Evropský debut elektromobilu Kia Soul EV v Ženevě. Nová technika topení, ventilace a klimatizace snižuje spotřebu energie

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Evropský debut elektromobilu Kia Soul EV v Ženevě. Nová technika topení, ventilace a klimatizace snižuje spotřebu energie"

Transkript

1 Tisková informace Kontakt pro média: KIA MOTORS CZECH s.r.o. Kateřina Vokounová Public Relations Tel.: Mobil: Evropský debut elektromobilu Kia Soul EV v Ženevě Nová Kia Soul EV slaví v Ženevě svůj evropský debut Akumulátorové články použité v modelu Soul EV mají nejvyšší hustotou energie ve třídě (200 Wh/kg) a zajišťují dojezd cca 200 km Vyšší torzní tuhost, upravené zavěšení a nízké těžiště zlepšují jízdní komfort Nová technika topení, ventilace a klimatizace snižuje spotřebu energie Jediný elektromobil se zárukou na 7let/ km Praha, 4. března 2014 Kia Soul EV dnes debutovala před evropským publikem na 84. mezinárodním autosalonu v Ženevě. Soul EV přebírá kultovní design nedávno představené druhé generace modelové řady Kia Soul a stane se prvním globálně prodávaným elektromobilem Kia. Jeho sériová výroba bude zahájena ve druhé polovině roku Michael Cole, COO společnosti Kia Motors Europe, k tomu řekl: Soul EV je elegantním a přitažlivým vozem s vysokou kvalitou, kterou zákazníci očekávají od značky Kia. Soul EV se začne prodávat v Evropě v průběhu letošního roku s jedinečnou zárukou Kia na 7 let/ km, a stane se tak jediným elektromobilem, nabízeným s tak rozsáhlým záručním krytím.

2 Je to vůz, který splňuje rozumové požadavky a zároveň dokáže vzbudit i emoce. Soul EV ztělesňuje naše úsilí nabízet evropským zákazníkům elegantní a ekologická vozidla s nejlepší zárukou v automobilovém průmyslu a excelentním poměrem cena/výkon. Kultovní design - moderní produkt Stejně jako jeho sourozenci s konvenčním spalovacím motorem zaujme i Soul EV svým naprosto svěžím a dospělejším vzhledem, díky němuž je okamžitě rozpoznatelný jako Soul. Soul EV se liší od zbývajících členů modelové řady Soul dvoubarevným lakem karoserie s kontrastní střechou, jedinečným designem 16 kol z lehké slitiny, koncovými LED svítilnami a novým logem eco electric na blatníku u paty střešního A sloupku. Vůz má jedinečný vzhled přídě a zádě, větší masku chladiče a zásuvku pro dobíjení. Soul EV dostal do vínku nový interiér s kvalitnějšími materiály a designem, který je ještě více zaměřen na řidiče. Je to úplně první model Kia, který je vybaven novým přístrojovým panelem Kia OLED (organické diody LED). Dojem vysoké kvality ještě více umocňují měkké materiály na přístrojové desce. Ovládací systém navigace, audiosystému a zobrazování, dodávaný standardně pro Soul EV, byl převzat z modelu Soul a doplněn specifickými funkcemi pro novou verzi EV včetně ventilace a dobíjení s časovačem. Standardní výbava zahrnuje několik nových prvků, které minimalizují obavy z omezeného dojezdu. Mezi ně patří detailní zobrazování informací o spotřebě energie, vyhledávání dobíjecích stanic a navigační systém, který zobrazuje celkový akční rádius vozidla.

