Archiv novinek na stránkách SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín. Školní rok

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Archiv novinek na stránkách SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín. Školní rok 2009-10"

Transkript

1 Archiv novinek na stránkách SŠP a VOŠ, s. r. o., pracoviště Zlín Školní rok SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ MATURITNÍCH VYSVĚDČENÍ Vloženo: V letošním školním roce maturovaly 3 třídy čtyřletého studia a jedna třída nástavbového studia. Slavnostní vyřazení maturantů proběhlo již tradičně v aule Academia Centra Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Kromě maturitních vysvědčení obdrželi absolventi také Europasy a těm, kteří úspěšně vykonali mezinárodně uznávané zkoušky z anglického jazyka City & Guilds of London, byly předány certifikáty. Rovněž byla vyhodnocena nejlepší žákyně školy ve školním roce 2009/2010, kterou se stala Iva Pražáková a získala tak mimořádné stipendium 5 000,- Kč. Více fotografií >> A MÁME 1. MÍSTO V KATEGORII STŘEDNÍCH ŠKOL ČR v projektu UKLIĎME SI SVĚT!! Vloženo: Dne 11. června 2010 byly v Kongresovém centru na pražském Vyšehradě vyhlášeny výsledky 3. ročníku ekologického projektu základních a středních škol, zaměřený na podporu enviromentální výchovy tzv. "ekologie v praxi". Naše škola se umístila v rámci celé České republiky na pěkném 6. místě a v kategorii středních škol obsadila dokonce 1. místo. Poděkování patří především vítězným třídám naší školy, t.j. 1. BNS, 3. A a 2. B a určitě i jejich třídním učitelům.

2 JAZYKOVÝ KURZ ve Vizovicích - třídy 3. ročníku Vloženo: Ve dnech od 31. května do 4. června 2010 se v rekreačním středisku REVIKA ve Vizovicích uskutečnil letošní jazykový kurz třetích ročníků. Výuku angličtiny vedli dva zahraniční a čtyři čeští lektoři a probíhala v sedmi 150-ti minutových blocích. Každý lektor měl připraveno jedno téma, které prezentoval před každou skupinou. Skupiny žáků byly namixovány ze všech zúčastněných tříd /3 ze Zlína, 1 z Kroměříže/ zhruba po 10-ti lidech. Každý večer měla jedna třída připravený program v anglickém jazyce. Lektoři si během kurzu dělali poznámky o znalostech, aktivitě, komunikativnosti a motivaci svých studentů a na konci bylo jasné, kdo jsou adepti pro závěrečné vyhlášení a předávání ocenění. Diplomů jsme rozdali víc, ale ze Zlína získaly nejvíce hlasů od lektorů dvě studentky ze 3.A - Iva Pražáková a Andrea Nováková. Gratulujeme! Více fotografií PhDr. Jana Semotamová Nejlepší tablo na zlínsku má 4.C - BLAHOPŘEJEME! Vloženo: Třída 4. C zvítězila v soutěži nejčtenějšího týdeníku ve Zlíně o nejhezčí tablo! Podrobnosti naleznete zde >> Děkujeme všem za projevenou podporu.

3 Sportovně - turistický kurz - Kamínka 2010 Vloženo: Ve dnech května 2010 se uskutečnil tradiční sportovně turistický kurz studentů druhého ročníku. Po počátečním nevlídném počasí, které nás provázelo první den při cyklistickém přesunu na Kamínku, se později počasí umoudřilo a zbytek kurzu včetně návratu do Zlína proběhl v naprosté pohodě a spokojenosti všech zúčastněných. Více fotografií >> Přednáška o Evropské Unii Vloženo: Již několikátý rok rozšiřuje znalosti třetích ročníků o Evropské Unii pan Ondřej Benešík. Je členem Zastupitelstva Zlínského kraje a členem Výboru regionů EU. Jeho prezentace je vždy velmi poutavá a dozvídáme se i novinky z velkého světa v Bruselu, kam pan Benešík často jezdí. Přednáška je o to zajímavější, že je prezentována v angličtině. PhDr. Jana Semotamová

