Popis a podmínky využívání služby. Smalou.cz

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Popis a podmínky využívání služby. Smalou.cz"

Transkript

1 Popis a podmínky využívání služby Smalou.cz

2 1. Úvod a obecné informace Služba Smalou.cz má pomoci rodičům zorientovat se v široké nabídce služeb cílených na děti a rodiny. Ve své podstatě jde o katalog takovýchto služeb. Jeho hlavní devizou je vyhledávání nejvhodnějších provozovatelů podle jednotlivých atributů dané služby. Vy, jakožto provozovatelé služeb zde můžete zadat ty z nabízených atributů, které právě Vaše služba splňuje. Koncový uživatel si pak při vyhledávání vybere pro něj důležité atributy a filtr mu zobrazí pouze služby, které jeho podmínkám odpovídají. Mnohem snáze tak najde službu přesně podle svých aktuálních potřeb. Příklad takového vyhledávání: Restaurace Rodiče ročního dítěte mohou hledat např. nekuřáckou restauraci s dostatkem dětských židliček a dostupným přebalovacím pultem. Rodiče tříletého naopak nekuřáckou restauraci s hlídaným dětským koutkem, kvalitním dětským menu a dětskými příbory. Služby pro rodiče jsou v aplikaci rozděleny do následujících kategorií: Předporodní kurzy (poradny, kurzy, prenatální péče) Porodnice Obchody s dětskou výbavou Vaničkování, plavání a cvičení kojenců a batolat Jesle (hlídání dětí ve vlastních prostorách) Hlídání dětí (hlídání dětí u klientů) Zdravá výživa Školky Jazykové kurzy pro děti (kurzy pro děti v předškolním věku) Mateřská centra, kroužky pro děti Hotely, penziony, ubytování (hotely a penziony vycházející vstříc potřebám rodin s malými dětmi) Restaurace (vycházející vstříc potřebám rodin s malými dětmi) Ostatní služby (všechny služby pro děti a rodiny, nezařaditelné do ostatních kategorií) 1.1 Vyhledávací atributy Na název kteréhokoliv atributu lze kliknout, čímž se Vám zobrazí jeho detailní popis. Atributy jsou definovány povětšinou tak, aby bylo zcela zřejmé, kdy je Vaše služba splňuje a kdy ne. Atributy Vašich služeb jste povinni zadávat pravdivě (nesmíte zadat atribut, který Vaše služba nesplňuje)

3 2. Firemní záznam co to je a jak musí vypadat Abyste mohli prezentovat svou službu (služby), potřebujete v aplikaci svůj firemní záznam. Ten obsahuje základní informace o firmě / OSVČ a dále informace o jednotlivých nabízených službách. Službám se věnuje podrobněji kapitola 4, zde následuje popis jednotlivých základních údajů a jejich omezení: IČO Musí být unikátní v rámci aplikace (na jedno IČO může být vytvořen pouze jeden záznam ten může obsahovat více služeb) Musí být zapsáno v Obchodním rejstříku Název firmy / OSVČ Název musí přesně odpovídat názvu firmy / OSVČ v Obchodním rejstříku. Shoda je kontrolována pomocí systému ARES. Výjimku tvoří záznamy opsané námi z veřejných webů. U nich se název vůči OR neprověřuje. (Vy ale musíte být při zadávání názvu vždy přesní) Přihlašovací jméno Přihlašovací jméno nemůže být libovolné. Provozovatel si může vybrat mezi následujícími variantami: - Webová adresa (bez Tato možnost není k dispozici, pokud již stejné jméno někdo používá (můžou existovat dva provozovatelé se společným webem) - IČO - Veřejný nebo kontaktní Kontaktní / veřejný Musí odpovídat formátu ové adresy. Kontaktní je koncovým uživatelům skryt a slouží pro zasílání informací z aplikace Veřejný se zobrazuje koncovým uživatelům na stránce s detailem Vaší služby Popis Jde o krátký popis služby Maximální délka je 400 znaků při využívání režimu START, 1200 znaků v režimu PLUS (viz kapitola 3)