3 Akumulátor s nejvyšší hustotou energie ve své třídě Soul EV je poháněn elektromotorem s výkonem 81,4 kw a točivým momentem 285 N.m. Zdrojem elektrické energie je vysokokapacitní sada lithium-polymerových akumulátorů (27 kwh), uložená pod podlahou. Elektromotor pohání přední kola prostřednictvím jednostupňového redukčního převodu a umožňuje modelu Soul EV zrychlit z 0 na 100 km/h za necelých 12 sekund a dosáhnout nejvyšší rychlosti 145 km/h. Očekávaný dojezd je cca 200 km. Prostorově efektivní uspořádání elektromotoru a elektronických systémů umožnilo snížit hmotnost a minimalizovat zasahování sady akumulátorů do vnitřního prostoru. Další předností je hustota energie akumulátorových článků 200 Wh/kg, s níž je Soul EV nejlepším elektromobilem ve své třídě. Akumulátor je tak schopen uložit větší množství energie na kilogram své hmotnosti. Sada akumulátorů, společně vyvinutá během tří let společnostmi Kia Motors a SK Innovation v Koreji, dosahuje vyšší účinnosti díky optimalizovanému složení elektrolytu. Akumulátor si díky tomu zachovává vysokou výkonnost i při vysokých a nízkých teplotách. Katody, vyrobené z niklu, kobaltu a manganu, a grafitové anody snižují elektrický odpor a umožňují efektivnější odběr elektrické energie. Použití lithium-polymerových akumulátorů (v porovnání s běžnějšími lithium-iontovými akumulátory) znamená větší hustotu energie, menší počet dílů, jednodušší strukturu článku, nižší výrobní náklady, větší potenciál pro řízení provozní teploty a větší flexibilitu z hlediska uspořádání.

4 Uvnitř akumulátorových článků se nachází ochranná přepážka s keramickou povrchovou úpravou, jakož i ochrana proti přebití, která sleduje elektrický proud a teplotu akumulátoru. Kia tak opět potvrzuje své úsilí o ještě větší úroveň pasivní bezpečnosti. Hospodárnost a potenciální dojezd modelu Soul EV maximalizuje systém rekuperace kinetické energie, který přeměňuje kinetickou energii vozidla při setrvačné jízdě a brzdění. Majitelé vozu Soul EV mají na výběr mezi jízdními režimy, Drive a Brakes. Druhý uvedený režim získává při brzdění nejvíce rekuperované energie. Obě jízdní nastavení jsou k dispozici rovněž ve speciálním režimu Eco, který prodlužuje dojezd elektromobilu Soul EV optimalizací výkonu a spotřeby energie topnou, ventilační a klimatizační soustavou a elektromotorem. Soul EV je vybaven rovněž systémem vyhřívání akumulátoru, který chrání akumulátor a zahřívá jej na provozní teplotu, aby byly minimalizovány nežádoucí dopady teplot pod nulou na stav nabití akumulátoru. Palubní dobíječka s výkonem 6,6 kw na střídavý proud umožňuje plné nabití akumulátoru elektromobilu Soul EV během pěti hodin v závislosti na místní elektrické síti. Osmdesátiprocentního nabití lze dosáhnout za pouhých 25 minut s dobíječkou s výkonem 100 kw na stejnosměrný proud (33 minut při 50 kw). Nové hospodárné technologie pro topnou, ventilační a klimatizační soustavu Již v rané fázi vývoje elektromobilu Soul EV byla definována nutnost dramaticky snížit spotřebu energie topné, ventilační a klimatizační soustavy. V nejhorším scénáři by

5 mohlo maximální využívání topné, ventilační a klimatizační soustavy za extrémně chladných podmínek potenciálně zkrátit skutečný dojezd elektromobilu až o 50 procent. Inženýři Kia proto snížili spotřebu energie v elektromobilu Soul EV zavedením čtyř nových technologií velmi účinného nového tepelného čerpadla, chytrého řízení přívodu vzduchu, individuální ventilace (pouze pro řidiče) a plánované ventilace. Nové tepelné čerpadlo využívá odpadní teplo z klimatizačních a elektrických systémů ke zvyšování energetické účinnosti topného a ventilačního systému a ke zlepšování schopnosti vozidla efektivně vytápět interiér. Tím se minimalizuje spotřeba elektrické energie z akumulátoru. Tento systém, tvořený kompresorem, výparníkem a kondenzátorem, umožňuje topné a ventilační soustavě elektromobilu Soul EV získávat odpadní teplo, vydávané elektrickými komponenty. Místo vytápění interiéru na požadovanou teplotu za pomoci výhradně elektrické energie z akumulátoru recykluje tepelné čerpadlo tepelnou energii vydávanou elektronikou, aby se zvýšila účinnost topné a ventilační soustavy. Snížením zatížení akumulátoru snižuje tepelné čerpadlo spotřebu energie topné soustavy a prodlužuje celkový dojezd elektromobilu Soul EV. Soul EV je vybaven rovněž novým chytrým systémem řízení přívodu vzduchu, který spolupracuje s tepelným čerpadlem. Tento systém sleduje a řídí množství přiváděného a vypouštěného vzduchu a úroveň vlhkosti vzduchu v interiéru.