4 Zájezd do Velké Británie Vloženo: Tak jako každý rok, i letos zorganizovala naše škola zájezd do Velké Británie od 24. do 30. dubna. V Londýně jsme obdivovali majestátní pevnost Tower, projeli se lodí po řece Temži a vyfotili se na nultém poledníku na Greenwich. Prošli jsme známá náměstí Trafalgar, Piccadily i Leicester a nasáli atmosféru čínské čtvrti Soho. Samozřejmě jsme nemohli vynechat Buckingham Palace, St. Paul s Cathedral, Downing Street 10 a prošli jsme se v Hyde Park a Green Park. Muzea v Londýně jsou trošku jiná než u nás, můžete si spoustu věcí osahat a vyzkoušet, a tak na nás zapůsobily British Museum, Natural, Science, Victoria and Albert Museum. Podnikli jsme i pár výletů mimo Londýn do nádherného zámku jako z pohádky Leeds, do sídla královny Alžběty II. ve Windsoru a nevynechali jsme ani univerzitní město Oxford snad to někoho inspirovalo Tradičně jsme zájezd zakončili v přímořském letovisku Brighton s dalším nádherným královským sídlem Royal Pavillion a pobavili se v podmořském akváriu Sea Life. I tentokrát nám přálo celou dobu počasí a hrozilo, že studenti ani nepoznají to správné anglické deštivé počasí. Ale chvíli před odjezdem se na rozloučenou nebe otevřelo, a tak jsme zažili na vlastní kůži i pravý ostrovní déšť. Takže snad příští rok ve stejnou dobu good-bye! PhDr. Jana Semotamová Celostátní matematická soutěž SOŠ Vloženo: Již 18. ročník Celostátní matematické soutěže žáků SOŠ vyhlašované MŠMT a organizované JČMF proběhl 26. března 2010 ve dvaceti soutěžních střediscích České republiky. Naše škola, již tradičně, vyslala své reprezentanty za každý studijní ročník. Úspěšnými řešiteli se letos stali: Václav Mastacan - v kategorii 1. ročník, Dominika Martincová - v kategorii 3. ročník a Gabriela Šimková - v kategorii 4. ročník. Všem blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

5 EVROPSKÁ SOUTĚŽ CREATIVITY & INNOVATION CHALLENGE Vloženo: dubna se pět našich studentů ze 3. A zúčastnilo celostátního kola soutěže, jejímž cílem bylo stimulovat jejich kreativitu a inovaci při řešení zadaného úkolu. Soutěž pořádala nezisková vzdělávací organizace Junior Achievement ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati, Plastikářským klastrem a dalšími zlínskými firmami. V ČR se jí zúčastnilo 110 studentů rozdělených do 22 týmů, které byly bohužel seskládány ze studentů různých škol, takže jsme nemohli soutěžit jako sladěný školní tým. Zadání soutěže bylo vymyslet projekt jak oslovit, zaujmout a přesvědčit žáky základních škol, aby šli studovat některý z plastikářských oborů a následně šli pracovat do firem zabývajících se výrobou a zpracováním plastů, v nichž chybí kvalifikovaní zaměstnanci. Soutěžní týmy měly 3 minuty na prezentaci svého projektu a 2 minuty měla odborná porota na dotazy. Soutěž byla velmi vyrovnaná a všechny týmy bojovaly jako lvi. Týmům, v nichž byli naši studenti, se bohužel nepodařilo vyhrát, ale některé nakročeno rozhodně měly. V každém případě všichni účastníci získali nové zkušenosti, porovnali si svůj výkon s ostatními a navázali nové kontakty. Vítězové celostátního kola se utkají s dalšími studenty ze 13 evropských zemí v Bruselu. Tam bude soutěž probíhat v angličtině. Letos se nám sice nepovedlo vyhrát, ale obdobné soutěže budou pokračovat - 2 v následujícím školním roce a 4 ve školním roce Takže je to výzva pro další ročníky. Konečné pořadí v celostátní soutěži - UKLIĎME SI SVĚT Vloženo: Do soutěže se na naší škole zapojilo 8 tříd s těmito výsledky: 1. místo: 1.BNS odevzdaných kusů 2. místo: 3.A odevzdaných kusů 3. místo: 2.B odevzdaných kusů 4. místo: 4.C - 20 odevzdaných kusů 5. místo: 2.A - 15 odevzdaných kusů 6. místo: 1.A - 7 odevzdaných kusů 7. místo: 4.B - 6 odevzdaných kusů 8. místo: 3.C - 1 odevzdaný kus Blahopřejeme vítězné třídě a děkujeme všem studentům, ale i vyučujícím, kteří se podíleli na letošní zdařilé akci.

