Obchodní oddělení. Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí, a. s. společnosti. Tel.: Fax:

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Obchodní oddělení. Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí, a. s. společnosti. Tel.: 465 642 019 Fax: 465 642 422 obchod@vak.cz www.vak."

Transkript

1 Tel.: Fax: Slezská 350, Jablonné nad Orlicí Obchodní oddělení společnosti Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí, a. s.

2 ÚVOD V roce 1997 zřídila naše akciová společnost samostatný obchodní úsek. Důvodem k tomu byl především zvyšující se počet prodaných kanalizačních vozidel firmy HELLMERS a prodej dávkovací techniky obchodního partnera ING. BÜRO WILHELM. Po zřízení samostatného úseku byla zahájena spolupráce také s firmou IBAK z Kielu, která je výrobcem kamerových systémů pro monitoring kanalizací. Činnost obchodního úseku je možno obecně rozdělit na standardní materiálně-technické zabezpečení vlastních provozů naší akciové společnosti, dále pak na prodej tuzemského vodohospodářského materiálu a prodej zboží cizím investorům. Poslední a z hlediska finančního objemu největší částí obchodní činnosti je již zmiňovaný prodej zahraničních komponentů našich smluvních partnerů a zároveň provádění servisu na dodaných technologiích. Postupně byla obchodní činnost rozšířena i na prodej různého zahraničního příslušenství, které se týká provozování vodovodů a kanalizací. RECYKL III NA PODVOZKU RENAULT

3 Technologie kanalizačních vozidel pro budoucnost životního prostředí Tradice konstrukce vozidel již od roku 1812 Především od roku 1960 je společnost Kroll spojena s náročnými řešeními zaměřenými na ochranu životního prostředí. Tradice společnosti však sahá ještě mnohem dále do historie. Začátky činnosti lze nalézt již v roce 1812, tj. v době napoleonských válek, kdy se firma Hellmers jako součást společnosti Kroll poprvé zapsala do historie konstrukce německých kanalizačních vozidel. Díky spojení do jednoho celku je firma schopna provázat know-how, schopnosti a zkušenosti obou společností. V neposlední řadě je značnou výhodou pro zákazníky obrovská flexibilita plynoucí ze dvou separátních výrobních lokalit ve Weselu a Wittstocku. Dále díky vlastníkovi společnosti skupině ROTHENBERGER AG, je firma Kroll/Hellmers součástí úspěšné korporační společnosti, která je integrovaná do celosvětové sítě zahrnující přes 50 firem. Vysoký důraz na kvalitu je podpořen aktivním kontinuálním vývojem a výrobou již mnoho let splňující podmínky DIN EN ISO 9001:2000. Německý výrobce č. 1 V součastné době firma Kroll/Hellmers patří mezi vedoucí německé výrobce vozidel a technologií sloužících k ochraně životního prostředí. V současnosti vyrábí ve svých provozech ve Weselu, Hünxu a Wittstocku okolo 250 vozidel a zařízení ročně. Za podpory vlastního výzkumu a vlastních zkušeností patří společnost mezi favority nejen co do rozsahu produkce, ale také v oblasti technologií zpracování a kvality. Konstrukce i pro nejobtížnější požadavky Vysoké požadavky zákazníků z celého světa se staly základem všech služeb. Ve skutečnosti neexistují žádná standardizovaná řešení. Výkonná zařízení na špičkové úrovni jsou ve většině případů šitá na míru podle požadavků zákazníka a tudíž navržena pro konkrétní účel. Přání zákazníka a jejich individuální realizace jsou označovány jako standardizované varianty. Servisní zázemí je rozsáhlejší, než byste mohli potřebovat Pro firmu Kroll/Hellmers resp. pro společnost Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí, a. s. však předáním vozidla práce nekončí. V průběhu prvních šesti měsíců je proveden bezplatný servis prostřednictvím vyškolených servisních pracovníků firmy VAK Jablonné nad Orlicí. Dále

