ROBE osvětluje legendárního Karla Gotta. Číslo 10 / 2015

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ROBE osvětluje legendárního Karla Gotta. Číslo 10 / 2015 AVLTIMES.COM FB.COM/AVLTIMES @AVLTIMES @AVLTIMESMAGAZINE"

Transkript

1 Číslo 10 / 2015 ROBE osvětluje legendárního Karla Gotta Budoucnost Publikování v Mobilních Telefonech a Tabletech Časopis pro technologie zábavného osvětlení, ozvučení a videa, designován pro Apple a Android, MAC a PC

2 Obsah Duben - Květen 2015 Novinky Event Project Seminar Exhibition Click here Editor / Associate Publisher Aleš Gřivač Produkty Mobile Apps Video Click here Business Adresář Firmy v České Republice Firmy na Slovensku Group Editor Clarence Anthony Website Disclaimer: All rights reserved. No part of this magazine or content may be reproduced or used without the written permission of the publisher: C.A. Editorial Consultants. All information contained in this magazine is for information only, and is, as far as we are aware, correct at the time of going to press. The views, ideas, comments, and opinions expressed in this publication are solely of the writers, interviewees, press agencies, and manufacturers and do not represent the views of the editor or the publisher. Whilst every care is taken to ensure the accuracy and honesty in both editorial and advertising content at press time, the publisher will not be liable for any inaccuracies or losses incurred. Readers are advised to contact manufacturers and retailers directly with regard to the price of products/services referred to in this magazine. If you submit material to us, you automatically grant C.A. Editorial Consultants a license to publish your submission in whole or in part in all editions of the magazine, including licensed editions worldwide and in any physical or digital format throughout the world.

3

4 NOVINKY 4 Robe osvětluje legendárního Karla Gotta Karel Gott je nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák všech dob. Ve své neuvěřitelné, více než padesátileté průkopnické kariéře nazpíval mnoho mezinárodních hitů, prodal milióny nahrávek, získal mnohonásobná ocenění, ale také zažil období politické vhodnosti během komunistického období a za sovětské okupace tehdejšího Československa. Uspořádal masivní rozlučkové turné v roce 1990, což mělo takový obrovský úspěch..., že se rozhodl pokračovat ve své hudební kariéře k radosti svých fanoušků a to jak v České republice, Německu, tak v mnoha jiných zemích bývalého sovětského bloku, kde měl také obrovskou sledovanost a mezinárodní fanouškovskou základnu. Také se stal uznávaným malířem. Společnost Robe byla velmi hrdá na to, že se podílela na nejnovější tour Karla Gotta po arénách na konci roku 2014, která představovala osm vysoko-profilových koncertů, pět v České republice a tři na Slovensku. Vše vyvrcholilo dvěma představeními pro posluchačů v O2 Aréně v Praze. Obě byla zcela vyprodána. Velikost shows a venues byla ideální příležitostí pro novou Robe BMFL Spot moving head ukázat se v akci. Lighting designer Martin Hruška, který pracoval na svém prvním tour Karla Gotta začlenil čtyři z nich na truss společně s 31 x Pointe, 16 x Robe MMX Spot, 19 x LEDWash 1200, 10 x CycFX 8 a osm 600E Beam - vše z Robe ROBIN série moving heads.

5 NOVINKY 5 Tyto a všechny ostatní osvětlovací zařízení dodala přední česká rental firma Audioblue z Českého Brodu. Společnost je vlastněna Tomášem Bartákem a v posledních letech pravidelně investovala do Robe produktů. Pro show byly BMFL umístěny na horní části předního trussu a byly použity pro beam efekt okolo diváků, aby je vkreslili do představení. Pointes byly umístěny na zadním trussu a na stagi, kde vytvářely vysoko výkonné beam efekty, zejména s použitím prisem. LEDWashes byly na zadním trussu a také kolem velkých LED obrazovek na stagi, kde barvily stage, set a kapelu mnoha barvami a v dobré kvalitě světla, zvýrazňující kapelu a také vyplněním back-of-shot prostoru pro imag kamery. CycFX 8 byly vertikálně namontovány na zadní stage, upstage a pod LED obrazovkami. Vytvářely vrstvu s nízkým rozlišením videa v kontrastu s vysokým rozlišením LED obrazovek. Všechna tahle zařízení plus velké množství generických zařízení byly ovládány na tour Petrem Koutkem pomocí grandma2 full-size konzole. Bylo to poprvé, co Audioblue použil BMFL na jednom z jejich turné a všichni byli velmi překvapeni jasem a velmi jemnou presencí vytvořenými těmito svítidly společně s jejich nízkou hmotností a kompaktní velikostí tak výkonného zařízení. Tour Managerem byl Jiří Kratochvil, zvuk a video byly také dodány společností Audioblue. ROBE Lighting, s.r.o.

6 NOVINKY 6 D.T.S. MAX a DELTA nainstalovány v novém Evropském Středisku Solidarity Během 34. výročí podpisu Srpnové dohody", bylo v polském Gdaňsku otevřeno Evropské středisko solidarity (ECS). Nové zařízení, které je určeno jako aréna pro mezinárodní dialog, připomíná antikomunistickou opozici v Polsku, stejně jako Solidární" aktivitu. Komplex nabízí charakteristickou architekturu studia Antoni Taraszkiewicz. Svým tvarem a použitou ocelí koresponduje prvkům trupů loděnice. ECS se rozkládá na ploše asi jednoho hektaru a je postaven na pěti patrech. Uvnitř mají návštěvníci možnost vidět stálou expozici věnovanou historii "Solidarity", auditorium halu, knihovnu, studovnu, archivní a výzkumné centrum, vzdělávací a výcvikové středisko. Za projekt, dodávku a instalaci systému osvětlení pódia, stejně jako jevištní mechaniku multimediální haly byla zodpovědna společnost P.S. Teatr. Stage osvětlení navrhl Ing. Tomasz Zaborowski. Instalace osvětlení je vybavena moving heads MAX. Za zmínku stojí fakt, že ECS je první polskou institucí, která se může pochlubit použitím těchto inovativních zařízení. Světelný set také čítá vysoce výkonné Delta 8 R FC LED wash lights.

