Brno. Společné zážitky sbližují

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Brno. Společné zážitky sbližují"

Transkript

1 Brno Společné zážitky sbližují

2 OBSAH DIVADLO AQUAPARK ZÁBAVNÍ PARK ZOO BOWLING MUZEUM FAST FOOD

3 Janáčkovo divadlo Mahenovo divadlo Divadlo Reduta opera činohra reduta balet , Ke každé zakoupené vstupence od nás dostanete druhou vstupenku ZDARMA ve stejné nebo nižší ceně. Sleva se vztahuje pouze na tato představení v divadelní sezóně 2011/2012: Výlet pana Broučka Macbeth Netopýr Lékárník Carmen (balet) Coppélie z Montmartru Sněhurka a sedm trpaslíků Oldřich a Božena Škola žen Ideální manžel Kvak a Žbluňk Pohádka o malém Mozartovi a velkém drakovi Jak dostat maminku do polepšovny Marnie Hvězda stříbrného plátna Liška Bystrouška Elektra Král Richard III. Národní divadlo Brno si vyhrazuje právo na změnu představení, termínu a obsazení. Slevu nelze uplatnit na vstupenky vystavené na fakturu.

4 SLIBNÝ POČÁTEČNÍ ROZVOJ ČESKÉHO DIVADLA ZÁSADNĚ OMEZILO A NÁSLEDNĚ FAKTICKY PŘERUŠILO HUSITSKÉ HNUTÍ. PRVNÍ KAMENNÉ DIVADLO V ČESKU VZNIKLO V PRAZE R.1739 A TO DIVADLO V KOTCÍCH, KDE SE HRÁLO NĚMECKY. JEDINOU HRU V ČESKÉM JAZYCE NĚMEČTÍ HERCI TAK KOMOLILI, ŽE JE DIVÁCI VYPÍSKALI. PRVNÍ DIVADLA, KDE SE PRO- VOZOVALY PRAVIDELNĚ ČESKÉ HRY, BYLA HRABĚCÍ NOSTICOVO DIVADLO A BOUDA ( ). BOUDA VŠAK BYLA STRŽENA KVŮLI DLUHŮM, KTERÉ MMJ. ZPŮSOBILA NIŽŠÍ KVALITA ČESKÉ DIVADELNÍ PRODUKCE, KTERÁ MĚLA ZA NÁSLEDEK MENŠÍ NÁVŠTĚVNOST NEŽ U DIVADEL, KTERÁ HRÁLA NĚMECKY. V ČESKÝCH ZEMÍCH VŽDY MĚLO SVÉ MÍSTO I LOUTKOVÉ DIVADLO, OBLÍBENÁ FIGURKA KAŠPÁRKA Z DOB MATĚJE KOPECKÉHO PROVÁZÍ DĚTI DODNES. K ČESKÝM ZVLÁŠTNOSTEM V OBORU LOUTKOVÉHO DIVADLA TAKÉ PATŘÍ ZALOŽENÍ MEZINÁRODNÍ CELOSVĚTOVÉ LOUTKÁŘSKÉ ORGANIZACE UNIMA (ZAČ. 20ST.) I VZNIK CELOSVĚTOVĚ PRVNÍ VYSOKÉ LOUTKÁŘSKÉ ŠKOLY DNES KALD DAMU. PO POŽÁRU PRAŽSKÉHO NÁRODNÍHO DIVADLA SE MEZI LIDMI VYBRAL ZA 47 DNÍ JEDEN MILIÓN ZLATÝCH NA OBNOVU ZLATÉ KAPLIČKY ZNIČENÉ POŽÁREM. VÍTE, ŽE? ZAČÁTKY ČESKÉHO DIVADLA SPADAJÍ UŽ DO RANÉHO STŘEDOVĚKU. JEDNO Z PŘEDSTAVENÍ OSVOBOZENÉHO DIVADLA NAVŠTÍVIL I TOMÁŠ G. MASARYK POTÉ, CO V+W ODMÍTLI (!) PŘIJET HRÁT JEN PRO JEDNOHO DIVÁKA DO LÁN NEBO NA HRAD. PREZIDENTSKÁ KANCELÁŘ CHTĚLA, ABY SE Z NÁVŠTĚVY PREZIDENTA NEDĚLALA REKLAMA A BYLA PŘIPRAVENA LÓŽE, ALE NADŠENÍ DIVÁCI PŘI PŘÍCHODU PREZIDENTA POVSTALI A DOPROVODILI JEJ NA PŘIPRAVENÉ MÍSTO BOUŘLIVÝM POTLESKEM. V 60. LETECH MINULÉHO STOLETÍ PATŘILO ČESKÉHO DIVADLO PŘEDEVŠÍM DÍKY TZV. DIVADLŮM MALÝCH FOREM KE SVĚTOVÉ ŠPIČCE A TO I PŘES NEJRŮZNĚJŠÍ ZÁKAZY A PERZEKUCE ZE STRANY KOMUNISTICKÉHO REŽIMU. MAHENOVO DIVADLO V BRNĚ BYLO V R.1882 PRVNÍM DIVADLEM NA EVROPSKÉM KONTINENTU VYBAVENÝM ELEKTRICKÝM ŽÁROVKOVÝM OSVĚTLENÍM MÍSTO DOSUD BĚŽNÉHO PLYNOVÉHO. A TO VE MĚSTĚ, KDE PŘITOM NEBYLA ZAVEDENA ELEKTŘINA, TAKŽE JEN PRO POTŘEBY DIVADLA BYLA POSTAVENA MALÁ ELEKTRÁRNIČKA. AUTOREM PROJEKTU ELEKTRICKÉHO OSVĚTLENÍ BYL T. A. EDISON, TEN VŠAK NAVŠTÍVIL BRNO AŽ O PĚTADVACET LET POZDĚJI.

5 Wellness Kuřim aquapark relax masáže fitness centrum restaurace koupaliště , Ke každé zakoupené vstupence od nás dostanete druhou vstupenku ZDARMA ve stejné nebo nižší ceně. Sleva se vztahuje pouze na vstup do areálu aquaparku nebo venkovního koupaliště. Pro milovníky plavání i kondiční plavce jsou připraveny 4 dráhy ve 25 m plaveckém bazénu, pro děti je určen školní bazén s unikátním posuvným dnem, vyřádit se můžete na tobogánu nebo v rekreačním zážitkovém bazénu. V ceně vstupného do aquaparku je parní a vířivá lázeň. Na letní sezonu 2011 pro vás připravujeme znovuotevření venkovního koupaliště v Kuřimi. Novinkou bude ohřev vody ve venkovním bazénu! Parkování je přímo před areálem.