4 následuje nejdůležitější část práce, kterou je zajištění záručního a pozáručního servisu. Bez fungujícího, operativního servisu není dosaženo spokojenosti zákazníka. Pro zajištění pružného servisu byl v Jablonném nad Orlicí zřízen konsignační sklad náhradních dílů pro vozidla Kroll/Hellmers. Je dobré mít k dispozici dobrý servis, kdykoliv potřebujete, ale lepší je, když servis vůbec nepotřebujete. Technologie firmy Kroll/Hellmers zajišťuje dlouhou životnost a bezporuchovost jejich vozidel. Pomocí vestavěných kontrolních funkcí zajišťují ovládací jednotky kontinuální sledování provozních stavů hlavních jednotek a zobrazují nutnost údržby, jako např. doplnění oleje do čerpadla. Bezpečnost a automatická funkce vypínačů předchází možnému poškození v důsledku chyby obsluhy nebo kritických provozních hodnot. Světové známý Firma Kroll/Hellmers se s její technikou dostala opravdu daleko. Zákazníci po celém světě dostávají stejně vysokou kvalitu a spolehlivost. Špičkově vyrobená vozidla Kroll/Hellmers pracují ve 40 zemích na pěti kontinentech a v odlišných klimatických podmínkách, od -20 C na Sibiři do + 50 C v Perském zálivu. Díky svým zástupcům je firma Kroll/Hellmers dostupná kdekoliv po celém světě. Dovoz a prodej kanalizačních vozidel Kroll/Hellmers pro Českou a Slovenskou republiku Výhradním dovozcem vozidel Kroll/Hellmers pro Českou republiku je naše akciová společnost Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí, a. s. Dovoz a prodej pro Slovenskou republiku zajišťujeme ve spolupráci s firmou K&H Kinetic a. s., která je na Slovensku autorizovaným importérem zástupcem výrobce kanalizačních nástaveb firmy Kroll/Hellmers.

5 K bylo do České a Slovenské republiky dovezeno celkem 67 kanalizačních vozidel firmy Kroll/Hellmers viz. mapky (1 bod u daného města = 1 vozidlo Kroll/Hellmers). PROPLACHOVACÍ VESTAVBA ROJET V DODÁVKOVÉM VOZIDLE

6 Vidět znamená vědět Začátky firmy IBAK se datují do roku V roce 1966 zakladatel pan Helmut Hunger přetvořil počáteční inženýrskou kancelář na komanditní společnost IBAK Helmut Hunger GmbH Co KG se sídlem v Kielu. Víc než 60 roků je IBAK nejen technologickou špičkou mezi výrobci speciálních kamerových systémů na TV - inspekci kanalizačních potrubí, ale právem se může označovat za vynálezce této inspekční metody, která se v průběhu roků stala celosvětovým standardem. Důkazem této skutečnosti je, že se v celé produkční paletě firmy IBAK střetáváme s patentovanou IBAK technologií, kterou v podobné formě jinde nenajdeme. Jako exemplární příklad je možno uvést světový unikát 3D Scaner, kameru Panoramo. Kvalita dělá rozdíly Vysoká kvalita zpracování dálkově ovládaných kamerových systémů a z toho vyplývající spolehlivost a minimální požadavky na údržbu, jakož i inovační vývoj na nejmodernějším stupni techniky, to všechno je více než 60 let příznačné pro IBAK produkty. Samozřejmou součástí dnešních inspekčních systémů je i moderní softwarové vybavení, umožňující automatický záznam, zpracování a archivaci inspekčních výsledků pro celé velkoměsto na jediném počítači, s doposud nevídanou jednoduchostí a obslužným komfortem. Referenční listina inspekčních systémů IBAK obsahuje nespočetný seznam uživatelů na všech pěti kontinentech, a to i v extrémních podmínkách Sibiře či Saudské Arábie. Pobočky společnosti IBAK a zastoupení najdeme ve víc než 40 zemích po celém světě. Uživateli jsou k dispozici komplexní služby od technického poradenství, přes vypracování optimální technické specifikace, až po zaškolení obsluhy a servis.

