ROBE osvětluje legendárního Karla Gotta. Číslo 10 / 2015

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ROBE osvětluje legendárního Karla Gotta. Číslo 10 / 2015 AVLTIMES.COM FB.COM/AVLTIMES @AVLTIMES @AVLTIMESMAGAZINE"

Transkript

1 Číslo 10 / 2015 ROBE osvětluje legendárního Karla Gotta Budoucnost Publikování v Mobilních Telefonech a Tabletech Časopis pro technologie zábavného osvětlení, ozvučení a videa, designován pro Apple a Android, MAC a PC

2 Obsah Duben - Květen 2015 Novinky Event Project Seminar Exhibition Click here Editor / Associate Publisher Aleš Gřivač Produkty Mobile Apps Video Click here Business Adresář Firmy v České Republice Firmy na Slovensku Group Editor Clarence Anthony Website Disclaimer: All rights reserved. No part of this magazine or content may be reproduced or used without the written permission of the publisher: C.A. Editorial Consultants. All information contained in this magazine is for information only, and is, as far as we are aware, correct at the time of going to press. The views, ideas, comments, and opinions expressed in this publication are solely of the writers, interviewees, press agencies, and manufacturers and do not represent the views of the editor or the publisher. Whilst every care is taken to ensure the accuracy and honesty in both editorial and advertising content at press time, the publisher will not be liable for any inaccuracies or losses incurred. Readers are advised to contact manufacturers and retailers directly with regard to the price of products/services referred to in this magazine. If you submit material to us, you automatically grant C.A. Editorial Consultants a license to publish your submission in whole or in part in all editions of the magazine, including licensed editions worldwide and in any physical or digital format throughout the world.

3

4 NOVINKY 4 Robe osvětluje legendárního Karla Gotta Karel Gott je nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák všech dob. Ve své neuvěřitelné, více než padesátileté průkopnické kariéře nazpíval mnoho mezinárodních hitů, prodal milióny nahrávek, získal mnohonásobná ocenění, ale také zažil období politické vhodnosti během komunistického období a za sovětské okupace tehdejšího Československa. Uspořádal masivní rozlučkové turné v roce 1990, což mělo takový obrovský úspěch..., že se rozhodl pokračovat ve své hudební kariéře k radosti svých fanoušků a to jak v České republice, Německu, tak v mnoha jiných zemích bývalého sovětského bloku, kde měl také obrovskou sledovanost a mezinárodní fanouškovskou základnu. Také se stal uznávaným malířem. Společnost Robe byla velmi hrdá na to, že se podílela na nejnovější tour Karla Gotta po arénách na konci roku 2014, která představovala osm vysoko-profilových koncertů, pět v České republice a tři na Slovensku. Vše vyvrcholilo dvěma představeními pro posluchačů v O2 Aréně v Praze. Obě byla zcela vyprodána. Velikost shows a venues byla ideální příležitostí pro novou Robe BMFL Spot moving head ukázat se v akci. Lighting designer Martin Hruška, který pracoval na svém prvním tour Karla Gotta začlenil čtyři z nich na truss společně s 31 x Pointe, 16 x Robe MMX Spot, 19 x LEDWash 1200, 10 x CycFX 8 a osm 600E Beam - vše z Robe ROBIN série moving heads.

5 NOVINKY 5 Tyto a všechny ostatní osvětlovací zařízení dodala přední česká rental firma Audioblue z Českého Brodu. Společnost je vlastněna Tomášem Bartákem a v posledních letech pravidelně investovala do Robe produktů. Pro show byly BMFL umístěny na horní části předního trussu a byly použity pro beam efekt okolo diváků, aby je vkreslili do představení. Pointes byly umístěny na zadním trussu a na stagi, kde vytvářely vysoko výkonné beam efekty, zejména s použitím prisem. LEDWashes byly na zadním trussu a také kolem velkých LED obrazovek na stagi, kde barvily stage, set a kapelu mnoha barvami a v dobré kvalitě světla, zvýrazňující kapelu a také vyplněním back-of-shot prostoru pro imag kamery. CycFX 8 byly vertikálně namontovány na zadní stage, upstage a pod LED obrazovkami. Vytvářely vrstvu s nízkým rozlišením videa v kontrastu s vysokým rozlišením LED obrazovek. Všechna tahle zařízení plus velké množství generických zařízení byly ovládány na tour Petrem Koutkem pomocí grandma2 full-size konzole. Bylo to poprvé, co Audioblue použil BMFL na jednom z jejich turné a všichni byli velmi překvapeni jasem a velmi jemnou presencí vytvořenými těmito svítidly společně s jejich nízkou hmotností a kompaktní velikostí tak výkonného zařízení. Tour Managerem byl Jiří Kratochvil, zvuk a video byly také dodány společností Audioblue. ROBE Lighting, s.r.o.

6 NOVINKY 6 D.T.S. MAX a DELTA nainstalovány v novém Evropském Středisku Solidarity Během 34. výročí podpisu Srpnové dohody", bylo v polském Gdaňsku otevřeno Evropské středisko solidarity (ECS). Nové zařízení, které je určeno jako aréna pro mezinárodní dialog, připomíná antikomunistickou opozici v Polsku, stejně jako Solidární" aktivitu. Komplex nabízí charakteristickou architekturu studia Antoni Taraszkiewicz. Svým tvarem a použitou ocelí koresponduje prvkům trupů loděnice. ECS se rozkládá na ploše asi jednoho hektaru a je postaven na pěti patrech. Uvnitř mají návštěvníci možnost vidět stálou expozici věnovanou historii "Solidarity", auditorium halu, knihovnu, studovnu, archivní a výzkumné centrum, vzdělávací a výcvikové středisko. Za projekt, dodávku a instalaci systému osvětlení pódia, stejně jako jevištní mechaniku multimediální haly byla zodpovědna společnost P.S. Teatr. Stage osvětlení navrhl Ing. Tomasz Zaborowski. Instalace osvětlení je vybavena moving heads MAX. Za zmínku stojí fakt, že ECS je první polskou institucí, která se může pochlubit použitím těchto inovativních zařízení. Světelný set také čítá vysoce výkonné Delta 8 R FC LED wash lights.

7 NOVINKY 7 D.T.S. Lighting

8 NOVINKY 8

9 READ AVL TIMES EUROPA AVL TIMES EUROPA digital magazine offer a print-like reading feel and easy downloading on Apple, Android, and BlackBerry mobile. DOWNLOAD OUR FREE DIGITAL MAGAZINES AT

10 NOVINKY 10 Photo Ivica Steficar Arcus Café nově vybaven s d&b audiotechnik Arcus Café a Night Bar mají dlouhou a záviděníhodnou reputaci jako jeden z premiových hot spots pro zábavu v Čakovci. Nachází se v severním Chorvatsku, ve městě a jeho okolí s populací téměř obyvatel. Klub je otevřen od roku 1998 a nedávno byl důkladné přeinstalován. Majitel, pan Ivan Steficar, věděl, že chce nejlepší zvukový systém, aby udržel a zvyšoval úroveň spokojenosti zákazníků. Proto se obrátil na Davora Files ze společnosti ELTEL, která je obchodním partnerem chorvatského distributora D&B Audiotechnik Sunflower. Files vysvětluje zdůvodnění výběru reproduktoru: "Arcus Café je docela intimní prostor o velikosti přibližně devadesát čtverečních metrů. Místo pro DJ je ve středu místnosti, takže jsme se rozhodli začlenit subs do podstavce. Vybrali jsme 18S-Subs z d&b XS-Série. Jejich kompaktní konstrukce nenarušuje výkon a jsou ideální pro tento typ aplikace. Centrální poloha DJ station je místem, kde se může každý cítit blízko akci." "Věděli jsme, že malé, ale výkonem mohutné reproduktory E8 z d&b E-Series budou ideální pro tuto aplikaci. Jsou to obousměrné víceúčelové reproduktory a funkce rotace horn v 90 je vždy užitečná při instalaci systému v prostoru, jako je tento. Klub obvykle hostí DJ vystoupení, ale toto místo využívají také živé hudební produkce. Proto jsme chtěli systém, který by mohl být flexibilní a univerzální. "

11 NOVINKY 11 Photo Ivica Steficar otevřené dveře dramaticky ovlivnit zvukový zážitek návštěvníků. Funguje to jako velký Helmholt rezonátor. Když jsme otevřeli nebo zavřeli dveře, byl slyšet významný rozdíl v dílčích frekvencích." Tomislav Koran ze společnosti Sunflower, která se podílela na konečném rozhodnutí při návrhu, řekl: "I když je to poměrně malý prostor, skleněné a lesklé povrchové úpravy vytvářejí poměrně složitý design. Majitel, pan Steficar, se na nás přišel podívat, když jsme systém ladili. Místnost byla plná měřících mikrofónů a drátů. Ukázali jsme mu, jak jednoduše mohou Koran pokračuje: "Měli jsme třicet dní pro nainstalování systému do otevření, což se může zdát jako poměrně komfortní časový horizont, ale museli jsme pracovat společně se všemi ostatními dodavateli přestavby. Jsem rád, že se nám podařilo dokončit instalaci včas." Od doby, co se klub oficiálně znovu otevřel, tam probíhá stále nabitý program zábavních akcí. d&b audiotechnik

