Historie a současnost školy

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Historie a současnost školy"

Transkript

1

2 Historie a současnost školy Škola přivítala první žáky 4. září V roce 1984 byly otevřeny třídy s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů, které navštěvují všestranně nadaní žáci z Hlučína a širokého okolí. Výuka v těchto třídách je zaměřena na rozvoj logického a abstraktního myšlení žáků. Do tříd jsou přijímáni nejen žáci talentovaní, ale i žáci s hlubším zájmem o učení vůbec. Žáci matematických tříd rádi soutěží. Mohou proto vychutnat i radost z úspěchů v okresních i oblastních kolech soutěží z matematiky, fyziky, chemie, biologie, českého jazyka a cizích jazyků, dějepisu, zeměpisu. V řadě těchto soutěží obsazují přední místa a úspěšně konkurují stejně starým studentům víceletých gymnázií.

3 Úspěchy naších žáků Matematickofyzikální soutěž Ostravská univerzita 1. místo starších žáků 1. místo mladších žáků Nejlepší výsledek v Moravskoslezském kraji v testování Scio

4 Moravskoslezský matematický šampionát Soutěž pro žáky devátých tříd Moravskoslezského kraje pořádána Wichterlovým gymnáziem v Ostravě třetí, čtvrté, páté místo 2011 první, druhé, třetí místo 2012 první, šesté místo

5 Vybavení školy - škola je plně bezbariérová a je připravena přijímat zdravotně postižené žáky. Pro případné žáky na vozíčku je umožněn pohyb v celém areálu školy (WC, schodolez pro pohyb mezi poschodími atd.) - dvě velmi dobře vybavené počítačové učebny - odborné učebny fyziky, chemie, biologie, chemická laboratoř, dvě jazykové učebny, učebna výtvarné výchovy, školní dílna, cvičná kuchyň - tělocvična, dvě asfaltová víceúčelová hřiště, travnaté hřiště pro kopanou v sousedství školy - v celém areálu školy jsou rozsáhlé travnaté plochy, které žáci využívají k relaxaci v době přestávek, stejnému účelu slouží také 60 metrů dlouhá hlavní chodba - čtyři interaktivní tabule - občerstvení žáků zajišťuje nápojový automat a školní bufet

6 Učebna fyziky Ve školním roce 2008 / 2009 byla vybudována odborná učebna fyziky, kterou žáci využívají k laboratorním cvičením a různým pokusům.

7 Učebny informatiky Tyto učebny se využívají také mimo hodiny informatiky (výukové programy, internet, data projektor ).

8 Učebna biologie a chemie Tato učebna se využívá především v hodinách biologie a chemie (laboratorní práce a cvičení, chemické pokusy, dataprojektor, internet, práce s mikroskopy.).

9 Chemická laboratoř Tuto novou učebnu nejvíce využívají žáci 8. a 9. tříd na laboratorní práce z chemie.

10 Interaktivní tabule Učebna se využívá v ostatních předmětech, kde je potřeba interaktivní tabule, data projektor či internet.

11 Interaktivní tabule 1. stupeň

12 Učebna cizích jazyků K výuce cizích jazyků lze využívat data projektor, internet, sluchátka, audio i video technika..

13 Školní bufet O přestávkách mají žáci k dispozici školní bufet.

14 Slouží ke stravování žáků. Školní jídelna

15 Třídy s rozšířenou výukou matematiky Žáci, kteří mají zájem navštěvovat třídu s rozšířenou výukou matematiky píšou v průběhu 5. třídy přijímací zkoušky. Výsledky jsou vystaveny na stránkách školy nebo vyvěšeny u vstupu do školy. V matematických třídách se matematika a přírodovědné předměty (biologie, chemie, fyzika) probírají podrobněji než v normálních a proto mají žáci matematických tříd výhody vůči žákům navštěvujícím normální třídy. Výhodou matematických tříd jsou především body navíc u přijímacích zkoušek na střední školy a hlubší znalosti daných předmětů. Žáci se jednou ročně účastní společného týdenního pobytu Matematického soustředění.