7 MODULAR systém je opravdu modulární Kamerový systém MODULAR nabízí širokou flexibilitu systému a jeho snadné rozšiřování o další kamery a kamerové podvozky. Systém sám rozpozná připojené komponenty. Snadné ovládání je zajištěno pomocí dvou multifunkčních joysticků. Kamery jsou vybaveny automatikou obrazu s umělým horizontem, automatickou neutrální polohou s nekonečným úhlem otáčení a výkonným LED osvětlením. Lze volit kamery i s funkcí ZOOM a lasery. Kamerové vozíky jsou plně řiditelné s funkcí automatické kompenzace náklonu, která zabraňuje jeho překlopení při pohybu v kanalizaci. Navijáky zajišťují synchronizaci pohybu kabelu s pohybem kamerového podvozku. Spojení výhod s výhodami Systém MODULAR umožňuje i spojení výhod přenosného kamerového systému s výhodami kamerového vozidla vybaveného studiem a to tak, že se na konec kabelu, který je na navijáku ve vozidle, snadno napojí naviják se strkacím prutem a kamerou. Vyhodnocení a záznam monitoringu se provádí ve studiu vozidla a kamera monitoruje potrubí ve vzdálenosti až 300 m od vozidla (např. v nejvyšším patře bytového domu).

8 Digitalizace? Slovo digitalizace se stalo již samozřejmou součástí dnešní doby. Diváci s napětím sledují, kdy se ocitnou v analogové tmě, připravují se na přechod na digitální vysílání, vybírají nové přijímače a upravují antény. Digitalizace se však již několik let dotýká i tak specializovaného oboru, jakým je TV monitoring kanalizačních sítí. Postaral se o to přední světový výrobce kamerových monitorovacích systémů firma IBAK. Její převratná novinka, systém PANORAMO - 3D Scaner, je doslova další novou generací na cestě vývoje inspekční techniky. Systém přináší dosud nevídané možnosti, komplexnost, nesrovnatelnou úroveň a efektivitu. Nejenže plně využívá možností, které digitální záznam a zpracování obrazu poskytuje, ale umožňuje i opakované prohlídky a analýzu stavu kanalizace ve virtuálním světě kanalizace, který je dokonalou 3D kopií skutečného kanalizačního systému. Tento úplný záznam kanalizace, ve které byla během monitoringu kamerou PANORAMO naskenována dostupná obrazová data, je k dispozici jako součást protokolu na DVD. Uživatel je nejen schopen si na svém počítači kdykoliv provést novou prohlídku trojrozměrné kanalizace, ale je dokonce schopen provést analýzu vždy při novém libovolném úhlu pohledu, protože zobrazeným výřezem lze otáčet o celých 360 kulových, provádět pohyb vpřed i vzad, zoom, měření poškození a mnoho dalších úkonů. Na závěr lze tedy zjednodušeně říci, že díky digitalizaci od společnosti IBAK nenastane analogová tma ani v temných labyrintech kanalizačních sítí.

9 Nejen vidět, ale i opravit Výzvou pro odborníky z oboru podzemních staveb jsou opravy kanalizací. Zatímco dříve byly obrázkem těchto oprav stresovaní bagristé, roztrpčení obyvatelé a netrpěliví řidiči automobilů, dnes je možné díky moderním frézovacím systémům na podobně rozkopané povrchy vozovek zapomenout. Tuto špinavou práci v kanalizačních trubkách přebírá nezničitelný frézovací robot. Malý jako skřítek avšak silný jako obr se prokouše v síti kanálů skrz každou překážku. Německá firma IMS vyrábí frézovací robotové systémy a různé komponenty pro bezvýkopové technologie k opravám a sanacím veřejných i domovních částí kanalizačních přípojek. Jedná se o tyto obory: optické inspekce kanalizace zkoušky těsnosti kanalizace sanační roboty frézovací roboty Přednosti frézovacích a sanačních robotů: Modulová stavba robota - lze rozšiřovat o další systémy Jednotné ovládání pro všechny systémy Pojezdová jednotka shodná pro celou řadu sanačních a frézovacích robotů Robot s kamerou má jednoduché dálkové ovládání. Signály jsou přenášeny kabelem na pult operátora, který pomocí záznamové a ovládací jednotky rychle vyhodnotí situaci a zareaguje na ni. Poté je možno frézovat a opravovat potrubí. Vestavba do vozidla: Individuální vestavby do vozidla dle přání zákazníka Možnost i pronájmu!!! Nabízíme naše robotové systémy i k pronajmutí s možností flexibilních termínů pronájmů.