12 NOVINKY 12 Robe potvrdilo životnost lampy pro BMFL Zařízení BMFL totiž umožňují volbu mezi 1700W, 1500W a nebo tichým modem (1200W) a pro některé uživatele vznikala otázka ohledně životnosti lampy. Nyní je však potvrzeno, že ta se v závislosti na zvoleném módu nemění a je stanovena na 750 hodin. Dalším aspektem souvisejícím z této skutečnosti je také světelný výkon v závislosti na stáří světelného zdroje. Při nasvícených 750 hodinách si lampa zachovává 60% lumenového výstupu oproti zcela nové. Pokles je tedy 40% na 750 hodinách. Vývojové oddělení společnosti Robe lighting dokončilo sérii dlouhodobých testů lampy Lok-it! HTI 1700/PS používané v modelu BMFL Spot a nově také v novince pro letošní rok BMFL Blade, který je představen ve světové premiéře na Prolight and Sound ve Frankfurtu nad Mohanem. To vše přináší fakt, že lampa Osram Lok-it! HTI 1700/PS v zařízeních Robe BMFL je nejen velmi výkonná ale především má vysokou účinnost a díky své kvalitě nabízí uživatelům možnost dlouhého použití a snížení provozních nákladů při zachování vysoké kvality světelného výstupu. Při srovnání s jinými světelnými zdroji, pomineme-li LED zdroje, tato lampa přináší vyšší světelnost v 750 hodinách životnosti a tím dokáže snížit náklady na provoz těchto zařízení a méně starostí s výměnou lampy například v polovině životnosti z důvodu zachování světelného výstupu. Robe lighting společně pracovalo na vývoji tohoto zdroje několik let s jejím výrobcem společností Osram a také společně tuto lampu testovali. Díky sofistikovaným a dlouhodobým testům nyní potvrzují, že životnost lampy se nemění ani pokud je používána na svůj plný výkon 1700W.

13 NOVINKY 13 Díky dvouletému výzkumu a vývoji inženýrů v ROBE, BMFL přináší ojedinělý systém řízení a tepelného managementu v tomto zařízení díky kterému chromatická barva ve všech třech módech zůstává stejná. Také při dimrování v rozsahu %. možné otáčet v rozmezí +/- 45. V kombinaci s řadou gob a animačním kotoučem a velkým rozsahem zoomu se BMFL Blade stává ideálním zařízením pro divadelní a koncertní sály. Robe BMFL Spot byl představen v září roku 2014 a o té doby si našel cestu do riderů mnoha světových lighting designérů a ojedinělých projektů jako například zahajovací a zakončovací ceremoniály Commonwealth Games ve Skotsku, Tomorrowland festival nebo koncerty Davida Guetty. V dubnu letošního roku se na trhu objeví BMFL Blade světlo se stejným světelným zdrojem a množstvím efektů, které zároveň přináší možnost framing shutter. Čtyři pohybem na sobě nezávislé ořezové nože, které se dokáží překrývat a zároveň také úhlovat tak aby vytvořily jakékoliv obdélníky, čtverce, trojúhelníky a další troj a čtyřúhelníkové tvary. Celý modul je pak ROBE Lighting, s.r.o. AVL TIMES ČESKO SLOVENSKO. Budoucnost

14 NOVINKY 14 Společnost SGM osvětlila finské mistrovství v lyžování Pro letošní třídenní finské běžkařské mistrovství v Jami hledali organizátoři na dni sprintu speciální efekt startovní brány, aby přitáhli pozornost pro televizní vysílání. Pro dokonalé osvětlení v zimních temných hodinách Opo Sound dodali bránu z trussu a použili SGM LED svítidla. Proto byly čtyři SP-6 SIXPACK blinders a dva P-5 wash lights umístěny na startovní bráně, zatímco další P-5s byly použity k osvětlení oblouku Audi Promotion. Vybrali jsme je pro jejich silný výstup, SIXPACK obsahuje šest 40W RGBA LED, zatímco P-5 se může pochlubit 44 vysoko výkonými 10W RGBW LED. Zařízení SGM byla vybrána i z důvodu speciální funkce pro tuto venkovní zimní událost - krytí IP 65. Více než 3000 návštěvníků denně mohlo vychutnat vzrušení z lyžařského závodu v krásné studené finské zimě prozářené v časném soumraku světly SGM, které vytvářely ideální atmosféru. Během akce se zařízení SGM vystavila ve dne teplotě kolem 0 stupňů Celsia, v noci klesla teplota na -5 stupňů Celsia. Finským distributorem SGM je společnost Noretron Communications Ltd. Timo Kunnas byl svědkem lyžařské činnosti a byl spokojen s osvětlovacím setem. "Byl to opravdu další IP test SGM LED zařízení, a opět proběhl s vlajícími barevnými efekty," potvrdil. SGM A/S

15 NOVINKY 15 D.T.S. NRG 1201 a Jack v Ice Conference Centre Vloni 16. října se slavnostně otevřela v polském Krakově ICE Conference Centre. Nová budova vytvářejíci perfektní kombinaci estetiky, techniky a funkčnosti, která byla na radu Studio Arata Isozaki & Associates Tokia navržena Studio Krzysztof Ingardena, Jacek Ewy Architects v Krakově. ICE Conference Centre s kapacitou 3000 lidí je největší a nejmodernější multifunkční struktura Krakova, která může uskutečnit celou řadu akcí, jako jsou kongresy, konference, koncerty, divadelní představení, výstavy a další kulturní a společenské události. Společnost P.S. Teatr nadesignovala a nainstalovala různé světelné systémy sestávající se z DTS moving heads na třech hlavních místech okolo středu: NRG 1201 FPR v hledišti sálu a v divadelním sálu; JACK a NRG 1201 v Chamber Room.

16 NOVINKY 16 D.T.S. Lighting

17

18 NOVINKY 18 EOCELL dodal osvětlení reklamy Firma EOCELL Investment s.r.o. dodala designové osvětlení reklamní tabule pro několik firem. EOCELL navrhl a nainstaloval do nerezové reklamní tabule technologii a produkt EOCELL LED pásek o výkonu 4.8W/metr v celkové délce 4 metry. Z důvodu venkovní a reklamní aplikace EOCELL zvolil teplotu barvy 5000 Kelvinů. SAMSUNG LED čipy jsou použity na těchto LED páscích z důvodu spolehlivosti, kvality a životnosti. EOCELL Investments s.r.o

19 NOVINKY 19 W-DMX v Lights v Alingsås W-DMX od Wireless Solution opět hrál důležitou roli na nedávné akci Lights v Alingsås ve Švédsku. Tahle akce je největší workshop osvětlení na veřejných prostranstvích v severní Evropě a navštívilo ji více než návštěvníků ročně. Vše začalo v roce 2000, kdy byli vyzváni přední lighting designéři a společnosti, aby v Alingsås prokázali své odborné znalosti a pořádali semináře. Po dobu pěti týdnů jsou tmavé večery Švédska transformovány do krásných světelných instalací v okolí města. Začalo to v roce 1999, kdy se studenti z HDK Jönköping University a na univerzitě v Göteborgu sešli v Alingsås a experimentovali s různými návrhy osvětlení pro veřejné budovy. Následující rok obec uzavřela smlouvu s Asociací Profesionálních Návrhářů Osvětlení PLDA, kteří od té doby přinesli mezinárodní světelný design do Alingsås každý rok. Výsledkem je vzdělávací a zábavná osvětlovací akce, která se každoročně rozrůstá. 4 W-DMX Whitebox F-1 a 2 jednotky přijímačů W-DMX Whitebox R-512, dodané Wireless Solution, byly použity na dvou z těchto instalací. První byla Åmanska Parken, představená Lighting Designerem Herbertem Cybulska, který použil SGM G-Spot, SGM P5. Druhou instalaci Klämma představil Lighting Designer Gudjon Sigurdsson, který použil zařízení od Zumtobel, Aphrodite.

