Archiv novinek na stránkách SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín. Školní rok

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Archiv novinek na stránkách SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín. Školní rok 2009-10"

Transkript

1 Archiv novinek na stránkách SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín Školní rok SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ MATURITNÍCH VYSVĚDČENÍ Vloženo: V letošním školním roce maturovaly 3 třídy čtyřletého studia a jedna třída nástavbového studia. Slavnostní vyřazení maturantů proběhlo již tradičně v aule Academia Centra Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Kromě maturitních vysvědčení obdrželi absolventi také Europasy a těm, kteří úspěšně vykonali mezinárodně uznávané zkoušky z anglického jazyka City & Guilds of London, byly předány certifikáty. Rovněž byla vyhodnocena nejlepší žákyně školy ve školním roce 2009/2010, kterou se stala Iva Pražáková a získala tak mimořádné stipendium 5 000,- Kč. Více fotografií >> A MÁME 1. MÍSTO V KATEGORII STŘEDNÍCH ŠKOL ČR v projektu UKLIĎME SI SVĚT!! Vloženo: Dne 11. června 2010 byly v Kongresovém centru na pražském Vyšehradě vyhlášeny výsledky 3. ročníku ekologického projektu základních a středních škol, zaměřený na podporu enviromentální výchovy tzv. "ekologie v praxi". Naše škola se umístila v rámci celé České republiky na pěkném 6. místě a v kategorii středních škol obsadila dokonce 1. místo. Poděkování patří především vítězným třídám naší školy, t.j. 1. BNS, 3. A a 2. B a určitě i jejich třídním učitelům.

2 JAZYKOVÝ KURZ ve Vizovicích - třídy 3. ročníku Vloženo: Ve dnech od 31. května do 4. června 2010 se v rekreačním středisku REVIKA ve Vizovicích uskutečnil letošní jazykový kurz třetích ročníků. Výuku angličtiny vedli dva zahraniční a čtyři čeští lektoři a probíhala v sedmi 150-ti minutových blocích. Každý lektor měl připraveno jedno téma, které prezentoval před každou skupinou. Skupiny žáků byly namixovány ze všech zúčastněných tříd /3 ze Zlína, 1 z Kroměříže/ zhruba po 10-ti lidech. Každý večer měla jedna třída připravený program v anglickém jazyce. Lektoři si během kurzu dělali poznámky o znalostech, aktivitě, komunikativnosti a motivaci svých studentů a na konci bylo jasné, kdo jsou adepti pro závěrečné vyhlášení a předávání ocenění. Diplomů jsme rozdali víc, ale ze Zlína získaly nejvíce hlasů od lektorů dvě studentky ze 3.A - Iva Pražáková a Andrea Nováková. Gratulujeme! Více fotografií PhDr. Jana Semotamová Nejlepší tablo na zlínsku má 4.C - BLAHOPŘEJEME! Vloženo: Třída 4. C zvítězila v soutěži nejčtenějšího týdeníku ve Zlíně o nejhezčí tablo! Podrobnosti naleznete zde >> Děkujeme všem za projevenou podporu.

3 Sportovně - turistický kurz - Kamínka 2010 Vloženo: Ve dnech května 2010 se uskutečnil tradiční sportovně turistický kurz studentů druhého ročníku. Po počátečním nevlídném počasí, které nás provázelo první den při cyklistickém přesunu na Kamínku, se později počasí umoudřilo a zbytek kurzu včetně návratu do Zlína proběhl v naprosté pohodě a spokojenosti všech zúčastněných. Více fotografií >> Přednáška o Evropské Unii Vloženo: Již několikátý rok rozšiřuje znalosti třetích ročníků o Evropské Unii pan Ondřej Benešík. Je členem Zastupitelstva Zlínského kraje a členem Výboru regionů EU. Jeho prezentace je vždy velmi poutavá a dozvídáme se i novinky z velkého světa v Bruselu, kam pan Benešík často jezdí. Přednáška je o to zajímavější, že je prezentována v angličtině. PhDr. Jana Semotamová

4 Zájezd do Velké Británie Vloženo: Tak jako každý rok, i letos zorganizovala naše škola zájezd do Velké Británie od 24. do 30. dubna. V Londýně jsme obdivovali majestátní pevnost Tower, projeli se lodí po řece Temži a vyfotili se na nultém poledníku na Greenwich. Prošli jsme známá náměstí Trafalgar, Piccadily i Leicester a nasáli atmosféru čínské čtvrti Soho. Samozřejmě jsme nemohli vynechat Buckingham Palace, St. Paul s Cathedral, Downing Street 10 a prošli jsme se v Hyde Park a Green Park. Muzea v Londýně jsou trošku jiná než u nás, můžete si spoustu věcí osahat a vyzkoušet, a tak na nás zapůsobily British Museum, Natural, Science, Victoria and Albert Museum. Podnikli jsme i pár výletů mimo Londýn do nádherného zámku jako z pohádky Leeds, do sídla královny Alžběty II. ve Windsoru a nevynechali jsme ani univerzitní město Oxford snad to někoho inspirovalo Tradičně jsme zájezd zakončili v přímořském letovisku Brighton s dalším nádherným královským sídlem Royal Pavillion a pobavili se v podmořském akváriu Sea Life. I tentokrát nám přálo celou dobu počasí a hrozilo, že studenti ani nepoznají to správné anglické deštivé počasí. Ale chvíli před odjezdem se na rozloučenou nebe otevřelo, a tak jsme zažili na vlastní kůži i pravý ostrovní déšť. Takže snad příští rok ve stejnou dobu good-bye! PhDr. Jana Semotamová Celostátní matematická soutěž SOŠ Vloženo: Již 18. ročník Celostátní matematické soutěže žáků SOŠ vyhlašované MŠMT a organizované JČMF proběhl 26. března 2010 ve dvaceti soutěžních střediscích České republiky. Naše škola, již tradičně, vyslala své reprezentanty za každý studijní ročník. Úspěšnými řešiteli se letos stali: Václav Mastacan - v kategorii 1. ročník, Dominika Martincová - v kategorii 3. ročník a Gabriela Šimková - v kategorii 4. ročník. Všem blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

5 EVROPSKÁ SOUTĚŽ CREATIVITY & INNOVATION CHALLENGE Vloženo: dubna se pět našich studentů ze 3. A zúčastnilo celostátního kola soutěže, jejímž cílem bylo stimulovat jejich kreativitu a inovaci při řešení zadaného úkolu. Soutěž pořádala nezisková vzdělávací organizace Junior Achievement ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati, Plastikářským klastrem a dalšími zlínskými firmami. V ČR se jí zúčastnilo 110 studentů rozdělených do 22 týmů, které byly bohužel seskládány ze studentů různých škol, takže jsme nemohli soutěžit jako sladěný školní tým. Zadání soutěže bylo vymyslet projekt jak oslovit, zaujmout a přesvědčit žáky základních škol, aby šli studovat některý z plastikářských oborů a následně šli pracovat do firem zabývajících se výrobou a zpracováním plastů, v nichž chybí kvalifikovaní zaměstnanci. Soutěžní týmy měly 3 minuty na prezentaci svého projektu a 2 minuty měla odborná porota na dotazy. Soutěž byla velmi vyrovnaná a všechny týmy bojovaly jako lvi. Týmům, v nichž byli naši studenti, se bohužel nepodařilo vyhrát, ale některé nakročeno rozhodně měly. V každém případě všichni účastníci získali nové zkušenosti, porovnali si svůj výkon s ostatními a navázali nové kontakty. Vítězové celostátního kola se utkají s dalšími studenty ze 13 evropských zemí v Bruselu. Tam bude soutěž probíhat v angličtině. Letos se nám sice nepovedlo vyhrát, ale obdobné soutěže budou pokračovat - 2 v následujícím školním roce a 4 ve školním roce Takže je to výzva pro další ročníky. Konečné pořadí v celostátní soutěži - UKLIĎME SI SVĚT Vloženo: Do soutěže se na naší škole zapojilo 8 tříd s těmito výsledky: 1. místo: 1.BNS odevzdaných kusů 2. místo: 3.A odevzdaných kusů 3. místo: 2.B odevzdaných kusů 4. místo: 4.C - 20 odevzdaných kusů 5. místo: 2.A - 15 odevzdaných kusů 6. místo: 1.A - 7 odevzdaných kusů 7. místo: 4.B - 6 odevzdaných kusů 8. místo: 3.C - 1 odevzdaný kus Blahopřejeme vítězné třídě a děkujeme všem studentům, ale i vyučujícím, kteří se podíleli na letošní zdařilé akci.

