Název originálu: The Case of the Confirmed Bachelor První vydání: Silhouette Books Přeložil: Pavel Dufek Odpovědný redaktor: Ladislav Dvořák

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Název originálu: The Case of the Confirmed Bachelor První vydání: Silhouette Books Přeložil: Pavel Dufek Odpovědný redaktor: Ladislav Dvořák"

Transkript

1

2 Název originálu: The Case of the Confirmed Bachelor První vydání: Silhouette Books Přeložil: Pavel Dufek Odpovědný redaktor: Ladislav Dvořák 1992 by Diana Palmer Harlequin Publishers, s.r.o., Praha 1993 Všechna práva vyhrazena, včetně práva na reprodukci celého díla nebo jeho částí v jakékoliv podobě. Tato kniha je vydána po dohodě s Harlequin Enterprises, B. V. Všechny postavy v této knize jsou fiktivní. Jakákoliv podobnost se skutečnými osobami, žijícími či zesnulými, je zcela náhodná. Znak firmy Harlequin i znaky všech edičních řad jsou chráněny ochrannou známkou. Sazba: Sdružení MAC, Praha Vytiskl: Elsnerdruck, SRN CENA 29,90 Kč ISBN

3

4 KAPITOLA PRVNÍ Byl to takový líný den na konci jara. Nick Reed to už nemohl vydržet. Práce v detektivní kanceláři Dana Lassitera byla zpočátku vzrušující a bavila ho. Jenže při pohledu z okna vedoucího do parku na něj doléhala touha se toulat. Pozoroval elegantní ženu procházející se s chundelatým psíkem a usmál se, protože mu připomněla Tabby, Tabithu Harveyovou. Nepokojně se zavrtěl v křesle. V posledních měsících se vědomě bránil tomu, aby na ni myslel. Byla to černá kapitola jeho života. Přihodilo se to, když se sestrou zavítali po delší době služebně do Washingtonu, kde pořád ještě vlastnili dům, ve kterém žili v dětství. Bylo akorát před Novým rokem a Tabby bydlela v sousedství. S Helen byly nerozlučné kamarádky. Všichni byli pozváni na večírek. Nick si toho večera všiml, že ho Tabby sleduje s nebývalým zájmem. Několikrát si zašla dolít z bowle a on zrovna tak. Tabby však nevěděla, že punč byl silně říznutý alkoholem. Zatlačila Nicka do kouta v prázdné místnosti a začala ho líbat. Ještě si vybavoval, jak byla ohnivá. Několik vteřin líbání vášnivě opětoval. Pak ji zarazil a žádal vysvětlení. Zmateně vysvětlovala, že ví, proč přijel z takové dálky jenom kvůli ní, aby ji viděl. A také prý ví, 6 případ přesvědčeného starého mládence že už se chce konečně usadit. Budou spolu šťastní, říkala zasněně a omámená alkoholem se usmívala. Nick neměl ponětí, kde na to přišla. Jestli na ni někdy myslel jako na ženu, je to už spousta let. Její zpověď ho zaskočila. Byl v šoku a měl zlost. Řekl něco ostrého a sarkastického a ona utekla. Vrátil se s Helen domů a sbalil se k odjezdu. Nikdy Helen přesně neřekl, co se stalo, ale dovedl si představit, že Tabby jí to vyklopila. Od té doby se s Tabby neviděl a neslyšel. Ne že by ho nemrzelo, co jí řekl, ale nezmohl se na omluvu. Mračil se nad takovými vzpomínkami. Do toho na dveře kanceláře zaklepala a bez vyzvání vešla Helen. Tak co, nechal sis to projít hlavou? zeptala se nedočkavě. Hněvivě na ni pohlédl a otočil se v křesle. Blonďaté vlasy mu ve světle zářily jako zlato. Tmavé oči mu jiskřily. Ano.

5 Uděláš to? zeptala se s úsměvem a odhrnula si vlasy z obličeje. Nechal jsem si to projít hlavou a neudělám to, objasnil. Zachmuřila se. Nicku, prosím! Ne, řekl pevně. Budeš si ty informace muset sehnat jinak. Košile je bližší než kabát, nemyslíš? naléhala Helen s nadějí. Jsem jediná ségra, kterou máš. Nicku, musíš mi pomoct! Ani náhodou, řekl lhostejně. Pomyslela si, jak by mu slušelo, kdyby visel na dlouhém provaze. To by pak ovšem zůstala na světě sama. Vlastně by jí zbyl ještě Harold, s nímž byla zasnoubená. Seš v naší detektivní kanceláři jedinej, kdo dělal agenta FBI, připomněla mu. Máš kontakty na správnejch místech. Stačí, když zvedneš zadek a sluchátko, trvala na svém. A upřela na něj velké hnědé oči zasazené do uličnického obličeje zarámovaného dlouhými, rovnými hnědými vlasy. Až na ty jeho blonďaté vlasy si byli velmi podobní. Měli stejnou vzdorovitou bradu, stejně elegantní nos, stejně živé tmavé oči. Nick však byl mnohem víc introvertní a tajnůstkářský. Byl takový celý život, už když spolu vyrůstali ve Washingtonu, kde potom ona chodila na vysokou a on pracoval u FBI. Za ta léta hodně cestoval a ona ho nevídala celé měsíce, někdy i roky, než dostal nabídku od Richarda Dana Lassitera. Seznámili se při řešení jednoho případu krátce předtím, než Dana, tehdy texaského jezdce, rozstříleli na kusy. Jakmile si Lassiter založil vlastní, soukromou detektivní kancelář, přetáhl Nicka od FBI a ten s sebou přivedl Helen. Díky dvěma ročníkům na vysoké ekonomické měla proti konkurenci výhodu. Přihnala se z Washingtonu s nadšením, že bude s bratrem. Rodiče byli již nějakou dobu po smrti, a tak jí dělalo dobře mít posledního člena rodiny nablízku. Ze začátku jí Tabitha Harveyová moc scházela, protože se kamarádily odmalička. Ještě si dopisovaly, jenom si Tabby dávala pozor, aby se nezeptala, jak se daří Nickovi. Její vzpomínky na Helenina bratra byly bolestné. Ne, opakoval. Nebudu kvůli tobě volat FBI. Zakřenila se. Tak to na tebe povím. Co? Žes byl s tou nádhernou blondýnkou, když jsi měl pro Dana dělat vočko. 8 případ přesvědčeného starého mládence Klidně běž a řekni mu to. Byla to moje informátorka. Ve službě s holkama nelaškuju.

