3D fotografie v reklamě

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "3D fotografie v reklamě"

Transkript

1

2 Navazujeme na časopis TYP z první republiky. Autor: Radek Novák 3D fotografie v reklamě Kolikrát jste přemýšleli, jak v dnešní době odlišit vaši kampaň od reklamního šumu valícího se na naši populaci téměř nepřetržitě ze všech stran? Jaké prvky a nástroje lze ještě najít a využít? Pojďme se dnes podívat na fenomén 3D stereoskopického média a jeho možnosti. Existuje mnoho různých názorů na problematiku účinnosti reklamy a některé z nich si zásadně protiřečí. Lze si klást otázky i ohledně smyslu snahy o jakýsi svatý grál na uchopení pozornosti cílové skupiny, v protikladu k názoru, že defacto na formě vlastně nezáleží vůbec, a účinnost kampaně je dána výhradně délkou doby, po kterou je cílová skupina kampani vystavena. Několik studií o marketingových kampaních se nicméně shoduje, že pro úspěšné zaujetí pozorovatele je klíčových prvních 10 sekund pozornosti člověka. V nich se rozhoduje o tom, zda se daná reklama rozpustí v šedi ostatních reklam, anebo zaujme. Právě takto využitelným nástrojem může být 3D fotografie (nebo chcete-li, stereofotografie) a celé reklamní sdělení. Díky filmu Avatar, jehož prostřednictvím režisér Cammeron přinesl 3D stereo širokým masám, se tento formát změnil z velice specifického koníčka několika málo nadšenců na masově zaváděný a obdivovaný trend. Od tohoto momentu je v podvědomí mnoha lidí 3D jako známá věc, firmy vyvíjejí 3D televize i 3D mobily. Stále ovšem platí, že jde o dost málo využívaný komunikační prostředek na to, aby jím byla veřejnost zcela zahlcena, jako například televizí, a je tedy stále vnímán jako něco extra. Nejsilnějším důvodem malé rozšířenosti 3D fotografie / reklamy je patrně to, že věc je nutné technologicky a výrobně zvládnout od fotoateliéru až po polygrafickou výrobu. Studií, které to dokázaly a jsou schopny profesionální 3D výstup nabídnout, je stále poměrně málo. Jisté je, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. A tak samotná technologie nemusí znamenat úspěch. Vždy bude klíčové to, zda budeme umět prostředek uchopit za ten správný konec a sklidit kýženou pozornost. Získání pozornosti je u této technologie jistě žádoucí výtěžek. Je nutno říci, že krom wow efektu, může vnímání prostoru a hloubky obrazu významně zlepšit možnosti prezentace některých produktů či umožnit zákazníkům získat o nabízených produktech přesnější představu, než by získali z materiálů konkurence. Na obrázku můžete vidět ukázkový příklad realizace 3D leták logistické společnosti, která se snažila zaujmout svoje potenciální zákazníky kombinací stereofotografie a výstižného claimu Podívejte se na svoji logistiku jinak!. (1)