6 SPORTOVEC ROKU Zlínský kraj Vloženo: Stává se již pomalu tradicí, že v nominacích pro nejúspěšnějšího sportovce roku Zlínského kraje máme některého z našich studentů, či absolventů. Za rok 2009 byli dokonce nominováni dva: Martin Rudecký - za Golf Club Lázně Kostelec, který se umístil na 1. místě na MS amatérů a Klára Křížová - LK SKI Zlín, která nás reprezentovala na olympiádě v alpském lyžování. Blahopřejeme našim absolventům a přejeme jim další výrazné úspěchy v jejich sportovní kariéře. VYDAŘENÝ "DEN S KULTUROU" Vloženo: Dne 20. dubna 2010 uspořádala SPOŠ a VOŠ, s.r.o. ve Zlíně pro studenty prvních až třetích ročníků "den s kulturou". Studenti během dopoledne navštívili expozice MUZEA JIHOVÝCHODNÍ MORAVY a koncertní představení "REBELOVÉ NAŠÍ DOBY", kde se seznámili s tvorbou nejznámějších písničkářů 20. století. Krajské kolo soutěže EUROREBUS Otrokovice Vloženo: V rámci již 15. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus se studenti naší školy jako pravidelně zúčastnili krajského kola, které se konalo 23. dubna 2010 v Otrokovicích. Každoročně úroveň soutěže stoupá. Proto jsme rádi, že i tentokrát se naši zástupci v převaze gymnázií neztratili. V soutěži jednotlivců se na nepostupovém 9. místě umístil Jiří Vaňhara ze třídy 2. B, což je za celou historii naší účasti v soutěži zatím nejlepší výsledek. V nabité konkurenci školních tříd jsme dopadli ještě o něco lépe. Do finálového kola postupovalo pět soutěžních tříd. Zástupci 2. B skončili na 6. místě, tedy prvním nepostupovém a hned za nimi, na 7. místě, skončila třída 2. A. Až za námi skončily další renomované školy našeho kraje. Všem soutěžícím děkujeme za velice kvalitní reprezentaci školy.

7 Úspěchy naší bývalé studentky Markéty Strapkové Vloženo: Markéta Strapková trojnásobná stříbrná medailistka ze zimního mistrovství ČR v plavání. Časem 29,37 s na 50 metrů znak a 1:03,37 s v disciplíně 100 metrů znak splnila nominační kritéria pro účast na letním mistrovství Evropy v Budapešti. Třetí stříbrnou medaili vyplavala v disciplíně 50 metrů volný způsob. Dobrovolnické centrum ADRA - DĚKUJE Vloženo: Žáci studentské firmy třídy 3. A v rámci svých podnikatelských aktivit se podíleli na letošní jarní sbírce ADRY ZLÍN. Díky nezměrné aktivitě a zodpovědnému přístupu se jim podařilo vybrat téměř 7000 Kč. Tlumočíme tak poděkování Josefa Koláčka ze zlínského dobrovolnického centra ADRY. Certifikát z jazyka anglického Vloženo: Před měsícem jste si mohli na našich stránkách přečíst, že 21 našich studentů ze 4. ročníků usilovalo o získání certifikátu z jazyka anglického. Jednalo se o zkoušky City&Guilds B1 ESOL ACHIEVER. Mám velkou radost, že mohu oznámit, že z 21 kandidátů uspělo 20, a z toho 2 s vyznamenáním Denisa Werthanová a Šimon Miča. Jedná se zatím v historii našeho centra City&Guilds o nejúspěšnější skupinu s 95% úspěšností. Ta se ve světě pohybuje mezi 60 a 70%. Všem gratulujeme! PhDr. Jana Semotamová koordinátorka centra

8 Lyžařský výcvikový kurz Bílá 2010 Vloženo: V týdnu od 22. do 26. února se zúčastnili studenti prvních ročníků ze Zlína (1. A) a Kroměříže lyžařského výcvikového kurzu ve SKI areálu Bílá. Studenti byli rozděleni do družstev tak, aby byly respektovány jejich dovednosti. Během LVK si osvojili základy carvingu a snowboardingu. Středu, tedy třetí a v příručkách uváděný kritický den, zpestřil maškarní karneval, který se vydařil díky pěkně připraveným maskám. Na závěr kurzu se uskutečnil závod ve slalomu (viz. výsledky níže). Nejen slalom, ale i náročnější sjezdovky zdolali i začátečníci bez větších problémů. Po celý týden bylo ideální počasí slunečno a dostatečné sněhové podmínky. Výsledky závodů ve slalomu: Lyže dívky: 1. Horňáková Lucie 1. A 2. Urbanová Soňa 1. A 3. Kuchařová Adéla KM Lyže chlapci: 1. Fojt Tadeáš KM 2. Jordán Ondřej 1. A 3. Dobosh Kristián 1. A Snowboard dívky: 1. Jugasová Karolína 1. A 2. Kovaříková Karolína KM 3. Hrušková Michaela KM Snowboard chlapci: 1. Dvořák Robert 1. A

9 Olympiáda z jazyka německého - školní kolo Vloženo: Olympiáda v německém jazyce v tomto školním roce probíhala ve dvou kolech. Z prvního kola, které mělo písemnou podobu a poslechovou část postoupilo 8 nejlepších studentů. Druhé kolo proběhlo dne 26. února V konverzační části se hodnotila jazyková pohotovost a kreativita, bohatost slovní zásoby, výslovnost a gramatická správnost. Vítězkou školního kola se stala Kateřina Navrátilová ze třídy 4. B. Na druhém místě se umístila Nikola Pinkasová z 3. B a třetí místo obsadil Jakub Pulkrábek, ze třídy 1. ANS. Děkujeme všem zúčastněným za snahu a odvahu změřit své síly. Zeměpisná olympiáda - finálové kolo Vloženo: Ve čtvrtek proběhlo finálové kolo školní části Zeměpisné olympiády. S přehledem ho vyhrál Jiří Vaňhara ze třídy 2.B. Zároveň se tímto probojoval do okresního kola, kde nás bude jistě kvalitně reprezentovat. Na druhém místě se umístila Alice Gotwaldová také z 2.B a třetí místo obsadila Kristýna Vychopňová ze třídy 2.A. Všem soutěžícím děkujeme za předvedené výkony. Zkoušky z jazyka anglického Vloženo: PhDr. Jana Semotamová koordinátorka centra Dne proběhly v našem centru City & Guilds opět zkoušky z jazyka anglického. Zúčastnilo se celkem 21 kandidátů na úroveň B1 ESOL ACHIEVER. Výsledky budou k dispozici do 6 týdnů. Termíny dalších zkoušek budou v květnu nebo červnu. Odborná exkurze Brno 2010 Vloženo: Již tradičně se zúčastnili studenti se zaměřením cestovní ruch významného středoevropského veletrhu GO + REGIONTOUR v Brně. Měli možnost vidět expozice 1085 vystavovatelů z 19 zemí. Samotné prohlídce veletrhu ještě předcházela návštěva Technického muzea zaměřená na expozice Od tamtamů k internetu a Historie letectví.

10 Výběrový lyžařský kurz 2010 Vloženo: Ve dnech se uskutečnil tradiční lyžařský výběrový kurz v rakouských Alpách. Jedno z nejlepších středisek NASSFELD si tak užilo 15 studentů z obou pracovišť (Zlín, KM) SŠP a VOŠ, s.r.o. Veletrhy cestovního ruchu "GO + REGIONTOUR 2010" Vloženo: Studentská firma Grow-up pořádá dne 15. ledna 2009 vzdělávací zájezd na veletrhy cestovního ruchu "Go a Regiontour 2010", které se konají v prostorách brněnského veletržního výstaviště. Akce je určena především studentům se zaměřením na cestovní ruch. Samotné návštěvě veletrhu bude ještě předcházet prohlídka Technického muzea zaměřená na dvě expozice: "Historie letectví" a "Od tamtamů k internetu". Bližší informace a přihlášky žádejte ve 3.A. Divadelní představení "KDO JE TADY ŘEDITEL?" Vloženo: V úterý 22. prosince 2009 v 10:00 hodin uvidíme v Městském divadle skvělou, svižnou dánskou komedii ze současnosti, která nechce poučovat, ale v mnohém nás určitě překvapí. Sraz všech studentů a pedagogů školy je v 9:45 hod. v předsálí divadla. Školní den končí závěrem divadelního představení. Livingston Sserunjogiho může studovat další rok Vloženo: SPOŠ Zlín, která je zapojená do projektu Adopce na dálku pořádaného Arcidiecézní charitou Praha, který v rozvojových zemích podporuje vzdělávání dětí, jejichž rodina si to finančně nemůže dovolit, i letos vybrala potřebných 7000 Kč a umožnila tak Livingstonovi Sserunjogihovi z Ugandy studovat další rok. Chlapec žije s matkou a pěti sourozenci v domečku uplácaném z hlíny a trávy, matka nemá stálé zaměstnání. Do školy chodí chlapec rád, oblíbil si matematiku a fotbal a v budoucnu by se chtěl stát inženýrem. Začíná se již učit angličtinu, proto doufáme, že nám brzy o sobě napíše více. Děkujeme všem studentům a pracovníkům školy, kteří tak pomáhají splnit jeho sen!