6 Řízení přívodu vzduchu recykluje vzduch, který již byl ohřátý nebo ochlazený topnou, ventilační a klimatizační soustavou, a následně do interiéru opatrně vpouští optimální množství svěžího vzduchu. Lepším řízením proudění vzduchu uvnitř vozidla dokáže topná, ventilační a klimatizační soustava během jízdy ochlazovat nebo vytápět interiér s vyšší účinností a minimálním využíváním topení nebo klimatizace. Soul EV je vybaven novým individuálním ventilačním systémem, který je prvním svého druhu na světě v sériově vyráběném automobilu. Tento systém snižuje spotřebu energie tím, že zajišťuje ventilaci a vytápění pouze pro řidiče kompletním vypnutím topení a ventilace v prostoru pro nohy a ventilace z přístrojové desky na straně spolujezdce. Tím se tento systém liší od stávajících vozidel, v nichž uzavření výdechů pouze přesměruje teplý nebo studený vzduch do jiných výdechů, zatímco spotřeba energie zůstává stejná. Individuální ventilační systém, aktivovaný tlačítkem driver only na přístrojové desce, minimalizuje spotřebu energie topné, ventilační a klimatizační soustavy a zároveň zajišťuje příjemnou teplotu na straně řidiče při obsazení vozidla jen jednou osobou. Výsledkem je efektivnější systém topení a delší dojezd. Soul EV je jako první vůz značky Kia vybaven novou nezávislou klimatizací, resp. ventilačním systémem s časovačem. Prostřednictvím ovládacího rozhraní lze nastavit přání ohřát nebo ochladit vzduch v interiéru s až 30min předstihem. Systém pracuje za předpokladu zapojení vozidla do zásuvky a snižuje zatížení akumulátoru elektromobilu Soul EV na začátku jízdy. Interiér je totiž ochlazován nebo vytápěn elektrickou energií ze sítě tak, aby bylo řidičem požadované teploty dosaženo již před odjezdem.

7 Efektivní uspořádání elektrického pohonu Většina horní části struktury karoserie elektromobilu se shoduje s konvenčními modely Soul 2014, vybavenými spalovacím motorem. Soul EV však dostal celou řadu vylepšení, která zvyšují tuhost karoserie a zajišťují minimální zasahování sady akumulátorů do vnitřního prostoru. Nejdůležitější z těchto změn je přidání pěti příčníků, umístěných pod podlahou karoserie, kde nesou akumulátor a zvyšují torzní tuhost. Ve struktuře karoserie elektromobilu Soul EV jsou více zastoupeny ultravysokopevnostní druhy oceli (37,1 % místo 35,0 % struktury karoserie), přičemž dodatečné ocelové komponenty dále vyztužují střešní B sloupky a boční prahy. Soul EV má proto v porovnání s konvenčními verzemi o 27 procent vyšší torzní tuhost, přičemž už druhá generace Soulu má o 29 procent vyšší tuhost než první generace. Jedním z klíčových cílů při vývoji tohoto vozidla bylo zajistit, aby uložení sady akumulátorů pod interiérem mělo minimální dopad na velkorysý vnitřní prostor Soulu. Díky tomu se prostor pro nohy vzadu zkrátil pouze o 80 mm, ačkoli toto zkrácení je vyváženo změnami sedáku sedadel vzadu. V úložné schránce pod podlahou zavazadlového prostoru konvenčního vozu je u Soulu EV uložen dobíjecí kabel vozidla. V porovnání s konkurenty zasahuje akumulátor elektromobilu Soul EV jen minimálně do vnitřního prostoru. Vnější rozměry modelu Soul EV jsou shodné s verzemi, poháněnými zážehovým nebo vznětovým motorem.