3 Ze života úspěšných českých podnikatelek Ing. Dagmar Jelínková, předsedkyně představenstva akciové společnosti ECONOMY RA- TING. Firmy poskytující komplexní poradenství pro zajištění finančního zdraví, ekonomické stability a úspěšného rozvoje podnikání (www.economy-rating.cz). Co bylo základem Vašeho snu, na kterém jste postavila svoje podnikání? Nešlo ani tak o sen, jako o realitu. Žádný z mých zaměstnavatelů mi nedal prostor, abych mohla realizovat své nápady, takže jsem se naprosto pragmaticky rozhodla uvést některé projekty k životu ve společnosti ECONOMY RA- TING a.s., u jejíhož zrodu jsem stála a v jejímž čele dnes stojím. Co je motorem, který Vás žene dopředu? Jsem ve znamení Vodnáře a nemám ráda stojaté vody. Jakmile dojde k uklidnění hladiny, nevydržím to a vždy tuto klidnou hladinu rozčeřím. Mé nápady se můžou zdát ostatním občas bláznivé, ale čas ukazuje, že často patří právě k mým nejlepším. I tímto způsobem se zrodila idea organizovat konferenci orientovanou na problematiku rodinných firem. Letos jsme pořádali další úspěšný ročník, který nás opět mile překvapil vysokou návštěvností, což potvrzuje správnost našeho směřování. Ing. Dagmar Jelínková Jak se vyrovnáváte s překážkami? Jsem toho názoru, že žádná překážka není nepřekonatelná. Dalo by se říci, že překážky vidím jako klubko nití. A každé klubko nití se dá rozplést. Někdy to jde lépe, někdy hůře a je samozřejmé, že to vyžaduje čas, trpělivost a v neposlední řadě i zkušenosti. Snažím se tedy k překážkám přistupovat tímto způsobem a musím říci, že rozplétat umím. Tento časopis navazuje na tradici časopisu TYP z první republiky. Vnímáte v něčem inspirace z odkazu úspěšných prvorepublikových podnikatelů? Ano, a je to zejména čestnost v podnikání. Tu považuji za prvořadou a nezbytnou, protože bez ní by podnikání nemělo žádný smysl. Také mám pocit, že je nutné mít vždy na paměti ekonomické parametry. Ekonomika se nedá ošidit, a pokud tak činíme, vždy nás to nakonec dožene a musíme pak vynaložit mnohem větší úsilí pro získání rovnováhy. Jaké jsou Vaše plány pro nejbližších pár let? Plánů mám hodně, a to nejen v podnikatelském, ale i v osobním životě. Ráda bych zase uvedla k životu pár nápadů, které se mi zrodily v hlavě. O co konkrétně jde, si ještě nechám pro sebe, ale nebojte se, veřejnost se naše záměry dozví včas Otázky kladl Milan Nerud. (2)

4 Ze života úspěšných českých podnikatelů David Kirš, jednatel společnosti Smart ing, s.r.o. Firmy, která pomáhá podnikatelům zlepšovat a zefektivňovat komunikaci s zákazníky. Jednoduše profesionální vzhled a spolehlivé rozeslání HTML zpravodaje. Získáte sběr kontaktů přes webové formuláře, statistiky ových kampaní a další funkce pro váš profesionální marketing a lepší péči o zákazníky. Náš časopis navazuje na měsíčník TYP z první republiky. Jaký je Váš osobní postoj k odkazu, který nám toto období historie zanechalo? Nevnímám nějaký svůj osobní postoj k odkazu první republiky. Myslím, že pravé hodnoty tu vždy byly, jsou a budou. Pokud se na hodnotách férovosti, poctivosti, pravdivosti a upřímnosti staví dnes jakékoliv podnikání, je na půli cesty k úspěchu. V prvorepublikové společnosti bylo mnoho zajímavých osobností, a to nejen ze sféry filmu, politiky, ale i podnikání. Vybaví se Vám nějaká osobnost? Tomáš Baťa může pořád učit i dnešní podnikatele. Svůj byznys postavil na pravých hodnotách, užitku pro druhé a upřímné snahy pomáhat. Staral se nejen o zákazníky, ale učil a vzdělával také zaměstnance. Nic nelze dělat jen napůl, například dokonale ovládat finance, ale zapomenout na komunikaci. I v podnikání musí být vše v rovnováze. Jak vnímáte vývoj potřeb Vašich zákazníků za posledních několik let? Nevnímám zásadní posuny. Věřím, že klienti dnes více než dříve oceňují osobní přístup a profesionalitu. Zajímá je kvalita a opravdová hodnota z toho, co dostanou. Hledají řešení, které jim dobře slouží a je opravdové. Ne jen na oko výhodné nebo užitečné jen chvíli, než nadšení opadne. Jak se vyrovnáváte s faktem, že některý projekt, kterému jste věnoval mnoho energie a času nevyšel, nebo byl odložen? Nezbývá než přijmout i prohru a jít dál. Nic se neděje jen tak. Pokud něco nevyjde, i když opravdu chceme, přijdeme na pravý důvod, proč se tak stalo, a můžeme se z toho poučit. Nakonec třeba zjistíme, že se později objevil nový projekt, který je mnohem zajímavější. Pokud se ohlédnu zpět, vydaná energie měla vždy svůj smysl. Na závěr nám prosím prozraďte, jaké projekty Vás čekají v nejbližší době? Připravujeme zajímavý projekt bezpamu.cz, o tom, jak marketing může sloužit podnikatelům. A nedávno jsme spustili nový portál ZelenáLimetka.cz, který má ambici stát se největším portálem s akcemi osobního rozvoje. Otázky kladl Milan Nerud. (3)