7 NOVINKY 7 D.T.S. Lighting

8 NOVINKY 8

9 READ AVL TIMES EUROPA AVL TIMES EUROPA digital magazine offer a print-like reading feel and easy downloading on Apple, Android, and BlackBerry mobile. DOWNLOAD OUR FREE DIGITAL MAGAZINES AT

10 NOVINKY 10 Photo Ivica Steficar Arcus Café nově vybaven s d&b audiotechnik Arcus Café a Night Bar mají dlouhou a záviděníhodnou reputaci jako jeden z premiových hot spots pro zábavu v Čakovci. Nachází se v severním Chorvatsku, ve městě a jeho okolí s populací téměř obyvatel. Klub je otevřen od roku 1998 a nedávno byl důkladné přeinstalován. Majitel, pan Ivan Steficar, věděl, že chce nejlepší zvukový systém, aby udržel a zvyšoval úroveň spokojenosti zákazníků. Proto se obrátil na Davora Files ze společnosti ELTEL, která je obchodním partnerem chorvatského distributora D&B Audiotechnik Sunflower. Files vysvětluje zdůvodnění výběru reproduktoru: "Arcus Café je docela intimní prostor o velikosti přibližně devadesát čtverečních metrů. Místo pro DJ je ve středu místnosti, takže jsme se rozhodli začlenit subs do podstavce. Vybrali jsme 18S-Subs z d&b XS-Série. Jejich kompaktní konstrukce nenarušuje výkon a jsou ideální pro tento typ aplikace. Centrální poloha DJ station je místem, kde se může každý cítit blízko akci." "Věděli jsme, že malé, ale výkonem mohutné reproduktory E8 z d&b E-Series budou ideální pro tuto aplikaci. Jsou to obousměrné víceúčelové reproduktory a funkce rotace horn v 90 je vždy užitečná při instalaci systému v prostoru, jako je tento. Klub obvykle hostí DJ vystoupení, ale toto místo využívají také živé hudební produkce. Proto jsme chtěli systém, který by mohl být flexibilní a univerzální. "

11 NOVINKY 11 Photo Ivica Steficar otevřené dveře dramaticky ovlivnit zvukový zážitek návštěvníků. Funguje to jako velký Helmholt rezonátor. Když jsme otevřeli nebo zavřeli dveře, byl slyšet významný rozdíl v dílčích frekvencích." Tomislav Koran ze společnosti Sunflower, která se podílela na konečném rozhodnutí při návrhu, řekl: "I když je to poměrně malý prostor, skleněné a lesklé povrchové úpravy vytvářejí poměrně složitý design. Majitel, pan Steficar, se na nás přišel podívat, když jsme systém ladili. Místnost byla plná měřících mikrofónů a drátů. Ukázali jsme mu, jak jednoduše mohou Koran pokračuje: "Měli jsme třicet dní pro nainstalování systému do otevření, což se může zdát jako poměrně komfortní časový horizont, ale museli jsme pracovat společně se všemi ostatními dodavateli přestavby. Jsem rád, že se nám podařilo dokončit instalaci včas." Od doby, co se klub oficiálně znovu otevřel, tam probíhá stále nabitý program zábavních akcí. d&b audiotechnik

12 NOVINKY 12 Robe potvrdilo životnost lampy pro BMFL Zařízení BMFL totiž umožňují volbu mezi 1700W, 1500W a nebo tichým modem (1200W) a pro některé uživatele vznikala otázka ohledně životnosti lampy. Nyní je však potvrzeno, že ta se v závislosti na zvoleném módu nemění a je stanovena na 750 hodin. Dalším aspektem souvisejícím z této skutečnosti je také světelný výkon v závislosti na stáří světelného zdroje. Při nasvícených 750 hodinách si lampa zachovává 60% lumenového výstupu oproti zcela nové. Pokles je tedy 40% na 750 hodinách. Vývojové oddělení společnosti Robe lighting dokončilo sérii dlouhodobých testů lampy Lok-it! HTI 1700/PS používané v modelu BMFL Spot a nově také v novince pro letošní rok BMFL Blade, který je představen ve světové premiéře na Prolight and Sound ve Frankfurtu nad Mohanem. To vše přináší fakt, že lampa Osram Lok-it! HTI 1700/PS v zařízeních Robe BMFL je nejen velmi výkonná ale především má vysokou účinnost a díky své kvalitě nabízí uživatelům možnost dlouhého použití a snížení provozních nákladů při zachování vysoké kvality světelného výstupu. Při srovnání s jinými světelnými zdroji, pomineme-li LED zdroje, tato lampa přináší vyšší světelnost v 750 hodinách životnosti a tím dokáže snížit náklady na provoz těchto zařízení a méně starostí s výměnou lampy například v polovině životnosti z důvodu zachování světelného výstupu. Robe lighting společně pracovalo na vývoji tohoto zdroje několik let s jejím výrobcem společností Osram a také společně tuto lampu testovali. Díky sofistikovaným a dlouhodobým testům nyní potvrzují, že životnost lampy se nemění ani pokud je používána na svůj plný výkon 1700W.