11 Vyhodnocení soutěže "KOLÁŽ 2009" Vloženo: V již tradiční předvánoční atmosféře se dne uskutečnila ve Velkém kině ve Zlíně vernisáž soutěže "Koláž 2009". Slavnostním vyhlášením vítězů soutěže a předáním cen vyvrcholil již 7. ročník tohoto klání na poli výtvarného umění. Nejzdařilejší práce budou po dobu dvou měsíců vystavené v hale Velkého kina a poprvé je viděli právě návštěvníci páteční vernisáže. Ze 76 prací vyhodnotila komise jako nejlepší tyto práce: Kategorie základních škol: 1. místo: Michaela Pfeilová, ZŠ Emila Zátopka, Zlín 2. místo: Šárka Rubíčková, Adéla Šustková, ZŠ Fryšták 3. místo: Jana Guryčová, Ivana Skřivánková, ZŠ Křiby, Zlín Kategorie středních škol: 1. místo: Andrea Komárková, SŠP a VOŠ 2. místo: Monika Ciroková, SŠP a VOŠ 3. místo: Eliška Javorová, SŠP a VOŠ Cenu náměstka primátorky statutárního města Zlína a člena Rady Zlínského kraje Mgr. Hynka Stesky převzala Hana Jančiová ze ZŠ Emila Zátopka, Zlín. Cenu zřizovatele školy DZC, s.r.o. obdržela Alexandra Žajdlíková, ZŠ a MŠ, Palackého nám., Uherské Hradiště. Autorům vítězných prací blahopřejeme, všem účastníkům soutěže děkujeme a přejeme hodně úspěchů a těšíme se na setkání v dalším ročníku - KOLÁŽ 2010.

12 Zájezd do Vídně Vloženo: Firma Grow-up aktuálně připravuje jednodenní zájezd do Vídně, který se bude konat V plánu je zhlédnutí památek, krásné vánoční výzdoby Vídně a taktéž návštěva vánočního trhu s možností ochutnávky punče. Vy, kdo jste zatím nestihli nakoupit dárky pro vaše blízké, nezoufejte. V individuálním volnu, které do programu patří, doporučujeme navštívit rozlehlou ulici Mariahilfer Strasse, která je pro nákupy jak stvořená. Uvažujeme také o návštěvě velkého nákupního centra. Cena zájezdu je 450 Kč na osobu. V ceně zájezdu je doprava zájezdovým autobusem a pojištění. Přesné informace o odjezdu v ranních hodinách, příjezdu navečer a programu podáme včas. Zájemce o tento zájezd prosíme, aby se nahlásili ve třídě 3. A. Pořadí účastníků bude podle pořadí zaplacení zálohy. Těšíme se na vaši účast. KOLÁŽ vyhodnocení Vloženo: V pátek se od 9:00 hod. uskuteční ve Velkém kině Zlín vernisáž a slavnostní vyhodnocení výtvarné soutěže Koláž Do soutěže s tématem Žij svůj den, jako by byl poslední, tradičně pořádané pod záštitou Mgr. Hynka Stesky, člena Zastupitelstva Zlínského kraje a náměstka primátorky statutárního města Zlín, se přihlásili žáci ze 16 škol Zlínského kraje se 76 pracemi. Nejlepší z nich převezmou ocenění z rukou představitelů města Zlína a vedení naší školy. Po slavnostním vyhodnocení shlédnou účastníci dokumentární film Home francouzského režiséra a fotografa Yanna Arthuse Bertranda. Cesty krve Konference pořádaná v rámci kampaně Řekni ANO bezplatnému dárcovství krve Vloženo: Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín pořádal dne 18. listopadu ročník konference na podporu bezplatného dárcovství krve pod názvem Cesty krve, které se zúčastnili studenti třetích ročníků. Odborníci i zástupci veřejného života svými vystoupeními chtěli přispět ke zviditelnění problému klesajících počtů dárců krve a potřebnosti bezplatného dárcovství. Kampaň Řekni ANO bezplatnému dárcovství krve, v jejímž rámci byla konference uspořádaná, určitě svou naléhavostí a lidskostí oslovila i studenty naší školy.

13 Projekt společnosti Elektrowin - Ukliďme si svět Vloženo: I v novém soutěžním ročníku pokračuje projekt společnosti Elektrowin - Ukliďme si svět. Jeho podstatou je podpora zpětného odběru vysloužilých elektrospotřebičů na základních a středních školách v Česku. Projekt poběží po dobu celého školního roku, vítězové budou vyhlášeni v rámci Celostátního finále soutěže Eurorebus v Praze. Naše škola se účastní již druhého ročníku a v průběžném hodnocení je na prvním místě s velkým náskokem třída 1. BNS. Pasování 1. ročníků do "CECHU PODNIKATELSKÉHO" Vloženo: Dne se konalo již tradiční pasování prvních ročníků, které letos organizovala studentská firma Grow-up ze 3. A a navštívilo ji přes tři sta hostů. V rámci aktu pasování jsme zadali vybraným studentům úkoly, ve kterých bravurně obstáli. Nic proto nebránilo tomu, abychom je přijali do cechu podnikatelského. Celá akce probíhala úspěšně díky pestrému programu zahrnujícímu různá taneční vystoupení kankán, hip-hop, street dance i naše vlastní kreace, barmanskou show, módní přehlídku, imitaci učitelů nebo malou ochutnávku z korejského bojového umění. Nechyběla ani bohatá tombola. Firma Grow-up tímto srdečně děkuje všem účastníkům programu, studentům současným i absolventům a učitelskému sboru za podporu a účast na naší akci a nově pasovaným studentům přeje hodně úspěchů ve studiu a spoustu dalších nezapomenutelných zážitků. Beseda s herci zlínského divadla Vloženo: Studenti čtvrtých ročníků se dne 4. listopadu 2009 zúčastnili besedy s herci zlínského divadla (např. Rostislavem Markem a Ivanem Kalinou), kteří byli přímými účastníky listopadových dní roku Akce, jejíž součástí je rovněž výstava autentických dokumentů v prostorách Alternativy, napomohla k získání širšího povědomí o tomto historickém mezníku našich moderních dějin.

14 Studenti Střední školy podnikatelské na Hospodářském týdnu Vloženo: Ve dnech 5. až 9. října 2009 se zúčastnilo 10 vybraných studentů kroměřížského i zlínského pracoviště Střední školy podnikatelské a Vyšší odborné školy, s.r.o. akce s názvem Hospodársky týždeň, kterou pořádala Soukromá obchodní akademie Liberta z Bratislavy. Vše se odehrávalo v krásném prostředí Školy v přírodě v Moravském Svätém Jánu Piesočné na Slovensku, kde nás čekalo vřelé přijetí. O průběh tohoto certifikovaného projektu se staral tým slovenských lektorek, které si studenty naší i bratislavské školy náhodně rozdělil do skupin. Ty představovaly podniky, jejichž úkolem bylo samozřejmě dosahovat co nejlepších hospodářských výsledků. Vše probíhalo podle harmonogramu jednotlivých činností v dopoledních i odpoledních hodinách a to po celý týden. Navíc měli studenti celou řadu úkolů, které týmově plnili i večer. Studenti si z praktického pohledu vyzkoušeli jednotlivé oblasti podnikových činností (např. management, marketing, účetnictví, personalistiku, finance, podnikové koncepce, investování, natáčení reklamy, tvorbu loga, značky a sloganu, atd.). Závěrečnou částí celého týdne byla valná hromada, kde jednotlivé firmy obhajovaly své výsledky před akcionáři. Poté studenti získali osvědčení o absolvování programu v podobě certifikátu a také upomínkové předměty. Všichni si z pobytu odvezli celou řadu poznatků, zkušeností, zážitků i nových přátelství. Kladnému hodnocení celé akce přispěla vysoká odbornost jednotlivých lektorů, výborná organizace, vzájemná komunikace a porozumění jak mezi studenty, tak i mezi kolegy obou zúčastněných škol. Studenti rovněž ocenili změnu výukových metod, které je formou praktických cvičení přiblížily reálným situacím v podnikání. Sportovní den školy 2009 Vloženo: Dne proběhl tradičně sportovní den školy. Na stanovištích atletiky, plavání a bowlingu soutěžili vybraní zástupci jednotlivých tříd o putovní pohár a titul nejlepší sportovní třídy školy. Obojí si vybojovala třída 2.A Ing. Zdenky Jankovičové a stala se tak letošním vítězem. Třídě 2.A GRATULUJEME a všem ostatním letošním bojovníkům děkujeme za účast.