5 Jak mám chápat? Vánoční večírek, na který nezapomenete Stejně jako každým rokem je léto a konec léta v eventových agenturách ve znamení příprav vánočních a firemních večerů pro klienty. Jednou z agentur, která má v tomto oboru mimořádné dlouholeté zkušenosti je třebíčsko-pražská společnost D.A.N. production, s.r.o., která více než patnáct let úspěšně pracuje pro malé, střední i největší české firmy. Se zástupci této agentury, která v tomto oboru působí i na poradenském poli, se můžete sejít na zářijových setkáních a seminářích agentury Správná volba, kde v rámci ostatního programu můžete získat důležité informace k této problematice. Zkrácená přednáška bude mít tři části s tématy: Jak splnit očekávání zaměstnanců a hostů našeho vánočního eventu a zajistit úspěch akce? Kdy je výhodné pořádat vánoční event sami, a kdy zvolit pro zajištění akce agenturu? Existují i jiné možnosti? Desatero zásad pro úspěch akce! S agenturou D.A.N. production s.r.o. si můžete domluvit i osobní konzultaci po dohodě na některém z jejích kontaktních míst. Kontakty: Sídlo společnosti: D.A.N. production, s.r.o. Ve Smečkách 3/605, , Praha 1 Obchodní a prezentační centrum: Hasskova 9, , Třebíč Manager: Luboš Denner, tel , Manager Assistant: Lada Nejčevová, tel , (4)

6 Zajímavé projekty Čtenáři časopisu MARKETINGOVÉ INSPIRACE mají jedinečnou možnost si vyzkoušet novinku na trhu přenosu informací digitální pero, které funguje na bázi přenosu rukou psaných dat z papíru do digitální podoby. Více informací o možnostech vyzkoušení: Vít Hudec, tel.: Patříte do uvedených oblastí? velkoobchod a maloobchod hotelnictví gastronomie Máte možnost získat dotaci na vzdělávání svých lidí! Pomůžu Vám sepsat potřebné žádosti a zároveň sestavit bezplatně vzdělávací plán všech zaměstnanců. Zajímají Vás bližší informace? Uvedená nabídka platí pro všechny firmy mimo Prahu. Pro informace volejte: nebo pište na Bc. Milan Nerud (5)

7 Natour zažije největší změnu loga v historii firmy Nové logo Natour je elegantní a lépe zapadá do celkové strategie firmy Přední česká cestovní kancelář specializovaná na letecké zájezdy na míru Natour s.r.o. mění firemní design a představuje své nové logo. Po více než 20 letech, kdy firmu v modré barvě s globusem reprezentovalo původní logo, se novými barvami NATOURu stává modrá v kombinaci se zářící oranžovou. Výstižný a jasný obsah loga NATOUR zůstává i nadále zachován. Záměrem bylo, aby nové logo působilo moderním dojmem, což má pomoci hlavně na internetu. Natour se postupně mění a je to vidět. Náš nový design a svěží vystupování odráží naše plány do budoucna. Od založení firmy jsme v podstatě vždy kombinovali modrou barvu s oranžovou. Původní globus však již nesplňuje naše představy o firemním designu a identitě vůbec, říká Ing. Andrea Uhrová, ředitelka CK, a dodává: Nové logo vychází z tradiční podoby, ale je jasnější a lépe čitelné (písmeno O), díky jeho čistotě a eleganci ho lze kombinovat v podstatě s jakoukoliv grafikou. Nová barevná kombinace výrazné modré se svěží letadlovou oranžovou se stane základem i pro grafiku webových stránek letáků, inzerátů a dalších nástrojů interní a externí komunikace i propagačních materiálů do podzimu Jde o postupnou skutečnou a trvalou změnu, která se projeví vyšší kvalitou a vnímáním vyšší hodnoty značky v očích spotřebitele s cílem odlišit se od tisíců CK. Změna loga přispívá k firemnímu cíli více zvýraznit zaměření na jakékoliv pozemní služby návazné k letence. Letadlo v písmenu O symbolizuje specializaci a bude lépe zapamatovatelné díky emoční asociaci loajálních zákazníků (již s Natourem letěli), je tedy originální a relevantní. Protože u Natouru je každý zájezd nebo služební cesta v podstatě originál tím, že se sestavuje na přání zákazníka tak, aby se naplnila klientova očekávání. O společnosti Natour, s.r.o. Společnost NATOUR spol. s r. o. působí na českém trhu cestovních služeb od roku 1990 a zaujímá přední místo mezi akreditovanými agenturami IATA (Mezinárodní asociace leteckých dopravců) a je také členem ACK (Asociace cestovních kanceláří ČR). Sídlo společnosti se nachází ve vlastní historické budově v centru Brna na Rooseveltově 6/8, kompletně zrekonstruované v roce NA- TOUR spol. s r. o. v současné době provozuje více než 10 poboček a celkem zaměstnává 45 odborně vzdělaných a školených pracovníků. Společnost se pravidelně účastní odborných světových veletrhů s cílem prohlubování kontaktů se zahraničními partnery a poznání nejnovějších světových trendů. Mezi dosavadní spokojené zákazníky patří výrobní i obchodní firmy, vědečtí pracovníci, lékaři, studenti, kolektivy umělců, sportovců a samozřejmě i individuální cestující. Již 20 let sestavujeme na míru: eurovíkendy exotické zájezdy jazykové pobyty cesty za sportem (golf, fotbal, tenis, NBA, NHL) svatební cesty firemní a skupinové akce. Více informací naleznete na (6)