6 ZÁKLADNÍ STYLY PLAVÁNÍ JSOU 4 A TO PRSA, KRAUL, MOTÝLEK (DELFÍN) A ZNAK. NEJRYCHLEJŠÍM STYLEM JE KRAUL. POKUD BYCHOM VZALI JAKO MAXIMÁLNÍ HODNOTU RYCHLOSTI U JEDNOTLIVÝCH STYLŮ 100%, PAK KRAUL JE 100%, MOTÝLEK 93%, ZNAK 89%, PRSA 79%. PRVNÍ DOKLADY O TOM, ŽE SE NAŠI PŘEDCI UMĚLI POHYBOVAT VE VODĚ EXIS- TUJÍ NA SKALNÍCH OBRAZECH PRAVĚKÝCH LIDÍ DATOVANÝCH ASI 7000 LET PŘ.N.L. ODKAZY NA PLAVÁNÍ NAJDETE I V EPOSU O GILGAMEŠOVI NEBO V ILLIADĚ A ODYSSEE. PRVNÍ KNIHA O PLAVÁNÍ VYŠLA ROKU 1538, JEJÍM AUTOREM BYL NĚMECKÝ PRO- FESOR N.WYNMANN. POPRVÉ SE PLAVECKÁ DISCIPLINA OBJEVILA NA NOVODOBÝCH OLYMPIJSKÝCH HRÁCH UŽ V R.1896, ALE NAPŘ. MOTÝLEK BYL ZAŘAZEN MEZI OLYMPIJSKÉ SPORTY AŽ V R.1952 A DÁLKOVÉ PLAVÁNÍ DOKONCE AŽ NA LOH V PEKINGU R NEJRYCHLEJI PLAVAJÍCÍM SAVCEM JE KOSATKA DRAVÁ (ORCINUS ORCA), KTERÁ UPLAVE AŽ 55,5KM/HOD. PŘI PLAVÁNÍ VYDÁTE AŽ 5X VÍCE ENERGIE I SÍLY JAKO NA SUCHU A ZA HODINU AKTIVNÍHO PLAVÁNÍ MŮŽETE SPÁLIT AŽ 2000KJ. VÍTE, ŽE? PRVNÍ PLAVECKÉ ZÁVODY V ČR SE KONALY V ROCE PLAVÁNÍ JE AEROBNÍ AKTIVITA S OPAKOVACÍM CHARAKTEREM. NA ROZDÍL OD JINÝCH SPORTŮ MÁ PLAVÁNÍ OBROVSKOU VÝHODU NEZATĚŽUJE KLOUBY, KOSTI A NEDOCHÁZÍ U NĚJ K OTŘESŮM, TAKŽE SE DO PLAVÁNÍ MOHOU VRHNOUT LIDI BEZ ROZDÍLU VĚKU, VÁHY ČI KONDICE. BĚHEM PLAVÁNÍ ROVNOMĚRNĚ AKTIVUJETE A ZÁROVEŇ POSILUJETE CELÉ TĚLO. VELMI POZITIVNÍ VLIV MÁ PLAVÁNÍ NA DÝCHÁNÍ A CELKOVOU KAPACITU PLIC, DÁLE NA OBĚHOVÝ SYSTÉM, KTERÉMU NAPOMÁHÁ VÝBORNÁ HORIZONTÁLNÍ POLOHA S ODLEHČENÍM VÁHY TĚLA A PŘÍZNIVĚ PŮSOBÍ TAKÉ NA ROZVOJ TERMOREGULAČNÍ SCHOPNOSTI ORGANIZMU, ČÍMŽ TĚLO PŘIROZENĚ OTUŽUJEME. KDYŽ CHCETE ZHUBNOUT, PAK MUSÍTE PLAVAT CO NEJDÉLE, SOUSTŘEDIT SE NA POHYBY, RYTMUS TEMP A PRAVIDELNÉ A SPRÁVNÉ DÝCHÁNÍ. ZDRAVÝ, NEPŘÍLIŠ TRÉNOVANÝ ČLOVĚK BY MĚL BĚHEM JEDNÉ NÁVŠTĚVY BAZÉNU UPLAVAT BEZ PŘESTÁVEK 1KM. TRÉNOVANĚJŠÍ PLAVEC BY MĚL ZVLÁDNOUT KILOMETRY DVA. PLAVÁNÍ JE NEJLEPŠÍ SPORT PRO BUDOUCÍ MAMINKY NEDO- CHÁZÍ PŘI NĚM K OTŘESŮM (SKÁKAT A POTÁPĚT SE NEDOPORUČUJE!), S PŘIBÝVAJÍCÍMI KILY ULEHČUJE MAXIMÁLNĚ POHYB A PŘINÁŠÍ ÚLEVU I POZITIVNÍ IMPULSY BUDOUCÍMU DĚŤÁTKU.

7 Lanové centrum PROUD Brno atrakce pro celou rodinu speciální programy pro školy a firmy , Ke každé zakoupené vstupence od nás dostanete druhou vstupenku ZDARMA ve stejné nebo nižší ceně. Sleva se vztahuje pouze na vstup do areálu Lanového centra PROUD Brno. Lanové centrum PROUD Brno je venkovní areál nabízející programy pro školy, širokou veřejnost a firmy. Program je vhodný pro každého od 10 let. Centrum je postaveno ve shodě s mezinárodně platnými standardy ACCT a jeho instruktoři jsou odborně vyškoleni podle metodiky akreditované MŠMT ČR.