Archiv aktualit WWW stránek SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín školní rok 2006 07

Archiv aktualit WWW stránek SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín školní rok 2006 07 Archiv aktualit WWW stránek SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín školní rok 2006 07 Letní poznávací tábor 2006 Vloženo v 07:57, 07.09.2006 Také letos se před zahájením školního roku sešli zájemci o studium

Více

Archiv novinek WWW stránek za školní rok 2008-2009

Archiv novinek WWW stránek za školní rok 2008-2009 Archiv novinek WWW stránek za školní rok 2008-2009 SŠP a VOŠ, s. r. o. pracoviště Kroměříž 03.07.09 - Krásné prázdniny! Přejeme všem krásné prázdniny! Úřední hodiny v době prázdnin: - v pracovní dny 8.00

Více

Veliký zájem o školní kolo biologické olympiády

Veliký zájem o školní kolo biologické olympiády Veliký zájem o školní kolo biologické olympiády Koncem února proběhla školní kola biologické olympiády i na naší škole. Zejména o kategorii B byl mimořádný zájem. Studenti tradičně změřili své síly v testu

Více

Archiv aktualit WWW stránek SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín školní rok 2005 06

Archiv aktualit WWW stránek SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín školní rok 2005 06 Archiv aktualit WWW stránek SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín školní rok 2005 06 PRÁZDNINOVÝ TÁBOR PRVNÍHO ROČNÍKU Vloženo v 23:23, 26.09.2005 STUDENTI prvních ročníků konec prázdnin strávili se svými

Více

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad)

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) -Počátkem září proběhlo REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Praze, kde se probojovala Markéta Camfrlová, která se

Více

Střední škola ekonomiky, obchodu a služeb SČMSD Benešov, s.r.o. Držitel certifikátu dle ISO 9001

Střední škola ekonomiky, obchodu a služeb SČMSD Benešov, s.r.o. Držitel certifikátu dle ISO 9001 Střední škola ekonomiky, obchodu a služeb SČMSD Benešov, s.r.o. Držitel certifikátu dle ISO 9001 I N F O R M A C E - o oborech vzdělávání ve školním roce 2010/2011 - o termínech a organizaci přijímacího

Více

KLOKAN. Blahopřejeme. za PK matematiky : Zuzana Římanová

KLOKAN. Blahopřejeme. za PK matematiky : Zuzana Římanová KLOKAN Mezinárodní soutěž Klokan je mezi našimi studenty velmi oblíbená, o čemž svědčí už tradiční masová účast. Letos se jí zúčastnilo 149 studentů, 78 v kategorii Kadet, 38 v kategorii Junior a 33 v

Více

Fokus divadlo 2014. Barbora Genserová, studentka 5.B, se v silné konkurenci studentů středních škol umístila na 3. místě. Blahopřejeme!

Fokus divadlo 2014. Barbora Genserová, studentka 5.B, se v silné konkurenci studentů středních škol umístila na 3. místě. Blahopřejeme! Fokus divadlo 2014 Pod tímto názvem Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě vyhlásila na podzim 1. ročník soutěže o nejlepší divadelní recenzi a kritiku. Jelikož se v literárním semináři

Více

Archiv aktualit WWW stránek SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín školní rok 2008 09

Archiv aktualit WWW stránek SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín školní rok 2008 09 Archiv aktualit WWW stránek SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín školní rok 2008 09 Zahájení školního roku 2008/2009 Vloženo v 18:12, 06.09.2008 Dne 1. září 2008 proběhlo v Academia centru UTB slavnostní

Více

Archiv aktualit WWW stránek SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín školní rok 2007 08

Archiv aktualit WWW stránek SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín školní rok 2007 08 Archiv aktualit WWW stránek SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín školní rok 2007 08 LETNÍ TÁBOR PRVNÍCH ROČNÍKŮ Vloženo v 21:07, 17.09.2007 Konec prázdnin strávili žáci nastupující do prvního ročníku na

Více

7:00 8:30 Registrace hráčů u hostesek v restauraci GC Mstětice 7:15 8:30 Snídaně formou bufetového stolu v prostorách restaurace a příprava na hru

7:00 8:30 Registrace hráčů u hostesek v restauraci GC Mstětice 7:15 8:30 Snídaně formou bufetového stolu v prostorách restaurace a příprava na hru Středoškolský pohár 2012 GC Mstětice 10.5. 2012 Organizační pokyny Program dne: Příjezd na hřiště 7:00 8:30 Registrace hráčů u hostesek v restauraci GC Mstětice 7:15 8:30 Snídaně formou bufetového stolu

Více

Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014

Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014 Školní kolo konverzační soutěže v angličtině 2014 V pátek 24. 1. se na naší škole konalo školní kolo konverzační soutěže v angličtině. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích: IIB (1.-2. ročník) a IIIA (3.-5.

Více

Září. SCIO testy projekt Vektor 1 Modul 1

Září. SCIO testy projekt Vektor 1 Modul 1 Září 2. Zahájení školního roku 2013/2014 2. 4. Seznamovací pobyt žáků 1. ročníku Sidonie 4. 6. Výlet studentů třídy O8.A do Prahy 5. Porada Třídní schůzky s rodiči žáků 1. ročníku a primy 9. 11. Seznamovací

Více

Ekologické aktivity, exkurze, praxe

Ekologické aktivity, exkurze, praxe Ekologické aktivity, exkurze, praxe 10. 9. Kvinta, sexta, 3. ročník návštěva výstavy Ligy proti rakovině Každý svého zdraví strůjcem Mgr. M. Šverma 10. 10. Porada k projektu ENERSOL 2014 - RNDr. H. Pokorná,

Více

Bleskový výsadek MOA v Anglii. (aneb Londýn-Cambridge-Canterbury)

Bleskový výsadek MOA v Anglii. (aneb Londýn-Cambridge-Canterbury) Bleskový výsadek MOA v Anglii (aneb Londýn-Cambridge-Canterbury) Rakovník jsme opouštěli ve středu 12. 9. kolem třetí hodiny odpolední. Přijel pro nás zájezdový autobus, kterým jsme po chvíli dorazili

Více

Sportovní aktivity - 23-

Sportovní aktivity - 23- Sportovní aktivity Na škole pracuje Školní sportovní klub v čele s předsedou a absolventem školy Mgr. Šimonem Lánským. Počet členů je 42. Celoročně pracuje v rámci tohoto klubu volejbalový kroužek studentek.

Více

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Školní kolo soutěže PIŠQWORKY (8. a 9. třída) 1. místo Ladislav Drápal 2. místo Ondřej Burian 3. místo Michal Jirák 4. 8. místo: Pavla

Více

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2012/2013

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2012/2013 Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2012/2013 Září 3. 9. zahájení školního roku 3. 5. 9. GO KURZ třídy 1. A 5. 7. 9. GO KURZ třídy 1. C 5. 7. 9. zájezd do Berlína 7. 9. výstava hub v MFC

Více

Setkání s rodiči. 23. listopadu 2015. Třídy: 1. AO, 1. AM, 2. AO, 2. AM, 3. AM, 4. AN

Setkání s rodiči. 23. listopadu 2015. Třídy: 1. AO, 1. AM, 2. AO, 2. AM, 3. AM, 4. AN Setkání s rodiči 23. listopadu 2015 Třídy: 1. AO, 1. AM, 2. AO, 2. AM, 3. AM, 4. AN Obsah setkání: Výsledky klasifikace - první čtvrtletí Bodovací systém - vyhodnocení Akce školy v uplynulém čtvrtletí

Více

Rakousko 30. 11. 2014 6. 12. 2014

Rakousko 30. 11. 2014 6. 12. 2014 Rakousko 30. 11. 2014 6. 12. 2014 V neděli 30. listopadu jsme dorazili společně se studenty z holičské střední školy do rakouského Gänserndorfu. Zde už na nás čekali rodiče z hostitelských rodin, kteří

Více

PB STŘEDOŠKOLSKÝ POHÁR 12. 10. května 2012

PB STŘEDOŠKOLSKÝ POHÁR 12. 10. května 2012 PB STŘEDOŠKOLSKÝ POHÁR 12 10. května 2012 Obsah Představení projektu Program Propozice Herní struktura Kvalifikace Ceny pro soutěžící Pořadatel Promotér Místo konání PB Středoškolský pohár 2012 Šestý ročník

Více

SOUKROMÁ STŘEDNÍ ŠKOLA PODNIKATELSKÁ, s. r. o., OPAVA 747 06 Hlavní 282/101, Opava - Kylešovice. Organizace školního roku 2012/2013

