Městské kulturní zařízení Hranice. příspěvková organizace. Kruh přátel hudby

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Městské kulturní zařízení Hranice. příspěvková organizace. Kruh přátel hudby"

Transkript

1 Městské kulturní zařízení Hranice příspěvková organizace Kruh přátel hudby sezóna 2012/2013

2 Vážení členové Kruhu přátel hudby Hranice, i noví zájemci o předplatné, pro nadcházející sezónu (od září 2012 do května 2013) pro vás připravujeme celkem devět koncertů. Věříme, že se vám nabídka bude líbit. Cena předplatného: Pracující Děti, studenti, důchodci, držitelé průkazu ZTP 700 Kč 550 Kč Předplatné je zvýhodněno vstupné na jednotlivé koncerty bez předplatného se bude pohybovat mezi Kč podle typu koncertu. Abonentky můžete zakoupit od , nejpozději pak před prvním koncertem 29. září, V KANCELÁŘI MKZ pod koncertním sálem v Zámecké ulici. Případné dotazy vám zodpovíme na tel.: , příp. na e - mailu Těšíme se na setkávání s vámi! Helena Votavová ředitelka MKZ, dramaturgie a propagace KPH Ing. Eva Ondrová zástupce ředitele, ekonomka MKZ, organizace a účetnictví KPH NADACE LEOŠE JANÁČKA

3

4 21) Středa , Koncertní sál, h Lubomír Brabec Kytarový recitál Zaznějí skladby těchto autorů: Leopold Silvius Weiss ( ) Fernando Sor ( ) Issac Albeniz ( ) úprava a realizace Lubomír Brabec Heitor Villa Lobos ( ) Francisco Tárrega ( ) úprava a realizace Lubomír Brabec Kytarista Lubomír Brabec (* v Plzni) patří bezesporu k nejvýznamnějším interpretům české současnosti. Se svojí klasickou kytarou dobývá úspěchy na nejvýznamnějších pódiích doma i ve světě, vystupuje s nejrenomovanějšími sólisty, komorními soubory i orchestry. Veřejnost vždy zaujme vysokou uměleckou úrovní. Svými koncerty rozšiřuje hranice, setkává se v nich hudba velmi odlišných typů a plánovitě zařazuje experiment. Nejenom virtuózně ovládá svůj nástroj, ale dovede i poutavě hovořit. Lubomír Brabec se též angažuje na poli badatelském. Jeho zásluhou zaznělo v obnovených premiérách mnoho skladeb, které po staletí ležely v zapomnění v archivech. Upravil pro kytaru stovky děl jiných autorů. Brabcovy mistrovské aranžmá tak rozšířily možnosti kytary v oblasti sólového, i doprovodného či komorního nástroje. Nahrává také pro přední nahrávací studia. Jeho diskografie obsahuje více než 30 titulů, za které obdržel mnoho významných ocenění za nejprodávanější CD. Jeho činnost byla také oceněna mnoha vyznamenáními. Odborné kritiky jej považují za hudebníka vybraného vkusu, tónu a techniky, a řadí jej k nejbrilantnějším kytaristům světa. Pozornost médií často upoutávají jeho nekonvenční cestovatelské a sportovní aktivity. Jako první hudebník na světě uskutečnil v roce 1997 koncert v šestém světadílu v Antarktidě. zdroj:

