Sankt Petersburg. Herní materiál HISTORICKÝ ZÁKLAD A CÍL HRY PŘÍPRAVA A ZAČÁTEK HRY

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Sankt Petersburg. Herní materiál HISTORICKÝ ZÁKLAD A CÍL HRY PŘÍPRAVA A ZAČÁTEK HRY"

Transkript

1 Sankt Petersburg Herní materiál 1 hrací plán 382 rublů (14x1, 14x2, 12x5, 12x10, 8x20) 4 startovní kameny 4 startovní karty 120 karet: o 31 řemeslníků (zelené) o 28 staveb (modré) o 27 šlechticů (červené) o 30 karet vylepšení 8 figurek, po dvou od každé barvy HISTORICKÝ ZÁKLAD A CÍL HRY V roce 1703 založil car Petr Veliký město Sankt Petersburg (Petrohrad), kterému se brzy začalo říkat Paříž východu. Zimní palác, Ermitáž, Chrám Spasitele a jiné významné památky dodnes obdivují návštěvníci z celého světa. Výstavba Sankt Petersburgu ovšem nebyla jediná věc, o kterou se Petr Veliký zasadil. Reformoval celou říši a pomohl jí vyrovnat se soudobé Evropě. K tomu, abyste ve hře něco dokázali, musíte nejprve zaplatit řemeslníky. Jejich práce vám přinese peníze, se kterými můžete stavět nové budovy. Budovy vám přináší body. O to vše se ovšem musí starat šlechta a pokud na ni hráč nemá dostatečný vliv, nemůže uspět. Šlechtici vám kromě dalších peněz přináší také body. Během hry se snažte rozumně hospodařit s penězi a získat co nejvíce bodů. PŘÍPRAVA A ZAČÁTEK HRY Rozložte herní plán. Karty zamíchejte, ale každý druh (řemeslníci, stavby, šlechtici, karty vylepšení) zvlášť. Každý balíček pak položte na příslušné místo na plánu, lícem dolů. Každý hráč dostane 25 rublů. Zbylé peníze položte vedle plánu. Peníze hráčů jsou během hry tajné. Nikdo nemusí říkat, kolik peněz má. Každý hráč dostane 2 figurky od jedné barvy. Jednu postavte na políčko 0 na počítadle bodů (okraj plánu). Druhou figurku si hráč nechá u sebe pro lepší identifikaci při bodování. Jeden hráč zamíchá 4 startovní karty a náhodně je rozdá: Hrají-li 4 hráči, dostane každý jednu kartu Hrají-li 3 hráči, dostane nejmladší hráč dvě karty, ostatní po jedné Hrají-li 2 hráči, dostane každý dvě karty. Hráči si vezmou startovní kameny odpovídající startovním kartám. Tyto kameny si položí před sebe a startovní karty vrátí do krabice. Startovní kameny, které má hráč před sebou, určují, kterou fázi (popř. fáze) bude hráč v daném kole začínat. Nejstarší hráč bude správcem hry a bude měnit karty na herním plánu. Z balíčku řemeslníků nyní vezme karty a rozloží je do horní řady na herním plánu: při 4 hráčích 8 karet, při 3 hráčích 6 karet, při 2 hráčích 4 karty. Balíček s kartami řemeslníků pak může otočit o 90 stupňů, aby bylo jasné, že se zrovna hraje fáze řemeslníků. Jeho další úkoly ve hře jsou: správa peněz, vykládání nových karet z balíčku a posouvání figurek na počítadle bodů. Hra začíná fází řemeslníků.

2 PRŮBĚH HRY Ve hře Sankt Petersburg kupuje každý hráč karty (řemeslníky, stavby, šlechtice) a vykládá si je před sebe. Všechny karty musí koupit za peníze. Během hry hráči získávají peníze zpět (především prostřednictvím řemeslníků). Získávají i vítězné body (zejména díky stavbám). Šlechtici přinášejí hráčům během hry peníze i body. Na konci hry navíc hráči prostřednictvím šlechticů získají další body. Každý hráč potřebuje mít stálý přísun peněz k nákupu dalších karet, ale musí myslet především na získávání bodů. Hra probíhá v kolech, každé kolo má čtyři fáze v tomto pořadí: 1. fáze řemeslníků 2. fáze staveb 3. fáze šlechticů 4. fáze vylepšení Poté končí kolo a další začíná opět fází řemeslníků. Každou fázi začíná hráč, který před sebou má příslušný startovní kámen. Další na řadě v této fázi je hráč sedící po jeho levé ruce. Fáze dále probíhá ve směru hodinových ručiček až do jejího konce. Další fázi opět začíná hráč s příslušným startovním kamenem. Každá fáze probíhá následně: 1.Hráči provedou své akce nakupují a vykládají karty. To je hlavní část každé fáze. 2.Na konci fáze proběhne hodnocení - hráči získávají peníze nebo body za řemeslníky nebo za stavby nebo za šlechtice. 3.Správce hry rozloží na herní plán nové karty následující fáze. 1.Akce hráčů Hráč, který je na řadě, musí provést jednu z následujících akcí: koupit jednu kartu vzít si jednu kartu do ruky vyložit jednu kartu z ruky vzdát se svého tahu, například slovem pass. Koupit jednu kartu Hráč koupí jednu kartu, tedy jednoho řemeslníka, jednu stavbu, jednoho šlechtice nebo jednu kartu vylepšení. Hráč může kdykoli koupit kteroukoli kartu, která je vyložená na herním plánu. Hráč si kartu vezme, zaplatí její cenu do banku a kartu ihned položí otevřeně před sebe. Karty si, pokud možno, vykládejte před sebe po skupinkách každou zvlášť do jedné řady. Pozor: V první fázi prvního kola mohou hráči samozřejmě nakupovat pouze řemeslníky, jiné karty nejsou vyloženy. Brzy na plánu ale zůstane více karet různého druhu.

3 Vzít si jednu kartu do ruky Hráč si vezme jednu kartu vyloženou na herním plánu do ruky. Tuto kartu nyní neplatí. Jeden hráč smí v ruce držet maximálně tři karty. Kartu z ruky nesmí hráč nikdy zahodit. Každá karta, která zůstane hráči v ruce na konci hry, znamená minus 5 bodů. Vyložit jednu kartu z ruky Hráč si před sebe z ruky otevřeně položí jednu kartu. Nyní za tuto kartu musí zaplatit. Může vyložit kartu z ruky, kterou si vzal v probíhající fázi nebo v některé z předchozích fází. Vzdát se tahu Hráč se vzdá tahu, pokud nemůže nebo nechce provést žádnou jinou akci. To že se hráč vzdává tahu, může vyjádřit například slovem pass. Pozor: Hráč, který se vzdal tahu, musí provést nějakou akci, pokud se znovu dostane na řadu (může se samozřejmě opět tahu vzdát, ale také se může ještě do hry vrátit tím, že si například koupí kartu). Hráč by měl pass hlásit zřetelně a nahlas i přesto, že se již několikrát tahu vzdával. Jedině tak je následujícímu hráči jasné, že je na tahu. Jak již bylo výše řečeno, každou fázi začíná hráč, který před sebou má příslušný startovní kámen. Další na řadě v této fázi je hráč sedící po jeho levé ruce. Fáze dále probíhá ve směru hodinových ručiček až do jejího konce. AKCE HRÁČŮ v každé fázi KONČÍ ve chvíli, kdy se všichni hráči jeden po druhém vzdají svého tahu. Pak následuje hodnocení a poté jsou na plán vyloženy nové karty. Další fázi opět začíná hráč s příslušným startovním kamenem. Příklad pro celkový průběh akcí: Hráči jsou ve fázi šlechticů. A je začínající hráč. Začíná fázi a kupuje si Správce. B má příliš málo peněz a nejprve hlásí pass. C kupuje druhého Správce. D si bere do ruky Tajemníka. A bere do ruky Stavitele lodí. B, který nejprve hlásil pass, si nyní bere do ruky Katedrálu sv. Izáka. C si v některé z předchozích fází bral do ruky Účetního a nyní ho vykládá. D hlásí pass, A hlásí pass, B hlásí pass, C hlásí pass. Všichni čtyři hráči hlásili pass. Akce fáze šlechticů jsou ukončeny. Na co se často zapomíná: Hráč může kartu koupit, vyložit z ruky nebo vzít do ruky, ačkoliv se předtím vzdal tahu. Hráč si může koupit nebo vzít do ruky libovolnou kartu, která je vyložená na herním plánu. Hráč může například ve fázi staveb koupit Kožešnictví, považuje-li to za smysluplné. Hráč může kdykoli vyložit, každou kartu, kterou má v ruce. Může například ve fázi šlechticů postavit řemeslníka, považuje-li to za smysluplné. 2. Hodnocení Co se hodnotí? Hodnotí se karty, které má hráč vyložené před sebou. Na konci fáze řemeslníků se hodnotí pouze řemeslníci, na konci fáze staveb se hodnotí pouze stavby, na konci fáze šlechticů se hodnotí pouze šlechtici.