SOUKROMÁ STŘEDNÍ ŠKOLA PODNIKATELSKÁ, s. r. o., OPAVA 747 06 Hlavní 282/101, Opava - Kylešovice. Organizace školního roku 2012/2013 SOUKROMÁ STŘEDNÍ ŠKOLA PODNIKATELSKÁ, s. r. o., OPAVA 747 06 Hlavní 282/101, Opava - Kylešovice Organizace školního roku 2012/2013 PŘEHLED TŘÍD Třída Výuka Třídní učitel Učebna Šatna Obor EK1 Ekonomika

Více

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2011/2012

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2011/2012 Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2011/2012 Září 29. 8. 31. 8. GO KURZ třídy 1. A 31. 8. 2. 9. GO KURZ třídy 1. C 1. 9. zahájení nového školního roku 5. 9. 11. 9. poznávací zájezd do Anglie

Více

Plánujeme: Exkurze do planetária v Hradci Králové Autoškolka. (Cena: 25 30 Kč, 10 Kč doplácí SRPDŠ) (Cena: 25 30 Kč, 10 Kč doplácí SRPDŠ)

Plánujeme: Exkurze do planetária v Hradci Králové Autoškolka. (Cena: 25 30 Kč, 10 Kč doplácí SRPDŠ) (Cena: 25 30 Kč, 10 Kč doplácí SRPDŠ) Plánujeme: v MFC 4. 4. Pořad Chovejte se jako člověk (Cena: 30 35 Kč, 10 Kč doplácí SRPDŠ) 1. třídy v MFC 4. 4. 16. 4. 20. 4. Exkurze do planetária v Hradci Králové Autoškolka (Cena: 25 30 Kč, 10 Kč doplácí

Více

S gratulacemi vítězi a úspěšnému kolektivu Mgr. Pavel Kváš

S gratulacemi vítězi a úspěšnému kolektivu Mgr. Pavel Kváš Již tradicí se stala naše účast v republikovém finále zeměpisné soutěže EUROREBUS. I tentokrát jsme se vydali se skupinkou studentů 5.C Matějem Vaňkem, Albertem Štěrbou a Terezou Weismanovou o den dříve

Více

Rychlý přehled základních bodů výroční zprávy o činnosti Gymnázia, Český Krumlov za školní rok 2013/2014

Rychlý přehled základních bodů výroční zprávy o činnosti Gymnázia, Český Krumlov za školní rok 2013/2014 Rychlý přehled základních bodů výroční zprávy o činnosti Gymnázia, Český Krumlov za školní rok 2013/2014 V následujícím přehledu jsou uvedené některé podstatné body výroční zprávy. Pět největších úspěchů

Více

KVĚTEN Vrchol sportovních her 4x4 za účasti našich žáků, výměnné pobyty s partnerskými školami z německého Mellendorfu a Wittenbergu nebo další z barevných dnů v 1.A... To je jen ochutnávka aktivit naší

Více

Integrovaná střední škola, Slavkov u Brna, Tyršova 479. Představení studijní nabídky, prostředí školy a aktivit našich žáků a učitelů

Integrovaná střední škola, Slavkov u Brna, Tyršova 479. Představení studijní nabídky, prostředí školy a aktivit našich žáků a učitelů Představení studijní nabídky, prostředí školy a aktivit našich žáků a učitelů Dny otevřených dveří - 29. a 30. listopadu 2013 a 17. a 18. ledna 2014 1 Základní údaje o škole jsme státní školou, zřizovatelem

Více

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století)

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) září prosinec duben červen duben 1989/1990 Ředitelem školy byl jmenován Miroslav Horák. Po prázdninách byla otevřena nová učebna informatiky

Více

Iva a Honza Šnajderovi

Iva a Honza Šnajderovi B U L L E T I N 12/2015 Vážení rodiče, milí přátelé, dostalo se k Vám první číslo našeho malého bulletinu. Rádi bychom Vás informovali co je ve Filia klubu a Filiánku nového. Filia klub působí v Brně již

Více

Program školního roku

Program školního roku Program školního roku SOUTĚŽE A PROJEKTY : 2015 2016 Projekt Čtení pomáhá Prohlubování projektu etické výchovy do výuky Nadační fond Dětský čin roku Výtvarné soutěže okresního, krajského i celostátního

Více

Krajské kolo. Sokolov 26. května 2015

Krajské kolo. Sokolov 26. května 2015 Krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů Sokolov 26. května 2015 Dopravní soutěž mladých cyklistů je zákonitým vyvrcholením přípravy na bezpečnou účast v silničním provozu. V úterý 26. května 2015

Více

Dobrý den! Přihlašte se! Co se dělo?

Dobrý den! Přihlašte se! Co se dělo? Zpravodaj Domu dětí a mládeže Velké Meziříčí 29.4. 2015 Ročník 1, číslo 4 Dobrý den! Vkvětnu dobíháme do cílové rovinky, atodoslova. Čeká nás spoustu sportovních akcí ahlavně finále: naše domečkovská Akademie,

Více

EVVO v Moravskoslezském kraji. Školy a školská zařízení patří k základním pilířům systému EVVO na území Moravskoslezského kraje.

EVVO v Moravskoslezském kraji. Školy a školská zařízení patří k základním pilířům systému EVVO na území Moravskoslezského kraje. Školy a školská zařízení patří k základním pilířům systému EVVO na území Moravskoslezského kraje. Jak Moravskoslezský kraj podporuje EVVO ve školách a školských zařízeních Kraj zahrnuje oblast EVVO do

Více

ÚDAJE O PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍ

ÚDAJE O PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍ ÚDAJE O PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍ ŽÁCI PŘIHLÁŠENÍ KE STUDIU Počet přihlášek STR SLE STA LYT LYE MAN Celkem 1. kolo 62 83 86 63 69-363 Celkem 62 83 86 63 69-363 ŽÁCI PŘIJATÍ KE STUDIU Počet přijatých STR SLE STA

Více

SBORNÍK SOŠ A SOU MŠP LETOVICE A JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

SBORNÍK SOŠ A SOU MŠP LETOVICE A JIHOMORAVSKÉHO KRAJE SBORNÍK SOŠ A SOU MŠP LETOVICE A JIHOMORAVSKÉHO KRAJE ENERSOL 2006 Co o této soutěži víme a jak probíhala? ENERSOL 2006 je soutěž, která byla vyhlášena MŠMT. Regionálním vzdělávacím centrem (RVC) pro obnovitelné

Více

To nejlepší z Anglie. 1.den: odjezd z Vimperka v podvečerních hodinách a přesun přes SRN do Belgie.

To nejlepší z Anglie. 1.den: odjezd z Vimperka v podvečerních hodinách a přesun přes SRN do Belgie. To nejlepší z Anglie Termín: 23. 4. - 29. 4. 2016 Program: 1.den: odjezd z Vimperka v podvečerních hodinách a přesun přes SRN do Belgie. 2 den:. Celodenní návštěva hlavního města EU Bruselu. Dopoledne

Více

Gymnázium Boskovice. Palackého náměstí 1 680 11 Boskovice. tel.: 516 802 211 tel., fax, zázn. 516 802 213

Gymnázium Boskovice. Palackého náměstí 1 680 11 Boskovice. tel.: 516 802 211 tel., fax, zázn. 516 802 213 Gymnázium Boskovice Palackého náměstí 1 680 11 Boskovice tel.: 516 802 211 tel., fax, zázn. 516 802 213 ředitel: 516 802 216 výchovný poradce: 516 802 220 e-mail: info@gymbos.cz www.gymbos.cz Obecné informace

Více

Škola Střední odborná škola a střední odborné učiliště, Hořovice, Palackého náměstí 100, 268 01

Škola Střední odborná škola a střední odborné učiliště, Hořovice, Palackého náměstí 100, 268 01 Škola, Palackého náměstí 100, 268 01 Název ŠVP Ekonomika a informatika v podnikání Platnost 1.9.2010 Délka studia v letech: 4.0 Kód a název oboru Forma vzdělávání denní forma ročníkový Povinné předměty

Více

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA 1 ÚVODNÍK Vítejte u 6. čísla Deváťáckých novin. V tomto vydání se dočtete, co se událo u nás v Senožatech v měsíci únoru. Tentokrát nejen ve škole. Došli jsme se podívat také na dětský karneval a na masopustní

Více

za podpory o. p. s. Technik budoucnosti

za podpory o. p. s. Technik budoucnosti Návrh odměn pro soutěže Školní rok 2004/2005 SPŠ strojní a elektrotechnická Resslova 5, Ústí nad Labem za podpory o. p. s. Technik budoucnosti 1. SOČ - odborná část A. Strojní a dopravní obor a úlohy teoretické

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI MATEŘSKÉ ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2010/2011. Charakteristika mateřské školy