10 Frézovací robot pro domácí přípojky Frézovací robot MICRO Frézovací robot MINI DN DN Frézovací robot pro hlavní kanál Frézovací robot MIDI Frézovací robot TURBO DN DN Sanování napojení přípojek Sanační systém MULTISAN Systém MIDI Systém TURBO

11 Můžete ho mít již nyní Firma IMS vyvinula novinku - nízkorozpočtový frézovací robot MICRO LIGHT Kdykoliv možné rozšířit na MICRO comfort! Součástí frézovacího robotu MICRO LIFHT není monitorovací systém (je bez kamery), proto naše společnost Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí, a. s. nabízí nejen k tomuto systému: Kamera TC 20 na tlačném prutu od DN 20 Přenosový kamerový systém Napájení z akumulátorů Nahrávání ve formátu MPEG4 na USB flash disk Ruční naviják se strkacím prutem 30 m Monitoring přípojek Monitoring rozvodů vody od DN 20 před vodoměrem.

Příspěvek hosta p. Herberta Kraibühlera Automatizace: Perspektivní trend i v odvětví vstřikovacího lití

Příspěvek hosta p. Herberta Kraibühlera Automatizace: Perspektivní trend i v odvětví vstřikovacího lití 16 T e c h n o l o g i c k ý m a g a z í n s p o l e č n o s t i HARTING Příspěvek hosta p. Herberta Kraibühlera Automatizace: Perspektivní trend i v odvětví vstřikovacího lití Schopnost propojení zařízení

Více

Rexroth v České republice

Rexroth v České republice Electric Drives and Controls Hydraulics Linear Motion and Assembly Technologies Pneumatics Service Rexroth v České republice The Drive & Control Company Naše zkušenosti ve službách Vašeho úspěchu Vše potřebné

Více

hala G1, stánek 16 - divize KRAUSSMAFFEI - divize PERIFERIE

hala G1, stánek 16 - divize KRAUSSMAFFEI - divize PERIFERIE I N T E R N E T O V Ý Č A S O P I S K U B O U Š E K G R O U P 13. - 17. 9. 2010 Výstaviště Brno POZVÁNKA NA MSV BRNO hala G1, stánek 16 - divize KRAUSSMAFFEI - divize PERIFERIE hala F, stánek 44 - divize

Více

02/2008. Zvláštní téma:

02/2008. Zvláštní téma: 02/2008 Zvláštní téma: www.energieag.cz www.energieag.sk www.energieag.hu www.wdl.at www.energieag-wasser.at www.vakjc.cz www.vakberoun.cz www.vodoskolin.cz www.vschrudim.cz www.mth-kolin.cz www.avecz.cz

Více

Alfa Laval - Podklady pro vytápění a chlazení. verze 2013

Alfa Laval - Podklady pro vytápění a chlazení. verze 2013 Alfa Laval - Podklady pro vytápění a chlazení verze 2013 Obsah 1. Představení společnosti Alfa Laval 2. Kontakty 3. Teorie přenosu tepla 4. Aplikace systémů vytápění 5. Aplikace přípravy teplé vody 6.