8 LANOVÉ PŘEKÁŽKY JSOU VHODNÝM PROSTŘEDKEM PRO ROZVOJ OBRATNOSTI, SÍLY, ROVNOVÁHY A SCHOPNOSTI ŘEŠIT PROBLÉMY. PROGRAMY OUTDOOROVÝCH AKTIVIT CÍLENĚ POMÁHAJÍ ROZVÍJET TZV. TŘETÍ GRAMOTNOST ROZŠIŘUJE OSOBNOSTNÍ POTENCIÁL A SOCIÁLNÍ DOVEDNOSTI JEDINCE I PRACOVNÍCH TÝMŮ A AKTIVNĚ PŮSOBÍ NA ŽIVOTNÍ STYL ČLOVĚKA. TATO POZITIVNÍ ORIENTACE POMÁHÁ KE ZLEPŠENÍ KVALITY OSOBNÍHO I PRACOVNÍHO ŽIVOTA. LANOVÁ CENTRA JSOU SPORTOVNÍ AREÁLY, KTERÉ TVOŘÍ RŮZNÉ LANOVÉ PŘEKÁŽKY. TY JSOU SESTAVENÉ Z LAN (SYNTETICKÝCH, OCELOVÝCH NEBO PŘÍRODNÍCH), TRÁMKŮ, KULATINY A DALŠÍCH PRVKŮ. PŘEKÁŽKY JSOU ZAVĚŠENY NAD ZEMÍ NA SLOUPECH, V KORUNÁCH STROMŮ NEBO NA JINÝCH KONSTRUKCÍCH A JEJICH PŘEKONÁVÁNÍ SIMULUJE VÝZVY A PROBLÉMY, KTERÉ JE NUTNÉ ŘEŠIT. LANOVÉ PŘEKÁŽKY LZE ROZDĚLIT PODLE TĚCHTO KRITÉRIÍ: PODLE VÝŠKY LANOVÝCH PŘEKÁŽEK NAD ZEMÍ, PODLE TYPU KONSTRUKCE, NA KTERÝCH JSOU PŘEKÁŽKY UKOTVENY, PODLE ZPŮSOBU JIŠTĚNÍ ÚČASTNÍKŮ. VÍTE, ŽE? LANOVÝMI CENTRY V ČR PROJDE AŽ NÁVŠTĚVNÍKŮ/ROK. PŘEKÁŽKY UMÍSTĚNÉ NÍZKO NAD ZEMÍ (CHODIDLA ÚČASTNÍKŮ NEJSOU VÝŠE NEŽ 1,5M NAD ZEMÍ) SE OZNAČUJÍ JAKO NÍZKÉ LANOVÉ PŘEKÁŽKY. U JEJICH VYUŽÍVÁNÍ NENÍ ČASTO POTŘEBNÝ ŽÁDNÝ JISTICÍ SYSTÉM, DOSTAČUJÍCÍ JE TZV. SPOTTING TJ. DŮSLEDNÁ OSOBNÍ POMOC A ZÁCHRANA ZE STRANY OSTATNÍCH ČLENŮ SKUPINY. TENTO TYP PŘEKÁŽEK POSLOUŽÍ ÚČASTNÍKŮM JAKO PRVNÍ KONTAKT S LANOVÝMI PŘEKÁŽKAMI. PŘEKÁŽKY, KTERÉ JSOU INSTALOVANÉ VE VÝŠI OD 1,5 M NAD ZEMÍ JSOU VYSOKÉ LANOVÉ PŘEKÁŽKY. PRO JEJICH PŘEKONÁVÁNÍ UŽ JE NUTNÉ HOROLEZECKÉ VYBAVENÍ A JISTÍCÍ SYSTÉM, KOMBINACE OBOJÍHO ZARUČUJE BEZPEČNOST PRO LEZCE. SEBEJIŠTĚNÍ JE ZÁKLADNÍ PROSTŘEDEK, KTERÝ UMOŽNÍ LEZCI BEZPEČNĚ ZVLÁDNOUT JEDNOTLIVÉ PŘEKÁŽKY. ZNAMENÁ TO V PODSTATĚ AKTIVNÍ STAROST O SVOU VLASTNÍ BEZPEČNOST S POMOCÍ JISTÍCÍCH SETŮ, KTERÉ ÚČASTNÍCI DOSTANOU OD PROVOZOVATELE LANOVÉHO CENTRA PŘED VSTUPEM NA TRASU. HLAVNÍ ZÁSADA, KTERÁ ZDE PLATÍ ZNÍ - V KAŽDÝ OKAMŽIK JE LEZEC PŘIPOJEN K ALESPOŇ JEDNOMU JISTÍCÍMU BODU (A TO I PŘI ZMĚNĚ JIŠTĚNÍ). HLAVNÍM JISTÍCÍM BODEM OBVYKLE BÝVÁ HORIZONTÁLNĚ NATAŽENÉ OCELOVÉ LANO, KTERÉ V RŮZNÉ VÝŠCE NAD PŘEKÁŽKAMI PROCHÁZÍ CELOU TRASOU, A KE KTERÉMU SE ÚČASTNÍCI PO CELOU DOBU JISTÍ.

9 ZOO Brno prohlídky výstavy příměstské letní tábory výukové programy Ke každé zakoupené vstupence od nás dostanete druhou vstupenku ZDARMA ve stejné nebo nižší ceně. Sleva se vztahuje pouze na vstup do areálu ZOO Brno. Brněnská zoologická zahrada chová 1888 zvířat z 351 druhů zástupců ryb, obojživelníků, plazů, ptáků a savců. Chová zástupce všech světadílů kromě Antarktidy. Zapojuje se do projektů na záchranu exotických druhů