5 2 Pondělí , Koncertní sál, h Graffovo kvarteto Hudební toulky & Igor Ardašev klavír Program: L. Boccherini, A. Borodin, J. Brahms Graffovo kvarteto patří mezi přední česká kvarteta mladé generace. Vzniklo v roce 1997 na brněnské konzervatoři ve třídě primária Janáčkova kvarteta Miloše Vacka. Soubor již za dob studií na konzervatoři a HF JAMU získal celou řadu laureátských titulů na mezinárodních soutěžích (Beethovenův Hradec 1999; ACT 2003 Londýn, Velká Británie; "Verfemte Musik" 2005 Schwerin, Německo), za interpretaci kvartetů Leoše Janáčka pak dvakrát cenu Nadace Leoše Janáčka (2001, 2003). V r získalo kvarteto zvláštní cenu francouzské asociace "Forum Voix Etouffés". V r získali prestižní Cenu Českého spolku pro komorní hudbu. Na uměleckém růstu Graffova kvarteta se od dob jeho studií na HF JAMU podílí Prof. Adolf Sýkora (člen legendární sestavy Janáčkova kvarteta) a v současné době také Prof. Jerry Horner (člen slavného amerického Fine Arts Quartet). Kvarteto se rovněž opakovaně zúčastnilo řady mezinárodních kurzů komorní hudby pod vedením předních umělců. Graffovo kvarteto vystoupilo na stovkách koncertních pódií tří světadílů (Evropa, Amerika a také Afrika). Nahrávky souboru pořídily rozhlasové stanice nejen v Evropě (např. Český, Slovenský a Chorvatský rozhlas, BBC), ale i v zámoří. Graffovo kvarteto realizovalo rovněž nahrávky na CD, nahrávka kvartetů F. Mendelssohna, J. Haydna a J. Suka získala prestižní označení "Nahrávka měsíce" na britském hudebním portálu MusicWeb International. Soubor na svých koncertech vedle klasického kvartetního repertoáru provedl mnoho světových premiér skladeb soudobých českých i zahraničních autorů, které mu byly věnovány (např. M. Štědroň, M. Slimáček, W. Schulze, H. Neumann, Páll P. Pálsson ad.). Hrají: Štěpán Graffe 1. housle / Lukáš Bednařík 2. housle / Lukáš Cybulski viola / Michal Hreňo violoncello Igor Ardašev reprezentuje už dlouho české pianistické umění na mezinárodím fóru. Jeho talent byl formován zprvu otcem, později na konzervatoři i na JAMU Inessou Janíčkovou, v mistrovských kurzech Paulem Badurou-Skodou v Rakousku a Rudolfem Serkinem v USA. Má za sebou řadu úspěchů koncertních i soutěžních u nás i v zahraničí. Pořádá samostatné recitály, hraje čtyřručně i na dva klavíry s manželkou Renatou, spolupracuje s komorními soubory a světovými orchestry a dirigenty.

6 3) Úterý , Kostel Stětí sv. Jana Křtitele, h Musica Organum Vánoční koncert Na programu skladby z díla těchto autorů: J. S. Bach, J. Zach G. Ph. Telemann, J. P. Swelinck, G. F. Händel, G. Frescobaldi Toto zajímavé, a v době baroka časté a oblíbené vokálně-instrumentální uskupení, vytváří spojením majestátního zvuku varhan, oslnivého tónu trubky a všemi atributy sopránového zpěvu jedinečnou zvukovou harmonii. Petr Jurášek *1986 trubka / Hudební vzdělání : ZUŠ ve Zlíně, konzervatoř P.J. Vejvanovského v Kroměříži, ve třídě MgA. Lázara Cruze. Účastnil se soutěží ve hře na trubku i soutěží žesťových komorních souborů a mistrovských interpretačních kurzů pod vedením profesorů Igora Cecocha (Polsko), Václava Junka, Miroslava Kejmara, Kamila Roška (Slovensko). V současné době je studentem Akademie umění v Banskej Bystrici a Hudební akademie v Krakowě. Kateřina Jurášková (Hájková) *1975 soprán / Studovala zpěv u I. Hýlové na brněnské konzervatoři, poté soukromé studium u N. Romanové (JAMU), E. Chudovské (KEA, Olomouc), v současné době u Jarmily Chaloupkové (Konzervatoř Pardubice). Absolvovala bakalářské studium Teorie a provozovací praxe staré hudby při Masarykově univerzitě (2011). Účastní se mezinárodních pěveckých soutěží a interpretačních kursů. Vyučuje na ZUŠ v Holešově a také se věnuje koncertní činnosti. Specializuje na hudbu W.A.Mozarta, a na renesanční a barokní hudbu. Spolupracuje s ansámbly staré hudby - Capella baroca, Avrix, Collegium musicum Brno, Quod libet 415, Musica organum. Jiří Šon * 1987 varhany / Začínal hrou na kalvír První hudební vzdělání ve hře na klavír získal na ZUŠ ve Vizovicích, základy varhanní hry získal na ZUŠ ve Zlíně. V letech studoval hru na varhany na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži pod vedením MgA. Ester Moravetzové a Ladislava Moravetze. Absolvoval několik mistrovských interpretačních kurzů (prof. Theo Jellema-Nizozemsko, prof. Rietze Smits- Nizozemsko, prof. Tierry Mechler-Francie, prof. Stephan Engels-Německo). Zúčastnil se Přehlídky varhaníků v Mostu (2004) a Mezinárodní soutěže mladých varhaníků v Opavě (2006). Věnuje se sólové koncertní činnosti, a také korepetici sólistů a sborů (SPS Dvořák Zlín, SPS Sonet Vsetín, SPS Dvořák Uherský Brod, DPS Cantica a Cantica laetitia, Chrámový pěvecký sbor Slušovice, kde působí i jako sbormistr). Příležitostně spolupracuje s Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně. Je pedagogicky činný na ZUŠ Zlín-Morava a ZUŠ Zlín-Jižní Svahy. V roce 2011 dokončil bakalářské studium a pokračuje magisterským programem oboru hra na varhany u prof. MgA. Kamily Klugarové na JAMU v Brně, současně studuje sborové dirigování u prof. Josefa Pančíka na JAMU v Brně.

