Brno. Společné zážitky sbližují

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Brno. Společné zážitky sbližují"

Transkript

1 Brno Společné zážitky sbližují

2 OBSAH DIVADLO AQUAPARK ZÁBAVNÍ PARK ZOO BOWLING MUZEUM FAST FOOD

3 Janáčkovo divadlo Mahenovo divadlo Divadlo Reduta opera činohra reduta balet , Ke každé zakoupené vstupence od nás dostanete druhou vstupenku ZDARMA ve stejné nebo nižší ceně. Sleva se vztahuje pouze na tato představení v divadelní sezóně 2011/2012: Výlet pana Broučka Macbeth Netopýr Lékárník Carmen (balet) Coppélie z Montmartru Sněhurka a sedm trpaslíků Oldřich a Božena Škola žen Ideální manžel Kvak a Žbluňk Pohádka o malém Mozartovi a velkém drakovi Jak dostat maminku do polepšovny Marnie Hvězda stříbrného plátna Liška Bystrouška Elektra Král Richard III. Národní divadlo Brno si vyhrazuje právo na změnu představení, termínu a obsazení. Slevu nelze uplatnit na vstupenky vystavené na fakturu.

4 SLIBNÝ POČÁTEČNÍ ROZVOJ ČESKÉHO DIVADLA ZÁSADNĚ OMEZILO A NÁSLEDNĚ FAKTICKY PŘERUŠILO HUSITSKÉ HNUTÍ. PRVNÍ KAMENNÉ DIVADLO V ČESKU VZNIKLO V PRAZE R.1739 A TO DIVADLO V KOTCÍCH, KDE SE HRÁLO NĚMECKY. JEDINOU HRU V ČESKÉM JAZYCE NĚMEČTÍ HERCI TAK KOMOLILI, ŽE JE DIVÁCI VYPÍSKALI. PRVNÍ DIVADLA, KDE SE PRO- VOZOVALY PRAVIDELNĚ ČESKÉ HRY, BYLA HRABĚCÍ NOSTICOVO DIVADLO A BOUDA ( ). BOUDA VŠAK BYLA STRŽENA KVŮLI DLUHŮM, KTERÉ MMJ. ZPŮSOBILA NIŽŠÍ KVALITA ČESKÉ DIVADELNÍ PRODUKCE, KTERÁ MĚLA ZA NÁSLEDEK MENŠÍ NÁVŠTĚVNOST NEŽ U DIVADEL, KTERÁ HRÁLA NĚMECKY. V ČESKÝCH ZEMÍCH VŽDY MĚLO SVÉ MÍSTO I LOUTKOVÉ DIVADLO, OBLÍBENÁ FIGURKA KAŠPÁRKA Z DOB MATĚJE KOPECKÉHO PROVÁZÍ DĚTI DODNES. K ČESKÝM ZVLÁŠTNOSTEM V OBORU LOUTKOVÉHO DIVADLA TAKÉ PATŘÍ ZALOŽENÍ MEZINÁRODNÍ CELOSVĚTOVÉ LOUTKÁŘSKÉ ORGANIZACE UNIMA (ZAČ. 20ST.) I VZNIK CELOSVĚTOVĚ PRVNÍ VYSOKÉ LOUTKÁŘSKÉ ŠKOLY DNES KALD DAMU. PO POŽÁRU PRAŽSKÉHO NÁRODNÍHO DIVADLA SE MEZI LIDMI VYBRAL ZA 47 DNÍ JEDEN MILIÓN ZLATÝCH NA OBNOVU ZLATÉ KAPLIČKY ZNIČENÉ POŽÁREM. VÍTE, ŽE? ZAČÁTKY ČESKÉHO DIVADLA SPADAJÍ UŽ DO RANÉHO STŘEDOVĚKU. JEDNO Z PŘEDSTAVENÍ OSVOBOZENÉHO DIVADLA NAVŠTÍVIL I TOMÁŠ G. MASARYK POTÉ, CO V+W ODMÍTLI (!) PŘIJET HRÁT JEN PRO JEDNOHO DIVÁKA DO LÁN NEBO NA HRAD. PREZIDENTSKÁ KANCELÁŘ CHTĚLA, ABY SE Z NÁVŠTĚVY PREZIDENTA NEDĚLALA REKLAMA A BYLA PŘIPRAVENA LÓŽE, ALE NADŠENÍ DIVÁCI PŘI PŘÍCHODU PREZIDENTA POVSTALI A DOPROVODILI JEJ NA PŘIPRAVENÉ MÍSTO BOUŘLIVÝM POTLESKEM. V 60. LETECH MINULÉHO STOLETÍ PATŘILO ČESKÉHO DIVADLO PŘEDEVŠÍM DÍKY TZV. DIVADLŮM MALÝCH FOREM KE SVĚTOVÉ ŠPIČCE A TO I PŘES NEJRŮZNĚJŠÍ ZÁKAZY A PERZEKUCE ZE STRANY KOMUNISTICKÉHO REŽIMU. MAHENOVO DIVADLO V BRNĚ BYLO V R.1882 PRVNÍM DIVADLEM NA EVROPSKÉM KONTINENTU VYBAVENÝM ELEKTRICKÝM ŽÁROVKOVÝM OSVĚTLENÍM MÍSTO DOSUD BĚŽNÉHO PLYNOVÉHO. A TO VE MĚSTĚ, KDE PŘITOM NEBYLA ZAVEDENA ELEKTŘINA, TAKŽE JEN PRO POTŘEBY DIVADLA BYLA POSTAVENA MALÁ ELEKTRÁRNIČKA. AUTOREM PROJEKTU ELEKTRICKÉHO OSVĚTLENÍ BYL T. A. EDISON, TEN VŠAK NAVŠTÍVIL BRNO AŽ O PĚTADVACET LET POZDĚJI.

5 Wellness Kuřim aquapark relax masáže fitness centrum restaurace koupaliště , Ke každé zakoupené vstupence od nás dostanete druhou vstupenku ZDARMA ve stejné nebo nižší ceně. Sleva se vztahuje pouze na vstup do areálu aquaparku nebo venkovního koupaliště. Pro milovníky plavání i kondiční plavce jsou připraveny 4 dráhy ve 25 m plaveckém bazénu, pro děti je určen školní bazén s unikátním posuvným dnem, vyřádit se můžete na tobogánu nebo v rekreačním zážitkovém bazénu. V ceně vstupného do aquaparku je parní a vířivá lázeň. Na letní sezonu 2011 pro vás připravujeme znovuotevření venkovního koupaliště v Kuřimi. Novinkou bude ohřev vody ve venkovním bazénu! Parkování je přímo před areálem.

6 ZÁKLADNÍ STYLY PLAVÁNÍ JSOU 4 A TO PRSA, KRAUL, MOTÝLEK (DELFÍN) A ZNAK. NEJRYCHLEJŠÍM STYLEM JE KRAUL. POKUD BYCHOM VZALI JAKO MAXIMÁLNÍ HODNOTU RYCHLOSTI U JEDNOTLIVÝCH STYLŮ 100%, PAK KRAUL JE 100%, MOTÝLEK 93%, ZNAK 89%, PRSA 79%. PRVNÍ DOKLADY O TOM, ŽE SE NAŠI PŘEDCI UMĚLI POHYBOVAT VE VODĚ EXIS- TUJÍ NA SKALNÍCH OBRAZECH PRAVĚKÝCH LIDÍ DATOVANÝCH ASI 7000 LET PŘ.N.L. ODKAZY NA PLAVÁNÍ NAJDETE I V EPOSU O GILGAMEŠOVI NEBO V ILLIADĚ A ODYSSEE. PRVNÍ KNIHA O PLAVÁNÍ VYŠLA ROKU 1538, JEJÍM AUTOREM BYL NĚMECKÝ PRO- FESOR N.WYNMANN. POPRVÉ SE PLAVECKÁ DISCIPLINA OBJEVILA NA NOVODOBÝCH OLYMPIJSKÝCH HRÁCH UŽ V R.1896, ALE NAPŘ. MOTÝLEK BYL ZAŘAZEN MEZI OLYMPIJSKÉ SPORTY AŽ V R.1952 A DÁLKOVÉ PLAVÁNÍ DOKONCE AŽ NA LOH V PEKINGU R NEJRYCHLEJI PLAVAJÍCÍM SAVCEM JE KOSATKA DRAVÁ (ORCINUS ORCA), KTERÁ UPLAVE AŽ 55,5KM/HOD. PŘI PLAVÁNÍ VYDÁTE AŽ 5X VÍCE ENERGIE I SÍLY JAKO NA SUCHU A ZA HODINU AKTIVNÍHO PLAVÁNÍ MŮŽETE SPÁLIT AŽ 2000KJ. VÍTE, ŽE? PRVNÍ PLAVECKÉ ZÁVODY V ČR SE KONALY V ROCE PLAVÁNÍ JE AEROBNÍ AKTIVITA S OPAKOVACÍM CHARAKTEREM. NA ROZDÍL OD JINÝCH SPORTŮ MÁ PLAVÁNÍ OBROVSKOU VÝHODU NEZATĚŽUJE KLOUBY, KOSTI A NEDOCHÁZÍ U NĚJ K OTŘESŮM, TAKŽE SE DO PLAVÁNÍ MOHOU VRHNOUT LIDI BEZ ROZDÍLU VĚKU, VÁHY ČI KONDICE. BĚHEM PLAVÁNÍ ROVNOMĚRNĚ AKTIVUJETE A ZÁROVEŇ POSILUJETE CELÉ TĚLO. VELMI POZITIVNÍ VLIV MÁ PLAVÁNÍ NA DÝCHÁNÍ A CELKOVOU KAPACITU PLIC, DÁLE NA OBĚHOVÝ SYSTÉM, KTERÉMU NAPOMÁHÁ VÝBORNÁ HORIZONTÁLNÍ POLOHA S ODLEHČENÍM VÁHY TĚLA A PŘÍZNIVĚ PŮSOBÍ TAKÉ NA ROZVOJ TERMOREGULAČNÍ SCHOPNOSTI ORGANIZMU, ČÍMŽ TĚLO PŘIROZENĚ OTUŽUJEME. KDYŽ CHCETE ZHUBNOUT, PAK MUSÍTE PLAVAT CO NEJDÉLE, SOUSTŘEDIT SE NA POHYBY, RYTMUS TEMP A PRAVIDELNÉ A SPRÁVNÉ DÝCHÁNÍ. ZDRAVÝ, NEPŘÍLIŠ TRÉNOVANÝ ČLOVĚK BY MĚL BĚHEM JEDNÉ NÁVŠTĚVY BAZÉNU UPLAVAT BEZ PŘESTÁVEK 1KM. TRÉNOVANĚJŠÍ PLAVEC BY MĚL ZVLÁDNOUT KILOMETRY DVA. PLAVÁNÍ JE NEJLEPŠÍ SPORT PRO BUDOUCÍ MAMINKY NEDO- CHÁZÍ PŘI NĚM K OTŘESŮM (SKÁKAT A POTÁPĚT SE NEDOPORUČUJE!), S PŘIBÝVAJÍCÍMI KILY ULEHČUJE MAXIMÁLNĚ POHYB A PŘINÁŠÍ ÚLEVU I POZITIVNÍ IMPULSY BUDOUCÍMU DĚŤÁTKU.