20 NOVINKY 20 W-DMX, velmi spokojeni. Budeme ho opět používat v ročníku 2015 Lights v Alingsås. S Wireless Solution máme výbornou spolupráci, která, jak doufáme, bude trvat mnoho let " Niclas Arvidsson, generální ředitel společnosti Wireless Solution konstatoval: Wireless Solution pracoval v minulosti se světly v Alingsås se skvělými výsledky. Řada Whitebox je naše řešení pro architektonické a zábavní projekty, které vyžadují spolehlivost a jednoduchost použití W-DMX produktů v povětrnostních vlivech použitím IP-65 boxů. Ty jsou ideální pro zimní klima ve Švédsku. Instalace byly ohromující, a reakce byla velmi pozitivní. " Vedoucí projektu Margaretha Stenmark řekl: "Byli jsme s tím, jak funguje systém Wireless Solution W-DMX

21

22 TECHNOLOGIE 22 SGM: Made in Denmark Od chvíle, kdy Peter Johansen koupil firmu na výrobu osvětlení SGM a nastartoval výrobu v Dánsku, SGM prošla masivním přechodem. Nyní je celá výroba včetně skladových a administrativních prostor umístěna v novém ředitelství v Aarhusu o rozměrech čtverečních stop. Za dobu téměř tří let, co se stal Petr Johansen generálním ředitelem, byla spuštěna kompletní nová řada LED výrobků, byla založená globální distribuční síť, mezinárodní refence byly distribuovány v globálních sdělovacích prostředcích a nyní podnikatel také zřídil specializovanou dánskou základnu. Znamená to dánskou výrobu, dánská pracovní místa společně s dánskými a evropskými subdodavateli. Petr Johansen říká: "Aarhus je nyní to, čemu říkáte Silicon Valley v LED osvětlení." Na základě zkušeností Není to poprvé, co CEO udělal revoluci v průmyslu osvětlení nebo založil společnost s cílem stát se lídrem na trhu. Do jeho životopisu patří Nitram Dental (výrobce sterilizovaných zubařských zařízení), Dencam (výrobce forem pro průmysl větrných mlýnů) a Lantic Entertainment Systems (výrobce zábavních systémů pro luxusní jachty) - z nichž všichni se stali lídry na trhu ve svých příslušných segmentech. Nicméně nejvíce relevantní pro odvětví osvětlovací techniky bylo zřízení firmy Martin Professional, kterou Johansen založil v 80. letech, a která se rychle vyvinula v největšího světového výrobce osvětlení pódií.

23 TECHNOLOGIE 23 To bylo také důsledkem místní výroby v dánské továrně - a teď s SGM se zdá, že se historie opakuje. Firma je založena na stejných odborných a inovativních zaměstnancích, kteří spojili své síly asi před 30-ti lety. Společně byli připraveni na novou výzvu a dali všechna svá úsilí do LED technologie, která má za následek kompletní produktové portfolio inovativních LED svítidel a pixelově řízených produktů. Dánský úspěch s mezinárodními odkazy SGM spolupracovali s hvězdami světové třídy A-seznamu jako Beyoncé, Pink, Metallica, One Direction, Nine Inch Nails, Miley Cyrus a Britney Spears. Kromě toho SGM produkty dominovaly v posledních několika letech na Eurovision Song Contest. Totéž platí i pro mnohé z letních hudebních festivalů.

24 TECHNOLOGIE 24 Nejen zábavní průmysl, ale i architektonický sektor rovněž přijal portfolio LED Line, které je zaměřeno na jejich potřeby, a to zejména s krytím IP65, které zajišťuje ochranu proti vlhkosti, vodě a prachu. Z tohoto důvodu a vzhledem k cílům životnosti získané pomocí LED osvětlení, jsou aplikace Royal Danish Opera, stejně jako socha Kristus Světlo v Brazílii a fontána Jednoty v Indii osvětleny zařízeními SGM. Inovace je prvořadá SGM se zaměřuje na inovace a experimentování při vývoji výhradně LED zařízení. Nejúspěšnějším startem k dnešnímu dni je G-Spot moving head, který nabízí mnohem víc než silný celek. Zatímco jeho jas překonává většinu 1500W výbojek, G-Spot je také vodě, špíně a písku odolný. Jako důkaz snižuje náklady na údržbu na minimum. V poslední době rozšířila firma SGM G-range dále s G-Profile používající perfektní modul framing shutters, který zvyšuje možnosti pro lighting designéry. "Vždycky jsem velmi pevně věřil v rozvoj těch nejlepších produktů, které si navzájem nekonkurují," vysvětluje Peter Johansen, který přirozeně vyvinul systémy vyměnitelných gob a framing shutters pro dvě moving heads. Ty umožňují snadnou výměnu jednoho za druhý a vice versa. SGM A/S

25 PRODUKTY beyerdynamic CUSTOM ONE PRO PLUS Interactive Premium Headphones The flexibility of beyerdynamic s CUSTOM headphones has always set them apart. The sound, features and design can be adapted to the user s personal requirements. This established the reputation of the CUSTOM series, made by hand in Germany, as the world s first interactive headphones. The CUSTOM ONE PRO PLUS continues this tradition and setting new standards for customisation. The PLUS in the name stands for additional features and even more options for adjusting the appearance. The premium headphones come with two connection cables. Users can effortlessly replace the standard plug-in supply line, including a 1/4 jack adapter, with the series standard headset cable for convenient hands-free phone calls or online gaming. The single-button remote control in the cable allows users to accept or end calls or pause the music they re listening to. The control works with all current Apple devices and most Android devices. Those who want even better voice quality can hook up the optional CUSTOM HEADSET GEAR and turn the headphones into a professional headset. Users can pick out more than just the cables for the CUSTOM ONE PRO PLUS. The headband, ear cushions, rings and covers of the earcups can be replaced and adapted to their personal taste. The other features are the same as the successful original model, CUSTOM ONE PRO. That means that the PLUS also offers the legendary CUSTOM Sound Sliders, variable bass reflex vents on the earcups that allow users to regulate the amount of bass in the music. Users can change the sound profile of their headphones to suit any musical style from intense beats to balanced reference monitoring and back via adjustable ports. In other words, people who buy the CUSTOM ONE PRO PLUS don t just get a pair of headphones; they also get a variety of sound, design and feature options so they can use the headphones however they want. Webové stránky

26 PRODUKTY Elation SixBar Versatile Color-changing LED Batten Both the SixBar 500 with 6x 12W LEDs and the SixBar 1000 with 12x 12W LEDs spread light at 30 beam angles and feature individual LED control for greater design possibilities. Both are capable of smooth dimming from 0-100% and include a selection of variable dimming curves for faster programming. A selection of built in color macros, color fades, strobe and chase effects adds to their versatility. Included with both units is a removable glare shield and diffusion filter ideal when using as a wall wash unit. Both fixtures operate flicker free for use in TV and other broadcast applications and an integrated dual rigging bracket allows them to be either rig mounted or stand on the floor. Easy to set up, multiple units can be easily linked together for quick, customizable setups and integrated magnetic ends ensure proper line up when putting together rows of units. With a long LED life rating of 100,000 hours, service intervals are few and far between. Wrapped in a rugged die-cast aluminum housing, the SixBar 500 is 450mm long and delivers a bright output of 6,500 1m yet consumes only 93W of max power for a small footprint and lower cost of ownership. The SixBar 1000 measures 900mm in length and emits 8,500 1m while consuming a low 145W of power. Webové stránky

27 PRODUKTY FBT X-PRO 10a 1000W Processed Active Speaker Constructed out of plywood enclosures finished with extra-texture paint, the X-PRO series is cut to withstand tourtough conditions with Italian elegance and style. Professional features include ergonomic handles, M10 flying points, a monitor taper design, and a full protective grille. The onboard Class D amplifier module delivers an amazing 1000W power with a flexible DSP to allow personal EQ adjustments, while the low frequency response can be extended courtesy of the dedicated X-SUB 18 powered subwoofer. Designed to satisfy the most demanding applications, X-PRO is the professional s choice. The presence of 4 presets managed by DSP allows you to modify the response of the speaker in a much more accurate way compared to standard tone controls. In addition, each preset has been designed and optimized in an anechoic chamber to deliver the best possible performance for each application. DATA 2-way bi-amplified bass reflex FBT Custom 250mm (10 ) LF woofer with 50mm (2 ) voice coil FBT 25mm (1 ) throat /35mm (1.4 ) voice coil HF compression driver 58Hz to 20KHz Frequency Response 80 H x 50 V constant directivity rotatable horn 35 monitor taper Webové Webové stránky stránky

28 PRODUKTY MA Lighting dot2 Compact Lighting Control Solutions The dot2 range of lighting consoles are; dot2 core, dot2 XL-F, dot2 XL-B; two playback expansion wing solutions; dot2 F-wing and dot2 B-wing and the dot2 Node4 (1K) network output node as well as the dot2 onpc console software and the dot2 3D visualisation software solutions. Access to generic fixture functions is via a Smart Dialogue and Store Look functionality ensures you can control and record what s intended. The easy to operate dot2 software has onboard Help and Direct Hints to guide a new user to operate the console to its full potential. Simply Patch and Go, with no additional setup required. A full range of clever programming and playback features provide intuitive access to advanced functionality. Webové stránky

29 PRODUKTY Build for touring; the dot2 hardware is compact, durable and remarkably lightweight. Its optional modular plug and play dot2 F-wing and dot2 B-wing allow playback expansion and the full-tracking-back-up functionality ensures your show runs trouble free. Webové stránky

30 PRODUKTY Martin RUSH PAR 2 CT Zoom Single-Lens LED PAR Can The new RUSH PAR 2 CT Zoom is a single-lens LED PAR Can with fully premixed white color temperatures for a range of applications in the installation and entertainment markets. The fixture also features electronic dimming and variable strobe effects as well as a 3 unique temperature-controlled cooling system that ensures smooth, low-noise operation. The luminaire is housed in a black aluminum frame and uses twelve 10 W WW/CW (warm white and cold white) LEDs for white color washes that can be pre-mixed from 2,700K to 7,800 K. A motorized zoom of 10 to 60 degrees ensures beams produced by the fixture maintain a hard edge without sacrificing lumens. The RUSH PAR 2 CT Zoom also uses a unique forced air temperature-regulated cooling system to ensure smooth, lownoise operation and boasts an estimated LED lifetime of 50,000 hours. Additionally, the fixture is controllable via both DMX (5-pin XLR) and a stand-alone function that uses an onboard LCD display control panel. Webové stránky