7 4 Středa 23. ledna 2013, Koncertní sál, h Julie Svěcená housle & Václav Mácha klavír Julie Svěcená (*1994) je studentkou Pražské konzervatoře ve třídě vynikající houslistky a komorní hráčky, profesorky Dany Vlachové. Mistrovské kurzy absolvovala u prof. Zachara Brona v Interlakenu, spolupracovala s prof. Borisem Kusnirem (Rak.), prof. Rodney Friendem (VB) a prof.stephenem Shippsem (USA). V roce 2004 a 2007 zvítězila v Jindřichově Hradci v soutěži ZUŠ v kategorii komorních souborů. Na Prague Junior Note 2008 zvítězila ve své kategorii, získala Cenu PhDr. J.Micky za mimořádnou interpretaci díla skladatele 20. století a Cenu Inter-Podia o.p.s. určenou vítězům jednotlivých kategorií. V r získala 1. cenu na Mezinárodní rozhlasové soutěži mladých hudebníků Concertino Praha a je po čtyřiceti letech dalším českým houslistou,který v kategorii sólové housle tuto soutěž vyhrál. Téhož roku obdržela na Mezinárodní houslové soutěži Georga Philippa Telemanna v polské Poznani 2. cenu a také zvláštní ocenění poroty Největší osobnost soutěže. Mezinárodní soutěži J. Kociana v Ústí nad Orlicí získala během devíti let pětkrát druhou, dvakrát třetí a v r první cenu. V Mezinárodní houslové soutěži Kloster Schöntal 2011 (Německo) získala v celosvětové konkurenci pátou cenu. Na Mezinárodní rozhlasové soutěži mladých hudebníků Concertino Praga 2012 získala druhou cenu v kategorii komorních souborů a titul laureáta. Na jejím první samostatném CD,,Julie s vynikajícím klavíristou Václavem Máchou v září roku 2010, tedy ve svých šestnácti letech, natočila skladby J.Brahmse, P.de Sarasate, M. Ravela, O.Ševčíka, F. Ondříčka a E. Ysaÿ e. Václav Mácha (*1979) je absolventem HAMU, které se ve svých 15 letech stal nejmladším posluchačem. Absoloval ve třídě prof. Moravce, poté studoval u prof. Kammerlinga na Hochschule für Musik und Theater v Hannoveru v Německu. Na svém kontě má mnoho úspěchů z mezinárodních soutěží, např. Virtuosi per musica di Pianoforte 1.cena, Praga 2. místo, finalista Mezinárodní tribuny mladých interpretů UNESCO v Bratislavě, v Dublinu o Evropskou hudební cenu 3. cena, cena Leoše Janáčka, 1. cena a zvláštní cena za nejlepší interpretaci Beethovenových skladeb na soutěži Viotti-Valsesia v Itálii, 2. cena na soutěži K. Bergemanna v Hannoveru. Uskutečnil celou řadu celovečerních recitálů (již ve svých 15 letech měl samostatný recitál v Dvořákově síni pražského Rudolfina), v ČR i celé řadě evropských měst a opakovaně v USA, v Kanadě, v Mexiku, v Turecku a Asii. Spolupracuje s komorními soubory, filharmoniemi, dirigenty a předními sólisty. Část svého repertoáru nahrál v Českém a Slovenském rozhlase a Deutsche Welle, NHK-FM Japonsko a BBC. V roce 2009 vystoupil s BBC Symphony Orchestrem na festivalu BBC Proms 2009 v Londýně.