4 Co dostanou hráči při hodnocení? Hráči dostanou peníze nebo body nebo obojí (nebo vůbec nic, pokud hráč nemá vyložené žádné karty odpovídajícího druhu). Peníze hráči dostanou z banku. Body se započítají na počítadle bodů prostřednictvím figurky barvy daného hráče. Obojí provádí správce hry. Příklad pro hodnocení fáze šlechticů: Nyní uvažujme pouze karty se šlechtici, které červený hráč vyložil během této nebo během předchozích fází. Řemeslníci (nyní se nehodnotí) Stavby (nyní se nehodnotí) Šlechtici (nyní se hodnotí): Červený dostane 12 rublů a 1 bod. Stejným způsobem si i ostatní hráči hodnotí své šlechtice. 3. Nové karty Během akcí si hráči berou karty z herního plánu. Na konci každé fáze správce počet karet na plánu vždy doplní do osmi (nezávisle na počtu hráčů, vždy do osmi!), přičemž musí dodržet následující: Na plán vykládá karty z dalšího (v pořadí řemeslníci stavby šlechtici vylepšení a znova řemeslníci atd.) balíčku. Nové karty pokládá pouze do horní řady. Vždy doplní jen tolik karet, aby v obou řadách dohromady bylo osm karet. Poté může otočit balíček karet dané fáze o 90 stupňů, aby bylo jasné, která fáze začíná. Podívej se na přílohu hra na příklady 1 a 2. Tímto způsobem se hrají všechny fáze fáze řemeslníků, fáze staveb i fáze šlechticů. Ve fázi karet vylepšení platí změny, které jsou popsány v následujícím odstavci. Fáze karet vylepšení Fáze karet vylepšení probíhá trochu jinak než předchozí fáze (na straně 7 se podívejte na karty vylepšení). Ve fázi karet vylepšení neprobíhá hodnocení. Hráči nedostávají peníze ani body. To je vidět na herním plánu, na políčku karet vylepšení nejsou zde žádné symboly peněz a bodů. Akce v této fázi probíhají stejně jako v jiných fázích. Poté, co skončí akce hráčů ve fázi karet vylepšení, přesune správce hry všechny karty, které zůstaly na desce v dolní řadě, na odkládací pole (vlevo nahoře na desce). Tyto karty jsou již mimo hru. Pozor: Po prvním kole se samozřejmě žádné karty neodkládají, protože v dolní řadě žádné karty nejsou. Poté správce přesune všechny karty, které zbyly v horní řadě, do dolní řady. (Karty, které leží ve spodní řadě, se budou kupovat o jeden rubl levněji).

5 Nakonec správce doplní z balíčku řemeslníků karty na plánu opět do osmi. Příklad: V dolní řadě zůstaly tři karty. Do horní se doplní pět nových karet. Poté každý hráč přesune své startovní kameny (popř. kámen) sousednímu hráči po levici. Další kolo začíná opět hráč, který má před sebou startovní kámen fáze řemeslníků. Tímto způsobem probíhá hra až do konce. KONEC HRY Jakmile správce otočí poslední kartu z některého z balíčků (tedy řemeslníků, staveb atd.) na herním plánu, znamená to, že se hraje poslední kolo. Toto kolo se dohraje až do fáze karet vylepšení. Po této fázi je hra u konce a následuje závěrečné vyhodnocení. Pozor: Karty v balíčcích můžete kdykoli během hry spočítat. ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ Při závěrečném vyhodnocení dostanou hráči body za své vyložené karty šlechticů a za peníze, které jim ještě zbyly, popřípadě se jim odečtou body za karty, které jim zůstaly v ruce. Body za šlechtice:každý hráč si spočítá všechny své vyložené různé šlechtice. Pozor: Rozhodují názvy, nikoli ceny. Tajemník a Senátor sice oba stojí 12 rublů, ale počítají se jako dva různí šlechtici. Naopak dva Písaři se pro účely závěrečného vyhodnocení počítají pouze jako jeden šlechtic. Kolik bodů dostanete? Na herním plánu je vyobrazena tabulka. V jejím horním řádku je počet různých šlechticů a ve spodním řádku počet bodů, které hráč za šlechtice při závěrečném vyhodnocení dostane. Body za peníze:za každých celých deset rublů, které vám na konci hry zůstanou, dostanete jeden bod. Odpočet:Za každou kartu, která vám na konci hry zůstala v ruce, si odečtěte pět bodů. Příklad k závěrečnému hodnocení: Červený má šest různých šlechticů. Obdrží za ně 21 bodů. Za druhého Účetního nedostane nic. Za 17 rublů dostane 1 bod. V ruce mu nezůstaly žádné karty, nebudou se mu tedy odečítat žádné body. Dohromady dostane červený 22 bodů a připočítá je k 52 bodům, které nasbíral během hry. Červený ukončí hru se 74 body. Zvítězí hráč s nejvyšším počtem bodů. Při shodě bodů rozhoduje počet peněz, které hráčům zůstaly na konci hry. To je ale jenom číslo mezi 0 a 9, jelikož za celé desítky se už braly body (na základě odpovědi autora hry na dotaz). DALŠÍ DŮLEŽITÉ DETAILY SNIŽOVÁNÍ NÁKLADŮ Jsou 4 možnosti, jak snížit náklady na koupi karty (či její vyložení z ruky): 1. Hráč má již z dřívějška před sebou vyloženou stejnou kartu (nebo více karet), jakou chce kupovat (vykládat z ruky). Za každou stejnou kartu, kterou již má hráč před sebou vyloženou, zaplatí o jeden rubl méně.

6 Příklad: Tržiště stojí normálně 5 rublů. Hráč má již dvě Tržiště vyložená. Koupí si třetí Tržiště a zaplatí jen 3 rubly. 2. Hráč kupuje kartu ze spodní řady. Zaplatí o jeden rubl méně. Příklad: Divadlo leží v dolní řadě. Jeho běžná cena je 20 rublů. Hráč může Divadlo koupit za 19 rublů. 3. Hráč má vyloženou kartu Zlatotepectví. Za každou červenou kartu (šlechtice), kterou v dalším průběhu hry vykládá, platí o jeden rubl méně. (Vztahuje se i na karty vylepšení!) 4. Hráč má vyloženou kartu Truhlářství. Za každou modrou kartu (stavby), kterou v dalším průběhu hry vykládá, platí o jeden rubl méně. (Vztahuje se i na karty vylepšení!) Všechny tyto slevy se mohou sčítat. Příklad: Hráč kupuje Divadlo z dolní řady (-1 rubl), má již jedno Divadlo vyložené před sebou (-1 rubl) a má vyložené Truhlářství (všechny modré karty 1 rubl). Hráč tedy za Divadlo zaplatí 17 rublů. Hráč nedostane žádné peníze, pokud s náklady klesne pod nulu, a nemůže nikdy kartu vyložit zdarma. Každý hráč musí při kupování nebo vykládání karty z ruky zaplatit vždy minimálně jeden rubl. Příklad: Hráč má již tři Dřevorubce. Za prvního zaplatil 3 rubly, za druhého 2 rubly, za třetího 1 rubl. Pokud by si kupoval čtvrtého nebo pátého, musel by vždy zaplatit 1 rubl. KARTY VYLEPŠENÍ Balíček karet vylepšení obsahuje 10 řemeslníků, 10 staveb a 10 šlechticů. K rozlišení mají tyto karty zadní stranu barevnou a na přední straně mají barvu jedné ze tří barev ostatních skupin. Z přední strany poznáte tuto kartu od karty jiné skupiny jen podle toho, že číslo, které udává cenu, je v rámečku. Pokud hráč kupuje kartu vylepšení nebo ji vykládá z ruky, musí dodržet následující: Kartou vylepšení nahradí jednu kartu stejné barvy. Kartu vylepšení tedy nemůže jen tak vyložit na stůl jako ostatní karty. Nahrazené karty se odhazují na odkládací pole a dále se s nimi nehraje. Příklad: Hráč nahradí Dřevorubce tak, že místo něj postaví Truhlářství. Každá modrá karta vylepšení může nahradit každou vyloženou stavbu. Každá červená karta vylepšení může nahradit každého vyloženého šlechtice. U zelených karet platí: Truhlářství smí nahradit pouze Dřevorubce. Zlatotepectví smí nahradit pouze Zlatokopa. Tkalcovna smí nahradit pouze Pastýře. Kožešnictví smí nahradit pouze Lovce kožešin. Loděnice smí nahradit pouze Stavitele lodí.