4 2.1 Jak vytvořit záznam Chcete-li nabízet své služby prostřednictvím Smalou.cz, otevřete si stránku Pro poskytovatele služeb a na ní použijte odkaz Přidat službu v pravé části obrazovky. Zde vyplňte požadované údaje (popis jednotlivých údajů a jejich omezení najdete níže) a odešlete formulář. Z důvodu prevence zneužití musí každou novou službu potvrdit administrátor aplikace. V krátké době obdržíte s adresou pro přístup do Vašeho profilu. V něm si ze všeho nejdříve vyberte přihlašovací jméno a nastavte heslo. Pak se můžete pustit do vyplňování údajů a atributů své služby. Nadále se do svého profilu budete přihlašovat pomocí formuláře v pravé části stránky Pro poskytovatele služeb. Již od okamžiku potvrzení Vaší služby administrátorem začne být tato nabízena (zobrazována) uživatelům. 2.2 Získejte přístup k existujícímu záznamu V okamžiku spuštění aplikace jsme si dali práci projít internet a najít uživatelům stránky nabízející relevantní služby. Proto se Vám může stát, že právě Vaše služba již je uživatelům nabízena, aniž byste cokoli zadával(a). Bohužel česká legislativa nám sice povoluje základní údaje z Vašich stránek opsat (ostatně běžné vyhledávače nedělají nic jiného), ale zakazuje nám Vás kontaktovat, abychom Vám tento fakt sdělili (zákon 480/ Šíření obchodních sdělení). Proto nám nezbývá než počkat až si Smalou.cz najdete sami. V takovém případě si opět otevřete stránku Pro poskytovatele služeb a na ní použijte odkaz Získat přístup. Nejprve zadejte svou webovou adresu ve tvaru, jak jste ji u nás našli zadanou Aplikace Vám vyhledá její záznam a Vy máte následující možnosti Nejjednodušší je nechat si odeslat přihlašovací údaje na veřejný , který jsme rovněž opsali z Vašich stránek ( bude odeslán okamžitě) Pokud z nějakého důvodu chcete poslat údaje na jiný , vyberte tuto možnost, vyplňte jej a odešlete formulář. Tuto akci však musí nejprve schválit administrátor aplikace. Jde o preventivní opatření pro případ, že by se později přihlásil jiný majitel stránek (služby). Právě v případě, že se k Vašemu webu již dříve někdo přihlásil, Vám aplikace nabídne formulář, kde vyplníte potřebné kontaktní údaje a my začneme konflikt urychleně řešit. Stejně jako při vytvoření nové služby si nejprve nastavte přístupové údaje a následně používejte pro otevření profilu formulář v pravé části stránky Pro poskytovatele služeb.

5 3. Režimy START a PLUS Při vytvoření nového záznamu je tento nastaven do režimu START. Do režimu PLUS jej lze přepnout kdykoli na stránce editace profilu. 3.1 Režim START Provoz v režimu START je pro Vás zdarma. V tomto režimu máte možnost vyplnit základní kontaktní údaje. U jednotlivých služeb lze zadat pouze adresu a lokalitu pro účely vyhledávání. Nelze zde zadat vyhledávací atributy. Proto jakmile koncový uživatel použije filtrování (vybere pro něj důležité vyhledávací atributy), Vaše služba mu nebude nabídnuta. V rámci profilu smíte mít uvedeny maximálně tři různé služby. 3.2 Režim PLUS Provoz v režimu PLUS je placený (viz ceník, mimo tzv. zahřívací provoz, jehož podmínky jsou popsány na webu) V rámci tohoto režimu máte všechny možnosti režimu START. Navíc můžete zadat atributy své služby (služeb), podle kterých si Vás následně uživatelé budou moci najít. Atributy můžete (v případě že např. vylepšíte své služby) editovat kdykoliv později. Počet služeb v tomto režimu není omezený (poplatek je odvozen od jejich počtu) 3.3 Přepínání režimu (neplatí pro zahřívací provoz) S každým unikátním IČO máte jednou možnost přepnout záznam na jeden měsíc do režimu PLUS zdarma. Po uplynutí této lhůty, nebo při každém dalším přepnutí Vám bude vygenerována a odeslána faktura pro platbu za následující období. Změna režimu proběhne okamžitě po přepnutí. Při přepnutí zpět do režimu START nemáte nárok na vrácení poměrné částky za nevyužité období. Přepnete-li režim omylem, kontaktujte nás a my Váš profil samozřejmě do režimu PLUS vrátíme. Při přepnutí zpět do režimu START se smažou všechny vyplněné vyhledávací atributy. Při případném přepnutí zpět je tedy budete muset znovu nastavit.