8 K zamyšlení... Perly z časopisu TYP (ročník 1936) Obchodníkům, kteří stále čekají, až se poměry změní, chtěli bychom připomenout pravdu, že nikdy se nic nestalo tím, že se nic nedělalo. Jaký je trvalý základ úspěšného podnikání? Hledati neustál, jak býti více prospěšným zákazníkům, ale přitom si uchovat i slušný čistý zisk. Je zajímavé, že máme vždy čas na jídlo, aby nezahynulo naše tělo. Ale proč necháváme klidně zajít naši mysl tím, že jí odpíráme knihy a časopisy? Každý podnik může jen tak prospívat, jak dovede jeho vedoucí prospěšně myslet. Hospodaření sestává z řetězů, jenž má tři články: výrobu, distribuci a spotřebu. Každý, kdo zeslabuje jeden z těchto článků, zeslabuje i celý řetěz. Co má dovést vedoucí kanceláře? 1. Znát každý druh práce, který se v kanceláři dělá. 2. Být schopný naučit jiné dělat ji tím správným způsobem. 3. Řídit práci tak, aby všechen personál byl stále přiměřeně zaměstnán. 4. Udržovat všechno vybavení v náležitém pořádku. 5. Kontrolovat všechnu vykonanou práci. 6. Vědět, jaký výkon dávají jednotliví zaměstnanci a jakého výkonu jsou schopni. 7. Vést evidenci práce a výkonů kanceláře. 8. Dovést vésti své zaměstnance k nejlepším možným výsledkům. Jak je tomu ve vaší kanceláři? Jsou to ovšem značné požadavky, ale stojí za to, aby bylo o ně usilováno. (7)

9 Redakce Měsíčník marketingové inspirace vydává agentura Správná volba. Šéfredaktor: Bc. Milan Nerud Tel.: Facebook: Marketingové inspirace Jazyková redakce: Martin Kůra (ABITURIENT.CZ) Další nebo scházející vydání Marketingových inspirací vám rádi zašleme. V případě zájmu pište na předmět MI PARTNEŘI (8)

inspirace Marketingové VELETRH řešení V. Trhy se mění, změňte se i vy květen červen 2014: Brno Zlín Praha Plzeň

inspirace Marketingové VELETRH řešení V. Trhy se mění, změňte se i vy květen červen 2014: Brno Zlín Praha Plzeň Marketingové inspirace číslo 4 / 2014 časopis pro úspěšné podnikání květen červen 2014: Brno Zlín Praha Plzeň VELETRH řešení V. Trhy se mění, změňte se i vy 8 krátkých prezentací, 8 workshopů, 8 stolů

Více

Volání po měřitelnosti?