7 Karty, které patří k sobě, lze snadno rozpoznat podle stejných symbolů v pravém horním rohu. Pozor: Car a tesař může být nahrazen libovolnou zelenou kartou vylepšení (viz zvláštní karty). Karty vylepšení nelze nahradit jinými kartami vylepšení. Kolik stojí karta vylepšení? Pokud je karta vylepšení dražší než karta, za kterou ji hráč nahrazuje, musí doplatit rozdíl cen. Pokud je karta vylepšení stejně drahá nebo levnější než karta, za kterou ji hráč nahrazuje, musí zaplatit 1 rubl. Všechny slevy, které platí pro normální karty, platí i pro karty vylepšení. Příklad: Hráč nahrazuje Tržiště Katedrálou sv. Izáka. Rozdíl nákladů je 10 rublů. Hráč kupuje kartu ze spodní řady (-1 rubl) a má Truhlářství (-1 rubl). Od 10 rublů si tedy může 2 rubly odečíst a zaplatí jen 8 rublů. Tržiště se odloží na odkládací pole. ZVLÁŠTNÍ KARTY Skladiště (stavba) Pokud má hráč před sebou vyložené Skladiště, smí držet v ruce až 4 karty místo 3. Pokud hráč tuto budovu nahradí kartou vylepšení, nesmí žádnou kartu z ruky zahodit ani v případě, že má v ruce čtyři karty. Od chvíle, kdy pak jednu ze čtyř karet z ruky vyloží, smí opět mít v ruce pouze tři karty. Potěmkinova vesnice (stavba) Hráč za kartu při vykládání zaplatí pouze 2 rubly. Sama o sobě nic nevynáší, ale pokud ji hráč nahrazuje kartou vylepšení, má Potěmkinova vesnice hodnotu 6 rublů. Hostinec (stavba) Ihned po hodnocení ve fázi staveb smí hráč, který má vyloženou tuto kartu, koupit až (maximálně) 5 bodů. Každý bod stojí 2 rubly. (Hráč nemůže nakupovat obráceně za 1 bod 2 rubly). Hráč zaplatí peníze do banku a posune svoji figurku na počítadle bodů. Hvězdárna (stavba) Hvězdárna při hodnocení budov dává 1 bod, pokud ji hráč nepoužije následujícím způsobem: Během fáze staveb si jako jednu svoji akci smí vzít jednu horní kartu z libovolného balíčku (pokud v balíčku zbývá jediná karta, nesmí si ji vzít, musí si vybrat jiný balíček). Tuto kartu musí buď okamžitě zaplatit a vyložit, nebo si ji nechat v ruce, nebo ji odložit na odkládací pole. V každém z těchto případů hvězdárnu otočí lícem dolů. Otočená hvězdárna nesmí být nahrazena kartou vylepšení. Na začátku další fáze si ji otočí opět lícem nahoru a karta může být v dalším kole ve fázi staveb znovu použita. Mariinské divadlo (vylepšení stavby) Při hodnocení staveb obdrží hráč, který má vyloženou tuto kartu, 1 rubl za každou červenou kartu, kterou má před sebou vyloženou.

8 Výběrčí daní (vylepšení šlechtice) Při hodnocení šlechticů obdrží hráč, který má vyloženou tuto kartu, 1 rubl za každou zelenou kartu, kterou má před sebou vyloženou. Car a tesař* (řemeslník) Může být nahrazen libovolnou zelenou kartou vylepšení. Mladý car Petr I. ještě před tím, než založil Sankt Petersburg, chtěl poznat svět, a tak část svého života strávil v cizích zemích. Říká se, že nějaký čas pracoval jako tesař v loděnicích v Holandsku. O tomto období pojednává opera Alberta Lortzinga nazvaná právě Car a tesař. SANKT PETERSBURG pro 2 nebo 3 hráče Hra probíhá stejně jako ve čtyřech hráčích, ovšem s následujícími změnami: V první fázi prvního kola se při třech hráčích vykládá 6 řemeslníků, při dvou hráčích 4 řemeslníci. V dalším průběhu hry se doplňuje vždy do osmi karet. Na rozdělení startovních kamenů se podívejte na stranu 2. Tipy a taktické poznámky: V prvním kole by měl každý hráč koupit 2 řemeslníky, jinak by mohl za ostatními hráči zaostávat! Řemeslníci mají nejlepší poměr mezi náklady a výnosy. Drahé karty jsou relativně levnější. 1 bod za Tržiště stojí 5 rublů, 1 bod za Celnici stojí 4 rubly atd. Někdy se tedy vyplatí šetřit na dražší karty. Ve fázi staveb prvního kola vzniká otázka: Vyplatí se koupit si ihned drahou budovu? Při hodnocení staveb sice vždy získá hráč hodně bodů, ale po nějakou dobu bude mít nedostatek peněz. Karty vylepšení jsou většinou výhodné. Je tedy vhodné nechat si v ruce nějaké peníze na tuto fázi. Na druhou stranu není rozumné utratit v této fázi všechny peníze, neboť na konci fáze karet vylepšení není hodnocení. Poté následuje fáze řemeslníků a k té jsou peníze potřeba. Pokud se hráč rozhoduje, zda má vyložit kartu z ruky a nebo jinou kartu koupit, kromě peněz a bodů, které karta přinese, hraje roli i fakt, zda hráč potřebuje uvolnit na herním plánu místo pro novou kartu (vezme-li z plánu jednu kartu, udělá místo pro novou kartu v další fázi). Pokud bude v příští fázi začínajícím hráčem, není to pro něj příliš výhodné (je pravděpodobné, že mu místo udělá někdo jiný), pokud je ovšem na konci v pořadí, je dobré to zvážit. Pokud jsou například v průběhu fáze staveb na herním plánu místa pouze pro tři karty a hráč bude hrát ve fázi šlechticů až čtvrtý, může se mu vyplatit vzít si ve fázi staveb jednu kartu do ruky jenom proto, aby si uvolnil místo a zbyl pro něj jeden šlechtic. Obvykle je velmi důležité brát si karty do ruky. Lze tak přečkat dočasný nedostatek peněz, za kartu se přece platí až při jejím vyložení. Ale zase pozor na konec hry: hráčům by neměly zůstat v ruce žádné karty, aby se jim neodečetly body. Sankt Petersburg je hra se stálým nedostatkem peněz. Právě to je na tom to zábavné. Byla by přece nuda, kdybychom si mohli pořídit vše, na co bychom si vzpomněli (alespoň v této hře).

9 Zvláštní případ: Hráči neberou do ruky žádné karty ani žádné nekupují. Může se stát, že hráči v některé z fází nebudou brát ani kupovat karty, případně pouze vykládat z ruky. V tomto případě se samozřejmě nedoplňují žádné nové karty. To ovšem nemění nic na dalším průběhu hry. Pokud všichni nahlásí pass, proběhne normální hodnocení. Poté pouze správce otočí balíčky o 90 stupňů. Hra pokračuje normálně i v další fázi. Ojediněle se může stát, že tato situace nastane ve více fázích po sobě. Hráči ovšem v průběhu hry dostávají peníze, mohou si tedy karty opět koupit (vyhrává se přece na základě vyložených karet), nebo budou čekat, až se odstraní karty ze spodního řádku, a tím uvolní místo pro doplnění zelených karet.

ODDVILLE hra pro 2 4 hráče od 10 let

ODDVILLE hra pro 2 4 hráče od 10 let ODDVILLE hra pro 2 4 hráče od 10 let Obsah hry: 64 karet budov/mincí 1 karta startovního náměstí 16 karet dělníků (4 od barvy) 36 figurek (9 od barvy) 1 deska zdrojů 12 karet postav (3 od jené gildy) Hráči

Více

Skvělá příležitost pro dva obchodníky od dvanácti let

Skvělá příležitost pro dva obchodníky od dvanácti let Skvělá příležitost pro dva obchodníky od dvanácti let POZADÍ HRY Jambo je svahilský pozdrav. Tak zdraví své nakupující zákazníky zruční obchodníci na tržištích v srdci Afriky, kde již několik století rozkvétá

Více

Doba. 1. Položte herní plán doprostřed stolu. 2. Žetony jídla roztřiďte podle hodnot a umístěte je na loviště.

Doba. 1. Položte herní plán doprostřed stolu. 2. Žetony jídla roztřiďte podle hodnot a umístěte je na loviště. Herní materiál: 1 herní plán 4 desky hráčů 58 surovin ze dřeva 40 dřevěných figurek 8 značek ve dvou velikostech 53 žetonů jídla 28 kartiček budov 18 žetonů nástrojů 1 figurka začínajícího hráče 36 civilizačních

Více

Hra pro 2 10 hráčů od deseti let. OBSAH HRY CÍL HRY

Hra pro 2 10 hráčů od deseti let. OBSAH HRY CÍL HRY Hra pro 2 10 hráčů od deseti let. OBSAH HRY 104 hracích karet s čísly 1 104, pravidla hry CÍL HRY Na všech kartách jsou symboly krav. Každá kráva, kterou během hry vezmete, znamená jeden minusový bod.

Více

Princes of Florence - Pro Ludo

Princes of Florence - Pro Ludo Princes of Florence - Pro Ludo Die Fürsten von Florenz Pravidla pro rozšíření (Pro Ludo) Pravidla pro 2 hráče Při hře 2 hráčů použijte následující pravidla: Peníze do začátku: 2500 Florinů Základní cena

Více

Od Uwe Rosenberga Pro 2 až 5 hráčů od 10 let, 40 minut

Od Uwe Rosenberga Pro 2 až 5 hráčů od 10 let, 40 minut Od Uwe Rosenberga Pro 2 až 5 hráčů od 10 let, 40 minut Herní materiál 65 karet přísad na pizzu (13 od každého druhu: olivy, papričky, žampiony, salám a ananas) 40 karet s objednávkami (8 od každé v 5 barvách

Více

Herní materiál: 10 Karet krajiny pro mini rozšíření»oslava«(pravidla viz str. 12). Pravidla hry v češtině a slovenštině.