6 SPORTOVEC ROKU Zlínský kraj Vloženo: Stává se již pomalu tradicí, že v nominacích pro nejúspěšnějšího sportovce roku Zlínského kraje máme některého z našich studentů, či absolventů. Za rok 2009 byli dokonce nominováni dva: Martin Rudecký - za Golf Club Lázně Kostelec, který se umístil na 1. místě na MS amatérů a Klára Křížová - LK SKI Zlín, která nás reprezentovala na olympiádě v alpském lyžování. Blahopřejeme našim absolventům a přejeme jim další výrazné úspěchy v jejich sportovní kariéře. VYDAŘENÝ "DEN S KULTUROU" Vloženo: Dne 20. dubna 2010 uspořádala SPOŠ a VOŠ, s.r.o. ve Zlíně pro studenty prvních až třetích ročníků "den s kulturou". Studenti během dopoledne navštívili expozice MUZEA JIHOVÝCHODNÍ MORAVY a koncertní představení "REBELOVÉ NAŠÍ DOBY", kde se seznámili s tvorbou nejznámějších písničkářů 20. století. Krajské kolo soutěže EUROREBUS Otrokovice Vloženo: V rámci již 15. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus se studenti naší školy jako pravidelně zúčastnili krajského kola, které se konalo 23. dubna 2010 v Otrokovicích. Každoročně úroveň soutěže stoupá. Proto jsme rádi, že i tentokrát se naši zástupci v převaze gymnázií neztratili. V soutěži jednotlivců se na nepostupovém 9. místě umístil Jiří Vaňhara ze třídy 2. B, což je za celou historii naší účasti v soutěži zatím nejlepší výsledek. V nabité konkurenci školních tříd jsme dopadli ještě o něco lépe. Do finálového kola postupovalo pět soutěžních tříd. Zástupci 2. B skončili na 6. místě, tedy prvním nepostupovém a hned za nimi, na 7. místě, skončila třída 2. A. Až za námi skončily další renomované školy našeho kraje. Všem soutěžícím děkujeme za velice kvalitní reprezentaci školy.

7 Úspěchy naší bývalé studentky Markéty Strapkové Vloženo: Markéta Strapková trojnásobná stříbrná medailistka ze zimního mistrovství ČR v plavání. Časem 29,37 s na 50 metrů znak a 1:03,37 s v disciplíně 100 metrů znak splnila nominační kritéria pro účast na letním mistrovství Evropy v Budapešti. Třetí stříbrnou medaili vyplavala v disciplíně 50 metrů volný způsob. Dobrovolnické centrum ADRA - DĚKUJE Vloženo: Žáci studentské firmy třídy 3. A v rámci svých podnikatelských aktivit se podíleli na letošní jarní sbírce ADRY ZLÍN. Díky nezměrné aktivitě a zodpovědnému přístupu se jim podařilo vybrat téměř 7000 Kč. Tlumočíme tak poděkování Josefa Koláčka ze zlínského dobrovolnického centra ADRY. Certifikát z jazyka anglického Vloženo: Před měsícem jste si mohli na našich stránkách přečíst, že 21 našich studentů ze 4. ročníků usilovalo o získání certifikátu z jazyka anglického. Jednalo se o zkoušky City&Guilds B1 ESOL ACHIEVER. Mám velkou radost, že mohu oznámit, že z 21 kandidátů uspělo 20, a z toho 2 s vyznamenáním Denisa Werthanová a Šimon Miča. Jedná se zatím v historii našeho centra City&Guilds o nejúspěšnější skupinu s 95% úspěšností. Ta se ve světě pohybuje mezi 60 a 70%. Všem gratulujeme! PhDr. Jana Semotamová koordinátorka centra

8 Lyžařský výcvikový kurz Bílá 2010 Vloženo: V týdnu od 22. do 26. února se zúčastnili studenti prvních ročníků ze Zlína (1. A) a Kroměříže lyžařského výcvikového kurzu ve SKI areálu Bílá. Studenti byli rozděleni do družstev tak, aby byly respektovány jejich dovednosti. Během LVK si osvojili základy carvingu a snowboardingu. Středu, tedy třetí a v příručkách uváděný kritický den, zpestřil maškarní karneval, který se vydařil díky pěkně připraveným maskám. Na závěr kurzu se uskutečnil závod ve slalomu (viz. výsledky níže). Nejen slalom, ale i náročnější sjezdovky zdolali i začátečníci bez větších problémů. Po celý týden bylo ideální počasí slunečno a dostatečné sněhové podmínky. Výsledky závodů ve slalomu: Lyže dívky: 1. Horňáková Lucie 1. A 2. Urbanová Soňa 1. A 3. Kuchařová Adéla KM Lyže chlapci: 1. Fojt Tadeáš KM 2. Jordán Ondřej 1. A 3. Dobosh Kristián 1. A Snowboard dívky: 1. Jugasová Karolína 1. A 2. Kovaříková Karolína KM 3. Hrušková Michaela KM Snowboard chlapci: 1. Dvořák Robert 1. A