6 Ale jinak s holkama laškuješ, co? zvážněla. Ty ženy nikdy nebereš vážně. Pokrčil rameny. Netroufám si. Já nejsem stvořenej pro fajfku, bačkory a děcka. Mám rád cestování a nebezpečnou práci a pak taky příležitostně hezkou blondýnku, pokud zrovna nedělám vočko. Škoda, povzdechla si a usmála se na něj. Ve svatebním by ti to slušelo. Kdo by si mě vzal? Měla co dělat, aby udržela jazyk za zuby a nezmínila se o Tabby. Jednou to udělala a málem vyskočil do stropu. Neviděl Tabby od Silvestra, kdy jel s Helen zkontrolovat dům po rodičích v malém washingtonském předměstí Torrington. Tabbyin otec dva roky předtím zemřel, ale ona se neodstěhovala. Její dům stál hned vedle Reedových. Nick se s Helen nikdy nebavil o tom, co se mezi ním a Tabby toho večera přihodilo, ale při každé zmínce o ní se naježil. Nájemníci z tátova domu se odstěhovali, řekla náhle. Nemůžu tam teď letět a postarat se o to. Nemohl bys ty? Rysy v obličeji mu ztuhly. A proč nemůžeš ty? Protože se nemůžu uvolnit, řekla podrážděně. Ale ty jo. Beztak si máš vybrat dovolenou. Mohl bys zabít dvě mouchy jednou ranou. To bych snad moh, odpověděl neochotně a oči mu na okamžik potemněly. Potom se zadíval sestře přes rameno a prudce nadzdvihl obočí. Hele, šéf přichází. Radši vypadni, než z tebe udělá další čárku v seznamu nezaměstnanejch. Jdi se vycpat, ty nádivo! Nějaké problémy? zeptal se Dan, když si oba prohlédl. Ani v nejmenším, šéfe, ujistila ho. Jenom jsme probírali jídlo. Dobře. A co vyšetřování případu Smart? Zašklebila se. Potřebuju jednu informaci, ale nemůžu ji vydolovat, řekla mrzutě. Nemůžu sehnat nikoho, kdo by mi řekl něco o práci Kerryho Smarta pro FBI. Tos nepoprosila bratra? Ten má přeci v FBI kontakty. Právě proto bych z něj nejradši udělala nádivku, řekla sladce. Nechce tam zavolat. Já mu to nařídit nemůžu. Nick si minulost u FBI nechává pro sebe. Nikdy o ní nemluví. Možná už s nimi nechce mít nic společného. Asi. No nic, doplahočím se za Adamsem. Ten tam míval pár přátel. Fajn. Jak se vede Tess a miminku?

7 Má se výborně. Ale malý vůbec nechce spát. Doktor říká, že to jednou dožene. Aspoň máme další společnou činnost hlídat dítě. Dyť vám to dělá radost. To určitě. V životě bych se vzdal čehokoliv, jenom ne své rodiny. A to jste byl zatvrzelej starej mládenec. Zakroutila hlavou. I silný jedinci v manželství změknou. Bacha, ať nezůstaneš přespočetná, varoval ji. Já ne, šéfe. Chci bejt ještě cennější než Nick. Jestli mě pustíte na pár dnů dělat u FBI, abych měla kontakty, až je budu potřebovat*. zvýšila hlas, aby to Nick nepřeslechl. Ale nezabralo to. Jen se jí výsměšně uklonil a vycouval ze dveří. Sestra nesestra, je to bojovník za zrovnoprávnění žen. Ať mají stejnou šanci. Tak jsem si ho vychovala, kysele se usmála nad svým osudem. Však já mu to povím. Ani nápad! Neumíte si představit, co tudle nakecal Haroldovi o tom, co jsem udělala, když mi byly dva roky. Musíte se postarat, aby se s Haroldem nevídal moc často. To říká Harold taky. Helen si přála, aby měla víc času a mohla sem tam zajít k Tess a za mimčem. Ale co byla Tess vdaná za Dana a měli spolu dítě, už k sobě neměly tak blízko. Občas si zašly na oběd, avšak Tess se teď víc kamarádila s Kit. Helen se vypravila za Adamsem, který měl opravdu na FBI nějaký kontakt. Zatelefonoval a informace, kterou potřebovala, byla na světě. Rychlá práce. Díky, řekla nadšeně. Odkašlal si. Jestli tě Harold nevezme na pizzu, koupím ti pivo, nabídl se. Jen tak, rozumíš, já vím, že seš zadaná. Usmála se. Byl sympatický. Velký a statný, trochu břichatý, ale jinak hezký. Díky, Adamsi, řekla upřímně. Někdy příště. Jistě, souhlasil ochotně. Zazubil se a vyšel ze dveří. Vždycky vypadal vyrovnaný. Helen ho trošku přišlo líto, ale byl to typ člověka, který se k lidem přimkne a už se neodpoutá. Z takového závazku měla strach. Tedy s každým, jenom ne s Haroldem. Tak co, o čem sis povídala s Adamsem? ozval se jí za zády Nick, sotva vyšla ze dveří. Zalapala po dechu a pak se zasmála. Neslyšela jsem tě. Jasně, že ne, řekl samolibě. Od toho jsem soukromej detektiv. Jsme cvičený, abysme za lidma slídili bez povšimnutí. Fakt? usmála se. To jsem nevěděla.

8 Cos tam dělala? Odráželas Adamse? Ne! Já ho mám ráda. Jistě. Já taky. Ale je to klíště. Jak si ho jednou pustíš k tělu, máš co dělat, aby ses ho zbavila. To ho pak musíš nakopnout, aby dal pokoj a vodprejsk. Vyprskla smíchy. Ty zvíře! A nemám pravdu? Ale jinak to není špatnej frajer. Však ty taky ne. Teda občas. Máš, cos potřebovala? Přikývla. Ale ne tvojí zásluhou. Lhostejně pokrčil rameny. Není špatný učit tě samostatnosti. Nebudu tady věčně. Tón, jakým to řekl, ji znepokojil. Nicku spustila. Neboj, neumírám, uklidňoval ji, když viděl, jak se zatvářila, a usmál se. Chci říct, že mě to táhne pryč. Asi brzo vypadnu. Zase tě láká se toulat? zeptala se laskavě. Přikývl. Na stejným místě se nudím. Tak jeď domů. Vem si dovolenou, odpočiň si. Do Washingtonu? Panenky se mu rozšířily. To nemyslíš vážně! Však tam najdeš cestu. Je to tichá ulice. Žádný překupníci drog, žádný přestřelky. Klid a mír. A tvoje kamarádka Tabby hned vedle, řekl ledově. Tabby chodí s moc hezkým historikem z fakulty. Oddechla si, když mu zamrkala víčka. Myslím, že je to vážný. Tak se před ní nebudeš muset schovávat. Když jsme tam byli začátkem roku, s nikým nechodila. Znělo to, jako by ji podezíral ze lži. To bylo tenkrát. Za pár měsíců se může ledacos změnit. Tabby je pětadvacet. Je na čase, aby se vdala a měla děti. Je usazená a má dobrou práci. Na to neodpověděl. Tvářil se jako štvaná zvěř. Jako by ho hnali do chomoutu. Cítil se tak. Proto změnil téma. Obstaral ti Adams tu informaci? zeptal se znovu. Ano. Musela jsem ji zjistit, abych svůj případ mohla dotáhnout do konce. Dan se mě zrovna ptal, jak jsem s tím daleko. Klient potřebuje zákulisní informace. Doufá, že mu to pomůže u soudu. Aha. Prsty jí přejel po nose. Asi ti nedošlo, že mám pádnej důvod, proč s lidma, který znám z FBI, nechci mluvit. Zvědavě ho zkoumala. Její bratr měl obličej vymodelovaný jako od umělce. Vysoké lícní kosti, rovný nos a dokonale vytvarovaná mužská ústa. Co koukáš? Neodpovědělas mi.