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI MATEŘSKÉ ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2010/2011. Charakteristika mateřské školy VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI MATEŘSKÉ ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 Charakteristika mateřské školy - Základní škola a Mateřská škola Osek nad Bečvou 78 - Telefon : 581 705 922, MŠ: 581 793 012 - IČO: 43541712

Více

EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY A EVROPSKÝ DEN BEZ AUT

EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY A EVROPSKÝ DEN BEZ AUT EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY A EVROPSKÝ DEN BEZ AUT 2012 Statutární město Karlovy Vary Statutární město Karlovy Vary se v letošním roce již tradičně zapojilo do kampaní Evropský týden mobility a Evropský den

Více

Stručný popis jazykového kurzu:

Stručný popis jazykového kurzu: Zpráva z jazykově-vzdělávacího pobytu (Šablona č. 4 Zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky) Základní informace o projektu Číslo Prioritní osy: 1 Počáteční vzdělávání Oblast podpory: 1.1 Příjemce:

Více

Září. Příprava celoročního projektu Non Cinéma

Září. Příprava celoročního projektu Non Cinéma Září 1. Zahájení školního roku 2015/2016 2. 4. Seznamovací pobyt žáků 1. ročníku Sidonie 8. Třídní schůzky pro rodiče žáků 1. ročníku a primy 9. 11. Exkurze studentů třídy Č4.A do Prahy Seznamovací pobyt

Více

GYMNÁZIUM, ČESKÉ BUDĚJOVICE, JÍROVCOVA 8

GYMNÁZIUM, ČESKÉ BUDĚJOVICE, JÍROVCOVA 8 GYMNÁZIUM, ČESKÉ BUDĚJOVICE, JÍROVCOVA 8 Telefon, fax: 387 319 358 PSČ: 371 61 e-mail: gymji@gymji.cz URL: http://www.gymji.cz INFORMACE O STUDIU (čtyřleté gymnázium) Vážení rodiče, žáci a učitelé základních

Více

Š kolní kolo chemicke olympiá dy

Š kolní kolo chemicke olympiá dy Š kolní kolo chemicke olympiá dy Během měsíce ledna proběhlo školní kolo chemické olympiády kategorie D, které obsahovalo domácí část, kontrolní test a praktickou část v chemické laboratoři. Olympiády

Více

Setkání s rodiči. 8. dubna 2013. Třídy: 1. AN, 2. AN, 3. AN, 4. AN

Setkání s rodiči. 8. dubna 2013. Třídy: 1. AN, 2. AN, 3. AN, 4. AN Setkání s rodiči 8. dubna 2013 Třídy: 1. AN, 2. AN, 3. AN, 4. AN Obsah setkání: Změna názvu školy, úprava webu Studentská média - Ekonom TV Výsledky klasifikace - třetí čtvrtletí Bodovací systém - vyhodnocení

Více

Zpráva ze studijní cesty do Brugg a Londýna v rámci Programu na podporu vzdělávání nadaných dětí, žáků a studentů

Zpráva ze studijní cesty do Brugg a Londýna v rámci Programu na podporu vzdělávání nadaných dětí, žáků a studentů Zpráva ze studijní cesty do Brugg a Londýna v rámci Programu na podporu vzdělávání nadaných dětí, žáků a studentů Poskytovatel grantu: Magistrát hlavního města Prahy. Příjemce grantu: Vyšší odborná škola

Více

Těšíme se na Vás a věříme, že návštěva naší školy Vám přinese důležité poznatky, které pomohou při volbě vhodné školy.

Těšíme se na Vás a věříme, že návštěva naší školy Vám přinese důležité poznatky, které pomohou při volbě vhodné školy. Žáci a zaměstnanci školy Vás zvou na Dny otevřených dveří, které se konají ve čtvrtek 3. prosince 2015 od 10:30 do 16:00 hodin ve čtvrtek 14. ledna 2016 od 14: 00 do 16:30 hodin Den otevřených dveří je

Více

NABÍDKA PARTNERSTVÍ NA SLAVNOSTNÍM VEČERU S VYHLÁŠENÍM VÝSLEDKŮ

NABÍDKA PARTNERSTVÍ NA SLAVNOSTNÍM VEČERU S VYHLÁŠENÍM VÝSLEDKŮ NABÍDKA PARTNERSTVÍ NA SLAVNOSTNÍM VEČERU S VYHLÁŠENÍM VÝSLEDKŮ 6. ROČNÍKU ANKETY BRNO TOP 100 www.brnotop100.cz Vážení přátelé, rádi bychom Vám předložili možnost stát se reklamním partnerem slavnostního

Více

Londýn 1. Nabídka poznávacího a vzdělávacího zájezdu pro žáky ZŠ Školní 2 LONDÝN

Londýn 1. Nabídka poznávacího a vzdělávacího zájezdu pro žáky ZŠ Školní 2 LONDÝN Nabídka poznávacího a vzdělávacího zájezdu pro žáky ZŠ Školní 2 LONDÝN Vážení rodiče, Nabízíme Vašim dětem cestování za poznáním a zdokonalením jazykových znalostí do Anglie. Jedná se o 6-denní zájezd

Více

LUDĚK MÍČEK Starosta obce. Vážení spoluobčané,

LUDĚK MÍČEK Starosta obce. Vážení spoluobčané, Vážení spoluobčané, tak nám to pěkně uběhlo. Dětem skončily prázdniny, nám ostatním zase dny volna a odpočinku. Především srpen se povedl, opět byla plně využita naše upravená požární nádrž, nezahálelo

Více

Ředitelka Gymnázia Moravská Třebová vyhlásila 3. kolo přijímacího řízení do oboru vzdělání 74 41 K/801 Gymnázium všeobecné (prima)

Ředitelka Gymnázia Moravská Třebová vyhlásila 3. kolo přijímacího řízení do oboru vzdělání 74 41 K/801 Gymnázium všeobecné (prima) Ředitelka Gymnázia Moravská Třebová vyhlásila 3. kolo přijímacího řízení do oboru vzdělání 74 41 K/801 Gymnázium všeobecné (prima) Informace pro žáky budoucích 1. ročníků čtyřletého (1.A) a osmiletého

Více

INFORMACE O STUDIU (čtyřleté gymnázium)

INFORMACE O STUDIU (čtyřleté gymnázium) GYMNÁZIUM, ČESKÉ BUDĚJOVICE, JÍROVCOVA 8 Telefon, fax: 387 319 358 e- mail: gymji@gymji.cz, licht@gymji.cz URL: http://www.gymji.cz INFORMACE O STUDIU (čtyřleté gymnázium) Vážení rodiče, žáci a učitelé

Více

Gymnázium Havlíčkův Brod

Gymnázium Havlíčkův Brod Gymnázium Havlíčkův Brod TĚLESNÁ VÝCHOVA POHYBOVÉ A RELAXAČNÍ AKTIVITY SPORT Vyučující tělesné výchovy Richter Martin, Mgr. richter@ghb.cz Kučírková Gabriela, Mgr. kucirkova@ghb.cz Prchal Josef prchal@ghb.cz

Více

školní rok 2006/2007

školní rok 2006/2007 ZÁKLADNÍ ŠKOLA KRUCEMBURK Školní 440, 582 66 Krucemburk, IČ:71004025 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY školní rok 2006/2007 Charakteristika školy: Základní škola Krucemburk je plně organizovanou školou s

Více

ZÁPIS. Jana Jandová, Ing. Lucie Tousecká, RNDr. Jaroslav Růžička, Mgr. Jana Šilingrová, Ing. Martin Vinš, Ing. Petra Hnátková

ZÁPIS. Jana Jandová, Ing. Lucie Tousecká, RNDr. Jaroslav Růžička, Mgr. Jana Šilingrová, Ing. Martin Vinš, Ing. Petra Hnátková ZÁPIS z 23. jednání Pracovní skupiny k Projektu Zdravé město a MA21, které se uskutečnilo dne 25. 11. 2011 od 13:00 hod v zasedací místnosti Magistrátu města K. Vary, Moskevská 21, 5. patro. Přítomní:

Více

Š kolní kolo konverzace v ruske m jazyce

Š kolní kolo konverzace v ruske m jazyce Š kolní kolo konverzace v ruske m jazyce Ve čtvrtek 12.12. 2013 proběhlo na našem gymnáziu školní kolo konverzace v ruském jazyce. Ve třech kategoriích se školního kola zúčastnilo 11 studentů z prvního

Více

Během jednoho školního roku prošli žáci všemi odděleními dané fiktivní firmy.