Více

Elektrotechnika, elektronika

Elektrotechnika, elektronika Technický týdeník 05 23 téma čísla Elektrotechnika, elektronika Na veletrh Amper je přihlášeno 630 vystavovatelů Pouhé tři týdny zbývají do zahájení největší technické události, která se uskuteční na půdě

Více

Industry Fórum. Krásné Vánoce a mnoho dobrého v novém roce 2010! SCADA lepší informovanost o stavu výrobního závodu

Industry Fórum. Krásné Vánoce a mnoho dobrého v novém roce 2010! SCADA lepší informovanost o stavu výrobního závodu Industry Fórum magazín pro partnery a zákazníky sektoru Industry, divize IA&DT 3.2009 www.siemens.cz/iadt 14 PRODUKTY SCADA lepší informovanost o stavu výrobního závodu 15 PRODUKTY Snadné měření spotřeby

Více

MEASUREUP ČTVRTÁ PRŮMYSLOVÁ REVOLUCE. Inteligentní budoucnost: Od revoluce k objevům STRANA 8. Uživatelský komfort a vy STRANA 18

MEASUREUP ČTVRTÁ PRŮMYSLOVÁ REVOLUCE. Inteligentní budoucnost: Od revoluce k objevům STRANA 8. Uživatelský komfort a vy STRANA 18 Inteligentní budoucnost: Od revoluce k objevům STRANA 8 Uživatelský komfort a vy STRANA 18 25 let softwaru PC-DMIS STRANA 30 MEASUREUP Magazín Hexagon Metrology Vydání 2/2014 WWW.HEXAGONMETROLOGY.COM ČTVRTÁ

Více

Hezké vyhlídky. Příspěvek hosta: Prof. Dr.-Ing. Karl-Heinz Niemann. T e c h n o l o g i c k ý m a g a z í n s p o l e č n o s t i H A R T I N G

Hezké vyhlídky. Příspěvek hosta: Prof. Dr.-Ing. Karl-Heinz Niemann. T e c h n o l o g i c k ý m a g a z í n s p o l e č n o s t i H A R T I N G 19 T e c h n o l o g i c k ý m a g a z í n s p o l e č n o s t i H A R T I N G Hezké vyhlídky Příspěvek hosta: Prof. Dr.-Ing. Karl-Heinz Niemann Výkonní pomocníci Andreas Huhmann, Lennart Koch Koncipováno

Více

Den v technickém muzeu. Elektronická budoucnost: CES 2011. Inovativní procesy a kvalitní technické plyny zvyšují produktivitu

Den v technickém muzeu. Elektronická budoucnost: CES 2011. Inovativní procesy a kvalitní technické plyny zvyšují produktivitu WWW.TECHMAGAZIN.CZ LEDEN 2011 28 Kč 1 EUR Inovativní procesy a kvalitní technické plyny zvyšují produktivitu Kdy budou české elektrické sítě skutečně smart? Elektronická budoucnost: CES 2011 Den v technickém

Více

Svět potřebuje stále více potravin

Svět potřebuje stále více potravin 2 Obsah Proč Agrifac? Svět potřebuje stále více potravin 3 Postřikovače Agrifac - leader po desetiletí 4 Brilliant Simple 6 4e For Growers 7 Základ StabiloPlus - Unikátní a originální podvozek Agrifac

Více

KATALOG PRODUKTŮ A SLUŽEB

KATALOG PRODUKTŮ A SLUŽEB KATALOG PRODUKTŮ A SLUŽEB PŮSOBNOST HOLDINGU RUSKá federace - Филиал НВТ A.C. Velká Británie - NWT International Ltd. Česká republika - NWT A.S. - EMEA s.r.o. - PARZLICH s.r.o. Slovensko - NWT Slovakia

Více

INDUSTRIAL PC & SOLUTIONS Profi l Portfolio Reference

INDUSTRIAL PC & SOLUTIONS Profi l Portfolio Reference INDUSTRIAL PC & SOLUTIONS Profi l Portfolio Reference < 1 > Obsah OBSAH PROFIL SPOLEČNOSTI............................................ 2 PORTFOLIO Průmyslové počítače ELCOM IPC, s.r.o...............................

Více

84% < 30 us. Moderní aktivní filtry VLT Advanced Active Filter Spolehlivé potlačení harmonických kmitočtů ve vašich aplikacích. www.danfoss.