9 Zamyslela jsem se nad tím, jakej seš fešák. Vypadáš přesně jako táta. Není divu, že ženský vyhrožujou, že skočej z okna, jestli jim dáš kopačky. Nikdy o době, kdys byl u FBI, nemluvíš. A já nevím proč. Myslela jsem, že ti to chybí. Někdy jo, přiznal. Ale jenom někdy. Jenže nikdy není dobrý otvírat starý rány. Občas krvácej. Ano, přitakala nepřítomně. Je to tak. Pod se mnou něco zakousnout a při tom si popovídáme o tom, co uděláme s barákem. Už mě unavuje ho pronajímat. Jsou s tím těžkosti. Chci si s tebou promluvit o tom, že bysme ho prodali. Prodat naše dědictví? vybuchla. Povzdechl si. Tušil jsem, že budeš takle reagovat. Tak pod. Dáme si něco k snědku. Hádat se můžeme nad jídlem. Zavedl ji do pěkné restaurace, kde podávali mořské speciality. Počítala s nějakým hamburgrem, a tak se ve dveřích zarazila, nervózně si prohlédla svou starou černou sukni a černobíle kostkovanou halenku, rozpuštěné a neupravené vlasy. Co je? zeptal se netrpělivě. Nicku, na takovýdle místo nejsem oblečená. Nemůžeme jít někam, kde není tak draho? Cože? Do nějakýho automatu. Umělá hmota, papírový pytlíky, pěnový kelímky a tak. V žádným případě. Pod. Vzal ji za ruku a táhl ji dovnitř. Odkašlal si a velmi elegantně ji usadil ke stolu. Doufám, že zas tolik po pizze nešílíš. Tady ji nepodávaj. Usmála se. Jestli chceš znát pravdu, už nám s Haroldem malinko leze krkem, vylezla s barvou ven. Posadil se proti ní. Na stole hořela červená svíčka ve skleněné trubičce. Tohle světlo dělalo místnost ještě útulnější, stejně jako nevtíravá klasická hudba linoucí se z reproduktorů. Mám rád obsluhu, řekl. Staromódní obsluhu a dobrý jídlo. Tady maj obojí. Ještě nedomluvil, když se po jeho boku objevila štíhlá blondýna a podávala jim jídelní lístky. Zatímco si vybírali, dlouze si prohlížela Nickův obličej. Díky, Jean, řekl přívětivě. Usmála se na něj, vrhla závistivý pohled na Helen a šla po svých. Líbíš se jí.

10 Já vím. Ona mně taky. Ale to je všechno, dodal a na Helenin zvídavý pohled odpověděl vážným výrazem. Přestaň dělat dohazovačku. Jenom lidem komplikuješ život. Znělo to neuvěřitelně hořce. Nechceš mi něco říct? zeptala se tiše. Dyž sme byli naposledy doma, dávalas mě na tý silvestrovský oslavě dohromady s Tabby. Nezmínila ses mi, žes jí nakukala, že jsem letěl celou cestu z Houstonu jen proto, abych si ji odved. Při tom tónu ji zaplavil pocit viny. Netušila jsem, že vám to ublíží. Měla nějakej bláznívej dojem, že se moje city změnily a chci s ní navázat vztah, přerušil ji a tvářil se vyčítavě. Nebyl jsem na to připravenej, a reagoval jsem trochu přehnaně. Rozbrečela se. Tvář se mu ještě zpřísnila. Za celý léta, co Tabby známe, jsem ji nikdy neviděl brečet. Fakticky mě to vzalo. Helen znala Nicka moc dobře, aby věděla, co přišlo potom. Byls na ni tvrdý, co? vytušila. Už jsem ti řek, že sem na to nebyl připravenej. Chvíli mi vyprávěla o nějakým novým nálezu, kterej studovali v antropologii, a vzápětí odbočila k budoucnosti. Ten punč byl stříknutej, řekla. Já to nevěděla a nalila jsem jí dva pohárky. Konečně mi došlo, že je nadrátovaná, ale ty náhlý citový výlevy mě vyvedly z rovnováhy. Dal si ruce do kapes a byl celý nesvůj. Zpanikařil jsem. Tabby je kouzelná holka, ale není to můj typ. A kdo je? provokovala. Jako by z tebe promlouval zkušenej ženáč, a ne zatvrzelej starej mládenec. Mohl bys dopadnout mnohem hůř než s Tabby. Ona by mohla dopadnout mnohem líp než se mnou, odporoval. Nešetřím na chaloupku s laťkovým plotem. Chci se vydat na plavbu kolem světa. Byla by to taková výzkumná výprava. Do tý doby budu dělat detektiva, i když mě to začíná unavovat. Tabby je badatelka, věděls to? Zkoumala starověké záhady. To antropologové dělaj. Odhalujou případ přesvědčeného starého mládence 15 kultury starověkejch civilizací a jak se tenkrát pracovalo. Žádná mumie stará dva tisíce let se nejspíš v sarkofágu neposadí a nevytáhne na ni pistoli, namítal. To asi ne, připustila. Ale vyhrabávání pravdy je pro vás dva společný. Vztekle se drbal za krkem. Nechtěl jsem jí tak ublížit, řekl zprudka. Řek jsem jí ošklivý věci.