8 5) Úterý 12. února 2012, Koncertní sál, h BELFIATO QUINTET Otto Reiprich flétna / Jan Souček hoboj / Jiří Javůrek klarinet / Ondřej Šindelář fagot / Kateřina Javůrková lesní roh Program: A. Rejcha: Kvintet Es-dur Lento. Allegro moderato. Scherzo. Allegro. Andante grazioso. Finale. Allegro molto. Henri Tomasi: Pět tanců Venkovský tanec, Světský tanec, Posvátný tanec, Obřadní tanec. Válečný tanec P. Taffanel: Kvintet g-moll Allegro con moto, Andante.Vivace Žesťový soubor Belfiato Quintet vznikl v roce 2005 z posluchačů hudební fakulty AMU v Praze, kteří jsou nyní kmenovými členy Pražské komorní filharmonie, České filharmonie a Karlovarského symfonického orchestru. Belfiato Quintet získal v roce cenu na soutěži Antonína Rejchy v rakouském Payerbachu a v únoru roku 2011 obdržel 3. cenu na mezinárodní soutěži dechových kvintetů Henri Tomasi Competition v Marseille (Francie), ze které si také odnesl cenu za nejlépe provedenou povinnou skladbu ve finálovém kole Pět tanců od Henriho Tomasiho. Soubor vystupoval v České republice, v Německu, kde účinkoval na koncertě spolupořádaným Českým centrem v Berlíně, a v Rakousku, v sále rozhlasových symfoniků. Koncertoval také na festivalu,, Koncerty vážné hudby v provedení mladých interpretů v galerii Mánes a na sedmém ročníku Sezóny laureátů, v Goethe Institutu v Praze. V loňském roce se představil v koncertní sezoně České filharmonie a Č e s k é h o s p o l k u p r o k o m o r n í h u d b u. Spolupracoval s Českou televizí i s Českým rozhlasem. Následující sezóna zahrnuje recitál v komorním cyklu Pražské komorní filharmonie, koncert ve Dvořákově síni pražského Rudolfina s Dagmar Peckovou a recitál v síni Pražského jara v kostele sv. Vavřince.

9 6) Čtvrtek , Beskydské divadlo Nový Jičín Janáčkova filharmonie Ostrava odjezd v h Dirigent: v jednání Klavír: Radana Foltýnová Program: L. v. Beethoven: Egmont E. Grieg: Koncert a-moll pro klavír A. Dvořák: Symfonie č.8 Anglická Janáčkova filharmonie Ostrava patří mezi přední česká symfonická tělesa. Od roku 1958, kdy uskutečnila své první zahraniční turné, navštívila opakovaně téměř celou Evropu, Spojené státy, Japonsko, Jihokorejskou republiku, Tchaj-wan a díky finanční podpoře Magistrátu města Ostravy a společnosti Arcelor Mittal se v roce 2006 Janáčkova filharmonie stala po České filharmonii, jež do Austrálie zavítala na turné v roce 1959, teprve druhým tuzemským symfonickým tělesem, které mělo příležitost se u protinožců prezentovat.

10 7) Středa 24.dubna 2013, Koncertní sál, h Felix Slováček & Boris Krajný Program: J.V. Stamic: Rondo (3. věta z klarinetového koncertu) F. Chopin: Valčík cis moll A. Marcello: Adagio (z hobojového koncertu) M. Moszkowski:Valčík Z. Fibich: Poem A. Skrjabin: Etuda dis moll A. Shaw: Koncert pro klarinet A. Rubinstein: Melodie op. 3 C. Debussy: Malý černoušek, Dívka s vlasy jako len, Cikánský tanec M. de Falla: Ohnivý tanec R. Binge: 3. věta z koncertu pro saxofon J. Ježek: Bugatti Step K. Svoboda: Cirkus Humberto Felix Slováček je absolvent kroměřížské konzervatoře a Janáčkovy akademie muzických umění v Brně. Představuje na české hudební scéně špičku mezi hráči na klarinet a saxofon. Do jeho stálého repertoáru patří díla jak z klasické hudby, tak i jazzu a popu. Jako sólový hráč získal již mnoho cen na mezinárodních soutěžích. Svoji hudební mnohostrannost vždy prokazoval také jako skladatel a od roku 1983 jako šéfdirigent Big Bandu Felixe Slováčka. Na svém kontě má Felix Slováček více než 500 nahraných titulů a téměř dva miliony prodaných zvukových nosičů. Boris Krajný patří mezi naše nejúspěšnější klavíristy. Narodil se v Kroměříži, kde vystudoval konzervatoř. Pražskou AMU absolvoval u prof. F. Maxiána a I. Moravce. Od roku 1983 je sólistou České fi lharmonie, s PKO uskutečnil řadu zájezdů do Jižní Ameriky, USA a Kanady, s ČF do Japonska a Austrálie. Jeho diskografi e obsahuje koncerty č. 3 B. Bartóka a S. Prokofjeva a s Českou fi lharmonií, klavírní kvintety A. Dvořáka a C. Francka. Pro Supraphon natočil kompletní dílo M. Ravela.