13 NOVINKY 13 Díky dvouletému výzkumu a vývoji inženýrů v ROBE, BMFL přináší ojedinělý systém řízení a tepelného managementu v tomto zařízení díky kterému chromatická barva ve všech třech módech zůstává stejná. Také při dimrování v rozsahu %. možné otáčet v rozmezí +/- 45. V kombinaci s řadou gob a animačním kotoučem a velkým rozsahem zoomu se BMFL Blade stává ideálním zařízením pro divadelní a koncertní sály. Robe BMFL Spot byl představen v září roku 2014 a o té doby si našel cestu do riderů mnoha světových lighting designérů a ojedinělých projektů jako například zahajovací a zakončovací ceremoniály Commonwealth Games ve Skotsku, Tomorrowland festival nebo koncerty Davida Guetty. V dubnu letošního roku se na trhu objeví BMFL Blade světlo se stejným světelným zdrojem a množstvím efektů, které zároveň přináší možnost framing shutter. Čtyři pohybem na sobě nezávislé ořezové nože, které se dokáží překrývat a zároveň také úhlovat tak aby vytvořily jakékoliv obdélníky, čtverce, trojúhelníky a další troj a čtyřúhelníkové tvary. Celý modul je pak ROBE Lighting, s.r.o. AVL TIMES ČESKO SLOVENSKO. Budoucnost

14 NOVINKY 14 Společnost SGM osvětlila finské mistrovství v lyžování Pro letošní třídenní finské běžkařské mistrovství v Jami hledali organizátoři na dni sprintu speciální efekt startovní brány, aby přitáhli pozornost pro televizní vysílání. Pro dokonalé osvětlení v zimních temných hodinách Opo Sound dodali bránu z trussu a použili SGM LED svítidla. Proto byly čtyři SP-6 SIXPACK blinders a dva P-5 wash lights umístěny na startovní bráně, zatímco další P-5s byly použity k osvětlení oblouku Audi Promotion. Vybrali jsme je pro jejich silný výstup, SIXPACK obsahuje šest 40W RGBA LED, zatímco P-5 se může pochlubit 44 vysoko výkonými 10W RGBW LED. Zařízení SGM byla vybrána i z důvodu speciální funkce pro tuto venkovní zimní událost - krytí IP 65. Více než 3000 návštěvníků denně mohlo vychutnat vzrušení z lyžařského závodu v krásné studené finské zimě prozářené v časném soumraku světly SGM, které vytvářely ideální atmosféru. Během akce se zařízení SGM vystavila ve dne teplotě kolem 0 stupňů Celsia, v noci klesla teplota na -5 stupňů Celsia. Finským distributorem SGM je společnost Noretron Communications Ltd. Timo Kunnas byl svědkem lyžařské činnosti a byl spokojen s osvětlovacím setem. "Byl to opravdu další IP test SGM LED zařízení, a opět proběhl s vlajícími barevnými efekty," potvrdil. SGM A/S

15 NOVINKY 15 D.T.S. NRG 1201 a Jack v Ice Conference Centre Vloni 16. října se slavnostně otevřela v polském Krakově ICE Conference Centre. Nová budova vytvářejíci perfektní kombinaci estetiky, techniky a funkčnosti, která byla na radu Studio Arata Isozaki & Associates Tokia navržena Studio Krzysztof Ingardena, Jacek Ewy Architects v Krakově. ICE Conference Centre s kapacitou 3000 lidí je největší a nejmodernější multifunkční struktura Krakova, která může uskutečnit celou řadu akcí, jako jsou kongresy, konference, koncerty, divadelní představení, výstavy a další kulturní a společenské události. Společnost P.S. Teatr nadesignovala a nainstalovala různé světelné systémy sestávající se z DTS moving heads na třech hlavních místech okolo středu: NRG 1201 FPR v hledišti sálu a v divadelním sálu; JACK a NRG 1201 v Chamber Room.

16 NOVINKY 16 D.T.S. Lighting

17

18 NOVINKY 18 EOCELL dodal osvětlení reklamy Firma EOCELL Investment s.r.o. dodala designové osvětlení reklamní tabule pro několik firem. EOCELL navrhl a nainstaloval do nerezové reklamní tabule technologii a produkt EOCELL LED pásek o výkonu 4.8W/metr v celkové délce 4 metry. Z důvodu venkovní a reklamní aplikace EOCELL zvolil teplotu barvy 5000 Kelvinů. SAMSUNG LED čipy jsou použity na těchto LED páscích z důvodu spolehlivosti, kvality a životnosti. EOCELL Investments s.r.o

19 NOVINKY 19 W-DMX v Lights v Alingsås W-DMX od Wireless Solution opět hrál důležitou roli na nedávné akci Lights v Alingsås ve Švédsku. Tahle akce je největší workshop osvětlení na veřejných prostranstvích v severní Evropě a navštívilo ji více než návštěvníků ročně. Vše začalo v roce 2000, kdy byli vyzváni přední lighting designéři a společnosti, aby v Alingsås prokázali své odborné znalosti a pořádali semináře. Po dobu pěti týdnů jsou tmavé večery Švédska transformovány do krásných světelných instalací v okolí města. Začalo to v roce 1999, kdy se studenti z HDK Jönköping University a na univerzitě v Göteborgu sešli v Alingsås a experimentovali s různými návrhy osvětlení pro veřejné budovy. Následující rok obec uzavřela smlouvu s Asociací Profesionálních Návrhářů Osvětlení PLDA, kteří od té doby přinesli mezinárodní světelný design do Alingsås každý rok. Výsledkem je vzdělávací a zábavná osvětlovací akce, která se každoročně rozrůstá. 4 W-DMX Whitebox F-1 a 2 jednotky přijímačů W-DMX Whitebox R-512, dodané Wireless Solution, byly použity na dvou z těchto instalací. První byla Åmanska Parken, představená Lighting Designerem Herbertem Cybulska, který použil SGM G-Spot, SGM P5. Druhou instalaci Klämma představil Lighting Designer Gudjon Sigurdsson, který použil zařízení od Zumtobel, Aphrodite.