84% < 30 us. Moderní aktivní filtry VLT Advanced Active Filter Spolehlivé potlačení harmonických kmitočtů ve vašich aplikacích. www.danfoss. MAKING MODERN LIVING POSSIBLE Moderní aktivní filtry Advanced Active Filter Spolehlivé potlačení harmických kmitočtů ve vašich aplikacích < 30 us Doba odezvy Extrémně rychlá aktivní filtrace pro nepřekatelné

Více

Evropský polytechnický institut, s. r. o., Kunovice BAKALÁŘSKÁ PRÁCE

Evropský polytechnický institut, s. r. o., Kunovice BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Evropský polytechnický institut, s. r. o., Kunovice BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Červen 2009 Karel PERZL Evropský polytechnický institut, s. r. o. Kunovice Studijní obor: Ekonomická informatika Podnikový informační

Více

Siemens na 51. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně

Siemens na 51. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně Industry Fórum magazín pro partnery a zákazníky sektoru Industry, divize IA&DT 2.2009 www.siemens.cz/iadt MSV 2009 Siemens na 51. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně 8 NOVINKY Blíže lidem,

Více

TÜV SÜD Journal Česká republika

TÜV SÜD Journal Česká republika 3/2010 TÜV SÜD Journal Česká republika MSV 2010 - Představujeme nejlepší stroj na světě 4 Úsporná opatření ve veřejných budovách 9 Co vlastně ti solárníci dělají? 10-11 Posuzování funkční bezpečnosti 12-13

Více

Komparace účetních software z pohledu podnikatele. Lucie Sekerová

Komparace účetních software z pohledu podnikatele. Lucie Sekerová Komparace účetních software z pohledu podnikatele Lucie Sekerová Bakalářská práce 2014 Prohlašuji, že beru na vědomí, že odevzdáním diplomové/bakalářské práce souhlasím se zveřejněním své práce podle

Více

MAGAZÍN O LOGISTICE, SKLADOVÁNÍ A MANIPULAČNÍ TECHNICE. 3l11. Zaostřeno!

MAGAZÍN O LOGISTICE, SKLADOVÁNÍ A MANIPULAČNÍ TECHNICE. 3l11. Zaostřeno! MAGAZÍN O LOGISTICE, SKLADOVÁNÍ A MANIPULAČNÍ TECHNICE 3l11 ročník VI. l říjen 2011 Zaostřeno! TOYOTA Demo Days 2011 RUČNÍ PALETOVÝ VOZÍK LIMITED EDITION za 7.499,- Kč (bez DPH) Staňte se členy vybrané

Více

Informační systém ESO9

Informační systém ESO9 Informační systém ESO9 Obsah 1. VÝHODY INFORMAČNÍHO SYSTÉMU ESO9... 3 1.1.1 Generační odlišnost... 3 1.1.2 Personalizace... 3 1.1.3 Vzdálená obsluha a správa systému... 3 1.1.4 Otevřenost... 4 1.1.5 Provázání

Více

Analýza konkurenceschopnosti firmy Kromexim, a. s. Aneta Hanáková

Analýza konkurenceschopnosti firmy Kromexim, a. s. Aneta Hanáková Analýza konkurenceschopnosti firmy Kromexim, a. s. Aneta Hanáková Bakalářská práce 2010 ABSTRAKT Tématem bakalářské práce je analýza konkurenceschopnosti společnosti Kromexim a. s. a je rozdělena do

Více

Technický bulletin HARTING. Průmysl 4.0 továrna v prostředí Big Data. od vize k realitě. Integrovaný průmysl. Orchestrace služeb

Technický bulletin HARTING. Průmysl 4.0 továrna v prostředí Big Data. od vize k realitě. Integrovaný průmysl. Orchestrace služeb Technický bulletin HARTING Článek hosta: Prof. Dr. Jay Lee Průmysl 4.0 továrna v prostředí Big Data Titulní článek: Claus Hilger Orchestrace služeb Článek hosta: Prof. Dr. Dr. h.c. Detlef Zühlke Průmysl