11 8) Úterý , Koncertní sál, h Kristina Fialová viola Barbora Plachá harfa Program z díla těchto autorů: H.Eccles, F.Kreisler, G. Tailleferre, G.Faure, A. Pärt, S. Prokofjev Kristina Fialová viola Studia: Konzervatoř Brno, Akademie múzických umění v Praze, Královská hudební akademie v Kodani Soutěže: Danish Soloist Competition, Mezinárodní soutěž Forbest Scotland, String Competition New York, ACT London Spolupráce: Copenhagen Philharmonic, Aarhus Symphony Orchestra, Státní Filharmonie Brno, Plzeňská filharmonie, Filharmonie Bohuslava Martinů Barbora Plachá harfa Studia: Pražská Konzervatoř, Královská akademie v Bruselu Soutěže: Mezinárodní soutěž Carl Ditters von Dittersdorf Vidnava, International Harp Competition Slovenia, Caernarfon's International Harp Festival Spolupráce: Serge Baudo, Ronald Zollman, Marko Ivanovič, Ondřej Kukal

12 KONCERT MIMO PŘEDPLATNÉ se zvýhodněným vstupným Sobota , Kostel Stětí sv. Jana Křtitele h Jaroslav Svěcený housle Jitka Navrátilová cemballo dětský pěvecký sbor VOCANTES (Přerov) smíšený pěvecký komorní sbor HARMONIA (Hranice) Jaroslav Svěcený (*1960) je jedním z nejvýznamnějších současných českých houslistů a výraznou osobností české hudební scény. Jeho početná koncertní turné a festivalová vystoupení obsáhla USA, Kanadu, Mexiko,Rusko, Brazílii, celou Evropu, Turecko, Izrael, Egypt, Alžír, Lybii, Maroko, Libanon, Jordánsko, Sýrii, Spojené arabské emiráty, Saudskou Arábii, Indii, Indonésii, Thajsko, Filipíny atd. Jaroslav Svěcený dosud natočil 44 CD, za které obdržel řadu zlatých či platinových desek. Byla udělena prestižní cena Masarykovy akademie umění za tvůrčí uměleckou činnost a celá řada dalších ocenění- poslední např Zlatá plaketa prezidenta republiky. Je spoluzakladatelem několika prestižních českých festivalů a uznávaným znalcem historie a stavby houslí, v r byl jmenován soudním znalcem v oboru smyčcové hudební nástroje. V roce 2009 uspořádal v Praze dvouměsíční mezinárodně úspěšnou výstavu SLAVNÉ EVROPSKÉ HOUSLE a vydal exkluzivní česko-anglickou publikaci FAMOUS EUROPEAN VIOLINS. Spolupracuje s interprety jiných žánrů na společných projektech, což přispívá propagaci klasické hudby mezi mladou generací (např. projekt Vivaldianno). Jitka Navrátilová patří k významným českým umělkyním, které reprezentují vynikající cembalovou školu renomované sólistky a pedagožky prof. Zuzany Růžičkové na AMU v Praze. Účastnila se na mezinárodních mistrovských kurzech v Curychu a Stuttgartu. Kromě své domácí koncertní činnosti hostovala jako sólistka se známým Sukovým komorním orchestrem mj. v Rakousku, SRN a ve Španělsku.Vedle sólistické činnosti pravidelně spolupracuje s houslistou Jaroslavem Svěceným. Natočila řadu snímků barokních mistrů i současných českých skladatelů.

Městské kulturní zařízení Hranice příspěvková organizace. KRUH PŘÁTEL HUDBY sezóna 2013/2014

Městské kulturní zařízení Hranice příspěvková organizace. KRUH PŘÁTEL HUDBY sezóna 2013/2014 Městské kulturní zařízení Hranice příspěvková organizace KRUH PŘÁTEL HUDBY sezóna 2013/2014 Vážení členové Kruhu přátel hudby Hranice, i noví zájemci o předplatné, pro nadcházející sezónu (od září 2013

Více

Třeboňská nocturna PROGRAM. 6. až 10. července 2005 Třeboň

Třeboňská nocturna PROGRAM. 6. až 10. července 2005 Třeboň Třeboňská nocturna PROGRAM 6. až 10. července 2005 Třeboň Po krásném loňském prvním hudebním festivalu je před námi ročník druhý. Zkušenosti a zážitky z toho loňského, kdy hudbou znělo celé naše renesanční

Více

Kéž vám milí posluchači i účast na těchto koncertech dopomůže k hledání tohoto řádu pokoje ve vašem osobním životě.