16 Matematické soustředění Soustředění v Krkonoších

17 Umístění vycházejících žáků UMÍSTĚNÍ VYCHÁZEJÍCÍCH ŽÁKŮ MATEMATICKÝCH TŘÍD gymnázia 33% střední školy 67%

18 GYMNÁZIA JAZYKOVÉ GYMNÁZIUM P. TIGRIDA OSTRAVA MENDLOVO GYMNÁZIUM OPAVA WICHTERLOVO GYMNÁZIUM OSTRAVA 1 GYMNÁZIUM HLADNOV 13 SLEZSKÉ GYMNÁZIUM OPAVA SOUKROMÉ GYMNÁZIUM OSTRAVA GYMNÁZIUM BÍLOVEC GYMNÁZIUM MATIČNÍ OSTRAVA STŘEDNÍ ŠKOLY HOTELOVÁ ŠKOLA OPAVA OA OPAVA OA OSTRAVA OA PORUBA SEŠ OSTRAVA SOŠ DOPRAVNÍ KRNOV SOŠ OCHRANY OSOB SPDG. KRNOV SPŠ CHEMICKÁ OSTRAVA SPŠ KRATOCHVÍLOVA OSTRAVA SPŠ O. VÍTKOVICE SPŠ STAVEBNÍ OPAVA SPŠ STAVEBNÍ OSTRAVA SŠ HOTELNICTVÍ ŠILHEŘOVICE SŠ prof. MATĚJÍČKA OSTRAVA SŠ TELEKOMUNIKAČNÍ OSTRAVA SzdravŠ OSPAVA SzdravŠ OSTRAVA

19 Recyklohraní Naše škola se v roce 2008 přihlásila do celostátní soutěže s názvem Recyklohraní, do které je zapojeno přes 2200 škol. Žáci naší školy se díky projektu Recyklohraní dovídají zajímavosti o recyklaci odpadů a mají možnost přímo ušetřit životnímu prostředí řadu surovin.

20 Adopce na dálku Naší adoptovanou kamarádkou se stala Nadija Vasylyvna Deket. Narodila se v roce 1996 a společně s desetiletým bratrem žije u babičky v domku o dvou místnostech. Chodí do 5. třídy, učí se výborně, má ráda matematiku, historii a jazyky. Ráda kreslí a vyšívá. Tak jako loňský rok, tak i letos se vybírali peníze na dárky pro Naďu, která kromě vánočních svátků slaví v prosinci také narozeniny. Díky této částce jsme Nadi koupili spoustu krásných dárků, např. náušnice, mikinu, batoh, barvy na malování, ovoce či sladkosti. Věříme, že jsme jí těmito dárky udělali radost.

21 Divadelní představení Nejvíce navštěvujeme Slezské divadlo v Opavě. Do divadla se dopravujeme vlakem.

22 První pomoc Žáci se seznamují se zásadami první pomoci.

23 Exkurze

24 Kroužky Pro 1. až 5.třídu Sálová kopaná Sportovní hry Metoda dobrého startu Výtvarný kroužek Knihovnický kroužek Logopedická péče Angličtina hrou Metoda úspěšného druháka Ruční práce Náboženství

25 Plavecký výcvik Účastní se ho žáci druhých až čtvrtých tříd. Plavecký výcvik se koná na bazéně v Opavě.

26 Akce s dlouhodobou tradicí. Kosočtverec Soutěž má čtyři kola a všichni úspěšní řešitelé postupují na naší školu na Zábavné matematické odpoledne. Nejlepší tří získávají diplom a ceny.

27

28 Zimní olympiáda Žáci soutěží v těchto disciplínách - hokej, psí spřežení, sprint na běžkách, vytrvalost na běžkách, sjezd na lopatě a stavění sněhových staveb.

29 Letní olympiáda Třídy mezi sebou soutěží ve fotbale, florbale, jízdě na kole, střelbě, maratónu a ve výtvarné soutěži.

30 Pálení čarodějnic

31 Vánoční turnaj v minikopané Každý rok se koná tradiční Vánoční turnaj v minikopané chlapců i děvčat.

32 Lyžařský výcvik Každoročně se pořádají dva lyžařské a snowboardové kurzy určené pro žáky tříd. Jeden se koná na Slovensku na Vrátné dolině a druhý v Beskydech.

33 Velikonoční, Vánoční trhy Naše škola každoročně pořádá Vánoční a Velikonoční trhy, kde prodávají třídy své výrobky vyrobené doma nebo během výtvarné výchovy a pracovních činností. Výtěžky si nechává třída jako příspěvky na školní výlety a soustředění.

34 Švýcarsko Ve školním roce 2011/2012 se konal týdenní jazykově poznávací pobyt ve Švýcarsku, kde naši žáci jeli společně s žáky Gymnázia v Hlučíně.