Herní materiál: 10 Karet krajiny pro mini rozšíření»oslava«(pravidla viz str. 12). Pravidla hry v češtině a slovenštině. Klaus-Jürgen Wrede Důmyslná taktická stolní hra pro 2-5 hráčů od 8 let, jejímž autorem je Klaus-Jürgen Wrede. Jihofrancouzské město Carcassone je pověstné svým jedinečným opevněním, které se vyvíjelo od

Více

Hráč, který je na tahu musí vyložit předem daný počet karet z ruky. Počet karet je určen počtem symbolů

Hráč, který je na tahu musí vyložit předem daný počet karet z ruky. Počet karet je určen počtem symbolů EMANUELLE ORNELLA OLTRE MARE BENÁTŠTÍ OBCHODNÍCI MEZI ORIENTEM A ZÁPADEM HERNÍ MATERIÁL 98 karet zboží sedmi druhů (8x drahokamy, 10x svitky, 12x hedvábí, 14x sůl, 16x keramika, 18x olivy, 20x obilí) 1

Více

KUBA. Pravidla přeložil Bednin (připomínky posílejte na Bednin@email.cz)

KUBA. Pravidla přeložil Bednin (připomínky posílejte na Bednin@email.cz) KUBA Pravidla přeložil Bednin (připomínky posílejte na Bednin@email.cz) Za nepříznivých okolností se vesnice na ostrově snaží získat nezávislost, vliv a bohatství.kdo bude schopen nejvýhodněji prodávat

Více

Napínavé letecké závody pro dva chytré havrany od 10 let

Napínavé letecké závody pro dva chytré havrany od 10 let Napínavé letecké závody pro dva chytré havrany od 10 let CELKOVÝ POHLED Odin, otec bohů, posílá své dva havrany: Hugina a Mugina do světa, aby dohlíželi na Zemi. Hráči vykládají karty, aby pohybovali opeřenými

Více

Aquaretto. Hra pro 2 až 5 hráčů, od 10ti let, délka hry cca 45 minut

Aquaretto. Hra pro 2 až 5 hráčů, od 10ti let, délka hry cca 45 minut Aquaretto Hra pro 2 až 5 hráčů, od 10ti let, délka hry cca 45 minut Každý hráč vlastní jednu vodní zoologickou zahradu. Hráči se snaží přilákat do svého vodní parku co nejvíce návštěvníků. Snaží se proto

Více

A. Cíl hry. Vítězem je hráč s nejvíce vítěznými body po 5 kole. Vítězné body můžete získat dvěma způsoby. a) každé kolo -za darování zboží do senátu

A. Cíl hry. Vítězem je hráč s nejvíce vítěznými body po 5 kole. Vítězné body můžete získat dvěma způsoby. a) každé kolo -za darování zboží do senátu A. Cíl hry Vítězem je hráč s nejvíce vítěznými body po 5 kole. Vítězné body můžete získat dvěma způsoby. a) každé kolo -za darování zboží do senátu b) na konci hry -za nejvíce peněz - za největší rozmanitost

Více

Obsah hry. Cíl hry. Hra od Dirka Henna pro 2-6 hráčů

Obsah hry. Cíl hry. Hra od Dirka Henna pro 2-6 hráčů Hra od Dirka Henna pro 2-6 hráčů V malém městečku Alhambra se přední středověcí stavitelé z Evropy a Arábie rozhodli postavit obrovské paláce a nádherné zahrady. Staňte se jedním ze stavitelů, najměte

Více

Michael Kiesling. 8 dřevěných kostiček (po dvou ve čtyřech barvách) 45 mincí (10x hodnota 10 zlatých, 15x hodnota 5 zlatých, 20x hodnota 1 zlatý)

Michael Kiesling. 8 dřevěných kostiček (po dvou ve čtyřech barvách) 45 mincí (10x hodnota 10 zlatých, 15x hodnota 5 zlatých, 20x hodnota 1 zlatý) Michael Kiesling Hráči představují vůdce vikingských kmenů, které se z pevniny vydávají na moře a objevují a osídlují neznámé ostrovy. Na ostrovech těží zlato a bojují proti nepřátelským lodím. Zvítězí

Více

V zemi skřítků se hráči snaží navštívit co nejvíce měst. Musíte kombinovat jakou krajinou a jakým dopravním prostředkem budete cestovat.

V zemi skřítků se hráči snaží navštívit co nejvíce měst. Musíte kombinovat jakou krajinou a jakým dopravním prostředkem budete cestovat. Elfenland Počet hráčů: 2-6 Doporučený věk: nejméně 10 let Délka hry: 60 až 80 minut Vydavatel: Amigo Rok vydání: 1998 Autor: Alan R. Moon V zemi skřítků se hráči snaží navštívit co nejvíce měst. Musíte

Více

královna Má hodnotu 16.

královna Má hodnotu 16. Karty vlivu Karty vlivu je možné rozdělit na 3 druhy: 1. karty, které mají pouze číselnou hodnotu 2. karty s okamžitým efektem 3. karty s efektem při vyhodnocování Hodnota i efekt každé karty se uplatní

Více

UPPSALA. Herní materiál. Cíl hry. Pro 2 až 6 hráčů od 10 let

UPPSALA. Herní materiál. Cíl hry. Pro 2 až 6 hráčů od 10 let UPPSALA Pro 2 až 6 hráčů od 10 let Uppsala! Proč právě Uppsala? Že se v evropských městech skvěle vyznáte? Ale kde je zrovna Uppsala? Zřejmě leží na západ od Sankt Petersburgu. Leží ale na východ, nebo

Více

rodinná hra od Stefana Dorry (překlad: Michal Kohoutek)

rodinná hra od Stefana Dorry (překlad: Michal Kohoutek) rodinná hra od Stefana Dorry (překlad: Michal Kohoutek) Hra pro 2-5 hráčů od 8 let v trvání asi 30 minut Herní materiál a příprava hry 1 herní plán, 15 dřevěných sedláků (3 od každé barvy: modrá, žlutá,

Více

Poté hráči spočtou své Body prestiže a vítězem se stává ten, kdo jich nashromáždil nejvíce.

Poté hráči spočtou své Body prestiže a vítězem se stává ten, kdo jich nashromáždil nejvíce. Pravidla hry Rokoko Cíl hry V Rokoku se stáváte majitelem oděvnické dílny na dvoře francouzského krále Ludvíka XV., kde se snažíte získat co nejvíce prestiže. Během každého tahu zahrajete kartu jednoho

Více

Habermaaß-hra 4530. Terra Kids Země světa

Habermaaß-hra 4530. Terra Kids Země světa CZ Habermaaß-hra 4530 Terra Kids Země světa Terra kids Země světa Vzrušující poznávací hra pro 2-4 cestovatele ve věku od 8 do 99 let. Herní nápad: zaměstnanci Haba Ilustrace: Albert Kokai Délka hry: cca.

Více

FAZOLE KOSTKOVÁ HRA POPIS

FAZOLE KOSTKOVÁ HRA POPIS od Uweho Rosenberga Hráči: 2-5 hráčů Věk: 10+ Herní doba: 45 min FAZOLE KOSTKOVÁ HRA POPIS I pěstitelé fazolí si po těžké celodenní dřině na poli chtějí užít trochu zábavy s kostkami. Zde se jim naskýtá

Více

Před první hrou setřiďte karty podle přiloženého pořadníku do drážek v krabici. 500 karet 130 karet peněz Název

Před první hrou setřiďte karty podle přiloženého pořadníku do drážek v krabici. 500 karet 130 karet peněz Název Něco visí ve vzduchu. Správce vypadá, jako by skrýval tajemství. Tvůj věrný sluha tě však varuje. Chystá se spiknutí. Tohle si přece nenecháš líbit. Vymysli vlastní plán, využij svého vlivu a známostí.

Více

Habermaaß-hra 8679A /4716N. Hrad Strašidlákov karetní hra

Habermaaß-hra 8679A /4716N. Hrad Strašidlákov karetní hra CZ Habermaaß-hra 8679A /4716N Hrad Strašidlákov karetní hra Hrad Strašidlákov karetní hra Roztřesená hra pro 2-4 malé duchy ve věku 4 do 99 let. Autoři: Kai Haferkamp & Markus Nikisch Ilustrace: Sabine

Více

ALHAMBRA. Dirk Henn. Při každém dalším hodnocení se rozděluje více bodů. Kdo na konci hry dosáhne největšího počtu bodů, vyhrává.

ALHAMBRA. Dirk Henn. Při každém dalším hodnocení se rozděluje více bodů. Kdo na konci hry dosáhne největšího počtu bodů, vyhrává. ALHAMBRA Dirk Henn Nejlepší stavitelé z celé Evropy a arabských zemí chtějí změřit své síly ve svém umění. Zaměstnejte ty nejvhodnější stavební čety a ujistěte se, že budete mít neustále přísun té správné

Více

Na počátku hry nemáš nic než trochu peněz a malé pozemky. Dominion svět plný napínavých dobrodružství.