6 3.4 Ukončení využívání Ukončit využívání aplikace Smalou.cz můžete kdykoliv. Při ukončení využívání režimu PLUS nemáte nárok na vrácení poměrné částky za nevyužité období. Výjimkou je situace, kdy ukončíte celou podnikatelskou činnost. V tom případě (podložené zápisem v Obchodním rejstříku) Vám vrátíme poměrnou částku za nevyužité období. 4. Jednotlivé služby V rámci režimu START smíte uvádět nejvýše 3 různé služby, při používání režimu PLUS není jejich počet omezen. Jednotlivé služby musí splňovat následující pravidla: Název služby Zatímco název firmy / OSVČ musí přesně odpovídat Obchodnímu rejstříku, název konkrétní služby je libovolný. Má pouze následující omezení, která mají zabránit zvýrazňování záznamu v seznamu. - Název nesmí obsahovat adjektiva kvality služby, pokud tato nejsou součástí obchodního názvu firmy / OSVČ v Obchodním rejstříku. Vysvětlení: V názvu nesmíte používat výrazy jako Nejlepší, Kvalitní, Levné, apod. Nemůžeme Vám však bránit používat Váš oficiální název. - Název nesmí obsahovat slova psaná velkými písmeny, pokud nejde o zkratku. - Název nesmí obsahovat řetězce sloužící ke zvýraznění záznamu. Celý název beze zbytku musí být možno sdělit ústně. Vysvětlení: Název nesmí obsahovat řetězce jako!!!, ---, smajlíky a podobně. Podmínky uvedení více služeb Uvedení více než jedné služby je povoleno v následujících případech - Poskytujete službu spadající do více kategorií současně (např. jesle / babysitting / školka), nebo více různých služeb (porodnice / předporodní kurzy). - Stejnou službu poskytujete na různých pobočkách (tato možnost se nevztahuje na službu hlídání dětí. U ní je pokrytí více různých lokalit řešeno jinak). - V důsledku těchto omezení nesmíte mít uvedeny dvě služby stejného typu se stejnou adresou.

7 5. Postihy Uvedení nepravdivých údajů poškodí nejvíce samotného provozovatele. V druhé řadě však i náš web, který si dává za úkol poskytovat rodičům přehledné a pravdivé informace. Proto si vyhrazujeme následující možnosti na tyto případy reagovat. Doufáme ale, že těchto možností nebudeme muset nikdy využít a že budeme spolehlivými a důvěryhodnými partnery Vám i rodičům. Úprava záznamu V případě, kdy mohlo dojít k uvedení nepravdivého údaje pouze díky špatnému výkladu definice atributu, upravíme po konzultaci s provozovatelem problematický záznam (většinou jej necháme opravit samotného provozovatele). Odstranění záznamu V případě, kdy k uvedení nepravdivého údaje dojde opakovaně (bez ohledu na možnost špatného výkladu), nebo jde o údaj, který prokazatelně nemohl být špatně pochopen, máme právo problematický záznam kompletně odstranit. V tomto případě provozovatel nemá nárok na případné vrácení poměrné částky za nevyužité období. Přejeme Vám mnoho spokojených zákazníků Děkujeme Vám za zájem o služby aplikace Smalou.cz a přejeme Vám (i sami sobě) aby si Vaše služby na našem webu našlo co nejvíce zákazníků a aby od Vás všichni odcházeli zcela spokojeni. V případě nejasností a dotazů nás neváhejte kontaktovat na Tým Smalou.cz

Uživatelský manuál. STOVKA verze 9.4

Uživatelský manuál. STOVKA verze 9.4 Uživatelský manuál STOVKA verze 9.4 Datum poslední revize: 20.4.2010 2003-2010 nexum Trilog s.r.o. Všechna práva vyhrazena Sestavili: Ing. Petr Slovák, Edita Berauerová nexum Trilog Kolbenova 942/38a,