35 Předvánoční Vídeň se konal jednodenní výlet do Vídně.

36 Anglie 10 denní pobyt v Anglii, během kterého žáci navštívili Londýn, Manchester, Liverpool, Blackpool a další známá města.

37 Skotsko 10denní pobyt ve Skotsku, součástí pobytu byl 1 den strávený v Londýně.

38 Osvětim Zájezd 8. a 9. tříd do Osvětimi.

39 Kontakty Základní škola Hlučín, Hornická 7, okres Opava, příspěvková organizace Web školy: IČ: Školní Školní jídelna: Sekretariát: , Fax: Školní jídelna: , Školní družina: ,

40 Kde nás najdete? Název školy: Základní škola Hlučín, Hornická 7, okres Opava, příspěvková organizace Adresa školy: Hornická 7/ Hlučín IČ:

Informace pro zájemce o studium na jindřichohradeckém gymnáziu

Informace pro zájemce o studium na jindřichohradeckém gymnáziu Informace pro zájemce o studium na jindřichohradeckém gymnáziu Gymnázium Vítězslava Nováka Husova 333/II 37715 Jindřichův Hradec tel./fax 384 361 253 e-mail - info@gvn.cz, www.gvn.cz Vážit si tradice,

Více

Současnost školy. Škola má vlastní vynikající kuchyni s velmi pěkně zrekonstruovanou jídelnou. Ve školní jídelně je denně vydáno okolo 260 obědů.

Současnost školy. Škola má vlastní vynikající kuchyni s velmi pěkně zrekonstruovanou jídelnou. Ve školní jídelně je denně vydáno okolo 260 obědů. Současnost školy Ve školním roce 2011/2012 má škola celkem 12 tříd, z toho 6 tříd 1. stupně a 6 tříd 2. stupně, které navštěvuje celkem 265 žáků. Průměrný počet žáků ve třídě je 22,1. Škola má 10 odborných

Více

Výroční zpráva. o činnosti školy. Základní škola KELČ, okres Vsetín

Výroční zpráva. o činnosti školy. Základní škola KELČ, okres Vsetín Základní škola KELČ, okres Vsetín Kelč 229 756 43 KELČ Tel/ Fax: 571 641 127 http://zskelc.sweb.cz e-mail: zskelc@vm.inext.cz Výroční zpráva o činnosti školy ve školním roce 2005/2006 I. Charakteristika

Více

Název: Základní škola Opava, Englišova 82 příspěvková organizace. Mgr. Jan Škrabal. p. Jitka Kvapilová

Název: Základní škola Opava, Englišova 82 příspěvková organizace. Mgr. Jan Škrabal. p. Jitka Kvapilová 1 Název: Základní škola Opava, Englišova 82 příspěvková organizace Sídlo: 746 01 Opava, Englišova 82 Právní forma: příspěvková organizace IČ: 70 999 171 Zřizovatel: Ředitel školy: Zástupci ředitele školy:

Více

Výroční zpráva o činnosti školy

Výroční zpráva o činnosti školy Výroční zpráva o činnosti školy Školní rok 2012/2013 zpracováno v souladu s 7 vyhlášky č.15/2005 Sb., kterou se stanoví náležitosti dlouhodobých záměrů, výročních zpráv a vlastního hodnocení školy I. Základní

Více

Výroční zpráva o činnosti školy

Výroční zpráva o činnosti školy Výroční zpráva o činnosti školy Základní škola Šenov, Radniční náměstí 1040 za školní rok 2013/2014 V Šenově 30. září 2014 Mgr. Naděžda Pavlisková ředitelka ZŠ 1 Osnova 1 Charakteristika školy... 4 1.1

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VELKÁ POLOM, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 Výroční zpráva byla vypracována podle stavu k 31. srpnu 2011... Ředitel školy Rozdělovník:

Více

Výroční zpráva 2012 2013 Předkládá: Petr Tlustý, ředitel školy

Výroční zpráva 2012 2013 Předkládá: Petr Tlustý, ředitel školy ZÁKLADNÍ ŠKOLA BRÁNA JAZYKŮ Mikulandská 5, 110 00 Praha 1 - Nové Město, IČO 60436123 tel: 224 933 875-6, fax: 224 933 877, řed. tel./fax: 224 933 135 e-mail: info@branajazyku.cz, http://www.branajazyku.cz