10 NEJVĚTŠÍM SAVCEM DNES, ALE PATRNĚ I VŠECH DOB, JE PLEJTVÁK OBROVSKÝ. REKORDNÍ JEDINCI MOHOU DOSAHOVAT AŽ 33,5M DÉLKY A HMOTNOSTI AŽ 190 TUN. OBVYKLÁ DÉLKA JE VŠAK "POUHÝCH" 19-27,5 METRŮ A HMOTNOST TUN. PRAVDĚPODOBNĚ NEJMENŠÍM SAVCEM SVĚTA JE BĚLOZUBKA NEJMENŠÍ. BEZ OCASU TOTIŽ MĚŘÍ 3,6-5,3 CM. OCAS MÍVÁ DLOUHÝ 2,4-2,9 CM. CELKOVÁ PRŮMĚRNÁ DÉLKA VČETNĚ OCÁSKU U TOHOTO HMYZOŽRAVCE BÝVÁ KOLEM 6,5 CM. BĚLOZUBKA NEJMENŠÍ JE I NEJLEHČÍM SAVCEM SVĚTA, PROTOŽE JEJÍ HMOTNOST DOSAHUJE MAXIMÁLNĚ 2,7 G. JE TAK MALÁ, ŽE JE SCHOPNÁ PROLÉZAT CHODBIČKAMI VELKÝCH DRUHŮ ŽÍŽAL. NEJSILNĚJŠÍ KŮŽI ZE VŠECH ZVÍŘAT MÁ HROCH OBOJŽIVELNÝ, JEHOŽ KŮŽE MŮŽE BÝT MÍSTY SILNÁ AŽ 3 CM. HROŠÍ KŮŽE JE PO VYSCHNUTÍ NATOLIK TVRDÁ, ŽE SE DŘÍVE POUŽÍVALA K LEŠTĚNÍ NEJTVRDŠÍHO NEROSTU NA SVĚTĚ - DIAMANTU. NEJMENŠÍ MLÁDĚ V POMĚRU K TĚLU DOSPĚLÉHO JEDINCE MÁ ZHRUBA DVOUMETROVÝ KLOKAN RUDÝ, JEHOŽ MLÁDĚ JE VELKÉ JEN NECELÉ 2 CM. VÍTE, ŽE? NEJSTARŠÍ ZOO V ČESKÉ REPUBLICE VZNIKLA V R V LIBERCI. K NEJDELŠÍM HADŮM NA SVĚTĚ PATŘÍ KRAJTA MŘÍŽKOVANÁ. MŮŽE DOSAHOVAT DÉLKY I PŘES 12 METRŮ, ALE NEJDELŠÍ ZMĚŘENÁ I ZDOKUMENTOVANÁ KRAJTA NA SVĚTĚ BYLA ZABITA ROKU 1912 NA OSTROVĚ CELEBES A MĚŘILA 9,76 M. MOŘSKÁ PLATÝSOVITÁ RYBA PAKAMBALA VELKÁ NEUSTÁLE LEŽÍ NA JEDNÉ STRANĚ A PROTO NA JEJÍM ZCELA ZPLOŠTĚLÉM TĚLE DOŠLO K POSUNUTÍ OČÍ NA LEVOU STRANU TĚLA, KTERÉ JSOU NYNÍ VE VERTIKÁLNÍ POLOZE. RYS IBERSKÝ NEBOLI PARDÁLOVÝ JE NEJOHROŽENĚJŠÍ KOČKOVITÁ ŠELMA NA SVĚTĚ. V PŘÍRODĚ SE VYSKYTUJE UŽ MÉNĚ NEŽ 100 JEDINCŮ A DO DVACETI LET HROZÍ TOMUTO DRUHU ÚPLNÉ VYMŘENÍ. V ROCE 2007 SE MÁLO ZNÁMÝ TVOR Z KMENE ŽELVUŠEK STAL PRVNÍM ZVÍŘETEM, KTERÉ VYDRŽELO NÁROČNÉ PODMÍNKY VE VESMÍRNÉM PROSTORU. ŽELVUŠKY DOKÁŽOU V ANABIÓZE PŘEŽÍT RADIACI AŽ RADŮ (COŽ JE OPROTI ČLOVĚKU VÍCE NEŽ TISÍCINÁSOBEK), VYDRŽÍ ROZPĚTÍ TEPLOT ZHRUBA MINUS 270 DO PLUS 120 STUPŇŮ CELSIA A KROMĚ VAKUA SNESOU I TLAK ŠESTKRÁT VYŠŠÍ, NEŽ JE NA NEJHLUBŠÍM DNĚ OCEÁNU. NA CELÉM SVĚTĚ ŽIJE ASI 400 DRUHŮ ŽENUŠEK A POZOR Z TOHO V ČESKÉ REPUBLICE MÁME 110 DRUHŮ!

11 Bowling Stodola Brno bowling billiard petanque restaurace , Ke každé zakoupené vstupence na dráhu/hodinu bowlingu od nás dostanete druhou vstupenku na dráhu/hodinu bowlingu ZDARMA ve stejné nebo nižší ceně. V období od do je možné slevu uplatnit pouze do 18:00. Na Bowlingu Stodola je Vám k dispozici 8 plně automatizovaných drah AMF. Na každé dráze může hrát až 6 hráčů. Pro firemní akce je možné počítat s kapacitou až 100 lidí. Rádi Vám zorganizujeme firemní turnaj v bowlingu či petanque včetně zajištění pohárů pro vítěze.

12 PRVNÍ STOPY, KTERÉ DOKLADUJÍ EXISTENCI HRY BOWLING, SE VÁŽOU KE STARÉMU EGYPTU DO OBDOBÍ CCA 3200 LET PŘ.N.L. V EVROPĚ SE BOWLING ZPOPULARIZOVAL UŽ VE STŘEDOVĚKU VE 14. ST. VE STARÉ ANGLII, KDY HO KRÁL EDWARD III. UPŘEDNOSTNIL PŘED LUKOSTŘELBOU. DO DNEŠNÍ PODOBY SE PRAVIDLA USTÁLILA KONCEM 19. STOLETÍ V SPOJENÝCH STÁTECH AMERICKÝCH. ZÁKLADNÍ PRAVIDLA HRY JSOU TATO: KAŽDÁ HRA SESTÁVÁ Z DESETI KOL, TZV. FRAME. V KAŽDÉM KOLE (S VÝJIMKOU POSLEDNÍHO) MÁ HRÁČ DVA HODY NA TO, ABY SRAZIL DESET KUŽELEK NA KONCI DRÁHY. V PŘÍPADĚ SRAŽENÍ VŠECH DESETI KUŽELEK PRVNÍM HODEM, TZV. STRIKE, SE DRUHÝ HOD JIŽ NEHÁZÍ A HRAJE DALŠÍ HRÁČ. POKUD SE V DESÁTÉM KOLE HRÁČI PODAŘÍ ALESPOŇ DRUHÝM HODEM SRAZIT VŠECHNY KUŽELKY (TZV. SPARE), HÁZÍ JEŠTĚ JEDNOU, TEDY POTŘETÍ. V PŘÍPADĚ, ŽE V DESÁTÉM KOLE HRÁČ PRVNÍM HODEM VŠECHNY KUŽELKY SHODÍ, MÁ JEŠTĚ DALŠÍ DVA HODY. VÍTĚZÍ SAMOZŘEJMĚ HRÁČ, KTERÝ NAHÁZÍ NEJVÍCE HODŮ. HRA SE VĚTŠINOU HRAJE VE DVOJICI, ALE MOŽNÉ JSOU I TROJICE, ČTVEŘICE ČI CELÁ DRUŽSTVA. VÍTE, ŽE? BOWLINGU SE AKTIVNĚ VĚNUJE 100 MILIONŮ LIDÍ V 90 ZEMÍCH SVĚTA. PRVNÍ BOWLINGOVÁ KOULE PODOBNÁ TÉ DNEŠNÍ BYLA VYROBENA V ROCE KE HŘE SE DNES SE POUŽÍVAJÍ TYTO TYPY KOULÍ: FUN - PRO REKREAČNÍ HRANÍ/ ZÁBAVU/RECESI (VĚTŠINOU S RŮZNÝMI OBRÁZKY NAPŘ. HRACÍ KOSTKY, LEBKY, APOD.) POLYESTEROVÉ - PRO ROVNÉ HRANÍ/DOHAZOVÁNÍ. TAKZVANÁ SPARE BALL (95 % KOULÍ V BOWLINGOVÉM CENTRU). JEJÍ STŘED JE UMÍSTĚN CENTRICKY UVNITŘ KOULE. REAKTIVNÍ - PRO TOČIVÉ HRANÍ, KTERÉ PRO PRVNÍ HOD POUŽÍVÁ VĚTŠINA PROFESIONÁLNÍCH HRÁČŮ. JEJÍ STŘED JE UMÍSTĚN EXCENTRICKY (JE ZE STŘEDU VYCHÝLEN) PŘESNĚ PODLE POŽADAVKŮ KONKRÉTNÍHO HRÁČE. KOULE JSOU TEDY DĚLÁNY NA MÍRU. V R BYLA V MICHIGANU (USA) INSTALOVÁNA PRVNÍ BOWLINGOVÁ DRÁHA S AUTOMATICKÝM ZVEDÁNÍM KUŽELEK. SOUČASNÁ SVĚTOVÁ BOWLINGOVÁ MEGASTAR FIN MIKA KOIVUNIEMI DOKÁZAL 12X PO SOBĚ SHODIT VŠECH 10 KUŽELEK NARÁZ! POKUD SE I VY CHCETE DOSTAT MEZI SVĚTOVOU ŠPIČKU, PAK MUSÍTE HRÁT MINIMÁLNĚ 100 HODIN MĚSÍČNĚ PO DOBU SEDMI AŽ DESETI LET. TAKŽE HÁZET, HÁZET, HÁZET!

