Brno. Společné zážitky sbližují

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Brno. Společné zážitky sbližují"

Transkript

1 Brno Společné zážitky sbližují

2 OBSAH DIVADLO AQUAPARK ZÁBAVNÍ PARK ZOO BOWLING MUZEUM FAST FOOD

3 Janáčkovo divadlo Mahenovo divadlo Divadlo Reduta opera činohra reduta balet , Ke každé zakoupené vstupence od nás dostanete druhou vstupenku ZDARMA ve stejné nebo nižší ceně. Sleva se vztahuje pouze na tato představení v divadelní sezóně 2011/2012: Výlet pana Broučka Macbeth Netopýr Lékárník Carmen (balet) Coppélie z Montmartru Sněhurka a sedm trpaslíků Oldřich a Božena Škola žen Ideální manžel Kvak a Žbluňk Pohádka o malém Mozartovi a velkém drakovi Jak dostat maminku do polepšovny Marnie Hvězda stříbrného plátna Liška Bystrouška Elektra Král Richard III. Národní divadlo Brno si vyhrazuje právo na změnu představení, termínu a obsazení. Slevu nelze uplatnit na vstupenky vystavené na fakturu.

4 SLIBNÝ POČÁTEČNÍ ROZVOJ ČESKÉHO DIVADLA ZÁSADNĚ OMEZILO A NÁSLEDNĚ FAKTICKY PŘERUŠILO HUSITSKÉ HNUTÍ. PRVNÍ KAMENNÉ DIVADLO V ČESKU VZNIKLO V PRAZE R.1739 A TO DIVADLO V KOTCÍCH, KDE SE HRÁLO NĚMECKY. JEDINOU HRU V ČESKÉM JAZYCE NĚMEČTÍ HERCI TAK KOMOLILI, ŽE JE DIVÁCI VYPÍSKALI. PRVNÍ DIVADLA, KDE SE PRO- VOZOVALY PRAVIDELNĚ ČESKÉ HRY, BYLA HRABĚCÍ NOSTICOVO DIVADLO A BOUDA ( ). BOUDA VŠAK BYLA STRŽENA KVŮLI DLUHŮM, KTERÉ MMJ. ZPŮSOBILA NIŽŠÍ KVALITA ČESKÉ DIVADELNÍ PRODUKCE, KTERÁ MĚLA ZA NÁSLEDEK MENŠÍ NÁVŠTĚVNOST NEŽ U DIVADEL, KTERÁ HRÁLA NĚMECKY. V ČESKÝCH ZEMÍCH VŽDY MĚLO SVÉ MÍSTO I LOUTKOVÉ DIVADLO, OBLÍBENÁ FIGURKA KAŠPÁRKA Z DOB MATĚJE KOPECKÉHO PROVÁZÍ DĚTI DODNES. K ČESKÝM ZVLÁŠTNOSTEM V OBORU LOUTKOVÉHO DIVADLA TAKÉ PATŘÍ ZALOŽENÍ MEZINÁRODNÍ CELOSVĚTOVÉ LOUTKÁŘSKÉ ORGANIZACE UNIMA (ZAČ. 20ST.) I VZNIK CELOSVĚTOVĚ PRVNÍ VYSOKÉ LOUTKÁŘSKÉ ŠKOLY DNES KALD DAMU. PO POŽÁRU PRAŽSKÉHO NÁRODNÍHO DIVADLA SE MEZI LIDMI VYBRAL ZA 47 DNÍ JEDEN MILIÓN ZLATÝCH NA OBNOVU ZLATÉ KAPLIČKY ZNIČENÉ POŽÁREM. VÍTE, ŽE? ZAČÁTKY ČESKÉHO DIVADLA SPADAJÍ UŽ DO RANÉHO STŘEDOVĚKU. JEDNO Z PŘEDSTAVENÍ OSVOBOZENÉHO DIVADLA NAVŠTÍVIL I TOMÁŠ G. MASARYK POTÉ, CO V+W ODMÍTLI (!) PŘIJET HRÁT JEN PRO JEDNOHO DIVÁKA DO LÁN NEBO NA HRAD. PREZIDENTSKÁ KANCELÁŘ CHTĚLA, ABY SE Z NÁVŠTĚVY PREZIDENTA NEDĚLALA REKLAMA A BYLA PŘIPRAVENA LÓŽE, ALE NADŠENÍ DIVÁCI PŘI PŘÍCHODU PREZIDENTA POVSTALI A DOPROVODILI JEJ NA PŘIPRAVENÉ MÍSTO BOUŘLIVÝM POTLESKEM. V 60. LETECH MINULÉHO STOLETÍ PATŘILO ČESKÉHO DIVADLO PŘEDEVŠÍM DÍKY TZV. DIVADLŮM MALÝCH FOREM KE SVĚTOVÉ ŠPIČCE A TO I PŘES NEJRŮZNĚJŠÍ ZÁKAZY A PERZEKUCE ZE STRANY KOMUNISTICKÉHO REŽIMU. MAHENOVO DIVADLO V BRNĚ BYLO V R.1882 PRVNÍM DIVADLEM NA EVROPSKÉM KONTINENTU VYBAVENÝM ELEKTRICKÝM ŽÁROVKOVÝM OSVĚTLENÍM MÍSTO DOSUD BĚŽNÉHO PLYNOVÉHO. A TO VE MĚSTĚ, KDE PŘITOM NEBYLA ZAVEDENA ELEKTŘINA, TAKŽE JEN PRO POTŘEBY DIVADLA BYLA POSTAVENA MALÁ ELEKTRÁRNIČKA. AUTOREM PROJEKTU ELEKTRICKÉHO OSVĚTLENÍ BYL T. A. EDISON, TEN VŠAK NAVŠTÍVIL BRNO AŽ O PĚTADVACET LET POZDĚJI.

5 Wellness Kuřim aquapark relax masáže fitness centrum restaurace koupaliště , Ke každé zakoupené vstupence od nás dostanete druhou vstupenku ZDARMA ve stejné nebo nižší ceně. Sleva se vztahuje pouze na vstup do areálu aquaparku nebo venkovního koupaliště. Pro milovníky plavání i kondiční plavce jsou připraveny 4 dráhy ve 25 m plaveckém bazénu, pro děti je určen školní bazén s unikátním posuvným dnem, vyřádit se můžete na tobogánu nebo v rekreačním zážitkovém bazénu. V ceně vstupného do aquaparku je parní a vířivá lázeň. Na letní sezonu 2011 pro vás připravujeme znovuotevření venkovního koupaliště v Kuřimi. Novinkou bude ohřev vody ve venkovním bazénu! Parkování je přímo před areálem.

6 ZÁKLADNÍ STYLY PLAVÁNÍ JSOU 4 A TO PRSA, KRAUL, MOTÝLEK (DELFÍN) A ZNAK. NEJRYCHLEJŠÍM STYLEM JE KRAUL. POKUD BYCHOM VZALI JAKO MAXIMÁLNÍ HODNOTU RYCHLOSTI U JEDNOTLIVÝCH STYLŮ 100%, PAK KRAUL JE 100%, MOTÝLEK 93%, ZNAK 89%, PRSA 79%. PRVNÍ DOKLADY O TOM, ŽE SE NAŠI PŘEDCI UMĚLI POHYBOVAT VE VODĚ EXIS- TUJÍ NA SKALNÍCH OBRAZECH PRAVĚKÝCH LIDÍ DATOVANÝCH ASI 7000 LET PŘ.N.L. ODKAZY NA PLAVÁNÍ NAJDETE I V EPOSU O GILGAMEŠOVI NEBO V ILLIADĚ A ODYSSEE. PRVNÍ KNIHA O PLAVÁNÍ VYŠLA ROKU 1538, JEJÍM AUTOREM BYL NĚMECKÝ PRO- FESOR N.WYNMANN. POPRVÉ SE PLAVECKÁ DISCIPLINA OBJEVILA NA NOVODOBÝCH OLYMPIJSKÝCH HRÁCH UŽ V R.1896, ALE NAPŘ. MOTÝLEK BYL ZAŘAZEN MEZI OLYMPIJSKÉ SPORTY AŽ V R.1952 A DÁLKOVÉ PLAVÁNÍ DOKONCE AŽ NA LOH V PEKINGU R NEJRYCHLEJI PLAVAJÍCÍM SAVCEM JE KOSATKA DRAVÁ (ORCINUS ORCA), KTERÁ UPLAVE AŽ 55,5KM/HOD. PŘI PLAVÁNÍ VYDÁTE AŽ 5X VÍCE ENERGIE I SÍLY JAKO NA SUCHU A ZA HODINU AKTIVNÍHO PLAVÁNÍ MŮŽETE SPÁLIT AŽ 2000KJ. VÍTE, ŽE? PRVNÍ PLAVECKÉ ZÁVODY V ČR SE KONALY V ROCE PLAVÁNÍ JE AEROBNÍ AKTIVITA S OPAKOVACÍM CHARAKTEREM. NA ROZDÍL OD JINÝCH SPORTŮ MÁ PLAVÁNÍ OBROVSKOU VÝHODU NEZATĚŽUJE KLOUBY, KOSTI A NEDOCHÁZÍ U NĚJ K OTŘESŮM, TAKŽE SE DO PLAVÁNÍ MOHOU VRHNOUT LIDI BEZ ROZDÍLU VĚKU, VÁHY ČI KONDICE. BĚHEM PLAVÁNÍ ROVNOMĚRNĚ AKTIVUJETE A ZÁROVEŇ POSILUJETE CELÉ TĚLO. VELMI POZITIVNÍ VLIV MÁ PLAVÁNÍ NA DÝCHÁNÍ A CELKOVOU KAPACITU PLIC, DÁLE NA OBĚHOVÝ SYSTÉM, KTERÉMU NAPOMÁHÁ VÝBORNÁ HORIZONTÁLNÍ POLOHA S ODLEHČENÍM VÁHY TĚLA A PŘÍZNIVĚ PŮSOBÍ TAKÉ NA ROZVOJ TERMOREGULAČNÍ SCHOPNOSTI ORGANIZMU, ČÍMŽ TĚLO PŘIROZENĚ OTUŽUJEME. KDYŽ CHCETE ZHUBNOUT, PAK MUSÍTE PLAVAT CO NEJDÉLE, SOUSTŘEDIT SE NA POHYBY, RYTMUS TEMP A PRAVIDELNÉ A SPRÁVNÉ DÝCHÁNÍ. ZDRAVÝ, NEPŘÍLIŠ TRÉNOVANÝ ČLOVĚK BY MĚL BĚHEM JEDNÉ NÁVŠTĚVY BAZÉNU UPLAVAT BEZ PŘESTÁVEK 1KM. TRÉNOVANĚJŠÍ PLAVEC BY MĚL ZVLÁDNOUT KILOMETRY DVA. PLAVÁNÍ JE NEJLEPŠÍ SPORT PRO BUDOUCÍ MAMINKY NEDO- CHÁZÍ PŘI NĚM K OTŘESŮM (SKÁKAT A POTÁPĚT SE NEDOPORUČUJE!), S PŘIBÝVAJÍCÍMI KILY ULEHČUJE MAXIMÁLNĚ POHYB A PŘINÁŠÍ ÚLEVU I POZITIVNÍ IMPULSY BUDOUCÍMU DĚŤÁTKU.