9 Olympiáda z jazyka německého - školní kolo Vloženo: Olympiáda v německém jazyce v tomto školním roce probíhala ve dvou kolech. Z prvního kola, které mělo písemnou podobu a poslechovou část postoupilo 8 nejlepších studentů. Druhé kolo proběhlo dne 26. února V konverzační části se hodnotila jazyková pohotovost a kreativita, bohatost slovní zásoby, výslovnost a gramatická správnost. Vítězkou školního kola se stala Kateřina Navrátilová ze třídy 4. B. Na druhém místě se umístila Nikola Pinkasová z 3. B a třetí místo obsadil Jakub Pulkrábek, ze třídy 1. ANS. Děkujeme všem zúčastněným za snahu a odvahu změřit své síly. Zeměpisná olympiáda - finálové kolo Vloženo: Ve čtvrtek proběhlo finálové kolo školní části Zeměpisné olympiády. S přehledem ho vyhrál Jiří Vaňhara ze třídy 2.B. Zároveň se tímto probojoval do okresního kola, kde nás bude jistě kvalitně reprezentovat. Na druhém místě se umístila Alice Gotwaldová také z 2.B a třetí místo obsadila Kristýna Vychopňová ze třídy 2.A. Všem soutěžícím děkujeme za předvedené výkony. Zkoušky z jazyka anglického Vloženo: PhDr. Jana Semotamová koordinátorka centra Dne proběhly v našem centru City & Guilds opět zkoušky z jazyka anglického. Zúčastnilo se celkem 21 kandidátů na úroveň B1 ESOL ACHIEVER. Výsledky budou k dispozici do 6 týdnů. Termíny dalších zkoušek budou v květnu nebo červnu. Odborná exkurze Brno 2010 Vloženo: Již tradičně se zúčastnili studenti se zaměřením cestovní ruch významného středoevropského veletrhu GO + REGIONTOUR v Brně. Měli možnost vidět expozice 1085 vystavovatelů z 19 zemí. Samotné prohlídce veletrhu ještě předcházela návštěva Technického muzea zaměřená na expozice Od tamtamů k internetu a Historie letectví.

10 Výběrový lyžařský kurz 2010 Vloženo: Ve dnech se uskutečnil tradiční lyžařský výběrový kurz v rakouských Alpách. Jedno z nejlepších středisek NASSFELD si tak užilo 15 studentů z obou pracovišť (Zlín, KM) SŠP a VOŠ, s.r.o. Veletrhy cestovního ruchu "GO + REGIONTOUR 2010" Vloženo: Studentská firma Grow-up pořádá dne 15. ledna 2009 vzdělávací zájezd na veletrhy cestovního ruchu "Go a Regiontour 2010", které se konají v prostorách brněnského veletržního výstaviště. Akce je určena především studentům se zaměřením na cestovní ruch. Samotné návštěvě veletrhu bude ještě předcházet prohlídka Technického muzea zaměřená na dvě expozice: "Historie letectví" a "Od tamtamů k internetu". Bližší informace a přihlášky žádejte ve 3.A. Divadelní představení "KDO JE TADY ŘEDITEL?" Vloženo: V úterý 22. prosince 2009 v 10:00 hodin uvidíme v Městském divadle skvělou, svižnou dánskou komedii ze současnosti, která nechce poučovat, ale v mnohém nás určitě překvapí. Sraz všech studentů a pedagogů školy je v 9:45 hod. v předsálí divadla. Školní den končí závěrem divadelního představení. Livingston Sserunjogiho může studovat další rok Vloženo: SPOŠ Zlín, která je zapojená do projektu Adopce na dálku pořádaného Arcidiecézní charitou Praha, který v rozvojových zemích podporuje vzdělávání dětí, jejichž rodina si to finančně nemůže dovolit, i letos vybrala potřebných 7000 Kč a umožnila tak Livingstonovi Sserunjogihovi z Ugandy studovat další rok. Chlapec žije s matkou a pěti sourozenci v domečku uplácaném z hlíny a trávy, matka nemá stálé zaměstnání. Do školy chodí chlapec rád, oblíbil si matematiku a fotbal a v budoucnu by se chtěl stát inženýrem. Začíná se již učit angličtinu, proto doufáme, že nám brzy o sobě napíše více. Děkujeme všem studentům a pracovníkům školy, kteří tak pomáhají splnit jeho sen!