13 Technické muzeum v Brně expozice památky výstavy , Ke každé zakoupené vstupence od nás dostanete druhou vstupenku ZDARMA ve stejné nebo nižší ceně. Sleva se vztahuje pouze na vstup do následujících expozic a památek: Technické muzeum v Brně Kovárna v Těšanech Větrný mlýn v Kuželově Vodní mlýn ve Slupi Areál čs. opevnění v Šatově Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou Stará huť u Adamova

14 BRNĚNSKÉ TECHNICKÉ MUZEUM DLOUHOU DOBU FUNGOVALO JAKO POBOČKA NÁRODNÍHO TECHNICKÉHO MUZEA V PRAZE A PLNĚ SE OSAMOSTATNILO TEPRVE 1. LEDNA V TECHNICKÉM MUZEU V BRNĚ NAJDETE RARITU - SVĚTELNOU PANORÁMU, KTERÁ BYLA OBLÍBENOU ATRAKCÍ UŽ NA PŘELOMU 19. A 20. STOLETÍ A DNES JE JEDNÍM Z POSLEDNÍCH, DOPOSUD PROVOZUSCHOPNÝCH ORIGINÁLŮ V EVROPĚ. TENTO PROHLÍŽECÍ PŘÍSTROJ MŮŽE VYUŽÍT AŽ 25 DIVÁKŮ SOUČASNĚ. K NEJZNÁMĚJŠÍM GALERIÍM MODERNÍHO UMĚNÍ PATŘÍ NEWYORSKÉ MUZEUM SOLOMONA R. GUGGENHEIMA, KTERÉ VZNIKLO Z PŮVODNĚ SOUKROMÉ SBÍRKY TOHOTO AMERICKÉHO MILIONÁŘE V R MUZEUM SÍDLÍ V ATRAKTIVNÍ BÍLÉ BUDOVĚ NETRADIČNÍHO SPIRÁLOVITÉHO TVARU A MÁ DNES ŘADU POBOČEK PO CELÉM SVĚTĚ, V EVROPĚ MŮŽETE JEHO EXPOZICE NAVŠTÍVIT V BENÁTKÁCH, BILBAO NEBO BERLÍNĚ. V MASSACHUSETTS (USA) EXISTUJE OD R MUZEUM ZAMĚŘENÉ NA SHROMAŽĎOVÁNÍ A VYSTAVOVÁNÍ ŠPATNÉHO UMĚNÍ VE VŠECH JEHO PODOBÁCH, TAKŽE DNES ZDE MŮŽETE SHLÉDNOUT AŽ 250 EXPONÁTŮ SKUTEČNĚ ŠPATNÉ KVALITY. VÍTE, ŽE? NEJSTARŠÍ SZERSZNIKOVO MUZEUM U NÁS VZNIKLO V R.1802 V TĚŠÍNĚ. PAŘÍŽSKÝ LOUVRE, PATŘÍ NEJEN K NEJVĚTŠÍM NA SVĚTĚ, STAL SE TAKÉ JEDNÍM Z PRVNÍCH MUZEÍ ZPŘÍSTUPNĚNÝCH VEŘEJNOSTI A TO V R V DOBĚ VELKÉ FRANCOUZSKÉ REVOLUCE. PRÁVĚ ZDE NAJDETE PATRNĚ NEJSLAVNĚJŠÍ PORTRÉT NA SVĚTĚ, SLAVNOU MONU LISU ZV. GIOCONDA OD LEONARDA DA VINCIHO. V NEW DELHI (INDIE) MAJÍ MUZEUM, V NĚMŽ NÁVŠTĚVNÍKŮM UKAZUJÍ VÝVOJ TOALETY OD ROKU 2500 PŘ. N. L. AŽ DO SOUČASNOSTI. SBÍRKY PETROHRADSKÉ ERMITÁŽE PATŘÍ K NEJROZSÁHLEJŠÍM NA SVĚTĚ A ČÍTAJÍ NA 3 MILIONY POLOŽEK. TO JE V PARADOXNÍM KONTRASTU S PŮVODEM SLOVA ERMITÁŽ, KTERÉ POCHÁZÍ Z FRANCOUZSKÉHO HERMITAGE A ZNAMENÁ POUSTEVNA. VĚHLAS ČESKÉHO RODÁKA BATI ŠÍŘÍ NEJEN JEHO OBCHODNÍ ZNAČKA, ALE I BAŤOVO MUZEUM OBUVI V TORONTU (KANADA), KTERÉ SE PYŠNÍ VÍCE NEŽ 10 TISÍCI PÁRY BOT. NALEZNETE ZDE VŠE OD EGYPTSKÝCH SANDÁLŮ VYROBENÝCH Z PAPYRU AŽ PO MOKASÍNY PRO ELVISE PRESLEYHO. V MUZEU PŘEHLEDNĚ LÍČÍ 4,5 TISÍCE LET STAROU HISTORII VÝVOJE A VÝROBY OBUVI. OFICIÁLNĚ NEJMENŠÍM MUZEEM V ČR JE MUZEUM VAH V KŘENOVĚ NA DOMAŽLICKU, JEHO EXPOZICI MOHOU NARÁZ SHLÉDNOUT MAXIMÁLNĚ 4 LIDÉ.