7 Lanové centrum PROUD Brno atrakce pro celou rodinu speciální programy pro školy a firmy , Ke každé zakoupené vstupence od nás dostanete druhou vstupenku ZDARMA ve stejné nebo nižší ceně. Sleva se vztahuje pouze na vstup do areálu Lanového centra PROUD Brno. Lanové centrum PROUD Brno je venkovní areál nabízející programy pro školy, širokou veřejnost a firmy. Program je vhodný pro každého od 10 let. Centrum je postaveno ve shodě s mezinárodně platnými standardy ACCT a jeho instruktoři jsou odborně vyškoleni podle metodiky akreditované MŠMT ČR.

8 LANOVÉ PŘEKÁŽKY JSOU VHODNÝM PROSTŘEDKEM PRO ROZVOJ OBRATNOSTI, SÍLY, ROVNOVÁHY A SCHOPNOSTI ŘEŠIT PROBLÉMY. PROGRAMY OUTDOOROVÝCH AKTIVIT CÍLENĚ POMÁHAJÍ ROZVÍJET TZV. TŘETÍ GRAMOTNOST ROZŠIŘUJE OSOBNOSTNÍ POTENCIÁL A SOCIÁLNÍ DOVEDNOSTI JEDINCE I PRACOVNÍCH TÝMŮ A AKTIVNĚ PŮSOBÍ NA ŽIVOTNÍ STYL ČLOVĚKA. TATO POZITIVNÍ ORIENTACE POMÁHÁ KE ZLEPŠENÍ KVALITY OSOBNÍHO I PRACOVNÍHO ŽIVOTA. LANOVÁ CENTRA JSOU SPORTOVNÍ AREÁLY, KTERÉ TVOŘÍ RŮZNÉ LANOVÉ PŘEKÁŽKY. TY JSOU SESTAVENÉ Z LAN (SYNTETICKÝCH, OCELOVÝCH NEBO PŘÍRODNÍCH), TRÁMKŮ, KULATINY A DALŠÍCH PRVKŮ. PŘEKÁŽKY JSOU ZAVĚŠENY NAD ZEMÍ NA SLOUPECH, V KORUNÁCH STROMŮ NEBO NA JINÝCH KONSTRUKCÍCH A JEJICH PŘEKONÁVÁNÍ SIMULUJE VÝZVY A PROBLÉMY, KTERÉ JE NUTNÉ ŘEŠIT. LANOVÉ PŘEKÁŽKY LZE ROZDĚLIT PODLE TĚCHTO KRITÉRIÍ: PODLE VÝŠKY LANOVÝCH PŘEKÁŽEK NAD ZEMÍ, PODLE TYPU KONSTRUKCE, NA KTERÝCH JSOU PŘEKÁŽKY UKOTVENY, PODLE ZPŮSOBU JIŠTĚNÍ ÚČASTNÍKŮ. VÍTE, ŽE? LANOVÝMI CENTRY V ČR PROJDE AŽ NÁVŠTĚVNÍKŮ/ROK. PŘEKÁŽKY UMÍSTĚNÉ NÍZKO NAD ZEMÍ (CHODIDLA ÚČASTNÍKŮ NEJSOU VÝŠE NEŽ 1,5M NAD ZEMÍ) SE OZNAČUJÍ JAKO NÍZKÉ LANOVÉ PŘEKÁŽKY. U JEJICH VYUŽÍVÁNÍ NENÍ ČASTO POTŘEBNÝ ŽÁDNÝ JISTICÍ SYSTÉM, DOSTAČUJÍCÍ JE TZV. SPOTTING TJ. DŮSLEDNÁ OSOBNÍ POMOC A ZÁCHRANA ZE STRANY OSTATNÍCH ČLENŮ SKUPINY. TENTO TYP PŘEKÁŽEK POSLOUŽÍ ÚČASTNÍKŮM JAKO PRVNÍ KONTAKT S LANOVÝMI PŘEKÁŽKAMI. PŘEKÁŽKY, KTERÉ JSOU INSTALOVANÉ VE VÝŠI OD 1,5 M NAD ZEMÍ JSOU VYSOKÉ LANOVÉ PŘEKÁŽKY. PRO JEJICH PŘEKONÁVÁNÍ UŽ JE NUTNÉ HOROLEZECKÉ VYBAVENÍ A JISTÍCÍ SYSTÉM, KOMBINACE OBOJÍHO ZARUČUJE BEZPEČNOST PRO LEZCE. SEBEJIŠTĚNÍ JE ZÁKLADNÍ PROSTŘEDEK, KTERÝ UMOŽNÍ LEZCI BEZPEČNĚ ZVLÁDNOUT JEDNOTLIVÉ PŘEKÁŽKY. ZNAMENÁ TO V PODSTATĚ AKTIVNÍ STAROST O SVOU VLASTNÍ BEZPEČNOST S POMOCÍ JISTÍCÍCH SETŮ, KTERÉ ÚČASTNÍCI DOSTANOU OD PROVOZOVATELE LANOVÉHO CENTRA PŘED VSTUPEM NA TRASU. HLAVNÍ ZÁSADA, KTERÁ ZDE PLATÍ ZNÍ - V KAŽDÝ OKAMŽIK JE LEZEC PŘIPOJEN K ALESPOŇ JEDNOMU JISTÍCÍMU BODU (A TO I PŘI ZMĚNĚ JIŠTĚNÍ). HLAVNÍM JISTÍCÍM BODEM OBVYKLE BÝVÁ HORIZONTÁLNĚ NATAŽENÉ OCELOVÉ LANO, KTERÉ V RŮZNÉ VÝŠCE NAD PŘEKÁŽKAMI PROCHÁZÍ CELOU TRASOU, A KE KTERÉMU SE ÚČASTNÍCI PO CELOU DOBU JISTÍ.

9 ZOO Brno prohlídky výstavy příměstské letní tábory výukové programy Ke každé zakoupené vstupence od nás dostanete druhou vstupenku ZDARMA ve stejné nebo nižší ceně. Sleva se vztahuje pouze na vstup do areálu ZOO Brno. Brněnská zoologická zahrada chová 1888 zvířat z 351 druhů zástupců ryb, obojživelníků, plazů, ptáků a savců. Chová zástupce všech světadílů kromě Antarktidy. Zapojuje se do projektů na záchranu exotických druhů

10 NEJVĚTŠÍM SAVCEM DNES, ALE PATRNĚ I VŠECH DOB, JE PLEJTVÁK OBROVSKÝ. REKORDNÍ JEDINCI MOHOU DOSAHOVAT AŽ 33,5M DÉLKY A HMOTNOSTI AŽ 190 TUN. OBVYKLÁ DÉLKA JE VŠAK "POUHÝCH" 19-27,5 METRŮ A HMOTNOST TUN. PRAVDĚPODOBNĚ NEJMENŠÍM SAVCEM SVĚTA JE BĚLOZUBKA NEJMENŠÍ. BEZ OCASU TOTIŽ MĚŘÍ 3,6-5,3 CM. OCAS MÍVÁ DLOUHÝ 2,4-2,9 CM. CELKOVÁ PRŮMĚRNÁ DÉLKA VČETNĚ OCÁSKU U TOHOTO HMYZOŽRAVCE BÝVÁ KOLEM 6,5 CM. BĚLOZUBKA NEJMENŠÍ JE I NEJLEHČÍM SAVCEM SVĚTA, PROTOŽE JEJÍ HMOTNOST DOSAHUJE MAXIMÁLNĚ 2,7 G. JE TAK MALÁ, ŽE JE SCHOPNÁ PROLÉZAT CHODBIČKAMI VELKÝCH DRUHŮ ŽÍŽAL. NEJSILNĚJŠÍ KŮŽI ZE VŠECH ZVÍŘAT MÁ HROCH OBOJŽIVELNÝ, JEHOŽ KŮŽE MŮŽE BÝT MÍSTY SILNÁ AŽ 3 CM. HROŠÍ KŮŽE JE PO VYSCHNUTÍ NATOLIK TVRDÁ, ŽE SE DŘÍVE POUŽÍVALA K LEŠTĚNÍ NEJTVRDŠÍHO NEROSTU NA SVĚTĚ - DIAMANTU. NEJMENŠÍ MLÁDĚ V POMĚRU K TĚLU DOSPĚLÉHO JEDINCE MÁ ZHRUBA DVOUMETROVÝ KLOKAN RUDÝ, JEHOŽ MLÁDĚ JE VELKÉ JEN NECELÉ 2 CM. VÍTE, ŽE? NEJSTARŠÍ ZOO V ČESKÉ REPUBLICE VZNIKLA V R V LIBERCI. K NEJDELŠÍM HADŮM NA SVĚTĚ PATŘÍ KRAJTA MŘÍŽKOVANÁ. MŮŽE DOSAHOVAT DÉLKY I PŘES 12 METRŮ, ALE NEJDELŠÍ ZMĚŘENÁ I ZDOKUMENTOVANÁ KRAJTA NA SVĚTĚ BYLA ZABITA ROKU 1912 NA OSTROVĚ CELEBES A MĚŘILA 9,76 M. MOŘSKÁ PLATÝSOVITÁ RYBA PAKAMBALA VELKÁ NEUSTÁLE LEŽÍ NA JEDNÉ STRANĚ A PROTO NA JEJÍM ZCELA ZPLOŠTĚLÉM TĚLE DOŠLO K POSUNUTÍ OČÍ NA LEVOU STRANU TĚLA, KTERÉ JSOU NYNÍ VE VERTIKÁLNÍ POLOZE. RYS IBERSKÝ NEBOLI PARDÁLOVÝ JE NEJOHROŽENĚJŠÍ KOČKOVITÁ ŠELMA NA SVĚTĚ. V PŘÍRODĚ SE VYSKYTUJE UŽ MÉNĚ NEŽ 100 JEDINCŮ A DO DVACETI LET HROZÍ TOMUTO DRUHU ÚPLNÉ VYMŘENÍ. V ROCE 2007 SE MÁLO ZNÁMÝ TVOR Z KMENE ŽELVUŠEK STAL PRVNÍM ZVÍŘETEM, KTERÉ VYDRŽELO NÁROČNÉ PODMÍNKY VE VESMÍRNÉM PROSTORU. ŽELVUŠKY DOKÁŽOU V ANABIÓZE PŘEŽÍT RADIACI AŽ RADŮ (COŽ JE OPROTI ČLOVĚKU VÍCE NEŽ TISÍCINÁSOBEK), VYDRŽÍ ROZPĚTÍ TEPLOT ZHRUBA MINUS 270 DO PLUS 120 STUPŇŮ CELSIA A KROMĚ VAKUA SNESOU I TLAK ŠESTKRÁT VYŠŠÍ, NEŽ JE NA NEJHLUBŠÍM DNĚ OCEÁNU. NA CELÉM SVĚTĚ ŽIJE ASI 400 DRUHŮ ŽENUŠEK A POZOR Z TOHO V ČESKÉ REPUBLICE MÁME 110 DRUHŮ!