7 Lanové centrum PROUD Brno atrakce pro celou rodinu speciální programy pro školy a firmy , Ke každé zakoupené vstupence od nás dostanete druhou vstupenku ZDARMA ve stejné nebo nižší ceně. Sleva se vztahuje pouze na vstup do areálu Lanového centra PROUD Brno. Lanové centrum PROUD Brno je venkovní areál nabízející programy pro školy, širokou veřejnost a firmy. Program je vhodný pro každého od 10 let. Centrum je postaveno ve shodě s mezinárodně platnými standardy ACCT a jeho instruktoři jsou odborně vyškoleni podle metodiky akreditované MŠMT ČR.

8 LANOVÉ PŘEKÁŽKY JSOU VHODNÝM PROSTŘEDKEM PRO ROZVOJ OBRATNOSTI, SÍLY, ROVNOVÁHY A SCHOPNOSTI ŘEŠIT PROBLÉMY. PROGRAMY OUTDOOROVÝCH AKTIVIT CÍLENĚ POMÁHAJÍ ROZVÍJET TZV. TŘETÍ GRAMOTNOST ROZŠIŘUJE OSOBNOSTNÍ POTENCIÁL A SOCIÁLNÍ DOVEDNOSTI JEDINCE I PRACOVNÍCH TÝMŮ A AKTIVNĚ PŮSOBÍ NA ŽIVOTNÍ STYL ČLOVĚKA. TATO POZITIVNÍ ORIENTACE POMÁHÁ KE ZLEPŠENÍ KVALITY OSOBNÍHO I PRACOVNÍHO ŽIVOTA. LANOVÁ CENTRA JSOU SPORTOVNÍ AREÁLY, KTERÉ TVOŘÍ RŮZNÉ LANOVÉ PŘEKÁŽKY. TY JSOU SESTAVENÉ Z LAN (SYNTETICKÝCH, OCELOVÝCH NEBO PŘÍRODNÍCH), TRÁMKŮ, KULATINY A DALŠÍCH PRVKŮ. PŘEKÁŽKY JSOU ZAVĚŠENY NAD ZEMÍ NA SLOUPECH, V KORUNÁCH STROMŮ NEBO NA JINÝCH KONSTRUKCÍCH A JEJICH PŘEKONÁVÁNÍ SIMULUJE VÝZVY A PROBLÉMY, KTERÉ JE NUTNÉ ŘEŠIT. LANOVÉ PŘEKÁŽKY LZE ROZDĚLIT PODLE TĚCHTO KRITÉRIÍ: PODLE VÝŠKY LANOVÝCH PŘEKÁŽEK NAD ZEMÍ, PODLE TYPU KONSTRUKCE, NA KTERÝCH JSOU PŘEKÁŽKY UKOTVENY, PODLE ZPŮSOBU JIŠTĚNÍ ÚČASTNÍKŮ. VÍTE, ŽE? LANOVÝMI CENTRY V ČR PROJDE AŽ NÁVŠTĚVNÍKŮ/ROK. PŘEKÁŽKY UMÍSTĚNÉ NÍZKO NAD ZEMÍ (CHODIDLA ÚČASTNÍKŮ NEJSOU VÝŠE NEŽ 1,5M NAD ZEMÍ) SE OZNAČUJÍ JAKO NÍZKÉ LANOVÉ PŘEKÁŽKY. U JEJICH VYUŽÍVÁNÍ NENÍ ČASTO POTŘEBNÝ ŽÁDNÝ JISTICÍ SYSTÉM, DOSTAČUJÍCÍ JE TZV. SPOTTING TJ. DŮSLEDNÁ OSOBNÍ POMOC A ZÁCHRANA ZE STRANY OSTATNÍCH ČLENŮ SKUPINY. TENTO TYP PŘEKÁŽEK POSLOUŽÍ ÚČASTNÍKŮM JAKO PRVNÍ KONTAKT S LANOVÝMI PŘEKÁŽKAMI. PŘEKÁŽKY, KTERÉ JSOU INSTALOVANÉ VE VÝŠI OD 1,5 M NAD ZEMÍ JSOU VYSOKÉ LANOVÉ PŘEKÁŽKY. PRO JEJICH PŘEKONÁVÁNÍ UŽ JE NUTNÉ HOROLEZECKÉ VYBAVENÍ A JISTÍCÍ SYSTÉM, KOMBINACE OBOJÍHO ZARUČUJE BEZPEČNOST PRO LEZCE. SEBEJIŠTĚNÍ JE ZÁKLADNÍ PROSTŘEDEK, KTERÝ UMOŽNÍ LEZCI BEZPEČNĚ ZVLÁDNOUT JEDNOTLIVÉ PŘEKÁŽKY. ZNAMENÁ TO V PODSTATĚ AKTIVNÍ STAROST O SVOU VLASTNÍ BEZPEČNOST S POMOCÍ JISTÍCÍCH SETŮ, KTERÉ ÚČASTNÍCI DOSTANOU OD PROVOZOVATELE LANOVÉHO CENTRA PŘED VSTUPEM NA TRASU. HLAVNÍ ZÁSADA, KTERÁ ZDE PLATÍ ZNÍ - V KAŽDÝ OKAMŽIK JE LEZEC PŘIPOJEN K ALESPOŇ JEDNOMU JISTÍCÍMU BODU (A TO I PŘI ZMĚNĚ JIŠTĚNÍ). HLAVNÍM JISTÍCÍM BODEM OBVYKLE BÝVÁ HORIZONTÁLNĚ NATAŽENÉ OCELOVÉ LANO, KTERÉ V RŮZNÉ VÝŠCE NAD PŘEKÁŽKAMI PROCHÁZÍ CELOU TRASOU, A KE KTERÉMU SE ÚČASTNÍCI PO CELOU DOBU JISTÍ.

9 ZOO Brno prohlídky výstavy příměstské letní tábory výukové programy Ke každé zakoupené vstupence od nás dostanete druhou vstupenku ZDARMA ve stejné nebo nižší ceně. Sleva se vztahuje pouze na vstup do areálu ZOO Brno. Brněnská zoologická zahrada chová 1888 zvířat z 351 druhů zástupců ryb, obojživelníků, plazů, ptáků a savců. Chová zástupce všech světadílů kromě Antarktidy. Zapojuje se do projektů na záchranu exotických druhů

10 NEJVĚTŠÍM SAVCEM DNES, ALE PATRNĚ I VŠECH DOB, JE PLEJTVÁK OBROVSKÝ. REKORDNÍ JEDINCI MOHOU DOSAHOVAT AŽ 33,5M DÉLKY A HMOTNOSTI AŽ 190 TUN. OBVYKLÁ DÉLKA JE VŠAK "POUHÝCH" 19-27,5 METRŮ A HMOTNOST TUN. PRAVDĚPODOBNĚ NEJMENŠÍM SAVCEM SVĚTA JE BĚLOZUBKA NEJMENŠÍ. BEZ OCASU TOTIŽ MĚŘÍ 3,6-5,3 CM. OCAS MÍVÁ DLOUHÝ 2,4-2,9 CM. CELKOVÁ PRŮMĚRNÁ DÉLKA VČETNĚ OCÁSKU U TOHOTO HMYZOŽRAVCE BÝVÁ KOLEM 6,5 CM. BĚLOZUBKA NEJMENŠÍ JE I NEJLEHČÍM SAVCEM SVĚTA, PROTOŽE JEJÍ HMOTNOST DOSAHUJE MAXIMÁLNĚ 2,7 G. JE TAK MALÁ, ŽE JE SCHOPNÁ PROLÉZAT CHODBIČKAMI VELKÝCH DRUHŮ ŽÍŽAL. NEJSILNĚJŠÍ KŮŽI ZE VŠECH ZVÍŘAT MÁ HROCH OBOJŽIVELNÝ, JEHOŽ KŮŽE MŮŽE BÝT MÍSTY SILNÁ AŽ 3 CM. HROŠÍ KŮŽE JE PO VYSCHNUTÍ NATOLIK TVRDÁ, ŽE SE DŘÍVE POUŽÍVALA K LEŠTĚNÍ NEJTVRDŠÍHO NEROSTU NA SVĚTĚ - DIAMANTU. NEJMENŠÍ MLÁDĚ V POMĚRU K TĚLU DOSPĚLÉHO JEDINCE MÁ ZHRUBA DVOUMETROVÝ KLOKAN RUDÝ, JEHOŽ MLÁDĚ JE VELKÉ JEN NECELÉ 2 CM. VÍTE, ŽE? NEJSTARŠÍ ZOO V ČESKÉ REPUBLICE VZNIKLA V R V LIBERCI. K NEJDELŠÍM HADŮM NA SVĚTĚ PATŘÍ KRAJTA MŘÍŽKOVANÁ. MŮŽE DOSAHOVAT DÉLKY I PŘES 12 METRŮ, ALE NEJDELŠÍ ZMĚŘENÁ I ZDOKUMENTOVANÁ KRAJTA NA SVĚTĚ BYLA ZABITA ROKU 1912 NA OSTROVĚ CELEBES A MĚŘILA 9,76 M. MOŘSKÁ PLATÝSOVITÁ RYBA PAKAMBALA VELKÁ NEUSTÁLE LEŽÍ NA JEDNÉ STRANĚ A PROTO NA JEJÍM ZCELA ZPLOŠTĚLÉM TĚLE DOŠLO K POSUNUTÍ OČÍ NA LEVOU STRANU TĚLA, KTERÉ JSOU NYNÍ VE VERTIKÁLNÍ POLOZE. RYS IBERSKÝ NEBOLI PARDÁLOVÝ JE NEJOHROŽENĚJŠÍ KOČKOVITÁ ŠELMA NA SVĚTĚ. V PŘÍRODĚ SE VYSKYTUJE UŽ MÉNĚ NEŽ 100 JEDINCŮ A DO DVACETI LET HROZÍ TOMUTO DRUHU ÚPLNÉ VYMŘENÍ. V ROCE 2007 SE MÁLO ZNÁMÝ TVOR Z KMENE ŽELVUŠEK STAL PRVNÍM ZVÍŘETEM, KTERÉ VYDRŽELO NÁROČNÉ PODMÍNKY VE VESMÍRNÉM PROSTORU. ŽELVUŠKY DOKÁŽOU V ANABIÓZE PŘEŽÍT RADIACI AŽ RADŮ (COŽ JE OPROTI ČLOVĚKU VÍCE NEŽ TISÍCINÁSOBEK), VYDRŽÍ ROZPĚTÍ TEPLOT ZHRUBA MINUS 270 DO PLUS 120 STUPŇŮ CELSIA A KROMĚ VAKUA SNESOU I TLAK ŠESTKRÁT VYŠŠÍ, NEŽ JE NA NEJHLUBŠÍM DNĚ OCEÁNU. NA CELÉM SVĚTĚ ŽIJE ASI 400 DRUHŮ ŽENUŠEK A POZOR Z TOHO V ČESKÉ REPUBLICE MÁME 110 DRUHŮ!