Na počátku hry nemáš nic než trochu peněz a malé pozemky. Dominion svět plný napínavých dobrodružství. Na počátku hry nemáš nic než trochu peněz a malé pozemky. Avšak brány světa jsou ti otevřeny dokořán, neboť svou říši si můžeš budovat stavbou vesnic, založením tržiště či postavením trůnního sálu. Ale

Více

Habermaaß-hra 4280. Nešikovná čarodějnice

Habermaaß-hra 4280. Nešikovná čarodějnice CZ Habermaaß-hra 4280 Nešikovná čarodějnice Nešikovná čarodějnice Okouzlující sledovací hra podporující rychlé rozhodování, pro 2 až 4 hráče ve věku od 5 do 99 let. Hra má FEX efekt pro zvýšení stupně

Více

Herní materiál. Pro 2 až 6 hráčů od 10 let

Herní materiál. Pro 2 až 6 hráčů od 10 let Pro 2 až 6 hráčů od 10 let Kotěhůlky! Proč právě Kotěhůlky? Že se v českých, moravských a slezských městech skvěle vyznáte? Ale kde jsou zrovna Kotěhůlky? On je to vlastně takový chyták. Kotěhůlky na mapě

Více

Habermaaß-hra 3616A /4717N. Zvířecí pyramida karetní hra

Habermaaß-hra 3616A /4717N. Zvířecí pyramida karetní hra CZ Habermaaß-hra 3616A /4717N Zvířecí pyramida karetní hra Zvířecí pyramida karetní hra Rozechvělá hra pro 2-4 hráče ve věku od 5 do 99 let. Obsahuje dvě herní varianty. Autor: Ilustrace: Poskytovatel

Více

Habermaaß-hra 4511. Divocí Vikingové

Habermaaß-hra 4511. Divocí Vikingové CZ Habermaaß-hra 4511 Divocí Vikingové Hra Habermaaß č. 4511 Divocí Vikingové Riskantní sázková hra pro 2 5 odvážných Vikingů ve věku 6 99 let. Autor: Ilustrace: Délka hry: Wolfgang Dirscherl Michael Menzel

Více

Príprava hry. 1. Umístěte nový herní plán na původní, jak je zobrazeno níže. jídla na loviště

Príprava hry. 1. Umístěte nový herní plán na původní, jak je zobrazeno níže. jídla na loviště Príprava hry Herní materiál: 1 herní plán 1 deska hráče (pro 5. hráče) 10 dřevěných figurek černé barvy (pro 5. hráče) 3 černé dřevěné kostičky (2 velké, 1 malá) 4 malé kostičky ve 4 barvách 10 dřevěných

Více

Dobble HRA PLNÁ DIVOKÉ ATMOSFÉRY A RYCHLÝCH REFLEXŮ 2 AŽ 8 HRÁČŮ DOPORUČENÝ VĚK 6 A VÍCE LET. Pravidla

Dobble HRA PLNÁ DIVOKÉ ATMOSFÉRY A RYCHLÝCH REFLEXŮ 2 AŽ 8 HRÁČŮ DOPORUČENÝ VĚK 6 A VÍCE LET. Pravidla Dobble HRA PLNÁ DIVOKÉ ATMOSFÉRY A RYCHLÝCH REFLEXŮ 2 AŽ 8 HRÁČŮ DOPORUČENÝ VĚK 6 A VÍCE LET Pravidla Co je to Dobble? Dobble, to je více než 50 symbolů na 55 kartách. Na jedné je vždy 8 různých symbolů

Více

Michael Tummelhofer PRAVIDLA HRY

Michael Tummelhofer PRAVIDLA HRY Michael Tummelhofer PRAVIDLA HRY Příprava hry: Herní materiál: Hrací plán Hrací kameny: 48 sloupů ve čtyřech barvách 48 kamenů šlápot ve čtyřech barvách 4 figurky pro bodovací lištu 1 velká šlápota 1 chrám

Více

CÍL CÍL HRY OBSAH OBSAH Trasy Závodů počátečních sázek Pomocných karet Prvního hráče Turbo PŘÍPRAV PŘÍPRA A První sázka: Stavba trasy:

CÍL CÍL HRY OBSAH OBSAH Trasy Závodů počátečních sázek Pomocných karet Prvního hráče Turbo PŘÍPRAV PŘÍPRA A První sázka: Stavba trasy: Pravidla hry CÍL HRY Jak to bylo se zajícem a želvou, jste jistě všichni slyšeli. Co však už možná nevíte, je jak příběh pokračoval. Zajíc se totiž se svojí prohrou nesmířil a chtěl se utkat znovu. Želva

Více

Autoři: David V. H. Peters a Harry Wu. hra pro 2-5 hráčů

Autoři: David V. H. Peters a Harry Wu. hra pro 2-5 hráčů Bohaté obchodnické rodiny táhnou se svou karavanou po Hedvábné stezce, aby uzavřely lukrativní obchody. Hráči se vžijí do rolí obchodníků, Obsah hry 1 hrací deska znázorňuje mapu s políčky. Na horním a

Více

CÍL CÍL HRY HRY OBSAH OBSAH Trasy Závodů počátečních sázek Pomocných karet Prvního hráče Turbo PŘÍPRAV PŘÍPRA A První sázka: Stavba trasy:

CÍL CÍL HRY HRY OBSAH OBSAH Trasy Závodů počátečních sázek Pomocných karet Prvního hráče Turbo PŘÍPRAV PŘÍPRA A První sázka: Stavba trasy: Pravidla hry CÍL HRY Jak to bylo se zajícem a želvou, jste jistě všichni slyšeli. Co však už možná nevíte, je jak příběh pokračoval. Zajíc se totiž se svojí prohrou nesmířil a chtěl se utkat znovu. Želva

Více

CAESAR & KLEOPATRA (Caesar & Cleopatra)

CAESAR & KLEOPATRA (Caesar & Cleopatra) CAESAR & KLEOPATRA (Caesar & Cleopatra) Wolfgang Lüdtke Caesar a Kleopatra jsou ve sporu. Jedná se o nezávislost Egypta. Pomocí šikovného nasazení povolených a méně povolených prostředků se oba snaží získat

Více

Každý hráč dostane 1 list s herním plánem. Připraví se 6 kostek. Navíc potřebuje každý hráč tužku. Určí se, kdo začíná.

Každý hráč dostane 1 list s herním plánem. Připraví se 6 kostek. Navíc potřebuje každý hráč tužku. Určí se, kdo začíná. Herní materiál 6 kostek se surovinami blok s 60 herními plány Příprava Každý hráč dostane list s herním plánem. Připraví se 6 kostek. Navíc potřebuje každý hráč tužku. Určí se, kdo začíná. Princip hry

Více

Habermaaß-hra 3389A /4521N. Počítání s piráty (mini verze)

Habermaaß-hra 3389A /4521N. Počítání s piráty (mini verze) CZ Habermaaß-hra 3389A /4521N Počítání s piráty (mini verze) Počítání s piráty mini verze Vzdělávací hra pro 2 až 4 piráty ve věku od 6 do 99 let. Obsahuje variantu pro jednoho hráče. Autor: Wolfgang Dirscherl

Více

Autor: Sébastien Pauchon Výtvarník: Arnaud Demaegd Hra pro 2-4 hráčů od 8 let. Doba hraní 45-60 minut. Herní materiál

Autor: Sébastien Pauchon Výtvarník: Arnaud Demaegd Hra pro 2-4 hráčů od 8 let. Doba hraní 45-60 minut. Herní materiál 1 herní plán - město Autor: Sébastien Pauchon Výtvarník: Arnaud Demaegd Hra pro 2-4 hráčů od 8 let. Doba hraní 45-60 minut. Herní materiál 1 herní plán - karavana 1 herní plán - věž 4 herní plány hráčů

Více

Pravidla hry. Masao Suganuma

Pravidla hry. Masao Suganuma Pravidla hry Masao Suganuma Úvod Každý hráč si staví svoje vlastní městečko. Je vhodnější nejprve postavit několik menších staveb, se rovnou pustit do něčeho většího? Nádraží je nutné a rozhlasový vysílač

Více

Král elfů (King of the elves) Karetní hra Elfenland od Alana R.Moona Pro 2-6 hráčů; od 10 let; délka cca 60 minut

Král elfů (King of the elves) Karetní hra Elfenland od Alana R.Moona Pro 2-6 hráčů; od 10 let; délka cca 60 minut Král elfů (King of the elves) Karetní hra Elfenland od Alana R.Moona Pro 2-6 hráčů; od 10 let; délka cca 60 minut Král elfů je mrtev. Podle tradice se nový král musí volit z elfích princů. Pro získání

Více

KAMIONEM PO EVROPĚ "Kdo si hraje, nezlobí!" Vyrobeno výrobním družstvem Eva ve spolupráci s FaF VFU BRNO Nápad: Výrobní družstvo disk Říčany