11 Bowling Stodola Brno bowling billiard petanque restaurace , Ke každé zakoupené vstupence na dráhu/hodinu bowlingu od nás dostanete druhou vstupenku na dráhu/hodinu bowlingu ZDARMA ve stejné nebo nižší ceně. V období od do je možné slevu uplatnit pouze do 18:00. Na Bowlingu Stodola je Vám k dispozici 8 plně automatizovaných drah AMF. Na každé dráze může hrát až 6 hráčů. Pro firemní akce je možné počítat s kapacitou až 100 lidí. Rádi Vám zorganizujeme firemní turnaj v bowlingu či petanque včetně zajištění pohárů pro vítěze.

12 PRVNÍ STOPY, KTERÉ DOKLADUJÍ EXISTENCI HRY BOWLING, SE VÁŽOU KE STARÉMU EGYPTU DO OBDOBÍ CCA 3200 LET PŘ.N.L. V EVROPĚ SE BOWLING ZPOPULARIZOVAL UŽ VE STŘEDOVĚKU VE 14. ST. VE STARÉ ANGLII, KDY HO KRÁL EDWARD III. UPŘEDNOSTNIL PŘED LUKOSTŘELBOU. DO DNEŠNÍ PODOBY SE PRAVIDLA USTÁLILA KONCEM 19. STOLETÍ V SPOJENÝCH STÁTECH AMERICKÝCH. ZÁKLADNÍ PRAVIDLA HRY JSOU TATO: KAŽDÁ HRA SESTÁVÁ Z DESETI KOL, TZV. FRAME. V KAŽDÉM KOLE (S VÝJIMKOU POSLEDNÍHO) MÁ HRÁČ DVA HODY NA TO, ABY SRAZIL DESET KUŽELEK NA KONCI DRÁHY. V PŘÍPADĚ SRAŽENÍ VŠECH DESETI KUŽELEK PRVNÍM HODEM, TZV. STRIKE, SE DRUHÝ HOD JIŽ NEHÁZÍ A HRAJE DALŠÍ HRÁČ. POKUD SE V DESÁTÉM KOLE HRÁČI PODAŘÍ ALESPOŇ DRUHÝM HODEM SRAZIT VŠECHNY KUŽELKY (TZV. SPARE), HÁZÍ JEŠTĚ JEDNOU, TEDY POTŘETÍ. V PŘÍPADĚ, ŽE V DESÁTÉM KOLE HRÁČ PRVNÍM HODEM VŠECHNY KUŽELKY SHODÍ, MÁ JEŠTĚ DALŠÍ DVA HODY. VÍTĚZÍ SAMOZŘEJMĚ HRÁČ, KTERÝ NAHÁZÍ NEJVÍCE HODŮ. HRA SE VĚTŠINOU HRAJE VE DVOJICI, ALE MOŽNÉ JSOU I TROJICE, ČTVEŘICE ČI CELÁ DRUŽSTVA. VÍTE, ŽE? BOWLINGU SE AKTIVNĚ VĚNUJE 100 MILIONŮ LIDÍ V 90 ZEMÍCH SVĚTA. PRVNÍ BOWLINGOVÁ KOULE PODOBNÁ TÉ DNEŠNÍ BYLA VYROBENA V ROCE KE HŘE SE DNES SE POUŽÍVAJÍ TYTO TYPY KOULÍ: FUN - PRO REKREAČNÍ HRANÍ/ ZÁBAVU/RECESI (VĚTŠINOU S RŮZNÝMI OBRÁZKY NAPŘ. HRACÍ KOSTKY, LEBKY, APOD.) POLYESTEROVÉ - PRO ROVNÉ HRANÍ/DOHAZOVÁNÍ. TAKZVANÁ SPARE BALL (95 % KOULÍ V BOWLINGOVÉM CENTRU). JEJÍ STŘED JE UMÍSTĚN CENTRICKY UVNITŘ KOULE. REAKTIVNÍ - PRO TOČIVÉ HRANÍ, KTERÉ PRO PRVNÍ HOD POUŽÍVÁ VĚTŠINA PROFESIONÁLNÍCH HRÁČŮ. JEJÍ STŘED JE UMÍSTĚN EXCENTRICKY (JE ZE STŘEDU VYCHÝLEN) PŘESNĚ PODLE POŽADAVKŮ KONKRÉTNÍHO HRÁČE. KOULE JSOU TEDY DĚLÁNY NA MÍRU. V R BYLA V MICHIGANU (USA) INSTALOVÁNA PRVNÍ BOWLINGOVÁ DRÁHA S AUTOMATICKÝM ZVEDÁNÍM KUŽELEK. SOUČASNÁ SVĚTOVÁ BOWLINGOVÁ MEGASTAR FIN MIKA KOIVUNIEMI DOKÁZAL 12X PO SOBĚ SHODIT VŠECH 10 KUŽELEK NARÁZ! POKUD SE I VY CHCETE DOSTAT MEZI SVĚTOVOU ŠPIČKU, PAK MUSÍTE HRÁT MINIMÁLNĚ 100 HODIN MĚSÍČNĚ PO DOBU SEDMI AŽ DESETI LET. TAKŽE HÁZET, HÁZET, HÁZET!

13 Technické muzeum v Brně expozice památky výstavy , Ke každé zakoupené vstupence od nás dostanete druhou vstupenku ZDARMA ve stejné nebo nižší ceně. Sleva se vztahuje pouze na vstup do následujících expozic a památek: Technické muzeum v Brně Kovárna v Těšanech Větrný mlýn v Kuželově Vodní mlýn ve Slupi Areál čs. opevnění v Šatově Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou Stará huť u Adamova

14 BRNĚNSKÉ TECHNICKÉ MUZEUM DLOUHOU DOBU FUNGOVALO JAKO POBOČKA NÁRODNÍHO TECHNICKÉHO MUZEA V PRAZE A PLNĚ SE OSAMOSTATNILO TEPRVE 1. LEDNA V TECHNICKÉM MUZEU V BRNĚ NAJDETE RARITU - SVĚTELNOU PANORÁMU, KTERÁ BYLA OBLÍBENOU ATRAKCÍ UŽ NA PŘELOMU 19. A 20. STOLETÍ A DNES JE JEDNÍM Z POSLEDNÍCH, DOPOSUD PROVOZUSCHOPNÝCH ORIGINÁLŮ V EVROPĚ. TENTO PROHLÍŽECÍ PŘÍSTROJ MŮŽE VYUŽÍT AŽ 25 DIVÁKŮ SOUČASNĚ. K NEJZNÁMĚJŠÍM GALERIÍM MODERNÍHO UMĚNÍ PATŘÍ NEWYORSKÉ MUZEUM SOLOMONA R. GUGGENHEIMA, KTERÉ VZNIKLO Z PŮVODNĚ SOUKROMÉ SBÍRKY TOHOTO AMERICKÉHO MILIONÁŘE V R MUZEUM SÍDLÍ V ATRAKTIVNÍ BÍLÉ BUDOVĚ NETRADIČNÍHO SPIRÁLOVITÉHO TVARU A MÁ DNES ŘADU POBOČEK PO CELÉM SVĚTĚ, V EVROPĚ MŮŽETE JEHO EXPOZICE NAVŠTÍVIT V BENÁTKÁCH, BILBAO NEBO BERLÍNĚ. V MASSACHUSETTS (USA) EXISTUJE OD R MUZEUM ZAMĚŘENÉ NA SHROMAŽĎOVÁNÍ A VYSTAVOVÁNÍ ŠPATNÉHO UMĚNÍ VE VŠECH JEHO PODOBÁCH, TAKŽE DNES ZDE MŮŽETE SHLÉDNOUT AŽ 250 EXPONÁTŮ SKUTEČNĚ ŠPATNÉ KVALITY. VÍTE, ŽE? NEJSTARŠÍ SZERSZNIKOVO MUZEUM U NÁS VZNIKLO V R.1802 V TĚŠÍNĚ. PAŘÍŽSKÝ LOUVRE, PATŘÍ NEJEN K NEJVĚTŠÍM NA SVĚTĚ, STAL SE TAKÉ JEDNÍM Z PRVNÍCH MUZEÍ ZPŘÍSTUPNĚNÝCH VEŘEJNOSTI A TO V R V DOBĚ VELKÉ FRANCOUZSKÉ REVOLUCE. PRÁVĚ ZDE NAJDETE PATRNĚ NEJSLAVNĚJŠÍ PORTRÉT NA SVĚTĚ, SLAVNOU MONU LISU ZV. GIOCONDA OD LEONARDA DA VINCIHO. V NEW DELHI (INDIE) MAJÍ MUZEUM, V NĚMŽ NÁVŠTĚVNÍKŮM UKAZUJÍ VÝVOJ TOALETY OD ROKU 2500 PŘ. N. L. AŽ DO SOUČASNOSTI. SBÍRKY PETROHRADSKÉ ERMITÁŽE PATŘÍ K NEJROZSÁHLEJŠÍM NA SVĚTĚ A ČÍTAJÍ NA 3 MILIONY POLOŽEK. TO JE V PARADOXNÍM KONTRASTU S PŮVODEM SLOVA ERMITÁŽ, KTERÉ POCHÁZÍ Z FRANCOUZSKÉHO HERMITAGE A ZNAMENÁ POUSTEVNA. VĚHLAS ČESKÉHO RODÁKA BATI ŠÍŘÍ NEJEN JEHO OBCHODNÍ ZNAČKA, ALE I BAŤOVO MUZEUM OBUVI V TORONTU (KANADA), KTERÉ SE PYŠNÍ VÍCE NEŽ 10 TISÍCI PÁRY BOT. NALEZNETE ZDE VŠE OD EGYPTSKÝCH SANDÁLŮ VYROBENÝCH Z PAPYRU AŽ PO MOKASÍNY PRO ELVISE PRESLEYHO. V MUZEU PŘEHLEDNĚ LÍČÍ 4,5 TISÍCE LET STAROU HISTORII VÝVOJE A VÝROBY OBUVI. OFICIÁLNĚ NEJMENŠÍM MUZEEM V ČR JE MUZEUM VAH V KŘENOVĚ NA DOMAŽLICKU, JEHO EXPOZICI MOHOU NARÁZ SHLÉDNOUT MAXIMÁLNĚ 4 LIDÉ.