11 Bowling Stodola Brno bowling billiard petanque restaurace , Ke každé zakoupené vstupence na dráhu/hodinu bowlingu od nás dostanete druhou vstupenku na dráhu/hodinu bowlingu ZDARMA ve stejné nebo nižší ceně. V období od do je možné slevu uplatnit pouze do 18:00. Na Bowlingu Stodola je Vám k dispozici 8 plně automatizovaných drah AMF. Na každé dráze může hrát až 6 hráčů. Pro firemní akce je možné počítat s kapacitou až 100 lidí. Rádi Vám zorganizujeme firemní turnaj v bowlingu či petanque včetně zajištění pohárů pro vítěze.

12 PRVNÍ STOPY, KTERÉ DOKLADUJÍ EXISTENCI HRY BOWLING, SE VÁŽOU KE STARÉMU EGYPTU DO OBDOBÍ CCA 3200 LET PŘ.N.L. V EVROPĚ SE BOWLING ZPOPULARIZOVAL UŽ VE STŘEDOVĚKU VE 14. ST. VE STARÉ ANGLII, KDY HO KRÁL EDWARD III. UPŘEDNOSTNIL PŘED LUKOSTŘELBOU. DO DNEŠNÍ PODOBY SE PRAVIDLA USTÁLILA KONCEM 19. STOLETÍ V SPOJENÝCH STÁTECH AMERICKÝCH. ZÁKLADNÍ PRAVIDLA HRY JSOU TATO: KAŽDÁ HRA SESTÁVÁ Z DESETI KOL, TZV. FRAME. V KAŽDÉM KOLE (S VÝJIMKOU POSLEDNÍHO) MÁ HRÁČ DVA HODY NA TO, ABY SRAZIL DESET KUŽELEK NA KONCI DRÁHY. V PŘÍPADĚ SRAŽENÍ VŠECH DESETI KUŽELEK PRVNÍM HODEM, TZV. STRIKE, SE DRUHÝ HOD JIŽ NEHÁZÍ A HRAJE DALŠÍ HRÁČ. POKUD SE V DESÁTÉM KOLE HRÁČI PODAŘÍ ALESPOŇ DRUHÝM HODEM SRAZIT VŠECHNY KUŽELKY (TZV. SPARE), HÁZÍ JEŠTĚ JEDNOU, TEDY POTŘETÍ. V PŘÍPADĚ, ŽE V DESÁTÉM KOLE HRÁČ PRVNÍM HODEM VŠECHNY KUŽELKY SHODÍ, MÁ JEŠTĚ DALŠÍ DVA HODY. VÍTĚZÍ SAMOZŘEJMĚ HRÁČ, KTERÝ NAHÁZÍ NEJVÍCE HODŮ. HRA SE VĚTŠINOU HRAJE VE DVOJICI, ALE MOŽNÉ JSOU I TROJICE, ČTVEŘICE ČI CELÁ DRUŽSTVA. VÍTE, ŽE? BOWLINGU SE AKTIVNĚ VĚNUJE 100 MILIONŮ LIDÍ V 90 ZEMÍCH SVĚTA. PRVNÍ BOWLINGOVÁ KOULE PODOBNÁ TÉ DNEŠNÍ BYLA VYROBENA V ROCE KE HŘE SE DNES SE POUŽÍVAJÍ TYTO TYPY KOULÍ: FUN - PRO REKREAČNÍ HRANÍ/ ZÁBAVU/RECESI (VĚTŠINOU S RŮZNÝMI OBRÁZKY NAPŘ. HRACÍ KOSTKY, LEBKY, APOD.) POLYESTEROVÉ - PRO ROVNÉ HRANÍ/DOHAZOVÁNÍ. TAKZVANÁ SPARE BALL (95 % KOULÍ V BOWLINGOVÉM CENTRU). JEJÍ STŘED JE UMÍSTĚN CENTRICKY UVNITŘ KOULE. REAKTIVNÍ - PRO TOČIVÉ HRANÍ, KTERÉ PRO PRVNÍ HOD POUŽÍVÁ VĚTŠINA PROFESIONÁLNÍCH HRÁČŮ. JEJÍ STŘED JE UMÍSTĚN EXCENTRICKY (JE ZE STŘEDU VYCHÝLEN) PŘESNĚ PODLE POŽADAVKŮ KONKRÉTNÍHO HRÁČE. KOULE JSOU TEDY DĚLÁNY NA MÍRU. V R BYLA V MICHIGANU (USA) INSTALOVÁNA PRVNÍ BOWLINGOVÁ DRÁHA S AUTOMATICKÝM ZVEDÁNÍM KUŽELEK. SOUČASNÁ SVĚTOVÁ BOWLINGOVÁ MEGASTAR FIN MIKA KOIVUNIEMI DOKÁZAL 12X PO SOBĚ SHODIT VŠECH 10 KUŽELEK NARÁZ! POKUD SE I VY CHCETE DOSTAT MEZI SVĚTOVOU ŠPIČKU, PAK MUSÍTE HRÁT MINIMÁLNĚ 100 HODIN MĚSÍČNĚ PO DOBU SEDMI AŽ DESETI LET. TAKŽE HÁZET, HÁZET, HÁZET!

13 Technické muzeum v Brně expozice památky výstavy , Ke každé zakoupené vstupence od nás dostanete druhou vstupenku ZDARMA ve stejné nebo nižší ceně. Sleva se vztahuje pouze na vstup do následujících expozic a památek: Technické muzeum v Brně Kovárna v Těšanech Větrný mlýn v Kuželově Vodní mlýn ve Slupi Areál čs. opevnění v Šatově Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou Stará huť u Adamova

14 BRNĚNSKÉ TECHNICKÉ MUZEUM DLOUHOU DOBU FUNGOVALO JAKO POBOČKA NÁRODNÍHO TECHNICKÉHO MUZEA V PRAZE A PLNĚ SE OSAMOSTATNILO TEPRVE 1. LEDNA V TECHNICKÉM MUZEU V BRNĚ NAJDETE RARITU - SVĚTELNOU PANORÁMU, KTERÁ BYLA OBLÍBENOU ATRAKCÍ UŽ NA PŘELOMU 19. A 20. STOLETÍ A DNES JE JEDNÍM Z POSLEDNÍCH, DOPOSUD PROVOZUSCHOPNÝCH ORIGINÁLŮ V EVROPĚ. TENTO PROHLÍŽECÍ PŘÍSTROJ MŮŽE VYUŽÍT AŽ 25 DIVÁKŮ SOUČASNĚ. K NEJZNÁMĚJŠÍM GALERIÍM MODERNÍHO UMĚNÍ PATŘÍ NEWYORSKÉ MUZEUM SOLOMONA R. GUGGENHEIMA, KTERÉ VZNIKLO Z PŮVODNĚ SOUKROMÉ SBÍRKY TOHOTO AMERICKÉHO MILIONÁŘE V R MUZEUM SÍDLÍ V ATRAKTIVNÍ BÍLÉ BUDOVĚ NETRADIČNÍHO SPIRÁLOVITÉHO TVARU A MÁ DNES ŘADU POBOČEK PO CELÉM SVĚTĚ, V EVROPĚ MŮŽETE JEHO EXPOZICE NAVŠTÍVIT V BENÁTKÁCH, BILBAO NEBO BERLÍNĚ. V MASSACHUSETTS (USA) EXISTUJE OD R MUZEUM ZAMĚŘENÉ NA SHROMAŽĎOVÁNÍ A VYSTAVOVÁNÍ ŠPATNÉHO UMĚNÍ VE VŠECH JEHO PODOBÁCH, TAKŽE DNES ZDE MŮŽETE SHLÉDNOUT AŽ 250 EXPONÁTŮ SKUTEČNĚ ŠPATNÉ KVALITY. VÍTE, ŽE? NEJSTARŠÍ SZERSZNIKOVO MUZEUM U NÁS VZNIKLO V R.1802 V TĚŠÍNĚ. PAŘÍŽSKÝ LOUVRE, PATŘÍ NEJEN K NEJVĚTŠÍM NA SVĚTĚ, STAL SE TAKÉ JEDNÍM Z PRVNÍCH MUZEÍ ZPŘÍSTUPNĚNÝCH VEŘEJNOSTI A TO V R V DOBĚ VELKÉ FRANCOUZSKÉ REVOLUCE. PRÁVĚ ZDE NAJDETE PATRNĚ NEJSLAVNĚJŠÍ PORTRÉT NA SVĚTĚ, SLAVNOU MONU LISU ZV. GIOCONDA OD LEONARDA DA VINCIHO. V NEW DELHI (INDIE) MAJÍ MUZEUM, V NĚMŽ NÁVŠTĚVNÍKŮM UKAZUJÍ VÝVOJ TOALETY OD ROKU 2500 PŘ. N. L. AŽ DO SOUČASNOSTI. SBÍRKY PETROHRADSKÉ ERMITÁŽE PATŘÍ K NEJROZSÁHLEJŠÍM NA SVĚTĚ A ČÍTAJÍ NA 3 MILIONY POLOŽEK. TO JE V PARADOXNÍM KONTRASTU S PŮVODEM SLOVA ERMITÁŽ, KTERÉ POCHÁZÍ Z FRANCOUZSKÉHO HERMITAGE A ZNAMENÁ POUSTEVNA. VĚHLAS ČESKÉHO RODÁKA BATI ŠÍŘÍ NEJEN JEHO OBCHODNÍ ZNAČKA, ALE I BAŤOVO MUZEUM OBUVI V TORONTU (KANADA), KTERÉ SE PYŠNÍ VÍCE NEŽ 10 TISÍCI PÁRY BOT. NALEZNETE ZDE VŠE OD EGYPTSKÝCH SANDÁLŮ VYROBENÝCH Z PAPYRU AŽ PO MOKASÍNY PRO ELVISE PRESLEYHO. V MUZEU PŘEHLEDNĚ LÍČÍ 4,5 TISÍCE LET STAROU HISTORII VÝVOJE A VÝROBY OBUVI. OFICIÁLNĚ NEJMENŠÍM MUZEEM V ČR JE MUZEUM VAH V KŘENOVĚ NA DOMAŽLICKU, JEHO EXPOZICI MOHOU NARÁZ SHLÉDNOUT MAXIMÁLNĚ 4 LIDÉ.