15 Podklady k projektu f. Domino_karticka 20x20.indd :11

16 MILIÓNTÝ HAMBURGER PRODALA SPOLEČNOST MCDONALD S JIŽ V ROCE V ROCE 1993, KDY BYL V MCDONALD S PROVEDEN POSLEDNÍ SOUČET PRODANÝCH HAMBURGERŮ, SE JICH NA CELÉM SVĚTĚ PRODALO JIŽ 95 MILIARD! MCDONALD S JE NA ŠPICI RESTAURACÍ FAST FOODOVÉHO TYPU I DÍKY STÁLÉ PODPOŘE INICIATIVY A NÁPADŮ JAK SVÝCH ZAMĚSTNANCŮ, TAK I FRANŠÍZOVÝCH SPOLUPRACOVNÍKŮ. PRVNÍ MACFISH VYMYSLEL V R LOU CROEN ZE STÁTA OHIO (USA) A TO PRO ZÁKAZNÍKY Z ŘAD ŘÍMSKÝCH KATOLÍKŮ, KTEŘÍ V PÁTEK NEMOHLI JÍST MASO. TENTO TAH MU ZVEDL OBRAT JEN V PÁTEK O USD. SENDVIČ BIG MAC PRO STRÁVNÍKY S VELKOU CHUTÍ K JÍDLU JE V NABÍDCE JIŽ OD R. 1967, A TO DÍKY JIMOVI DELLIGATTI Z PITSBURGU (PENSYLVÁNIE, USA). POSTAVIČKA RONALDA MCDONALDA PROVÁZÍ DĚSTKÉ STRÁVNÍKY OD R. 1963, KDY JI VYMYSLELI JOHN GIBBON A OSCAR GOLDSTEIN JAKO LÁKADLO PRO DĚTI DO SVÉ RESTAURACE VE WASHINGTONU (USA). V AMERICKÉM STÁTĚ ILLINOIS VZNIKLA V ROCE 1961 HAMBURGER UNIVERZITY. DNES JIŽ MÁ POBOČKY V 7 RŮZNÝCH ZEMÍCH A JEJÍ ABSOLVENTI ZÍSKAJÍ TITUL BAKALÁŘ HAMBURGEROLOGIE. V ROCE 1967 SE MCDONALD S STALA MEZINÁRODNÍ SPOLEČNOSTÍ, PRVNÍ RESTAURACE MCDONALD S BYLA OTEVŘENA V R NEBOŤ OTEVŘELA SVOJE PRVNÍ POBOČKY MIMO ÚZEMÍ USA A TO V KANADĚ A V PORTORIKU. KAŽDÝ DEN NAVŠTÍVÍ RESTAURACE MCDONALD S V PRŮMĚRU TÉMĚŘ 50 MILIÓNŮ ZÁKAZNÍKŮ A JEJÍ ZASTOUPENÍ NAJDETE JIŽ VE 119 ZEMÍCH NA PĚTI KONTINENTECH. ZA NEJSEVERNĚJŠÍ RESTAURACÍ MCDONALD S SE VYDEJTE DO FINSKÉHO ROVANIEMI LEŽÍCÍHO NA POLÁRNÍM KRUHU. NAOPAK NEJJIŽNĚJI POLOŽENÁ RESTAURACE SE NACHÁZÍ V GISBORNE NA NOVÉM ZÉLANDU. V ROCE 1984 BYLA ZALOŽENA DĚTSKÁ NADACE RONALDA MCDONALDA (RMHC), KTERÁ VZNIKLA NA PAMÁTKU ZAKLADATELE MCDONALD S CORPORATION RAYE KROCE. TATO ORGANIZACE SE V ROCE 1996 SPOJILA SE SÍTÍ DOMŮ RONALDA MCDONALDA A SPOLEČNĚ SE ZAMĚŘUJÍ NA ŘEŠENÍ ZÁVAŽNÝCH PROBLÉMŮ DĚTÍ VČETNĚ ZDRAVOTNÍ PÉČE, LÉKAŘSKÉHO VÝZKUMU, PREVENCE SEBEVRAŽD MLADISTVÍCH ČI ZNEUŽÍVÁNÍ DĚTÍ. KROMĚ TOHO VĚNUJÍ PROSTŘEDKY NA JEDINEČNÉ VZDĚLÁVACÍ PROJEKTY A UDĚLUJÍ GRANTY NEZISKOVÝM ORGANIZACÍM. POBOČEK RMHC JE DNES 181 A NAJDETE JE V 48 ZEMÍCH, DOMY RONALDA MCDONALDA JSOU ROZESETY DOSLOVA PO CELÉM SVĚTĚ (CELKEM 240), DENNĚ V NICH NACHÁZÍ ÚTĚCHU VÍCE NEŽ 3000 RODIN.

17 PRAVIDLA POUŽITÍ SLEVOVÝCH KUPÓNŮ: Prosím čtěte pozorně, abyste předešli případným nedorozuměním! 1. Slevové kupóny jsou platné do a jsou přenosné. 2. Informační brožura obsahuje celkem 20x slevový kupón a počet kupónů použitých najednou není omezen. 3. Informace o možnostech a podmínkách pro uplatnění slev u každého provozovatele naleznete na jeho stránce v této informační brožuře. 4. Pravidla použití nelze měnit a slevové kupóny, které jsou součástí této informační brožury nelze kombinovat s jinými akcemi nebo slevami daných provozovatelů. 5. Využití slevových kupónů je podmíněno volnou kapacitou zařízení, proto si ve vlastním zájmu vstupenky rezervujte předem na telefonních číslech příslušných zařízení. 6. Při nedodržení některého z pravidel vám sleva nemusí být poskytnuta. 7. Provozovatelé si vyhrazují právo na změnu cen a časových rozvrhů. 8. Domino Team s.r.o. je nezávislým distributorem této informační brožury, proto své připomínky týkající se jednotlivých provozů sdělujte, prosím, na telefonních číslech příslušných zařízení.

18 Domino Team s.r.o., Lidická 23 a, Brno , Cena informační brožury je 699,- Kč (v ceně není zahrnuto poštovné ve výši 50,- Kč) created by, Zakoupením této informační brožury přispíváte na: Domov pro osoby se zdravotním postižením BARBORKA ,

TVORBA MARKETINGOVÉHO MIXU PRO VYUŽITÍ NEPOUŽÍVANÝCH PLOCH V PRAZE 12

TVORBA MARKETINGOVÉHO MIXU PRO VYUŽITÍ NEPOUŽÍVANÝCH PLOCH V PRAZE 12 SOUKROMÁ VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMICKÁ ZNOJMO s.r.o. Bakalářský studijní program: Ekonomika a management Studijní obor: Marketing a management TVORBA MARKETINGOVÉHO MIXU PRO VYUŽITÍ NEPOUŽÍVANÝCH PLOCH V PRAZE

Více

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ Bakalářská práce Specifické typy cestovního ruchu Specific types of Tourism Kalábová Veronika Cheb 2013 Čestné prohlášení Prohlašuji, že jsem bakalářskou