15 Podklady k projektu f. Domino_karticka 20x20.indd :11

16 MILIÓNTÝ HAMBURGER PRODALA SPOLEČNOST MCDONALD S JIŽ V ROCE V ROCE 1993, KDY BYL V MCDONALD S PROVEDEN POSLEDNÍ SOUČET PRODANÝCH HAMBURGERŮ, SE JICH NA CELÉM SVĚTĚ PRODALO JIŽ 95 MILIARD! MCDONALD S JE NA ŠPICI RESTAURACÍ FAST FOODOVÉHO TYPU I DÍKY STÁLÉ PODPOŘE INICIATIVY A NÁPADŮ JAK SVÝCH ZAMĚSTNANCŮ, TAK I FRANŠÍZOVÝCH SPOLUPRACOVNÍKŮ. PRVNÍ MACFISH VYMYSLEL V R LOU CROEN ZE STÁTA OHIO (USA) A TO PRO ZÁKAZNÍKY Z ŘAD ŘÍMSKÝCH KATOLÍKŮ, KTEŘÍ V PÁTEK NEMOHLI JÍST MASO. TENTO TAH MU ZVEDL OBRAT JEN V PÁTEK O USD. SENDVIČ BIG MAC PRO STRÁVNÍKY S VELKOU CHUTÍ K JÍDLU JE V NABÍDCE JIŽ OD R. 1967, A TO DÍKY JIMOVI DELLIGATTI Z PITSBURGU (PENSYLVÁNIE, USA). POSTAVIČKA RONALDA MCDONALDA PROVÁZÍ DĚSTKÉ STRÁVNÍKY OD R. 1963, KDY JI VYMYSLELI JOHN GIBBON A OSCAR GOLDSTEIN JAKO LÁKADLO PRO DĚTI DO SVÉ RESTAURACE VE WASHINGTONU (USA). V AMERICKÉM STÁTĚ ILLINOIS VZNIKLA V ROCE 1961 HAMBURGER UNIVERZITY. DNES JIŽ MÁ POBOČKY V 7 RŮZNÝCH ZEMÍCH A JEJÍ ABSOLVENTI ZÍSKAJÍ TITUL BAKALÁŘ HAMBURGEROLOGIE. V ROCE 1967 SE MCDONALD S STALA MEZINÁRODNÍ SPOLEČNOSTÍ, PRVNÍ RESTAURACE MCDONALD S BYLA OTEVŘENA V R NEBOŤ OTEVŘELA SVOJE PRVNÍ POBOČKY MIMO ÚZEMÍ USA A TO V KANADĚ A V PORTORIKU. KAŽDÝ DEN NAVŠTÍVÍ RESTAURACE MCDONALD S V PRŮMĚRU TÉMĚŘ 50 MILIÓNŮ ZÁKAZNÍKŮ A JEJÍ ZASTOUPENÍ NAJDETE JIŽ VE 119 ZEMÍCH NA PĚTI KONTINENTECH. ZA NEJSEVERNĚJŠÍ RESTAURACÍ MCDONALD S SE VYDEJTE DO FINSKÉHO ROVANIEMI LEŽÍCÍHO NA POLÁRNÍM KRUHU. NAOPAK NEJJIŽNĚJI POLOŽENÁ RESTAURACE SE NACHÁZÍ V GISBORNE NA NOVÉM ZÉLANDU. V ROCE 1984 BYLA ZALOŽENA DĚTSKÁ NADACE RONALDA MCDONALDA (RMHC), KTERÁ VZNIKLA NA PAMÁTKU ZAKLADATELE MCDONALD S CORPORATION RAYE KROCE. TATO ORGANIZACE SE V ROCE 1996 SPOJILA SE SÍTÍ DOMŮ RONALDA MCDONALDA A SPOLEČNĚ SE ZAMĚŘUJÍ NA ŘEŠENÍ ZÁVAŽNÝCH PROBLÉMŮ DĚTÍ VČETNĚ ZDRAVOTNÍ PÉČE, LÉKAŘSKÉHO VÝZKUMU, PREVENCE SEBEVRAŽD MLADISTVÍCH ČI ZNEUŽÍVÁNÍ DĚTÍ. KROMĚ TOHO VĚNUJÍ PROSTŘEDKY NA JEDINEČNÉ VZDĚLÁVACÍ PROJEKTY A UDĚLUJÍ GRANTY NEZISKOVÝM ORGANIZACÍM. POBOČEK RMHC JE DNES 181 A NAJDETE JE V 48 ZEMÍCH, DOMY RONALDA MCDONALDA JSOU ROZESETY DOSLOVA PO CELÉM SVĚTĚ (CELKEM 240), DENNĚ V NICH NACHÁZÍ ÚTĚCHU VÍCE NEŽ 3000 RODIN.

17 PRAVIDLA POUŽITÍ SLEVOVÝCH KUPÓNŮ: Prosím čtěte pozorně, abyste předešli případným nedorozuměním! 1. Slevové kupóny jsou platné do a jsou přenosné. 2. Informační brožura obsahuje celkem 20x slevový kupón a počet kupónů použitých najednou není omezen. 3. Informace o možnostech a podmínkách pro uplatnění slev u každého provozovatele naleznete na jeho stránce v této informační brožuře. 4. Pravidla použití nelze měnit a slevové kupóny, které jsou součástí této informační brožury nelze kombinovat s jinými akcemi nebo slevami daných provozovatelů. 5. Využití slevových kupónů je podmíněno volnou kapacitou zařízení, proto si ve vlastním zájmu vstupenky rezervujte předem na telefonních číslech příslušných zařízení. 6. Při nedodržení některého z pravidel vám sleva nemusí být poskytnuta. 7. Provozovatelé si vyhrazují právo na změnu cen a časových rozvrhů. 8. Domino Team s.r.o. je nezávislým distributorem této informační brožury, proto své připomínky týkající se jednotlivých provozů sdělujte, prosím, na telefonních číslech příslušných zařízení.

18 Domino Team s.r.o., Lidická 23 a, Brno , Cena informační brožury je 699,- Kč (v ceně není zahrnuto poštovné ve výši 50,- Kč) created by, Zakoupením této informační brožury přispíváte na: Domov pro osoby se zdravotním postižením BARBORKA ,

13 - Projekt výstavby lanových parků MonkeyPark Špindlerův Mlýn MonkeyPark 21. června 2006 nejdelší lanový park v Krkonoších. MonkeyPark, MonkeyPark

13 - Projekt výstavby lanových parků MonkeyPark Špindlerův Mlýn MonkeyPark 21. června 2006 nejdelší lanový park v Krkonoších. MonkeyPark, MonkeyPark 13 - Projekt výstavby lanových parků MonkeyPark Špindlerův Mlýn Společnost První bobová s.r.o. se vždy cítila průkopníkem nových trendů v oblasti volnočasových aktivit. Až po výstavbě bobové dráhy Špindlerův

Více

VSTUPENKU ZDARMA AQUA CZECH 2012/2013 JIHOČESKÝ KRAJ. Ke každé zakoupené vstupence od nás dostanete druhou

VSTUPENKU ZDARMA AQUA CZECH 2012/2013 JIHOČESKÝ KRAJ. Ke každé zakoupené vstupence od nás dostanete druhou AQUA CZECH 2012/2013 JIHOČESKÝ KRAJ Ke každé zakoupené vstupence od nás dostanete druhou VSTUPENKU ZDARMA ve stejné, nebo nižší ceně na vstup do areálu hotelového aquaparku. NABÍZÍME NÁVŠTĚVNÍKŮM CELOROČNÍ

Více

AQUAPARK MORAVSKÁ TŘEBOVÁ 4 SEZÓNY V NOVÉM HÁVU

AQUAPARK MORAVSKÁ TŘEBOVÁ 4 SEZÓNY V NOVÉM HÁVU AQUAPARK MORAVSKÁ TŘEBOVÁ 4 SEZÓNY V NOVÉM HÁVU Ing. Milan Šmíd, Bazény a wellness s.r.o., projektový ateliér Město Moravská Třebová se nachází na 49 45 severní šířky a 16 40 východní délky, sice v Pardubickém

Více

Školní výlet s aktivitami = Offpark Sušice

Školní výlet s aktivitami = Offpark Sušice Školní výlet s aktivitami = Offpark Sušice Offpark je první volnočasové outdoorové centrum na Šumavě, které nabízí celou řadu sportovního a lehce adrenalinového vyžití. Zážitkové aktivity jsou soustředěny

Více

Tygři jsou obligátní masožravci. Dávají přednost lovu velkých kopytníků, často zabíjejí divoká prasata, a občas jelena.