15 Podklady k projektu f. Domino_karticka 20x20.indd :11

16 MILIÓNTÝ HAMBURGER PRODALA SPOLEČNOST MCDONALD S JIŽ V ROCE V ROCE 1993, KDY BYL V MCDONALD S PROVEDEN POSLEDNÍ SOUČET PRODANÝCH HAMBURGERŮ, SE JICH NA CELÉM SVĚTĚ PRODALO JIŽ 95 MILIARD! MCDONALD S JE NA ŠPICI RESTAURACÍ FAST FOODOVÉHO TYPU I DÍKY STÁLÉ PODPOŘE INICIATIVY A NÁPADŮ JAK SVÝCH ZAMĚSTNANCŮ, TAK I FRANŠÍZOVÝCH SPOLUPRACOVNÍKŮ. PRVNÍ MACFISH VYMYSLEL V R LOU CROEN ZE STÁTA OHIO (USA) A TO PRO ZÁKAZNÍKY Z ŘAD ŘÍMSKÝCH KATOLÍKŮ, KTEŘÍ V PÁTEK NEMOHLI JÍST MASO. TENTO TAH MU ZVEDL OBRAT JEN V PÁTEK O USD. SENDVIČ BIG MAC PRO STRÁVNÍKY S VELKOU CHUTÍ K JÍDLU JE V NABÍDCE JIŽ OD R. 1967, A TO DÍKY JIMOVI DELLIGATTI Z PITSBURGU (PENSYLVÁNIE, USA). POSTAVIČKA RONALDA MCDONALDA PROVÁZÍ DĚSTKÉ STRÁVNÍKY OD R. 1963, KDY JI VYMYSLELI JOHN GIBBON A OSCAR GOLDSTEIN JAKO LÁKADLO PRO DĚTI DO SVÉ RESTAURACE VE WASHINGTONU (USA). V AMERICKÉM STÁTĚ ILLINOIS VZNIKLA V ROCE 1961 HAMBURGER UNIVERZITY. DNES JIŽ MÁ POBOČKY V 7 RŮZNÝCH ZEMÍCH A JEJÍ ABSOLVENTI ZÍSKAJÍ TITUL BAKALÁŘ HAMBURGEROLOGIE. V ROCE 1967 SE MCDONALD S STALA MEZINÁRODNÍ SPOLEČNOSTÍ, PRVNÍ RESTAURACE MCDONALD S BYLA OTEVŘENA V R NEBOŤ OTEVŘELA SVOJE PRVNÍ POBOČKY MIMO ÚZEMÍ USA A TO V KANADĚ A V PORTORIKU. KAŽDÝ DEN NAVŠTÍVÍ RESTAURACE MCDONALD S V PRŮMĚRU TÉMĚŘ 50 MILIÓNŮ ZÁKAZNÍKŮ A JEJÍ ZASTOUPENÍ NAJDETE JIŽ VE 119 ZEMÍCH NA PĚTI KONTINENTECH. ZA NEJSEVERNĚJŠÍ RESTAURACÍ MCDONALD S SE VYDEJTE DO FINSKÉHO ROVANIEMI LEŽÍCÍHO NA POLÁRNÍM KRUHU. NAOPAK NEJJIŽNĚJI POLOŽENÁ RESTAURACE SE NACHÁZÍ V GISBORNE NA NOVÉM ZÉLANDU. V ROCE 1984 BYLA ZALOŽENA DĚTSKÁ NADACE RONALDA MCDONALDA (RMHC), KTERÁ VZNIKLA NA PAMÁTKU ZAKLADATELE MCDONALD S CORPORATION RAYE KROCE. TATO ORGANIZACE SE V ROCE 1996 SPOJILA SE SÍTÍ DOMŮ RONALDA MCDONALDA A SPOLEČNĚ SE ZAMĚŘUJÍ NA ŘEŠENÍ ZÁVAŽNÝCH PROBLÉMŮ DĚTÍ VČETNĚ ZDRAVOTNÍ PÉČE, LÉKAŘSKÉHO VÝZKUMU, PREVENCE SEBEVRAŽD MLADISTVÍCH ČI ZNEUŽÍVÁNÍ DĚTÍ. KROMĚ TOHO VĚNUJÍ PROSTŘEDKY NA JEDINEČNÉ VZDĚLÁVACÍ PROJEKTY A UDĚLUJÍ GRANTY NEZISKOVÝM ORGANIZACÍM. POBOČEK RMHC JE DNES 181 A NAJDETE JE V 48 ZEMÍCH, DOMY RONALDA MCDONALDA JSOU ROZESETY DOSLOVA PO CELÉM SVĚTĚ (CELKEM 240), DENNĚ V NICH NACHÁZÍ ÚTĚCHU VÍCE NEŽ 3000 RODIN.

17 PRAVIDLA POUŽITÍ SLEVOVÝCH KUPÓNŮ: Prosím čtěte pozorně, abyste předešli případným nedorozuměním! 1. Slevové kupóny jsou platné do a jsou přenosné. 2. Informační brožura obsahuje celkem 20x slevový kupón a počet kupónů použitých najednou není omezen. 3. Informace o možnostech a podmínkách pro uplatnění slev u každého provozovatele naleznete na jeho stránce v této informační brožuře. 4. Pravidla použití nelze měnit a slevové kupóny, které jsou součástí této informační brožury nelze kombinovat s jinými akcemi nebo slevami daných provozovatelů. 5. Využití slevových kupónů je podmíněno volnou kapacitou zařízení, proto si ve vlastním zájmu vstupenky rezervujte předem na telefonních číslech příslušných zařízení. 6. Při nedodržení některého z pravidel vám sleva nemusí být poskytnuta. 7. Provozovatelé si vyhrazují právo na změnu cen a časových rozvrhů. 8. Domino Team s.r.o. je nezávislým distributorem této informační brožury, proto své připomínky týkající se jednotlivých provozů sdělujte, prosím, na telefonních číslech příslušných zařízení.

18 Domino Team s.r.o., Lidická 23 a, Brno , Cena informační brožury je 699,- Kč (v ceně není zahrnuto poštovné ve výši 50,- Kč) created by, Zakoupením této informační brožury přispíváte na: Domov pro osoby se zdravotním postižením BARBORKA ,

VSTUPENKU ZDARMA AQUA CZECH 2012/2013 JIHOČESKÝ KRAJ. Ke každé zakoupené vstupence od nás dostanete druhou

VSTUPENKU ZDARMA AQUA CZECH 2012/2013 JIHOČESKÝ KRAJ. Ke každé zakoupené vstupence od nás dostanete druhou AQUA CZECH 2012/2013 JIHOČESKÝ KRAJ Ke každé zakoupené vstupence od nás dostanete druhou VSTUPENKU ZDARMA ve stejné, nebo nižší ceně na vstup do areálu hotelového aquaparku. NABÍZÍME NÁVŠTĚVNÍKŮM CELOROČNÍ

Více

VÍTEJTE V BÁJEČNÉM SVĚTĚ ZVÍŘAT ZVÍŘATA JSOU VŠUDE KOLEM NÁS!

VÍTEJTE V BÁJEČNÉM SVĚTĚ ZVÍŘAT ZVÍŘATA JSOU VŠUDE KOLEM NÁS! VÍTEJTE V BÁJEČNÉM SVĚTĚ ZVÍŘAT ZVÍŘATA JSOU VŠUDE KOLEM NÁS! Zvířata žijí na souši, ve vzduchu i ve vodě. Chodí, plazí se, běhají, skáčou, létají a plavou, ať je den, nebo noc. SAVCI Na planetě žije více

Více

13 - Projekt výstavby lanových parků MonkeyPark Špindlerův Mlýn MonkeyPark 21. června 2006 nejdelší lanový park v Krkonoších. MonkeyPark, MonkeyPark

13 - Projekt výstavby lanových parků MonkeyPark Špindlerův Mlýn MonkeyPark 21. června 2006 nejdelší lanový park v Krkonoších. MonkeyPark, MonkeyPark 13 - Projekt výstavby lanových parků MonkeyPark Špindlerův Mlýn Společnost První bobová s.r.o. se vždy cítila průkopníkem nových trendů v oblasti volnočasových aktivit. Až po výstavbě bobové dráhy Špindlerův

Více

ÚVOD ČLOVĚČE NEZLOB SE SE

ÚVOD ČLOVĚČE NEZLOB SE SE HRY PRO DĚTI ÚVOD Vážení přátelé, ale hlavně děti, především pro Vás jsme vytvořili dětskou řadu našich velkých provedení společenských her. Kromě oblíbených a známých her jako člověče nezlob se, kroket,

Více

AQUAPARK YOGA KRYOSAUNA RELAX ZUMBA

AQUAPARK YOGA KRYOSAUNA RELAX ZUMBA MOTOKÁRY SAUNA MASÁŽE BOWLING SQUASH BAZÉN VACCU WELNESS ZUMBA RELAX KRYOSAUNA AEROBIC AQUAPARK YOGA PRAVIDLA POUŽITÍ INFORMAČNÍ BROŽURY Prosím čtěte pozorně, abyste se vyvarovali případných nedorozumění!

Více

ZŠA MŠNOVÁCEREKEV LEPŠÍVÝUKA V NOVÉCEREKVI

ZŠA MŠNOVÁCEREKEV LEPŠÍVÝUKA V NOVÉCEREKVI Tento výukový materiál vznikl v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. ZŠA MŠNOVÁCEREKEV LEPŠÍVÝUKA V NOVÉCEREKVI Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3771 Základní škola

Více

Turistická chata ve Špindlerově Mlýně

Turistická chata ve Špindlerově Mlýně Turistická chata ve Špindlerově Mlýně Nově zrekonstruovaná Turistická chata ve Špindlerově Mlýně nabízí velmi levné a stylové ubytování v srdci lyžařského areálu Svatý Petr. Cena od 150,-Kč na osobu. -

Více

Kam za zábavou přímo v Hostivaři?