Více

Přehled a charakteristika umělých lezeckých center v kraji Vysočina

Přehled a charakteristika umělých lezeckých center v kraji Vysočina OSTRAVSKÁ UNIVERZITA V OSTRAVĚ PEDAGOGICKÁ FAKULTA OSTRAVSKÉ UNIVERZITY KATEDRA TĚLESNÉ VÝCHOVY Přehled a charakteristika umělých lezeckých center v kraji Vysočina BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Autor: Vedoucí práce:

Více

průvodce Manuál pro průvodce v cestovním ruchu Turistická destinace Šumava www.isumava.cz

průvodce Manuál pro průvodce v cestovním ruchu Turistická destinace Šumava www.isumava.cz průvodce Manuál pro průvodce v cestovním ruchu Turistická destinace Šumava únor 2012 Regionální rozvojová agentura Šumava, o.p.s. 384 73 Stachy 422, info@rras.cz, www.rras.cz tel. 380 120 263, 380 120

Více

Karta hosta. pro letní sezónu 2011. www.lipnocard.cz

Karta hosta. pro letní sezónu 2011. www.lipnocard.cz Karta hosta pro letní sezónu 2011 www.lipnocard.cz VÍTEJTE V JIHOČESKÉM KRAJI Zavedeme vás do doby slavných Rožmberků. Prožijte spolu s námi Rožmberský rok 2011 ve víru dobové hudby, městských slavností,

Více

Sportovní areál u řeky Svratky

Sportovní areál u řeky Svratky Informační noviny občanů statutárního města Brna Květen 2014 Ročník 9 www.brno.cz Doba stříbrná pokračuje Nejprve vyřadili obhájce extraligového titulu Plzeň a poté v náročné sedmizápasové sérii i Spartu.

Více

Univerzita Pardubice Fakulta ekonomicko-správní Veřejné služby a jejich zajištění ve městě Jaroměři David Mařáček Bakalářská práce 2008 Poděkování Chtěl bych poděkovat Mgr. Tomáši Šimkovi, vedoucímu

Více

Partneři přílohy. mnohem víc než očekáváš. Maďarsko obchodní partner ČR

Partneři přílohy. mnohem víc než očekáváš. Maďarsko obchodní partner ČR Partneři přílohy Mysli na MAĎARSKO mnohem víc než očekáváš UHERSKÉ SALÁMY PICK Tradi ní výrobky z maďarské Szegedi, dle stejné receptury již 140 let. Z pe liv vybraného masa vyšlechtěných prasat a s použitím

Více

OBSAH KRÁTKÉ ZPRÁVY. DALIBOR PIETSCHMANN Gymnastika je ideálním základem pro sportování 17. HOME CREDIT ARENA novým domovem 06 Liberecké zábavy

OBSAH KRÁTKÉ ZPRÁVY. DALIBOR PIETSCHMANN Gymnastika je ideálním základem pro sportování 17. HOME CREDIT ARENA novým domovem 06 Liberecké zábavy OBSAH HOME CREDIT ARENA novým domovem 06 Liberecké zábavy 12 BRUSLÍM BRUSLÍŠ BRUSLÍME... DALIBOR PIETSCHMANN Gymnastika je ideálním základem pro sportování 17 20 NA LOV KACHEN DO SPORT PARKU LIBEREC Z

Více

Jakub Salčák. Možnosti rozvoje Skiareálu Lipno. Bakalářská práce

Jakub Salčák. Možnosti rozvoje Skiareálu Lipno. Bakalářská práce VYSOKÁ ŠKOLA HOTELOVÁ V PRAZE 8, SPOL. S R.O. Jakub Salčák Možnosti rozvoje Skiareálu Lipno Bakalářská práce 2014 Možnosti rozvoje Skiareálu Lipno Bakalářská práce Jakub Salčák Vysoká škola hotelová v

Více

6. 8. 2006 Narozeninová party Centro Zlín v Malenovicích. Podívejte se na sebe jinýma očima

6. 8. 2006 Narozeninová party Centro Zlín v Malenovicích. Podívejte se na sebe jinýma očima srpen 2006 ročník II Kongresové centrum zvedne prestiž kraje (strana 4) Barum rally Zlín se pojede opět centrem (strana 5) Rozhovor s Hanou Hegerovou (strana 10) Drásal byl nejtěžší za pět let (strana

Více

SPORT Č ASOPIS PRO EKOGRAMOTNOST

SPORT Č ASOPIS PRO EKOGRAMOTNOST Č ASOPIS PRO EKOGRAMOTNOST Č ÍSLO 3 ROČ NÍK 7 Č ERVEN 2009 SPORT STAROČESKÉ HRY EKOLOGIE V OLYMPIJSKÉM HNUTÍ O UMĚLÉM SNĚHU VE SPORTU PŘED 10, 15 LETY NEMYSLITELNÉ... LAKROS HRA NEJENOM NA INDIÁNSKÉ TÁBORY

Více

KIAvision 2_2012. Nepřekonatelný prostor. nová Kia cee`d SW. www.kia.cz. Magazín společnosti kia motors czech

KIAvision 2_2012. Nepřekonatelný prostor. nová Kia cee`d SW. www.kia.cz. Magazín společnosti kia motors czech www.kia.cz KIAvision 2_2012 Magazín společnosti kia motors czech Nepřekonatelný prostor nová Kia cee`d SW Kia Carens vlastní cestou Vše o novém Sorentu Kia Mapping revoluční hra se světlem Historie značky

Více

PRODÁME i Vaši nemovitost!

PRODÁME i Vaši nemovitost! tel.: 775 222 437 ODDLUŽENÍ www.insolvence-brno.cz Vyřešíme Vaše dluhy jednou pro vždy. 4 I 2015 9. 15. www.salina-brno.cz MĚSÍČNÍK JAKO BRNO! ZDARMA STR. 4 DPMB: Zahajujeme plavební sezonu! STR. 7 Ladislav

Více

SKRIPTA PLAVÁNÍ. PRO NESLYŠÍCÍ TRENÉRY III. třída. Autoři: Boris Neuwirt Libor Kohut

SKRIPTA PLAVÁNÍ. PRO NESLYŠÍCÍ TRENÉRY III. třída. Autoři: Boris Neuwirt Libor Kohut Tento projekt je spolufinancován evropským sociálním fondem EU a státním rozpočtem České republiky SKRIPTA PLAVÁNÍ PRO NESLYŠÍCÍ TRENÉRY III. třída Autoři: Boris Neuwirt Libor Kohut 1 1. Úvod 1.1. - specifikace

Více

Ing. Jan Rýdl ml., MBA. Jedinou konstantou je neustálá změna a jiné to už asi nebude. Muž, který ví, co chce

Ing. Jan Rýdl ml., MBA. Jedinou konstantou je neustálá změna a jiné to už asi nebude. Muž, který ví, co chce www.freshtime.cz Muž, který ví, co chce únor 2015 Osobnosti tohoto vydání: Jan Rýdl Tomáš Reitermann Petr Višňovský Pavel Müller Jan Sedláček Ing. Jan Rýdl ml., MBA Jedinou konstantou je neustálá změna

Více

133 premiér. CzechTourism www.133premier.cz, 2008 Uvedené informace jsou podle stavu k srpnu 2008.