KAMIONEM PO EVROPĚ Kdo si hraje, nezlobí! Vyrobeno výrobním družstvem Eva ve spolupráci s FaF VFU BRNO Nápad: Výrobní družstvo disk Říčany KAMIONEM PO EVROPĚ "Kdo si hraje, nezlobí!" Vyrobeno výrobním družstvem Eva ve spolupráci s FaF VFU BRNO Nápad: Výrobní družstvo disk Říčany OBSAH HRY: 1. Herní plán 2. Kamiony z moduritu - 6 ks. 3. Karty

Více

O HŘE HERNÍ MATERIÁL

O HŘE HERNÍ MATERIÁL Autor: Stefan Feld hra pro 2-5 hráčů od 10 let na 45-60 minut V první verzi českých pravidel se bohužel vyskytlo několik chyb. Byly způsobeny především chybami v původních německých pravidlech. Přesto

Více

Od Uwe Rosenberga pro 2 až 5 hráčů od 10 let, 30 minut

Od Uwe Rosenberga pro 2 až 5 hráčů od 10 let, 30 minut Od Uwe Rosenberga pro 2 až 5 hráčů od 10 let, 30 minut Herní materiál 55 karet s přísadami na pizzu: 45 karet obyčejných přísad (9 od každého druhu: olivy, papričky, žampiony, salám a ananas) 10 karet

Více

Habermaaß-hra 4789A /4092N. Super nosorožec Rhino

Habermaaß-hra 4789A /4092N. Super nosorožec Rhino CZ Habermaaß-hra 4789A /4092N Super nosorožec Rhino Super nosorožec Rhino Napínavá stavební 3-D hra pro 2-5 super hrdinů od 5-99 let. Authors: Steven Strumpf & Scott Frisco Licence: Excel Global Development

Více

NA ZÁPAD! (Go West!)

NA ZÁPAD! (Go West!) NA ZÁPAD! (Go West!) Leo Colovini 1.0 ÚVOD Na konci 18. století se zájmy USA upíraly díky osidlování vnitrozemí a přistěhovalectví ze západní, střední a severní Evropy stále více k dobytí Západu rozšiřování

Více

Habermaaß-hra 5432A /4795N. Koláček nebo král

Habermaaß-hra 5432A /4795N. Koláček nebo král CZ Habermaaß-hra 5432A /4795N Koláček nebo král Koláček nebo král Rychlá karetní hra podporující rychlé rozhodování pro 2-4 hráče ve věku od 5 let. Hra má FEX efekt na zvýšení stupně obtížnosti! Autor:

Více

Komponenty. 1 neutrální figurka. žetony času (tyrkysový a žlutý) 5 speciálních dílků (kožené dílky) 1 speciální kartička

Komponenty. 1 neutrální figurka. žetony času (tyrkysový a žlutý) 5 speciálních dílků (kožené dílky) 1 speciální kartička Patchwork je styl práce s jehlou, který zahrnuje sešívání kusů látky do velkého celku. V minulosti to byl způsob, jak spotřebovat zbytky tkanin a vyrobit z nich oděvy nebo deky. Dnes je patchwork forma

Více

AFRICKÝ PARK. (African Park) Stefania Niccolini Marco Canetta

AFRICKÝ PARK. (African Park) Stefania Niccolini Marco Canetta AFRICKÝ PARK (African Park) Stefania Niccolini Marco Canetta Cíl hry Ve hře Africký park představuje každý hráč ochránce zvířat, který je odpovědný za jednu africkou přírodní rezervaci a musí ji znovu

Více

Habermaaß-hra 3615A /4714N. Kartová hra Najdi správný pár

Habermaaß-hra 3615A /4714N. Kartová hra Najdi správný pár CZ Habermaaß-hra 3615A /4714N Kartová hra Najdi správný pár Kartová hra Najdi správný pár Monstrózně rychlá vyhledávací hra pro 2 až 6 hráčů ve věku od 4 do 99 let. Zahrnuje variantu pro experty na sbírání

Více

ZOOLORETTO ROZŠÍŘENÍ

ZOOLORETTO ROZŠÍŘENÍ ZOOLORETTO ROZŠÍŘENÍ Michael Schacht TŘI NOVÉ BUDOVY (Drei Zusatzgebäude) 4 nové destičky, a sice: - 1 restaurace (Restaurant) - 1 obchod se suvenýry (Souvenirshop) - 2 pavilóny (Pavillon) Čtyři nové destičky

Více

Habermaaß-hra 4446. Nadýchaný koláč

Habermaaß-hra 4446. Nadýchaný koláč CZ Habermaaß-hra 4446 Nadýchaný koláč Nadýchaný koláč Foukací hra pro 1-4 hráče ve věku od 4 do 12 let s herní variantou pro foukače profesionály. Tato hra procvičuje motoriku rtů a úst čímž se hravou

Více

Legendary Inventors. Komponenty. 20 karet vynálezců a 33 startovních žetonů znalostí:

Legendary Inventors. Komponenty. 20 karet vynálezců a 33 startovních žetonů znalostí: Legendary Inventors Cíl hry V průběhu hry se hráči budou podílet na tvorbě vynálezů a získávat patenty, aby získali co nejvíce vítězných bodů a stali se nejúspěšnějším týmem vynálezců, které kdy poznal

Více

Souhrn. Cíl hry. Autoři: Marco Rusowski a Marcel Süßelbeck

Souhrn. Cíl hry. Autoři: Marco Rusowski a Marcel Süßelbeck Biskup očekává velmi váženou návštěvu, ale bohužel velká freska - malba na stropě katedrály - zoufale volá po zrestaurování. Souhrn Autoři: Marco Rusowski a Marcel Süßelbeck pro 2-4 hráče od 10 let Proslulí

Více

Nile deluxor PŘEDSTAVENÍ HRY OBSAH KRABICE

Nile deluxor PŘEDSTAVENÍ HRY OBSAH KRABICE Nile deluxor PŘEDSTAVENÍ HRY Nile deluxor je karetní hra pro 2 6 hráčů, v níž se stáváte pěstitelem několika druhů rostlin. Počátkem každého kola přijdou záplavy, které určují, jaké plodiny se budou sklízet.

Více

Cíl hry. Herní komponenty. Spielablauf. Hra od Donalda X. Vaccariniho pro 2 4 hráče od 8 let

Cíl hry. Herní komponenty. Spielablauf. Hra od Donalda X. Vaccariniho pro 2 4 hráče od 8 let Cíl hry Hra od Donalda X. Vaccariniho pro 2 4 hráče od 8 let Dovedným budováním osídlení hráči vytváří svá vlastní království. Jejich cílem je získat na konci hry co nejvíce zlata. Podmínky pro jeho získání

Více

Herní materiál. Cíl hry. Příprava hry

Herní materiál. Cíl hry. Příprava hry Důmyslná taktická stolní hra pro 2-5 hráčů od 8 let, jejímž autorem je Klaus-Jürgen Wrede. Jihofrancouzské město Carcassone je pověstné svým jedinečným opevněním, které se vyvíjelo od římských dob až po

Více

VYZNÁTE SE VE SVĚTĚ? Pro 2 6 hráčů od 10 let.

VYZNÁTE SE VE SVĚTĚ? Pro 2 6 hráčů od 10 let. KDE LEŽÍ Honolulu VYZNÁTE SE VE SVĚTĚ? Pro 2 6 hráčů od 10 let. Honolulu! Proč právě Honolulu? Že se v evropských, asijských, amerických, či afrických městech skvěle vyznáte? Ale kde leží Honolulu? Zřejmě

Více

Uwe Rosenberg 2006 NOMINACE

Uwe Rosenberg 2006 NOMINACE Uwe Rosenberg HRA ROKU 2006 NOMINACE Uwe Rosenberg Počet hráčů: 3-5 Věk: od 12 let Doba trvání: ca. 45 minut Obsah: 104 hracích karet 6 karet 3. fazolové pole 1 návod ke hře CÍL HRY Každý hráč obchoduje

Více

CÍL HRY HERNÍ MATERIÁL

CÍL HRY HERNÍ MATERIÁL Hra pro až 4 hráče od 8 let n abwe chsl slun ungs gsre ic he s Le ge spie l fü r bis 4 Spie iele r ab 8 Jah ahre Autor: Michael Kiesling Redaktor: Stefan Brück Design pravidel hry: Harald Lieske Překlad:

Více

Akční karty, karty akce Akční karty přinášejí během hry určité výhody a možnosti pro hráče. Akční karty mají základní barvu bílou.