Kam za zábavou přímo v Hostivaři? Kam za zábavou přímo v Hostivaři? http://www.parkhostivar.cz/ Obchodní centrum Park Hostivař nejen centrálním obchodním střediskem v Hostivaři, co se nákupů týče, ale také příjemným místem aktivního odpočinku.

Více

PRímEstské tábory se školkou

PRímEstské tábory se školkou PRímEstské tábory se školkou Stejně jako v letech 2007, 2008, 2009, 2010 připravujeme pro Vaše děti Příměstské tábory Sluníčka se školkou 2011. PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY SLUNÍČKA SE ŠKOLKOU VE ŽLUTÝCH LÁZNÍCH

Více

Nový Wellness & Sport Hotel v CHKO Železné Hory, Pardubický kraj

Nový Wellness & Sport Hotel v CHKO Železné Hory, Pardubický kraj ZÁKLADNÍ INFORMAČNÍ MEMORANDUM Nový Wellness & Sport Hotel v CHKO Železné Hory, Pardubický kraj Management Contract Smlouva o řízení Česká republika Zpracoval Labartt Hospitality s.r.o. (Pouze pro určené

Více

Velbloudice dostanou na Vánoce nového samce

Velbloudice dostanou na Vánoce nového samce Strana 1 / 1 Velbloudice dostanou na Vánoce nového samce Dva roky a osm měsíců starý samec Dred dorazil včera do Zoo Brno z polské Lodže. Nahradí tak šestnáctiletého samce Rómea, který byl v Brně v deponaci

Více

Zlín (nejenom) na víkend. Bc. Ľudmila Vašková Bc. David Klouda

Zlín (nejenom) na víkend. Bc. Ľudmila Vašková Bc. David Klouda Zlín (nejenom) na víkend Insight Zlín má mnoho atrakcí, a je zajímavý i pro několikadenní pobyty. Turisté však získají představu o tom, co se dá ve Zlíně dělat, až po návštěvě turistického centra Našim

Více

USA Francouzská Polynesie

USA Francouzská Polynesie USA Francouzská Polynesie 22./25.12.2012. 5./6.1.2013 41-50 hodin letu, 21 000 km Praha - Los Angeles Pape ete Zastávka v USA / San Francisko Los Angeles Las Vegas Národní park Joshua Tree Národní park

Více

w w w.h usto p e ce - cit y. cz sport senioři

w w w.h usto p e ce - cit y. cz sport senioři w w w.h usto p e ce - cit y. cz rodina sport senioři víno PRO SENIORY Seniorský věk už dnes nemusí být obdobím stráveným v ústraní aktivního společenského života. Stále více institucí myslí na lidi seniorského

Více

ÚVOD. držíte v rukou katalog zahradních a venkovních her, které vyrábí, prodává a pronajímá společnost STOA-Zahradní minigolf s.r.o.

ÚVOD. držíte v rukou katalog zahradních a venkovních her, které vyrábí, prodává a pronajímá společnost STOA-Zahradní minigolf s.r.o. ZAHRADNÍ HRY ÚVOD Vážení přátelé, držíte v rukou katalog zahradních a venkovních her, které vyrábí, prodává a pronajímá společnost STOA-Zahradní minigolf s.r.o. Hrát si, bavit se a relaxovat jsou hlavní

Více

Interaktivní programy ZÁKLADNÍ ŠKOLY. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro. září prosinec 2011

Interaktivní programy ZÁKLADNÍ ŠKOLY. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro. září prosinec 2011 Interaktivní programy Muzea východních Čech v Hradci Králové pro ZÁKLADNÍ ŠKOLY září prosinec 2011 Muzeum východních Čech v Hradci Králové Eliščino nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové 1 tel.: +420 495 512

Více

Magická síla přírody a lidského umu

Magická síla přírody a lidského umu Luhačovice Město Luhačovice, cestovní agentura Luha Info Městské informační středisko Masarykova 950, 763 26 Luhačovice tel./fax: 577 133 980, tel.: 577 132 341 e-mail: luhainfo@mesto.luhacovice.cz Magická

Více

ŠKOLICÍ STŘEDISKO NÁCHOD

ŠKOLICÍ STŘEDISKO NÁCHOD ŠKOLICÍ STŘEDISKO NÁCHOD zpráva o činnosti v roce 2013 Duha Školicí středisko Náchod je organizace, která pořádá vzdělávací programy především pro instruktory, vedoucí, lektory, ale i mládež a dospělé

Více

Území podél toku řek Ohře a Rolavy nebylo možné před územním vyjasněním a před realizací páteřních dopravních staveb nadmístního významu využívat pro

Území podél toku řek Ohře a Rolavy nebylo možné před územním vyjasněním a před realizací páteřních dopravních staveb nadmístního významu využívat pro Karlovy Vary 12.11.2009 Území podél toku řek Ohře a Rolavy nebylo možné před územním vyjasněním a před realizací páteřních dopravních staveb nadmístního významu využívat pro další odpovídající investice

Více

NABÍDKA PRO FIREMNÍ KLIENTELU

NABÍDKA PRO FIREMNÍ KLIENTELU NABÍDKA PRO FIREMNÍ KLIENTELU Ideální řešení pro Vaši konferenci, meeting i firemní večírek. Hotel GOLD**** Chotoviny, Táborská 68, Chotoviny * www.hotelchotoviny.cz * recepce@hotelchotoviny.cz * 398 998

Více

NABÍDKA - PRONÁJEM AKTIVIT 2015

NABÍDKA - PRONÁJEM AKTIVIT 2015 NABÍDKA - PRONÁJEM AKTIVIT 2015 Vážení přátelé, předkládám Vám nabídku doprovodných programů lanového parku Hradec Králové. Tyto programy můžete využít při realizaci dětských dnů, firemních setkání či

Více

ČTENÍ NEJMENŠÍM V pondělí 26. 3. 2012 navštívili žáci třídy 5.A s paní učitelkou Hanou Houškovou MŠ v Mechové ulici, kde v rámci Měsíce knihy zábavnou formou seznámili budoucí prvňáčky se známými i méně

Více

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PRO RODIČE A DĚTI V AZYLOVÉM DOMĚ, NA LIŠČINĚ 2, OSTRAVA HRUŠOV 15. 1. 2014 SOUTĚŽNÍ ODPOLEDNE VE SPOLEČENSKÝCH HRÁCH Děti s rodiči a se zaměstnanci Azylového domu strávili příjemné

Více

Pravidla pro vybavení závodiště

Pravidla pro vybavení závodiště Pravidla pro vybavení závodiště Pravidla FINA pro vybavení závodiště (FR) stanovují základní rozměry plaveckých bazénů a předpisy pro jejich vybavení. Pravidla FR se týkají jak bazénů pro Olympijské hry

Více

Prosím, čtěte pozorně leták k pobytu, zejména to, jaké služby obsahuje výsledná kalkulace.

Prosím, čtěte pozorně leták k pobytu, zejména to, jaké služby obsahuje výsledná kalkulace. Milí rodiče, posílám Vám dlouho avizovanou nabídku na léto u moře. Po dlouhém vybírání lokality jsme se nakonec rozhodli spolu s rodiči, kteří s námi jezdí již několik let, pro destinaci, se kterou jsme

Více

Projekt BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC zastoupen VUT v Brně, Dětský domov Dagmar a agentura Entity. pořádají

Projekt BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC zastoupen VUT v Brně, Dětský domov Dagmar a agentura Entity. pořádají Projekt BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC zastoupen VUT v Brně, Dětský domov Dagmar a agentura Entity pořádají 8. ročník mezinárodní, integrační akce Setkání bez hranic 2014, plavecké show pro děti z dětských

Více

Vítáme Vás v rekreačním areálu Stříbrný rybník

Vítáme Vás v rekreačním areálu Stříbrný rybník Stříbrný rybník Vítáme Vás v rekreačním areálu Stříbrný rybník Na pomezí Přírodního parku řeky Orlice a Novohradeckých lesů U největšího z rybníků v okolí Hradce Králové Adrenalin park Vodní centrum Celoroční

Více

H O T E L T E N N I S C L U B P R O S T Ě J O V

H O T E L T E N N I S C L U B P R O S T Ě J O V H O T E L T E N N I S C L U B P R O S T Ě J O V Jeden z největších sportovních hotelových komplexů v České republice s dlouholetou tradicí. Světově proslulý sportovní komplex, který nabízí exkluzivní kombinaci

Více

Nabídka pronájmu prostor Divadla na Šantovce

Nabídka pronájmu prostor Divadla na Šantovce Nabídka pronájmu prostor Divadla na Šantovce Hledáte prostor pro reprezentativní akci, večírek či konferenci? Divadlo na Šantovce Vám nabízí širokou a pestrou škálu možností v originálním prostoru, který

Více

Isar Cup Moosburg První ročník 2011 7 červen - 8 červen 2014

Isar Cup Moosburg První ročník 2011 7 červen - 8 červen 2014 Isar Cup Moosburg První ročník 2011 7 červen - 8 červen 2014 Isar Cup Počet týmů: 72 Number of games: 5 Kategorie: mladší přípravka, starší přípravka, mladší žáci, starší žáci A-B, mladší dorostenci A-B,

Více

11. EDBF MISTROVSTVÍ EVROPY DRAČÍCH LODÍ 11 TH EDBF EUROPEAN DRAGON BOAT NATIONS CHAMPIONSHIPS. Praha Račice 24. 27.7.2014

11. EDBF MISTROVSTVÍ EVROPY DRAČÍCH LODÍ 11 TH EDBF EUROPEAN DRAGON BOAT NATIONS CHAMPIONSHIPS. Praha Račice 24. 27.7.2014 11. EDBF MISTROVSTVÍ EVROPY DRAČÍCH LODÍ 11 TH EDBF EUROPEAN DRAGON BOAT NATIONS CHAMPIONSHIPS Praha Račice 24. 27.7.2014 ÚVOD Vážené dámy, vážení pánové! Po úspěšném evropském šampionátu dračích lodí

Více

BOWLING, KUŽELKY A ŠIPKY BOWLING, KUŽELKY A ŠIPKY Turistická informační centra na Hustopečsku Poskytování veškerých. nabídka kulturních.