Více

Morkovice se představuje

Morkovice se představuje Základní škola Morkovice se představuje Milé děti, vážení rodiče, chtěli bychom vám představit naši školu, která se nachází v krásném klidném prostředí ve městě Morkovice-Slížany. Naše škola má k dispozici

Více

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2013/2014

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2013/2014 Gymnázium Mikuláše Koperníka, Bílovec, příspěvková organizace 17. listopadu 526, 743 01 Bílovec Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2013/2014 V Bílovci 8. října 2014 Mgr. Pavel Mrva ředitel školy

Více

Základní školy: Základní škola Ostrava, Gajdošova 9, příspěvková organizace. Gajdošova 9, 702 00 Ostrava Mgr. Anna Kraulová

Základní školy: Základní škola Ostrava, Gajdošova 9, příspěvková organizace. Gajdošova 9, 702 00 Ostrava Mgr. Anna Kraulová Základní školy: Základní škola Ostrava, Gajdošova 9, příspěvková organizace T 596 627 610 E reditelka@zsg.cz W www.zsg.cz Gajdošova 9, 702 00 Ostrava Mgr. Anna Kraulová Je školou rodinného typu s individuálním

Více

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2011/2012

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2011/2012 Gymnázium Mikuláše Koperníka, Bílovec, příspěvková organizace 17. listopadu 526, 743 01 Bílovec Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2011/2012 V Bílovci 1. října 2012 Mgr. Pavel Mrva ředitel školy

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2010/2011

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 Základní škola a Mateřská škola Bohumín tř. Dr. E. Beneše 456 okres Karviná, příspěvková organizace tř. Dr. E. Beneše 456, Bohumín 1, PSČ 735 81 Tel. 596 013 104 E-mail: skola@zsbenese.eu web: zsbenese.eu

Více

za školní rok 2011/2012

za školní rok 2011/2012 Základní škola a Mateřská škola Skřipov, okres Opava, příspěvková organizace, 747 45 Skřipov č. 120 Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2011/2012 Mgr.et Bc. Eva Víchová ředitelka školy 1 Obsah:

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA HUMPOLEC, HÁLKOVA 591 OKRES PELHŘIMOV. Výroční zpráva. o činnosti školy

ZÁKLADNÍ ŠKOLA HUMPOLEC, HÁLKOVA 591 OKRES PELHŘIMOV. Výroční zpráva. o činnosti školy ZÁKLADNÍ ŠKOLA HUMPOLEC, HÁLKOVA 591 OKRES PELHŘIMOV Výroční zpráva o činnosti školy školní rok 2012/2013 Obsah výroční zprávy o činnosti 1. Základní údaje o škole str. 3-4 2. Přehled oborů vzdělání, které

Více

Základní škola Opava, Boženy Němcové 2 příspěvková organizace

Základní škola Opava, Boženy Němcové 2 příspěvková organizace Základní škola Opava, Boženy Němcové 2 příspěvková organizace Výroční zpráva za školní rok 2010/2011 V Opavě dne 1. 9. 2011 Zpracovala: Mgr. Ivana Lexová, ředitelka školy 1 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

Více

Základní škola Starý Jičín

Základní škola Starý Jičín Základní škola Starý Jičín Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2013-2014 1. Základní údaje o škole Název školy: Základní škola Starý Jičín, příspěvková organizace Sídlo školy: Starý Jičín 126

Více

Výroční zpráva Základní školy Šenov za školní rok 2009/2010

Výroční zpráva Základní školy Šenov za školní rok 2009/2010 Výroční zpráva Základní škola Šenov, Radniční náměstí 1040 Za školní rok 2009/2010 V Šenově 30..záříí 2010 Mgr.. Naděžda Pavlliisková řediitellka ZŠ - 1 - Ossnovaa 1 Charakteristika školy... 4 1.1 Obecná

Více

Základní škola, Ostrava-Poruba, Komenského 668, příspěvková organizace VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

Základní škola, Ostrava-Poruba, Komenského 668, příspěvková organizace VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY Základní škola, Ostrava-Poruba, Komenského 668, příspěvková organizace VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY Školní rok 2006/2007 Výroční zpráva o činnosti Základní školy, Ostrava-Poruba, Komenského 668, příspěvkové

Více

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2010/2011

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2010/2011 Základní škola Npor. Loma Příbor Školní 1510 okres Nový Jičín, příspěvková organizace Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2010/2011 schváleno školskou radou dne: 18. 10. 2011 1 Charakteristika