133 premiér. CzechTourism www.133premier.cz, 2008 Uvedené informace jsou podle stavu k srpnu 2008. 13 13 33premier.cz 133 premiér Neváhejte a objevte, co nového na vás čeká v České republice. Připraveny jsou pro vás zábavné dětské parky, adrenalinové či sportovní areály s bohatou nabídkou nejrůznějších

Více

Ladislav Špaček: Po Stodolní jsem chodil do školy. Tehdy bych si tam ani kolo neopřel. Rysy 2014 tak trochu jinak

Ladislav Špaček: Po Stodolní jsem chodil do školy. Tehdy bych si tam ani kolo neopřel. Rysy 2014 tak trochu jinak 1 společnost 1 celosvětové společenství 1 časopis/arcelormittal Ostrava/Srpen 2014, ročník V., číslo 7 06 Nenechte si ujít Týden vzdělávání s Milenou Steinmasslovou Po úspěšném prvním ročníku Týdne vzdělávání

Více

Podvojné účetnictví Dotace již jen v podvojném účetnictví.

Podvojné účetnictví Dotace již jen v podvojném účetnictví. ZPRAVODAJ ÚNOR 2011 a k t u a l i t y PODVOJNÉ ÚČETNICTVÍ Podvojné účetnictví Dotace již jen v podvojném účetnictví. Je to již 10 měsíců, co vláda České republiky schválila nové Zásady vlády pro poskytování

Více

Magazín. ŠKODA Citigo První minivůz s okřídleným šípem ve znaku. Miláno, město módy Miláno není jen fotbal, ale také historie či opera

Magazín. ŠKODA Citigo První minivůz s okřídleným šípem ve znaku. Miláno, město módy Miláno není jen fotbal, ale také historie či opera Magazín Magazín pro zákazníky a příznivce značky ŠKODA zima 2011/2012 Tereza Maxová ŠKODA je pro mě milá vzpomínka na domov ŠKODA Citigo První minivůz s okřídleným šípem ve znaku Miláno, město módy Miláno

Více

Mám rád vodníky, co se usmívají, říká Josef Dvořák

Mám rád vodníky, co se usmívají, říká Josef Dvořák 25. července 2013 Ročník 22 Číslo 15 Cena 9 Kč Otevřené šraňky Desítky let vzývaný nadjezd v Koutecké ulici začíná dostávat reálné obrysy. Stavba by mohla začít už letos. 2 Slova kazatele Co v otevřeném

Více

obsah krátké zprávy 14. 6. 9.00 ExtrEmE Cup 2015

obsah krátké zprávy 14. 6. 9.00 ExtrEmE Cup 2015 obsah rozvoj areálu Miliony korun ročně na opravy a údržbu 07 Jan nezmar 08 Když je cesta cílem jan vrba 14 Žádné kokosy na sněhu ExtrEmE Cup 2015 Zveme vás na druhý ročník závodů dálkově řízených modelů

Více

evropský sociální fond v ČR Management kulturního cestovního ruchu

evropský sociální fond v ČR Management kulturního cestovního ruchu evropský sociální fond v ČR Management kulturního cestovního ruchu Praha 2008 Management kulturního cestovního ruchu Vydalo: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Praha, 2008 Staroměstské náměstí 6, 110 15

Více

PRŮVODCE PODPOŘENÝMI PROJEKTY Z OBLASTI CESTOVNÍHO RUCHU A VOLNÉHO ČASU

PRŮVODCE PODPOŘENÝMI PROJEKTY Z OBLASTI CESTOVNÍHO RUCHU A VOLNÉHO ČASU PRŮVODCE PODPOŘENÝMI PROJEKTY Z OBLASTI CESTOVNÍHO RUCHU A VOLNÉHO ČASU Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad Slovo na úvod Obsah Ústecký a Karlovarský kraj nabízejí návštěvníkům

Více

Českokamenické noviny

Českokamenické noviny Českokamenické noviny Ve dnech 12. - 15. 1. 2012 se na brněnském výstavišti uskutečnil 21. mezinárodní veletrh turistických možností v regionech s názvem GO - REGIONTOUR, na němž se v rámci stánku Ústeckého

Více

Slovo starosty města Žďáru nad Sázavou Zdeňka Navrátila

Slovo starosty města Žďáru nad Sázavou Zdeňka Navrátila ČÍSLO 4 / 2014 ROČNÍK 1 DO VŠECH DOMÁCNOSTÍ ZDARMA Zasedání ustavujícího zastupitelstva města, pátek 7. listopadu 2014. Slovo starosty města Žďáru nad Sázavou Zdeňka Navrátila Vážení spoluobčané, rád bych

Více

šepoty Konec byrokracie! greenůg Jak nešidit golf ani rodinu Golfistou za tři sta? Golfová symfonie pod Ještědem květen 2010

šepoty Konec byrokracie! greenůg Jak nešidit golf ani rodinu Golfistou za tři sta? Golfová symfonie pod Ještědem květen 2010 šepoty květen 2010 greenůg Golfistou za tři sta? Golfová symfonie pod Ještědem Jak nešidit golf ani rodinu Konec byrokracie! 129,1.$ Cestujete po České republice? Hrajete golf? Potrpíte si na hezké interiéry?

Více

Moderní trendy v hotelnictví a gastronomie v Jihočeském kraji

Moderní trendy v hotelnictví a gastronomie v Jihočeském kraji JIHOČESKÁ UNIVERZITA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH Ekonomická fakulta Katedra řízení Studijní program: N6208 Ekonomika a management Studijní obor: Obchodní podnikání Moderní trendy v hotelnictví a gastronomie

Více

číslo 7 8 červenec srpen 2015 www.novy liskovec.cz e mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma

číslo 7 8 červenec srpen 2015 www.novy liskovec.cz e mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma číslo 7 8 červenec srpen 2015 www.novy liskovec.cz e mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma Z obsahu tohoto čísla: strana 2 Fotosoutěž strana 3 6 Informace z radnice strana 8 Ze života naší čtvrti strana

Více

Broumovsko baví rodiny s dětmi

Broumovsko baví rodiny s dětmi Lotrando zve do broumovského kláštera Geocaching aneb 6 8 po stopách pokladů regionu strana strana n Pojmenujte si svou skálu 5 n Mlýn Dřevíček 9 n Muzea v regionu 14 Vítejte v chráněné krajinné oblasti

Více