11 To už je za náma. Teď někoho má a vypadá to vážně, tak se nemusíš bát nějakejch komplikací, až se budeš rozhodovat, co s tátovým domem. Snad ne, uznal, ale stejně se netěšil, až Tabby zase uvidí. To, jak se k ní choval, ho znervózňovalo. A ona také nebude radostí bez sebe, až se s ním potká. Stejně jako Nick i ona litovala, že se neovládla. Ztráta hrdosti ji ranila zrovna tolik jako Nickova ostrá slova a ani jí by nebylo milé oživovat nepříjemné vzpomínky. To bude v pořádku, řekla Helen jemně. To říkáš vždycky. A co když ne? Proboha, uvažuj optimisticky. Kup si letenku a už ať seš ve Washingtonu. Asi to udělám. Ale pořád budu mít pochybnosti. Dva dny nato byl Nick s Lassiterovým požehnáním na cestě do starého domova v Torringtonu. Nic se tam nezměnilo, pomyslel si, když tudy projížděl v najatém autě. Duby sice poněkud zestárly, ostatně tak jako on sám, ale ulice byla klidná, stejně jako lidé, kteří v ní bydleli. Bezděky přelétl zrakem přes plochou čelní stěnu domu z červených cihel, v němž s Helen vyrůstali. Kolem dokola kvetly keře, svída krvavá. Třešně už odkvetly a měly malé zelené plody. Počasí bylo příjemné, bylo teplo, ale ne horko. Až dosud si neuvědomoval, jak je unavený Nakonec to byl nejspíš dobrý nápad, aby si vzal tuhle dovolenou, ačkoliv se jí bránil jako lev. Byl pátek, ale ne doba, kdy lidé odjíždějí, a tak nepředpokládal, že by se před domem potkal s Tabby. V mysli ji však měl před sebou: dlouhé hnědé vlasy do půli zad a velikánské tmavé oči, které ho sledovaly, kdykoliv ho zahlédla cestou ze školy. Byla vysoká, velmi štíhlá, bez viditelných křivek. To se nezměnilo. Vlasy měla v těchto dnech svázané do drdolu. Přehnaně se nelíčila a oblékala se stylově, ovšem ne sexy. Tělo měla stejně štíhlé jako v dospívání, takže by se do ní žádný muž nezamiloval, ledaže by ji měl rád. Ubohá Tabby. Přišlo mu jí líto a měl zlost na Helen, že tenkrát na Silvestra naaranžovala jejich setkání a nakukala Tabby, že na ní Nickovi záleží. Trochu ano, ale spíš tak nějak, jako by patřila do rodiny. Aspoň si tak vždycky vysvětloval svůj postoj. Nikdy se nezdálo, že by s ním chtěla mít tělesný styk. Až do onoho Silvestra. Snad ji ten kolega, co s ním chodí, miluje a udělá ji šťastnou. Život v podkroví, to nebylo nic pro Nicka. Už myslel na to, jak si podá žádost o místo v Interpolu nebo celního inspektora v karibské oblasti. Žít nezajímavě by pro něj bylo totéž, jako nežít vůbec. Zajel k domu a nějakou dobu seděl a díval se na něj. Domov. Nikdy nepřemýšlel o tom, co to pro člověka znamená, když se má kam vrátit. Bylo

12 to zvláštní. On, takový tulák a milovník svobody, se najednou cítil báječně, když stál před vlastním domem. Vlastnictví pro něj bylo něčím novým, stejně jako pocit prázdnoty, který měl od vánoční dovolené. Samotu nikdy dřív nezakusil. Bylo mu divné, proč by měl mít najednou pocit, jako by promarnil život, když ho měl tak bohatý a vzrušující. Jen co odemkl přední dveře a odnesl dovnitř zavazadlo, zhluboka se nadechl vůně dřeva, fermeže a osvěžovače vzduchu. Každý týden sem chodila uklízečka, aby dům udržovala. Pečlivě byly uchovávány věci po rodičích zůstaly přesně tak, jako když byli Nick a Helen ještě děti. Nic se tu nezměnilo. Vůně ani zařízení. To mu dodávalo pocit bezpečí a jistoty. Až při pohledu na zábradlí podél schodiště vedoucího ke třem ložnicím v patře se zamračil. Dlouhými prsty nepřítomně hladil staré dřevo. Celý dům i se zařízením měl v úmyslu prodat, ale nyní už o tom nebyl přesvědčen. Jak se den chýlil ke konci, byl si tím stále méně jistý. Posluhovačka zapnula elektřinu, takže lednice i kamna byly v provozu. Našel kávovar a vyrazil dokoupit zásoby. Vrátil se akorát ve chvíli, kdy vedle zaparkovalo malé modré auto. Zastavil se na schodech, paží svíral dva pytlíky s potravinami a díval se, jak žena vystupuje z vozu. Ona na něj nepohlédla ani jednou. Přešla ke vchodu, odemkla klíčem, který měla připravený v ruce, a zmizela z dohledu. Tabby. Chvíli za ní hleděl bez hnutí. Nezměnila se. Nic jiného ani nečekal. Ale nyní měl při pohledu na ni úplně jiný pocit, a to ho zmátlo. Nedovedl přesně určit, v čem ten rozdíl spočívá. Zašel dovnitř, uvařil si kafe a potom si k večeři osmažil biftek a namíchal salát. Při jídle přemítal o Tabbyině nezájmu o jeho přítomnost. Vždyť si musela všimnout, že má před domem auto, a zahlédnout ho, jak vchází do dveří. Ale nepodívala se jeho směrem ani na něj nepromluvila. Najednou z toho byl sklíčený a ještě víc litoval bariéry, kterou mezi nimi na Nový rok postavil. Byli dávní kamarádi. Skoro jedna rodina. Bylo by to hezké, posedět s Tabby a poklábosit o starých časech, kdy si všichni hrávali společně. Ale nepočítal s tím, že by se s ním Tabby ještě chtěla bavit. Jakmile dojedl a umyl nádobí, posadil se do obýváku s detektivkou. Televize nešla. Ani mu to nevadilo. Však už té zábavy bylo až moc kanály s nekonečným programem a výběr z desítek pořadů. To neustálé bombardování mu někdy lezlo na nervy, tak prostě televizi vypnul a raději si četl. Není nic lepšího než dobrá kniha, pomyslel si. Byl zcela ponořen do četby, když u dveří zadrnčel zvonek. Plný zvědavosti šel otevřít. Stála tam Tabby s vážnou tváří, vlasy úhledně smotané do drdolu, brýle posazené na špičku nosu, v obličeji výraz napětí a strachu. Měla na sobě šaty