Volání po měřitelnosti? Navazujeme na časopis TYP z první republiky. Autor: Milan Nerud Volání po měřitelnosti? Je váš marketing efektivní? Zdánlivě jednoduchá otázka, přesto odpověď není snadná. Kontrola patří mezi základní

Více

inspirace Marketingové VELETRH řešení 12. května 2015: Brno, hotel Santon Best of I. VII. krátké prezentace, workshopy, individuální konzultace

inspirace Marketingové VELETRH řešení 12. května 2015: Brno, hotel Santon Best of I. VII. krátké prezentace, workshopy, individuální konzultace Marketingové inspirace číslo 1 / 2015 časopis pro úspěšné podnikání 12. května 2015: Brno, hotel Santon VELETRH řešení Best of I. VII. krátké prezentace, workshopy, individuální konzultace 2 4 5 6 7 9

Více

Sport a podnikání ve financích mají mnoho společného

Sport a podnikání ve financích mají mnoho společného www.jsmepartners.cz 4/09 Petr Kroupa Lék na frustraci je zažívat úspěchy Budovat si dobré vztahy a udržovat je na co nejlepší úrovni Vyžaduji maximální nasazení v práci a fair play je důležitá podnikatelská

Více

VÝSLEDKY NEJVĚTŠÍHO TESTU FINANČNÍCH PORADCŮ BROKER CONSULTING ZVÍTĚZIL!

VÝSLEDKY NEJVĚTŠÍHO TESTU FINANČNÍCH PORADCŮ BROKER CONSULTING ZVÍTĚZIL! Magazín společností Broker Consulting, a. s., Fin Consulting, a. s., a Broker srpen 2011 ročník II VÝSLEDKY NEJVĚTŠÍHO TESTU FINANČNÍCH PORADCŮ BROKER CONSULTING ZVÍTĚZIL! 3 ČP INVEST má řešení Editorial

Více

PROČ VYDÁVÁME TENTO ČASOPIS?

PROČ VYDÁVÁME TENTO ČASOPIS? Navazujeme na časopis TYP z první republiky. Autor: Milan Nerud PROČ VYDÁVÁME TENTO ČASOPIS? Podnikatel, obchodník jen stěží by se podařilo definovat povolání či lidskou činnost, která je více izolována,

Více

Knihovna nově, aneb jak zvýšit její hodnotu v očích veřejnosti

Knihovna nově, aneb jak zvýšit její hodnotu v očích veřejnosti Knihovna nově, aneb jak zvýšit její hodnotu v očích veřejnosti Ing. Jana Turčínková Ústav marketingu a obchodu, PEF MZLU v Brně 1 Stále více dnes čelíme faktu, že se ve společnosti mění životní styl a

Více

Hlachová Být spolehlivým partnerem str. 1, 10 11. Bronislava. Triola opět získala CZECH MADE. O ničem

Hlachová Být spolehlivým partnerem str. 1, 10 11. Bronislava. Triola opět získala CZECH MADE. O ničem l i s t o p a d 2 0 1 0 / 1 1 V y c h á z í j a k o p ř í l o h a č a s o p i s u P r o s p e r i t a Ž e n a, k t e r á s e n e z t r a t í O ničem Eva Brixi Jak preclík na talíři Jak báseň na stole Všechny

Více

Analýza marketingové komunikace firmy Českomoravská stavební spořitelna, a. s. Michaela Kučerová

Analýza marketingové komunikace firmy Českomoravská stavební spořitelna, a. s. Michaela Kučerová Analýza marketingové komunikace firmy Českomoravská stavební spořitelna, a. s. Michaela Kučerová Bakalářská práce 2011 ABSTRAKT Tato bakalářská práce je zaměřena na marketingovou komunikaci firmy Českomoravská

Více

UPLATNĚNÍ MARKETINGOVÉHO MIXU V ČESKÉ POJIŠŤOVNĚ A.S. V REGIONU JIŽNÍ MORAVA

UPLATNĚNÍ MARKETINGOVÉHO MIXU V ČESKÉ POJIŠŤOVNĚ A.S. V REGIONU JIŽNÍ MORAVA SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ ZNOJMO s.r.o. Bakalářský studijní program: Ekonomika a management Studijní obor: Marketing a management UPLATNĚNÍ MARKETINGOVÉHO MIXU V ČESKÉ POJIŠŤOVNĚ A.S. V REGIONU

Více

Marketing přivádí zákazníka rozhodnutého koupit

Marketing přivádí zákazníka rozhodnutého koupit Měsíčník pro úspěšné podnikání Číslo 2 2010 Navazujeme na časopis TYP z první republiky. Legální vstup do peněženky zákazníka Zákony obchodu /kurz 12 arkán obchodu 1927/ 1. Peníze bližního do posledního

Více

Podnikejte efektivně v realitní oblasti s naší realitní kanceláří

Podnikejte efektivně v realitní oblasti s naší realitní kanceláří Podnikejte efektivně v realitní oblasti s naší realitní kanceláří Brožura franšizing Obsah brožury Profil společnosti Historie společnosti 4 Současné postavení a zahraniční expanze 5 Členstvi v organizacich