BOWLING, KUŽELKY A ŠIPKY BOWLING, KUŽELKY A ŠIPKY Turistická informační centra na Hustopečsku Poskytování veškerých. nabídka kulturních. BOWLING, KUŽELKY A ŠIPKY BOWLING, KUŽELKY A ŠIPKY Turistická informační centra na Hustopečsku Poskytování veškerých turistických informací o celém mikroregionu a okolí, nabídka kulturních akcí, prodej

Více

PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012

PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012 PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012 PO CELÉ ODPOLEDNE A VEČER VSTUP ZDARMA!!! OD 12:15 FAKULTATIVNĚ SPOLEČNÝ OBĚD ESPERANTSKÝCH NÁVŠTĚVNÍKŮ V RESTAURACI ASTRA - v návaznosti na příjezd

Více

Časopis Klubu vodních strážců PODZIM 2011

Časopis Klubu vodních strážců PODZIM 2011 Časopis Klubu vodních strážců PODZIM 2011 Foto: KAŠPÁREK V ROHLÍKU Milé děti, určitě máte raději sluníčko než déšť, ale jistě víte, že déšť je pro Zemi velmi důležitý. Vodu potřebují nejen lidé, ale i

Více

1. Varianta prohlídkový zámek + galerie. 2. Varianta prohlídkový zámek + hotel. 3. Varianta prohlídkový zámek + seniorský program

1. Varianta prohlídkový zámek + galerie. 2. Varianta prohlídkový zámek + hotel. 3. Varianta prohlídkový zámek + seniorský program Zámek Brtnice Program investora pro vyhledávací studii k jednotlivým variantám využití zámku v Brtnici. 1. Varianta prohlídkový zámek + galerie Využití celého zámku jako universálního turistického cíle

Více

Zeměpisná olympiáda 2011

Zeměpisná olympiáda 2011 Zeměpisná olympiáda 2011 Kategorie B okresní kolo Název a adresa školy: Okres: Jméno a příjmení: Třída: Datum:.. Práce bez atlasu Zeměpisná rozcvička I. Místopis 1. Podle charakteristiky poznej, o jakou

Více

Publikování digitalizovaných sbírek online.

Publikování digitalizovaných sbírek online. Publikování digitalizovaných sbírek online. Možnosti, příklady. Ivana Havlíková Národní muzeum - Centrum pro prezentaci kulturního dědictví Postupné fáze digitalizace Krok 1 vstup dat Krok 2 správa, uložení,

Více

Danube Challenge Cup Gerasdorf První ročník 2012 7 červen - 8 červen 2014

Danube Challenge Cup Gerasdorf První ročník 2012 7 červen - 8 červen 2014 Danube Challenge Cup Gerasdorf První ročník 2012 7 červen - 8 červen 2014 Danube Challenge Cup Počet týmů: 74 Number of games: 5 Kategorie: mladší přípravka, starší přípravka, mladší žáci, starší žáci

Více

PLAZI HADI PROJEKT EU PENÍZE ŠKOLÁM OPERAČNÍ PROGRAM VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST VY_52_INOVACE_277 VZDĚLÁVACÍ OBLAST: ČLOVĚK A PŘÍRODA VZDĚLÁVACÍ OBOR: PŘÍRODOPIS ROČNÍK: 7 ZNAKY HADŮ NEMAJÍ KONČETINY

Více

MAPA POLABÍ. nejzajímavějších míst. Infocentra. Zajímavá místa Polabí. Hrady a zámky. Ubytování / Restaurace. Lázně / Sport.

MAPA POLABÍ. nejzajímavějších míst. Infocentra. Zajímavá místa Polabí. Hrady a zámky. Ubytování / Restaurace. Lázně / Sport. i 3 MAPA nejzajímavějších míst 12 13 POLABÍ 10 3 16 i 2 8 6 14 i 5 i 17 3 12 i Infocentra 4 Zajímavá místa Polabí Hrady a zámky 4 14 11 Muzea / Galerie / Expozice 15 16 1 1 i 2 Ubytování / Restaurace 5

Více

69 KČ 39 KČ KAPESNÍ SVĚTÝLKA SKLENIČKY FIZZY MOON 129 KČ BELGICKÁ ČOKOLÁDA NOVINKA NOVINKA NOVINKA CENA CENA CENA

69 KČ 39 KČ KAPESNÍ SVĚTÝLKA SKLENIČKY FIZZY MOON 129 KČ BELGICKÁ ČOKOLÁDA NOVINKA NOVINKA NOVINKA CENA CENA CENA KAPESNÍ SVĚTÝLKA PRAKTICKÝ I ZÁBAVNÝ DÁREK PRO MALÉ I VELKÉ OBSAHUJE BEZPEČNÉ, ALE VÝKONNÉ LED SVĚTLO SPRING GLASS 69 KČ SKLENIČKY FIZZY MOON PŘIPIJTE SI NA ZDRAVÍ! OBDARUJTE SVOJE NEJBLIŽŠÍ SKLENIČKOU

Více

SPORTOVNÍ BAZÉNY JEJICH KONSTRUKCE A VYBAVENÍ

SPORTOVNÍ BAZÉNY JEJICH KONSTRUKCE A VYBAVENÍ SPORTOVNÍ BAZÉNY JEJICH KONSTRUKCE A VYBAVENÍ Ing. Tomáš Appl, Bazény a wellness s.r.o., projektový ateliér Každý druh vodního sportu vyžaduje pro své regulérní provozování bazén konstruovaný podle zásad

Více

Zahradní a venkovní hry a aktivity (šachy, kuželky, člověče nezlob se, hookbruč, minigolf )

Zahradní a venkovní hry a aktivity (šachy, kuželky, člověče nezlob se, hookbruč, minigolf ) ZAHRADNÍ MINIGOLF Minigolfová dráha (mobilní provedení pozink šířka: 0,6m; hlava dráhy: Ø 1,2 m; délka: 5m) Cena: 19.700,- (cena včetně: 1x minigolfová hůl profi + 2x míček) Cena platí při odběru 1ks,

Více

NABÍDKA AREÁLU WWW.AMFIKBUKOVINA.CZ

NABÍDKA AREÁLU WWW.AMFIKBUKOVINA.CZ NABÍDKA AREÁLU WWW.AMFIKBUKOVINA.CZ KRYTÉ PROSTORY PROVOZOVNA: Popovice 379, tel.: (+420) 724 390 839 e-mail: info@amfikbukovina.cz RESTAURACE Kapacita: 40 míst + 40 míst terasa Příjemné posezení na letní

Více

Výroční zpráva. Muzeum Stará Čistírna, o.p.s.

Výroční zpráva. Muzeum Stará Čistírna, o.p.s. Výroční zpráva 2 0 1 2 Muzeum Stará Čistírna, o.p.s. Obsah: 1. Základní informace 2. Přehled událostí v Muzeu Stará Čistírna, o.p.s. a staré čistírně v roce 2012 Finanční zpráva 2012 2 1. Základní informace

Více

Projekt KURA KURA vstupuje do další etapy

Projekt KURA KURA vstupuje do další etapy Strana 1 / 1 Projekt KURA KURA vstupuje do další etapy Po čtyřech letech překonávání překážek indonéské byrokracie se podařilo vedení brněnské zoologické zahrady a její partnerské indonéské nadaci získat

Více

Česká asociace sport pro všechny KOMISE REKREAČNÍCH SPORTŮ KUBB. pravidla. zpracoval: Petr Kolář

Česká asociace sport pro všechny KOMISE REKREAČNÍCH SPORTŮ KUBB. pravidla. zpracoval: Petr Kolář Česká asociace sport pro všechny KOMISE REKREAČNÍCH SPORTŮ KUBB pravidla zpracoval: Petr Kolář OBSAH KAPITOLA I. HŘIŠTĚ...3 1. Hřiště...3 2. Hrací pole...3 2.1. Středová čára...3 2.2. Základní čáry...3

Více

Nabídka programů na hradě Šternberk

Nabídka programů na hradě Šternberk Nabídka programů na hradě Šternberk Následující nabídka programů je speciálně vytvořena pro příměstské tábory ASC UP 2012. Cena programu činí 170 Kč. Součástí programu je vždy prohlídka hradu (malý okruh)

Více

Výstava kamélií v Kroměříži Kamélie v novém

Výstava kamélií v Kroměříži Kamélie v novém Výstava kamélií v Kroměříži Kamélie v novém Velmi cennou součástí sbírky rostlin pěstovaných v Květné zahradě v Kroměříži je také kolekce kamélií čítající 40 vzrostlých stromů a stejný počet menších rostlin

Více

WELLNESS & RELAX. v Mariánských Lázních. marienbad.danubiushotels.cz

WELLNESS & RELAX. v Mariánských Lázních. marienbad.danubiushotels.cz WELLNESS & RELAX v Mariánských Lázních marienbad.danubiushotels.cz CÍSAŘSKÉ DNY 3 noci v hotelu Nové Lázně ***** Cena od 9 270 Kč dárek na pokoji 1x minerální koupel v historické Císařské nebo Královské

Více

CO JE BOSSABALL? NOVÝ UNIVERZÁLNÍ SPORT

CO JE BOSSABALL? NOVÝ UNIVERZÁLNÍ SPORT CO JE BOSSABALL? NOVÝ UNIVERZÁLNÍ SPORT Chtěli jste někdy zažít pohyby těla při sportu zvaném capoiera, nebo jste spíše příznivcem beach volejbalu? Jste nadšencem fotbalu, anebo se vidíte spíše jako zdatný

Více

Kočka domácí je domestikovaná forma kočky divoké, která je již po tisíciletí průvodcem člověka. Stejně jako její divoká příbuzná patří do podčeledi malé kočky, a je typickým zástupcem skupiny. Má pružné

Více

Charakteristika předmětu:

Charakteristika předmětu: Vzdělávací oblast : Vyučovací předmět: Volitelné předměty Člověk a společnost Historický seminář Charakteristika předmětu: Vzdělávací obsah: Základem vzdělávacího obsahu předmětu Historický seminář je

Více

ČESKY. Když prší a fouká PROGRAM PRO ŠPATNÉ POČASÍ V SOKOLOVĚ A OKOLÍ

ČESKY. Když prší a fouká PROGRAM PRO ŠPATNÉ POČASÍ V SOKOLOVĚ A OKOLÍ ČESKY 13 Když prší a fouká PROGRAM PRO ŠPATNÉ POČASÍ V SOKOLOVĚ A OKOLÍ 1 1 Kultura Nápady na zážitky, když je venku mokro, zima a sychravo. Můžeme Kino Alfa sportovat, v Sokolově relaxovat (Heyrovského

Více

Plazi jak je neznáte. S touto besedou to všechno před několika léty začalo a pravidelné setkávání na školách nese i své výsledky.