Kéž vám milí posluchači i účast na těchto koncertech dopomůže k hledání tohoto řádu pokoje ve vašem osobním životě. Vážení posluchači, další ročník Hudebního léta nám dává příležitost k zamyšlení, jaké místo má hudba v našem životě a proč zní zvláště dobře právě v kostele. Ke vzdávání úcty Bohu hudba vždy patřila. Ve

Více

NADACE ŽIVOT UMĚLCE. ocenění umělci za kalendářní rok 2012

NADACE ŽIVOT UMĚLCE. ocenění umělci za kalendářní rok 2012 NADACE ŽIVOT UMĚLCE ocenění umělci za kalendářní rok 2012 1 NADACE ŽIVOT UMĚLCE SEZNAM OCENĚNÝCH UMĚLCŮ ZA ROK 2012: vedle pomoci při průběžném řešení sociálních a zdravotních problémů věnuje velkou část

Více

NOVOROČNÍ ŠPANĚLSKÝ SÁL PRAŽSKÉHO HRADU KONCERT 1. 1. 2014 20.00 HOD.

NOVOROČNÍ ŠPANĚLSKÝ SÁL PRAŽSKÉHO HRADU KONCERT 1. 1. 2014 20.00 HOD. NOVOROČNÍ ŠPANĚLSKÝ SÁL PRAŽSKÉHO HRADU KONCERT 1. 1. 2014 20.00 HOD. NOVOROČNÍ KONCERT Španělský sál Pražského hradu 1. 1. 2014, 20.00 hod. Belle Ting (Tchaj-wan / Kanada) housle Daniel Lozakovitj (Švédsko)

Více

NEKONVENČNÍ ŽIŽKOVSKÝ PODZIM 14. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU V MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 3. 23. září až 18. listopadu 2010

NEKONVENČNÍ ŽIŽKOVSKÝ PODZIM 14. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU V MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 3. 23. září až 18. listopadu 2010 14. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU V MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 3 Motto: Můj krásný a milovaný Žižkov! Jednou jsem kdesi napsal, že je to nejkrásnější město na světě. A opravdu bylo! Jaroslav Seifert

Více

TISKOVÁ ZPRÁVA č. 22 ze dne 18. srpna 2010 19. ROČNÍK MHF ČESKÝ KRUMLOV JDE DO KLASICKÉHO FINÁLE S CHOPINEM A GLUZMANEM

TISKOVÁ ZPRÁVA č. 22 ze dne 18. srpna 2010 19. ROČNÍK MHF ČESKÝ KRUMLOV JDE DO KLASICKÉHO FINÁLE S CHOPINEM A GLUZMANEM TISKOVÁ ZPRÁVA č. 22 ze dne 18. srpna 2010 19. ROČNÍK MHF ČESKÝ KRUMLOV JDE DO KLASICKÉHO FINÁLE S CHOPINEM A GLUZMANEM Šestý závěrečný víkend 19. ročníku MHF Český Krumlov má na svém programu dva koncerty

Více

Výroční zpráva 2013. Česká filharmonie Rudolfinum Alšovo nábřeží 12 110 00 Praha 1. Předkládá: MgA. David Mareček, Ph.D., generální ředitel

Výroční zpráva 2013. Česká filharmonie Rudolfinum Alšovo nábřeží 12 110 00 Praha 1. Předkládá: MgA. David Mareček, Ph.D., generální ředitel Výroční zpráva 2013 Česká filharmonie Rudolfinum Alšovo nábřeží 12 110 00 Praha 1 Předkládá: MgA. David Mareček, Ph.D., generální ředitel V Praze dne 30. 4. 2014 Česká filharmonie děkuje Ministerstvu kultury

Více

Andantino Molto vivace e leggiero Andante. Allegro fresco. Rapsodico Appassionato Dolente Marciale e grotesco

Andantino Molto vivace e leggiero Andante. Allegro fresco. Rapsodico Appassionato Dolente Marciale e grotesco 3. koncert DVA X DVA úterý 5. května 2015 v 19.30 kostel sv. Vojtěcha v Libni Jan Hanuš Luboš Mrkvička Witold Lutosławski Concerto doppio Andantino Molto vivace e leggiero Andante. Allegro fresco For Large

Více

přestávka Dvojkoncert pro harfu, hoboj a orchestr (česká premiéra)

přestávka Dvojkoncert pro harfu, hoboj a orchestr (česká premiéra) CIZINEC 7. koncert cyklu BERGin11 středa 2. listopadu v 19.30 Koncertní sál Pražské konzervatoře Koncert se koná ve spolupráci s Pražskou konzervatoří. PODPOŘILI: Magistrát hl. m. Prahy, Ministerstvo kultury

Více

Leoše Janáčka. Leoš Janáček

Leoše Janáčka. Leoš Janáček Hudební fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně ve spolupráci s Nadací Leoše Janáčka Faculty of Music of Janáček Academy of Music and Performing Arts Brno in partnership with Leoš Janáček Foundation

