat přinesla zásadní konkurenční výhodu. Michal Buzek V oblasti internetu se pohybuje od roku 2007, kdy ukončil studium ekonomie a nastoupil jako analytik obchodu do společnosti Seznam.cz. V roce 2010 se stal vedoucím analytického oddělení, které zajišťuje obchodní analýzy, výzkum trhu, měření služeb Seznamu v NetMonitoru a nástrojích webové analytiky. Předsedá kategorizační komisi Sdružení pro internetovou reklamu. Reportování incidentů podle zákona o kybernetické bezpečnosti a souvisejících vyhlášek Ing. Pavel Kácha a Ing. Andrea Kropáčová; CESNET Reakce na zjištěné nebo nahlášené bezpečnostní incidenty a události je základní činností týmů typu CERT/CSIRT. Přednáška se bude zabývat základními aspekty této oblasti a to jak z pohledu reportujícího, tak z pohledu příjemce reportů. Zaměří se také na to, jaké změny v této oblasti přinese v ČR zákon o kybernetické bezpečnosti. Pavel Kácha Věnuje se počítačové bezpečnosti, softwarovému vývoji a administraci síťových služeb. Je členem CSIRT týmu sdružení CESNET (česká národní síť pro výzkum a vzdělávání), kde spolupracuje na několika projektech, týkajících se včasné výměny bezpečnostních událostí a jejich analýzy. Spolupracoval také na vzniku českého národního týmu CSIRT.CZ. Zaměřuje se na včasnou detekci, zpracování a šíření bezpečnostních událostí a na zlepšování povědomí o počítačové bezpečnosti. Andrea Kropáčová Je jedním ze zakládajících členů prvního oficiálně konstituovaného bezpečnostního týmu typu CSIRT v České republice (tým CESNET-CERTS), který od roku 2003 působí v síti národního výzkumu a vzdělávání provozované sdružením CESNET. Zkušenosti z vybudování tohoto akademického týmu uplatnila při budování týmu CSIRT.CZ, který od ledna 2011 plní roli Národního CSIRT České republiky. V oblasti bezpečnosti za zaměřuje na oblast spolupráce, sběr, hodnocení a sdílení informací o bezpečnostních hrozbách a vzdělávání uživatelů.

9 Trestně právní odpovědnost za bezpečnostní incidenty a procesně právní aspekty zajištění dat JUDr. Jan Kolouch, Ph.D.; CESNET; Policejní akademie ČR v Praze Přednáška nastíní možnou právní odpovědnost uživatele za vlastní prostředky ICT, které se, byť bez vědomí majitele, mohou stát zdrojem útoku nebo problému. Počet, intenzita a závažnost kybernetických útoků a trestné činnosti v kyberprostoru poslední době značně vzrostla. Přednáška definuje digitální stopu a dále se zabývá jednotlivými důkazními prostředky sloužícími k zajištění dat. Ve článku jsou předloženy návrhy de lege ferenda, které mohou umožnit efektivnější zajištění dat důležitých pro trestní řízení. Jan Kolouch Vystudoval Policejní akademii ČR v Praze, kde také obhájil doktorskou práci na téma Kyberkriminalita (trestně právní a kriminalistické aspekty). Dlouhodobě působí na Policejní akademii ČR v pozici odborného asistenta na katedře trestního práva a zároveň je vedoucím oddělení informačních technologií. Současně je angažován ve sdružení CESNET. Těžištěm jeho odborného zájmu je problematika aplikovatelnosti práva a odpovědnosti za protiprávní jednání v kyberprostoru. PanelovÁ diskuse: Cvičení národních týmů 2013/2014 Moderátor Ing. Jan Fanta, CISA, CRISC; Ernst & Young, s. r. o. a jeho hosté Aplikace zákona o kybernetické bezpečnosti v praxi Ing. Aleš Špidla; ČIMIB Zákon o kybernetické bezpečnosti prošel všemi fázemi legislativního procesu a začne platit Jeho uvedení do praxe v institucích, kterých se zákon o kybernetické bezpečnosti bude týkat, vyvolává celou řadu otázek. Na některé z nich se pokusíme v průběhu přednášky odpovědět. Zaměříme se na vyhlášky a další dokumenty pro praktické použití, které zákon doprovázejí nebo doprovázet budou. Ing. Aleš Špidla Vystudoval technickou kybernetiku. Od roku 2005 pracuje ve státní správě. V roce 2011 spolukoncipoval strategii kybernetické bezpečnosti České republiky a spolupracoval na věcném záměru zákona o kybernetické bezpečnosti. Je spoluzakladatelem Akademie forenzních věd, viceprezidentem rady Českého institutu manažerů informační bezpečnosti (ČIMIB) a zastupuje Českou republiku v Cyber Security Coordination Group.