Více

Zpracoval: AutoCont CZ a. s. ve spolupráci s Ministerstvem dopravy. Výstup projektu: etesty Informační systém pro vykonávání elektronických testů

Zpracoval: AutoCont CZ a. s. ve spolupráci s Ministerstvem dopravy. Výstup projektu: etesty Informační systém pro vykonávání elektronických testů Název: NOVÁ APLIKACE ETESTY (ekomunikace) Uživatelská dokumentace pro zkoušející Zpracoval: AutoCont CZ a. s. ve spolupráci s Ministerstvem dopravy Datum vyhotovení: 29. 12. 2014 Výstup projektu: etesty

Více

Provozní dokumentace. Seznam orgánů veřejné moci. Příručka pro lokálního administrátora

Provozní dokumentace. Seznam orgánů veřejné moci. Příručka pro lokálního administrátora Provozní dokumentace Seznam orgánů veřejné moci Vytvořeno dne: 15. 4. 2011 Aktualizováno: 6. 5. 2015 Verze: 4.5 2015 MVČR Obsah 1 Úvod...6 1.1 Cíl dokumentu...6 1.2 Zkratky a definice...6 1.3 Technické

Více

Finance, účetnictví, daně a legislativa v IS

Finance, účetnictví, daně a legislativa v IS - 1 - Finance, účetnictví, daně a legislativa v IS Vzdělávací modul Finance, účetnictví, daně a legislativa v IS - 2 - Finance, účetnictví, daně a legislativa v IS Obsah 1. Práce se systémem... 3 Spuštění

Více

Servis a reporting v IS

Servis a reporting v IS - 1 - Servis a reporting v IS Vzdělávací modul Servis a reporting v IS - 2 - Servis a reporting v IS Obsah Obsah... 2 O manuálu... 7 Stručně o aplikaci... 9 Co je CRM?... 9 Co aplikace CRM obsahuje?...

Více

DATABOX. C O N T A C T P r o f e s s i o n a l 5. Uživatelská příručka

DATABOX. C O N T A C T P r o f e s s i o n a l 5. Uživatelská příručka DATABOX C O N T A C T P r o f e s s i o n a l 5 Uživatelská příručka Vážení uživatelé, děkujeme za váš zájem o program firmy SYSTEGRA. Chcete-li si program vyzkoušet, můžete jej z tohoto CD nainstalovat

Více

inpage vytváříme webové stránky

inpage vytváříme webové stránky inpage vytváříme webové stránky Stránka 1 inpage vytváříme webové stránky Úvod a poděkování Vítejte ve světě internetových stránek! Pokud jste si dodnes mysleli, že tajemství vytváření hezkých webových

Více

Inzertní portál. Web Revolution. Uživatelský manuál administračního rozhraní

Inzertní portál. Web Revolution. Uživatelský manuál administračního rozhraní Inzertní portál Web Revolution Uživatelský manuál administračního rozhraní Web Revolution s. r. o. 2010 Inzertní portál Administrace uživatelský manuál Praktický průvodce administrací webové aplikace inzertního

Více

ProEshop. ABC Internetové obchody 1.12. Uživatelský manuál Popis a obsluha aplikace, možnosti nastavení. Uživatelský manuál

ProEshop. ABC Internetové obchody 1.12. Uživatelský manuál Popis a obsluha aplikace, možnosti nastavení. Uživatelský manuál 1.12 ProEshop Uživatelský manuál Popis a obsluha aplikace, možnosti nastavení ABC Internetové obchody Uživatelský manuál Popis a obsluha aplikace, možnosti nastavení ABC Českého Hospodářství a.s. 1.2.2011

Více

16 Adresář firem. Popis modulu

16 Adresář firem. Popis modulu 16 Adresář firem Uživatelský modul Adresář firem slouží jako centrální evidence všech firem nebo organizací a zároveň také jako správce kontaktních údajů a ostatních důležitých informací o těchto firmách