8 Vylepšený jízdní komfort a ovladatelnost pro pohodlnou jízdu po městě Konstrukce elektromobilu Soul EV zaručuje mimořádnou úroveň jízdní stability a komfortu v městském prostředí. Díky tužší struktuře skeletu karoserie v porovnání s konvenčním Soulem mohli inženýři Kia vylepšit jízdní komfort elektromobilu. Umístění akumulátoru pod podlahou interiéru snížilo těžiště vozu a umocnilo pocit stability. Soul EV nabízí také ještě nižší úroveň hlučnosti a vibrací. Díky absenci hluku zážehového nebo vznětového motoru a nižší hlučnosti elektromotoru než u konkurenčních vozidel se podařilo výrazně snížit mechanický hluk, hlučnost od podvozku a aerodynamický hluk, a maximalizovat tak kultivovanost vozidla. Účinnější tlumení a o 15 procent tužší kola z lehké slitiny přinesly další snížení vibrací, zatímco kryt akumulátoru na spodní straně vozidla zlepšuje aerodynamické vlastnosti a snižuje aerodynamický hluk. Účinnou zbraní proti hluku a vibracím je také širší využití zvukově izolačních materiálů zejména na přístrojové desce, pod kapotou a u paty čelního okna. Soul EV je vybaven pneumatikami s extrémně nízkým valivým odporem. Nové pneumatiky s rozměrem 205/60 R 16, vyvinuté společnostmi Kumho a Nexen speciálně pro Soul EV, mají směs a dezén, které snižují valivý odpor o 10 procent, aniž by to bylo na úkor jízdního komfortu, ovladatelnosti, hlučnosti nebo brzdné vzdálenosti. # # #

9 KIA MOTORS CZECH je výhradním dovozcem automobilů značky Kia do České republiky, ve které působí od dubna roku Za dobu své existence na českém trhu prodala více než vozů. Kia má v České republice 70 autorizovaných prodejců a patří jí 6. místo na trhu. Sponzoruje žákovský fotbal a úzce spolupracuje s Nadací Naše dítě. Kia Motors Corporation výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem, byla založena v roce 1944 a je nejstarší korejskou automobilkou. Kia vyrábí ročně více než 2,7 milionu automobilů v 9 výrobních a montážních závodech v 5 zemích světa. Ty jsou následně prodávány prostřednictvím sítě distributorů a dealerů ve 150 zemích celého světa. Kia má dnes více než zaměstnanců a vykazuje roční obrat přes 42 miliard USD. Je hlavním partnerem tenisového grandslamového turnaje Australian Open a také oficiálním automobilovým partnerem fotbalových organizací FIFA a UEFA.

Nové BMW řady 2 Active Tourer. Obsah.

Nové BMW řady 2 Active Tourer. Obsah. Média Strana 1 BMW Group Česká republika Nové BMW řady 2 Active Tourer. Obsah. 1. Nové BMW řady 2 Active Tourer: Krátká verze. 2 2. Koncept: Kompaktní odpověď na moderní nároky na dopravu. 4 3. Design:

Více

Zahájení výroby modernizovaného modelu Kia cee d

Zahájení výroby modernizovaného modelu Kia cee d Tisková informace Zahájení výroby modernizovaného modelu Kia cee d Přepracování vnějšího vzhledu, kvalitnější interiér a vyšší kultivovanost Nižší emise a možnost spojení s novou sedmistupňovou převodovkou

Více

www.hlavacek.cz Obsah 4 Podzimní prohlídky 6 Nová ŠKODA Fabia 8 Bazar AUTO Hlaváček 10 Nová KIA Sorento 12 Nová ŠKODA Octavia Scout

www.hlavacek.cz Obsah 4 Podzimní prohlídky 6 Nová ŠKODA Fabia 8 Bazar AUTO Hlaváček 10 Nová KIA Sorento 12 Nová ŠKODA Octavia Scout Obsah 4 Podzimní prohlídky 6 Nová ŠKODA Fabia Editorial 8 Bazar AUTO Hlaváček 10 Nová KIA Sorento Vážení zákazníci, 12 Nová ŠKODA Octavia Scout 14 ŠKODA Octavia G-TEC 15 Tipy na zimní pneu 16 Škoda Economy

Více

Emoce, dynamika a high-tech: Nové Audi TT

Emoce, dynamika a high-tech: Nové Audi TT Audi komunikace press@audi.cz www.audi-mediaservices.com Emoce, dynamika a high-tech: Nové Audi TT Praha, 4. března 2014 Na Autosalonu Ženeva 2014 slaví světovou premiéru Audi TT a Audi TTS, moderní klasické

Více

Obdiv zaručen. Přidejte k tomu jedinečnou 7letou Kia záruku a získáte vůz, u něhož si můžete být jisti, že bude obdivován.