Více

tec News25 Integrovaný průmysl Jak produkty řídí výrobu budoucnosti Robert Harting Všechno je to v hlavě

tec News25 Integrovaný průmysl Jak produkty řídí výrobu budoucnosti Robert Harting Všechno je to v hlavě tec News25 Technický bulletin HARTING Článek hosta: Prof. Dr. Nils Aschenbruck Bezpečnost a zabezpečení v Průmyslu 4.0 Rozhovor: Robert Harting Všechno je to v hlavě Článek hosta: Stefan Hoppe Interoperabilita:

Více

KOMERČNÍ PREZENTACE HIWIN

KOMERČNÍ PREZENTACE HIWIN Technický týdeník 19 24. 30. 9. 2013 19 HIWIN = vítr do plachet strojírenských firem Nová image firmy, větší výstavní prostor, celá řada statických i pohyblivých exponátů a samozřejmě žhavé novinky tohle

Více

Produkt roku 2012: Představení finalistů druhého ročníku ankety čtenářskách preferencí

Produkt roku 2012: Představení finalistů druhého ročníku ankety čtenářskách preferencí Produkt roku 2012: Představení finalistů druhého ročníku ankety čtenářskách preferencí ISSN 1803-4535 Zdokonalování řízení životního cyklu aktiv neboli digitální továrna 6 Nejlepší nástroje a praxe Vzdělávání

Více

Vysoká škola logistiky o.p.s. Monitoring silničních vozidel

Vysoká škola logistiky o.p.s. Monitoring silničních vozidel Vysoká škola logistiky o.p.s. Monitoring silničních vozidel (Bakalářská práce) Přerov, duben 2011 Renáta Kubíčková, Dis. Čestné prohlášení Prohlašuji, že předložená bakalářská práce je původní a vypracovala

Více

VYUŽITÍ POČÍTAČŮ V ÚČETNICTVÍ

VYUŽITÍ POČÍTAČŮ V ÚČETNICTVÍ SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ ZNOJMO VYUŽITÍ POČÍTAČŮ V ÚČETNICTVÍ distanční studijní opora Břetislav Andrlík, Jiří Mikulica Soukromá vysoká škola ekonomická Znojmo říjen 2014 Využití počítačů v účetnictví

Více

1l11. CASE STUDY Argo logistické centrum. 6 SKVĚLÝCH NABÍDEK SAS Čelní vozíky Toyota Tonero s velkorysou podporou

1l11. CASE STUDY Argo logistické centrum. 6 SKVĚLÝCH NABÍDEK SAS Čelní vozíky Toyota Tonero s velkorysou podporou MAGAZÍN O LOGISTICE, SKLADOVÁNÍ A MANIPULAČNÍ TECHNICE 1l11 ROČNÍK VI. l ÚNOR 2011 NOVÝ BT RADIOSHUTTLE Nejrychlejší na trhu REGÁLOVÉ PROFILY EAB OMEGA Typy regálů a jejich výhody CASE STUDY Argo logistické

Více

160-215 Vysokovýkonné traktory nejlepší ve své třídě 8 typů: 160 až 215 k (190 až 245 k max. zvýšený*) *Viz specifikace

160-215 Vysokovýkonné traktory nejlepší ve své třídě 8 typů: 160 až 215 k (190 až 245 k max. zvýšený*) *Viz specifikace k MF 6400/7400 160-215 Vysokovýkonné traktory nejlepší ve své třídě 8 typů: 160 až 215 k (190 až 245 k max. zvýšený*) *Viz specifikace VIZE INOVACE VEDENÍ KVALITA SPOLEHLIVOST PODPORA HRDOST ZÁVAZEK Nedostižný

Více

Wolfgang Lattner vedoucí divize Perfect Welding

Wolfgang Lattner vedoucí divize Perfect Welding / Perfect Welding / Solar Energy / Perfect Charging Časopis pro svařovací techniku / č. 29 / duben 2015 PROPOJENO TPS/i ROBOTICS / Nové standardy efektivity, kvality a spolehlivosti INTERVIEW / Harald

Více