11 Vyhodnocení soutěže "KOLÁŽ 2009" Vloženo: V již tradiční předvánoční atmosféře se dne uskutečnila ve Velkém kině ve Zlíně vernisáž soutěže "Koláž 2009". Slavnostním vyhlášením vítězů soutěže a předáním cen vyvrcholil již 7. ročník tohoto klání na poli výtvarného umění. Nejzdařilejší práce budou po dobu dvou měsíců vystavené v hale Velkého kina a poprvé je viděli právě návštěvníci páteční vernisáže. Ze 76 prací vyhodnotila komise jako nejlepší tyto práce: Kategorie základních škol: 1. místo: Michaela Pfeilová, ZŠ Emila Zátopka, Zlín 2. místo: Šárka Rubíčková, Adéla Šustková, ZŠ Fryšták 3. místo: Jana Guryčová, Ivana Skřivánková, ZŠ Křiby, Zlín Kategorie středních škol: 1. místo: Andrea Komárková, SŠP a VOŠ 2. místo: Monika Ciroková, SŠP a VOŠ 3. místo: Eliška Javorová, SŠP a VOŠ Cenu náměstka primátorky statutárního města Zlína a člena Rady Zlínského kraje Mgr. Hynka Stesky převzala Hana Jančiová ze ZŠ Emila Zátopka, Zlín. Cenu zřizovatele školy DZC, s.r.o. obdržela Alexandra Žajdlíková, ZŠ a MŠ, Palackého nám., Uherské Hradiště. Autorům vítězných prací blahopřejeme, všem účastníkům soutěže děkujeme a přejeme hodně úspěchů a těšíme se na setkání v dalším ročníku - KOLÁŽ 2010.

12 Zájezd do Vídně Vloženo: Firma Grow-up aktuálně připravuje jednodenní zájezd do Vídně, který se bude konat V plánu je zhlédnutí památek, krásné vánoční výzdoby Vídně a taktéž návštěva vánočního trhu s možností ochutnávky punče. Vy, kdo jste zatím nestihli nakoupit dárky pro vaše blízké, nezoufejte. V individuálním volnu, které do programu patří, doporučujeme navštívit rozlehlou ulici Mariahilfer Strasse, která je pro nákupy jak stvořená. Uvažujeme také o návštěvě velkého nákupního centra. Cena zájezdu je 450 Kč na osobu. V ceně zájezdu je doprava zájezdovým autobusem a pojištění. Přesné informace o odjezdu v ranních hodinách, příjezdu navečer a programu podáme včas. Zájemce o tento zájezd prosíme, aby se nahlásili ve třídě 3. A. Pořadí účastníků bude podle pořadí zaplacení zálohy. Těšíme se na vaši účast. KOLÁŽ vyhodnocení Vloženo: V pátek se od 9:00 hod. uskuteční ve Velkém kině Zlín vernisáž a slavnostní vyhodnocení výtvarné soutěže Koláž Do soutěže s tématem Žij svůj den, jako by byl poslední, tradičně pořádané pod záštitou Mgr. Hynka Stesky, člena Zastupitelstva Zlínského kraje a náměstka primátorky statutárního města Zlín, se přihlásili žáci ze 16 škol Zlínského kraje se 76 pracemi. Nejlepší z nich převezmou ocenění z rukou představitelů města Zlína a vedení naší školy. Po slavnostním vyhodnocení shlédnou účastníci dokumentární film Home francouzského režiséra a fotografa Yanna Arthuse Bertranda. Cesty krve Konference pořádaná v rámci kampaně Řekni ANO bezplatnému dárcovství krve Vloženo: Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín pořádal dne 18. listopadu ročník konference na podporu bezplatného dárcovství krve pod názvem Cesty krve, které se zúčastnili studenti třetích ročníků. Odborníci i zástupci veřejného života svými vystoupeními chtěli přispět ke zviditelnění problému klesajících počtů dárců krve a potřebnosti bezplatného dárcovství. Kampaň Řekni ANO bezplatnému dárcovství krve, v jejímž rámci byla konference uspořádaná, určitě svou naléhavostí a lidskostí oslovila i studenty naší školy.

13 Projekt společnosti Elektrowin - Ukliďme si svět Vloženo: I v novém soutěžním ročníku pokračuje projekt společnosti Elektrowin - Ukliďme si svět. Jeho podstatou je podpora zpětného odběru vysloužilých elektrospotřebičů na základních a středních školách v Česku. Projekt poběží po dobu celého školního roku, vítězové budou vyhlášeni v rámci Celostátního finále soutěže Eurorebus v Praze. Naše škola se účastní již druhého ročníku a v průběžném hodnocení je na prvním místě s velkým náskokem třída 1. BNS. Pasování 1. ročníků do "CECHU PODNIKATELSKÉHO" Vloženo: Dne se konalo již tradiční pasování prvních ročníků, které letos organizovala studentská firma Grow-up ze 3. A a navštívilo ji přes tři sta hostů. V rámci aktu pasování jsme zadali vybraným studentům úkoly, ve kterých bravurně obstáli. Nic proto nebránilo tomu, abychom je přijali do cechu podnikatelského. Celá akce probíhala úspěšně díky pestrému programu zahrnujícímu různá taneční vystoupení kankán, hip-hop, street dance i naše vlastní kreace, barmanskou show, módní přehlídku, imitaci učitelů nebo malou ochutnávku z korejského bojového umění. Nechyběla ani bohatá tombola. Firma Grow-up tímto srdečně děkuje všem účastníkům programu, studentům současným i absolventům a učitelskému sboru za podporu a účast na naší akci a nově pasovaným studentům přeje hodně úspěchů ve studiu a spoustu dalších nezapomenutelných zážitků. Beseda s herci zlínského divadla Vloženo: Studenti čtvrtých ročníků se dne 4. listopadu 2009 zúčastnili besedy s herci zlínského divadla (např. Rostislavem Markem a Ivanem Kalinou), kteří byli přímými účastníky listopadových dní roku Akce, jejíž součástí je rovněž výstava autentických dokumentů v prostorách Alternativy, napomohla k získání širšího povědomí o tomto historickém mezníku našich moderních dějin.