13 a bílou blůzku, v kterých ji viděl vystupovat z auta. Bylo devět večer a ještě se nepřevlékla do domácího oblečení. Ahoj, pozdravil ji. Hned se mu ulevilo a pousmál se. Tabby úsměv neopětovala. Ruce měla složené na prsou. Neobtěžovala bych tě, spustila škrobeně, ale žádného jiného detektiva neznám. To je dílo prozřetelnosti, že jsi zrovna dnes přijel domů. Vážně? Proč? Polkla. Jsem podezřelá z krádeže. Dolní ret se jí chvěl, ale za okamžik se ovládla. Dokonce hrdě zvedla hlavu. Nic jsem nevzala a oficiálně mě ani neobvinili, ale jenom já jsem měla přístup k té věci, která zmizela. Je to vázička s klínovým nápisem z doby Sumerské říše. Myslí si, že jsem ji ukradla. DRUHÁ KAPITOLA Nick zvědavostí zdvihl obočí. Ty, a zloděj? Vždyť tys přece v šestnácti šla o dva bloky dál, jen abys vrátila starýmu Forbesovi dolar, kerej ztratil. Lidi se za devět let tolik nezměněj. Zdálo se, že se uvolnila. Díky za důvěru, ale já potřebuju důkaz, že jsem to neudělala. Jestli se ve městě pár dnů zdržíš, chci si tě najmout, abys mě očistil. Najmout? Má ty dobroto! zabručel. Tabby, ty si mě přece nemusíš najímat, abych pro tebe něco udělal. Je to kšeft, řekla pevně. A já nejsem chudák. Nemusím se dovolávat našeho starého kamarádství. Ani nevíš, jak to zní nedůtklivě. Pod dál a pověz mi o tom něco. Já ne, to nemůžu, odmítla a rozhlížela se kolem, jako by za každou záclonou někdo koukal. Proč ne? Už je docela pozdě a ty jsi doma sám. To myslíš vážně? Nejsme přece pod parou, řekl a přísně se na ni zahleděl. Já ne! A byla bych ráda, kdybys na to zapomněl. Byla jsem opilá.

14 To rozhodně, souhlasil. Nikdy dřív jsem tě takovou neviděl. Spadla ti maska. Už se to nikdy nestane. Doufám, že jsem ti tím nezpůsobila nesnáze. Ani ne. Tak poď přece dovnitř. Já skoro nikdy nespím se ženskejma v šatech. Tváře jí ještě víc zčervenaly. Přestaň s tím! Pokrčil rameny. Když myslíš. Zkřížil ruce na prsou. Košili měl u krku rozepnutou, takže mu byly vidět husté světlé chlupy. Zdálo se, jako by to Tabby rozrušilo, protože hned odvrátila zrak. Myslela jsem, kdybys měl čas, že bychom se sešli na obědě a já bych ti doplnila informace. Povzdechl si s předstíranou rezignací. To snad není nutný. Sáhl za sebe a rozsvítil baterku. Potom ji doprovodil dolů a usadil na schody, sedl si vedle ní a řekl: Tak, tady jsme na světle, aby všichni sousedi viděli, že nejsme nahatý. Je to tak lepší? Nicku! zuřila. Nebuď tak staromódní. Copak žiješ ve středověku? Někdo z nás musí, jinak civilizace přestane existovat. Nevšiml sis, kam to spěje v naší společnosti? Kdo by si nevšim? Drogy, pohlavní nemoci, ulice plné lidí bez střechy nad hlavou, profesionální zabijáci. Zakroutila hlavou. Většina lidí o starém Římě neví. Možná bys měla začít nosit tógu, abys přilákala pozornost. Ty se nikdy nezměníš. Určitě jo. Já bych příšerně smrděl, kdybych nosil pořád stejný hadry. Bylo to jako za starých časů, když Nick dělal vtipy a ona se popadala za břicho. Teď ale šlo o její bezúhonnost a budoucnost v zaměstnání. Vzal ji za bradu a natočil jí hlavu tak, aby si viděli do očí. Přetvářka skončila, když ji vyzval: Tabby, pověz mi o tom něco. Vytrhla se mu ze sevření, které ji vyrušovalo z klidu. Jde o starověký kus sumerského hliněného nádobí, který jsem ukazovala svým studentům při přednáškách o Sumerské říši. Byl to unikát s klínovým nápisem. V tom se nevyznám. Už je to pěknejch let, co jsem měl na vejšce západní civilizaci. Klínopis byla vymoženost sumerské kultury, o jeden stupeň výš než obrázkové písmo, vysvětlila. V klínopisu představuje každý znak ve tvaru klínu jednu slabiku. Existují tisíce sumerských nápisů na destičkách z pálené hlíny. Ale tenhle nápis, pokračovala, nebyl na destičce, ale na vázičce, dokonale dochovaný a starý přes pět tisíc let. Naklonila se dopředu. Nicku,

15 fakulta za ni zaplatila majlant. Byl to nejsenzačnější nález, jaký jsem kdy viděla, vzácný a naprosto nenahraditelný. Směla jsem ho používat jako vizuální pomůcku v jedné třídě. Nikoho nenapadlo, že by se to mohlo ztratit. Stálo to tisíce dolarů Jenom jedna vázička? Ano. Byl na mém stole. Měla jsem mít konzultaci s jednou studentkou v učebně a pak jsem měla vázičku vrátit na místo a zamknout. Nebyla jsem pryč déle než pět minut, a když jsem se vrátila, už tam nebyla. Kolem nikdo jiný nebyl a já teď nemůžu dokázat, že jsem ji nevzala. Může se za tebe zaručit ta studentka? Samozřejmě, ale ne, pokud jde o tu vázičku. Neviděla ji. Zahvízdl. Žádný svědci? Zavrtěla hlavou. Ani jeden. A mohl mít někdo motiv to ukrást? Takový nález by znamenal bohatství, ale jenom pro sběratele, připustila. Většina studentů v tom vidí prostě malou kuriozitu. Jenom pár zaměstnanců fakulty znalo skutečnou hodnotu. Třeba Daniel. Daniel? To je můj kolega. Daniel Myers. My chodíme spolu. Je čestný, dodala rychle. Je moc poctivý na to, aby něco ukradl. Většina zlodějů budí zdání poctivosti, řekl cynicky. Ale nenasytnost je přemůže. Nicku, to není fér, protestovala. Vždyť Daniela ani neznáš. To ne, řekl a měl vztek, že toho člověka hájí. Kdo to vůbec byl, tenhle kolega? Pátral po jejím pohledu. Řekni mi něco o Danielovi. Je moc sympatický. Rozvedený, má jednoho syna, skoro dospívajícího. Bydlí v centru Washingtonu. Neptal jsem se na jeho minulost. Chtěl jsem, abys mi řekla něco o něm. Je vysoký, štíhlý a velmi inteligentní. Milujete? Neklidně si poposedla. Myslím, že nemusíš vědět o mém osobním životě. Jenom o zaměstnání. Povzdechl si. No, nemáš nikoho, kdo by na tebe dával pozor. Když jsi dospívala, vždycky jsem ho na tebe dával já. To bylo tenkrát. Teď mi je dvacet pět. Nepotřebuju, aby se o mě někdo staral. Kromě toho, jsi jenom o pět let starší než já. O šest, skoro. Daniel si mě chce vzít. A co z toho budeš mít, jestli tě Daniel nemiluje? Vezmeš ten případ? zeptala se, aby rychle změnila téma.