10 Co nového v rodině produktů COBIT 5? Lukáš Mikeska, Ernst & Young, s. r. o., ISACA CRC COBIT 5 je s námi od roku Od té doby naplňuje svou vizi celé rodiny podpůrných materiálů, které dále rozpracovávají jeho rámec na třech základních úrovních: ve formě tzv. Enabler guides, Professional guides a nově take přepracovaného COBIT Online. V tomto příspěvku si shrneme zaměření jednotlivých podpůrných materiálů, pro koho jsou určeny a jak je efektivně využívat při budování a zlepšování Governance and management of enterprise IT. Lukáš Mikeska Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, je členem výboru ISACA CRC. V současné době pracuje jako senior manažer ve společnosti EY v Praze a věnuje se IT poradenství pro finanční instituce. Je také členem redakční rady časopisu DSM Data Security Management.

11 údaje ke konferenci REGISTRACE Registrace účastníků na workshop je od hod. Registrace účastníků na konferenci je od hod. KONFERENČNÍ POPLATEK Podání přihlášky do Kč* ( Kč vč. DPH) Podání přihlášky po Kč* ( Kč vč. DPH) Pro členy ISACA a spolupracujících organizací Kč* (9.559 Kč vč. DPH) Workshop Kč* (3.025 Kč vč. DPH) Tutorial Kč* (1.694 Kč vč. DPH) Účast na obou programech workshop i tutorial Kč (3.630 Kč vč. DPH) (pro účastníky workshopu je v ceně zahrnut také oběd) Konferenční poplatek zahrnuje vstup na oba dny odborné konference a na společenský večer s rautem a dále konferenční materiály a občerstvení včetně čtvrtečního oběda. Ubytování není zahrnuto v ceně. PARKOVÁNÍ Parkování v prostorách hotelového komplexu je zajištěno zdarma. OBLEČENÍ V průběhu konference business casual, v průběhu společenského večera casual. UBYTOVÁNÍ OREA Hotel Horal **** Svatopetrská 280, Špindlerův Mlýn, Cena pokoje pro účastníky konference je: jednolůžkový pokoj Kč */ osoba / noc (1.331 vč. DPH) dvoulůžkový pokoj 900 Kč */ osoba / noc (1.089 vč. DPH) V ceně ubytování je zahrnuta snídaně a parkování. * Uvedené ceny jsou bez DPH. Rezervaci ubytování zajišťuje kancelář ISACA Czech Republic Chapter. Rezervujte si pokoj prostřednictvím registračního formuláře zároveň při registraci na konferenci na Objednané ubytování se hradí společně s konferenčním poplatkem (fakturu vám vystavíme). Více informací o konferenci a registraci on-line naleznete na adrese nebo prostřednictvím kanceláře: ISACA Czech Republic Chapter Španělská 2, Praha 2 Tel.: (+420) Fax: (+420)

12 ve spolupráci s: mediální partner: kontakt: isaca Czech Republic Chapter, o. s. radka Vaňková Španělská Praha 2 tel.: (+420) fax: (+420) Web: organizační zajištění: Personal Image Design s. r. o., Konviktská 291/24, Praha 1,

it governance Inovace podnik ání

it governance Inovace podnik ání V I. r o č n í k o d b o r n é k o n f e r e n c e it governance Inovace podnik ání 14. a 15. října 2009 Hotel Svatá Kateřina Resort ****, Počátky u Pelhřimova generální partner: pod záštitou: partneři

Více

Sborník. Radosti a strasti projektového řízení aneb co v teorii nezazní, ale v praxi naleznete. 4. ročník odborné konference projektového řízení

Sborník. Radosti a strasti projektového řízení aneb co v teorii nezazní, ale v praxi naleznete. 4. ročník odborné konference projektového řízení Sborník 4. ročník odborné konference projektového řízení Radosti a strasti projektového řízení aneb co v teorii nezazní, ale v praxi naleznete 26. - 27. září 2012 Hotel Diplomat, Praha Záštita Ing. Evžen

Více

MEZINÁRODNÍ KONFERENCE PROJEKTOVÉHO MANAGENTU

MEZINÁRODNÍ KONFERENCE PROJEKTOVÉHO MANAGENTU MEZINÁRODNÍ KONFERENCE PROJEKTOVÉHO MANAGENTU 25. 26. DUBEN 2012 Společnost pro projektové řízení Česká republika Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta multimediálních komunikací PROGRAM KONFERENCE

Více

Akademické centrum studentských aktivit

Akademické centrum studentských aktivit Akademické centrum studentských aktivit VÝROČNÍ ZPRÁVA 2008 0 Obsah OBSAH... 1 ÚVOD... 5 ORGANIZACE A PERSONÁLNÍ ZAJIŠTĚNÍ... 7 ČINNOSTI ROKU 2008... 13 ODBORNÉ SEMINÁŘE... 25 VYSOKOŠKOLSKÁ LEGISLATIVA...