31 PRODUKTY NEXT-proaudio LAs418 Very High Performance Subwoofer Where very low frequency extension is required, the NEXT LAs218 or the LAs418 are the precisely matched subwoofers for the LA12 and LA212X family. These front-loaded, bass-reflex, subwoofers, housing two long excursion, very high power 18" drivers, deliver magnificent precision and punch in the extreme low frequency band at incredible pressure levels. The LAs418, by the cabinet additional volume with optimized port tuning, and by the two 18" Neodymium transducers featuring extremely high peak-to peak excursion capability, delivers true sub performance down to 24Hz at -10dB. The loudspeakers rigidly braced cabinets are constructed from 18mm Baltic birch plywood and protected by rigid metal grills and the side panels incorporate two handles. Four rear mounted 100 mm wheels and two NL8 connectors are also included. DATA Type: Passive, very high power, reflex, subwoofer Freq. Resp. (-6 db): 28Hz - 250Hz LF Extension (-10 db): 24HZ Maximum SPL: db / db (Half-space) Power (Pgm/Peak): 6000W / 12000W (10ms) Webové stránky

32 PRODUKTY Outline ip48 imode Digital Loudspeaker Processor Outline s new system processor, the ip48 imode digital loudspeaker processor packs four inputs and eight outputs into a single unit of rackspace. This all-new design offers several performance-focused features unique to Outline. Of particular interest is the ip48 s use of innovative WFIR (Warped Frequency Finite Impulse Response) filtering technology which utilises the same principles as human hearing, and which is facilitated by the vast DSP power of ip48. This technology produces a consistently more natural and lifelike audio response by distributing the frequency resolution over a semi-logarithmic scale. Outline ip48 also offers Raised Cosine Filters. Compared to traditionally implemented parametric functions these deliver improved transfer curve shaping, controlling intervention frequency bandwidth more precisely while maintaining minimum-phase response. All onboard audio I/O can operate in either analogue or digital (AES/EBU) and connection via standard Ethernet protocol allows total system control via PC web browser, as well as iphone / ipad and Mac OS X (App). The 4 Inputs and 8 Outputs can be configured in a number of ways depending on the application requirements, making ip48 a perfect go to processing device for any FOH or monitoring system. Its connectivity and flexibility also makes it a perfect installation tool for controlling complex multi-zone systems. Webové Webové stránky stránky

33 PRODUKTY SGM R-2 LED LED Rail Light Series The R-2 is extremely intelligent in terms of adapting to a specific environment. As people stop by a sensor connected to the system, it is possible to activate a preset light sequence that will attract attention to a specific highlighted area. Interaction is via a displayed QR code, which when scanned with a smart phone, will allow the user to gain control with predefined areas. Via the built-in system intelligence, operations around the globe can be programmed with the same light settings that can be changed globally from the brand headquarters. This ensures a coherent corporate identity. The track adapter system makes it easy to retrofit the entire setup in most commonly used tracks on the market today. This can be done in a few easy steps, as it is unnecessary to pull new cables etc. Weighing only 1 kg/2.2 lbs, R-2 offers impressive light outputs: R-2 RGBW - 1,700 lumens and an efficacy of 48 lm/w. R-2 W 3000K - 3,000 lumens and an efficacy of 110 lm/w. R-2 W 4000K - 3,900 lumens and an efficacy of 125 lm/w. These fixtures are available in both black and white housing options, to blend seamlessly into the existing installation. In addition, the R-2 comes in different beam angles depending on type and configuration, to fulfill the requirements for most applications. Webové stránky

TechoLED H A N D B O O K

TechoLED H A N D B O O K TechoLED HANDBOOK Světelné panely TechoLED Úvod TechoLED LED světelné zdroje jsou moderním a perspektivním zdrojem světla se širokými možnostmi použití. Umožňují plnohodnotnou náhradu žárovek, zářivkových

Více

Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt MŠMT ČR Číslo projektu Název projektu školy Klíčová aktivita III/2 EU PENÍZE ŠKOLÁM CZ.1.07/1.4.00/21.2146

Více

Enabling Intelligent Buildings via Smart Sensor Network & Smart Lighting

Enabling Intelligent Buildings via Smart Sensor Network & Smart Lighting Enabling Intelligent Buildings via Smart Sensor Network & Smart Lighting Petr Macháček PETALIT s.r.o. 1 What is Redwood. Sensor Network Motion Detection Space Utilization Real Estate Management 2 Building

Více

WL-5480USB. Quick Setup Guide

WL-5480USB. Quick Setup Guide Quick Setup Guide 1 Czech 7 Install Utility Software Note1: Before installing the utility software, DO NOT inserts the into your computer. If the adapter is inserted already, Windows will detect the adapter

Více

Přivařovací šrouby Zdvihový zážeh - DIN 32 500

Přivařovací šrouby Zdvihový zážeh - DIN 32 500 Přivařovací šrouby Zdvihový zážeh - DIN 32 500 SIMAF CZ s.r.o. V Aleji 113/20 Brno 620 00 Tel./fax: 547 211 044 SIMAF CZ s.r.o.; V Aleji 113/20; Brno 620 00; Tel./fax: 547 211 044 Přivařovací šrouby DIN

Více

Gymnázium a Střední odborná škola, Rokycany, Mládežníků 1115

Gymnázium a Střední odborná škola, Rokycany, Mládežníků 1115 Číslo projektu: Číslo šablony: Název materiálu: Gymnázium a Střední odborná škola, Rokycany, Mládežníků 1115 CZ.1.07/1.5.00/34.0410 II/2 Parts of a computer IT English Ročník: Identifikace materiálu: Jméno

Více

Firemní strategie pro správu mobilních zařízení, bezpečný přístup a ochranu informací. Praha 15. dubna 2015

Firemní strategie pro správu mobilních zařízení, bezpečný přístup a ochranu informací. Praha 15. dubna 2015 Firemní strategie pro správu mobilních zařízení, bezpečný přístup a ochranu informací Praha 15. dubna 2015 Agenda 08:30 09:00 Registrace a snídaně 09:00 09:15 Ukázka nových zařízení 09:15 10:00 Úvod do

Více

Uživatelská příručka. Xperia P TV Dock DK21

Uživatelská příručka. Xperia P TV Dock DK21 Uživatelská příručka Xperia P TV Dock DK21 Obsah Úvod...3 Přehled zadní strany stanice TV Dock...3 Začínáme...4 Správce LiveWare...4 Upgradování aplikace Správce LiveWare...4 Použití stanice TV Dock...5

Více

Připojení internetového modulu econet300 Do regulátoru ecomax 810P3-L TOUCH.

Připojení internetového modulu econet300 Do regulátoru ecomax 810P3-L TOUCH. Připojení internetového modulu econet300 Do regulátoru ecomax 810P3-L TOUCH. Connection of econet300 internet module to ecomax 810P3-L TOUCH Controller. Prosím ověřte verzi softwaru vašeho modulu ecomax.

Více

Czech Republic. EDUCAnet. Střední odborná škola Pardubice, s.r.o.

Czech Republic. EDUCAnet. Střední odborná škola Pardubice, s.r.o. Czech Republic EDUCAnet Střední odborná škola Pardubice, s.r.o. ACCESS TO MODERN TECHNOLOGIES Do modern technologies influence our behavior? Of course in positive and negative way as well Modern technologies

Více

Představení portfolia MESSOA řady PRO a MAVEN

Představení portfolia MESSOA řady PRO a MAVEN Představení portfolia MESSOA řady PRO a MAVEN Partnerský program Messoa - obchodní školení Martin Doušek Praha - Barceló 14. 10. 2014 1 Které produtky najdete v MESSOA? 1 5 Megapixel Box IP66/IP67 IR bullet

Více

Ceník. AuviTran. EtherSound ES100 Cards. EtherSound Software. EtherSound ES100 1U - 6 rack devices. AuviTran AVI64-ES100 Card AVI64-ES100

Ceník. AuviTran. EtherSound ES100 Cards. EtherSound Software. EtherSound ES100 1U - 6 rack devices. AuviTran AVI64-ES100 Card AVI64-ES100 AuviTran bez DPH vč.dph EtherSound ES100 Cards AuviTran AVI64-ES100 Card AVI64-ES100 AuviTran AVI64-ES100 karta nabízí Ethersound ES100 kompatibilitu se zařízeními RME I64 např.dmc-842, Micstasy and ADI8-QS

Více

místo, kde se rodí nápady

místo, kde se rodí nápady místo, kde se rodí nápady a private european network of information centres on materials and innovative products. Created in 2001 in Paris, it provides members with a large selection of specific, reproducible

Více

O jedné metodě migrace velkých objemů dat aneb cesta ke snižování nákladů

O jedné metodě migrace velkých objemů dat aneb cesta ke snižování nákladů Ladislav Müller IBM GTS 9.2.2010 O jedné metodě migrace velkých objemů dat aneb cesta ke snižování nákladů Proč takové téma Objemy zpracovávaných dat rychle rostou Úkoly, které jsou při menším objemu dat