Více

Základní škola a Mateřská škola Kozlovice. Výroční zpráva o činnosti školy školní rok 2013 2014. Zpracovala: Mgr. Hana Ulčáková, ředitelka školy

Základní škola a Mateřská škola Kozlovice. Výroční zpráva o činnosti školy školní rok 2013 2014. Zpracovala: Mgr. Hana Ulčáková, ředitelka školy Základní škola a Mateřská škola Kozlovice Výroční zpráva o činnosti školy školní rok 2013 2014 Zpracovala: Mgr. Hana Ulčáková, ředitelka školy Obsah 1. Základní údaje o škole 2. Charakteristika školy 3.

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ŠKOLNÍ ROK 2013/2014

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Autoři: Mgr. R. Pytlík, Zpracováno: 9. 10. 2014 Platí pro: Příspěvková organizace Mgr. D. Šubová, Mgr. M. Ott M. Kunová, M. Skybíková Platnost od: 22. 10. 2014 Počet

Více

Základní škola T. G. Masaryka Otrokovice, příspěvková organizace Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání Škola brána do života

Základní škola T. G. Masaryka Otrokovice, příspěvková organizace Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání Škola brána do života 1 OBSAH 1. IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE... 3 2. CHARAKTERISTIKA ŠKOLY... 4 2.1. Základní informace... 4 2.2. Popis budovy... 4 2.3. Vybavení školy... 4 2.4. Možnosti školy... 5 2.5. Charakteristika pedagogického

Více

Základní škola a Mateřská škola Bohumín Čs. armády 1026 okres Karviná, příspěvková organizace VÝROČNÍ ZPRÁVA

Základní škola a Mateřská škola Bohumín Čs. armády 1026 okres Karviná, příspěvková organizace VÝROČNÍ ZPRÁVA Základní škola a Mateřská škola Bohumín Čs. armády 1026 okres Karviná, příspěvková organizace VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy za školní rok 2013/2014 1 OBSAH strana I. Základní údaje o škole 3 (název,

Více

Výroční zpráva o činnosti školy

Výroční zpráva o činnosti školy Základní škola, Praha Lipence, Černošická 168 IČO: 70108145, IZO: 600038335 TEL.: 257921479, FAX.:257924141 info@zslipence.cz, http://zslipence.cz Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2011/2012

Více

OBSAH. II. Přehled oborů vzdělávání 10

OBSAH. II. Přehled oborů vzdělávání 10 OBSAH I. Úvod 1. Údaje o předkladateli Výroční zprávy za školní rok 2010/2011 3 2. Název a adresa zřizovatele školy 3 3. Organizační struktura školy 4 4. Charakteristika školy 5 4.1. Vybavení školy 5 4.2.

Více

Základní škola Karviná-Mizerov Majakovského 2219 PSČ 734 01

Základní škola Karviná-Mizerov Majakovského 2219 PSČ 734 01 Základní škola Karviná-Mizerov Majakovského 2219 PSČ 734 01 VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy školní rok 2012/2013 Září 2013 Mgr.Roman Hamrus ředitel školy OBSAH: 1. ZÁKLADNÍ ÚDAJE O ŠKOLE...3 2. PŘEHLED

Více

Základní škola a Mateřská škola Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913, okres Nový Jičín. Výroční zpráva za školní rok 2012/2013

Základní škola a Mateřská škola Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913, okres Nový Jičín. Výroční zpráva za školní rok 2012/2013 Základní škola a Mateřská škola Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913, okres Nový Jičín Výroční zpráva za školní rok 2012/2013 Obsah výroční zprávy 1. Základní údaje o škole (název, sídlo, charakteristika,

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA Školní rok 2008/2009

VÝROČNÍ ZPRÁVA Školní rok 2008/2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA Školní rok 2008/2009 Základní údaje Název školy: Sídlo školy: Základní škola, Staré Město, okres Uherské Hradiště, příspěvková organizace Základní škola, Komenského 720, 686 0, Staré Město

Více

VI 337, 261 01 318 623817 318 635739 607543945 E-

VI 337, 261 01 318 623817 318 635739 607543945 E- Základní škola, Příbram Březové Hory, Prokopská 337, 261 01 Příbram VI tel. 318 623817 tel., fax 318 635739 m. 607543945 E-mail: 3zs@pbm.czn.cz www.zsbrezovehory.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy za školní

Více