20 NOVINKY 20 W-DMX, velmi spokojeni. Budeme ho opět používat v ročníku 2015 Lights v Alingsås. S Wireless Solution máme výbornou spolupráci, která, jak doufáme, bude trvat mnoho let " Niclas Arvidsson, generální ředitel společnosti Wireless Solution konstatoval: Wireless Solution pracoval v minulosti se světly v Alingsås se skvělými výsledky. Řada Whitebox je naše řešení pro architektonické a zábavní projekty, které vyžadují spolehlivost a jednoduchost použití W-DMX produktů v povětrnostních vlivech použitím IP-65 boxů. Ty jsou ideální pro zimní klima ve Švédsku. Instalace byly ohromující, a reakce byla velmi pozitivní. " Vedoucí projektu Margaretha Stenmark řekl: "Byli jsme s tím, jak funguje systém Wireless Solution W-DMX

21

22 TECHNOLOGIE 22 SGM: Made in Denmark Od chvíle, kdy Peter Johansen koupil firmu na výrobu osvětlení SGM a nastartoval výrobu v Dánsku, SGM prošla masivním přechodem. Nyní je celá výroba včetně skladových a administrativních prostor umístěna v novém ředitelství v Aarhusu o rozměrech čtverečních stop. Za dobu téměř tří let, co se stal Petr Johansen generálním ředitelem, byla spuštěna kompletní nová řada LED výrobků, byla založená globální distribuční síť, mezinárodní refence byly distribuovány v globálních sdělovacích prostředcích a nyní podnikatel také zřídil specializovanou dánskou základnu. Znamená to dánskou výrobu, dánská pracovní místa společně s dánskými a evropskými subdodavateli. Petr Johansen říká: "Aarhus je nyní to, čemu říkáte Silicon Valley v LED osvětlení." Na základě zkušeností Není to poprvé, co CEO udělal revoluci v průmyslu osvětlení nebo založil společnost s cílem stát se lídrem na trhu. Do jeho životopisu patří Nitram Dental (výrobce sterilizovaných zubařských zařízení), Dencam (výrobce forem pro průmysl větrných mlýnů) a Lantic Entertainment Systems (výrobce zábavních systémů pro luxusní jachty) - z nichž všichni se stali lídry na trhu ve svých příslušných segmentech. Nicméně nejvíce relevantní pro odvětví osvětlovací techniky bylo zřízení firmy Martin Professional, kterou Johansen založil v 80. letech, a která se rychle vyvinula v největšího světového výrobce osvětlení pódií.

23 TECHNOLOGIE 23 To bylo také důsledkem místní výroby v dánské továrně - a teď s SGM se zdá, že se historie opakuje. Firma je založena na stejných odborných a inovativních zaměstnancích, kteří spojili své síly asi před 30-ti lety. Společně byli připraveni na novou výzvu a dali všechna svá úsilí do LED technologie, která má za následek kompletní produktové portfolio inovativních LED svítidel a pixelově řízených produktů. Dánský úspěch s mezinárodními odkazy SGM spolupracovali s hvězdami světové třídy A-seznamu jako Beyoncé, Pink, Metallica, One Direction, Nine Inch Nails, Miley Cyrus a Britney Spears. Kromě toho SGM produkty dominovaly v posledních několika letech na Eurovision Song Contest. Totéž platí i pro mnohé z letních hudebních festivalů.

24 TECHNOLOGIE 24 Nejen zábavní průmysl, ale i architektonický sektor rovněž přijal portfolio LED Line, které je zaměřeno na jejich potřeby, a to zejména s krytím IP65, které zajišťuje ochranu proti vlhkosti, vodě a prachu. Z tohoto důvodu a vzhledem k cílům životnosti získané pomocí LED osvětlení, jsou aplikace Royal Danish Opera, stejně jako socha Kristus Světlo v Brazílii a fontána Jednoty v Indii osvětleny zařízeními SGM. Inovace je prvořadá SGM se zaměřuje na inovace a experimentování při vývoji výhradně LED zařízení. Nejúspěšnějším startem k dnešnímu dni je G-Spot moving head, který nabízí mnohem víc než silný celek. Zatímco jeho jas překonává většinu 1500W výbojek, G-Spot je také vodě, špíně a písku odolný. Jako důkaz snižuje náklady na údržbu na minimum. V poslední době rozšířila firma SGM G-range dále s G-Profile používající perfektní modul framing shutters, který zvyšuje možnosti pro lighting designéry. "Vždycky jsem velmi pevně věřil v rozvoj těch nejlepších produktů, které si navzájem nekonkurují," vysvětluje Peter Johansen, který přirozeně vyvinul systémy vyměnitelných gob a framing shutters pro dvě moving heads. Ty umožňují snadnou výměnu jednoho za druhý a vice versa. SGM A/S

25 PRODUKTY beyerdynamic CUSTOM ONE PRO PLUS Interactive Premium Headphones The flexibility of beyerdynamic s CUSTOM headphones has always set them apart. The sound, features and design can be adapted to the user s personal requirements. This established the reputation of the CUSTOM series, made by hand in Germany, as the world s first interactive headphones. The CUSTOM ONE PRO PLUS continues this tradition and setting new standards for customisation. The PLUS in the name stands for additional features and even more options for adjusting the appearance. The premium headphones come with two connection cables. Users can effortlessly replace the standard plug-in supply line, including a 1/4 jack adapter, with the series standard headset cable for convenient hands-free phone calls or online gaming. The single-button remote control in the cable allows users to accept or end calls or pause the music they re listening to. The control works with all current Apple devices and most Android devices. Those who want even better voice quality can hook up the optional CUSTOM HEADSET GEAR and turn the headphones into a professional headset. Users can pick out more than just the cables for the CUSTOM ONE PRO PLUS. The headband, ear cushions, rings and covers of the earcups can be replaced and adapted to their personal taste. The other features are the same as the successful original model, CUSTOM ONE PRO. That means that the PLUS also offers the legendary CUSTOM Sound Sliders, variable bass reflex vents on the earcups that allow users to regulate the amount of bass in the music. Users can change the sound profile of their headphones to suit any musical style from intense beats to balanced reference monitoring and back via adjustable ports. In other words, people who buy the CUSTOM ONE PRO PLUS don t just get a pair of headphones; they also get a variety of sound, design and feature options so they can use the headphones however they want. Webové stránky