Více

Plantronics Explorer 50. Návod k obsluze

Plantronics Explorer 50. Návod k obsluze Plantronics Explorer 50 Návod k obsluze Obsah Vítejte 3 Obsah balení 4 Přehled náhlavní soupravy 5 Buďte opatrní 5 Pair and Charge 6 Get Paired 6 Activate pair mode 6 Use two phones 6 Reconnect 6 Charge

Více

SenseLab. z / from CeMaS. Otevřené sledování senzorů, ovládání zařízení, nahrávání a přehrávání ve Vaší laboratoři

SenseLab. z / from CeMaS. Otevřené sledování senzorů, ovládání zařízení, nahrávání a přehrávání ve Vaší laboratoři CeMaS, Marek Ištvánek, 22.2.2015 SenseLab z / from CeMaS Otevřené sledování senzorů, ovládání zařízení, nahrávání a přehrávání ve Vaší laboratoři Open Sensor Monitoring, Device Control, Recording and Playback

Více

Hi-Res Audio/DNC Headset MDR-NC750

Hi-Res Audio/DNC Headset MDR-NC750 Uživatelská příručka Hi-Res Audio/DNC Headset MDR-NC750 Obsah Začínáme...3 Úvod...3 Přehled... 3 Základy práce...4 Nošení náhlavní soupravy...4 Připojení náhlavní soupravy k vašemu zařízení... 4 Nastavení

Více

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA Plni víry a naděje míříme kupředu. S odhodláním zlepšujeme své dovednosti. Zapomeňte na zklamání, ale nikoli na svůj nevyužitý potenciál. Touha překonat sám sebe a dosáhnout hranice

Více

Stolní počítač. Mobilní telefon. Síť. Skladování léků. Monitorování chlazení. Monitorování mražení. Monitoring skladování. Software Winlog.

Stolní počítač. Mobilní telefon. Síť. Skladování léků. Monitorování chlazení. Monitorování mražení. Monitoring skladování. Software Winlog. Skladování léků Monitorování chlazení Stolní počítač Mobilní telefon Monitorování mražení Síť Monitoring skladování EBI 25-T / / Vysoká přesnost měření teploty / vlhkosti Ukládání sledovaných dat i v případě

Více

Střední průmyslová škola strojnická Olomouc, tř.17. listopadu 49

Střední průmyslová škola strojnická Olomouc, tř.17. listopadu 49 Střední průmyslová škola strojnická Olomouc, tř.17. listopadu 49 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Výuka moderně Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0205 Šablona: III/2 Anglický jazyk

Více

Microsoft Lync WEB meeting

Microsoft Lync WEB meeting User - documentation ENU and CZ version Microsoft Lync WEB meeting - Připojení k WEB meetingu prostřednictvím Microsoft Lync Date: 10. 5. 2013 Version: 0.2 ENU, CZ www.axiomprovis.cz Version description:

Více

MPSC-3-CS 1 MINI ALUMINIUM COMPUTER 19 987 2.0 GHz Intel Celeron Processor 256MB SDRAM, 40GB Harddrive 3 USB, 1 Fire Wire 12V DC.

MPSC-3-CS 1 MINI ALUMINIUM COMPUTER 19 987 2.0 GHz Intel Celeron Processor 256MB SDRAM, 40GB Harddrive 3 USB, 1 Fire Wire 12V DC. VZOR MALÉ POČÍTAČE DO AUTA Model # MINI ALUMINIUM COMPUTERS. H5 MPSC-3- MINI ALUMINIUM COMPUTER 11 151 Barebone system 3 USB, 1 Fire Wire, No CPU, No Memory. MPSC-3-CS 1 MINI ALUMINIUM COMPUTER 19 987

Více

ADC Young Creative. Brief MOBIL.CZ

ADC Young Creative. Brief MOBIL.CZ ADC Young Creative O ZNAČCE: MOBIL.CZ je virtuální mobilní operátor, který nabízí SIM karty, tarify, telefony a zdarma LTE internet. Každý zákazník si může vybrat ideální řešení pomocí webových stránek,

Více

Produktové portfolio

Produktové portfolio Produktové portfolio Technický workshop Novell ZENworks, Brno, 3. dubna 2013 Bc. Jana Dvořáková Direct Account Manager JDvorakova@novell.com Novell-Praha, s.r.o. představení firmy - Attachmate group, Inc.

Více

Vánoční sety Christmas sets

Vánoční sety Christmas sets Energy news 7 Inovace Innovations 1 Vánoční sety Christmas sets Na jaře tohoto roku jste byli informováni o připravované akci pro předvánoční období sety Pentagramu koncentrátů a Pentagramu krémů ve speciálních

Více

Obsah&/&Content& Všeobecné)podmínky)(v)češtině)) Terms)and)Conditions)(in)english)) )

Obsah&/&Content& Všeobecné)podmínky)(v)češtině)) Terms)and)Conditions)(in)english)) ) Obsah/Content Všeobecnépodmínky(včeštině TermsandConditions(inenglish Všeobecnépodmínky používáníwebovýchstránekneighboursuniverseasouvisejícíchslužebazásadyochrany osobníchdat A.! PodmínkyužíváníwebovýchstránekNeighboursUniverseasouvisejícíchslužeb

Více

Instalace Pokyny pro instalaci v operačním systému Windows XP / Vista / Win7 / Win8

Instalace Pokyny pro instalaci v operačním systému Windows XP / Vista / Win7 / Win8 Instalace Pokyny pro instalaci v operačním systému Windows XP / Vista / Win7 / Win8 1. Stáhněte si instalační program HOST makro engine z oficiálního webu IABYTE. 2. Spusťte instalační program a postupujte

Více

2N Voice Alarm Station

2N Voice Alarm Station 2N Voice Alarm Station 2N Lift1 Installation Manual Version 1.0.0 www.2n.cz EN Voice Alarm Station Description The 2N Voice Alarm Station extends the 2N Lift1/ 2N SingleTalk with an audio unit installed

Více

Uživatelská příručka. USB Charger UCH20

Uživatelská příručka. USB Charger UCH20 Uživatelská příručka USB Charger UCH20 Obsah Úvod...3 USB Charger popis... 3 Používání nabíječky USB... 4 Nabíjení zařízení... 4 Právní informace... 5 Declaration of Conformity...6 2 Úvod USB Charger popis

Více

If there is any inconsistency of weather forecast between Local Weather Station and this unit, the Local Weather Station's forecast should prevail. The trend pointer displayed on the LCD indicates the

Více

ActiPack rozšířil výrobu i své prostory EMBAX 2016. Od ledna 2015 jsme vyrobili přes 59.000.000 lahviček či kelímků. Děkujeme za Vaši důvěru!

ActiPack rozšířil výrobu i své prostory EMBAX 2016. Od ledna 2015 jsme vyrobili přes 59.000.000 lahviček či kelímků. Děkujeme za Vaši důvěru! ACTIPACK CZ, a.s. www.actipack.cz Newsletter 2/2015 ActiPack rozšířil výrobu i své prostory Vážení obchodní partneři, Závod prošel významnými audity od předních letošní rok byl ve znamení potravinářských

Více

IBM Connections pro firmy s Lotus Notes/Domino. Petr Kunc

IBM Connections pro firmy s Lotus Notes/Domino. Petr Kunc IBM Connections pro firmy s Lotus Notes/Domino Petr Kunc 42 % MANAŽERŮ SE ROZHODNE ŠPATNĚ ALESPOŇ JEDNOU TÝDNĚ 19 HODIN TÝDNĚ STRÁVÍME HLEDÁNÍM SPRÁVNÝCH INFORMACÍ 59 % ZAMĚSTNANCŮ NEMÁ VŠECHNA POTŘEBNÁ

Více

PAINTING SCHEMES CATALOGUE 2012

PAINTING SCHEMES CATALOGUE 2012 Evektor-Aerotechnik a.s., Letecká č.p. 84, 686 04 Kunovice, Czech Republic Phone: +40 57 57 Fax: +40 57 57 90 E-mail: sales@evektor.cz Web site: www.evektoraircraft.com PAINTING SCHEMES CATALOGUE 0 Painting

Více

Visibly Smart. 2nd Generation Intel Core Processor Family

Visibly Smart. 2nd Generation Intel Core Processor Family Visibly Smart 2nd Generation Intel Core Processor Family Visibly Smart 2nd Generation Intel Core Processor Family The PC has become the PMM (Personal Media Machine) Visibly Smart =Adaptive Performance

Více

III/ 2- Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

III/ 2- Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název školy: Číslo a název projektu: Číslo a název šablony klíčové aktivity: Označení materiálu: Typ materiálu: Předmět, ročník, obor: STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA a STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ, Česká Lípa, 28.

Více

Plantronics Explorer 10. Návod k obsluze

Plantronics Explorer 10. Návod k obsluze Plantronics Explorer 10 Návod k obsluze Obsah Vítejte 3 Obsah balení 4 Přehled náhlavní soupravy 5 Buďte opatrní 5 Pair and Charge 6 Get Paired 6 Activate pair mode 6 Use two phones 6 Reconnect 6 Charge

Více

POPIS TUN TAP. Vysvetlivky: Modre - překlad Cervene - nejasnosti Zelene -poznamky. (Chci si ujasnit o kterem bloku z toho schematu se mluvi.