Obdiv zaručen. Přidejte k tomu jedinečnou 7letou Kia záruku a získáte vůz, u něhož si můžete být jisti, že bude obdivován. 02 NOVÁ KIA RIO Obdiv zaručen Zrozena pro Váš život Nová Kia Rio nenechá nikoho chladným, v každém ohledu. Dynamický hatchback s ohromujícím designem má v této třídě skutečně co nabídnout. Neočekávanou

Více

TISKOVÁ INFORMACE FORD KA TISKOVÁ MAPA. 1 Úvod a přehled vlastností 2 Předmluva Johna Fleminga Ka v kostce Umístění na trhu Historie Ka

TISKOVÁ INFORMACE FORD KA TISKOVÁ MAPA. 1 Úvod a přehled vlastností 2 Předmluva Johna Fleminga Ka v kostce Umístění na trhu Historie Ka TISKOVÁ INFORMACE FORD KA TISKOVÁ MAPA 1 Úvod a přehled vlastností 2 Předmluva Johna Fleminga Ka v kostce Umístění na trhu Historie Ka 2 Styl Ka 10 Design exteriéru Design interiéru Personalizace vozu

Více

BMW i OTÁZKY & ODPOVĚDI

BMW i OTÁZKY & ODPOVĚDI BMW i Radost z jízdy BMW i OTÁZKY & ODPOVĚDI Verze: Květěn 2013 ZNAČKA BMW i Co znamená písmeno i v BMW i? Písmeno i spojené s BMW znamená inovace. V roce 2001 BMW představilo intiutivní a vizionářský

Více

Když se s někým nebo s něčím, ať se jedná o člověka nebo automobil, setkáte poprvé, potřebujete čas, abyste mohli otevřít své srdce. Nastal čas objevit to, co překoná Vaše očekávání, získat pocit bezpečí

Více

podzim 2014 06 12 Průjezdná geometrie Iveco Daily 2014: Generační skok vpřed Servis funguje absolutně bez problémů

podzim 2014 06 12 Průjezdná geometrie Iveco Daily 2014: Generační skok vpřed Servis funguje absolutně bez problémů podzim 2014 06 12 14 Iveco Daily 2014: Generační skok vpřed Průjezdná geometrie Servis funguje absolutně bez problémů Věděli jste, že kreslit se dá i závěrkou fotoaparátu? Výsledek můžete vidět na titulní

Více

BMW i OTÁZKY & ODPOVĚDI

BMW i OTÁZKY & ODPOVĚDI BMW i Radost z jízdy BMW i OTÁZKY & ODPOVĚDI Verze: červenec 2013 BMW i BRAND Co znamená i ve spojení BMW i? BMW již dlouhou dobu používá písmeno i jako zkratku pro inovace. Příkladem je třeba v automobilovém

Více

revoluce začíná Na ulicích.

revoluce začíná Na ulicích. OPEL AMPERA revoluce začíná Na ulicích. obsah Nastal čas připojit se. Opel Ampera mění budoucnost. První elektromobil s prodlouženým dojezdem (E-REV) v historii poskytuje neomezené využití pro každodenní

Více

Tisková zpráva, Strana 1 z 7

Tisková zpráva, Strana 1 z 7 Tisková zpráva, Strana 1 z 7 Nová ŠKODA Superb: Nová éra Vlajková loď značky ŠKODA: Nová měřítka v automobilové střední třídě Charakter: Výrazná, moderní, emocionální - nová ŠKODA Superb představuje revoluci

Více

Nový Actros. Dálková doprava. 18 26 tun.

Nový Actros. Dálková doprava. 18 26 tun. Nový Actros. Dálková doprava. 18 26 tun. Aplikace ipad App pro nový Actros. Nyní ke stažení. Seznamte se s novým Actrosem v pohybu. S novou aplikací ipad App se prostřednictvím poutavých filmů a animací

Více

Nový Actros. Dálková doprava. 18 26 tun.

Nový Actros. Dálková doprava. 18 26 tun. Nový Actros. Dálková doprava. 18 26 tun. Obsah Komfort 7 22 Pracovní komfort 9 12 Komfort bydlení a spánku 13 20 Srovnání kabin 21 22 Hospodárnost 23 34 BlueEfficiency Power 25 Nízká spotřeba 26 27 Technologie

Více

PEUGEOT PROFESSIONAL PRODUKTY A SLUŽBY PRO FIREMNÍ ZÁKAZNÍKY

PEUGEOT PROFESSIONAL PRODUKTY A SLUŽBY PRO FIREMNÍ ZÁKAZNÍKY PEUGEOT PROFESSIONAL PRODUKTY A SLUŽBY PRO FIREMNÍ ZÁKAZNÍKY ZNAČKA PEUGEOT: 200 LET PRŮMYSLOVÉ HISTORIE 1810 : Jean-Pierre a Jean-Frédéric Peugeot zakládají továrnu zaměřenou na drobnou ocelářskou výrobu.