Více

IR-IS software insolvenč ní ho spra vče

IR-IS software insolvenč ní ho spra vče IR-IS software insolvenč ní ho spra vče Uživatelský manuál pro verzi 3.0.1 (verze příručky 0.99) ARET Praha s.r.o. Obsah Uživatelský manuál... 1 Co je systém IR-IS 3?... 5 Koncepce práce v systému IR-IS

Více

Uživatelský manuál administrace FastCentrik

Uživatelský manuál administrace FastCentrik Uživatelský manuál administrace FastCentrik (popisované jsou funkčnosti administrace FastCentrik verze Gold) verze 2.7 Platnost od 10. 10. 2012 2 / 240 Obsah: 1. Úvod... 7 1.1. Výkladový slovník... 7 1.2.

Více

Software602 FormFlow Server 6. Příručka uživatele

Software602 FormFlow Server 6. Příručka uživatele 6 Příručka uživatele Aktualizováno: 20.1.2015 Obsah 6...1 1. Charakteristika programu...6 1.1. Používané zkratky... 6 1.2.... 6 1.3. Formuláře pro... 6 1.4. Koloběh formulářů... 7 2. Prostředí u...8 2.1.

Více

Uživatelská příručka 2006

Uživatelská příručka 2006 Uživatelská příručka 2006 Obsah 1 Uživatelský úvod ke službě NAVRCHOLU.cz 5 1.1 Jakseregistrovat.... 5 1.2 Jakzačítnasvýchstránkáchměřit... 5 1.2.1 Zařazenínovéhowebudoměření..... 5 1.2.2 Volbavariantyměřicíhokódu....

Více

Microsoft. Microsoft. Outlook 2007. nejen pro školy. Boris Chytil Jiří Chytil. Nakladatelství a vydavatelství R. www.computermedia.

Microsoft. Microsoft. Outlook 2007. nejen pro školy. Boris Chytil Jiří Chytil. Nakladatelství a vydavatelství R. www.computermedia. Microsoft Offi ce 2007 Microsoft Outlook 2007 nejen pro školy Boris Chytil Jiří Chytil Nakladatelství a vydavatelství R www.computermedia.cz nadpis kapitoly Obsah Obsah Vysvětlivky k prvkům použitým v

Více

Uživatelská příručka. podnikový informační systém (ERP) Instalujeme ERP Money. Instalace, registrace a aktualizace systému

Uživatelská příručka. podnikový informační systém (ERP) Instalujeme ERP Money. Instalace, registrace a aktualizace systému Uživatelská příručka podnikový informační systém (ERP) Instalujeme ERP Money Instalace, registrace a aktualizace systému Technická podpora systému Základní technická podpora je k dispozici zdarma všem

Více

Manuál k systému InChange i. Manuál k systému InChange

Manuál k systému InChange i. Manuál k systému InChange i Manuál k systému InChange ii Obsah 1 Přihlášení do systému 1 1.1 Přihlášení....................................................... 1 1.2 Problémy s přihlášením................................................

Více

Zpracovali: Petr Heideker Petr Labašta Josef Frnka Pavel Kunert Daniel Remta

Zpracovali: Petr Heideker Petr Labašta Josef Frnka Pavel Kunert Daniel Remta Jak na Facebook 0 Zpracovali: Petr Heideker Petr Labašta Josef Frnka Pavel Kunert Daniel Remta Ke zhlédnutí je možné využít elektronickou verzi na adrese: http://jak-na-fb.g6.cz/ 1 Obsah 1. Úvod do sociálních

Více

WR Web Web Revolution

WR Web Web Revolution WR Web Web Revolution Uživatelský manuál administračního rozhraní Web Revolution s.r.o. 2009 WR Web Administrace uživatelský manuál Praktický průvodce webové aplikace WR WEB seznamuje uživatele s prací

Více

HOTEL TIME, a.s. Manuál Start verze systému HotelTime

HOTEL TIME, a.s. Manuál Start verze systému HotelTime HOTEL TIME, a.s. Manuál Start verze systému HotelTime OBSAH 1. Úvod... 4 1.1. Jak začít... 4 1.2. Přihlášení do systému... 5 1.3. Odhlášení ze systému... 6 1.4. Demoverze... 7 1.5. Minimální a doporučené