16 Jistě. Ale Daniel by mi radši neměl lízt do cesty. To nebude, ujistila ho, ale s nevyslovenou výhradou. Napadlo ji, že by se Danielovi Nick nezamlouval. Horší bylo, že Nickovi se už teď nezamlouval Daniel. Bude to choulostivá situace, ale Tabby se již nyní třásla strachy. Potřebovala někoho na své straně. A kdo by to měl být jiný než Nick, podle jeho sestry jeden z nejlepších detektivů na světě. Rád bych se zejtra přijel podívat, kde pracuješ. Zítra je sobota, vykoktala ze sebe. Mně nezáleží na posluchačích. Daniel mě chtěl vzít na nákup Daniel si může koupit oblek někdy jindy. Nechce kupovat oblek, ale zásnubní prsten! Přimhouřil víčka. Tahle myšlenka mu vůbec neseděla. To bude muset počkat. Já se ve městě zdržím jenom do příštího pátku. Večer mu zavolám. Dobře. Vstala, uhladila si sukni a Nick se postavil vedle ní. Tvářil se ustaraně. Copak tě tvý kolegové vůbec neznaj? Ale jistě. Přesto to vypadá zle. Moje kancelář byla v tu dobu zamčená. A nikdo jiný klíč nemá. To je hřebíček do rakve, pomyslel si, ale nahlas to neřekl. Snaž se být klidná. Vymotáme se z toho. Tak jo. Díky, Nicku, řekla, aniž na něj pohlédla. Není zač. Ráno se pro tebe stavím kolem osmý. Není to moc brzo? Zavrtěla hlavou. Vždycky vstávám za svítání. Jako za starejch časů, připomněl si. Doufám, že nemáš v plánu tak jako za starejch časů taky lízt po okapový rouře do okna ložnice. Zalapala po dechu. To bylo jenom párkrát. A navíc to byla Helenina ložnice! Bylas taková divoška. Postrach v baseballu, nejzuřivější obránce ve fotbale a takýs dobře šplhala po stromech. Dnes vypadáš skoro jako tenkrát. Ušklíbla se. To vím taky. Ať jím, co chci, nemůžu přibrat ani kilo. Počkej ve středním věku. To už bude za pár let, řekla s mírným úsměvem. Ano. Za pár. Běž se vyspat. Ty taky. Dobrou noc. Jak se mu vrátila sentimentální nálada, pozoroval ji, dokud nezmizela ve dveřích. Staré časy. Myslel na teplé letní večery, kdy si vodil známé domů, všichni sedávali v křesílkách na trávníku a sledovali Helen a Tabby, které

17 byly o několik let mladší, a chytaly v trávě světlušky. Představoval si, že Tabby bude jednou pozorovat, jak totéž dělají její děti. Nechtěl na to myslet. Zašel zpátky do domu, snažil se vrátit k detektivce, jenže ho na ni přešla chuť. Odložil ji proto a šel si lehnout. O několik hodin dřív než obvykle. Když se ráno přesně v osm pro Tabby stavil, byla oblečena do květované sukně a bílé pletené halenky. On toho na sobě neměl o moc víc kalhoty a červenou pletenou košili. Musíš si pořád takle motat vlasy? Už hezky dlouho jsem je neviděl rozpuštěný, prohodil. Bylo by mi horko na krk, řekla uhýbavě. Rozpouštím si je jenom na noc. Pro Daniela? zeptal se uštěpačně. Pojedeme tvým autem, nebo mým? zeptala se, aby se vyhnula odpovědi. Určitě mým. Mám rád dost místa pro hlavu. Sedadlo se dá spustit dolů. Nemůžu řídit vleže na zádech. Pod. Vedl ji k velkému sedanu, který si najal, a pomohl jí nasednout. Naváděj mě. Už dlouho jsem tady nejezdil. Ne zas tak dlouho. Odešel jsi, až když jsi skončil u FBI. To je teprve čtyři roky. Někdy mi to připadá jako věčnost. Houston je asi podstatně jiný, co? Jedině když je zaplavenej. Jinak je to samej beton, ocel a dlažba. Tak jako v každým jiným městě. Je to takovej Washington s línou výslovností. Zasmála se. Řekla bych, že většina měst je stejných. Já jsem moc necestovala. A když, tak do míst, která na dnešní zvyklosti vypadají strašně primitivně. Za vykopávkama, ne? Přesně tak. Před pár lety jsem jela na Custerovo bojiště v Montaně pomáhat archeologům a jiným antropologům identifikovat ostatky. Pak jsem měla práci v Arizoně v troskách Hohokam a jednou jsem letěla do Georgie, kde se vykopával srub z osmnáctého století. To musí bejt vzrušující. Pro tebe ne. Ale pro mě je to první a poslední. Chci bádat v místech, která obývali domorodci v Austrálii, a v ruinách, které se začínají vykopávat v Řecku a Římě. Taky chci jet na Machu Picchu v Peru a na trosky staveb Mayů, Toltéků a Olméků v Mexiku a dalších středoamerických zemích. Oči

LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 1

LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 1 LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 1 LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 2 LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 3 Melanie Milburneová LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ HARLEQUIN Čas jen pro mě Amsterdam Atény Budapešť Hamburk Londýn Madrid Milán New York Paříž Stockholm

Více

THE DA MA RON MARK: THE LOVERS

THE DA MA RON MARK: THE LOVERS WIST 2000 LSCS 165 B Damaronové: MILENCI Original title THE DA MA RON MARK: THE LOVERS Loveswept #908 Copyright Fayrene Preston, 1998 Published by arrangement with Bantam Books, a division of Bantam Doubleday

Více

Jane Porterova VZPOURA PO SICILSKU. & HARLEQUIN v«~-------------- Cas jen pro mé

Jane Porterova VZPOURA PO SICILSKU. & HARLEQUIN v«~-------------- Cas jen pro mé Jane Porterova VZPOURA PO SICILSKU & HARLEQUIN v«~-------------- Cas jen pro mé Amsterdam Atény Budapešť Hamburk Londýn Madrid Milán New York Paříž Stockholm Sydney Tokio Toronto Varšava Název originálu:

Více

Marilyn Pappano PRVNÍ KAPITOLA

Marilyn Pappano PRVNÍ KAPITOLA VÁNOČNÍ USMÍŘENÍ Marilyn Pappano PRVNÍ KAPITOLA Rebecca Wilsonová stála před vysokým zrcadlem v koupelně a při pohledu na svůj odraz pokrčila nos. Oblečení, které si vybrala, bylo v pořádku - pouzdrové

Více

PRVNÍ KAPITOLA Šejku AI Abdare, mohl byste nám prozradit, jestli je tato vaše nenadálá návštěva Texasu obchodní nebo soukromá záležitost?