Více

CIO Executive Forum 2006 Rozvoj business příležitostí pomocí ICT

CIO Executive Forum 2006 Rozvoj business příležitostí pomocí ICT CIO Executive Forum 2006 Rozvoj business příležitostí pomocí ICT hotel Crowne Plaza, Praha 21. 22. září 2006 THE NEW CIO LEADER NOVÉ KOMPETENCE CIO V EXEKUTIVNÍM TÝMU INDUSTRY INSIGTS KLÍČOVÉ VÝHLEDY PRO

Více

Česká společnost uživatelů otevřených systémů EurOpen.CZ Czech Open System Users Group www.europen.cz. XXXII. konference

Česká společnost uživatelů otevřených systémů EurOpen.CZ Czech Open System Users Group www.europen.cz. XXXII. konference Česká společnost uživatelů otevřených systémů EurOpen.CZ Czech Open System Users Group www.europen.cz XXXII. konference Rožmberk nad Vltavou 18. 21. května 2008 XXXII. konference EurOpen.CZ 3 Úvodní slovo

Více

ODBORNÁ KONFERENCE ŘÍZENÍ INFORMAČNÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

ODBORNÁ KONFERENCE ŘÍZENÍ INFORMAČNÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ ODBORNÁ KONFERENCE ŘÍZENÍ INFORMAČNÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ Co je to řízení informačních a komunikačních technologií? Jsou k dispozici použitelné nástroje pro řízení informačních a komunikačních

Více

INTERNÍ AUDITOR ROČNÍK 14, ČÍSLO 3 2010 (57) ČTVRTLETNÍK ČESKÉHO INSTITUTU INTERNÍCH AUDITORŮ

INTERNÍ AUDITOR ROČNÍK 14, ČÍSLO 3 2010 (57) ČTVRTLETNÍK ČESKÉHO INSTITUTU INTERNÍCH AUDITORŮ 3 2010 INTERNÍ AUDITOR ROČNÍK 14, ČÍSLO 3 2010 (57) ČTVRTLETNÍK ČESKÉHO INSTITUTU INTERNÍCH AUDITORŮ SW PODPORA INTERNÍHO AUDITU ROZHOVOR SE STAROSTOU KUTNÉ HORY, IVO ŠALÁTKEM POZVÁNKA NA MEZINÁRODNÍ KONFERENCI

Více

Analýza platformy SAP ECC 6 jako řídícího nástroje komunikace

Analýza platformy SAP ECC 6 jako řídícího nástroje komunikace Analýza platformy SAP ECC 6 jako řídícího nástroje komunikace Bakalářská práce Marie Humlová, DiS. Vysoká škola hotelová v Praze 8, spol. s r.o. katedra marketingu a mediálních komunikací Studijní obor:

Více

VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMIE A MANAGEMENTU VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012

VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMIE A MANAGEMENTU VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMIE A MANAGEMENTU VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 KVĚTEN 2013 OBSAH 1. Úvod... 3 2. Základní údaje o vysoké škole... 4 Identifikační údaje... 4 Organizační schéma... 4 Složení vědecké rady,

Více

Sborník Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti 2014: Obsah Příspěvky Kuchařík Šesták, Krulík Krulík, Krulíková, Požár Babulík, Stodůlka

Sborník Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti 2014: Obsah Příspěvky Kuchařík Šesták, Krulík Krulík, Krulíková, Požár Babulík, Stodůlka Kuchařík Šesták, Krulík Krulík, Krulíková, Požár Babulík, Stodůlka Kouřimský, Kubek Chmel Harašta Bagge, Pačka Soudková Sborník Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti 2014: Obsah Příspěvky Sborník