Tygři jsou obligátní masožravci. Dávají přednost lovu velkých kopytníků, často zabíjejí divoká prasata, a občas jelena. Dominik Dufek Třída: 7.C Datum: 7.3 2013 Zeměpisné rozšíření: Čína Zajímavosti: poslední volně žijící jedinec tohoto poddruhu byl spatřen v roce 1994 a proto se má za to, že tygr jihočínský ve volné přírodě

Více

Interaktivní programy ZÁKLADNÍ ŠKOLY. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro. září prosinec 2011

Interaktivní programy ZÁKLADNÍ ŠKOLY. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro. září prosinec 2011 Interaktivní programy Muzea východních Čech v Hradci Králové pro ZÁKLADNÍ ŠKOLY září prosinec 2011 Muzeum východních Čech v Hradci Králové Eliščino nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové 1 tel.: +420 495 512

Více

PRímEstské tábory se školkou

PRímEstské tábory se školkou PRímEstské tábory se školkou Stejně jako v letech 2007, 2008, 2009, 2010 připravujeme pro Vaše děti Příměstské tábory Sluníčka se školkou 2011. PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY SLUNÍČKA SE ŠKOLKOU VE ŽLUTÝCH LÁZNÍCH

Více

PRÁZDNINY V MUZEU 1. 7. 31. 8. 2012

PRÁZDNINY V MUZEU 1. 7. 31. 8. 2012 PRÁZDNINY V MUZEU 1. 7. 31. 8. 2012 pro organizované skupiny, příměstské tábory, DD, kolektivy dětí a mládeže atd. www.muzeumhk.cz Stezky muzejní budovou 1) Stezky po muzeu Účastníci tohoto putování muzejní

Více

Tisková konference k otevření Mecenášského klubu Národního divadla

Tisková konference k otevření Mecenášského klubu Národního divadla Tisková konference k otevření Mecenášského klubu Národního divadla pondělí 30. listopadu 2009 v 11 hodin v hlavním foyeru Národního divadla ředitel Národního divadla: Ondřej Černý vedoucí odboru vnějších

Více

Turistická chata ve Špindlerově Mlýně

Turistická chata ve Špindlerově Mlýně Turistická chata ve Špindlerově Mlýně Nově zrekonstruovaná Turistická chata ve Špindlerově Mlýně nabízí velmi levné a stylové ubytování v srdci lyžařského areálu Svatý Petr. Cena od 150,-Kč na osobu. -

Více

AQUAPARK VE ŠPINDLEROVĚ MLÝNĚ

AQUAPARK VE ŠPINDLEROVĚ MLÝNĚ AQUAPARK VE ŠPINDLEROVĚ MLÝNĚ Ing. Milan Šmíd, Bazény a wellness s.r.o., projektový ateliér Kdo by neznal naše lyžařské středisko Špindlerův Mlýn? Nachází se v Krkonoších a celé leží na území Krkonošského

Více

Bazén a sauna přímo za domem? Pohodlně ne kole cyklotrasy

Bazén a sauna přímo za domem? Pohodlně ne kole cyklotrasy Bazén a sauna přímo za domem? Plavecký bazén Sportovního centra Univerzity Karlovy v Praze Hostivaři je určen především pro potřeby studentů. K dispozici je plavecký bazén 25m se 6ti drahami a sauna. Pro

Více

Proměňte všední okamžiky ve výjimečné zážitky. Podpořte nás!

Proměňte všední okamžiky ve výjimečné zážitky. Podpořte nás! Proměňte všední okamžiky ve výjimečné zážitky. Podpořte nás! MECENÁŠSKÝ KLUB Foto: Pavel Hejný Filantropie Láska ke kultuře, úcta k historii, ale především touha pomáhat, to vše spojuje naše mecenáše.

Více

Karta Hochkönig Card

Karta Hochkönig Card Karta Hochkönig Card S kartou "Hochkönig Card" můžete zdarma navštívit různé přírodní a kulturní zajímavosti, lanovky, koupaliště atd. v regionu Hochkönig s městečky Maria Alm, Dienten a Mühlbach. Kartu

Více

Hudební festivaly přináší státu dvakrát více než činí státní dotace

Hudební festivaly přináší státu dvakrát více než činí státní dotace Hudební festivaly přináší státu dvakrát více než činí státní dotace Díky deseti hudebním festivalům, členům Asociaci hudebních festivalů České republiky, utratili návštěvníci v městech konání festivalů

Více

VÍTEJTE V BÁJEČNÉM SVĚTĚ ZVÍŘAT ZVÍŘATA JSOU VŠUDE KOLEM NÁS!

VÍTEJTE V BÁJEČNÉM SVĚTĚ ZVÍŘAT ZVÍŘATA JSOU VŠUDE KOLEM NÁS! VÍTEJTE V BÁJEČNÉM SVĚTĚ ZVÍŘAT ZVÍŘATA JSOU VŠUDE KOLEM NÁS! Zvířata žijí na souši, ve vzduchu i ve vodě. Chodí, plazí se, běhají, skáčou, létají a plavou, ať je den, nebo noc. SAVCI Na planetě žije více

Více

Týden 31. 5. - 6. 6. 2014

Týden 31. 5. - 6. 6. 2014 správný cíl Vaší cesty Týden 31. 5. - 6. 6. 2014 Milovníci grilování mohou vyrazit do nově zrekonstruovaných Šimkových sadů v Hradci Králové. Tento týden sem byly znovu instalovány tři venkovní grily.

Více

Interaktivní programy ZÁKLADNÍ ŠKOLY. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro. leden červen 2013

Interaktivní programy ZÁKLADNÍ ŠKOLY. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro. leden červen 2013 Interaktivní programy Muzea východních Čech v Hradci Králové pro leden červen 2013 Muzeum východních Čech v Hradci Králové Eliščino nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové 1 tel.: +420 495 512 391 +420 495

Více

Velbloudice dostanou na Vánoce nového samce

Velbloudice dostanou na Vánoce nového samce Strana 1 / 1 Velbloudice dostanou na Vánoce nového samce Dva roky a osm měsíců starý samec Dred dorazil včera do Zoo Brno z polské Lodže. Nahradí tak šestnáctiletého samce Rómea, který byl v Brně v deponaci

Více

PRÁZDNINY V MUZEU 2. 7. 31. 8. 2013

PRÁZDNINY V MUZEU 2. 7. 31. 8. 2013 PRÁZDNINY V MUZEU 2. 7. 31. 8. 2013 pro organizované skupiny, příměstské tábory, DD, kolektivy dětí a mládeže a rodiče s dětmi Projekt byl podpořen Královéhradeckým krajem www.muzeumhk.cz Interaktivní

Více

Hummer Camp 2011. II. rocník ˇ prímestského ˇ ˇ tábora. Projekt vznikl za podpory hl. města Prahy a městské části Praha 20

Hummer Camp 2011. II. rocník ˇ prímestského ˇ ˇ tábora. Projekt vznikl za podpory hl. města Prahy a městské části Praha 20 Hummer Camp 2011 II. rocník ˇ prímestského ˇ ˇ tábora Projekt vznikl za podpory hl. města Prahy a městské části Praha 20 O Tvrzi Tvrz HUMMER je stálý přírodní zábavní park ve středověkém stylu pro celou

Více

NOVÉ TRENDY VE VODNÍCH ATRAKCÍCH II. část

NOVÉ TRENDY VE VODNÍCH ATRAKCÍCH II. část NOVÉ TRENDY VE VODNÍCH ATRAKCÍCH II. část Ing. Milan Šmíd, Bazény a wellness s.r.o., projektový ateliér Nové trendy ve vodních atrakcích I. část Nafukovací atrakce U nás dosud málo využitou možností jsou

Více

Masérská a lázeňská péče

Masérská a lázeňská péče Masérská a lázeňská péče VY_32_INOVACE_181 AUTOR: Mgr. Andrea Továrková ANOTACE: Prezentace slouží k seznámení s historií sportovní a rekondiční masáže. KLÍČOVÁ SLOVA: Starověk, Středověk, Novověk. Historie

Více

Zlín (nejenom) na víkend. Bc. Ľudmila Vašková Bc. David Klouda

Zlín (nejenom) na víkend. Bc. Ľudmila Vašková Bc. David Klouda Zlín (nejenom) na víkend Insight Zlín má mnoho atrakcí, a je zajímavý i pro několikadenní pobyty. Turisté však získají představu o tom, co se dá ve Zlíně dělat, až po návštěvě turistického centra Našim

Více

Vítáme Vás v rekreačním areálu Stříbrný rybník

Vítáme Vás v rekreačním areálu Stříbrný rybník Stříbrný rybník Vítáme Vás v rekreačním areálu Stříbrný rybník Na pomezí Přírodního parku řeky Orlice a Novohradeckých lesů U největšího z rybníků v okolí Hradce Králové Adrenalin park Vodní centrum Celoroční

Více

Marketing atraktivit Marketing dlouhodobě udržitelného rozvoje Marketing ubytovacích služeb. Marketing cestovních kanceláří

Marketing atraktivit Marketing dlouhodobě udržitelného rozvoje Marketing ubytovacích služeb. Marketing cestovních kanceláří Marketing atraktivit Vybrané aplikace marketingu cestovního ruchu: Marketing atraktivit Marketing destinací Marketing dlouhodobě udržitelného rozvoje Marketing ubytovacích služeb Marketing lodní a letecká

Více

Tipy na výlety v Lungau s letní kartou LungauCard nebo Salcburskou kartou

Tipy na výlety v Lungau s letní kartou LungauCard nebo Salcburskou kartou Tipy na výlety v Lungau s letní kartou LungauCard nebo Salcburskou kartou S kartou "LungauCard" můžete navštívit různé přírodní a kulturní zajímavosti, lanovky, koupaliště atd. v regionu Lungau na jihu

Více

Dopřejte Vaší lásce luxus!