26 PRODUKTY Elation SixBar Versatile Color-changing LED Batten Both the SixBar 500 with 6x 12W LEDs and the SixBar 1000 with 12x 12W LEDs spread light at 30 beam angles and feature individual LED control for greater design possibilities. Both are capable of smooth dimming from 0-100% and include a selection of variable dimming curves for faster programming. A selection of built in color macros, color fades, strobe and chase effects adds to their versatility. Included with both units is a removable glare shield and diffusion filter ideal when using as a wall wash unit. Both fixtures operate flicker free for use in TV and other broadcast applications and an integrated dual rigging bracket allows them to be either rig mounted or stand on the floor. Easy to set up, multiple units can be easily linked together for quick, customizable setups and integrated magnetic ends ensure proper line up when putting together rows of units. With a long LED life rating of 100,000 hours, service intervals are few and far between. Wrapped in a rugged die-cast aluminum housing, the SixBar 500 is 450mm long and delivers a bright output of 6,500 1m yet consumes only 93W of max power for a small footprint and lower cost of ownership. The SixBar 1000 measures 900mm in length and emits 8,500 1m while consuming a low 145W of power. Webové stránky

27 PRODUKTY FBT X-PRO 10a 1000W Processed Active Speaker Constructed out of plywood enclosures finished with extra-texture paint, the X-PRO series is cut to withstand tourtough conditions with Italian elegance and style. Professional features include ergonomic handles, M10 flying points, a monitor taper design, and a full protective grille. The onboard Class D amplifier module delivers an amazing 1000W power with a flexible DSP to allow personal EQ adjustments, while the low frequency response can be extended courtesy of the dedicated X-SUB 18 powered subwoofer. Designed to satisfy the most demanding applications, X-PRO is the professional s choice. The presence of 4 presets managed by DSP allows you to modify the response of the speaker in a much more accurate way compared to standard tone controls. In addition, each preset has been designed and optimized in an anechoic chamber to deliver the best possible performance for each application. DATA 2-way bi-amplified bass reflex FBT Custom 250mm (10 ) LF woofer with 50mm (2 ) voice coil FBT 25mm (1 ) throat /35mm (1.4 ) voice coil HF compression driver 58Hz to 20KHz Frequency Response 80 H x 50 V constant directivity rotatable horn 35 monitor taper Webové Webové stránky stránky

28 PRODUKTY MA Lighting dot2 Compact Lighting Control Solutions The dot2 range of lighting consoles are; dot2 core, dot2 XL-F, dot2 XL-B; two playback expansion wing solutions; dot2 F-wing and dot2 B-wing and the dot2 Node4 (1K) network output node as well as the dot2 onpc console software and the dot2 3D visualisation software solutions. Access to generic fixture functions is via a Smart Dialogue and Store Look functionality ensures you can control and record what s intended. The easy to operate dot2 software has onboard Help and Direct Hints to guide a new user to operate the console to its full potential. Simply Patch and Go, with no additional setup required. A full range of clever programming and playback features provide intuitive access to advanced functionality. Webové stránky

29 PRODUKTY Build for touring; the dot2 hardware is compact, durable and remarkably lightweight. Its optional modular plug and play dot2 F-wing and dot2 B-wing allow playback expansion and the full-tracking-back-up functionality ensures your show runs trouble free. Webové stránky

30 PRODUKTY Martin RUSH PAR 2 CT Zoom Single-Lens LED PAR Can The new RUSH PAR 2 CT Zoom is a single-lens LED PAR Can with fully premixed white color temperatures for a range of applications in the installation and entertainment markets. The fixture also features electronic dimming and variable strobe effects as well as a 3 unique temperature-controlled cooling system that ensures smooth, low-noise operation. The luminaire is housed in a black aluminum frame and uses twelve 10 W WW/CW (warm white and cold white) LEDs for white color washes that can be pre-mixed from 2,700K to 7,800 K. A motorized zoom of 10 to 60 degrees ensures beams produced by the fixture maintain a hard edge without sacrificing lumens. The RUSH PAR 2 CT Zoom also uses a unique forced air temperature-regulated cooling system to ensure smooth, lownoise operation and boasts an estimated LED lifetime of 50,000 hours. Additionally, the fixture is controllable via both DMX (5-pin XLR) and a stand-alone function that uses an onboard LCD display control panel. Webové stránky

31 PRODUKTY NEXT-proaudio LAs418 Very High Performance Subwoofer Where very low frequency extension is required, the NEXT LAs218 or the LAs418 are the precisely matched subwoofers for the LA12 and LA212X family. These front-loaded, bass-reflex, subwoofers, housing two long excursion, very high power 18" drivers, deliver magnificent precision and punch in the extreme low frequency band at incredible pressure levels. The LAs418, by the cabinet additional volume with optimized port tuning, and by the two 18" Neodymium transducers featuring extremely high peak-to peak excursion capability, delivers true sub performance down to 24Hz at -10dB. The loudspeakers rigidly braced cabinets are constructed from 18mm Baltic birch plywood and protected by rigid metal grills and the side panels incorporate two handles. Four rear mounted 100 mm wheels and two NL8 connectors are also included. DATA Type: Passive, very high power, reflex, subwoofer Freq. Resp. (-6 db): 28Hz - 250Hz LF Extension (-10 db): 24HZ Maximum SPL: db / db (Half-space) Power (Pgm/Peak): 6000W / 12000W (10ms) Webové stránky