Více

STUDIE POHONU MOBILNÍHO PROSTŘEDKU S PALIVOVÝM ČLÁNKEM

STUDIE POHONU MOBILNÍHO PROSTŘEDKU S PALIVOVÝM ČLÁNKEM VŠB TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA Fakulta elektrotechniky a informatiky ČESKÁ ENERGETICKÁ AGENTURA STUDIE POHONU MOBILNÍHO PROSTŘEDKU S PALIVOVÝM ČLÁNKEM Ing. Bohumil HORÁK, Ph.D. Ing. Jiří KOZIOREK, Ph.D.

Více

ALTERNATIVNÍ POHONY MOTOROVÝCH VOZIDEL

ALTERNATIVNÍ POHONY MOTOROVÝCH VOZIDEL Prof. Ing. František Vlk, DrSc. ALTERNATIVNÍ POHONY MOTOROVÝCH VOZIDEL Vysoké učení technické v Brně Fakulta strojního inženýrství Ústav dopravní techniky Vzhledem k docházejícím zásobám ropy a nesmírným

Více

PEVNÝ ZÁKLAD PRO VAŠI STAVBU

PEVNÝ ZÁKLAD PRO VAŠI STAVBU PEVNÝ ZÁKLAD PRO VAŠI STAVBU DAF VŽDY SPRÁVNÉ ROZHODNUTÍ Žádná kategorie dopravy není tak různorodá a náročná jako doprava ve stavebnictví. Společnost DAF vyvinula skutečně komplexní řadu vozidel pro toto

Více

Skříňová dodávka & Mixto.

Skříňová dodávka & Mixto. Vito. Skříňová dodávka & Mixto. Obsah Skříňová dodávka Vito 4 Vito Mixto 12 Řešení pro jednotlivé obory/ Nástavby a vestavby 16 Interiér 18 Komfort a funkčnost 18 Technika 20 Motory 20 BlueEFFICIENCY 22

Více

Magazín NOVÁ ŠKODA SUPERB. Začátek nové éry LÉTO 2015. Magazín pro zákazníky a příznivce značky ŠKODA

Magazín NOVÁ ŠKODA SUPERB. Začátek nové éry LÉTO 2015. Magazín pro zákazníky a příznivce značky ŠKODA Magazín Magazín pro zákazníky a příznivce značky ŠKODA LÉTO 2015 NOVÁ ŠKODA SUPERB Začátek nové éry Finanční služby skupiny Volkswagen Group Úvěr Leasing Pojištění Mobilita RAPID SEDAN A RAPID SPACEBACK

Více

HYUNDAI i40. Žralok lovící ve vodách střední třídy 7NEJLEPŠÍCH OSOBNOSTOST. Octavia Green E Line. Oblíbený crossover po omlazení

HYUNDAI i40. Žralok lovící ve vodách střední třídy 7NEJLEPŠÍCH OSOBNOSTOST. Octavia Green E Line. Oblíbený crossover po omlazení Č. 2, ROČNÍK 11, VYCHÁZÍ 7. ÚNORA 2012 ČASOPIS PRO ŠIROKOU MOTORISTICKOU VEŘEJNOST / ZDARMA TEST Větší než byste čekali TEST SUZUKI SX4 Oblíbený crossover po omlazení HYUNDAI i40 Žralok lovící ve vodách

Více

Obsah. 4 Jarní prohlídky 5 Nový Yeti. 6 Rozhovor: Operativní leasing 7 Reportáž: Škoda Park 8 ŠKODA Muzeum 11 ŠKODA Fabia Tour 13 Nová KIA Sportage