POPIS TUN TAP. Vysvetlivky: Modre - překlad Cervene - nejasnosti Zelene -poznamky. (Chci si ujasnit o kterem bloku z toho schematu se mluvi. Vysvetlivky: Modre - překlad Cervene - nejasnosti Zelene -poznamky POPIS TUN TAP (Chci si ujasnit o kterem bloku z toho schematu se mluvi.) VAS MODEL OpenVPN MUJ MODEL funkce virtuálního sítového rozhrani

Více

4Ever H A N D B O O K

4Ever H A N D B O O K 4Ever HANDBOOK Kancelářský systém 4Ever Úvod Základními stavebními komponenty podnoží jsou bočnice a podélné nosníky. Bočnice je tvořena nohami čtvercového průřezu 45 x 45 mm, spojovacím vodorovným bočním

Více

CUSTOM ONE PRO PLUS CUSTOM STREET CUSTOM ONE PRO. Maloobchodní ceník platný od 1.6.2015

CUSTOM ONE PRO PLUS CUSTOM STREET CUSTOM ONE PRO. Maloobchodní ceník platný od 1.6.2015 CUSTOM ONE PRO PLUS Profesionální sluchátka pro studiové a domácí použití. Zvláštností těchto sluchátek je proměnlivý zvuk, který lze zvolit ve čtyřech fázích od analytického zvuku až po plné basy přes

Více

Ruční řezáky trubek z neželezných kovů a plastů. Řezáky trubek z neželezných kovů, oceli i nerezu

Ruční řezáky trubek z neželezných kovů a plastů. Řezáky trubek z neželezných kovů, oceli i nerezu Dělení a odhrotování trubek Ruční řezáky trubek z neželezných kovů a plastů Ruční řezáky trubek z neželezných kovů a plastů Řezáky trubek z neželezných kovů a plastů RIDGID jsou určeny pro čisté řezy po

Více

Efektivní využití SSD v produktech Dell: SSD za cenu HDD. Ondřej Bajer Storage Systems Engineer

Efektivní využití SSD v produktech Dell: SSD za cenu HDD. Ondřej Bajer Storage Systems Engineer Efektivní využití SSD v produktech Dell: SSD za cenu HDD Ondřej Bajer Storage Systems Engineer Agenda Pevné disky a fyzika Následky virtualizace Operace čtení vs. zápis SSD akcelerace Compellent All Flash

Více

POWERSHELL. Desired State Configuration (DSC) Lukáš Brázda MCT, MCSA, MCSE lukas@brazda.org

POWERSHELL. Desired State Configuration (DSC) Lukáš Brázda MCT, MCSA, MCSE lukas@brazda.org POWERSHELL Desired State Configuration (DSC) Lukáš Brázda MCT, MCSA, MCSE lukas@brazda.org Obsah přednášky Úvod Základní komponenty DSC Demo Úvod Desired State Configuration? S DSC se nestaráte o konfiguraci

Více

Unified Messaging: Integrace IBM a Cisco řešení v oblasti messagingu

Unified Messaging: Integrace IBM a Cisco řešení v oblasti messagingu Petr Hon IT Architect Stanislav Bíža Senior IT Architect 09/02/2010 Unified Messaging: Integrace IBM a Cisco řešení v oblasti messagingu Agenda: Úvod Obecný přehled integrace Cisco a IBM v oblasti UC Přínosy

Více

Megapixelová síťová kamera: PIXORD P606 (2.0 Mpx, H.264, IR)

Megapixelová síťová kamera: PIXORD P606 (2.0 Mpx, H.264, IR) 1 z 5 17.5.2011 9:41 Megapixelová síťová kamera: PIXORD P606 (2.0 Mpx, H.264, IR) Kód zboží: K1530 Kamera včetně úchytu Pohled zezadu 2 z 5 17.5.2011 9:41 Pohled ze strany Pohled z druhé strany (MICRO

Více

Radiova meteoricka detekc nı stanice RMDS01A

Radiova meteoricka detekc nı stanice RMDS01A Radiova meteoricka detekc nı stanice RMDS01A Jakub Ka kona, kaklik@mlab.cz 15. u nora 2014 Abstrakt Konstrukce za kladnı ho softwarove definovane ho pr ijı macı ho syste mu pro detekci meteoru. 1 Obsah

Více

Nová éra diskových polí IBM Enterprise diskové pole s nízkým TCO! Simon Podepřel, Storage Sales 2. 2. 2011

Nová éra diskových polí IBM Enterprise diskové pole s nízkým TCO! Simon Podepřel, Storage Sales 2. 2. 2011 Nová éra diskových polí IBM Enterprise diskové pole s nízkým TCO! Simon Podepřel, Storage Sales 2. 2. 2011 Klíčovéatributy Enterprise Information Infrastructure Spolehlivost Obchodní data jsou stále kritičtější,

Více

Mechanika Teplice, výrobní družstvo, závod Děčín TACHOGRAFY. Číslo Servisní Informace Mechanika: 5-2013

Mechanika Teplice, výrobní družstvo, závod Děčín TACHOGRAFY. Číslo Servisní Informace Mechanika: 5-2013 Mechanika Teplice, výrobní družstvo, závod Děčín TACHOGRAFY Servisní Informace Datum vydání: 20.2.2013 Určeno pro : AMS, registrované subj.pro montáž st.měř. Na základě SI VDO č./datum: Není Mechanika

Více

Microsoft Office 365. SharePoint Online novinky a administrace

Microsoft Office 365. SharePoint Online novinky a administrace Microsoft Office 365 SharePoint Online novinky a administrace Co lze dělat se SharePoint(em) Online? KOLEGOVÉ SHARE Projekty Produkty Procesy Služby Reporty Kontakty PARTNEŘI ZÁKAZNÍCI SharePoint a cloud

Více

BOOK LEATHER COLLECTION 2015

BOOK LEATHER COLLECTION 2015 BOOK LEATHER COLLECTION 2015 prvotřídní kůže, kterou nám dodávají naši indičtí partneři z Kalkaty. Zde se toto tradiční řemeslo předává už po mnoho generací, zdejší kůže proto dosahuje nejvyšší kvality.

Více

KUZMA. Zákaznický ceník platný od května 2014 včetně DPH 21% I.Tonearms

KUZMA. Zákaznický ceník platný od května 2014 včetně DPH 21% I.Tonearms I.Tonearms Each tonearm is supplied with accessory kit (tools, screws, protractors, ) - see comments. Stogi S Stogi S* no armbase mounts on Stabi S directly 1 180 Stogi S no armbase silver wiring 1 800

Více

Technologie, vlastnosti, uplatnění. Martin Suchan

Technologie, vlastnosti, uplatnění. Martin Suchan Technologie, vlastnosti, uplatnění Martin Suchan Silverlight je nová webová technologie z dílen Microsoftu Určena pro zobrazování bohatého multimediálního obsahu grafiky, videa Je navržená pro podporu:

Více

Systém fasádní - Konstrukce VF50 a VF50RR. Hueck Hartmann

Systém fasádní - Konstrukce VF50 a VF50RR. Hueck Hartmann Systém fasádní - Konstrukce VF50 a VF50RR. Hueck Hartmann Obě tyto konstrukce jsou klasické hliníkové rastrové fasády s přítlačnými a krycími profily s pohledovou šířkou 50 mm. Tepelná vložka je patentově

Více

Zubní pasty v pozměněném složení a novém designu

Zubní pasty v pozměněném složení a novém designu Energy news4 Energy News 04/2010 Inovace 1 Zubní pasty v pozměněném složení a novém designu Od října tohoto roku se začnete setkávat s našimi zubními pastami v pozměněném složení a ve zcela novém designu.

Více

Das Original! www.boschert.de infokl@boschert.de

Das Original! www.boschert.de infokl@boschert.de Das Original! www.boschert.de infokl@boschert.de Originál! Více než 65 let partnerství s našimi zákazníky Zákaznický servis, spolehlivost, kvalita a pružnost jsou základy naší společnosti po více než 65

Více

20 ka / 1 s (dle typu cívky) přirozené

20 ka / 1 s (dle typu cívky) přirozené KATALOG CATALOGUE 051/03/2013 VÝKONOVÝ REAKTOR NN, NASTAVITELNÝ LOW VOLTAGE POWER REACTOR COIL, ADJUSTABLE pro napětí do 1000 V for voltages up to 1000V TYP LNN ISO 9001:2009 ISO 14001:2005 VŠEOBECNĚ Výkonový

Více

Executive office furniture system LINEART. Systém manažerského nábytku LINEART

Executive office furniture system LINEART. Systém manažerského nábytku LINEART Systém manažerského nábytku LINEART Executive office furniture system LINEART L i n e a r t Rozmístění zásuvek a polic ve skříních a komodách umožňuje pohodlné ukládání dokumentů a kancelářského sortimentu.