14 Studenti Střední školy podnikatelské na Hospodářském týdnu Vloženo: Ve dnech 5. až 9. října 2009 se zúčastnilo 10 vybraných studentů kroměřížského i zlínského pracoviště Střední školy podnikatelské a Vyšší odborné školy, s.r.o. akce s názvem Hospodársky týždeň, kterou pořádala Soukromá obchodní akademie Liberta z Bratislavy. Vše se odehrávalo v krásném prostředí Školy v přírodě v Moravském Svätém Jánu Piesočné na Slovensku, kde nás čekalo vřelé přijetí. O průběh tohoto certifikovaného projektu se staral tým slovenských lektorek, které si studenty naší i bratislavské školy náhodně rozdělil do skupin. Ty představovaly podniky, jejichž úkolem bylo samozřejmě dosahovat co nejlepších hospodářských výsledků. Vše probíhalo podle harmonogramu jednotlivých činností v dopoledních i odpoledních hodinách a to po celý týden. Navíc měli studenti celou řadu úkolů, které týmově plnili i večer. Studenti si z praktického pohledu vyzkoušeli jednotlivé oblasti podnikových činností (např. management, marketing, účetnictví, personalistiku, finance, podnikové koncepce, investování, natáčení reklamy, tvorbu loga, značky a sloganu, atd.). Závěrečnou částí celého týdne byla valná hromada, kde jednotlivé firmy obhajovaly své výsledky před akcionáři. Poté studenti získali osvědčení o absolvování programu v podobě certifikátu a také upomínkové předměty. Všichni si z pobytu odvezli celou řadu poznatků, zkušeností, zážitků i nových přátelství. Kladnému hodnocení celé akce přispěla vysoká odbornost jednotlivých lektorů, výborná organizace, vzájemná komunikace a porozumění jak mezi studenty, tak i mezi kolegy obou zúčastněných škol. Studenti rovněž ocenili změnu výukových metod, které je formou praktických cvičení přiblížily reálným situacím v podnikání. Sportovní den školy 2009 Vloženo: Dne proběhl tradičně sportovní den školy. Na stanovištích atletiky, plavání a bowlingu soutěžili vybraní zástupci jednotlivých tříd o putovní pohár a titul nejlepší sportovní třídy školy. Obojí si vybojovala třída 2.A Ing. Zdenky Jankovičové a stala se tak letošním vítězem. Třídě 2.A GRATULUJEME a všem ostatním letošním bojovníkům děkujeme za účast.

Obchodní akademie Vlašim školní rok 2012/2013

Obchodní akademie Vlašim školní rok 2012/2013 Výroční zpráva Obchodní akademie Vlašim školní rok / VÝROČNÍ ZPRÁVY O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK / pro střední školy a vyšší odborné školy Struktura vychází z 10 odst. 3 a 11 zákona č. 561/2004 Sb.,

Více

OBSAH 3. RÁMCOVÝ POPIS PERSONÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ ČINNOSTI ŠKOLY 14

OBSAH 3. RÁMCOVÝ POPIS PERSONÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ ČINNOSTI ŠKOLY 14 1 OBSAH 1. ZÁKLADNÍ CHARAKTERISTIKA ŠKOLY 4 2. VÝSLEDKY VÝCHOVY A VZDĚLÁVÁNÍ 9 2.1 Přehled výsledků za 1. pololetí 9 2.2 Přehled výsledků za 2. pololetí 10 2.3 Výsledky maturitních zkoušek 11 2.4 Výsledky

Více

LETOHRADSKÉ SOUKROMÉ GYMNÁZIUM

LETOHRADSKÉ SOUKROMÉ GYMNÁZIUM LETOHRADSKÉ SOUKROMÉ GYMNÁZIUM O.P.S. VÝROČNÍ ZPRÁVA za školní rok 2008/2009 1. vydání, zpracované dle zákona 561/2004 10 Výroční zprávy a vyhlášky 15/2005sb. Část 3. 7 Projednáno a schváleno Správní radou