Akční karty, karty akce Akční karty přinášejí během hry určité výhody a možnosti pro hráče. Akční karty mají základní barvu bílou. Vysvětlivky Tyto vysvětlivky shrnují základní pojmy a měly by ulehčit pochopení hlavně novým hráčům. Díky obrovskému množství kombinací různých karet se může vyskytnout mnoho zvláštních případů, které

Více

Ve zkratce. Průběh hry. Herní materiál. Akce posun figurky vpřed. Tisk částí hry. Akce posun figurky zpět. Příprava hry. 2 varianty hry Lipno a Hořice

Ve zkratce. Průběh hry. Herní materiál. Akce posun figurky vpřed. Tisk částí hry. Akce posun figurky zpět. Příprava hry. 2 varianty hry Lipno a Hořice Ukradni Galaxy, Sharana, Alhambru Desková hra ve které si můžete vyzkoušet vzrušení jako velitel party zlodějů, která se snaží ukrást Ford Galaxy, Volkswagen Sharan anebo Seat Alhambra. Ve zkratce Každý

Více

ZOOLORETTO. Herní materiál 16 kulatých destiček mláďat (Nachwuchsplättchen) 2 od každého z 8 druhů

ZOOLORETTO. Herní materiál 16 kulatých destiček mláďat (Nachwuchsplättchen) 2 od každého z 8 druhů ZOOLORETTO Michael Schacht Herní idea Každý hráč vlastní jednu zoo. Hráči se pokoušejí přilákat do svých zoo co nejvíce návštěvníků, aby získali vítězné body. Za tímto účelem musí shromažďovat vhodná zvířata.

Více

Pravidla hry. Hra pro 2 5 hráčů minut pro 5 hráčů minut pro 2 hráče

Pravidla hry. Hra pro 2 5 hráčů minut pro 5 hráčů minut pro 2 hráče Streetcar Linie 1 1996 Mayfair Games 1995 Goldsieber Pravidla hry Hra pro 2 5 hráčů 40 60 minut pro 5 hráčů 20 30 minut pro 2 hráče Designed by Stefan Dorra CZ překlad: Merlin 2009, runebound@gmail.com,

Více

Habermaaß-hra 4094. Princezna Kouzelná víla

Habermaaß-hra 4094. Princezna Kouzelná víla CZ Habermaaß-hra 4094 Princezna Kouzelná víla Princezna Kouzelná víla Paměťová a kreslící hra pro družstva pro 2-4 víly od 4 do 10 let. Autor: Ilustrace: Délka hry: Thilo Hutzler Anja Rieger přibližně

Více

Virginio Gigli, Flaminia Brasini, Stefano Luperto, Antonio Tinto 2-4 hráči od 12 let asi 90 minut

Virginio Gigli, Flaminia Brasini, Stefano Luperto, Antonio Tinto 2-4 hráči od 12 let asi 90 minut Acchittocca Virginio Gigli, Flaminia Brasini, Stefano Luperto, Antonio Tinto 2-4 hráči od 12 let asi 90 minut Herní materiál:: 1 velký herní plán 4 podložky pro hráče 32 lodí ve 4 barvách 96 cihliček ve

Více

Vědomostní hra pro 2 až 6 hráčů od 10 let, ve které najdete téměř všechno o zvířatech.

Vědomostní hra pro 2 až 6 hráčů od 10 let, ve které najdete téměř všechno o zvířatech. Vědomostní hra pro 2 až 6 hráčů od 10 let, ve které najdete téměř všechno o zvířatech. Možná tušíte, že žirafa může být vysoká přes 5 metrů a krokodýl nilský může vážit až 700 kilogramů. Ale víte, jak

Více

NÁVOD. SPOJUJ SLŮVKA téma: DŮM. vzdělávací hra ve 2 variantách od 7 let

NÁVOD. SPOJUJ SLŮVKA téma: DŮM. vzdělávací hra ve 2 variantách od 7 let NÁVOD SPOJUJ SLŮVKA téma: DŮM vzdělávací hra ve 2 variantách od 7 let Dílky s obrázky a anglickými slovíčky, které popisující obsah těchto obrázků jsou jednoduchou a atraktivní formou výuky pro nejmladší.

Více

- Karty energie safírové (3-7), smaragdové (5-10), diamantové (8-12), rubínové (13-17)

- Karty energie safírové (3-7), smaragdové (5-10), diamantové (8-12), rubínové (13-17) ŽEZLO ZE ZAVADORU I. Obsah hry - Herní deska obsahující stupnice Znalostí a stupnici vítězných bodů - Žetony v barvách jednotlivých hráčů - Desky hráčů obsahující stupnici limitu karet v ruce, pole pro

Více

Chytrý medvěd učí počítat

Chytrý medvěd učí počítat CZ Habermaaß-hra 3151A /4547N Chytrý medvěd učí počítat Medvědí kolekce vzdělávacích her pro 2 až 5 hráčů ve věku od 4 do 8 let. S navlékacím počítadlem Chytrého medvěda a třemi extra velkými kostkami.

Více

9 karet alibi. Každá z nich představuje postavu ze světa Mr. Jacka. Každá z těchto karet také zobrazuje počet přesýpacích hodin (0,1 nebo 2).

9 karet alibi. Každá z nich představuje postavu ze světa Mr. Jacka. Každá z těchto karet také zobrazuje počet přesýpacích hodin (0,1 nebo 2). Materiál 9 destiček ulic, dále jen hrací pole. - jsou oboustranné a slouží jako hrací plocha (městská čtvrť) Na jedné straně není vyobrazena žádná postava to je prázdná strana. Na druhé straně postava

Více

Maharaja. Maharaja verze 1.1 Strana 1/8

Maharaja. Maharaja verze 1.1 Strana 1/8 Maharaja Hra, ve které budujete paláce v Indii 1. Úvod... 1 2. Hrací materiál... 2 3. Začínáme hrát... 2 3.1. Hrací deska... 2 3.2. Příprava hry... 2 3.3. Bodovací tabulka... 2 4. Základní průběh hry...

Více

Příprava hry. Průběh hry

Příprava hry. Průběh hry Ve Vikings: Warriors of the North se hráči ujímají rolí vikingských jarlů, kteří bojují o nadvládu nad severem a korunu Konunga. Moc získá ten, kterému se jako prvnímu podaří vyloupit všechny vesnice a

Více

Habermaaß-hra Dinosauří expedice

Habermaaß-hra Dinosauří expedice CZ Habermaaß-hra 4087 Dinosauří expedice Dinosauří expedice Dobrodružná dovedností hra pro 2-5 výzkumníků ve věku od 4 do 99 let. Autor: Günter Baars Ilustrace: Cornelia Haas Délka hry: cca. 15 minut Z

Více

Počet hráčů: 2-4 Herní doba: 45 minut Věk: od 12 let

Počet hráčů: 2-4 Herní doba: 45 minut Věk: od 12 let Úvod Počet hráčů: 2-4 Herní doba: 45 minut Věk: od 12 let Dokážete vybudovat největší vlakovou linku v Japonsku? Nyní máte šanci to zjistit! Trains je hra na principu deckbuilding, ve které se snažíte

Více

Habermaaß-hra 4646. Chutná nebo nechutná?

Habermaaß-hra 4646. Chutná nebo nechutná? CZ Habermaaß-hra 4646 Chutná nebo nechutná? Chutná nebo nechutná? Hra podporující exekutivní funkce pro 2 4 hráče ve věku od 4 do 99 let. Využívá Fex-efekt na zvýšení stupně obtížnosti hry. Autoři: Markus

Více

Habermaaß-hra 4778A /4680N. První hra Stavění zvířátek

Habermaaß-hra 4778A /4680N. První hra Stavění zvířátek CZ Habermaaß-hra 4778A /4680N První hra Stavění zvířátek První hra Stavění zvířátek Tři skládací hry se zvířaty pro 1-4 hráče ve věku od 2let. Autor: Klaus Miltenberger Ilustrace: Kristin Muckel Délka

Více

Pravidla pro 2 až 3 hráče Příprava

Pravidla pro 2 až 3 hráče Příprava Ravensburger hry č. 21 162 3 Napínavé pronásledování pro 2 4 hráče ve věku od 6 99 let Autor: Michael Schacht Ilustrace: Michael Menzel, Thomas Haubold Design: Vera Bolze, DE Ravensburger Redakce: Monika

Více

Cíl hry. Bylo nebylo. Příprava hry

Cíl hry. Bylo nebylo. Příprava hry Caylus Magna Carta - Standard Hra od William Attia - Ilustrace od Arnaud Demaegd - Grafika od Cyril Demaegd - FAQ und Forum : http://www.ystari.com; překlad cz: Cauly pro www.svet-deskovych-her.cz Vítejte

Více

Habermaaß-hra 4934. Rozruch na ledovci

Habermaaß-hra 4934. Rozruch na ledovci CZ Habermaaß-hra 4934 Rozruch na ledovci Rozruch na ledovci Odvážná cvrnkací hra pro 2 až 4 polární zvířátka ve věku od 5 do 9 let. Autor: Heinz Meister Ilustrace: Stephan Pricken Délka hry: cca. 15 minut

Více

TRAPPER (LOVEC) Lovení zvěře pro kožešiny v kanadské divočině. Hra s odkrýváním kartiček a jejich následným odvozem pro 2-4 lovce od 10ti let

TRAPPER (LOVEC) Lovení zvěře pro kožešiny v kanadské divočině. Hra s odkrýváním kartiček a jejich následným odvozem pro 2-4 lovce od 10ti let Obsahuje: TRAPPER (LOVEC) Lovení zvěře pro kožešiny v kanadské divočině Hra s odkrýváním kartiček a jejich následným odvozem pro 2-4 lovce od 10ti let od Wolfganga Kramera a Michaela Kieslinga 64 kartiček

Více

Razzia!. Od Reinera Knizia

Razzia!. Od Reinera Knizia Razzia!. Od Reinera Knizia Počet hráčů: 2 5 Věk: od 12 let Hrací doba: přibližně 45 minut Herní materiál. 99 karet kořistí (obsahují 6 typů karet s barevně odlišným rámečkem) 20 červených 20 cetek (4 od

Více

Napínavé vesmírné dobrodružství od Matta Wordena pro 2 až 5 vesmírných cestovatelů ve věku 10 let a více.