Více

UNICORN COLLEGE. Katedra informačních technologií

UNICORN COLLEGE. Katedra informačních technologií UNICORN COLLEGE Katedra informačních technologií BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Zabezpečení účetních dat ve firmě WaveNet.cz, s.r.o. Autor BP: Tomáš Kasper Vedoucí BP: Ing. David Procházka, Ph.D. 0 Praha ZADÁNÍ ZADÁNÍ

Více

Společenská odpovědnost firem, lidský kapitál, rovné příležitosti a environmentální management s využitím zahraničních zkušeností

Společenská odpovědnost firem, lidský kapitál, rovné příležitosti a environmentální management s využitím zahraničních zkušeností Technická univerzita v Liberci Společenská odpovědnost firem, lidský kapitál, rovné příležitosti a environmentální management s využitím zahraničních zkušeností Monografie Prosinec 2008 1 Prskavcová M.,

Více

Actill. Vnitrofiremní vzdělávání. Actill semináře z praxe pro praxi. www.actill.cz. Pracovní právo Obchodní právo Projektové řízení Nákup

Actill. Vnitrofiremní vzdělávání. Actill semináře z praxe pro praxi. www.actill.cz. Pracovní právo Obchodní právo Projektové řízení Nákup ODBORNÉ SEMINÁŘE A ŠKOLENÍ 2015 Actill Vnitrofiremní vzdělávání Pracovní právo Obchodní právo Projektové řízení Nákup Marketing Daně Six Sigma Management Actill semináře z praxe pro praxi www.actill.cz

Více

KDYŽ POTŘEBUJETE MNOHEM VÍC, NEŽ JEN ANTIVIR NA DESKTOPU

KDYŽ POTŘEBUJETE MNOHEM VÍC, NEŽ JEN ANTIVIR NA DESKTOPU KDYŽ POTŘEBUJETE MNOHEM VÍC, NEŽ JEN ANTIVIR NA DESKTOPU TESTOVACÍ DATACENTRUM HP NOVINKY AKTUALITY Z PODNIKOVÉHO IT NEJEN ANTIVIR TRENDY V BEZPEČNOSTI CLOUD COMPUTING PRO MALÉ A MINIATURNÍ FIRMY LEO MÁ

Více

VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMIE A MANAGEMENTU VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2013

VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMIE A MANAGEMENTU VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2013 VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMIE A MANAGEMENTU VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2013 Květen 2014 OBSAH 1. Úvod... 3 2. Základní údaje o vysoké škole... 4 Identifikační údaje... 4 Organizační schéma... 4 Složení statutárních

Více

Petr Vácha. metodiky účetnictví

Petr Vácha. metodiky účetnictví AUDITOR 5/2013 Obsah AKTUALITY Ze zasedání Výkonného výboru KA ČR...2 Evidenční záznamy o účasti na KPV v roce 2012...3 Nabídka vzdělávacích akcí na druhé pololetí 2013...3 Konference a oslavy 20. výročí

Více

ISSS 2015 SBORNÍK KONFERENCE. 13. 14. dubna 2015 Hradec Králové Kongresové centrum ALDIS DOPROVODNÁ MEZINÁRODNÍ KONFERENCE V4DIS 18.

ISSS 2015 SBORNÍK KONFERENCE. 13. 14. dubna 2015 Hradec Králové Kongresové centrum ALDIS DOPROVODNÁ MEZINÁRODNÍ KONFERENCE V4DIS 18. 18. ROČNÍK KONFERENCE ISSS 2015 DOPROVODNÁ MEZINÁRODNÍ KONFERENCE V4DIS 13. 14. dubna 2015 Hradec Králové Kongresové centrum ALDIS SBORNÍK KONFERENCE www.isss.cz Obsah Úvodní slovo... 3 Pavel Kysilka,

Více

Sborník - Konference

Sborník - Konference Sborník - Konference Projektový management jako řemeslo Agenda 08:00h 09:00h Registrace účastníků 09:00h 09:15h Zahájení konference 09:15h 12:15h BLOK 1: Kdo je projektový manažer? Moderátor p. Martin

Více

Informační strategie města Sokolov

Informační strategie města Sokolov Informační strategie města Sokolov na období 2014-2018 Zpracovali: Ing. Jiří Krotil, MěÚ Sokolov Kateřina Klepáčková, DiS, MěÚ Sokolov Mgr. Miroslav Kurcová, MěÚ Sokolov Ing. Tomáš Marek, CORTIS Consulting

Více

Outsourcing marketingových služeb v českém hotelnictví

Outsourcing marketingových služeb v českém hotelnictví Outsourcing marketingových služeb v českém hotelnictví Diplomová práce Bc. Nikola Horynová Vysoká škola hotelová v Praze 8, spol. s r. o. katedra hotelnictví Studijní obor: Management hotelnictví a lázeňství