PRVNÍ KAPITOLA Šejku AI Abdare, mohl byste nám prozradit, jestli je tato vaše nenadálá návštěva Texasu obchodní nebo soukromá záležitost? PRVNÍ KAPITOLA Šejku AI Abdare, mohl byste nám prozradit, jestli je tato vaše nenadálá návštěva Texasu obchodní nebo soukromá záležitost?" Šejk Omar AI Abdar obdařil reportérku, jejíž pronikavý hlas přehlušil

Více

Milá čtenářko, Váš Harlequin

Milá čtenářko, Váš Harlequin Milá čtenářko, máme tu listopad a já jsem rád, že se opět setkáváme. Tento měsíc je jeden z nejméně oblíbených. Houbařská sezona skončila, Vánoce jsou ještě daleko, dny se zkrátily a večery jsou dlouhé

Více

Věnováno Mary Blayneyové, ženě s vlídným a štědrým srdcem

Věnováno Mary Blayneyové, ženě s vlídným a štědrým srdcem 1 Copyright 1998 by Nora Roberts Translation Soňa Tobiášova, 2000 Copyright ALPRESS, s. r. o. Všechna práva vyhrazena. Žádnou část knihy není dovoleno užít nebo jakýmkoliv způsobem reprodukovat bez písemného

Více

CATHY WILLIAMSOVÁ MODELKA V BENÁTKÁCH PŘEKLAD

CATHY WILLIAMSOVÁ MODELKA V BENÁTKÁCH PŘEKLAD CATHY WILLIAMSOVÁ MODELKA V BENÁTKÁCH PŘEKLAD SAMUEL HOYT Milá čtenářko, září bývá leckdy takový trochu smutný měsíc. Léto se chýlí ke konci a nám všem začíná být jasné, že se co nevidět promění jenom

Více

Společenská záležitost. Stephanie James

Společenská záležitost. Stephanie James Společenská záležitost Stephanie James Kalinda Bradyová je úspěšnou ředitelkou obchodní společnosti. Bývalý snoubenec, který ji zrádně opustil, nyní hrozí, že její společnost zničí. Zachrání ji záhadný

Více

Julie Garwood Slitování

Julie Garwood Slitování F Julie Garwood Slitování Anotace Prokurátoru Theo Buchananovi krásná lékařka Michelle Renardová prakticky zachrání život. Do mnohem většího nebezpečí ho přivádí záměr odhalit skupinu nelítostných zločinců

Více

Mary Kay McComas Co sudičky netušily

Mary Kay McComas Co sudičky netušily Mary Kay McComas Co sudičky netušily WIST Tak co?" ozval se Gil. Snažil se, aby jeho hlas zněl klidně. Nesměle ji chytil za ruce. Budeš dnes večer zase koukat na hvězdy?" Ano. Možná. Pravděpodobně. Myslím,

Více

Irena Eliášová LISTOPAD

Irena Eliášová LISTOPAD Irena Eliášová LISTOPAD 1 Irena Eliášová LISTOPAD KHER www.kher.cz ISBN 978-80-87780-03-9 Tato kniha vznikla bez vynaložení jakýchkoliv finančních prostředků. Nakladatelství KHER z celého srdce děkuje

Více

Mým přítelkyním, bez nichž bych byla navždy ztracená: Rickey, Lo, Janet, Cathy-Max, Deb, Rebece a Kim Williamonové.

Mým přítelkyním, bez nichž bych byla navždy ztracená: Rickey, Lo, Janet, Cathy-Max, Deb, Rebece a Kim Williamonové. Ajwy Kim Cardasciové, která mi dává svobodu překračovat hranice své představivosti, a Nancy Yostové, která mi pomáhá uchovat si duševní zdraví, když tak činím. Kněžkám svatyně a čtenářkám internetových

Více

LUCY MONROEOVÁ NEVĚRA VE ŠPANĚLSKU PŘEKLAD PETRA K

LUCY MONROEOVÁ NEVĚRA VE ŠPANĚLSKU PŘEKLAD PETRA K LUCY MONROEOVÁ NEVĚRA VE ŠPANĚLSKU PŘEKLAD PETRA K PRVNÍ KAPITOLA Ellie se nechala vést do exkluzivní bostonské restaurace a Sandorova dlaň ji hřála na zádech. Uvnitř byl díky klimatizaci příjemný chlad.

Více

http://www.harlequin.cz E-mail: harleqcz@login.cz

http://www.harlequin.cz E-mail: harleqcz@login.cz Milá čtenářko, určitě moc neprohádám, když řeknu, že právě přemýšlíte o tom, jestli jste správně připravena na nejkrásnější období roku jaro. A to po všech stránkách! Mám bezchybně vygruntováno a vysmýčeno

Více

Sheri WhiteFeatherová ZKROCENÁ REBELKA ^> HARLEQUIN" Cas jen pro mě

Sheri WhiteFeatherová ZKROCENÁ REBELKA ^> HARLEQUIN Cas jen pro mě Sheri WhiteFeatherová ZKROCENÁ REBELKA ^> HARLEQUIN" Cas jen pro mě Amsterdam Atény Budapešť Hamburk Londýn Madrid Milán New York Paříž Stockholm Sydney Tokio Toronto Varšava PRVNÍ KAPITOLA Susan Fortuneová

Více

PROLOG Kaylo, moc tě prosím! Jde jenom o to, abys šla na tu večeři a několik hodin se za mě vydávala. Nemůžou na nic přijít. Nikdo z těch lidí netuší, že mám dvojče. Kaylo, když to pro mě uděláš, už po

Více

my tři. Co se stalo, stalo se, tak se tím netrap. Máš pravdu. Vsadím se, že zítra mě ani nenapadne ji litovat. Řeknu, že mě chtěla zabít, ale

my tři. Co se stalo, stalo se, tak se tím netrap. Máš pravdu. Vsadím se, že zítra mě ani nenapadne ji litovat. Řeknu, že mě chtěla zabít, ale XXVII Rok Koně Kasumi, Samuel a Sakura konečně přišli do bytu, kde Kasumi bydlela. Samuel stále svoji milou přidržoval a pomáhal jí držet se ve stoje. Ech, sice je teprve po poledni, ale já pro dnešek