Více

CCD 90 MV Cameras (Firewire) CCD 90 MV Cameras (GigE) CCD 90 MV Cameras (USB 2.0)

CCD 90 MV Cameras (Firewire) CCD 90 MV Cameras (GigE) CCD 90 MV Cameras (USB 2.0) CCD 90 MV Cameras (Firewire) PL-B952F-R PL-B953F-R PL-B954F-R PL-B954HF-R PL-B955F-R PL-B955HF-R PL-B956F-R PL-B957F-R PL-B958F-R PL-B959F-R CCD 90 MV Cameras (GigE) PL-B954G-R PL-B954HG-R PL-B955G-R PL-B955HG-R

Více

COGNEX. DataMan 100. Uživatelská příručka

COGNEX. DataMan 100. Uživatelská příručka COGNEX DataMan Uživatelská příručka určeno pouze pro vnitřní potřebu APPLIC s.r.o. přeložil: Ing. Vladimír Hampl APPLIC s.r.o. Cognex Partner and system integrator cognex@applic.cz Začínáme Výrobek obsahuje

Více

SVETELNOTECHNICKÁ ŠTÚDIA VO OBCE JASENIE

SVETELNOTECHNICKÁ ŠTÚDIA VO OBCE JASENIE REKONŠTRUKCIA VEREJNÉHO OSVETLENIA OBCE JASENIE Partner for Contact: Order No.: Company: Customer No.: Datum: : Obsah SVETELNOTECHNICKÁ ŠTÚDIA VO OBCE JASENIE Titulní strana projektu 1 Obsah 2 PHILIPS

Více

LED STANDARD 12V GU4, GU5.3, G53

LED STANDARD 12V GU4, GU5.3, G53 LED catalog/katalog OBSAH / CONTENT 3 LED STANDARD 12V GU4, GU5.3, G53 5 HIGH POWER LED 230V GU10 7 HIGH POWER LED 230V E14, E27 9 HIGH POWER LED 230V E27 11. HIGH POWER LED 230V GU10, E27 13. LED STANDARD

Více

1x Monitor 30 ; orientační cena 26 000,- Kč bez DPH. Parametry:

1x Monitor 30 ; orientační cena 26 000,- Kč bez DPH. Parametry: 1x Monitor 30 ; orientační cena 26 000,- Kč bez DPH - Doba odezvy: 7ms GTG, 12ms BWB - Jas [cd/m2]: 370 - Kontrast [:1]: 1 000 - Nativní rozlišení: 2560 x 1600 - Rozteč bodů [mm]: 0,25 - Úhlopříčka obrazovky:

Více

DISK Multimedia s.r.o. Morava Montreux 2004. Ing. Petr Krkavec

DISK Multimedia s.r.o. Morava Montreux 2004. Ing. Petr Krkavec DISK Multimedia s.r.o. Morava Montreux 2004 Ing. Petr Krkavec Květen 2004 Distribuce audio / video HW a SW, instalace systémů, servis DISK Multimedia s.r.o. www.disk.cz Vývoj audio SW, DSP processing Vývoj

Více

DIGITÁLNÍ REVOLUCE JEVIŠTNÍHO ZVUKU

DIGITÁLNÍ REVOLUCE JEVIŠTNÍHO ZVUKU JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V BRNĚ DIVADELNÍ FAKULTA Jan Vrbka DIGITÁLNÍ REVOLUCE JEVIŠTNÍHO ZVUKU Přílohy k bakalářské práci Vedoucí bakalářské práce: Mgr. Radomír Kos Brno 2011 Příloha A. Obrázky:

Více

Popis tlačítek a funkcí: Dálkový ovladač: CZ - 2

Popis tlačítek a funkcí: Dálkový ovladač: CZ - 2 NÁVOD K POUŽITÍ CD/Radio přehrávač NÁVOD NA POUŽITIE Radio/CD prehrávač INSTRUCTION MANUAL CD/Radio player Popis tlačítek a funkcí: 1) Hlavní vypínač: krátký stisk zapne přístroj, opětovný krátký stisk

Více

KRYŠTOF technical rider 2013

KRYŠTOF technical rider 2013 KRYŠTOF technical rider 2013 S Interprety přijede vlastní FOH i monitorový zvukař a osvětlovač. Ti jsou hlavními zvukaři a osvětlovačem pro vystoupení skupiny. Pořadatel je povinen zajistit hladkou spolupráci

Více

Cisco Business Edition 6000

Cisco Business Edition 6000 Cisco Business Edition 6000 Spolupracujte lépe, než kdybyste tam byli 2013 Cisco and/or its affiliates. All rights reserved. Business Edition 6000 Spolupracujte lépe, než kdybyste tam byli Jan Račanský

Více

Projektory pro velkoplošné projekce

Projektory pro velkoplošné projekce Projektory pro velkoplošné projekce Nabízíme projektory od belgického výrobce Barco pro širokou oblast použití. DLP projektory s výjimečně tichým chodem jsou vhodné do zasedacích místností a konferenčních

Více

Malé Hoste. Partner for Contact: Order No.: Company: Customer No.: Datum: 31.07.2015 Zpracovatel:

Malé Hoste. Partner for Contact: Order No.: Company: Customer No.: Datum: 31.07.2015 Zpracovatel: Partner for Contact: Order No.: Company: Customer No.: Datum: : Obsah Malé Hoste Titulní strana projektu 1 Obsah 2 PHILIPS BGP382 1xGRN60/830 DM Datový list svítidla 3 PHILIPS BGP381 1xGRN35/830 DM Datový

Více

topter AKTIVNÍ OCHRANA Leading Electrotechnology

topter AKTIVNÍ OCHRANA Leading Electrotechnology topter AKTIVNÍ OCHRANA Leading Electrotechnology topter Aktivní ochrana Průmyslové zásuvky IP44, IP66/IP67 P TECHNICKÉ PARAMETRY e shodě s normami EN 60309- IEC 60309- EN 60309-2 IEC 60309-2 EN 60529 IEC

Více

1080 WIFI Kamerový modul. ( vhodný pro iphone / android / stolní počítač)

1080 WIFI Kamerový modul. ( vhodný pro iphone / android / stolní počítač) 1080 WIFI Kamerový modul ( vhodný pro iphone / android / stolní počítač) 5 Provozní pokyny pro WIFI vzdálenou monitorovací kamerovou jednotku 1. Struktura produktu 2. Kamera zapnutí ON (2 způsoby zapnutí)

Více

NEXO SYSTÉM PRO O2 ARÉNU

NEXO SYSTÉM PRO O2 ARÉNU Číslo 8 / 2014 NEXO SYSTÉM PRO O2 ARÉNU Budoucnost Publikování v Mobilních Telefonech a Tabletech Časopis pro technologie zábavného osvětlení, ozvučení a videa, designován pro Apple a Android, MAC a PC

Více

Komunikační technologie a řešení pro chytrá města

Komunikační technologie a řešení pro chytrá města Komunikační technologie a řešení pro chytrá města Pavel Křižanovský Cisco Systems Duben 2014 2013 Cisco and/or its affiliates. All rights reserved. 1 Vybrané problémy dnešních měst Internet of Things,

Více

Čtvrtý Pentagram The fourth Pentagram

Čtvrtý Pentagram The fourth Pentagram Energy News 4 1 Čtvrtý Pentagram The fourth Pentagram Na jaře příštího roku nabídneme našim zákazníkům již čtvrtý Pentagram a to Pentagram šamponů. K zavedení tohoto Pentagramu jsme se rozhodli na základě

Více

Postup objednávky Microsoft Action Pack Subscription

Postup objednávky Microsoft Action Pack Subscription Postup objednávky Microsoft Action Pack Subscription DŮLEŽITÉ: Pro objednání MAPS musíte být členem Microsoft Partner Programu na úrovni Registered Member. Postup registrace do Partnerského programu naleznete

Více

GENERAL INFORMATION RUČNÍ POHON MANUAL DRIVE MECHANISM

GENERAL INFORMATION RUČNÍ POHON MANUAL DRIVE MECHANISM KATALOG CATALOGUE RUČNÍ POHONY PRO VENKOVNÍ PŘÍSTROJE, MONTÁŽ NA BETONOVÉ SLOUPY MANUAL DRIVE MECHANISM FOR THE ACTUATION OF OUTDOOR TYPE SWITCHING DEVICES MOUNTED ON THE CONCRETE POLES TYP RPV ISO 9001:2009

Více

AV RECEIVER YAMAHA RX-V579

AV RECEIVER YAMAHA RX-V579 AV RECEIVER YAMAHA RX-V579 Kód: Výrobce: Záruční doba: P02024 YAMAHA 24 měsíců? 7kanálový mohutný prostorový zvuk? --- 80 W na kanál (8 ohmů, 20 Hz - 20 khz, 0.06 % THD, 2 kanály řízeny)? --- 115 W na

Více

Standard VGA (Video Graphics Array)

Standard VGA (Video Graphics Array) Standard VGA (Video Graphics Array) Termínem VGA (Video Graphics Array) je označován jak standard pro zobrazování informací pomocí počítačové obrazovky, připojované pomocí 15 pinového konektoru, tak i

Více

Ten nejlepší zážitek z vysokého rozlišení. Vlajková loď mezi zábavními notebooky s Full HD a jednotkou Bluray Disc Combo

Ten nejlepší zážitek z vysokého rozlišení. Vlajková loď mezi zábavními notebooky s Full HD a jednotkou Bluray Disc Combo VGN-FW4ZJ/H Ten nejlepší zážitek z vysokého rozlišení Vlajková loď mezi zábavními notebooky s Full HD a jednotkou Bluray Disc Combo Oficiální webové stránky VAIO Europe http://www.vaio.eu/ Oficiální webové

Více

Uživatelská příručka. Mono Bluetooth Headset MBH10

Uživatelská příručka. Mono Bluetooth Headset MBH10 Uživatelská příručka Mono Bluetooth Headset MBH10 Obsah Přehled funkcí...3 Přehled příslušenství...4 Základní postupy...5 Nabíjení baterie...5 Zapnutí a vypnutí náhlavní soupravy...5 Párování náhlavní

Více

Drags imun. Innovations

Drags imun. Innovations Energy news 2 Inovace Innovations 1 Drags imun V příštích plánovaných výrobních šaržích dojde ke změně balení a designu tohoto produktu. Designové změny sledují úspěšný trend započatý novou generací Pentagramu

Více

Proč, kde a jak se mobilní IT může podepsat na úspěchu Vašeho podnikání?