Více

Kronika školního roku 2011 2012

Kronika školního roku 2011 2012 Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Valašské Meziříčí Kronika školního roku 2011 2012 Junioři reprezentovali ČR v carvingu na mistrovství

Více

Školní zpravodaj ČERVEN 2013

Školní zpravodaj ČERVEN 2013 blíkf Školní zpravodaj ČERVEN 2013 Motto: Účelem vzdělání není zaplnit mysl, ale otevřít ji. Čím více poznatků si osvojíme, tím víc si uvědomíme, co ještě neznáme. Letošní absolventi 9.A Michaela BABICOVÁ,

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013/2014 VÝROČNÍ ZPRÁVA. o činnosti školy za školní rok 2013/2014. OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň 1

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013/2014 VÝROČNÍ ZPRÁVA. o činnosti školy za školní rok 2013/2014. OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň 1 VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy za školní rok 2013/2014 OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň 1 Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2013/2014... 4 1. Základní údaje o škole... 4 2. Obory vzdělání...

Více

Výroční zpráva. Obchodní akademie Vlašim školní rok 2009/2010

Výroční zpráva. Obchodní akademie Vlašim školní rok 2009/2010 Výroční zpráva Obchodní akademie Vlašim školní rok 2009/ STRUKTURA VÝROČNÍ ZPRÁVY O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2009/ pro střední školy a vyšší odborné školy Struktura vychází z 10 odst. 3 a 11 zákona

Více

Školní zpravodaj ČERVEN 2015

Školní zpravodaj ČERVEN 2015 blíkf Školní zpravodaj ČERVEN 2015 Motto: Každý, s kým se v životě potkám, mě v něčem předstihuje. Tak se od něho učím. Letošní absolventi Ralph Waldo Emerson 9.A Marek BĚŤÁK, Filip ČABLÍK, Markéta ČERNOTOVÁ,

Více

SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY

SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY Vážení čtenáři, dostává se Vám do rukou první číslo Ročenky VOŠS a SŠ v Novém Boru, a to za školní rok 2011/2012. Proč ročenka, můžete se ptát, když každá škola každoročně povinně

Více

2013/2014 www.vsps-su.cz

2013/2014 www.vsps-su.cz 2013/2014 dny otevřených dveří SPŠ pro výtvarné obory 20. 10. 23. 10. 2014, 9 17 hod. SPŠ ostatní obory 1. 12. 5. 12. 2014, 9 17. hod., pátek 9 12 hod. VOŠ 18. 3. 2015 9 17 hod. Výroční zpráva VOŠ a SPŠ

Více

Ročenka 2011-2012. Integrovaná střední škola- Centrum odborné přípravy, Brno, Olomoucká 61

Ročenka 2011-2012. Integrovaná střední škola- Centrum odborné přípravy, Brno, Olomoucká 61 Ročenka 2011-2012 Integrovaná střední škola- Centrum odborné přípravy, Brno, Olomoucká 61 Milé studentky a studenti, vážení rodiče a přátelé školy, dámy a pánové, předkládáme Vám Ročenku školy, kterou

Více

Gymnázium, Jevíčko, A. K. Vitáka 452 569 43 Jevíčko

Gymnázium, Jevíčko, A. K. Vitáka 452 569 43 Jevíčko Gymnázium, Jevíčko, A. K. Vitáka 452 569 43 Jevíčko Výroční zpráva 2012/2013 Slovo úvodem Školní rok 2012/2013 byl na Gymnáziu v Jevíčku ve znamení několika změn. Hned začátkem září se poprvé konal adaptační

Více

Název školy: Základní škola Vnorovy, okres Hodonín, příspěvková organizace Sídlo školy: Vnorovy, Hlavní 17 Ředitel školy: PhDr.

Název školy: Základní škola Vnorovy, okres Hodonín, příspěvková organizace Sídlo školy: Vnorovy, Hlavní 17 Ředitel školy: PhDr. I. Základní údaje o škole Název školy: Základní škola Vnorovy, okres Hodonín, příspěvková organizace Sídlo školy: Vnorovy, Hlavní 17 Ředitel školy: PhDr. Hana Tyllichová Právní forma: příspěvková organizace

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY Základní škola Zdice, okres Beroun se sídlem Komenského 72, 267 51 Zdice www.zszdice.cz 1.st./Žižkova 589/email: zs1.zdice@zszdice.cz, tel. 311685158 2.st./Komenského 72/email: zs.zdice@zszdice.cz, tel.