Dopřejte Vaší lásce luxus! Dopřejte Vaší lásce luxus! Budete ubytováni v jedné z nejúžasnějších historických budov jižní Moravy. Dům Pánů z Vizovic je zařazen mezi kulturní památky a představuje tak ideální místo pro Váš romantický

Více

Tipy na výlety v Lungau s letní kartou LungauCard nebo Salcburskou kartou

Tipy na výlety v Lungau s letní kartou LungauCard nebo Salcburskou kartou Tipy na výlety v Lungau s letní kartou LungauCard nebo Salcburskou kartou S kartou "LungauCard" můžete navštívit různé přírodní a kulturní zajímavosti, lanovky, koupaliště atd. v regionu Lungau na jihu

Více

VÍTAJÍ VÁS BOSKOVICE MĚSTO SEDMIZUBÉHO HŘEBENE

VÍTAJÍ VÁS BOSKOVICE MĚSTO SEDMIZUBÉHO HŘEBENE VÍTAJÍ VÁS BOSKOVICE MĚSTO SEDMIZUBÉHO HŘEBENE Kde nás najdete BOSKOVICKO a MORAVSKÝ KRAS Boskovice leží na střední Moravě asi 40 km severně od Brna na hranici mezi Boskovickou brázdou a Drahanskou vrchovinou

Více

ÚVOD ČLOVĚČE NEZLOB SE SE

ÚVOD ČLOVĚČE NEZLOB SE SE HRY PRO DĚTI ÚVOD Vážení přátelé, ale hlavně děti, především pro Vás jsme vytvořili dětskou řadu našich velkých provedení společenských her. Kromě oblíbených a známých her jako člověče nezlob se, kroket,

Více

Dejme dětem prostor utvářet město!

Dejme dětem prostor utvářet město! Dejme dětem prostor utvářet město! první město dětí v ČR ožije na 3 týdny o letních prázdninách postaveno v zastřešené hale s přilehlým venkovním areálem veřejně přístupné 5 dní v týdnu od 10-17 hod. Do

Více

Tipy na výlety Mittersill, Fusch

Tipy na výlety Mittersill, Fusch Tipy na výlety Mittersill, Fusch Přírodní koupaliště v Hollersbachu www.hollersbach.at otevírací doba: dle počasí vstupné: 3,70 atrakce: přírodní koupaliště, dětské hřiště s pirátskou lodí, plážový volejbal,

Více

Tipy na výlety Zell am See, Kaprun a okolí

Tipy na výlety Zell am See, Kaprun a okolí Tipy na výlety Zell am See, Kaprun a okolí Přírodní koupaliště v Hollersbachu www.hollersbach.at otevírací doba: dle počasí vstupné: 3,70 atrakce: přírodní koupaliště, dětské hřiště s pirátskou lodí, plážový

Více

Publikování digitalizovaných sbírek online.

Publikování digitalizovaných sbírek online. Publikování digitalizovaných sbírek online. Možnosti, příklady. Ivana Havlíková Národní muzeum - Centrum pro prezentaci kulturního dědictví Postupné fáze digitalizace Krok 1 vstup dat Krok 2 správa, uložení,

Více

Objevárium: Let me Vysoko Mezinárodní interaktivní výstava pro děti o létání

Objevárium: Let me Vysoko Mezinárodní interaktivní výstava pro děti o létání Objevárium: Let me Vysoko Mezinárodní interaktivní výstava pro děti o létání Pořadatel: Kontakt: Karey Rawitscher ředitelka projektu T 725 501 996 krawitscher@gmail.com O výstavě Flying High LEŤME VYSOKO!

Více

ZADÁNÍ FOTBAL. Název materiálu: Fotbal Autor: Mgr. Barbora Říhošková

ZADÁNÍ FOTBAL. Název materiálu: Fotbal Autor: Mgr. Barbora Říhošková ZADÁNÍ FOTBAL Fotbal, šílený král sportu, nemá žádný smysl. Sport to není - spíše baviči než sportovci se potácejí po trávníku, kopou se, vulgárně řvou na staršího pruhovaného tvora, který je komanduje,

Více

Interaktivní programy. ZÁKLADNÍ ŠKOLY a nižší stupeň víceletých gymnázií. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro. září prosinec 2013

Interaktivní programy. ZÁKLADNÍ ŠKOLY a nižší stupeň víceletých gymnázií. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro. září prosinec 2013 Interaktivní programy Muzea východních Čech v Hradci Králové pro a nižší stupeň víceletých gymnázií září prosinec 2013 Muzeum východních Čech v Hradci Králové Eliščino nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové

Více

PROPOZICE. České Amatérské Bowlingové Ligy ABL

PROPOZICE. České Amatérské Bowlingové Ligy ABL PROPOZICE České Amatérské Bowlingové Ligy ABL 9.ročník podzim 2008 1. Pořadatel soutěže SILVER LANE PRODUCTION s.r.o. Cukrovarnická 30, 162 00 Praha 6 Ořechovka Tel : 608-862698, E-mail : info@bowlingweb.cz

Více

1. Varianta prohlídkový zámek + galerie. 2. Varianta prohlídkový zámek + hotel. 3. Varianta prohlídkový zámek + seniorský program

1. Varianta prohlídkový zámek + galerie. 2. Varianta prohlídkový zámek + hotel. 3. Varianta prohlídkový zámek + seniorský program Zámek Brtnice Program investora pro vyhledávací studii k jednotlivým variantám využití zámku v Brtnici. 1. Varianta prohlídkový zámek + galerie Využití celého zámku jako universálního turistického cíle

Více

OCHRANA PLAZŮ V ZAJETÍ

OCHRANA PLAZŮ V ZAJETÍ Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025 Název projektu: Modernizace výuky na ZŠ Slušovice, Fryšták, Kašava a Velehrad Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního

Více

11. EDBF MISTROVSTVÍ EVROPY DRAČÍCH LODÍ 11 TH EDBF EUROPEAN DRAGON BOAT NATIONS CHAMPIONSHIPS. Praha Račice 24. 27.7.2014

11. EDBF MISTROVSTVÍ EVROPY DRAČÍCH LODÍ 11 TH EDBF EUROPEAN DRAGON BOAT NATIONS CHAMPIONSHIPS. Praha Račice 24. 27.7.2014 11. EDBF MISTROVSTVÍ EVROPY DRAČÍCH LODÍ 11 TH EDBF EUROPEAN DRAGON BOAT NATIONS CHAMPIONSHIPS Praha Račice 24. 27.7.2014 ÚVOD Vážené dámy, vážení pánové! Po úspěšném evropském šampionátu dračích lodí

Více

Zážitkové a edukační programy KGVUZ pro Základní školy. www.galeriezlin.cz

Zážitkové a edukační programy KGVUZ pro Základní školy. www.galeriezlin.cz Zážitkové a edukační programy KGVUZ pro Základní školy www.galeriezlin.cz Návštěvnost edukačních programů KGVUZ: V roce 2011-1706 z toho základní školy 76 V roce 2012 - zatím 1247 z toho základní školy

Více

RELAXAČNÍ A REGENERAČNÍ CENTRUM HLUBOKÁ NAD VLTAVOU. aktuality

RELAXAČNÍ A REGENERAČNÍ CENTRUM HLUBOKÁ NAD VLTAVOU. aktuality aktuality Le t n í Ak č n í Ce n y Je d n o r á z o v ý c h Vs t u p ů vstup do Relaxačního a Regeneračního Centra zahrnuje neomezené využití bazénu, vířivky, solné jeskyně, klimatizovaného fitness a saunového

Více

Území podél toku řek Ohře a Rolavy nebylo možné před územním vyjasněním a před realizací páteřních dopravních staveb nadmístního významu využívat pro

Území podél toku řek Ohře a Rolavy nebylo možné před územním vyjasněním a před realizací páteřních dopravních staveb nadmístního významu využívat pro Karlovy Vary 12.11.2009 Území podél toku řek Ohře a Rolavy nebylo možné před územním vyjasněním a před realizací páteřních dopravních staveb nadmístního významu využívat pro další odpovídající investice

Více

Danube Challenge Cup Gerasdorf První ročník 2012 7 červen - 8 červen 2014

Danube Challenge Cup Gerasdorf První ročník 2012 7 červen - 8 červen 2014 Danube Challenge Cup Gerasdorf První ročník 2012 7 červen - 8 červen 2014 Danube Challenge Cup Počet týmů: 74 Number of games: 5 Kategorie: mladší přípravka, starší přípravka, mladší žáci, starší žáci

Více

Termín: Čtvrtek 18. prosince 2014

Termín: Čtvrtek 18. prosince 2014 Termín: Čtvrtek 18. prosince 2014 Cena: 600,- za dopravu + vstupné (dle zájmu): Schönbrunn ZOO (panda, koala) Hofburg Dům motýlů Albertina galerie - podrobné informace a ceny vstupenek viz příloha letáku

Více

Zpravodaj č. 6/ 2011. Vážení přátelé slánského muzea,

Zpravodaj č. 6/ 2011. Vážení přátelé slánského muzea, Zpravodaj č. 6/ 2011 Vážení přátelé slánského muzea, na prahu léta je již v plném proudu výstavní sezóna Národopisného muzea Slánska ve Třebízi. Návštěvníci vníci sem přicházejí nejen za stálými expozicemi

Více

Partnerství Mistrovství Evropy v baseballu 2014

Partnerství Mistrovství Evropy v baseballu 2014 Partnerství Mistrovství Evropy v baseballu 2014 Proč spolupracovat s ČBA Baseball má v České republice dlouholetou tradici. Tento sport se na našem území hraje téměř 100 let. V roce 2013 slaví společně

Více

VODNÍ RÁJ V JIHLAVĚ. Ing. Milan Šmíd, Bazény a wellness s.r.o., projektový ateliér

VODNÍ RÁJ V JIHLAVĚ. Ing. Milan Šmíd, Bazény a wellness s.r.o., projektový ateliér VODNÍ RÁJ V JIHLAVĚ Ing. Milan Šmíd, Bazény a wellness s.r.o., projektový ateliér Sjedete-li na 112 km z dálnice D1 a vydáte se spojkou směrem od Havlíčkova Brodu k Jihlavě, první, co na okraji Jihlavy

Více

Hornické muzeum v Ostravě Petřkovicích

Hornické muzeum v Ostravě Petřkovicích Hornické muzeum v Ostravě Petřkovicích HISTORIE MUZEA První dobývání uhlí štolováním od roku 1782. Od roku 1835 hlubinným dobýváním. Hornické muzeum bylo založeno v roce 1987 v době, kdy důl ještě těžil.