Více

Elektronický obchod BINARGON 3.9 Konfigurátor sestav Redakční systém

Elektronický obchod BINARGON 3.9 Konfigurátor sestav Redakční systém Elektronický obchod BINARGON 3.9 Konfigurátor sestav Redakční systém Obsah 1 ZÁSADY BEZPEČNOSTI PRÁCE...2 2 NÁSTROJE - IE POUZE...2 3 PŘIHLÁŠENÍ DO ADMINISTRACE...2 3.1 ÚVODNÍ STRÁNKA...3 4 NASTAVENÍ SYSTÉMU...3

Více

EMCS DM Klient. Uživatelská příručka

EMCS DM Klient. Uživatelská příručka EMCS DM Klient Uživatelská příručka EMCS DM Klient: Uživatelská příručka 1. Historie verzí... 1 2. Úvod... 2 2.1. EMCS DM deklarantský modul... 2 2.2. Funkčnost... 2 2.3. Technický popis... 2 3. Funkce

Více

ProEshop Uživatelský manuál

ProEshop Uživatelský manuál 1.15 ProEshop Uživatelský manuál Popis a obsluha aplikace, možnosti nastavení Kapitola: Úvod 1 Obsah 2 Úvod... 8 3 Vlastnosti obchodu... 9 3.1 Víceuživatelské prostředí... 9 3.2 Podpora více jazyků...

Více

MANUÁL OBCHODU VLTAVA2000

MANUÁL OBCHODU VLTAVA2000 MANUÁL OBCHODU VLTAVA2000 revize 11. dubna 2011 1 1 Jak začít... 3 2 Vytvoření nového obchodu... 3 3 Registrační data obchodníka... 3 4 Základní vlastnosti obchodu... 3 5 Administrace obchodníka... 4 5.1

Více

Manuál pro systém WebCzech E-commerce PRO 4.0

Manuál pro systém WebCzech E-commerce PRO 4.0 Manuál pro systém WebCzech E-commerce PRO 4.0 1 / 105 Table of contents Instalace / aktivace systému... 5 Vstup / přihlášení do systému... 7 Popis administrace e-shopu... 9 Jak začít prodávat pomocí systému

Více

SEO manuál pro uživatele systému FastCentrik

SEO manuál pro uživatele systému FastCentrik SEO manuál pro uživatele systému FastCentrik Vytvořil: Antonín Cicvárek Strana 1 (celkem 57) Datum: 12. října 2010 Obsah 1. Předmluva... 4 1.1 Co je SEO... 4 1.2 Vyhledávače v ČR...5 1.3 Jak vyhledávače

Více

petr.novak@seznam.cz

petr.novak@seznam.cz Elektronická pošta a schránka E-mail aneb internetová komunik@ce V předchozích částech kurzu byl internet představen jako významná informační superdálnice. Internet ale velmi výrazně slouží pro komunikaci,

Více

N á v o d. I n s t a t O n l i n e

N á v o d. I n s t a t O n l i n e Generální ředitelství cel N á v o d k obsluze webové aplikace pro podávání výkazů pro Intrastat I n s t a t O n l i n e verze 3.5 duben 2009 1 Obsah 1. Úvod... 3 2. Definice základních termínů... 3 3.

Více

Internetový obchod. Uživatelský manuál administrace FajnySHOP.cz. www.fajny-shop.cz. verze 1.4 Platnost od června 09

Internetový obchod. Uživatelský manuál administrace FajnySHOP.cz. www.fajny-shop.cz. verze 1.4 Platnost od června 09 Internetový obchod Uživatelský manuál administrace FajnySHOP.cz verze 1.4 Platnost od června 09 2 / 71 Manuál Obsah Obsah...2 1 Úvod...7 1.1 Přihlášení do administrace...7 1.2 Odhlášení...7 1.3 Hlavní

Více

Technická dokumentace

Technická dokumentace Technická dokumentace Příloha č. 1 zadávací dokumentace veřejné zakázky Webový portál Plzeňského kraje 1. Úvod... 4 2. Stávající stav webového portálu... 5 2.1. Postup schvalování a publikování na portálu...

Více