Více

Guerilla marketing a možnosti aplikace pro Techmania Science Center

Guerilla marketing a možnosti aplikace pro Techmania Science Center ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ Bakalářská práce Guerilla marketing a možnosti aplikace pro Techmania Science Center Guerilla marketing and possibilities of its application in Techmania

Více

projekty Rozvojové Praha www.rprg.cz Aktuální nabídka seminářů pro podnikatele Zájemců o podnikání v Praze přibývá A zase ta čokoláda

projekty Rozvojové Praha www.rprg.cz Aktuální nabídka seminářů pro podnikatele Zájemců o podnikání v Praze přibývá A zase ta čokoláda www.rprg.cz projekty Rozvojové Praha Aktuální nabídka seminářů pro podnikatele Zájemců o podnikání v Praze přibývá A zase ta čokoláda Praha podporuje podnikání 4/2014 Obsah Slovo na úvod 1 Zájemců o podnikání

Více

Marketing 3 - reklama, PR, věrnostní bonusy, zavážky do domů apod. PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců

Marketing 3 - reklama, PR, věrnostní bonusy, zavážky do domů apod. PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců Marketing 3 - reklama, PR, věrnostní bonusy, zavážky do domů apod. PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců TOTO VZDĚLÁVÁNÍ JE FINANCOVÁNO Z PROSTŘEDKŮ ESF PROSTŘEDNICTVÍM OPERAČNÍHO PROGRAMU LIDSKÉ ZDROJE

Více

Informační a znalostní management ve společnosti Modrá pyramida

Informační a znalostní management ve společnosti Modrá pyramida VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ V PRAZE FAKULTA INFORMATIKY A STATISTIKY Vyšší odborná škola informačních služeb v Praze Romana Kulíšková Informační a znalostní management ve společnosti Modrá pyramida Bakalářská

Více

Bumbálková. Pavla. Pro jednoho muže. Pokud svoji práci trochu berete jako koníčka, hodiny nepočítáte str. 1, 10 12

Bumbálková. Pavla. Pro jednoho muže. Pokud svoji práci trochu berete jako koníčka, hodiny nepočítáte str. 1, 10 12 l i s t o p a d 2 0 0 9 / 1 1 V y c h á z í j a k o p ř í l o h a č a s o p i s u P r o s p e r i t a Ž e n a, k t e r á s e n e z t r a t í Pavla Bumbálková Pokud svoji práci trochu berete jako koníčka,

Více

OVB Journal. Next level Po dvaceti letech své existence je české OVB na úplně jiné úrovni a míří dál

OVB Journal. Next level Po dvaceti letech své existence je české OVB na úplně jiné úrovni a míří dál OVB Journal duben 2013 Next level Po dvaceti letech své existence je české OVB na úplně jiné úrovni a míří dál LD Petr Saic Splnil si sen vlastního zemského ředitelství, ale usiluje o dalších úspěchy LD

Více

STÁHNĚTE SI ČASOPIS NA WWW.NEZISKOVKY.CZ / ODEBÍREJTE EMAILEM / INFORMUJTE O SOBĚ NEZISKOVKY JSOU TAKÉ ZNAČKY ANEB REBRANDING NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ

STÁHNĚTE SI ČASOPIS NA WWW.NEZISKOVKY.CZ / ODEBÍREJTE EMAILEM / INFORMUJTE O SOBĚ NEZISKOVKY JSOU TAKÉ ZNAČKY ANEB REBRANDING NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ INFORMACE PRO VÁS VI. ROČNÍK INFORMACE O VÁS 11 LISTOPAD 2014 STÁHNĚTE SI ČASOPIS NA WWW.NEZISKOVKY.CZ / ODEBÍREJTE EMAILEM / INFORMUJTE O SOBĚ EDITORIAL Je značka jenom logo? Jak se hledá její podstata?