Plazi jak je neznáte. S touto besedou to všechno před několika léty začalo a pravidelné setkávání na školách nese i své výsledky. Plazi jak je neznáte S touto besedou to všechno před několika léty začalo a pravidelné setkávání na školách nese i své výsledky. Beseda je zaměřená na život, smysly, způsob života a další zajímavá fakta

Více

Návštěvnické trasy Plzeňského Prazdroje Významné destinace cestovního ruchu v ČR

Návštěvnické trasy Plzeňského Prazdroje Významné destinace cestovního ruchu v ČR Návštěvnické trasy Plzeňského Prazdroje Významné destinace cestovního ruchu v ČR 15. 3. 2011 Hlásíme rekordní návštěvnost za rok 2010! V roce 2010 překročila poprvé návštěvnost všech turistických destinací

Více

MINIGOLF. pyramida, plošina, okénko (doplněk překážky skok), had, květ (doplněk překážky skok) SPLŇUJE ČSN EN 1176 GARDEN-RONDO

MINIGOLF. pyramida, plošina, okénko (doplněk překážky skok), had, květ (doplněk překážky skok) SPLŇUJE ČSN EN 1176 GARDEN-RONDO MINIGOLF Minigolfová dráha (provedení pozink šířka: 0,6m; hlava dráhy: Ø 1,2 m; délka: 5m) Cena: 20.700,- (cena včetně: 1x minigolfová hůl profi + 2x míček) Cena platí při odběru 1ks, v případě zájmu o

Více

Základní škola a Mateřská škola, Moravský Písek

Základní škola a Mateřská škola, Moravský Písek Základní škola a Mateřská škola, Moravský Písek Číslo projektu CZ.1.07/1.4.00/21.0624 Název šablony klíčové aktivity: I/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti.

Více

Výroční zpráva 2 0 1 3. Muzeum Stará Čistírna, o.p.s.

Výroční zpráva 2 0 1 3. Muzeum Stará Čistírna, o.p.s. Výroční zpráva 2 0 1 3 Muzeum Stará Čistírna, o.p.s. Obsah: 1. Základní informace 2. Přehled událostí v Muzeu Stará Čistírna, o.p.s. a staré čistírně v roce 2013 Finanční zpráva 2013 2 1. Základní informace

Více

Nabídka na léto. Léto, prázdniny, dovolená, zážitky,. poznejte náš region a užijte si hotel Sladovna nebo Pivovarský penzion.

Nabídka na léto. Léto, prázdniny, dovolená, zážitky,. poznejte náš region a užijte si hotel Sladovna nebo Pivovarský penzion. Nabídka na léto Léto, prázdniny, dovolená, zážitky,. poznejte náš region a užijte si hotel Sladovna nebo Pivovarský penzion Pobytové balíčky Letní hýčkání - zaměřeno na páry Sport a relax - skupinová i

Více

Jezero Traunsee. Letní sáňkařská dráha - Strobl. Plavba lodí po jezeře. Jízda kabinkovou lanovkou na Grünberg (1004 m. n. m.)

Jezero Traunsee. Letní sáňkařská dráha - Strobl. Plavba lodí po jezeře. Jízda kabinkovou lanovkou na Grünberg (1004 m. n. m.) Tipy na výlety Solná komora Karta Salzkammergut Erlebnis Card: k zakoupení ve všech infocentrech v regionu SALZKAMMERGUT a ve vybraných hotelech a penzionech. Cena dospělí: 4,90 EUR, děti zdarma S kartou

Více

Tygr Indický. Samice měří 1,5-2 m bez ocasu a 2,5-3 m s ocasem. Váží 100-200 kg. V kohoutku měří zhruba 75 cm, délka hlavy je 20-30 cm.

Tygr Indický. Samice měří 1,5-2 m bez ocasu a 2,5-3 m s ocasem. Váží 100-200 kg. V kohoutku měří zhruba 75 cm, délka hlavy je 20-30 cm. Marek Hák 25.1.2013 Popis Tygr indický je kočkovitá šelma (Panthera tigris tigris) také zvaný tygr bengálský je nejpočetnější poddruh tygra. Vyskytuje se převážně v okolí ústí řeky Gangy, Indii a Bangladéši.

Více

O POHÁR MĚSTA SOKOLOVA

O POHÁR MĚSTA SOKOLOVA PROPOZICE 24. ROČNÍKU SOUTĚŽE DRUŽSTEV ZÁCHRANY NA VODĚ O POHÁR MĚSTA SOKOLOVA Datum konání : Místo konání : Pořadatelé : Technické zabezpečení : Pod záštitou : 15.listopadu 2014 od 9.00 do 15.00 hod.

Více

LETNÍ TÁBORY 2011 Vážení rodiče, milé děti! Dovolujeme si Vás pozvat na letní tábory, které jsme připravili v naší již 20.sezóně. Tábory pořádáme v rekreačním středisku Blaník (okr. Benešov), který je

Více

XIV. K+K MONARCHIE TROPHY 29.07.-01.08.2013

XIV. K+K MONARCHIE TROPHY 29.07.-01.08.2013 ČESKÁ SENIORSKÁ GOLFOVÁ ASOCIACE ČLEN UNIE EVROPSKÝCH SENIORSKÝCH AMATERSKÝCH GOLFOVÝCH ASOCIACÍ XIV. K+K MONARCHIE TROPHY 29.07.-01.08.2013 WWW.GOLFBRNO.CZ ÚVODNÍ SLOVO PREZIDENTA ČSGA Vážení golfoví

Více

Rozhledny. Číslo. Předmět. Vlastivěda

Rozhledny. Číslo. Předmět. Vlastivěda Pořadové číslo a název projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2671 "Učení nás baví" Rozhledny Škola Základní škola praktická, Liberecká 31, Jablonec nad Nisou, příspěvková organizace Autor Bc. Helena Jurašková Číslo

Více

17. 8. 21. 8. 2015 8 00 16 00 hod cena : 1000,-Kč

17. 8. 21. 8. 2015 8 00 16 00 hod cena : 1000,-Kč příměstský tábor 17. 8. 21. 8. 2015 8 00 16 00 hod cena : 1000,-Kč (Při platbě do 30. 4. 2015 zvýhodněná cena 900,-Kč) Věk účastníků : 7-12 let V Egyptské GÍZE nedaleko pyramid objevili archeologové pozůstatky

Více

VY_32_INOVACE_07_DIVADLO A JEHO ŽÁNRY_34 Autor: Mgr. Světlana Dlabajová Škola: Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název

VY_32_INOVACE_07_DIVADLO A JEHO ŽÁNRY_34 Autor: Mgr. Světlana Dlabajová Škola: Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název VY_32_INOVACE_07_DIVADLO A JEHO ŽÁNRY_34 Autor: Mgr. Světlana Dlabajová Škola: Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu: Zkvalitnění ICT ve slušovské škole Číslo projektu:cz.1.07/1.4.00/21.2400

Více

Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA KVALITY Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3688 EU PENÍZE ŠKOLÁM

Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA KVALITY Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3688 EU PENÍZE ŠKOLÁM ZÁKLADNÍ ŠKOLA OLOMOUC příspěvková organizace MOZARTOVA 48, 779 00 OLOMOUC tel.: 585 427 142, 775 116 442; fax: 585 422 713 email: kundrum@centrum.cz; www.zs-mozartova.cz Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA

Více

SPORT. Vážení přátelé, nabízíme Vám možnost uspořádání sportovního soustředění v Děčíně.

SPORT. Vážení přátelé, nabízíme Vám možnost uspořádání sportovního soustředění v Děčíně. Vážení přátelé, nabízíme Vám možnost uspořádání sportovního soustředění v Děčíně. K dispozice je pro Vás připraven zimní stadion, aquapark s ubytováním a sportovištěm, fotbalové hřiště, tělocvična nebo

Více

Výroční zpráva 2 0 1 4. Muzeum Stará Čistírna, o.p.s.

Výroční zpráva 2 0 1 4. Muzeum Stará Čistírna, o.p.s. Výroční zpráva 2 0 1 4 Muzeum Stará Čistírna, o.p.s. Obsah: 1. Základní informace 2. Přehled událostí v Muzeu Stará Čistírna, o.p.s. a staré čistírně v roce 2014 2 1. Základní informace Název, sídlo a

Více

Kritéria maturitní zkoušky z volitelného předmětu tělesná výchova. Maturitní zkouška je složena ze 2 částí A/ praktické B/ teoretické

Kritéria maturitní zkoušky z volitelného předmětu tělesná výchova. Maturitní zkouška je složena ze 2 částí A/ praktické B/ teoretické Kritéria maturitní zkoušky z volitelného předmětu tělesná výchova Maturitní zkouška je složena ze 2 částí A/ praktické B/ teoretické A/ praktická část 2013 GYMNASTIKA 1. test: Akrobatická sestava Popis

Více

Herní zona. Akce pro města a obce Akce pro neziskový sektor. Firemní akce - večírky a plesy. Další akce

Herní zona. Akce pro města a obce Akce pro neziskový sektor. Firemní akce - večírky a plesy. Další akce Akce pro města a obce Akce pro neziskový sektor Firemní akce - večírky a plesy Další akce Herní zona Vlastní aktivity - jsme přímí realizátoři, neplatíte za zprostředkování. Jsme kreativní - tvoříme a

Více

Dívčí Kámen. Nabídka na využití prostor zříceniny hradu. platná od 26. 5. 2014 do 31. 12. 2014. Určeno veškerým kulturním vystoupením

Dívčí Kámen. Nabídka na využití prostor zříceniny hradu. platná od 26. 5. 2014 do 31. 12. 2014. Určeno veškerým kulturním vystoupením Nabídka na využití prostor zříceniny hradu Dívčí Kámen platná od 26. 5. 2014 do 31. 12. 2014 Určeno veškerým kulturním vystoupením Foto: Petr Znachoř Nabízíme možnost prezentace uměleckých aktivit v netradičním

Více

Dům dětí a mládeže Rozmarýn Litoměřice, Plešivecká 1863/15 PLÁN PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORŮ LÉTO 2015

Dům dětí a mládeže Rozmarýn Litoměřice, Plešivecká 1863/15 PLÁN PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORŮ LÉTO 2015 Dům dětí a mládeže Rozmarýn Litoměřice, Plešivecká 1863/15 PLÁN PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORŮ LÉTO 2015 PT jsou určeny pro děti, které již zahájily školní docházku či absolvovaly přípravný ročník na základní škole.