32 PRODUKTY Outline ip48 imode Digital Loudspeaker Processor Outline s new system processor, the ip48 imode digital loudspeaker processor packs four inputs and eight outputs into a single unit of rackspace. This all-new design offers several performance-focused features unique to Outline. Of particular interest is the ip48 s use of innovative WFIR (Warped Frequency Finite Impulse Response) filtering technology which utilises the same principles as human hearing, and which is facilitated by the vast DSP power of ip48. This technology produces a consistently more natural and lifelike audio response by distributing the frequency resolution over a semi-logarithmic scale. Outline ip48 also offers Raised Cosine Filters. Compared to traditionally implemented parametric functions these deliver improved transfer curve shaping, controlling intervention frequency bandwidth more precisely while maintaining minimum-phase response. All onboard audio I/O can operate in either analogue or digital (AES/EBU) and connection via standard Ethernet protocol allows total system control via PC web browser, as well as iphone / ipad and Mac OS X (App). The 4 Inputs and 8 Outputs can be configured in a number of ways depending on the application requirements, making ip48 a perfect go to processing device for any FOH or monitoring system. Its connectivity and flexibility also makes it a perfect installation tool for controlling complex multi-zone systems. Webové Webové stránky stránky

33 PRODUKTY SGM R-2 LED LED Rail Light Series The R-2 is extremely intelligent in terms of adapting to a specific environment. As people stop by a sensor connected to the system, it is possible to activate a preset light sequence that will attract attention to a specific highlighted area. Interaction is via a displayed QR code, which when scanned with a smart phone, will allow the user to gain control with predefined areas. Via the built-in system intelligence, operations around the globe can be programmed with the same light settings that can be changed globally from the brand headquarters. This ensures a coherent corporate identity. The track adapter system makes it easy to retrofit the entire setup in most commonly used tracks on the market today. This can be done in a few easy steps, as it is unnecessary to pull new cables etc. Weighing only 1 kg/2.2 lbs, R-2 offers impressive light outputs: R-2 RGBW - 1,700 lumens and an efficacy of 48 lm/w. R-2 W 3000K - 3,000 lumens and an efficacy of 110 lm/w. R-2 W 4000K - 3,900 lumens and an efficacy of 125 lm/w. These fixtures are available in both black and white housing options, to blend seamlessly into the existing installation. In addition, the R-2 comes in different beam angles depending on type and configuration, to fulfill the requirements for most applications. Webové stránky

(VERZE 2014) Vytvořeno v rámci projektu: S anglickým jazykem do dalších předmětů Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.36/03.

(VERZE 2014) Vytvořeno v rámci projektu: S anglickým jazykem do dalších předmětů Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.36/03. ODBORNÉ VÝRAZY ICT (VERZE 2014) Ing. Jan Roubíček, Ing. Jaroslav Adamus Vytvořeno v rámci projektu: S anglickým jazykem do dalších předmětů Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.36/03.0005 Tento projekt

Více

your key to KVADOS Specialisté nabití energií Specialists full of energy

your key to KVADOS Specialisté nabití energií Specialists full of energy Rodina vašeho byznysu Your business family strana / page 3 Petr Gregor your key to KVADOS Magazín pro klienty společnosti KVADOS Magazine for KVADOS company clients Jaro / Spring 2012 Specialisté nabití

Více

KOMENTÁŘ/COMMENT. OSOBNOST 4 Miroslav Svítek: Navigace je přínosem pro národní hospodářství! PERSONALITY

KOMENTÁŘ/COMMENT. OSOBNOST 4 Miroslav Svítek: Navigace je přínosem pro národní hospodářství! PERSONALITY KOMENTÁŘ/COMMENT Vážení čtenáři v roce 2006 pokračuje konsolidace trhu elektronických komunikací z pohledu počtu poskytovatelů sítí a služeb a jejich vlastnické struktury. Elektronické komunikace se prostě

Více

Systém řízení skladu LFS

Systém řízení skladu LFS Systém řízení skladu LFS Integrované řešení Warehouse Management System LFS The integrated total solution Warehouse Management by E+P Přední mezinárodní odborník na skladovou logistiku The internationally

Více

Světová premiéra nové generace Hyundai i30 New-generation Hyundai i30 made world debut

Světová premiéra nové generace Hyundai i30 New-generation Hyundai i30 made world debut Číslo 40 / Issue 40 Magazín společnosti HMMC / HMMC Internal Newsletter 92011 Světová premiéra nové generace Hyundai i30 New-generation Hyundai i30 made world debut Zahájení třísměnného provozu Launch

Více

DATOVÝ HOTEL k vašim službám A data hotel at your service. your key to KVADOS. Byznys na cestách Business on the road

DATOVÝ HOTEL k vašim službám A data hotel at your service. your key to KVADOS. Byznys na cestách Business on the road Buďme optimisté Let's be optimists strana / page 3 Miroslav Hampel your key to KVADOS Magazín pro klienty společnosti KVADOS Magazine for KVADOS company clients Zima / Winter 2012/2013 Byznys na cestách

Více

Státní správa bilancuje State administration balances

Státní správa bilancuje State administration balances ROČNÍK/YEAR X 7/2 0 0 5 12 0 K č 6 E U R INFORMATIKA KOMUNIKACE PODNIKÁNÍ INFORMATICS COMMUNICATIONS BUSINESS Rozhovor s Danou Bérovou a Michalem Franklem Počítačová bezpečnost Poslední trendy v CRM Bezdrátová

Více

KOMENTÁŘ/COMMENT. Extract. Výtah z textu

KOMENTÁŘ/COMMENT. Extract. Výtah z textu KOMENTÁŘ/COMMENT Vážení čtenáři Dear Readers Vážení čtenáři, toto číslo obsahuje rozsáhlou anketu provedenou mezi osobnostmi členy Fóra pro vysokorychlostní internet. Výsledkem činnosti zmíněného fóra

Více

Ať zmizí duchové! Ghosts begone! your key to KVADOS. Podzim / Autumn 2012. Logistika všedních dnů Everyday logistics.