Více

OVB Journal. Počítáme s odpovědností. Pomáháme formovat společnost. Michal Knapp Společně sdílené hodnoty nás provázejí na každém kroku

OVB Journal. Počítáme s odpovědností. Pomáháme formovat společnost. Michal Knapp Společně sdílené hodnoty nás provázejí na každém kroku OVB Journal LISTOPAD 2010 Počítáme s odpovědností Pomáháme formovat společnost Michal Knapp Společně sdílené hodnoty nás provázejí na každém kroku Hana Slezáková Společenská odpovědnost je mnohonásobkem

Více

Univerzita Pardubice. Dopravní fakulta Jana Pernera

Univerzita Pardubice. Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzita Pardubice Dopravní fakulta Jana Pernera Marketingová koncepce firmy ADAX-TOUR s.r.o. Alice Solfronková Bakalářská práce Prohlašuji: Tuto práci jsem vypracovala samostatně. Veškeré literární

Více

Innovator. Případová studie Dokumenty v pohybu Efektivní správa klientské dokumentace v Komerční bance

Innovator. Případová studie Dokumenty v pohybu Efektivní správa klientské dokumentace v Komerční bance Magazín Říjen 2014 Innovator BPM Biometrický podpis posouvá firmy k bezpapírovým procesům Finance Korporátní financování. Jak to je a jak to může být? Případová studie Dokumenty v pohybu Efektivní správa

Více

KUCHAŘKA MARKETINGU PRO VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE

KUCHAŘKA MARKETINGU PRO VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE KUCHAŘKA MARKETINGU PRO VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE Martin Dobeš, Jana Brabcová, Ivana Sládková, Pavla Šafránková KUCHAŘKA MARKETINGU PRO VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE Publikace vznikla v rámci Operačního programu Vzdělávání

Více

Proč a jak rozvíjet lidské zdroje v malém a středním podniku

Proč a jak rozvíjet lidské zdroje v malém a středním podniku Projekt: KONCEPT Zajištění koncepčního řešení v oblasti podpory vzdělávání zaměstnanců malých a středních podniků Proč a jak rozvíjet lidské zdroje v malém a středním podniku Zadavatel: Národní ústav pro

Více

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ. Bakalářská práce. Podnikatelský plán vybraného podniku. The business plan of the selected company

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ. Bakalářská práce. Podnikatelský plán vybraného podniku. The business plan of the selected company ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ Bakalářská práce Podnikatelský plán vybraného podniku The business plan of the selected company Thu Trang Nguyen Plzeň 2012 Čestné prohlášení Prohlašuji,

Více

Podnikatelský plán. Lektor: Ing. Zita Odstrčilová

Podnikatelský plán. Lektor: Ing. Zita Odstrčilová Zákl adypodni kání -výukovýmat er i ál I ng.zi t aods t r či l ová Podnikatelský plán Lektor: Ing. Zita Odstrčilová 2015 Obsah: 1.1. Jakou zvolit právní formu... 3 1.2. Jaké existují způsoby financování

Více

Internetový marketing

Internetový marketing Bankovní institut vysoká škola Praha Katedra podnikání a oceňování Internetový marketing Bakalářská práce Autor: Andrea Rabiencná Ekonomie a management malých a středních podniků Vedoucí práce: Doc. Ing.

Více

SPIKESASIA 09. www.idirekt.cz OZVĚNY KONFERENCE UVNITŘ PŘÍLOHA. NOVÝ server pro direct a digital marketing. Robert Haas, Symbio

SPIKESASIA 09. www.idirekt.cz OZVĚNY KONFERENCE UVNITŘ PŘÍLOHA. NOVÝ server pro direct a digital marketing. Robert Haas, Symbio ČASOPIS PRO DIRECT MARKETING NEPRODEJNÝ VÝTISK ŘÍJEN 2009 ČÍSLO 8 Robert Haas, Symbio UVNITŘ PŘÍLOHA Rory Sutherland, Ogilvy Milan Rumler, Ahold SPIKESASIA 09 McCann Erickson pro GMP Ogilvy & Mather pro

Více

Propagace neziskové organizace Dotek pomocí projektu Fashion show Dotek. Iva Honzková

Propagace neziskové organizace Dotek pomocí projektu Fashion show Dotek. Iva Honzková Propagace neziskové organizace Dotek pomocí projektu Fashion show Dotek Iva Honzková Bakalářská práce 2014 ABSTRAKT Bakalářská práce se zaměřuje na analýzu neziskového sektoru, popis neziskové organizace

Více

MARKETINGOVÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM

MARKETINGOVÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM MARKETINGOVÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM Zjišťování potřeb a požadavků zákazníků, znalost situace na trhu a vytváření atraktivní nabídky výrobků a služeb pro jednotlivé cílové segmenty trhu na základě empirických

Více