Více

Zážitkové a edukační programy KGVUZ pro Základní školy. www.galeriezlin.cz

Zážitkové a edukační programy KGVUZ pro Základní školy. www.galeriezlin.cz Zážitkové a edukační programy KGVUZ pro Základní školy www.galeriezlin.cz Návštěvnost edukačních programů KGVUZ: V roce 2011-1706 z toho základní školy 76 V roce 2012 - zatím 1247 z toho základní školy

Více

Název materiálu: Kytovci

Název materiálu: Kytovci Základní škola Nový Bor, náměstí Míru 128, okres Česká Lípa, příspěvková organizace e-mail: info@zsnamesti.cz; www.zsnamesti.cz; telefon: 487 722 010; fax: 487 722 378 Registrační číslo: CZ.1.07/1.4.00/21.3267

Více

Představení projektu. www.copaktoje.cz ÍH ÁL C JEDINÁ SVÉHO DRUHU. www.copaktoje.cz

Představení projektu. www.copaktoje.cz ÍH ÁL C JEDINÁ SVÉHO DRUHU. www.copaktoje.cz Představení projektu RA ÍH ORI GI NÍ HÁDA ÁL C N JEDINÁ SVÉHO DRUHU www.copaktoje.cz www.copaktoje.cz JAK HRA FUNGUJE? Naše hra Copak to je? je založená na jednoduchosti, bystrosti a znalosti. Jednou z

Více

Školní časopis 3/1.ročník

Školní časopis 3/1.ročník Školní časopis 3/1.ročník 6.6.2013 Obsah NAŠE ŠKOLA Schůze Školního parlamentu 1 Interiéry tříd I. stupně 2 Fotosoutěž 3 Rekonstrukce školy 4 PŘÍRODA Kur domácí 5 SPORT A ZDRAVÍ Fotbal 6 KULTURA Verše

Více

TIPY NA VÝLETY v okolí Rauris

TIPY NA VÝLETY v okolí Rauris TIPY NA VÝLETY v okolí Rauris Rauriser Talmuseum Hornické muzeum v historické budově z roku 1563. Exponáty z oblasti těžby zlata a hornictví. Nástroje lidových řemesel, selský nábytek, masky apod. K viděni

Více

PŘÍPRAVA ŠKOLNÍHO VÝLETU

PŘÍPRAVA ŠKOLNÍHO VÝLETU ZÁKLADNÍ ŠKOLA NOVÁ PAKA, HUSITSKÁ 1695 ročníková práce PŘÍPRAVA ŠKOLNÍHO VÝLETU Adéla Fejfarová Vedoucí ročníkové práce: Mgr. Šárka Polmanová Předmět: Občanská výchova Školní rok: 2010-2011 - 1 - Prohlašuji,

Více

Solná komora-h.rakousko

Solná komora-h.rakousko Jezero Wolfgangsee Plavba lodí po jezeře denní jízdenka: 17,60 se Salzkammergut Erlebnis-Card: 16,40 www.wolgangseeschifffahrt.at Schafbergbahn jízda úzkokolejkou na horu Schafbergbahn jízda tam i zpět:

Více

PROVOZNÍ ŘÁD. pro Koupaliště Milevsko. Provozovatel : SPOS Milevsko s.r.o. J. A. Komenského 1034 399 01 Milevsko IČ : 260 30 756

PROVOZNÍ ŘÁD. pro Koupaliště Milevsko. Provozovatel : SPOS Milevsko s.r.o. J. A. Komenského 1034 399 01 Milevsko IČ : 260 30 756 PROVOZNÍ ŘÁD pro Koupaliště Milevsko Provozovatel : SPOS Milevsko s.r.o. J. A. Komenského 1034 399 01 Milevsko IČ : 260 30 756 V. Milevsku dne 1.1.2012 1 PROVOZNÍ ŘÁD KOUPALIŠTĚ V MILEVSKU Čl. I. Úvodní

Více

Dary, které pomáhají 05/2015 Malé pomůcky (do 5000,-):

Dary, které pomáhají 05/2015 Malé pomůcky (do 5000,-): 1. IP TABLE pracovní podložka Dary, které pomáhají 05/2015 Malé pomůcky (do 5000,-): Manipulační podložka. Pokládá se na dolní končetiny sedícího uživatele. Díky vaku se speciálním jemným sypkým materiálem

Více

Vysoké Tatry - Aqua relax hotel *** Trigan s wellness a bazénem / č.2914

Vysoké Tatry - Aqua relax hotel *** Trigan s wellness a bazénem / č.2914 CK TURISTA Vysoké Tatry - Aqua relax hotel *** Trigan s wellness a bazénem / č.2914 4,5,7 - denní zájezd Akce: jedno dítě do 7 let ZDARMA Úžasné lyžování v Tatrách, nejbližších velehorách (především z

Více

ÚVOD DO STUDIA DĚJEPISU

ÚVOD DO STUDIA DĚJEPISU ÚVOD DO STUDIA DĚJEPISU TÉMA: OSOBNOSTI ČESKÝCH DĚJIN - OPAKOVÁNÍ Zdroje: OSOBNOSTI ČESKÝCH DĚJIN SÁMO francký kupec, 7.st., sjednotil slovanské kmeny proti Avarům první státní útvar na našem území KONSTANTIN

Více

160 408 Modul č. 1 TURISTIKA dopoledne: Příjezd, ubytování, seznámení s režimem pobytu a nejbližším okolím odpoledne: Výlet přes tři kopce - podzemí Jiřetína pod Jedlovou (štola J. Evangelisty) -

Více

MAĎARSKO RELAXAČNÍ VÍKENDOVÉ POBYTY VÁNOCE / SILVESTR 2009 / 2010 HUNGARY

MAĎARSKO RELAXAČNÍ VÍKENDOVÉ POBYTY VÁNOCE / SILVESTR 2009 / 2010 HUNGARY MAĎARSKO RELAXAČNÍ VÍKENDOVÉ POBYTY / 2009 / 2010 HUNGARY Sárvár hotel Park Inn**** RELAXAČNÍ VÍKENDOVÉ POBYTY 14.11. 17.11. (3 noci) TRASA A, C 4 990,- 27.11. 29.11. (2 noci) TRASA B 3 790,- 26.12. 28.12.

Více

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 HISTORIE EU 2010 Ing. Andrea Sikorová, Ph.D. 1 Historie EU V této kapitole

Více

Karta věrného diváka. Předplatné Dárek 2011. V cenách 685 2150Kč za osobu podle posazení v sálech.

Karta věrného diváka. Předplatné Dárek 2011. V cenách 685 2150Kč za osobu podle posazení v sálech. PROGRAM leden březen 2011 Předplatné Dárek 2011 9 atraktivních titulů opery, baletu i činohry NDB (např. Turandot, Labutí jezero, Revizor). V cenách 685 2150Kč za osobu podle posazení v sálech. Výhody

Více

Příklady uplatňování Agendy 21 v některých zahraničních městech

Příklady uplatňování Agendy 21 v některých zahraničních městech Příklady uplatňování Agendy 21 v některých zahraničních městech Městské oblasti zaujímají 3 4% zemské souše, žije v nich však polovina obyvatel planety. Rychlý nárůst urbanizace bude pokračovat především

Více

Program pro mateřské, základní a střední školy. SKOL MAX Ski School, a.s. 297 Špindlerův Mlýn 543 51 Tel: 499 433 291 info@skolmax.cz www.skolmax.

Program pro mateřské, základní a střední školy. SKOL MAX Ski School, a.s. 297 Špindlerův Mlýn 543 51 Tel: 499 433 291 info@skolmax.cz www.skolmax. Program pro mateřské, základní a střední školy SKOL MAX Ski School, a.s. 297 Špindlerův Mlýn 543 51 Tel: 499 433 291 info@skolmax.cz 1. Hledání špindlerovského pokladu 2. Krakonošův pohádkový les 3. Šmoulí

Více

VSTUPENKY I. zóna Léčivé lázně a koupaliště

VSTUPENKY I. zóna Léčivé lázně a koupaliště H-9740 Bükfürdő, Termál krt. 2. Tel.:00 36 94 558 080, Fax: 00 36 94 358 023 Internet: www.bukfurdo.hu E-mail: bgyzrt@spabuk.hu VSTUPENKY I. zóna Léčivé lázně a koupaliště Vstupné pro 1 osobu BÜKI GYÓGYFÜRDŐ

Více

V letošním roce uplynulo 40 let od premiéry slavné pohádky. Přijďte proto prožít den s Popelkou do Švihova. Připravili jsme pro vás hned dvě trasy.

V letošním roce uplynulo 40 let od premiéry slavné pohádky. Přijďte proto prožít den s Popelkou do Švihova. Připravili jsme pro vás hned dvě trasy. V ydejte se s námi barevnou podzimní přírodou po místech, kde se na Švihovsku natáčela před čtyřiceti lety oblíbená pohádka Tři oříšky pro Popelku. Poznáte místa, kde Popelka se svojí sestrou Dorou a zlou

Více

HOTEL. Monínec 7, 257 91 Sedlec-Prčice GPS souřadnice hotelu: N 49 32 37.97 E 14 30 58.90 www.moninec.cz www.moninec-hotel.cz

HOTEL. Monínec 7, 257 91 Sedlec-Prčice GPS souřadnice hotelu: N 49 32 37.97 E 14 30 58.90 www.moninec.cz www.moninec-hotel.cz konference, školení, relaxační pobyty Relax hotel Monínec*** leží na Javorové skále 70 km na jih od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice. Je nejvyšším bodem v

Více

Pondělí. Přijď si zastřílet z profesionálního luku, kuše či foukačky.

Pondělí. Přijď si zastřílet z profesionálního luku, kuše či foukačky. Pondělí 10:15 11:30 Relax yourself Výroba náušnic Kongresový sál Vyrob si vlastní nášnice z různých materiálů. 15:00 16:00 Get the feel Lukostřelba - Sraz u hlavní recepce Přijď si zastřílet z profesionálního

Více

EU PENÍZE ŠKOLÁM Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

EU PENÍZE ŠKOLÁM Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost ZÁKLADNÍ ŠKOLA OLOMOUC příspěvková organizace MOZARTOVA 48, 779 00 OLOMOUC tel.: 585 427 142, 775 116 442; fax: 585 422 713 e-mail: kundrum@centrum.cz; www.zs-mozartova.cz Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA

Více

Habermaaß-hra 4638. Moje první hra Můj den

Habermaaß-hra 4638. Moje první hra Můj den CZ Habermaaß-hra 4638 Moje první hra Můj den Moje první hra Můj den Dvě barevné umísťovací hry pro 1-2 hráče ve věku od 2 let, nebo jedno dítě a dospělého. Autor: Hanna Bachmann Design: Jutta Neundorfer

Více