Obsah. 4 Jarní prohlídky 5 Nový Yeti. 6 Rozhovor: Operativní leasing 7 Reportáž: Škoda Park 8 ŠKODA Muzeum 11 ŠKODA Fabia Tour 13 Nová KIA Sportage obsah editorial Obsah 4 Jarní prohlídky 5 Nový Yeti 6 Rozhovor: Operativní leasing 7 Reportáž: Škoda Park 8 ŠKODA Muzeum 11 ŠKODA Fabia Tour 13 Nová KIA Sportage Vážení zákazníci, s radostí Vám představujeme

Více

Užitkové vozy. Caravelle. Caravelle 01

Užitkové vozy. Caravelle. Caravelle 01 Užitkové vozy aravelle aravelle 01 Vaše motto: každý host si zaslouží jen to nejlepší. Již při příjezdu. Příjemný pobyt by měl začít už při příjezdu. Volkswagen aravelle odveze Vaše hosty tak, jak to očekávají

Více

Kvalita není pro Toyotu jen slibem, je to její životní styl

Kvalita není pro Toyotu jen slibem, je to její životní styl Corolla 02 Kvalita není pro Toyotu jen slibem, je to její životní styl Nic není tak dobré, aby se to nedalo dělat lépe. I to je jedním z důvodů, proč se neustále snažíme zlepšovat vše, co děláme. Nechápeme

Více

Univerzita Pardubice. Dopravní fakulta Jana Pernera

Univerzita Pardubice. Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzita Pardubice Dopravní fakulta Jana Pernera Elektromobily a hybridní automobily Radek Hojný Bakalářská práce 2009 PROHLÁŠENÍ AUTORA Prohlašuji: Tuto práci jsem vypracoval samostatně. Veškeré literární

Více

Opel Vivaro Range. Vítejte ve své vlastní obchodní třídě.

Opel Vivaro Range. Vítejte ve své vlastní obchodní třídě. Opel Vivaro Opel Vivaro Range. Vítejte ve své vlastní obchodní třídě. Služby Opel 4 Uzavřená dodávka (Panel Van) 6 Dvojitá kabina 8 Combi 10 Ať převážíte cokoliv, dostatek místa, pohodlí a prostředí obchodní

Více

BMW EFFICIENT DYNAMICS: JEŠTĚ VYŠŠÍ VÝKON, JEŠTĚ NIŽŠÍ SPOTŘEBA PALIVA.

BMW EFFICIENT DYNAMICS: JEŠTĚ VYŠŠÍ VÝKON, JEŠTĚ NIŽŠÍ SPOTŘEBA PALIVA. BMW EfficientDynamics BMW EFFICIENT DYNAMICS: JEŠTĚ VYŠŠÍ VÝKON, JEŠTĚ NIŽŠÍ SPOTŘEBA PALIVA. Od té doby, co BMW Group představilo technologii BMW EfficientDynamics, snižuje neustále a jako žádný jiný

Více

Actros. Dálková doprava. 18 26 tun. Těžká nákladní doprava. Do 250 tun.

Actros. Dálková doprava. 18 26 tun. Těžká nákladní doprava. Do 250 tun. Actros. Dálková doprava. 18 26 tun. Těžká nákladní doprava. Do 250 tun. RoadStars: Nastupte a uvidíte. RoadStars. Nová interaktivní komunikační platforma Mercedes-Benz pro řidiče, podnikatele a fanoušky

Více

Suzuki SX4. Větší, chytřejší, praktičtější... DRAGSTERY. Konečně! Oblíbený crossover se dočkal centimetrů navíc

Suzuki SX4. Větší, chytřejší, praktičtější... DRAGSTERY. Konečně! Oblíbený crossover se dočkal centimetrů navíc č. 9, ročník 12, vychází 3. Září 2013 časopis pro širokou motoristickou veřejnost / zdarma Škoda 130 RS n. 49 winner rally Monte Carlo 1977 1:43 FOXTOYS obj. č.: FOXS104 990 Kč www.foxtoys.cz představujeme

Více

TÉMA ČÍSLA: VELTRH IAA 2012 ÚRODNÝ PODZIM: PŮLTUCET PREMIÉR

TÉMA ČÍSLA: VELTRH IAA 2012 ÚRODNÝ PODZIM: PŮLTUCET PREMIÉR via informační magazín značky IVECO 2/2012 TÉMA ČÍSLA: VELTRH IAA 2012 ÚRODNÝ PODZIM: PŮLTUCET PREMIÉR Vítězové jezdí na motorový olej EAA - OIL, s.r.o., U Trati 38b, Praha 10-Strašnice tel.: +420 274

Více