Během jednoho školního roku prošli žáci všemi odděleními dané fiktivní firmy. Studentské fiktivní firmy: Stavební činnost. Opravárenství. Výroba a prodej pečiva a květinových vazeb. Výroba a prodej cukrářských výrobků. Zahradnictví. Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.00/54.0006 Naše

Více

DŮLEŽITÉ TERMÍNY školní rok 2006/2007

DŮLEŽITÉ TERMÍNY školní rok 2006/2007 Obchodní akademie a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ústí nad Labem, příspěvková organizace DŮLEŽITÉ TERMÍNY školní rok 2006/2007 Zahájení školního roku: pondělí 4. září 2006 Konec I. pololetí:

Více

Letní jazyková škola 2015. Závěrečná zpráva projektu

Letní jazyková škola 2015. Závěrečná zpráva projektu Letní jazyková škola 2015 Závěrečná zpráva projektu Cíl projektu Znalosti cizích jazyků jsou důležitou investicí do budoucnosti dítěte. Hrají velkou roli nejen při výběru zaměstnání, ale i pro integraci

Více

Terminář na školní rok 2014/2015 1. pololetí (pracoviště Studentská)

Terminář na školní rok 2014/2015 1. pololetí (pracoviště Studentská) na školní rok 2014/2015 1. pololetí (pracoviště Studentská) Měsíc Den Činnost Srpen 25. Pedagogická porada 25. 28. Opravné zkoušky a zkoušky v náhradním termínu Přípravné práce na nový školní rok 2014/2015

Více

Plán činnosti školy na školní rok 2015 / 2016

Plán činnosti školy na školní rok 2015 / 2016 Plán činnosti školy na školní rok 2015 / 2016 1. Výchovně vzdělávací oblast : 1. 1. Exkurze a školní výlety Zpracování plánů exkurzí a školních výletů v souladu s výchovnými a vzdělávacími cíli jednotlivých

Více

Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007

Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007 Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007 Jméno školy: Střední odborná škola Luhačovice Adresa: Masarykova 101, 763 26 Luhačovice Tel.: 00420577131067 Fax: 00420577131067 Email: vedeni@sosluhac.cz

Více

Krajské kolo. Dopravní soutěže mladých cyklistů. Sokolov 19. května 2011

Krajské kolo. Dopravní soutěže mladých cyklistů. Sokolov 19. května 2011 Krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů Sokolov 19. května 211 Dopravní soutěž mladých cyklistů je zákonitým vyvrcholením přípravy na bezpečnou účast v silničním provozu. Ve čtvrtek 19. května 211

Více

Program školního roku 2014 2015

Program školního roku 2014 2015 Program školního roku 2014 2015 SOUTĚŽE A PROJEKTY : Projekt Čtení pomáhá Prohlubování projektu etické výchovy do výuky Výtvarné soutěže okresního, krajského i celostátního významu Školní pěvecká soutěž

Více

Sokolovská 235/27, 594 01 Velké Meziříčí. 79-41-K/41 Gymnázium

Sokolovská 235/27, 594 01 Velké Meziříčí. 79-41-K/41 Gymnázium založe n 1899o Adresa: Sokolovská 235/27, 594 01 Velké Meziříčí Telefon: ústředna ředitel Fax: 566 522 839, 566 522 849 566 521 600 566 521 600 E-mail: skola@gvm.cz www stránky: h p://www.gvm.cz IZO: 102

Více

Chceme, aby v sobě mladí lidé objevili, co v životě chtějí a uměli toho dosáhnout.

Chceme, aby v sobě mladí lidé objevili, co v životě chtějí a uměli toho dosáhnout. Chceme, aby v sobě mladí lidé objevili, co v životě chtějí a uměli toho dosáhnout. Tak jako můj otec i já věřím v dobré vzdělání, které programy Junior Achievement pomáhají obohatit. Jsem rád, že jsem

Více

NADAČNÍ FOND STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÉ ŠKOLY HRANICE STUDENTSKÁ 1384 75301 HRANICE VÝROČNÍ ZPRÁVA ROK 2014

NADAČNÍ FOND STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÉ ŠKOLY HRANICE STUDENTSKÁ 1384 75301 HRANICE VÝROČNÍ ZPRÁVA ROK 2014 NADAČNÍ FOND STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÉ ŠKOLY HRANICE STUDENTSKÁ 1384 75301 HRANICE VÝROČNÍ ZPRÁVA ROK 2014 DUBEN 2015 ZÁKLADNÍ ÚDAJE O NADAČNÍM FONDU Nadační fond Střední průmyslové školy Hranice (NF SPŠ) byl

Více

VÍTAJÍ VÁS BOSKOVICE MĚSTO SEDMIZUBÉHO HŘEBENE

VÍTAJÍ VÁS BOSKOVICE MĚSTO SEDMIZUBÉHO HŘEBENE VÍTAJÍ VÁS BOSKOVICE MĚSTO SEDMIZUBÉHO HŘEBENE Kde nás najdete BOSKOVICKO a MORAVSKÝ KRAS Boskovice leží na střední Moravě asi 40 km severně od Brna na hranici mezi Boskovickou brázdou a Drahanskou vrchovinou

Více

HISTORIE DRUŽEBNÍCH SETKÁNÍ

HISTORIE DRUŽEBNÍCH SETKÁNÍ HISTORIE DRUŽEBNÍCH SETKÁNÍ Zborovice 1973 2013 Tesárske Mlyňany 1972 / 1973 1973 / 1974 zahájení družební spolupráce v prosinci roku 1972, dopisování kolektivů dětí 4 členové pedagogického sboru ze Zborovic

Více

Setkání s rodiči. 9. dubna 2015. Třídy: 1. AO, 1. AM, 2. AM, 3. AN, 4. AN

Setkání s rodiči. 9. dubna 2015. Třídy: 1. AO, 1. AM, 2. AM, 3. AN, 4. AN Setkání s rodiči 9. dubna 2015 Třídy: 1. AO, 1. AM, 2. AM, 3. AN, 4. AN Obsah setkání: Výsledky klasifikace - třetí čtvrtletí Bodovací systém - vyhodnocení Akce školy a žáků Co nás čeká ve 4. čtvrtletí

Více

2. zahraniční pracovní stáž Švýcarsko St. Gallen 27.9. 3.10.2015

2. zahraniční pracovní stáž Švýcarsko St. Gallen 27.9. 3.10.2015 2. zahraniční pracovní stáž Švýcarsko St. Gallen 27.9. 3.10.2015 SŠGaS Liberec měla možnost opět v letošním roce se zúčastnit pracovní stáže v gastrokomplexu kantonské nemocnice v St. Gallen ve Švýcarsku

Více

pořádá AKCE NA DEN DĚTÍ DĚTSKÉ DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ

pořádá AKCE NA DEN DĚTÍ DĚTSKÉ DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ JIHLAVSKÁ UNIE NESLYŠÍCÍCH ( založena roku 1948 ) zakládající člen Českomoravské jednoty neslyšících Polenská 4382/2c, 586 01, Jihlava IČ 66598940 mobil/sms: 721 275 691 http://www.jihlava-un.eu/ E-mail:

Více

Celostátní kolo olympiády v anglickém jazyce

Celostátní kolo olympiády v anglickém jazyce Celostátní kolo olympiády v anglickém jazyce Dne 11.5. 2011 se v prostorách British Council v Praze konalo celostátní kolo olympiády v anglickém jazyce. Soutěže se zúčastnilo 14 studentů vítězů krajských

Více

Dva dny ve Frenštátě p. R. s gastronomickými soutěžemi

Dva dny ve Frenštátě p. R. s gastronomickými soutěžemi Tisková zpráva Dva dny ve Frenštátě p. R. s gastronomickými soutěžemi Ve dnech 14. a 15. listopadu 2013 soutěžila v Hotelové škole ve Frenštátě pod Radhoštěm více než stovka žáků z 26 gastronomických středních

Více

1.čtvrtletní pedagogická rada

1.čtvrtletní pedagogická rada Pondělí 4.11. Městská policie 5.B 10.00-11.40 Mgr.Holcová Pondělí 4.11. SCIO testy v 9.A + 9.B Městská policie 8.00-9.40 5.A ve třídě 5.A 10.00-11.40 5.B ve třídě 5.A, Okresní knihovna ŠD 13.30-14.30 Výlet

Více

Adéla Davidová: K filmu Robinson Crusoe

Adéla Davidová: K filmu Robinson Crusoe Kalendář 9. 13. 5. škola v přírodě, Černý Důl 20. 5. integrační aktivita MŠ a ZŠ 1. 6. dětský den 3. 6. projektový den: Den životního prostředí 10. 6. integrační aktivita MŠ a ZŠ 10. 6. florbalový turnaj

Více

Setkání s rodiči. 14. listopadu 2013. Třídy: 1. AM, 2. AN, 3. AN, 4. AN

Setkání s rodiči. 14. listopadu 2013. Třídy: 1. AM, 2. AN, 3. AN, 4. AN Setkání s rodiči 14. listopadu 2013 Třídy: 1. AM, 2. AN, 3. AN, 4. AN Obsah setkání: Jazyková škola Výsledky klasifikace - první čtvrtletí Bodovací systém - vyhodnocení Akce školy a žáků Co nás čeká ve

Více

O soutěž byl tradičně velký zájem. Chlapci a dívky měli možnost psát celé dopoledne.