Napínavé vesmírné dobrodružství od Matta Wordena pro 2 až 5 vesmírných cestovatelů ve věku 10 let a více. Napínavé vesmírné dobrodružství od Matta Wordena pro 2 až 5 vesmírných cestovatelů ve věku 10 let a více. Herní komponenty 12 planet 1 mezihvězdná brána 5 vesmírných lodí v pěti barvách, po jedné pro každého

Více

Pravidla hry Joker. jméno jméno jméno jméno Součet zbylých karet v prvním kole

Pravidla hry Joker. jméno jméno jméno jméno Součet zbylých karet v prvním kole Pravidla Joker Pravidla hry Joker Pravidla Joker pro druţstvo Pravidla Joker pro systém vyřazování Tabulka pro rozmístění hráčů ke stolům podle čísla losu Pravidla hry Joker Jednotlivci: Začíná se losováním

Více

Habermaaß-hra 4931. Koza s motýlkem

Habermaaß-hra 4931. Koza s motýlkem CZ Habermaaß-hra 4931 Koza s motýlkem Koza s motýlkem Kombinační hra pro 2-6 hráčů ve věku od 5 do 99let. S "Fex efektem" pro větší zábavu a větší namáhání mozkových závitů! Autoři: Christiane Hüpper,

Více

Hra pro 3 4 hráče od 8 let, hrací doba: 45-60 min.

Hra pro 3 4 hráče od 8 let, hrací doba: 45-60 min. Autor: Sébastien Pauchon Illustrationen: Arnaud Demaegd Layout: Cyril Demaegd Yspahan FAQ & Forum: http://www.ystari.com Překlad: CAULY přeloženo pro www.svet-deskovych-her.cz Hra pro 3 4 hráče od 8 let,

Více

Možné umístění karty. V tomto příkladu je pět možných míst, kam je možné umístit kartu Člověk.

Možné umístění karty. V tomto příkladu je pět možných míst, kam je možné umístit kartu Člověk. Jak se hraje Cardline? Vítězí ten hráč, který jako první úspěšně umístí svoji poslední kartu. Každý hráč se ve svém tahu pokouší umístit jednu ze svých karet na správné místo. Pokud hráč umístí kartu špatně,

Více

OBSAH BALENÍ PREHLED ˇ A CÍL HRY. Kupujte nejlepší domy, když jsou levné, protihráče přinuťte hodně utrácet a svůj majetek prodávejte s velkým ziskem!

OBSAH BALENÍ PREHLED ˇ A CÍL HRY. Kupujte nejlepší domy, když jsou levné, protihráče přinuťte hodně utrácet a svůj majetek prodávejte s velkým ziskem! PRAVIDLA HRY 1 Kupujte nejlepší domy, když jsou levné, protihráče přinuťte hodně utrácet a svůj majetek prodávejte s velkým ziskem! OBSAH BALENÍ 30 karet domů očíslovaných od 1 do 30. 15 17 1 19 22 21

Více

Eufrat a Tigris HRACÍ MATERIÁL PŘÍPRAVA NA HRU. Sestavení monumentů. Příprava hrací desky. Výběr dynastie

Eufrat a Tigris HRACÍ MATERIÁL PŘÍPRAVA NA HRU. Sestavení monumentů. Příprava hrací desky. Výběr dynastie HRACÍ MATERIÁL Eufrat a Tigris 1 hrací deska 153 civilizačních kartiček - 30 černých osady - 57 červených chrámy - 36 modrých farmy - 30 zelených tržiště 8 kartiček katastrof 4 spojovací kartičky 4 kartičky

Více

Niagara. Materiál. Cíl hry

Niagara. Materiál. Cíl hry Niagara V divokých peřejích řeky Niagara propadli odvážní dobrodruhové diamantové horečce. Aby získali drahokamy plují ve svých kanoích až k hraně vodopádů. Ano nejcennější poklady se nachází v těsné blízkosti

Více

Riichi Mahjong. ~ snadno a rychle ~

Riichi Mahjong. ~ snadno a rychle ~ Riichi Mahjong ~ snadno a rychle ~ Mahjong je nejpopulárnější (dle wikipedie) stolní hra v Japonsku, s milióny hráčů, tisícovkami heren a mimo jiné i spoustou mangy a anime. I přes to se západní svět jejímu

Více

Autor hry: Gary Kim. Ilustrace: Stephane Gantiz. Grafika: Ian Parovel. Překlad do angličtiny: Alexandre Figuiere

Autor hry: Gary Kim. Ilustrace: Stephane Gantiz. Grafika: Ian Parovel. Překlad do angličtiny: Alexandre Figuiere Autor hry: Gary Kim Ilustrace: Stephane Gantiz Grafika: Ian Parovel Překlad do angličtiny: Alexandre Figuiere Překlad do češtiny: Tomáš Endymion Hubka Choson je hra pro 2 až 4 hráče ve věku 14 a výše.

Více

Notre Dame. Stefan Feld

Notre Dame. Stefan Feld HRACÍ MATERIÁL Notre Dame Stefan Feld 5 částí hrací desky (městské čtvrti) 3 kartičky Notre Dame (po jedné trojúhelníkové, čtvercové a pětiúhelníkové) 45 akčních karet (nemocnice, rezidence, klášterní

Více

Habermaaß-hra 4935. Magie stínů

Habermaaß-hra 4935. Magie stínů CZ Habermaaß-hra 4935 Magie stínů Magie stínů Magická stínová hra pro 2 až 4 hráče ve věku od 4 do 99 let. Autor: Kai Haferkamp Ilustrace: Marc Robitzky Délka hry: cca. 15 až 20 minut Obsah: 4 malé kouzelné

Více

KOLÉBKA RENESANCE. (Die Wiege der Renaissance)

KOLÉBKA RENESANCE. (Die Wiege der Renaissance) KOLÉBKA RENESANCE (Die Wiege der Renaissance) Hanno Kuhn Wilfried Kuhn Počet hráčů: 2-4 Věk: od 12 let Délka hry: 45-60 min Herní materiál 36 historických událostí Poznámka: Texty událostí mají různou

Více

Cíl hry. Herní komponenty

Cíl hry. Herní komponenty Matthias Cramer, Louis Malz, Stefan Malz pro 2-5 hráčů od 12 let Vítejte v éře rokoka. Francii vládne Ludvík XV. a opulentní bály se stávají bontonem. Významné osobnosti se zahalují do vznešených kabátů

Více

Alchymie je 2. rozšíření k Dominionu. Přidává 12 nových karet království a nové platidlo elixír.

Alchymie je 2. rozšíření k Dominionu. Přidává 12 nových karet království a nové platidlo elixír. Kdo by nechtěl proměnit olovo ve zlato či získat kámen mudrců? V podzemních laboratořích se pracuje bez ustání a věda se rozvíjí rychlým tempem Alchymisté s vážnou tváří odměřují tekutiny ve zkumavkách

Více

Napínavé soutěžení pro 2 až 4 hráče od 9 let.

Napínavé soutěžení pro 2 až 4 hráče od 9 let. CZ Napínavé soutěžení pro 2 až 4 hráče od 9 let. Autoři: Günter urkhardt a Wolfgang Kramer Ilustrace: Franz Vohwinkel Design: DE Ravensburger, KniffDesign (playing instructions) Editorial work: Philipp

Více

18 tabulek 6 ostrovů 6 pirátských lodí 6 domorodých vesnic 30 žetonů mincí 20 žetonů embarga 26 podkladových karet

18 tabulek 6 ostrovů 6 pirátských lodí 6 domorodých vesnic 30 žetonů mincí 20 žetonů embarga 26 podkladových karet Zde je tvá loď a posádka, co netrpělivě čeká na svého kapitána... Konečně můžeš vyplout na širé moře. Čeká tě dlouhá a náročná cesta ke vzdáleným přístavům. Během plavby budeš čelit nástrahám pirátů, kteří

Více

Michael Schacht. Hra pro 2-4 dobrodruhy starší 8 let. Délka hry cca 60 minut.

Michael Schacht. Hra pro 2-4 dobrodruhy starší 8 let. Délka hry cca 60 minut. Michael Schacht Hra pro 2-4 dobrodruhy starší 8 let. Délka hry cca 60 minut. HERNÍ MATERIÁL 1 herní plán s mapou Afriky kniha 2 knihy karty DOBRODRUŽSTVÍ 30 karet DOBRODRUŽSTVÍ (15 s bílým okrajem, 15

Více