Ať zmizí duchové! Ghosts begone! your key to KVADOS. Podzim / Autumn 2012. Logistika všedních dnů Everyday logistics. Logistika všedních dnů Everyday logistics strana / page 3 Gabriela Wojaczková your key to KVADOS Magazín pro klienty společnosti KVADOS Magazine for KVADOS company clients Podzim / Autumn 2012 Ať zmizí

Více

Výtah z textu. 5 Je to velmi prosté - zájem diváků o společnost televize významně závisí na ročním období...

Výtah z textu. 5 Je to velmi prosté - zájem diváků o společnost televize významně závisí na ročním období... KOMENTÁŘ/COMMENT Broadband vize Před dvěma týdny pořádal náš časopis již čtvrtý ročník semináře Broadband Vision. Je skutečně zajímavé sledovat, jakým způsobem se měnily broadband vize v průběhu uplynulých

Více

Požární cvičení a evakuace HMMC Fire protection training and evacuation of HMMC

Požární cvičení a evakuace HMMC Fire protection training and evacuation of HMMC Číslo 48 / Issue 48 Magazín společnosti HMMC / HMMC Internal Newsletter 52012 Požární cvičení a evakuace HMMC Fire protection training and evacuation of HMMC Promo akce Hyundai i30 v ulicích Ostravy Hyundai

Více

SQart. Česk y English

SQart. Česk y English SQart Česk y English Andreas Krob se narodil v roce 1969 v Severním Německu. Studoval průmyslový design na Muthesiuské škole umění a designu v Kielu, Německu. Po dokončení školy v roce 1996 pracoval pro

Více

CUCA. Cisco Unified Communications Applications 10. Vojtěch Přikryl Vojtech.Prikryl@alef.com Kamil Brothánek Kamil.Brothanek@alef.

CUCA. Cisco Unified Communications Applications 10. Vojtěch Přikryl Vojtech.Prikryl@alef.com Kamil Brothánek Kamil.Brothanek@alef. CUCA Cisco Unified Communications Applications 10 Vojtěch Přikryl Vojtech.Prikryl@alef.com Kamil Brothánek Kamil.Brothanek@alef.com AGENDA ALEF IT Aplikace a Služby Cisco Unified Comm. Aplications Cisco

Více

your Ať je slyšet bzukot! Účinné řízení jednotlivců i týmů Let's hear it buzz! Effective management of individuals and teams your key to KVADOS

your Ať je slyšet bzukot! Účinné řízení jednotlivců i týmů Let's hear it buzz! Effective management of individuals and teams your key to KVADOS Další rozměr efektivity A new dimension of efficiency Jiří Vidlář strana / page 2 Utajení knižní hrdinové Hidden literary heroes strana / page 14 your Magazín pro klienty společnosti KVADOS Magazine for

Více

Hyundai i30 finalista ankety Auto roku 2013 Hyundai i30 finalist of the 2013 Car of the Year

Hyundai i30 finalista ankety Auto roku 2013 Hyundai i30 finalist of the 2013 Car of the Year Číslo 55 / Issue 55 Magazín společnosti HMMC / HMMC Internal Newsletter 12013 Hyundai i30 finalista ankety Auto roku 2013 Hyundai i30 finalist of the 2013 Car of the Year Rozhovor s Thomasem Bürklem Interview

Více

Konference dealerů Hyundai Hyundai dealers conference

Konference dealerů Hyundai Hyundai dealers conference Číslo 45 / Issue 45 Magazín společnosti HMMC / HMMC Internal Newsletter 22012 Konference dealerů Hyundai Hyundai dealers conference Štáb pořadu Autosalon natáčel v HMMC Crew of the Autosalon show was shooting

Více

NOVÁ ŘADA SYSTÉMŮ VRF ÚSPORA ENERGIE, SNADNÁ INSTALACE A VYSOKÁ ÚČINNOST 2013 / 2014

NOVÁ ŘADA SYSTÉMŮ VRF ÚSPORA ENERGIE, SNADNÁ INSTALACE A VYSOKÁ ÚČINNOST 2013 / 2014 NOVÁ ŘADA SYSTÉMŮ VRF ÚSPORA ENERGIE, SNADNÁ INSTALACE A VYSOKÁ ÚČINNOST 2013 / 2014 FS MULTI ECOi ECO G VENTILACE NOVÉ SYSTÉMY VRF 2013 / 2014 NEW 2013 / 2014 VRF RANGE Summary PANASONIC LEADING THE WAY

Více

your Nechte informace roztáhnout křídla Let information spread its wings your key to KVADOS

your Nechte informace roztáhnout křídla Let information spread its wings your key to KVADOS Kde se rodí software Where software is born Martin Tomis strana / page 2 your your key to KVADOS Magazín pro klienty společnosti KVADOS Magazine for KVADOS Company Clients Blízká budoucnost mobilit The

Více

LEPŠÍ než. perpetuum mobile. your key to KVADOS. Better than perpetual motion. Pro krásu na světě For beauty in the world

LEPŠÍ než. perpetuum mobile. your key to KVADOS. Better than perpetual motion. Pro krásu na světě For beauty in the world Obchodní renesance A commercial renaissance strana / page 3 Petr Gregor your key to KVADOS Magazín pro klienty společnosti KVADOS Magazine for KVADOS company clients Léto & podzim / Summer & Autumn 2014