Více

PRÁZDNINY 2012 Stažení na www.lyckopis.717.cz ZDARMA! Přeji Vám za celou redakci příjemné čtení!

PRÁZDNINY 2012 Stažení na www.lyckopis.717.cz ZDARMA! Přeji Vám za celou redakci příjemné čtení! PRÁZDNINY 2012 Stažení na www.lyckopis.717.cz ZDARMA! Přeji Vám za celou redakci příjemné čtení! Zábavu najdete na samostatných stránkách na konci časopisu, abyste si ji mohli vytisknout a vyluštit! Čtěte!

Více

Tipy na výlety Leogang

Tipy na výlety Leogang Tipy na výlety Leogang - vstupy zdarma nebo se slevou s kartami Salzburgerland Card (platí v celé spolkové zemi Salcbursko od 1. 5. do 26. 10. 2014) - nebo s kartou Löwen Alpin Card (platí v regionu Leogang

Více

Projekt KURA KURA vstupuje do další etapy

Projekt KURA KURA vstupuje do další etapy Strana 1 / 1 Projekt KURA KURA vstupuje do další etapy Po čtyřech letech překonávání překážek indonéské byrokracie se podařilo vedení brněnské zoologické zahrady a její partnerské indonéské nadaci získat

Více

VY_32_INOVACE_07_DIVADLO A JEHO ŽÁNRY_34 Autor: Mgr. Světlana Dlabajová Škola: Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název

VY_32_INOVACE_07_DIVADLO A JEHO ŽÁNRY_34 Autor: Mgr. Světlana Dlabajová Škola: Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název VY_32_INOVACE_07_DIVADLO A JEHO ŽÁNRY_34 Autor: Mgr. Světlana Dlabajová Škola: Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu: Zkvalitnění ICT ve slušovské škole Číslo projektu:cz.1.07/1.4.00/21.2400

Více

Představení projektu. www.copaktoje.cz ÍH ÁL C JEDINÁ SVÉHO DRUHU. www.copaktoje.cz

Představení projektu. www.copaktoje.cz ÍH ÁL C JEDINÁ SVÉHO DRUHU. www.copaktoje.cz Představení projektu RA ÍH ORI GI NÍ HÁDA ÁL C N JEDINÁ SVÉHO DRUHU www.copaktoje.cz www.copaktoje.cz JAK HRA FUNGUJE? Naše hra Copak to je? je založená na jednoduchosti, bystrosti a znalosti. Jednou z

Více

Golf, sport, který spojuje

Golf, sport, který spojuje GAAN GOLF TOUR 2012 Golf, sport, který spojuje 2012 Existuje-li představa o ušlechtilém sportu, vždy gentlemanském, čestném a za všech okolností zábavném, je jím nepochybně golf. Lidé, kteří se aktivně

Více

Výstava kamélií v Kroměříži Kamélie v novém

Výstava kamélií v Kroměříži Kamélie v novém Výstava kamélií v Kroměříži Kamélie v novém Velmi cennou součástí sbírky rostlin pěstovaných v Květné zahradě v Kroměříži je také kolekce kamélií čítající 40 vzrostlých stromů a stejný počet menších rostlin

Více

Reportáž Miami Seaquarium 2011

Reportáž Miami Seaquarium 2011 Reportáž Miami Seaquarium 2011 Adresa: Miami Seaquarium 4400 Rickenbacker Causeway Miami, Fl 33149 Tel.: (305) 361-5705 Web: http://www.miamiseaquarium.com/ Mají otevřeno 365 dní v roce, raději si to však

Více

Projekt BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC zastoupen VUT v Brně, Dětský domov Dagmar a agentura Entity. pořádají

Projekt BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC zastoupen VUT v Brně, Dětský domov Dagmar a agentura Entity. pořádají Projekt BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC zastoupen VUT v Brně, Dětský domov Dagmar a agentura Entity pořádají 8. ročník mezinárodní, integrační akce Setkání bez hranic 2014, plavecké show pro děti z dětských

Více

Pracovní list Název projektového úkolu TESTOMÁNIE, KŘÍŽOVKY, OSMISMĚRKY Třída V. Název společného projektu ŽIVÁ PLANETA

Pracovní list Název projektového úkolu TESTOMÁNIE, KŘÍŽOVKY, OSMISMĚRKY Třída V. Název společného projektu ŽIVÁ PLANETA Pracovní list Název projektového úkolu TESTOMÁNIE, KŘÍŽOVKY, OSMISMĚRKY Třída V. Název společného projektu ŽIVÁ PLANETA Název pracovního týmu Členové pracovního týmu Zadání úkolu Ukaž důvtip, postřeh,

Více

Isar Cup Moosburg První ročník 2011 7 červen - 8 červen 2014

Isar Cup Moosburg První ročník 2011 7 červen - 8 červen 2014 Isar Cup Moosburg První ročník 2011 7 červen - 8 červen 2014 Isar Cup Počet týmů: 72 Number of games: 5 Kategorie: mladší přípravka, starší přípravka, mladší žáci, starší žáci A-B, mladší dorostenci A-B,

Více

ALTERNATIVNÍ SPORTOVNÍ HRY I.

ALTERNATIVNÍ SPORTOVNÍ HRY I. ALTERNATIVNÍ SPORTOVNÍ HRY I. Vytvořeno v rámci projektu Gymnázium Sušice Brána vzdělávání II Autor: Mgr. Jaroslav Babka Škola: Gymnázium Sušice Předmět: Tělesná výchova Datum vytvoření: březen 2014 Třída:

Více

ZŠA MŠNOVÁCEREKEV LEPŠÍVÝUKA V NOVÉCEREKVI

ZŠA MŠNOVÁCEREKEV LEPŠÍVÝUKA V NOVÉCEREKVI Tento výukový materiál vznikl v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. ZŠA MŠNOVÁCEREKEV LEPŠÍVÝUKA V NOVÉCEREKVI Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3771 Základní škola

Více

Karta Sommercard Schladming Dachstein

Karta Sommercard Schladming Dachstein Karta Sommercard Schladming Dachstein S kartou "Sommercard" můžete navštívit 100 různých přírodních a kulturních zajímavostí, lanovek, koupališť atd. v regionu Schladming - Dachstein. Kartu obdržíte u

Více

NABÍDKA PRO FIREMNÍ KLIENTELU

NABÍDKA PRO FIREMNÍ KLIENTELU NABÍDKA PRO FIREMNÍ KLIENTELU Ideální řešení pro Vaši konferenci, meeting i firemní večírek. Hotel GOLD**** Chotoviny, Táborská 68, Chotoviny * www.hotelchotoviny.cz * recepce@hotelchotoviny.cz * 398 998

Více

Možné umístění karty. V tomto příkladu je pět možných míst, kam je možné umístit kartu Člověk.

Možné umístění karty. V tomto příkladu je pět možných míst, kam je možné umístit kartu Člověk. Jak se hraje Cardline? Vítězí ten hráč, který jako první úspěšně umístí svoji poslední kartu. Každý hráč se ve svém tahu pokouší umístit jednu ze svých karet na správné místo. Pokud hráč umístí kartu špatně,

Více

Nabídka vybraných pořadů

Nabídka vybraných pořadů Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. Vsetínská 78 757 01 Valašské Meziříčí Nabídka vybraných pořadů Pro 1. stupeň základních škol Pro zvídavé školáčky jsme připravili řadu naučných programů a besed zaměřených

Více

Otevření turistické sezony 2012

Otevření turistické sezony 2012 Otevření turistické sezony 2012 České Švýcarsko 21. 22. 4. 2012 Vydejte se za zážitky v Českém Švýcarsku Jetřichovické skály otevření naučné stezky Janovský trhák - cyklistická časovka do vrchu Tramvají

Více

SPORT. Vážení přátelé, nabízíme Vám možnost uspořádání sportovního soustředění v Děčíně.

SPORT. Vážení přátelé, nabízíme Vám možnost uspořádání sportovního soustředění v Děčíně. Vážení přátelé, nabízíme Vám možnost uspořádání sportovního soustředění v Děčíně. K dispozice je pro Vás připraven zimní stadion, aquapark s ubytováním a sportovištěm, fotbalové hřiště, tělocvična nebo

Více

Pétanque. První oficiální pravidla pétanque byla vydána roku 1907 a první dlouhodobá soutěž byla uspořádána roku 1910 ve Francii.

Pétanque. První oficiální pravidla pétanque byla vydána roku 1907 a první dlouhodobá soutěž byla uspořádána roku 1910 ve Francii. 1 Pétanque Pétanque je francouzská společenská hra pro dvě 1-3 členná družstva, která se snaží umístit koule co nejblíže k cíli, který tvoří dřevěná kulička, tzv. prasátko. Princip hry je velmi jednoduchý,

Více

Co je Česko se hýbe? BŘEZEN 2011

Co je Česko se hýbe? BŘEZEN 2011 www.ceskosehybe.cz Co je Česko se hýbe? Nová nezávislá iniciativa motivující český lid k pravidelnému pohybu a zdravějšímu stravování. Čím více se lidé budou hýbat, tím méně budou nemocní a budou mít lepší

Více

Zahradní a venkovní hry a aktivity (šachy, kuželky, člověče nezlob se, hookbruč, minigolf )

Zahradní a venkovní hry a aktivity (šachy, kuželky, člověče nezlob se, hookbruč, minigolf ) ZAHRADNÍ MINIGOLF Minigolfová dráha (mobilní provedení pozink šířka: 0,6m; hlava dráhy: Ø 1,2 m; délka: 5m) Cena: 19.700,- (cena včetně: 1x minigolfová hůl profi + 2x míček) Cena platí při odběru 1ks,

Více

Charakteristika předmětu:

Charakteristika předmětu: Vzdělávací oblast : Vyučovací předmět: Volitelné předměty Člověk a společnost Historický seminář Charakteristika předmětu: Vzdělávací obsah: Základem vzdělávacího obsahu předmětu Historický seminář je