Více

HISTORIE PEDAGOGICKO UMĚLECKÉHO OBORU ZPĚV NA KATEDŘE HUDEBNÍ KULTURY ZÁPADOČESKÉ UNIVERZITY V PLZNI. Diplomová práce

HISTORIE PEDAGOGICKO UMĚLECKÉHO OBORU ZPĚV NA KATEDŘE HUDEBNÍ KULTURY ZÁPADOČESKÉ UNIVERZITY V PLZNI. Diplomová práce KATEDRA HUDEBNÍ KULTURY HISTORIE PEDAGOGICKO UMĚLECKÉHO OBORU ZPĚV NA KATEDŘE HUDEBNÍ KULTURY ZÁPADOČESKÉ UNIVERZITY V PLZNI Diplomová práce Mgr. et Bc. Monika Vašíčková Učitelství sólového zpěvu pro střední

Více

Základní umělecká škola Jaroslava Kociana Ústí nad Orlicí Česká republika Ve dnech 16. 18. dubna 2009

Základní umělecká škola Jaroslava Kociana Ústí nad Orlicí Česká republika Ve dnech 16. 18. dubna 2009 20. Základní umělecká škola Jaroslava Kociana Ústí nad Orlicí Česká republika Ve dnech 16. 18. dubna 2009 1 3 20. Vyhlašovatel a titulární sponzor soutěže Promoter and main sponsor of the Competition Město

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY PhDr. ZBYŇKA MRKOSE BRNO, DOŠLÍKOVA 48 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY PhDr. ZBYŇKA MRKOSE BRNO, DOŠLÍKOVA 48 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY PhDr. ZBYŇKA MRKOSE BRNO, DOŠLÍKOVA 48 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Na titulní straně Symbolem Ústředního kola soutěže žáků ZUŠ ve Hře na elektronické nástroje

Více

janáčkova filharmonie ostrava 62. koncertní sezóna 2015-2016

janáčkova filharmonie ostrava 62. koncertní sezóna 2015-2016 janáčkova filharmonie ostrava 62. koncertní sezóna 2015-2016 Reinhold Friedrich trubka 29. 8. 2015 ODNH 11. 2. 2016 C3 15. 2. 2016 K5 hlavní host sezóny Reinhold Friedrich Od roku 1986, kdy získal druhou

Více

HUDEBNÍ ROZHLEDY 12. 2006 ročník 59 cena 40 Kč. Miroslav Ambroš šedesát let amu metropolitní opera v new yorku ladislav štros

HUDEBNÍ ROZHLEDY 12. 2006 ročník 59 cena 40 Kč. Miroslav Ambroš šedesát let amu metropolitní opera v new yorku ladislav štros HUDEBNÍ ROZHLEDY 12 2006 ročník 59 cena 40 Kč Miroslav Ambroš šedesát let amu metropolitní opera v new yorku ladislav štros Best Wishes for a Merry Christmas and a Happy New Year Příjemné vánoční svátky

Více

KONCERT LAUREÁTŮ. Mladý klavír Pražské konzervatoře 2009

KONCERT LAUREÁTŮ. Mladý klavír Pražské konzervatoře 2009 Pražská konzervatoř /založena 1811/ pořádá KONCERT LAUREÁTŮ soutěžní přehlídky Mladý klavír Pražské konzervatoře 2009 sobota 10. dubna 2010 v 18:30 hod. Rudolfinum, Sukova síň Účinkují: Stefanie Anastasija

Více

ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA VILÉMA PETRŽELKY V OSTRAVĚ

ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA VILÉMA PETRŽELKY V OSTRAVĚ MASARYKOVA UNIVERZITA Pedagogická fakulta Katedra hudební výchovy ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA VILÉMA PETRŽELKY V OSTRAVĚ B A K A L Á Ř S K Á P R Á C E Brno 2006 Vedoucí bakalářské práce: doc. Mgr. Vladimír

Více

Varhany znějící. .. září

Varhany znějící. .. září Varhany znějící Slaný Velvary Zlonice & Petrovice a Dolní Hbity.. září Mezinárodní varhanní festival, který představí památné varhany na Slánsku a Sedlčansku. Festival pořádají Přemyslovské střední Čechy,

Více

Programový katalog Sezona 2012/2013

Programový katalog Sezona 2012/2013 Jiří Bělohlávek šéfdirigent 117. sezona Programový katalog Sezona 2012/2013 2012 / 2013 je tělesem s velkou tradicí, tělesem, jež svým srpnovým zájezdem do Austrálie (23. 29. 8. 2012) vstoupí již do své

Více

Základní údaje o škole

Základní údaje o škole Z Á K L A D N Í U M Ě L E C K Á Š K O L A, H R A D E C K R Á L O V É, H A B R M A N O V A 1 3 0 VÝROČNÍ ZPRÁVA Z A Š K O L N Í R O K 2 0 1 0 / 2 0 1 1 We don t need no education We don t need no thought

Více

INFORMAČNĚ-KOORDINAČNÍ CENTRUM Divadelní ústav, Celetná 17, Praha 1 Tel.: 224 8009 195 info@ceskahudba2004.cz www.ceskahudba2004.