Více

MSV. 2.1.3.9 Ocelové plechy děrované Perforated steel sheets. 1.2.2.99 Zařízení oceláren jiná Steel works equipment other

MSV. 2.1.3.9 Ocelové plechy děrované Perforated steel sheets. 1.2.2.99 Zařízení oceláren jiná Steel works equipment other MSV 1.2.2.99 Zařízení oceláren jiná Steel works equipment other JSC "Heavy Engineering ORMETO-YUMZ" 462403 Orsk, RU JSC ''HEAVY ENGINEERING ORMETO-YUMZ'' má divizi hutní výroby, která zahrnuje tavení,

Více

15 let HOPÍK. HOPI & Information Technology. 15 years anniversary. Interní časopis společnosti HOPI In-house HOPI magazine Listopad 2007 November 2007

15 let HOPÍK. HOPI & Information Technology. 15 years anniversary. Interní časopis společnosti HOPI In-house HOPI magazine Listopad 2007 November 2007 HOPÍK 7 Interní časopis společnosti HOPI In-house HOPI magazine Listopad 2007 November 2007 HOPI & Information Technology Oddělení IT technická & SAP podpora The IT department technical & SAP support 15

Více

SOFTWARE602 A. S. VÝROČNÍ ZPRÁVA ANNUAL REPORT WWW.602.CZ

SOFTWARE602 A. S. VÝROČNÍ ZPRÁVA ANNUAL REPORT WWW.602.CZ SOFTWARE602 A. S. VÝROČNÍ ZPRÁVA WWW.602.CZ VÝROČNÍ ZPRÁVA ZÁKLADNÍ ÚDAJE O SPOLEČNOSTI BASIC DATA OF THE COMPANY Obchodní jméno: Software602 a. s. Základní jmění: 51 mil Kč Sídlo: Hornokrčská 15, 140

Více

Obsah ALTRON 5 7 O společnosti 11 12 15 Produkty a služby 19 27 33 37 Společenská odpovědnost 41 47 47 Ekonomická část 51 53 58 59 60 61

Obsah ALTRON 5 7 O společnosti 11 12 15 Produkty a služby 19 27 33 37 Společenská odpovědnost 41 47 47 Ekonomická část 51 53 58 59 60 61 Obsah ALTRON 5 Vize a mise 7 Úvodní slovo předsedy představenstva O společnosti 11 O společnosti 12 Organizační struktura 15 Altron a jeho lidé Produkty a služby 19 Datacentra 27 Energocentra 33 Napájení

Více

Roční zpráva Company Report CENTROPOL ENERGY '12

Roční zpráva Company Report CENTROPOL ENERGY '12 Roční zpráva Company Report CENTROPOL ENERGY '12 Roční zpráva Company Report CENTROPOL ENERGY '12 > Úvodní slovo předsedy představenstva > Introductory Word by the Chairman of the Board of Directors Vážení

Více

FONTLAB STUDIO 5: TYPE DESIGNER S DELIGHT

FONTLAB STUDIO 5: TYPE DESIGNER S DELIGHT TYPO.TEXT Nimbus Sans Novus (medium, semibold, heavy) URW++ 2 TYPO.TOOLS The year 2005 marks an unusual anniversary: 30 years of digital font technology. In 1975, at the ATypI conference in Warsaw, Peter

Více

Dva křížky. a otevřené obzory. Two crosses and an endless horizon. your key to KVADOS. Kosí bratři a sestry Blackbird brothers and sisters

Dva křížky. a otevřené obzory. Two crosses and an endless horizon. your key to KVADOS. Kosí bratři a sestry Blackbird brothers and sisters Kontinuita kontinua Continuity continuum strana / page 3 Miroslav Hampel your key to KVADOS Magazín pro klienty společnosti KVADOS Magazine for KVADOS company clients Kosí bratři a sestry Blackbird brothers

Více

ATEX (Výbušné prostředí) ATEX (Explosive - Atmosphere) NEVÝBUŠNÁ ZAŘÍZENÍ / INTRINSIC SAFETY

ATEX (Výbušné prostředí) ATEX (Explosive - Atmosphere) NEVÝBUŠNÁ ZAŘÍZENÍ / INTRINSIC SAFETY ATEX (Výbušné prostředí) ATEX (Explosive - Atmosphere) Výbušné prostředí / Ex designation ATEX (Výbušné - Prostředí) / ATEX (Explosive - Atmosphere) Směrnice 94/9/EC Sladí zákonné zásoby členských států

Více

Lovci Treasure hunters

Lovci Treasure hunters Nespoutáni létem Unfettered summer strana / page 3 Daniela Šulcová your key to KVADOS Magazín pro klienty společnosti KVADOS Magazine for KVADOS company clients Léto / Summer 2013 30 Vášeň / Passion 19

Více

Natáčení náborových filmů Shooting recruitment films

Natáčení náborových filmů Shooting recruitment films Číslo 36 / Issue 36 Magazín společnosti HMMC / HMMC Internal Newsletter 42011 Natáčení náborových filmů Shooting recruitment films Test nového vozu Hyundai Accent v Dubaji Test drive event of all-new Accent

Více

HOPÍK. HOPI Gyál. Interní časopis společnosti HOPI In-house HOPI magazine Červen 2007 June 2007. Představení managera Introducing of manager

HOPÍK. HOPI Gyál. Interní časopis společnosti HOPI In-house HOPI magazine Červen 2007 June 2007. Představení managera Introducing of manager HOPÍK 6 Interní časopis společnosti HOPI In-house HOPI magazine Červen 2007 June 2007 W E L C O M E I N H O P I H U K f t. HOPI Gyál Firma HP FINANCE HP FINANCE Company Závod okolo Lago di Garda The race

Více