Více

Zdravotní sestřička Emma Seymourová se ujímá obtížného úkolu - péče o profesora MacDonalda, který dočasně oslepl. Emmě však připadá, že jí pacient

Zdravotní sestřička Emma Seymourová se ujímá obtížného úkolu - péče o profesora MacDonalda, který dočasně oslepl. Emmě však připadá, že jí pacient Zdravotní sestřička Emma Seymourová se ujímá obtížného úkolu - péče o profesora MacDonalda, který dočasně oslepl. Emmě však připadá, že jí pacient vidí do duše víc, než je zdrávo! První kapitola Konečně

Více

Copyright 2003 by Johansen Publishing LLLP Translation Ondřej Frühbauer, 2008 All rights reserved ISBN 978-80-7249-245-9

Copyright 2003 by Johansen Publishing LLLP Translation Ondřej Frühbauer, 2008 All rights reserved ISBN 978-80-7249-245-9 Copyright 2003 by Johansen Publishing LLLP Translation Ondřej Frühbauer, 2008 All rights reserved ISBN 978-80-7249-245-9 Kapitola 1 Severní Irák 6. ledna 1991 Kelby se vznášel v chladné vodě, jejíž hladina

Více

Záskok. a jiné povídky. Jaroslav Kříž

Záskok. a jiné povídky. Jaroslav Kříž Záskok a jiné povídky Jaroslav Kříž Obsah: Záskok... 2 Role... 23 Původ... 40 Osvobození... 62 Záměna...74 Druhý život...89 Dvojník... 104 1 Záskok Musíš to pro mě udělat. Prostě musíš. Nemám rád řeči

Více

Loňského roku se však nečekaně stala poručnicí své sedmnáctileté sestřenice Melissy. Jejich matky byly sestry a obě se provdaly za armádní

Loňského roku se však nečekaně stala poručnicí své sedmnáctileté sestřenice Melissy. Jejich matky byly sestry a obě se provdaly za armádní PRVNÍ KAPITOLA Anna Southwellová zamyšleně pozorovala obrovské vločky, které již celé dvě hodiny vířily za oknem kočáru. Nebyla to sice žádná velká chumelenice, ale sníh vytrvale houstl a houstl. O co,

Více

7. díl. Zlodějíček z pátých hradeb. ukázka

7. díl. Zlodějíček z pátých hradeb. ukázka SEDMÝ SMYSL 7. díl Zlodějíček z pátých hradeb ukázka Ilka Pacovská Praha 2010 Vítězství Rasiů Je zbytečné sahat po zbrani. Jsi zbaven své funkce a zatčen. Nejsem si vědom žádného provinění. A tebe, pane,

Více

Pozn. překl.: Otázka je, jak jméno Mauric vyslovovat. Francouzsky by to bylo Móris a anglicky Moříš. Náš rádobysvěták by to vyslovoval pravděpodobně

Pozn. překl.: Otázka je, jak jméno Mauric vyslovovat. Francouzsky by to bylo Móris a anglicky Moříš. Náš rádobysvěták by to vyslovoval pravděpodobně Pozn. překl.: Otázka je, jak jméno Mauric vyslovovat. Francouzsky by to bylo Móris a anglicky Moříš. Náš rádobysvěták by to vyslovoval pravděpodobně česky s anglickým nátiskem. Pak by to bylo nejspíše

Více

Lynsay SANDS, Upíři jsou věční 0

Lynsay SANDS, Upíři jsou věční 0 Lynsay SANDS, Upíři jsou věční 0 Lynsay SANDS, Upíři jsou věční 1 Lynsay SANDS VAMPIRES ARE FOREVER ARGENEAU VIII Upíři jsou věční Lynsay SANDS, Upíři jsou věční 2 PROLOG "Poletíš jedním z firemních letadel.

Více

Connie Brockway. Nevěstin závoj

Connie Brockway. Nevěstin závoj Connie Brockway Nevěstin závoj Věnováno Marcii Howardové, jež mě naučila nadhazovat míček při podání a vládnout tenisovou raketou; mé důvěrné autorce, jež mi vštípila lásku ke knihám; šampionce všech dětí

Více

Pravá tvář. Motto: Můžeme si být jisti, že někoho známe, a přitom, Podívej se kolem sebe a ujisti se, komu věříš. Zda si to zaslouží?

Pravá tvář. Motto: Můžeme si být jisti, že někoho známe, a přitom, Podívej se kolem sebe a ujisti se, komu věříš. Zda si to zaslouží? Pravá tvář Info k povídce: Otec dětí, který byl pro ně vzorem spravedlnosti, pravdy a lásky, se mění. Anebo se stává tím, kým doopravdy je? Skrýval svoji pravou podstatu, mnoho let. Nyní je tomu konec

Více

Lynsay SANDS, Náhodná upírka 0

Lynsay SANDS, Náhodná upírka 0 Lynsay SANDS, Náhodná upírka 0 Lynsay SANDS, Náhodná upírka 1 Lynsay SANDS THE ACCIDENTAL VAMPIRE ARGENEAU VII Náhodná upírka Lynsay SANDS, Náhodná upírka 2 1. KAPITOLA Ten pištivý vřískot Elvi probudil.

Více

oho jarního rána bylo nebe průzračné, modré a jiskřivé. Slunce se třpytilo a k zemi se

oho jarního rána bylo nebe průzračné, modré a jiskřivé. Slunce se třpytilo a k zemi se Findë úruva Anna Koroleva lostris.net Místo: Menegroth, Doriath Doba: První věk, ~ od 1012 do 1100 T oho jarního rána bylo nebe průzračné, modré a jiskřivé. Slunce se třpytilo a k zemi se snášel sněhobílý

Více

Co je mezi tebou a Chuckem? Mnou a kým?!?! vyjekla. Promiň. zasmála se Annie. Asi jdu na tebe moc zhurta. Prostě vždycky jsem si myslela, že mezi

Co je mezi tebou a Chuckem? Mnou a kým?!?! vyjekla. Promiň. zasmála se Annie. Asi jdu na tebe moc zhurta. Prostě vždycky jsem si myslela, že mezi Nick ji doprovodil domů. Vycházkovým krokem to měli dvacet minut cesty. Možná jsi měl zůstat s ní a ne se mnou. řekla Alicia. Ann to zvládne. Navíc je tam Carmen, nic se jí nestane. Doufám, že jí moje

Více