INFORMAČNĚ-KOORDINAČNÍ CENTRUM Divadelní ústav, Celetná 17, Praha 1 Tel.: 224 8009 195 info@ceskahudba2004.cz www.ceskahudba2004. INFORMAČNĚ-KOORDINAČNÍ CENTRUM Divadelní ústav, Celetná 17, Praha 1 Tel.: 224 8009 195 info@ceskahudba2004.cz www.ceskahudba2004.cz www.czechmusic.org česká hudba 2004 nedílná součást evropské kultury

Více

Plzeňská filharmonie. Výroční zpráva 2012

Plzeňská filharmonie. Výroční zpráva 2012 Plzeňská filharmonie Výroční zpráva 2012 Výroční zpráva o činnosti a hospodaření za rok 2012 Plzeňská filharmonie, obecně prospěšná společnost Náměstí Míru 10, 301 00 Plzeň www.plzenskafilharmonie.cz

Více

Leoše Janáčka. Leoš Janáček

Leoše Janáčka. Leoš Janáček Hudební fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně ve spolupráci s Nadací Leoše Janáčka Faculty of Music of Janáček Academy of Music and Performing Arts Brno in partnership with Leoš Janáček Foundation

Více

libor pešek Pachelbel Bach Ryba 20. prosince 2011 19:30 Smetanova síň Obecního domu Johann Johann Sebastian Jakub Jan ...

libor pešek Pachelbel Bach Ryba 20. prosince 2011 19:30 Smetanova síň Obecního domu Johann Johann Sebastian Jakub Jan ... libor pešek...all stars symphony ČESKÝ NÁRODNÍ SYMFONICKÝ ORCHESTR LIBOR PEŠEK DIRIGENT SMÍŠENÝ SBOR ČNSO 20. prosince 2011 Smetanova síň Obecního domu 19:30 Johann Pachelbel Johann Sebastian Bach www.cnso.cz

Více

Hudební fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně ve spolupráci s Nadací Leoše Janáčka

Hudební fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně ve spolupráci s Nadací Leoše Janáčka Hudební fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně ve spolupráci s Nadací Leoše Janáčka Faculty of Music of Janáček Academy of Music and Performing Arts in Brno in partnership with Leoš Janáček

Více

A brány škol se opět pomalu otevírají

A brány škol se opět pomalu otevírají HUDEBNÍ ROZHLEDY 9/2005 Měsíčník pro hudební kulturu Vydává: Společnost Hudební rozhledy, člen AHUV, za finanční podpory MK ČR, Nadace ČHF, Nadace B. Martinů, Nadace Leoše Janáčka, Nadace OSA Šéfredaktorka:

Více

Nekonvenční ŽIŽKOVSKÝ PODZIM 23. 9. 12. 11. MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL V MČ PRAHA 3. zakladatel a umělecký garant doc.

Nekonvenční ŽIŽKOVSKÝ PODZIM 23. 9. 12. 11. MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL V MČ PRAHA 3. zakladatel a umělecký garant doc. MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL V MČ PRAHA 3 Nekonvenční ŽIŽKOVSKÝ PODZIM 2015 23. 9. 12. 11. zakladatel a umělecký garant doc. Jiří Hošek POD ZÁŠTITOU MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 3 ZA LASKAVÉ PODPORY MČ PRAHA 3

Více

200. let Pražs ké konzer vatoře

200. let Pražs ké konzer vatoře 200. let Pražs ké konzer vatoře 2 0 0. L E T P R A Ž S K É K O N Z E R V A T O Ř E STRUČNÁ HISTORIE PRAŽSKÉ KONZERVATOŘE Pražská konzervatoř patří k nejstarším školám tohoto typu v Evropě. Byla založena

Více

Vážení posluchači, vážení návštěvníci.

Vážení posluchači, vážení návštěvníci. Vážení posluchači, vážení návštěvníci. Je mi ctí, že Vás již po čtrnácté mohu přivítat na mezinárodním hudebním festivalu České doteky hudby, který je členem Asociace hudebních festivalů ČR. Festival se

Více