Více

Výroční zpráva SPRÁVCE DOMÉNY CZ

Výroční zpráva SPRÁVCE DOMÉNY CZ Výroční zpráva SPRÁVCE DOMÉNY CZ Obsah 01. Profil sdružení 4 02. Úvodní slovo předsedy představenstva 5 03. Úvodní slovo výkonného ředitele 6 04. Doména.CZ 7 4.1. Stav a vývoj počtu registrací 8 4.2. Registrátoři

Více

krok správným směrem Fakulta informatiky a statistiky Vysoká škola ekonomická v Praze Studijní obory, školní rok 2013/2014

krok správným směrem Fakulta informatiky a statistiky Vysoká škola ekonomická v Praze Studijní obory, školní rok 2013/2014 krok správným směrem Fakulta informatiky a statistiky Vysoká škola ekonomická v Praze Studijní obory, školní rok 2013/2014 2 Obsah Studijní program: Aplikovaná informatika 5 Bakalářský studijní obor: Informatika

Více

Vysoká škola ekonomická v Praze ANALÝZA FAKTORŮ OVLIVŇUJÍCÍCH PŘECHOD MALÝCH A STŘEDNÍCH PODNIKŮ NA CLOUDOVÉ ECM SLUŽBY

Vysoká škola ekonomická v Praze ANALÝZA FAKTORŮ OVLIVŇUJÍCÍCH PŘECHOD MALÝCH A STŘEDNÍCH PODNIKŮ NA CLOUDOVÉ ECM SLUŽBY Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta informatiky a statistiky Katedra informačních technologií Studijní program: Aplikovaná informatika Obor: Informační systémy a technologie Diplomant: Vedoucí diplomové

Více

Vize Huawei pro rok 2014. Jak na outsourcing bezpečnosti IT. Mobilní komunikace se stává tou primární. top novinky

Vize Huawei pro rok 2014. Jak na outsourcing bezpečnosti IT. Mobilní komunikace se stává tou primární. top novinky Jak na optimalizaci datového toku IP kamer? Přihlaste se do AXIS Communication Akademie Více na straně 9 Accelerating Into The Curve CIO Risks and Rewards as Business Shifts into High Gear Vienna, Austria

Více

AKADEMIE STING, o.p.s., vysoká škola v Brně. Výroční zpráva o činnosti za kalendářní rok 2014

AKADEMIE STING, o.p.s., vysoká škola v Brně. Výroční zpráva o činnosti za kalendářní rok 2014 AKADEMIE STING, o.p.s., vysoká škola v Brně Výroční zpráva o činnosti za kalendářní rok 2014 Brno, květen 2015 OBSAH 1 ÚVOD... 3 2 ZÁKLADNÍ ÚDAJE... 3 2.1 KONTAKTNÍ ÚDAJE... 3 2.2 ORGANIZAČNÍ SCHÉMA...

Více

ROZVOJ LIDSKÝCH ZDROJŮ VE VĚDĚ A VÝZKUMU

ROZVOJ LIDSKÝCH ZDROJŮ VE VĚDĚ A VÝZKUMU Sborník příspěvků z odborného sympozia ROZVOJ LIDSKÝCH ZDROJŮ VE VĚDĚ A VÝZKUMU 21. 23. května 2012 Liberec, Česká republika Workshop proceedings DEVELOPMENT OF HUMAN RESOURCES IN SCIENCE AND RESEARCH

Více

ZÁVĚREČNÁ PRÁCE. Profesní rozvoj řídících pedagogických pracovníků k zajištění rozvoje služeb ICT ve škole. Mgr. Radek Maca

ZÁVĚREČNÁ PRÁCE. Profesní rozvoj řídících pedagogických pracovníků k zajištění rozvoje služeb ICT ve škole. Mgr. Radek Maca ZÁVĚREČNÁ PRÁCE Profesní rozvoj řídících pedagogických pracovníků k zajištění rozvoje služeb ICT ve škole Mgr. Radek Maca Vedoucí bakalářské práce: Ing. Petr Svoboda, Ph.D. Studijní program: SVPP KSM2

Více

Sem vložte zadání Vaší práce.

Sem vložte zadání Vaší práce. Sem vložte zadání Vaší práce. České vysoké učení technické v Praze Fakulta informačních technologií Katedra softwarového inženýrství Diplomová práce Systémová podpora procesů advokátní kanceláře Bc. Martin

Více