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY Základní škola JIH v Mariánských Lázních Školní rok 2012/2013 1 a) Základní údaje o škole Název školy - Základní škola JIH Mariánské Lázně, Komenského 459, PO Zřizovatel

Více

za aktivní práci ve školním parlamentu a příkladný přístup k plnění školních povinností Tomáši Musilovi

za aktivní práci ve školním parlamentu a příkladný přístup k plnění školních povinností Tomáši Musilovi ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 UDĚLILI JSME CENY ŘEDITELKY ŠKOLY za úspěchy ve sportovních soutěžích a reprezentaci školy Ajdinu Naprelacovi za úspěchy ve sportovních soutěžích a reprezentaci školy Jiřímu Kosmákovi

Více

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY Vážení čtenáři, již podruhé Vás oslovujeme ročenkou naší školy, abyste s námi mohli sdílet radosti i strasti uplynulého školního roku. Je toho opravdu hodně, co u nás, mimo

Více

Příloha 1 - Hodnocení a výsledky projektu VEKTOR

Příloha 1 - Hodnocení a výsledky projektu VEKTOR Příloha 1 - Hodnocení a výsledky projektu VEKTOR Strana 48 Strana 49 Strana 50 Strana 51 Strana 52 Příloha 2 - Zpráva o činnosti předmětové komise anglického jazyka šk. r. 2009 2010 1.Výměnné pobyty studentů,

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická v Plzni

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická v Plzni Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická v Plzni Výroční zpráva 2005-2006 Redakční rada : Jazyková korektura: Grafická sazba: Mgr. Jana Hošková, Ing. Karel Hajžman Mgr. Jana Műllerová

Více

Výroční zpráva za školní rok 2007/2008. ZÁKLADNÍ ŠKOLA BRNO, Bakalovo nábřeží 8, příspěvková organizace

Výroční zpráva za školní rok 2007/2008. ZÁKLADNÍ ŠKOLA BRNO, Bakalovo nábřeží 8, příspěvková organizace Výroční zpráva za školní rok 2007/2008 ZÁKLADNÍ ŠKOLA BRNO, Bakalovo nábřeží 8, příspěvková organizace 1 Základní školy Podklady pro zpracování výroční zprávy KrÚ JMK o činnostech základních škol ve školním

Více

Obchodní akademie Vlašim školní rok 2008/2009

Obchodní akademie Vlašim školní rok 2008/2009 Výroční zpráva Obchodní akademie Vlašim školní rok 2008/2009 1. Základní údaje o škole Název školy, adresa: Obchodní akademie, Vlašim, V Sadě 1565, 25801 Vlašim Zřizovatel: Středočeský kraj, Zborovská

Více

HLAVNÍ 43, 664 12 OSLAVANY

HLAVNÍ 43, 664 12 OSLAVANY ZÁKLADNÍ ŠKOLA OSLAVANY, okres BRNO-VENKOV HLAVNÍ 43, 664 12 OSLAVANY VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy školní rok 2011/2012 Část I. Základní charakteristika školy a) Název školy: Základní škola Oslavany,

Více

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2011/2012

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2011/2012 Obchodní akademie, Česká Lípa, náměstí Osvobození 422, příspěvková organizace telefon: 487 826 212, web: www.oa.clnet.cz, e-mail: oa-cl@clnet.cz Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2011/2012

Více

Výroční zpráva o činnosti školy

Výroční zpráva o činnosti školy Biskupské gymnázium v Ostravě Karla Pokorného 1284/2 708 00 Ostrava Poruba Výroční zpráva o činnosti školy Školní rok 2012/2013 Tel./fax: 596 784 458 E-mail: sekretariat@b-g.cz www.b-g.cz 1 O B S A H I.

Více

LETOHRADSKÉ SOUKROMÉ GYMNÁZIUM

LETOHRADSKÉ SOUKROMÉ GYMNÁZIUM LETOHRADSKÉ SOUKROMÉ GYMNÁZIUM O.P.S. VÝROČNÍ ZPRÁVA za školní rok 2009/2010 1. vydání, zpracované dle zákona 561/2004 10 Výroční zprávy a vyhlášky 15/2005sb. Část 3. 7 Projednáno a schváleno Správní radou

Více

Malý školní informační leták nejen pro rodiče žáků Gymnázia, Praha 6, Arabská 14

Malý školní informační leták nejen pro rodiče žáků Gymnázia, Praha 6, Arabská 14 Malý školní informační leták nejen pro rodiče žáků Gymnázia, Praha 6, Arabská 14 Arabesky č. Vychází u příležitosti třídních schůzek 21. 3. 2012 Vážení rodiče, chtěla bych vám všem říci, že právě díky

Více

Výroční zpráva o činnosti školy

Výroční zpráva o činnosti školy Obchodní akademie, Lysá nad Labem, Komenského 1534 Výroční zpráva o činnosti školy IČ: 62444646 Č. obj: 10808 Školní rok - 2007/2008 Obchodní akademie Lysá n. L. příspěvková organizace Středočeského kraje

Více