O soutěž byl tradičně velký zájem. Chlapci a dívky měli možnost psát celé dopoledne. Listopad Literární soutěž Dne 7.11. proběhla na naší škole tradiční literární soutěž. Žáci soutěžili v několika kategoriích podle věku: Žáci 1.stupně soutěžili ve dvou skupinách I. kategorie 2. a 3. třída

Více

Číslo 2 / XX. ročník červen 2015

Číslo 2 / XX. ročník červen 2015 INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ Číslo 2 / XX. ročník červen 2015 Vážení rodiče, dovolte, abychom se s Vámi rozloučili na konci dalšího školního roku. Rozhodli jsme se, že v rámci úspor bude Zpravodaj nadále vycházet

Více

Publicita školy Zpravodaj školství prosinec 2012

Publicita školy Zpravodaj školství prosinec 2012 Publicita školy Zpravodaj školství prosinec 2012 Publicita školy Publicita školy Zpravodaj školství prosinec 2012 Publicita školy Nové Přerovsko 23. 11. 2012 Publicita školy Publicita školy Nové Přerovsko

Více

Zajištění 1 zahraničního jazykově-vzdělávacího pobytu pro žáky zaměřeného na němčinu

Zajištění 1 zahraničního jazykově-vzdělávacího pobytu pro žáky zaměřeného na němčinu Zadavatel: Cyrilometodějské gymnázium a střední odborná škola pedagogická Brno, Lerchova 63, 602 00 Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/56.1777 Název projektu: Kniha a jazyk Název veřejné zakázky:

Více

DVĚ TVÁŘE PRAHY 8. ROČNÍK FOTO SOUTĚŽE

DVĚ TVÁŘE PRAHY 8. ROČNÍK FOTO SOUTĚŽE DVĚ TVÁŘE PRAHY 8. ROČNÍK FOTO SOUTĚŽE CÍLE FOTOSOUTĚŽE propagace Václavského náměstí v Praze jako největšího nákupního, společenského a zábavního centra České republiky konstruktivním způsobem poukázat

Více

Známe vítěze jubilejního ročníku Dětského činu roku! Dětský čin roku 2014 vyvrcholil slavnostním oceněním vítězů

Známe vítěze jubilejního ročníku Dětského činu roku! Dětský čin roku 2014 vyvrcholil slavnostním oceněním vítězů Známe vítěze jubilejního ročníku Dětského činu roku! Dětský čin roku 2014 vyvrcholil slavnostním oceněním vítězů Brožíkova síň Staroměstské radnice v Praze patřila první prosincový čtvrtek dětským hrdinům,

Více

MONFISH JUNIOR. Výroční zpráva o činnosti v roce

MONFISH JUNIOR. Výroční zpráva o činnosti v roce MONFISH JUNIOR Výroční zpráva o činnosti v roce 2013 Cílem programu Monfish Junior je budovat v Praze silný klub mladých muškařů a tyto učit muškařským dovednostem. Přivést děti od televizí a počítačů

Více

II. Výsledky výchovy a vzdělávání

II. Výsledky výchovy a vzdělávání II. Výsledky výchovy a vzdělávání 1. Přehled učebních plánů: Organizace se řídi učebními plány pro ZUŠ vydané MŠMT ČR dne 26.06.1995 pod č. j.: 18.418/ 95.- 25 s účinností od 1.září 1995, pro výtvarný

Více

Výroční zpráva ZŠ Jeneč za školní rok 2006/2007

Výroční zpráva ZŠ Jeneč za školní rok 2006/2007 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZŠ JENEČ školní rok 2006-2007 Výroční zpráva ZŠ Jeneč za školní rok 2006/2007 1. Základní údaje: Název: Základní škola a Mateřská škola Jeneč, okres Praha západ Sídlo: Jeneč, Lidická 265,

Více

Měsíční plán činností ZŠ Lipov

Měsíční plán činností ZŠ Lipov Měsíc: září Rok: 2014 1.9. všichni Slavnostní zahájení 24.9. 1. stupeň Koncert J. Uhlíře (Strážnice) 24.9. Šá + ž. Přespolní běh - okres (Hodonín) 29.9. Ve DVPP - ŠMP na škole (Hodonín) 30.9. Jv + 9. tř.

Více

V Bechyni dne 18.9.2013

V Bechyni dne 18.9.2013 V Bechyni dne 18.9.2013 Vážené kolegyně, vážení kolegové, dovoluji si co nejsrdečněji pozvat reprezentanty Vaší školy z řad vyučujících i žáků na 17. ročník točířské soutěže pro studenty keramických maturitních

Více

Ing.days 2011 4. 7. 4. 2011

Ing.days 2011 4. 7. 4. 2011 Ing.days 2011 4. 7. 4. 2011 Ve dnech 4. 7. dubna pořádala brněnská pobočka mezinárodní studentské organizace BEST (Board of European Students of Technology) třetí ročník inženýrské soutěže pod názvem Ing.days

Více

Kvalita prověřená časem

Kvalita prověřená časem 1 2 SPOLUPRÁCE SE ŠKOLAMI A PODPORA TECHNICKÉHO VZDĚLÁNÍ Ing. Ivo Žižka ředitel pro personalistiku a administrativu TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a. s. 3 ZÁKLADNÍ INFORMACE O TŽ Tradice od roku 1839 Integrovaná

Více

Týden vědy a techniky podpoří i pardubická univerzita 5.11.2013 5plus2.cz str. 0 stalo se

Týden vědy a techniky podpoří i pardubická univerzita 5.11.2013 5plus2.cz str. 0 stalo se Týden vědy a techniky podpoří i pardubická univerzita 5.11.2013 5plus2.cz str. 0 stalo se Monika Suchá Univerzita Pardubice PARDUBICE - Pardubická univerzita se letos poprvé zapojí do Týdne vědy a techniky,

Více

Nejzdatnûj í mládeï a stfiední kola 2012

Nejzdatnûj í mládeï a stfiední kola 2012 2012_leden 9.3.14 22:18 Stránka 80 Hromadný start přespolního běhu Nejzdatnûj í mládeï a stfiední kola 2012 V období od 1. února do 16. března 2012 probíhalo internetové kolo mistrovské soutěže České republiky

Více

PŘÁTELSTVÍ A SPOLUPRÁCE NAPŘÍČ NÁRODNOSTMI

PŘÁTELSTVÍ A SPOLUPRÁCE NAPŘÍČ NÁRODNOSTMI představuje letní adaptační kurz pro žáky z Vietnamu i z Čech PŘÁTELSTVÍ A SPOLUPRÁCE NAPŘÍČ NÁRODNOSTMI 11. 8. 15. 8. 2014 Jizerské hory penzion U Kačáka Obsah: 1. Cíl projektu 2. Realizace projektu Přípravná

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI MATEŘSKÉ ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2011/2012. Charakteristika mateřské školy

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI MATEŘSKÉ ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2011/2012. Charakteristika mateřské školy VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI MATEŘSKÉ ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2011/2012 Charakteristika mateřské školy - Základní škola a Mateřská škola Osek nad Bečvou 78 - Telefon : 581 705 922, MŠ: 581 793 012 - IČO: 43541712

Více

Přehled akcí na školní rok 2014/2015

Přehled akcí na školní rok 2014/2015 Střední škola stavební HORSTAV Přehled akcí na školní rok 2014/2015 Září 2014 Zahájení nového školního roku Adaptační kurz pro studenty 1. ročníku - Barokní Olomouc (kostel Panny Marie Sněžné) - architektonická

Více

OLDŘICHOVICKÝ ZPRAVODAJ

OLDŘICHOVICKÝ ZPRAVODAJ OLDŘICHOVICKÝ ZPRAVODAJ 4. čtvrtletí 2010 Zastupitelstvo obce Oldřichovice přeje všem spoluobčanům v roce 2011 mnoho pracovních i osobních úspěchů Volby do obecního zastupitelstva Ve dnech 15.-16. října

Více

ORGANIZAČNÍ ZABEZPEČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2015/2016

ORGANIZAČNÍ ZABEZPEČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2015/2016 ORGANIZAČNÍ ZABEZPEČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2015/2016 Statutární zástupci, ředitelky o.p.s. PaedDr. Božena Havelková Mgr. Eliška Kovářová Ředitelka ZŠ a MŠ Mgr. Helena Hlouchová Zástupkyně ředitele školy pro

Více