Více

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Ráno jsme se opět probudili do neslunečného dne. Dnešní den jsme potřebovali, aby nám počasí přálo a tak jsme poustevníkovi na hrad vzkázali, ať pošle

Více

NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM V PRAZE JAKO INFORMAČNÍ A MOTIVAČNÍ ZDROJ PRO UCHAZEČE O STUDIUM NA TECHNICKÝCH ŠKOLÁCH

NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM V PRAZE JAKO INFORMAČNÍ A MOTIVAČNÍ ZDROJ PRO UCHAZEČE O STUDIUM NA TECHNICKÝCH ŠKOLÁCH NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM V PRAZE JAKO INFORMAČNÍ A MOTIVAČNÍ ZDROJ PRO UCHAZEČE O STUDIUM NA TECHNICKÝCH ŠKOLÁCH Luboš FLÉGL Katedra technických předmětů PdF UHK 2015 NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM Jedná se

Více

3.630 CZK včetně DPH pro členy ČMSMP 5.445 CZK včetně DPH pro nečleny

3.630 CZK včetně DPH pro členy ČMSMP 5.445 CZK včetně DPH pro nečleny Speciální nabídka k účasti na veletrhu SALIMA 2016 pro MINIPIVOVARY Vážení obchodní přátelé, dovolte mi, abych Vám ve spolupráci s Českomoravským svazem minipivovarů představil nabídku společnosti Veletrhy

Více

NABÍDKA - PRONÁJEM AKTIVIT 2015

NABÍDKA - PRONÁJEM AKTIVIT 2015 NABÍDKA - PRONÁJEM AKTIVIT 2015 Vážení přátelé, předkládám Vám nabídku doprovodných programů lanového parku Hradec Králové. Tyto programy můžete využít při realizaci dětských dnů, firemních setkání či

Více

Kytovci. Autor: Mgr. Vlasta Hlobilová. Datum (období) tvorby: 22. 10. 2012. Ročník: osmý. Vzdělávací oblast: přírodopis

Kytovci. Autor: Mgr. Vlasta Hlobilová. Datum (období) tvorby: 22. 10. 2012. Ročník: osmý. Vzdělávací oblast: přírodopis Kytovci Autor: Mgr. Vlasta Hlobilová Datum (období) tvorby: 22. 10. 2012 Ročník: osmý Vzdělávací oblast: přírodopis Anotace: Žáci se seznámí s vysoce specializovanou skupinou savců, kteří se naprosto přizpůsobili

Více

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PRO RODIČE A DĚTI V AZYLOVÉM DOMĚ, NA LIŠČINĚ 2, OSTRAVA HRUŠOV 15. 1. 2014 SOUTĚŽNÍ ODPOLEDNE VE SPOLEČENSKÝCH HRÁCH Děti s rodiči a se zaměstnanci Azylového domu strávili příjemné

Více

NÁRODNÍ DIVADLO DOSTANE NOVÝ KABÁT

NÁRODNÍ DIVADLO DOSTANE NOVÝ KABÁT NÁRODNÍ DIVADLO DOSTANE NOVÝ KABÁT Praha, 11. června Dlouho očekávaná rekonstrukce fasády historické budovy Národního divadla právě začíná. Náročné opravy budou probíhat až do konce roku 2015, ale chod

Více

PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012

PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012 PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012 PO CELÉ ODPOLEDNE A VEČER VSTUP ZDARMA!!! OD 12:15 FAKULTATIVNĚ SPOLEČNÝ OBĚD ESPERANTSKÝCH NÁVŠTĚVNÍKŮ V RESTAURACI ASTRA - v návaznosti na příjezd

Více

Spolupráce se serverem www.lokace.cz

Spolupráce se serverem www.lokace.cz Obchodní oddělení : Tomáš Plaček, tomas.placek@lokace.cz, tel: + 420 606 17 80 30, fax : + 420 296 515 286 Spolupráce se serverem www.lokace.cz Portál www.lokace.cz je zaměřen na informační zabezpečení

Více

Základní škola Karviná Nové Město tř. Družby 1383

Základní škola Karviná Nové Město tř. Družby 1383 Základní škola Karviná Nové Město tř. Družby 1383 Projekt OP VK oblast podpory 1.4 Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3526 Název projektu:

Více

Programové možnosti. Ukázka monoski a sledgehokeje

Programové možnosti. Ukázka monoski a sledgehokeje Programové možnosti Ukázka monoski a sledgehokeje - Části skořepina, nosná konstrukce, lyže/nože, stabilizátory/hokejky - Základní ukázka: sed, náklon, podpora stabilizátorů vše s dopomocí Sportovní vozíky

Více

NABÍDKA AREÁLU WWW.AMFIKBUKOVINA.CZ

NABÍDKA AREÁLU WWW.AMFIKBUKOVINA.CZ NABÍDKA AREÁLU WWW.AMFIKBUKOVINA.CZ KRYTÉ PROSTORY PROVOZOVNA: Popovice 379, tel.: (+420) 724 390 839 e-mail: info@amfikbukovina.cz RESTAURACE Kapacita: 40 míst + 40 míst terasa Příjemné posezení na letní

Více

Karta Sommercard Schladming Dachstein

Karta Sommercard Schladming Dachstein Karta Sommercard Schladming Dachstein S kartou "Sommercard" můžete navštívit 100 různých přírodních a kulturních zajímavostí, lanovek, koupališť atd. v regionu Schladming - Dachstein. Kartu obdržíte u

Více

EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663

EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663 EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663 Speciální základní škola a Praktická škola Trmice Fűgnerova 22 400 04 1 Identifikátor materiálu:

Více

Mittersill,Fusch-Salcbursko

Mittersill,Fusch-Salcbursko Přírodní koupaliště v Hollersbachu Krytý bazén centrum Optimum Kaprun otevírací doba: dle počasí vstupné: 3,70 atrakce: přírodní koupaliště, dětské hřiště s pirátskou lodí, plážový volejbal, skateboard

Více

Tygr Indický. Samice měří 1,5-2 m bez ocasu a 2,5-3 m s ocasem. Váží 100-200 kg. V kohoutku měří zhruba 75 cm, délka hlavy je 20-30 cm.

Tygr Indický. Samice měří 1,5-2 m bez ocasu a 2,5-3 m s ocasem. Váží 100-200 kg. V kohoutku měří zhruba 75 cm, délka hlavy je 20-30 cm. Marek Hák 25.1.2013 Popis Tygr indický je kočkovitá šelma (Panthera tigris tigris) také zvaný tygr bengálský je nejpočetnější poddruh tygra. Vyskytuje se převážně v okolí ústí řeky Gangy, Indii a Bangladéši.

Více

Zdravé klima v komunitních školách

Zdravé klima v komunitních školách Zdravé klima v komunitních školách Zajímavý název vzdělávacího programu Zdravé klima v komunitních školách v rámci průřezového tématu Zdravé klima v zájmovém a neformálním vzdělávání a také jeho zaměření

Více

Pravidla ke hře Kubb

Pravidla ke hře Kubb Pravidla ke hře Kubb Úvod Kubb je tradiční švédská hra, která pochází z Gotlandu, malého ostrova uprostřed Baltského moře. Starodávný tisíciletý původ kubbu je ztracen v mlhách času. Jisté je, že pochází

Více

Muzejní prezentace pro návštěvníky s poruchami zraku

Muzejní prezentace pro návštěvníky s poruchami zraku Muzejní prezentace pro návštěvníky s poruchami zraku Petra Belaňová Národní muzeum petra_belanova@nm.cz Zdroj: fotoarchiv NM Počátky taktilního výstavnictví 80. léta 20. století NG (1983) Sochařský portrét

Více

NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ PRO HANDICAPOVANÉ

NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ PRO HANDICAPOVANÉ NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ PRO HANDICAPOVANÉ BEZBARIÉROVÉ SLUŽBY Informační centrum Sídlí na Husově náměstí 1225 a je bezbariérové. Vstup do prostoru IC je lehce vyvýšený (1 schod), na zazvonění je možno přistavit

Více

Zell am See,Kaprun-Salcbursko

Zell am See,Kaprun-Salcbursko Přírodní koupaliště v Hollersbachu Krytý bazén centrum Optimum Kaprun otevírací doba: dle počasí vstupné: 3,70 vstupné se Salcburskou kartou: zdarma atrakce: přírodní koupaliště, dětské hřiště s pirátskou

Více

Tipy na výlety SALZBURGER SPORTWELT St. Johann, Altenmarkt Zauchensee, Filzmoos, Flachau, Wagrein, Kleinarl, Radstadt

Tipy na výlety SALZBURGER SPORTWELT St. Johann, Altenmarkt Zauchensee, Filzmoos, Flachau, Wagrein, Kleinarl, Radstadt Tipy na výlety SALZBURGER SPORTWELT St. Johann, Altenmarkt Zauchensee, Filzmoos, Flachau, Wagrein, Kleinarl, Radstadt V HOTELECH OBDRŽÍTE ZDARMA GÄSTEKARTE SALZBURGER SPORTWELT CARD - s kartou obdržíte

Více

Lovec světla, air hockey, šipky, reflex metr. 3 HRY ZA 1000,- Z níže uvedených her si můžete vybrat libovolnou kombinaci.

Lovec světla, air hockey, šipky, reflex metr. 3 HRY ZA 1000,- Z níže uvedených her si můžete vybrat libovolnou kombinaci. Herní Zóna TOP aktivity - originální, kvalitní, zábavné a s nízkou cenou! Herní zónu lze instalovat ve vnitřních i venkovních prostorech. Na akcích má velký úspěch a vysokou obsazenost, ať už se jedná

Více

PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012

PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012 PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012 PO CELÉ ODPOLEDNE A VEČER VSTUP ZDARMA!!! OD 12:15 FAKULTATIVNĚ SPOLEČNÝ OBĚD ESPERANTSKÝCH NÁVŠTĚVNÍKŮ V RESTAURACI ASTRA - v návaznosti na příjezd

Více

Více možností. Přihlásit

Více možností. Přihlásit 1 z 7 10.7.2013 12:47 Více možností Přihlásit Kam pojedete? Praha Střední Čechy Jižní Čechy Šumava Plzeňsko a Český les Západočeské lázně Severozápadní Čechy Českolipsko a Jizerské hory Český ráj Krkonoše

Více