Proč, kde a jak se mobilní IT může podepsat na úspěchu Vašeho podnikání? Petr Ritz Windows Device Solutions Specialist, Microsoft Petr Ulvr Business Development Manager, Intel Corp Požadavky a potřeby uživatelů se mění... EXPERIENCE DEVICE IT REQUIREMENTS Access data from any

Více

Myšák Gallery. Vodičkova 710/31, 110 00 Praha 1

Myšák Gallery. Vodičkova 710/31, 110 00 Praha 1 Vodičkova 710/31, 110 00 Praha 1 POPIS Tato budova nabízí moderní kancelářské prostory a obchodní prostory o celkové rozloze 7.400 m2 splňující mezinárodní standardy. Velký důraz byl kladen na flexibilní

Více

BLANC CUARTA. Identification. Product Classifi cation. x y w z. Name. suspension lamp (C) Type Collection Line Designed by Description BLANC

BLANC CUARTA. Identification. Product Classifi cation. x y w z. Name. suspension lamp (C) Type Collection Line Designed by Description BLANC x y w z PC105 150 1000 500 112 Identification Type Collection Line Designed by Description BLANC CUARTA suspension lamp (C) BLANC Standard Line Ismael Sugranes Features Technology The lamps of this collection

Více

AIC ČESKÁ REPUBLIKA CZECH REPUBLIC

AIC ČESKÁ REPUBLIKA CZECH REPUBLIC ČESKÁ REPUBLIKA CZECH REPUBLIC ŘÍZENÍ LETOVÉHO PROVOZU ČR, s.p. Letecká informační služba AIR NAVIGATION SERVICES OF THE C.R. Aeronautical Information Service Navigační 787 252 61 Jeneč A 1/14 20 FEB +420

Více

Klepnutím lze upravit styl předlohy. nadpisů. nadpisů.

Klepnutím lze upravit styl předlohy. nadpisů. nadpisů. 1/ 13 Klepnutím lze upravit styl předlohy Klepnutím lze upravit styl předlohy www.splab.cz Soft biometric traits in de identification process Hair Jiri Prinosil Jiri Mekyska Zdenek Smekal 2/ 13 Klepnutím

Více

Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA KVALITY Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3688 EU PENÍZE ŠKOLÁM

Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA KVALITY Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3688 EU PENÍZE ŠKOLÁM ZÁKLADNÍ ŠKOLA OLOMOUC příspěvková organizace MOZARTOVA 48, 779 00 OLOMOUC tel.: 585 427 142, 775 116 442; fax: 585 422 713 email: kundrum@centrum.cz; www.zs-mozartova.cz Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA

Více

Energy vstupuje na trh veterinárních produktů Energy enters the market of veterinary products

Energy vstupuje na trh veterinárních produktů Energy enters the market of veterinary products Energy news2 1 Energy vstupuje na trh veterinárních produktů Energy enters the market of veterinary products Doposud jste Energy znali jako výrobce a dodavatele humánních přírodních doplňků stravy a kosmetiky.

Více

Project Life-Cycle Data Management

Project Life-Cycle Data Management Project Life-Cycle Data Management 1 Contend UJV Introduction Problem definition Input condition Proposed solution Reference Conclusion 2 UJV introduction Research, design and engineering company 1000

Více

Diagnostics. The Range of Solutions

Diagnostics. The Range of Solutions Diagnostics The Range of Solutions Diagnostics The Range of Solutions DS100E PDA DS150E VCI & SOFTWARE ONLY Laptop not included user provides own hardware solution DS350E CONVERTIBLE PC DS350E TABLET New

Více

( =>)8":(6&0?2&@"6*9:+& (?)(:5(%5&+)$(9&(>>68(:@$&

( =>)8:(6&0?2&@6*9:+& (?)(:5(%5&+)$(9&(>>68(:@$& Děličky těsta BONGARD PANEOTRAD PF9 C3/@= 73X 1// F2: S=F201 V:U0 F/: 293 20 :F =2: 93/0Q F91F?@289:X :2; 9 @CC89 :F3/@1F/@: @==97V2Y901D 0A@B:;$%&*:8) C"#&"'&;*))$%+& D")&8%&'"#& je proces výroby pečiva,

Více

VY_32_INOVACE_06_Předpřítomný čas_03. Škola: Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace

VY_32_INOVACE_06_Předpřítomný čas_03. Škola: Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace VY_32_INOVACE_06_Předpřítomný čas_03 Autor: Růžena Krupičková Škola: Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu: Zkvalitnění ICT ve slušovské škole Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2400

Více

OpenStage - zařízení pro otevřenou jednotnou komunikaci

OpenStage - zařízení pro otevřenou jednotnou komunikaci Informace Prospekt pro telefony OpenStage TDM OpenStage - zařízení pro otevřenou jednotnou komunikaci OpenStage je úplně nová generace telefonů, která stanoví nová měřítka pro otevřenou a jednotnou komunikaci.

Více

filtrační polomasky disposable respirators

filtrační polomasky disposable respirators filtrační polomasky disposable respirators 347-351 respirátory REFIL respirators REFIL 352 masky a polomasky 3M masks and halfmasks 3M 353-362 respirátory a masky JSP respirators and masks JSP 363-366

Více

INTEGRATED UNIT CONTROLLED OVER IP

INTEGRATED UNIT CONTROLLED OVER IP INTEGRATED UNIT CONTROLLED OVER IP MAIN FEATURES comprehensive of video server integrated in the base for IP control of PTZ functions Continuous rotation Variable speed: 0.1-100 /s Pan and 0.1-40 /s Tilt

Více

Automatika na dávkování chemie automatic dosing

Automatika na dávkování chemie automatic dosing Automatika na dávkování chemie automatic dosing Swimmingpool Technology Autodos 700 Automatické dávkování Autodos Autodos automatic dosing Autodos 700 je jedno-kanálové zaøízení, pro mìøení a dávkování.

Více

IP kamery a VMS MESSOA. Vlastislav Jurák KABA 2014

IP kamery a VMS MESSOA. Vlastislav Jurák KABA 2014 IP kamery a VMS MESSOA Vlastislav Jurák KABA 2014 1 Kompatibilita 2 Vlastnosti kamer Messoa Rozlišení MPX 1/2.7" Lumii sensor 1920(H) X 1080(V) 16:9 Triple streaming H.264/MPEG-4/MJPEG Wide/Hyper Dynamic

Více

Flexibilní komunikační avionika SESAR 9.44 Honeywell Aerospace Advanced Technology

Flexibilní komunikační avionika SESAR 9.44 Honeywell Aerospace Advanced Technology Flexibilní komunikační avionika SESAR 9.44 Honeywell Aerospace Advanced Technology červen 2014 Obsah Proč potřebujeme nové rádiové systémy Navrhovaná flexibilní komunikační architektura Práce udělaná pod

Více

PRICE LIST March 2013

PRICE LIST March 2013 PRICE LIST March 2013 Na tento ceník se nevztahují žádné EXW LUXART, s.r.o., CZ Blučina. strana 1 / 31 Index Page Cree Aeroblades Model P 1 Cree Aeroblades Model G 2 Cree THE EDGE Street mounting 1 3 Cree

Více

DANCEFLOOR, s.r.o. maloobchodní ceník DTS 03/2007

DANCEFLOOR, s.r.o. maloobchodní ceník DTS 03/2007 SVĚTELNÉ EFEKTY 01090125 DTS MEDUSA 24V/250W WHITE ks 6 210,08 7 390,00 19 01090130 DTS MEDUSA 24V/250W COLOUR ks 6 210,08 7 390,00 19 01090140 DTS FANTASY 24V/250W ks 3 726,05 4 434,00 19 01090180 DTS

Více

PITSTOP VY_22_INOVACE_26

PITSTOP VY_22_INOVACE_26 PITSTOP VY_22_INOVACE_26 Vzdělávací oblast: Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací obor: Anglický jazyk Ročník: 9. PITSTOP 1/ Try to complete the missing words. Then listen and check your ideas. Eight

Více